اخبار الجزایر - آخرین و مهم ترین اخبار الجزایر از خبرگزاری‌های ایران | خبری

الجزایر

جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
سازمان حمایت از کودکان نیدوس (NIDOS) که مسئول پیگیری پرونده کودکان ناپدید شده است، آمار مربوط به سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۴ را در اختیار رسانه‌ها قرار نداده است. به همین دلیل رسانه‌های هلند گمانه‌زنی می‌کنند که ممکن است آمار کودکان ناپدید شده بیشتر از تعداد اعلام شده در این گزارش باشد. به گفته این مسئولان جلوگیری از این که کودکان سوار چنین خودروهای مشکوک یا ناآشنا شوند، تقریبا غیر ممکن است. از سال ۲۰۰۶ و از هنگامی که مشخص گردید تعداد زیادی از دختران نابالغ الجزایری از مراکز پناهندگی به بازار سیاه تن‌فروشی جذب شده‌اند، سازمان‌های پناهندگی هلند برای جلوگیری از اتفاق‌های مشابه در حال تقویت ساختار خود در مراکز پناهندگی هستند. بنابر گزارش موجود، ۲۵۵۶ کودک ناپدید شده در ده سال گذشته از کمپ‌های پناهندگی هلند بیشتر از کشورهای افغانستان، مراکش، الجزایر، اریتره، سوریه و ویتنام بوده‌اند.
ایرناایرنا1 روز قبل
قرار است کونته با «عبدالمجید تبون» رییس جمهوری الجزایر دیدار کند. بر اساس اطلاعیه وزارت خارجه الجزایر، افزایش همکاری‌های دو طرف برای کمک به حل بحران لیبی، بررسی تحولات منطقه‌ای و جهانی از مهم‌ترین محورهای دیدار مقامات ایتالیا و الجزایر ذکر شده است. سفر وزیر خارجه آلمان به لیبی برای دیدار با ژنرال حفتر «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان نیز امروز (پنج شنبه) به شهر «بنغازی» در شرق لیبی سفر کرد و قرار است با ژنرال «خلیفه حفتر» فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی این کشور دیدار کند. به گفته رسانه‌ها این سفر به منظور تلاش‌های آلمان برای به نتیجه رسیدن نشست بین المللی برلین با موضوع بحران لیبی صورت گرفته است. کنفرانس بین المللی برلین با موضوع بحران لیبی قرار است روز ۱۹ ژانویه (یکشنبه هفته آینده) در آلمان برگزار شود.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، خلیفه حفتر، فرمانده ارتش ملی لیبی در دیدار با هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان اعلام کرد، در کنفرانس برلین برای حل و فصل مسئله لیبی شرکت خواهد کرد. هایکو ماس امروز پنجشنبه در راستای تلاش برای تضمین آتش بس در لیبی به دیدار حفتر رفت. سفر ماس به لیبی پیش از انعقاد کنفرانس برلین صورت می‌گیرد که یکشنبه با هدف بررسی راه‌های حل بحران لیبی و تضمین آتش بس برگزار می‌شود. فایز السراج، نخست‌وزیر دولت توافق ملی و خلیفه حفتر، فرمانده کل ارتش لیبی نیز از حاضران در این کنفرانس هستند. فائز السراج، نخست‌وزیر دولت وفاق ملی لیبی و حفتر دوشنبه به مسکو رفتند تا مذاکراتی با دیپلمات‌ها و مقام‌های نظامی روسیه و ترکیه داشته باشند.
ایسناایسنا1 روز قبل
فرمانده کل نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی امروز (پنجشنبه) در دیدار با وزیر خارجه آلمان موافقت خود را با حضور در کنفرانس برلین به منظور حمایت از تلاش‌ها جهت تضمین آتش بس در لیبی اعلام کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، خلیفه حفتر، فرمانده ارتش ملی لیبی در دیدار با هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان اعلام کرد، در کنفرانس برلین برای حل و فصل مسئله لیبی شرکت خواهد کرد. سفر ماس به لیبی پیش از انعقاد کنفرانس برلین صورت می‌گیرد که یکشنبه با هدف بررسی راه‌های حل بحران لیبی و تضمین آتش بس برگزار می‌شود. فایز السراج، نخست‌وزیر دولت توافق ملی و خلیفه حفتر، فرمانده کل ارتش لیبی نیز از حاضران در این کنفرانس هستند. فائز السراج، نخست‌وزیر دولت وفاق ملی لیبی و حفتر دوشنبه به مسکو رفتند تا مذاکراتی با دیپلمات‌ها و مقام‌های نظامی روسیه و ترکیه داشته باشند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
وی افزود: برای اولین بار بعد از جنگ جهانی دوم تنها قدرتی که پایگاه‌های آمریکایی‌ها را با موشک توانست بزند فقط ایران بوده است. سرلشکر صفوی ادامه داد: آمریکایی‌ها فهمیدند اگر جواب ایران را بدهند چند هزار نیروی نظامی و پایگاه‌های آنها در خطر خواهد افتاد، بنابر این عقب نشینی کردند. سیاست آمریکا سیاست زور است اگر آنها بدانند توان و قدرت ایران پشتوانه نظامی برتری دارد، قطعا عقب نشینی می‌کنند وجامعه آنها تحمل کشته شدن چند هزار نفر از نیروهای نظامی خود را در مدت کوتاه ندارند، البته سیاست جمهوری اسلای ایران پرهیز از ورود به جنگ است. مشاور عالی مقام معظم رهبری با اشاره به ویژگی‌های رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، گفت: رئیس جمهور فعلی آمریکا درک کاملی از مفاهیم سیاسی و امنیتی و حقوق و روابط بین الملل ندارد و هنوز قدرت انقلاب اسلامی، رهبری و ملت بزرگ ایران و نیروهای مسلح ایران را نمی‌شناسد. سرلشکر صفوی با بیان ضرورت معماری نیروهای مسلح در زمان رزم و در طول هشت سال دفاع مقدس و پس از آن ادامه داد: در شرایط حساس کنونی منطقه غرب آسیا و جنگ اقتصادی و فرهنگی آمریکا علیه ملت و دولت ایران و حمله تروریستی اخیر و شهادت ده نفر از نیروهای ایران و عراق، خصوصا سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس توسط نیروهای تروریستی نظامی آمریکا لازم است قدرت دفاعی و امنیتی و قدرت بازدارندگی نیروهای مسلح تقویت شود.
ایرناایرنا1 روز قبل
محمد اله‌یاری فومنی در پیامی تلاش‌های استاد کیهان کلهر برای اعتلای هنر ایران زمین را ستود. در متن پیام محمداله یاری مدیرکل دفتر موسیقی چنین آمده است: ضمن ابراز خرسندی از کسب توفیقی دیگر برای جنابعالی به عنوان هنرمند سال ۲۰۲۰ در گلوبال‌فست، صمیمانه این موفقیت را پاس داشته و تقدیر خویش را به شما موسیقیدان شهیر، برجسته و معاصر ایرانی تقدیم می‌دارم. کیهان کلهر نوازنده شناخته شده کمانچه در اکسپوی جهانی موسیقی وومکس جایزه مرد سال موسیقی ۲۰۱۹ را از آن خود کرد وی همچنین در گروه راه ابریشم که در سال ۲۰۱۷ برنده جایزه گرمی شده بود، حضور داشت. همچنین پیش از اجرای گروه‌های یادشده از سه هنرمند به عنوان هنرمندان سال تقدیر شد. همچنین گلوبال‌فست با حرکت به سمت موسیقی بین المللی به عنوان هسته اصلی هنرهای نمایشی، زیست‌بوم پایدار برای استحکام موسیقی جهانی در آمریکا را تقویت می‌کند.
ایرناایرنا2 روز قبل
جشنواره گلوبال‌فست Globalfest جشنواره‌ای در زمینه موسیقی است که نیمه اول ماه ژانویه هر سال (اواخر دی) با شناسایی و دعوت مهم‌ترین، متنوع‌ترین و خلاق‌ترین گروه‌های مختلف موسیقی از جهان به شهر نیویورک برای اجرا برگزار می‌شود. کیهان کلهر نوازنده شناخته شده کمانچه در اکسپوی جهانی موسیقی وومکس جایزه مرد سال موسیقی ۲۰۱۹ را از آن خود کرد وی همچنین در گروه راه ابریشم که در سال ۲۰۱۷ برنده جایزه گرمی شده بود، حضور داشت. همچنین پیش از اجرای گروه‌های یادشده از سه هنرمند به عنوان هنرمندان سال تقدیر شد. امسال گروه هایی از کره جنوبی، برزیل، ترکیه، سنگال، مجارستان و الجزایر و آمریکا برای اجرا به جشنواره دعوت شده بودند. همچنین گلوبال‌فست با حرکت به سمت موسیقی بین المللی به عنوان هسته اصلی هنرهای نمایشی، زیست‌بوم پایدار برای استحکام موسیقی جهانی در آمریکا را تقویت می‌کند.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 روز قبل
نوزدهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی مردان آسیا، انتخابی مسابقات جهانی ۲۰۲۱ مصر، از امروز با حضور ۱۳ تیم در کویت آغاز می‌شود. محمدرضا خزاعی: /نوزدهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی مردان آسیا، انتخابی مسابقات جهانی ۲۰۲۱ مصر، از امروز با حضور ۱۳ تیم در کویت آغاز می‌شود. در پایان این رقابت‌ها، چهار تیم برتر مجوزحضور در مسابقات جهانی ۲۰۲۱ مصر را کسب خواهند کرد. تیم ملی کشورمان در ۲۶ دوره قبلی مسابقات جهانی، تنها یکبار شانس حضور در این میدان جهانی را داشته است. ملی پوشان ما دور مقدماتی را در کنار تیم ملی بحرین، قوی‌ترین تیم حال حاضر هندبال آسیا، برگزار می‌کنند.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 روز قبل
فورد نوشت: «همه از رئیس جمهور به دلیل اتخاذ تصمیم عجولانه و بدون اندیشه درباره پیامدهای آتی آن انتقاد کردند. حزب دموکرات کنگره را تحت فشار گذاشته تا قدرت [محدودکننده] خود را بر تصمیم رئیس جمهور برای شروع هر جنگ رسمی علیه ایران، اعمال کند. دموکرات‌ها در حال برنامه‌ریزی در مجلس نمایندگان برای اصلاح اختیارات رئیس جمهور برای اقدام به عملیان نظامی علیه ایران هستند. در عین حال دموکرات‌ها دنبال انتقاد از رئیس جمهور هستند بدون آنکه از ایران دفاع کرده باشند. فورد پاسخ داد: نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که نامزدهای حزب دموکرات از حمایت بیشتری [در افکار عمومی] برخوردارند تا ترامپ.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 روز قبل
۲۶ دی ماه سال ۱۳۵۷ سالروز فرار شاه از ایران است؛ فرار شاه آغاز فصلی جدید در حیات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی جامعه ایرانی بود. فرار شاه از کشور را می‌توان به آخرین نقطه ناامیدی شاه از پیشرفت سریع و حیرت‌انگیز تحولات کشور یاد کرد. تبیین دلایل فرار و فرجام شاهدلایل سقوط و فرار شاه را می‌توان از منظرهای مختلف مورد بررسی قرار داد. ۲- عدم اعتماد به نفس: یکی دیگر از ویژگی‌های رفتاری محمدرضا شاه که نقش عمده‌ای در سقوط سلطنتش داشت، «نداشتن اعتماد به نفس» بود. ۵- فساد اخلاقی: یکی از شاخصه‌های عمده‌ رفتاری محمدرضا شاه را باید فساد اخلاقی و هوسرانی او دانست.
مهرمهر2 روز قبل
گزارش «یک‌هفته با کتاب» این‌هفته خبر خارجی و بین‌المللی ندارد اما ۳ خبر پایانی آن درباره فعالیت‌های ایران برای گسترش زبان فارسی در دیگر کشورهاست. معرفی بخش دیگری از نامزدهای جایزه کتاب‌سالاین‌هفته هم مانند هفته‌های گذشته، نامزدهای جایزه کتاب‌سال در ۳ خبر مستقل توسط دبیرخانه این‌رویداد معرفی شدند. معرفی نامزدهای گمانه‌زن جایزه نوفهدبیرخانه دومین دوره جایزه ادبی نوفه هم اسامی نامزدهای نهایی بخش «رمان گمانه‌زن» این‌رویداد را معرفی کرد. تعویق اختتامیه جایزه مهرگاندبیرخانه جایزه ادبی مهرگان این‌هفته با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد مراسم پایانی این جایزه ادبی به تعویق افتاده است. این‌دوره، صدمین دوره آموزش زبان فارسی در دمشق محسوب می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از مسکو به نقل از پایگاه اینترنتی وزارت خارجه آلمان؛ این کشور از سپتامبر سال ۲۰۱۹، میزبان (شروع) یک فرآیند مشورتی با آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل و غسان سلامه، فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل در مسئله لیبی است. هدف از شکل گیری این فرآیند آن است که از طریق تشکیل گروهی از کشور‌ها و سازمان‌های بین المللی، تلاش‌های سازمان ملل برای استقلال و تمامیت ارضی لیبی و نیز فرآیند آشتی ملی در درون لیبی مورد حمایت قرار گیرد. طی ماه‌های گذشته، چندین نشست در سطح کارشناسان ارشد لیبیایی در برلین برگزار شده است. آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان با موافقت با دبیرکل سازمان ملل، یکشنبه، نوزدهم ژانویه جاری (برابر با بیست و نهم دی ماه سال ۹۸) را روز برگزاری نشست مسئله لیبی در سطح سران دولت‌ها در برلین اعلام کرد. در این نشست، کشور‌ها و سازمان‌های زیر شرکت خواهند کرد: آمریکا، روسیه، انگلیس، فرانسه، چین، امارات، ترکیه، جمهوری کنگو، ایتالیا، مصر، الجزایر و همین طور سازمان ملل، اتحادیه اروپا، اتحادیه آفریقا و اتحادیه عرب و همچنین فائز السراج، نخست وزیر لیبی و ژنرال خلیفه حفتر (فرمانده نظامیان موسوم به ارتش ملی لیبی) نیز برای شرکت در نشست برلین، دعوت شده‌اند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
این حیوان با توجه به کاهش جمعیت جهانیش به کمتر از ده هزار کفتار بالغ، و کاهش جمعیت طعمه‌هایش در درجه حفاظتی در مرز تهدید قرار گرفته‌است. این حیوان با توجه به کاهش جمعیت جهانیش به کمتر از ده هزار کفتار بالغ، و کاهش جمعیت طعمه‌هایش در درجه حفاظتی در مرز تهدید قرار گرفته‌است. گونۀ کفتار راه راه تنها عضو خانوادۀ کفتارسانان در ایران می‌باشد که متأسفانه در اکثر مناطق با کاهش جمعیت روبرو است. اطلاعات کمی از محل شکار و رفتار‌های شکار کفتار راه راه نسبت به دو گونۀ کفتار خالدار و کفتار قهوه‌ای وجود دارد. تولید مثل: در طبیعت، کفتار‌ها بعد از یک دورۀ ٩٠ تا ٩١روزه یک تا چهار توله (به طور متوسط ٣ توله) در یک سال به دنیا می‌آورند.
وانانیوزوانانیوز2 روز قبل
به گزارش وانانیوز، مسابقات بوکس جام احمد کومرت ترکیه در حالی از روز گذشته سه‌شنبه به میزبانی شهر استانبول آغاز شده است که تیم ملی بوکس ایران با ۱۰ نماینده در این رقابت‌ها حضور پیدا کرده است. حسین دانشور نماینده وزن منهای ۸۱ کیلوگرم تیم ملی بوکس کشورمان در نخستین مبارزه موفق شد نماینده مغولستان را شکست دهد. اشکان رضایی بوکسور وزن ۶۳ کیلوگرم کشورمان امروز در نخستین مبارزه مقابل الجزایر شکست خورد و از گردونه رقابت‌ها حذف شد. سیدشاهین موسوی بوکسور وزن ۷۵ کیلوگرم کشورمان در دیدار مقابل نماینده مغولستان پس از شکست از گردونه رقابت‌ها کنار رفت. علیرضا استکی سرمربی تیم ملی و اصغر اشرفی، اتابک کاراوند، شهرام فاتح به عنوان مربی در این رقابت‌ها حضور دارند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان و به نقل از سایت فدراسیون بوکس، در دومین روز از تورنمنت بوکس احمد کومرت ترکیه ۴ بوکسور کشورمان روی رینگ رفتند. در وزن ۸۱ کیلوگرم حسین دانشور بوکسور جوان کشورمان مقابل «شینبیاراز» از مغولستان قرار گفت و با ارائه یک نمایش قدرتمندانه در سه راند پیاپی به پیروزی رسید. احسان روزبهانی کاپیتان تیم ملی بوکس با ناک اوت عبدالرحمان از سومالی به جمع ۸ نفر برتر وزن ۹۱ کیلوگرم راه یافت. رقابت‌های بوکس احمد کومرت از ۲۴ دی ماه در شهر استانبول آغاز شده و تا ۵ روز ادامه دارد. بشتربخوانید: صعود روزبهانی به مرحله یک چهارم نهایی بوکس احمد کومرت ترکیهانتهای پیام/
قدس آنلاینقدس آنلاین2 روز قبل
یک مربی دروازه‌بانی از کشور رومانی به کادر فنی تیم فوتبال تراکتور تبریز اضافه شد و یک مهاجم الجزایری نیز در تمرینات این تیم حاضر است. قدس آنلاین: با درخواست کادر فنی و رایزنی‌های مدیران باشگاه تراکتور، دینکا آلین از کشور رومانی به‌عنوان مربی دروازه‌بانان به جمع کادرفنی تیم فوتبال تراکتور اضافه شد. آلین ۴۱ ساله سابقه مربیگری در تیم‌های دورتموند، یونیورسیتیت کلوژ رومانی، آپوئل نیکوزیای قبرس، الطائی عربستان و الفیصلی عربستان را در کارنامه دارد. همچنین اوکاچا حمزویی، مهاجم اهل کشور الجزایر در اردوی شاگردان ساکت الهامی در ترکیه حاضر است تا در صورت رضایت کادر فنی، با تراکتوری‌ها قرارداد ببندد. این بازیکن سابقه بازی در تیم ناسیونال پرتغال را داشته و در نیم‌فصل اول، در تیم اتحاد بلعباس الجزایر به میدان رفته است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 روز قبل
تایم لاینی درباره تاریخچه روابط ایران امریکاشبکه رادیویی «پی بی اس» امریکا نگاهی انداخته به نقاط عطف تاریخی در رابطه ایران و امریکا در طول تاریخ. به گزارش آفتاب‌نیوز؛ شبکه رادیویی «پی بی اس» امریکا نگاهی انداخته به نقاط عطف تاریخی در رابطه ایران و امریکا در طول تاریخ. ۱۹۸۵ تا ۱۹۸۷ میلادی، ایران کنترا یا ایران گیتامریکا به صورت پنهانی به دنبال فروش تسلیحات به ایران بود. دولت امریکا دولت ایران را متهم به حمایت تروریسم و نقض حقوق بشر و در تلاش برای کارشکنی در روند مذاکرات صلح اعراب و اسرائیل کرده بود. ۸ مه ۲۰۱۸ میلادی، امریکا از برجام خارج شدترامپ رییس جمهوری فعلی امریکا اعلام کرد که امریکا از برجام خارج می‌شود.
ایسناایسنا2 روز قبل
کنفدراسیون فوتبال آفریقا از تغییر زمان برگزاری جام ملت‌های آفریقا خبر داد. به گزارش ایسنا و به نقل از سایت عربی کوره، جام ملت‌های آفریقا ۲۰۲۱ به میزبانی کامرون برگزار خواهد شد. کنفدراسیون فوتبال آفریقا از تغییر زمان این رقابت خبر داد و اعلام کرد که بازی‌ها به جای آنکه در تابستان برگزار شود در زمستان برگزار خواهد شد. به این ترتیب این رقابت‌ها از ۹ ژانویه تا ۶ فوریه برگزار می‌شود. جام ملت‌های آفریقا ۲۰۱۹ به میزبانی مصر برگزار شد و در نهایت این تیم ملی الجزایر بود که در دیدار فینال توانست سنگال را شکست دهد و جام قهرمانی را بالای سر ببرد.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، مسئولان باشگاه تراکتور به منظور تقویت تیمشان در فاز هجومی تصمیم به جذب مهاجم الجزایری گرفته‌اند. حمزویی ۲۹ ساله به عنوان مهاجم نوک در تمرینات تراکتور حضور پیدا کرده تا به نوعی نگرانی هواداران و کادر فنی این تیم به خاطر ضعف سرخپوشان در خط حمله رفع شود. حضور مجدد الهامی در تراکتور موفقیت‌آمیز بود تا این مربی کارش را به عنوان سرمربی سرخپوشان ادامه دهد. بر اساس اعلام باشگاه تراکتور، این مربی از ابتدای اردوی ترکیه در جمع سرخپوشان حضور داشته و رضایت سرمربی این تیم را نیز جلب کرده است. تراکتور به دنبال جذب مدافع جدیداردوی خارجی تراکتور در کشور ترکیه در حالی دنبال می‌شود که فرصت نقل و انتقالات زمستانی لیگ برتر فوتبال کشور به پایان رسیده و تراکتوری‌ها فقط می‌توانند از سه سهمیه آزاد خود استفاده کنند.
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
بازیکن خارجی جدید تراکتور، یک الجزایری ۲۹ ساله است که در تمرینات این تیم در ترکیه حضور یافته و پس از تایید کادر فنی، به لیست این تیم اضافه خواهد شد. نام مهاجم جدید و خارجی تراکتور مشخص شد و او قرار است پس از جلب رضایت کادر فنی تراکتور، به لیست این تیم در نیم‌فصل دوم اضافه شود. اوکاچا حمزویی بازیکن الجزایری و ۲۹ ساله‌ی مدنظر کادرفنی تراکتور هست که توانسته تست‌های پزشکی ایفمارک را با موفقیت پشت سر بگذارد. این بازیکن متولد ۲۹ نوامبر ۱۹۹۰ در کشور الجزایر بوده که ۱۸۵ سانتی متر قد دارد. پست اصلی این بازیکن مهاجم نوک است و توانسته آمار ۲۸ گل و ۸ پاس گل را در کارنامه‌اش ثبت کند.
فوتبالیفوتبالی2 روز قبل
پایگاه خبری فوتبالی - باشگاه‌های لیگ برتری، از جمله لیورپول خبر بدی را دریافت کرده‌اند. جام ملت‌های آفریقا در سال ۲۰۲۱ در ماه ژانویه برگزار می‌شود (زمستان سال بعد)، و به این ترتیب آنها تا شش هفته بازیکنانشان را در اختیار نخواهند داشت. بازی‌ها در ژانویه و فوریه ۲۰۲۱ برگزار خواهند شد، یعنی در میانه فصل اروپا. این خبر بدی برای باشگاه لیگ برتر است که در ژانویه بازی‌های متعددی را برگزار می‌کنند. ویلفرید زاها، سرژ اوریه و ویلفرید اندیدی دیگر بازیکنان لیگ برتر هستند که احتمال حضورشان در این رقابت‌ها وجود دارد.
خانه ملتخانه ملت2 روز قبل
رضا شیران خراسانی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره اظهارات اخیر وزیر خارجه انگلیس مبنی بر اعمال نظام تحریمی جدید علیه ایران گفت: تاکید می‌کنم که اظهارات وزیر خارجه انگلیس تراوشات ذهنی و فکری او است و به هیچ عنوان الزام آور نیست. نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آنچه به عنوان سند الزام آور باید در دستور کار کشورهای اروپایی قرار گیرد سند بین المللی برجام است ادامه داد: مقامات اروپایی به جای طرح موضوعات بی اساس به تعهدات خود در برجام که به تصویب شورای امنیت هم رسیده بازگردند و در قالب آن به تعهدات خود عمل کنند. وی درباره اینکه گفته می‌شود ایران باید مذاکره جدید را در دستور کار قرار دهد تاکید کرد: هرگونه صحبت و مذاکره منوط به بازگشت طرفین مذاکره به تعهد بین المللی برجام و انجام تعهدات بین المللی شان در این سند است. شیران درباره احتمال اعمال نظام تحریمی جدید ضد ایران افزود: ما در ۴۰ سال گذشته همراه با شدت و ضعف درگیر تحریم بوده‌ایم، به طور قطع در صورت اعمال تحریم‌های جدید، اقدام متقابل حق ما است و می‌توانیم عکس العمل متناسب انجام دهیم. عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه داشتن استقلال به معنی نفی تعامل منطقی با سایر کشورها نیست تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران باید در حوزه بین الملل و دیپلماسی با حفظ اصالت استقلال خود فعال باشد. /پایان پیام

در اینستای ستاره‌های خارجی؛ مایه‌دار مثل کایلی، خوشتیپ مثل بوراک

62+
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
ایسناایسنا3 روز قبل
هند پس از یک اختلاف دیپلماتیک با مالزی، محدودیتهای جدیدی برای واردات روغن پالم این کشور اعمال کرده که مایه نگرانی کوالالامپور شده است. مالزی دومین تولیدکننده و صادرکننده روغن پالم پس از اندونزی است. پالایشگرهای روغن پالم مالزی به نظاره ضرر هنگفت کسب و کارشان نشسته‌اند و ماهاتیر گفته است دولتش راه‌کاری خواهد یافت. دولت هند به شکل غیررسمی از بازرگانان خواسته است از خرید روغن پالم هند دوری کنند. بازرگانان هندی در عوض به خرید روغن پالم اندونزی روی آورده‌اند که قیمتش ۱۰ دلار در هر تن گرانتر از قیمت‌های مالزی است.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 روز قبل
در روزهای گذشته خبری منتشر شده مبنی بر درخواست ناشران ۱۳ کشور برای ترجمه اثری در مورد سردار شهید قاسم سلیمانی. وی توضیح می‌دهد: بیشتر سال‌های زندگی شهید سلیمانی در جبهه‌ها گذشت و همین موجب می‌شد نتواند روی این مسئله تمرکز کند. ناشران در نوشتن خاطرات سردار عجله نکنند! خلیلی معتقد است با توجه به فضایی که پس از شهادت سردار سلیمانی در کشور به وجود آمد، بسیاری از ناشران برای نوشتن کتاب ایشان اقدام خواهند کرد. ضمن اینکه اگر ببینیم نشری مثل نشر سوره مهر برای نوشتن این خاطرات اقدام می‌کند، ما وارد این حوزه نمی‌شویم.
ایرناایرنا3 روز قبل
بر پایه ماده ۱۰ اساسنامه اوپک، کنفرانس، عالی‌ترین مرجع سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متشکل از نمایندگان کشورهای عضو است. همچنین اندونزی که در ۲۰۰۸ میلادی از اوپک جدا شده بود نیز در نشست ۱۶۸ عادی وزارتی اوپک بر پایه تصویب وزیران نفت و انرژی این سازمان، عضویت خود را دوباره فعال کرد. در اواسط همین دهه بود که نخستین اجلاس سران کشورهای عضو اوپک در الجزایر تشکیل شد. این سیاست‌های اعمال شده توسط اوپک اما بی پاسخ هم نماند و فشار عوامل بازار بر این سازمان باعث شد تا سهم بازار اوپک از ۵۶ درصد در ۱۹۷۳ میلادی به ۲۹ درصد در ۱۹۸۵ میلادی کاهش پیدا کند و درآمد مجموع اوپک نیز از سطح ۲۰۳ میلیارد دلار در ۱۹۷۹ میلادی به ۱۳۱ میلیارد دلار سقوط کرد. از اواسط ۲۰۱۶ میلادی اعضای اوپک به این نتیجه رسیدند که روش درست، همکاری است و اوپک باید بازار نفت را در دست گرفته و نقش تاثیرگذار و فعالی در بازار بازی کند که بر این اساس در اواخر همین سال توافق بر سر کاهش عرضه نفت میان اوپک و برخی تولیدکنندگان نفت غیراوپکی از جمله روسیه حاصل شد و از ابتدای سال گذشته، میزان عرضه نفت کاهش یافته و طرح فریز نفتی کلید خورد.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 روز قبل
در روزهای گذشته خبری منتشر شده مبنی بر درخواست ناشران ۱۳ کشور برای ترجمه اثری در مورد سردار شهید قاسم سلیمانی. پیرامون این مساله با حمید خلیلی مدیر انتشارات شهید کاظمی که سال هاست در حوزه انتشار تاریخ شفاهی رزمندگان، فرماندهان و سرداران جنگ فعالیت می‌کند، گفتگو کردیم. او توضیح می‌دهد: بیشتر سال‌های زندگی شهید سلیمانی در جبهه‌ها گذشت و همین باعث می‌شد نتواند روی این مساله تمرکز کند. ناشران در نوشتن خاطرات سردار عجله نکنند! خلیلی معتقد است با توجه به فضایی که بعد از شهادت سردار سلیمانی در کشور بوجود آمد بسیاری از ناشران برای نوشتن کتاب ایشان اقدام خواهند کرد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 روز قبل
در بیانیه اداره مطبوعات و اطلاعات دولت آلمان، هدف از برگزاری کنفرانس لیبی حمایت از تلاش‌های سازمان ملل برای برقراری صلح و آشتی میان طرف‌های درگیر در این کشور اعلام شده است. بر اساس این بیانیه، سران کشورهای آمریکا، روسیه، انگلیس، فرانسه، چین، امارات، ترکیه، کنگو، ایتالیا، مصر، الجزایر و نمایندگان سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا، اتحادیه آفریقا و اتحادیه کشورهای عرب در این کنفرانس حضور خواهند یافت. همچنین فائز السراج نخست‌وزیر دولت وفاق لیبی و خلیفه حفتر فرمانده ارتش لیبی نیز به کنفرانس مذکور دعوت شده‌اند.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، اداره مطبوعات و اطلاعات دولت آلمان امروز سه شنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که آنگلا مرکل صدراعظم این کشور برای «کنفرانس لیبی» در ۱۹ ژانویه در برلین فراخوان اعلام کرده است. در بیانیه اداره مطبوعات و اطلاعات دولت آلمان، هدف از برگزاری کنفرانس لیبی حمایت از تلاش‌های سازمان ملل برای برقراری صلح و آشتی میان طرف‌های درگیر در این کشور اعلام شده است. بر اساس این بیانیه، سران کشورهای آمریکا، روسیه، انگلیس، فرانسه، چین، امارات، ترکیه، کنگو، ایتالیا، مصر، الجزایر و نمایندگان سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا، اتحادیه آفریقا و اتحادیه کشورهای عرب در این کنفرانس حضور خواهند یافت. همچنین فائز السراج نخست‌وزیر دولت وفاق لیبی و خلیفه حفتر فرمانده ارتش لیبی نیز به کنفرانس مذکور دعوت شده‌اند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 روز قبل
ساعت ۲۴ - تحریم‌های ایران بعد از انقلاب ۱۳۵۷، شامل هم تحریم‌های ناشی از منشور و هم تحریم‌های یکجانبه امریکا بوده است. در میان بانک‌های مورد تحریم ایران، بانک ملی، ملت، آینده، قوامین، سپه، صنعت و معدن، تجارت و شمار دیگری از بانک‌های این کشور به چشم می‌خورد. شرکت ملی نفت ایران و نهادهای مربوطه آن در خارج از این کشور نیز در لیست تحریم‌های جدید قرار گرفتند. امریکا در چنین جهانی، با داشتن قدرت برتر و به مثابه هزمون، موقعیت و جایگاه منحصر به فردی را داراست. خروج از بن‌بست نسبتا طولانی چهل ساله و رهایی از پیامدهای چنین تحریم‌هایی، مستلزم تغییر رویکرد و رفتار بین‌المللی ایران است.

به انتهای لیست رسیدید