اخبار کسب و کار - آخرین و مهم ترین اخبار کسب و کار از خبرگزاری‌های ایران | خبری

اخبار « کسب و کار »

تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنج‌شنبه در پایگاه اطلاع‌رسانی خود اعلام کرد که دوره تنفس ۹۰‌روزه‌ای را برای اجرای تحریم‌هایی که هفته گذشته علیه ایران وضع کرده، در نظر گرفته است. وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین تأکید کرده است که راه‌اندازی کسب‌وکار جدید در ایران از سوی شرکت‌های خارجی مشمول این دوره تنفس ۹۰ روزه نمی‌شود و شرکت‌های خارجی در صورت راه‌اندازی کسب‌وکار جدید در ایران بلافاصله از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم خواهند شد. هفته گذشته وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که به دستور شخص دونالد ترامپ رئیس‌جمهور این کشور، ‌ تحریم‌های جدیدی را علیه صنایع فلزات ایران وضع کرده است. این وزارتخانه پیش از این نیز تحریم‌های متعددی را علیه بخش‌های مختلف اقتصاد ایران وضع کرده بود. کارشناسان آمریکایی و نهادهای بین‌المللی اذعان کرده‌اند که اثر تحریم‌های آمریکا بر اقتصاد ایران تخلیه شده و آمریکا ابزار تحریمی بیشتری برای اعمال فشار بر اقتصاد ایران در اختیار ندارد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
یاری از برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در اوایل سال آینده خبر داد و حضور فعال بازرگانان و صنعت‌گران استان آذربایجان‌شرقی در این کمیسیون را خواستار شد. طی ۲۵ سال گذشته روابط دیپلماتیک بین بلاروس و ایران به سطح بالایی از همکاری‌های سیاسی و اقتصادی رسیده است. در ماه ژوئن سال ۲۰۱۸ ملاقات بین الکساندر گریگورویچ لوکاشنکو رییس جمهور بلاروس و دکتر روحانی رییس جمهور ایران انجام شد. به رغم محدودیت‌های ناشی از تحریم‌ها، روابط تجاری – اقتصادی ایران و بلاروس کماکان بصورت فعالانه در حال گسترش هستند. مهم‌ترین مرحله توسعه همکاری دوجانبه بین دو کشور، برگزاری چهاردهمین نشست جلسه کمیسیون همکاری‌های بین المللی مشترک بلاروس و ایران در زمینه اقتصادی در ۲۳-۲۲ ژانویه سال ۲۰۱۸ بود.
مهرمهر1 روز قبل
وی افزود: در استان یزد با صادرات خوبی مواجه بوده‌ایم و این در حالی است که برخی از اقلام صادراتی ما از گمرک استان خارج نمی‌شود اما مقرر شد گمرک یزد آمار کاملی از گمرکات دیگر نقاط کشور دریافت کند تا بتوانیم یک ارزیابی کامل و صحیح از صادرات استان یزد داشته باشیم. طالبی عنوان کرد: باید برای حوزه صادرات با کمک اتاق بازرگانی، بخش خصوصی و تشکل‌های صنعتی، برنامه ریزی داشته باشیم زیرا به نظر می‌رسد ظرفیت استان بیش از آن چیزی است که امروز فعال شده و می‌توانیم با استفاده از همه ظرفیت‌های استانی و کشوری یک جهش جدی در اقتصاد و صادرات استان به وجود بیاوریم. استاندار یزد از صادرکنندگان خواست: در حوزه اوراسیا و استفاده از این ظرفیت‌ها فعال شوند تا همکاری خوبی را در این بخش شاهد باشیم. طالبی عنوان کرد: با توجه به شرایط حاکم در کشور، آمار بیکاری در استان بالاست اما حدود ۳۰ درصد اشتغال استان یزد در اختیار نیروهای غیربومی است. وی افزود: اینکه نیروهای بومی یزد بیکار باشند، توجیهی ندارد و امیدواریم صنعتگران ما به این موضوع توجه کنند و اهتمام ویژه برای رفع مشکل بیکاری نیروهای بومی یزد به ویژه تحصیلکرده‌ها داشته باشند.
مهرمهر1 روز قبل
علمدار یزدی همچنین از صدور ۹۹۴ کارت بازرگانی در استان یزد خبر داد و از تلاش‌های اتاق بازرگانی در این زمینه قدردانی کرد. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد همچنین خاطرنشان کرد: در یزد روزانه ۱۴ میلیارد تومان سرمایه گذاری جدید صنعتی و معدنی انجام می‌شود. وی عنوان کرد: بیش از ۴۶ هزار واحد صنفی فعال در استان یزد داریم و استان یزد طبق برنامه هشتگانه رونق تولید، عمل کرده که شامل بهبود فضای کسب و کار، توسعه فناوری و شرکت‌های دانش بنیان، وام‌های تبصره ۱۸، اصلاح نظام توزیع، تأمین منابع مالی و توسعه سرمایه گذاری و … بوده است. وی با اشاره به اهمیت بخش صادرات برای دولت عنوان کرد: محدودیت‌های چک برگشتی با شرایط خاصی که در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مورد بررسی قرار می‌گیرد، برطرف شده که در این زمینه از اعضای شورای تأمین استان یزد قدردانی می‌کنیم. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد افزود: واحدهایی که دارای بالای ۱۰۰ نفر اشتغال داشته باشند و یک میلیون صادرات داشته باشند، محدودیت چک برگشتی آنها لغو می‌شود.
الفالف1 روز قبل
بدیهی است توسعه روابط سیاسی با همه دولتهایی که بطور متقابل به کشور ما احترام میگذارند هم، به نفع اقتصاد ایران است و باید همچنان در دستور کار دولت محترم باشد. ۰ نظر، ۳۹ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارگروه اقتصادی الف، ۲۶ دی ۱۳۹۸، ۱۹:۲۰ ۳۹۸۱۰۲۶۰۷۴به گزارش خبرگزاری فارس، ‌۲۴ اقتصاددان کشور در نامه‌ای به رئیس‌جمهور راهکارهای دهگانه را بدون کمک خارجی برای نجات اقتصاد ایران پیشنهاد کردند. متن نامه به این شرح است: جناب آقای حسن روحانی، رئیس محترم جمهوری اسلامی ایرانسلام علیکم؛ امروز در بانک مرکزی فرمودید بلد نیستید با تکیه بر داخل و بدون کمک خارجی مشکلات اقتصادایران را حل کنید. یادآوری میکنیم کثیری از کارآفرینان و کارشناسان کشور تاکید دارند مشکلات اصلی اقتصاد کشور، بیشتر ناشی از سوءمدیریت و «تحریم داخلی» است نه خارجی. همه سفارتخانه‌های ایران را مامور کنید با تمام توان به کمک صادرکنندگان کالاها و خدمات ایرانی بشتابند.
مهرمهر1 روز قبل
وی با انتقاد از نحوه عملکرد برخی تشکل‌های حوزه صنعت، بیان کرد: لازم است صنعتگران در حوزه فعالیت تشکل‌های صنفی خود بازنگری داشته باشند. عظیمی ادامه داد: با تولیدکنندگان موافقیم که دولت باید ساز و کار صادرات و تولید را فراهم کند اما معتقدیم صنعتگران نیز باید خود را از طریق تشکل‌ها تقویت کنند. معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار یزد تاکید کرد: تشکل‌های حوزه صنعت باید نظام‌مند و با مکانیزم جلو بروند و ضعف‌های خود را برطرف کنند زیرا معتقدیم اگر دولت ضعف‌هایی دارد، تشکل‌های صنعتی نیز ضعف‌هایی دارند که باید آن را برطرف کنند. وی خطاب به صنعتگران بیان کرد: اگر می‌خواهید فضای کسب و کار بهبود پیدا کند، فضای کار باید تقویت شود و صنایع باید انرژی بیشتری بگذارند. به گزارش مهر، در این نشست تولیدکنندگان حوزه کاشی و سرامیک مسائل و مشکلات خود به ویژه در حوزه صادرات را مطرح کردند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
بر اساس گزارش زنان، کسب‌وکار و قانون ۲۰۲۰، حقوق قانونی زنان هنوز سه‌چهارم مردان است.» بر اساس گزارش زنان، کسب‌وکار و قانون که روز گذشته منتشر شد، چگونگی اثرگذاری قوانین و مقررات بر فرصت‌های اقتصادی زنان در ۱۹۰ کشور جهان را بررسی می‌کند. در رتبه‌بندی این ۱۹۰ کشور، سه کشور سودان، یمن و غزه نمره‌ای کمتر از ایران دارند. گزارش سال ۲۰۲۰، تغییرات دو سال اخیر در جهان را تا پایان سپتامبر ۲۰۱۹ بررسی کرده است. نمره کشور از نظر پرداخت دستمزد و مدیریت دارایی نیز به ترتیب ۵۰ و ۴۰ است. رسیدن به برابری جنسیتی تنها یک حق نیست، بلکه برای رشد اقتصادی و توسعه کشور مفید است.» نقشه زیر نابرابری جنسیتی در ارتباط با فرصت‌های اقتصادی را در قوانین و مقررات ۱۹۰ کشور جهان نشان می‌دهد: ​
تابناکتابناک1 روز قبل
ضوابط جدید محیط زیست- سازمان محیط زیست کشور مکلف است با رعایت مواد (۲) و (۳) قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار ضوابط استقرار زیست محیطی را به صورت کامل حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ تهیه و به هیئت مقررات زدایی ارسال نماید. همچنین این وزارت حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۹/۰۲/۰۱ فعالیت‌های ممنوعه برای جرایم مورد اشاره مشخص نماید. - اتحادیه صادر کنندگان گیاهان دارویی و فرآورده‌های غذایی ایران مکلف است حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۸/۱۲/۱۵ فهرستی از صادر کنندگان به همراه شرایط ارزیابی آنها تهیه و به هیئت مقررات زدایی ارسال نماید. بررسی مجوزهای اتاق تعاون ایرانبا عنایت به بررسی‌های انجام شده در خصوص موضوع مذکور، هیئت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار به شرح ذیل اتخاذ تصمیم نمود:۱- مجوزهای اتاق تعاون شامل صدور کارت بازرگانی، صدور کارت عضویت به تصویب رسید. ۲- به دلیل معتبر نبودن مبانی قانونی مجوز گواهی فعالیت، بررسی آن از دستور کار خارج شد و بر این اساس بارگذاری آن در درگاه ملی مجوزهای کسب و کار موضوعیت ندارد.
ایرناایرنا1 روز قبل
طی ۲۵ سال گذشته روابط دیپلماتیک بین بلاروس و ایران به سطح بالایی از همکاری‌های سیاسی و اقتصادی رسیده است. در ماه ژوئن سال ۲۰۱۸ ملاقات بین الکساندر گریگورویچ لوکاشنکو رییس جمهور بلاروس و دکتر روحانی رییس جمهور ایران انجام شد. به رغم محدودیت‌های ناشی از تحریم‌ها، روابط تجاری – اقتصادی ایران و بلاروس کماکان بصورت فعالانه در حال گسترش هستند. در مقابل ایران میوه جات تازه و خشک، آجیل، دستگاه‌های پزشکی و دارو را به بلاروس صادر می‌کند. مهمترین مرحله توسعه همکاری دوجانبه بین دو کشور، برگزاری چهاردهمین نشست جلسه کمیسیون همکاری‌های بین المللی مشترک بلاروس و ایران در زمینه اقتصادی در ۲۳-۲۲ ژانویه سال ۲۰۱۸ بود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
دلیل این رویکرد ضعف مزمن کارآیی و نامعلوم بودن آینده روابط تجاری بریتانیا و اتحادیه اروپا به‌شمار می‌روند. در صورت وقوع چنین پیش‌بینی بریتانیا بدترین بازدهی خود را در طول یک دهه اخیر تجربه خواهد کرد. یک‌سوم دیگر از اقتصاددانان اظهار کرده‌اند رشد تولید ناخالص داخلی در سال‌جاری میلادی اندک خواهد بود، برخلاف رویکردی که افزایش مصارف عمومی را دلیلی بر افزایش رشد اقتصادی عنوان می‌کرد. سایر شرکت‌کنندگان در نظرسنجی احیای اقتصادی پس از انتخابات را اندک، موقت، ناامیدکننده، محدود یا رشدی که قابل‌توجه نیست عنوان کرده‌اند. این امر نشان می‌دهد استراتژی جدید جانسون به احتمال زیاد قادر به ایجاد «موج جدیدی از رشد اقتصادی» که وی وعده آن را داده بود، نخواهد بود.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/مازندران معاون برنامه‌ریزی و عمران فرمانداری محمودآباد گفت: ۶ واحد صنعتی این شهرستان که به صورت نیمه فعال یا راکد بوده است، با پیگیری‌های انجام شده در کار گروه موانع تولید محمودآباد مجدد فعال شد. صدیقه حق شناس در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به نام‌گذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری با عنوان سال رونق تولید اظهار کرد: به‌منظور تقویت و رونق بخشی به فعالیت‌های واحدهای صنعتی مبلغ ۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی از ابتدای امسال به واحدهای متقاضی شهرک صنعتی شهدای محمودآباد پرداخت شد. وی تصریح کرد: با پیگیری‌های انجام شده از مجموع ۱۲۰ واحد صنعتی شهرک شهدای محمودآباد در حال حاضر ۶۰ واحد فعال، ۴۲ واحد غیر فعال و ۱۸ واحد در حال احداث است. معاون برنامه‌ریزی و عمران فرمانداری محمودآباد خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۵۰۰ اشتغال در سامانه رصد این شهرستان ثبت شده است. حق شناس گفت: ۲۱ کار گروه رفع موانع تولید و اشتغال در محمودآباد با هدف بهبود کسب و کار، اخذ تسهیلات و رفع مشکلات انشعاب آب، برق و گاز و احیای واحدهای راکد تشکیل شده که همگی در راستای افزایش سرانه اشتغال در شهرستان است.
ایمناایمنا1 روز قبل
بدین ترتیب شاخص کل با رشد کم نظیر ۱۲٫۹ درصد در یک هفته به رکورد ۳۹۹ هزار و ۴۴۵ واحد در پایان معاملات چهارشنبه دست یافت. رشد شاخص هم وزن نیز روند مشابهی داشت و با بازدهی ۱۲٫۷ درصدی در رقم تاریخی ۱۲۲ هزار و ۹۶ واحد بسته شد. در شرایط فعلی بازار، نیازمند تشویق سهامداران بزرگ به عرضه بیشتر و کشور، نیازمند سرمایه گذاری منابع آزاد شده در اقتصاد واقعی است. در این هفته صنعت خودرو و قطعات با بازدهی ۱۷ درصدی از مورد توجه‌ترین گروه‌های معاملاتی در بورس بود. ** کارشناس ارشد مدیریت مالی، فعال و تحلیل‌گر بازار سرمایه و بورس
ایرناایرنا2 روز قبل
بر اساس گزارش زنان، کسب‌وکار و قانون ۲۰۲۰، حقوق قانونی زنان هنوز سه‌چهارم مردان است.» بر اساس گزارش زنان، کسب‌وکار و قانون که روز گذشته منتشر شد، چگونگی اثرگذاری قوانین و مقررات بر فرصت‌های اقتصادی زنان در ۱۹۰ کشور جهان را بررسی می‌کند. در رتبه‌بندی این ۱۹۰ کشور، سه کشور سودان، یمن و غزه نمره‌ای کمتر از ایران دارند. گزارش سال ۲۰۲۰، تغییرات دو سال اخیر در جهان را تا پایان سپتامبر ۲۰۱۹ بررسی کرده است. نمره کشور از نظر پرداخت دستمزد و مدیریت دارایی نیز به ترتیب ۵۰ و ۴۰ است. رسیدن به برابری جنسیتی تنها یک حق نیست، بلکه برای رشد اقتصادی و توسعه کشور مفید است.» نقشه زیر نابرابری جنسیتی در ارتباط با فرصت‌های اقتصادی را در قوانین و مقررات ۱۹۰ کشور جهان نشان می‌دهد:

(تصاویر) اسطوره فوتبال ترکیه مسافرکش است

5+
فراروفرارو2 روز قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
این برنامه‌ها که شامل تربیت نیروی کار ماهر، الگوی اشتغال‌زایی از طریق توسعه روستایی یکپارچه، توسعه کارآفرینی در بخش صنایع‌دستی و توسعه اشتغال‌زایی از طریق بخش IT و فناوری اطلاعات است، می‌تواند مبنایی برای سیاستگذاری در اشتغال‌زایی کشورمان باشد که عمده تمرکز دولتمردان بر پول‌پاشی برای اشتغال‌زایی است. توسعه روستایی یکپارچه؛ الگوی هندی اشتغال‌زاییتوسعه روستایی ازجمله الگوهای مشهور برنامه‌ریزی هندی‌ها در زمینه اشتغال‌زایی و مبارزه با فقر بوده است. ۳ برنامه توسعه در نواحی بیابانی: اجرای برنامه توسعه در نواحی بیابانی از سال ۱۹۷۸ آغاز شد. درآمد ۲۳۰ میلیارد دلاری هند از ITیکی دیگر از حوزه‌هایی که تاثیر چشمگیری در اشتغال‌زایی هند داشته، بخش IT است. در این زمینه پیش‌بینی شرکت پژوهشی گارتنر نشان می‌دهد اندازه بازار صنعت IT هند با رشد ٦ درصدی از ۷۱ میلیارد دلار سال ٢٠١٥ به ٢٢٥ میلیارد دلار در سال ٢٠٢٠ و ٣٥٠ میلیارد دلار در سال ٢٠٢٥ خواهد رسید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
مثلا قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو از ۶۲ میلیون تومان در بهمن ۱۳۹۷ به ۹۴ میلیون تومان در حال حاضر رسیده است. مثلا اگر پراید در بازار ۴۰ میلیون تومان قیمت دارد خودروساز پراید را با قیمت ۳۸ میلیون تومان با طرح فروش فوری عرضه کند. حامیان طرح فروش خودرو به نرخ ۵ درصد زیر قیمت بازار این اطمینان را می‌دادند که قیمت خودرو کاهش یابد. این افزایش قیمت به دلیل قطعاتی است که به کار می‌رود و با افزایش هزینه تولید قیمت تمام‌شده افزایش می‌یابد. بنا بر گزارش اقتصادنیوز، فیروزی که در نشست اتاق بازرگانی سخن می‌گفت، اظهار کرد: هم اینک مجوز نانوایی‌ها ۸۰۰ میلیون تومان، کافه رستوران و آشپزخانه سیار ۶۵۰ میلیون تومان، دفترخانه اسناد رسمی سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، موسسه حقوقی داوری ۱۴۵ میلیون تومان، مجوز پیشخوان دولت ۱۸۵ میلیون تومان، مجوز داروخانه یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان، مجوز آموزشگاه مراقبت و زیبایی ۱۲۰ میلیون تومان و مجوز قهوه‌خانه ۹۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
آموزش‌های مهارتی چیست؟ زمانی که از واژه آموزش همراه با صفت «فنی» یا «مهارتی» استفاده می‌شود، منظور، نوع خاصی از آموزش است که هدف اصلی آن، آماده‌سازی افراد است. نگاهی به نظام آموزش عالی کشورهای توسعه‌یافته نشان می‌‌دهد حدود ۷۰درصد نظام آموزشی این کشورها به آموزش‌های مهارتی با هدف تربیت تکنسین‌ اختصاص دارد و صرفا ۳۰ درصد نظام آموزشی در مسیر تولید علم و دانش حرکت می‌کند. این درحالی است که طبق نظر کارشناسان حوزه آموزشی کشور، سهم آموزش‌های مهارتی در نظام آموزشی ایران بسیار کمتر از کشورهای توسعه‌یافته یا درحال توسعه است، بنابراین ضروری است برای افزایش این سهم سیاستگذاری درستی در دستور کار مسئولان قرار گیرد. طبق نمودار مذکور در این گزارش، در سال ۹۶ سهم آموزش‌های مهارتی از نظام آموزش عالی ۲۰ درصد بوده که این سهم در سال ۹۸ با رشد ۲۰درصدی به ۲۴درصد رسید. چالش‌های آموزش مهارتی در کشورنتایج تحقیقات محققان نشان می‌دهد مهم‌ترین چالش‌های آموزش مهارتی در کشور در سه مورد خلاصه می‌شود؛ نبود مدل توسعه آموزش عالی، مشخص نبودن میزان سهم آموزش‌های مهارتی در نظام آموزش عالی کشور و نبود مهارت‌های لازم در دانش‌آموختگان مراکز مهارت‌آموزی. شاید یکی از دلایل اصلی وجود این چالش‌ها در نظام آموزشی کشور این است که آموزش‌های فنی و حرفه‌ای درمقایسه با آموزش‌های نظری از لحاظ هزینه‌ها گران‌تر است.
ایلناایلنا2 روز قبل
نماینده ویژه وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در امور سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان، مجموعه اقدامات این وزارتخانه را در زمینه کمک به آسیب دیدگان سیل تشریح کرد. میرزایی ادامه داد: به دنبال دستور وزیرتعاون، کارو رفاه اجتماعی، ستاد ویژهای در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل شد. میرزائی در ادامه افزود: سازمان تامین اجتماعی هم ماموریت یافت همه واحدهای درمانی خود را با سرویس دهی شبانهروزی به هموطنان عزیز صرف نظر از اینکه بیمه تامین اجتماعی باشند یا نباشند آماده کند. میرزایی تصریح کرد: مقرر شد اقلام دارویی مورد نیاز آسیب دیدگان از سوی سازمان تامین اجتماعی وشرکت سرمایه گذاری دارویی تامین (TPICO) تامین شود. معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در صورت نیاز تیمهای پزشکی و امدادی نیز در استان سیستان و بلوچستان حضور مییابند، افزود: اقلام غذایی و کمکهای غیر نقدی توسط برخی از سازمانها و در چار چوب مسئولیت اجتماعی تامین میشود.
فردا نیوزفردا نیوز2 روز قبل
افتتاح حساب بین اللمللی در ترکیه بر مبنای ارز دلار و یورو برای ایرانیان بدون اقامت در تعداد معدودی از شعبات بانکی ترکیه در حال حاضر ممکن شده است. برای این منظور پس از ثبت شرکت می‌توانید به افتتاح یک حساب بانکی شرکتی علاوه بر حساب شخصی خود اقدام کنید. برای آگاهی از فرآیند افتتاح حساب بدون موجودی اولیه و بلوک پول و سرمایه گذاری مطلب افتتاح حساب بانکی در ترکیه بدون اقامت را مطالعه کنید. همچنین بعد از افتتاح حساب باید حساب‌های دلاری و یورو خود را به کارت متصل کنید زیرا پیش فرض اتصال حساب لیری بوده و باید بعد از افتتاح حساب نسبت به متصل کردن کارت خود به حساب‌های ارزی دلخواه خود اقدام کنید. افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیهشما برای افتتاح حساب دربانک‌های ترکیه می‌توانید با شماره ۰۰۹۰۵۳۴۹۲۸۵۰۶۶ در واتس اپ پیامی ارسال کنید.
ایران‌جیبایران‌جیب2 روز قبل
مجوز دفترخانه اسناد رسمی ۳٫۵ میلیارد تومان و مجوز داروخانه ۱٫۹ میلیارد تومان در بازار غیر رسمی معامله می‌شود. به گزارش ایران جیب از تجارت‌نیوز، داده‌های مرکز ملی مطالعات، پایش و بهبود محیط کسب‌وکار وزارت اقتصاد نشان می‌دهد، بدترین نماگر ایران در شاخص سهولت کسب‌وکار مربوط به شروع کسب‌وکار است. شاید به همین دلیل هم باشد که بازار معاملات جواز کسب داغ به نظر می‌رسد. برای مثال به‌طور میانگین برای هر مجوز به حدود هفت مدرک نیاز است. جزئیات بیشتر در این باره را می‌توانید در اینفوگرافیک تجارت‌نیوز مشاهده کنید.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 روز قبل
وی در پاسخ به این پرسش که «خداوند متعال می‌خواهد کدام مستضعفان را در جریان ظهور، وارثان و ائمه زمین قرار بدهد؟» تصریح می‌کند: مستضعفان صرفا به معنای محرومان نیست، بلکه انسان‌های شایسته‌ای هستند که به دلیل ظلم طواغیت در جایگاه خود قرار نگرفته‌اند. به عقیده او، این آیه هم چشم‌اندازی از آینده انقلاب اسلامی است و هم ترسیم مسیر حرکت ما تا هنگام ظهور. او با بیان اینکه این انقلاب قیام مستضعفان علیه مستکبران است، می‌گوید: حضرت امام (ره) کلمه مستضعفان را از قرآن گرفت و در ادبیات سیاسی جامعه جاری کرد؛ در طول مدتی که تا ظهور مانده است، مستضعفان باید زمینه و ظرفیت ائمه شدن و وارثان زمین شدن را در خود ایجاد کنند. به اعتقاد پناهیان، برای این کار دو شرط اساسی وجود دارد؛ یکی اینکه زندگی مستضعفان، به سبک زندگی درست اسلامی باشد و دیگر اینکه مدیران جامعه مستضعفان، مدیران لایق و شایسته‌ای باشند. او اضافه می‌کند: بعضی‌ها می‌خواهند جامعه ما را به جوامع غربی شبیه کنند و دیکتاتوری مدرن با روکش دموکراسی را بر جامعه ما حاکم کنند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
وی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی از سرمایه‌گذاران حمایت خواهند کرد، گفت: دولت توجه ویژه‌ای به بخش خصوصی دارد برای همین شرایط را برای سرمایه‌گذاری آنان تسهیل کرده است. استاندار گلستان با اشاره به نتیجه بررسی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی بیان داشت: براساس این پژوهش، گلستان یکی از ۵ استان برتر کشور در زمینه امنیت سرمایه‌گذاری است. حق‌شناس همچنین اظهارداشت: مسیر ریلی از گلستان و سمنان به جنوب کشور، ۵۰۰ کیلومتر نزدیک‌تر از سایر مسیرهاست و باید کاری کنیم که بخش خصوصی در این پروژه مشارکت داشته باشد. علیمحمد چوپانی، رئیس اتاق بازرگانی گرگان گفت: بیش از ۷ سال است که اجرت نگهداری گندم در سیلوها، ثابت بوده و افزایشی ندارد. وی گفت: کارخانجات آجر در استان به دلیل قطع دوره‌ای گاز دچار مشکل شده‌اند که باید فکری برای این موضوع کرد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 روز قبل
۲۶ دی ماه سال ۱۳۵۷ سالروز فرار شاه از ایران است؛ فرار شاه آغاز فصلی جدید در حیات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی جامعه ایرانی بود. فرار شاه از کشور را می‌توان به آخرین نقطه ناامیدی شاه از پیشرفت سریع و حیرت‌انگیز تحولات کشور یاد کرد. تبیین دلایل فرار و فرجام شاهدلایل سقوط و فرار شاه را می‌توان از منظرهای مختلف مورد بررسی قرار داد. ۲- عدم اعتماد به نفس: یکی دیگر از ویژگی‌های رفتاری محمدرضا شاه که نقش عمده‌ای در سقوط سلطنتش داشت، «نداشتن اعتماد به نفس» بود. ۵- فساد اخلاقی: یکی از شاخصه‌های عمده‌ رفتاری محمدرضا شاه را باید فساد اخلاقی و هوسرانی او دانست.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
جلال‌الدین محمد شکریه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، سهم به‌سزای اصناف در اشتغال کشور را قابل توجه و بی‌بدیل خواند و اظهار داشت: در حال حاضر واحدهای تولیدی صنوف برخلاف واحدهای صنعتی از یک چتر حمایتی قوی محروم مانده‌اند و انتظار داریم با توجه به پتانسیل‌های اصناف خلأهای موجود در این زمینه برطرف شود. نایب رئیس اتاق اصناف کشور تدبیر دولت و وزارت صمت برای تشکیل کارگروه‌های رفع موانع تولید گروه‌های تولیدی و صنعتی در تمام استان‌های کشور را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: در برخی از این جلسات به مشکلات واحدهای صنوف هم نیم‌نگاهی می‌شود اما انتظار داریم چنین چتر حمایتی خاصی برای اصناف کشور شکل بگیرد. رئیس اتاق اصناف استان گیلان با بیان اینکه دستورالعمل‌‌‌ها و قوانین باید در راستای پشتیبانی از فعالیت واحدهای صنفی وضع شوند اصلاح و بازنگری در برخی از قوانین را لازم خواند و گفت: حمایت قانونی و یا اعطای تسهیلات بانکی در قالب بسته‌های پیشنهادی می‌تواند موجب افرایش اشتغال ایجاد شده در حوزه اصناف شود. نایب رئیس اتاق اصناف کشور رفع مشکلات موجود و حمایت از اصناف کشور را نیازمند ایجاد یک عزم و اراده ملی دانست و افزود: اتاق اصناف ایران طرح‌ها و برنامه‌های خود را در این زمینه به وزارت صمت و دولت داده است بنابراین امیدواریم واحدهای صنفی نظیر گروه‌های تولیدی و صنعتی از یک چتر حمایتی قوی برخوردار شوند. رئیس اتاق اصناف استان گیلان وجود بازرسان سازمان‌ صمت، بازرسان نظام صنفی، بسیج اصناف و نظایر این تشکل‌ها برای برقراری تعادل و ثبات لازم در بازار را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: با وجود اینکه به‌علت نوسانات اخیر اقتصادی سرمایه اصناف به یک‌سوم کاهش پیدا کرده اما این جامعه بزرگ همچنان در بسیاری از بخش‌ها سربلند است.
ایران‌جیبایران‌جیب2 روز قبل
گویا قوه قضاییه تصمیم گرفته پس از سال‌ها در نظام کهنه پذیرش سردفتران اسناد رسمی بازنگری داشته و تغییراتی را اعمال نماید؛ این سخن …گویا قوه قضاییه تصمیم گرفته پس از سال‌ها در نظام کهنه پذیرش سردفتران اسناد رسمی بازنگری داشته و تغییراتی را اعمال نماید؛ این سخن مستند به سندی است که اخیرا منتشر شده است. به گزارش «تابناک»؛ نهاد تنظیم‌کننده اسناد­ (دفاتر اسناد رسمی)، قدیمی ­ترین نهاد حقوقی در‌ ایران از چنان اهمیتی برخوردار است که در همه دوره‌های تاریخی مورد توجه ویژه دولت بوده است و از زمانی که جمعیت بشر روبه فزونی نهاد و دادوستد به شیوه­ای مدرن و قانون­مدار آغاز شد، لزوم ثبت معاملات و نقش دفاتر اسناد رسمی‌ و سردفتران اسناد رسمی نیز مشهود گردید. گفتنی است؛ این هیات اتخاذ تصمیم نمود، پیشنهاد اصلاح و یا حذف ماده (۶۹) قانون دفاتر اسناد رسمی به‌ دلیل ایجاد انحصار در محیط کسب‌وکار به مجلس شورای اسلامی ارسال شود. اما شاید این سوال مطرح شود که چرا دفاتر اسناد رسمی اینقدر مهم هستند. برای پاسخ به این سوال بهتر است نگاهی کنیم به تفاوت‌های اسناد رسمی و عادی.
پارس نیوزپارس نیوز2 روز قبل
تاکسی‌های اینترنتی پیش از امضا دستورالعمل شهرداری مواضع تندی نسبت به آن و تصمیم وزارت کشور، شهرداری، وزارت ارتباطات، وزارت صمت و… داشتند. در بهترین حالت اگر موجب نابودی نشود، منجر به افزایش شدید قیمت‌ تاکسی‌های اینترنتی می‌شود.» بنابراین مدیران تاکسی‌های اینترنتی خواستار پرداخت مالیات یا عوارض بودند و پرداخت هم‌زمان آن را موجب نابودی تاکسی‌های اینترنتی می‌دانستند. اما ظاهرا سود و ضرر فقط برای تاکسی‌های اینترنتی مدنظر بوده و حقوق شهروندان و مسافران در این میان به نظر می‌رسد گم شده است. حتی پس از این که تپسی به عنوان اولین شرکت تاکسی اینترنتی دستورالعمل را امضا کرد، در نشست خبری که این شرکت ترتیب داده بود مدیران آن به این موضوع اشاره نکرد. از نگاه خیلی از کاربران، شرکت‌های تاکسی اینترنتی و شهرداری اطلاع‌رسانی به موقع، جامع، همگانی و پیش از اجرای دستورالعمل را رعایت نکرده‌اند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 روز قبل
دژپسند نیز هدف خود از شرکت در جلسه شورای عمومی سندیکا را شنیدن سخنان بیمه‌گران از نزدیک اعلام کرد و از مدیران عامل شرکت‌های بیمه خواست تا نظرات خود را صریح بیان کنند. همچنین در این جلسه عباس معمارنژاد با بیان اینکه یکی از برنامه‌های وزارت اموراقتصادی و دارایی، اقتصاد هوشمند است، اظهار کرد: معاونت امور بانک، بیمه و شرکت‌های دولتی به دنبال اجرای این طرح است و هم‌اکنون این طرح در بخش بانکداری کشور در حال اجرا است. وی با تاکید براینکه صنعت بیمه نیز باید به سمت هوشمندسازی حرکت کند، افزود: باید در کشور بیمه دیجیتال نیز اجرایی شود و یکی از ابعاد بیمه دیجیتال، استفاده از فناوری‌های نوین است ولی مهم‌ترین بخش آن در توسعه مدل کسب و کار بوده که باید این مدل به روزرسانی شود. معاون وزیر اقتصاد گفت: در بیمه دیجیتال برخلاف نگاه سنتی که از درون صنعت به جامعه است، باید نگاه ما از جامعه به صنعت بیمه باشد یعنی باید آنچه مورد نظر مشتری را تولید و ارائه کرد. معمارنژاد همچنین یکی از راه‌های افزایش سرمایه شرکت‌های بیمه در آینده را فروش بیمه‌های عمر و زندگی دانست و برگسترش این محصول در جامعه تاکید کرد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 روز قبل
ماده٣) دستگاه‌های اجرایی مکلفند هنگام تدوین و اصلاح مقررات، بخشنامه‌ها و رویه‌های اجرایی نظر تشکل‌های اقتصادی ذی‌ربط را مورد توجه قرار دهند. دستگاه‌های دولتی مکلف شده‌اند نسبت به بهبود مقررات و ضوابط؛ انجمن‌های صنفی را مورد مشورت قراردهند و نظرشان را در چارچوب قوانین رعایت کنند. انجمن نگارخانه‌داران در نخستین اقدام خود پس از تاسیس با معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مکاتبه کرد و مخالفت خود را با طرح لغو مجوز‌های معتبر نگارخانه‌ها و صدور پروانه یک‌ساله نگارخانه‌داری ابراز کرد. پیگیری اصلاح آیین‌نامه آغازی بود بر چالش میان نهاد هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نهاد صنفی. در این میان، انصراف یکی از پیشکسوتان نگارخانه‌داری به فرمان یا در همسویی با نیات و رفتار صاحب منصبان معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز باعث نشد انجمن را از تاکید بر پیگیری مطالبات قانونی و بحقش بازدارد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 روز قبل
به گزارش روابط عمومی سازمان اقتصادی کوثر، در این نشست محمدرضا اسکندری مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر با اشاره به برخی نیاز‌های امروز کشور در حوزه‌های مختلفی مانند کشاورزی و دامپروری عنوان کرد: در سازمان اقتصادی کوثر اعتقاد داریم هر جا که بتوان از آن انتفاعی برای کشور کسب کرد، در آنجا خدمت خواهیم کرد. اسکندری با بیان اینکه زمینه‌های همکاری بسیاری میان سازمان و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) وجود دارد یادآور شد: سازمان اقتصادی کوثر ظرفیت‌های متعدد، متنوع و بالایی در حوزه‌های مختلف کسب‌وکار دارد و از سویی قرارگاه نیز از توانایی اجرایی منحصربه‌فردی برخوردار است. در این راستا و به‌منظور اجرایی شدن مفاد تفاهم‌نامه فی‌مابین، ضرورت دارد تا پروژه‌ها برای اثربخشی در اقتصاد کشور و به ویژه معیشت مردم شناسایی و برای عملیاتی شدن آنها اقدام شود. در ادامه این نشست سعید محمد، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) با بیان برخی از ظرفیت‌های فنی و اجرایی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) گفت: قرارگاه یک مجموعه سخت‌افزاری است و تجربه‌های خوبی در عرصه عمرانی و زیرساختی دارد. موضوع تفاهم‌نامه میان این دو نهاد با سه سرفصل سرمایه‌گذاری و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان (با رویکرد مسوولیت اجتماعی)، حمایت از تولید داخل و محرومیت‌زدایی و توانمندسازی و اشتغال‌زایی منعقد شده است.

به انتهای لیست رسیدید