الباغوز

الباغوز

برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
خبرگزاری فارس: شبه‌نظامیان موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» یا همان نیروهای «قسد» که تحت حمایت آمریکا قرار دارند، روز شنبه بیانیه‌ای را در خصوص کشته شدن تروریستی که لقب «مغز متفکر اقتصادی» داعش را دارد، صادر کردند. در این بیانیه آمده که «ثابت صبحی فهد الاحمد» نام این فرد است که نیروهای قسد سعی داشتند او را زنده دستگیر کنند، اما تروریست مذکور حاضر به تسلیم نشد و هدف قرار گرفت. به گزارش پایگاه اینترنتی شبکه خبری الحره، در ادامه بیانیه تاکید شده که نیروهای قسد سلاح‌ها و موبایل‌هایی را که در منزل الاحمد کشف شده بود، ضبط کردند. گروه مسلح قسد متذکر شد که فهد الاحمد یکی از بزرگترین حامیان مالی داعش و مسئول فروش نفت و قاچاق آن نیز بود. «میشل باشله» کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل دوشنبه‌شب در نشست شورای حقوق بشر در ژنو گفته بود که ۵۵ هزار نفر از عناصر داعشی در عراق و سوریه مستقر هستند.
فارسفارس2 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، وبگاه خبری المیادین در یادداشتی به قلم «دیمة ناصیف» با عنوان «آیا ادلب در گرو آنکارا باقی می‌ماند؟»، اوضاع استان ادلب را در شرایط توطئه مشترک آنکارا-واشنگتن برای سوریه خطرناک خواند. یک پژوهش موسسه کارنگی می‌گوید گروهک «حراس الدین» از زمان تاسیس آن دراوایل سال ۲۰۱۸ خود را برای سربازگیری از بین عناصر داعش آماده کرد. در تابستان گذشته داعش به اعضای خود درباره پیوستن به حراس الدین هشدار داده بود و حراس الدین را «حماة المرتدین» (حامیان مرتدها) خوانده و سرکرده‌هایش را عروسک‌های خیمه شب بازی در دست الجولانی خوانده بود. در پایان آمده است: همینطور که نبرد ادلب به یک درگیری بین المللی با منافع پیچیده تبدیل شده است، القاعده امارت خود را دوباره در ادلب برقرار می‌کند. پس آیا ادلب در گرو توافق سوچی باقی خواهد ماند؟ توافقی که به نظر نمی‌رسد فراتر از چارچوبی برای تقویت نفوذ آنکارا و گروه‌های مسلح آن در خاک سوریه و گروه‌های مسلح آن باشد.

ائتلاف به سرکردگی آمریکا جنایت‌ها در سوریه را رقم زد

صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
بشار جعفری در نشست شورای امنیت برای بررسی اوضاع انسانی سوریه گفت: گروه موسوم به «انجمن پزشکی سوریه» به صورت غیر قانونی در سوریه فعالیت می‌کند و هیچ گونه مجوزی از سوی دولت سوریه دریافت نکرده است, حال آنکه طبق قوانین بین المللی فعالیت هر گونه انجمن و جمعیتی بدون موافقت دولت قانونی ممنوع است. در این گزارش درباره اوضاع شهرهایی مانند الرقه, هجین, الباغوز, دیر الزور, تل رفعت, عفرین و منبج سخنی گفته نشده است. نماینده سوریه تأکید کرد: بهبود اوضاع انسانی در سوریه نیازمند مقابله با دخالت‌های سیاسی, نظامی و اقتصادی خارجی در امور داخلی کشور است. من معتقد نیستم برخی اعضای حاضر در این نشست آماده مشارکت جدی در مسائل محوری باشند که حل و فصل آنها به اهداف شرافتمندانه انسانی کمک می‌کند. در صورت پایبندی طرف‌های وابسته به سازمان ملل به همکاری با دولت سوریه شاهد تحقق دستاوردهای بزرگتری در عرصه کمک‌های بشر دوستانه خواهیم بود.
فارسفارس3 هفته قبل
«مظلوم عبدی» فرمانده عناصر قسد در جریان جلسه نهاد موسوم به «شورای عمومی خودمختاری [کرد]» در شمال و شرق سوریه مدعی شد که «حکومت سوریه بدون مناطق شمال و شمال شرقی سوریه یک حکومت شکست خورده است». صفحه فیسبوک «خودمختاری کرد» اظهارات عبدی را نقل و ادعا کرد که این نهاد کرد، برای گفت‌وگو با دولت سوریه، شروطی دارد. یکی از شرط‌های کردهای تحت‌الحمایه واشنگتن، به رسمیت شناختن ادارات موجود در این خودمختاری خودخوانده توسط دولت سوریه است. شبه‌نظامیان کرد همچنین اعلام کردند که برای گفت‌وگو با دولت سوریه، دمشق باید قسد را به عنوان مسئول کامل مسائل نظامی و امنیتی در مناطق خودمختاری به رسمیت بشناسد. روزنامه الوطن سوریه گزارش داد که مقصود این کردهای وابسته به آمریکا، این است که نباید ارتش سوریه وارد مناطق تحت کنترل آنان شود تا «بتوانند تمایلات جدایی‌طلبانه خود را تثبیت کنند».
ایسناایسنا1 ماه قبل
اداره خودمختار کردها در سوریه اعلام کرد که نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) ۱۴ کودک یتیم از خانواده‌های عناصر داعش را که تابعیت هلندی یا فرانسوی دارند، به این دو دولت تحویل داد. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، اداره خودمختار کردها در سوریه اعلام کرد که روز شنبه گذشته هیئت مشترکی از وزارت خارجه فرانسه و هلند به منظور رایزنی درخصوص تحولات سوریه و پرونده بازداشتیان داعشی در نزد نیروهای قسد به مقر «اداره روابط خارجه» در اداره مختار کردها در شمال و شرق سوریه واقع در شهرک «عین عیسی» در حومه شمالی رقه رفتند. ریاست هیئت فرانسوی را ایریک شاوالیر، رئیس مرکز بحران‌ها در وزارت خارجه فرانسه و ریاست هیئت هلندی را ایان بیجان، رئیس مرکز بحران‌ها در وزارت خارجه هلند برعهده داشت. این نشست میان نمایندگان اداره خودمختار کردها و هیئت اروپایی پشت درهای بسته برگزار شد و سه ساعت به طول انجامید، سپس سندی در خصوص تحویل ۱۲ کودک یتیم داعشی دارای تابعیت هلندی و فرانسوی امضا شد که نیروهای سوریه دموکراتیک پیشتر در جریان درگیری اخیر خود با داعش در شهرک «الباغوز» در حومه جنوب شرقی «دیرالزور» آنها را خارج کرده بود. انتهای پیام

فعال شدن داعش در سوریه به سود آمریکاست

صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
شبکه المیادین گزارش داد: تحرکات جدید داعش در منطقه بیابانی سوریه، به سود آمریکا است که برای اعمال فشار بر ارتش سوریه و متحدانش تلاش می‌کند. منطقه بیابانی سوریه در جنوب شهر المیدان، عرصه جدید تحرکات بقایای داعش در سوریه است. ارتش سوریه و متحدانش، به شدت با یک کاروان از عناصر داعش درگیر شدند که در این درگیریها، شماری از عناصر داعش کشته و زخمی شدند. ارتش آمریکا می‌خواهد از این عناصر داعش برای قطع جاده عراق و سوریه استفاده کند. «محمد عباس کارشناس مسایل نظامی در دمشق به المیادین گفت:» بقایای داعش در سوریه زمانی از بین خواهند رفت که جنگ علیه سوریه پایان یابد. ارتش آمریکا می‌خواهد از این عناصر داعش برای قطع جاده عراق و سوریه استفاده کند. "
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، نشریه «ژون افریک» در مقاله‌ای نوشت تونس اطلاعات ائتلاف بین‌المللی تحت رهبری آمریکا، مبنی بر این‌که «ابوبکر البغدادی» رهبر ارشد داعش در جنوب لیبی حضور دارد را جدی تلقی کرده است. این نشریه افزود، تونس تدابیر امنیتی شدیدی را در مرزهای خود اتخاذ کرده است. به نوشته این روزنامه انگلیسی، نیروهای ائتلاف بعد از آن‌که البغدادی از «الباغوز» در شرق سوریه توسط افراد نزدیک به خود فراری داده شده است، هیچ رد پایی از وی ندارد. گروه تروریستی داعش، اواخر ماه گذشته میلادی ویدیویی منتسب به البغدادی منتشر کرد. برخی کارشناسان با استناد به این ویدیو تأکید دارند که داعش همچنان در مناطق بیابانی در مرزهای سوریه و عرق حضور دارد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
کمیته بین‌المللی صلیب سرخ وضعیت انسانی در شمال سوریه را بسیار بد توصیف کرد. به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الأوسط، عدنان حزام، سخنگوی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در دفتر خود در حسکه سوریه اظهار کرد که به دنبال شدت گرفتن درگیری‌ها میان ارتش سوریه و گروه‌های تروریستی و مخالف و فرار غیرنظامیان از آتش جنگ در شمال این کشور، وضعیت انسانی در ادلب و حومه حماة بسیار بد است. وی افزود: این تحولات باعث آوارگی حدود ۱۳ میلیون شخص از شهروندان آن شده که حدود شش میلیون از آنها در داخل سوریه هستند. این درحالی است که نیمی از این آمار کودک هستند و نیاز اساسی به سرپناه، غذا و مراقبت‌های بهداشتی دارند. ما نیز به عنوان پاسخگویی فوری و با هماهنگی با کمیته هلال احمر سوریه اقدام به فراهم کردن غذا، وعده‌های غذایی گرم، آب آشامیدنی و مراقبت‌های بهداشتی برای این افراد کردیم.
مهرمهر2 ماه قبل
در همین راستا دولت وفاق ملی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: نیروهای تحت امر «خلیفه حفتر» موجب گسترش داعش در لیبی شدند. رئیس شرکت ملی نفت لیبی به تازگی اعلام کرده که بروز درگیری‌های جدید در این کشور تهدیدی جدی برای تولید نفت در لیبی به شمار می‌رود. در سال ۲۰۱۶ نیروهای خلیفه حفتر با تصرف میادین نفتی تحت کنترل داعش، بخش اعظم میادین لیبی را به تسلط خود درآوردند. بیشتر زیرساخت‌های نفتی لیبی در شرق این کشور و در کنترل نیروهای خلیفه حفتر قرار دارند. ترامپ در تماس تلفنی خود از حفتر بابت حفظ امنیت منابع نفت لیبی قدردانی کرد.
الفالف2 ماه قبل
وزیر امور خارجه ایران در ادامه افزود: ما این احساس را داریم که کردهای سوریه باید از حقوق خود به عنوان یک ملتی که تاریخچه طولانی داشته و برای چندین قرن است که در سوریه زندگی می‌کند لذت ببرند. وی اضافه کرد: ضروری است مناطقی که در اختیار کردها قرار دارند باید همچنان در اختیار میراث ملی آنها باشد. تلاش‌های آمریکا برای استقرار کردها در مناطقی که قبایل عرب همیشه به صورت تاریخی در آنجا زندگی می‌کردند روند بسیار بدی بوده و مسیر مستقیمی برای تجزیه سوریه است. نیروهای دموکراتیک وابسته به کردها هر چند مدعی مبارزه با گروه تروریستی داعش هستند، ولی بارها به همراه آمریکا با داعش در سوریه توافق کرده‌اند، که آخرین مورد آن، توافق در شهرک «الباغوز» واقع در شرق سوریه بود. (جزئیات بیشتر) از سوی دیگر دامنه تظاهرات علیه شبه‌نظامیان کرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) -که تحت حمایت آمریکا قرار دارند- در شرق سوریه گسترش پیدا کرده است.
فارسفارس2 ماه قبل
وزیر امور خارجه ایران در ادامه افزود: ما این احساس را داریم که کردهای سوریه باید از حقوق خود به عنوان یک ملتی که تاریخچه طولانی داشته و برای چندین قرن است که در سوریه زندگی می‌کند لذت ببرند. وی اضافه کرد: ضروری است مناطقی که در اختیار کردها قرار دارند باید همچنان در اختیار میراث ملی آنها باشد. تلاش‌های آمریکا برای استقرار کردها در مناطقی که قبایل عرب همیشه به صورت تاریخی در آنجا زندگی می‌کردند روند بسیار بدی بوده و مسیر مستقیمی برای تجزیه سوریه است. نیروهای دموکراتیک وابسته به کردها هر چند مدعی مبارزه با گروه تروریستی داعش هستند، ولی بارها به همراه آمریکا با داعش در سوریه توافق کرده‌اند، که آخرین مورد آن، توافق در شهرک «الباغوز» واقع در شرق سوریه بود. (جزئیات بیشتر) از سوی دیگر دامنه تظاهرات علیه شبه‌نظامیان کرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) -که تحت حمایت آمریکا قرار دارند- در شرق سوریه گسترش پیدا کرده است.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از الفرات‌نیوز، نماینده سوئد در اقلیم کردستان عراق ۷ کودک تروریست‌های سوئدی را که در صفوف داعش می‌جنگیدند، از طریق گذرگاه مرزی «سیمالکا» به مسئولان این منطقه تحویل داده است. یک منبع طی گفت‌وگویی مطبوعاتی تصریح کرد، «نیروهای دموکراتیک سوریه»، عصر سه‌شنبه این کودکان را از طریق گذرگاه مرزی سیمالکا به نماینده سوئد در اقلیم کردستان تحویل داد. این منبع افزود، این هفت کودک به اقلیم کردستان منتقل شدند تا به پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های‌شان که از سوئد آمده‌اند، تحویل داده شوند. پدر این کودکان سوئدی و مادرشان نروژی بودند که هر دوی آنها حدود یک ماه پیش در «الباغوز» سوریه کشته شدند. پدربزرگ و مادربزرگ‌شان از سوئد برای بازگردندان نوه‌های‌شان، به اربیل آمده‌اند و قرار است آنها را تحویل بگیرند و به سوئد بازگردند.
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشروزنامه لبنانی الاخبار اعلام کرد شرکت بلک واتر که اخیرا با نام جدیدی به عراق بازگشته است فعالیت خود در این کشور را آغاز کرده است و تروریست‌های داعش را در پایگاه عین الاسد در غرب استان الانبار آموزش نظامی می‌دهد. این روزنامه به نقل از منبعی نزدیک به جوی هود، کاردار آمریکا در عراق نوشت: وزارت کشور عراق زیر فشار‌های شدید آمریکا ابتدای سال ۲۰۱۸ به شرکت بلک واتر با نام جدیدی و چندین شرکت امنیتی اجازه بازگشت به عراق و فعالیت مجدد داد. الاخبار به نقل از جوی هود اعلام کرد اولین فعالیت‌های بلک واتر با انتقال تجهیزات نظامی آمریکا از اردن به غرب استان الانبار و با هماهنگی کامل با پایگاه عین الاسد صورت گرفت. این شرکت هم اکنون در پایگاه عین الاسد به آموزش عناصر داعش مشغول است و در چند روز اخیر حدود هزار عنصر داعشی به این پایگاه وارد شدند. بنا بر اعلام این روزنامه، کامیون‌هایی که همراه نیرو‌های آمریکایی بوده است عناصر داعش را حین درگیری‌ها در آخرین پایگاه داعش در استان دیرالزور سوریه از شهرک الباغوز به عین الاسد منتقل کرده‌اند.
افتصادنیوزافتصادنیوز2 ماه قبل
این منابع به الاخبار گفتند: نخستین فعالیت بلک واتر، انتقال تجهیزات نظامی آمریکایی از اردن به غرب الانبار است که با هماهنگی کامل این شرکت با پایگاه عین الاسد صورت گرفت و این شرکت هم اکنون در همین پایگاه مشغول آموزش عناصر داعش است، طوری که طی چند روز گذشته هزار تن دیگر را به برنامه آموزشی خود به عناصر داعش اضافه کرده است. طبق این گزارش، به دنبال شدت درگیری‌ها در آخرین پناهگاه داعش در استان دیرالزور سوریه، چندین خودرو به همراه نیروهای آمریکایی عناصر داعش در شهرک «الباغوز» سوریه را به پایگاه عین الأسد منتقل کردند. در دوران اشغال عراق توسط ارتش آمریکا، شرکت «بلک واتر» در نقش ماشین ترور و آدم‌کشی واشنگتن ظاهر شد و در حدود ۱۹۵ عملیات تروریستی را در خاک عراق ترتیب داد. بنابر گزارش‌های مخابره شده از جنگ عراق، صدها تن از غیرنظامیان این کشور قربانی توحش مزدوران بلک واتر شده‌اند. شرکت نظامی خصوصی بلک‌واتر که در ۱۹۹۷ تاسیس شده است، بعدا فروخته و به «آکادمی» تغییر نام داد.
وانانیوزوانانیوز2 ماه قبل
روزنامه لبنانی الاخبار اعلام کرد شرکت بلک واتر که اخیرا با نام جدیدی به عراق بازگشته است فعالیت خود در این کشور را آغاز کرده است و تروریست‌های داعش را در پایگاه عین الاسد در غرب استان الانبار آموزش نظامی می‌دهد. این روزنامه به نقل از منبعی نزدیک به جوی هود، کاردار آمریکا در عراق نوشت: وزارت کشور عراق زیر فشارهای شدید آمریکا ابتدای سال ۲۰۱۸ به شرکت بلک واتر با نام جدیدی و چندین شرکت امنیتی اجازه بازگشت به عراق و فعالیت مجدد داد. الاخبار به نقل از جوی هود اعلام کرد اولین فعالیت‌های بلک واتر با انتقال تجهیزات نظامی آمریکا از اردن به غرب استان الانبار و با هماهنگی کامل با پایگاه عین الاسد صورت گرفت. این شرکت هم اکنون در پایگاه عین الاسد به آموزش عناصر داعش مشغول است و در چند روز اخیر حدود هزار عنصر داعشی به این پایگاه وارد شدند. بنا بر اعلام این روزنامه، کامیون‌هایی که همراه نیروهای آمریکایی بوده است عناصر داعش را حین درگیری‌ها در آخرین پایگاه داعش در استان دیرالزور سوریه از شهرک الباغوز به عین الاسد منتقل کرده‌اند.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
روزنامه لبنانی الاخبار اعلام کرد شرکت بلک واتر که اخیرا با نام جدیدی به عراق بازگشته است فعالیت خود در این کشور را آغاز کرده است و تروریست‌های داعش را در پایگاه عین الاسد در غرب استان الانبار آموزش نظامی می‌دهد. این روزنامه به نقل از منبعی نزدیک به جوی هود، کاردار آمریکا در عراق نوشت: وزارت کشور عراق زیر فشارهای شدید آمریکا ابتدای سال ۲۰۱۸ به شرکت بلک واتر با نام جدیدی و چندین شرکت امنیتی اجازه بازگشت به عراق و فعالیت مجدد داد. الاخبار به نقل از جوی هود اعلام کرد اولین فعالیت‌های بلک واتر با انتقال تجهیزات نظامی آمریکا از اردن به غرب استان الانبار و با هماهنگی کامل با پایگاه عین الاسد صورت گرفت. این شرکت هم اکنون در پایگاه عین الاسد به آموزش عناصر داعش مشغول است و در چند روز اخیر حدود هزار عنصر داعشی به این پایگاه وارد شدند. بنا بر اعلام این روزنامه، کامیون‌هایی که همراه نیروهای آمریکایی بوده است عناصر داعش را حین درگیری‌ها در آخرین پایگاه داعش در استان دیرالزور سوریه از شهرک الباغوز به عین الاسد منتقل کرده‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما2 ماه قبل
گروه تروریستی داعش روز دوشنبه گذشته فایلی تصویری از «ابوبکر البغدادی»، سرکرده این گروه، منتشر کرد. این فایل تصویری را، که ساخت مؤسسه‌ «فرقان»، شاخه تبلیغاتی این گروه تروریستی است، خبرگزاری «اعماق»، ارگان تبلیغی آن، در پیام‌رسان‌ «تلگرام» منتشر کرد. صریح‌ترین‌ دلالت و پیام این فایل تصویری برای هر مخاطبی خط بطلان کشیدن بر گزارش‌های رسانه‌هایی بود که پیشتر خبرهای ضدونقیضی درباره قتل وی مخابره کرده بودند. زاویه‌ی دید البغدادی در این فایل تصویری متوجه سه فردی است که با چهره‌ی پوشانده‌شده در برابر او نشسته و به سخنانش گوش می‌دهند. البغدادی در سخنان خود در مقام حمایت از تحرکات مردمی در این کشورها و سوق دادن آن‌ها‌ به اقدامات جهادی برآمد.
ایرناایرنا2 ماه قبل
وزارت دفاع عراق، آخرین ظهور البغدادی را شبیه ظهور اسامه بن لادن و صدام حسین دانست که از پیروزی‌های خیالی سخن می‌گفتند. ابوبکر البغدادی سرکرده داعش در حالی پس از نزدیک به پنج سال بار دیگر خود را نشان داد که طی این مدت اخبار زیادی در خصوص مرگ یا زخمی شدن وی منتشر شده بود. البغدادی گفت: نبرد اسلام و پیروانش با امت صلیبی و پیروان آن نبردی طولانی است و پس از این نبرد نبردی دیگر خواهد بود. وی مدعی شد: مبارزان این سازمان که طی دو سال اخیر شاهد شکست نظامی پی در پی بوده‌اند انتقام خود را خواهند گرفت. البغدادی همچنین در این ویدئو نام تعدادی از رهبران گروه تروریستی داعش که در باغوز کشته شدند را اعلام کرد و از پیوستن گروه‌های افراطی به گروه تروریستی داعش در چندین کشور دنیا از جمله کشورهای مالی، بورکینافاسو و سریلانکا خبر داد.
جام نیوزجام نیوز2 ماه قبل
به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیوز، کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق اعلام کرد که شرکت نظامی آمریکایی «بلک واتر» این بار با اسم مستعار و به بهانه حمایت از شرکتهای نفتی وارد بصره شده است. زمانی که نبرد علیه داعش در استان دیرالزور (شرق سوریه) شدت گرفته بود، منابع میدانی اعلام کردند که نفربرهایی با همراهی نیروهای آمریکایی، شماری از عناصر داعش را از شهرک «الباغوز» به عین الاسد انتقال دادند. بلک واتر پس از غیبت ۱۰ ساله، بار دیگر به عراق بازگشت. این شرکت، همان شرکت بلک واتر است که تغییر نام داده و مقر کنونی آن در هنگ کنگ بوده و در امارات عربی متحده هم شعبه دارد. الاخبار در ادامه گزارش داد که امارات از شرکت بلک واتر درخواست کمک کرده تا از تجربه این شرکت بتواند در یمن استفاده کند و مزدورانی را از کلمبیا جذب کند که در جنگ علیه مردم یمن شرکت داشته باشند.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه‌های عراقی، وزارت دفاع عراق در یادداشتی به انتشار ویدئوی جدید از ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش واکنش نشان داد. وزارت دفاع عراق همچنین اعلام کرد: مکانی که این فیلم از آنجا ضبط شده مکانی دور افتاده و مخفی است و داعش تلاش‌های زیادی برای تولید این فیلم انجام داده است. وزارت دفاع عراق افزود: روشن است که بغدادی بعد از شکست‌های سنگین در نبردهای الانبار، صلاح الدین، بیجی، موصل، رقه و دیگر مناطق و الباغوز دچار حیرت و سردرگمی شده است. این اولین ویدئو از سرکرده داعش بعد از سخنرانی او در مسجد جامع النوری در موصل در سال ۲۰۱۴ میلادی به‌شمار می‌رود. گفتنی است که در جولای ۲۰۱۴ میلادی بعد از سیطره داعش بر موصل، بغدادی طی سخنرانی در مسجد جامع نوری خلافت خودخوانده را اعلام کرد.
فارسفارس2 ماه قبل
شرکت بدنام بلک واتر این بار با نام مستعار وارد عراق شده و در پایگاه عین الاسد - محل حضور نظامیان تروریست‌ آمریکایی - مستقر شده است تا بتواند بار دیگر در عراق و سوریه جنایات خود را ادامه دهد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق روز چهارشنبه (۱۱ اردیبهشت) اعلام کرد که شرکت نظامی آمریکایی «بلک واتر» این بار با اسم مستعار و به بهانه حمایت از شرکتهای نفتی وارد بصره شده است. بلک واتر پس از غیبت ۱۰ ساله، بار دیگر به عراق بازگشت. این شرکت، همان شرکت بلک واتر است که تغییر نام داده و مقر کنونی آن در هنگ کنگ بوده و در امارات عربی متحده هم شعبه دارد. الاخبار در ادامه گزارش داد که امارات از شرکت بلک واتر درخواست کمک کرده تا از تجربه این شرکت بتواند در یمن استفاده کند و مزدورانی را از کلمبیا جذب کند که در جنگ علیه مردم یمن شرکت داشته باشند.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه الاخبار به نقل از منابع نزدیک به جودی هود کاردار آمریکا در عراق فاش کردند: اولین فعالیت‌های شرکت بلک واتر در عراق، انتقال تجهیزات نظامی آمریکا از اردن به غرب استان الانبار با هماهنگی کامل با پایگاه عین الاسد به عنوان دومین پایگاه بزرگ در عراق است. اذعان پنتاگون به قتل ۱۲۰ غیرنظامی در سال گذشتهوزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که در عملیات ارتش آمریکا در عراق، سوریه، افغانستان و سومالی در سال گذشته حدود ۱۲۰ غیرنظامی کشته و ۶۵ نفر دیگر زخمی شدند. در گزارش سالانه مورد درخواست کنگره آمریکا آمده است: در عملیات‌های ارتش آمریکا در سال ۲۰۱۸ میلادی، ۷۶ غیرنظامی در افغانستان و ۴۸ غیرنظامی در عراق و سوریه و دو غیرنظامی در سومالی در کشته شدند. این آمارها بسیار کمتر از آمارهایی است که سازمان‌های غیردولتی منتشر کرده‌اند. انتهای پیام/
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
وزیر سابق عراق اذعان داشت که هواپیماهای کشورهای بزرگ، سرکرده داعش را به مکان امنی منتقل کرده‌اند. خبرآنلاین: شبکه تلویزیونی السومریه، اعلام کرد باقر الزبیدی وزیر سابق دولت عراق روز چهارشنبه اطلاعات خاصی را در خصوص ابوبکر البغدادی سرکرده ارشد گروه تروریستی داعش و محل حضور و نقشه‌های آینده وی افشا نمود. این مقام سابق عراقی گفت: نوار ویدئویی اخیر البغدادی در سوریه ضبط شده بود، اما هواپیماهای قدرت‌های بزرگ او را به همراه گروهی از سران خارجی داعش به منطقه امنی منتقل کردند تا نقشه ترسیم شده برای البغدادی به منظور برهم زدن امنیت کشورهای منطقه و برخی کشورهای بزرگ را تکمیل کنند. الزبیدی خاطر نشان کرد: در دوره زمانی که نبردها در منطقه الباغوز متمرکز شد و رسانه‌ها روی خروج کودکان و زنان از اردوگاهها تمرکز کردند، البغدادی از سوریه و عراق خارج شد. این مقام سابق عراقی تاکید کرد: آنچه در لیبی و الجزایر و سودان انجام شده و می‌شود، گامی در این طرح است و به دنبال آن تونس و مغرب و کشورهای دیگر آفریقایی قرار دارند.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 ماه قبل
پایگاه خبری العربی الجدید گزارش داد، آفتابی شدن مجدد سرکرده داعش پس از پنج سال بیش از همه در راستای توجیه ادامه حضور نظامیان آمریکایی در عراق است. مقامات بغداد تاکید کردند که ویدیوی البغدادی برای آنها تعجبی نداشته است چون همه اطلاعات پیشین که از کشته شدن البغدادی حکایت می‌کرد نادرست و غیردقیق بود. یک افسر اطلاعات عراق در گفت‌وگو با العربی الجدید گفت: همزمانی انتشار ویدیوی البغدادی با اتمام کار پاکسازی مناطق سلسله جبال «حمرین» و مناطق حضور هسته‌های داعش در صحرای الانبار می‌توانسته عمدی بوده باشد؛ چون هسته‌های داعش از زمان آزادسازی موصل و پراکنده شدنشان در صحرا در ضعیف‌ترین وضعیت ممکن هستند. «ابو محمد الهاشمی»، عضو هیات شرعی داعش بود که از این گروهک جدا شد او چند هفته پیش کتاب کوتاهی را تحت عنوان «دست‌ها را از بیعت با البغدادی نگاه دارید»، بیعت خود با سرکرده داعش را به دلیل «مجموعه تخلفات ارتکابی داعش» پس گرفت، الهاشمی خواهان قطع سر البغدادی شده است. این کتاب در واکنش به کتاب دیگری با عنوان «دست‌ها را برای بیعت با بغدادی دراز کنید» نوشته شده است که در زمان گسترش دامنه حضور داعش در سوریه و عراق منتشر شده بود.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
العربی الجدید نوشت: ناظران فعالیت‌های موسسه فرقان، رسانه رسمی داعش، معتقدند در ویدیوی ضبط شده، روحیه البغدادی ضعیف به نظر می‌رسید و آشفته حالی خود را با حرکات دست و سرش نشان می‌داد، بخصوص که سعی می‌کرد به طور مستقیم به دوربین نگاه نکند. مقامات بغداد تاکید کردند که ویدیوی البغدادی برای آنها تعجبی نداشته است چون همه اطلاعات پیشین که از کشته شدن البغدادی حکایت می‌کرد نادرست و غیردقیق بود. یک افسر اطلاعات عراق در گفت‌وگو با العربی الجدید گفت: همزمانی انتشار ویدیوی البغدادی با اتمام کار پاکسازی مناطق سلسله جبال «حمرین» و مناطق حضور هسته‌های داعش در صحرای الانبار می‌توانسته عمدی بوده باشد؛ چون هسته‌های داعش از زمان آزادسازی موصل و پراکنده شدنشان در صحرا در ضعیف‌ترین وضعیت ممکن هستند. «ابو محمد الهاشمی»، عضو هیات شرعی داعش بود که از این گروهک جدا شد او چند هفته پیش کتاب کوتاهی را تحت عنوان «دست‌ها را از بیعت با البغدادی نگاه دارید»، بیعت خود با سرکرده داعش را به دلیل «مجموعه تخلفات ارتکابی داعش» پس گرفت، الهاشمی خواهان قطع سر البغدادی شده است. این کتاب در واکنش به کتاب دیگری با عنوان «دست‌ها را برای بیعت با بغدادی دراز کنید» نوشته شده است که در زمان گسترش دامنه حضور داعش در سوریه و عراق منتشر شده بود.
فارسفارس2 ماه قبل
العربی الجدید نوشت: ناظران فعالیت‌های موسسه فرقان، رسانه رسمی داعش، معتقدند در ویدیوی ضبط شده، روحیه البغدادی ضعیف به نظر می‌رسید و آشفته حالی خود را با حرکات دست و سرش نشان می‌داد، بخصوص که سعی می‌کرد به طور مستقیم به دوربین نگاه نکند. مقامات بغداد تاکید کردند که ویدیوی البغدادی برای آنها تعجبی نداشته است چون همه اطلاعات پیشین که از کشته شدن البغدادی حکایت می‌کرد نادرست و غیردقیق بود. یک افسر اطلاعات عراق در گفت‌وگو با العربی الجدید گفت: همزمانی انتشار ویدیوی البغدادی با اتمام کار پاکسازی مناطق سلسله جبال «حمرین» و مناطق حضور هسته‌های داعش در صحرای الانبار می‌توانسته عمدی بوده باشد؛ چون هسته‌های داعش از زمان آزادسازی موصل و پراکنده شدنشان در صحرا در ضعیف‌ترین وضعیت ممکن هستند. «ابو محمد الهاشمی»، عضو هیات شرعی داعش بود که از این گروهک جدا شد او چند هفته پیش کتاب کوتاهی را تحت عنوان «دست‌ها را از بیعت با البغدادی نگاه دارید»، بیعت خود با سرکرده داعش را به دلیل «مجموعه تخلفات ارتکابی داعش» پس گرفت، الهاشمی خواهان قطع سر البغدادی شده است. این کتاب در واکنش به کتاب دیگری با عنوان «دست‌ها را برای بیعت با بغدادی دراز کنید» نوشته شده است که در زمان گسترش دامنه حضور داعش در سوریه و عراق منتشر شده بود.
ایسناایسنا2 ماه قبل
هماهنگ‌کننده عملیات مبارزه با تروریسم در وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: جنگ علیه گروه تروریستی داعش هنوز پایان نیافته و تنها وارد مرحله جدیدی شده است و واشنگتن این گروه تروریستی و شاخه‌های آن را همه جا مورد پیگرد قرار خواهد داد. این مسؤول آمریکایی تأکید کرد: ائتلاف بین‌المللی تحت رهبری واشنگتن اقدامات زیادی برای از بین بردن منابع تأمین بودجه داعش انجام داده است. نیروهای سوریه دموکراتیک در ماه مارس طی حملات گسترده‌ای در آخرین پایگاه داعش در الباغوز کنترل کامل یافتند. در ماه دسامبر ۲۰۱۷ هم عراق پس از سه سال جنگ خونین در غرب و شمال این کشور از بیرون راندن کامل گروه تروریستی داعش خبر داده بود. بنا بر گزارش اخیر سازمان ملل ممکن است ۲۵۰۰ تا ۴۰۰۰ تن در افغانستان به داعش بپیوندند و این رقم معادل آماری است که وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) دو سال پیش با وجود وارد کردن تلفات سنگین به داعش اعلام کرده بود.
الفالف2 ماه قبل
به گزارش فارس، «ابوبکر البغدادی»، سرکرده گروه تروریستی داعش شامگاه دیروز (دوشنبه) بعد از گذشت پنج سال از ظهور علنی خود در مسجد جامع النوری شهر «موصل» که طی آن، از آغاز خلافت خودخوانده این گروه تروریستی خبر داد، بار دیگر در رسانه‌ها دیده شد. در اینکه ویدیو منتشر شده متعلق به سرکرده داعش است، شکی نیست. او همچنین نسبت به گذشته چاق است و جلیقه‌ای همانند «اسامه بن لادن»، سرکرده معدوم گروه تروریستی القاعده بر تن دارد. اسامه بن لادن، سرکرده معدوم القاعدهابوبکر البغدادی؛ سرکرده داعشسه نفر دیگری که در کنار بغدادی هستند، همانند بغدادی دشداش (لباس دراز عربی) پوشیده‌اند. «کریم علیوی»، عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق چرایی ظهور مجدد سرکرده داعش را به توافقی بین سازمان اطلاعات آمریکا (سیا) و بغدادی ربط داد و گفت که واشنگتن با این کار می‌خواهد به دولت عراق پیامی بدهد.
ایرناایرنا2 ماه قبل
در این گزارش همچنین اعلام شده که ائتلاف آمریکایی فقط حدود ۱۰ درصد از این تلفات را می‌پذیرد. روورا تاکید کرد که «آنها (ائتلاف آمریکایی) رقه را با خاک یکسان کردند، اما نمی‌توانند حقایق را پاک کنند». این کارشناس عفو بین‌الملل، استفاده نکردن از تسلیحات مناسب و عدم انجام عملیات‌ اطلاعاتی و شناسایی را دلیل شمار بالای تلفات غیرنظامیان در حملات هوایی ائتلاف آمریکایی در سوریه عنوان کرد. آمریکا در کنار بمباران شهرهای سوریه و کشتار مردم این کشور، بارها مواضع ارتش سوریه را به منظور تقویت گروه‌های تروریستی به ویژه داعش را بمباران کرد که در این بین صدها نفر از نیروهای ارتش سوریه و هزاران غیرنظامی کشته شدند. ** از شعار تا عملیکی از شعارهای تبلیغاتی «دونالد ترامپ» که حدود سه سال پیش رییس جمهوری آمریکا شد، خروج نیروهای این کشور از خاک سوریه بود که تا این لحظه اتفاق نیفتاده است.
فارسفارس2 ماه قبل
ارتش سوریه در حال ارسال سلاح و تجهیزات نظامی به شرق این کشور به منظور آغاز عملیات پاکسازی باقیمانده‌های داعش در این منطقه است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ارتش سوریه در حال ارسال سلاح و تجهیزات نظامی به شرق این کشور، به ویژه استان دیرالزور است. همزمان با حملات هوایی، یگانهای ارتش سوریه، با عناصر داعش در چند جبهه عملیاتی به سمت صحرای «السخنه» درگیر شدند. منبع مذکور اعلام کرد که ارتش سوریه تجهیزات نظامی جدیدی به سمت صحرای شرقی ارسال کرده است تا بتواند این منطقه را از وجود عناصر باقی مانده داعش پاکسازی کند. به گزارش این پایگاه، اعتراض ساکنان این مناطق، به قاچاق نفت و گاز سوریه توسط نیروهای دموکراتیک از منطقه شرق فرات به «الحسکه» (شمال شرق سوریه) و از آنجا به کردستان عراق است.

به انتهای لیست رسیدید