الجلیل

الجلیل

صدا و سیماصدا و سیما4 روز قبل
«آویگدور لیبرمن»، وزیر سابق و افراط گرای امنیت رژیم صهیونیستی نیز در گفت و گوی مطبوعاتی تأکید کرد حزب الله دومین ارتش قوی در غرب آسیا بعد از ارتش اسرائیل است. زهیر آندراوس همچنین گفت که بنا به گفته منابع امنیتی آگاه در تل آویو که با روزنامه صهیونیستی هاآرتص گفتگو کرده‌اند چند برابر شدن تعداد موشک‌ها منبع اصلی قدرت حزب الله است. علاوه بر این، همین منابع می‌گویند دبیرکل حزب الله لبنان و سید مقاومت یعنی حسن نصرالله در سخنرانی‌های خود از قدرتمندی این حزب برای دستیابی به هر نقطه‌ای در اسرائیل سخن می‌گوید به این معنی که همه جای اراضی اشغالی در تیررس موشک‌های حزب الله قرار دارند. وی افزود: موشک‌های نقطه زنی که تل آویو و حیفا را هدف قرار داد در بازدارندگی در برابر نتانیاهو که به دنبال حمله به ایران بود تأثیر داشت. او در عین حال ادعا می‌کند اسرائیل توانست بخش اعظم موشک‌هایی را که به از سوریه به لبنان منتقل می‌شد نابود کند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 روز قبل
خبرگزاری میزان- یک منبع آگاه در ارتش سوریه می‌گوید پدافند هوایی ارتش این کشور موفق به رهگیری و انهدام یکی از ۳ موشک شلیک شده به حومه دمشق شده است. به گزارش به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ ارتش سوریه در واکنش به حملات اخیر رژیم صهیونیستی به منطقه‎ای در دمشق با انتشار بیانیه‌ای به تشریح جزئیات این موضوع پرداخت. ارتش سوریه در واکنش به حملات اخیر رژیم صهیونیستی به منطقه‎ای در دمشق با انتشار بیانیه‌ای به تشریح جزئیات این موضوع پرداخت. به گزارش سانا، براساس اظهارات یک منبع آگاه در ارتش سوریه، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی ساعت ۴:۱۴ بامداد امروز سه شنبه، ۳ فروند موشک از «الجلیل» در اراضی اشغالی به پایتخت سوریه شلیک کردند. براساس این گزارش، پدافند هوایی ارتش سوریه بلافاصله با این تجاوز برخورد و یکی از موشک‌ها را پیش از برخورد با هدف، منهدم کرد.
صدا و سیماصدا و سیما6 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از المیادین، عضو دفتر سیاسی جنبش ابناء البلد در الجلیل در فلسطین اشغالی، نزدیک شدن قدرت نظامی ایران به مرز‌های فلسطین اشغالی، صهیونیست‌ها را وحشت زده کرده است و آن‌ها نگران خطر بزرگ امنیتی در سال ۲۰۲۰ هستند. اما تاکنون شاهد آن بوده‌ایم که تحولات مربوط به توافقنامه هسته‌ای به سود اسرائیل تمام نشده است. اما وحشت فعلی در داخل جامعه صهیونیست‌ها در فلسطین، واقعی است و ما شاهد آن هستیم. محافل امنیتی اسرائیل در گزارش‌های خود به این موضوع اشاره می‌کنند که در سال ۲۰۲۰ خطر بزرگ امنیتی برای این رژیم ایجاد خواهد شد. شاهد آن بودیم که گروه‌های فلسطینی در نوار غزه، نخستین بار از یک پهپاد برای منفجر کردن خودروی نظامی اسرائیل استفاده کردند.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
بلکه همه‌پرسی‌های انجام شده در سرزمین‌های اشغالی نشان می‌دهد که اکثریت یهودیان ساکن فلسطین اشغالی این ایده را تایید می‌کنند. این رویکردی است که تاکنون نیز در سرزمین‌های اشغالی دنبال می‌شود و فعالیت‌های زیادی در این زمینه انجام شده است. در این سند تاکید شده است که فقط اخراج فلسطینیان است که باعث ثبات در سرزمین‌های اشغالی می‌شود. به این ترتیب سیاست رژیم صهیونیستی از اخراج فلسطینیان با مشوق‌های مالی به اخراج با زور تغییر پیدا کرد و جنگ استقلال طلبی رژیم صهیونیستی باعث ایجاد تغییرات جغرافیایی و مردم شناختی در سرزمین‌های اشغالی شد. رافی ایتام رهبر حزب تلمودی مفدال در سخنانی در سال ۲۰۰۶عرب‌های ساکن فلسطین اشغالی را یک بمب توصیف کرد که ممکن است در سرزمین‌های اشغالی منفجر شود.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشتیپ «مستعربین» نام واحد سری در سرویس امنیت داخلی رژیم صهیونیستی است است که نقش مهمی در سرکوب فلسطینی‌ها بر عهده دارد. شکل و ظاهرشان همانند فلسطینی‌ها بود و برخی از آنها سال‌ها به دور از خانواده‌های یهودی خود در میان فلسطینیان گذراندند. به برخی از زنان فلسطینی پیشنهاد دادیم که به اسرائیل بیایند و یهودی شوند و فرزندانشان را نیز یهودی کنند؛ اما نپذیرفتند. در کارخانه‌های فلسطینی‌ها کار کردند و گویی یک فلسطینی واقعی هستند.» تشکیل دوباره تیپ «مستعربین» با کارکرد متفاوتروزنامه «یدیعوت احارانوت» در سال ۲۰۱۶ در گزارشی نوشت که یگان «مستعربین» در سرویس امنیت داخلی اسرائیل (شاباک) بار دیگر تشکیل شده است اما مأموریت آنها با تیپ مستعربین گذشته تفاوت دارد. گزینش نیرو برای یگان مستعربین، یکی از سخت‌ترین گزینش‌ها در دستگاه‌های امنیتی رژیم صهیونیستی است.

از یگان «مستعربین» رژیم صهیونیستی چه می‌دانیم؟ +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، تیپ «مستعربین» نام واحد سری در سرویس امنیت داخلی رژیم صهیونیستی است است که نقش مهمی در سرکوب فلسطینی‌ها بر عهده دارد. شکل و ظاهرشان همانند فلسطینی‌ها بود و برخی از آنها سال‌ها به دور از خانواده‌های یهودی خود در میان فلسطینیان گذراندند. به برخی از زنان فلسطینی پیشنهاد دادیم که به اسرائیل بیایند و یهودی شوند و فرزندانشان را نیز یهودی کنند؛ اما نپذیرفتند. در کارخانه‌های فلسطینی‌ها کار کردند و گویی یک فلسطینی واقعی هستند.» تشکیل دوباره تیپ «مستعربین» با کارکرد متفاوتروزنامه «یدیعوت احارانوت» در سال ۲۰۱۶ در گزارشی نوشت که یگان «مستعربین» در سرویس امنیت داخلی اسرائیل (شاباک) بار دیگر تشکیل شده است اما مأموریت آنها با تیپ مستعربین گذشته تفاوت دارد. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴دانلودگزینش نیرو برای یگان مستعربین، یکی از سخت‌ترین گزینش‌ها در دستگاه‌های امنیتی رژیم صهیونیستی است.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ماه قبل
این روزنامه افزود: حداقل فرض بر این است که از جنگ غفران (یا جنگ اکتبر به گفته اشغالگران) درس گرفته شده و همچنان گرفته می‌شود. این روزنامه افزود: آیا اتاق را برای عوض شدن هوا باز خواهیم کرد؟ آیا آرام خواهیم گرفت یا همه اینها صرفا بخشی از تبلیغات مداوم انتخاباتی است؟. یدیعوت آحرونوت نوشت: بین سال ۱۹۷۳ و امسال دو جنبه نگران کننده وجود دارد. این روزنامه افزود: دومین جنبه نگرانی این است که اطلاعات و داده‌ها عیان و آشکار است و تنها نیاز داریم که چشمان خود را باز کنیم تا آنها را ببینیم. این روزنامه مجددا در اشاره به شک و تردید درباره آمادگی رژیم اسرائیل این سوالات را مطرح کرد که آیا ما آماده هستیم.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
این روزنامه افزود: حداقل فرض بر این است که از جنگ غفران (یا جنگ اکتبر به گفته اشغالگران) درس گرفته شده و همچنان گرفته می‌شود. این روزنامه افزود: آیا اتاق را برای عوض شدن هوا باز خواهیم کرد؟ آیا آرام خواهیم گرفت یا همه اینها صرفا بخشی از تبلیغات مداوم انتخاباتی است؟. یدیعوت آحرونوت نوشت: بین سال ۱۹۷۳ و امسال دو جنبه نگران کننده وجود دارد. این روزنامه افزود: دومین جنبه نگرانی این است که اطلاعات و داده‌ها عیان و آشکار است و تنها نیاز داریم که چشمان خود را باز کنیم تا آنها را ببینیم. این روزنامه مجددا در اشاره به شک و تردید درباره آمادگی رژیم اسرائیل این سوالات را مطرح کرد که آیا ما آماده هستیم.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
۱۹۴۸ میلادیبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ هزاران تظاهرکننده روز پنجشنبه در مجد الکروم، شهر عرب نشین در شمال فلسطین اشغالی برای محکوم کردن ادامه حملات وحشیانه پلیس رژیم صهیونیستی به محله‌های عرب نشین فلسطین اشغالی، با برپایی تظاهراتی شعار «پلیس را تحت فشار قرار بدهید، خون جوانان ما نباید به آسانی ریخته شود»، سر دادند. به گفته خبرنگاران در محله الجلیل که اکثر ۱/۸ میلیون عرب اسرائیلی (ساکن مناطق اشغالی) در آنجا زندگی می‌کنند، همه مسیر‌ها به علت جمعیت گسترده تظاهرکنندگان بسته شده بود. ایمن اوده، یکی از نمایندگان عرب کنست اعلام کرد "از آغاز ماه سپتامبر ۱۴ عرب اسرائیلی کشته شده‌اند و یتیم‌هایی را پشت سر خود به جا گذاشته‌اند. از سال ۲۰۰۰ به این طرف ۱۳۸۵ عرب به قتل رسیده اند". اعتصاب عمومی و دعوت به تظاهرات، بعد از کشته شدن دو نفر و زخمی شدن شدید یک نفر دیگر در روز سه شنبه در مجد الکروم اعلام شده بود.

:: عظیم زاده-سالگرد جنایت صبرا و شتیلا

صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما بیروت، در فاصله روزهای ۱۶ تا ۱۸ سپتامبر ۱۹۸۲ (۲۶ تا ۲۸ شهریور ۶۱) اردوگاه‌های فلسطینی صبرا و شتیلا در جنوب بیروت شاهد به خاک و خون کشیده شدن هزاران زن و کودک و پیر و جوان و آواره فلسطینی توسط صهیونیست‌ها به فرماندهی آریل شارون وزیر جنگ وقت رژیم صهیونیستی و مزدوران وی یعنی نیروهای فالانژ لبنانی به رهبری سمیر جعجع و ایلی حبیقه بودند.
عصر ایرانعصر ایران2 ماه قبل
خبرگزاری فرانسه در گزارشی به انتخابات اخیر اسرائیل و وضعیت رای دادنش شهروندان عرب اسرائیلی پرداخت. به گزارش عصرایران، شهروندان عرب اسرائیلی به شهروندان فلسطینی گفته می‌شود که هم اکنون در مناطق تحت کنترل اسرائیل زندگی می‌کنند و شهروند اسرائیل هستند. شهروندان عرب اسرائیلی شامل افرادی نمی‌شود که در کرانه باختری و غزه زندگی می‌کنند. در گزارش خبرگزاری فرانسه به این موضوع اشاره شده که بخشی از شهروندان عرب اسرائیلی به یهودیان رای می‌دهند و بخشی از یهودیان به فهرست عرب‌های اسرائیلی رای می‌دهند. «فهرست مشترک عربی» لیست انتخاباتی اصلی شهروندان عرب اسرائیلی است که ریاست آن را «ایمن عوده» برعهده دارد.
انتخابانتخاب2 ماه قبل
شیخ مفید به عنوان اولین ناقل زیارت ناحیه مقدسه و شیخ محمد ابن مشهدی فرموده‌اند: زیارت ناحیه مقدسه مخصوص روز عاشوراست ولی بزرگان دیگر نظیر سید مرتضی، سید بن طاووس، علامه مجلسی این زیارت را مطلقه دانسته‌اند. زیارت ناحیه مقدسه زیارتی است که به امام حسین (ع) اختصاص دارد. این زیارت ابتدا از «ناحیه مقدسه» امام زمان (عج) صادر و به یکی از نایبان خاص داده شده است. آنگاه از طریق ایشان به یکی از مشایخ شیخ مفید و سپس به دست این بزرگوار، آنگاه به دست سید مرتضی و ابن مشهدی رسیده است. مرا به سبب حلالت از حرام مستغنى کن، وبه فضل و احسانت از جمیع خلق بى نیاز فرما، بارخدایا!
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
حضرت عباس (ع) پیامشان را به امام حسین (ع) رسانید و از آن حضرت، کسب تکلیف نمود. حضرت عباس (ع) بار دیگر به سوی سپاه دشمن رفت و درخواست امام حسین (ع) را به آنان ابلاغ کرد. راوی می‌گوید: از امام صادق (ع) پرسیدم: از یاران حسین (ع) و رفتن آنان به استقبال شهادت، مرا خبر دهید. یاران امام حسین (ع) از این‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏که به دیدار محبوب و معشوق خویش می‌‌روند و به سعادت می‌رسند، بسیار خرسند بودند. شعر امام در شب عاشوراامام سجاد (ع) فرموده است: در شب عاشورا، من نشسته بودم و عمه ‌ام زینب (س) از من پرستاری می‌کرد.
فارسفارس2 ماه قبل
دهمین شب ماه محرم در هیأت‌های مذهبی به عزاداری برای شهادت امام حسین (ع) پرداخته می‌شود. شاید ما امشب برای پروردگار خود نماز بخوانیم؛ زیرا خداوند، خود می‌داند که من نماز و تلاوت کتابش قرآن را دوست دارم.» سرانجام شب عاشورا فرا رسید. راوی می‌گوید: امام حسین علیه‌السلام به فرزندان عقیل نگاه کرد و فرمود: «شهادت مسلم برای شما بس است. من به شما اجازه می‌دهم که بروید» روایتی دیگردر این حال برادران و تمام اهل بیت امام علیه‌السلام شروع به صحبت کردند و گفتند: «ای فرزند پیامبر خدا! امام و یارانش تمام آن شب را بیدار بودند و مشغول مناجات و نماز.
ایسناایسنا2 ماه قبل
روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت نوشت که شکست بازگشت سوریه به اتحادیه عرب تا حد زیادی به خاطر آمریکاست. به گزارش ایسنا، روزنامه یدیعوت آحارونوت به نقل از حسن مرهج، سخنران امور سوریه در دانشکده الجلیل در الناصره نوشت: اتحادیه عرب همچنان تحت سلطه موضع و خواسته‌های آمریکاست و همین مساله مانع بازگشت سوریه به اتحادیه عرب است. اخراج سوریه از اتحادیه عرب در سال ۲۰۱۱ به درخواست آمریکا بود. این روزنامه نوشت: مشارکت اعراب در نمایشگاه بین‌المللی دمشق که از حد معمول تجاوز کرد برای بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه مهم بود. آمریکا همچنان بر این کشورها و نه فقط بر امارات بر بحرین نیز که برای احیای روابط با سوریه تلاش می‌کنند، فشار می‌آورد.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
رژیم صهیونیستی در حالی ادعای انتقال عروسک‌های هدف قرار گرفته را مطرح کرده که خودروها و نظامی بیشتری در منطقه حمله حضور پیدا کردند و خطر هدف قرار گرفتن مجدد خود را نادیده گرفتند. تقویت استحکامات ارتش رژیم صهیونیستی در مرز لبنانارتش رژیم صهیونیستی با ترس از حملات احتمالی موشکی و پهپادی نیروهای مقاومت حزب الله، در حال تقویت مواضع خود در مرزهای شمالی است. منابع خبری صهیونیستی دیروز از انتقال سامانه‌های دفاع موشکی ارتش رژیم صهیونیستی به شمال سرزمین‌های اشغالی خبر دادند. ارتش رژیم صهیونیستی این اقدام را به جهت تقویت مواضع خود اعلام کرده است. بر اساس ارزیابی‌های فرماندهان ارشد ارتش (رژیم) صهیونیستی، احتمال بروز جنگ و حملات موشکی و پهپادی حزب الله به اسرائیل بسیار بالاست.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
حزب‌الله لبنان در عین حال تلاش داشت طرح‌های عملیاتی خود را در رابطه با واکنش‌های احتمالی مخفی نگه دارد. این بدان معناست که تجاوزهای پهپادی رژیم صهیونیستی به ضاحیه بیروت نیز می‌تواند واکنش‌های مجزایی داشته باشد. واکنش حزب‌الله به عملیات اسرائیل حتی اگر در همین سطح باقی بماند، می‌تواند نتایج فاجعه‌باری برای اردوگاه راستگرایان حامی نتانیاهو داشته باشد. در همین رابطه محافل رسانه‌ای رژیم صهیونیستی گزارش می‌دهند که نتایج نظرسنجی‌های اخیر از کاهش محبوبیت حزب لیکود به رهبری نتانیاهو حکایت دارد. همین موضع‌گیری را در محکومیت پاسخ حزب‌الله به عملیات رژیم صهیونیستی در الجلیل نیز شاهد بودیم.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، شرایط بعد از اول سپتامبر سال ۲۰۱۹ در زمینه واکنش موشکی حزب الله لبنان به تجاوزات رژیم صهیونیستی مانند قبل از آن نخواهد بود. موشک‌های حزب الله لبنان ترس و وحشت شدیدی را در سرزمین‌های اشغالی ایجاد کرده و باعث شده آنها در هر تجاوز احتمالی خود محاسبات زیادی را انجام دهند. حریری نیز هر گونه تجاوز به کشور را با وجود اختلاف نظرهایی که با حزب الله لبنان داشت، رد کرد. و به گفته سید حسن نصرالله ما اگر کارخانه تولید موشک‌های نقطه‌زن می‌داشتیم، به صورت علنی اعلام و به آن افتخار هم می‌کردیم. ما نیازی نداریم که در هرگونه جنگ و درگیری از موشک‌های نقطه‌زن استفاده کنیم ولی نتانیاهو از طریق دستاویز موشک‌های نقطه‌زن، به اسرائیلی‌ها و مردم جهان دروغ می‌گوید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، وعده صادق سید مقاومت، به راهبرد رهبری برگردید، آقای حجتی! وعده صادق سید مقاومت، عملیات روانی سنگین حزب‌الله و پاسخی که یکشنبه به صهیونیست‌ها داده شد، تأکیدی دوباره بر راهبرد «وحشت در برابر وحشت است». • روزنامه کیهان یادداشتی با تیتر «به راهبرد رهبری برگردید» منتشر کرده که به این شرح است: موضوع رهبری (leadership)، جایگاه ویژه‌ای در مباحث سیاست جهانی پیدا کرده است. همان زمان، موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به روزنامه «دی ولت» گفت «قدرت رهبری آمریکا در حال زوال است. علت کدام است؟ قدرتمندی و حکمت رهبری جبهه مقاومت، و فقدان رهبری و راهبرد در هیئت حاکمه اسرائیل.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
به این معنا که حزب الله به‌راحتی توانسته دشمن صهیونیستی را غافلگیر کند. از طرفی بنیامین نتانیاهو که مدت‌ها بر روی نابود کردن تونل‌های حزب الله مانور داده بود، اینک خود را با واقعیت جدیدی مواجه می‌بیند. همانگونه که سیدحسن نصرالله اعلام کرده بود، عملیات حزب‌الله کاملا حساب شده خواهد بود. به این معنا که حزب الله به‌دنبال جنگ نیست اما اجازه نمی‌دهد دشمن صهیونیستی معادله درگیری مدنظر خود را اجرا کند. حزب‌الله می‌توانست نیروهای امدادرسان ارتش صهیونیستی را نیز هدف قرار دهد، اما در چارچوب محاسبات خود عمل کرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
به نقل از شبکه تلویزیونی «i۲۴»، یک روز پس از حمله انتقامی حزب‌الله، شبکه صهیونیستی i۲۴ اعلام کرد «اسرائیل کاتس» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در تماسی تلفنی از وزیر خارجه آلمان خواسته به دولت لبنان پیغام دهد در صورتی که دولت لبنان مانع فعالیت‌های حزب‌الله علیه اسرائیل نشود، اسرائیل تمام خاک لبنان را هدف مشروع خود می‌داند. طبق اعلام این شبکه، کاتس در گفت‌وگوی تلفنی با هایکو ماس، همتای آلمانی خود در پیامی برای مقامات لبنان مدعی شد: اگر شما فعالیت‌های حزب‌الله علیه اسرائیل را متوقف نکنید، تمامی لبنان هدف گرفته خواهد شد و آسیب خواهد دید. سخنان وزیر خارجه رژیم صهیونیستی یک روز پس از آن بیان می‌شود که یک پایگاه نظامی اسرائیل بوسیله موشک‌های ضد تانک حزب الله لبنان هدف قرار گرفت. حزب الله لبنان روز گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرده بود در پی تجاوزات پی‌درپی رژیم صهیونیستی به حریم لبنان جنبش حزب‌الله با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد در پاسخ تلافی‌جویانه خود به تجاوزگری اسرائیل عصر یکشنبه یک پایگاه نظامی رژیم صهیونیستی در شمال فلسطین اشغالی در منطقه الجلیل را هدف قرار داده است.

تصاویر عملیات حزب‌الله ضد ارتش صهیونیستی

صدا و سیماصدا و سیما2 ماه قبل
گزارشگر این شبکه درباره جزئیات این عملیات چنین گفت: تصاویر هوایی از شهرک صهیونیستی اویویم را می‌بینید که بر ویرانه‌های شهر اشغالی «صلحا» لبنان بنا شده است. در اینجا پادگان اویویم را مشاهده می‌کنید که مقر ستاد فرماندهی نظامی است که مسئولیت مدیریت و فعالیت بخش شرقی تیپ غربی (تیپ برعام) اسرائیل از لشکر الجلیل را برعهده دارد. این ستاد فرماندهی، از بخش گردانها، اطلاعات میدانی، اپراتور نگهداری از تجهیزات و بخش حفاظت از پایگاه تشکیل شده است. فرماندهی این پادگان را افسری با درجه سرهنگی برعهده دارد که وظیفه او مدیریت اقدامات نظامی مرزی بین منطقه المالکیه در شرق تا شهرک «متات» در غرب است. در این پادگان، یکصد افسر و نظامی از یگانهای ویژه ارتش اشغالگر فعالیت می‌کنند اما در روزهایی که صهیونیستها منتظر پاسخ مقاومت بودند کاملا تخلیه شده بود. دشمن صهیونیستی اهدافی بدون نیروی نظامی را در این پادگان قرار داده است تا نیروهای مقاومت برای پاسخ به اقدامات اسرائیل، آنها را هدف قرار دهند که یک نفربر عادی و یک خودرو زرهی که به عنوان مرکز کنترل عملیات مورد استفاده قرار می‌گیرد شامل می‌شود و مقابل این پادگان پارک شده است. اما این اقدامات دشمن صهیونیستی نتوانست نیروهای مقاومت را فریب دهد.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 ماه قبل
پیش از این نیز رسانه‌های رژیم صهیونیستی فرار نیروهای اسرائیلی بعد از عملیات مقاومت لبنان در افیفیم را مستندسازی کرده بودند. وی ابراز داشت که این درگیری ثابت کرد که رژیم صهیونیستی همچنان مانند گذشته دشمن اصلی امت اسلام باقی خواهد ماند. ** خودروی صهیونیستی که منهدم شد را بشناسیمHatehof Wolf یک خودروی زرهی سبک و چهار سیلندر است که رژیم صهیونیستی آن را در سال ۲۰۰۵ تولید کرده و به بهره برداری رسانده است. ** جزئیات عملیات حزب‌الله و دروغ‌پردازی‌های ارتشعملیات حزب‌الله لبنان در ساعت ۴ و ۱۵ دقیقه به وقت محلی انجام شد. رونین منیلیس سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی نیز با اعلام این خبر مدعی شد که کسی در این حادثه کشته یا زخمی نشده است.
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشجنبش حزب‌الله لبنان اعلام کرد ویدئوی عملیات هدف قرار دادن خودروی نظامی صهیونیست‌ها آماده است و در صورت صلاحدید و دستور سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان منتشر خواهد شد. اخبار بین الملل_ طبق اعلام المیادین، این ویدئو که آماده انتشار است نشان می‌دهد مکانی را که گروه‌های مقاومت هدف قرار دادند، جاده ۸۹۹ بوده که در پشت پادگاه اویویم و در فاصله ۲ کیلومتری از مرز قرار دارد. طبق اعلام این شبکه، خودروی هدف گرفته شده، یک نفربر متعلق به گردان «اویویم» بوده است. المیادین همچنین اعلام کرد اطلاعات موثق نشان می‌دهد بخش جلویی که روبه‌روی منطقه دید لبنان قرار دارد، بطور دائم مورد نظارت قرار می‌گرفت و تمامی تجهیزات جدید رژیم صهیونیستی از جمله دوربین‌های دید در شب، حرارتی، رادار‌های فردی و دستگاه‌های کشف موج‌های بیسیم و موبایل در آن بکار گرفته شده بود. در پی تجاوزات پی‌درپی رژیم صهیونیستی به حریم لبنان جنبش حزب‌الله با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد در پاسخ تلافی‌جویانه خود به تجاوزگری اسرائیل عصر یکشنبه یک پایگاه نظامی رژیم صهیونیستی در شمال فلسطین اشغالی در منطقه الجلیل را هدف قرار داده است.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 ماه قبل
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مصاحبه‌ای رسانه‌ای پس از این عملیات مدعی شد هیچ صهیونیستی در این حمله آسیب ندیده است. حزب الله لبنان اعلام کرد ارتش رژیم صهیونیستی با ۴۰ موشک خمپاره و توپخانه منطقه مارون الرأس در نقطه صفر مرزی لبنان و فلسطین اشغالی را هدف قرار داده است. مکان عملیات، راوی مهمترین پیامحزب الله در پاسخی که وعده آن را دبیرکل حزب الله لبنان داده بود منطقه الجلیل شمالی را هدف قرار داد. پیام بشر دوستانه حزب الله و اثبات سبعیت رژیم صهیونیستیپاسخ حزب‌الله به تجاوز رژیم صهیونیستی با هدف قرار دادن یک زرهی ارتش رژیم صهیونیستی عملی شد. اما رژیم صهیونیستی در پاسخ به همین پاسخ حزب الله- که در خود تعهد به قواعد انسانی در جنگ را در برداشت- یک بار دیگر سبعیت رژیم کودک کش را اثبات کرد و مناطق روستایی را هدف قرار داد.

جزئیات عملیات حزب‌الله در الجلیل شمالی/ موشک مقاومت کدام خودروی زرهی صهیونیست‌ها را منهدم کرد؟ +عکس

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
پیش از این نیز رسانه‌های رژیم صهیونیستی فرار نیروهای اسرائیلی بعد از عملیات مقاومت لبنان در افیفیم را مستندسازی کرده بودند. وی ابراز داشت که این درگیری ثابت کرد که رژیم صهیونیستی همچنان مانند گذشته دشمن اصلی امت اسلام باقی خواهد ماند. ** خودروی صهیونیستی که منهدم شد را بشناسیمHatehof Wolf یک خودروی زرهی سبک و چهار سیلندر است که رژیم صهیونیستی آن را در سال ۲۰۰۵ تولید کرده و به بهره برداری رسانده است. ** جزئیات عملیات حزب‌الله و دروغ‌پردازی‌های ارتشعملیات حزب‌الله لبنان در ساعت ۴ و ۱۵ دقیقه به وقت محلی انجام شد. رونین منیلیس سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی نیز با اعلام این خبر مدعی شد که کسی در این حادثه کشته یا زخمی نشده است.
جام نیوزجام نیوز2 ماه قبل
به این معنا که حزب الله به‌راحتی توانسته دشمن صهیونیستی را غافلگیر کند. از طرفی بنیامین نتانیاهو که مدت‌ها بر روی نابود کردن تونل‌های حزب الله مانور داده بود، اینک خود را با واقعیت جدیدی مواجه می‌بیند. همانگونه که سیدحسن نصرالله اعلام کرده بود، عملیات حزب‌الله کاملا حساب شده خواهد بود. به این معنا که حزب الله به‌دنبال جنگ نیست اما اجازه نمی‌دهد دشمن صهیونیستی معادله درگیری مدنظر خود را اجرا کند. حزب‌الله می‌توانست نیروهای امدادرسان ارتش صهیونیستی را نیز هدف قرار دهد، اما در چارچوب محاسبات خود عمل کرد.

(فیلم و تصاویر) جزئیات حمله راکتی حزب الله لبنان به پایگاه نظامی اسرائیل

فراروفرارو2 ماه قبل
فرارو- حزب الله لبنان روز گذشته (یکشنبه) در بیانیه‌ای از انهدام یک خودروی نظامی صهیونیست‌ها در شمال سرزمین اشغالی در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی خبر داد. تل‌آویو: پایگاه‌های نظامی اسرائیل در مرز لبنان هدف حمله قرار گرفتارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که چندین موشک ضد تانک از لبنان به سوی پایگاه‌های ارتش و خودروهای نظامی اسرائیلی شلیک شدند. بر اساس اعلام رسانه‌های رژیم صهیونیستی، ‌ ارتش اسرائیلی از ساکنان شهرک‌های نزدیک مرز لبنان خواسته تا به پناهگاه‌ها بروند. تمامی شهرک‌هایی که در فاصله ۴ کیلومتری مرز لبنان قرار دارند پناهگاه‌های خود را بازگشایی کرده‌اند. ارتش رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد که شلیک موشک از اراضی لبنانی به سوی شهرک‌ اسرائیلی تلفاتی به همراه نداشته است.
صدا و سیماصدا و سیما2 ماه قبل
۱۸ سال این اشغالگری طول کشید تا اینکه صهیونیست‌ها تحت فشار شدید مقاومت این عمق راهبری را هم رها کردند. هجده سال مقاومت مردم لبنان به ثمر نشست روزی که سید حسن نصرالله وعده پایان دوران شکست‌ها و آغاز دوران پیروزی را به مردم لبنان داد. صهیونیست‌ها برای خروج آبرمندانه از این جنگ دست به دامن مجامع بین المللی شدند جنگی که تحقیقات دادگاه وینوگراد به شکست صهیونیست‌ها اعتراف کرد. کارنامه شکست‌های رژیم صهیونیستی بعد از جنگ ۳۳ روزه هر روز تکمیل‌تر شد از شکست در جنگ ۲۲ تا جنگ‌های هشت روزه، سه روزه و دو روزه در غزه از پیامد‌های دردناک جنگ ۳۳ روزه برای رژیم اسرائیل بود. عملیات روز گذشته حزب الله در هدف قرار دادن گشتی نظامی رژیم صهیونیستی از درون خاک فلسطین اشغالی ترسیم کننده زمینه تحقق یکی دیگر از وعده‌های سید حسن نصرالله است.
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشروزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم در سرمقاله خود به تشریح دلایل مخالفت حزب الله با تلاش میانجی‌ها برای بازداشتن حزب الله از پاسخ دندان شکن به تجاوز رژیم صهیونیستی پرداخت. آرامش بر منطقه الضاحیه در جنوب بیروت و پایگاه حزب الله حاکم است و مردم زندگی عادی خود را می‌کنند در حالی که نگرانی فزاینده‌ای در بین اسرائیلی‌ها وجود دارد. بامداد یکشنبه هفته گذشته (سوم شهریورماه) بود که دو پهپاد انتحاری رژیم صهیونیستی همزمان با نقض حریم هوایی لبنان و با هدف بمباران مواضع حزب‌الله، به جنوب بیروت تجاوز و حمله کردند. پس از آن، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله در سخنرانی خود در سالگرد آزادسازی «جرود عرسال» تهدید کرد که رژیم صهیونیستی پاسخ این اقدام خود را خواهد دید. از سوی دیگر چهارشنبه گذشته ارتش لبنان اقدام به شلیک به سه پهپاد متجاوز رژیم صهیونیستی در مرزهای خود کرد.

به انتهای لیست رسیدید