الیزابت وارن

الیزابت وارن

تصاویر: مناظره ۱۰ نامزد اصلی حزب دموکرات در انتخابات آمریکا

17+
انتخابانتخاب3 ساعت قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
اگرچه در کل این کشور بحث‌های مربوط به انتخابات هنوز چندان داغ نشده است، اما در حزب دموکرات شرایط متفاوت است. سومین مناظره میان ۱۰ نامزد نهایی حزب دموکرات در شهر هیوستون تگزاس برگزار و از طریق شبکه تلویزیونی ای. مناظره سوم نخستین تقابل سه نامزد اصلی دموکرات‌ها برای تقابل احتمالی با ترامپ در سال ۲۰۲۰ بود. بیشتر رسانه‌های آمریکایی اما با قابل قبول خواندن عملکرد بایدن، وی را برنده این دور از مناظره دانستند. بحث مهاجرت نیز در این مناظره مطرح شد که چند تن از نامزدها از برنامه ریزی برای کاهش محدودیت‌های دولت ترامپ سخن گفتند.
ایسناایسنا2 روز قبل
جو بایدن در جریان مناظره نامزدهای ریاست جمهوری حزب دموکرات آمریکا گفت، از نظر او افغانستان را دیگر نمی‌توان به عنوان یک کشور واحد یکپارچه کرد و در افغانستان «سه کشور» وجود دارد. این اظهارنظرهای جو بایدن تمامیت ارضی افغانستان را زیر سوال برده و به نوعی ایده فدرالی ساختن افغانستان را در بطن خود دارد. الیزابت وارن در اظهارنظری بر وعده‌اش برای خارج کردن نظامیان آمریکایی از افغانستان در عرض اولین سال ریاست جمهوری‌اش تاکید کرد و بوجج نیز از «پایان دادن به جنگ بی پایان» در افغانستان حمایت کرد. بایدن به تحسین از سوابق خودش به عنوان کسی که «بیشتر از هر کس دیگری به افغانستان رفت و آمد داشته» پرداخت. در این کشور سه کشور متفاوت حضور دارند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 روز قبل
هر چند بایدن پیش‌تر نیز از سیاست‌های باراک اوباما دفاع می‌کرد ولی وی این‌بار بارها و بارها از نام و سوابق سیاسی باراک اوباما دفاع و از آن به‌عنوان یک سپر برای نقایص خود استفاده کرد. درباره مباحث تامین اجتماعی، مهاجرت، جنگ‌های خارجی و سایر موضوعات بایدن از تم‌های مرکزی دوره باراک اوباما برای توجیه برنامه کاری‌اش استفاده کرد. بایدن با استناد به دوران باراک اوباما، از چهره‌های محبوب دموکرات‌ها، درصدد نادیده گرفتن اختلافات نسلی و نژادی است که هم‌اینک آمریکا را فرا گرفته و این کشور را آسیب‌پذیر کرده است. در بحث مسائل درمان همگانی بایدن گفت همان‌گونه که الیزابت وارن از طرح «درمان برای همه» که متعلق به برنی سندرز است، حمایت می‌کند، وی نیز از اوباماکر دفاع می‌کند. او به بایدن گفت: «هر وقت یک چیز خوب از دوران باراک اوباما مطرح می‌شود شما خود را در آن دخیل می‌دانید و می‌گویید من بودم، من بودم، من بودم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
جو بایدن، از پیشتازان رقابت برای نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری، کنار رقبای خود، الیزابت وارن و برنی سندرز در مناظره انتخاباتی در هیوستون حاضر شد. اعتمادآنلاین| این سومین مناظره انتخاباتی حزب دموکرات بود اما اولین بار بود که این سه نفر هم‌زمان در یک مناظره شرکت می‌کردند. جو بایدن در این مناظره طرح بیمه درمانی برنی سندرز را «نشدنی» دانست و به باد انتقاد گرفت، درحالی که الیزابت وارن و سندرز از این طرح دفاع کردند. تنها ۱۰ نفر از پرطرفدارترین کاندیدهای این حزب در مناظره شرکت داشتند. بیمه درمانی که اولین سئوال در مناظره پنجشنبه شب بود در مناظره‌های پیشین هم از موضوع‌های مهم بود.
برنابرنا3 روز قبل
جو بایدن، از پیشتازان رقابت برای نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری، در کنار رقبای خود، الیزابت وارن و برنی سندرز در مناظره انتخاباتی در هیوستون حاضر شد. این سومین مناظره انتخاباتی حزب دموکرات است اما اولین بار است که این سه نفر هم‌زمان در یک مناظره شرکت می‌کنند. جو بایدن در این مناظره طرح بیمه درمانی برنی سندرز را «نشدنی» دانست و به باد انتقاد گرفت، درحالی که الیزابت وارن و آقای سندرز از این طرح دفاع کردند. تنها ده نفر از پرطرفدارترین کاندیدهای این حزب در مناظره شرکت داشتند. آقای بایدن گفت برنامه بیمه درمانی همگانی برنی سندرز آنقدر پرهزینه است که عملا آن را غیرممکن می‌کند و افزود کشور باید بر بهبود برنامه بیمه درمانی باراک اوباما تمرکز کند.
خبر فوریخبر فوری3 روز قبل
جو بایدن، نامزد پیشتاز رقابت‌های مقدماتی حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا پنجشنبه شب در مناظره با رقبای اصلی خود از مواضع آنها انتقاد کرد. مناظره پنجشنبه شب که در شهر هیوستون ایالت تگزاس برگزار شد از شبکه «ای بی سی» پخش شد. کاملا هریس: سناتور ایالت کالیفرنیا مناظره پنجشنبه شب را طوفانی آغاز کرد. واکنش حساب شده جو بایدن به انتقادهای خولیان کاسترو و اشاره او به سن زیاد معاون پیشین باراک اوباما باعث شد که خولیان کاسترو نتواند در حد و اندازه رقابت با جو بایدن جلوه کند. این در حالی است که از او در حال حاضر به عنوان مهمترین رقیب جو بایدن نام برده می‌شود.
ایسناایسنا3 روز قبل
جو بایدن، از پیشتازان رقابت برای نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری، در کنار رقبای خود، الیزابت وارن و برنی سندرز در مناظره انتخاباتی در هیوستون حاضر شد. به گزارش ایسنا، این سومین مناظره انتخاباتی حزب دموکرات بود اما اولین بار بود که این سه نفر هم‌زمان در یک مناظره شرکت می‌کردند. جو بایدن در این مناظره طرح بیمه درمانی برنی سندرز را «نشدنی» دانست و به باد انتقاد گرفت، درحالی که الیزابت وارن و سندرز از این طرح دفاع کردند. تنها ۱۰ نفر از پرطرفدارترین کاندیدهای این حزب در مناظره شرکت داشتند. بیمه درمانی که اولین سئوال در مناظره پنجشنبه شب بود در مناظره‌های پیشین هم از موضوع‌های مهم بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
خبرگزاری میزان- همزمان با چالش‌های متعدد دولت آمریکا که منجر به تغییرات گسترده و پی در پی در کابینه دونالد ترامپ می‌شود، نظرسنجی‌های انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا از پیشی گرفتن رقبای دموکرات از رئیس جمهور خبر می‌دهند. به گزارش به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ نظرسنجی مشترک واشنگتن پست و ای‌بی‌سی نیوز در مورد شانس «دونالد ترامپ» در مقابل رقبای دموکرات نشان دهنده به صدا درآمدن زنگ هشدار برای رئیس جمهور آمریکا است. نظرسنجی مشترک واشنگتن پست و ای‌بی‌سی نیوز در مورد شانس «دونالد ترامپ» در مقابل رقبای دموکرات نشان دهنده به صدا درآمدن زنگ هشدار برای رئیس جمهور آمریکا است. وضعیت رئیس جمهور آمریکا در برابر «برنی سندرز» سناتور «ورمونت» نیز تقریبا مشابه بود. نتایج مشابه در نظرسنجی‌های میان حزبی در ایالت‌های مختلف هم از عقب ماندن ترامپ از رقبای دموکرات خود حکایت دارند.
فراروفرارو3 روز قبل
در روسیه گاز ۴۰ درصد منابع طبیعی و بیش از نیمی از صادرات این کشور را تشکیل می‌دهد. فوربس در ادامه نوشت، ترامپ از منظر اقتصاد و اشتغال برای عربستان و روسیه خوب نبوده است. سناتور کاملا هریس در این رابطه اظهار کرد: بدون تردید از ممنوعیت استخراج نفت شیل (نفت شیل نفت نامتعارفی است که از گرماکافت، هیدروژنه‌کردن و انحلال گرمایی خرده‌های سنگ نفت‌زا (شیل نفتی) به دست می‌آید.) وی افزود: زمانی که به کاخ سفید می‌رسیم، زمان سوخت فسیلی پایان خواهد یافت و این شامل استخراج نفت شیل است. سناتور الیزابت وارن نیز از ممنوعیت کامل استخراج نفت شیل حمایت کرد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 روز قبل
هرچند بایدن هم فقط یکی، دو سال از او جوان‌تر است، با گزینش معاونی مناسب می‌تواند شانس بیشتری داشته باشد. با این تفاوت که بسیاری از دوستداران سندرز به خانم کلینتون رأی ندادند، اما به احتمال بسیار به بایدن رأی خواهند داد. البته جنجال در رابطه با ایران و ونزوئلا توانست دیدگاه منفی عمومی مردم آمریکا نسبت به این کشورها را برانگیزد، اما در آمریکا که مسائل خارجی تأثیر کمتری در انتخابات دارد، این خصومت‌افزایی‌ها تأثیر اندکی خواهد داشت. ظاهرا برخی در ایران با امید به برنده‌شدن دموکرات‌ها بر این باورند اگر تا آبان سال آینده صبر کنند با دموکرات‌ها بهتر می‌توان مصالحه و تعامل کرد. در عین حال نباید فراموش شود دموکرات‌ها به اندازه جمهوری‌خواهان خودشان را ضمان حفظ موجودیت و دفاع از اسرائیل می‌دانند.
انتخابانتخاب4 روز قبل
به گزارش ایسنا، مجله فوربس چاپ انگلیس در مقاله‌ای درباره علت حمایت محرمانه روسیه و عربستان از دموکرات‌ها در راستای شکست ترامپ نوشت: "روسیه و عربستان از ترامپ حمایت می‌کنند و این رویکردی است که باید درباره آن تجدیدنظر شود، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان دلایل بسیاری دارند که با ترامپ مخالفت کرده و از دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ حمایت کنند. در روسیه گاز ۴۰ درصد منابع طبیعی و بیش از نیمی از صادرات این کشور را تشکیل می‌دهد. فوربس در ادامه نوشت، ترامپ از منظر اقتصاد و اشتغال برای عربستان و روسیه خوب نبوده است. سناتور کاملا هریس در این رابطه اظهار کرد: بدون تردید از ممنوعیت استخراج نفت شیل (نفت شیل نفت نامتعارفی است که از گرماکافت، هیدروژنه‌کردن و انحلال گرمایی خرده‌های سنگ نفت‌زا (شیل نفتی) به دست می‌آید.) وی افزود: زمانی که به کاخ سفید می‌رسیم، زمان سوخت فسیلی پایان خواهد یافت و این شامل استخراج نفت شیل است.
عصر ایرانعصر ایران4 روز قبل
اما سیاست‌ها قطعا متفاوت بوده و هر چهار هم رییس جمهوری ایران بوده‌اند. خود آقای شمخانی نه تنها با آقای جلیلی تفاوت دارد که با دیگر وزیران دولت اصلاحات. چون هیچ یک با رییس خود وارد رقابت بر سر ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۰ نشد اما او شد. اگر آدم‌ها با هم تفاوت نداشتند مربیان فوتبال را این قدر تغییر نمی‌دادند. حالا ما بگوییم اوباما و ترامپ فرق ندارند و بولتون با قبلی‌ها و بعدی‌ها؟ ۲.
ایسناایسنا4 روز قبل
به گزارش ایسنا، مجله فوربس چاپ انگلیس در مقاله‌ای درباره علت حمایت محرمانه روسیه و عربستان از دموکرات‌ها در راستای شکست ترامپ نوشت: "روسیه و عربستان از ترامپ حمایت می‌کنند و این رویکردی است که باید درباره آن تجدیدنظر شود، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان دلایل بسیاری دارند که با ترامپ مخالفت کرده و از دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ حمایت کنند. در روسیه گاز ۴۰ درصد منابع طبیعی و بیش از نیمی از صادرات این کشور را تشکیل می‌دهد. فوربس در ادامه نوشت، ترامپ از منظر اقتصاد و اشتغال برای عربستان و روسیه خوب نبوده است. سناتور کاملا هریس در این رابطه اظهار کرد: بدون تردید از ممنوعیت استخراج نفت شیل (نفت شیل نفت نامتعارفی است که از گرماکافت، هیدروژنه‌کردن و انحلال گرمایی خرده‌های سنگ نفت‌زا (شیل نفتی) به دست می‌آید.) وی افزود: زمانی که به کاخ سفید می‌رسیم، زمان سوخت فسیلی پایان خواهد یافت و این شامل استخراج نفت شیل است.
ایلناایلنا4 روز قبل
این در حالی است که اقتصاد یکی از عواملی است که باعث شده نظرها نسبت به ترامپ افت داشته باشد. «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، با ۱۶ درصد اختلاف، با حدود ۳۸ تا ۵۴ درصد آرا، از ترامپ پیش است. «برنی سندرز»، سناتور ایالت ورمانت، ‌ نیز با ۱۲ امتیاز نسبت به ماه جولای جای پای خود را مستحکم‌تر کرده است. این رقم در ماه جولای حدود ۴۱ تا ۴۵ درصد بود. نظرسنجی اخیر که شبکه ای‌بی‌سی آن را برگزار کرده، نشان می‌دهد که بایدن و سندرز با ۱۵ و ۹ امتیاز، ترامپ را پشت سر گذاشته‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما4 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از فرانس پرس، دموکرات‌های آمریکا درحالی که خود را برای مبارزات انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آماده می‌کنند، چشم امیدشان را به جو بایدن بسته‌اند. این درحالی است که جو بایدن، پیشتاز این عرصه، با الیزابت وارن رقیب ارشد خود در صحنه حاضر خواهد شد. این ماراتن سه ساعته نخستین فرصت را برای رای دهندگان فراهم می‌سازد تا همه نامزدهای اصلی را در کنار هم ببینند. در این میان جو بایدن میانه رو که از سوی وارن و سناتور برنی سندرز تحت فشار قرار دارد، از جایگاهی ویژه و قدرتمند برخوردار است. وارن با برخورداری از حمایت ۱۸ درصدی رای دهندگان، نامزدی است که همواره میزان حمایت از وی درحال افزایش است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
به گزارش مشرق، سرانجام همانطور که پیش بینی شده بود دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، جان بولتون که برخی در واشنگتن وی را وزیر جنگ خطاب می‌کردند، از کاخ سفید اخراج کرد. الیزابت وارن: برای آمریکایی‌ها خوب شد که جان بولتون دیگر در کاخ‌سفید نیست. در این میان رند پال، سناتور جمهوری‌خواه که اخیرا گزارش شد با محمدجواد ظریف هم دیدار داشته و بارها خواستار اخراج جان بولتون شده بود و او را وزیر جنگ خوانده بود بدون مخفی کردن خوشحالی خود از اخراج بولتون گفت. رند پال پیش‌تر به رسانه‌های آمریکایی گفته بود حتی به عنوان یک جمهوری‌خواه هر اظهار نظری که از جان بولتون می‌شنود به طور اتوماتیک به آن نه می‌گوید. او همچنین با ایده دیدار ترامپ با حسن روحانی آن هم بدون هیچ پیش شرطی مخالف بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 روز قبل
اخراج، استعفا و برکناری مقام‎های ارشد دولت آمریکا برخلاف ماه‌ها و سال نخست حضور ترامپ در اتاق بیضی شکل کاخ سفید دیگر به عنوان موضوعی غافلگیرکننده جلب توجه نمی‌کند. اما جدایی بولتون، سیاستمداری که با لقب «تندروی تندروها» شناخته می‌شد، با توجه به نقش اساسی وی در تدوین سیاست خارجی دولت ترامپ از اهمیتی خاص برخوردار است. بولتون در این استعفانامه نوشت: "با این نامه استعفای فوری خود از سمت دستیار رئیس جمهور در امور امنیت ملی اعلام می‌کنم. از سوی دیگر «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه گفت تغییرات کابینه آمریکا و جدایی بولتون از دولت ترامپ، موضع روسیه را در قبال آمریکا متحول نخواهد کرد. این تغییر در کابینه دولت آمریکا نباید به معنای گام نهادن دو کشور در مسیر بهبود روابط تلقی شود.
نامه‌نیورنامه‌نیور6 روز قبل
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: در حال حاضر ۴ جمهوری خواه و ۲۰ دموکرات برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا اعلام نامزدی کرده‌اند. در حال حاضر ۲۰ نامزد دموکرات و ۴ نامزد جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. در میان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری حزب دموکرات شش نفر آن‌ها از جمله سناتورهای آمریکایی هستند. اما در میان نامزدهای حزب جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ شانس بیشتری برای شکست رقبای خود دارد. وی به تازگی نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرده است.
وانانیوزوانانیوز6 روز قبل
در حال حاضر ۲۰ نامزد دموکرات و ۴ نامزد جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. در میان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری حزب دموکرات شش نفر آن‌ها از جمله سناتورهای آمریکایی هستند. کاملا هریس، سناتور دموکرات کالیفرنیا نخستین زن سیاهپوستی است که وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شده است. اما در میان نامزدهای حزب جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ شانس بیشتری برای شکست رقبای خود دارد. وی به تازگی نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
اعتمادآنلاین| در حالی که برخی نامزدهای دموکرات ابهامات و سئوالاتی را درباره وضعیت سنی و انرژی جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا مطرح کرده‌اند ولی نظرسنجی مشترک روزنامه واشنگتن پست و ای بی سی نیوز نشان می‌دهد بایدن همچنان نسبت به سایر نامزدهای حزب دموکرات پیشتاز است. بر اساس این گزارش، پیشتازی بایدن در شرایطی است که برنی سندرز و الیزابت وارن دیگر نامزدهای دموکرات نیز با افزایش حمایت در بین رای دهندگان دموکرات روبرو شده‌اند. ین نظرسنجی حاکی است بایدن همچنان حمایت بیش از ۲۹ درصد دموکراتها یا مستقل‌ها را در انتخابات ۲۰۲۰ میلادی در اختیار دارد. به تازگی برخی منتقدان بایدن، ابهامات و سئوالاتی را درباره وضعیت سنی و انرژی وی برای احراز سمت ریاست جمهوری مطرح کرده‌اند. سایر نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات ۲۰۲۰ میلادی بسیار جوان‌تر هستند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
بر اساس این گزارش، پیشتازی بایدن در شرایطی است که برنی سندرز و الیزابت وارن دیگر نامزدهای دموکرات نیز با افزایش حمایت در بین رای دهندگان دموکرات روبرو شده‌اند. این نظرسنجی حاکی است بایدن همچنان حمایت بیش از ۲۹ درصد دموکراتها یا مستقل‌ها را در انتخابات ۲۰۲۰ میلادی در اختیار دارد. این رقم برای سندرز به ۱۹ درصد و الیزابت وارن به ۱۸ درصد افزایش یافته است. به تازگی برخی منتقدان بایدن، ابهامات و سئوالاتی را درباره وضعیت سنی و انرژی وی برای احراز سمت ریاست جمهوری مطرح کرده‌اند. سایر نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات ۲۰۲۰ میلادی بسیار جوان‌تر هستند.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 هفته قبل
نتایج یک نظرسنجی جدید نشان داد که جو بایدن از دیگر رقبای دموکرات خود برای انتخابات درون حزبی ۲۰۲۰ پیشتاز است و سناتور وارن و سناتور سندرز در تعقیب وی هستند. براساس نظرسنجی شبکه «ای بی سی نیوز» و روزنامه واشنگتن پست که روز یک شنبه انجام شده است، جو بایدن با کسب ۲۷ درصد آرای دموکراتها و دموکراتهای متمایل به مستقل‌ها پیشتاز است. کامالا هریس نیز که در نظرسنجی قبلی ۱۱ درصد رای داشت در این نظرسنجی ۷ درصد کمتر رای آورده است. براساس این گزارش، در نظرسنجی دوم که آن هم روز یک شنبه منتشر شده است بایدن در رقابت شانه به شانه با سندرز و وارن است. تنها ایالتی که در آن بایدن از دیگر رقیبان خود جلو است ایالت کارولینای جنوبی است که طبق این نظرسنج ۴۳ درصد به بایدن، ۱۸ درصد به سندرز و ۱۴ درصد هم به وارن رای می‌دهند.
فارسفارس1 هفته قبل
براساس نظرسنجی شبکه «ای بی سی نیوز» و روزنامه واشنگتن پست که روز یک شنبه انجام شده است، جو بایدن با کسب ۲۷ درصد آرای دموکراتها و دموکراتهای متمایل به مستقل‌ها پیشتاز است. کامالا هریس نیز که در نظرسنجی قبلی ۱۱ درصد رای داشت در این نظرسنجی ۷ درصد کمتر رای آورده است. براساس این گزارش، در نظرسنجی دوم که آن هم روز یک شنبه منتشر شده است بایدن در رقابت شانه به شانه با سندرز و وارن است. تنها ایالتی که در آن بایدن از دیگر رقیبان خود جلو است ایالت کارولینای جنوبی است که طبق این نظرسنج ۴۳ درصد به بایدن، ۱۸ درصد به سندرز و ۱۴ درصد هم به وارن رای می‌دهند. این نظرسنجی نشان می‌دهد که بایدن از حمایت خوبی در میان آمریکاییهای آفریقایی تبار برخوردار است.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، «ریک کلین» (Rick Klein) مدیر سیاسی خبرگزاری ای‌بی‌سی امروز یکشنبه در پیامی توئیتری اعلام کرد که یک نظرسنجی جدید نشان دهنده پیشتازی معاون رئیس جمهور سابق آمریکا در رقابت‌های ریاست جمهوری ۲۰۲۰ است. در پیام وی در این خصوص آمده است: جو بایدن (معاون اوباما) با کسب ۲۷ درصد، برنی سندرز ۱۹ درصد، الیزابت وارن ۱۷ درصد و کاملا هریس ۷ درصد در صدر قرار دارند. این در حالیسشت که نظرسنجی که پیشتر توسط دانشگاه «مانماوث» انجام شده بود نشان می‌داد که «جو بایدن» معاون رئیس جمهور سابق آمریکا که از وی به عنوان بخت نخست رقابت‌های ریاست جمهوری ۲۰۲۰ یاد می‌شود، از دو تن از رقبای خود عقب افتاده است. بر اساس این نظرسنجی سناتور برنی سندرز و الیزابت وارن هر یک با کسب ۲۰ درصد آرا، شانس‌های اول و دوم حزب دموکرات هستند.
ایلناایلنا1 هفته قبل
یک نظرسنجی از رقابت شانه‌به‌شانه میان نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات سال ۲۰۲۰ حکایت دارد. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی کنگره آمریکا، یک نظرسنجی نشان داد که «جو بایدن»، معاون رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، همچنان از بیشترین محبوبیت در میان نامزدهای دموکرات برخوردار است. براساس این نظرسنجی، محبوبیت «الیزابت وارن»، سناتور ایالت ماساچوست، رو به افزایش است، اما از سوی دیگر اقبال «برنی سندرز»، سناتور ایالت ورمانت و «کامالا هریس»، سناتور کالیفرنیا رو به افول است. این نظرسنجی که از سوی شبکه خبری ای‌بی‌سی و روزنامه واشنگتن پست برگزار شد نشان می‌دهد که بایدن با ۲۷ درصد رای پیشتاز کسب نامزدی نهایی حزب دموکرات در انتخابات سال ۲۰۲۰ است. این نظرسنجی که از تاریخ دوم تا سوم سپتامبر و میان هزار و سه رای‌دهنده برگزار شد، ‌ نشان از آن دارد که رقابت در میان نامزدهای حزب دموکرات همچنین شانه‌به‌شانه است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
دموکرات‌های پیشرو آمریکایی اقدامات از سوی دولت این کشور را در ممنوع کردن ورود مهاجران به این کشور محکوم کردند. به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا قصد دارد تا برنامه چندین دهه‌ای مربوط به ورود ده‌ها هزار مهاجری که از جنگ، پیگرد و قحطی فرار کرده و هر ساله وارد ایالات متحده می‌شوند، متوقف کند. یکی از مقام‌های ارشد دولت ترامپ در نشست‌های چند هفته گذشته پیشنهاد لغو کامل مجوزهای مهاجرتی را مطرح کرد و این مساله را به ترامپ واگذار کرد تا در موارد اضطرار، مهاجران را تایید کند. اگر رئیس جمهور باشم، هر سال تا پایان دوره نخست ریاست جمهوری‌ام از ۱۷۵ هزار مهاجر استقبال می‌کنم. در دو سال نخست دولت ترامپ، تعداد مهاجرانی که سالانه تایید شدند، به ۳۰ هزار تن کاهش یافت که کاهشی ۷۰ درصدی از زمان اتمام فعالیت باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق ایالات متحده است.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
۱۰ تن از نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، برنامه‌های خود برای مقابله با تغییرات اقلیمی را تشریح کردند. به گزارش عصرایران، نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دیشب (چهارشنبه شب به وقت محلی آمریکا) در ویژه برنامه‌ای در شبکه تلویزیونی «سی‌ان‌ان» آمریکا برنامه‌های خود برای مقابله با پدیده تغییرات اقلیمی را تشریح کردند. در این برنامه «برنی سندرز» سناتور مستقل ایالت «ورمونت» و یکی از نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، تاکید کرد که مقابله با تغییرات اقلیمی از اولویت‌های اصلی دولت او خواهد بود. او انکار پدیده تغییرات اقلیمی از سوی ترامپ را یک کار «احمقانه و خطرناک» توصیف کرد. سندرز گفت که می‌خواهد در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده آمریکا، ۱۶٫۳ تریلیون دلار برای مبارزه با تغییرات اقلیمی کره زمین، اختصاص دهد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ نظرسنجی‌های مربوط به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، در حالی انجام می‌شود که واشنگتن همچنان درگیر جنگ تجاری با چین، درگیری‌های لفظی با کشور‌های اروپایی، نقض معاهدات بین المللی و اختلافات داخلی مانند مهاجران و پیامد‌های جنگ تجاری بر بخش کشاورزی است. نظرسنجی‌های مربوط به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، در حالی انجام می‌شود که واشنگتن همچنان درگیر جنگ تجاری با چین، درگیری‌های لفظی با کشور‌های اروپایی، نقض معاهدات بین المللی و اختلافات داخلی مانند مهاجران و پیامد‌های جنگ تجاری بر بخش کشاورزی است. به گزارش ریل کلیر پالتیک، براساس جدیدترین نظرسنجی‌ها «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا همچنان در رقابت با کاندیدا‌های دموکرات در جایگاه پایین‌تری قرار دارد. نظرسنجی مشترک دو موسسه «آی‌بی‌دی» و «تی‌آی‌پی‌پی» حاکی از عقب ماندن ۱۲ درصدی ترامپ در رقابت با «جو بایدن» معاون رئیس جمهور پیشین آمریکا است. ترامپ نیز در رقابت با وارن ۴۶ درصد، با سندرز ۴۵ و هریس ۴۶ درصد آرا را از آن خود کرد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
نتایج یک نظرسنجی که به تازگی صورت گرفته، ‌ نشان می‌دهد که ۴۰ درصد از رای‌دهندگان آمریکایی معتقدند که دونالد ترامپ نمی‌تواند در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ پیروز شود. ۴۹ درصد از رای‌هندگان بین ۱۸ تا ۳۴ سال گفته‌اند که فکر نمی‌کنند ترامپ دوباره در انتخابات پیروز شود. تفسیر این نظرسنجی برمبنای جنسیت رای‌دهندگان نشان می‌دهد که ۴۷ درصد از زنان و ۳۳ درصد از مردان احتمال پیروزی ترامپ را بعید دانسته‌اند. برنی سندرز، الیزابت وارن و کاملا هریس، دیگر نامزدهای دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ نیز از ترامپ پیشی گرفته‌اند اما با درصدهایی پایین‌تر. حمایت شرکت‌کنندگان این نظرسنجی از سندرز ۴۹ درصد و از ترامپ ۴۵ درصد بوده است.

به انتهای لیست رسیدید