افسردگی

فراروفرارو3 هفته قبل
الان هم نوعی همبرگر کاملا گیاهی تولید کرده که مثل گوشت واقعی، از آن خون می‌چکد. ولی غریب‌ترین لحظه آن زمانی بود که خوردن آن همبرگر تمام شد و لکه‌ای از چکه‌های صورتی-قهوه‌ای روی بشقاب ماند. برای امرار معاش، مگر چیزی بهتر از پنیر سویا پیدا می‌شود؟ پنیر سویا، چون بی‌رنگ و بی‌بو است، یادآور هیچ چیزی از طبیعت نیست. (در چین، پنیر سویا را سر قبر قوم‌و‌خویش‌هایی می‌برند که ارواح‌شان مدت‌هاست چانه و آرواره ندارند.) وب‌سایت ترجمان آن را در تاریخ ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ با عنوان «همبرگر افسردگی» و ترجمۀ محمد معماریان منتشر کرده است.
برترین‌هابرترین‌ها3 روز قبل
دارو‌های ضد افسردگی معمولا برای درمان انواع اختلالات افسردگی به کار می‌روند. دارو‌های ضد افسردگی معمولا برای درمان انواع اختلالات افسردگی به کار می‌روند. دارو‌های مهار کننده انتخابی بازجذب سروتونین، دارو‌های ضد افسردگی متداولی هستند که برای افسردگی‌های متوسط تا شدید تجویز می‌شوند. مزایا و معایب دارو‌های ضد افسردگی و کاربرد آن‌هادارو‌های ضد افسردگی اساسا برای کنترل علائم و علت اصلی افسردگی به کار می‌روند. دارو‌های ضد افسردگی درست مانند دارو‌هایی که بدون نیاز به نسخه‌ی پزشک به فروش می‌رسند، مزایا و معایبی دارند.
زومیتزومیت1 ماه قبل
اصطلاح افسردگی خندان، یعنی وضعیتی که در آن فرد از بیرون به‌نظر خوشحال می‌آید درحالی‌که از درون دچار علایم افسردگی است. پیدا کردن افرادی که دچار افسردگی خندان هستند، می‌تواند بسیار دشوار باشد. همچنین احتمال بیشتری وجود دارد که افراد مبتلا به افسردگی خندان هنگام غروب احساس افسردگی کرده و حس کنند که بیش از حد معمول به خواب نیاز دارند. به‌نظر می‌رسد شیوع افسردگی خندان در افرادی که دارای خلق‌و‌خوهای خاصی هستند، بیشتر است. حدود ۱۰ درصد از افراد افسردگی دارند و بین ۱۵ الی ۴۰ درصد از آن‌ها دچار فرم غیرمعمول افسردگی هستند که شبیه افسردگی خندان است.
خبر فوریخبر فوری3 هفته قبل
علایم افسردگی شدید چیست؟ اگر کسی پنج یا شش مورد از نشانه‌های زیر را دارا باشد احتمال دارد به افسردگی دچار شده باشد. در این زمینه می‌توانید از تست‌های روانشناسی افسردگی مانند تست افسردگی بک و یا تست افسردگی دکتر برنز نیز کمک بگیرید. کندی روانی و حرکتی با تنبلی متفاوت است، تنبلی می‌تواند نشانه افسردگی به همراه ویژگی شخصیتی فرد باشد بدین معنا که فرد یا افسرده و یا به لحاظ شخصیتی تنبل است در حالیکه کندی روانی و حرکتی از علایم شایع ابتلا به افسردگی شدید است. نکات مهم در اختلال افسردگی شدیداز جمله مهمترین ویژگی افسردگی و اختلالات عاطفی بازپیدایی آنهاست و عود کردن دوباره بیماری است. گروهی نیز گرفتار افسردگی مزمن می‌شوند و بالاخره در گروهی دیگر، افسردگی در فواصل کوتاه مشاهده می‌شود.

مجموعه عکس: تصویر افسردگی

11+
زومیتزومیت2 ماه قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ماه قبل
در واقع زمینه ژنیتیکی و همچنین مجموعه‌ای از رویدادهای پر از استرس و آسیب زای زندگی، همچون از دست دادن نزدیکان، همسر و یا ویژگیهای شخصیتی مانند بدبین بودن و تمایل به تنهایی می‌تواند فرد را به سمت ابتلاء به بیماری افسردگی هدایت نماید. در هر لحظه از زمان حداقل ۱۵ تا ۲۰ درصد افراد بزرگسال جامعه ممکن است عوارض و نشانه‌های افسردگی شدید را از خود نشان بدهند و میلیونها نفر در هر لحظه در جهان تحت درمان افسردگی قرار گیرند. تشخیص زود هنگام افسردگی و داروهای جدیدتر، مثل داروهایی که مستقیما تغییرات شیمیایی مغز را مورد هدف قرار می‌دهد می‌توانند عوارض و یا دوره‌های سخت بیماری را تحت کنترل در آورند. انواع افسردگیهمانند هر بیماری دیگری مثل انواع بیماریهای قلبی یا پوستی بیماری افسردگی نیز فرمهای مختلفی دارد. در حال حاضر سه دسته عمده افسردگی عبارتند از: افسردگی شدید (عمده) Major Depressionافسردگی پایدار ولی خفیف Dysthmiaاختلال دو قطبیالبته بیماران ممکن است انواع متفاوت از علائم و نشانه‌ها را داشته‌باشند که با همپوشانی گروههای مختلف همراه باشد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از اسپوتنیک، دیوید آگوس پزشک بیمارستان ماساچوست تعریف کرد که چطور می‌توان از افسردگی خلاص شد و یا آن را درمان کرد. به گفته وی، ۱۵ دقیقه دویدن و یا پیاده روی روزانه خطر ابتلا به افسردگی را کاهش می‌دهد. پزشکان به آنالیز وضعیت سلامتی ۶۱۱ هزار نفر بزرگسال آمریکایی و سبک زندگی آنها پرداختند. بر طبق نتایج این تحقیقات، افرادی که ورزش می‌کنند کمتر دچار اختلالات روحی-روانی می‌شوند. آگوس گفت، هر بار قبل از نوشتن نسخه برای بیمارش از او می‌خواهد به خیابان برود و «یک کاری بکند، یا پیاده روی یا بدود».
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
رکنارکنا1 هفته قبل
نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد تحریک الکتریکی مغز می‌تواند به تقویت حافظه کمک کند و کارکرد مغز افراد را ۵۰ سال افزایش دهد. یک مطالعه که توسط محققان دانشگاه بوستون صورت گرفته نشان می‌دهد، تحریک الکتریکی مغز سالمندان ۷۰ ساله کمک می‌کند تا حافظه کاری آنها بازگردد و مغز آنها مانند افراد ۲۰ ساله عمل کند. محققان در مطالعات قبلی خود با استفاده از تکنیک شبیه ساز جریان الکتریکی فراجمجمه‌ای یا به اختصار «tDCS» روی قسمتی از مغز با عنوان پیش پیشانی جانبی-خلفی به این نتیجه دست یافتند که شرکت کنندگان قادر هستند فعالیت‌های مرتبط با خلاقیت نظیر تفکر خارج از چارچوب را به نحو بهتری مدیریت کنند. منبع: فارسبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، علائم افسردگی نوروزی از روزها قبل از عید نوروز قابل مشاهده است. برای مثال افرادی که مستعد افسردگی نوروزی هستند از روزها قبل از ورود به ایام عید نوروز حالات گوشه گیری، عدم شادی برای ورود به سال جدید و … را نشان می‌دهند. این افراد در آستانه عید نوروز حالت نا امیدی، بی قراری، بغض و حتی گریه را تجربه می‌کنند. افزون بر این‌ها، افرادی که به افسردگی نوروزی مبتلا می‌شوند تمایلی به دید و بازدید، سفر و مهمانی نشان نمی‌دهند و کل ایام نوروز را در خانه می‌گذرانند. البته بسیاری از افراد با توجه به مشغله کاری زیاد خود در ایام عادی سال دوست دارند در تعطیلات نوروزی استراحت کنند.
زومیتزومیت3 هفته قبل
از هر ۷ زن آمریکایی، یک نفر در دوران بارداری یا پس از آن دچار افسردگی می‌شود. این تأیید، نخستین مورد برای یک داروی اختصاصی افسردگی پس از زایمان است. این نخستین بار است که دارویی برای افسردگی پس از زایمان طراحی شده و این مقدمه‌ای برای طراحی داروهای دیگری برای درمان افسردگی پس از زایمان است که روش استفاده‌ی راحت‌تری داشته باشند. افسردگی در زنانی که از داروی برکسانولون استفاده می‌کردند و در آن‌هایی که از دارونما استفاده کردند، بهبود یافت؛ یک پدیده‌ی رایج درمطالعات مرتبط با درمان افسردگی. زنانی که به‌شدت دچار افسردگی بودند و روی مقیاس افسردگی همیلتون نمره‌ی ۲۸ از ۳۰ گرفته بودند، آزمایش را آغاز کردند.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
کسانی که به افسردگی پنهان دچارند، به‌راحتی می‌توانند افسردگی خود را از دیگران مخفی کنند به‌طوری که کسی متوجه وضعیت‌شان نشود. مبتلایان به افسردگی پنهان نمی‌خواهند، شدت مشکل خود را بپذیرند. چنانچه شخصی از اطرافیان‌تان به‌خوبی نمی‌خوابد؛ یعنی یا نمی‌تواند به خواب برود یا بیش از حد معمول در طول روز می‌خوابد، احتمال دارد که دچار افسردگی پنهان شده باشد. وقتی شخصی دچار افسردگی پنهان می‌شود، به دنیای پیرامون خود و آثار خود بر آن، نگاهی همراه با واقع‌بینی پیدا می‌کند. واقع‌بینی افسردگی معمولا به‌عنوان نشانه‌ای از افسردگی نمایان نمی‌شود؛ زیرا واقع‌گرایی موجود در رفتار چنین فردی، بسیار عادی‌تر از رفتار فردی است که دچار بیماری افسردگی است.
ایسناایسنا4 روز قبل
چندی پیش، عضو شورای شهر اصفهان گفته بود درخت کاج موجب افسردگی شهروندان می‌شود، اما مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان می‌گوید اطلاعات علمی در این زمینه ندارد. به گزارش ایسنا، مدتی قبل، فریده روشن- رییس کمیسیون فرهنگی- ورزشی شورای شهر گفته بود درخت کاج با اینکه آب کمتری مصرف می‌کند، اما در افسردگی شهروندان موثر است. حالا فروغ مرتضایی نژاد به ایسنا می‌گوید: در رابطه با تاثیر درخت کاج بر میزان افسردگی شهروندان، مطالعه علمی تاکنون صورت نگرفته و مقاله‌ای نوشته نشده است. مدیرعامل سازمان پارک‌ها ادامه می‌دهد: در صورت اثبات علمی تاثیر درخت کاج بر افزایش میزان افسردگی شهروندان امکان حذف این حجم از کاج وجود ندارد، کاج جزء مقاوم‌ترین گونه درخت در جنگل‌ کاری و محیط شهر اصفهان است؛ در کمربند سبز شهر نیز بیشترین میزان کاج مشاهده می‌شود. وی تصریح می‌کند؛ ابتدا باید تاثیر کاج بر افزایش افسردگی از نظر علمی ثابت شود.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
شاید برایتان عجیب باشد اما بسیاری از افراد در هنگام مواجهه با تعطیلات طولانی مدت عید نوروز با پدیده‌ای به نام افسردگی نوروزی دست و پنجه نرم می‌کنند. پایگاه خبری انتخاب: شاید برایتان عجیب باشد اما بسیاری از افراد در هنگام مواجهه با تعطیلات طولانی مدت عید نوروز با پدیده‌ای به نام افسردگی نوروزی دست و پنجه نرم می‌کنند. علائم افسردگی نوروزی از روزها قبل از عید نوروز قابل مشاهده است. برای مثال افرادی که مستعد افسردگی نوروزی هستنداز روزها قبل از ورود به ایام عید نوروز حالات گوشه گیری، عدم شادی برای ورود به سال جدید و … را نشان می‌دهند. افزون بر این‌ها، افرادی که به افسردگی نوروزی مبتلا می‌شوند تمایلی به دید و بازدید، سفر و مهمانی نشان نمی‌دهند و کل ایام نوروز را در خانه می‌گذرانند.
زومیتزومیت2 ماه قبل
درحالی‌که درمان‌های مؤثر مختلفی، مانند درمان‌های دارویی و درمان‌های روان‌شناسی، برای افسردگی وجود دارد، میزان افسردگی رو‌به‌کاهش نیست و این درمان‌ها برای کاهش بار این بیماری کافی نیستند. مزایای پیشگیری از افسردگی فراتر از سلامت روان است و خوشبختانه راه‌هایی برای پیشگیری از آن وجود دارد. بعضی از منتقدان می‌گویند تا زمانی‌که علت افسردگی را درک نکنیم، نمی‌توانیم از افسردگی پیشگیری کنیم و فاصله‌ی زیادی تا رسیدن به آن نقطه داریم. مطالعه‌ی تصادفی کنترل‌شده‌ای در آلمان نشان می‌دهد با استفاده از مداخلات آنلاین می‌توان از نمونه‌های جدید افسردگی پیشگیری کرد. این برنامه‌ها شامل مداخلاتی است که به کاربران آموزش می‌دهد چگونه برای پیشگیری یا مدیریت افسردگی خلق‌و‌خوی خود را مدیریت کنند.
جهان نیوزجهان نیوز1 هفته قبل
به گزارش جهان نیوز به نقل از خبر آنلاین، وحیدفرنیا با بیان اینکه طبق تحقیقات انجام شده اشعه خورشید بر روی خلق و خوی افراد تاثیرگذار است، گفت: برخی افراد در فصول سرد سال به علت کاهش مدت و شدت تابش نور خورشید دچار افسردگی می‌شوند. او ادامه داد: این نوع افسردگی که به عنوان افسردگی فصلی شناخته می‌شود علائمی مشابه با سایر افسردگی‌ها دارد، اما به نسبت از شدت کمتری برخوردار است. فرنیا بی خوابی، بی اشتهایی، کاهش انرژی و کاهش تمرکز و حافظه را از جمله علائم افسردگی فصلی عنوان کرد. او با بیان اینکه این نوع افسردگی به طور معمول تکرارشونده است، گفت: افرادی که سابقه ابتلا دارند می‌دانند مجددا با شروع فصل سرما دچار علائم افسردگی خواهند شد و این حالت عمدتا تکرارشونده است. او با بیان اینکه این نوع افسردگی در میان مردان و زنان به یک میزان شایع است، گفت: عمده موارد بروز این نوع افسردگی در دهه سوم و چهارم زندگی و بیشتر در سنین ۲۵ تا ۳۵ سال دیده می‌شود. این روانپزشک با بیان اینکه راه‌های عمومی درمان افسردگی برای این نوع افسردگی هم قابل استفاده است، گفت: تعادل بین کار و تفریح و اختصاص زمانی مناسب برای تفریح می‌تواند در این زمینه موثر باشد. او افزود: همچنین مانند انواع دیگر افسردگی انجام فعالیت‌های منظم بدنی مثل ورزش‌های هوازی می‌تواند در درمان این نوع افسردگی بسیار مفید باشد. فرنیا تصریح کرد: برخی روش‌های دیگر تخصصی از جمله استفاده از نورهای مصنوعی نیز در درمان این نوع افسردگی استفاده می‌شود که کمتر رایج است. او افزود: در برخی موارد شدید این بیماری داروهای مخصوص افسردگی با مراجعه به روانپزشک تجویز می‌شود. فرنیا تصریح کرد: در صورتی که علائم افسردگی به حدی باشد که موجب اختلال در زندگی روزمره افراد شود، فرد باید به روانپزشک مراجعه کند.
رکنارکنا1 ماه قبل
یک روانپزشک در دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با اشاره به اینکه حواس‌پرتی و کاهش تمرکز می‌تواند علامتی از افسردگی باشد، گفت: این افراد به دلایل افسردگی دچار حواس پرتی می‌شوند و نمی‌توانند حواس خود را روی مسائل رومزه جمع کند. وی با اشاره به اینکه افسردگی در زنان بیشتر از مردان است، تصریح کرد: ۲۵ درصد افراد جامعه مبتلا به این اختلال هستند، گاهی افسردگی با کم‌اشتهایی، اختلال خواب و خستگی همراه با درد جسمانی دیده می‌شود. کاهش تمرکز علت افسردگی استمحمدزاده، یکی از علائم شایع افسردگی را کاهش تمرکز دانست و ذکر کرد: این افراد به دلیل افسردگی حواس پرت شده و مدام از لیست برنامه‌هایشان یکی دو مورد را فراموش کرده و انگیزه‌ای برای انجام کارهایشان ندارند. این روانپزشک گفت: فعالیت‌های لذت بخش از قبیل ورزش کردن در کاهش افسردگی تاثیر گذار است. وی خاطرنشان کرد: ورزش‌هایی مانند ایروبیک یا پیاده روی ساده نیز از جمله ورزش‌های مناسب برای بهبود افسردگی هستند.
رکنارکنا2 ماه قبل
شاید یک شب کم خوابی باعث کاهش افسردگی روز بعد شود، ولی بنا بر مطالعه‌ای جدید، کم خوابی مزمن رابطه‌ای مستقیم و جدی با افزایش شدت افسردگی در زنان جوان دارد. رابطه افسردگی زنان جوان با کمبود خواباین افراد به طور میانگین هر شب ۷ ساعت و ۲۲ دقیقه خوابیده بودند. رابطه افسردگی زنان جوان با کمبود خواباز آن‌ها اسکن هایی گرفته شد تا چگونگی ارتباط مناطقی از مغز که به کنترل رفتار کمک می‌کنند با بخش‌های مربوط به سیگنال پاداش بررسی شود. رابطه افسردگی زنان جوان با کمبود خوابهمچنین افسردگی می‌تواند ناشی از استرس بوده یا حتی باعث بروز آن باشد و ممکن است تغییراتی را در عادات غذایی و فعالیت بدنی تان ایجاد کند. رابطه افسردگی زنان جوان با کمبود خواببراساس مطالعات انجام شده حدود ۱۴٫۵ درصد از زنان فصل تازه‌ای از افسردگی را در طول بارداری یا در ماه‌های اولیه بعد زایمان تجربه می‌کنند.
خبر فوریخبر فوری3 روز قبل
تفاوت غم و اندوه با افسردگی معمولا با گذر زمان مشخص می‌شود. تفاوت غم و اندوه با افسردگی در چیست؟ بسیاری از افراد در تشخیص غم و اندوه و افسردگی از یکدیگر اشتباه می‌کنند. تفاوت غم و اندوه با افسردگی چیست؟ تا به حال برای شما پیش آمده که دچار ناراحتی عمیقی بشوید، تا حدی که تصور کنید به بیماری افسردگی مبتلا شده‌اید؟ غم و اندوه (در مقابل شادی) از جمله حالت‌هایی‌ست که برای همه انسان‌ها، هرروز پیش می‌آید و ثابت‌کننده سلامت روان آن‌ها است؛ اما افسردگی یک بیماری‌ست که نشانه‌ها و راه‌های تشخیص مخصوص خود را دارد. باید به این نکته اشاره کرد که غم و اندوه فقط یکی از نشانه‌های بیماری افسردگی‌ است و ظهور این نشانه به‌تنهایی باعث نمی‌شود که ما تصور کنیم به بیماری افسردگی مبتلا شده‌ایم. پرداختن به تفاوت‌های غم و اندوه با افسردگی بدون اشاره به ویژگی‌های هر کدام از این حالات امکان پذیر نیست.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
تغییر خواب، بی اشتهایی، عدم تمرکز و تغییرات حرکتی از مهم‌ترین نشانه‌های افسردگی است. موارد زیر نشانه‌های افسردگی هستند: تغییرات خواببسیاری از مبتلایان به افسردگی با تغییرات الگوی خواب مواجه می‌شوند. وظیفه اصلی آگوملاتین، ایجاد تعادل در فرآیند‌های فیزیکی و شیمیایی در بدن بوده که به صورت شبانه روزی در حال اجرا هستند، که در صورت اختلال در این تعادل، شخص مربوطه دچار افسردگی خواهد شد. البته در این خصوص نگران نباشید، چرا که با گذشت زمان واکنش بدن شما نسبت به مصرف دارو کاهش یافته و به طور کلی از بین می‌روند. در صورت شدید بودن علائم از مصرف دارو خودداری کرده و به پزشک مراجعه کنید.
انتخابانتخاب2 ماه قبل
به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، مصرف برخی خوراکی‌ها در تشدید حس نا امیدی و افسردگی نقش دارند. درواقع این خوراکی‌ها می‌توانند به پیشرفت حس افسردگی در فرد منجر شوند. خوراکی‌های فست فودی و یخ زده و نیمه آماده نقشی پررنگ در بروز افسردگی شما ایفا می‌کنند. سبزی هایی که آب زیادی دارند، مثل کاهو، هندوانه و … نیز نقشی مهم در کاهش حس افسردگی ایفا می‌کنند. مصرف منظم آب و آبمیوه‌های طبیعی نیز به کنترل و کاهش افسردگی کمک می‌کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، یکی از سوالات اصلی در خصوص تأثیر ورزش بر سلامت بدن این است که آیا فعالیت بدنی باعث کاهش افسردگی می‌شود و یا اینکه آیا افسردگی باعث کاهش فعالیت بدنی می‌شود؟ این پرسش همچون سناریوی مرغ و تخم مرغ است و سوالی که دانشمندان را مدت‌های طولانی به خود مشغول کرده است. این تحقیق نشان می‌دهد که روزانه ۱۵ دقیقه فعالیت ورزشی شدید، می‌تواند خطر افسردگی را به میزان ۲۶ درصد کاهش دهد. در حالی که این مطالعه نشان داد فعالیت بدنی می‌تواند از افسردگی جلوگیری کند، هیچ مدرکی مبنی بر تأثیر افسردگی بر توانایی فرد در انجام ورزش یافت نشده است. استدلال آنها این بود که اگر ورزش باعث بروز افسردگی شود، افرادی که دارای ژن‌های خاصی که آنها را در معرض ابتلاء به افسردگی قرار می‌دهد، باشند باید نسبتا کمتر احتمال افسردگی ایجاد شود. این دقیقا همان چیزی است که محققان متوجه شدند؛ سطوح بالاتر فعالیت بدنی با ریسک پایین‌تر افسردگی ارتباط دارد.
انتخابانتخاب1 هفته قبل
یک روانپزشک گفت: در افسردگی فصلی هورمون سروتونین در بدن دچار تغییراتی می‌شود و فصل بهار یکی از زمان‌های شیوع آن است. محمدرضا خدایی روانپزشک و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی پزشکی درباره افسردگی اظهار کرد: این اختلال یکی از بیماری‌های غیرواگیر با بار بیماری زیاد است، به طوری که چند سال پیش سازمان بهداشت جهانی افسردگی را یکی از معضلات جامعه بشری دانست؛ این اختلال روانی به بیمار و خانواده‌اش آسیب‌هایی زیاد می‌زند. وی بیان کرد: افسردگی فصلی در فصولی از سال بیشتر بروز می‌کند که میزان نور خورشید کمتر و طول روز کوتاه‌تر بوده، بنابراین این نوع افسردگی در اواخر پاییز، زمستان و اوایل بهار شایع‌تر است، در افسردگی فصلی هورمون سروتونین در بدن دچار تغییراتی می‌شود. خدایی تأکید کرد: در مبتلایان به افسردگی فصلی اغلب، اختلالات ویتامین D هم مشاهده می‌شود، بنابراین افراد دچار این عارضه باید با انجام آزمایشات و طبق دستور پزشک، مکمل ویتامین D را مصرف کنند، خانواده‌هایی که سابقه افسردگی دارند بیشتر در معرض ابتلا به نوع فصلی این اختلال هستند. باشگاه خبرنگاران جوان
انتخابانتخاب1 ماه قبل
سازمان غذا و داروی آمریکا یک اسپری بینی کتامین را برای مقابله با افسردگی شدید تایید کرده است. سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) اعلام کرد که یک اسپری بینی جدید را برای درمان افسردگی طولانی‌مدت تأیید کرده است. به گزارش تک‌تایمز، این دارو توسط پزشکان به عنوان داروی ضد افسردگی خوراکی تجویز خواهد شد. این دارو اولین داروی ضد افسردگی است که حاوی کتامین است. پزشکان گزارش داده‌اند که کتامین را سال‌ها برای بیمارانی که به داروهای استاندارد ضد افسردگی پاسخ نمی‌دادند تجویز کرده‌اند.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
یعنی نشانه‌های افسردگی را به درستی تشخیص دهید و مطمئن شوید حالات روحی شما به مسایل دیگر مربوط نیست. در زیر ۱۰ نشانه که می‌گویند شما افسردگی دارید حتی اگر خود از آن بی‌اطلاع باشید را برایتان نوشته‌ایم. احساس بی‌ارزش بودن دارید و فکر می‌کنیم لایق زندگی نیستیدناامیدی، فکر به خودکشی، حس پوچی و بی‌ارزش بودن همگی از نشانه‌های افسردگی هستند. مشکل خواب پیدا کرده‌ایداگر بیش از حد می‌خوابید یا شب‌ها نمی‌توانید بخوابید این می‌تواند نشانه افسردگی باشد. یکی از نشانه‌های افسردگی افزایش یا کاهش ناگهانی اشتهاست.
ایرناایرنا1 ماه قبل
اکنون محققان بیمارستان ماساچوست می‌گویند، فقط ۱۵ دقیقه پیاده‌روی تند در روز می‌تواند از خطر افسردگی بکاهد و حتی افسردگی مبتلایان را درمان کند. بنابر تخمین انجمن اضطراب و افسردگی آمریکا، این روزها مهم‌ترین عامل درماندگی افراد ۱۵ تا ۴۴ سال در آمریکا، افسردگی است و تقریبا سالانه ۱۶,۱ میلیون آمریکایی به این بیماری روحی مبتلا می‌شوند. نتایج نشان داد، آن دسته از افرادی که تحرک و فعالیت بیشتری داشتند، کمتر از دیگران به افسردگی و مشکلات روحی مبتلا شدند. اما اگر فردی هفته‌‌ها یا ماه‌ها، شاد نباشد، یعنی اینکه او به افسردگی مبتلا شده است. محققان بیمارستان ماساچوست تاکید می‌کنند که روزانه حداقل ۱۵دقیقه پیاده‌روی تند و رساندن ضربان قلب در حالت استراحت به ۹۰ ضربه در دقیقه، اثر درمانی موثری در بیماری افسردگی دارد.
فراروفرارو2 ماه قبل
در این مطالعه دیده شده، به هر میزان که در افراد تغییرات ژنتیکی به میان می‌آید، به همان مقدار، احتمال دچار شدن آن‌ها به افسردگی بیشتر می‌شود. در این مطالعه دیده شده به هر میزان که در افراد تغییرات ژنتیکی به میان می‌آید، به همان مقدار، احتمال دچار شدن آن‌ها به افسردگی بیشتر می‌شود. از هر شش نفر یک نفر در جهان به افسردگی دچار می‌شود و این بیماری بزرگترین عامل معلولیت در جهان است. برخی فقط یک بار در زندگی برای چندین ماه افسردگی می‌گیرند و در بعضی دیگر افسردگی شدید باعث می‌شود در بیمارستان روانی بستر شوند و در بدترین موارد موجب خودکشی می‌شود. او نوعی از اختلال خلقی دارد که باعث افسردگی بسیار شدید می‌شود، تا حدی که درمان شوک الکتریکی (ECT) دریافت می‌کند.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
بیماری مالیخولیا نوعی اختلال افسردگی است. اگرچه بیماری مالیخولیا یک نوع اختلال متمایز است، اما انجمن روانپزشکی آمریکا، آن را به عنوان یک بیماری ذهنی مجزا نمی‌شناسد. بیماری مالیخولیا چیست؟ اختلال افسردگی، یک وضعیت روانی خاص است که با احساس عمیق و شدید اندوه و ناامیدی همراه است. برخی از مردم علائم سنتی اختلال افسردگی را تجربه می‌کنند در حالی‌که برخی دیگر علائم پیشرفته‌ی دیگری را از خود نشان می‌دهند، مثل بیماری مالیخولیا یا کاتانونی. هنگامی که کسی علائم افسردگی و مالیخولیا را نشان می‌دهد، تشخیص، اختلال افسردگی و مالیخولیاست.
رکنارکنا1 ماه قبل
کاهش قدرت شنوایی در افراد بزرگسال همیشه تشخیص داده نمی‌شود و تحت درمان قرار نمی‌گیرد اما درصورت تشخیص می‌تواند به پیشگیری از افسردگی در سال‌های بعدی زندگی کمک کند. به گفته پزشکان آمریکایی میانسالانی که از کاهش قدرت شنوایی رنج می‌برند بیشتر در معرض ابتلا به افسردگی هستند و هر چه میزان قدرت شنوایی در آنان کمتر شود احتمال ابتلا به افسردگی در این افراد بیشتر می‌شود. تشخیص و درمان کاهش قدرت شنوایی امر آسانی است و در صورتیکه بتواند به پیشگیری از افسردگی در این افراد کمک کند بیشتر اهمیت پیدا می‌کند. همچنین در افرادی که میزان کاهش قدرت شنوایی شدید بوده احتمال افسردگی در آنان چهار برابر افزایش داشته‌ است. به گفته پزشکان آمریکایی در این مطالعه این موضوع که از دست دادن قدرت شنوایی موجب افسردگی می‌شود مورد تایید قرار نگرفته‌ است اما نشان می‌دهد که چگونه کاهش قدرت شنوایی به بروز علائم افسردگی کمک می‌کند.
ایسناایسنا5 روز قبل
تحقیقات جدید محققان بین‌المللی مؤسسه ملی سلامت روان نشان می‌دهد که چگونه کتامین، علائم افسردگی را در موش‌ها کاهش می‌دهد. «جینین سیمونز» رئیس مؤسسه ملی سلامت روان می‌گوید: کتامین اولین داروی جدید ضد افسردگی است که از دهه ۱۹۸۰ با مکانیسم جدیدی عمل می‌کند. نکته مهم این مطالعه این بود که محققان به دنبال بررسی اثرات سریع ضد افسردگی کتامین نبودند، بلکه دنبال اثرات ماندگار آن بودند. دانشمندان می‌گویند که ستون‌های دندریتیکی نقش مهمی در تسکین پایدار افسردگی دارند و یک قطعه حیاتی از پازل درمان افسردگی با کتامین هستند. «لیستون» افزود: نتایج ما نشان می‌دهد که مداخلات ما به منظور افزایش تشکیل سیناپس و طولانی شدن بقای آنها می‌تواند برای حفظ اثرات ضد افسردگی کتامین در روزها و هفته‌ها پس از درمان مفید باشد.

به انتهای لیست رسیدید