افسردگی

افسردگی

ایمناایمنا1 ماه قبل
علت دقیق افسردگی فصلی شناخته شده نیست و اعتقاد بر این است که حضور هورمون‌های خاص ممکن است طی یک سال باعث تغییرات خاصی شود. با وجود آنکه مردان مبتلا به افسردگی فصلی ممکن است علایم بیشتری را تجربه کنند، اما زنان بیشتر به این اختلال تشخیص داده می‌شوند. همچنین جوانان بیشتر از بزرگسالان دچار افسردگی پاییزی یا افسردگی فصلی می‌شوند و ژنتیک ممکن است در افسردگی فصلی نقش داشته باشد؛ چراکه افراد مبتلا به این اختلال بیشتر احتمال دارد که بستگان افسرده داشته باشند. چگونه می‌توان به افرادی که دچار افسردگی فصلی می‌شوند کمک کرد؟ این افراد و همه ما باید بدانیم که فصل‌ها عوض می‌شوند. توصیه‌هایی که در مورد خواب و ورزش در فصل بهار کردید چگونه بر مقابله با افسردگی فصلی تاثیرگذار است؟ مطالعات به طور مداوم نشان می‌دهند ورزش منظم به طور قابل توجهی نشانه‌های افسردگی را بهبود می‌بخشد.
فراروفرارو2 ماه قبل
الان هم نوعی همبرگر کاملا گیاهی تولید کرده که مثل گوشت واقعی، از آن خون می‌چکد. ولی غریب‌ترین لحظه آن زمانی بود که خوردن آن همبرگر تمام شد و لکه‌ای از چکه‌های صورتی-قهوه‌ای روی بشقاب ماند. برای امرار معاش، مگر چیزی بهتر از پنیر سویا پیدا می‌شود؟ پنیر سویا، چون بی‌رنگ و بی‌بو است، یادآور هیچ چیزی از طبیعت نیست. (در چین، پنیر سویا را سر قبر قوم‌و‌خویش‌هایی می‌برند که ارواح‌شان مدت‌هاست چانه و آرواره ندارند.) وب‌سایت ترجمان آن را در تاریخ ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ با عنوان «همبرگر افسردگی» و ترجمۀ محمد معماریان منتشر کرده است.
رکنارکنا3 هفته قبل
اگرچه افسردگی زندگی تعداد زیادی از افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهد، از طرفی اثربخشی درمان‌های موجود گاها چند روز تا چند هفته به طول می‌انجامد و از طرف دیگر بسیاری از این شیوه‌های درمانی مدرن در درصد بالایی ازمبتلایان به افسردگی بی اثرند. حال گزینه درمانی جدیدی فراهم شده که مورد تایید و استقبال پژوهشگران نیز قرار گرفته است. اسپری بینی اسکتامین (Esketamie) که به تایید سازمان غذا و داروی آمریکا نیز رسیده، می‌تواند علائم افرادی که به داروهای ضدافسردگی جواب نداده‌اند را در کوتاهترین زمان ممکن برطرف کند. نتایج مطالعات دوساله پژوهشگران در مورد اثربخشی این اسپری، در مجلهAmerican Journal of Psychiatry منتشر شده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 هفته قبل
مرضیه مشتاقی، روانشناس در مورد نقش یادگیری در ژن افسردگی می‌گوید: «تحقیقات زیادی روی دوقلوی‌های تک‌تخمکی که همسان هستند صورت گرفته و ثابت شده است که ممکن است ژن افسردگی از والدین به فرزندان برسد، اما مشاهدات واقعیت دیگری را نیز گواهی می‌دهند. حتی اگر فرد ناقل ژن افسردگی هم باشد، یادگیری یک عامل تعیین‌کننده است. این جامعه‌شناس و آسیب‌شناس اجتماعی در خصوص علائم افسردگی گفت: مهم‌ترین نشانه افسردگی احساس غمگینی است؛ البته هر انسان غمگینی لزوما افسرده نیست. روزبهانی در ادامه اظهار داشت: کاهش آسیب‌های اجتماعی به‌خصوص افسردگی، نیازمند به ایجاد و افزایش «امید اجتماعی» است. وی تصریح کرد: افزایش امید اجتماعی باعث تغییر در شاخص‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی زندگی می‌شود و همه این شاخص‌ها در تزریق امید اجتماعی به جامعه تاثیرگذار هستند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آرمان، واکنش طبیعی نسبت به از دست دادن یک چیز باارزش، افسردگی است. مرگ، جدایی از پدر و مادر، دورشدن از یک دوست، اتمام دوران کودکی، ضعف اعتماد‌به‌نفس، بیماری جسمی، بی‌ارزش‌شدن اهداف (خصوصا پس از یک دوره تلاش) و اختلافات خانوادگی از علل افسردگی جوانان هستند. افسردگی واکنش فرد به محیطی است که هیچ تشویقی در آن نیست. ناکامی مداوم موجب ناامیدی و در پی آن افسردگی می‌شود. روانکاوها عقیده دارند که خشم، نسبت به دیگران پس از مدتی به‌سمت خود معطوف می‌شود و وقتی تبدیل به خودبیزاری می‌شود افسردگی را در پی خواهد داشت.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، واکنش طبیعی نسبت به از دست دادن یک چیز باارزش، افسردگی است. مرگ، جدایی از پدر و مادر، دورشدن از یک دوست، اتمام دوران کودکی، ضعف اعتمادبه‌نفس، بیماری جسمی، بی‌ارزش‌شدن اهداف (خصوصا پس از یک دوره تلاش) و اختلافات خانوادگی از علل افسردگی جوانان هستند. افسردگی واکنش فرد به محیطی است که هیچ تشویقی در آن نیست. ناکامی مداوم موجب ناامیدی و در پی آن افسردگی می‌شود. روانکاوها عقیده دارند که خشم، نسبت به دیگران پس از مدتی به‌سمت خود معطوف می‌شود و وقتی تبدیل به خودبیزاری می‌شود افسردگی را در پی خواهد داشت.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
افسردگی تنفسی (هیپوونتیلیشن) یک اختلال تنفسی است که تنفس کند و غیرموثر از ویژگی‌های آن می‌باشد. برترین‌ها - ترجمه از هدی بانکی: افسردگی تنفسی (هیپوونتیلیشن) یک اختلال تنفسی است که تنفس کند و غیرموثر از ویژگی‌های آن می‌باشد. افسردگی تنفسی چگونه تشخیص داده می‌شود؟ اگر علائم افسردگی تنفسی را دارید باید به پزشک مراجعه کنید. افسردگی تنفسی چگونه درمان می‌شود؟ افسردگی تنفسی یک بیماری قابل درمان است. افسردگی تنفسی ناشی از اوردوز دارویی می‌تواند منجر به ایست تنفسی شود که کشنده است.
سلامت نیوزسلامت نیوز3 هفته قبل
برای یک فرد افسرده، زندگی، معنای واقعی خود را از دست می‌دهد و همه‌چیز برایش بی‌رنگ و بی‌روح است و حتی شاید عزیزترین افراد در زندگی اهمیتشان را از دست می‌دهند. مرضیه مشتاقی، روانشناس در مورد نقش یادگیری در ژن افسردگی به «برنا» می‌گوید: «تحقیقات زیادی روی دوقلوی‌های تک‌تخمکی که همسان هستند صورت گرفته و ثابت شده است که ممکن است ژن افسردگی از والدین به فرزندان برسد، اما مشاهدات واقعیت دیگری را نیز گواهی می‌دهند. در حالی که کودکی که در محیط شاد زندگی می‌کند به لحاظ عملکردی متفاوت است. حتی اگر فرد ناقل ژن افسردگی هم باشد، یادگیری یک عامل تعیین‌کننده است. عدم بروز احساسات، نخندیدن، لذت‌نبردن از فعالیت‌های روزمره، کم‌انرژی‌بودن و احساس خودکم‌بینی و گناه از نشانه‌های فرد افسرده است.
افکارنیوزافکارنیوز18 ساعت قبل
مرگ، جدایی از پدر و مادر، دورشدن از یک دوست، اتمام دوران کودکی، ضعف اعتمادبه‌نفس، بیماری جسمی، بی‌ارزش‌شدن اهداف (خصوصا پس از یک دوره تلاش) و اختلافات خانوادگی از علل افسردگی جوانان هستند. افسردگی به‌تنهایی دیگران را فراری نمی‌دهد، بعضی رفتارهای سطح پایین افراد افسرده، مثل تقاضای بیش از حد برای همدردی، باعث دورشدن دیگران می‌شود. ناکامی مداوم موجب ناامیدی و در پی آن افسردگی می‌شود. از طرفی، فکر بر احساسات و رفتار تأثیر می‌گذارد، پس یادآوری هر اتفاق بدی هم می‌تواند افسردگی ایجاد کند. روانکاوها عقیده دارند که خشم، نسبت به دیگران پس از مدتی به‌سمت خود معطوف می‌شود و وقتی تبدیل به خودبیزاری می‌شود افسردگی را در پی خواهد داشت.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
همچنان که ناراحتی مداوم جسمی می‌تواند خود سبب افسردگی شود. الکل یکی از این مواد است که خود سبب افسردگی می‌شود. افسردگی از کجا می‌آید؟ منشا افسردگی می‌تواند وابسته به موقعیت یا زیستی و شیمیایی باشد. حرکت، افسردگی را دور می‌کندورزش، ساده‌ترین و کم‌هزینه‌ترین درمان برای افسردگی است. فراموش نکنید درمان افسردگی طول می‌کشد.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
دارو‌های ضد افسردگی معمولا برای درمان انواع اختلالات افسردگی به کار می‌روند. دارو‌های ضد افسردگی معمولا برای درمان انواع اختلالات افسردگی به کار می‌روند. دارو‌های مهار کننده انتخابی بازجذب سروتونین، دارو‌های ضد افسردگی متداولی هستند که برای افسردگی‌های متوسط تا شدید تجویز می‌شوند. مزایا و معایب دارو‌های ضد افسردگی و کاربرد آن‌هادارو‌های ضد افسردگی اساسا برای کنترل علائم و علت اصلی افسردگی به کار می‌روند. دارو‌های ضد افسردگی درست مانند دارو‌هایی که بدون نیاز به نسخه‌ی پزشک به فروش می‌رسند، مزایا و معایبی دارند.
زومیتزومیت3 ماه قبل
اصطلاح افسردگی خندان، یعنی وضعیتی که در آن فرد از بیرون به‌نظر خوشحال می‌آید درحالی‌که از درون دچار علایم افسردگی است. پیدا کردن افرادی که دچار افسردگی خندان هستند، می‌تواند بسیار دشوار باشد. همچنین احتمال بیشتری وجود دارد که افراد مبتلا به افسردگی خندان هنگام غروب احساس افسردگی کرده و حس کنند که بیش از حد معمول به خواب نیاز دارند. به‌نظر می‌رسد شیوع افسردگی خندان در افرادی که دارای خلق‌و‌خوهای خاصی هستند، بیشتر است. حدود ۱۰ درصد از افراد افسردگی دارند و بین ۱۵ الی ۴۰ درصد از آن‌ها دچار فرم غیرمعمول افسردگی هستند که شبیه افسردگی خندان است.
برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
چرا باید راهکار‌های طبیعی درمان افسردگی را در پیش بگیریداولین خط درمان پزشکی افسردگی، یک داروی تجویزی ضد افسردگی است که تقریبا همیشه یک مهار کننده‌ی انتخابی بازجذب سروتونین (SSRI) می‌باشد. بسیاری از افراد احساس کرختی ناشی از دارو‌های ضد افسردگی را دوست ندارند، و حتی برخی مواقع متاسفانه مصرف داروی ضد افسردگی می‌تواند فرد را وادار به ترک شغل کند. اگر کورکومین همراه با یک داروی ضد افسردگی مصرف شود، تاثیر دارو را تقویت می‌کند. روغن نارگیل، با ساختار منحصر بفردی از آنتی اکسیدان‌ها و اسید‌های چربی متوسط زنجیره، می‌تواند به اندازه‌ی دارو‌های ضد افسردگی، در درمان افسردگی موثر باشد. فعالیت بدنی، همان فرارسان‌های عصبی را هدف می‌گیرد که دارو‌های ضد افسردگی روی‌شان اثر می‌گذارند، اما افسردگی را حتی بهتر از این دارو‌ها درمان می‌کند.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 هفته قبل
افسردگی هر دو گروه زنان و مردان را تحت تاثیر قرار می‌دهد، اما شیوع آن در زنان بیشتر است. زنان بیشتر از مردان دچار افسردگی می‌شوندزنان دو برابر مردان در خطر ابتلا به افسردگی قرار دارند. تفکرات منفی در زمان افسردگی در زنان بیشتر از مردان استاحساسات یا تفکرات منفی از علائم رایج افسردگی است، اما شدت این تفکرات در زنان بیشتر است. سرکوب کردن احساسات در زمان افسردگی توسط مردان باعث می‌شود که افسردگی آن‌ها به شکل خشم و بدخلقی خودش را نشان دهد. آمار خودکشی در مردان افسرده بیشتر از زنان استعدم تشخیص به موقع افسردگی در مردان باعث می‌شود که افسردگی در آن‌ها پیشرفت کند و افکار خودکشی به سراغشان بیاید.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
علایم افسردگی شدید چیست؟ اگر کسی پنج یا شش مورد از نشانه‌های زیر را دارا باشد احتمال دارد به افسردگی دچار شده باشد. در این زمینه می‌توانید از تست‌های روانشناسی افسردگی مانند تست افسردگی بک و یا تست افسردگی دکتر برنز نیز کمک بگیرید. کندی روانی و حرکتی با تنبلی متفاوت است، تنبلی می‌تواند نشانه افسردگی به همراه ویژگی شخصیتی فرد باشد بدین معنا که فرد یا افسرده و یا به لحاظ شخصیتی تنبل است در حالیکه کندی روانی و حرکتی از علایم شایع ابتلا به افسردگی شدید است. نکات مهم در اختلال افسردگی شدیداز جمله مهمترین ویژگی افسردگی و اختلالات عاطفی بازپیدایی آنهاست و عود کردن دوباره بیماری است. گروهی نیز گرفتار افسردگی مزمن می‌شوند و بالاخره در گروهی دیگر، افسردگی در فواصل کوتاه مشاهده می‌شود.
زومیتزومیت2 ماه قبل
از هر ۷ زن آمریکایی، یک نفر در دوران بارداری یا پس از آن دچار افسردگی می‌شود. این تأیید، نخستین مورد برای یک داروی اختصاصی افسردگی پس از زایمان است. این نخستین بار است که دارویی برای افسردگی پس از زایمان طراحی شده و این مقدمه‌ای برای طراحی داروهای دیگری برای درمان افسردگی پس از زایمان است که روش استفاده‌ی راحت‌تری داشته باشند. افسردگی در زنانی که از داروی برکسانولون استفاده می‌کردند و در آن‌هایی که از دارونما استفاده کردند، بهبود یافت؛ یک پدیده‌ی رایج درمطالعات مرتبط با درمان افسردگی. زنانی که به‌شدت دچار افسردگی بودند و روی مقیاس افسردگی همیلتون نمره‌ی ۲۸ از ۳۰ گرفته بودند، آزمایش را آغاز کردند.
خبر فوریخبر فوری4 ماه قبل
کسانی که به افسردگی پنهان دچارند، به‌راحتی می‌توانند افسردگی خود را از دیگران مخفی کنند به‌طوری که کسی متوجه وضعیت‌شان نشود. مبتلایان به افسردگی پنهان نمی‌خواهند، شدت مشکل خود را بپذیرند. چنانچه شخصی از اطرافیان‌تان به‌خوبی نمی‌خوابد؛ یعنی یا نمی‌تواند به خواب برود یا بیش از حد معمول در طول روز می‌خوابد، احتمال دارد که دچار افسردگی پنهان شده باشد. وقتی شخصی دچار افسردگی پنهان می‌شود، به دنیای پیرامون خود و آثار خود بر آن، نگاهی همراه با واقع‌بینی پیدا می‌کند. واقع‌بینی افسردگی معمولا به‌عنوان نشانه‌ای از افسردگی نمایان نمی‌شود؛ زیرا واقع‌گرایی موجود در رفتار چنین فردی، بسیار عادی‌تر از رفتار فردی است که دچار بیماری افسردگی است.

مجموعه عکس: تصویر افسردگی

11+
زومیتزومیت4 ماه قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 ماه قبل
در واقع زمینه ژنیتیکی و همچنین مجموعه‌ای از رویدادهای پر از استرس و آسیب زای زندگی، همچون از دست دادن نزدیکان، همسر و یا ویژگیهای شخصیتی مانند بدبین بودن و تمایل به تنهایی می‌تواند فرد را به سمت ابتلاء به بیماری افسردگی هدایت نماید. در هر لحظه از زمان حداقل ۱۵ تا ۲۰ درصد افراد بزرگسال جامعه ممکن است عوارض و نشانه‌های افسردگی شدید را از خود نشان بدهند و میلیونها نفر در هر لحظه در جهان تحت درمان افسردگی قرار گیرند. تشخیص زود هنگام افسردگی و داروهای جدیدتر، مثل داروهایی که مستقیما تغییرات شیمیایی مغز را مورد هدف قرار می‌دهد می‌توانند عوارض و یا دوره‌های سخت بیماری را تحت کنترل در آورند. انواع افسردگیهمانند هر بیماری دیگری مثل انواع بیماریهای قلبی یا پوستی بیماری افسردگی نیز فرمهای مختلفی دارد. در حال حاضر سه دسته عمده افسردگی عبارتند از: افسردگی شدید (عمده) Major Depressionافسردگی پایدار ولی خفیف Dysthmiaاختلال دو قطبیالبته بیماران ممکن است انواع متفاوت از علائم و نشانه‌ها را داشته‌باشند که با همپوشانی گروههای مختلف همراه باشد.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از اسپوتنیک، دیوید آگوس پزشک بیمارستان ماساچوست تعریف کرد که چطور می‌توان از افسردگی خلاص شد و یا آن را درمان کرد. به گفته وی، ۱۵ دقیقه دویدن و یا پیاده روی روزانه خطر ابتلا به افسردگی را کاهش می‌دهد. پزشکان به آنالیز وضعیت سلامتی ۶۱۱ هزار نفر بزرگسال آمریکایی و سبک زندگی آنها پرداختند. بر طبق نتایج این تحقیقات، افرادی که ورزش می‌کنند کمتر دچار اختلالات روحی-روانی می‌شوند. آگوس گفت، هر بار قبل از نوشتن نسخه برای بیمارش از او می‌خواهد به خیابان برود و «یک کاری بکند، یا پیاده روی یا بدود».
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 ماه قبل
رکنارکنا2 ماه قبل
نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد تحریک الکتریکی مغز می‌تواند به تقویت حافظه کمک کند و کارکرد مغز افراد را ۵۰ سال افزایش دهد. یک مطالعه که توسط محققان دانشگاه بوستون صورت گرفته نشان می‌دهد، تحریک الکتریکی مغز سالمندان ۷۰ ساله کمک می‌کند تا حافظه کاری آنها بازگردد و مغز آنها مانند افراد ۲۰ ساله عمل کند. محققان در مطالعات قبلی خود با استفاده از تکنیک شبیه ساز جریان الکتریکی فراجمجمه‌ای یا به اختصار «tDCS» روی قسمتی از مغز با عنوان پیش پیشانی جانبی-خلفی به این نتیجه دست یافتند که شرکت کنندگان قادر هستند فعالیت‌های مرتبط با خلاقیت نظیر تفکر خارج از چارچوب را به نحو بهتری مدیریت کنند. منبع: فارسبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، علائم افسردگی نوروزی از روزها قبل از عید نوروز قابل مشاهده است. برای مثال افرادی که مستعد افسردگی نوروزی هستند از روزها قبل از ورود به ایام عید نوروز حالات گوشه گیری، عدم شادی برای ورود به سال جدید و … را نشان می‌دهند. این افراد در آستانه عید نوروز حالت نا امیدی، بی قراری، بغض و حتی گریه را تجربه می‌کنند. افزون بر این‌ها، افرادی که به افسردگی نوروزی مبتلا می‌شوند تمایلی به دید و بازدید، سفر و مهمانی نشان نمی‌دهند و کل ایام نوروز را در خانه می‌گذرانند. البته بسیاری از افراد با توجه به مشغله کاری زیاد خود در ایام عادی سال دوست دارند در تعطیلات نوروزی استراحت کنند.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
این حالت شما چیزی است که به آن افسردگی خندان می‌گویند. در این مطلب هر آنچه که باید در مورد افسردگی خندان بدانید به شما می‌گوییم. این حالت شما چیزی است که به آن افسردگی خندان می‌گویند. در این مطلب هر آنچه که باید در مورد افسردگی خندان بدانید به شما می‌گوییم. افسردگی خندان دقیقا چیست؟ افرادی که دچار افسردگی خندان هستند معمولا علائم خود را پنهان می‌کنند.
زومیتزومیت3 هفته قبل
ارتباط بین افسردگی و واکنش التهابی در بدن همچنان قوی‌تر می‌شود و پژوهش‌های زیادی این ارتباط را تأیید می‌کنند. احتمال ابتلای زنان به افسردگی دوبرابر مردان است (درحدود یک نفر از هر هشت زن در زندگی خود دچار افسردگی می‌شود) و آنهدونیا اغلب به‌عنوان علامت اصلی این وضعیت ذکر می‌شود. شاید یکی از دلایل شیوع بیشتری افسردگی در زنان، همین رابطه‌ی افسردگی و التهاب باشد. نخست اینکه آن‌ها ارتباط بین افسردگی و التهاب را تأیید می‌کنند. التهاب ممکن است پشت همه‌ی موارد افسردگی پنهان نشده باشد؛ اما در این مرحله، شواهد به‌شدت نشان می‌دهند که درصد قابل‌توجهی از موارد افسردگی تحت‌تأثیر التهاب قرار می‌گیرد.
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
شاید برایتان عجیب باشد اما بسیاری از افراد در هنگام مواجهه با تعطیلات طولانی مدت عید نوروز با پدیده‌ای به نام افسردگی نوروزی دست و پنجه نرم می‌کنند. پایگاه خبری انتخاب: شاید برایتان عجیب باشد اما بسیاری از افراد در هنگام مواجهه با تعطیلات طولانی مدت عید نوروز با پدیده‌ای به نام افسردگی نوروزی دست و پنجه نرم می‌کنند. علائم افسردگی نوروزی از روزها قبل از عید نوروز قابل مشاهده است. برای مثال افرادی که مستعد افسردگی نوروزی هستنداز روزها قبل از ورود به ایام عید نوروز حالات گوشه گیری، عدم شادی برای ورود به سال جدید و … را نشان می‌دهند. افزون بر این‌ها، افرادی که به افسردگی نوروزی مبتلا می‌شوند تمایلی به دید و بازدید، سفر و مهمانی نشان نمی‌دهند و کل ایام نوروز را در خانه می‌گذرانند.
افتصادنیوزافتصادنیوز3 هفته قبل
غم که یکی از علائم اصلی اختلال افسردگی اساسی است در طب سنتی ایران مورد توجه قرار گرفته و یکی از حالات روحی و روانی است که در این حالت روح به‌تدریج به درون حرکت می‌کند. پیش از این در بخش‌های قبلی این مطلب، ارتباط و تأثیر «آب‌وهوا»، «مصرف مواد غذایی گوناگون» و «ریاضت (ورزش)» بر افسردگی را بررسی کردیم: در ادامه، ارتباط «احتباس و استفراغ» را در بروز افسردگی از نگاه طب سنتی بررسی می‌کنیم. پاکسازی بدن و زدودن سموم و مواد زاید به دو صورت پاکسازی طبیعی و پاکسازی توسط پزشک تقسیم می‌شود؛ در پاکسازی طبیعی، قوای طبیعی بدن تلاش می‌کند تا با دفع مواد اضافی تعادل بدن را حفظ کند. از دیدگاه طب سنتی ایران علل روحی و روانی مانند غم از علل احتباس طمث (آمنوره) است، از دیدگاه طب جدید نیز آمنوره با افسردگی مرتبط است؛ حدود یک سوم بیماران مبتلا به آمنوره ثانویه از افسردگی و حدود یک چهارم از اضطراب رنج می‌برند. از دیدگاه طب مدرن نیز ارتباط نزدیکی بین رضایت جنسی و افسردگی وجود دارد همچنین اختلال جنسی یکی از معیارهای اصلی تشخیص افسردگی است؛ در بیماران افسرده که به همراه افسردگی مبتلا به اختلال جنسی نیز هستند سطح رضایت از زندگی، کمتر از بیماران افسرده بدون اختلال جنسی است؛ در این باره بد نیست بدانید مردان با نمره بالای افسردگی، دو برابر بیشتر از مردان بدون افسردگی اختلال نعوظ را گزارش کرده‌اند.
ایسناایسنا2 ماه قبل
چندی پیش، عضو شورای شهر اصفهان گفته بود درخت کاج موجب افسردگی شهروندان می‌شود، اما مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان می‌گوید اطلاعات علمی در این زمینه ندارد. به گزارش ایسنا، مدتی قبل، فریده روشن- رییس کمیسیون فرهنگی- ورزشی شورای شهر گفته بود درخت کاج با اینکه آب کمتری مصرف می‌کند، اما در افسردگی شهروندان موثر است. حالا فروغ مرتضایی نژاد به ایسنا می‌گوید: در رابطه با تاثیر درخت کاج بر میزان افسردگی شهروندان، مطالعه علمی تاکنون صورت نگرفته و مقاله‌ای نوشته نشده است. مدیرعامل سازمان پارک‌ها ادامه می‌دهد: در صورت اثبات علمی تاثیر درخت کاج بر افزایش میزان افسردگی شهروندان امکان حذف این حجم از کاج وجود ندارد، کاج جزء مقاوم‌ترین گونه درخت در جنگل‌ کاری و محیط شهر اصفهان است؛ در کمربند سبز شهر نیز بیشترین میزان کاج مشاهده می‌شود. وی تصریح می‌کند؛ ابتدا باید تاثیر کاج بر افزایش افسردگی از نظر علمی ثابت شود.
ایسناایسنا1 هفته قبل
یک روانشناس گفت: افسردگی به‌تنهایی و از طریق همانندی با خیلی از بیماری‌های دیگر عامل اصلی خودکشی در بین جوانان و سالمندان است. دکتر محمدعلی سپهوندی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: افسردگی اختلالی با دامنه بالینی بوده که زندگی میلیون‌ها نفر را تحت تأثیر قرار داده است. وی با بیان اینکه افسردگی شایع‌ترین اختلال روان‌پزشکی است، ادامه داد: شدت افسردگی از ناامیدی‌های معمولی و هیجان‌های غم‌انگیز گاه‌وبیگاه زندگی بیشتر است و مهم‌ترین نشانه‌های آن خلق افسردگی و بی‌لذتی است. سپهوندی اضافه کرد: افسردگی منجر به اختلال در عملکردهای شغلی، اجتماعی و روابط بین فردی می‌شود. وی گفت: بنابراین تشخیص صحیح اختلال افسردگی بسیار مهم است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز4 هفته قبل
در این مطلب هر آنچه که باید در مورد افسردگی خندان بدانید به شما می‌گوییم. در این مطلب هر آنچه که باید در مورد افسردگی خندان بدانید به شما می‌گوییم. افسردگی خندان؛ شاید شما هم دچارش باشید! افسردگی خندان چیست؟ ممکن است شما هم دچارش باشید؟ افرادی که دچار افسردگی خندان هستند معمولا علائم خود را پنهان می‌کنند. افسردگی خندان چیست؟ ممکن است شما هم دچارش باشید؟ تغییرات سبک زندگی شامل توجه و اهمیت بیشتر نسبت به تغذیه، خواب و ورزش می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید