اغتشاش در ایران

اغتشاش در ایران

ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان‌ شرقی تاکید کرد: از این پس، ترامپ، هر شب کابوس مردم ایران و کابوس سردار سلمانی را خواهد دید. وی در تشریح علت محبوبیت سردار سلیمانی گفت: فردی که الهی و متصل به خدا باشد، محبوب است، با اخلاص، مهربان، مردمی و فراجناحی بودن و نگاه الهی سردار سلیمانی از علل محبوبیت او بود. وی با بیان اینکه شهادت سردار سلیمانی، معادلات زیادی را بر هم خواهد زد، گفت: آمریکایی‌ها تلاش زیادی برای ایجاد اغتشاش در ایران کردند و به نظر خودشان تا حدودی موفق هم شدند، اما این اهوازی‌ها بودند که با حضور پرشورشان در مراسم تشییع سردار سلیمانی، خلاف اخبار منتشر شده در حوادث آبان ماه را نشان دادند. رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان‌ شرقی بیان کرد: حضور مردم در اکثر نقاط کشور نقشه‌های دشمن را در باب فتنه و اغتشاش نقش بر آب کرد. وی گفت: مطمئن هستم اگر ترامپ از میزان حضور مردم و واکنش چهره‎های مختلف به شهادت سردار سلیمانی اطلاع داشت، چنین غلطی نمی‌کرد.
عصر ایرانعصر ایران2 هفته قبل
نشریه پاسدار اسلام به قلم سعدااله زارعی نویسنده روزنامه کیهان به اعتراضات بنزینی و آمار و ارقام تلفات و تخریب‌ها در این اعتراضات پرداخت. بر این اساس افزایش ضروری قیمت بنزین به یک مسئله عمومی تبدیل و با واکنش عمومی مواجه شد. دامنه این واکنش‌ها تا آنجا بود که خود رئیس‌جمهور هم حدود یک هفته پس از افزایش قیمت‌ها، وانمود کرد که دستی در افزایش قیمت بنزین نداشته است! خود این موضوع نشان می‌دهد افرادی که در آشوب‌های روز شنبه در اعتراض به افزایش قیمت بنزین به خیابان آمدند، «عمومی» و پرحجم نیست و لذا باید برای این موضوع فکری می‌شد. در دولت‌های مختلف راه‌حل‌ها به افزایش قیمت بنزین ختم می‌شد و از قضا چندان کارساز هم نبود و به کاهش اتلاف سرمایه کشور کمکی نمی‌کرد.
همشهریهمشهری2 هفته قبل
بر این اساس افزایش ضروری قیمت بنزین به یک مسئله عمومی تبدیل و با واکنش عمومی مواجه شد. دامنه این واکنش‌ها تا آنجا بود که خود رئیس‌جمهور هم حدود یک هفته پس از افزایش قیمت‌ها، وانمود کرد که دستی در افزایش قیمت بنزین نداشته است! خود این موضوع نشان می‌دهد افرادی که در آشوب‌های روز شنبه در اعتراض به افزایش قیمت بنزین به خیابان آمدند، «عمومی» و پرحجم نیست و لذا باید برای این موضوع فکری می‌شد. در دولت‌های مختلف راه‌حل‌ها به افزایش قیمت بنزین ختم می‌شد و از قضا چندان کارساز هم نبود و به کاهش اتلاف سرمایه کشور کمکی نمی‌کرد. در آخرین اظهارنظر مقامات انتظامی کشور، پس از آخرین افزایش قیمت بنزین در ۲۴ آبان ماه ۹۸، میزان مصرف سوخت در روزهای پس از اجرای طرح افزایش قیمت‌ها به میزان قبل بوده است.
رکنارکنا3 هفته قبل
اما بحث معیشتی باعث شد موضوع بنزین بیشتر به چشم بیاید. وی افزود: اعلام هر نوع خبر مختصات خود را دارد، اما من به شخصه درباره گرانی بنزین و نحوه اطلاع‌رسانی آن تصمیم‌گیر نبودم. معاون مطبوعاتی تصریح کرد: تنها بخشی از اعتراضات به موضوع بنزین برمی‌گشت و بخشی دیگر با معیشت مردم در ارتباط بود. وی در مورد مشارکت رسانه‌ها در این تصمیم خاطرنشان کرد: ما رسانه ترسو، رسانه بی‌خاصیت و رسانه بی‌هویت در کشور نداریم اما شاید آنها هم راه حلی برای نحوه اطلاع‌رسانی نداشتند حال دانشگاه‌ها بیایند و پیشنهاد راه حل بکنند. معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد گفت: هیچ کس از اتفاقاتی که افتاده راضی نیست، اما هنر ما باید این باشد که مانع از تکرار اشتباه شویم.
فردا نیوزفردا نیوز3 هفته قبل
خبرگزاری تسینم: هشتمین نشست کرسی آزاداندیشی رسانه‌ای با عنوان «دولت، رسانه‌ها و اعتراضات بنزینی» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز برگزار شد. اما بحث معیشتی باعث شد موضوع بنزین بیشتر به چشم بیاید. وی افزود: اعلام هر نوع خبر مختصات خود را دارد، اما من به شخصه درباره گرانی بنزین و نحوه اطلاع‌رسانی آن تصمیم‌گیر نبودم. معاون مطبوعاتی تصریح کرد: تنها بخشی از اعتراضات به موضوع بنزین برمی‌گشت و بخشی دیگر با معیشت مردم در ارتباط بود. معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد گفت: هیچ کس از اتفاقاتی که افتاده راضی نیست، اما هنر ما باید این باشد که مانع از تکرار اشتباه شویم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، عبارت «انقلاب توئیتری» ابداع وزارت امور خارجه آمریکا در هدایت وقایع فتنه ۸۸ در ایران بود. اما اینک پس از گذشت ۱۰ سال، اسطوره‌ «انقلاب توئیتری» در حال مرگ است. این مطلبی است که ریچارد سیمور در نشریه بریتانیایی NewStatesman نوشته است. ریچارد سیمور می‌نویسد: «امروز کمتر عبارت «انقلاب توئیتری» شنیده می‌شود و از دلایل آن از میان رفتن اعتبار و تازگی آن است. «انقلاب توئیتری» واقعی با بریدن سرها و اهتزاز پرچم‌های سیاه بود که تحقق یافت.» با این حساب چه ایده‌ای از انقلاب توئیتری باقی مانده درحالی که امثال توئیتر و فیس‌بوک به کار جاسوسی و جمع‌آوری اطلاعات برای دولت‌های آمریکا و اسرائیل می‌آیند و محل رشد و سازماندهی گروه‌های تروریستی مخوفی همچون داعش هستند و به قول ریچارد سیمور «این غول‌های رسانه‌های اجتماعی در کار نظارت دولتی و جنگ سایبری شریک دولت آمریکا هستند.»
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- سرگئی لاوروف اغتشاشات اخیرا در ایران را نتیجه سیاست‌های آمریکا دانست و گفت: مشکلات ایران جدی است و آمریکا به دنبال ایجاد «خفقان اقتصادی و نارضایتی مردم ایران» است. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، به نقل از جام نیوز، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در کنفرانس «گفت وگو‌های مدیترانه‌ای» در ایتالیا آمریکا را متهم کرد که با سیاست‌های خود سبب ایجاد اغتشاش در ایران شده است. آن‌ها همه را از اجرای قطع‌نامه شورای امنیت، که خودشان آن را بی‌اعتبار اعلام کرده‌اند، منع می‌کنند.» وزیر خارجه روسیه در ادامه صحبت‌های خود سیاست آمریکا در قبال ایران را شبیه سیاست این کشور در ونزوئلا دانست. او در این ارتباط گفت که «اگر برنامه آمریکا ایجاد خفقان اقتصادی و تحریک نارضایتی مردم در ایران است، ما همین طرح را در مورد ونزوئلا مشاهده می‌کنیم». لاوروف در تشریح مواضع روسیه در این مورد تاکید کرد: کشورش همچنان به حل مشکلات از طریق گفت و گوی فراگیر اعتقاد دارد.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشیکی از مقامات صهیونیستی فاش کرد بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره محتوی دیدار اخیر خود با مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، دروغ گفته است. اخبار بین الملل - این مطلب را «باراک راوید» عضو کانال ۱۳ رژیم صهیونیستی طی پستی در حساب توئیتری خود منتشر کرده است. بر اساس این توئیت، «دیوید شنکر»، دستیار وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی، در یک نشست خبری عصر جمعه فاش کرد نتانیاهو بر خلاف آنچه ادعا کرده طی دیدار با پمپئو به الحاق دره اردن به سرزمین‌های اشغالی هیچ اشاره‌ای نکرده است. نتانیاهو طی دیداری که روز پنچشنبه با پمپئو در لیسبون پرتغال داشت، در ابتدا چندین بار بر موضوع ایران و علاقه‌اش به گفت‌و‌گو در این باره اشاره کرده بود. نتانیاهو در انتهای این دیدار مدعی شده بود: «آمریکا و اسرائیل به دنبال ارتقاء سطح امنیت و صلح در منطقه هستند».
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری هیل، «برایان هوک» مسئول گروه ویژه اقدام ایران در وزارت امور خارجه آمریکا روز پنج‌شنبه در یک نشست خبری اعلام کرد دولت متبوعش قصد دارد زندان‌های «قرچک» و «فشافویه» را تحریم کند. برایان هوک دو هفته قبل در مصاحبه با بنگاه سخن‌پراکنی بی‌بی‌سی ضمن ابراز خرسندی از بروز اغتشاش در ایران، از دخالت عامدانه آمریکا در ناآرامی‌های ایران و تلاش برای تقویت این ناآرامی‌ها پرده برداشت. وی به خبرنگار بی‌بی‌سی گفت: «ما سعی کرده‌ایم از اعتراضات سال‌های گذشته که طی آنها حکومت ایران اجازه نداد معترضان با یکدیگر [از طریق اینترنت] ارتباط برقرار کنند درس بگیریم. وقتی من در این سمت قرار گرفتم، فناوری‌هایی را در اختیار مردم ایران قرار دادیم که بتوانند در جریان اعتراضات با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. ما راه‌های میان‌بر در اینترنت را نیز به مردم ایران ارائه کردیم و این راه‌ها به معترضان امکان داد که با یکدیگر ارتباط داشته باشند.» انتهای پیام/.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
نماینده آمریکا در امور ایران با تکرار حمایت از اغتشاش در ایران، گفت: ندامتگاه بزرگ تهران و قرچک به عنوان ناقضان حقوق بشر تحت تحریم قرار می‌گیرند. به گزارش ایرنا؛ «برایان هوک» روز پنج شنبه در نشست خبری خود که در محل وزارت خارجه آمریکا برگزار شد، بار دیگر از اغتشاش در ایران و آنهایی که علیه نیروهای امنیتی، دست به سلاح شده بودند، حمایت کرد. وی افزود: گزارش‌ هایی از کشته شدن افراد مختلف در اعتراض‌های اخیر به دستمان رسیده است اما اطلاعات دقیقی نداریم که تعداد آنها چند نفر بوده است. امروز آمریکا، ندامتگاه بزرگ تهران و قرچک را به عنوان دو محل نقض حقوق بشر شناسایی و معرفی کرد. این کشف گواه دیگری بر تلاش ایران برای منازعات منطقه‌ای است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
اما چرا این اتفاق تلخ رخ داد و چرا گاهی در اغتشاشات شاهد کشته شدن بیگناهان و حتی آسیب دیدن کودکان و افراد مسن نیز هستیم؟! *در وهله اول و برای ورود به پاسخ، بایستی نظر اردوگاه اصلاحات که قبل از وقوع اغتشاشات نیز صراحتا از «اعتراض خیابانی» دفاع می‌کرد را در این باره بدانیم. «اعتراض خیابانی» البته در ایران با ابعاد دیگری مثل طراحی بیرونی و حمایت یک جریان سیاسی خاص داخلی از شورش در خیابان‌ها نیز مواجه است. درباره وقوع اغتشاش البته بایستی به خصلت‌های ژئوپولتیک هم توجه داشت. اما طبیعت خشونت‌بار اعتراض خیابانی، ‌ طراحی دشمن خارجی و دست‌های نفوذی در داخل باعث وقوع خسارت و تلفات شد.
فارسفارس1 ماه قبل
امام جمعه سمنان با بیان اینکه اتفاقات و اغتشاشات اخیر در کشور بالاتر از فتنه بود که مردم با حضور خود آن را خنثی کردند، گفت: دغدغه‌مندی مردم نسبت به مشکلات اقتصادی نباید مورد سوءاستفاده دشمنان قرار گیرد. مجلسی که مدرس‌وار عمل کند، در رأس امور استوی همچنین با اشاره به در پیش بودن ثبت‌نام انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: مجلس در رأس امور است؛ البته مجلسی که نمایندگان آن مدرس‌وار عمل کنند و مجلس باید زبان ملت باشد. امام جمعه سمنان با تأکید بر اینکه تشکیل مجلس مقاوم و مردمی ضرورت دارد، عنوان کرد: نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی باید با برنامه وارد میدان شوند و تنها کسانی که توان خدمت دارند، ثبت‌نام کنند. شاهچراغی تأکید کرد: شورای نگهبان نیز باید محکم و مقتدر عمل کند و افرادی که آلوده به فساد هستند، بدانند که در مجلس شورای اسلامی جایی ندارند. نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان با بیان اینکه عزت و صلابت کشورمان به اسلام‌دوستی بستگی دارد، خاطرنشان کرد: تحقق آرمان‌های امام راحل و رهبر معظم انقلاب، کشور را در مسیر اقتدار قرار می‌دهد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
وزیر خارجه آمریکا بار دیگر از اغتشاش در ایران حمایت کرد و مدعی شد در زمان قطع اینترنت از داخل ایران برای آنها فیلم و عکس ارسال می‌شده است. مایک پمپئو روز سه شنبه در نشست خبری فوق العاده که در محل وزارت خارجه آمریکا برگزار شد، درباره اینکه در زمان قطع اینترنت چه اقدامی انجام داده‌اید، این مطلب را مطرح کرد. وزیر خارجه آمریکا که مدافع جدی سیاست تروریسم اقتصادی علیه مردم ایران است، ادامه داد: با قطع اینترنت فعالیت حداقلی اقتصاد در ایران هم قطع شد و به اقتصاد ایران به شدت ضربه زد. پمپئو درباره تصمیم قوه قضائیه درباره منع معامله با برخی از افرادی که در قالب خبرنگار رسانه‌های خارجی به اغتشاشات دامن می‌زدند، هم گفت: این رفتار مغایر قوانین بین المللی است. این اظهارات وزیر خارجه ترامپ در حالی انجام می‌شود که دولت آنها، سیاست خروج از قوانین و پیمان‌های بین المللی را با جدیت دنبال کرده و باعث شده است آمریکا از بسیاری پیمان‌های بین المللی خارج شود.
مهرمهر1 ماه قبل
وی با تأکید بر اینکه ملت ایران با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری معادلات دنیا را بهم ریخته‌ است، گفت: همین سبب شده تا در طول ۴۰ سال گذشته بارها شاهد توطئه و نقشه دشمن علیه این نظام و انقلاب باشیم. امام جمعه رشت با اشاره به دلخوشی برخی عوامل داخلی به آمریکا و اروپا، تأکید کرد: اینان باید بدانند عرب در مقابل ملت ایران دچار ضعف شده است. ملت ایران مجاهدانه و با روحیه‌ای بسیجی در مقابل دشمنان ایستاده است. وی با بیان اینکه مسئولان نباید بهانه‌ای برای بروز هرج و مرج و آشوب ایجاد کنند، ادامه داد: دشمن برای انتخابات مجلس شورای اسلامی نقشه‌های شومی دارد که با انسجام ملی می‌توانیم فتنه‌ها را خنثی کند. امام جمعه رشت بر رصد و کنترل قیمت‌ها توسط مسئولان تاکید کرد و افزود: افزایش بنزین نباید بهانه‌ای برای سوءاستفاده دشمنان در راستای ایجاد ناامنی در جامعه فراهم کند دهد لذا مسئولان قیمت‌ها را رصد و اطلاع رسانی کنند تا کسی جرات نداشته باشد شریان حیاتی ملت ایران را فشار دهد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
وی با تأکید بر اقامه نماز اول وقت افزود: همواره برای خواندن نماز اول وقت سعی کنیم که نماز خود را در مسجد به جماعت و با نشاط و به دور از بی حوصلگی و سستی بخوانیم. فاضلیان با بیان اینکه کار نباید مانعی برای برپایی نماز باشد، تصریح کرد: نماز بن به فرمده بزرگان همچون لیموشیرین است که هر چه از اول وقت دور شود، تلخ خواهد شد. امام جمعه شهر اسدآباد هم در این مراسم نماز را یکی از مهمترین نشانه‌های مسلمانان برشمرد و گفت: اقامه نماز جماعت در مدارس برکات بسیار زیادی دارد که یکی از مهمترین برکات آن تربیت انسان متعالی است. امام جمعه اسدآباد با تبریک ئهفته بسیج گفت: بسیج و بسیجی از جنس مردم است و با وجود بسیجیان آتش به اختیار نباید رهنمودها و مطالبات مقام معظم رهبری بر زمین بماند. امام جمعه اسدآباد گفت: اگر امروز مردم لبنان جلوی آمریکا را می‌گیرند و اجازه دست اندازی به کشور اسلامیشان را نمی‌دهند این فرهنگ بسیج است که به سایر ملل اسلامی منتشر شده است.
مهرمهر1 ماه قبل
آشفتگی ایران ناشی از افزایش قیمت بنزین مثل طوفان سریع آمد و رفت، در این اثنا، موفقیت ایران در جلوگیری سریع از اغتشاشات مورد ستایش کاربران چینی قرار گرفت. «از قدرت سریع و صاعقه وار ایران حمایت می‌کنم، برخوردی قاطع و سریع داشتند.» نمایندگان آمریکا در اولین زمان هنگام آشفتگی در شهرهای بزرگ ایران ظاهر شدند، باید گفت، واکنش آمریکا بسیار سریع بود. اما اقدامات متقابل ایران نیز سریع‌تر بود و منشا نیروی محرکه آشفتگی را قطع کرد. براثر تصمیم درست، ایران توانست ظرف مدت کوتاه برنامه سرنگونی کشورهای غربی را خنثی کند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسنا/همدان امام جمعه اسدآباد گفت: بسیج و بسیجی از جنس مردم است و با وجود بسیجیان آتش به اختیار نباید رهنمودها و مطالبات مقام معظم رهبری بر زمین بماند. حجت الاسلام والمسلمین سیدموسی حسینی مجد امروز به مناسبت هفته بسیج در جمع بسیجیان اسدآباد، بیان کرد: امروز بسیج و سپاه به عنوان بالاترین ارگان نظامی با فرهنگ غنی خود در هر جا که کم و کاستی را مشاهده کند، خودجوش و آتش به اختیار در جهت رفع آن تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد. امام جمعه اسدآباد ادامه داد: اگر امروز مردم لبنان جلوی آمریکا را می‌گیرند و اجازه دست اندازی به کشور اسلامیشان را نمی‌دهند، این فرهنگ بسیج است که به سایر ملل اسلامی منتشر شده است. وی در پایان این دیدار از تمام مسئولان درخواست کرد تا نسبت به کاهش جمعیت شهرستان حساس باشند و با سیاست‌های تشویقی نگذارند که جمعیت رو به پیری رود. انتهای پیام
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سیدموسی حسینی مجد پیش از ظهر دوشنبه در جمع بسیجیان شهرستان اسدآباد گفت: امروز بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بالاتر از یک ارگان نظامی هستندامام جمعه اسدآباد با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت: بسیج از پدیده‌های شگفت انگیز انقلاب اسلامی و افتخار بسیج مولود سپاه بودن است. وی در ادامه اضافه کرد: بسیج یک فرهنگ غنی در همه جهات است به طوری که در هرجایی کم و کاستی را مشاهده می‌کند خودجوش و آتش به اختیار در راستای رفع آن تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد. امام جمعه اسدآباد با اشاره به اغتشاشات اخیر گفت: آمریکایی‌ها برای اغتشاش در ایران از یک سال و نیم پیش برنامه ریزی کرده بودند تا نا آرامی در ایران را ببینند اما به فضل خداوند این امر محقق نشدوی افزود: در جریان اغتشاشات اخیر شاهد رشادت‌های بسیجیان بودیم؛ بسیجیانی که حتی در این راه به شهادت رسیدند تا مبادا به نظام اسلامی آسیبی برسدحجت الاسلام حسینی افزود: اگر جوانان ما جنگ و رشادت بسیجیان آن زمان را ندیدند، امروز و در جریان اتفاقات اخیر از سیل تا اغتشاشات دیدند که بسیج خط مقدم دفاع از کشور است و این روحیه بسیج است که اندکی از زمان ابتدای انقلاب از آن کم نشده است. امام جمعه اسدآباد گفت: اگر امروز مردم لبنان جلوی آمریکا را می‌گیرند و اجازه دست اندازی به کشور اسلامی خود را نمی‌دهند این فرهنگ بسیج است که در سایر ملل اسلامی منتشر شده است. امام جمعه اسدآباد در این دیدار از تمامی مسئولین خواست تا نسبت به کاهش جمعیت شهرستان حساس باشند و با سیاست‌های تشویقی نگذارند جمعیت رو به پیری برود.
آناجآناج1 ماه قبل
ربع پهلوی به روایت اسناد؛ این شازده، فرمانده اغتشاشات کشور است! یکی از کارشناسان بی‌بی‌سی در حالی که رگ گردنش بیرون زده است، بی‌فرمانده بودن عملیات اغتشاش در ایران را رد می‌کند و رضا پهلوی را فرمانده عملیات می‌داند. رضا پهلوی ۲۸ آبان ۱۳۹۸ در مصاحبه با شبکه ماهواره‌ای اینترنشنال وابسته به رژیم وهابی سعودی از اغتشاشگران حمایت کرد. نوجوانان آرزوی کاخ برای خود می‌نمایند، ولی ولیعهد رضا پهلوی کاخ شاهنشاهی دارد و این کاخ مرمر در وسط کاخ نیاوران، آنجایی که والدینش زندگی می‌کنند واقع گردیده است. والاحضرت علاقه وافری به فوتبال دارند و فرانک فارل مربی فوتبال به والاحضرت فن بازی فوتبال را تعلیم می‌دهد.
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش مانیتورینگ گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «برایان هوک» نماینده ویژه رئیس‌جمهور آمریکا در امور ایران و رئیس «گروه اقدام ایران» در وزارت خارجه این کشور، از شرکت‌های گرداننده شبکه‌های اجتماعی بین‌المللی خواست حساب‌های متعلق به سران تهران را مسدود کنند. هوک با «بی‌سابقه» توصیف کردن قطعی اینترنت در ایران، به حمایت مجدد از آشوبگری و اغتشاش در ایران پرداخت: «تظاهرات‌هایی در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ در ایران رخ داد. بعد از اعتراضات سال گذشته، ما درس‌هایی گرفتیم که بعد از این [اعتراضات] و قطع اینترنت، آنها را اجرا خواهیم کرد. به نظر من، بعد از آن ما در شکست دادن تلاش‌های رژیم [ایران] برای ساکت کردن مردم هوشمندتر خواهیم شد». وی پیشتر هم طی اظهاراتی مداخله‌جویانه گفته بود واشنگتن قویا از اغتشاشات و آشوب‌ها در این کشور حمایت می‌کند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
ماموستا رستمی بیان کرد: انتقاد و اعتراض باید سازنده و مسالمت‌آمیز باشد، نه اینکه عده‌ای اشرار به بهانه حمایت از مردم اقدام به هرج و مرج، تخریب و آتش زدن اماکن و اموال عمومی کشور بزنند. ماموستا شیرزادی: هرگونه اغتشاش و آشوبی محکوم استماموستا مصطفی شیرزادی، امام جمعه مریوان با بیان اینکه امنیت کشور ثمره وحدت و انسجام ملت است، اظهار داشت: هرگونه اغتشاش و آشوبی محکوم و صف مردم از آشوبگران جداست. وی افزود: آتش زدن اماکن و اموال عمومی و ضرر به مال مردم جایز نبوده و مردم این شیوه اعتراض را هیچ‌گاه نمی‌پسندند. امام جمعه مریوان تصریح کرد: مردم هیچ‌گاه اجازه ناامنی را به مخلان نظم و امنیت نمی‌دهند، چراکه خود آنان خواهان امنیت و آسایش هستند. ماموستا شیرزادی گفت: از سعه صدر، صبر، تحمل و برخورد نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی در روزهای اخیر با مردم قدردانی می‌کنم.
مهرمهر1 ماه قبل
وی تأکید کرد: تا زمانی که روحیه و تفکر بسیجی در جامعه اسلامی و در میان ملت ایران وجود دارد دشمن نمی‌تواند به نظام و انقلاب ضربه بزند. امام جمعه رشت در ادامه با اشاره به حوادث اخیر در برخی شهرهای کشور و بیانات و هدایت‌های رهبری، گفت: رهبر معظم افق‌های پیش‌روی انقلاب و نظام را به خوبی ترسیم می‌کنند. امام راحل بر اساس قانون اساسی از دولت‌ها حمایت می‌کردند و نیز رهبری نیز در این برهه زمانی اینگونه عمل کردند. وی در ادامه موافقت مقام معظم رهبری با تصمیم دولت را بهترین راهکار در زمان حاضر دانست و افزود: رهبر معظم انقلاب نسبت به پیگیری جدی در زمینه پیشگیری از تأثیر اصلاح قیمت بنزین در سایر کالا نیز توصیه‌ها و تذکراتی دادند. آیت الله فلاحتی با بیان اینکه مسئولان و کارگزاران نظام نباید کاری کنند که سبب ایجاد بی اعتمادی در میان مردم شود، تصریح کرد: چرا عملکردها باید به گونه‌ای باشد که مردم به دولتمردان و مسئولان خود بی اعتماد شوند.
روزنامه سازندگیروزنامه سازندگی1 ماه قبل
نام پست الکترونیک کد امنیتیقوانین ارسال نظرسازندگی نظراتی که حاوی تهمت یا افتراست منتشر نمیکند. لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت لاتین (فینگیلیش) خودداری کنید. اگرچه تلاش میشود نظرات ظرف ۲ ساعت تعیین تکلیف شوند، اما نظراتی که پس از ساعت ۱۹ نوشته شود، حداکثر تا ساعت ۹ صبح روزبعد منتشر میشوند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
کاربری به نام «عبدالعزیز بن عبدالله السعد» با هشتگ ایران_تشتعل (ایران در حال سوختن است)، تصویری از بن سلمان منتشر کرد و همراه آن نوشت: جنگ با موفقیت [به داخل ایران] منتقل شد. جنگ با موفقیت [به داخل ایران] منتقل شد. کاربری به نام «القوة الضاربة» پا را فراتر از هموطنان سعودی خود گذاشت و خواستار تجزیه ایران نیز شد و نوشت: ایران از درون می‌سوزد. رسما جنگ به داخل ایران منتقل شد و داخل کشورهایی که دولت‌هایشان تابع ایران هستند. سعودی‌ها درحالی این‌چنین با صراحت از کشیدن جنگ به داخل ایران سخن می‌گویند که آشوب‌ها در سراسر ایران به شکل گسترده‌ای فروکش کرده و امنیت به مناطق دستخوش اغتشاش بازگشته است.
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در ادامه حمایت‌های پی در پی مقام‌های آمریکایی از ناآرامی‌های اخیر در ایران، «مایک پنس» معاون «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا نیز با انتشار پیامی توییتری از اغتشاشات در ایران حمایت کرد. این اولین بار نیست که با شروع ناآرامی در ایران، مقامات آمریکایی به حمایت از آشوب‌ها پرداخته‌اند. پیش از این نیز، «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا، در صفحه توییتر خود نوشت که آمریکا صدای مردم ایران را شنیده و از آنها حمایت می‌کند. پس از آن نیز، «مورگان اورتاگوس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در حمایت از آشوبها در حاشیه اعتراضات در ایران، بیانیه‌ای مداخله‌جویانه صادر کرد و برخی از سناتورها و مقامات ارشد آمریکایی نیز از آشوب‌ها در ایران حمایت کردند. حمایت واشنگتن از اغتشاشات و ناآرامی‌ها در ایران در شرایطی است که حتی تحلیلگران آمریکایی نیز به نقش این کشور در پشت پرده ناآرامی‌های ایران اشاره کرده‌اند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
ماموستا محمدامین راستی، عالم برجسته اهل سنت در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج، در واکنش به اغتشاشات و وقایع اخیر کشور اظهار داشت: باید در این برهه حساس با وحدت و انسجام از منافع کشور پاسداری کرده و همواره دشمنان را محکوم به شکست کنیم. وی با یادآوری اینکه انقلاب اسلامی بر پایه ایمان، وحدت و رهبری شکل گرفته است، افزود: اگر همه مدیران صالح باشند، هیچ مشکلی در کشور نداشته، بنابراین باید همه با هم به نظام الهی و فرامین رهبری فرزانه و خدایی اعتقاد و ایمان داشته و در این راستا گام برداریم. امام جمعه موقت سنندج با بیان اینکه دشمن تحمل امنیت، آرامش، پیشرفت و توسعه کشور را ندارند، تصریح کرد: دشمنان همواره از توان، وحدت، نفوذ و قدرت نظام جمهوری اسلامی می‌ترسند و هزاران میلیارد تومان برای ناامنی و اغتشاش در ایران هزینه می‌کنند. وی با ذکر اینکه دشمنان به‌‌دنبال شکست خط مقاومت و نابودی پایگاه کشور در قلب مسلمانان جهان اسلام هستند، در واکنش به تخریب اماکن و اموال عمومی کشور گفت: اغتشاشات و آتش‌زدن بیت‌المال کار عده‌ای اشرار، مزدور و جیره‌خوار دشمنان خارجی بود و این یک واقعیت است. انتهای پیام/۴۸۱/ش
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
وزیر خارجه رژیم صهیونیستی ضمن حمایت از آشوب‌های روزهای اخیر، خود را «دوست مردم ایران» خوانده و مدعی شده است که اسرائیل در کنار آن‌ها ایستاده است. «اسرائیل کاتص» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی روز سه‌شنبه از ناآرامی و اغتشاش در ایران حمایت کرد. وزارت خارجه رژیم صهیونیستی با انتشار پیام کاتص در توییتر، به نقل از وی آشوبگران را «مردم آزادی‌خواه» توصیف کرده و گفته است که تل‌آویو در کنار این افراد ایستاده است. پیش از این دولت آمریکا و چند کشور اروپایی هم از ناآرامی‌های اخیر در ایران حمایت کرده و تهران را به نقض حقوق بشر متهم کرده بودند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
کانال خبری بی‌بی‌سیاز اولین ساعت روز شنبه ۲۵ آبان ماه این کانال خبری فعال بوده و از همان ابتدا اخبار مربوط آشوب‌ها در شهرهایی مانند اهواز را پوشش داده است. از طرفی کانال خبری این رسانه روزانه بین ۳۰ تا ۴۰ خبر که تعداد زیادی از آن‌ها برنامه‌ها و گزارش‌های پخش شده در بخش‌های خبری خودش است را بازنشر می‌کرده است. همچنین این شبکه خبری با اعلام یک شماره تلفن واتس‌اپ امکان ارسال ویدئو، عکس یا اطلاعات را برای دیگران ایجاد کرده است. این کانال خبری به طور متوسط روزانه ۵۰ خبر در کانال می‌رفته است. من‌وتوکانال این شبکه هم دقیقا امروز از اولین ساعات روز ویدئوها را بازنشر داده و فقط تا ساعت ۵ بعد از ظهر ۳۵ خبر منتشر کرده است، در حالی‌که این کانال به طور متوسط روزانه ۲۰ خبر منتشر می‌کند.

سخنان پمپئو در نشست ضد ایرانی از ادعا تا توطئه

صدا و سیماصدا و سیما3 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما‎، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در نشست ضد ایرانیادعاها علیه ایرانوی با نادیده گرفتن قدرت نظامی نیروهای یمنی که سعودی‌ها را سردرگم کرده‌اند، ایران را مسئول حمله به تاسیسات نفتی عربستان دانست. زمان آن فرا رسیده است که ایران مذاکره را بپذیرد. هر طرف و کشوری تحریم‌های ما را نادیده بگیرد مشمول تحریم خواهد شدتحریم‌ها علیه ایران به سقف خود رسیده است و باید از هرگونه ایجاد اغتشاش در ایران حمایت کرد. زمانیکه ترامپ رئیس جمهور شد, بر خلاف آنچه توسط دولت سابق آمریکا پیش بینی شده بود, ایران به جامعه بین المللی ملحق نشد. تحریم‌های آمریکا علیه نهادهای چینی برای نادیده گرفتن آگاهانه منع خرید نفت از ایران اعمال شده است.
الفالف7 ماه قبل
نماینده مردم نجف‌آباد و تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی گفت: در فروش نفت مشکل اصلی شخص وزیر نفت و مدیران کم‌تحرک، متکبر و تنبل داخلی و بعضا نفوذی هستند، بیش از تلاش برای رفع تحریم‌ها باید بر ضعف مدیریت غلبه کردگروه اقتصادی الف، ۱۹ خرداد ۱۳۹۸، ۰۸:۴۰ ۳۹۸۰۳۱۹۰۳۴ابوالفضل ابوترابی در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: دلسوزان نظام معتقدند تا زمانی که زنگنه در وزارت نفت حضور دارد در فروش نفت مشکلات اساسی خواهیم داشت، زنگنه اگر هنری داشت در چندین سالی که در وزیر نفت بود نشان می‌داد تا زمانی که فرمان در دست زنگنه باشد امیدی به وزارت نفت نیست. نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این‌که بیش از ۷۰ درصد مشکلات اقتصادی منشأ داخلی دارند، عنوان کرد: مشکل اصلی شخص وزیر نفت و مدیران کم‌تحرک، متکبر و تنبل داخلی و بعضا نفوذی هستند، بیش از تلاش برای رفع تحریم‌ها باید بر ضعف مدیریت غلبه کرد، گمرکات کشور از مواد اولیه پر است اما اجازه ورود به کشور نمی‌دهند و با سوء مدیریت کالاها در حال نابودی هستند. وی با طرح این سؤال که چرا دولت مطالبات معلمان را پس از چند ماه پرداخت نمی‌کند، تصریح کرد: در موضوع استعفای وزیر آموزش و پرورش، شرکت در انتخابات مجلس بهانه‌ای بیش نبود، طبق نظر مراکز جاسوسی جهان یکی از مثلث‌های اغتشاش در ایران استفاده از نارضایتی معلمان است، نیروهای خرید خدمت آموزش و پرورش ۱۵ ماه است که حقوق نگرفته‌اند و پاداش پایان خدمت چند سال است که پرداخت نمی‌شود، به نظر می‌رسد برخی از مسؤولان به دنبال ملتهب کردن فضا هستند. ابوترابی در پاسخ به این سؤال که بودجه آموزش و پرورش همان لایحه‌ای است که مجلس تصویب کرده، خاطرنشان کرد: دولت به بودجه عمل نمی‌کند، طبق بودجه مصوب مجلس، حقوق کم‌درآمدها باید تا ۳۶ درصد (۴۰۰ هزار تومان + ۱۰ درصد) افزایش یابد و از درآمدهای بالای ۱۵ میلیون ۳۵ درصد مالیات گرفته شود. نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی افزود: دولت این روند پلکانی را برعکس اجرا می‌کند، درآمدهای بالا را ۴۰۰ هزار تومان + ۱۰ درصد اضافه کرده و حقوق کم‌درآمدها را ۴۰۰ هزار تومان + ۳٫۶ درصد افزایش داده است، سال‌هاست مجلس دولت ملزم به حذف یارانه سه دهک بالای جامعه می‌کند اما دولت قانون را رعایت نمی‌کند.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

ایران