افسانه بایگان

افسانه بایگان

برترین‌هابرترین‌ها13 ساعت قبل
شیلا خداداد، ترانه علیدوستی، نیکی کریمی، بهاره رهنما و لیلا اوتادی (که تا این‌جای گزارش نامشان آمده) تنها بازیگرانی نیستند که به حوزه ادبیات وارد شده‌اند. البته سه نام اول ازجمله معتبر‌های این حوزه هستند و کارنامه‌شان مبین نگاه جدی آن‌ها در حوزه ترجمه است. برای همین هم کم‌کم از همان دهه بود که بازیگران بیشتری اقدام به چاپ کتاب کردند. در حوزه شعر، اما غیر از کتاب‌های شعر اندیشه فولادوند، شاید مابقی اشعار را نتوان جزو آثار قابل بررسی دانست؛ کتاب‌هایی مثل دفتر شعر لیلا اوتادی، افسانه بایگان، بهاره رهنما و. در حوزه ترجمه، اما به نظر ماجرا جدی‌تر بود.
برترین‌هابرترین‌ها19 ساعت قبل
از این‌ رو که می‌توانست نام این مترجم را نیز در کنار بقیه سلبریتی‌های عشق شهرتی که سرکی هم در وادی ادبیات کشیده‌اند، قرار دهد. شیلا خداداد، ترانه علیدوستی، نیکی کریمی، بهاره رهنما و لیلا اوتادی (که تا اینجای گزارش نامشان آمده) تنها بازیگرانی نیستند که به حوزه ادبیات وارد شده‌اند. البته سه نام اول ازجمله معتبرهای این حوزه هستند و کارنامه‌شان مبین نگاه جدی آنها در حوزه ترجمه است. آثار کم‌ارزشی هم در این حوزه منتشر شدند که ازجمله آنها می‌توان به کتاب بهنوش بختیاری (کلاغ‌های قیطریه) اشاره کرد. در حوزه ترجمه اما به نظر ماجرا جدی‌تر بود.
ایسناایسنا20 ساعت قبل
از این‌ رو که می‌توانست نام این مترجم را نیز در کنار بقیه سلبریتی‌های عشق شهرتی که سرکی هم در وادی ادبیات کشیده‌اند، قرار دهد. شیلا خداداد، ترانه علیدوستی، نیکی کریمی، بهاره رهنما و لیلا اوتادی (که تا اینجای گزارش نامشان آمده) تنها بازیگرانی نیستند که به حوزه ادبیات وارد شده‌اند. البته سه نام اول ازجمله معتبرهای این حوزه هستند و کارنامه‌شان مبین نگاه جدی آنها در حوزه ترجمه است. آثار کم‌ارزشی هم در این حوزه منتشر شدند که ازجمله آنها می‌توان به کتاب بهنوش بختیاری (کلاغ‌های قیطریه) اشاره کرد. در حوزه ترجمه اما به نظر ماجرا جدی‌تر بود.
پارس نیوزپارس نیوز2 روز قبل
با همکاران عزیز در کنسرت «صنم ناهنجار» اثر علی قمصری عزیزگر#تیغ #بلا بارد در #کوی #دوست، تو #عاشق و#مجنون و#آزاده بمان/دم و پنجه‌ات گرم#قریحه‌ات بی زوال

غریبانه دو خواهر

ایمناایمنا1 هفته قبل
مسأله کشف بازیگران مناسب حضور در فیلم‌های ساده سینمای کودک که از جمله دلایل موفقیت خواهران غریب بود. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴خواهران غریب فیلم بسیار روان و ساده‌ای بود. خواهران غریب یک فیلم کودکانه بود. خواهران غریب به عنوان یک فیلم کودک فیلمنامه چفت و بست داری دارد. او کار خودش را انجام داده و یکی از علل اصلی خاطره‌ساز شدن خواهران غریب همین است.
سینماپرسسینماپرس1 هفته قبل
سینماپرس: سریال «دل» به کارگردانی منوچهر هادی این روزها مراحل پایانی تولید را سپری می‌کند. به گزارش سینماپرس، سریال «دل» در آخرین روزهای سال ۹۷ کلید خورد و تاکنون در لوکیشن‌های بسیاری مقابل دوربین رفته است. هنوز زمان دقیقی برای توزیع این سریال در شبکه نمایش خانگی مشخص نشده است، اما این احتمال می‌رود تا پایان تابستان اولین قسمت از این سریال توزیع شود. قصه «دل» به کارگردانی منوچهر هادی در زمان حال اتفاق می‌افتد و سریالی عاشقانه است. «دل» و «آینه بغل» از تجربه‌های مشترک منوچهر هادی و بابک کایدان به شمار می‌روند.
الفالف1 هفته قبل
گروه فرهنگی الف، ۱۹ مرداد ۱۳۹۸، ۰۹:۰۳ ۳۹۸۰۵۱۹۰۱۷به گزارش فارس، سریال «دل» در آخرین روزهای سال ۹۷ کلید خورد و تاکنون در لوکیشن‌های بسیاری مقابل دوربین رفته است. هنوز زمان دقیقی برای توزیع این سریال در شبکه نمایش خانگی مشخص نشده است، اما این احتمال می‌رود تا پایان تابستان اولین قسمت از این سریال توزیع شود. قصه «دل» به کارگردانی منوچهر هادی در زمان حال اتفاق می‌افتد و سریالی عاشقانه است. این سریال را بابک و میثم کایدان به نگارش درآورده‌اند که پیش از این سریال «هشت و نیم دقیقه» و «دلدادگان» و.. را برای تلویزیون و همچنین «مانکن» را برای شبکه نمایش خانگی نوشته‌اند. «دل» و «آینه بغل» از تجربه‌های مشترک منوچهر هادی و بابک کایدان به شمار می‌روند.
پارس نیوزپارس نیوز1 هفته قبل
مرغکم نازک‌من، پر و بالت مشکن/#راه بیرون شدنی نیست هنوز/تاجکت خونین است #دل ما را خستی/گوشه این #قفس ‌ تنگ هنوز/همه #وسعت #پرواز تو است/ساز کن نای گلویت تو به آوازی خوش/قصه #نی که چسان از#نیستان ازل ببریدند/دلک مردم این #خارستان گرم کن از #دم عیسایی خود/کز #نفیر ت زن و مرد /#عشق از سر گیرند/#یاد آن ایامی که نبودند و نبود/تب هجران و غم #یار و #ستم‌های سترگ#دلنوشته چهاردهم از #مرداد ۹۸ #یک #برگ #سفرنامه
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- سریال تلویزیونی «شوق پرواز» سال ۱۳۹۰ با هدف پرداختن به زندگی شخصی و حرفه‌ای شهید عباس بابایی روی آنتن شبکه یک سیما رفت و در همان زمان با استقبال بسیار خوب مخاطبان تلویزیون روبرو شد. به همین مناسبت نگاهی انداختیم به سریال تلویزیونی شوق پرواز که زندگی و شهادت شهید بابایی می‌پرداخت. سریال تلویزیونی «شوق پرواز» سال ۱۳۹۰ با هدف پرداختن به زندگی شخصی و حرفه‌ای شهید عباس بابایی روی آنتن شبکه یک سیما رفت و در همان زمان با استقبال بسیار خوب مخاطبان تلویزیون روبرو شد. ایفای نقش شهاب حسینی در سریال «شوق پرواز» با استقبال ویژه‌ای از سوی مخاطبان تلویزیون رو به رو شد. مرحوم یدالله صمدی کارگردان سینما در آخرین گفت‌وگو خود با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان درباره سریال تلویزیونی «شوق پرواز» گفت: تصور می‌کنم هر فردی با هر سلیقه‌ای باید سریال «شوق پرواز» را تماشا کند حال چه اخلاق گرا و چه میهن پرست باشد و چه ویژگی‌های دیگری داشته باشد.
انتخابانتخاب2 هفته قبل
از نگاه بسیاری از کاربران، شعرهای منتشر شده چنان بی محتوا هستند که گاه حتی آن‌ها را به باد تمسخر گرفته‌اند و درباره انتشار چنین آثاری ابراز تاسف کرده‌اند! کاربر طنازی نوشت: «حکایت سلبریتی‌های شاعر ما حکایت کلاغیه که می‌خواست راه رفتن کبک رو یاد بگیره راه رفتن خودش رو هم یادش رفت.» البته این تنها مجموعه شعر سلبریتی‌های دنیای سینما و تلویزیون نیست که با انتقاد مواجه شده است. کتاب شعر «زمان به وقت ما همیشه ابتدای شب است» نیز در همین سال رونمایی شد. مژده لواسانی مجری جوان توانست کتابش با نام «خون انار برگردن پاییز است» را با صدای خودش و توسط نشر نیستان منتشر کند. البته بازیگرانی مثل رضا کیانیان و ترانه علیدوستی هم در عرصه داستان و ترجمه موفق بوده‌اند اما بیشتر بازیگران به واسطه این که معروف هستند، کتاب منتشر کرده‌اند.

مریم و میتیل؛ مرز آبی رنگ زندگی و آرزوها

ایمناایمنا3 هفته قبل
مریم، با بازی نیاز طارمی، دختر بچه‌ای است که خانواده‌اش را در جنگ از دست داده است و در مرکز کودکان بی سرپرست زندگی می‌کند. او در یک تئاتر نقش میتیل را بازی می‌کند که پرنده آبی خوشبختی به خانه آن‌ها آمده است. مریم و میتیل به کودکان و نوجوانانی که از دوران جنگ عبور کرده بودند، رؤیا و آرزو می‌فروخت. پیامی که می‌تواند مرهم باشد برای همه کودکان مخاطب این فیلم؛ زندگی شاد و آرام که از پس روزهای سخت فراخواهد رسید. مریم و میتیل دیپلم افتخار بهترین بازیگر کودک و نوجوان را برای نیاز طارمی در نهمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان به ارمغان آورد.

لیست بهترین فیلم‌های سینمایی طنز ایرانی؛ بهترین فیلم‌های کمدی ایران

10+
تکراتوتکراتو3 هفته قبل
پارس نیوزپارس نیوز3 هفته قبل
اون سالها یک دوربین zenith دست دوم خریده بودم که ظاهرا شکاف ناپیدایی داشت و به همین دلیل خیلی از عکسهام نور میدید ولی گویا‌علت وجودی این دوربین برای من ثبت این عکس است و پاشیده شدن نور بر لحظه حضورمان. پسرم سالگشت سفرت به زمین مبارک، هر چند سفر سختی ست اما تو مهر بورز و شکیبا باش. بقول چارلی چاپلین «زندگی شاید آن جشنی نباشد که تو آرزویش را داشتی اما حالا که به آن دعوت شدی تا میتوانی زیبا برقص». لطیف بمان هر چند دنیا خشن باشد زیبا نگاه کن هر چند بر پلشتی‌ها که زیبایی در نگاه توست نه آنچه بدان مینگری. بماند که بر اساس یافته‌های کوانتوم نگاه ما ماهیت آنچه میبینیم را تغییر میدهد، آنوقت رقص رنج ما بر روی خرده شیشه‌ها یک عمل کیمیاکارانه میشود، آنوقت مس وجود ما زر میشود و شاید مهمترین ماموریت ما روی زمین همین تبدیل باشد. امیر علی من سفرت سلامت پربرکت و بیخطر باد. در پناه نور#امرداد #شمس #سفر #نورالانوار #عشق #کیمیاگر
پارس نیوزپارس نیوز4 هفته قبل
پارس نیوزپارس نیوز1 ماه قبل
قصه بندگی ما به درگه دوست، هر چه قسمت کند همان نیکوست، شاد و تسلیم سوی سلطانیم، که همه فانی اند و باقی اوست (دلنوشته/تیرماه۹۸) #شاهد صحنه بر دار کردن شیخ خلیفه#سریال #سربداران #کارگردان #محمد علی نجفی
پارس نیوزپارس نیوز1 ماه قبل
پارس نیوزپارس نیوز1 ماه قبل
پارس نیوزپارس نیوز1 ماه قبل

چهره‌ها در شبکه‌های اجتماعی؛ سردار ایز این ا ریلیشن‌شیپ!

27+
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل

چهره‌ها در شبکه‌های اجتماعی؛ مخلصات سدیم، چاکرات پتاسیم

26+
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل

به انتهای لیست رسیدید