اخبار الجزایر - آخرین و مهم ترین اخبار الجزایر از خبرگزاری‌های ایران | خبری

الجزایر

شاناشانا52 دقیقه قبل
به گزارش شانا به نقل از دبیرخانه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، قیمت سبد نفتی این سازمان دیروز به ۶۴ دلار و ۷۹ سنت رسید، در حالی که روز جمعه ۶۵ دلار و پنج سنت بود. سبد نفتی اوپک شامل ١٤ نوع نفت‌خام اعضای این سازمان از جمله مخلوط الجزایر، گیراسول آنگولا، اورینته اکوادور، سبک رابی گابون، میناس اندونزی، سنگین ایران، سبک بصره، صادراتی کویت، السدر لیبی، سبک بونی نیجریه، سبک عربی عربستان، موربان امارات، مری ونزوئلا و جنو کنگو است. قیمت نفت‌خام برنت و وست تگزاس اینترمدیت (WTI) نیز امروز (چهارشنبه، پنجم تیرماه) و تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب ۶۴ دلار و ۹۵سنت و ۵۸ دلار و ۸۱ سنت به ازای هر بشکه بود.
وانانیوزوانانیوز1 ساعت قبل
به گزارش وانانیوز، به نقل دیلی‌میل، بعد از دست‌یابی به مقام نخست اروپا، سادیو مانه دوست دارد قهرمان آفریقا نیز با تیم ملی کشورش شود. وی که اکنون در مسابقات جام ملت‌های آفریقا حاضر است، اظهار داشت: هیچ چیز دل‌انگیزتر از این نیست که با تیم ملی کشورت، بتوانی قهرمان بشوی و افتخار کسب کنی. آن هم وقتی که سابقه قهرمانی در پیکارها را نداشته باشی. این بازیکن در مورد اهمیت و ارزش قهرمانی قاره نیز عنوان کرد: این مساله برای من فوق‌العاده بسیار حائز اهمیت است. آنقدر که حتی حاضرم قهرمانی اروپا را با قهرمانی قاره آفریقا عوض کنم. سانه تصریح کرد: این رویای دیوانه‌کننده من است که به خاطرش می‌جنگم. سنگال در گروه سی با الجزایر، کنیا و تانزانیا همگروه است.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به یاد دارم در خلال مسابقات بین‌المللی قرآن اندونزی با یک حافظ قرآن از کشور مصر مواجه شدم که بسیار به آیات قرآن مسلط بود. از او سؤال کردم روزانه چه میزان مرور می‌کند؟ گفت: روزانه تا ۱۵ جزء قرآن را مرور می‌کنم. سال گذشته هم موفق شدم در مسابقات بین‌المللی قرآن طلاب جهان اسلام مقام اول را در رشته حفظ‌کل کسب کنم. به یاد دارم در مسابقات قرآن کشور اردن روزی به بیرون رفتم و در شهر چرخی زدم، کتابخانه‌ای دیدم و داخل شدم، فردی آنجا بود به من گفت: اهل کجایی گفتم: ایران. اما در حوزه قرآن کریم دوست دارم بتوان یک جلسه تخصصی حفظ قرآن راه بیاندازم تا حافظان قرآن حداقل هفته‌ای یک بار دور هم جمع شوند و به صورت کاملا تخصصی قرآن را دوره کنند.
فارسفارس2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل دیلی‌میل، بعد از دست‌یابی به مقام نخست اروپا، سادیو مانه دوست دارد قهرمان آفریقا نیز با تیم ملی کشورش شود. وی که اکنون در مسابقات جام ملت‌های آفریقا حاضر است، اظهار داشت: هیچ چیز دل‌انگیزتر از این نیست که با تیم ملی کشورت، بتوانی قهرمان بشوی و افتخار کسب کنی. آن هم وقتی که سابقه قهرمانی در پیکارها را نداشته باشی. این بازیکن در مورد اهمیت و ارزش قهرمانی قاره نیز عنوان کرد: این مساله برای من فوق‌العاده بسیار حائز اهمیت است. آنقدر که حتی حاضرم قهرمانی اروپا را با قهرمانی قاره آفریقا عوض کنم. سانه تصریح کرد: این رویای دیوانه‌کننده من است که به خاطرش می‌جنگم. سنگال در گروه سی با الجزایر، کنیا و تانزانیا همگروه است.

مهم‌ترین اخبار غرب آسیا و آفریقا؛ از سرنگونی پهپاد آمریکایی تا نشست نمایشی منامه

3+
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
تیم‌های ماداگاسکار، بروندی و موریتانی برای نخستین بار به جام ملت‌های آفریقا راه یافتند. مصر برای پنجمین بار پس از سال‌های ۱۹۵۹، ۱۹۷۴، ۱۹۸۶ و ۲۰۰۶ میزبان جام ملت‌های آفریقا شده است. * گروه سه: - تیم‌های الجزایر و سنگال با ۳ امتیاز اول مشترک و تیم‌های کنیا و تانزانیا بدون امتیاز سوم مشترک هستند. * گروه چهار: - تیم‌های ساحل عاج و مغرب با ۳ امتیاز اول مشترک و تیم‌های آفریقای جنوبی و نامیبیا بدون امتیاز سوم مشترک هستند. * گروه پنج: - تیم مالی با ۳ امتیاز در صدر قرار گرفت و تیم‌های آنگولا و تونس با یک امتیاز دوم مشترک هستند.
خبر فوریخبر فوری5 ساعت قبل
تحلیلگران بازار انرژی درباره سرنوشت ایران در اوپک معتقدند «سیاست‌گذاری‌هایی که وزارت نفت برای حفظ اعتبار کشور در جایگاه اوپک مطرح می‌کند، بخشی مربوط به سیاست‌های کلان کشور و بخش دیگر، مربوط به سیاست‌های تخصصی می‌شود که ایران کماکان برای حفظ اعتبار اوپک در تولید و عرضه نفت‌خام، همگام با سایر کشورها در اجلاس حضور خواهد داشت. اگرچه یک منبع اوپک گفته «روسیه تنها کشوری است که هنوز درباره تمدید توافق جهانی کاهش تولید نفت تصمیم نگرفته است. سرنوشت ایران در اوپکدر این میان، با تشدید تحریم‌ها علیه ایران شائبه‌ای مبنی بر خروج ایران از اوپک به وجود آمد؛ موضوعی که در سطح بین‌المللی نیز مطرح شده است، اما اخیرا وزیر نفت ایران درباره این مساله صراحتا اعلام کرد که «ایران قصد خروج از اوپک را ندارد. آن زمان تولید نفت‌خام ایران نیز در یک قدمی تکرار رکورد ۴ میلیون بشکه در روز قرار داشت؛ به طوری که اواخر آن سال در توافق اولیه کاهش تولید اوپک سطح تولید مرجع ایران ۳٫۹۷۵ میلیون بشکه در روز در نظر گرفته شد. اعتبار و جایگاه ایران در اوپکرضا پدیدار، رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران در گفت‌وگو با خبرگزاری در مورد جایگاه و موقعیت ایران در اوپک می‌گوید: «ایران از موسسین اوپک است و جایگاه آن در اوپک مشخص شده است و دومین تولیدکننده بوده است.
برترین‌هابرترین‌ها6 ساعت قبل
خبرگزاری فارس: به نقل دیلی‌میل، بعد از دست‌یابی به مقام نخست اروپا، سادیو مانه دوست دارد قهرمان آفریقا نیز با تیم ملی کشورش شود. وی که اکنون در مسابقات جام ملت‌های آفریقا حاضر است، اظهار داشت: هیچ چیز دل‌انگیزتر از این نیست که با تیم ملی کشورت، بتوانی قهرمان بشوی و افتخار کسب کنی. آن هم وقتی که سابقه قهرمانی در پیکارها را نداشته باشی. این بازیکن در مورد اهمیت و ارزش قهرمانی قاره نیز عنوان کرد: این مساله برای من فوق‌العاده بسیار حائز اهمیت است. آنقدر که حتی حاضرم قهرمانی اروپا را با قهرمانی قاره آفریقا عوض کنم. سانه تصریح کرد: این رویای دیوانه‌کننده من است که به خاطرش می‌جنگم. سنگال در گروه سی با الجزایر، کنیا و تانزانیا همگروه است.
ایرناایرنا14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، مقبول گفت: عباس سفرهای دیپلماتیک باهدف جلب حمایت‌ها برای برگزاری کنفرانس بین المللی را آغاز خواهد کرد. سفیر فلسطین در الجزایر افزود: هدف از برگزاری این کنفرانس شکستن خودمحوری آمریکا در خصوص موضوع صلح در منطقه است. وی گفت: ما از این پس هرگز نقش تنها آمریکا را نمی‌پذیریم و برنامه آمریکا در خصوص مساله فلسطین از اجماع بین المللی برخوردار نیست. روز سه شنبه شماری از اتباع فلسطینی در مقابل سفارت تشکیلات خودگردان در الجزایر تحصن و با سردادن شعارهایی برگزاری کنفرانس منامه را محکوم کردند. سه شنبه شب کنفرانس منامه با سخنرانی جرد کوشنر داماد و مشاور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا آغاز شد.
خبر فوریخبر فوری19 ساعت قبل
مهاجم سنگالی لیورپول می‌گوید حاضر است قهرمانی در لیگ قهرمانان را بدهد تا بتواند قهرمانی در جام ملت‌های آفریقا را به دست بیاورد. جام ملت‌های آفریقا در کشور مصر در جریان است و تیم‌های مدعی در قاره سیاه برای رسیدن به جام قهرمانی به رقابت خواهند پرداخت. سادیو مانه مهاجم تیم ملی فوتبال سنگال درباره اهمیت این رقابت‌ها برای سنگالی‌ها گفت: سنگال هنوز تجربه قهرمانی در جام ملت‌های آفریقا را ندارد و این برای ما خیلی مهم است که بتوانیم در این دوره جام قهرمانی را به دست بیاوریم. من حتی حاضر هستم که جام قهرمانی در لیگ قهرمانان را که با لیورپول به دست آوردم بدهم تا بتوانم همراه کشورم قهرمانی در جام ملت‌های آفریقا را به دست بیاورم. سنگال در اولین دیدار خود در جام ملت‌های آفریقا توانست با دو گل تانزانیا را شکست دهد و در دومین دیدار خود در این دوره از رقابت‌ها به دیدار الجزایر خواهد رفت.
فارسفارس20 ساعت قبل
فعالیت‌های دوره شصت و دومین «کنفرانس احزاب عربی» امروز تحت عنوان «از قدس تا جولان، سرزمین مال ماست» در شهر دمشق پایتخت سوریه برگزار شد. «قاسم صالح» دبیر کل کنفرانس احزاب عربی در افتتاحیه این کنفرانس در دمشق گفت که برگزاری این کنفرانس در حالی است که «امت شاهد تحولات و رخدادهای خطرناک و چالش‌های کم‌سابقه‌ای با هدف ضربه زدن به وحدت ملی ما جهت تقسیم ملت و خوش‌خدمتی به رژیم صهیونیستی و حذف مسئله فلسطین است و این پروژه خطرناک در معامله قرن نمایان شد». قاسم صالح افزود: «ما هرگونه محاصره علیه مقاومتی که همه اراضی عربی غصب شده در جنوب لبنان و جولان سوریه و فلسطین را آزاد کرده، رد می‌کنیم». دبیر کل کنفرانس احزاب عربی با بیان اینکه معیار عربیت، حمایت از ملت فلسطین و مقاومت قهرمانه آن است، افزود: «ما معامله‌هایی را که دونالد ترامپ با هدف عادی سازی روابط کشورهای عربی حوزه خلیج (فارس) با رژیم صهیونیستی انجام می‌دهد، محکوم می‌کنیم». دبیرخانه کنفرانس احزاب عربی اولین کنفرانس عمومی خود را در سال ۱۹۹۶ در پایتخت اردن «امان» برگزار کرده بود.
فراروفرارو20 ساعت قبل
در فاصله شش ماه، تیم ملی راگبی آفریقای جنوبی قهرمان جهان شد و تیم ملی فوتبال این کشور قهرمان آفریقا. کلیو بارکر سرمربی بافانا بافانا (لقب آفریقای جنوبی)، قهرمانی تیم ملی راگبی آفریقای جنوبی در خانه را یک فشار مضاعف برای تیمش می‌دانست. او می‌گوید می‌خواهد با تو صحبت کند.» در طول ماه‌های بعد نلسون ماندلا به صورت منظم با سرمربی تیم ملی فوتبال صحبت می‌کرد و گهگداری به جلسات تمرینی بافانا بافانا سر می‌زد. در این مرحله بافانا بافانا در یک دیدار دراماتیک الجزایر را شکست داد. در فاصله شش ماه، تیم ملی راگبی آفریقای جنوبی قهرمان جهان شد و تیم ملی فوتبال این کشور قهرمان آفریقا.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز21 ساعت قبل
سرویس جهان مشرق - پیمایش بی‌بی‌سی عربی و عرب‌بارومتر از ۲۵ هزار شهروند کشورهای عربی در منطقه به یافته‌های جالبی رسیده است. دخالت‌های آمریکا۶۰٪ از پاسخگویان در ۸ کشور بر این باورند که خشونت‌های آمریکاستیزانه ریشه در دخالت آن کشور در منطقه دارد. دین و رهبران دینیدر تمام کشورهای هدف به جز یمن، باور مردم به رهبران مذهبی کاسته شده است. شهروندان شمال آفریقا کشورهای اروپایی را در نظر دارند ولی شهروندان مصر، سودان و یمن بیشتر به کشورهای حاشیه خلیج فارس فکر می‌کنند. افسردگیبه طور میانگین از هر سه نفر در منطقه، یک نفر احساس افسردگی می‌کند.
ایرناایرنا23 ساعت قبل
چرا آمریکا با خرید اس ۴۰۰ توسط ترکیه مخالف است؟ و استقرار سامانه اس ۴۰۰ در خاک ترکیه چه پیامدهایی برای آنکارا خواهد داشت؟ ۱- دلایل مخالفت آمریکا با تجهیز ترکیه به سامانه اس ۴۰۰آمریکا و کشورهای عضو ناتو به دلایل مختلف و متعددی با مجهزشدن ترکیه به سامانه دفاعی اس ۴۰۰ روسی مخالف هستند که در ادامه به مهم‌ترین این موارد اشاره می‌شود. هراس از آسیب‌پذیری جنگنده‌های اف ۳۵نگرانی از آسیب‌پذیری جنگنده‌های اف ۳۵ دلیل دیگر مخالفت آمریکا با خرید اس ۴۰۰ توسط ترکیه است. مقام‌های آمریکایی از این مساله نگران هستند که رادارهای اس ۴۰۰ بتواند به سهولت جنگنده‌های اف ۳۵ را شناسایی و رهگیری کرده و این جنگنده‌ها در برابر سامانه اس ۴۰۰ به شدت آسیب‌پذیر شود. اعمال تحریم‌های نظامی‌یکی از پیامدهای احتمالی استقرار سامانه اس ۴۰۰ روسی در خاک ترکیه اعمال تحریم‌های نظامی واشینگتن علیه آنکارا است. برخی از کشورهای عضو ناتو بارها اعلام کرده‌اند که با استقرار سامانه اس ۴۰۰ در ترکیه مخالف هستند.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشفعالیت‌های دوره شصت و دومین کنفرانس حزب‌های عرب امروز سه‌شنبه در دمشق با عنوان «از قدس تا جولان، سرزمین مال ماست» برگزار شد. وی تاکید کرد که «سوریه در خط مقدم دفاع از منافع امت عربی و مسایل آن قرار دارد و شکست را به تروریسم تکفیری تحمیل کرد». قاسم صالح افزود: «ما هرگونه محاصره علیه مقاومتی که همه اراضی عربی غصب شده در جنوب لبنان و جولان سوریه و فلسطین را آزاد کرده، رد می‌کنیم». دبیر کل کنفرانس احزاب عربی با بیان اینکه معیار عربیت، حمایت از ملت فلسطین و مقاومت قهرمانه آن است، افزود: «ما معامله‌هایی را که دونالد ترامپ با هدف عادی سازی روابط کشورهای عربی حوزه خلیج (فارس) با رژیم صهیونیستی انجام می‌دهد، محکوم می‌کنیم». دبیرخانه کنفرانس احزاب عربی اولین کنفرانس عمومی خود را در سال ۱۹۹۶ در پایتخت اردن «امان» برگزار کرده بود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین|‌ جام ملت‌های آفریقا در کشور مصر در جریان است و تیم‌های مدعی در قاره سیاه برای رسیدن به جام قهرمانی به رقابت خواهند پرداخت. سادیو مانه مهاجم تیم ملی فوتبال سنگال درباره اهمیت این رقابت‌ها برای سنگالی‌ها گفت: سنگال هنوز تجربه قهرمانی در جام ملت‌های آفریقا را ندارد و این برای ما خیلی مهم است که بتوانیم در این دوره جام قهرمانی را به دست بیاوریم. من حتی حاضر هستم که جام قهرمانی در لیگ قهرمانان را که با لیورپول به دست آوردم بدهم تا بتوانم همراه کشورم قهرمانی در جام ملت‌های آفریقا را به دست بیاورم. سنگال در اولین دیدار خود در جام ملت‌های آفریقا توانست با دو گل تانزانیا را شکست دهد و در دومین دیدار خود در این دوره از رقابت‌ها به دیدار الجزایر خواهد رفت. منبع: ایسنا
ایسناایسنا1 روز قبل
مهاجم سنگالی لیورپول می‌گوید حاضر است قهرمانی در لیگ قهرمانان را بدهد تا بتواند قهرمانی در جام ملت‌های آفریقا را به دست بیاورد. به گزارش ایسنا و به نقل از تلگراف، جام ملت‌های آفریقا در کشور مصر در جریان است و تیم‌های مدعی در قاره سیاه برای رسیدن به جام قهرمانی به رقابت خواهند پرداخت. سادیو مانه مهاجم تیم ملی فوتبال سنگال درباره اهمیت این رقابت‌ها برای سنگالی‌ها گفت: سنگال هنوز تجربه قهرمانی در جام ملت‌های آفریقا را ندارد و این برای ما خیلی مهم است که بتوانیم در این دوره جام قهرمانی را به دست بیاوریم. من حتی حاضر هستم که جام قهرمانی در لیگ قهرمانان را که با لیورپول به دست آوردم بدهم تا بتوانم همراه کشورم قهرمانی در جام ملت‌های آفریقا را به دست بیاورم. سنگال در اولین دیدار خود در جام ملت‌های آفریقا توانست با دو گل تانزانیا را شکست دهد و در دومین دیدار خود در این دوره از رقابت‌ها به دیدار الجزایر خواهد رفت.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
درباره فعالیت‌های سازمان مجاهدین خلق، علل انشعابات، نگاه امام خمینی (ره) به این سازمان و دیگر مسائل مرتبط با آن صحبت کردیم. در زندان و در جریان تغییر ایدئولوژی سازمان مجاهدین خلق، او از کسانی بود که ضمن پافشاری بر اسلام‌گرایی، از سازمان مجاهدین خلق در زندان به رهبری مسعود رجوی جدا شد. لطف‌الله میثمی سال ۱۳۷۶ نام نشریه را به چشم‌انداز ایران تغییر داد که تا به امروز زیر همین عنوان منتشر می‌شود. همین است که در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین» درباره فعالیت‌های سازمان مجاهدین خلق، علل انشعابات، نگاه امام خمینی (ره) به این سازمان و دیگر مسائل مرتبط با آن صحبت کرده است. *چرا قضیه انشعاب پیش آمد و چه اتفاقی افتاد که منشعب شدند؟ در سازمان مجاهدین خلق گرایش‌هایی به سمت مارکسیست بود، البته یک مشترکاتی هم وجود داشت.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
لطف‌الله میثمی گفتنی‌های بسیاری درباره تاریخ انقلاب و به ویژه سازمان مجاهدین خلق دارد. در زندان و در جریان تغییر ایدئولوژی سازمان مجاهدین خلق، او از کسانی بود که ضمن پافشاری بر اسلام‌گرایی، از سازمان مجاهدین خلق در زندان به رهبری مسعود رجوی جدا شد. لطف‌الله میثمی سال ۱۳۷۶ نام نشریه را به چشم‌انداز ایران تغییر داد که تا به امروز زیر همین عنوان منتشر می‌شود. لطف‌الله میثمی با این سوابق، گفتنی‌های بسیاری درباره تاریخ انقلاب و به ویژه سازمان مجاهدین خلق دارد. *آقای میثمی، شکل ائتلاف مجاهدین با نهضت‌آزادی چطور بود؟ چه تعامل و همکاری‌ای با هم داشتید؟ همه بنیان‌گذاران مجاهدین خلق از اعضای نهضت‌آزادی بودند.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، «حامد باغبان» کارشناس مسائل بین‌المللی در یادداشتی اختصاصی به بررسی سیاست‌های راهبردی ایران در افغانستان پرداخت. پس از آنکه شوروی سابق اقدام به اشغال نظامی افغانستان کرد، جنگ آزادسازی در افغانستان شروع شد. این نیروهای چریکی ۴۲ هزار نفری بنیادگرایان تندرو کشورهای مصر، الجزایر، تونس، عربستان، فلسطین، اردن، یمن و افغانستان را شامل می‌شدند. همکاری‌های اطلاعاتی و دیپلماتیک ایران و سایر کشورهای جهان نسبت به موضوع افغانستان نیز در قالب این تدبیر تفسیر می‌گردد. به‌طور کلی عملکرد ایران در افغانستان شاید در مقیاسی که می‌بایست باشد نبوده ولیکن مقایسه سطح اقدامات در مقابل سطح دشمنی‌های انجام شده توسط قدرت‌های دنیا با ایران موفقیت‌آمیز تلقی می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
* گروه دو: - تیم نیجریه با ۳ امتیاز در صدر قرار گرفت و تیم‌های گینه و ماداگاسکار با یک امتیاز دوم مشترک هستند. تیم بروندی بدون امتیاز چهارم است. مالی ۴ - ۱ موریتانیبرای مالی عبدولای دیابی در دقیقه ۳۷، موسی ماریگا ۴۵ - پنالتی، آداما ترائوره دو در دقیقه ۵ و آداما ترائوره یک در دقیقه ۷۴ گلزنی کردند و گل تیم موریتانی را مختار سیدی الحسن در دقیقه ۷۲ وارد دروازه حریف کرد. - تیم مالی با ۳ امتیاز در صدر قرار گرفت و تیم‌های آنگولا و تونس با یک امتیاز دوم مشترک هستند. تیم موریتانی بدون امتیاز در رده چهارم قرار گرفت. ---در دوره قبل در سال ۲۰۱۷ تیم‌های کامرون، مصر و بورکینافاسو اول تا سوم شدند. - دوره آتی جام ملت‌های آفریقا در سال ۲۰۲۱ در کامرون برگزار خواهد شد.
مهرمهر1 روز قبل
مانند اعتراضات مصر سران ارشد نظامی و حاکمان اصلی دولت، «حسنی مبارک»، خانواده‌اش و نزدیکانش را برای حفظ قدرت قربانی کردند. در همین راستا است که شورای نظامی سودان اخیرا اعلام کرده است که قصد دارد دفتر شبکه الجزیره قطر را در خارطوم ببندد. این اقدام در واقع به دلیل پوشش گسترده اعتراضات مردمی در سودان از سوی این شبکه صورت گرفته است. قطر از حامیان البشیری بود که حاضر نشد به کمپین ضد قطری عربستان، امارات، مصر و بحرین از دو سال پیش بپردازد. با توجه به قدرت بالای نخبگان نظامی و نخبگان صاحب قدرت و ثروت در سودان تحقق این سناریو سخت و دشوار است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، جدیدترین رتبه‌بندی سایمگو برای سال ۲۰۱۸ منتشر شده و تحلیل اعداد و ارقام آن نشان می‌دهد ایران در سال ۲۰۱۸، به مقام نخست تولیدات علمی در رشته مهندسی هوا فضا در سطح کشورهای آسیای غربی رسیده است. در تصویر زیر صدرنشینی ایران در مهندسی هوا فضا را مشاهده می‌کنید. دانشمندان رژیم صهیونیستی با ارائه کمتر از ۵۰ درصد مقالاتی که محققان ایرانی تولید و منتشر کرده‌اند، جایگاه سوم جدول را به خود اختصاص داده‌اند. ایران در یک بررسی کلی‌تر میان ۱۵۵ کشور جهان، ‌ جایگاه سیزدهم جهان را به خود اختصاص داده و صدرنشین کشورهای جهان، دانشمندان چینی هستند. آمریکا به عنوان دومین کشور در تولیدات علمی مهندسی هوا فضا، ۶۵۹۶ مقاله تولید و منتشر کرده که از این تعداد ۶ هزار و ۲۶۸ مقاله قابل استناد بوده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
مازیار بیگلو، دبیر انجمن قطعه سازان اظهار داشت: تا قانون گذاری درست نشود و دولت به این باور نرسد که در بازار دخالت نکند؛ این واگذاری‌ها و خصوصی‌سازی‌ها تاثیر مثبتی نخواهد داشت، هر چند روال قبلی خصوصی سازی چیزی جز ورشکستگی و نابودی اکثر واحدها نبوده است. اما با ورود دولت در قیمت‌گذاری تحت لوای شورای رقابت دیگر این خودروسازها رنگ سود عملیاتی را ندیدند. بیگلو معتقد است تا قانون‌گذاری درست نشود و دولت به این باور نرسد که در بازار دخالت نکند این واگذاری‌ها و خصوصی‌ سازی‌ها تاثیر مثبتی نخواهد داشت، هر چند روال قبلی خصوصی سازی چیزی جز ورشکستگی و نابودی اکثر واحدها نبوده است. دولت ۵ صندلی ایران خودرو و سایپا را برای خود نگه دارد اما قانون‌گذاری را تصحیح و از دخالت در بازار خودداری کند. منبع: ایلنا

نگاهی به مدارسی که در آن‌ها درس جادوگری می‌دهند!

7+
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
رجانیوزرجانیوز1 روز قبل
روزنامه الشرق نوشت برخی سران عرب با حضور در نشست بحرین برای پیشبرد اهداف صهیونیسم و اجرای «معامله قرن» تلاش می‌کنند. «عرب‌های صهیونیست شده» تسلیت‌های گرم ما را پذیرا باشند؛ «عرب‌های صهیونیست شده» کسانی هستند که مایک ایونس، موسس و رئیس مرکز میراث صهیونیسم در نیویورک چندی پیش درباره آن‌ها گفت: «آن‌ها بیشتر از ما صهیونیست هستند!. از کنفرانس لندن سال ۱۹۰۷ گرفته تا وعده بالفور سال ۱۹۱۷، سپس تأسیس رژیم اسرائیل سال ۱۹۴۷، سپس مجهز کردن این رژیم به سلاح هسته‌ای فرانسوی سال ۱۹۵۷. (۱۸۹۷-۱۹۰۷-۱۹۱۷-۱۹۴۷-۱۹۵۷-۱۹۶۷-۱۹۷۷-۲۰۱۷ و ۲۰۲۷) در ادامه مقاله آمده است: بنابراین امروز ما شرایط شرم آوری را تجربه می‌کنیم زیرا می‌بینیم که «عرب‌های صهیونیست شده» به فکر قدسی کاملا یهودی‌سازی شده هستند. جالب است که «عرب‌های صهیونیست شده» می‌خواهند از نشست بحرین نتیجه بگیرند و در انتظار راه حل هستند!
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
خبرگزاری فارس: جدیدترین رتبه‌بندی سایمگو برای سال ۲۰۱۸ منتشر شده و تحلیل اعداد و ارقام آن نشان می‌دهد ایران در سال ۲۰۱۸، به مقام نخست تولیدات علمی در رشته مهندسی هوا فضا در سطح کشورهای آسیای غربی رسیده است. سایمگو یکی از جدیدترین و جامع‌ترین نظام‌های رتبه‌بندی پژوهشی دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهش‌محور در جهان است. دانشمندان رژیم صهیونیستی با ارائه کمتر از ۵۰ درصد مقالاتی که محققان ایرانی تولید و منتشر کرده‌اند، جایگاه سوم جدول را به خود اختصاص داده‌اند. ایران در یک بررسی کلی‌تر میان ۱۵۵ کشور جهان، ‌ جایگاه سیزدهم جهان را به خود اختصاص داده و صدرنشین کشورهای جهان، دانشمندان چینی هستند. آمریکا به عنوان دومین کشور در تولیدات علمی مهندسی هوا فضا، ۶۵۹۶ مقاله تولید و منتشر کرده که از این تعداد ۶ هزار و ۲۶۸ مقاله قابل استناد بوده است.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، ‌ جدیدترین رتبه‌بندی سایمگو برای سال ۲۰۱۸ منتشر شده و تحلیل اعداد و ارقام آن نشان می‌دهد ایران در سال ۲۰۱۸، به مقام نخست تولیدات علمی در رشته مهندسی هوا فضا در سطح کشورهای آسیای غربی رسیده است. سایمگو یکی از جدیدترین و جامع‌ترین نظام‌های رتبه‌بندی پژوهشی دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهش‌محور در جهان است. دانشمندان رژیم صهیونیستی با ارائه کمتر از ۵۰ درصد مقالاتی که محققان ایرانی تولید و منتشر کرده‌اند، جایگاه سوم جدول را به خود اختصاص داده‌اند. ایران در یک بررسی کلی‌تر میان ۱۵۵ کشور جهان، ‌ جایگاه سیزدهم جهان را به خود اختصاص داده و صدرنشین کشورهای جهان، دانشمندان چینی هستند. آمریکا به عنوان دومین کشور در تولیدات علمی مهندسی هوا فضا، ۶۵۹۶ مقاله تولید و منتشر کرده که از این تعداد ۶ هزار و ۲۶۸ مقاله قابل استناد بوده است.
ایرناایرنا1 روز قبل
گاردین با توجه به نتیجه نظر سنجی صورت گرفته از ۲۵ هزار نفر در ۱۰ کشور جهان عرب از جمله مردم فلسطین که روز دوشنبه / ‏امروز / ‏‬ منتشر شد نوشت که همچنین اعتماد به رهبران دینی نیز در سال‌های اخیر کاهش یافته است. این نظرسنجی با همکاری بی‌بی‌سی عربی، پروژه تحقیقاتی «عرب بارومتر» و یک شبکه تحقیقاتی وابسته به دانشگاه پرینستون صورت گرفته و نتایج آن نیز حاکی از افزایش شمار افراد غیرمذهبی در جهان عرب است. در حال حاضر «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه دارای بیشترین محبوبیت مردمی در جهان عرب است. بر اساس نظر سنجی صورت گرفته، ۶۰ درصد از مردم جهان عرب از جمله شهروندان کشورهای فلسطین، لبنان و یمن بر این باورند که خشونت موجود علیه آمریکا به دلیل دخالت‌های این کشور در امور منطقه خاورمیانه است. بیشتر مردم الجزایر و سودان بر این باورند که انتخابات صورت گرفته در این کشورها آزادانه و منصفانه نبوده است.
ایرناایرنا1 روز قبل
گاردین با توجه به نتیجه نظر سنجی صورت گرفته از ۲۵ هزار نفر در ۱۰ کشور جهان عرب از جمله مردم فلسطین که روز دوشنبه / ‏امروز / ‏‬ منتشر شد نوشت که همچنین اعتماد به رهبران دینی نیز در سال‌های اخیر کاهش یافته است. این نظرسنجی با همکاری بی‌بی‌سی عربی، پروژه تحقیقاتی «عرب بارومتر» و یک شبکه تحقیقاتی وابسته به دانشگاه پرینستون صورت گرفته و نتایج آن نیز حاکی از افزایش شمار افراد غیرمذهبی در جهان عرب است. در حال حاضر «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه دارای بیشترین محبوبیت مردمی در جهان عرب است. بر اساس نظر سنجی صورت گرفته، ۶۰ درصد از مردم جهان عرب از جمله شهروندان کشورهای فلسطین، لبنان و یمن بر این باورند که خشونت موجود علیه آمریکا به دلیل دخالت‌های این کشور در امور منطقه خاورمیانه است. بیشتر مردم الجزایر و سودان بر این باورند که انتخابات صورت گرفته در این کشورها آزادانه و منصفانه نبوده است.

به انتهای لیست رسیدید