اغتشاشات در ایران

اغتشاشات در ایران

ایلناایلنا6 روز قبل
وزارت امور خارجه لازم است با جدیت به نقش مقتدرانه خود در مجامع بین‌المللی ادامه دهد تا دیگر این کشورها جرات نکنند اقدامات مداخله‌جویانه انجام دهند. نقش و وظیفه وزارت خارجه در مواجهه با این دخالت‌های آمریکا چیست؟ مسئولان آمریکایی صراحتا اظهارات مداخله‌جویانه خود را مطرح می‌کنند. پاسخ‌های وزارت خارجه در قالب دیپلماتیک و سیاسی بوده است که آن نیز در جای خود لازم است اما از لحاظ حقوقی و بین‌المللی انتظار می‌رود تا وزارت خارجه به گونه‌ای عمل کند که در مجامع قانونی بین‌المللی جلوی مداخله آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها گرفته شود. وزارت خارجه باید در همان رسانه‌های بین‌المللی پاسخ این اقدامات مداخله‌جویانه را دهد. وزارت امور خارجه لازم است با جدیت به نقش مقتدرانه خود در مجامع بین‌المللی ادامه دهد تا دیگر این کشورها جرات نکنند اقدامات مداخله‌جویانه انجام دهند.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دویچه وله، آلمان امروز دوشنبه در بیانیه‌ای که در قوانین بین المللی از آن به عنوان دخالت در امور داخلی یک کشور مستقل یاد شده و در تعارض با منشور ملل متحد قرار دارد، اعلام کرد که از تجمعات غیرقانونی شب گذشته حمایت می‌کند! آلمان در این خصوص ادعا کرد: بازداشت‌ها غیرقابل قبول و نقض قوانین بین المللی است! ما این اقدامات را محکوم می‌کنیم! گفتنی است، ناارامی‌های غیرقانونی و پراکنده‌ای شب گذشته در برخی نقاط تهران برگزار شد که با هوشیاری مردم و نیروی انتظامی ایران پایان یافت.
خانه ملتخانه ملت3 هفته قبل
سیدامیرحسین قاضی زاده‌هاشمی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ ملت، اقدام آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی را از روی استیصال خواند و گفت: رفتار شیطان رفتاری غیراستاندارد است، شیطان اگر قرار بود حقوق اولیه و انسانی را رعایت کند مرتکب رفتار شیطانی نمی‌شد. وی افزود: آمریکایی در هر نقطه‌ای از منطقه غرب آسیا حضور می‌یافتند حضور حاج قاسم را می‌دیدند که اقتدار آمریکایی‌ها را به چالش کشیده بود، نکته این جاست که سردار سلیمانی یک عنصر از عناصر و فرزندان مکتب مقاومت بود که این طور داغ به دل آمریکایی‌ها گذاشت. قاضی زاده به شهادت رساندن سردار سلیمانی را نوعی کینه ورزی و انتقام جویی خواند و گفت: آمریکایی‌ها با این کار تلاش کردند تا چهره و شخصیت تحقیر شده خود را در منطقه خاورمیانه بازسازی کنند زیرا با وجود اینکه چندین بار ضربه خورده بودند اما نتوانسته بودند پاسخی بدهند، ضمن اینکه آنها انتخابات ریاست جمهوری را هم پیش روی خود دارند که باید برای اقناع افکار عمومی دست به فضاسازی می‌زدند. وی با یادآوری بروز اغتشاشات در ایران و عراق افزود: بروز چنین اتفاقاتی مقداری آمریکایی‌ها را در محاسبات شان به اشتباه انداخت به طوریکه آنها تصور کردند زمینه اجتماعی برای رسیدن به اهداف شان فراهم است بنابراین دست به ترور سردار سلیمانی زدند این در حالی است که بطن جامعه چیز دیگری می‌گوید و نشان داده خواهد شد که آمریکایی‌ها همانند گذشته در فکر و روش شان درگیر اشتباه شدند. عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت عراق باید هرچه سریع‌تر مهاجمان خارجی را دور بریزد، تاکید کرد: مقامات این کشور باید کاری کنند که آمریکایی‌ها خاک این کشور را ترک کنند زیرا آنها به راحتی و بی محابا در داخل خاک عراق عملیات تروریستی انجام می‌دهند. /پایان پیام

سربازان آمریکا جان سالم از منطقه بیرون نخواهند برد/ آخرین هدیه سردار برای امنیت پایدار

3+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
اقدام اخیر ترامپ در انتقام‌گیری از مقاومت را باید تلاش او در جبران شکست سیاست‌های امریکا در سال‌های اخیر از نیروهای مقاومت دانست. ۳- ترامپ با صدور دستور عملیات علیه سردار سلیمانی، نه تنها بزرگ‌ترین اشتباه استراتژیک دوران ریاست جمهوری خود را مرتکب شد بلکه مراکز و نیروهای امریکا در سراسر جهان در معرض تهدیدات درازمدتی قرار داد که خسارات آن برای امریکا غیرقابل جبران خواهد بود. در این زمینه اگرچه هزینه‌های سنگینی را این اقدام امریکایی‌ها بر منطقه تحمیل کرده وحتی دامن زدن به اغتشاشات در ایران در آبان ماه نیز ناشی از این سناریو است، که البته ناکام ماندند، اقدام امریکایی‌ها از سوی دیگر تلاش برای جبران این شکست است. ۵- اقدام امریکا از بعدی دیگر ناشی از شکست کاخ سفید در دوقطبی سازی جامعه عراق است. این فرصتی است که با انسجام درونی جامعه عراق زمینه اخراج سریع‌تر امریکایی‌ها از عراق را در پی خواهد داشت.
عصر ایرانعصر ایران3 هفته قبل
نشریه پاسدار اسلام به قلم سعدااله زارعی نویسنده روزنامه کیهان به اعتراضات بنزینی و آمار و ارقام تلفات و تخریب‌ها در این اعتراضات پرداخت. بر این اساس افزایش ضروری قیمت بنزین به یک مسئله عمومی تبدیل و با واکنش عمومی مواجه شد. دامنه این واکنش‌ها تا آنجا بود که خود رئیس‌جمهور هم حدود یک هفته پس از افزایش قیمت‌ها، وانمود کرد که دستی در افزایش قیمت بنزین نداشته است! خود این موضوع نشان می‌دهد افرادی که در آشوب‌های روز شنبه در اعتراض به افزایش قیمت بنزین به خیابان آمدند، «عمومی» و پرحجم نیست و لذا باید برای این موضوع فکری می‌شد. در دولت‌های مختلف راه‌حل‌ها به افزایش قیمت بنزین ختم می‌شد و از قضا چندان کارساز هم نبود و به کاهش اتلاف سرمایه کشور کمکی نمی‌کرد.
فارسفارس3 هفته قبل
وزیر امور خارجه آمریکا در پیامی در توئیتر با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس ایران در دو ماه آینده، به رد صلاحیت برخی از افرادی که برای انتخابات نام نویسی کرده بودند ابراز نگرانی کرد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا شامگاه دوشنبه در پیامی در توئیتر به برگزاری انتخابات مجلس ایران که قرار است در اسفندماه برگزار شود، اشاره کرد. (جزئیات بیشتر) وی همچنین در بحبوحه اغتشاشات در ایران، از آن حمایت کرده و گفت واشنگتن از شرکت‌کنندگان در این ناآرامی‌ها حمایت می‌کند. (جزئیات بیشتر) از ابتدای اغتشاشات در برخی شهرهای ایران، بسیاری از مقام‌های آمریکایی از جمله «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور این کشور از این ناآرامی‌ها حمایت کرده‌اند. «برایان هوک» نماینده وزارت خارجه آمریکا در امور ایران هم اخیرا در مصاحبه‌ای به صراحت گفته است که واشنگتن از شرایط پیش‌آمده در ایران «خرسند» است.
همشهریهمشهری3 هفته قبل
بر این اساس افزایش ضروری قیمت بنزین به یک مسئله عمومی تبدیل و با واکنش عمومی مواجه شد. دامنه این واکنش‌ها تا آنجا بود که خود رئیس‌جمهور هم حدود یک هفته پس از افزایش قیمت‌ها، وانمود کرد که دستی در افزایش قیمت بنزین نداشته است! خود این موضوع نشان می‌دهد افرادی که در آشوب‌های روز شنبه در اعتراض به افزایش قیمت بنزین به خیابان آمدند، «عمومی» و پرحجم نیست و لذا باید برای این موضوع فکری می‌شد. در دولت‌های مختلف راه‌حل‌ها به افزایش قیمت بنزین ختم می‌شد و از قضا چندان کارساز هم نبود و به کاهش اتلاف سرمایه کشور کمکی نمی‌کرد. در آخرین اظهارنظر مقامات انتظامی کشور، پس از آخرین افزایش قیمت بنزین در ۲۴ آبان ماه ۹۸، میزان مصرف سوخت در روزهای پس از اجرای طرح افزایش قیمت‌ها به میزان قبل بوده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- سرگئی لاوروف اغتشاشات اخیرا در ایران را نتیجه سیاست‌های آمریکا دانست و گفت: مشکلات ایران جدی است و آمریکا به دنبال ایجاد «خفقان اقتصادی و نارضایتی مردم ایران» است. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، به نقل از جام نیوز، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در کنفرانس «گفت وگو‌های مدیترانه‌ای» در ایتالیا آمریکا را متهم کرد که با سیاست‌های خود سبب ایجاد اغتشاش در ایران شده است. آن‌ها همه را از اجرای قطع‌نامه شورای امنیت، که خودشان آن را بی‌اعتبار اعلام کرده‌اند، منع می‌کنند.» وزیر خارجه روسیه در ادامه صحبت‌های خود سیاست آمریکا در قبال ایران را شبیه سیاست این کشور در ونزوئلا دانست. او در این ارتباط گفت که «اگر برنامه آمریکا ایجاد خفقان اقتصادی و تحریک نارضایتی مردم در ایران است، ما همین طرح را در مورد ونزوئلا مشاهده می‌کنیم». لاوروف در تشریح مواضع روسیه در این مورد تاکید کرد: کشورش همچنان به حل مشکلات از طریق گفت و گوی فراگیر اعتقاد دارد.

تازه‌ترین نمادسازی آمریکا برای عملیات‌های خرابکارانه/ «جوکر» در اغتشاشات عراق چه می‌کند؟

12+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که به پرتغال سفر کرده، در دیدار با نخسست‌وزیر این کشور هم اظهارات ضد ایرانی خود را تکرار کرد. به نوشته وبگاه «عروتص شوع» نتانیاهو طی دیدار با «آنتونیو کاستا» نخست‌وزیر پرتغال در دفتر کارش در لیسبون، بر لزوم افزایش فشار جهانی بر ایران تاکید کرد. وی همچنین از پرتغال خواست تا به کارزار فشار حداکثری آمریکا علیه ایران بپیوندد. نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پیش از این نیز با «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در پرتغال دیدار کرده و گفته بود: «رئیس‌جمهور [دونالد] ترامپ سیاست دائمی فشار علیه ایران را به کار گرفته است. «مایک پامپئو» هم در دیدار با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بار دیگر با دخالت در مسائل داخلی ایران از اغتشاشات در ایران حمایت کرد.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
رئیس‌جمهور آمریکا روز پنجشنبه بار دیگر از اغتشاشات در ایران حمایت و ادعاهای تأییدنشده علیه تهران را تکرار کرد. به گزارش خبرگزاری فارس، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا امروز پنجشنبه بار دیگر از اغتشاشات در ایران حمایت کرد. ترامپ که در جلسه کابینه صحبت می‌کرد با تکرار ادعاهای «برایان هوک»، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران که ساعتی قبل مطرح شد ادعا کرد ایران به صورت «بی‌رحمانه» و «وحشتناک» معترضان را سرکوب کرده است. رئیس‌جمهور آمریکا در پاسخ به سوال یک خبرنگار مبنی بر اینکه مایل است شورای امنیت سازمان ملل چه واکنشی به حوادث اخیر ایران نشان دهد گفت: «ما با سازمان ملل تعامل داریم …آنها در خصوص مسئله ایران و بسیاری مسائل دیگری مشارکت زیادی دارند.» ترامپ درباره گزارش‌های منتشرشده در خصوص قصد دولت آمریکا برای ارسال نظامیان بیشتر به منطقه غرب آسیا هم گفت: «اینکه چه کاری ممکن است انجام دهیم -یا انجام ندهیم- را اعلام خواهیم کرد.»
الفالف1 ماه قبل
۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارگروه جهان الف، ۱۴ آذر ۱۳۹۸، ۱۷:۰۹ ۳۹۸۰۹۱۴۰۶۸به گزارش فارس، «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس چهارشنبه شب در کنفرانس خبری اختتامیه نشست سران «پیمان آتلانتیک شمالی» (ناتو) در پاسخ به خبرنگاری مدعی شد، اغتشاشات اخیر در ایران نشانه‌ای از «نارضایتی عمومی واقعی» بود. نخست‌وزیر انگلیس در ادامه ادعاهای خود گفت: «طبق معمول، ایجاد دردسر در منطقه توسط ایران، با هدف منحرف کردن توجهات از شکست‌های رژیم ایران است». جانسون در جریان این اعتراضات در حساب توئیترش نوشته بود: «با نگرانی نظاره‌گر تحولات در ایران هستیم». همچنین «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در اولین جلسه کابینه این رژیم بعد از اعلام جرم دادستانی علیه او، درباره اغتشاشات اخیر در ایران گفته بود: ‌ «ایران نه فقط به همسایگانش بلکه به شهروندانش هم حمله کرد. خشونت رژیم (جمهوری اسلامی ایران) برای تمام جهان افشا شد، این (رژیم) بزرگ‌ترین دولت حامی تروریسم است».
فراروفرارو1 ماه قبل
فرارو- دونالد ترامپ در جدید‌ترین موضع‌گیری خود در قبال ایران، ابتدا در نشست خبری با نخست وزیر کانادا در حاشیه اجلاس ناتو در لندن، اعلام کرد از وقایع اخیر ایران حمایت نمی‌کند، اما وی بلافاصله بعد از این اظهار نظر طی توئیتی اعلام کرد، آمریکا از اعتراضات اخیر در ایران به طور کامل حمایت می‌کند، این موضع‌گیری متناقض ترامپ و سیاست یک بام و دوهوای وی در قبال ایران سوالات راپدید آورده است. به گزارش فرارو، باید دید آیا رئیس جمهور آمریکا از این سخنان هدف خاصی را دنبال می‌کند و با متناقض حرف زدن به دنبال مقاصدی است؛ یا اینکه این اظهار نظر تناقض آمیز را باید در راستا تمام کارهای متناقضی قرار دارد که ترامپ در طول سه سال گذشته انجام داده است. وی با اشاره به اینکه پاردایم آمریکا در دوره ترامپ بر اساس آشوب بنا نهاده شده است، گفت: پارادایم حال حاضر امنیتی آمریکا بر پایه نظریه شهر آشوب لورنز است که از طریقه مفهوم بازیگر دیوانه هنری کسینجر دنبال می‌شود و ترامپ در قالب بازیگر دیوانه امور خود را پیش‌می‌برد. وی افزود: ترامپ اعلام کرد که در نشست ناتو سوال خبرنگار را بد متوجه شد و فکر کرده که منظور از حمایت، کمک مالی است که وی اعلام کرد، کمکی صورت نمی‌گیرد، اما بعد در توئیت خود گفت که آمریکا از این وقایع اخیر به طور کامل حمایت می‌‌کند. وی اضافه کرد: مشکل اصلی در حال حاضر این است که ترامپ کشورهایی که با ایران مراوده دارند را تهدید به تحریم کرده، به طوریکه کشورها یا باید ایران را انتخاب کنند برای همکاری یا آمریکا را، با توجه به این موضوع، کار برای کشورمان سخت شده و ترامپ از این طریق فشارها علیه کشورمان را شدت بخشیده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
«بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه در پرتقال با «مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا دیدار کرد. او تأکید کرد محور رایزنی او با پمپئو صرفا بر مسئله ایران متمرکز است. موضوع دوم هم ایران است؛ موضوع سوم هم همین‌طور.» رژیم صهیونیستی به عنوان تنها دارنده سلاح‌های هسته‌ای در منطقه غرب آسیا، ایران را به تلاش برای دستیابی به این سلاح‌ها متهم کرده است. کارشناسان و تحلیلگران غربی و حتی گزارش‌های داخلی دولت ترامپ بارها اذعان کرده‌اند این تحریم‌ها به تغییراتی که رئیس‌جمهور آمریکا خواستار آن بوده منجر نشده است. «مایک پمپئو» هم در دیدار با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بار دیگر با دخالت در مسائل داخلی ایران از اغتشاشات در ایران حمایت کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
بله بر این باورم که شواهد دخالت آمریکا و عربستان سعودی پیدا خواهد شد و دولت ایران باید زمانی که این شواهد در نهایت تایید شد، آنها را به صورت علنی اعلام کند. گزارش‌های نهادهای اطلاعاتی ایران نشان می‌دهند که آمریکا و متحدانش در منطقه در تشدید آشوب‌ها و اغتشاشات ایران دست داشته‌اند. سرویس‌های اطلاعاتی ایران گفته‌اند که به شواهد و اسنادی دست یافته‌اند که ثابت می‌کند آنها در ایجاد و تشدید اغتشاشات و آشوب‌ها دست داشتند. یک فرمانده نظامی در کرمانشاه گفته است که آشوبگران به گروه‌های ضدانقلاب و سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا تعلق داشته‌اند. دیدگاه شما در این باره چیست؟ گیرالدی: عملیات اطلاعاتی آمریکا در ایران بسیار موفق نبوده و همین طور محدود بوده است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
بله بر این باورم که شواهد دخالت آمریکا و عربستان سعودی پیدا خواهد شد و دولت ایران باید زمانی که این شواهد در نهایت تایید شد، آنها را به صورت علنی اعلام کند. تسنیم: گزارش‌های نهادهای اطلاعاتی ایران نشان می‌دهند که آمریکا و متحدانش در منطقه در تشدید آشوب‌ها و اغتشاشات ایران دست داشته‌اند. سرویس‌های اطلاعاتی ایران گفته‌اند که به شواهد و اسنادی دست یافته‌اند که ثابت می‌کند آنها در ایجاد و تشدید اغتشاشات و آشوب‌ها دست داشتند. یک فرمانده نظامی در کرمانشاه گفته است که آشوبگران به گروه‌های ضد‌انقلاب و سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا تعلق داشته‌اند. دیدگاه شما در این باره چیست؟ گیرالدی: عملیات اطلاعاتی آمریکا در ایران بسیار موفق نبوده و همین طور محدود بوده است.
جام نیوزجام نیوز1 ماه قبل
به گزارش جام نیوز، با فروکش کردن اغتشاشات و ناامیدی غرب از آشوبگران، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا امروز در نشست خبری مشترک با رئیس جمهور فرانسه، در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید «آیا ایالات متحده از معترضان در ایران حمایت می‌کند»، گفت: "من نمی‌خواهم درباره این موضوع اظهار نظر کنم ولی جواب نه است. ولی نمی‌خواهم اظهار نظر کنم. " ویدئوبا توجه به پیشینه حمایت‌های آمریکا از اغتشاشات در ایران، به خصوص فتنه اخیر، خبرنگاران با انتشار این خبر از پاسخ ترامپ ابراز تعجب کرده بودند. دقایقی پس از این اظهارات او در پیامی توییتری، تاکید کرد که آمریکا و به خصوص دولت ترامپ همیشه از اغتشاشگران حمایت کرده و می‌کند. عکس | توئیت ترامپاز اولین روز اغتشاشات و اساسا در تمامی اغتشاشات و ناآرامی‌ها، آمریکا اولین کشوری بوده که به حمایت از آشوبگران پرداخته است و در خارج کشور هم رسما از ایران ستیزان همچون تجزیه طلبان و تروریست‌ها حمایت و به آنها کمک‌های مالی و دیپلماتیک کرده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- ترامپ در سخنانی مدعی شد که کشورش از اعتراضات ضد دولتی در ایران حمایت نکرده است، اما دقایقی بعد حرفش را تغییر داد و گفت واشنگتن از این اعتراضات حمایت کرده و به این حمایت ادامه می‌دهد. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، ترامپ در یک نشست خبری مشترک با امانوئل ماکرون، همتای فرانسوی خود مدعی شد که آمریکا از اعتراضات ضد دولتی در ایران حمایت نکرده است. رئیس‌جمهور آمریکا تنها چند دقیقه بعد از اینکه گفت از اعتراضات در ایران حمایت نمی‌کند، حرفش را تغییر داد و این بار گفت واشنگتن از این اعتراضات حمایت کرده و به این حمایت ادامه می‌دهد. وی در توییتر خود نوشته است: ایالات متحده آمریکا از مردم شجاع ایران که رای رسیدن به آزادی تظاهرات می‌کنند، حمایت می‌کند. این اظهارات در حالی است که پیش از این وزیرخارجه آمریکا در اظهاراتی مداخله جویانه از اغتشاشات در ایران حمایت کرده بود.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا در حساب توئیتری خود مدعی شد: آمریکا از مردم شجاع ایران که برای آزادی اعتراض می‌کنند، حمایت می‌کند. ادعاهای ترامپ درباره اغتشاشات ایران در حالی در توئیتر عنوان شده که تنها دقایقی قبل از آن، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده بود که کشورش از اعتراضات در ایران حمایت نکرده است. ترامپ که در نشست خبری مشترک با همتای فرانسوی خود حضور داشت، در پاسخ به سوالی درباره این که آیا آمریکا از اغتشاشات در ایران حمایت می‎‌کند، گفته بود: نمی‌خواهم در این مورد اظهار نظر کنم، اما پاسخ «نه» است. پیش از این بسیاری از مقامات آمریکایی از جمله سخنگوی کاخ سفید و وزیرخارجه این کشور در اظهاراتی مداخله جویانه از اغتشاشات در ایران حمایت کرده بودند و مدعی لزوم پشتیبانی از تحولات اخیر و ناآرامی‌ها در ایران شده بودند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
ترامپ و مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا هم از توئیتر برای بیان حمایت خود از اعتراضات ایران استفاده کرده‌اند. سرویس‌های اطلاعاتی ایران گفته‌اند که به شواهد و اسنادی دست یافته‌اند که ثابت می‌کند آنها در ایجاد و تشدید اغتشاشات و آشوب‌ها دست داشتند. دیدگاه شما در این باره چیست؟ رابرتس: واشنگتن قصد اجرای انقلاب‌های رنگی را دارد، مثل جنبش سبز در ایران. وی گفته است که "این عناصر از سوی سازمان سیا در کشورهای مختلف آموزش دیده‌اند تا اطلاعات را در پوشش شهروند-خبرنگار جمع آوری کنند. چقدر فکر می‌کنید سازمان سیا، موساد و آژانس جاسوسی عربستان سعودی در آشوب‌ها و اغتشاشات دست داشته‌اند؟ رابرتس: آشوب‌ها و اغتشاشات در ایران توسط سازمان سیا سازماندهی شد همانطور که در اوکراین، هنگ کنگ، گرجستان و در قالب بهار عربی نیز این کار انجام شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در فضای مجازی پستی به این شرح منتشر کرد: طرح اصلاح قیمت بنزین با برنامه استکبار جهانی برای ایجاد اغتشاش در آینده نزدیک، همزمان شد. به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا مصباحی مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درفضای مجازی پستی به این شرح منتشر کرد: «طرح اصلاح قیمت بنزین با برنامه استکبار جهانی برای ایجاد اغتشاش در آینده نزدیک، همزمان شد و آنان سعی در بهره‌برداری از این اتفاق داشتند.» انتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
روحانی با اشاره به اینکه مردم برای امنیت، استقلال و ناموسشان با همه وجود فداکاری کردند، افزود: مردم بزرگوار دشمن را مایوس کردید. ما با اطلاعاتی که داریم بیش از دیگران می‌دانیم که دشمن از اواخر ۹۶ آموزش و ارسال تجهیزات را آغاز کرد و فشار اقتصادی هم بر روی مردم تحمیل کرد. آرزوهایی داشتند که اگر حادثه‌ای پیش بیاید، کار نظام تمام است. با آتش زدن بانک، شکستن چراغ راهنمایی و … می‌توانند مردم را تسلیم کرده و استقلال را از این مردم بگیرند. مردم با عمل خود به دنیا نشان دادند که این ملت در برابر فشار و توطئه خارجی ایستادگی می‌کند.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، سرهنگ پاسدار علی توشه صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شعار امسال سپاه به مناسبت ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی اجرای ۴۰ هزار پروژه عمرانی در سطح کشور است که از این تعداد قرار است چیزی حدود یک هزار و ۵۰۰ پروژه عمرانی توسط سپاه قدس گیلان در استان اجرایی شود. جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان اعتبار اجرای پروژه‌های عمرانی سپاه در این استان را نزدیک به ۸۰ میلیارد تومان اعلام کرد و بیان داشت: در حال حاضر این پروژه‌ها بالای ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند که نمونه بارز آن طرح‌های ساخت مسکن محرومانی است که انجام آن هم‌اینک بر عهده بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان قرار دارد. توشه حضور بسیجیان و جهادگران در استان سیل‌زده گلستان را نیز بخشی دیگر از فعالیت‌های ارزشمند بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان دانست و ابراز داشت: ساخت و تعمیر منازل مردم سیل‌زده و محروم منطقه گمیشان به سپاه قدس گیلان واگذار شده که روند اجرای پروژه‌های این حوزه نیز با سرعت خوبی در حال انجام است. وی ساخت یک هزار واحد مسکن محرومان برای افراد نیازمند و فاقد مسکن مناسب در استان گیلان و برنامه‌ریزی برای افتتاح آن‌ها تا پایان امسال را نیز از دیگر فعالیت‌های سپاه قدس اعلام کرد و گفت: توانمندسازی مردم و پیشبرد اهداف مهم اقتصاد مقاومتی که مورد تأکید مقام معظم رهبری است از دیگر اولویت‌‌های سپاه قدس گیلان به شمار می‌آید. جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان نقش بسیج اصناف گیلان برای کنترل نرخ کالاها و اقلام پس از اجرای طرح افزایش قیمت بنزین را مهم و تعیین‌کننده ارزیابی کرد و گفت: دشمن در فتنه اخیر برنامه‌ بسیار گسترده‌ای برای ایجاد جو ناآرامی و اغتشاش در کشور داشت که جوانب و ابعاد مختلف آن در آینده نزدیک کاملا مشخص می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
به گزارش مشرق، این روزها و بویژه پس از پایان آشوب‌ها در ایران، مقامات آمریکایی حداکثر تلاش خود را برای احیای این اغتشاشات از طریق فشار به کشورمان در موضوع اینترنت به‌ کار بسته‌اند. جمعی از سناتورهای آمریکایی در اظهاراتی مداخله‌جویانه، ضمن حمایت مجدد از اغتشاشات اخیر در ایران، از رئیس‌جمهور آمریکا خواستند مقام‌های ایرانی دخیل در قطعی اینترنت را تحریم کند. مقامات آمریکایی در ادامه تلاش برای دادن تنفس مصنوعی به اغتشاشات اخیر در ایران که با حضور پرشور و گسترده مردم انقلابی بساط آن برچیده شد، خواستار اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران شدند. در همین راستا، از هفته گذشته چند مقام ارشد دولت آمریکا نسبت به قطع اینترنت در ایران واکنش نشان دادند. مواضع مقامات آمریکایی در ۱۰ روز گذشته به‌عنوان مشت نمونه خروار به روشنی اهمیت اینترنت بین‌الملل به‌عنوان ابزاری برای حمایت آمریکایی‌ها از اغتشاشات در ایران را روشن می‌کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
پمپئو که در یک نشست خبری در واشنگتن صحبت می‌کرد، خطاب به آشوبگران گفت: «ایالات متحده صدای شما را می‌شنود، از شما حمایت می‌کنیم به ایستادن کنار شما ادامه می‌دهیم.» پمپئو همچنین وعده داد که آمریکا تحریم‌های بیشتری این بار به بهانه حقوق بشر، علیه ایران وضع کند. او بار دیگر گفت واشنگتن تلاش می‌کند تا ایران را به «کشوری عادی» تبدیل کند. از ابتدای اغتشاشات در برخی شهرهای ایران، بسیاری از مقام‌های آمریکایی از جمله «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور این کشور از این ناآرامی‌ها حمایت کرده‌اند. «برایان هوک» نماینده وزارت خارجه آمریکا در امور ایران هم اخیرا در مصاحبه‌ای به صراحت گفته است که واشنگتن از شرایط پیش‌آمده در ایران «خرسند» است.

ایستادگی در برابر توطئه‌های آمریکایی - صهیونیستی

صدا و سیماصدا و سیما2 ماه قبل
او گفت: هر چه فشار‌ها بر ملت لبنان بیشتر شود، ملت لبنان بیش از پیش، حزب الله را مسئول این شرایط خواهد دانست. هدف اسرائیل فراهم کردن زمینه خلع سلاح حزب الله است، زیرا رژیم صهیونیستی از سلاح حزب الله وحشت دارد و می‌خواهد آن را از بین برد. مسئولان حزب الله باید درک کنند که اسرائیل امیدوار است ملت لبنان با دست خودش، حزب الله را خلع سلاح کند. دولت لبنان باید از افرادی تشکیل شود که در پرونده‌های فساد دست نداشته‌اند. دولت لبنان نباید دولتی باشد که در برابر رژیم صهیونیستی تسلیم شود.

تنظیم خبر به سبک BBC؛ از اغتشاش تا اجتماع

7+
فردا نیوزفردا نیوز2 ماه قبل
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
وزارت خارجه فرانسه همچنین در اظهاراتی مداخله‌جویانه درباره امور داخلی کشورمان، خواستار احترام ایران به آزادی بیان و حق اعتراضات مسالمت آمیز شد. نکته دیگری که درباره اظهارنظر مقام‌های فرانسوی علیه ایران باید به آن اشاره شود، بحث برخورد این کشور با راهپیمایی مردم این کشور موسوم به جلیقه زردها است. همچنین بر اساس آمار وزارت بهداشت فرانسه، در حدود ۵۰ هزار نفر از جلیقه زردها در جریان اعتراضات مصدوم شدند. همچنین استفاده پلیس فرانسه از نارنجک جی. ال. ای که حاوی ۲۵ گرم تی. ان. تی است نیز نکته دیگری بود که برخی مجامع مستقل حقوق بشری نسبت به آن واکنش نشان دادند. فرانسه تنها کشوری اروپایی است که از این نوع نارنجک استفاده می‌کند و استفاده پلیس این کشور در استفاده از این نوع نارنجک خطرناک برای سرکوب معترضان بارها مورد انتقاد بوده است.

به انتهای لیست رسیدید