اغتشاشات اخیر ایران

اغتشاشات اخیر ایران

عصر ایرانعصر ایران2 هفته قبل
نشریه پاسدار اسلام به قلم سعدااله زارعی نویسنده روزنامه کیهان به اعتراضات بنزینی و آمار و ارقام تلفات و تخریب‌ها در این اعتراضات پرداخت. بر این اساس افزایش ضروری قیمت بنزین به یک مسئله عمومی تبدیل و با واکنش عمومی مواجه شد. دامنه این واکنش‌ها تا آنجا بود که خود رئیس‌جمهور هم حدود یک هفته پس از افزایش قیمت‌ها، وانمود کرد که دستی در افزایش قیمت بنزین نداشته است! خود این موضوع نشان می‌دهد افرادی که در آشوب‌های روز شنبه در اعتراض به افزایش قیمت بنزین به خیابان آمدند، «عمومی» و پرحجم نیست و لذا باید برای این موضوع فکری می‌شد. در دولت‌های مختلف راه‌حل‌ها به افزایش قیمت بنزین ختم می‌شد و از قضا چندان کارساز هم نبود و به کاهش اتلاف سرمایه کشور کمکی نمی‌کرد.
همشهریهمشهری2 هفته قبل
بر این اساس افزایش ضروری قیمت بنزین به یک مسئله عمومی تبدیل و با واکنش عمومی مواجه شد. دامنه این واکنش‌ها تا آنجا بود که خود رئیس‌جمهور هم حدود یک هفته پس از افزایش قیمت‌ها، وانمود کرد که دستی در افزایش قیمت بنزین نداشته است! خود این موضوع نشان می‌دهد افرادی که در آشوب‌های روز شنبه در اعتراض به افزایش قیمت بنزین به خیابان آمدند، «عمومی» و پرحجم نیست و لذا باید برای این موضوع فکری می‌شد. در دولت‌های مختلف راه‌حل‌ها به افزایش قیمت بنزین ختم می‌شد و از قضا چندان کارساز هم نبود و به کاهش اتلاف سرمایه کشور کمکی نمی‌کرد. در آخرین اظهارنظر مقامات انتظامی کشور، پس از آخرین افزایش قیمت بنزین در ۲۴ آبان ماه ۹۸، میزان مصرف سوخت در روزهای پس از اجرای طرح افزایش قیمت‌ها به میزان قبل بوده است.
ایسناایسنا3 هفته قبل
مدیرکل اموراتباع و مهاجرین وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران با اشاره به برخی خبرها و واکنش‌ها در مورد نقش اتباع خارجی در اغتشاشات اخیر کشور، با بیان اینکه مصداق مشخصی در مورد چنین گزارش‌هایی وجود ندارد، گفت: هر فردی بخواهد امنیت کشور را به مخاطره بیاندازند، چه ایرانی باشد چه تبعه خارجی، مطابق با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران با وی برخورد می‌شود. دبیر کمیسیون ساماندهی اتباع خارجی خاطرنشان کرد: تمام هدف این است در زمان معینی که اتباع مهاجرین و خارجی مهمان جمهوری اسلامی هستند، بتوانند از خدمات شهروندی بهرمند شوند و در زمان مناسب بازگشت عزت مندانه‌ای به کشور خود داشته باشند. وی تأکید کرد: افرادی که در ایران حضور دارند، بایستی به مقررات و قوانین کشور احترام گذاشته و آن را رعایت کنند. باید به این نکته اشاره کرد که قانون هم برای همه یکسان است؛ چه تبعه ایرانی باشد یا تبعه خارجی. بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، مدیرکل اموراتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور اضافه کرد: همواره رویکرد و نگاه جمهوری اسلامی به اتباع عدالت محورانه بوده است؛ امری که سازمان‌های بین‌المللی نیز به آن اعتراف کرده‌اند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین3 هفته قبل
روز دوشنبه ۲ دی، رویترز گزارشی سراسر کذب در مورد آمار اغتشاشات آبان ماه در برخی از شهرهای ایران منتشر کرد و مدعی کشته‌شدن ۱۵۰۰ نفر در این اغتشاشات شد. در گزارش رویترز به چهار منبع مجهول‌الهویه استناد شده بود! استناد به منابع مجهول‌الهویه طی سال‌های اخیر تبدیل به رویه ثابت رویترز برای دروغ‌پردازی علیه ایران شده است. اما بر مبنای نوع خبرنویسی و ارجاع منبع رواج یافته در رویترز، خبرنگار ما نیز به نقل از ۶ منبع خود در رویترز مطلع شده است که گزارش کذب اخیر رویترز در مورد کشته شدن ۱۵۰۰ نفر در اغتشاشات اخیر ایران در یک اتاق فکر غیررسانه‌ای و ضدامنیتی تدوین شده است. این منابع آگاه تایید کرده‌اند که منبع خبر دوم دی رویترز پیرامون آمار کشته شدگان اغتشاشات آبان، مریم رجوی بوده است.
افکارنیوزافکارنیوز3 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشمهدی محمودی مدیرکل اموراتباع و مهاجرین وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران با اشاره به برخی خبر‌ها و واکنش‌ها پیرامون نقش اتباع خارجی در اغتشاشات اخیر ایران اظهار داشت: اتباعی که در کشور ما حضور دارند، اعم از پناهنده، مهاجر و اتباعی که به صورت قانونی وارد کشور شده‌اند، همه موظف هستند به قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران احترام بگذارند. وی تأکید کرد: افرادی که در ایران حضور دارند، باید به مقررات و قوانین کشور احترام گذاشته و آن را رعایت کنند. باید به این نکته اشاره کرد که قانون هم برای همه یکسان است؛ چه تبعه ایرانی باشد یا تبعه خارجی. وی با اشاره غیرمستقیم به تحولات اخیر و برخی گزارش‌ها و واکنش‌ها در مورد نقش اتباع در اغتشاشات اخیر گفت: ما خیلی از اتباع را داریم که با آرامش و مسالمت آمیز در کشور ایران زندگی می‌کنند و به قوانین احترام می‌گذارند. مدیرکل اموراتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور اضافه کرد: همواره رویکرد و نگاه جمهوری اسلامی به اتباع عدالت محورانه بوده است؛ امری که سازمان‌های بین‌المللی نیز به آن اعتراف کرده‌اند.
فارسفارس3 هفته قبل
اگرچه مرگ دو فرزند نوجوان داغ بزرگی بر دل یک خانواده و مردم کردستان گذاشت اما تلخ‌تر از این قضیه، موج‌سواری رسانه‌های معاند از داغ این خانواده مریوانی است. خبرگزاری فارس استان کردستان؛ کردستان به دلیل مرزی‌بودن، همجواری با اقلیم کردستان عراق و اقتصاد ضعیف آن همواره آبستن حوادثی از نوع طبیعی و یا غیرطبیعی است. این افراد بعد از ناکامی در توطئه بنزینی، این حادثه را دست‌مایه خود قرار داده و می‌خواهند از ناراحتی و داغ خانواده این دو نوجوان و مردم کردستان به نفع خود بهره‌برداری نمایند. وی افزوده است، گرداننده این کانال «علی جوانمردی» است که در پوشش خبرنگار صدای امریکا با سازمان سیا و گروه‌های تجزیه‌طلب همکاری دارد. به اعتقاد نگارنده، آنچه واضح و مبرهن است، مردم کردستان تحت تاثیر موج‌سواری رسانه‌های ضدانقلاب قرار نمی‌گیرند و هیچ وقت در راستای دفاع از میهن اسلامی خویش عقب نمی‌نشینند هر چند این ادعا در برهه‌های زمانی بحرانی کشور به اثبات رسیده است.

ماجرای مرگ نیکتا اسفندانی چه بود؟ +عکس

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
یا در ماجرایی دیگر، رسانه‌های معاند با هیاهوی بسیار خبر از فرود هلی‌کوپتری بر بام منزل امام جمعه شهر صدرا (شیراز) و آتش گشودن به روی مردم دادند. تنها با گذشت ۴۸ ساعت از آغاز اغتشاشات، مردم ایران با جداکردن صف خود از اغتشاشگران، اجازه پیش‌برد اهداف رسانه‌های ضدانقلاب را ندادند. نیکتا اسفندانی؛ جریان‌سازی مسموم! در متن دروغ اعلام شده از سوی رسانه‌های معاند آمده است: «نیکتا اسفندانی دختر نوجوان ۱۴ ساله، در خیابان ستارخان در تهران با اصابت شلیک گلوله به سرش کشته شده است». فیلم مصاحبه پدر نیکتا اسفندانیمرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.

ماجرای مرگ نیکتا اسفندانی چه بود؟

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
یا در ماجرایی دیگر، رسانه‌های معاند با هیاهوی بسیار خبر از فرود هلی‌کوپتری بر بام منزل امام جمعه شهر صدرا (شیراز) و آتش گشودن به روی مردم دادند. تنها با گذشت ۴۸ ساعت از آغاز اغتشاشات، مردم ایران با جداکردن صف خود از اغتشاشگران، اجازه پیش‌برد اهداف رسانه‌های ضدانقلاب را ندادند. نیکتا اسفندانی؛ جریان‌سازی مسموم! در متن دروغ اعلام شده از سوی رسانه‌های معاند آمده است: «نیکتا اسفندانی دختر نوجوان ۱۴ ساله، در خیابان ستارخان در تهران با اصابت شلیک گلوله به سرش کشته شده است». وی افزود: این‌ها اشخاصی را در بیمارستان‌ها داشتند که اگر کسی مرد به ما اسم دهید که به این‌ها اعلام شده که در بیمارستان ما یک دختر خانمی به نام نیکتا اسفندانی مرده و آن‌ها نیز اسم وی را به عنوان کشته شدگان اغتشاشات اخیر بردند.
الفالف1 ماه قبل
۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارگروه سیاسی الف، ۱۳ آذر ۱۳۹۸، ۱۳:۵۳ ۳۹۸۰۹۱۳۰۹۷مهر نوشت: در پی پایان یافتن دوره فدریکا موگرینی در مقام مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در تمجید از وی، رویکرد موگرینی را تعامل با جمهوری اسلامی دانست. از همین رو بر آن شدیم با بررسی اظهارات مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، مواضع موگرینی را در قبال کشورمان بسنجیم. و اما با این مقدمه در زیر به بررسی مواضع فدریکا موگرینی می‌پردازیم:۱. وی همچنین در اظهارنظری دیگر اظهار داشت: ما در جایگاه اتحادیه اروپا قطعا می‌خواهیم به مسئله موشک‌های بالستیک ایران رسیدگی کنیم. روایت اشتباه سخنگوی وزارت خارجهبا بررسی مواضع موگرینی در چهار پارامتر مطرح شده نسبت به جمهوری اسلامی ایران می‌توان دریافت که بر خلاف توئیت سخنگوی وزارت امور خارجه، رویکرد مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا آنقدر «کامل» هم مبتنی بر تعامل و عقلانیت نبوده و سیاست فرسایشی وی و مجموعه کشورهای اروپایی در موضوع برجام، سبب وارد آمدن خسارت‌های زیادی به کشور و مردم شده است.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشدونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز به اغتشاشات اخیر ایران مجددا واکنش نشان داد. اخبار سیاسی- وی از رسانه‌های گروهی خواست که نسبت به آنچه که در ایران می‌گذرد اطلاع کسب کنند. ترامپ با اشاره به ناآرامی‌های اخیر ایران مدعی شد: هزاران نفر در حال حاضر فقط به خاطر این حقیقت که اعتراض می‌کنند، در ایران کشته می‌شوند. وی در پاسخ به سؤال خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا آمریکا قرار است در این خصوص اقدامی انجام دهد، گفت: ترجیح می‌دهم در حال حاضر چیزی نگویم. ترامپ در حالی به ایران اتهام کشتار هزاران نفر را می‌زند که هیچ آمار رسمی از تلفات آشوب‌های اخیر تاکنون اعلام نشده است.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، «الهان عمر» از اعضای دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا با انتشار پیامی در توئیتر از اغتشاشات اخیر ایران حمایت کرد و مدعی شد: همبستگی با مردم ایران که به رغم سرکوب برای مطالبه حقوق اساسی خود به خیابان‌ها آمدند. ما می‌بایست در کنار مردمی که خواستار تغییر هستند بایستیم. وی در ادامه به تحریم‌های آمریکا علیه ایران نیز اشاره کرده و می‌نویسد: تحریم‌های فلج کننده اقتصادی، فقط رنج آنها (مردم) را بدتر کرده است و این بحران را حل نمی‌کند. به گزارش مهر، در جریان اغتشاشات اخیر ایران، اغلب مقامات بلندپایه آمریکایی با انتشار پیام‌های مختلفی حمایت خود را از آشوبگران اعلام کرده بودند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، سید محمد حسینی وزیر اسبق ارشاد در صفحه شخصی خود در توییتر با انتشار تصاویری از کانال تلگرامی ضدانقلاب در مورد مسلح بودن اشرار در اغتشاشات اخیر ایران، نوشت:
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
البته هر بار آگاهی و هوشمندی مردم غیور کشورمان همچنین رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، سیاست‌های اتخاذی آنها را بی نتیجه گذاشت. پیش از این نیز، «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا، در صفحه توییتر خود نوشت که آمریکا صدای مردم ایران را شنیده و از آنها حمایت می‌کند. علاوه بر مستندات تاریخی این قبیل اظهارات را هم می‌توان دال بر دخالت‌های آمریکا در اغتشاشات اخیر ایران تلقی کرد. در همین راستا سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران تأکید کرد که «پس از روند خروج از معاهدات بین المللی به عنوان یک ضد هنجار، دخالت در امور داخلی سایر کشور‌ها تبدیل به رکن دوم سیاست خارجی رژیم آمریکا شده است». برای شفاف‌تر شدن موضوع می‌توان به این امر اشاره کرد که اروپا هم به دنبال آمریکا در تلاش است برقراری امنیت در ایران را زیر سوال ببرد.

یاوه گویی کارشناس سعودی پس از اغتشاشات اخیر در کشور: ایران باید تجزیه شود! + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 ماه قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یوسف علاونه کارشناس مطرح سعودی، پس از اغتشاشات اخیر ایران درباره پروژه آمریکایی_سعودی برای تجزیه ایران صحبت کرد. این کارشناس سعودی گفت: ایران باید یک حکومت کوچک و تحت اختیار ما باشد. ما می‌خواهیم که ایران تجزیه شود. بیشتر بخوانید: دیکتاتورهایی که دستشان برای مردم رو شده است + فیلمانتهای پیام/
مهرمهر1 ماه قبل
وی با بیان اینکه خط مردم از اغتشاشگران جداست، افزود: در عین حال باید به این مطلب نیز توجه داشت که مردم از شرایط اقتصادی رنج می‌برند که بخشی از این مشکلات ناشی از تحریم‌ها است. مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور بیان داشت: کنترل قیمت‌ها و انجام حمایت‌های لازم باید در این شرایط اقتصادی، در دستور کار مسئولان کشور باشد. آیت الله اعرافی افزود: مسئولان باید می‌توانند با تکیه بر تولید داخل و همچنین کنترل قاچاق و پیگیری فرارهای مالیاتی شرایط بهتری را برای کشور فراهم کنند. وی با اشاره به نقشه جدید آمریکا و هم پیمانانش در خصوص از بین بردن قدرت محور مقاومت در منطقه، بیان داشت: موضوع بنزین یک بهانه بود و دشمنان در طراحی جدید خود به دنبال آن هستند که خط مقاومت را در کشورهای اسلامی از بین ببرند. وی تأکید کرد: مسئولان باید به دغدغه معیشتی مردم که مورد تأکید مراجع تقلید نیز می‌باشد توجه کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش، امیر دریادار تورج حسنی‌مقدم روز دوشنبه در پایگاه دریایی شهدای تکاور خرمشهر، با تاکید بر اینکه نیروهای‌ مسلح جمهوری اسلامی ایران همواره و در همه‌ شرایط در آمادگی کامل به سر می‌برند، خاطرنشان‌ کرد: هوشیاری و بصیرت مردم ایران، تمام نقشه‌های شوم دشمن برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران را نقش بر آب کرد. جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به افزایش مداخله‌جویی‌های آمریکا و برخی کشورهای اروپایی در اغتشاشات اخیر در ایران، یادآور شد: به پشتوانه مردم ولایت‌مدار و غیرتمند جمهوری اسلامی ایران، پاسخ کوبنده‌ای به رفتارهای پوچ و بی‌اساس این کشورها خواهند داد. وی با تاکید بر اینکه بیش از ۹۳ درصد صادرات و واردات کشور از راه دریا صورت می‌گیرد و منافع ایران در دریا است، خاطرنشان کرد: دریا و نیروی دریایی نقطه استراتژیک و مهمی برای جمهوری اسلامی ایران است. سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه هرچند انقلاب اسلامی گفتمان اهل‌بیت (ع) و قرآن بود اما با گفتمان جدید در دنیای دوقطبی آن زمان پا گذاشت افزود: در آن دوران گفتمان کمونیستی موفق شده بود بین جوامع و ملت‌ها نفوذ گسترده‌ای داشته باشد. سردار شریف با یادآوری اینکه ۴۰ سال از استقرار نظام با وجود همه سختی‌ها، مشکلات، موانع و پیشرفت‌ها گذشته است اضافه کرد: امروز نیازمند تثبیت گفتمان انقلاب اسلامی هستیم.
آناجآناج1 ماه قبل
مرور رسانه‌های جمهوری آذربایجان در اغتشاشات اخیر؛ نگرانی باکو از سیر صعودی نرخ محصولات وارداتی/ کارشناسان آذری: افزایش قیمت بنزین در ایران ضروری بودنگاه اغلب رسانه‌های جمهوری آذربایجان در مورد اعتراضات اخیر کشورمان، مقطعی بودن موضوع بود و اعتقاد داشتند؛ ایران به خوبی موضوع گرانی بنزین و اغتشاشات شهرها را مدیریت خواهد کرد. الخان شاهین اوغلو درباره اغتشاشات ایران می‌گوید: سخت است در باره تظاهرات اعتراض آمیز در ایران اظهار نظر کنیم. شاهین اوغلو در ادامه و در مورد چرایی افزایش قیمت بنزین در ایران می‌گوید: تظاهرات اعتراضی اخیر متفاوت از تظاهرات‌های قبلی در ایران است چون شهرهای زیادی درگیر اعتراضات هستند اما باید قبول کنیم افزایش قیمت بنزین در ایران ضروری بود. روزنامه مساوات نیز در گفتگویی با علی مسیملی نماینده پارلمان این کشور به موضوع افزایش قیمت بنزین و اعتراضات در ایران پرداخته و می‌نویسد: افزایش قیمت بنزین در ایران باعث افزایش قیمت محصولاتی صادراتی ایران به جمهوری آذربایجان می‌شود که البته ما امیدواریم با افزایش تورم در ایران و کاهش نرخ پول ملی ایران، افزایش قیمت محصولات صادر شده به جمهوری آذربایجان، قابل توجه نباشد. زرتشت علیزاده دیگر کارشناس مسائل سیاسی آذربایجان هم از جمله‌ی کسانی بود که در مصاحبه با سایت تلگراف از لزوم افزایش قیمت بنزین در ایران، صحبت کرده و می‌گوید: آمریکا قصد سرنگونی دولت ایران را دارد و برای رسیدن به این هدف، از روش‌های پنهانی و اقتصادی استفاده می‌کندباید بپذیریم، افزایش قیمت بنزین در ایران ضروری بود.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، «برایان هوک» نماینده آمریکا در امور ایران، در گفتگو با بلومبرگ، با تکرار ادعاهای همیشگی واشنگتن علیه ایران و همچنین تاکید بر حمایت دولت کشورش از اغتشاشات اخیر ایران، با اشاره به قطع اینترنت گفت: آمریکا از شرکت‌های فناوری و شبکه‌های اجتماعی خواسته تا حساب‌های کاربری مربوط به مقامات ایرانی را مسدود کند. هوک در ادامه با اشاره به قطعی اینترنت در ایران در روزهای گذشته، سعی کرد تا به نوعی سیاست‌های خصمانه واشنگتن علیه تهران را توجیه کند.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
نگاهی به مواضع اخیر نامزدهای مطرح حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا نشان می‌دهد آنها و دونالد ترامپ در حمایت از اغتشاشات ایران هم‌نظر هستند. در ادامه مواضع مداخله‌جویانه و حمایت آمریکایی‌ها از اغتشاش‌های اخیر در ایران، نامزدهای حزب دموکرات هم طی روزهای اخیر همنوا با مواضع دولت جمهوری‌خواهاین کشور به حمایت از آشوبگران در ایران پرداخته‌اند. با نگاهی به مواضع اخیر نامزدهای مطرح و پیشتاز حزب دموکرات برای انتخابات سوم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان ۱۳۹۹) ریاست جمهوری آمریکا این نکته به وضوح قابل رویت است: اغلب رقبای احتمالی دموکرات ترامپ همانند او از اغتشاشات اخیر ایران حمایت کرده‌اند. در بین نامزدهای مطرح دموکرات و رقیب احتمالی ترامپ، «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهور آمریکا در دوره هشت ساله ریاست جمهوری اوباما هنوز اظهارنظر صریحی درباره اغتشاشات اخیر ایران نکرده است. حمایت این نامزدهای دموکرات از اغتشاشات در ایران در شرایطی صورت گرفته که آنها پیش از این بارها ضمن حمایت از برجام، به مواضع ترامپ در قبال ایران انتقاد کرده بودند اما حمایت از اغتشاشات ایران، به موضع مشترک نامزدهای دموکرات و دولت ترامپ تبدیل شده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- عناصر ضدایرانی در شبه‌رسانه‌هایی ضدمردمی نظیر بی‌بی‌سی‌فارسی علاوه بر تحریک اشرار برای وارد آوردن خسارات بیشتر به اموال عمومی و خصوصی مردم ایران به دبیرکل سازمان ملل نیز پیشنهاد می‌دهند که برای تدوین گزارش پیرامون اغتشاشات اخیر در ایران، به اسناد نیرو‌های اپوزیسیون رجوع کند! در این میان، اظهارات «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل نیز در مورد آشوب‌های عده معدودی از اراذل شبکه‌ای و سازمان یافته شده توسط دشمنان ملت ایران، بلاوجه بود؛ گوترش و مجموعه سازمان ملل که همواره در قبال فجایع و جنایات ایجاد شده توسط آمریکایی‌ها و سعودی‌ها و سایر مستکبرین و مرتجعین در نقاط مختلف دنیا، سکوت کرکننده اعمال می‌کنند، این بار در قبال تخریبگری عده قلیلی در ایران، بیانیه‌ای تعجب‌آمیز صادر کردند. از سویی دیگر، گوترش در آذرماه سال گذشته تحت فشار آمریکا، گزارشی سرتاسر دروغ با رویکردی سیاسی و گزینشی را در مورد وضع حقوق بشر در ایران صادر کرد. چندی پیش یکی از به اصطلاح کارشناسان شبکه ضدایرانی بی‌بی‌سی فارسی، در این شبکه مطرح کرد که با گوترش دبیرکل سازمان ملل درباره دریافت گزارش از اغتشاشات در ایران در ارتباط هستند! نیرو‌های اپوزیسیون نیز که دبیرکل سازمان ملل تشویق می‌شود به اسناد جعلی آن‌ها برای تدوین گزارش اغتشاشات در ایران رجوع کند، کسانی جز ته‌مانده‌های رژیم فاسد پهلوی و عناصر جنایتکار گروهک تروریستی منافقین نیستند.
برنابرنا1 ماه قبل
مشاور پیشین وزیر امور خارجه گفت: اعتراضات ناشی از افزایش قیمت‌ها و سوءاستفاده برخی، زمینه‌ساز دخالت‌های امریکا و سایر گروه‌های معاند در امور داخلی ایران شد. «حسین شیخ‌الاسلام»، مشاور پیشین وزیر امور خارجه، در رابطه با توئیت اخیر مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، مبنی بر درخواست وی از مردم ایران جهت ارسال فیلم از وضعیت داخلی ایران و اغتشاشات به خبرنگار خبرگزاری برنا اظهار کرد: این قبیل اظهارات نشان دهنده دخالت‌های آمریکا در اغتشاشات اخیر ایران است. او با اشاره به سیاست‌های اجرایی آمریکا در منطقه تصریح کرد: هم اکنون آمریکا در سیاست‌های داخلی و خارجی دچار مشکل شده است. شیخ‌الاسلام با قلمداد کردن اعتراضات اخیر به عنوان بستری جهت دخالت معاندین در امور داخلی کشور ادامه داد: اعتراضات مردم برای افزایش قیمت‌ها و سوءاستفاده برخی، زمینه‌ساز دخالت‌های آمریکا و سایر گروه‌های معاند در امور داخلی ایران شد. در واقع آمریکا توطئه‌های برنامه‌ریزی شده که به نام «هسته‌های ده تایی اغتشاشات» نام گذاری شده‌اند، را برای انتخابات آینده آماده کرده بود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
واکنش ترامپ به قطعی اینترنت در ایرانهمچنین دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا نیز پنج‌شنبه شب در پیامی توییتری ضمن ادعای حمایت از معترضان در ایران از وضعیت اینترنت انتقاد کرد. برایان هوک: به فشار ادامه می‌دهیماز سوی دیگر برایان هوک، نماینده دولت آمریکا در امور ایران پنج‌شنبه ضمن ابراز خرسندی از ناآرامی‌ها در ایران گفت واشنگتن کارزار فشار حداکثری علیه ایران را ادامه خواهد داد. مداخله آشکار پمپئو در امور داخلی ایرانهمچنین مایک پمپئو، وزیر امورخارجه آمریکا در اظهاراتی مداخله‌جویانه از مردم ایران خواست از ناآرامی‌های اخیر ایران برای آمریکا ویدئو بفرستند. به گزارش «ایسنا» وزیر امورخارجه آمریکا با اظهاراتی مداخله‌جویانه در پی برخی ناآرامی‌های چند روز اخیر در ایران در صفحه توییترش نوشت که معترضان شجاع ایران! واشنگتن از یک طرف به‌صورت کلامی می‌گوید از خواسته‌های مردم ایران حمایت می‌کند، اما از طرف دیگر هرکاری که ممکن باشد را انجام می‌دهد تا مردم این کشور را دچار رنج کند.»

دیدگاه‌های کارشناسان روس درباره اغتشاش‌های اخیر در ایران

صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما‏، ولادیمیر ساژین، والری ماکارنکوف و گریگوری لوکیانوف، سه کارشناس ارشد انستیتو مطالعات سیاسی و بین المللی روسیه در نشستی خبری به تحلیل رویداد‌های اخیر ایران و نقش آمریکا در بروز این حوادث پرداختند. در این نشست خبری که در خبرگزاری ریانووستی برگزار شد، دکتر ولادیمیر ساژین که سال‌ها در حوزه مطالعات ایران فعالیت کرده و به زبان فارسی نیز تسلط دارد، به مشابهت‌های آشوب و اغتشاشات اخیر ایران با روسیه، هنگ کنگ، عراق و لبنان اشاره و تاکید کرد: در همه این حوادث رد پای سازمان جاسوسی آمریکا، سیا، و الگوی تقریبا ثابت برای فروپاشی حاکمیت این کشور‌ها پیداست. والری ماکارنکوف نیز گفت:: سیاست ثابت ایران در تصاد کامل با خواست آمریکا و اسراییل است، از اینرو آن‌ها با همکاری برخی رژیم‌های وابسته‌ی خود در منطقه، سازماندهی آشوب‌ها را بعهده گرفته و با تشکیل هسته‌های خاموش، منتظر جرقه‌هایی همچون افزایش بهای سوخت هستند. وی افزود: حجم عظیم تخریب و کشتار، که بطور مشخص از سوی افراد آموزش دیده ایجاد شده، نشان داد آمریکا برای دستیابی به اهداف خود و به زیر کشیدن نظام‌های مستقل، از هیچ اقدامی فروگذار نمی‌کنند، از این رو روسیه و کشور‌های مستقلی همچون ایران، که در معرض طرح‌های تشنج آفرین آمریکا قرار دارند، باید برای خنثی کردن اینگونه طرح‌های خطرناک چاره‌ای اندیشی کنند. گریگوری لوکیانوف، تحلیلگر ارشد و استاد دانشگاه، نقش عوامل خارجی در حوادث اخیر ایران را آشکار عنوان کرد و گفت:: آمریکا در راس کشور‌هایی است که تلاش کرد دامنه آشوب و حجم تخریب به شدت افزایش یابد و مقامات واشنگتن با بی شرمی به مداخله خود در امور داخلی ایران اذعان کردند.
الفالف1 ماه قبل
جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به بروز اغتشاش در ۲۸ استان پس از گران شدن بنزین گفت: اغتشاشات ظرف ۴۸ ساعت جمع و جور شد. سردار فدوی گفت: در طول ۴۰ سال گذشته خداوند بهترین نتایج را برای جمهوری اسلامی رقم زده است. وی تصریح کرد: در اتفاقات و اغتشاشات اخیر ظرف ۴۸ ساعت توانستیم اشرار را جمع و جور کنیم که البته این اغتشاشات از بعدازظهر شنبه تا دوشنبه وجود داشت. وی خاطرنشان کرد: اگر جبهه حق در اغتشاشات اخیر آماده نبود امکان داشت که اغتشاشات گسترش پیدا کرده و برای کشور دردسر ایجاد کند اما جبهه باطل از همین آمادگی جبهه حق ترسیده است. سردار فدوی گفت: دلدادگان انقلاب اسلامی و رزمندگان و پاسداران و بسیجیان باید از شاخص‌های این انقلاب پاسداری کرده و همواره مراقب آن باشند.
فراروفرارو1 ماه قبل
محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، این عبارت را در واکنش به اظهارات همتای ژاپنی، توشی میتسو موتگی، بیان کرد. مقامات آمریکا، از مایک پنس، معاون رئیس جمهور، گرفته تا سفرای این کشور در سایر کشورها، از ناآرامی‌ها در ایران حمایت می‌کنند. برخی گزارش‌ها از فشار وزارت خارجه آمریکا به شبکه‌های اجتماعی برای قطع دسترسی مقامات ایرانی به حساب‌هایشان حکایت دارد. مقامات ایران، به منظور بازگرداندن آرامش به شهرها، اینترنت بین المللی سراسر کشور را قطع کردند. بخوانید: گذشته از این، تحریم‌های آمریکا به طور مستقیم روی زندگی بسیاری از مردم عادی تاثیر گذاشته است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، در ادامه دخالت برخی کشورهای غربی در امور داخلی ایران و حمایت از اغتشاشاتی که منجر به آسیب رسیدن به جان و مال مردم شد، اتحادیه اروپا امروز (پنجشنبه) بیانیه‌ای در این باره صادر کرد. کوجیانچیچ ضمن حمایت از اغتشاشات در ایران، با خانواده جان باختگان در این آشوب‌ها همدردی کرد. سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با دخالت آشکار در امور داخلی و امنیتی ایران، افزود: «ما از نیروهای امنیتی ایران انتظار داریم بیشترین خویشتن‌داری را تعامل با اعتراضات از خود نشان دهند تا معترضان به شکل مسالمت‌آمیز اعتراض کنند. پیش از این نیز مقامات آمریکایی با دخالت در امور داخلی ایران، از اغتشاشات حمایت کرده بودند. (جزئیات بیشتر) «لن کودوروسکی» مشاور ارشد امور عمومی وزارت خارجه آمریکا نیز در دخالتی آشکار در امور داخلی ایران، از آشوبگران خواست فیلم‌هایی را از ناآرامی‌های اخیر در ایران از طریق اینترنت برای وی ارسال کنند.
رکنارکنا1 ماه قبل
به گزارش رکنا، در ادامه دخالت برخی کشورهای غربی در امور داخلی ایران و حمایت از اغتشاشاتی که منجر به آسیب رسیدن به جان و مال مردم شد، اتحادیه اروپا امروز (پنجشنبه) بیانیه‌ای در این باره صادر کرد. کوجیانچیچ ضمن حمایت از اغتشاشات در ایران، با خانواده جان باختگان در این آشوب‌ها همدردی کرد. سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با دخالت آشکار در امور داخلی و امنیتی ایران، افزود: «ما از نیروهای امنیتی ایران انتظار داریم بیشترین خویشتن‌داری را تعامل با اعتراضات از خود نشان دهند تا معترضان به شکل مسالمت‌آمیز اعتراض کنند. پیش از این نیز مقامات آمریکایی با دخالت در امور داخلی ایران، از اغتشاشات حمایت کرده بودند. (جزئیات بیشتر) «لن کودوروسکی» مشاور ارشد امور عمومی وزارت خارجه آمریکا نیز در دخالتی آشکار در امور داخلی ایران، از آشوبگران خواست فیلم‌هایی را از ناآرامی‌های اخیر در ایران از طریق اینترنت برای وی ارسال کنند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
فارسفارس1 ماه قبل
سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای ضمن دخالت در امور داخلی ایران، خواستار عدم برخورد با اغتشاشگران و آزادی اینترنت شد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در ادامه دخالت برخی کشورهای غربی در امور داخلی ایران و حمایت از اغتشاشاتی که منجر به آسیب رسیدن به جان و مال مردم شد، اتحادیه اروپا امروز (پنجشنبه) بیانیه‌ای در این باره صادر کرد. سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با دخالت آشکار در امور داخلی و امنیتی ایران، افزود: «ما از نیروهای امنیتی ایران انتظار داریم بیشترین خویشتن‌داری را تعامل با اعتراضات از خود نشان دهند تا معترضان به شکل مسالمت‌آمیز اعتراض کنند. پیش از این نیز مقامات آمریکایی با دخالت در امور داخلی ایران، از اغتشاشات حمایت کرده بودند. (جزئیات بیشتر) «لن کودوروسکی» مشاور ارشد امور عمومی وزارت خارجه آمریکا نیز در دخالتی آشکار در امور داخلی ایران، از آشوبگران خواست فیلم‌هایی را از ناآرامی‌های اخیر در ایران از طریق اینترنت برای وی ارسال کنند.
فردا نیوزفردا نیوز1 ماه قبل
معاون روابط عمومی و تبلیغات سپاه پاسداران با بیان اینکه پشت پرده اغتشاشات اخیر ایران، آمریکایی‌ها هستند، گفت: دشمن برای پیاده کردن نقشه‌های خود در بین مردم و منحرف کردن مسیر اعتراضات، دست به دامان سلطنت‌طلب‌ها و مجاهدین خلق‌شده‌اند. خبرگزاری فارس: سردار رمضان شریف امشب در یادواره ۱۶۶ شهید والامقام این شهرستان در محل مصلی نماز جمعه اظهار کرد: ۲۰۰ هزار شهید برای تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی به شهادت رسیده و این سرمایه عظیمی برای ثبات و پایداری نظام و انقلاب اسلامی است. معاون روابط عمومی و تبلیغات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه آمریکایی‌ها در اغتشاشات اخیر دست به دامان کسانی شده‌اند که نزد ملت شریف ایران منفور هستند، تصریح کرد: پشت پرده اغتشاشات اخیر ایران، آمریکایی‌ها هستند و برای پیاده کردن نقشه‌های خود در بین مردم و منحرف کردن مسیر اعتراضات، دست به دامان سلطنت‌طلب‌ها و مجاهدین خلق‌شده‌اند. سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه وزیر امور خارجه آمریکا ساعت‌ها پای صحبت‌های مجری تلویزیون می‌نشیند تا بنیان خانواده را در ایران اسلامی متزلزل کند، گفت: کشورهای اروپایی برای منحرف کردن مسیر انقلاب اسلامی و ضربه زدن به‌نظام، با سرکرده سازمان مجاهدین خلق جلسه برگزار می‌کنند. شریف با بیان اینکه آمریکایی‌ها قافیه را باخته‌اند و نمی‌دانند چه بکنند، خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها میلیاردها دلار هزینه داعش، مجاهدین خلق، طالبان، صدام و کومله‌ها کرده و هیچ‌چیزی به دست نیاورده‌اند و در طول این مدت روزبه‌روز بر اقتدار و عزت جمهوری اسلامی ایران افزوده‌شده است.

به انتهای لیست رسیدید