افزایش نرخ بنزین

افزایش نرخ بنزین

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
اطلاع رسانی تبلیغاتینمایشگاه فیتور از روز چهارشنبه ۲ بهمن تا روز یکشنبه ۶ بهمن با حضور آژانس‌های مسافرتی، تور اپراتورها، هتل‌ها، ایرلاین‌ها، سازمان‌های گردشگری بیش از ۱۶۰ کشور جهان در حال برگزاری است. شرکت علاءالدین تراول طبق روال هر سال با غرفه‌ای در پاویون ایران در حال تلاش و رایزنی برای معرفی ایران به تورگردانان جهان است. ما بیشتر در تلاشیم تا چهره تخریب شده ایران را در جغرافیای گردشگری جهان بازسازی کنیم. بیش از چهارصد میلیون تومان هزینه حضور علاءالدین تراول در نمایشگاه شده است و عملا این هزینه بازسازی چهره ایران در بین فعالان گردشگری جهان شده است. حضور امسال در این نمایشگاه گردشگری جهانی هیچ منافع اقتصادی برای هیچ آژانس مسافرتی ندارد و فقط اعلام حضور است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 روز قبل
این در حالی است که در آذرماه، شاخص قیمت‌ها متاثر از افزایش نرخ بنزین، نسبت به آبان ماه، ۳٫۲ درصد رشد یافته بود. بدین ترتیب می‌توان گفت که اثر شوک بنزین تا حد زیادی تخلیه شده است. در بین کالاهای غیر خوراکی نیز گروه حمل و نقل (با رشد ۳ درصدی شاخص گروه)، بیشترین رشد قیمت را داشته که عمدتا متاثر از رشد قیمت خودروهای سواری بازار بوده است. این رشد گروه حمل و نقل همزمان با رشد نسبی نرخ ارز در اثر اتفاقات یک ماه اخیر رخ داده است. در آذرماه بود که با افزایش قیمت بنزین و رشد شاخص قیمت گروه حمل و نقل، تغییرات ماهانه شاخص قیمت کالاهای خوراکی نیز برای خانوارهای کم درآمد رشد قابل ملاحظه‌ای پیدا کرد و به ۵٫۱ تا ۶٫۹ در دهک‌های سوم تا اول رسید.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز4 روز قبل
این روزها بازار خودرو حال و هوای عجیبی را پشت سر می‌گذارد، معاملات در بازار قفل شده و کسی حاضر به خرید و فروش نیست. به گفته این صاحب‌نظران راه‌حل مشکلات در بازار خودرو این است که قیمت‌گذاری دستوری حذف و خودرو در حاشیه بازار فروخته شود. وی در ادامه افزود: در بازار خودرو تولیدات انبوهی همچون پراید و پژو همانند پول نقد می‌مانند و همین عامل برای سرمایه‌گذار جذابیت ایجاد می‌کند. وی افزود: اگر قیمت‌گذاری دستوری حذف می‌شد شاید قیمت خودرو افزایش پیدا می‌کرد، اما حداقل شاهد رونق تولید می‌بودیم. تا هنگامی که سیاست‌گذاری غلط ادامه پیدا کند بازار خودرو برای هر سرمایه‌گذاری جذاب خواهد بود و نوسانات ادامه خواهد داشت.
ایمناایمنا4 روز قبل
وی افزود: ایران بیش از ۹٫۳ درصد ذخایر نفت کره زمین را در اختیار دارد و متاسفانه تحریم‌های ایالات متحده در سال‌های اخیر، ظرفیت بهره گیری از این منابع و فروش آنها به کشور‌های فقیر نفتی را به شدت کاهش داده است. این کارشناس اقتصاد انرژی با اشاره به افزایش قیمت اخیر هر لیتر بنزین، خاطر نشان کرد: علت افزایش نرخ بنزین برای عموم مردم، کمبود منابع نفتی برای تامین نیازهای سوخت فسیلی کشور نیست بلکه تحریم‌ها باعث شده تا قطعات مورد نیاز برای تعمیرات و اورهال‌های دوره‌ای پالایشگاه و پتروشیمی‌ها به شدت کمیاب و نایاب شود و از این رو هزینه نگهداری از صنایع سازنده بنزین مورد نیاز مردم برای دولت افزایش چشمگیری نسبت به پیش از خروج آمریکا از برجام پیدا کرده است. وی ادامه داد: کمبود منابع ارزی برای تامین تجهیزات و قطعات مورد نیاز پالایشگاه‌ها علت عمده تعطیلی برخی از بخش‌های صنعت نفت کشور است و بی شک افزایش تنش‌های سیاسی و اقتصادی میان ایران و ایالات متحده گره این مشکلات را کورتر می‌کند. این کارشناس اقتصاد انرژی با بیان اینکه قیمت فعلی هر لیتر بنزین دولتی کمتر از هزینه حمل آن از پالایشگاه به جایگاه‌های سوخت است، تصریح کرد: بدون در نظر گرفتن یارانه‌های انرژی دولت و بر اساس قیمت روز اعلام شده برای فروش هر بشکه بنزین فوب خلیج فارس در بازار معاملات بین المللی، قیمت واقعی هر لیتر بنزین در ایران برابر با ۵۲ سنت، یعنی بیش از شش هزار تومان خواهد بود. فرحزاد افزود: بر اساس پژوهش مرکز مطالعات استراتژیک خاورمیانه، درآمد دولت از افزایش قیمت ۵۰۰ تومانی هر لیتر بنزین در جایگاه‌ها، روزانه کمتر از ۳۵ میلیارد تومان است و بی شک این مبلغ تنها بخش کوچک و محدودی از یارانه‌های سنگین دولتی که به این صنعت اختصاص پیدا کرده را جبران می‌کند؛ این در حالی است که بر اساس اظهارات مقامات دولتی، میزان پرداخت کمک‌های معیشتی به خانوار از محل اعتبارات افزایش قیمت بنزین، مبلغی بیش از ۱۷ هزار میلیارد تومان بوده و بی شک این قاعده به ورشکستگی دولت منجر خواهد شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
از منظر دیگر، بهانه خوبی به نام افزایش نرخ ارز برای افزایش قیمت خودرو نیز پیدا کرده بودند. پراید نیز در آستانه ۶۰ میلیون تومان قرار گرفته و پژو ۲۰۶ تیپ ۲ ساده نیز به ۱۰۰ میلیون تومان نزدیک می‌شود. این افزایش قیمت خودرو با کاهش قدرت خرید مردم نیز همراه شده است. به گفته این صاحب‌نظران راه‌حل مشکلات در بازار خودرو این است که قیمت‌گذاری دستوری حذف و خودرو در حاشیه بازار فروخته شود. وی افزود: اگر قیمت‌گذاری دستوری حذف می‌شد شاید قیمت خودرو افزایش پیدا می‌کرد، اما حداقل شاهد رونق تولید می‌بودیم.
ایسناایسنا5 روز قبل
رئیس اتاق اصناف تهران با بیان اینکه برنامه‌های نظارتی و کنترلی اصناف تا پایان تعطیلات ادامه خواهد یافت، گفت: تا به امروز تصمیمی برای برگزاری نمایشگاه‌های بهاره اتخاذ نشده و در صورت نیاز و صلاحدید وزارت صنعت، معدن و تجارت این نمایشگاه برگزار خواهد شد. رئیس اتاق اصناف تهران تصریح کرد: طرح نظارت بر قیمت‌ها و مقابله با افزایش قیمت در پی افزایش نرخ بنزین همچنان از سوی اصناف به جدیت پیگیری می‌شود و تا پایان تعطیلات عید نوروز طرح‌های نظارتی اصناف با جدیت پیگیری خواهد شد. وی در پاسخ به این سوال که آیا نمایشگاه بهاره در تهران برگزار خواهد شد؟ گفت: تا به امروز برای برگزاری نمایشگاه بهاره از سوی اتاق اصناف تهران برنامه ریزی صورت نگرفته و در صورت نیاز و صلاحدید وزارت صنعت، معدن و تجارت تصمیم گیری‌های لازم در راستای برگزاری نمایشگاه‌های بهاره اتخاذ خواهد شد. محمدرضا کلامی افزود: البته ضرورت دارد نهادهای عمومی دولتی که فضاهای برگزاری نمایشگاه‌ها را فراهم کنند و سایر دستگاه‌ها که مسئولیت برگزاری نمایشگاه‌ها را دارند باید امکاناتی از جمله پارکینگ، عابربانک، آتش نشانی و نیروی انتظامی همکاری لازم را صورت دهند و هزینه‌ها را در چارچوب ضوابط مبذول دارند. انتهای پیام
اقتصادنیوزاقتصادنیوز5 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، امروز (۳۰ دی ماه)، راس ساعت چهار عصر، جلسه کمیته دستمزد شورای عالی کار با حضور نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت برگزار می‌شود. ورود به محاسبات سبد معاش خانوار (موضوع بند دوم ماده ۴۱ قانون کار) دستور کار این جلسه خواهد بود. مقرر شده است در این جلسه نمایندگان شرکای اجتماعی، در مورد سبد معاش خانوار و هزینه آن به توافق برسند و سپس نتایج به مذاکرات مزدی در شورای عالی کار ارجاع دهند. به گزارش تسنیم، از حدود یک ماه قبل کمیته دستمزد با حضور شرکای اجتماعی بررسی برروی سبد معیشت کارگران را آغاز کرده است، که اعداد و ارقامی اعلامی از سوی این کمیته زمینه بررسی برای افزایش دستمزد با توجه به سبدمعیشت در شورای عالی کار را فراهم می‌کند. به همین دلیل نمایندگان کارگران معتقد هستند با توجه به اینکه عقب ماندگی مزدی کارگران امسال بیش از سال‌های دیگر است، مسیر برای تعیین دستمزد با چالش‌های بیشتری نسبت به سال‌های گذشته همراه است و باید منتظر بمانیم و ببینیم با توجه به تاثیرات شدید تورمی بر روی سبد کالاها، دستمزد سال آینده کارگران به چه صورت خواهد بود. نمایندگان کارگران در جلسه قبلی شورای عالی کار، در حضور وزیر کار درخواست کرده بودند که یک جلسه فوق‌العاده شورای عالی کار با محوریت دو موضوع، یکی رسیدگی به وضعیت اشتغال کارگران مناطق آزاد و دیگری ورود به بحث دستمزد برگزار شود که قرار است این جلسه امروز برگزار شود.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، امروز (۳۰ دی ماه)، راس ساعت چهار عصر، جلسه کمیته دستمزد شورای عالی کار با حضور نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت برگزار می‌شود. ورود به محاسبات سبد معاش خانوار (موضوع بند دوم ماده ۴۱ قانون کار) دستور کار این جلسه خواهد بود. مقرر شده است در این جلسه نمایندگان شرکای اجتماعی، در مورد سبد معاش خانوار و هزینه آن به توافق برسند و سپس نتایج به مذاکرات مزدی در شورای عالی کار ارجاع دهند. به گزارش تسنیم، از حدود یک ماه قبل کمیته دستمزد با حضور شرکای اجتماعی بررسی برروی سبد معیشت کارگران را آغاز کرده است، که اعداد و ارقامی اعلامی از سوی این کمیته زمینه بررسی برای افزایش دستمزد با توجه به سبدمعیشت در شورای عالی کار را فراهم می‌کند. نمایندگان کارگران در جلسه قبلی شورای عالی کار، در حضور وزیر کار درخواست کرده بودند که یک جلسه فوق‌العاده شورای عالی کار با محوریت دو موضوع، یکی رسیدگی به وضعیت اشتغال کارگران مناطق آزاد و دیگری ورود به بحث دستمزد برگزار شود که قرار است این جلسه امروز برگزار شود. انتهای پیام/
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 روز قبل
معاون رفاه وزارت کار آمار کسانی را که تاکنون بسته دریافت کرده‌اند حدود نیمی از مشمولان در تهران اعلام می‌کند. یکی دیگر از کسانی که مشمول دریافت بسته معیشتی نشده، دراین‌باره می‌گوید: «پیامک برایم آمد که بسته معیشتی به شما تعلق نمی‌گیرد. بنابراین مشمول دریافت بسته معیشتی نمی‌شوید. اما در سایت برای من نوشته‌اند، شما از ۸۱ درصد مردم وضع مالی‌تان بهتر است و مشمول دریافت بسته معیشتی نمی‌شوید». بنا بر دستور ابلاغ شده، خانواده‌های یک‌نفره با درآمد کمتر از چهار میلیون تومان، دونفره با درآمد کمتر از پنج میلیون تومان، سه‌نفره کمتر از شش میلیون تومان، چهارنفره کمتر از هفت میلیون تومان و پنج نفر به بالا با درآمد کمتر از هشت میلیون تومان مشمول طرح می‌شوند.
فردا نیوزفردا نیوز6 روز قبل
خبرگزاری تسنیم: علی صابری دبیر انجمن ملی شرکت‌های زنجیره‌ای تولید گوشت مرغ اظهار کرد: مرغداران از فروش هر کیلوگرم مرغ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۲ هزار تومان ضرر می‌کنند. وی افزود: قیمت تمام شده هر کیلوگرم مرغ زنده به ۱۰ هزار تومان افزایش یافته است، اما مرغداران هر کیلوگرم از این محصول را به قیمت ۸ هزار تومان تا ۸ هزار و ۱۰۰ تومان به فروش می‌رسانند. صابری با بیان اینکه قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ زنده ۸ هزار و ۵۵۰ تومان است، اما در حال حاضر، مرغ حتی به قیمت مصوب نیز به فروش نمی‌رسد گفت: در صورتی که مرغداران، مرغ خود را به شرکت پشتیبانی امور دام تحویل دهند با احتساب هزینه‌های بسته بندی و سورتینگ قیمت مرغ آن‌ها به ۸ هزار و ۵۰۰ تومان افزایش می‌یابد. قیمت واقعی مرغ ۱۶ هزار تومان استصابری گفت: قیمت واقعی مرغ برای مصرف کننده ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۱۶ هزار تومان است، اما با توجه به عرضه و تقاضایی بودن بازار این محصول به قیمت ۱۰ تا ۱۱ هزار تومانی به فروش می‌رسد. وی در واکنش به اظهارات یک از فعالان صنفی طیور مبنی بر اینکه قیمت مرغ در شب عید افزایش می‌یا بد با رد این موضوع گفت: میزان تولید مرغ زیاد است و قیمت این محصول با وجود افزایش تقاضا برای شب عید افزایش نخواهد یافت.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
فعالان بازار نسبت به توزیع فراوان و انبوه سیگارهای قاچاق در بازار مصرف کشور و گسترش تولید و فروش برندهای جعلی با نام شرکت دخانیات ایران هشدار دادند. به گزارش ایسنا، سیاوش افضلی، مدیرعامل شرکت دخانیات ایران، با حضور در بازار فروش محصولات دخانی واقع در خیابان مولوی تهران، از نزدیک با فعالان عمده و خرده فروشان محصولات دخانی دیدار و گفت‌وگو کرد. در ادامه بازدید، فعالان بازار نسبت به توزیع فراوان و انبوه سیگارهای قاچاق در بازار مصرف کشور و گسترش تولید و فروش برندهای جعلی با نام شرکت دخانیات ایران هشدار دادند و خواهان جلوگیری و ممانعت از تولید و توزیع غیر قانونی این نوع از محصولات و برخورد جدی و قانونی با این پدیده در بازار شدند که موجبات افت فروش محصولات تولید داخل را فراهم می‌کند. همچنین فروشندگان با اشاره به وضع موجود صنعت دخانیات درخواست کردند که ساز و کاری جهت افزایش تمایل قاچاق فروشان به فعالیت‌های اقتصادی و قانونی و همکاری با شرکت دخانیات ایران ایجاد شود. گفتنی است، فعالان بازار فروش محصولات دخانی و فروشندگان رسمی در بازار، در پایان خواهان برگزاری جلسه هم اندیشی با حضور مدیر عامل شرکت و مدیران و مسئولان بخش فروش شرکت دخانیات ایران شدند که در پی آن مقرر شد در اسرع وقت این جلسه در محل شرکت دخانیات ایران برگزار شود و راهکارها برای بهبود شرایط جهت همکاری‌های بلند مدت و حمایت از اشتغال و تولید داخلی مورد بررسی قرار گیرد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
این سخن آقای روحانی، بنده را مجبور کرد تا طی یادداشتی به این موضوع بپردازم و چند خطی در این خصوص به رشته تحریر درآورم تا شاید به شفاف شدن سخنان رئیس جمهور کمک کند. سال ۹۷ آغاز شد و در فروردین همان سال دلار جهانگیری ظهور کرد و بحران اقتصادی دیگری شروع شد!! جناب آقای روحانی!! * اگر «بلد نیستید» پس چرا طی ۷ سال گذشته به نقد دلسوزانه و توصیه‌های کارشناسان و صاحب نظران بی توجهی کردید؟!! از همین رو باید خدمتتان عرض کنم که جناب آقای روحانی، واقعا خراب کردید و مردم را از عملکرد دولت ناامید نمودید!!
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
متخلفانی که در بستر قانون اهداف خود را پیش می‌برند، اما بیشترین ضربه را به تولید و اقتصاد کشور وارد می‌کنند. بی‌تردید بخش قابل توجهی از این تعداد مشغول تامین قطعات مورد نیاز برای خطوط تولید ایران خودرو و سایپا هستند. طبق اظهارات دکتر محمد کردبچه، معاون سازمان برنامه و بودجه، حدود ۷/۵۵ درصد از اقتصاد ایران مشمول مالیات بر ارزش افزوده نیست. شفاف‌سازی ساختار اقتصادمسأله دیگر در نظام مالیاتی کشور، شفاف نبودن اطلاعات اقتصادی و تجمیع نشدن اطلاعات در سازمان امور مالیاتی است. این شرایط باعث کمرنگ شدن انگیزه کسب‌وکار و در مقابل تقویت انگیزه‌های سوداگرانه در اقتصاد ایران شده است.
ایران‌جیبایران‌جیب1 هفته قبل
با این حال از مردادماه تاکنون هیچ گزارشی از چگونگی روند کیفی در خودروهای داخلی منتشر نشده حال آنکه به نظر می‌رسد اطلاع از روند کیفی خودروها از حداقل‌های حقوق مصرف‌کنندگان محصولات داخلی است. مصرف‌کنندگان از کیفیت خودروهای داخلی رضایت ندارند و استناد آنها به فاصله کیفی میان محصولات وارداتی با داخلی است. مقایسه میان وضعیت کیفی محصولات عرضه شده در بازارهای بین‌المللی با محصولات داخلی به نوعی نظر مصرف‌کنندگان داخلی را تایید می‌کند. این مساله نشان می‌دهد متوسط کیفی محصولات داخلی با بی‌کیفیت‌ترین محصولات موجود در بازار جهانی فاصله معناداری دارد. این مساله دیگر نه به خودروساز مربوط است، نه به قطعه‌ساز؛ در واقع تاثیر عوامل محیطی روی میزان رضایت مشتریان از کیفیت محصولات داخلی است. / دنیای اقتصاد
روزنوروزنو1 هفته قبل
دبیر انجمن انبوه‌سازان تهران می‌گوید: در حال حاضر بازار مسکن در رکود به سر می‌برد و قیمت خانه به دلیل فضای سیاسی اخیر تا حدودی عقب‌نشینی کرده است. در پی ناآرامی‌های اخیر حجم معاملات در بازار مسکن شهر تهران پس از دوره رونق یک ماهه به شدت پایین آمد، اما واسطه‌های ملکی امیدوارند که به تدریج شاهد افزایش معاملات باشیم. او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا قیمت خانه در سال آینده گران خواهد شد؟ اظهار کرد: پیش‌بینی قیمت مسکن برای سال آینده بستگی به قیمت دلار و طلا دارد. چنانچه این بازارهای موازی مسکن روند متعادلی داشته باشد قیمت مسکن نیز سال آینده متعادل خواهد شد. اما چنانچه قرار باشد قیمت دلار و طلا سال آینده روند صعودی داشته باشد، قیمت خانه هم گران خواهد شد.
رکنارکنا1 هفته قبل
حال با توجه به بازگشت رونق در بازار مسکن این سوال برای مردم ایجاد شده است که آیا شرایط فعلی فرصت مناسبی برای خرید خانه است یا خیر؟ دبیر انجمن انبوه‌سازان تهران در پاسخ به این پرسش که آیا در حال حاضر فرصت مناسبی برای خرید مسکن است یا خیر؟ به تجارت‌نیوز گفت: در حال حاضر بازار مسکن در رکود به سر می‌برد و قیمت خانه به دلیل فضای سیاسی اخیر تا حدودی عقب‌نشینی کرده است. بنابراین پیش‌بینی می‌شود قیمت مواد اولیه در تولید ساختمان بین ۱۰ تا ۱۵ درصد در سال آینده گران خواهد شد. او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا قیمت خانه در سال آینده گران خواهد شد؟ اظهار کرد: پیش‌بینی قیمت مسکن برای سال آینده بستگی به قیمت دلار و طلا دارد. چنانچه این بازارهای موازی مسکن روند متعادلی داشته باشد قیمت مسکن نیز سال آینده متعادل خواهد شد. اما چنانچه قرار باشد قیمت دلار و طلا سال آینده روند صعودی داشته باشد، قیمت خانه هم گران خواهد شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با اشاره به اهداف ذکر شده در خصوص افزایش قیمت بنزین گفت: به نظر می‌رسد این اهداف واقعی نبود و هدف اصلی افزایش قیمت بنزین جبران کسری بودجه بود. وی با بیان اینکه معتقد نیستم که بنزین کالایی نیست که در تمام دنیا نرخ مشابهی دارد، اظهار داشت: مقایسه قیمت بنزین در ایران با سایر کشورها، ساده انگاری موضوع است. چون قیمت بنزین در کانادا و امریکا نیز با یکدیگر تفاوت دارد که نشأت گرفته از شرایط اقتصادی این کشورهاست و نباید بگوییم قیمت بنزین در ترکیه چند برابر نرخ بنزین در ایران است، چون شرایط اقتصادی این دو کشور کاملا متفاوت هستند. به نظر می‌رسد دولت‌ها عمدتا با تغییر قیمت بنزین به دنبال رفع کسری بودجه خود هستند که آن هم در کوتاه مدت جواب می‌دهد. وی برای اصلاح قیمت بنزین یادآور شد: اگر ۵ سال به بخش خصوصی فرصت بدهند تا سطح تولید بنزین را به سطح سرانه مصرف برساند، می‌بینیم که به تدریج قیمت بنزین به تعادل رسیده و دولت هیچ گاه دغدغه قیمت گذاری نخواهد داشت.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 هفته قبل
دبیر انجمن انبوه‌سازان تهران می‌گوید: در حال حاضر بازار مسکن در رکود به سر می‌برد و قیمت خانه به دلیل فضای سیاسی اخیر تا حدودی عقب‌نشینی کرده است. حال با توجه به بازگشت رونق در بازار مسکن این سوال برای مردم ایجاد شده است که آیا شرایط فعلی فرصت مناسبی برای خرید خانه است یا خیر؟ با وجود ماهیت دیرپذیری بازار مسکن، ترور ناجوانمردانه سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی که با پاسخ موشکی ایران به پایگاه‌های آمریکا در عراق همراه شد، بازار مسکن را در رکود مقطعی فرو برد. او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا قیمت خانه در سال آینده گران خواهد شد؟ اظهارکرد: پیش‌بینی قیمت مسکن برای سال آینده بستگی به قیمت دلار و طلا دارد. چنانچه این بازارهای موازی مسکن روند متعادلی داشته باشد قیمت مسکن نیز سال آینده متعادل خواهد شد. اما چنانچه قرار باشد قیمت دلار و طلا سال آینده روند صعودی داشته باشد، قیمت خانه هم گران خواهد شد.
فارسفارس1 هفته قبل
اما زمان اجرای این طرح و همچنین بی توجهی دولت به پیشنهادات بنزینی مجلس موجب سوالات و ابهامات زیادی شد. گلایه نمایندگان مجلس به دولت آن است که کار کارشناسی کافی درباره افزایش بهای بنزین و آغاز سهمیه‌بندی جدید انجام نشده است. نمایندگان مجلس در جلسات غیرعلنی به صراحت به دولتمردان اعلام کردند مجلس مخالف این کار آنهاست. پیشنهادات بنزینی نمایندگان در انتظار طرح هنگام بررسی بودجه ۹۹ استطرح تعدادی از نمایندگان مجلس درباره میزان سهمیه‌بندی اعلام شده است و بنا دارد تا سهمیه ۲ برابر شود. و دولت با چه توجیهی در موضوع بنزین مجلس را دور زد و چه پاسخی برای این تصمیم غیراخلاقی‌اش دارد که بعید می‌دانم دولت بتواند مجلس را متقاعد کند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 هفته قبل
بیشترین تعداد اخبار مطبوعات درباره رویدادهای آبان را به‌ترتیب روزنامه‌های همشهری، ایران، کیهان و دنیای اقتصاد داشته‌اند اما با رویکردهای متفاوت. ۷۰ درصد مطالب هیچ منبعی نداشته‌اند و آن ۳۰ درصد باقیمانده هم ارزش افزوده چندان زیادی نداشته‌اند. فقط ۳۹ درصد کل مطالب درباره رویدادهای آبان عکس داشته‌اند که ۸۰ درصد آن‌ها هم عکس شخصیت‌ها یا آرشیوی بوده است. ۷۳ درصد مطالب مطبوعات رویدادها را در قالب آشوب و تخریب در نظر گرفته‌اند و فقط ۲۶ درصد مطالب در قالب اعتراضات مردمی مطرح شده‌اند. جمع‌بندی اینکه در ماجرای آبان، مطبوعات و خبرگزاری‌ها از مردم به‌شدت دور شده‌اند، مطالب تولیدی خیلی کمی داشته‌اند و تصویر چندانی از واقعه ثبت نشده.
فارسفارس1 هفته قبل
همه چیز مشابه سال‌های پیش بود تا اینکه ۲۴ آبان سوخت گران شد و این موضوع مسافران و رانندگان تاکسی را نگران کرد. صدای رانندگان به گوش شورای شهری‌ها از جمله محمد علیخانی، ‌رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر رسید. قیمت‌گذاری نرخ تاکسی در استانه واگذاریوی درمورد نرخ کرایه‌های تاکسی بیان داشت: تعیین نرخ کرایه تاکسی‌ها به نظرم نبایدکار شورای شهر باشد و تعاونی‌ها باید این موضوع را انجام دهند. استقبال رانندگان از طرح‌های جدیدبرای کسب نظر رانندگان تاکسی و رانندگان به یک پایانه تاکسی در مرکز تهران مراجعه کردم و با برخی از رانندگان به گفت‌وگو نشستم. این نمایندگان رانندگان تاکسی بیان داشت: تشکیل اتحادیه بسیار خوب است و قطعا همه رانندگان از آن استقبال می‌کنند.
مهرمهر1 هفته قبل
وی با اشاره به رشد تقاضای سفر با ناوگان اتوبوسی که به دنبال افزایش نرخ بنزین اتفاق افتاد گفت: همچنین مقرر شد از این پس، عرضه بلیت مسافربری شرکت‌ها از طریق نرم افزارها و پایگاه‌های اطلاع رسانی فاقد مجوز سازمان راهداری، ممنوع خواهد بود. باقرجوان با تاکید بر اینکه ادارات کل استانی سازمان راهداری مکلف به رعایت مقررات جدید در صدور و تمدید مجوزهای شرکت‌های حمل و نقل مسافری هستند گفت: بر اساس تبصره ۱۴ بخشنامه جدید سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، شرکت‌های حمل و نقل مسافر، بر رانندگان، ناوگان و شرکت‌های تحت پوشش خود نظارت می‌کنند و همچنین مکلف به ارائه آموزش‌های لازم به اعضای تحت پوشش خود هستند. وی افزود: شرکت‌های سرشبکه با مالک وسایل نقلیه، قرارداد پیمانکاری یکساله امضا می‌کنند و باید این قرارداد در سامانه مدیریت شرکت‌ها ثبت شود. مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: نظارت بر سامانه‌های ارزیابی و غربالگری سلامت رانندگان عضو شبکه و ایجاد امکان ارتباط دوسویه با مسافران و همچنین حضور نماینده این شرکت در کمیسیون ماده ۱۲ سازمان راهداری برای پاسخگویی تخلفات اعضا از جمله وظایف شرکت سرشبکه سیر است. به گفته باقرجوان، شرکت‌های سرشبکه به صورت استانی فعالیت می‌کنند و شرکت‌های جدید متقاضی تأسیس سرشبکه سیر، باید حداقل در ۱۰ استان دارای شعبه و نمایندگی باشند که برای استان‌های محروم نیز، شرایط و تسهیلاتی در نظر گرفته شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
رشد اقتصادی مهم‌ترین آمار اعلام نشدهدر بین آمارهایی که در لیست بایکوت قرار دارند شاید بتوان گفت رشد اقتصادی از اهمیت بیشتری برخوردار است. نکته جالب در این است که با وجود عدم انتشار رشد اقتصادی در سال ۹۸‌، برآوردی از آن در بودجه ۹۹ وجود دارد. اگر قرار است در سال آینده رشد اقتصادی کشور به عدد ۲٫۹ درصد برسد، بهتر است جزییات رشد در سال ۹۸ نیز منتشر شود وگرنه آمارها باورپذیر نخواهند بود. پژوهش مذکور به این نتیجه رسیده که یک درصد افزایش در کسری بودجه دولت، تورم را ۳ درصد افزایش می‌دهد. همچنین لازم است اشاره شود کنترل رشد نقدینگی این‌طور نیست که بانک مرکزی یک شیرفلکه را اندکی ببندد و مشکل حل شود.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش تجارت‌نیوز، با توقف تولید پراید ۱۳۲ از خطوط تولید سایپا فاز اول خروج محصولاتی که امکان پاس کردن استانداردهای ۸۵ گانه را ندارند، کلید خورد. جواد سلیمانی، مدیرعامل این شرکت در ابتدای هفته جاری خبر توقف تولید پراید ۱۳۲ در خطوط تولید سایپا براساس برنامه زمان‌بندی این خودروساز داد. اما سایپایی‌ها در برنامه خود به دنبال حذف سه مدل سواری از خانواده پراید یعنی پراید ۱۳۲، پراید ۱۱۱ و در گام پایانی پراید ۱۳۱ هستند. در حال حاضر پژو ۴۰۵ مدل GLX، قیمتی معادل ۶۳ میلیون و ۱۵۸ هزار تومان دارد که نزدیکترین محصول این خودروساز به لحاظ قیمتی به پژو ۴۰۵، مدل دو‌گانه‌سوز آن است. از آنجا که تولید پراید وانت بعد از حذف پراید سواری همچنان ادامه خواهد داشت بنابراین این امکان برای آنها وجود دارد که بخشی از تیراژ مدل سواری را به خطوط تولید پراید ۱۵۱ منتقل کنند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 هفته قبل
ایران‌خودرو نیز به‌عنوان دیگر خودروساز کشور برنامه مشابهی را برای از خط خارج کردن پژو ۴۰۵ در دستور کار دارد. در کنار این مساله همان طور که اشاره شد ایران‌خودرو همچنان تولید پژو ۴۰۵ دو‌گانه‌سوز را دستور کار دارد. در حال حاضر پژو ۴۰۵ مدل GLX، قیمتی معادل ۶۳ میلیون و ۱۵۸ هزار تومان دارد که نزدیکترین محصول این خودروساز به لحاظ قیمتی به پژو ۴۰۵، مدل دو‌گانه‌سوز آن است. مدل دو‌گانه‌سوز پژو ۴۰۵ در حال حاضر در کارخانه ۶۶ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان قیمت دارد. مدنی تاکید می‌کند، اما نباید درجه حساسیت در این زمینه به گونه‌ای باشد که خطوط تولید خودروسازان را فشل کند و از کار بیندازد.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با بیان اینکه قیمت برنج ایرانی و خارجی نسبت به یکماه گذشته ۱۱ تا ۱۲ درصد کاهش یافته است، گفت: با این حال نرخ برخی از میوه‌هایی که از استان‌های دیگر به تهران وارد می‌شود، افزایش داشته است. محمد امامی امین روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: برنج هندی از ۹ هزار و ۸۰۰ تومان با ۱۱ درصد کاهش به هشت هزار و ۵۰۰، برنج تایلندی از هشت هزار و ۵۰۰ تومان به هشت هزار و ۳۰۰، برنج‌های ایرانی، هاشمی با ۱۲ درصد کاهش از ۲۵ هزار تومان به ۲۲ هزار تومان، برنج طارم اعلاء از ۲۵ هزار به ۲۱ هزار تومان و برنج پاکستانی با ۱۲ درصد نسبت به یکماه گذشته کاهش یافته است. امامی امین با بیان اینکه قیمت گوشت گوسفند مخلوط چهار درصد و گوساله سه درصد نسبت به ماه گذاشته کاهش یافته است، گفت: گوشت مرغ تازه ماه گذشته کیلویی ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان بود و اکنون با سه رصد کاهش به ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است. وی تصریح کرد: ماه گذشته قند کله خورد شده کیلویی شش هزار تومان بود و از ماه ۲۱ دیماه جاری با افزایش ۲۵ درصدی به هفت هزار و ۵۰۰ رسیده است. امامی امین با بیان اینکه نرخ تخم مرغ کیلویی ۹ هزار و ۲۵۰ تومان است که نسبت به ماه گذشته تغییری نداشته است، افزود: نرخ انواع صیفی نیز نسبت به ماه گذشته به طور متوسط ۲۹ درصد افزایش یافته است.

جاماندگان طرح یارانه معیشتی به کجا مراجعه کنند؟ + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 هفته قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، طبق اعلام مسئولان دولتی پس از افزایش نرخ بنزین، بسته حمایتی با عنوان طرح یارانه معیشتی به خانوارهای نیازمند پرداخت می‌شود. در این میان، خانواده‌های زیادی نیز از واریز نشدن بسته حمایتی به حسابشان گلایه کرده بودند. نحوه اعلام اعتراض و مراحلی که باید برای دریافت یارانه معیشتی طی شود در فیلم زیر توضیح داده شده است. انتهای پیام/

به انتهای لیست رسیدید