اقتصاد تعاونی

اقتصاد تعاونی

تسنیمتسنیم3 روز قبل
تبصره۲- نحوه تشکیل و فعالیت اتاقهای تعاون استان و شهرستان براساس آیین‌نامه‌ای است که به تصویب مجمع عمومی نمایندگان اتاق تعاون ایران می‌رسد. تبصره۴- صدور کارت بازرگانی برای اشخاص حقوقی بخش تعاونی فقط از طریق اتاق تعاون امکان‌پذیر است. تبصره۶- نحوه تشکیل و فعالیت مرکز داوری اتاق تعاون براساس آیین‌نامه‌ای است که به تصویب مجمع عمومی اتاق تعاون ایران می‌رسد. ماده۷۳- وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وظایف حاکمیتی و اتاق تعاون ایران و دیگر تشکلهای تعاونی وظایف تصدی‌گری بخش تعاونی را برعهده دارند. ماده۷۴- عضویت و انتصاب کارکنان شاغل قوای سه‌گانه، قضات و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در هیأت رئیسه و هیأت بازرسی اتاق تعاون و یا به عنوان رئیس اتاق تعاون ایران، استان و شهرستان ممنوع است.
ایبناایبنا1 هفته قبل
عضو هیئت‌مدیره بانک توسعه تعاون بابیان موفقیت‌های ملی شرکت تعاونی پیشگامان تصریح کرد: اثرگذاری بخش تعاون در جامعه غیرقابل‌انکار بوده و شرکت تعاونی پیشگامان کویر یزد به‌خوبی تحقق اقتصاد تعاونی محور را معنا کرده است. مدیران و اعضای هیئت‌مدیره گروه تعاونی پیشگامان نیز در این جلسه با مثبت ارزیابی کردن خدمات بانک توسعه تعاون به بیان خواسته‌ها و موانع موجود در تحقق اهداف تعاونی‌ها پرداختند. رضایی نزاد با اشاره به تعامل شرکت با بانک توسعه تعاون، این بانک را حامی توانا و موثر برای تعاونی‌ها دانست و افزود: تعامل ما با بانک توسعه تعاون زمینه‌ساز رشد و تحقق اهدافمان بوده و قطعا این تعامل و تفاهم موجود را ارتقا خواهیم داد. وی ارائه تسهیلات موردنیاز به شرکت‌های تعاونی از سوی بانک توسعه تعاون را خواستار شد و خاطرنشان کرد: قطعا هراندازه این حمایت‌ها بیشتر شود شکوفایی تعاونی‌ها و تحقق اقتصاد تعاونی را شاهد خواهیم بود. در جلسه پایانی همچنین مدیران ستادی و استانی حاضر در جلسه نیز با ارائه مطالبی، حفظ و ارتقا سطح تعاملات تعاونی بزرگ پیشگامان یزد با بانک توسعه تعاون را زمینه‌ساز رونق اقتصادی و شکوفایی حوزه تعاون دانستند و بر استمرار همکاری‌ها تأکید نمودند.
ایلناایلنا1 هفته قبل
معاون تعاون وزیر تعاون، ‌ کار و رفاه اجتماعی گفت: اقتصاد تعاونی راهگشای مناسبی برای مبارزه با تحریم‌هاست و باید از این ظرفیت عظیم حداکثر بهره را ببریم. به گزارش ایلنا، «محمد کبیری» امروز (یکشنبه) در جلسه ستاد مشترک تعاون که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در طبقه دهم ساختمان معاونت تعاون برگزار شد، افزود: امروز نیازمند همراهی تمامی نهادهای دولتی و غیردولتی برای تقویت بخش تعاون در کشور هستیم. «محمد شریعتمداری» وزیر تعاون، ‌ کار و رفاه اجتماعی نیز در این نشست گفت: باید در گام نخست کارگروهی مشترک از معاونت تعاون و اتاق تعاون ایران به منظور بررسی روند اجرایی شدن سند توسعه بخش تعاون و نیز بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب تشکیل شود. وی همچنین بر تشکیل کارگروهی به نام تعاون ذیل ستاد اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و گفت: همه قوانین مربوط به بخش تعاون که اجرایی نشده است باید احصا شده و با پیگیری از وزیران و سازمان‌های مرتبط این موارد اجرایی شود. شریعتمداری ادامه داد: با تاکیدات خاصه رهبر معظم انقلاب به توجه ویژه به اقتصاد تعاونی و خصوصا ابراز نظرات کارشناسانه ایشان در این حوزه، عملا نقطه عطفی را در بخش تعاون کشور شاهد خواهیم بود.
ایلناایلنا1 هفته قبل
معاون تعاون وزیر تعاون، ‌ کار و رفاه اجتماعی گفت: اقتصاد تعاونی راهگشای مناسبی برای مبارزه با تحریم‌هاست و باید از این ظرفیت عظیم حداکثر بهره را ببریم. به گزارش ایلنا، «محمد کبیری» امروز (یکشنبه) در جلسه ستاد مشترک تعاون که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در طبقه دهم ساختمان معاونت تعاون برگزار شد، افزود: امروز نیازمند همراهی تمامی نهادهای دولتی و غیردولتی برای تقویت بخش تعاون در کشور هستیم. شریعتمداری ادامه داد: با تاکیدات خاصه رهبر معظم انقلاب به توجه ویژه به اقتصاد تعاونی و خصوصا ابراز نظرات کارشناسانه ایشان در این حوزه، عملا نقطه عطفی را در بخش تعاون کشور شاهد خواهیم بود. وی همچنین اشاره کرد: طرح حمایت از زنجیرهای کسب و کار تعاونی که تحت عنوان طرح تاب (تعاون، اشتغال، بازار) تدوین شده بود دقیقا همان نکته مورد تاکید رهبر معظم انقلاب در دیار اخیر ایشان بود. این طرح مجددا با مشورت با سازمان برنامه و بودجه بررسی و جهت ارائه در شورای سران قوا آماده شود.
اصفهان امروزاصفهان امروز2 هفته قبل
نجمه معینی: یکی از اهداف اصلی ایجاد بخش تعاون همکاری و کارگروهی خود مردم است تا علاوه بر توسعه اقتصادی، مشکلاتی همچون فساد، احتکار و گران‌فروشی از بستر اقتصاد کشور رخت بربندد. همچنین سوق یافتن سرمایه‌های خرد به سمت بخش تعاون، مشکل تأمین مالی در اقتصاد کشور را تا حدود زیادی برطرف خواهد کرد. باوجود تمام مزیت‌هایی که بخش تعاون برای توسعه اقتصادی کشور دارد، آفت بی‌توجهی به این بخش موجب غیرفعال شدن آن خواهد شد. برای مثال تحقق سهم ۲۵ درصدی اقتصاد تعاون در اقتصاد کشور همچنان تحقق نیافته است. بنا بر گفته وزیر تعاون، امیدواریم دولت نقش و حضور بخش تعاون در اقتصاد کشور را بیش‌ازپیش جدی گرفته تا بتوان از طوفان مشکلات اقتصادی هرچه سریع‌تر نجات یافت.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
متن این سخنرانی به شرح ذیل است؛ سلام و صلوات خدا به روح پاک رسول اعظم و ائمه هدی علیهم صلوات الله اجمعین و شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و امام شهدا. محرومیت زدایی، عدالت اجتماعی و ایجاد اشتغال مولد پایدار و ارزان قیمت و سریع بخشی از وجوه تمایز اقتصاد تعاونی است. در حوزه صنعت، خدمات و سایر حوزه‌ها هم ظرفیت‌های قابل توجه و مشابهی وجود دارد. در بین شرکت‌های تعاونی برخی از آنها جزء واحدهای برتر ملی یا حتی جزء واحد‌های برتر جهانی هستند. رهبر عزیزتعاونگران به عنوان فعالان عرصه اقتصاد مردمی کشور ضمن اعلام آمادگی برای بدوش گرفتن هر تکلیفی که مقرر فرمایید تلاش می‌نمایند که در حد وسع خود منویات رهبر فرزانه را در حوزه اقتصاد مقاومتی جامعه عمل بپوشانند.
مهرمهر1 ماه قبل
بازار بین المللی مبادلات ارز (فارکس) از بزرگترین بازارهای مالی دنیا است. ویژگی­های منحصر به فرد این بازار سبب شده است که روز به روز بر رونق آن افزوده شود به گونه­ای که آنرا به بزرگترین و شناورترین بازار مالی دنیا مبدل ساخته است. در چند سال اخیر بازار فارکس بسیار مورد توجه هموطنان عزیز به ویژه دانشجویان قرار گرفته است. در ادامه ضمن تبیین ارکان نظام مالی، به بررسی مهمترین ابزارهای مالی مورد استفاده در بازارهای مالی می‌پردازد. در بخش بعدی بازارها و ابزارهای مالی فعال در یک نظام مالی اسلامی مورد بررسی قرار می‌گیرد و جایگاه نهادها در نظام مالی اسلامی ایران ارائه می‌شود.
ایلناایلنا1 ماه قبل
برخی سهم تعاونی‌ها را در اقتصاد ایران یا تولید ناخالص داخلی تنها پنج درصد می‌دانند. دهه اول پس از انقلاب دوران طلایی تعاونی‌ها بود؛ توجه به تعاونی‌ها در این مقطع به دلایل مختلف رخ داد. منشی‌زاده ادامه می‌دهد: فارغ از اینکه موافق اقتصاد تعاونی باشیم یا نباشیم، ظرفیت‌های قانون اساسی در مورد تعاونی‌ها محقق نشده است. آنطور که محمد کبیری (معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) می‌گوید مطالبه بخش تعاون از محل درآمد‌های ناشی از خصوصی‌سازی ۱۸ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است. چرا در همه زمینه‌ها نمی‌توان تعاونی ایجاد کرد و چرا فعالیت تعاونی‌ها در برخی از بخش‌های پول‌ساز به مشکل می‌خورد.
ایبناایبنا2 ماه قبل
روح و جوهره اقتصاد تعاونی در ایران همان «تعاونوا علی البر و التقوا» است که اقتصاد اسلامی و مقاومتی و تاب‌آور از مختصات پایدار آن محسوب می‌شود. به هرحال اقتصاد ایران و فروش نفت خام روند پرنوسان دارند اما باید از این روند رها شود. اقتصاد تعاونی مزیت‌ها و ظرفیت‌های زیادی برای ایجاد اشتغال و توسعه تولید ثروت و خروج از رکود دارد. هر تلاشی که به رشد اقتصادی منجر نشود به معنی فقر اقتصادی است و اگر نرخ رشد اقتصادی منفی باشد به معنی تشدید فقر خواهد بود. اقتصاد ایران به تحول در کیفیت رشد هم نیاز دارد تا اقتصاد تولید محور رونق بگیرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، اقتصاد تعاونی راهکار رهایی از وابستگی به فروش نفتتوسعه بخش تعاونی رمز گذر موفق اقتصاد ایران از گردنه‌های سخت و پیچ تاریخی است و می‌تواند مطمئن‌ترین بستر را برای رهایی از وابستگی به فروش نفت خام فراهم آورد. توسعه بخش تعاونی رمز گذر موفق اقتصاد ایران از گردنه‌های سخت و پیچ تاریخی است و می‌تواند مطمئن‌ترین بستر را برای رهایی از وابستگی به فروش نفت خام فراهم آورد. به هرحال اقتصاد ایران و فروش نفت خام روند پرنوسان دارند، اما باید از این روند رها شود. اقتصاد تعاونی مزیت‌ها و ظرفیت‌های زیادی برای ایجاد اشتغال و توسعه تولید ثروت و خروج از رکود دارد. هر تلاشی که به رشد اقتصادی منجر نشود به معنی فقر اقتصادی است و اگر نرخ رشد اقتصادی منفی باشد به معنی تشدید فقر خواهد بود.
ایلناایلنا2 ماه قبل
رئیس اتاق تعاون استان تهران عنوان کرد: برای رهایی از اقتصاد نفت‌زده و تک محصولی باید ظرفیت‌های جدیدی از عرضه و تقاضای واقعی در کشور ایجاد شود که این ظرفیت‌ها در بخش‌های روستایی و کشاورزی تا دانش بنیان ایران وجود دارد. اقتصاد نفت‌زده یک واقعیت شر در اقتصاد ایران است که بخش زیادی از ظرفیت‌های عرضه و تقاضای اقتصاد را تشکیل می‌دهد و برای رهایی از این پدیده شر باید ظرفیت‌های تازه‌ای ایجاد و جایگزین آن شود. به هرحال اقتصاد ایران و فروش نفت خام روند پرنوسان دارند اما باید از این روند رها شود. اگر اقتصاد تعاونی را در سراسر ایران توسعه دهیم، این ظرفیت‌های عرضه و تقاضا در وابستگی به نفت، را می‌توان جذب کرد که به معنای عینی اصلاح ساختار اقتصادی است. اقتصاد تعاونی مزیت‌ها و ظرفیت‌های زیادی برای ایجاد اشتغال و توسعه تولید ثروت و خروج از رکود دارد.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به هرحال اقتصاد ایران و فروش نفت خام روند پرنوسان دارند اما باید از این روند رها شود. اقتصاد تعاونی مزیت‌ها و ظرفیت‌های زیادی برای ایجاد اشتغال و توسعه تولید ثروت و خروج از رکود دارد. هر تلاشی که به رشد اقتصادی منجر نشود به معنی فقر اقتصادی است و اگر نرخ رشد اقتصادی منفی باشد به معنی تشدید فقر خواهد بود. در اقتصاد ایران هم در دهه‌های گذشته نرخ رشد اقتصادی بالا و پایین را هم شاهد بوده‌ایم اما شاخص‌های واقعی رفاه اجتماعی و اقتصادی رشد چندانی نشان نمی‌دهند. اقتصاد ایران به تحول در کیفیت رشد هم نیاز دارد تا اقتصاد تولید محور رونق بگیرد.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، کامران اصغری درسخنان پیش از خطبه‌های نمازجمعه در قائمشهر با اشاره به تسهیلات مشاغل خانگی و روستایی در استان گفت: ۱۵۴ میلیارد ریال در حوزه اشتغال پایدار روستایی در قائمشهر تسهیلات ارائه شده است. اصغری با اشاره به اینکه ۲۴ میلیارد تومان تسهیلات فراگیر در شهرستان قائمشهر پرداخت شده است افزود: این تسهیلات برای توسعه اشتغال و اقتصاد در شهرستان پرداخت شده است. مدیرکل تعاون ماندران، نتیجه طرح‌های تعاونی را ایجاد اشتغال برشمرد و گفت: یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان در حوزه مشاغل خانگی و پشتیبانی با کارمزد چهار درصد در قائمشهر تسهیلات ارائه شده است. اصغری با اظهار اینکه اداره کل تعاون از جوانان و اشتغال آن حمایت خواهد کرد و گفت: جوانان توجه کنند که دولت در حال کوچک شدن است و فرهنگ پشت میزنشینی و مزدبگیری را به فرهنگ کارآفرینی تبدیل کنیم. مدیرکل تعاون مازندران با عنوان اینکه ۲۵ درصد اقتصاد کشور باید به بخش تعاون اختصاص داده شود، تلاش برای رسیدن به این هدف را ضروری دانست و گفت: حدود پنج تا شش درصد اقتصاد مازندران تعاونی شده است.
اصفهان امروزاصفهان امروز3 ماه قبل
۱۵ شهریور ۱۳۹۸, ۱۷:۵۲ / کد خبر:۷۴۹۰۵ رئیس اداره توسعه تعاونی‌های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت: توسعه تعاون سبب کاهش نرخ بیکاری در استان اصفهان و تداوم‌دهنده شرایط مطلوب اقتصادی می‌شود. رئیس اداره توسعه تعاونی‌های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه تعاون سبب استقرار عدالت در کشور می‌شود، گفت: در تعاونی‌ها با سرمایه اندک اقدامات بزرگی انجام می‌شود، بنابراین در صورت ایجاد زیرساخت و شرایط مناسب، این مهم استمرار یافته و تقویت می‌شود. مشرف جوادی با بیان اینکه سیاست وزارت تعاون تشکیل تعاونی‌های بزرگ با جمع‌آوری سودهای خرد است، خاطرنشان کرد: اعضای شرکت تعاونی‌های شهرضا اگر در شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرضا ثبت‌نام کنند، مشکل اشتغال این شهرستان برطرف می‌شود. اباذری با اشاره به شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرضا بیان کرد: مردم شهرضا می‌توانند در این شرکت پذیره‌نویسی انجام دهند تا پروژه‌های شهرضا توسط شرکت‌های خود شهرضا انجام شود و سرمایه‌های مردم به یک اقتصاد بزرگ تبدیل شود. در این مراسم از ۵ شرکت تعاونی برتر در شهرستان شهرضا تجلیل شد.
مازن آنلاینمازن آنلاین3 ماه قبل
مدیرکل تعاون مازندران: پیام مازند - قائمشهر - مدیرکل تعاون مازندران گفت: باید فرهنگ پشت میزنشینی و مزدبگیری را به دلیل کوچک شدن دولت به فرهنگ کارآفرینی و اشتغال تبدیل کنیم. اصغری با اشاره به اینکه ۲۴ میلیارد تومان تسهیلات فراگیر در شهرستان قائمشهر پرداخت شده است افزود: این تسهیلات برای توسعه اشتغال و اقتصاد در شهرستان پرداخت شده است. مدیرکل تعاون ماندران، نتیجه طرح‌های تعاونی را ایجاد اشتغال برشمرد و گفت: یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان در حوزه مشاغل خانگی و پشتیبانی با کارمزد چهار درصد در قائمشهر تسهیلات ارائه شده است. اصغری با اظهار اینکه اداره کل تعاون از جوانان و اشتغال آن حمایت خواهد کرد و گفت: جوانان توجه کنند که دولت در حال کوچک شدن است و فرهنگ پشت میزنشینی و مزدبگیری را به فرهنگ کارآفرینی تبدیل کنیم. مدیرکل تعاون مازندران با عنوان اینکه ۲۵ درصد اقتصاد کشور باید به بخش تعاون اختصاص داده شود، تلاش برای رسیدن به این هدف را ضروری دانست و گفت: حدود پنج تا شش درصد اقتصاد مازندران تعاونی شده است.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
مشرف جوادی با بیان اینکه سیاست وزارت تعاون تشکیل تعاونی‌های بزرگ با جمع‌آوری سودهای خرد است، خاطرنشان کرد: اعضای شرکت تعاونی‌های شهرضا اگر در شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرضا ثبت‌نام کنند، مشکل اشتغال این شهرستان برطرف می‌شود. وی با تأکید بر اینکه توسعه تعاون سبب کاهش نرخ بیکاری در استان اصفهان و تداوم دهنده شرایط مطلوب اقتصادی می‌شود، افزود: به مناسبت هفته تعاون ۸۸ طرح تعاونی در ۱۴ شهرستان استان اصفهان به بهره‌برداری رسید و برای ۲ هزار و ۸۳۳ نفر شغل پایدار ایجاد شد. وی با اشاره به اینکه در شهرستان شهرضا اتحادیه تعاونی مسکن با سرمایه بالای یک میلیارد تومان پروژه تعریف می‌کند، افزود: بیش از نیمی از جمعیت شهرستان شهرضا در شرکت‌های تعاونی عضویت دارند. اباذری با اشاره به شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرضا بیان کرد: مردم شهرضا می‌توانند در این شرکت پذیره‌نویسی انجام دهند تا پروژه‌های شهرضا توسط شرکت‌های خود شهرضا انجام شود و سرمایه‌های مردم به یک اقتصاد بزرگ تبدیل شود. به گزارش تسنیم، در این مراسم از ۵ شرکت تعاونی برتر در شهرستان شهرضا تجلیل شد.
صدا و سیماصدا و سیما3 ماه قبل
سهم بخش تعاون در اقتصاد ملی باید بالا رود در کشور‌های غربی سهم تعاون از اقتصاد بالا است. بدون تردید اقتصاد تعاونی در سرزمین ایران، تاریخی بیشتر از اقتصاد بخش خصوصی دارد و رد آن را می‌توان در بلندای تاریخ این سرزمین یافت. این تحولات و تطورات سبب شکل گیری شاخه‌ای از علوم اقتصادی به نام علم توسعه اقتصادی شده است. این اولویت در کنار هم سنجی آثار اجتماعی اقتصاد تعاونی ایجاب می‌کند، دولت توسعه بخش تعاون را در اولویت نخست قرار دهد. توسعه تعاونی هم بومی و ایرانی است، هم درون زا محسوب می‌شود.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 ماه قبل
بدون سهام عدالت بین ۵ تا ۷ درصد اقتصاد ایران تعاونی است، اما با احتساب سهام عدالت این عدد به ۱۱ درصد می‌رسد. ما امروز برای حمایت از بخش تعاون مشکل قانون نداریم و می‌توانیم همین قوانین را به مرور اصلاح کنیم. این رفتار اجازه نمی‌دهد سهم تعاون در اقتصاد رشد کند. این در شرایطی است که در بخش میانی اقتصاد، تعاونی باید حرف اول را بزند و هیچ کشوری، بخش تعاونی ضعیف و بخش خصوصی قوی ندارد و مردم اول در بخش تعاونی فعال هستند و بعد بنگاه خصوصی ایجاد می‌کنند. البته طبیعی است که در برابر رشد بخش تعاون، مقاومت شود چرا که برخی همچنان به امضاهای طلایی علاقه‌مند هستند.
فارسفارس3 ماه قبل
استاندار گیلان با اشاره به جایگاه تعاونی در رونق اقتصادی گفت: تعاونی‌ها بسترساز اشتغال در جامعه بوده و زمینه‌ساز عدالت در بعد اجتماعی و ارزش‌های اخلاقی است. به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، ارسلان زارع ظهر امروز در مراسم تجلیل از نخبگان بخش تعاون در سالن غدیر استانداری گیلان با اشاره به جایگاه تعاونی در رونق اقتصادی اظهار کرد: تعاونی‌ها بسترساز اشتغال در جامعه بوده و زمینه‌ساز عدالت در بعد اجتماعی و ارزش‌های اخلاقی است. استاندار گیلان موقعیت استراتژیک گیلان را بستر ایجاد فعالیت‌های مختلف تعاونی‌ها دانست و افزود: طرح ملی اشتغال روستایی در کنار فرصت‌های شغلی زمینه‌ساز خلاقیت و تحرک اقتصادی در روستاها خواهد بود‌. وی از ارزآوری بیش از ۳۲ میلیون دلار از فعالیت صادراتی تعاونی‌ها در گیلان خبر داد و تصریح کرد: در سال گذشته ۳۲ میلیون دلار ارزآوری از صادرات تعاونی‌های گیلان بوده و در تلاش هستیم تا در سال جاری این ۳۲ میلیون دلار به ۵۰ میلیون دلار ارزآوری ارتقا پیدا کند. زارع با تأکید بر لزوم توجه به نقش آموزش در تعاونی‌ها گفت: تعاونی‌ها در حوزه اشتغال و بستر رونق اقتصادی نقش به سزایی دارند، لذا آموزش می‌تواند در فعالیت متناسب تعاونی‌ها و عملکرد مطلوب آن نقش بسزایی داشته باشد.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، عزیز اکبریان در چهاردهمین همایش تجلیل از تعاونی‌های برتر استان البرز که ظهر امروز در سالن میلاد کرج برگزار شد، اظهار داشت: اقتصاد ما شکل گرفته از اقتصاد خصوصی، تعاونی و اقتصاد دولتی است. وی افزود: اقتصاد دولتی میدان به اقتصاد تعاونی و اقتصاد خصوصی نداده است. اکبریان با بیان اینکه نقش مهم تعاونی‌هابه دلیل شرایط تحریمی که هستیم موثر است، ادامه داد: مشکلات پولی و انتقال پول در این تعاونیها ممکن است. نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۱۰ هزار تعاونی در کشور داشتیم که ۵هزار از این تعداد منحل شده است، افزود: باید تعاونی‌ها را قانونی، علمی و با فرهنگ درستی تشکیل دهیم. اکبریان بابیان اینکه مشکلاتی که در تعاونی‌ها به وجود آمد بعد از انقلاب گسترش یافت، گفت: باید در مورد این مشکلات آسیب شناسی صورت گیرد.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
این تحولات و تطورات سبب شکل گیری شاخه‌ای از علوم اقتصادی به نام علم توسعه اقتصادی شده است. تعاونی‌های اقتصادی و خدماتی در همه رشته‌های اقتصادی و زیر شاخه‌های اقتصادی تا دهها میلیون تعاونی قابل توسعه است. به این نوع دانش همان دانش بومی علم اقتصاد می‌گویند و تحقق این اهداف فقط از مسیر اقتصاد تعاونی می‌گذرد. اگر خواهان پیشرفت اقتصادی ایران هستیم باید ابتدا دانش اقتصادی ایران را تولید کنیم و توسعه دهیم و سواد اقتصاد تعاونی را در میان همه مردم به گفتمان ملی اقتصادی تبدیل کنیم. این ترکیب علمی باید با دانش اقتصاد اسلامی و الگوهای مردم سالاری اقتصادی ایران می‌تواند ارکان نظام اقتصاد تعاونی ایران را تبیین و برای استقرار ان ساختارسازی کند.
ایبناایبنا3 ماه قبل
به گزارش ایبنا به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، در دنیای امروز، اقتصاد تعاونی به‌عنوان راهبردی موثر برای شتاب دادن روند توسعه اقتصادی مورد استقبال قرارگرفته است. در ایران کار تعاونی ازدیرباز رایج بوده و مردم ما درقالب همکاری‌های سنتی، دستاوردهای بسیار بزرگ داشته‌اند. بانک توسعه تعاون تنها بانک تخصصی بخش تعاون کشور در همین راستا در مردادماه سال ۱۳۸۸ تأسیس گردید، بانکی که درواقع تجربه قریب به دو دهه فعالیت صندوق تعاون کشور را در پیشینه خود دارد. در این میان، بانک توسعه تعاون نقش حساس‌تری را در میان سایر بانک‌ها به عهده دارد. فرارسیدن ۱۳ شهریورماه آغاز هفته تعاون را به‌تمامی فعالان حوزه اقتصاد تعاونی کشور، مدیران و کارکنان ارکان‌های بخش تعاون، کلیه تعاون گران عرصه‌های کار و تلاش و به‌ویژه مدیران و کارکنان ساعی و خدوم بانک توسعه تعاون این تنها بانک تخصصی بخش تعاون کشور در سراسر ایران اسلامی تبریک عرض می‌نمایم و از درگاه خداوند متعال برای همگی مزید توفیقات مسئلت دارم.
فارسفارس3 ماه قبل
عبداللهی همچنین معتقد است، با الگوی جدید شرکتهای تعاونی سهامی عام علاوه بر امکان حل مشکل جوانان دانشگاه رفته، می‌توان تصدیهای دولتی را به شرکتهای تعاونی سهامی عام واگذار کرد تا اقتصاد به معنای واقعی مردمی شود. سهم بخش تعاون در اقتصاد ملی باید بالا رود در کشورهای غربی سهم تعاون از اقتصاد بالا است. در واگذاری‌ها بارها پیشنهاد کردیم بنگاه‌های دولتی را به تعاونی‌های سهامی عام و به عموم مردم بدهید. تعدادی از بنگاه‌های کوچک مانند کشتارگاه‌ها به شرکت‌های تعاونی واگذار شده که در همان حد ۲٫۵ تا ۳ درصد از واگذاری‌ها به بخش تعاون واگذار شده است. فارس: ‌ آیا شرکت‌های مهم تعاونی سهامی عام تشکیل شده است.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
وی ادامه داد: همین تعاون می‌تواند کشور را به ویژه امروز از لحاظ اقتصادی نجات بدهد، نابراین تعاون باید تقویت شود، چرا که وجود تعاون، برای اشتغالزایی بسیار لازم است و می‌تواند یک بازوی قوی در این راه باشد. این مقام مسئول افزود: تعاونی‌ها در برابر شرایط سخت، تاب‌آوری و پایداری بیشتری دارند و می‌توانند در مقابل محدودیت‌های پیش رو، پایداری بهتر و موفق‌تری داشته باشند؛ چراکه روحیه‌ای جمعی بر تعاونی‌ها حاکم است. وی با بیان اینکه اقتصاد تعاونی راهکار حل مشکلات اقتصادی و اشتغال‌زایی است گفت: تعاونی‌های استان یزد برای ۳۰ هزار نفر اشتغال‌زایی کرده‌اند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد با بیان اینکه شش هزار تعاونی در استان داریم افزود: حدود سه هزار و ۱۰۰ تعاونی با عضویت ۹۳۰ هزار نفر در حال فعالیت است و در مجموع بیش از ۳۰ هزار اشتغال در قالب تعاونی‌ها در استان شاهد هستیم. ریاحی با بیان اینکه تعاونی‌ها در ۱۴ گرایش شغلی فعالیت دارند تصریح کرد: یک هزار و ۴۱۹ تعاونی با اشتغال‌زایی ۱۵ هزار نفر در بخش خدمات فعال است و ۵۰ درصد از مجموع اشتغال تعاونی‌های ثبت شده در این راستا است در حالی که تعاونی‌های تولیدی ۳۸ درصد از اشتغال کل تعاونی‌ها را به خود اختصاص داده است.
صدا و سیماصدا و سیما3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، آقای ماشاء الله عظیمی در گفتگو با رسانه ملی افزود: بخش تعاون همچنان علاقمندان خاص خود را دارد و هم اکنون خیل عظیمی از مردم کشور در این بخش فعال هستند. وی ضمن اشاره به تشکیل ۱۹۹ هزار تعاونی در کشور گفت: اکنون از این تعداد ۱۰۴ هزار شرکت تعاونی با ۱۵ میلیون نفر عضو در سطح جامعه فعالیت می‌کنند. عضو هیئت رئیسه و دبیرکل اتاق تعاون ایران با اشاره به اینکه ۵۲ درصد تعاونی‌های کشور در بخش تولید فعال هستند، افزود: این تعاونی‌ها برای یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر شغل ایجاد کرده و شش درصد سهم در جی. پی اقتصاد ایران دارند. وی اضافه کرد: طبق قانون باید سهم بخش تعاون از اقتصاد ملی تا پایان برنامه پنجم توسعه به ۲۵ درصد می‌رسید، اما این هدف محقق نشد و در حال حاضر تعاون فقط شش درصد از مجموع اقتصاد کشور را شامل می‌شود. آقای عظیمی گفت: خوشبختانه در سند توسعه بخش تعاون الزامات و اقدامات رسیدن به هدف مورد نظر در اقتصاد پیش بینی شده است. وی افزود: تحقق پذیری این مهم همراهی، همدلی و هم افزایی همه مسئولان و دستگاه‌های اجرایی را می‌طلبد. عضو هیئت رئیسه و دبیرکل اتاق تعاون ایران ادامه داد: متاسفانه دستگاه‌های مختلف تاکنون اقدام عملی و همراهی لازم را در این رابطه نداشته‌اند. وی گفت: بخش اقتصاد بویژه تعاون هم اکنون با ریسک‌های عمده‌ای همچون بی ثباتی قیمت‌ها ناشی از تامین مواد اولیه، پیچیدگی مقررات، تامین مالی، وجود فساد در بدنه اجرایی برخی دستگاه‌ها و … مواجه است. آقای عظیمی افزود: برای رسیدن بخش تعاون به سهم ۲۵ درصدی در اقتصاد ملی هم تامین زیر ساخت‌ها و هم حذف این موانع لازم و ضروری است. وی با اشاره جایگاه ویژه بخش تعاون در اشتغال‌زایی گفت: این بخش منجر به ایجاد اشتغال پایدار و ارزان می‌شود. عضو هیئت رئیسه و دبیرکل اتاق تعاون ایران با اعلام اینکه تعاون یک بخش سر زنده‌ای است، اظهار داشت: تفاوت آمار سال گذشته و امسال نشان می‌دهد اقتصاد تعاونی اقتصاد زیر ساختی کشور است، چون با انسان و تولید به همراه محبت سر و کار دارد. وی در ادامه از مردم خواست بیشتر به اقتصاد تعاونی توجه کنند، مسئولان بیشتر به قانون عمل کنند و تعاونگران نیز پایدار‌تر از گذشته در بخش تعاون سرزنده و فعال باشند.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، در بسته خبری پیش رو، بخشی از اخبار گوشه و کنار استان یزد گردآوری و در اختیار خوانندگان و مخاطبان خبرگزاری تسنیم قرار گرفته است. شصت و ششمین مرکز نیکوکاری استان یزد به نام شهید ساداتی مزین شدمدیرکل کمیته امداد استان یزد گفت: شصت و ششمین مرکز نیکوکاری استان یزد به نام شهید سید جلیل ساداتی در شهر یزد افتتاح شد. محسن علیزاده، مدیرکل کمیته امداد استان یزد بابیان اینکه فعالیت مراکز نیکوکاری باهدف واگذاری امور مردم به مردم و پیوند محرومان با نیکوکاران است، گفت: شصت و ششمین مرکز نیکوکاری استان یزد به نام شهید سید جلیل ساداتی در شهر یزد افتتاح شد. وی بابیان اینکه این اولین مرکز نیکوکاری در استان یزد است که به نام شهید مزین شده است، افزود: مرکز نیکوکاری شهید سید جلیل ساداتی دریکی از محلات برخوردار شهر یزد قرار دارد و ظرفیت بسیار خوبی برای تعامل با خیران و پیوند آنان با نیازمندان است. ضرورت تدوین منشور اخلاق حرفه‌ای کارکنان دانشگاهسرپرست دانشگاه یزد در مراسم گرامیداشت روز کارمند خواستار تدوین منشور اخلاق حرفه‌ای کارکنان دانشگاه یزد به منظور ارتقای سطح دانشگاه شد.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد عباسی وزیر اسبق تعاون و ورزش و جوانان، طی یادداشتی که با عنوان «تعاون بستر ساز عدالت اجتماعی» که به مناسبت هفته تعاون برای خبرگزاری تسنیم ارسال کرده، به اهمیت تعاون در تحقق عدالت اجتماعی پرداخت. دعوت به برقراری عدالت اجتماعی، یکی از پراهمیت‌ترین تعالیم پیامبران الهی بوده است. متولیان در جامعه اسلامی موظفند برای محو فقر تلاش کرده و راه‏‌های رفاه اجتماعی و استغنای جامعه را بیابند. دبیر کل سابق سازمان ملل، می‌گوید: این سازمان‏‌ها (تعاونی‏‌ها) وسایلی را به وجود می‌آورند که غالبا تنها ابزار موجود در دست‏یابی به عدالت اجتماعی است. ایندیرا گاندی نخست وزیر فقید هند می‌‏گوید: من ابزاری کارآمدتر و مؤثرتر از تعاونی‏ها برای تحقق عدالت اجتماعی سراغ ندارم.
مازن آنلاینمازن آنلاین3 ماه قبل
دبیرکل اتاق تعاون کشور: پیام مازند - ساری - دبیرکل اتاق تعاون کشور با بیان اینکه برندسازی در تعاون احیاء نشده است گفت: به سمت اقتصاد تعاونی باید حرکت کنیم. وی با اظهار اینکه در کشور در قانون اساسی و اصل ۴۴ اختیارات خوبی به تعاون داده شده است گفت: دنیا به سمت تعاون حرکت کرد و قوانینش را خوب اصلاح کرد ولی ما قوانین را خوب اصلاح کردیم اما آن را خوب اجرا نکرده‌ایم. دبیرکل اتاق تعاون کشور ادامه داد: برای رسیدن به سهم ۲۵ درصدی تعاون در اقتصاد کشور، سند توسعه تعاون باید اجرا شود و افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون باید در دستور کار قرار گیرد. وی افزود: توسعه تعاون بدون توسعه مالی و بانکی امکان پذیر نیست وباید دستگاه‌های متولی، نسبت به تهیه و تصویب سند توسعه تعاون اقدام کنند و ۵۰ درصد منابع بانکی باید در بخش تعاون آورده شود. دبیرکل اتاق تعاون کشور به مسئله توزیع گوشت توسط بخش تعاون و حل بحران اشاره کرد و گفت: با توزیع بیش از هشت هزار گوشت در کشور این موضوع و بحران در کشور حل شده است.
فارسفارس3 ماه قبل
یک استاد دانشگاه شهید بهشتی گفت: ابعاد اقتصاد مقاومتی، عرصه‌های اجتماعی، فرهنگی و مدیریتی را دربرمی‌گیرد لذا برای مقاوم‌سازی اقتصاد باید وارد این عرصه‌ها شد و در سطوح فردی، خانوادگی، نهادی و کشوری در این زمینه تلاش کرد. وی در پایان سخنان خود گفت: این کتاب مشتمل بر ۵ فصل چیستی و چرایی اقتصاد مقاومتی، مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی، امکان تحقق اقتصاد مقاومتی، نقش علمای گذشته در مقاوم‌سازی اقتصاد ایران و سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی تألیف شده است. تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند تلاش در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی استعرب مازار استاد دانشگاه شهید بهشتی نیز در این نشست اظهار داشت: مفهوم اقتصاد مقاومتی ظاهرا ساده اما در عین حال عمیق است و مانند تمام مؤلفه‌های دیگر زندگی روزمره باید بدانیم که اقتصاد نیز نیازمند مقاوم‌سازی است. عرب مازار گفت: ابعاد اقتصاد مقاومتی، عرصه‌های اجتماعی، فرهنگی و مدیریتی را دربرمی‌گیرد لذا برای مقاوم‌سازی اقتصاد باید وارد این عرصه‌ها شد و در سطوح فردی، خانوادگی، نهادی و کشوری در این زمینه تلاش کرد. وی افزود: بخش خصوصی در تعریف فعلی فرد همراه با سرمایه است اما مردم در اقتصاد مقاومتی یعنی خود انسان که اگر نقشش پررنگ شود محقق خواهد شد.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، حمید قاسمی در گفتگو با مهر، با تاکید بر اینکه اقتصاد ایران بر اساس قانون اساسی به سه بخش دولتی، تعاونی و خصوصی تقسیم شده است، اظهار داشت: متاسفانه تعادل و تناسبی بین فعالیت‌های این سه بخش وجود ندارد. وی ادامه داد: به نظر می‌رسد که دولت‌ها در راستای تحقق منویات رهبری و نیز اجرای برنامه‌ها، راهبردها و اهداف اقتصادی هدفمند و متناسب با مصالح و منافع ملی حرکت نکرده‌اند. قاسمی گفت: برای اینکه در جهت سیاست‌های اقتصادی سوسیالیستی یا کاپیتالیستی محض حرکت نکنیم ضرورت دارد به قانون اساسی برگردیم و اصول ۴۳ و ۴۴ قانون اساسی را اجرا کنیم. وی با تاکید بر اینکه هدف گذاری سهم ۲۵ درصدی تعاون از اقتصاد ملی مهمترین بخش سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی است افزود: امروز حدود ۵۰ میلیون نفر از جمعیت کشور که ۶۲ درصد از کل جمعیت را شامل می‌شود عضو تعاونی‌ها هستند. وی تاکید کرد: البته همانگونه که در قانون اساسی آمده است این سه بخش باید به طور مکمل در کنار یکدیگر فعالیت کنند و اقتصاد مقاومتی در چنین شرایطی معنا پیدا خواهد کرد.

به انتهای لیست رسیدید