الیزابت وارن

الیزابت وارن

قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
الیزابت وارن، سناتور از ماساچوست روز دوشنبه گفت که برنی سندرز، سناتور ایالت ورمونت در سال ۲۰۱۸ به وی گفته است: «فکر نمی‌کند در انتخابات ریاست‌جمهوری یک زن بتواند پیروز انتخابات شود». الیزابت وارن، سناتور از ماساچوست روز دوشنبه گفت که برنی سندرز، سناتور ایالت ورمونت در سال ۲۰۱۸ به وی گفته است: «فکر نمی‌کند در انتخابات ریاست‌جمهوری یک زن بتواند پیروز انتخابات شود». وارن گفت: وی باور دارد او و برنی سندرز با یکدیگر دوست هستند و قصد دارند با همکاری یکدیگر ترامپ را شکست دهند. با اظهارات الیزابت وارن، در داخل کارزار انتخاباتی برنی سندرز چند نفر از کارکنان از ادامه همکاری انصراف دادند. فائز شکیر، مدیر کارزار انتخاباتی برنی سندرز حالا از الیزابت وارن می‌خواهد اتهامات خود را تکذیب کند.
همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از عصر ایران مناظره ۶ نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سه شنبه شب در پردیس دانشگاه «دریک» در شهر «دس موینس» ایالت «ایوا» آمریکا با میزبانی شبکه خبری سی‌ان‌ان برگزار شد. محوری‌ترین موضوع این مناظره مساله تشدید تنش در روابط ایالات متحده آمریکا و ایران در پی ترور سردار شهید قاسم سلیمانی بود. جو بایدن نیز با تاکید بر ضرورت بازگشت ایالات متحده آمریکا به برجام، گفت: " من بخشی از آن قرارداد (برجام) بودم، برجام داشت کار می‌کرد و به‌خوبی هم کار می‌کرد. او همچنین با تاکید بر دروغگویی دولت ترامپ درباره ضرورت ترور سردار سلیمانی گفت: «صادقانه بگویم فکر می‌کنم که درباره‌ی حمله به (سردار شهید) قاسم سلیمانی به ما دروغ گفته شد که قرار است به سفارتمان (در عراق) حمله شود.» سناتور الیزابت وارن نیز ضمن انتقاد از اقدامات تنش‌آفرین دولت ترامپ در منطقه از جمله ترور سردار سلمیانی گفت: "من تمام سربازانمان را برخواهم گرداند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، شش کاندیدای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری امریکا سه‌شنبه شب هفتمین و آخرین مناظره انتخاباتی خود را در حالی در شهر «دس موینز» ایالت آیووا برگزار کردند که بیشترین چانه‌زنی‌ها در این مناظره حول محور سیاست خارجی بویژه سیاست خارجی امریکا در خاورمیانه بود. موضوع دیگری که در مناظره سه‌شنبه شب کاندیداهای دموکرات جنجال برانگیز شد، پاسخ کاندیداها به این سؤال بود که آیا یک زن می‌تواند رئیس جمهوری امریکا شود. البته سندرز این موضوع را تکذیب کرد و گفت که چنین حرفی نزده است اما همین مسأله باعث شد موضوع «رئیس جمهوری زن» در مناظره داغ شود. اتفاقا این موضوع هم در مناظره سه‌شنبه شب مطرح شد و بوتیجیج گفت، بزرگترین خطایی که ما می‌توانیم بکنیم، این است که فکر کنیم سیاهپوستان حامی ما هستند و خیال‌مان از این قضیه راحت است. در مجموع شبکه خبری سی ان ان از وارن، بوتیجیج و کلوبوچار به عنوان برندگان مناظره سه‌شنبه شب و از بایدن، سندرز و استیر به عنوان بازندگان مناظره یاد کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- روز‌های و هفته‌های اخیر به شکلی کابوس وار برای دونالد ترامپ طی می‌شوند؛ کابوس استیضاح، تشدید مخالفت‌های افکار عمومی و چالش‌های کنگره. به گزارش به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ گره کور موقعیت «گره کور موقعیت «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا در عرصه سیاست و البته در حوزه افکار عمومی در روز‌های اخیر بیش از پیش پیچیده شده است. تحولات در عرصه سیاست داخلی آمریکا در روز‌ها و هفته‌های اخیر به شدت پیچیده و بغرنج شده است. «میچ مک کانل»، رئیس اکثریت سنای آمریکا هفته اخیر از بررسی طرح کاهش اختیارات جنگی ترامپ در سنا در آینده نزدیک خبر داد. افکار عمومی آمریکا در زمینه عملکرد ترامپ در زمینه‌های اقتصادی، سیاست خارجی، کنگره و … نارضایتی خود را در نظرسنجی‌ها نشان داده‌اند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
نظرسنجی‌های جدید در آیووا نشان می‌دهد که رای‌دهندگان رقابت را بین دو رقیب اصلی کشانده‌اند: جو بایدن و برنی سندرز، سناتور از ورمونت. در این مناظره سناتور برنی سندرز و سناتور الیزابت وارن خواستار خروج نیروهای عملیاتی آمریکا از منطقه خاورمیانه بودند. چه کسی اصلح است؟ مهم‌ترین جنبه این مناظره نیز جایی بود که گاه و بیگاه برنی سندرز و وارن به یکدیگر می‌تاختند. برنی سندرز: سندرز قبول ندارد که به وارن گفته باشد در انتخابات ۲۰۲۰، زنی نمی‌تواند ترامپ را شکست دهد. وارن نیز به‌دلیل حملات حساب شده‌اش به برنی سندرز یکی دیگر از نامزدهای پیروز این مناظره بود.
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
دو سناتور ارشد دموکرات با نگارش نامه‌ای به کمیسیون‌های سنا، خواستار بررسی صحت گزارشی شده‌اند که بر اساس آن «دونالد ترامپ» پیش از انجام ترور سردار سلیمانی در جمع گروهی از مهمانان خود در عمارت تفریحی خود (مارالاگو) به آنها اطلاعاتی مخفیانه درباره خرید و فروش سهام صنایع نظامی آمریکا داده است. او گفته به زودی در این باره خبرهای زیادی خواهند شنید. گفتنی است در پی ترور سردار شهید قاسم سلیمانی در ۳ ژانویه سال جاری (۱۳ روز پیش) و افزایش احتمال بروز درگیری و جنگ بین ایالات متحده آمریکا و ایران، ارزش سهام صنایع نظامی آمریکا شاهد رشد بوده است. بر این اساس ارزش سهام شرکت نظامی «نور تروپ گرومن» شاهد افزایش ۵ درصدی، شرکت «لاکهید مارتین» ۳٫۶ درصد و ارزش سهام شرکت «ریتون» شاهد رشد ۱٫۶ درصدی بوده است. سناتورها از کمیسیون‌های تخصصی سنا خواسته‌اند تا ۱۳ فوریه سال جاری (۴ هفته دیگر) نتایج تحقیقات خود در این زمینه را به آنها اعلام کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
«الیزابت وارن» دیگر نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا نیز علیرغم آنکه به طور مستقیم در خصوص ایران مورد سؤال قرار نگرفت، به طور داوطلبانه خروج ترامپ از برجام را مورد انتقاد قرار داد. ترامپ بیش از یکسال پیش مدعی شد که مفاد برجام ناکافی است و «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس نیز روز گذشته ضمن طرفداری از رویکرد ترامپ گفت: «ما باید توافق ایران را با توافق ترامپ جایگزین کنیم، من موافقم!». رئیس‌جمهور آمریکا نیز بلافاصله بعد از پایان مناظره دموکرات‌ها در پیامی توییتری حرف‌های نخست‌وزیر انگلیس درباره برجام را توییت کرد. وی با تأکید بر اینکه ترامپ اختیارات جنگی ندارد، گفت: «اگر بخواهید به جنگ ایران بروید، باید مجوز اختیارات جنگی داشته باشید. وی ضمن رد ادعاهای ترامپ در توجیه ترور سلیمانی گفت که در خصوص دلیل ترور سپهبد سلیمانی «صادقانه فکر می‌کنم که [ترامپ] آشکارا دروغ گفته است».
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
ترامپ بیش از یکسال پیش مدعی شد که مفاد برجام ناکافی است و «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس نیز روز گذشته ضمن طرفداری از رویکرد ترامپ گفت: «ما باید توافق ایران را با توافق ترامپ جایگزین کنیم، من موافقم!». رئیس‌جمهور آمریکا نیز بلافاصله بعد از پایان مناظره دموکرات‌ها در پیامی توییتری حرف‌های نخست‌وزیر انگلیس درباره برجام را توییت کرد. من بعنوان رئیس‌جمهور (اگر رئیس‌جمهور شوم)، مجددا به این توافق (برجام) بازمی‌گردم». وی ضمن رد ادعاهای ترامپ در توجیه ترور سلیمانی گفت که در خصوص دلیل ترور سپهبد سلیمانی «صادقانه فکر می‌کنم که [ترامپ] آشکارا دروغ گفته است». کلوبوچار در خصوص اینکه در صورتیکه به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا برگزیده شود، نیروهای آمریکایی را از غرب آسیا خارج می‌کند گفت که «بخشی از نیروها را در آنجا» حفظ خواهد کرد.
فارسفارس2 روز قبل
نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در هفتمین مناظره خود تأکید کردند که سیاست‌های ترامپ در قبال ایران، آمریکا را به سمت جنگ سوق می‌دهد. مناظره‌ دموکرات‌ها| سیاست‌های ضدایرانی ترامپ، آمریکا را به سوی جنگ می‌کشاندبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، تشدید تنش‌ها میان ایالات متحده آمریکا و ایران، یکی از محورهای هفتمین مناظره نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا بود و آنطور که شبکه «سی ان ان» گزارش کرده است، نامزدهای دموکرات به اتفاق، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا را مقصر خروج یکجانبه از برجام دانستند و خواستار بازگشت واشنگتن به این توافق شدند. رئیس‌جمهور آمریکا نیز بلافاصله بعد از پایان مناظره دموکرات‌ها در پیامی توییتری حرف‌های نخست‌وزیر انگلیس درباره برجام را توییت کرد. کلوبوچار در خصوص اینکه در صورتیکه به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا برگزیده شود، نیروهای آمریکایی را از غرب آسیا خارج می‌کند گفت که «بخشی از نیروها را در آنجا» حفظ خواهد کرد. وی ضمن رد ادعاهای ترامپ در توجیه ترور سلیمانی گفت که در خصوص دلیل ترور سپهبد سلیمانی «صادقانه فکر می‌کنم که [ترامپ] آشکارا دروغ گفته است».

(ویدئو) دست ندادن الیزابت وارن با برنی سندرز

فراروفرارو2 روز قبل
شب گذشته شش نامزد پیشتاز حزب دموکرات آمریکا در یک مناظره تلویزیونی شرکت کردند. در انتهای این جلسه الیزابت وارن حاضر به دست دادن با برنی سندرز نشد. دلیل این کار برمی گردد به آن جا که الیزابت وارن، سناتور ماساچوست گفته که برنی سندرز، سناتور ایالت ورمونت در سال ۲۰۱۸ به وی گفته است که "فکر نمی‌کند در انتخابات ریاست‌جمهوری یک زن بتواند پیروز انتخابات شود. "در حالی که برنی سندرز می‌گوید چنین سخنی نگفته است، در حالی که اگر چنین چیزی گفته باشد، موجب می‌شود خیلی از دموکرات‌ها از وی فاصله بگیرند.
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
به گزارش عصرایران، محوری‌ترین موضوع این مناظره مساله تشدید تنش در روابط ایالات متحده آمریکا و ایران در پی ترور سردار شهید قاسم سلیمانی بود. جو بایدن نیز با تاکید بر ضرورت بازگشت ایالات متحده آمریکا به برجام، گفت: " من بخشی از آن قرارداد (برجام) بودم، برجام داشت کار می‌کرد و به‌خوبی هم کار می‌کرد. او همچنین با تاکید بر دروغگویی دولت ترامپ درباره ضرورت ترور سردار سلیمانی گفت: «صادقانه بگویم فکر می‌کنم که درباره‌ی حمله به (سردار شهید) قاسم سلیمانی به ما دروغ گفته شد که قرار است به سفارتمان (در عراق) حمله شود.» سناتور الیزابت وارن نیز ضمن انتقاد از اقدامات تنش‌آفرین دولت ترامپ در منطقه از جمله ترور سردار سلمیانی گفت: "من تمام سربازانمان را برخواهم گرداند. __________________________بیشتر بخوانید: ترور «سردار سلیمانی» در کانون بحث‌های انتخاباتی آمریکا «ان‌بی‌سی»: ترامپ دستور ترور سردار سلیمانی را ۷ ماه پیش صادر کرده است____________________________
ایلناایلنا2 روز قبل
سناتور ایالت ورمانت گزارش‌ها مبنی بر این‌که وی طی دیداری خصوصی با سناتور ایالت ماساچوست، گفته که یک زن نمی‌تواند رئیس‌جمهور شود را رد کرد. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی کنگره آمریکا، «برنی سندرز»، سناتور ایالت ورمانت، شامگاه گذشته -‌سه‌شنبه- گزارش‌ها مبنی بر این‌که وی طی دیداری خصوصی با «الیزابت وارن»، سناتور ایالت ماساچوست، گفته که یک زن نمی‌تواند رئیس‌جمهور شود را رد کرد. وی شامگاه گذشته طی مناظره انتخاباتی در آیووا گفت که هرگز چنین چیزی را بر زبان نیاورده است. سندرز گفت: «کسانی که مرا می‌شناسند، می‌دانند که نسبت دادن این حرف به من قابل‌درک نیست و من گمان نمی‌کنم که زنی نتواند رئیس‌جمهور شود». وارن در واکنش به اظهارات سندرز گفت: «برنی دوست من است و من اینجا نیامده‌ام که با او دعوا کنم».
جام نیوزجام نیوز2 روز قبل
همه آنها از ترور سپهبد قاسم سلیمانی در اوایل ماه جاری انتقاد و این سوال را مطرح کرده‌اند که آیا ترامپ برای مدیریت تبعات این حمله، استراتژی مشخصی دارد یا نه. آن‌ها همچنین صداقت دولت ترامپ در توجیه ترور سردار سلیمانی را زیر سوال برده‌اند. سناتور وارن گفت او برای اقدام نظامی از کنگره مجوز خواهد خواست - مگر در مواردی که خطر قریب الوقوع باشد. این قطعنامه مانع اقدام بیشتر نظامی ترامپ خواهد شد. دمکرات‌ها که از توضیح دولت در مورد توجیه ترور سپهبد قاسم سلیمانی راضی نشده‌اند به دولت فشار آورده‌اند اطلاعاتی بیشتری دهد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 روز قبل
وارن گفت وی باور دارد او و برنی سندرز با یکدیگر دوست هستند و قصد دارند با همکاری یکدیگر ترامپ را شکست دهند. با اظهارات الیزابت وارن، در داخل کارزار انتخاباتی برنی سندرز چند نفر از کارکنان از ادامه همکاری انصراف دادند. اظهارات وارن نمایانگر یک شکاف شگفت‌انگیز در روابط وارن و برنی سندرز است؛ چراکه پیش از این روابط این دو تا حد زیادی صمیمی و سودمند بود. فائز شکیر، مدیر کارزار انتخاباتی برنی سندرز حالا از الیزابت وارن می‌خواهد اتهامات خود را تکذیب کند. پولیتیکو اخیرا گزارش داده است که برخی از نیروهای داوطلب برنی سندرز گفته‌اند که قصد دارند وارد جبهه وارن شوند و برای او فعالیت کنند.
ایسناایسنا3 روز قبل
سناتور آمریکایی و کاندیدای انتخابات ۲۰۲۰ این کشور، از اقدامات مداخله‌جویانه دولت ترامپ در امور ایران انتقاد کرد. به گزارش ایسنا، الیزابت وارن، سناتور آمریکایی و کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهور آمریکا در سال ۲۰۲۰، در پی اظهارات مداخله‌جویانه مقامات آمریکایی درباره برخی تجمعات چند شب گذشته تهران که به دنبال حادثه مورد هدف قرار گرفتن غیرعمد هواپیمای مسافربری اوکراینی در ایران برگزار شدند، در پیامی توییتری نوشت: من از حق مردم ایران برای اعتراض مسالمت‌آمیز علیه حکومتشان حمایت می‌کنم. اما موضوع ما نیستیم. ما باید از آن‌ها از جمله از طریق لغو کردن ممنوعیت [سفر] مسلمانان، حمایت کنیم نه این که برای تغییر حکومت طرح‌ریزی کنیم یا به گونه‌ای نابخردانه برای یک جنگ خطر کنیم. انتهای پیام
ایلناایلنا3 روز قبل
سناتور آمریکایی به اعتراض‌های اخیر در ایران واکنش نشان داد و گفت: ما باید از مردم ایران از طریق راه‌هایی مانند برداشتن ممنوعیت سفر مسلمانان به آمریکا حمایت کنیم. به گزارش ایلنا، «الیزابت وارن» سناتور دموکرات در واکنش به ناآرامی‌های اخیر در ایران در توئیتر خود نوشت: من از حق مردم ایران برای اعتراض علیه دولتشان حمایت می‌کنم. اما این موضوع وظیفه ما نیست. ما باید از آنها از طریق راه‌هایی مانند برداشتن ممنوعیت سفر مسلمانان به آمریکا حمایت کنیم، نه اینکه در جهت مهندسی تغییر نظام تلاش کنیم و خطر جنگ را بالا ببریم.
ایلناایلنا3 روز قبل
سناتور ایالت ماساچوست گزارش‌ها را مبنی بر این‌که سناتور ایالت ورمانت در سال ۲۰۱۸ به او گفته یک زن نمی‌تواند در انتخابات پیروز شود، تایید کرد. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، «الیزابت وارن»، سناتور ایالت ماساچوست، روز گذشته -‌دوشنبه- گزارش‌ها مبنی بر این‌که «برنی سندرز»، سناتور ایالت ورمانت در سال ۲۰۱۸ به او گفته یک زن نمی‌تواند در انتخابات پیروز شود را تایید کرد. پیشتر سی‌ان‌ان گزارش داده بود که این دو رقیب با یکدیگر دیدار کرده و طی این ملاقات سندرز به وارن گفته که به نظرش یک زن نمی‌تواند «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، را شکست دهد. وارن اما تاکید کرد که طی دیدار دوساعته‌شان در دسامبر ۲۰۱۸، سندرز چنین حرفی به او زده است. وارن گفت: «من گمان می‌کردم یک زن می‌تواند برنده شود، اما او مخالف بود.» سندرز در واکنش گفته بود که گزارش سی‌ان‌ان «مضحک» است.

درباره برنی سندرز

7+
ایرناایرنا4 روز قبل
عصر ایرانعصر ایران5 روز قبل
نامزد میلیاردر انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا اعلام کرد حاضر است دارایی خود را برای بیرون راندن دونالد ترامپ از کاخ سفید هزینه کند. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مایکل بلومبرگ، یکی از نامزد‌های حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، به خبرگزاری رویترز گفت حاضر است ثروتش را برای شکست دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، هزینه کند. بلومبرگ که نشریه فوربز نام بلومبرگ را به عنوان هشتمین ثروتمند آمریکایی در فهرست خود آورده است، گفت: "اولویت خلاصی از شر دونالد ترامپ است. من همه پولم را برای خلاص شدن از او خرج می‌کنم. چه خوشتان بیاید چه نه، بدون جذب جمهوری‌خواهان میانه‌رو نمی‌توان در انتخابات پیروز شد.
برترین‌هابرترین‌ها5 روز قبل
ایرنا: مایکل بلومبرگ نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا گفت که آماده است بخش زیادی از ثروت کلانش را در راه رقابت انتخاباتی با دونالد ترامپ و اخراج او از کاخ سفید هزینه کند. به گزارش روز یکشنبه خبرگزاری رویترز از تگزاس، ‌ بلومبرگ در عین حال انتقاد رقبایش مبنی بر تلاش برای خرید انتخابات آمریکا را رد کرد. او گفته است که همه ثروتش را برای کم کرد شر ترامپ هزینه می‌کند. وی در عوض یک کارزار تبلیغاتی را برپا می‌کند تا آرایی را در رقابت‌های بعدی همچون رقابت تگزاس کسب کند. مارکو مونتی مایر فردی که در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ به ترامپ رای داده بود، گفت: بلومبرگ بهتر از ترامپ است.
ایلناایلنا5 روز قبل
شش نامزد حزب دموکرات برای شرکت در هفتمین دور از مناظره انتخابات ریاست‌جمهوری دعوت شده‌‌اند. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری شینهوا، شش نامزد حزب دموکرات برای شرکت در هفتمین دور از مناظره انتخابات ریاست‌جمهوری دعوت شده‌‌اند. این خبر را کمیته ملی حزب دموکرات روز گذشته -‌شنبه- اعلام کرد. «جو بایدن»، معاون رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، «الیزابت وارن»، سناتور ایالت ماساچوست، «پیت بودجج»، شهردار ساوث بند، «برنی سندرز»، سناتور ایالت ورمانت، «ایمی کلوبشار»، سناتور ایالت مینه‌سوتا و «تام استیر»، میلیاردر آمریکایی بناست در این مناظره شرکت کنند. به گزارش سی‌ان‌ان، طی این مناظره، سندرز و بایدن در مرکز خواهند ایستاد؛ وارن در سمت چپ بایدن خواهد ایستاد و استیر نیز در سمت راست سندرز.
ایسناایسنا5 روز قبل
در نظرسنجی تازه‌ای مشخص شد که میزان محبوبیت جو بایدن در میان رای دهندگان سیاهپوست آمریکایی بیشتر است. به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه هیل، در نظرسنجی اخیر روزنامه واشنگتن پست و موسسه ملی نظرسنجی ایپسوس مشخص شد که ۴۸ درصد از رای دهندگان سیاه پوست آمریکایی که مایل به رای دادن به یک کاندیدای دموکرات هستند، جو بایدن، معاون باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق ایالات متحده را کاندیدای اصلی خود می‌دانند. سناتورها برنی سندرز و الیزابت وارن نیز در مقام‌های دوم و سوم با ۲۰ و ۹ درصد آرا قرار دارند. کلیفورد یانگ، رئیس روابط عمومی موسسه ایپسوس گفت: این یک سورپرایز است که جو بایدن چنین محبوبیتی دارد. نظرسنجی ما مشخص کرد که شش نفر از ۱۰ آمریکایی بر این باور است که رئیس جمهوری بعدی آمریکا باید سیاست‌های باراک اواما را ادامه دهد و بایدن در رقابت‌های انتخاباتی دقیقا چنین وعده‌ای را داده است.
ایلناایلنا5 روز قبل
یک نظرسنجی نشان از آن دارد که معاون رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا در میان رای‌دهندگان سیاه‌پوست دست بالا را دارد. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی کنگره آمریکا، یک نظرسنجی نشان از آن دارد که «جو بایدن»، معاون رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، در میان رای‌دهندگان سیاه‌پوست دست بالا را دارد. براساس آخرین نظرسنجی مشترک روزنامه واشنگتن پست و موسسه ایپسوس، ۴۸ درصد از رای‌دهندگان سیاه‌پوست که به دموکرات‌ها رای می‌دهند، بایدن را به‌عنوان نامزد اصلی خود مدنظر دارند. «کلیفورد یانگ»، رئیس مؤسسه ایپسوس گفت: «چندان مایه تعجب نیست که بایدن چنین پیشتاز است». وی افزود: «بنا به نظرسنجی‌های ما بیش از شش نفر از هر ۱۰ سیاه‌پوست آمریکایی معتقدند که رئیس‌جمهوری بعدی این کشور باید راه باراک اوباما را ادامه دهد و کارزار بایدن به‌خوبی اثبات کرده که چنین تصمیمی دارد».
تسنیمتسنیم5 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، نظرسنجی انجام شده توسط واشنگتن پست و موسسه ایپسوس حاکی است که جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا حمایت ۴۸ درصد رای دهندگان سیاه پوست را برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در اختیار دارد. بر اساس این گزارش، برنی سندرز سناتور دموکرات ایالت ورمونت و الیزابت وارن سناتور دموکرات ایالت ماساچوست نیز به ترتیب ۲۰ و ۹ درصد آرا سیاه پوستان را در اختیار دارند. کلیفورد یانگ رئیس موسسه نظرسنجی ایپسوس در این باره گفت: این واقعا عجیب است که بایدن این مقدار زیاد نسبت به سایر نامزدها پیشتاز است. نظرسنجی ما نشان می‌دهد که بیش از ۶۰ درصد سیاه پوستان آمریکایی بر این باورند که رئیس جمهور بعدی آمریکا باید سیاست‌های باراک اوباما را ادامه دهد و کارزار انتخاباتی بایدن دقیقا همین وعده را داده است. انتهای پیام/
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 روز قبل
براساس این نظرسنجی ۴۴ درصد از مردم آمریکا با این موضوع مخالف بودند. نظرسنجی مشترک «پولیتیکو» و «مورنینگ کانسولت» نیز نشان می‌دهد، ۵۶ درصد افکار عمومی ترامپ را فردی نامحبوب توصیف کرده‎اند. *عقب ماندن ترامپ از رقبای دموکرات در دو ایالت ویسکانسین و نوادابراساس نظرسنجی «فاکس نیوز»، رسانه حامی ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در دو ایالت «ویسکانسین» و «نوادا»، از رقبای دموکرات خود در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا عقب مانده است. براساس نظرسنجی مشترک «اکونومیست» و «یو گاو» نیز ۵۴ درصد مردم آمریکا اعلام کردند از عملکرد ترامپ در زمینه‌های مختلف ناراضی هستند. میزان رضایتمندی مردم آمریکا از عملکرد ترامپ، در سه نظرسنجی مذکور به ترتیب ۴۳، ۴۸ و ۴۳ درصد بوده است.
همشهریهمشهری1 هفته قبل
جو بایدن در سخنرانی انتخاباتی اخیر خود از سیاست خارجی دانلد ترامپ در کشاندن آمریکا به آستانه یک جنگ بزرگ با ایران به شدت انتقاد کرد و برنی سندرز هم بلافاصله پای محدود کرده دامنه اختیار و قدرت رئیس جمهوری آمریکا را برای آغاز یک جنگ دیگر پیش کشید. دیگر نامزدهای حزب دمکرات هم به نوعی در سخنان خود در چند روز گذشته به بحث سیاست خارجی به ویژه شیوه کنار آمدن با قدرت ایران اشاره کردند. ترامپ که پیش‌تر بارها تهدید کرده بود اگر ایران به هر شهروند یا دارایی ایران در هر نقطه دنیا حمله کند به شدیدترین شکل ممکن پاسخ می‌گیرد، شامگاه چهارشنبه به وقت ایران آشکارا از مواضع پیشین عقب نشست و به نوعی دست دوستی سمت ایران دراز کرد. مهم‌ترین تهدید او افزایش تحریم‌های اقتصادی بود که «تا وقتی ایران رفتار خود را تغییر دهد، ادامه خواهد یافت.» هر چند دیگر تحریمی وجود ندارد که تا امروز بر اقتصاد ایران اعمال نشده باشد. سندرز با ۱۴ درصد دوم شد، وارن با ۱۱ درصد در رده سوم ایستاد و پیت بوتجیج هم با فقط شش درصد در جایگاه چهارم قرار گرفت.
همشهریهمشهری1 هفته قبل
سناتور الیزابت وارن، نماینده ایالت ماساچوست در مجلس سنای آمریکا، از نامزدهای پیشگام حزب دموکرات برای انتخابات آینده ریاست‌جمهوری آمریکا است که سوم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان ۱۳۹۹) برگزار می‌شود. الیزابت وارن که استاد حقوق دانشگاه هاروارد بود و یکی از تاثیرگذارترین استادان در حوزه حقوق تجاری شمرده می‌شد، در سال ۲۰۱۳ به عنوان سناتور ایالت ماساچوست انتخاب شد. او منتقد سرسخت دونالد ترامپ و از نامزدهای پیشرو یا جناح چپ حزب دموکرات در انتخابات ۲۰۲۰ است و در نظرسنجی‌های گوناگون اغلب در میان سه نامزد رده اول حزب دموکرات در انتخابات مقدماتی برای تعیین نامزد حزب برای انتخابات رئیس‌جمهوری آینده قرار داشته است. از جمله وعده‌های مهم انتخاباتی او پوشش همگانی بیمه بهداشت و درمان برای آمریکاییان است. Carlo Allegri/Reuters
رکنارکنا1 هفته قبل
از سوی دیگر، بسیاری از مقامات کشور‌ها و به ویژه مقامات آمریکایی واکنش نشان دادند. یان استولتنبرگ، دبیر کل ناتو، ضمن اشاره به حملات موشکی ایران به پایگاه‌های آمریکا در عراق از دوطرف درگیری خواسته از «از انجام اقدامات خشونت‌‌آمیز بیشتر خودداری کنند.» روزنامه القدس العربی نوشت: ایران اعلام کرد که پایگاه عین الأسد آمریکا در عراق را با حمله موشکی خود منهدم کرده است. خبرگزاری اسپوتنیک عربی اعلام کرد: حمله به مهمترین پایگاه نیروهای آمریکایی در غرب عراق؛ ایران مسئولیت آن را پذیرفت. روسیاالیوم نیز این تیتر را برای انعکاس خبر واکنش به ترور شهید سلیمانی انتخاب کرد: ایران در واکنش به ترور سلیمانی پایگاه عین الأسد را هدف حملات موشکی خود قرار داد.
جام نیوزجام نیوز1 هفته قبل
از سوی دیگر، بسیاری از مقامات کشور‌ها و به ویژه مقامات آمریکایی واکنش نشان دادند. یان استولتنبرگ، دبیر کل ناتو، ضمن اشاره به حملات موشکی ایران به پایگاه‌های آمریکا در عراق از دوطرف درگیری خواسته از «از انجام اقدامات خشونت‌‌آمیز بیشتر خودداری کنند.» «محمود الزهار» عضو دفتر سیاسی جنبش فلسطینی حماس اعلام کرد، اینکه حماس پایگاه آمریکا را هدف می‌گیرد اما واشنگتن جرأت ندارد کلمه‌ای حرف بزند نشان‌دهنده ضعف آمریکاست. روزنامه القدس العربی نوشت: ایران اعلام کرد که پایگاه عین الأسد آمریکا در عراق را با حمله موشکی خود منهدم کرده است. خبرگزاری اسپوتنیک عربی اعلام کرد: حمله به مهمترین پایگاه نیروهای آمریکایی در غرب عراق؛ ایران مسئولیت آن را پذیرفت.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، دموکراتهای مجلس نمایندگان آمریکا امروز پنجشنبه درباره قطعنامه قدرت و اختیارات جنگی رای گیری خواهند کرد که هدف اصلی از ارائه آن محدودکردن قدرت و اختیارات دونالد ترامپ برای اقدام نظامی علیه ایران است. بامداد جمعه سیزدهم دی ماه شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس و همراهانشان در حمله پهپادی آمریکا در نزدیکی فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند. دموکراتها طی روزهای اخیر بارها ناامیدی و نگرانی خود را درباره طرح و برنامه‌های ترامپ در قبال ایران اعلام کرده‌‌اند. نگرانی‌ها ما به واسطه اعلامیه ترامپ در خصوص قدرت و اختیارات جنگی و همین طور توضیحات مختصر دولت برطرف نشده است. قطعنامه مجلس نمایندگان آمریکا ترامپ را مجبور خواهد کرد تا به اقدامات خصمانه علیه ایران پایان دهد مگر اینکه کنگره اجازه جنگ یا اقدام برای از بین بردن هرگونه تهدید قریب الوقوعی را به او بدهد.

به انتهای لیست رسیدید