اقتصاد شهری

اقتصاد شهری

تسنیمتسنیم5 ساعت قبل
امسال شهرداری مشهد برای تقویت این برنامه بیشتر با هدف گردشگری سلامت در حوزه درمان‌های نوین پزشکی به کمک ما آمده است. در حوزه گردشگری سلامت، اتفاقات خوبی در شهر مشهد افتاد مانند تقویت شرکت‌های گردشگری سلامت و کمتر شدن نسبی نقش دلالان که البته هنوز در این زمینه راه درازی در پیش داریم. دبیر اجرایی سومین کنگره بین‌المللی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی، افزود: از آن مهمتر جلب و جذب توریست از مبدأ بوده، هم اکنون نمی‌توانیم ادعا کنیم این موضوع در وضعیت مناسبی قرار دارد. ما توانستیم در جهاد دانشگاهی مشهد اولین نمایندگی این کارخانه را برای استان بگیریم که این باعث می‌شود هم‌استانی‌های ما از خدمات تولید سلول استفاده کنند. دبیر اجرایی سومین کنگره بین‌المللی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در زمینه مراکز سلول درمانی، تصریح کرد: نقطه قوت مطلق ما نیروی انسانی است.
ایسناایسنا6 ساعت قبل
ایسنا/خراسان رضوی دبیر اجرایی سومین کنگره بین‌المللی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی گفت: سه سال گذشته سه سال پرتلاطم در بحث تجاری‌سازی و صنعتی‌سازی محصولات مبتنی بر سلول در سطح بین‌المللی بود. وی افزود: طبق اسناد بالادستی کشور، فناوری‌های سلول‌های بنیادی جزء چند اولویت اول کشور است. امسال شهرداری مشهد برای تقویت این برنامه بیشتر با هدف گردشگری سلامت در حوزه درمان‌های نوین پزشکی به کمک ما آمده است. در حوزه گردشگری سلامت، اتفاقات خوبی در شهر مشهد افتاد مانند تقویت شرکت‌های گردشگری سلامت و کمتر شدن نسبی نقش دلالان که البته هنوز در این زمینه راه درازی در پیش داریم. دبیر اجرایی سومین کنگره بین‌المللی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در خصوص مراکز سلول درمانی، تصریح کرد: نقطه قوت مطلق ما نیروی انسانی است.
مهرمهر3 روز قبل
واحد مستقل گردشگری در شهرداری شهرضا ایجاد می‌شوددر ادامه شهردار شهرضا با بیان اینکه بخش خصوصی می‌تواند نقش پررنگی در توسعه گردشگری شهری داشته باشد، گفت: توسعه گردشگری پایدار در دستور کار شهرداری شهرضا قرار گرفته است. حبیب قاسمی ضمن ضرورت واحد مستقل گردشگری در شهرداری شهرضا گفت: مقوله مهم گردشگری پایدار برای توسعه اقتصاد شهری باید مورد توجه دستگاه‌ها قرار گیرد و در این زمینه رویداد محوری برای توسعه گردشگری پایدار در برنامه کاری شهرداری شهرضا قرار گرفته است. گردشگری یکی از شاخص‌های مهم توسعه و عمران شهری استشهردار شهرضا گردشگری را یکی از شاخص‌های مهم توسعه و عمران شهری دانست و گفت: برای تحقق گردشگری شهری می‌بایست هم زمان با رشد مکان‌ها و جاذبه‌های گردشگری شهری، تسهیلات و تجهیزات گردشگری نیز به تناسب گردشگران فراهم شود. قاسمی با بیان ظرفیت‌های بالای گردشگری شهرضا در زمینه اقتصادی، مذهبی و تاریخی گفت: گردشگری می‌تواند در آمد خوبی برای شهروندان و شهر داشته باشد، بر این اساس چند خانه قدیمی در شهرضا توسط شهرداری خریداری شده که هدف ما احیای خانه‌های قدیمی است. قاسمی صنعت گردشگری را بهترین مسیر توسعه پایدار دانست و افزود: با هزینه‌های کم اقتصادی و اجتماعی می‌تواند توسعه را در شهرضا رقم زد.
ایسناایسنا4 روز قبل
ایسنا/سمنان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان معرفی بیش از پیش ظرفیت‌های گردشگری استان سمنان را منوط به حضور مستمر در نمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی و شناساندن پتانسیل‌های گردشگری و جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و …این استان ارزیابی کرد. وی اضافه کرد: مبنا و بستر حضور در این جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها، باید توسط میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آماده و فرآهم شود و در مقطع بعدی شهرداران در صورت تمایل می‌توانند در این خصوص مشارکت مطلوب داشته باشند. معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان توصیه کرد: شهرداری‌ها در تعامل و همکاری با میراث فرهنگی و گردشگری استان به ایجاد زیرساخت‌ها و امکانات اولیه، برای حضور پررنگ در این جشنواره کمک کنند. جمال با بیان اینکه در نمایشگاه سال گذشته بازدید و استقبال مطلوبی از غرفه استان سمنان صورت گرفت افزود: این نمایشگاه بین‌المللی فرصت و ظرفیتی است تا در آن پتانسیل‌های گردشگری شهرهای استان را ارائه دهیم. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تصریح کرد: یکی از راه‌های تبدیل استان سمنان از معبر به مقصد گردشگری، حضور پر رنگ و ویژه در نمایشگاه‌های منطقه‌ای و کشوری است.
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مهدی جمال ظهر چهارشنبه در جلسه تبیین نحوه همکاری و مشارکت شهرداری‌های استان سمنان در برگزاری سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری، سرمایه‌گذاری و صنایع‌دستی کشور به میزبانی میراث فرهنگی سمنان، از برگزاری این نمایشگاه با حضور سمنان خبر داد و بیان کرد: این رویداد مهم، از ۲۳ لغایت ۲۶ بهمن‌ماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود. وی بابیان اینکه بخش خصوصی می‌تواند در رونق و تقویت حضور استان در این نمایشگاه نقش به سزایی را ایفا کند، تأکید کرد: غرفه‌ای ویژه برای حضور شهرداری‌های استان در این جشنواره در نظر گرفته خواهد شد. مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان درباره اقداماتی که تاکنون برای حضور در این نمایشگاه انجام‌شده است، توضیح داد: واریز وجه برای اختصاص زمین و استقرار غرفه استان سمنان در این نمایشگاه انجام‌شده است. جمال در خاتمه و بابیان اینکه عرضه محصولات و صنایع‌دستی شهرهای استان در این غرفه می‌تواند در رونق اقتصاد شهری بسیار تأثیرگذار باشد، تأکید داشت: یکی از راه‌های تبدیل استان سمنان از معبر به مقصد گردشگری، حضور در نمایشگاه‌های منطقه‌ای و کشوری است.
فارسفارس5 روز قبل
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، از اجرای ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار مترمربع روکش آسفالت در نتیجه اجرای طرح بهسازی معابر شهر تهران خبر داد. به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در نشست مشترک معاونان فنی و عمرانی و معاونان مالی و اقتصاد شهری مناطق ۲۲ گانه ضمن اشاره به برخی از دستاوردهای اجرایی طرح بهسازی معابر شهر تهران، از اجرای ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار متر مربع روکش آسفالت از زمان آغاز اجرای این طرح خبر داد. وی گفت: تاکنون بیش از ۶۵ هزار نقطه از عوارض خرابی روکش آسفالت معابر پایتخت مرمت شده است. به گفته معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، بر اساس ابلاغیه لایحه متمم بودجه سال ۱۳۹۸، این قابلیت وجود دارد که مبلغ یک میلیارد تومان برای بهسازی روکش آسفالت و ۵۰۰ میلیون تومان جهت بهسازی انهار و پیاده روهای هر یک از نواحی ۱۲۳ گانه هزینه شود. عبدالحمید امامی معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران نیز طی سخنانی در این نشست، بر ضرورت رفع موانع موجود میان حوزه‌های مختلف ماموریتی در شهرداری تهران تاکید و ابراز امیدواری کرد برگزاری چنین نشست هایی بتواند اهداف مدیریت کلان شهری را تامین کرده و باعث رفع مشکلات شهر و خدمات رسانی بهتر به شهروندان شود.
ایمناایمنا6 روز قبل
در همین راستا سازمان‌های درگیر از جمله وزارت راه و شهرسازی از طرح‌های مختلف برای تسهیل تامین این نیاز بزرگ گام برداشته‌اند. یکی از اساتید اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی گفت: ضرورتی برای ورود شهرداری به حوزه مسکن و ساخت خانه‌های کوچک اندازه نیست. شهرداری تهران حوزه مسئولیت بسیار وسیعی دارد که متاسفانه برخی از این مسئولیت‌ها به دلیل اقدامات گذشته و مشکلات مالی و بدهی‌ها به کندی انجام می‌شود. ** هیچ شهری در کشور توان رقابت با جریان نقدینگی شهر مشهد را ندارداژدر اژدری، معاون اقتصادی شهرداری مشهد، گفت: هیچ شهری در کشور توان رقابت با جریان نقدینگی شهر مشهد را ندارد. وی در پایان خاطرنشان کرد: تامین مالی مبتنی بر بدهی را ما با هدف تشکیل و تکمیل دارایی‌های شهری پیگیری می‌کنیم و از نمایندگان بانک‌ها در استان می‌خواهیم که در زنجیره تامین مالی توسعه شهری فعالیت خود را افزایش دهند و هم پیوندی شهرداری با فعالیت‌ها بانکها و شرکتهای زیرمجموعه بانکی در حوزه تامین مالی، بیمه، سرمایه گذاری و املاک را تقویت کنند.
فارسفارس1 هفته قبل
محمد صابری، استاد دانشگاه اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، درباره مدیریت شهری و ضرورت توجه به تهران به عنوان شهری هوشمند اظهارداشت: در دنیای امروز مدیریت شهری دیگر به ارائه خدماتی نظیر توسعه فضای سبز، جمع آوری زباله، حمل و نقل عمومی و ساخت پل و خیابان خلاصه نمی‌شود بلکه ملاک توانمندی مدیران شهری در توسعه اقتصاد شهر و کارآفرینی شهری اندازه گیری می‌شود، برهمین اساس شهرداری تهران باید همواره تلاش کند تا از هر فرصتی برای بالابردن ظرفیت‌های اقتصادی پایتخت بهره ببرد. صابری اضافه کرد: شهرداری باید درصدد توسعه اقتصاد هوشمند شهری باشد، بدین ترتیب که اقتصاد شهری و سرمایه‌های خرد و کلان را به شکل هدفمند به سوی مناطق و پروژه‌های شهری هدایت کند به نحوی که در نهایت بخش‌های خلاق و نوآور مورد حمایت قرار گیرند، بی تردید امنیت، آن هم در منطقه غرب آسیا، مولفه و عنصر تاثیرگذاری برای ترغیب و تشویق سرمایه گذاران و هدایت آنها به تهران است که نباید از این ظرفیت به سادگی گذشت. این استاد دانشگاه تاکید کرد: کارآفرینی مفهومی عینی و عملی‌ است که با پیاده ‌سازی فنون و اصول مدیریت استراتژیک اقتصاد شهری مبتنی بر کارآفرینی در کالبد و اجتماع شهر میسر می‌شود. ظرفیت‌های مدیریت شهری در فراهم کردن منابع، ایجاد انگیزه در شهروندان و بسترسازی برای کارآفرینی، توسعه و حمایت از مشاغل درون ‌شهری و خدمات نوین در توسعه و حمایت کارآفرینی شهری کمک کننده خواهد بود. صابری خاطر نشان کرد: کلان شهرهای آسیایی و اروپایی به تناسب قدرت چانه زنی خود توانسته‌اند در حوزه کارآفرینی و ایفای نقش در اقتصاد شهرهای تحت مدیریت خود در این حوزه ورود پیدا کنند، البته اکنون بیماری دولت زدگی مشکل اقتصاد ایران است و نباید در شهرها نیز رسوخ پیدا کند با این وجود هنوز کارآفرینی شهری به شکل سازمان یافته‌ای که تحت مدیریت یکپاچه شهری باشد تعریف نشده است.

همه چیز در مورد کنکور کارشناسی ارشد ۹۹؛ سهمیه‌ها، رشته‌های ۶ گروه و نکات مهم

10+
تکراتوتکراتو1 هفته قبل
ایمناایمنا1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، تامین منابع مالی همواره یکی از چالش‌های شهرداری‌ها بوده است به گونه‌ای که ایجاد یک منبع درآمد پایدار و مناسب را در اولویت کارهای خود قرار می‌دادند. بازارچه‌های روزانه ظرفیت مناسبی برای ایجاد درآمد پایدار شهری استدیگر کارشناس اقتصاد شهری نیز در این باره اظهارکرد: مدیریت و ساماندهی بخش‌های مختلف بازارچه‌های هفتگی یا روزانه شهری که ارتباط مستقیمی میان تولیدکنندگان و مصرف کنندگان ایجاد می‌کند، ظرفیت اقتصادی مناسبی برای ایجاد درآمد پایدار شهری است. همراه بودن مدیران شهری در نوسازی بافت‌های فرسوده مهم استمدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: در نوسازی بافت‌های فرسوده همراه بودن مدیران شهری امری مهم است، زیرا این امر بر اساس قانون برنامه ششم توسعه بر عهده همه دستگاه‌ها گذاشته شده است. وندالیسم شهری در مقابل درآمد پایدار قرار گرفته استهمچنین یک کارشناس اقتصاد شهری گفت: آسیب وندالیسم شهری دقیقا در مقابل پروژه‌های اقتصادی سیستم مدیریت شهری برای دستیابی به درآمد پایدار قرار گرفته است. در حقیقت وندالیسم شهری همه نقشه و برنامه‌ریزی‌های شهرداری برای دستیابی به درآمد پایدار را هدف می‌گیرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، لایحه بازنگری و اصلاح ساختار سازمانی شهرداری تهران سرانجام پس از تاخیرهای پی در پی، سوم دی ماه به شورای شهر ارسال شد. بر اساس پیشنهاد شهرداری در این لایحه به منظور کاهش حوزه‌های معاونت شهرداری و سازمانها و شرکتها، معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا و توسعه منابع انسانی با هم ادغام و معاونتی با عنوان معاونت توسعه مدیریت و برنامه ریزی ایجاد می‌شود. همچنین در این لایحه آورده شده به دلیل تداخل اکثریت وظایف معاونت هماهنگی و امور مناطق با سایر معاونت‌های تخصصی شهرداری تهران، معاونت هماهنگی و امور مناطق و واحدهای عمومی و مدیریتی تحت نظارت آن را از تشکیلات شهرداری تهران حذف و وظیفه پیگیری امور و هماهنگی شورای شهرداران را در قالب دبیرخانه‌ای ذیل حوزه شهردار تعریف می‌کند. بر اساس نمودار سازمانی پیشنهادی شهرداری، زیرمجموعه شهردار تهران شامل اداره کل حوزه شهردار، مرکز ارتباطات و امور بین الملل، دفتر بازرسی ویژه، هیئت رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان، شرکت همشهری، حراست کل شهرداری، سازمان فرهنگی هنری شهرداری، مشاور شهردار در امور ایثارگران، سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، دبیرخانه شورای شهرداران (مناطق ۲۲ گانه) ستاد یگان حفاظت شهرداری و موسسه علمی- کاربردی خواهد بود و ۷ معاونت باقیمانده شامل معاونت مالی و اقتصاد شهری، معاونت شهرسازی و معماری، معاونت توسعه و مدیریت برنامه ریزی، معاونت حمل و نقل ترافیک، معاونت فنی و عمران، معاونت خدمات شهری و محیط زیست، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی (امور شهروندی) است.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، لایحه بازنگری و اصلاح ساختار سازمانی شهرداری تهران سرانجام پس از تاخیرهای پی در پی، سوم دی ماه به شورای شهر ارسال شد. بر اساس پیشنهاد شهرداری در این لایحه به منظور کاهش حوزه‌های معاونت شهرداری و سازمانها و شرکتها، معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا و توسعه منابع انسانی با هم ادغام و معاونتی با عنوان معاونت توسعه مدیریت و برنامه ریزی ایجاد می‌شود. همچنین در این لایحه آورده شده به دلیل تداخل اکثریت وظایف معاونت هماهنگی و امور مناطق با سایر معاونت‌های تخصصی شهرداری تهران، معاونت هماهنگی و امور مناطق و واحدهای عمومی و مدیریتی تحت نظارت آن را از تشکیلات شهرداری تهران حذف و وظیفه پیگیری امور و هماهنگی شورای شهرداران را در قالب دبیرخانه‌ای ذیل حوزه شهردار تعریف می‌کند. بر اساس نمودار سازمانی پیشنهادی شهرداری، زیرمجموعه شهردار تهران شامل اداره کل حوزه شهردار، مرکز ارتباطات و امور بین الملل، دفتر بازرسی ویژه، هیئت رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان، شرکت همشهری، حراست کل شهرداری، سازمان فرهنگی هنری شهرداری، مشاور شهردار در امور ایثارگران، سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، دبیرخانه شورای شهرداران (مناطق ۲۲ گانه) ستاد یگان حفاظت شهرداری و موسسه علمی- کاربردی خواهد بود و ۷ معاونت باقیمانده شامل معاونت مالی و اقتصاد شهری، معاونت شهرسازی و معماری، معاونت توسعه و مدیریت برنامه ریزی، معاونت حمل و نقل ترافیک، معاونت فنی و عمران، معاونت خدمات شهری و محیط زیست، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی (امور شهروندی) است.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ عبدالحمید امامی، معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران در حکمی مهدی امرالهی را به سمت سرپرست شرکت شهروند منصوب کرد. پیش از این، مسعود سریع القلم سمت مدیرعاملی شرکت شهروند را برعهده داشت. انتهای پیام/
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، عبدالحمید امامی، معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران در حکمی مهدی امرالهی را به سمت سرپرست شرکت شهروند منصوب کرد. پیش از این، مسعود سریع القلم سمت مدیرعاملی شرکت شهروند را برعهده داشت.
همشهریهمشهری2 هفته قبل
به گزارش همشهری آنلاین، عبدالحمید امامی، معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران در حکمی مهدی امرالهی را به سمت سرپرست شرکت شهروند منصوب کرد. پیش از این، مسعود سریع القلم سمت مدیرعاملی شرکت شهروند را برعهده داشت.
فارسفارس2 هفته قبل
با حکم معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران، سرپرست جدید شرکت شهروند منصوب شد. به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، عبدالحمید امامی، معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران در حکمی مهدی امرالهی را به سمت سرپرست شرکت شهروند منصوب کرد. پیش از این، مسعود سریع القلم سمت مدیرعاملی شرکت شهروند را برعهده داشت. انتهای پیام/
ایسناایسنا2 هفته قبل
مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با گرامیداشت یاد و خاطره «سردار دل‌ها»، شهید حاج قاسم سلیمانی و عرض تسلیت به این مناسبت، گفت: ساخت ۲۰ بازار جدید میوه و تره بار در ۲۰ محله تهران تا پایان سال آینده را در دستور کار قرار داده‌ایم و اعتقاد داریم توسعه بازارهای جدید میوه و تره بار با استفاده از ظرفیت‌های داخلی به رونق اقتصاد شهری کمک می‌کند. وی با استقبال از حضور حداکثری پیمانکاران در مناقصات ساخت بازارهای جدید میوه و تره بار، تاکید کرد: سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، نه تنها با عرضه بدون واسطه میوه و تره بار از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان حمایت می‌کند، بلکه با واگذاری بدون واسطه ساخت بازارها به بخش خصوصی، ضمن حمایت از سازندگان و شرکت‌های داخلی، بازار جذابی را برای حضور این شرکت‌ها و فعالان این بخش ایجاد کرده است. مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار با تاکید بر اینکه تخصیص بهینه منابع موجود به ویژه در زمانی که با محدودیت منابع مواجه هستیم، یکی از مهم‌ترین اصول مدیریت است، خاطرنشان کرد: کاهش هزینه‌های ساخت بازارهای جدید میوه و تره بار در کنار حفظ استانداردهای کیفی، یکی از مهم‌ترین اولویت‌های این سازمان در واگذاری ساخت بازارهای جدید از طریق برگزاری مناقصه بین شرکت‌های پیمانکار است. بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، شرکت‌های پیمانکار صاحب صلاحیت و دارای رتبه از سازمان برنامه و بودجه کشور و شهرداری تهران، می‌توانند از آخر این هفته با مراجعه به سایت سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار به نشانی: http: //mayadin. tehran. ir از فهرست و مشخصات پروژه‌های عمرانی این سازمان و شرایط شرکت در مناقصات این پروژه‌ها مطلع شوند. انتهای پیام
ایمناایمنا2 هفته قبل
سروش مهرابی پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، با اشاره به ظرفیت‌های حوزه اطلاع رسانی شهرداری‌های کشور، اظهار کرد: ظرفیت و پتانسیل تبلیغات و اطلاع‌رسانی که شهرداری‌های ایران در اختیار دارند، گنجی است که از نظرها پنهان مانده و بسیاری از فعالان اقتصادی و مدیران شهری به آن بی توجهی می‌کنند، در حقیقت به نوعی پشت پا به توسعه اقتصاد و درآمد پایدار شهری می‌زنند. وی افزود: بی توجهی مدیران شهری به استفاده از ابزارهای تبلیغات محیطی برای توسعه اقتصاد شهری و ایجاد درآمدهای پایدار در حالی صورت می‌گیرد که بسیاری از شهرداری‌های اروپایی و اغلب شهرداری‌های منطقه جنوب شرقی آسیا از این طریق به توسعه پایدار و کسب درآمدهای چشمگیر رسیده و بخش قابل توجهی از هزینه‌های اداره شهر را از طریق این درآمد‌ها تامین می‌کنند. مهرابی پور اضافه کرد: بسیاری از کارشناسان معتقدند راهکار بهره مند شدن از ظرفیت مالی تبلیغات محیطی در سیستم‌های مدیریت شهری، برون‌سپاری آن به شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها است، تجربیات فعالان تبلیغات شهری در این حوزه نشان می‌دهد، ایجاد یک سازوکار اداری جداگانه در شهرداری‌ها برای نظارت و اجرای این تبلیغات می‌تواند تمام درآمد شهرداری یا حتی بیشتر از آن در بخش تبلیغات محیطی را جذب حقوق کارکنان همین نهاد کند. وی ادامه داد: پژوهش‌ها نشان می‌دهد درصد فساد در فعالیت شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها که وظایف دولتی به آنها برون سپاری می‌شود، بسیار ناچیز است و از این رو بهترین تصمیم برای توسعه تبلیغات محیطی شهر و هدفمند کردن درآمد‌های این بخش، تحویل سازوکار اداری آن به شرکت‌های دانش بنیان یا استارتاپ‌های دانش محور شهری است. مهرابی پور افزود: نظارت دقیق بر محتوا و مکان‌های استقرار این تبلیغات در نقاط مختلف جغرافیایی شهری بسیار حائز اهمیت است زیرا شهرداری به عنوان مجری یا ناظر طرح‌های تبلیغات محیطی در شهر نباید بگذارد که اعتماد شهروندان به پیشنهادات اقتصادی این نهاد خدشه‌دار شود.
ایسناایسنا2 هفته قبل
معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران از تهیه شناسنامه برای تمامی املاک شهرداری تهران خبر داد. عبدالحمید امامی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد وضعیت باز پس گیری املاک شهرداری با بیان اینکه بر اساس بررسی‌های انجام شده، بهره برداری از حدود ۲۰۰۰ فقره از املاک شهرداری به افراد غیر سپرده شده است، گفت: لیست این اشخاص حقیقی و حقوقی بهره بردار املاک شهرداری، تهیه و در اختیار شورای شهر قرار گرفته است. وی با بیان اینکه بهره برداری از حدود ۶۰۰ ملک به اشخاص سپرده شده بود که بررسی‌ها نشان از غیر مجاز بودن این اقدام داشت، افزود: به هر دلیلی بهره برداری از این املاک به افراد دیگر سپرده شده بود؛ اما حالا این واگذاری‌ها توجیه ندارد و باید بازپس گرفته شود. امامی با اشاره به تشکیل کمیته‌ای فی مابین اداره کل حقوقی و سازمان املاک در شهرداری تهران برای رسیدگی به املاک، اظهار کرد: ‌ البته لازم به تاکید است که در این مدت ۲۱۲ ملک از املاک تخلیه و بازپس گیری شده است و در این زمینه هماهنگی لازم با مقامات قضایی انجام شده تا در صورت لزوم از کمک آنها بهره‌مند شویم. انتهای پیام
ایمناایمنا2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، سود سهام عدالت در سال مالی ۱۳۹۷ نسبت به سال مالی قبلش حدود ۵۰ تومان افزایش داشته است؛ به این ترتیب مشمولان سهام عدالت که یک میلیون تومان سهام دارند حدود ۲۲۰ تا ۲۳۰ هزار تومان سود خواهند گرفت. در سال ۱۳۹۶ کسانی که به ارزش یک میلیون تومان سهام عدالت داشتند بابت سود سال مالی ۱۳۹۵ معادل ۱۵۰ هزار تومان دریافت کردند. در سال گذشته نیز مشمولان سهام عدالت که یک میلیون تومان از این سهام را داشتند به ازای سود پرتفوی سهام عدالت سال مالی ۱۳۹۶ معادل ۱۷۵ هزار تومان سود دریافت کردند. بدین ترتیب اگر این هلدینگ سود سهام عدالت را حدود ۱۲۰۰ تومان شناسایی کند با توجه به برگزاری مجامع دیگر شرکت‌های سهام عدالتی که برگزار شده، سودی معادل ۲۲۰ تا ۲۳۰ هزار تومان برای مشمولان سهام عدالت که ارزش سهام‌شان یک میلیون تومان است، پیش‌بینی می‌شود. وی با اشاره به زمان پرداخت سود سهام عدالت خاطر نشان کرد: امیدواریم از اوایل اسفند سال جاری سود سهام عدالت به مردم واریز شود.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/کرمانشاه رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شهرداری کرمانشاه از بهره‌برداری از پروژه تله‌کابین کرمانشاه در بهار سال ۱۴۰۰ خبر داد. وحید شامبیاتی اظهار کرد: موسسه «ملل» خواهان انجام پروژه تله کابین کرمانشاه به صورت ۱۰۰ درصدی و بدون شراکت شهرداری بود که این مساله با مخالفت شهردار کرمانشاه مواجه شد. وی افزود: با توجه به اینکه پروژه تله‌کابین کرمانشاه مهمترین پروژه گردشگری استان محسوب می‌شود، شهردار کرمانشاه تاکید ویژه‌ای بر سهیم بودن شهرداری در این پروژه داشتند. شامبیاتی با اشاره به مشخصات فنی این پروژه افزود: با مشاوره مجرب‌ترین تیم کشور طرح اولیه این پروژه به طول ۱۵۰۰ متر در دو ایستگاه و اختلاف ارتفاع حدود ۴۰۰ متر طراحی شده است. رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شهرداری کرمانشاه، گفت: با هدف عدم توقف پروژه اجرای سیویل‌های پروژه طی مراحل قانونی به مناقصه گذاشته شد که دهم دی‌ماه نتیجه آن مشخص خواهد شد.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
صندوق‌های توسعه شهری در شهرهای مختلف جهان راه‌اندازی شده و به تامین سرمایه پروژه‌های شهری مشغولند. صندوق توسعه شهری در دهلی هندوستان نمونه دیگری از این دست صندوق‌هاست که در سال ۱۹۹۴ تاسیس شده است. این صندوق پروژه‌هایی را سرمایه‌گذاری می‎کند که تاثیرات مثبت چشمگیری بر مناطق و محلات کم‌درآمد سطح شهر داشته باشد. ملاحظه می‌شود تاسیس صندوق‌های توسعه شهری دارای پیشینه قابل‌توجهی است. به هر تقدیر صندوق توسعه سرمایه‌گذاری شهری چنانچه ساختار آن به‌خوبی ساخته و پرداخته شود و توسعه پایدار شهری را محور اصلی خود قرار دهد، می‌تواند به‌عنوان یک الگو از کلانشهر تهران به سایر شهرهای کشور انتقال پیدا کند.
ایران‌جیبایران‌جیب2 هفته قبل
یکی از ارایه‌دهندگان آمار زیان‌های اقتصادی تصادفات شورای‌عالی حفاظت فنی و بهداشت کار است. البته طبق آخرین آمارنامه صنعت بیمه کشور، تعداد وسایل نقلیه موتوری درحال تردد بیش از ۳۶‌میلیون است و فقط حدود ٥٠‌درصد از وسایل حمل‌وتقل موتوری بیمه‌نامه دارند. هزینه فوت هر نفر ٥,١‌ میلیارد تومانبر اساس اعلام پلیس راهور، هر تصادف رانندگی منجر به فوت، معادل ٥,١‌میلیارد تومان خسارت به کشور وارد می‌کند. البته گفته می‌شود آمارهای فوتی تصادفات رانندگی تنها مربوط به فوتی‌های سر صحنه تصادف است و مرگ‌هایی که بعد از آن در بیمارستان اتفاق می‌افتد به حساب این آمار گذاشته نمی‌شود. درواقع هزینه تصادفات رانندگی در ایران هرروز حدود ٢٨٠‌میلیارد تومان است که رقم بالایی است.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 هفته قبل
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران: پیام مازند - ساری - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران با اعلام این که ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها مهملی برای جلوگیری از تخلفات شهرسازی و تعرض سودجویان است، گفت: شهرداری‌ها نسبت به این ماده قانونی نگاهی درآمدزایی نداشته باشند. معاون استاندار مازندران گفت: متاسفانه شهرداری‌ها حتی تامین حقوق پرسنل شهرداری را از محل کمیسیون ماده ۱۰۰ به یک امر عادی تبدیل کرده‌اند که کاملا غیرکارشناسی و در مسیر سوء استفاده از قانون است. شهر فروشی ممنوعمعاون استاندار مازندران از تراکم فروشی به عنوان «شهر فروشی» در شهرداری‌ها یاد کرد و گفت: این سیاست اقدامی نادرست و اشتباه در شهرداری‌های مازندران است. رازجویان با تاکید بر این نکته که کمیسیون‌های شهرسازی نباید به محلی برای درآمدزایی تبدیل شود، گفت: صدور فراوان پروانه‌های ساختمانی، پرونده‌های زیاد ماده ۱۰۰، شهر فروشی و تراکم فروشی درآمد پایدار برای شهرداری‌ها محسوب نمی‌گردد و شهرداران می‌بایست به دنبال درآمدهای پایدار بروند. برچسب‌هااستانداری مازندران مازندران راه و شهرسازی مسکن
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 هفته قبل
یکی از ارایه‌دهندگان آمار زیان‌های اقتصادی تصادفات شورای‌عالی حفاظت فنی و بهداشت کار است. البته طبق آخرین آمارنامه صنعت بیمه کشور، تعداد وسایل نقلیه موتوری درحال تردد بیش از ۳۶‌میلیون است و فقط حدود ٥٠‌درصد از وسایل حمل‌وتقل موتوری بیمه‌نامه دارند. هزینه فوت هر نفر ٥,١‌میلیارد تومانبر اساس اعلام پلیس راهور، هر تصادف رانندگی منجر به فوت، معادل ٥,١‌میلیارد تومان خسارت به کشور وارد می‌کند. البته گفته می‌شود آمارهای فوتی تصادفات رانندگی تنها مربوط به فوتی‌های سر صحنه تصادف است و مرگ‌هایی که بعد از آن در بیمارستان اتفاق می‌افتد به حساب این آمار گذاشته نمی‌شود. درواقع هزینه تصادفات رانندگی در ایران هرروز حدود ٢٨٠‌میلیارد تومان است که رقم بالایی است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 هفته قبل
به گزارش بلومبرگ، بزرگ‌ترین اقتصاد جهان به مانند بسیاری از اقتصادهای دیگر جهان به اقتصاد شهری متکی شده و بخش بزرگی از تولید ناخالص داخلی در داخل این مناطق متمرکز شده است. آن طور که داده‌های مرکز سرشماری آمریکا نشان می‌دهد، ۳۲٫۳ درصد کل تولید ناخالص داخلی در اختیار ۳۱ شهر بزرگ این کشور است. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا؛ شهر لس‌آنجلس که تقریبا اقتصادی به بزرگی کل اقتصاد عربستان دارد تا پایان سال گذشته بزرگ‌ترین مرکز اقتصادی آمریکا بوده است و به طور متوسط در سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۸ این شهر ۳۹۵٫۲ میلیارد دلار کالا و خدمات برای اقتصاد آمریکا تولید کرده است. پس از لس آنجلس نیز نیویورک به عنوان دومین قلب تپنده اقتصاد آمریکا معرفی شده است تا جایی که حدود پنج درصد کل تولید ناخالص داخلی آمریکا مربوط به این شهر بوده است. منطقه منهتن در سال ۲۰۱۸ به تنهایی ۳۴۰ میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی آمریکا افزوده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 هفته قبل
به گزارش بلومبرگ، بزرگ‌ترین اقتصاد جهان به مانند بسیاری از اقتصادهای دیگر جهان به اقتصاد شهری متکی شده و بخش بزرگی از تولید ناخالص داخلی در داخل این مناطق متمرکز شده است. آن طور که داده‌های مرکز سرشماری آمریکا نشان می‌دهد، ۳۲٫۳ درصد کل تولید ناخالص داخلی در اختیار ۳۱ شهر بزرگ این کشور است. شهر لس‌آنجلس که تقریبا اقتصادی به بزرگی کل اقتصاد عربستان دارد تا پایان سال گذشته بزرگ‌ترین مرکز اقتصادی آمریکا بوده است و به طور متوسط در سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۸ این شهر ۳۹۵٫۲ میلیارد دلار کالا و خدمات برای اقتصاد آمریکا تولید کرده است. پس از لس آنجلس نیز نیویورک به عنوان دومین قلب تپنده اقتصاد آمریکا معرفی شده است تا جایی که حدود پنج درصد کل تولید ناخالص داخلی آمریکا مربوط به این شهر بوده است. منطقه منهتن در سال ۲۰۱۸ به تنهایی ۳۴۰ میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی آمریکا افزوده است.
ایسناایسنا3 هفته قبل
یک سوم اقتصاد آمریکا در سی و یک منطقه این کشور متمرکز شده است. به گزارش ایسنا به نقل از بلومبرگ، بزرگ‌ترین اقتصاد جهان به مانند بسیاری از اقتصادهای دیگر جهان به اقتصاد شهری متکی شده و بخش بزرگی از تولید ناخالص داخلی در داخل این مناطق متمرکز شده است. شهر لس‌آنجلس که تقریبا اقتصادی به بزرگی کل اقتصاد عربستان دارد تا پایان سال گذشته بزرگ‌ترین مرکز اقتصادی آمریکا بوده است و به طور متوسط در سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۸ این شهر ۳۹۵٫۲ میلیارد دلار کالا و خدمات برای اقتصاد آمریکا تولید کرده است. پس از لس آنجلس نیز نیویورک به عنوان دومین قلب تپنده اقتصاد آمریکا معرفی شده است تا جایی که حدود پنج درصد کل تولید ناخالص داخلی آمریکا مربوط به این شهر بوده است. منطقه منهتن در سال ۲۰۱۸ به تنهایی ۳۴۰ میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی آمریکا افزوده است.
ایمناایمنا3 هفته قبل
وی افزود: در صورتی که سیستم‌های مدیریت شهری در دنیای امروز بتوانند از راهکار و روش‌های علمی برای مدیریت نظام اقتصادی و مالی یک شهر استفاده کنند در مسیر پرسرعت و پر از رقیب توسعه شهری جهان قرار می‌گیرند، در غیر این صورت رشد کند و آرامی در ریل توسعه شهری کشور‌های دنیا خواهند داشت و از دیگر شهرهای جهان که به دانش و فناوری‌های شهری روی آورده‌اند، عقب می‌مانند. بدون دانش بنیان‌ها، تکه‌ای از پازل توسعه پایدار شهری کم استعادلجو اضافه کرد: سیستم‌های مدیریت شهری به عنوان نهادهای بسیار بزرگ اداری و مدیریتی در شهر وظیفه دارند برای توسعه فعالیت‌ها و امن کردن نظام تامین مالی پروژه‌های اقتصادی خود، شیوه نامه بکارگیری و استفاده از استارتاپ‌های شهری را تدوین و اجرا کنند و با ارسال فراخوان‌های دانش بنیان بهترین شرکت‌های علم محور را برای فعالیت در بستر شهر برگزینند. وی ادامه داد: در حقیقت بدون دانش بنیان‌ها، یک تکه از پازل توسعه پایدار شهری، کم است و شهرداری‌ها نمی‌توانند بدون دریافت مساعدت علمی، اقتصادی از استارتاپ‌ها فعالیت مناسبی بر اساس استاندارد‌های جهانی داشته باشند. این کارشناس برنامه ریزی شهری با بیان اینکه موضوع توسعه دانش بنیان شهری یا KBUD یکی از حوزه‌های جدید فعالیت شهرداری‌ها در جهان است، خاطر نشان کرد: توسعه دانش بنیان‌های شهری مشروط به فراهم کردن شرایط مناسب اقتصادی و اجتماعی برای فعالیت شرکت‌های دانش بنیان در بستر شهر است و مجمع‌های علمی و تشکل‌های فناوری اطلاعات می‌توانند در این زمینه به شهرداری‌ها کمک کنند. عادلجو افزود: بسیاری از سیستم‌های مدیریت شهری که در گذشته به توسعه دست پیدا کرده بودند، امروزه متوجه شده‌اند که علت ناپایدار بودن توسعه آنها، دانش محور نبودن ابعاد مهم توسعه شهری بوده و اکنون سعی می‌کنند با تقویت قدرت اقتصادی و علمی استارتاپ‌های شهر خود به لیست شهر‌های توسعه یافته جهان بازگردند.

به انتهای لیست رسیدید