افسردگی

افسردگی

انتخابانتخاب2 ساعت قبل
سالها پیش مراجعه به مشاور بسیار عجیب به نظر می‌رسید، اما این روزها بسیاری از افراد برای مشکلات مختلف زندگی خود به مشاور مراجعه می‌کنند. با این وجود هنوز هم نقش مشاوره‌های خانوادگی به طور کامل جا نیفتاده است. اغلب مشاوران خانواده و روانشناسان به پدر یا مادر خانواده پیشنهاد می‌دهند جلسات خانوادگی مشاوره را امتحان کنند. بر همین اساس است که اهمیت مشاوره خانوادگی در چنین شرایطی بیش از هر زمان دیگری پررنگ می‌شود. بر همین اساس است که مشاوره‌های خانوادگی کمک می‌کند کودکان نیز احساس آرامش کرده و استعداد و علایق کودکان بهتر پیشرفت کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ساعت قبل
به طور کلی هر اتفاقی اعم از استرس‌های ناشی از کار روزانه، مشکلات مالی می‌تواند بر سلامت شما تاثیر منفی گذاشته و سبب پرخوری عصبی شود. پرخوری عصبی و اختلال پرخوریشهاب اولیایی متخصص تغذیه در خصوص علت بروز پرخوری عصبی گفت: پرخوری عصبی از جمله اختلالات روانی غذا خوردن است که از نظر علم روانشناسی به سه دسته بی اشتهایی عصبی، پراشتهایی عصبی و اختلال خوردن تصریح نشده تقسیم می‌شود. در واقع تفاوت این دو نوع اختلال در تخلیه و پاکسازی است، که در اختلال پرخوری وجود ندارد اما در پرخوری عصبی وجود دارد. عوارض اختلال پرخوری عصبیاولیایی در خصوص عوارض اختلال پرخوری عصبی نیز چنین گفت: چاقی و اضافه وزنی که به سبب اختلال پرخوری به وجود می‌آید به دلیل آنکه فرد اقدام به جبران آن می‌کند دیده نمی‌شود؛ اما چاقی خود بیماری هایی از جمله دیابت، فشار خون، چربی، سندروم روده تحریک پذیر و اختلال خواب شبانه را به همراه دارد. راه هایی برای درمان اختلال پرخوریاین متخصص تغذیه با اشاره به اینکه اختلال پرخوری یک مشکل روانی است عنوان کرد: این اختلال برای درمان نیاز به رویکرد کار تیمی دارد؛ تیم درمانی برای درمان اختلال پرخوری متشکل از خانواده، متخصص تغذیه و روانشناس که دارای تجربه کافی در درمان این بیماری باشند است.
انتخابانتخاب4 ساعت قبل
با این وجود، به نظر می‌رسد این بی خوابی‌ها کم ایراد نیست و می‌تواند حتی با خطر مرگ همراه باشد. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، پژوهش‌های متعدد بالینی مشخص کرده‌اند دیر خوابیدن تا ۱۰ درصد خطر مرگ را افزایش می‌دهد. البته دیر خوابیدن به تنهایی لزوما منجر به افزایش خطر مرگ نمی‌شود و رفتارهای اشتباه در طول شب به این موضوع دامن می‌زند. افزون بر این کم خوابی منجر به افزایش اختلالات خواب می‌شود. وقتی یک فرد در طول ساعات بیداری بیشتر ساعات شب یا عصر را مشاهده کند، رفته رفته از نور خورشید دور می‌شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- نتایج یک بررسی تازه حاکی از آن است، در حال حاضر خودکشی عامل اصلی مرگ و میر نوجوانان در اوهایو آمریکا است. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک بررسی تازه حاکی از آن است، در حال حاضر خودکشی عامل اصلی مرگ و میر نوجوانان در اوهایو آمریکا است. محققان با پژوهش درباره آمار در دسترس دریافتند، خودکشی میان کودکان ۱۰ تا ۱۴ سال طی یک سال بیش از ۲۵۰ درصد افزایش یافته است. مرگ و میر در اثر خودکشی دومین عامل مرگ افراد ۱۵ تا ۳۴ سال است؛ نرخ خودکشی در اوهایو با حدود ۴۵ درصد از یک هزار و ۲۶۸ نفر در سال ۲۰۱۷ به یک هزار و ۸۳۶ نفر در سال ۲۰۱۸ افزایش یافته است. بیشتر بخوانید: افزایش ۴۱ درصدی آمار خودکشی در آمریکااین گزارش مطابق با داده‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌هاست که نشان می‌دهد در سال ۲۰۱۷ میزان خودکشی در نوجوانان و بزرگسالان جوان در دو دهه گذشته در بالاترین حد خود قرار داشته است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴7 ساعت قبل
اگر این علائم با غم همراه باشد، تنها پزشک است که می‌تواند تشخیص دهد بیماری افسردگی است یا خیر. چه می‌شود افسردگی به خودکشی منجر می‌شود و چقدر از خودکشی‌ها ناشی از افسردگی‌های درمان نشده است؟ طبق آمار، افسردگی عامل اصلی بیشتر خودکشی‌هاست. خودکشی از بدترین و مهمترین عوارض افسردگی است و به همین دلیل شناخت و درمان افسردگی مسئله بسیار مهمی در بهداشت روانی است. چطور می‌توان افسردگی را درمان کرد؟ راه‌های درمانی مشخصی برای درمان افسردگی وجود دارد. بیماری افسردگی درحال حاضر چهارمین بیماری شایع دنیاست و گفته می‌شود تا سال ۲۰۲۰ در ردیف دوم قرار خواهد گرفت.
فارسفارس7 ساعت قبل
یک گزارش تکان دهنده جدید حاکی از آن است که خودکشی عامل اصلی مرگ و میر در ایالت اوهایو آمریکاست. به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک بررسی تازه حاکی از آن است، در حال حاضر خودکشی عامل اصلی مرگ و میر نوجوانان در اوهایو آمریکا است. محققان با پژوهش درباره آمار در دسترس دریافتند، خودکشی میان کودکان ۱۰ تا ۱۴ سال طی یک سال بیش از ۲۵۰ درصد افزایش یافته است. مرگ و میر در اثر خودکشی دومین عامل مرگ افراد ۱۵ تا ۳۴ سال است؛ نرخ خودکشی در اوهایو با حدود ۴۵ درصد از یک هزار و ۲۶۸ نفر در سال ۲۰۱۷ به یک هزار و ۸۳۶ نفر در سال ۲۰۱۸ افزایش یافته است. این گزارش مطابق با داده‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌هاست که نشان می‌دهد در سال ۲۰۱۷ میزان خودکشی در نوجوانان و بزرگسالان جوان در دو دهه گذشته در بالاترین حد خود قرار داشته است.
ایمناایمنا9 ساعت قبل
بهبود عملکرد سیستم گوارشفیبر موجود در نارنگی به عملکرد بهتر روده‌ها و سیستم گوارش کمک می‌کند؛ در نتیجه می‌توان از نارنگی برای رفع و پیشگیری از یبوست استفاده کرد. نتایج مطالعات اخیر نشان داده است که این میوه پاییزی در دفع سموم از بدن نیز موثر است. همچنین آنتی اکسیدان‌های موجود در این میوه پاییزی مانع تجمع کلسترول‌های مضر در بدن شده و از این طریق سلامت قلب را افزایش می‌دهد. مصرف نارنگی به بهبود گردش خون و سلامت قلب کمک می‌کند و پتاسیم موجود در آن نیز نقش موثری در تنظیم فشار خون دارد. درمان افسردگینتایج مطالعات اخیر نشان می‌دهد ترکیبات موجود در نارنگی باعث کاهش التهاب، اضطراب، استرس و افسردگی می‌شود.
اصفهان امروزاصفهان امروز9 ساعت قبل
۳۰ آبان ۱۳۹۸, ۱۴:۱۳ / کد خبر:۷۷۶۹۴ مشاهده می‌شود که زنان ایرانی پس از تولد نوزاد خود، غمگین، بی‌حوصله، زودرنج و عصبانی هستند و اظهار می‌دارند که نمی‌توانند از پس مراقبت‌های فرزند خویش برآیند. دل‌شوره دارد و نگران اتفاقات بد برای خود یا نوزادش است و بی‌دلیل عرق می‌کند و خوب نمی‌خوابد. ‌ این علائم نشان‌دهنده افسردگی پس از زایمان هستند که در صورت عدم درمان، عواقب جدی و ناخوشایندی برای مادر و نوزاد در پی خواهند داشت. اگر این مادر تحت درمان تخصصی به‌موقع قرار گیرند، احتمال بهبودی او بسیار بالا است و نوزاد نیز از آسیب‌های احتمالی در آینده حفظ خواهد شد. چنین جملاتی فقط اوضاع را به هم می‌ریزد و در بهبود مادر هیچ نقشی نخواهند داشت. باید به درد دل‌های مادر افسرده از صمیم قلب گوش و اجازه داد هرچه در دل دارد بگوید، این بیماری اغلب به دلیل عدم وجود سیستم حمایتی مناسب به وجود می‌آید، برای مراقبت از فرزند به او کمک کنید تا زمان‌هایی را برای خود اختصاص دهد. /ایرنا*روانشناس بالینی
رکنارکنا10 ساعت قبل
مصرف دارو بدون دانش کافی درباره آنلازم است بیمار هنگام دریافت نسخه دارویی جدید یا مصرف داروی بدون نسخه اطلاعات کافی در مورد آن بدست آورد. بیمار باید در مورد چگونگی مصرف دارو و عوارض جانبی آن آگاهی داشته باشد. مصرف دوز بالای داروبیمار باید داروی تجویزی را فقط به میزان توصیه شده از سوی پزشک مصرف کند. ترکیب اشتباه دارو با مواد غذاییترکیب اشتباه مواد غذایی با یک دارو می‌تواند در روند جذب دارو از معده خلل ایجاد کند. خودتجویزی در مصرف داروتجویز خودسرانه دارو اشتباه رایج بیشتر افراد است.
همشهریهمشهری10 ساعت قبل
دلشوره دارد و نگران اتفاقات بد برای خود یا نوزادش است و بی‌دلیل عرق می‌کند و خوب نمی‌خوابد. اختصاصی همشهری آنلاین: آشنایی با علائم افسردگی پس از زایماناین روانشناس گفت: ‌ این علائم نشان دهنده افسردگی پس از زایمان هستند که در صورت عدم درمان، عواقب جدی و ناخوشایندی برای مادر و نوزاد در پی خواهند داشت. اگر این مادر تحت درمان تخصصی به موقع قرار گیرند، احتمال بهبودی او بسیار بالا است و نوزاد نیز از آسیب‌های احتمالی در آینده حفظ خواهد شد. توصیه: مجلات اختصاصی همشهری آنلاین در ارتباط با استرس و زایمان را مطالعه کنید. چنین جملاتی فقط اوضاع را بهم می‌ریزد و در بهبود مادر هیچ نقشی نخواهند داشت.
خبر فوریخبر فوری10 ساعت قبل
کمرویی ناشی از استرس یا فشار روانیاسترس یا همان فشارروانی به هر نوع فشار یا نیرو اتلاق می‌شود که این فشار می‌‌تواند جسمانی باشد مانند: استرس حاصل از انجام دادن تکالیف یا وظایف یا استرس ناشی از یک بیماری توان‌فرسا یا می‌تواند استرس ناشی از برخی رفتارهای آدمی باشد مانند: کم‌رویی و خجالتی بودن و … یکی از پیامدهای استرس یا فشار روانی، تأثیری است که بر عملکرد رفتاری انسان‌‌ها می‌‌گذارد. کمرویی چه تأثیراتی را با خود برای اشخاص به وجود می‌‌آورد؟ اگر بخواهیم تأثیرات و پیامدهای ناشی از کم‌رویی را ذکر کنیم، می‌‌توانیم به طور اجمال به موارد زیر اشاره نماییم:۱. کمرویی می‌تواند در حد معلولیت‌های جسمانی با یک نارسایی ذهنی فلج‌کننده باشد و با پیامدهای منفی و مخرب نیز همراه شود. راهکارهای طلایی روان‌شناسی برای مقابله با کم‌رویی ناشی از استرس یا فشار روانی۱- نقاط ضعف و قوت خود را به خوبی بشناسید و اهداف خود را با توجه به آن‌ها تعیین کنید.
رکنارکنا11 ساعت قبل
به گزارش رکنا، مینا نصیری روز پنجشنبه افزود: مشاهده می‌شود که زنان ایرانی پس از تولد نوزاد خود، غمگین، بی حوصله، زودرنج و عصبانی هستند و اظهار می‌دارند که نمی‌توانند از پس مراقبت‌های فرزند خویش برآیند. دلشوره دارد و نگران اتفاقات بد برای خود یا نوزادش است و بی دلیل عرق می‌کند و خوب نمی‌خوابد. این روانشناس گفت: ‌ این علائم نشان دهنده افسردگی پس از زایمان هستند که در صورت عدم درمان، عواقب جدی و ناخوشایندی برای مادر و نوزاد در پی خواهند داشت. اگر این مادر تحت درمان تخصصی به موقع قرار گیرند، احتمال بهبودی او بسیار بالا است و نوزاد نیز از آسیب‌های احتمالی در آینده حفظ خواهد شد. چنین جملاتی فقط اوضاع را بهم می‌ریزد و در بهبود مادر هیچ نقشی نخواهند داشت.
مهرمهر11 ساعت قبل
پرخوری عصبی فقط هنگام ناراحتی بروز نمی‌کند بلکه در خوشحالی نیز ممکن است اتفاق بیافتد. پرخوری عصبی و اختلال پرخوریشهاب اولیایی متخصص تغذیه در خصوص علت بروز پرخوری عصبی در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: پرخوری عصبی از جمله اختلالات روانی غذا خوردن است که از نظر علم روانشناسی به سه دسته بی اشتهایی عصبی، پراشتهایی عصبی و اختلال خوردن تصریح نشده تقسیم می‌شود. در واقع تفاوت این دو نوع اختلال در تخلیه و پاکسازی است، که در اختلال پرخوری وجود ندارد اما در پرخوری عصبی وجود دارد. عوارض اختلال پرخوری عصبیاولیایی در خصوص عوارض اختلال پرخوری عصبی نیز چنین گفت: چاقی و اضافه وزنی که به سبب اختلال پرخوری به وجود می‌آید به دلیل آنکه فرد اقدام به جبران آن می‌کند دیده نمی‌شود؛ اما چاقی خود بیماری هایی از جمله دیابت، فشار خون، چربی، سندروم روده تحریک پذیر و اختلال خواب شبانه را به همراه دارد. راه هایی برای درمان اختلال پرخوریاین متخصص تغذیه با اشاره به اینکه اختلال پرخوری یک مشکل روانی است عنوان کرد: این اختلال برای درمان نیاز به رویکرد کار تیمی دارد؛ تیم درمانی برای درمان اختلال پرخوری متشکل از خانواده، متخصص تغذیه و روانشناس که دارای تجربه کافی در درمان این بیماری باشند است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴11 ساعت قبل
ساعت ۲۴-یک روانشناس بالینی گفت: ۵۰ درد زنان ایرانی، افسردگی پس از زایمان را تجربه می‌کنند و ۱۰ درصد نیز دچار اختلالات ناشی از این بیماری روحی روانی می‌شوند. دلشوره دارد و نگران اتفاقات بد برای خود یا نوزادش است و بی دلیل عرق می‌کند و خوب نمی‌خوابد. این روانشناس گفت: ‌ این علائم نشان دهنده افسردگی پس از زایمان هستند که در صورت عدم درمان، عواقب جدی و ناخوشایندی برای مادر و نوزاد در پی خواهند داشت. اگر این مادر تحت درمان تخصصی به موقع قرار گیرند، احتمال بهبودی او بسیار بالا است و نوزاد نیز از آسیب‌های احتمالی در آینده حفظ خواهد شد. چنین جملاتی فقط اوضاع را بهم می‌ریزد و در بهبود مادر هیچ نقشی نخواهند داشت.
عصر ایرانعصر ایران11 ساعت قبل
در ادامه با چند دلیل که می‌توانند شما را به انجام مدیتیشن تشویق کنند بیشتر آشنا می‌شویم. این افراد از طریق مدیتیشن ذهن‌آگاهی و حرکات سبک یوگا کاهش چشمگیر در سطوح هورمون استرس آدرنوکورتیکوتروپیک (ACTH) و سیتوکین‌های پیش التهابی را تجربه کردند. کاهش فشار خونکاهش استرس از طریق مدیتیشن می‌تواند گزینه‌ای مفید در پیشگیری از یا کاهش فشار خون بالا باشد. از نظر علمی، مدیتیشن می‌تواند فعالیت مرتبط با درد در قشر Contralateral Primary Somatosensory را کاهش دهد. بهبود عملکرد مغزپژوهش‌های روزافزون فواید روانی و فیزیولوژیکی مدیتیشن را نشان می‌دهند و همچنین متوجه شده‌ایم که مدیتیشن تنها بر عملکردهای شناختی تاثیرگذار نیست، بلکه می‌تواند به واقع فعالیت مغز را تغییر دهد.
خبرآنلاینخبرآنلاین11 ساعت قبل
مینا نصیری روز پنجشنبه افزود: مشاهده می‌شود که زنان ایرانی پس از تولد نوزاد خود، غمگین، بی حوصله، زودرنج و عصبانی هستند و اظهار می‌دارند که نمی‌توانند از پس مراقبت‌های فرزند خویش برآیند. دلشوره دارد و نگران اتفاقات بد برای خود یا نوزادش است و بی دلیل عرق می‌کند و خوب نمی‌خوابد. این روانشناس گفت: ‌ این علائم نشان دهنده افسردگی پس از زایمان هستند که در صورت عدم درمان، عواقب جدی و ناخوشایندی برای مادر و نوزاد در پی خواهند داشت. اگر این مادر تحت درمان تخصصی به موقع قرار گیرند، احتمال بهبودی او بسیار بالا است و نوزاد نیز از آسیب‌های احتمالی در آینده حفظ خواهد شد. چنین جملاتی فقط اوضاع را بهم می‌ریزد و در بهبود مادر هیچ نقشی نخواهند داشت.
برترین‌هابرترین‌ها12 ساعت قبل
علت فراموشی لحظه‌ای و ناگهانیفراموشی به طور کلی نشانه‌ی بیماری آلزایمر یا انواع دیگری از زوال عقل است. اما علت فراموشی لحظه‌ای یا ناگهانی معمولا عوامل دیگری است. در اینجا به برخی دلایل فراموشی ناگهانی و اقداماتی که شما می‌توانید برای درمان فراموشی انجام دهید می‌پردازیم. سکته مغزی می‌تواند باعث فراموشی کوتاه مدت یا فراموشی بلند مدت شود. پزشک معالج علائم شما را بررسی و برایتان آزمایش تجویز می‌کند تا علت فراموشی شما را پیدا کند.
نامه‌نیورنامه‌نیور13 ساعت قبل
در برخی از مواقع کودک به‌دلایل مختلف از خوردن شیر مادر امتناع می‌کند. شیر مادر موهبتی الهی است که می‌تواند از تولد تا پایان زندگی ضامن رشد و تندرستی فرزند باشد. مواد موجود در شیر مادر باعث افزایش سطح ایمنی بدن کودک می‌شوند و شیر غذایی منحصربه‌فرد و کامل برای رفع نیازهای تغذیه‌ای کودک به‌حساب می‌آید. چراکودکمشیرنمی‌خورد؟ بعضی اوقات علت آن به‌آسانی مشخص می‌شود؛ از عمده‌ترین عللی که باعث امتناع کودک از شیر خوردن می‌شود می‌توان به تب، عفونت گوش، گرفتگی بینی (سرماخوردگی)، یبوست و اسهال اشاره کرد. اگر کودک بیشتر از ۶ ماه دارد ممکن است در حال دندان درآوردن باشد و به‌دلیل حساس شدن لثه‌هایش، مکیدن شیر مادر برایش دردناک شود؛ گاهی علت آن قاعدگی مادر است؛ در دوران قاعدگی به‌دلیل تغییرات هورمونی ممکن است مزه‌ شیر مادر تغییر کند و کودک از شیر خوردن امتناع کند!
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 ساعت قبل
به گزارش مشرق، مهدی کلهر روانشناس اجتماعی درباره آسیب‌هایی روانی و اجتماعی زندگی در خانه‌های کوچک اظهار کرد: آسیب هایی که خانه‌های کوچک دارد را در دو حوزه اجتماعی و روانشناختی می‌توانیم بررسی کنیم. این روانشناس بیان کرد: در حوزه اجتماعی، اگر این خانه‌ها در مکان‌های پر رفت و آمد ساخته شود مشکلات اجتماعی مانند افزایش ترافیک و حجم جمعیت در یک منطقه خاص را ایجاد کرده که به تبع آن مشکلات حمل نقلی نیز ایجاد خواهد شد. این روانشناس درباره آسیب‌های روانشناختی این خانه‌ها گفت: در رابطه با بحث روانشناختی معضلاتی ایجاد می‌شود و اگر قرار باشد یک زوج با فرزند کوچکشان در این خانه‌ها زندگی کنند بیشترین آسیب برای کودک است که در این بافت پرورش پیدا می‌کند. این روانشناس با اشاره به اینکه وقتی محیط محدود باشد و فرد نتواند محیط خود را کنترل کند این عدم کنترل باعث ایجاد خشم و پرخاشگری در فرد می‌شود، اضافه کرد: همچنین این احساس، آسیب‌های غیرمستقیمی را در فرد ایجاد کرده چرا که جنبه‌های روانشناختی در بلند مدت و غیرمستقیم رخ می‌دهد. او بیان کرد: زمانی که خانه محدود باشد و عرصه برای ما تنگ شود خشونت، پرخاشگری، ناامیدی، بیماری‌های روانی و … ایجاد می‌شود همچنین زمانی که فرد در محل کار خود دچار استرس و فشارهای بیرونی باشد برای کسب آرامش به محیط خانه رجوع می‌کند.
ایمناایمنا23 ساعت قبل
فاطمه ‌حاج ولی‌زاده با بیان اینکه شایع‌ترین عارضه پوکی استخوان، شکستگی‌های استخوانی است، افزود: پس از ۵۰ سالگی از هر سه زن یک نفر دچار شکستگی ناشی از پوکی استخوان می‌شود که این آمار در مردان کمتر است تا جایی که از هر پنچ نفر، یک‌نفر دچار شکستگی ناشی از پوکی استخوان می‌شود. تسکین علائم میگرن با کشف داروی ‌جدیدمتخصصان آمریکایی ‌در آزمایشات خود به داروی جدیدی دست پیدا کردند که علائم میگرن را تسکین می‌دهد. با مصرف داروی ubrogepant علائم بیماری میگرن در ۲۲ درصد از مبتلایان در مدت دو ساعت تسکین پیدا کرد. تضمین سلامت روده با مصرف گردواضافه ‌کردن گردو به رژیم غذایی، تنوع باکتری‌ها در روده را افزایش می‌دهد. یکی از مطالعات اخیر درباره این مغزهای خام نشان می‌دهد که مصرف گردو می‌تواند تغییرات مثبتی را در سطح باکتری‌ها روده به‌وجود بیاورد و در نتیجه سلامت روده‌ها تقویت می‌کند.
رکنارکنا1 روز قبل
تاثیرات روانی ناشی از دست رفتن خانه، شغل و زادگاه در اثر آتش سوزی سلامت روانی شمار زیادی از ساکنان این ایالت را دچار مشکل کرده است. کشنده‌ترین آتش سوزی در این ایالت در نوامبر سال ۲۰۱۸ رخ داد که سبب کشته شدن ۸۵ نفر شد. امروز تنها ۱۰ درصد از ۲۷ هزار سکنه منطقه آسیب دیده در آتش سوزی مذکور در آن جا زندگی می‌کنند. از ۱۸۸۰۰ سازه تخریب شده در آتش سوزی مذکور، نیمی مسکونی بودند. آتش سوزی‌های گسترده در کالیفرنیا در سال جاری ۲۰۰ هزار نفر را ناچار کرد خانه‌های خود را ترک کنند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در کنار آن ما چندین نسل است که نسل‌های غیرماهر تربیت می‌کنیم و حتی در حوزه تعلیم و تربیت ما نگاه مهارتی وجود ندارد و نسلی که پرورش پیدا می‌کند به عنوان شهروندانی فاقد مهارت‌های مقابله با بحران‌ها و مهارت‌های حل مسئله و مهارت کنترل خشم وارد زندگی اجتماعی می‌شوند. افسردگی که شاید از حالت طبیعی‌اش چند گام پیش‌تر رفته و التهاب و ناامنی درونی در افراد ایجاد کند. یک نکته مهم، عدم ارتباط موثر در فضای خانواده است. اینها عواملی است که وقتی به صورت پازل کنار هم قرار می‌گیرند به شرایطی که روی فرد اثر می‌کند، کمک می‌کنند. *رییس انجمن آسیب‌شناسی
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
بنابراین، روش‌های کاهش درد زایمان بسیار حائز اهمیت بوده و روش‌های دارویی و غیر دارویی با هدف کاهش سزارین می‌بایست مورد استفاده قرار گیرند. روش‌های دارویی عبارتند از تجویز سیستمیک‌ داروها، تجویز عمومی، روش‌های استنشاقی، بی‌حسی منطقه‌ای و روش‌های غیر دارویی شامل هیپنوتیزم، ماساژ، آروماتراپی و رفلکسولوژی است. تاثیر اسانس بهارنارنج بر تسکین درد زایمان نشان‌داد که استشمام اسانس بهارنارنج باعث کاهش درد زایمان شده است. گل میخک: میخک حاوی یک ترکیب فلاونویدی به نام اوژنول است که اثرات آنتی‌اکسیدان، ضد درد، ضد التهاب و میکروب‌کشی دارد. «گرما درمانی» یکی از روش‌های کاهش درد غیردارویی است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
تاثیرات روانی ناشی از دست رفتن خانه، شغل و زادگاه در اثر آتش سوزی سلامت روانی شمار زیادی از ساکنان این ایالت را دچار مشکل کرده است. کشنده‌ترین آتش سوزی در این ایالت در نوامبر سال ۲۰۱۸ رخ داد که سبب کشته شدن ۸۵ نفر شد. امروز تنها ۱۰ درصد از ۲۷ هزار سکنه منطقه آسیب دیده در آتش سوزی مذکور در آن جا زندگی می‌کنند. از ۱۸۸۰۰ سازه تخریب شده در آتش سوزی مذکور، نیمی مسکونی بودند. آتش سوزی‌های گسترده در کالیفرنیا در سال جاری ۲۰۰ هزار نفر را ناچار کرد خانه‌های خود را ترک کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، شیر مادر موهبتی الهی است که می‌تواند از تولد تا پایان زندگی ضامن رشد و تندرستی فرزند باشد. مواد موجود در شیر مادر باعث افزایش سطح ایمنی بدن کودک می‌شوند و شیر غذایی منحصربه‌فرد و کامل برای رفع نیازهای تغذیه‌ای کودک به‌حساب می‌آید. در برخی از مواقع، کودک به‌دلایل مختلف از خوردن شیر مادر امتناع می‌کند؛ این اتفاق که آن را «اعتصاب نوزاد در شیرخوردن» می‌نامند، ممکن است چندین وعده یا حتی چند روز طول بکشد؛ در این مطلب به علل اعتصاب در شیر خوردن و راهکارهای حل این مشکل خواهیم پرداخت. چراکودکمشیرنمی‌خورد؟ بعضی اوقات علت آن به‌آسانی مشخص می‌شود؛ از عمده‌ترین عللی که باعث امتناع کودک از شیر خوردن می‌شود می‌توان به تب، عفونت گوش، گرفتگی بینی (سرماخوردگی)، یبوست و اسهال اشاره کرد. اگر کودک بیشتر از ۶ ماه دارد ممکن است در حال دندان درآوردن باشد و به‌دلیل حساس شدن لثه‌هایش، مکیدن شیر مادر برایش دردناک شود؛ گاهی علت آن قاعدگی مادر است؛ در دوران قاعدگی به‌دلیل تغییرات هورمونی ممکن است مزه‌ شیر مادر تغییر کند و کودک از شیر خوردن امتناع کند!
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
در ایران اکنون ۱۴ میلیون جوان در سن ازدواج داریم، این تعداد هیچ دسترسی مشروعی برای پاسخگویی به میل جنسی‌شان وجود ندارد. یعنی آن مخاطب ۱۲ میلیون یا ۱۴ میلیون نفر جوانان در سن ازدواج باید عزم جدی برای این تغییر داشته باشند. یعنی وقتی با ۱۲ میلیون جوان در سن ازدواج مواجه هستیم، اولویت رسانه‌ای‌مان به سمت چندهمسری برود! رفتارهای سختگیرانه، آداب و رسوم اشتباه، دلایل غیرمنطقی از عوامل افزایش سن ازدواج است. فانتزی جنسی جامعه کجا به هم می‌ریزد؟ آیا غیر از فضاهای رسانه‌ای و محیط‌های کاری است؟!
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، میگرن یک اختلال عصبی – عروقی مربوط به عصب ترژمینال با اختلال در ساقه مغز است. سردرد میگرن به علت مزمن بودن و شیوع بالا، آثار بسیاری را برای فرد بیمار، خانواده و اجتماع در پی دارد؛ افسردگی، خستگی مزمن، غیبت از کار و ناتوانی، مشکلات خانوادگی و وابستگی دارویی، برخی از مشکلات روانی – اجتماعی این سردردهای مزمن است. محققان در پژوهشی با عنوان «تاثیر تمرین هوازی شدید بر شاخص‌های میگرنی و بهبود کیفیت زندگی در زنان مبتلا به میگرن» این موضوع را بررسی کرده‌اند. یک ماه قبل و بعد از پروتکل تمرینی، شاخص‌های سردرد میگرن شامل دفعات، مدت و شدت حملات مورد ارزیابی قرار گرفت. نویسندگان این مقاله می‌گویند: «یافته‌ها نشان داد که هشت هفته تمرین هوازی با شدت بالا باعث کاهش معنادار شاخص‌های سردرد میگرنی و بهبود کیفیت زندگی و افزایش آمادگی هوازی بیماران مبتلا شد.
ایسناایسنا1 روز قبل
پژوهشگران آمریکایی، نوعی الکترود از جنس کربن ابداع کرده‌اند که نسبت به الکترودهای فلزی، ایمن‌تر است و می‌تواند به تحریک عمقی مغز کمک کند. بیمارانی که به تحریک عمقی مغز نیاز دارند، باید با این واقعیت و خطرات احتمالی کاشت الکترود در مغز روبرو شوند. پژوهشگران در این پروژه، یک الکترود کربنی ابداع کرده‌اند تا به عنوان جایگزین الکترودهای فلزی به کار برود. تحریک عمقی مغز، نوعی روش درمانی است که طی آن، الکترودهایی در مغز کاشته می‌شوند و به تولید پالس‌های الکتریکی می‌پردازند که حرکات غیرمعمول بدن را کنترل می‌کنند. پزشکان معمولا از تحریک عمقی مغز، برای درمان افراد مبتلا به پارکینسون، رعشه و انقباض غیرارادی مکرر و طولانی در عضلات که «دیستونی» (dystonia) نامیده می‌شود، استفاده می‌کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از جام جم، اثرات تغذیه‌ای مفید اسیدهای چرب امگا ۳ امروزه بر کسی پوشیده نیست. اسیدهای چرب امگا ۳ که جزو اسیدهای چرب ضروری تلقی می‌شوند، شامل سه اسید چرب ایکوزا پنتا انوئیک اسید (EPA)، دو کوزا هگزا انوئیک اسید (DHA) و آلفا لینولنیک اسید (ALA) است. بدن ما قادر به سنتز این اسیدهای چرب نیست و باید از طریق منابع غذایی یا مکمل‌های دارویی نیاز بدن به این اسیدهای چرب تامین گردد. از آنجا که میزان اسیدهای چرب امگا ۶ در روغن‌های گیاهی بیشتر است (لینولنیک، گاما لینولنیک و آراشیدونیک اسید)، پس از سرخ کردن ماهی اغلب نسبت امگا ۳ به امگا ۶ کاهش می‌یابد. انجمن قلب آمریکا نیز ماهی پخته شده در فر یا ماهی آب پز را بهترین روش پخت ماهی برای بهره‌وری از منابع امگا آنها عنوان کرده است.
ایسناایسنا1 روز قبل
تحقیقات جدید کالج سلطنتی لندن بر تاثیر کوتاه مدت DMT و چگونگی تغییر فعالیت مغز یک شخص متمرکز شده است. به ۱۳ داوطلب در حالی که دارای کلاه EEG برای ضبط فعالیت امواج مغزی بودند، DMT تزریق شد. «کریستوفر تیمرمن» نویسنده اصلی این تحقیق می‌گوید: فعالیت مغز مشاهده شده در این مطالعه تقریبا بر خلاف آنچه بود که در روانگردان‌های دیگر شناخته شده است. الگوی کلی مشاهده شده در این مطالعه، فروپاشی فعالیت مغزی آلفا و بتا در اولین دقیقه از تجربه دارو بود. «رابین کارهارت-هریس» رئیس مرکز تحقیقات روانگردان توضیح می‌دهد: DMT یک روانگردان خاص و جالب است.

به انتهای لیست رسیدید