اغتشاشات ایران

اغتشاشات ایران

ترامپ حامی آشوبگران، همانی است که ایران را به بمباران مراکز فرهنگی تهدید کرد + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران6 روز قبل
کارشناس سی‌ان‌ان: به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، خبرنگار و کارشناس سی‌ان‌ان، در گفت‌وگویی درباره دلیل ترامپ برای به شهادت رساندن سردار سلیمانی و حمایت رئیس جمهور آمریکا از آشوبگران، صحبت کرد. این کارشناس گفت: ترامپ بر روی اغتشاشات ایران تمرکز کرده تا اذهان را از ترور شهید سردار سلیمانی منحرف کند. وی در ادامه با اشاره به حمایت رئیس جمهور آمریکا از آشوبگران، گفت: این همان رئیس جمهوری است که هفته گذشته ایران را به بمباران مراکز فرهنگی تهدید و ایرانیان را ممنوع الورود کرد. بیشتر بخوانید: دشمنی آمریکا و ایران دقیقا از چه زمانی آغاز شد؟ + فیلمانتهای پیام/
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/مرکزی خطیب جمعه ساوه گفت: شهادت سردار سلیمانی موجبات پایان اشغالگری و سلطه آمریکا در خاورمیانه را فراهم خواهد کرد. وی بیان کرد: جنایت آمریکایی‌ها در شهادت سردار سلیمانی نشان داد که با این اقدام پلید و جنایت بزرگ از خط قرمزها عبور کرده و اعلان جنگ به جبهه مقاومت کردند. گرچه از ترس انتقام در آماده‌باش قرار گرفتند، اما باید بدانند شهادت سردار سلیمانی موجبات پایان اشغالگری و سلطه آمریکا در خاورمیانه را فراهم خواهد کرد و همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند با رفتن او نه تنها راه او بلکه کار این سردار رشید متوقف نخواهد شد. وی تصریح کرد: به فرموده رهبری همه دوستان و دشمنان بدانند جهاد و مقاومت با انگیزه چند برابری ادامه خواهد یافت و شهید سلیمانی چهره بین‌المللی مقاومت است که همه دلبستگان مقاومت انتقام خون او را خواهند گرفت و انتقام سختی در سراسر دنیا در انتظار جنایتکاران آمریکایی و مزدورانش خواهد بود. لذا مردم عراق با آتش زدن لانه جاسوسی آمریکا و حامیان تروریستش و داعش و القاعده آنها را تحقیر کردند که اوج خباثت و درماندگی آمریکا را در رویارویی با جبهه مقاومت می‌رساند.
عصر ایرانعصر ایران2 هفته قبل
نشریه پاسدار اسلام به قلم سعدااله زارعی نویسنده روزنامه کیهان به اعتراضات بنزینی و آمار و ارقام تلفات و تخریب‌ها در این اعتراضات پرداخت. بر این اساس افزایش ضروری قیمت بنزین به یک مسئله عمومی تبدیل و با واکنش عمومی مواجه شد. دامنه این واکنش‌ها تا آنجا بود که خود رئیس‌جمهور هم حدود یک هفته پس از افزایش قیمت‌ها، وانمود کرد که دستی در افزایش قیمت بنزین نداشته است! خود این موضوع نشان می‌دهد افرادی که در آشوب‌های روز شنبه در اعتراض به افزایش قیمت بنزین به خیابان آمدند، «عمومی» و پرحجم نیست و لذا باید برای این موضوع فکری می‌شد. در دولت‌های مختلف راه‌حل‌ها به افزایش قیمت بنزین ختم می‌شد و از قضا چندان کارساز هم نبود و به کاهش اتلاف سرمایه کشور کمکی نمی‌کرد.
همشهریهمشهری2 هفته قبل
بر این اساس افزایش ضروری قیمت بنزین به یک مسئله عمومی تبدیل و با واکنش عمومی مواجه شد. دامنه این واکنش‌ها تا آنجا بود که خود رئیس‌جمهور هم حدود یک هفته پس از افزایش قیمت‌ها، وانمود کرد که دستی در افزایش قیمت بنزین نداشته است! خود این موضوع نشان می‌دهد افرادی که در آشوب‌های روز شنبه در اعتراض به افزایش قیمت بنزین به خیابان آمدند، «عمومی» و پرحجم نیست و لذا باید برای این موضوع فکری می‌شد. در دولت‌های مختلف راه‌حل‌ها به افزایش قیمت بنزین ختم می‌شد و از قضا چندان کارساز هم نبود و به کاهش اتلاف سرمایه کشور کمکی نمی‌کرد. در آخرین اظهارنظر مقامات انتظامی کشور، پس از آخرین افزایش قیمت بنزین در ۲۴ آبان ماه ۹۸، میزان مصرف سوخت در روزهای پس از اجرای طرح افزایش قیمت‌ها به میزان قبل بوده است.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
بعضا می‌بینیم یا فقط منفی گفته می‌شود یا آنقدر مثبت بیان می‌شود که مخاطب از رسانه می‌برد و این رسانه را تحریم می‌کند. انگار ناخواسته تصمیم گرفته‌اند اخبار مثبت را بیان نکنند یا اگر بیان می‌کنند بد بیان می‌کنند و یکطرفه می‌گویند و اثری که شما بیان کردید را می‌گذارد، اثر منفی می‌گذارد و به قولی دفاع بد اثر به مراتب غیرقابل جبران‌تری دارد. اگر رسانه‌های رسمی و مسئولان رسمی کار خود را درست و به‌موقع انجام دهند دلیلی ندارد مردم برای اطلاع از خبرهای رسمی سراغ منابع غیررسمی بروند. مردمی که رفتار غیردوستانه و غیرصادقانه از رسانه‌های رسمی و مسئولان دیدند نمی‌توان انتظار داشت که دولتمردان و رسانه‌های رسمی را حمایت کنند. اگر رسانه‌های رسمی و مسئولان رسمی بیان نکنند، دشمن این عرصه را در دست می‌گیرد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 هفته قبل
فرمانده قرارگاه حضرت زینب (س) با اشاره به دستور ترامپ برای حمله به ایران، بیان کرد: آمریکا ناو جنگی خود را به سمت ایران فرستاد اما با مشاهده قدرت پهپادهای ایرانی، یمنی و مقاومت به ناوهای جنگی خود دستور بازگشت داد. فرمانده قرارگاه حضرت زینب (س) با بیان اینکه دستورات رهبر معظم انقلاب فوق تصورات بشری است، افزود: ترامپ چندین بار قصد حمله به ایران را داشته که هربار ناکام ماند. رهبر معظم انقلاب در مقابل پیامی که نخست وزیر ژاپن از سمت ترامپ برای ایشان آورده بود پاسخ کوبنده‌ای دادند. وی به بازی تقلب در انتخابات سال ۸۸ نیز اشاره و بیان کرد: سناریوی تقلب از شش ماه قبل در جلسه‌ای با حضور سران فتنه و در رأس آنها آمریکا تصویب شد. فرمانده قرارگاه حضرت زینب (س) افزود: سران فتنه در ستادهای انتخاباتی جلسات توجیهی تشکیل دادند که همه ستادها ساعت ۱۵ عصر پیروزی موسوی در انتخابات را اعلام کنند تا در صورت اینکه رأی نیاورد استارت تقلب زده شود.
مهرمهر3 هفته قبل
فرمانده قرارگاه حضرت زینب (س) با اشاره به دستور ترامپ برای حمله به ایران، بیان کرد: آمریکا ناو جنگی خود را به سمت ایران فرستاد اما با مشاهده قدرت پهپادهای ایرانی، یمنی و مقاومت به ناوهای جنگی خود دستور بازگشت داد. فرمانده قرارگاه حضرت زینب (س) با بیان اینکه دستورات رهبر معظم انقلاب فوق تصورات بشری است، افزود: ترامپ چندین بار قصد حمله به ایران را داشته که هربار ناکام ماند. رهبر معظم انقلاب در مقابل پیامی که نخست وزیر ژاپن از سمت ترامپ برای ایشان آورده بود پاسخ کوبنده‌ای دادند. وی به بازی تقلب در انتخابات سال ۸۸ نیز اشاره و بیان کرد: سناریوی تقلب از شش ماه قبل در جلسه‌ای با حضور سران فتنه و در رأس آنها آمریکا تصویب شد. فرمانده قرارگاه حضرت زینب (س) افزود: سران فتنه در ستادهای انتخاباتی جلسات توجیهی تشکیل دادند که همه ستادها ساعت ۱۵ عصر پیروزی موسوی در انتخابات را اعلام کنند تا در صورت اینکه رأی نیاورد استارت تقلب زده شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
در واقع نویسنده نیوزویک با زبان بی‌زبانی بر نقش آمریکا و متحدانش در احیا و تقویت مجدد داعش از طریق برپایی شورش‌ها و اغتشاشات پر سروصدا در منطقه تأکید کرده است. هفته گذشته اورلا گوئرین، خبرنگار بی‌بی‌سی در شمال عراق نوشت که با استفاده از شورش‌های این کشور، داعش در حال تقویت خود و تربیت نیرو در کوه‌های شمال عراق است. او گفت که بی‌ثباتی سیاسی در عراق، زمانی طلایی برای بازسازی داعش ایجاد کرده است. آنچه در اغتشاشات عراق درخواست می‌شد مثل بیرون راندن شبه‌نظامیان حشدالشعبی و یا نیروهای مستشاری ایران که عوامل اصلی سقوط داعش در عراق بودند، دقیقا شعاری بود که از سوی نیروهای داعشی و تقویت‌کننده این گروه ‌تروریستی تکفیری بر زبان‌ها و شعارها جاری شده بود. کارشناسان سیاسی بر این باور هستند که مشغول داشتن دولت‌ها و مردم عراق و لبنان و ایران به برخی اعتراضات و برپایی اغتشاشات پس از آن، فرصت مناسبی برای بازیابی داعش و استقرار مجدد در منطقه است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
این گزارش بی طرفانه نیست و در راستای منافع قدرت‌هایی که منابع مالی رویترز را تامین می‌کنند، تنظیم شده است. به آنها فکر کنید، همین طور به نیویورک تایمز، واشنگتن پست و سایر رسانه‌های خبری و عملکرد آنها در جریان اشغال عراق. آیا آنها بر این باورند که این رسانه‌های خبری واقعیت را گفته‌اند؟ بی شک نه. این گزارش بی طرفانه نیست و در راستای منافع قدرت‌هایی که منابع مالی رویترز را تامین می‌کنند، تنظیم شده است. چرا الان آنها و اعضای وابسته به آنها الان باید درباره ایران واقعیت و حقیقت را بگویند؟
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین3 هفته قبل
روز دوشنبه ۲ دی، رویترز گزارشی سراسر کذب در مورد آمار اغتشاشات آبان ماه در برخی از شهرهای ایران منتشر کرد و مدعی کشته‌شدن ۱۵۰۰ نفر در این اغتشاشات شد. در گزارش رویترز به چهار منبع مجهول‌الهویه استناد شده بود! استناد به منابع مجهول‌الهویه طی سال‌های اخیر تبدیل به رویه ثابت رویترز برای دروغ‌پردازی علیه ایران شده است. اما بر مبنای نوع خبرنویسی و ارجاع منبع رواج یافته در رویترز، خبرنگار ما نیز به نقل از ۶ منبع خود در رویترز مطلع شده است که گزارش کذب اخیر رویترز در مورد کشته شدن ۱۵۰۰ نفر در اغتشاشات اخیر ایران در یک اتاق فکر غیررسانه‌ای و ضدامنیتی تدوین شده است. این منابع آگاه تایید کرده‌اند که منبع خبر دوم دی رویترز پیرامون آمار کشته شدگان اغتشاشات آبان، مریم رجوی بوده است.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مهدی سلیمانی اردهالی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مشهد اردهال با اشاره به فرارسیدن روز وحدت حوزه و دانشگاه اظهار داشت: این وحدت مبنای فکری و اعتقادی دارد. وی با اشاره به پارامترهای این وحدت ابراز داشت: یکی از این پارامترها حمایت و پشتیبانی از نظام دینی جمهوری اسلامی ایران است. وی با اشاره به اغتشاشات ایران اذعان داشت: آمریکا روز به روز در پی جنایت بر علیه مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است ولی ملت ایران هوشیار و بصیر هستند و در مقابل تمام این دسیسه‌های مقاومت می‌کنند. حجت الاسلام سلیمانی اردهالی انتخابات پیش رو را یکی از مهمترین رویدادهای سیاسی و اجتماعی نامید و خاطرنشان کرد: مردم در انتخابات افرادی را برای مجلس انتخاب کنند که وکیل و حافظ منافع ملت باشند. وی با اشاره به اینکه برای هر کرسی مجلس ۵۱ فرد ثبت نام کرده است، بیان داشت: یکی دیگر از معیارهای انتخاب برای مجلس توسط مردم این است افرادی انتخاب شوند که حافظ منافع حکومت و نظام جمهوری اسلامی باشند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
تسنیم: گزارش‌های نهادهای اطلاعاتی ایران نشان می‌دهد که آمریکا و متحدانش در منطقه در تشدید آشوب‌ها و اغتشاشات ایران دست داشته‌اند. سازمان مجاهدین خلق به طور آشکار در مشکلات تهران نیز نقش داشته و همین طور در استان‌های گلستان و آذربایجان. دفتر مرکزی سازمان مجاهدین خلق در تیرانا پایتخت آلبانی، به طور منظم هدایت تبلیغات نئومحافظه‌کاران و صهیونیست‌ها را بر عهده دارد. تا آنجا که بهمن ریحانی فرمانده نظامی کرمانشاه در گزارش اولیه خود اعلام کرده است، این گروه‌های ضد انقلاب در اغتشاشات اخیر دست داشته‌اند. دکتر فیلیپ گیرالدی نیز پیش از این در مصاحبه با خبرگزاری تسنیم تایید کرده است که آمریکا اسرائیل و عربستان در این عملیات دست داشته‌اند.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه اتحادیه اروپا، «جوزف بورل»؛ مسئول جدید سیاست خارجی اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای مداخله آمیز به تحولات اخیر در ایران واکنش نشان داد. در این بیانیه، بورل مدعی شده است که شواهد و مدارکی وجود دارد که نشان می‌دهد در جریان تحولات اخیر ایران، برخورد مناسبی با مردم صورت نگرفته است. این اظهارات بورل در حالی مطرح شده که پیش از او نیز دیگر مقامات اتحادیه اروپا اظهارات مداخله آمیز مشابهی در ارتباط با ایران عنوان کرده بودند. ایران با محکوم کردن مداخلات کشورهای اروپایی و آمریکایی در تحولات اخیر، این گونه اظهارنظرها را در راستای سیاست‌های خصمانه غرب عنوان کرده است.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارش «کلی کرافت» (Kelly Craft) نماینده ایالات متحده در سازمان ملل گفت واشنگتن به کارزار فشار حداکثری خود علیه تهران ادامه می‌دهد و در این راه ابزارهای دیگری نیز در اختیار دارد. اخبار سیاسی- کرافت مدعی شده چنانچه ایران به اقدامات خود در منطقه ادامه دهد، واشنگتن ابزارهای دیگری برای مقابله با اقدامات تهران در اختیار دارد. نماینده ایالات متحده در سازمان ملل در نخستین کنفرانس خبری از زمان آغاز به کار خود به موضوع اغتشاشات ایران نیز اشاره کرد و عنوان داشت: آنچه برای من اهمیت دارد این است که با مردم بد رفتاری شده و آنها را آزار می‌دهند. کلی کرفت تصریح کرده که ما تغییری در رفتار ایران به ویژه در خاورمیانه ندیده‌ایم.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
نماینده ویژه ایالات متحده آمریکا در امور ایران در گفتگوی اختصاصی با «العربیه» گفت: ابزارهایی را برای تظاهرکنندگان (ایرانی) فراهم کردیم تا بتوانند در صورت قطعی شبکه اینترنت به آن دسترسی پیدا کنند. برایان هوک تاکید کرد: تهران تنها زبان اعمال تحریم‌ها را می‌فهمد. او با بیان اینکه اعتراض‌های اخیر در ایران خطرناکترین بوده است، خاطرنشان کرد: ایران همواره در حالت دشمنی با دیگران بوده و خواهان سلطه بر منطقه خاورمیانه و جهان است.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، برایان هوک نماینده ویژه ایالات متحده آمریکا در امور ایران در گفتگوی اختصاصی با «العربیه» بدون اشار ه به سابقه طولانی ایالات متحده در انجام اقدامات غیر انسانی علیه ایران با ذکر این ادعا که تهران تنها زبان اعمال تحریم‌ها را می‌فهمد تاکید کرد اعتراض‌های اخیر در ایران خطرناکترین بوده است. او در ادامه ادعاهای خود گفت که ایران همواره در حالت دشمنی با دیگران بوده و خواهان سلطه بر منطقه خاورمیانه و جهان است. هوک با اشاره به حمایت آمریکا از اغتشاشگران افزود: «ابزارهایی را برای تظاهرکنندگان (ایرانی) فراهم کردیم تا بتوانند در صورت قطعی شبکه اینترنت به آن دسترسی پیدا کنند».
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
بله بر این باورم که شواهد دخالت آمریکا و عربستان سعودی پیدا خواهد شد و دولت ایران باید زمانی که این شواهد در نهایت تایید شد، آنها را به صورت علنی اعلام کند. گزارش‌های نهادهای اطلاعاتی ایران نشان می‌دهند که آمریکا و متحدانش در منطقه در تشدید آشوب‌ها و اغتشاشات ایران دست داشته‌اند. سرویس‌های اطلاعاتی ایران گفته‌اند که به شواهد و اسنادی دست یافته‌اند که ثابت می‌کند آنها در ایجاد و تشدید اغتشاشات و آشوب‌ها دست داشتند. یک فرمانده نظامی در کرمانشاه گفته است که آشوبگران به گروه‌های ضدانقلاب و سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا تعلق داشته‌اند. دیدگاه شما در این باره چیست؟ گیرالدی: عملیات اطلاعاتی آمریکا در ایران بسیار موفق نبوده و همین طور محدود بوده است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
بله بر این باورم که شواهد دخالت آمریکا و عربستان سعودی پیدا خواهد شد و دولت ایران باید زمانی که این شواهد در نهایت تایید شد، آنها را به صورت علنی اعلام کند. تسنیم: گزارش‌های نهادهای اطلاعاتی ایران نشان می‌دهند که آمریکا و متحدانش در منطقه در تشدید آشوب‌ها و اغتشاشات ایران دست داشته‌اند. سرویس‌های اطلاعاتی ایران گفته‌اند که به شواهد و اسنادی دست یافته‌اند که ثابت می‌کند آنها در ایجاد و تشدید اغتشاشات و آشوب‌ها دست داشتند. یک فرمانده نظامی در کرمانشاه گفته است که آشوبگران به گروه‌های ضد‌انقلاب و سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا تعلق داشته‌اند. دیدگاه شما در این باره چیست؟ گیرالدی: عملیات اطلاعاتی آمریکا در ایران بسیار موفق نبوده و همین طور محدود بوده است.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا در حساب توئیتری خود مدعی شد: آمریکا از مردم شجاع ایران که برای آزادی اعتراض می‌کنند، حمایت می‌کند. ادعاهای ترامپ درباره اغتشاشات ایران در حالی در توئیتر عنوان شده که تنها دقایقی قبل از آن، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده بود که کشورش از اعتراضات در ایران حمایت نکرده است. ترامپ که در نشست خبری مشترک با همتای فرانسوی خود حضور داشت، در پاسخ به سوالی درباره این که آیا آمریکا از اغتشاشات در ایران حمایت می‎‌کند، گفته بود: نمی‌خواهم در این مورد اظهار نظر کنم، اما پاسخ «نه» است. پیش از این بسیاری از مقامات آمریکایی از جمله سخنگوی کاخ سفید و وزیرخارجه این کشور در اظهاراتی مداخله جویانه از اغتشاشات در ایران حمایت کرده بودند و مدعی لزوم پشتیبانی از تحولات اخیر و ناآرامی‌ها در ایران شده بودند.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشدونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز به اغتشاشات اخیر ایران مجددا واکنش نشان داد. اخبار سیاسی- وی از رسانه‌های گروهی خواست که نسبت به آنچه که در ایران می‌گذرد اطلاع کسب کنند. ترامپ با اشاره به ناآرامی‌های اخیر ایران مدعی شد: هزاران نفر در حال حاضر فقط به خاطر این حقیقت که اعتراض می‌کنند، در ایران کشته می‌شوند. وی در پاسخ به سؤال خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا آمریکا قرار است در این خصوص اقدامی انجام دهد، گفت: ترجیح می‌دهم در حال حاضر چیزی نگویم. ترامپ در حالی به ایران اتهام کشتار هزاران نفر را می‌زند که هیچ آمار رسمی از تلفات آشوب‌های اخیر تاکنون اعلام نشده است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
ترامپ و مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا هم از توئیتر برای بیان حمایت خود از اعتراضات ایران استفاده کرده‌اند. سرویس‌های اطلاعاتی ایران گفته‌اند که به شواهد و اسنادی دست یافته‌اند که ثابت می‌کند آنها در ایجاد و تشدید اغتشاشات و آشوب‌ها دست داشتند. دیدگاه شما در این باره چیست؟ رابرتس: واشنگتن قصد اجرای انقلاب‌های رنگی را دارد، مثل جنبش سبز در ایران. وی گفته است که "این عناصر از سوی سازمان سیا در کشورهای مختلف آموزش دیده‌اند تا اطلاعات را در پوشش شهروند-خبرنگار جمع آوری کنند. چقدر فکر می‌کنید سازمان سیا، موساد و آژانس جاسوسی عربستان سعودی در آشوب‌ها و اغتشاشات دست داشته‌اند؟ رابرتس: آشوب‌ها و اغتشاشات در ایران توسط سازمان سیا سازماندهی شد همانطور که در اوکراین، هنگ کنگ، گرجستان و در قالب بهار عربی نیز این کار انجام شد.

تاکتیک «یورش فوجی»؛ از میدان‌های جنگ تا میدان‌های شهر/ نقش آمریکا در اغتشاشات ایران چه بود؟ +عکس و فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
این گزارش تحت عنوان «ناآرامی‌های اجتماعی ایران: اعتراضات و تحریکات به‌دقت طراحی‌شده [۱]» منتشر شده و آن‌چه در ادامه می‌خوانید، ترجمه آن است. از راننده تاکسی پرسیدیم که آیا چیزی در مورد افزایش قیمت بنزین شنیده است یا خیر؟ گفت این‌ها همه‌اش شایعه است. متأسفانه دولت پرزیدنت روحانی دلیل منطقی افزایش قیمت بنزین را «قبل» از این افزایش قیمت برای مردم توضیح نداده بود. به نظر ما، یورش فوجی احتمالا آینده درگیری‌ها را رقم خواهد زد. جلد گزارش «یورش فوجی و آینده درگیری‌ها» (چپ) و جلد کتاب «در اردوگاه آتنا: آمادگی برای درگیری‌ها در عصر اطلاعات» (۱۹۹۷) (+) یورش فوجی وابسته به یک جریان قوی اطلاعاتی است و این جریان شرط لازم برای داشتن یک یورش فوجی موفقیت‌آمیز است.

«صدای آمریکا»، «من‌وتو» و «ایران‌وایر»؛ تروریست‌پروری، ابتذال و دروغ‌های شاخدار

5+
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، «فرانسیسکو خوسه ساودرا» کارشناس اسپانیایی در گفتگو با مهر، در خصوص پشت پرده به اغتشاش کشاندن اعتراضات در ایران گفت: دولت آمریکا تلاش دارد با همدستی شرکای خود از جمله اسرائیل و عربستان سعودی، دولت جمهوری اسلامی ایران را نابود کند. وی افزود: به همین لحاظ هیچ شکی وجود ندارد که تلاش برای به اغتشاش کشاندن اعتراضات در ایران هم کار واشنگتن بوده است. این خبرنگار اسپانیایی در پایان تاکید کرد: این یک جنگ کثیف و نامتقارن از سوی آمریکا است. تردیدی نیست که آشوب‌های اخیر در ایران با حمایت واشنگتن صورت گرفته است. وزیر امور خارجه این کشور هم با جمله: «امریکا با شماست»، حمایت خود را از آشوبگران اعلام کرده است.
مهرمهر1 ماه قبل
«فرانسیسکو خوسه ساودرا» کارشناس اسپانیایی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص پشت پرده به اغتشاش کشاندن اعتراضات در ایران گفت: دولت آمریکا تلاش دارد با همدستی شرکای خود از جمله اسرائیل و عربستان سعودی، دولت جمهوری اسلامی ایران را نابود کند. وی افزود: به همین لحاظ هیچ شکی وجود ندارد که تلاش برای به اغتشاش کشاندن اعتراضات در ایران هم کار واشنگتن بوده است. این خبرنگار اسپانیایی در پایان تاکید کرد: این یک جنگ کثیف و نامتقارن از سوی آمریکا است. تردیدی نیست که آشوب‌های اخیر در ایران با حمایت واشنگتن صورت گرفته است. وزیر امور خارجه این کشور هم با جمله: «امریکا با شماست»، حمایت خود را از آشوبگران اعلام کرده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، رود خروشان مردم در حمایت از نظام اسلامی امروز در تهران جاری می‌‎شود. ملت بصیر و چالاک ایران اسلامی نگاه تیزبینی به سرانگشتان خیانتکار دشمن دارند و حضورشان دشمن شکن و حماسی است. سردار علی فدوی درباره آشفتگی‌ ترامپ و پمپئو از قطع اینترنت در ایران به نکته جالبی‌ اشاره می‌کند. در این پیام آمده است: با اتکا به حول و قوه الهی روز دوشنبه بار دیگر خیابان‌های تهران حضور مردمی ‌را ثبت می‌نمایند که خواهند آمد تا نشان دهند پای آنچه خون داده‌اند ایستاده‌اند. گفتنی است، دل‌های پر از ایمان و معنویت مردم آگاه و شیفته انقلاب اسلامی به یکدیگر متصل و مرتبط است.

بی‌بی‌سی، سلطنت‌طلب و منافق، ابزار براندازی در ایران +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
سلطنت طلب‌ها و منافقین که سابقه‌ای مملو از جنایت و کشتار دارند، مدتی است که در مجامع بین المللی از اعتراض مسالمت آمیز می‌گویند اما در عمل به دنبال ایجاد ناامنی و خشونت در ایران هستند. سعید برزین، کارشناس ارشد بی بی سی در همین زمینه گفت: «ضعف این گروه‌ها، تناقضی است که در گفتار و رفتار دارند. در حرف می‌گویند ما طرفدار تغییر مسالمت آمیز هستیم اما در عمل هر نوع اعتراض خیابانی و ناآرامی را حتی اگر همراه با خشونت باشد، تشویق می‌کنند. گرچه این رسانه انگلیسی، ادعای حمایت از اعتراضات مسالمت آمیز و پرهیز از خشونت را دارد اما در اغتشاشات ایران همواره به عنوان بازوی رسانه‌ای خشونت طلبان و فتنه گران عمل کرده است. جالب اینجاست که حامی اعتراضات مسالمت آمیز، با دعوت از چهره‌ها و گروه‌های تندرو و خشونت طلب اپوزیسیون و تریبون دادن به آنها، رسما جنگ خیابانی را آموزش داد.
آناجآناج1 ماه قبل
مرور رسانه‌های جمهوری آذربایجان در اغتشاشات اخیر؛ نگرانی باکو از سیر صعودی نرخ محصولات وارداتی/ کارشناسان آذری: افزایش قیمت بنزین در ایران ضروری بودنگاه اغلب رسانه‌های جمهوری آذربایجان در مورد اعتراضات اخیر کشورمان، مقطعی بودن موضوع بود و اعتقاد داشتند؛ ایران به خوبی موضوع گرانی بنزین و اغتشاشات شهرها را مدیریت خواهد کرد. الخان شاهین اوغلو درباره اغتشاشات ایران می‌گوید: سخت است در باره تظاهرات اعتراض آمیز در ایران اظهار نظر کنیم. شاهین اوغلو در ادامه و در مورد چرایی افزایش قیمت بنزین در ایران می‌گوید: تظاهرات اعتراضی اخیر متفاوت از تظاهرات‌های قبلی در ایران است چون شهرهای زیادی درگیر اعتراضات هستند اما باید قبول کنیم افزایش قیمت بنزین در ایران ضروری بود. روزنامه مساوات نیز در گفتگویی با علی مسیملی نماینده پارلمان این کشور به موضوع افزایش قیمت بنزین و اعتراضات در ایران پرداخته و می‌نویسد: افزایش قیمت بنزین در ایران باعث افزایش قیمت محصولاتی صادراتی ایران به جمهوری آذربایجان می‌شود که البته ما امیدواریم با افزایش تورم در ایران و کاهش نرخ پول ملی ایران، افزایش قیمت محصولات صادر شده به جمهوری آذربایجان، قابل توجه نباشد. زرتشت علیزاده دیگر کارشناس مسائل سیاسی آذربایجان هم از جمله‌ی کسانی بود که در مصاحبه با سایت تلگراف از لزوم افزایش قیمت بنزین در ایران، صحبت کرده و می‌گوید: آمریکا قصد سرنگونی دولت ایران را دارد و برای رسیدن به این هدف، از روش‌های پنهانی و اقتصادی استفاده می‌کندباید بپذیریم، افزایش قیمت بنزین در ایران ضروری بود.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
وی تصریح کرد: اطلاعات کافی در اختیار داریم که دست داشتن این کشور‌ها (آمریکا، فرانسه، آلمان و عربستان) و نقش آن‌ها را در (اغتشاشات ایران) تایید می‌کند و ما در زمان مناسب، پاسخ خواهیم داد و قدرت پاسخ دادن را داریم. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی المسیره، دریادار پاسدار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مصاحبه با این شبکه گفت: آمریکا، فرانسه، آلمان و حتی عربستان، خودشان به حمایت از اغتشاشات در ایران اذعان کردند.
جام نیوزجام نیوز1 ماه قبل
سلطنت طلب‌ها و منافقین که سابقه‌ای مملو از جنایت و کشتار دارند، مدتی است که در مجامع بین المللی از اعتراض مسالمت آمیز می‌گویند اما در عمل به دنبال ایجاد ناامنی و خشونت در ایران هستند. سعید برزین، کارشناس ارشد بی بی سی در همین زمینه گفت: «ضعف این گروه‌ها، تناقضی است که در گفتار و رفتار دارند. در حرف می‌گویند ما طرفدار تغییر مسالمت آمیز هستیم اما در عمل هر نوع اعتراض خیابانی و ناآرامی را حتی اگر همراه با خشونت باشد، تشویق می‌کنند. گرچه این رسانه انگلیسی، ادعای حمایت از اعتراضات مسالمت آمیز و پرهیز از خشونت را دارد اما در اغتشاشات ایران همواره به عنوان بازوی رسانه‌ای خشونت طلبان و فتنه گران عمل کرده است. جالب اینجاست که حامی اعتراضات مسالمت آمیز، با دعوت از چهره‌ها و گروه‌های تندرو و خشونت طلب اپوزیسیون و تریبون دادن به آنها، رسما جنگ خیابانی را آموزش داد.

به انتهای لیست رسیدید