الغدیر

الغدیر

قدس آنلاینقدس آنلاین6 ساعت قبل
به گفته رسول جعفریان، در زمانی که نگارش تاریخ در قم معمول نبود سید جعفر مرتضی عاملی دانش تاریخ را در قم زنده کرد. مرتضی عاملی در کارش دقیقا روشمند بود و در آثار او این موضوع کاملا مشخص است. مطالعه؛ مهم‌ترین ویژگی مرتضی عاملیاو مطالعه را مهم‌ترین ویژگی شخصیت مرتضی عاملی دانست و گفت: یکی از ویژگی‌هایی سیدجعفر مرتضی این بود که واقعا مطالعه می‌کرد. جعفریان در ادامه گفت: مرتضی عاملی دانش تاریخ را در قم زنده کرد و کار سیره‌نویسی را از سال ۱۳۶۰ شروع کرد. دانش تاریخ دانشی تقدس‌زداستدر پایان این نشست حسن حضرتی، دانشیار تاریخ دانشگاه تهران با بیان نقدهایی به تاریخ‌نگاری سید جعفر مرتضی عاملی گفت: تاریخ‌نگاری‌ کار بسیار سختی است.
مهرمهر9 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، عبدالله چمن گلی در مراسم تجلیل از پیشکسوتان کاراته آذربایجان‌غربی که در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد، اظهار داشت: استفاده از تجارب پیشکسوتان زیربنای اعتلای ورزش استان است و جوانان ورزشکار و مسوولان باید به این امر توجه داشته باشند. چمن گلی گفت: جواد سلیمی، رئیس هیات کاراته استان، تنها داور المپیکی کاراته ایران است و یکی از مفاخر ورزش کشور و سرمایه غیر قابل انکار و شایسته محسوب می‌شود. جواد سلیمی رئیس هیات کاراته آذربایجان‌غربی هم در ادامه این مراسم با اشاره به جایگاه پیشکسوتان گفت: در واقع پیشکسوتان سرمایه گرانبهای ورزش استان آذربایجان‌غربی محسوب می‌شوند که باید به نحو احسن مورد تجلیل و قدردانی قرار گیرند. وی با بیان اینکه ما از همه پیشکسوتان و علاقمندان دعوت می‌کنیم تا بیش از پیش به کاراته کمک کنند، یادآور شد: درب هیات کاراته آذربایجان‌غربی مثل همیشه به روی هیچ فردی بسته نیست و همه علاقمندان می‌توانند از توان و ظرفیت‌های ایجاد شده استفاده کنند. در پایان این مراسم با اهدا لوح تقدیر و هدایایی از پیشکسوتان ورزش کاراته آذربایجان‌غربی تجلیل بعمل آمد.
مهرمهر9 ساعت قبل
در ادامه گزارشی از سخنرانی رسول جعفریان درباره میراث تاریخی علامه جعفر مرتضی در حوزه تاریخ اسلام ارائه می‌شود:۱. این حرکت، بعد یک دوره کم فروغ از علم تاریخ از دوره قاجاری است که تاریخ اسلام چندان جدی گرفته نشده بود. در نجف، علامه مرتضی عسکری هم که معاصر علامه مرتضی بلکه یک نسل جلوتر بود، قدم‌های جالبی در نقادی تاریخی برداشت. مهم‌ترین میراث علمی از آقای جعفر مرتضی نقادی تاریخی، هم در سند و هم متن اخبار تاریخی است. ممکن است، کسی شماری از نقادی‌ها را نپذیرد، اما در کل، سید جعفر مرتضی، علم تاریخ را چندین گام به جلو برد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین22 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد گفت: مطالبه‌گری و پرسشگری دانشجویان یک ارزش و مایه مباهات و افتخار برای نظام مقدس جمهوری اسلامی است و ما از آن استقبال می‌کنیم. به گزارش خبرنگار گروه حقوقی‌وقضایی خبرگزاری میزان، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد گفت: مطالبه‌گری و پرسشگری دانشجویان یک ارزش و مایه مباهات و افتخار برای نظام مقدس جمهوری اسلامی است و ما از آن استقبال می‌کنیم. وی افزود: قطعا این فضای مناسب، موجب دفاع از حقوق مردم توسط دانشجویان و تقویت روحیه مطالبه‌گری در کشور و پرسشگری و پیگیری حقوق شهروندی خواهد بود که باید گسترش و تقویت شود. وی اضافه کرد: وقتی فردی عامدانه دست به تخریب اموال عمومی می‌زند و یا به مردم آسیب می‌زند دیگر نمی‌توان با آن فرد مماشات کرد. شایان ذکر است با دعوت دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی، استاندار یزد، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و فرمانده سپاه الغدیر نزدیک به ۳ ساعت میهمان جمع دانشجویی و پاسخگوی سئوالات دانشجویان بودند.
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، رئیس اداره تصادفات پلیس پایتخت از پرتاب شدن راننده نیسان به بیرون از خودرو به علت نبستن کمربند ایمنی و فوت راننده نیسان در محل حادثه خبر داد. سرهنگ «احسان مومنی» اظهار داشت: ساعت ۱۳:۴۵ ظهر دیروز یکشنبه هفدهم آذرماه در مسیر شرق به غرب بزرگراه آزادگان محدوده الغدیر یک دستگاه وانت نیسان یخچالدار به علت سرعت زیاد به شدت با گاردریل برخورد می‌کند. وی افزود: در اثر شدت ضربه به راننده که مردی حدودا ۳۵ ساله است وی در محل حادثه فوت می‌کند. مومنی گفت: به همین علت، در این محدوده شاهد بار سنگین ترافیک بودیم که با تلاش همکاران و خارج کردن این وسیله از موقعیت تصادف بار ترافیکی کاهش یافت و ترافیک به وضعیت قبل بازگشت. در انتها مومنی اظهار داشت: امیدواریم با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی توسط کلیه کاربران ترافیک شاهد وقوع چنین حوادث تلخی در سطح معابر شهر تهران نباشیم. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
فارسفارس1 روز قبل
وی ادامه داد: می‌دانیم که از فضای اول دانشگاه که نظام کلاس سالار بروکراتیکی بر دانشگاه حاکم و توسعه کمی غالب بود به فضای دوم حرکت کردیم و گام دوم عصر کارآمدی است بنابراین باید الگوهای ذهنی و رفتاری گام اول کنار گذاشته شود و با گام دوم یعنی نوآوری و خلاقیت فعالیت کنیم. طهرانچی با بیان اینکه بر اینکه مدیران دانشگاه آزاد باید بدانند ما برای دانشجو هستیم نه امیر آنها، ‌یادآور شد: باید گام دوم را دانشجویان رقم بزنند. طهرانچی با بیان اینکه دانشگاه باید با افق بلند دانشجویان انقلابی حرکت کند، ‌گفت: امروز دانشجو باید مدیریت زیر ساخت را بسازد چراکه هیات مذهبی، تشکل دانشجویی، کانون‌ها و گروه‌های مختلف دانشجویی رکن ساخت دانشگاه آزاد است. رئیس دانشگاه آزاد تصریح کرد: شعار ما این است که در سراسر کشور به جای مدرک دادن، خروجی دانشگاه شرکت دانش بنیان باشد و در هر شهر اقتصاد بررسی و نقش جوانان مورد ارزیابی قرار بگیرد و با کمک صندوق ستارگان و صندوق پژوهش و نوآوری دانشگاه آزاد در شهرهای مختلف انقلاب علمی اتفاق می‌افتد. وی در ادامه گفت: باید یک انقلاب آموزشی در دانشگاه‌ها داشته باشیم و امید به جوانان دانشگاه برگردانده شود و با کمک دانشجویان به دنبال ایجاد تحول علمی هستیم.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
در همه هیاهوهایی که برای نساجی‌های مازندران و قائمشهر برپا شد، پول و زمین و پست اما قوی‌تر بود. خاطراتم را مرور می‌کنم، نشسته‌ام پای پله‌های فرمانداری قائمشهر، در فاصله‌ای نه چندان آن طرف‌تر و این طرف‌تر کارگران نساجی ایستاده‌اند. دو نفر بودیم که می‌رفتیم پای تحصن‌ها و اعتصاب‌های کارگران نساجی. خبرنگار که باشد شاید مدیری از رو برود و کار کارگری را راه بیاندازد. چقدر طمع برانگیز است این داستان نساجی‌ها … نساجی‌ها و نساجی چی‌ها تمام می‌شود اما این داستان بدهی و بدهکاری و واگذاری تمام نمی‌شود.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، سید محمود رضا آقامیری رئیس دانشگاه واحد تهران مرکز در مراسم گرامیداشت روز دانشجو که صبح امروز در سالن الغدیر دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز برگزار شد، گفت: از دانشگاه همیشه و همه جا این انتظار هست که محل جوشش و اوج ۲ جریان حیاتی باشد که این انتظار هم اکنون در دانشگاه آزاد در همه زمینه‌های فرهنگی، پژوهشی و علمی اتفاق می‌افتد. وی در توضیح ۲ جریان حیاتی موجود در دانشگاه افزود: نخستین جریان در دانشگاه علم و تحقیق و دوم جریان آرمان گرایی‌ها و آرمان خواهی‌ها و هدف گذاری‌های سیاسی و اجتماعی است که تاکنون به معنای واقعی در همه واحدهای دانشگاه آزاد انجام شده است. آقامیری تصریح کرد: تا کنون دانشگاه آزاد با توجه به گستردگی و تعداد بالای دانشجویی که دارد توانسته دستاوردهای خوبی را در حوزه پژوهش و علم و فناوری دست پیدا کند که نشان از پتانسیل بالای این دانشگاه دارد. انتهای پیام/

زرتشتیان پیشگامان راه‌اندازی مدارس نوین در یزد

5+
ایسناایسنا1 روز قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در نزدیکی و در فاصله‌ی حدود ۴۰ متری از شهرستان شهرکرد، شهری قرار دارد که کوه‌های استان، آن را احاطه کرده‌اند. نام این شهر جونقاه است. در این شهر جاذبه تاریخی وجود دارد که بسیار حائز اهمیت است. قلعه جونقان یکی از بناهای تاریخی استان چهارمحال و بختیاری است که در شهر کوچک جونقان قرار دارد و در بخش ایرانگردی امروز قصد داریم این قلعه را که نقش مهمی در تاریخ سرزمینمان داشته، به شما معرفی کنیم، پس همراهمان باشید.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی نماینده جدید ولی‌فقیه در استان لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد صبح امروز یکشنبه در نخستین روزهای کاری خود میزبان جوانان لرستانی بود. در این دیدار اعضای شورای راهبردی مجمع مشورتی جوانان دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان حضور داشتند. تشریح فعالیت‌های ۱۱ ساله مجمع مشورتی جوانان لرستان، معرفی اعضای شورای راهبردی این مجمع و گفتگویی کوتاه با جوانان از بخش‌های این مراسم بود. بنابراین گزارش، مجمع مشورتی جوانان دفتر نماینده ولی‌فقیه در لرستان که از سال ۸۷ تشکیل‌شده است امروز با گذشت ۱۱ سال از فعالیتش تاکنون دستاوردهای زیادی در زمینه تسهیل ارتباط با جوانان داشته است. حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی جمعه هفته گذشته در مراسمی با حضور رئیس دفتر مقام معظم رهبری در حاشیه برگزاری نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم‌آباد معارفه شد و نخستین نماز جمعه خود در خرم‌آباد را اقامه کرد.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 روز قبل
پیام مازند - ساری - نخستین کنگره شهدای دانش‌آموز دختر مازندران با محوریت گرامیداشت یاد و خاطره چهار دختر دانش آموز شهید استان روز سه‌شنبه در ساری برگزار شد. این کنگره با همکاری و مشارکت سازمان بسیج دانش آموزی، اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری و سپاه کربلای مازندران با حضور دانش آموزان دختر بسیجی استان در سالن الغدیر سپاه ساری برگزار شد. نغمه باقری، ندا باقری، طوبی یزدان خواه و سیده طاهره هاشمی چهار دختر دانش آموز شهید مازندران هستند. وی ادامه داد: حضور دانش آموزان در جنگ با دیگر افراد متفاوت است چرا که این افراد براساس بدون چشمداشت مادی و براساس احساس وظیفه در این عرصه وارد شدند. برچسب‌هاسازمان بسیج دانش آموزی مازندران دانش‌آموزان

عکس/ اولین نمازجمعه امام‌جمعه جدید خرم‌آباد

24+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
رکنارکنا4 روز قبل
وی با بیان اینکه مردم استان لرستان به شجاعت و ولایت مداری شهره هستند، افزود: ایثارگری‌های مردم دلاور این استان در دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس زبانزد همه بودتد. رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه مردم لرستان در استقبال از نماینده جدید ولی فقیه، حضوری باشکوه داشتند، خاطرنشان کرد: حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی، نماینده ولی فقیه در استان شخصیتی مردم دار، متواضع و جهادی هستند که امید می‌رود با حضورشان شاهد توسعه روزافزون در استان باشیم. حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی با بیان اینکه نماز جمعه باید باشکوه و شور برگزار شود، گفت: فرزندانتان را به شرکت در نماز جمعه و مجالس مذهبی و دینی عادت دهید تا معنویت در آن‌ها نهادینه شود. وی با بیان اینکه امروز با توجه به هجمه‌های دشمن والدین باید مراقب فرزندانشان باشند، اظهار کرد: فضای مجازی شیطان مجسم است و گناه و فحشا را برای جامعه به ارمغان آورده است که باید مراقب حضور فرزندانمان در این فضا باشیم. رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه اسلام به زنان بها و شخصیتی عظیم داده است، افزود: امروز در جوامع غربی زن به کالایی مبتذل و وسیله‌ای برای هوسرانی تبدیل شده است، اما در اسلام زنان عزیر و گرامی شمرده شده‌اند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 روز قبل
خبرگزاری میزان- رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه حساب پس انداز قیامت خود را پر کنید گفت: مسئولان و مدیران مراقب بیت‌المال باشند و از اموال دولتی برای خدمات شخصی خود استفاده نکنند، چرا که در مقابل مردم مسئول‌اند و حق‌الناس باید رعایت شود. وی با بیان اینکه مردم استان لرستان به شجاعت و ولایت مداری شهره هستند، افزود: ایثارگری‌های مردم دلاور این استان در دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس زبانزد همه بودتد. رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه مردم لرستان در استقبال از نماینده جدید ولی فقیه، حضوری باشکوه داشتند، خاطرنشان کرد: حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی، نماینده ولی فقیه در استان شخصیتی مردم دار، متواضع و جهادی هستند که امید می‌رود با حضورشان شاهد توسعه روزافزون در استان باشیم. وی با بیان اینکه امروز با توجه به هجمه‌های دشمن والدین باید مراقب فرزندانشان باشند، اظهار کرد: فضای مجازی شیطان مجسم است و گناه و فحشا را برای جامعه به ارمغان آورده است که باید مراقب حضور فرزندانمان در این فضا باشیم. رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه اسلام به زنان بها و شخصیتی عظیم داده است، افزود: امروز در جوامع غربی زن به کالایی مبتذل و وسیله‌ای برای هوسرانی تبدیل شده است، اما در اسلام زنان عزیر و گرامی شمرده شده‌اند.
ایسناایسنا4 روز قبل
ایسنا/لرستان امام‌جمعه خرم‌آباد با تأکید بر اینکه رهبر انقلاب توصیه مؤکد به ارتباط با حوزه و دانشگاه داشتند، گفت: با همکاری و وحدت به یاری همه جوانان مؤمن خواهیم توانست برای لرستان آینده بهتری را رقم بزنیم. وی با تشکر و قدردانی از حضرت آیت‌الله محمدی گلپایگانی و حجت‌الاسلام حاج علی اکبری که در این چند روز زحمت کشیدند، ادامه داد: برای معرفی امام‌جمعه ساعت‌ها تلاش می‌شود تا به رهبر انقلاب می‌رسد و ایشان هم با دقت و ظرافت این امر را به نتیجه می‌رسانند. شاهرخی با اشاره به اینکه از حجت‌الاسلام میرعمادی که نزدیک به ۱۲ سال در لرستان تلاش کردند و خدماتی انجام دادند، تشکر می‌کنیم، گفت: اینکه مصلای خرم‌آباد تا اینجا رسیده ماحصل تلاش ایشان است. وی با بیان اینکه رهبری فرمودند: مردم لرستان در مسائل انقلاب بوده و در دوران دفاع مقدس هم رشادت کرده‌اند، تصریح کرد: رهبر انقلاب تأکید و توصیه داشتند بر اینکه از ظرفیت جوانان استفاده شود. شاهرخی با تأکید بر اینکه رهبر انقلاب توصیه مؤکد به ارتباط با حوزه و دانشگاه داشتند، افزود: با همکاری و وحدت به یاری همه جوانان مؤمن خواهیم توانست برای لرستان آینده بهتری را رقم بزنیم.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمدعلی وکیلی، نماینده اصلاح طلب مردم تهران در مجلس دهم و عضو هیات رئیسه مجلس از چهره‌هایی بود که برای ثبت‌نام در انتخابات مجلس یازدهم صبح امروز وارد وزارت کشور حضور یافت. در همان زمان دوست او را به جای دیگری منتقل کردند و گفتند به جای او پسر من اصل کار و مدیر است. ایهاالناس این آقا مهدی وکیلی مانند هزاران مهدی دیگر حق دارد برای خود کاری دست و پا کند، اگر ما نمی‌توانیم برای این جوانان کاری راه بیندازیم از بی‌عرضگی ماست. چه کسی گفته است من مجازم با وجود دستگاه‌های نظارتی مانع اعمال قانون در قبال برادرم وقتی بازنشسته است بشوم؟ او جانباز است و جانبازان از قانون بازنشستگی مستثنی هستند. در آنجا که من این موضوع را عرض کردم، گفتم مصوبه شورای امنیت بر محرمانه بودن اطلاعات سامانه است و من تابع این مصوبه هستم.» ۲۷۲۱۵
اقتصادنیوزاقتصادنیوز4 روز قبل
وی ضمن هشدار نسبت به دادن بهانه به دست کسانی که خواستار اصلاحات در عراق نیستند، تأکید کرد که تظاهرات باید مسالمت‌آمیز باقی بماند. نماینده آیت الله سیستانی با بیان اینکه به دور ماندن تظاهرات از تخریب، مسئولیتی بر دوش همگان است، خاطرنشان کرد، در جلوگیری از هرج‌ومرج و اخلال در نظم عمومی، به سرویس‌های امنیتی نیاز است. وی از همه کسانی که در جریان اعتراضات مردم عراق، متضرر شده‌اند، خواست که برای احقاق حقوق خود، از مسیرهای قانونی استفاده کنند. نماینده مرجعیت عراق تصریح کرد که وضعیت باید به حالت قبلی خود بازگردد و نیروهای امنیتی نیز به وظایف خود در حفظ امنیت عمل کنند. وی در پایان از تظاهرات‌کنندگان عراقی خواست که به خرابکاران اجازه ندهند که «در میان آنان نفوذ کرده و به نیروهای امنیتی یا اموال عمومی یا شخصی حمله کنند و به منافع شهروندان آسیب برسانند».
مهرمهر4 روز قبل
تقوا این است که شکر گذار نعمات الهی باشیم، کفران نعمت نکنیم. وی با بیان اینکه بار دیگر خودم و همه شما را به تقوا و پرهیزکاری که کلید موفقیت است دعوت می‌کنم، تصریح کرد: لازم می‌دانم نکاتی را عرض کنیم. امام جمعه خرم آباد خاطرنشان کرد: ۴ ماه پس از کودتای ننگین ۱۳۳۲ نیکسون معاون رئیس جمهور وقت آمریکا به ایران می‌آید برای پشتیبانی از رژیم ستمگر و در مقابله با این حضور دانشجویان اعتراض می‌کنند و سه نفر به شهادت می‌رسند. خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه رهبری تاکید کردند که مردم لرستان جزو مردم مومن و متدین هستند و در مسائل انقلاب بوده‌اند، در دوران دفاع مقدس هم رشادت کرده‌اند، تصریح کرد: رهبر انقلاب تاکید و توصیه داشتند بر اینکه از ظرفیت جوانان استفاده شود. حجت الاسلام شاهرخی با تاکید بر اینکه رهبر انقلاب توصیه موکد به ارتباط با حوزه و دانشگاه داشتند، افزود: با همکاری و وحدت به یاری همه جوانان مومن خواهیم توانست برای لرستان آینده بهتری را رقم بزنیم.
فارسفارس4 روز قبل
نماینده آیت الله سیستانی مرجع عالیقدر شیعیان عراق با تأکید بر لزوم عدم سوء استفاده از نام مرجعیت، تصریح کرد که باید وضعیت عراق، به حالت عادی بازگردد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «عبد المهدی الکربلائی» نماینده آیت الله سید علی سیستانی مرجع عالیقدر شیعیان عراق در خطبه‌های نماز جمعه امروز کربلا، بار دیگر بر لزوم مسالمت‌آمیز بودن اعتراضات مردم عراق تأکید کرد. نماینده آیت الله سیستانی با بیان اینکه به دور ماندن تظاهرات از تخریب، مسئولیتی بر دوش همگان است، خاطرنشان کرد، در جلوگیری از هرج‌ومرج و اخلال در نظم عمومی، به سرویس‌های امنیتی نیاز است. نماینده مرجعیت عراق تصریح کرد که وضعیت باید به حالت قبلی خود بازگردد و نیروهای امنیتی نیز به وظایف خود در حفظ امنیت عمل کنند. وی در پایان از تظاهرات‌کنندگان عراقی خواست که به خرابکاران اجازه ندهند که «در میان آنان نفوذ کرده و به نیروهای امنیتی یا اموال عمومی یا شخصی حمله کنند و به منافع شهروندان آسیب برسانند».
نامه‌نیورنامه‌نیور4 روز قبل
وی تصریح کرد: آنچه که امروز در کف خیابان است، کارنامه همه مجالس و چپ و راست است بنابراین کسی نمی‌تواند خودش را نسبت به وضع فعلی کشور بی‌تقصیر بداند. عضو فراکسیون امید مجلس اظهارداشت: نمایندگان مجلس در این مورد باید مورد مشورت قرار می‌گرفتند. عضو هیات رئیسه دهمین دوره مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این مصوبه نه رعایت تاب آوری مردم شده است و نه شرایط اقتصادی. وکیلی درعین حال گفت: نمایندگان این مساله را به گوش‌زد کرده بودند اما به آن عمل نشد. وکیلی یادآورشد: اینکه فرزند یک مسوولی در جایی در کار و گردش مالی روشن حضور داشته باشد، مذمتی ندارد.
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، صبح امروز جمعه مردم ولایتمدار شهر خرم آباد و نمازگزاران در بدو ورود حجت الاسلام سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه جدید خرم آباد، وی را مورد استقبال قرار دادند. مردم مومن خرم آباد با حضور پرشور و با سر دادن شعارهایی حمایت خود را از مقام معظم رهبری و حجت الاسلام شاهرخی امام جمعه جدید این شهر اعلام کردند. براساس این گزارش، امروز نخستین نماز جمعه به امامت حجت الاسلام شاهرخی نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در محل مصلای الغدیر این شهر اقامه می‌شود.
ایلناایلنا4 روز قبل
وی ادامه داد: ما امروز شاهد قانون‌گذاری نهادهای مختلفی هستیم و بخشی از وظایف مجلس را عهده‌دار شده‌اند. این عضو فراکسیون امید ادامه داد: این مصوبه نه رعایت تاب‌آوری مردم در آن شده است و نه شرایط اقتصادی. در شب عید و شرایطی که کشورهای اطراف در آشوب هستند نباید چنین کاری انجام می‌شد ولی شد. وی با اشاره به اظهارات مطرح شده در جهت موافقت با افزایش قیمت بنزین، گفت: داشتن تحلیل اقتصادی صرف درباره بنزین صحیح نیست. افزایش قیمت بنزین روی تورم و سایر کالاها اثر می‌گذارد بنابراین اگر پیام صریح رهبری نبود، این افزایش قیمت با طرح سه فوریتی نمایندگان متوقف می‌شد.
خبر فوریخبر فوری6 روز قبل
مدیر مرکز هدایت عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی قزوین از کشته شدن ۳ نفر در تصادف بین پنج دستگاه خودرو خبر داد. علی فخار سلیمانی مدیر مرکز هدایت عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: در تصادف بین یک دستگاه اتوبوس با خودروی پراید و همچنین ۳ کشته و ۲۴ زخمی در یک تصادف زنجیره‌ای دستگاه کامیون ایسوزو در اتوبان زنجان به قزوین سه نفر کشته شدند. وی افزود: در این سانحه رانندگی، ۲۴ نفر نیز مصدوم شدند که یک نفر از آنها در محل درمان شد. به گفته مدیر مرکز هدایت عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی قزوین، ۱۸ نفر از مصدومان به بیمارستان شفا، ۷ نفر به بیمارستان تامین اجتماعی تاکستان و دو نفر هم به بیمارستان الغدیر ابهر منتقل شدند. رئیس پلیس راه استان قزوین هم با تأیید این خبر علت این تصادف را عدم کنترل سرعت خودرو در جاده لغزنده اعلام کرد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/مازندران نخستین کنگره شهدای دانش‌آموز دختر مازندران با محوریت گرامیداشت یاد و خاطره چهار دختر دانش‌آموز شهید استان و با همکاری اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری و سپاه کربلا در سالن الغدیر سپاه ساری برگزار شد. روح الله ترابی نسب معاون فرهنگی قرارگاه پیشرفت و آبادانی کشور در نخستین کنگره شهدای دانش‌آموز دختر مازندران با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس بیش از ۵۵۰ هزار دانش‌آموز در جنگ شرکت کرده بودند، اظهار کرد: از مجموع دانش‌آموزان رزمنده ۳۶ هزار نفر شهید و برخی از آنان مفقود الاثر و بیش از ۸۵۶ نفر جانباز شدند. وی با اشاره به اینکه پیروزی دفاع مقدس مدیون خون شهدای دانش‌آموز و به ویژه اقشار مختلف جامعه بوده است، تصریح کرد: جنس حضور دانش‌آموزان در دفاع مقدس نسبت به افراد دیگر متفاوت بوده چراکه نگاه مادی و دنیوی نداشتند و جاذبه‌های دنیا در نگاه آن‌ها جایگاهی نداشته است. ترابی گفت: زمانی که دشمن در دوران دفاع مقدس به ایران حمله کرده بود، ایرانی‌ها توانستند با دست خالی و اسلحه اندک ارزش کشور خود را برای همیشه حفظ کنند. وی ادامه داد: بسیجیان ما کسانی بودند که در جنگ صف‌آرایی کردند و این نظام را برای همیشه ماندگار جلوه دادند و امروزه به یک الگو برای کشورهای اسلامی تبدیل شده‌اند چراکه دفاع مقدس نگاهی معنوی و آخرتی را در پی داشت.
فارسفارس1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، پیمان نامدار، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قزوین حدود ساعت ۲ بامداد امروز در آزادراه قزوین - زنجان بر اثر برخورد یک دستگاه اتوبوس، پراید، دو دستگاه کامیون و یک دستگاه کامیونت ایسوز، ۳ نفر فوت و ۲۴ نفر نیز زخمی شدند. وی با بیان اینکه در لحظات ابتدایی حادثه ۹ دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شدند، افزود: یک نفر از مصدومان به صورت سرپایی در محل حادثه درمان شده و ۲۳ نفر دیگر به مراکز درمانی تاکستان، قزوین و ابهر منتقل شدند. نامدار در پایان یادآور شد: ۱۸ نفر از مصدومان به بیمارستان شفا و ۷ نفر به بیمارستان تامین اجتماعی تاکستان و دو نفر هم به بیمارستان الغدیر ابهر منتقل شدند. انتهای پیام/خ
مهرمهر1 هفته قبل
پیمان نامدار در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: حدود ساعت ۲ بامداد امروز در آزادراه قزوین به زنجان نرسیده به ضیاء آباد بر اثر برخورد یک دستگاه اتوبوس، پراید، دو دستگاه کامیون و یک دستگاه کامیونت ایسوز، ۳ نفر از سرنشینان خودروها جان باختند و ۲۴ نفر مصدوم شدند. نامدار افزود: یک نفر از مصدومان در محل حادثه درمان شده و ۲۳ نفر دیگر با امبولانس‌های مرکز فوریت‌های پزشکی استان به مراکز درمانی منتقل شدند. وی یادآورشد: ۱۸ نفر از مصدومان به بیمارستان شفا و ۷ نفر به بیمارستان تامین اجتماعی تاکستان و دو نفر هم به بیمارستان الغدیر ابهر منتقل شدند. رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان گفت: برای کمک به مصدومان این حادثه بلافاصله ۹ دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شدند و امدادرسانی را بسرعت انجام دادند که سه نفر به دلیل شدت جراحات وارد شده جان باختند. علت حادثه در دست بررسی است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
«امیر زواری» یکی از کشاورزان منطقه «رودابان» وسعت اراضی کشاورزی این منطقه در قسمت جنوبی و جنوب‌غرب ساوه را قریب به سه هزار هکتار بیان کرد که در سالجاری افزون بر ۱۲۰۰ هکتار از اراضی آن زیر کشت پائیزه رفته است. برای روستای الوسجرد حقابه از سدالغدیر تخصیص یافته و برای رودابان قطره‌ای آب نمی‌دهند و جالب اینکه کشاورزان روستای الوسجرد مازاد آبی که از سدالغدیر سهم دارند را با قیمت بالایی به کشاورزان منطقه رودابان می‌فروشند. وی افزود: این بی‌عدالتی است که سهمی از آب الغدیر برای رودابان در نظر گرفته نمی‌شود و باید برای تامین آب مورد نیاز اراضی، آب را از بهره‌برداران خریداری کنند. این ذرات که با نام «ریزگرد» شناخته می‌شوند، چند سالی است که گریبان شهر ساوه را نیز گرفته‌اند. هدایت فاضلاب جنوب شهر ساوه به رودابان موجب شده است که حتی عده‌ای فرصت طلب نیز وسوسه شده و اقدام به کشت محصولات زراعی با آب فاضلاب کنند که خطر جدی برای سلامت انسان به شمار می‌رود.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/مرکزی فرماندار ساوه با تاکید بر برداشتن موانع مشارکت سیاسی مردم در انتخابات، گفت: با اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم و تزریق امید در فضای جامعه می‌توان بستر حضور حداکثری را در جامعه فراهم کرد. وی با تاکید بر برداشتن موانع مشارکت سیاسی مردم در انتخابات، گفت: با اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم و تزریق امید در فضای جامعه می‌توان بستر حضور حداکثری را در جامعه فراهم کرد. وی در ادامه با اشاره به افزایش ۲۸ درصدی اعتبارات شهرستان ساوه در سال جاری گفت: افزایش اعتبارات شهرستان ساوه در سال جاری به دلیل تدوین سند توسعه شهرستان بود که با یک تعامل و هم اندیشی بین مدیران، تنظیم، تدوین و اجرایی شد. فرماندار ساوه به مزیت صنعتی بودن ساوه اشاره کرد و افزود: صنعت برای ساوه هم فرصت است و هم تهدید و از آنجاکه ساوه قطب صنعتی استان به شمار می‌رود، با مشکلات عدیده‌ای در حوزه تولید مواجه است. بر این اساس، مدیران انتقاد را هدیه‌ای از سوی مردم بدانند و برای رفع مشکلات‌شان تلاش مضاعف کنند.

به انتهای لیست رسیدید