اخبار کسب و کار - آخرین و مهم ترین اخبار کسب و کار از خبرگزاری‌های ایران | خبری

اخبار « کسب و کار »

ایسناایسنا4 ماه قبل
دبیر علمی همایش زنان کارآفرین گفت: ما باور داریم کارآفرینی کسب‌وکار نیست بلکه یک سبک زندگی است. دبیر علمی همایش زنان کارآفرین اظهار کرد: زنان کارآفرین به دلیل انتظاراتی که از آن‌ها وجود دارد و به دلیل پنداره‌هایی که خودشان دارند در شرایط تحریم باید به موارد دیگر نیز توجه کنند و از خانواده غافل نشوند؛ از طرفی نگاه تک ساحتی به زنان کارآفرین یکی از مشکلات زنان کارآفرین است. وی عنوان کرد: ما باور داریم کارآفرینی کسب‌وکار نیست بلکه یک سبک زندگی است، زنان کارآفرین در مدیریت هماهنگ خانواده و سایر ابعاد زندگی در کنار کسب‌وکار موفق هستند، ادعای امروز ما این است که زنان کارآفرین در زمینه اداره خانواده بسیار تأثیرگذار هستند و صرفا مسئله مشارکت اقتصادی نیست. رهایی یادآور شد: لزوم ارائه رویکرد نوین به زندگی زنان کارآفرین زمینه‌ساز برگزاری این همایش شده است، یکی از مشکلات ما در حوزه سیاست‌گذاری این است که تعریف دقیقی از زن کارآفرین وجود ندارد، زن کارآفرین به معنای زن شاغل نیست بلکه سبک زندگی خودش را داشته و قدرت تصمیم‌گیری بالایی دارد. رهایی با اشاره به اینکه دیدگاه تعادلی یک دیدگاه ثابت است، یادآور شد: در این همایش آنچه برای ما مهم است تعادل و هارمونی در زندگی و کار مشخص شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ماه قبل
این نهادها بسته به اینکه درکدام بخش تخصص ومهارت دارند و کدام عناصر و مقوله‌ها را در کسب و کار کامیاب و کسب و کار ناکام اولویت می‌دهند به اندازه گیری می‌پردازند. برخی دیگر از همین نهادها رقابت پذیری را شاخص اصلی برای اندازه گیری موقعیت و رتبه کشورها برای سنجش کسب وکار معرفی کرده‌اند. نهادهایی هستند که سهولت در کسب و کار را شاخص مهمی در اندازه گیری بهتر یا بدتر شدن موقعیت کسب وکار معرفی می‌کنند. شوربختانه کسب و کار ایران از این زاویه نیز رخدادهای خوبی را تصویر نمی‌کند. ایام به کام کسب وکار نیست.
زومیتزومیت1 ماه قبل
امروزه روش کسب در آمد و فروش محصولات در هر زمینه کاری چیست؟ نیازی به توضیح نیست که امروز برای کسب در آمد از فروش محصول یا مهارت خودتان نیاز به راه اندازی یک کسب‌و‌کار اینترنتی دارید. راه اندازی یک کسب‌و‌کار اینترنتی روش‌های بسیاری دارد. طراحی سایت شما با قالب‌های وردپرسییک نکته را فراموش نکنید که، با تهیه یک قالب وردپرس مناسب، نیازی به طراحی سایت با برنامه‌نویسی نخواهید داشت. این یعنی طراحی سایت شما بدون نیاز به برنامه‌نویسی و تنها با کشیدن و رها کردن موس در بخش‌های مختلف صفحه! با استفاده از آموزش‌ها و منابع سایت میهن وردپرس می‌توانید یک کسب‌و‌کار اینترنتی راه اندازی کنید.
الفالف3 ماه قبل
انصاف در کسب و کارگروه عکس الف، ۹ اسفند ۱۳۹۷، ۰۹:۵۰ ۳۹۷۱۲۰۹۰۵۴۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارتصویر مغازه‌ای که باتوجه به وضعیت نامناسب اقتصادی از سود‌های کلان خود صرف نظر کرده است.
الفالف4 ماه قبل
به گزارش تسنیم، محیط مساعد کسب وکار به عنوان یکی از عوامل اصلی و موثر بر رشد اقتصادی و تولید کالا و خدمات به شمار میرود. مرکز پژوهش‌های مجلس در راستای الزامات بهبود فضای کسب و کار در بودجه ۹۸ پیشنهاداتی را ارائه کرده است. محیط مالی، مهمترین مولفه محیط کسب وکار است و ناپایداری مالی بودجه بخش دولتی تاثیر قابل توجهی بر نامساعد شدن محیط مالی دارد. بر اساس گزارش‌های داخلی و خارجی محیط کسب وکار در رابطه با وضعیت ایران، نظیر گزارش‌های «پایش محیط کسب وکار» اتاق ایران و «رقابت پذیری جهانی» مجمع جهانی اقتصاد، مولفه‌های دسترسی واحدهای تولیدی به منابع مالی و ثبات اقتصادی از جمله مهمترین اولویت‌ها در محیط کسب وکار ایران هستند. ضرورت دارد اولویت بندی در راستای تسهیل فرآیندهای کسب وکار را مد نظر قرار داد.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
به همین خاطر باید برای دهه‌های یک کسب وکار چاپی برنامه‌ریزی دقیق و حساب شده نمود. بر این اساس و با نگاهی کارآفرینانه به کسب وکار چاپ می‌توان روش‌هایی برای بازدارنگی کاهش ارزش یک کسب و کار چاپی پیشنهاد داد، در ادامه به دو روش ایجاد محرک‌ها و ایجاد مزیت رقابتی در یک کسب و کار می‌پردازیم. کسب یک مزیت رقابتی به تنهایی کافی نیست و کلید موفقیت در طول زمان، ایجاد یک مزیت رقابتی تخصصی و پایدار است. بازاری‌ها، مشتریان و رقبا ممکن است تغییر کنند، اما قابلیت‌ها و توانمندی‌های تخصصی یک کسب وکار از دوام بالایی برخوردار است. پس با تمرکز بر یک هدف و استفاده از خلاقیت و توانایی‌های خاص می‌توان ایجاد ارزش کرد.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
ما باید در دو حوزه بصورت همزمان برای بهبود محیط کسب وکار حرکت کنیم؛ یکی بهبود محیط کلان کسب و کار است و دیگری، بهبود محیط مربوط به کسب‌وکارهای دارای مزیت رقابتی. البته باید تاکید شود که بهبود محیط کسب و کار در توان یک دستگاه یا حتی یک قوه نیست. بهبود محیط کسب و کار نیاز به برنامه استراتژیک، تاکتیکی، عوامل عملیاتی و تکنیکی دارد؛ این سه مورد اگر بدون هدف و چشم بسته سیاست گذاری شده باشد هرگز نمی‌تواند به بهبود محیط کسب و کار منجر شود. وزیر اقتصاد مدتی قبل گفتند موانع زیادی بر سر راه بهبود محیط کسب و کار وجود دارد. به هر حال یکی از اولویت‌های سه گانه وزارت اقتصاد، بهبود محیط فضای کسب و کار است که اولویت شماره یک است.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
مرکز پژوهش‌های مجلس نوشته است: در سالهای اخیر نه تنها بهبودی در وضعیت کسب‌وکار کشور طبق شاخص سهولت کسب‌وکار صورت نگرفته، بلکه رتبه کشور رو به تنزل است. نمودار ۱ رتبه ایران را در گزارش انجام کسب و کار بانک جهانی در سالهای ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۹ نشان میدهد. نمودار ۲ رتبه ایران را در مقایسه با کشورهای سند چشم انداز در گزارش سال ۲۰۱۹ نشان میدهد. اما تحلیل تغییرات رتبه ایران علاوه بر مقایسه وضعیت امتیازات ایران در سال ۲۰۱۹ با اطلاعات سال ۲۰۱۸ بازنگری شده، نیازمند مقایسه با اطلاعات سال ۲۰۱۸ پیش از بازنگری نیز هست. با فرض چنین حالتی، در سالهای اخیر نه تنها بهبودی در وضعیت کسب وکار کشور طبق شاخص سهولت کسب‌وکار صورت نگرفته، بلکه رتبه کشور رو به تنزل است.
افکارنیوزافکارنیوز3 ماه قبل
مرکز پژوهش‌های مجلس با بررسی وضعیت ایران در گزارش کسب و کار جهانی، با یادآوری تغییر رتبه ایران با تعدیل اطلاعات اشتباه دولت در سال‌های گذشته نوشته است: در سالهای اخیر نه تنها بهبودی در وضعیت کسب‌وکار کشور طبق شاخص سهولت کسب‌وکار صورت نگرفته، بلکه رتبه کشور رو به تنزل است. نمودار ۱ رتبه ایران را در گزارش انجام کسب و کار بانک جهانی در سالهای ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۹ نشان میدهد. نمودار ۲ رتبه ایران را در مقایسه با کشورهای سند چشم انداز در گزارش سال ۲۰۱۹ نشان میدهد. اما تحلیل تغییرات رتبه ایران علاوه بر مقایسه وضعیت امتیازات ایران در سال ۲۰۱۹ با اطلاعات سال ۲۰۱۸ بازنگری شده، نیازمند مقایسه با اطلاعات سال ۲۰۱۸ پیش از بازنگری نیز هست. با فرض چنین حالتی، در سالهای اخیر نه تنها بهبودی در وضعیت کسب وکار کشور طبق شاخص سهولت کسب‌وکار صورت نگرفته، بلکه رتبه کشور رو به تنزل است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
به‌طور کلی از نگاه کارشناسان و فعالان اقتصادی، محیط کسب و کار کشور از جنبه‌های مختلف با طیفی از اختلالات روبه ‌رو است. یکی از مواردی که فعالان، متقاضیان راه‌اندازی کسب و کار و سیاستگذاران به‌طور مشترک از آن به‌عنوان عامل بازدارنده نام می‌برند، «پروسه و سازوکارهای موجود برای صدور مجوزهای کسب‌وکار» است. به گزارش پایگاه خبری اتاق ایران، در جدیدترین گام از پایش محیط کسب و کار، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در راستای اجرای ماده ۴ قانون بهبود مستمر محیط کسب‌وکار، برای نخستین بار با اجرای طرح نظرسنجی از فعالان اقتصادی کشور، عملکرد سازمان‌ها، نهادها و دستگاه‌های اجرایی زیر مجموعه سه قوه مرتبط با محیط کسب‌وکار را مورد ارزیابی قرار خواهد داد. نتایج این طرح تا پایان خردادماه سال جاری به‌صورت عمومی منتشر خواهد شد و در اختیار مسوولان و فعالان اقتصادی قرار می‌گیرد. بر اساس ماده ۴ قانون بهبود مستمر محیط کسب‌وکار، اتاق‌ها موظفند به منظور اطلاع سیاست‌گذاران از وضعیت محیط کسب و کار کشور، شاخص‌های ملی محیط کسب و کار در ایران را تدوین و به‌طور سالانه و فصلی حسب مورد به تفکیک استان‌ها، بخش‌ها و فعالیت‌های اقتصادی، سنجش و اعلام کنند.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مرکز پژوهش‌های مجلس با بررسی وضعیت ایران در گزارش کسب و کار جهانی، با یادآوری تغییر رتبه ایران با تعدیل اطلاعات اشتباه دولت در سال‌های گذشته نوشته است: در سالهای اخیر نه تنها بهبودی در وضعیت کسب‌وکار کشور طبق شاخص سهولت کسب‌وکار صورت نگرفته، بلکه رتبه کشور رو به تنزل است. نمودار ۱ رتبه ایران را در گزارش انجام کسب و کار بانک جهانی در سالهای ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۹ نشان میدهد. نمودار ۲ رتبه ایران را در مقایسه با کشورهای سند چشم انداز در گزارش سال ۲۰۱۹ نشان میدهد. اما تحلیل تغییرات رتبه ایران علاوه بر مقایسه وضعیت امتیازات ایران در سال ۲۰۱۹ با اطلاعات سال ۲۰۱۸ بازنگری شده، نیازمند مقایسه با اطلاعات سال ۲۰۱۸ پیش از بازنگری نیز هست. با فرض چنین حالتی، در سالهای اخیر نه تنها بهبودی در وضعیت کسب وکار کشور طبق شاخص سهولت کسب‌وکار صورت نگرفته، بلکه رتبه کشور رو به تنزل است.
افکارنیوزافکارنیوز3 هفته قبل
قابل‌ذکر است که در ۴ دوره نخست اجرای این طرح، دشواری تأمین مالی از بانک‌ها به عنوان نامساعدترین مؤلفه کسب و کار ارزیابی شده بود اما در ۶ دوره اجرا از پاییز ۱۳۹۶ تا زمستان ۱۳۹۷، غیرقابل پیش‌بینی بودن و تغییرات قیمت مواد اولیه و محصولات، نامساعدترین مؤلفه کسب و کار ارزیابی شده است. محدودیت دسترسی به برق در ۶ دوره اجرای طرح مساعدترین مؤلفه کسب و کار ارزیابی شده است. بر اساس یافته‌های این طرح در زمستان ۱۳۹۷، استان‌های سیستان و بلوچستان، البرز و کردستان به ترتیب دارای بدترین وضعیت محیط کسب و کار و استان‌های گیلان، آذربایجان غربی و زنجان به ترتیب دارای بهترین وضعیت محیط کسب و کار نسبت به سایر استان‌ها ارزیابی شده‌اند. *وضعیت محیط کسب و کار در بخش‌های مختلفبراساس نتایج این پایش در زمستان ۱۳۹۷، وضعیت محیط کسب و کار در بخش خدمات در مقایسه با بخش‌های کشاورزی و صنعت نامناسب‌تر ارزیابی شده است. میانگین ارزیابی محیط اقتصادی عدد ۶/۴۹ است که در ارزیابی فصل گذشته عدد ۶/۵۴ حاصل شده بود و میانگین ارزیابی محیط نهادی عدد ۶/۲۳ است که در فصل گذشته عدد ۶/۴۱ ارزیابی شده بود.
فوتبالیفوتبالی2 هفته قبل
وب سایت رسمی فوتبالی- گزارشی در روزنامه ایران ورزشی درباره وضعیت حاکم بر فوتبال ایران به خصوص استقلال و پرسپولیس نوشته شده است. و بدتر اینکه حتی تیم‌های پرطرفداری مثل پرسپولیس و استقلال هم دچار این وضعیت هستند. در ابعاد مدیریتی، اغلب مدیران فوتبالی ایران «مفت باز» هستند، بی‌آنکه کوچکترین ناراحتی‌ از عملکردشان داشته باشند. این یک فاجعه مدیریتی تمام عیار است که در فوتبال عوام‌زده ایران، کسی به آن توجهی نمی‌کند. علت هم ساده و روشن است؛ کلوپ یکی از معتبرترین برندهای مربیگری در فوتبال امروز است و در باشگاه «جا» افتاده.
ایرناایرنا1 ماه قبل
هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست* دیگر اخبار برجسته شهرآرا آنلاین به شرح زیر است: - باقی بافت- گوشت در ماه رمضان گران نمی‌شود- خانه گفتمان معماری و شهرسازی برپا شود- خداحافظی خط ویژه با نرده‌های آهنی* پایگاه خبری قدس آنلاین: - نماینده نیشابور در مجلس: دولت مصوبه مجلس درباره افزایش حقوق ‌ها را به طور دقیق اجرا کند- تکلیف اجرای پروژه کمربند جنوبی مشهد به کجا رسید؟ - افزایش ۱۸ درصدی مقرری ‌بگیران بیمه بیکاری در خراسان رضوی- فقط ۱۰ درصد ورزشگاه امام رضا (ع) به هواداران استقلال اختصاص دارد* پایگاه خبری صبح توس: - سالن ۶ هزار نفری ثامن مشهد سال آینده تکمیل می‌شود- ۵۰ هزار شغل با اولویت مناطق سیل‌زده سامان‌دهی می‌شود* پایگاه خبری صبح هشتم: - معاون شهردار مشهد: ادعای حذف فساد غیر ممکن است باید شرایط بروز آن را سخت کنیم- نماینده مجلس: جهاد کشاورزی خراسان رضوی برای وزارتخانه مهم نیست- ۴۵۰ طرح اشتغال محور در خراسان رضوی افتتاح شد۱۹۲۲/۷۴۸۹انتهای پیام /*
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
در سال‌های اخیر اقتصاد ایران با پدیده دلالی بیش از گذشته دست و پنجه نرم می‌کند. دلالی توانسته بازارهای مختلف همچون ارز، مسکن، خودرو و حتی شکر را از مسیر اصلی خود خارج کند و قیمت‌های نجومی را برای آن‌ها به ارمغان بیاورد. دلار بانکی چند؟ روند صعودی نرخ ارز در روزهای اخیر، امروز نیز ادامه یافت و قیمت فروش دلار در صرافی‌های مجاز نسبت به روز گذشته ۵۰ تومان افزایش داشته است. قیمت خرید ارز در بانک‌ها چند روزی است که با افزایش همراه بوده و امروز نیز قیمت خرید دلار ۸۰ تومان افزایش داشته، چراکه نرخ خرید دلار در روز گذشته ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان بوده است. این صرافی‌ها همچنین امروز هر دلار آمریکا را ۱۴ هزار و ۹۰ تومان خریده و ۱۴ هزار و ۱۹۰ تومان می‌فروشند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
در سال‌های اخیر اقتصاد ایران با پدیده دلالی بیش از گذشته دست و پنجه نرم می‌کند. دلالی توانسته بازارهای مختلف همچون ارز، مسکن، خودرو و حتی شکر را از مسیر اصلی خود خارج کند و قیمت‌های نجومی را برای آن‌ها به ارمغان بیاورد. دلار بانکی چند؟ روند صعودی نرخ ارز در روزهای اخیر، امروز نیز ادامه یافت و قیمت فروش دلار در صرافی‌های مجاز نسبت به روز گذشته ۵۰ تومان افزایش داشته است. قیمت خرید ارز در بانک‌ها چند روزی است که با افزایش همراه بوده و امروز نیز قیمت خرید دلار ۸۰ تومان افزایش داشته، چراکه نرخ خرید دلار در روز گذشته ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان بوده است. این صرافی‌ها همچنین امروز هر دلار آمریکا را ۱۴ هزار و ۹۰ تومان خریده و ۱۴ هزار و ۱۹۰ تومان می‌فروشند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 ماه قبل
وی با بیان اینکه یکی از حوزه‌هایی که در شرایط اقتصادی فعلی می‌تواند تحت تاثیر قرار گیرد حوزه بانکی است، گفت: فضای مجازی به شدت متحول شده و رکن اصلی آن اقتصاد است که بر پایه تکنولوژی با کارکرد اجتماعی است. رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشور با بیان اینکه با توسعه بازارها چند نکته مغفول ماند، گفت: عدم احراز هویت یکی از نکات مهمی بود که مورد غفلت قرار گرفت، بحث دیگر موضوع امنیت بود؛ که مراجع رسمی باید به آن توجه کنند. سید ابوطالب نجفی، مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک نیز در همایش «مدیریت تداوم کسب‌وکار در صنعت بانکی» ضمن بیان اینکه در این رابطه، برنامه‌ریزی برای شناسایی تهدیدهایی که سرویس‌ها، سازمان‌ها و صنعت بانکی با آن مواجه هستند از اهمیت بالایی برخوردار است، مهم‌ترین چالش‌های صنعت بانکی را مهاجرت نیروهای نخبه دانست و حفظ آنها را برای تداوم این کسب و کار ضروری عنوان کرد. وی افزود: در اغلب تهدیدهای سایبری صنعت بانکی نشانه می‌رود که برای مقابله با آن ضروری است بانک‎ها برنامه‌ریزی کنند. نجفی یکی دیگر از مهم‌ترین تهدیدات در صنعت بانکی را سامانه‌ها دانست و اظهار کرد: سابقه برخی از این سامانه‌ها در دنیا به ۴٠ سال پیش و در ایران به ٣٠ سال پیش باز می‌گردد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
بدان دلیل که فضای کسب و کار یکی از مهم‌ترین عوامل تعیین‌کننده وضعیت اقتصادی و جذب سرمایه و تصمیم‌گیری سرمایه‌گذاران محسوب می‌شود. با توجه به جایگاه نامناسب فضای کسب و کار در کشور این مقوله از اهمیت دوچندانی برخوردار می‌شود. دومین راهکاری که می‌تواند شرایط را برای بهبود فضای کسب و کار ایجاد کند به پیگیری مسائل بهبود کسب و کار در شورای‌‌عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا مربوط می‌شود. بازنگری در فرآیند تصویب قوانین و مقررات در سطح مجلس مبتنی بر ملاحظات بهبود کسب و کار از دیگر راهکارهایی است که برای بهبود فضای کسب و کار بر آن تاکید شده است. راهکاری که همواره از آن به‌عنوان یکی از موانع اصلی برای بهبود فضای کسب و کار یاد شده بود.
ایسناایسنا3 ماه قبل
طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار (تکاپو) مصوب شورای عالی اشتغال کشور و یکی از برنامه‌های اصلی و محوری توسعه اشتغال در کشور بوده و در ۳۱ استان کشور در حال اجراست. معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: طرح تکاپو ذیل قرارگاه اقتصاد مقاومتی تحت عنوان توسعه رسته‌های پراشتغال منطقه‌ای نیز قرار داشته و یکی از طرح‌های اقتصاد مقاومتی کشور است. موسی بی‌باک، هدف از اجرای طرح تکاپو را توسعه اشتغال پایدار از طریق بهسازی دینامیک اشتغال در سطح مناطق و توسعه رسته‏‌های کسب ‏وکاری منتخب و اولویت‌دار در سطح ملی و استان‏ها عنوان کرد. «مریم رزاقی» کارگزار توسعه کسب‌و‌کار و اشتغال پایدار (تکاپو) در استان گلستان نیز در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: طرح تکاپو در ۳۱ استان کشور در حال اجرا است. از این رو توسعه خدمات مولد شامل خدمات گردشگری و فناوری اطلاعات جهت تحریک بخش‌های اقتصادی، و توسعه خدمات فنی مهندسی و خدمات حمل و نقل جهت خدمت‌رسانی به مشاغل درون استانی، می‌تواند یکی از سیاست‌های مناسب برای توسعه اشتغال استان گلستان باشد.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد نیک نژاد صبح چهارشنبه در حاشیه مسابقات ملی شتاب دهی کسب و کار شهری تاکید کرد: هدف برگزاری این مسابقه ایجاد شغل و خلاقیت در بین دانشجویان است. وی تصریح کرد: دانشجویانی که بتوانند در این مسابقه ایده‌ی برتری ارائه دهند به سازمان کار آفرینی فرستاده می‌شود و از ایده دانشجو در اختصاص به برپایی شغل حمایت می‌شود. نیک نژاد یادآور شد: اولین مسابقه در اردیبهشت امسال برگزار شد و مورد استقبال از سوی دانشجویان قرار گرفت و ایده‌های برتر به سازمان کار آفرینی فرستاده شدند و دانشجویان توانستند کسب و کارهای خود را راه اندازی کنند. دبیر انجمن علمی دانشگاه هنر و معماری شیراز افزود: عصر امروز دومین دوره مسابقه آغاز می‌شود و تا فردا ادامه دارد و همچنان ما در تلاش هستیم که بتوانیم در اردیبهشت سال ۹۸ سومین دوره مسابقه شتاب دهی کسب و کار و خلاق شهری را برگزار کنیم.
زومیتزومیت4 ماه قبل
آمازون به‌عنوان غول تجارت الکترونیک جهان، اطلاعات فراوانی از خرید مشتریان دارد و با استفاده از آن‌ها، می‌تواند تبلیغات هدفمند بفروشد. درواقع، تبلیغ‌دهنده‌ها، افراد را به‌کمک سرویس‌های تبلیغاتی آمازون یافتند که از اطلاعات عالی آن شرکت، یعنی عادت‌های خرید آنلاین مصرف‌کننده‌ها، قدرت می‌گیرد. سرویس‌های تبلیغاتی آمازون، زمانی محدودیت داشتند، اما امروز به سومین ستون کسب‌وکار آن‌ها (درکنار تجارت الکترونیک و خدمات ابری) بدل شده‌اند. هسته‌ و نمونه‌های اولیه‌ی کسب‌وکار تبلیغاتی آمازون، محصولات ساده‌ای هستند که درکنار نتایج جستجوی دیگر درAmazon. com نمایش داده می‌شوند. آمازون اطلاعات دقیقی از عادت‌های خرید کاربران داردبه‌هرحال، ‌ آمازون با استفاده از اطلاعاتی شبیه به موارد بالا، یک سرویس تبلیغاتی راه‌اندازی کرده است که به آژانس‌های فعال در آن حوزه، امکان بهره‌برداری از اطلاعات خرید کاربران را می‌دهد.
ایسناایسنا23 ساعت قبل
در جلسه مشترک معاونت حقوقی رئیس جمهور و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی موانع تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار در ایران بررسی شد. به گزارش ایسنا، جلسه بررسی موانع حقوقی تسهیل کسب‌وکار در ایران با حضور لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس‌جمهور، سرپرست امور پژوهش‌های حقوقی معاونت تحقیقات، آموزش و حقوق شهروندی و نماینده دفتر مطالعات اقتصادی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و برخی از پژوهشگران برگزار شد. در ابتدای این نشست، امین جعفری سرپرست امور پژوهش‌های حقوقی، گزارشی از اقدامات پژوهشی انجام شده در حوزه قوانین و مقررات بهبود محیط کسب و کار در ایران ارائه داد. مرکز مالمیری اضافه کرد: علی‌رغم تلاش قوای مقننه و مجریه برای شناسایی قوانین و مقررات مخل کسب و کار، این امر تا به امروز صورت نگرفته؛ چرا که این کار بسیار سهمگین و سخت است. وی افزود: ادبیات مقررات‌زدایی به شیوه‌ای که در دیگر کشورها وجود دارد در ایران وجود نداشته و بستر نظام حقوقی ما این ظرفیت را دارا نیست.

مرجع کسب و کار هنر در ایران

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ماه قبل
از آن جایی که هنر معاصر ایران در تمام شاخه‌ها گستره‌تر و فعال‌تر شده، نیاز به مباحثه و گفت وگو درباره‌‌‌ اقتصاد هنر بیش از پیش احساس می‌شود.
رکنارکنا1 ماه قبل
سفر به جزیره کیش و تور کیش برای بسیاری از مردم جنبه تفریحی دارد اما در این بین افرادی در پی یافتن و جست و جوی فرصت‌های شغلی موجود، نیز به این جزیره سفر میکنند. رزرو هتل کیش به منظور بررسی فرصت‌های سرمایه گذاری و کاری بی شک نباید هزینه‌ای زیادی داشته باشد پس رزرو هتل ترنج کیش برای بررسی فرصت‌های شغلی گزینه‌ای مناسب نیست. کارمندی در جزیره کیشبا رزرو تور کیش به سرعت و بعد از رسیدن به هتل کیش اقامتی خود، درمیابیم می‌توان خانه‌ای کرایه کرد و کارمند یکی از هتل‌ها و یا آژانس‌های هواپیمایی شد. در این هنگام به خوبی متوجه خواهید شد که چرا هزینه اقامتی هتل کیش کمی بالاتر است. ثبت شرکت در کیشکیش منطقه آزاد تجاری است و با رزرو تور کیش می‌توانید اطلاعاتی راجع به ثبت شرکت و فعالیت اقتصادی در این جزیره کسب نمایید.
ایسناایسنا4 ماه قبل
معاونت تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مرکز ملی فرش ایران با هدف افزایش بهره‌وری و بهبود فضای کسب و کار صنعت فرش دستباف و واگذاری تصدی‌گری‌ها به اتحادیه فرش تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند. وی با بیان اینکه تعاونی‌ها نقش استراتژیکی در ساماندهی و توانمندسازی فعالان و بافندگان فرش دستباف دارند، گفت: با توانمندسازی تعاونی‌های فرش دستباف می‌توان به بهبود وضعیت کسب و کار این مشاغل کمک کرد. تعاونی‌های فرش دستباف در دو گرایش تعاونی‌های تولیدی و تأمین نیاز فعال هستند که به دنبال افزایش بهره‌وری و صرفه اقتصادی هستند. کبیری به پنج عامل موفقیت تعاونی‌های فرش دستباف اشاره کرد و گفت: اولین عامل این است که در تعاونی‌های فرش دستباف زمینه جذب نیروهای متخصص و آموزش دیده فراهم شده است. رئیس مرکز ملی فرش ایران با اشاره به راه اندازی تعاونی‌های فرش دستباف، پیشنهاد کرد که تعاونی‌های حوزه فرش دستباف مجوز فعالیت خود را با مشورت مرکز ملی فرش ایران و ادارات استانی این مرکز دریافت کنند تا اصالت فرش دستباف ایرانی با چالش مواجه نشود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 هفته قبل
دهنوی گفت: ۵ اقدام مهم و اساسی در حال انجام است که در بهبود فضای کسب و کار اثر کوتاه مدت و بلند مدت خواهد داشت. در روش شناسی سهولت روش‌های کسب و کار ۷۰ روش دیگر نیز احصاشده که می‌تواند موجب بهبود فضای کسب و کار شود. پورابراهیمی گفت: وزارت اقتصاد باید از طریق دولت پنجره واحدی را برای بهبود فضای کسب و کار ارائه دهد. سلاح ورزی گفت: نااطمینان بودن فضای کسب و کار و تعدد بخشنامه‌ها مهمترین موانع پیش روی کسب و کار است. تلاش‌های جدی برای اجرای بهبود قانون فضای کسب و کار شده است همچنان اراده قوی در بدنه اجرایی دولت برای رفع موانع بهبود فضای کسب و کار در دولت وجود ندارد بنابراین یکی از تصمیمات می‌تواند ورود جدی به این مسئله باشد.
ایرناایرنا2 ماه قبل
با نزدیک شدن به زمان برگزاری این شیوه گزینشی ورودی دانشگاه‌ها موسسات آموزشی بازارشان داغ‌تر شده و شنیده می‌شود برای یک ساعت مشاوره انتخاب رشته از ۲۰۰ هزار تومان تا دو میلیون تومان دریافت می‌کنند. وی افزود: قابل پذیرش نیست که برخی موسسات کنکور هر مطلبی را منتشر کنند و نظارتی بر آنها نباشد. کریمی گفت: اگر مسئولان نمی‌توانند در شرایط کنونی کنکوررا حذف کنند حداقل می‌توانند بر بازار موسسات فرهنگی که برای کنکور فعالیت می‌کنند، نظارت داشته باشند. کریمی افزود: برخی از این موسسات برای برگزاری یک جلسه مشاوره و تعیین رشته بیش از ۵۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند. وی ادامه داد: در حال حاضر یک ناعدالتی آموزشی در آموزش و پرورش ما وجود دارد و آن وجود مدارس خاص است.
فارسفارس4 ماه قبل
در مقابل آن‌هایی که با حربه‌های مختلف به دنبال جلوگیری از مبارزه با مفاسد هستند و سعی می‌کنند فضای کسب و کار استان را امنیتی جلوه دهند، آمارهای کشوری چیز دیگری می‌گوید. آدرس غلط فضای امنیتی کسب و کاربا شروع این مبارزه که در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز با جدیت آغاز شد برخی برای دادن آدرس غلط و خلاص شدن خود از مخمصه، بحث امنیتی شدن فضای کسب و کار استان را به میان کشیدند و عده‌ای نیز که تازه به دوران رسیده‌اند برای بازگشتن به وضعیت سابق و تساهل و تسامحی که در برابر مفاسد صورت می‌گرفت، اشک تمساح ریختند و فضای کسب و کار استان را امنیتی جلوه دادند. اما در مقابل آن‌هایی که با حربه‌های مختلف به دنبال جلوگیری از مبارزه با مفاسد هستند و سعی می‌کنند فضای کسب و کار استان را امنیتی جلوه دهند، آمارهای کشوری چیز دیگری می‌گوید و استان نه تنها گرفتار فضای کسب و کار امنیتی نشده بلکه توانسته در کشور رتبه اول را به خود اختصاص دهد که خود دلیلی گویا برای منسوخ بودن فضای امنیتی در استان است. کسب عنوان بهترین محیط کسب و کار از سوی استان در کشور از پاییز ۹۶ تا پاییز ۹۷ حکایت از بهبود فضای اقتصادی استان دارد که با تحلیل بسترهای رسیدن به این رتبه، می‌توان به ادامه این مسیر امیدوار بود. البته در کنار همه آنها هماهنگ نمودن سایر دستگاههای اجرایی و خدمات رسان با دستگاه اقتصادی استان توسط استاندار استان در جهت حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری نیز در بهبود فضای کسب و کار بسیار تاثیر گذار بوده است.

به انتهای لیست رسیدید