الشدادی

الشدادی

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
چه تعداد سرباز اروپایی در خاک عراق حضور دارند؟ حضور قوای ارتش‌های اروپایی در خاک عراق وابسته به دو عامل مختلف بوده است. مبارزه با تهدید تروریسم در قالب ائتلاف بین المللی ضد داعش و دیگری آموزش یگان‌های ارتش عراق و نیروهای پیشمرگه اقلیم کردستان. بر طبق اطلاعات وبسایت معتبر euobserver در حال حاضر حدود ۳ هزار نیرو از ۱۹ کشور اروپایی در مناطق مختلف عراق حضور دارند. اما تا کنون خبر یا بیانیه رسمی در خصوص خروج نیروهای این کشورها از خاک عراق منتشر نشده است. دست کم به هنگام حملات موشکی کشورمان به پایگاه عین الاسد گزارشاتی از حضور نیروهای دانمارکی و هلندی در این مقر منتشر شد.

انتقال نظامیان و تجهیزات آمریکایی در سوریه پس از حملات موشکی ایران به عین الاسد + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران2 هفته قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، پس از حملات کوبنده موشکی جمهوری اسلامی ایران به پایگاه عین الاسد یکی از مقر‌های مهم ارتش آمریکا در عراق‏، نظامیان آن کشور‏، تعدادی از پایگاه‌ها و مقر‌های خود را در سوریه ترک و تجهیزات نظامی خود را به مکان‌های دیگری منتقل کردند. شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه تصاویری از جابجایی نظامیان آمریکایی و انتقال تجهیزات سنگین نظامی آنها از سوریه به مناطق دیگر پخش کرد. این در حالی است که یکی از پایگاه‌های نظامی اشغالگران آمریکایی در قامشلی قرار دارد. گفتنی است روز گذشته نیز اخباری مبنی بر خروج شمار زیادی از کامیون‌های حامل تجهیزات آمریکا از شهر الشدادی در حومه شرقی دیرالزور منتشر شده بود. بیشتر بخوانید: نماهنگ «انتقام سخت» انتهای پیام/

تخلیه بخشی از نظامیان و تجهیزات آمریکایی از سوریه

صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
پس از پاسخ موشکی ایران به پایگاه عین الاسد در عراق‏، نظامیان آمریکا‏ تعدادی از پایگاه‌ها و مقر‌های خود را در سوریه ترک و تجهیزات نظامی خود را به مکان‌های دیگری منتقل کردندبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه؛ پس از پاسخ موشکی جمهوری اسلامی ایران به پایگاه عین الاسد یکی از مقر‌های مهم ارتش آمریکا در عراق‏، نظامیان آمریکا‏، تعدادی از پایگاه‌ها و مقر‌های خود را در سوریه ترک و تجهیزات نظامی خود را به مکان‌های دیگری منتقل کردند. تصاویری از تخلیه نظامیان آمریکایی و انتقال تجهیزات سنگین نظامی آن‌ها از سوریه به مناطق دیگرخبرنگار الاخباریه به نقل از منابع محلی در الحسکه اعلام کرد پس از انتشار اخباری درخصوص تخلیه پایگاه غیرقانونی آمریکائی‌ها در منطقه «خراب الجیر» واقع در منطقه المالکیه نزدیک مرز‌های سوریه و عراق و ترکیه، بیش از ۶۰ کامیون حامل تجهیزات نظامی‏، نفربر‌های زرهی، دیگر خودرو‌های نظامی و تجهیزات لجستیک وابسته به نیرو‌های به اصطلاح ائتلاف بین المللی‏، از گذرگاه غیرقانونی مرزی «سماک» به شهر قامشلی منتقل شد. این در حالی است که یکی از پایگاه‌های نظامی اشغالگران آمریکایی در قامشلی قرار دارد. گفتنی است روز گذشته نیز اخباری مبنی بر خروج شمار زیادی از کامیون‌های حامل تجهیزات آمریکا از شهر الشدادی در حومه شرقی دیرالزور منتشر شده بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
به گزارش مشرق، منابع محلی به خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، گفتند که نیروهای آمریکایی در حال تخلیه پایگاه خود در خراب الجیر در حومه الحسکه هستند. به گزارش سانا، حدود ۴۰ کامیون تجهیزات نظامی آمریکایی‌ها را از پایگاه خراب الجیر به روستای السویدیه در نزدیکی گذرگاه الولید انتقال داده است. از سوی دیگر منابع آگاه به خبرگزاری المیادین گفتند که نیروهای آمریکایی مستقر در اطراف میدان نفتی العمر و میدان گازی کونیکو در حومه دیرالزور و فرودگاه خراب الجیر در حومه المالکیه به سمت دو پایگاه ائتلاف آمریکایی در شهر الشدادی و رمیلان در حومه جنوبی و شمالی حسکه منتقل شده‌اند. این منابع اظهار داشتند که تخلیه نیروهای آمریکایی از میادین العمر و کونیکو و فرودگاه خراب الجیر با پشتیبانی جنگنده‌ها و بالگردها ساعاتی قبل از حملات موشکی تلافی جویانه ایران به پایگاه عین الأسد صورت گرفته است. به گفته این منابع اقدامات آمریکا به منزله آغاز خروج از سوریه نیست بلکه اقداماتی پیشدستانه برای حمایت از نیروها در برابر وقوع حملات احتمالی است.
همشهریهمشهری2 هفته قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، خبرگزاری سانا گزارش داده است که نیروهای آمریکایی این پایگاه غیر قانونی را که در منطقه المالکیه نزدیک نوار مرزی سوریه و عراق و ترکیه است پس از ۶ ماه از حضورشان در شمال شرق حسکه خالی کردند. به گفته‌ منابع خروج نیروهای آمریکایی از این پایگاه به شکل نهایی از امروز (چهارشنبه) آغاز شده و ۴۰ کامیون حامل تجهیزات نظامی و خودروهای زرهی خارج شدند و به منظور فراهم کردن زمینه برای عقب نشینی به عراق به روستای السویریه در نزدیکی گذرگاه الولید منتقل شدند. در همین راستا منابع محلی در حسکه گفتند ۵۰ کامیون حامل تجهیزات نظامی و لجستیک پایگاهشان را در شهر الشدادی ترک کرده و از طریق مسیر شرقی که به شرق حسکه متصل می‌شود به شمال سوریه رفتند تا ازاین کشور به اراضی عراق عقب نشینی کنند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 هفته قبل
ساعت۲۴-منابع سوری از آغاز خروج نظامیان آمریکایی از پایگاه خراب الجیر در الحسکه خبر دادند. منابع محلی به خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، گفتند که نیروهای آمریکایی در حال تخلیه پایگاه خود در خراب الجیر در حومه الحسکه هستند. به گزارش سانا، حدود ۴۰ کامیون تجهیزات نظامی آمریکایی‌ها را از پایگاه خراب الجیر به روستای السویدیه در نزدیکی گذرگاه الولید انتقال داده است. این منابع اظهار داشتند که تخلیه نیروهای آمریکایی از میادین العمر و کونیکو و فرودگاه خراب الجیر با پشتیبانی جنگنده‌ها و بالگردها ساعاتی قبل از حملات موشکی تلافی جویانه ایران به پایگاه عین الأسد صورت گرفته است. به گفته این منابع اقدامات آمریکا به منزله آغاز خروج از سوریه نیست بلکه اقداماتی پیشدستانه برای حمایت از نیروها در برابر وقوع حملات احتمالی است.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
منابع محلی به خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، گفتند که نیروهای آمریکایی در حال تخلیه پایگاه خود در خراب الجیر در حومه الحسکه هستند. به گزارش سانا، حدود ۴۰ کامیون تجهیزات نظامی آمریکایی‌ها را از پایگاه خراب الجیر به روستای السویدیه در نزدیکی گذرگاه الولید انتقال داده است. از سوی دیگر منابع آگاه به خبرگزاری المیادین گفتند که نیروهای آمریکایی مستقر در اطراف میدان نفتی العمر و میدان گازی کونیکو در حومه دیرالزور و فرودگاه خراب الجیر در حومه المالکیه به سمت دو پایگاه ائتلاف آمریکایی در شهر الشدادی و رمیلان در حومه جنوبی و شمالی حسکه منتقل شده‌اند. این منابع اظهار داشتند که تخلیه نیروهای آمریکایی از میادین العمر و کونیکو و فرودگاه خراب الجیر با پشتیبانی جنگنده‌ها و بالگردها ساعاتی قبل از حملات موشکی تلافی جویانه ایران به پایگاه عین الأسد صورت گرفته است. به گفته این منابع اقدامات آمریکا به منزله آغاز خروج از سوریه نیست بلکه اقداماتی پیشدستانه برای حمایت از نیروها در برابر وقوع حملات احتمالی است.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، منابع محلی به خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، گفتند که نیروهای آمریکایی در حال تخلیه پایگاه خود در خراب الجیر در حومه الحسکه هستند. به گزارش سانا، حدود ۴۰ کامیون تجهیزات نظامی آمریکایی‌ها را از پایگاه خراب الجیر به روستای السویدیه در نزدیکی گذرگاه الولید انتقال داده است. از سوی دیگر منابع آگاه به خبرگزاری المیادین گفتند که نیروهای آمریکایی مستقر در اطراف میدان نفتی العمر و میدان گازی کونیکو در حومه دیرالزور و فرودگاه خراب الجیر در حومه المالکیه به سمت دو پایگاه ائتلاف آمریکایی در شهر الشدادی و رمیلان در حومه جنوبی و شمالی حسکه منتقل شده‌اند. این منابع اظهار داشتند که تخلیه نیروهای آمریکایی از میادین العمر و کونیکو و فرودگاه خراب الجیر با پشتیبانی جنگنده‌ها و بالگردها ساعاتی قبل از حملات موشکی تلافی جویانه ایران به پایگاه عین الأسد صورت گرفته است. به گفته این منابع اقدامات آمریکا به منزله آغاز خروج از سوریه نیست بلکه اقداماتی پیشدستانه برای حمایت از نیروها در برابر وقوع حملات احتمالی است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، نیروهای آمریکایی این پایگاه غیر قانونی را که در منطقه المالکیه نزدیک نوار مرزی سوریه و عراق و ترکیه است پس از ۶ ماه از حضورشان در شمال شرق حسکه خالی کردند. به گفته‌ منابع خروج نیروهای آمریکایی از این پایگاه به شکل نهایی از امروز (چهارشنبه) آغاز شده و ۴۰ کامیون حامل تجهیزات نظامی و خودروهای زرهی خارج شدند و به منظور فراهم کردن زمینه برای عقب نشینی به عراق به روستای السویریه در نزدیکی گذرگاه الولید منتقل شدند. در همین راستا منابع محلی در حسکه گفتند ۵۰ کامیون حامل تجهیزات نظامی و لجستیک پایگاهشان را در شهر الشدادی ترک کرده و از طریق مسیر شرقی که به شرق حسکه متصل می‌شود به شمال سوریه رفتند تا ازاین کشور به اراضی عراق عقب نشینی کنند.
فارسفارس2 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، رسانه‌های سوری از تدارک نظامیان آمریکایی برای ترک پایگاه‌هایشان در استان الحسکه و دو میدان نفتی در دیر الزور خبر داد. خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) امروز گزارش داده بود، نظامیان آمریکا پایگاه غیرقانونی خود در خراب الجیر واقع در منطقه المالکیه در شمال شرق استان الحسکه نزدیک مرز سوریه، عراق و ترکیه را قریب به شش ماه بعد از حضور آنها در این پایگاه در شمال شرق استان الحسکه ترک کردند. به گفته این منابع تعدادی از کامیون‌هایی که از شهر الشدادی خارج شدند از مقرهای نیروهای نظامیان آمریکایی در شرق استان دیر الزور آمده بودند. از سوی دیگر شبکه خبری المیادین به نقل از منابع آگاه خود اخبار حاکی از خروج نظامیان آمریکایی از دو پایگاه خود در سوریه به سمت عراق را تکذیب کرد. بنا بر این گزارش نظامیان آمریکایی در میدان‌های نفتی العمر و کونیکو در استان دیر الزور و در فرودگاه «خراب الجیر» در ریف المالکیه عملیات باز استقرار انجام دادند.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سانا گزارش داد: نظامیان اشغالگر آمریکایی پایگاه غیرقانونی خود در خراب الجیر واقع در منطقه المالکیه در شمال شرق حسکه در نزدیکی مرز سوریه با عراق را با گذشت ۶ ماه حضور در آن تخلیه کردند. منابع محلی به خبرنگار سانا اعلام کردند: نظامیان اشغالگر آمریکایی که در پایگاه خراب الجیر حضور داشتند، شروع به تخلیه پایگاه به شکل نهایی کردند و ۴۰ خودرو حامل تجهیزات نظامی و نفربرها به سوی روستای السویدیه در نزدیکی گذرگاه غیرقانونی الوید به عنوان مقدمه‌ای برای عقب نشینی به سمت اراضی عراق خارج شده‌اند. در همین راستای منابع محلی در حومه جنوبی شهر حسکه از خروج ۵۰ خودرو حامل تجهیزات نظامی و لجستیکی متعلق به نظامیان اشغالگر آمریکا از پایگاه غیرقانونی در شهر الشدادی و حرکت به سمت شمال از طریق جاده مواصلاتی به ناحیه الهول در حومه شرقی حسکه به منظور حرکت به سوی اراضی عراق از طریق گذرگاه الولید در حومه شهر الیعربیه، خبر دادند. این منابع افزودند که برخی از خودروهای حامل تجهیزات نظامی آمریکایی‌ها که از شهر الشدادی خارج شده‌اند از مقرهای نظامیان اشغالگر آمریکایی در حومه شرقی دیرالزور آمده بودند. سانا گزارش داد که این تخلیه پایگاهها از سوی آمریکاییها ساعاتی پس از هدف قرار گرفتن پایگاه عین الاسد از سوی سپاه پاسداران ایران رخ می‌دهد.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 هفته قبل
شبکه روسی «آر تی» از تخلیه نیروهای آمریکایی از یک پایگاه نفتی در حومه دیرالزور سوریه خبر داد. به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، خبرنگار شبکه روسی آر تی اعلام کرد برخی از خبرها حاکی از آن است که نیروهای آمریکایی خروج از پایگاه نفتی «العمر» و تأسیسات گازی کونیکو در حومه دیرالزور سوریه را آغاز کرده‌اند. طبق اعلام این شبکه، نیروهای آمریکایی بزودی به به پایگاه «الشدادی» در حومه جنوبی حسکه خواهند رفت. رسانه‌های سوریه پیشتر از حالت آماده باش نیروهای آمریکایی در میدان نفتی العمر و تأسیسات گازی کونیکو در حومه دیرالزور خبر داده بودند. میدان نفتی العمر، بزرگترین میدان نفتی سوریه از لحاظ مساحت و میزان تولید است.
ایسناایسنا2 هفته قبل
خبرگزاری رسمی سوریه اعلام کرد که نیروهای آمریکایی پایگاه خراب‌الجیر در نزدیکی مرزهای سوریه و عراق را تخلیه کردند. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری سانا، نیروهای آمریکایی این پایگاه غیر قانونی را که در منطقه المالکیه نزدیک نوار مرزی سوریه و عراق و ترکیه است پس از ۶ ماه از حضورشان در شمال شرق حسکه خالی کردند. در همین راستا منابع محلی در حسکه گفتند ۵۰ کامیون حامل تجهیزات نظامی و لجستیک پایگاهشان را در شهر الشدادی ترک کرده و از طریق مسیر شرقی که به شرق حسکه متصل می‌شود به شمال سوریه رفتند تا ازاین کشور به اراضی عراق عقب نشینی کنند. همچنین شبکه المیادین به نقل از برخی منابع اعلام کرد اقدام آمریکا به معنای عقب نشینی نیست بلکه اقدامی پیشگیرانه در حمایت از نیروهایش در مقابل هرگونه عملیات احتمالی است. انتهای پیام
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 هفته قبل
به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری سانا، نیروهای آمریکایی این پایگاه غیر قانونی را که در منطقه المالکیه نزدیک نوار مرزی سوریه و عراق و ترکیه است پس از ۶ ماه از حضورشان در شمال شرق حسکه خالی کردند. به گفته‌ منابع خروج نیروهای آمریکایی از این پایگاه به شکل نهایی از امروز (چهارشنبه) آغاز شده و ۴۰ کامیون حامل تجهیزات نظامی و خودروهای زرهی خارج شدند و به منظور فراهم کردن زمینه برای عقب نشینی به عراق به روستای السویریه در نزدیکی گذرگاه الولید منتقل شدند. در همین راستا منابع محلی در حسکه گفتند ۵۰ کامیون حامل تجهیزات نظامی و لجستیک پایگاهشان را در شهر الشدادی ترک کرده و از طریق مسیر شرقی که به شرق حسکه متصل می‌شود به شمال سوریه رفتند تا ازاین کشور به اراضی عراق عقب نشینی کنند.
ایسناایسنا2 هفته قبل
خبرنگار روسیا الیوم از خروج نیروهای آمریکایی از میدان نفتی العمر در حومه دیرالزور خبر داد. به گزارش ایسنا، خبرنگار روسیا الیوم در دمشق اعلام کرد اخباری از آغاز خروج نیروهای آمریکایی از میدان نفتی العمر در شمال سوریه و میدان گازی کونیکو در حومه دیرالزور وجود دارد. به گفته منابع این نیروها به پایگاه الشدادی در حومه جنوبی حسکه منتقل می‌شوند. انتهای پیام
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
خبرگزاری ایسنا: خبرگزاری رسمی سوریه اعلام کرد که نیروهای آمریکایی پایگاه خراب‌الجیر در نزدیکی مرزهای سوریه و عراق را تخلیه کردند. به نقل از خبرگزاری سانا، نیروهای آمریکایی این پایگاه غیر قانونی را که در منطقه المالکیه نزدیک نوار مرزی سوریه و عراق و ترکیه است پس از ۶ ماه از حضورشان در شمال شرق حسکه خالی کردند. به گفته‌ منابع خروج نیروهای آمریکایی از این پایگاه به شکل نهایی از امروز (چهارشنبه) آغاز شده و ۴۰ کامیون حامل تجهیزات نظامی و خودروهای زرهی خارج شدند و به منظور فراهم کردن زمینه برای عقب نشینی به عراق به روستای السویریه در نزدیکی گذرگاه الولید منتقل شدند. در همین راستا منابع محلی در حسکه گفتند ۵۰ کامیون حامل تجهیزات نظامی و لجستیک پایگاهشان را در شهر الشدادی ترک کرده و از طریق مسیر شرقی که به شرق حسکه متصل می‌شود به شمال سوریه رفتند تا ازاین کشور به اراضی عراق عقب نشینی کنند.
الفالف3 هفته قبل
رژیم تروریستی آمریکا پایگاه‌های نظامی خود را در محور شمال شرق استان حلب، مرکز و شمال استان رقه و شمال غرب استان حسکه تخلیه یا منهدم کردند و نیروها و تجهیزات نظامی را به سایر پایگاه‌ها در خاک سوریه یا کشور عراق انتقال دادند. موقعیت پایگاه‌های رژیم تروریستی آمریکا در مناطق اشغالی سوریه (استان‌های حسکه و دیرالزور) در نقشه میدانی ذیل به صورت مشخص شده که هر کدام از آنان می‌توانند از سوی جبهه مقاومت هدف قرار بگیرند. پایگاه نظامی «تل بیدر» یکی دیگر از پایگاه‌های رژیم تروریستی آمریکا در شمال استان حسکه سوریه محسوب می‌شود و این پایگاه نیز به باند فرود و پرواز برای بالگردهای نظامی مجهز شده است. پایگاه‌های نظامی رژیم تروریستی آمریکا در استان دیرالزور؛ به گزارش گروه بین الملل الف، رژیم تروریستی آمریکا پایگاه‌های نظامی را در مناطق نفتی شرق استان دیرالزور حفظ کرده چون ماهانه میلیون‌ها دلار از غارت منابع نفتی در این مناطق به دست می‌آورد. رژیم تروریستی آمریکا در استان‌های حسکه و دیرالزور حداقل ۶ پایگاه نظامی دارد و در روزهای آینده باید منتظر ماند و دید این پایگاه‌های نظامی و نظامیان تروریست آمریکایی هدف قرار خواهند گرفت یا عملیان انتقام در منطقه‌ای دیگر با خاک یکسان خواهند شد.
ایسناایسنا3 هفته قبل
در سایه تحولات منطقه، آمریکا تدابیری را برای تقویت امنیت نیروهای خود در شرق فرات سوریه اتخاذ کرد. این کاروان به میادین نفتی الجبسه در شهر الشدادی در جنوب حسکه و العمر در حومه شرقی دیرالزور رسید. دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد، گشت‌های آمریکایی در اطراف میدان کونیکو درحال گشت‌زنی هستند. به گفته منابع، ارتش آمریکا نیروهایش را با استقرار سامانه‌های ضد موشکی پیشرفته تقویت کرده است. همزمان نیز نیروهای ائتلاف آمریکا تمرین‌های نظامی را در اطراف میدان العمر انجام داده‌ و بالگردهای آمریکایی نیز در اطراف این میدان به پرواز درآمدند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
بر اساس برخی اطلاعات ویژه، در حالی که آمریکا تمامی فعالیت‌های این کشور را بر ایجاد پایگاه‌های نظامی مستحکم در نزدیکی منابع نفتی و گازی و نیز سازوکاری جهت سرمایه‌گذاری برای نفت سوریه متمرکز کرده، تلاش می‌کند پایگاه نظامی خود در میدان نفتی العمر را به عنوان مرکز فرماندهی عملیات ائتلاف ضد داعش در سوریه تبدیل کند. انتظار می‌رود در راستای کنترل کامل واشنگتن بر منابع نفت و گاز در شرق سوریه، میدان‌های الجفره، التنک و العزبه شاهد حضور نیروهای آمریکایی باشند. از زمان اعلام استقرار دوباره نیروهای آمریکایی در خاک سوریه، تعدادی کاروان نظامی از شمال عراق وارد سوریه شده و بیشتر آنها در اطراف چاه‌های نفت و گاز در رمیلان، الشدادی و میدان العمر مستقر شدند. طبق اطلاعات ویژه‌ای که المیادین به دست آورده، آمریکا در تلاش است پایگاه نظامی خود در میدان نفتی العمر را به عنوان مرکز فرماندهی عملیات ائتلاف ضد داعش در سوریه آماده کند. برخی منابع اظهار کردند: تجهیزات لجستیکی و نظامی گسترده‌ای برای تقویت حفاظت از میدان العمر در برابر حملات و نیز ایجاد فضایی برای فرود هلی‌کوپتر و گشت‌زنی‌های هوایی مستمر در اطراف چاه‌های نفت، به این میدان منتقل شده‌اند و پایگاه العمر جایگزین پایگاه کارخانه سیمان حومه رقه خواهد بود که نیروهای آمریکایی از آنجا عقب‌نشینی کردند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
با آغاز جنگ داخلی در سال ۲۰۱۱ مناطق نفتی از کنترل دمشق خارج شده و زوایای پنهان تولیدات نفتی افشا شد. وی در ادامه گفت، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) درآمدهای داعش از نفت سوریه در سال ۲۰۱۵ را ۴۰ میلیون دلار در ماه تخمین زد. دو سال بعد داعش از بیشتر مناطق شرق سوریه بیرون رانده شد و نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) که تحت حمایت واشنگتن هستند، کنترل میدان‌های نفتی را به دست گرفتند. به این ترتیب روسیه بیشترین سهم را از نفت سوریه در اختیار داشته و دستیابی به راه‌حلی سیاسی در سوریه بیشتر از همه به نفع مسکو است و می‌تواند سرمایه‌گذاری‌های سیاسی و اقتصادی خود در سوریه را به پیش ببرد. مساله نفت سوریه تنها به مردم این کشور اختصاص ندارد و در صورتی که درگیری‌ها ادامه یابد، می‌توان گفت خاک سوریه نیز تنها به مردم این کشور مربوط نمی‌شود.
الفالف1 ماه قبل
از شمال غرب استان حسکه خبر می‌رسد، گروهی از نیروهای ارتش سوریه براساس توافق به دست آمده میان دمشق و نیروهای موسوم به دموکراتیک سوریه وارد منطقه «العالیه» در حومه جنوبی شهر رآس العین شدند. به گفته منابع میدانی، همزمان با ورود و استقرار نیروهای ارتش سوریه در محور بزرگراه «حسکه - حلب»، کاروانی از نیروهای آمریکایی با ۲۰ کامیون نظامی و خودروی زرهی از خاک عراق وارد شمال شرق استان حسکه شدند. خبرها حاکیست، نظامیان آمریکایی با کاروانی متشکل از ۶۰ خودروی نظامی و زرهی از مناطق تحت اشغال در استان رقه و حومه غربی استان حسکه به سمت میدان‌های نفتی «رمیلان» اعزام شده‌اند. آمریکایی‌ها پیشتر پایگاه‌های غیرقانونی نظامی خود را در محور شمال شرق استان حلب، مرکز و شمال استان رقه و شمال غرب استان حسکه تخلیه یا منهدم کردند و به عراق انتقال داده بودند. به گزارش الف، نیروهای ارتش ترکیه و عناصر تروریستی درصدد بودند با اشغال شهر «عین عیسی»، ارتباط نیروهای ارتش سوریه را از شمال به شمال شرق سوریه (شمال شرق استان حلب و مرکز استان رقه به شمال شرق استان حسکه) قطع کنند که ناکام ماندند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه «سانا»، شماری از نیرو‌های اشغالگر ترکیه و مزدوران تروریست آن‌ها در انفجاری که در مقر آنان در شهرک تل حلف در منطقه رأس العین واقع در حومه شمال غربی الحسکه رخ داد، کشته شدند. این در حالی است که درگیری‌ها بین تروریست‌ها در پی اختلاف آن‌ها بر سر تقسیم اموال مسروقه، شروع شده است. خبرنگار سانا در الحسکه گزارش داد: شماری از نیرو‌های اشغالگر ترکیه و مزدوران تروریست آنان در انفجار نامعلومی که در ساختمان البیطره در شهرک تل حلف واقع در حومه رأس العین رخ داد، کشته و زخمی شدند از این رو به خاطر سانسور و سرپوش گذاشتن بر این حادثه آن‌ها را به ترکیه منتقل کردند. خبرنگار سانا در ادامه این مطلب افزود: درگیریی‌هایی هم میان تروریست‌ها تحت فرمان نیرو‌های اشغالگر ترکیه در شهر رأس العین و حومه‌های آن به علت اختلاف افتادن بر سر تقسیم اموالی که از ساکنان این مناطق به سرقت برده‌اند، آغاز شد که به کشته و زخمی شدن شماری از تروریست‌ها منجر شد. از سوی دیگر، براساس منابع داخلی خودرو‌های وابسته به نیرو‌های اشغالگر ترکیه و مزدوران آن‌ها اتاق‌های پیش ساخته‌ای از روستای السفح و اطراف آن به روستای عنیق الهوی، خربة جمو و المحمودیه از توابع منطقه ابوراسین به حومه شمال غربی الحسکه منتقل کردند. نیرو‌های اشغالگر ترکیه روز گذشته کامیون‌هایی از مواد و مصالح ساختمانی را از طریق روستای مرزی السکریه به روستا‌های الداودیه، تل محمد، عنیق الهوی و المحمودیه وارد کردند و در پی آن نیز یک کاروان نظامی از اشغالگران ترکیه متشکل از ۱۳ خودروی نظامی از ترکیه وارد شهر رأس العین شدند تا مراکز نظامی خود را که در حومه این شهر احداث کرده‌اند، تقویت کنند. خبرنگار سانا در ادامه این گزارش افزود: در چارچوب تداوم تجاوز نیرو‌های اشغالگر آمریکا به خاک سوریه و نقض قوانین بین المللی ۲۰ کامیون متعلق به نیرو‌های اشغالگر آمریکا حامل مواد لجستیکی از عراق وارد گذرگاه الولید شد. در همین راستا، خبرنگار سانا تصریح کرد نیرو‌های اشغالگر آمریکا با دو بالگرد و پوشش دو هواپیمای جنگی در روستای الحسو در حومه شرقی الشدادی عملیات هلی برن انجام دادند و ۵ نفر از جمله یک زن از مزدوران گروه تروریستی داعش را که تابعیت عراقی داشت، به قتل رساندند. نیرو‌های اشغالگر آمریکایی همچنین عملیات هلی برن مشابهی در روستای رجم الحجر واقع در جنوب شهرک الهول انجام دادند و سه زن عراقی دیگر از مزدوران گروه تروریستی داعش را به قتل رساندند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
تلویزیون سوریه از ورود ۲۰ کامیون نظامی آمریکایی دیگر از مرزهای عراق به داخل خاک سوریه خبر داد. به گزارش ایسنا، شبکه تلویزیونی سوریه در صفحه خود در فیسبوک گزارش داد: ۲۰ کامیون نظامی آمریکایی حامل کمک‌های لجستیک از عراق وارد استان «الحسکه» شدند. همچنین طی روزهای اخیر یک کاروان متشکل از ۲۰ خودروی نظامی، خودروهای چهار در و تانکرهای سوخت با عبور از شهر الحسکه به سمت جنوب از بزرگراه الشدادی – دیرالزور رفتند. از سوی دیگر، در پی وقوع دو انفجار در شهر جرابلس در حومه حلب و شهر «تل ابیض» در حومه رقه چندین تن کشته و زخمی شدند. مناطق حومه شمالی و حومه شرقی حلب به دلیل وقوع انفجارها در این مناطق شاهد تنش هستند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
تلویزیون سوریه روز «شنبه» از ورود ۲۰ کامیون نظامی دیگر آمریکا از مرزهای عراق به داخل خاک سوریه خبر داد. اعتمادآنلاین| تلویزیون سوریه روز شنبه از ورود ۲۰ کامیون نظامی دیگر آمریکا از مرزهای عراق به داخل خاک سوریه خبر داد. شبکه السوریه گزارش داد که ۲۰ کامیون آمریکایی متشکل از کمک‌های لجستیکی از عراق وارد استان الحسکه شد. این در حالی است که شصت کامیون و خودروی نظامی آمریکایی نیز چند روز پیش پس از خروج از مواضع خود در حومه شمالی استان الرقه و حومه غربی استان الحسکه، در منطقه رمیلان در نزدیکی میادین نفتی سوریه مستقر شده بودند. همچنین یک کاروان نظامی دیگر آمریکا متشکل از ۲۰ خودروی زرهی و تانکرهای سوخت چند روز پیش با عبور از شهر الحسکه به سمت جنوب در جاده الشدادی-دیرالزور حرکت کردند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، بر اثر وقوع انفجار در مقر نیروهای ترکیه در شهرک «تل حلف» در حومه رأس العین واقع در حومه شمال غربی حسکه شماری از آنها کشته و زخمی شدند. منابع محلی گزارش دادند که نیروهای ترکیه تعدادی اتاق پیش ساخته از روستای «السفح» و اطراف آن به روستاهای «عنیق الهوی»، «خربه جمو» و المحمودیه از توابع ناحیه «أبوراسین» در حومه شمال غربی حسکه وارد کردند. نیروهای ترکیه روز جمعه نیز چندین کامیون حامل مصالح ساختمانی را از روستای مرزی السکریه به سمت روستاهای «الداوودیه»، «تل محمد»، «عنیق الهوی»، و «المحمودیه» بردند و پس از آن نیز ۱۳ خودروی حامل نظامیان و تجهیزات نظامی ترکیه از روستای السکریه وارد شهر رأس العین شد. نیروهای آمریکایی با انجام یک عملیات هلی برن در روستای الحسو در حومه شرقی ناحیه الشدادی ۵ تن از مزدوران تروریست خود را که یک زن در بین آنها بود کشتند. نیروهای آمریکایی همچنین عملیاتی مشابه در روستای رجم الحجر در جنوب شهرک الهول انجام داده و ۳ تروریست داعشی عراقی را کشتند.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
شبکه خبری روسیا الیوم به نقل از تلویزیون سوریه گزارش داد که ۲۰ دستگاه کامیون حامل جنگ افزار و ادوات نظامی ارتش آمریکا از طریق مرز عراق وارد خاک سوریه شد. تلویزیون سوریه روز شنبه در فیسبوک خود افزود: کامیون‌های نظامیان آمریکایی حامل کمک‌های لجستیکی بود و از عراق وارد استان الحسکه شد. چند روز پیش نیز ۶۰ دستگاه خودروی نظامی، جنگ افزار و کامیون متعلق به نیروهای آمریکایی در منطقه رمیلان نزدیک میدان‌های نفتی مستقر شدند. این در حالی است که ارتش ترکیه پیشتر با حمله به شمال سوریه، کنترل شهر تل ابیض را در قالب عملیات «چشمه صلح» به دست گرفت. ترکیه در ۲۵ مهرماه برای عقب راندن شبه نظامیان کرد سوریه از مناطق مرزی الرقه و الحسکه سوریه، عملیات نظامی موسوم به چشمه صلح را در شمال سوریه آغاز و به خاک این کشور تجاوز کرد.
فارسفارس1 ماه قبل
تلویزیون سوریه روز شنبه از ورود بیست کامیون نظامی آمریکایی دیگر از مرزهای عراق و سوریه به داخل خاک سوریه خبر داد. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، تلویزیون سوریه روز شنبه از ورود بیست کامیون آمریکایی دیگر از مرزهای عراق به داخل خاک سوریه خبر داد. شبکه تلویزیونی «السوریه» گزارش داده است که ۲۰ کامیون حامل کمک‌های لجستیک نیروهای نظامی آمریکا از عراق وارد استان «الحسکه» شده‌اند. «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا ماه گذشته اعلام کرد واشنگتن برای «محافظت از نفت» سوریه، تعداد محدودی نظامی را در شمال این کشور حفظ می‌کند. وزارت خارجه روسیه می‌گوید آمریکا ماهانه ۳۰ میلیون دلار از نفت سوریه را به خارج از این کشور قاچاق می‌کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
غارت هدفمند میادین نفتی سوریه برای نخستین بار توسط گروه تروریستی داعش و البته با حمایت آمریکایی‌ها و هماهنگی آنکارا صورت گرفت و روزانه هزاران کامیون از مناطق نفتی شرق (به ویژه استان دیرالزور) به مرزهای مشترک با ترکیه می‌رسیدند و محوله‌های نفتی را تخلیه می‌کردند. بزرگترین میادین نفتی در شمال شرق، شمال، مرکز و جنوب استان حسکه واقع شده‌اند و براساس آخرین اطلاعات به دست آمده، آمریکایی‌ها همچنان در مناطق نفتی مهم «رمیلان و الشدادی» حضور دارند. «کونیکو، العمر، التنک، غواری، سیجان، جرینوف، ازرق، قهار۱، قهار۲، غلبان، الجفره، یونس، شعیطات، ابوحردان، الشدیها، الکشمه، الکشمه جنوبی و …» مهم‌ترین میادین نفتی و گازی به شمار می‌آیند که در اشغال هستند. در استان حمص نیز میادین نفتی و گازی در مناطق شرق، جنوب شرقی و جنوبی (شمال غرب السخنه، شمال تدمر و شرق شعیرات) واقع شده‌اند و به طوذ کامل در کنترل نیروهای ارتش سوریه قرار دارند. به گزارش مشرق، بیشترین میادین نفتی و گازی در استان «رقه» نیز در مناطق جنوبی، جنوب شرقی و جنوب غربی قرار دارند و در کنترل نیروهای سوری هستند؛ این استان در شمال سوریه واقع شده است.

به انتهای لیست رسیدید