الباغوز

دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
طبق اظهارات بالی، نیروهای سوریه دموکراتیک در گذرگاه ویژه خروج افراد هستند و هنوز کسانی هستند که تمایل به خروج دارند. نیروهای سوریه دموکراتیک می‌گویند داعشی‌هایی که در شهرک باقی مانده‌اند جزو تندروترین و بی‌رحم‌ترین تروریست‌ها هستند و به شدت مقاومت می‌کنند. کردهای سوریه به تروریست‌های داعش در الباغوز در شرق استان دیرالزور چند روز مهلت داده بودند تا خود را تسلیم کنند. نیروهای دموکراتیک سوریه حملات خود را علیه داعش در شرق سوریه بعد از اعلام پایان مهلت داده شده به نیروهای مسلح داعش برای تسلیم شدن از سر گرفتند. بیش از ۴ هزار تروریست نیز خود را تسلیم کردهای سوریه کردند.
تابناکتابناک1 ماه قبل
اطلاعات به دست آمده حاکی است که سرکرده‌های ارشد داعش در چنگ نیروهای آمریکایی هستند و این نیروها خبرهای مرتبط با وضعیت عناصر داعش را شدیدا مخفی نگه داشته‌اند. اطلاعات به دست آمده حاکی است که سرکرده‌های ارشد داعش در چنگ نیروهای آمریکایی هستند و این نیروها خبرهای مرتبط با وضعیت عناصر داعش را شدیدا مخفی نگه داشته‌اند. در بازجویی و تحقیق از این نیروها مشخص شد سرکرده‌های صف اول داعش در الباغوز در محاصره بوده و تقریبا در چنگ نیروهای آمریکایی و نیروهای سوریه دموکراتیک هستند. ‌‎اما یکی از بزرگترین رازهای الباغوز میزان طلا و اموالی است که داعش در اختیار دارد و به نظر می‌رسد که نیروهای آمریکایی دست روی بخشی از آن‌ها گذاشته‌اند. نیروهای قسد ابوهاجر، یکی از ساکنان روستاهای جنوب موصل و آخرین شخصی که سرکرده داعش را در الباغوز دیده بود، بازداشت کردند.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
دیده‌بان حقوق بشر سوریه از تعویق در عملیات نیروهای سوریه دموکراتیک در الباغوز خبر داد. دیده‌بان حقوق بشر سوریه امروز (شنبه) اعلام کرد؛ عملیات نیروهای سوریه دموکراتیک که قرار بود در الباغوز سوریه انجام شود، به تعویق افتاد. پیشتر فرماندهی نیروهای سوریه دموکراتیک از تمدید آتش‌بس تا ظهر امروز به منظور خروج غیرنظامیان و نیروهای داعش از الباغوز خبر داد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
در حالیکه آتش‌بس در الباغوز تا ظهر امروز (شنبه) به منظور خروج غیرنظامیان و نیروهای داعش برقرار بود، نیروهای سوریه دموکراتیک از آغاز عملیات نظامی در شهرک الباغوز خبر دادند. به گزارش ایسنا، سایت النشره گزارش داد، نیروهای سوریه دموکراتیک عملیات نظامی خود بر شهرک الباغوز آخرین مقر داعش در شرق سوریه را بعد از توقف چند روزه از سرگرفتند. سراسر جهان در انتظار شروع ساعت پایانی «درگیری نهایی» نیروهای سوریه دموکراتیک علیه داعش یا بقایای نیروهای آن در آخرین منطقه تحت کنترل این گروه تروریستی در الباغوز واقع در شمال شرق سوریه است. پیش از این هم نیروهای سوریه دموکراتیک به منظور دادن فرصتی به هزاران تن برای خروج، حملات خود به آخرین پایگاه داعش در الباغوز را کند کرده بودند. وی افزود، به نظر می‌رسد، آن دسته از نیروهای داعش که خارج می‌شوند به ترکیه خواهند رفت.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
معارضان سوری از تسلیم شدن ۱۵۰ نفر از عناصر داعش در منطقه الباغوز واقع در شرق سوریه خبر دادند. گروه موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» وابسته به معارضان امروز دوشنبه گزارش داد که ۱۵۰ نفر از عناصر داعش خود را در منطقه «الباغوز» واقع در شرق سوریه تسلیم «نیروهای دموکراتیک سوریه» کردند. الباغوز آخرین پایگاه داعش در سوریه، منطقه‌ای کوچک در نزدیکی مرز سوریه با عراق است و بالغ بر ۴۰۰ تروریست داعشی در آن تحت محاصره قرار دارند. حالا، «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» می‌گوید که از میان تروریست‌های باقی‌مانده در منطقه الباغوز، ۱۵۰ نفر از عناصر داعش در این منطقه خود و سلاحشان را تحویل نیروهای کرد دموکراتیک سوریه دادند. منابع خبری می‌گویند که در حال حاضر صدها غیر نظامی همراه با تروریست‌های داعش در منطقه محاصره شده الباغوز حضور دارند که نمی‌خواهند خارج یا تسلیم شوند.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) به ازسرگیری عملیات نظامی ضد داعش در منطقه الباغوز به عنوان آخرین منطقه تحت کنترل تکفیری‌ها در حومه شرقی دیرالزور اشاره کردند. این در حالی است که یک مقام ارشد نظامی آمریکایی اعلام کرد که سیطره بر الباغوز روزها یا هفته‌ها به درازا می‌انجامد. مقام مذکور به خروج حدود ۲۰ هزار داعشی و خانواده‌های آنها از الباغوز اشاره کرد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
کینو جبرئیل، سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوریه اعلام کرد: عملیات الباغوز در عمل پایان یافته است و تنها نیازمند زمان اندکی برای پایان عملی حضور داعش در میدان هستیم. جبرئیل ادامه داد: «نیروهای داعش به‌دلیل واکنش نیروهای ما و حملات جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی نتوانستند به نقاط نیروهای ما برسند. الباغوز، آخرین منطقه تحت سلطه داعش در شرق سوریه است. نیروهای دموکراتیک سوریه در ایمیلی تاکید کردند: «چند صد عضو خارجی داعش همچنان در الباغوز هستند و تصمیم گرفته‌اند تا آخر بجنگند». داعش در نوار ویدئویی که شاید آخرین نوار ویدئویی این گروه در این منطقه باشد، طرفدارانش در داخل شهرک الباغوز را دعوت به ایستادگی در برابر محاصره و بمباران کرد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، نیروهای سوریه دموکراتیک از بازداشت ۴۰۰ داعشی در جریان فرار آنها از آخرین منطقه تحت کنترل تکفیری‌ها در منطقه الباغوز در شرق فرات در مرزهای عراق و سوریه خبر دادند. این منابع بیان کردند: صدها داعشی در جریان عملیات در الباغوز در شرق سوریه تسلیم شده‌اند. شایان ذکر است که الباغوز آخرین منطقه تحت کنترل داعش در سوریه محسوب می‌شود. این منطقه در استان دیرالزور سوریه است.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشنیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) به ازسرگیری عملیات نظامی ضد داعش در منطقه الباغوز به عنوان آخرین منطقه تحت کنترل تکفیری‌ها در حومه شرقی دیرالزور اشاره کردند. این در حالی است که یک مقام ارشد نظامی آمریکایی اعلام کرد که سیطره بر الباغوز روزها یا هفته‌ها به درازا می‌انجامد. مقام مذکور به خروج حدود ۲۰ هزار داعشی و خانواده‌های آنها از الباغوز اشاره کرد.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشگروه موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» وابسته به معارضان امروز دوشنبه گزارش داد که ۱۵۰ نفر از عناصر داعش خود را در منطقه «الباغوز» واقع در شرق سوریه تسلیم «نیروهای دموکراتیک سوریه» کردند. عملیات ضداعش در آخرین منطقه باقی مانده در سوریه (الباغوز) در حالی که از بامداد روز شنبه گذشته آغاز شده بود، از صبح امروز با هدف نجات جان غیر نظامیان متوقف شده است. الباغوز آخرین پایگاه داعش در سوریه، منطقه‌ای کوچک در نزدیکی مرز سوریه با عراق است و بالغ بر ۴۰۰ تروریست داعشی در آن تحت محاصره قرار دارند. حالا، «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» می‌گوید که از میان تروریست‌های باقی‌مانده در منطقه الباغوز، ۱۵۰ نفر از عناصر داعش در این منطقه خود و سلاحشان را تحویل نیروهای کرد دموکراتیک سوریه دادند. منابع خبری می‌گویند که در حال حاضر صدها غیر نظامی همراه با تروریست‌های داعش در منطقه محاصره شده الباغوز حضور دارند که نمی‌خواهند خارج یا تسلیم شوند.
تابناکتابناک1 ماه قبل
دیده‌بان حقوق بشر سوریه از تعویق در عملیات نیروهای سوریه دموکراتیک در الباغوز خبر داد. به گزارش ایسنا، به نقل از اسکای نیوز، دیده‌بان حقوق بشر سوریه امروز (شنبه) اعلام کرد؛ عملیات نیروهای سوریه دموکراتیک که قرار بود در الباغوز سوریه انجام شود، به تعویق افتاد. پیشتر فرماندهی نیروهای سوریه دموکراتیک از تمدید آتش‌بس تا ظهر امروز به منظور خروج غیرنظامیان و نیروهای داعش از الباغوز خبر داد.
تابناکتابناک1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، نیروهای سوریه دموکراتیک از بازداشت ۴۰۰ داعشی در جریان فرار آنها از آخرین منطقه تحت کنترل تکفیری‌ها در منطقه الباغوز در شرق فرات در مرزهای عراق و سوریه خبر دادند. این منابع بیان کردند: صدها داعشی در جریان عملیات در الباغوز در شرق سوریه تسلیم شده‌اند. شایان ذکر است که الباغوز آخرین منطقه تحت کنترل داعش در سوریه محسوب می‌شود. این منطقه در استان دیرالزور سوریه است.
انتخابانتخاب1 ماه قبل
یک منبع امنیتی عراقی از فرار سرکرده داعش از منطقه الباغوز سوریه پس از ترور نافرجام وی از سوی داعشی‌ها پرده برداشت. به گزارش مهر به نقل از النهرین، یک منبع امنیتی عراقی اعلام کرد: ابوبکر البغدادی پس از ترور نافرجام در منطقه الباغوز سوریه از این منطقه فرار کرده است. منبع امنیتی عراقی فاش کرد: البغدادی به شدت احساس خطر می‌کند به ویژه که مشکلات داخلی داعش افزایش یافته و همه به دنبال کشتن وی و جانشینی اش هستند. منبع امنیتی عراقی بیان کرده بود: خروج داعشی‌ها از الباغوز سوریه در وضعیتی فلاکت بار تأثیر شدیدی بر روی روحیه داعشی‌ها گذاشته است. همزمان اخباری از ترور سرکرده‌های داعش توسط خود داعش قبل از خروج از الباغوز به گوش می‌رسد.
فارسفارس1 ماه قبل
عناصر داعش در مساحتی حدودا یک کیلومتری در شانه رود فرات و مرزهای سوریه و عراق در بین هزاران غیرنظامی مخفی شده‌اند. در بین افراد خارج شده از الباغوز ده کودک ایزدی عراقی بودند که داعش چند روز پیش طی یک معامله با نیروهای دموکراتیک سوریه در ازای ورود مواد غذایی و پرشکی به این روستا آنها را آزاد کرد. چرا سقوط الباغوز به تعویق افتادپنجشنبه هفتم مارس یک مقام امنیتی که خواست نامش فاش نشود به خبرگزاری فرانسه گفت که ۹ نفر از سرکرده‌های برجسته داعش تحت شرایط مرموزی در منطقه الباغوز ناپدید شده‌اند. در همین راستا نیروهای دولتی سوریه با پشتیبانی نیروهای مقاومت شهرک الباغوز را هدف چندین گلوله توپخانه‌ای گرفتند که با کشته و زخمی شدن شماری از عناصر صفوف داعش همراه شد. این مقام آمریکایی همچنین فرضیه‌های دیگری درباره ادامه کار نظامیان آمریکایی و حضور دیگر اروپایی‌ها در سوریه به بهانه تمام نشدن خطر داعش در این کشور مطرح کرد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
یکی از مسئولان اطلاع‌رسانی نیروهای دموکراتیک کرد اعلام کرد که کنترل این اردوگاه که عناصر داعش در آن مستقر بودند، در دست نیروهای کرد افتاده است. این مسئول کرد ادامه داد که برخی عناصر گروه تروریستی داعش در داخل منطقه‌ای بسیار کوچک در کرانه رود فرات مستقر هستند و هنوز تسلیم نشده‌اند. همچنین یکی از مقامات کرد سوریه اعلام کرد که نیروهای مبارز صدها نفر از عناصر گروه تروریستی داعش را که زخمی شده‌اند، به اسارت گرفته‌اند. بر اساس این گزارش این افراد به استان الحسکه واقع در شمال شرقی سوریه منتقل شده‌اند. مصطفی بالی مدیر مرکز اطلاع رسانی نیروهای سوریه دموکراتیک در حساب رسمی خود در تویتر نوشت: نیروهای ما بر محل تمرکز داعش در الباغوز مسلط شدند؛ این اعلام پیروزی نیست ولی پیشرفت بزرگی در آنجا محقق شد.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
نیروهای موسوم به «سوریه دموکراتیک» از به دست گرفتن کنترل کامل اردوگاه الباغوز، آخرین مقر داعش در شرق فرات خبر دادند. یک مسئول رسانه‌ای در نیروهای سوریه دموکراتیک گفت: این نیروها کنترل کامل اردوگاه الباغوز در مرز مشترک سوریه و عراق را به دست گرفتند، اما عملیات هنوز پایان نیافته است. وی افزود: برخی از تروریست‌های داعش همچنان در منطقه بسیار کوچکی در کرانه فرات هستند و هنوز تسلیم نشده‌اند و نمی‌دانیم که مقاومت خواهند کرد یا نه. خبرگزاری رویترز نیز در خبری اعلام کرد، نیروهای سوریه دموکراتیک از بازداشت صدها داعشی طی این عملیات خبر دادند.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
مهر به نقل از النهرین: یک منبع امنیتی عراقی اعلام کرد: ابوبکر البغدادی پس از ترور نافرجام در منطقه الباغوز سوریه از این منطقه فرار کرده است. منبع امنیتی عراقی فاش کرد: البغدادی به شدت احساس خطر می‌کند به ویژه که مشکلات داخلی داعش افزایش یافته و همه به دنبال کشتن وی و جانشینی اش هستند. این سرکرده داعشی به وضعیت خفت باری که داعشی‌ها در نتیجه تحولات الباغوز دارند، اشاره کرده بود. منبع امنیتی عراقی بیان کرده بود: خروج داعشی‌ها از الباغوز سوریه در وضعیتی فلاکت بار تأثیر شدیدی بر روی روحیه داعشی‌ها گذاشته است. همزمان اخباری از ترور سرکرده‌های داعش توسط خود داعش قبل از خروج از الباغوز به گوش می‌رسد.
ایلناایلنا1 ماه قبل
درگیری‌ها بین نیروهای دموکرات سوریه و عناصر گروه تروریستی داعش در جنگ اخیر در منطقه الباغوز استان دیر الزور واقع در شرق فرات تشدید شده است. به گزارش ایلنا به نقل از اسکای نیوز عربی، شدت درگیری‌ها بین نیروهای دموکرات سوریه با عناصر گروه تروریستی داعش در منطقه الباغوز استان دیرالزور واقع در شرق فرات افزایش یافته است. برخی منابع دموکرات سوریه اعلام کردند که هشت نفر از نیروهای این گروه زخمی شده‌اند که وضعیت جسمی برخی از آنها وخیم است. به گفته این عناصر خارجی، شرایط منطقه الباغوز بسیار سخت و پیچیده بوده و عناصر داعش آخرین نفس‌های خود را می‌کشند. نیروهای دموکرات سوریه عصر جمعه از آغاز آخرین حمله علیه پایگاه‌های داعش در دور‌ترین نقاط شرق سوریه خبر دادند.
ایلناایلنا1 ماه قبل
رسانه­‌ها امروز- شنبه- اعلام کردند که ده‌­ها عنصر داعشی در شهر «الباغوز» سوریه تسلیم شدند. به گزارش ایلنا به نقل از سومریه نیوز، ده­‌ها عنصر گروه تروریستی داعش در شهر «الباغوز» واقع در استان دیرالزور خود را تسلیم کردند. شبکه «العربیه» نیز گزارش داد که ده‌­ها عنصر داعشی شب گذشته در منطقه الباغوز تسلیم شدند. این شبکه در همین راستا به نقل از یکی از سران «قسد» اعلام کرد که اقدام‌هایی برای تمدید آتش‌بس تا صبح فردا در دست انجام است.
ایسناایسنا1 ماه قبل
با آغاز عملیات نیروهای سوریه دموکراتیک برای تسخیر آخرین پایگاه داعش در شهرک الباغوز در استان دیرالزور سوریه، نفس‌های این گروه تروریستی پس از چندین سال وحشت‌آفرینی به شمارش افتاده است. در گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه آمده است که حدود ۳۰۰ تن از عناصر داعش و خانواده‌هایشان به همراه غیرنظامیان از آخرین پناهگاه داعش در الباغوز خارج و به مناطق تحت کنترل کردها منتقل شده‌اند و ۲۰ تن از افراد مذکور عناصر خارجی داعش هستند. همچنین برخی از منابع آگاه و شاهدان محلی اعلام کردند که اوضاع در داخل شهرک الباغوز بسیار دشوار است و نفس‌های عناصر داعش در این پناهگاه به شمارش افتاده است. نیروهای سوریه دموکراتیک جمعه گذشته اعلام کردند که با تخلیه شهرک الباغوز از غیرنظامیان که بیشتر آنها اعضای خانواده‌های عناصر داعش بودند، «نبرد آخر» علیه نیروهای داعش با پشتیبانی ائتلاف بین‌المللی آغاز شده است. همچنین طبق گفته یکی از مقامات نیروهای کرد، به دنبال این پیشروی نیروهای سوریه دموکراتیک قادر به رصد تحرکات عناصر داعش در میان چادرها و ساختمان‌ها در الباغوز هستند.
فارسفارس4 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شبه‌نظامیان کرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (تحت الحمایه آمریکا) امروز شنبه از تسلط بر شهرک «الباغوز» واقع در استان دیرالزور (شرق سوریه) خبر دادند. «مصطفی بالی» مسئول مرکز اطلاع‌رسانی نیروهای دموکراتیک سوریه در صفحه توئیتر خود اعلام کرد که «الباغوز آزاد و پیروزی نظامی در برابر داعش محقق شد». وی ادعا کرد که «پس از جانفشانی‌های زیاد» خبر نابودی داعش را «اعلام می‌کنیم و بار دیگر عهد می‌بندیم که جنگ را ادامه دهیم، باقی مانده آنان را تا نابودی کاملشان تعقیب کنیم». بالی اواخر اسفند سال گذشته اعلام کرده بود که شبه‌نظامیان کرد توانسته‌اند بر اردوگاه الباغوز مسلط شوند. وی همچنین خبر داد که شبه‌نظامیان کرد توانسته‌اند ۱۵۷ عنصر داعش را بازداشت کنند؛ عناصری که «تجارب زیادی در جنگ دارند و بیشتر آنان، شهروندان خارجی هستند که در عملیات نیروهای رنجر در الباغوز» دستگیر شدند.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشاز آغاز حمله عناصر مسلح کرد وابسته به گروه موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» تاکنون طی دو ماه گذشته، بیش از ۶۰ هزار نفر که اغلب آنها از غیرنظامیان سوری هستند، منطقه الباغوز را که آخرین پایگاه داعش در شرق این کشور محسوب می‌شود، ترک کرده‌اند. «کینو جبرئیل» سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) در جمع خبرنگاران گفت که از این میان، پنج هزار داعشی و خانواده‌های آنها نیز در این مدت دو ماهه، از منطقه الباغوز فرار کرده‌اند. به گزارش رویترز، سخنگوی قسد تاکید کرد که طی این مدت، ۲۹ هزار و ۶۰۰ نفر از عناصر داعش و خانواده‌های آنها خود تسلیم نیروهای مسلح کرد که تحت حمایت آمریکا قرار دارند، شدند. وی افزود: در حمله‌ای که از روز نهم ژانویه گذشته به آخرین پایگاه این گروه تروریستی در شرق سوریه آغاز شده است، ۱۳۰۶ داعشی کشته و تعداد زیادی هم زخمی و ۵۲۰ نفر از این تروریست‌ها نیز در عملیات نیروهای قسد در الباغوز دستگیر شده‌اند. عملیات نظامی عناصر قسد برای اخراج گروه تروریستی داعش از منطقه الباغوز از نهم ژانویه گذشته آغاز شده و همچنان ادامه دارد، اما الباغوز آخرین منطقه مسکونی است که همچنان تحت کنترل گروه تروریستی داعش قرار دارد.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از السومریه، قاسم مصلح از فرماندهان حشد شعبی عراق از ضربات مهلک به داعشی‌ها در مرز عراق با سوریه خبر داد. وی افزود: در جریان حملات توپخانه‌ای ضد داعش در منطقه الباغوز سوریه بیش از ۴۳ تکفیری کشته و زخمی شدند و انبار و مهمات سوخت وابسته به تروریستها منهدم شد. مصلح بیان کرد: این حملات توپخانه‌ای پس از دریافت اطلاعات دقیق مبنی بر آماده شدن داعشی‌ها برای حمله به نیروهای امنیتی در منطقه الباغوز عراق در نوار مرزی رخ داد. پس از آن تحرکات داعشی‌ها در الباغوز سوریه درهم کوبیده شد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
نیروهای سوریه دموکراتیک از کشته شدن ۳۸ تن از اعضای داعش در شهرک الباغوز در شرق قرات و نیز کشته شدن سه نیروی نظامی خود و زخمی شدن ۱۰ تن دیگر خبر دادند. به گزارش ایسنا، به نقل از الیوم‌السابع، نیروهای سوریه دموکراتیک مورد حمایت آمریکا امروز (سه‌شنبه) اعلام کردند که ۳۸ تن از اعضای گروه تروریستی داعش در حملات شدید علیه آخرین مقر داعش در شرق سوریه کشته شدند. در همین راستا، مصطفی بالی، مدیر دفتر رسانه‌ای نیروهای سوریه دموکراتیک اعلام کرد که در درگیری با اعضای داعش در شهرک الباغوز سه تن از نیروهای قسد کشته و ۱۰ تن دیگر زخمی شدند. نیروهای سوریه دموکراتیک یکشنبه‌شب بعد از پایان مهلت داده شده به تروریست‌های داعش برای تسلیم خود، عملیاتشان را برای آزادی الباغوز از سر گرفتند. این در حالی است که دیده بان حقوق بشر سوریه از کند شدن آهنگ پیشروی نیروهای سوریه دموکراتیک در عملیات الباغوز خبر داد.
ایلناایلنا1 ماه قبل
هواپیماهای ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا روز گذشته- یکشنبه- مزارع منطقه الباغوز را با بمب­‌های فسفری هدف قرار دادند. به گزارش ایلنا به نقل از چاینا دیلی، جنگنده­‌های ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا عصر روز گذشته -یکشنبه- مزارع منطقه «الباغوز»، آخرین پایگاه گروه تروریستی داعش را با بمب­‌های فسفر سفید که ممنوعیت بین المللی دارد، مورد هدف قرار دادند. به گفته منابع محلی، حمله ائتلاف آمریکایی به مزارع الباغوز موجب کشته شدن بسیاری از شهروندان غیر نظامی شد که بیشتر آنها را زنان و کودکان تشکیل می­‌دهند. ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا از حمله نیروهای دموکرات سوریه علیه داعش در منطقه الباغوز که از سپتامبر سال گذشته آغاز شده است، حمایت می‌­کند. دولت سوریه بارها ائتلاف بین‌المللی را به هدف قرار دادن شهروندان در جریان حمله علیه داعش متهم کرده و جامعه بین‌المللی را به انحلال این ائتلاف فرا خوانده است.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشپس از خروج ۴۰۰ عضو گروه تروریستی داعش و خانواده‌های آن‌ها ازشهرک الباغوز در شرق سوریه، شدت درگیری‌ها بین «نیرو‌های سوریه دموکراتیک» و اعضای باقیمانده داعش افزایش یافته است. همچنین جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی به مواضع گروه تروریستی داعش در شهرک الباغوز سوریه حمله کردند.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العالم، در سایه ادامه حملات انتحاری داعش علیه کسانی که از منطقه الباغوز خارج می‌شوند، نیروهای موسوم به سوریه دموکراتیک (قسد) همچنان با عناصر تروریستی داعش در شرق سوریه درگیر هستند. الباغوز آخرین پایگاه گروه تروریستی داعش در شرق سوریه محسوب می‌شود که اینک شاهد درگیری‌های شدید میان نیروهای سوریه دموکراتیک با تروریستها است. «عدنان عفرین» سخنگوی نیروهای سوریه دموکراتیک گفت: درگیری‌ها همچنان تا این لحظه ادامه دارد اما از شدت آن در یکی از محورها اندکی کاسته شده است تا خروج احتمالی شماری از تسلیم شدگان داعش و خانواده‌های آنها فراهم شود. وی افزود: نشانه‌ای از تسلیم از سوی عناصر باقیمانده داعش در الباغوز دیده نمی‌شود و اگر اشخاصی خواهان تسلیم باشند، عملیات نظامی بار دیگر متوقف خواهد شد.
تابناکتابناک1 ماه قبل
منابع سوری از کشته شدن بیش از ۵۰ غیرنظامی در جنایت جدید ائتلاف آمریکا در حومه دیرالزور خبر دادند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، جنگنده‌های ائتلاف آمریکا امروز (دوشنبه) جنایت جدیدی را در سوریه مرتکب شده و حملاتی را به اردوگاه الباغوز در حومه شرقی دیرالزور انجام دادند. در این حملات بیش از ۵۰ غیرنظامی که بیشترشان زن و کودک بودند، کشته شدند. ائتلاف آمریکا پنجشنبه نیز غیرنظامیان در شهر الباغوز در نزدیکی مرزهای عراق و سوریه را هدف قرار داد که در این حملات تعدادی کشته و زخمی شدند. شهر الباغوز اکنون شاهد درگیری‌های شدید میان نیروهای سوریه دموکراتیک و تروریست‌های داعش است.
ایسناایسنا1 ماه قبل
نیروهای دموکراتیک سوریه از تسلیم شدن ۳۰۰۰ تن از نیروهای داعش در شهرک الباغوز در شرق سوریه طی ۲۴ ساعت گذشته خبر دادند. این در حالی است که داعشی‌های محاصره در الباغوز آخرین نوار ویدیویی خود را منتشر کردند. وی تاکید کرد: عملیات ادامه دارد و زمان سرنوشت ساز بیش از هر موقع دیگری نزدیک شده است. کینو جبرئیل، سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوریه اعلام کرد: عملیات الباغوز در حکم پایان یافته است و تنها نیازمند زمان اندکی برای پایان عملی حضور داعش در میدان هستیم. جبرئیل ادامه داد: نیروهای داعش به دلیل واکنش نیروهای ما و حملات جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی نتوانستند به نقاط نیروهای ما برسند.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) از حمله مجدد جنگنده‌های آمریکایی به شهرک الباغوز در حومه شرقی دیرالزور خبر داد. بر اساس این گزارش، در جنایت جدید ائتلاف آمریکایی، اردوگاه غیرنظامیان در الباغوز بمباران شد که در نتیجه آن، دست‌کم، ۷۰ غیرنظامی کشته و یا زخمی شدند.

به انتهای لیست رسیدید