امام جمعه

امام جمعه

مهرمهر45 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، اکبر رحمتی در جلسه شورای اداری که عصر دوشنبه با حضور حجت الاسلام سعیدی امام جمعه این بخش برگزار شد اظهارداشت: برگزاری انتخابات سالم، قانونی و با مشارکت گروههای مختلف جامعه از جمله راهکارهای هم افزایی و حفظ وحدت در کشور است و همه ما موظفیم در این مسیر تلاش کنیم. رحمتی با تاکید بر لزوم هماهنگی تمامی نهادهای دولتی و عمومی در برگزاری انتخابات آینده تصریح کرد: بر اساس قانون، هرگونه استفاده از اموال دولتی و یا تریبون‌های عمومی و عنوان‌های اداری برای تبلیغ و یا علیه هر یک از داوطلبان انتخابات ممنوع است. بخشدار دشتابی با اشاره به فرا رسیدن ایام دهه مبارک فجر بر لزوم تکمیل پروژه‌های آماده افتتاح در این بخش تاکید کرد و یادآورشد: اطلاع رسانی از خدمات ارائه شده و حرکت در مسیر خواسته‌های مردم از جمله برنامه هایی است که موجب افزایش مشارکت در عرصه‌های مختلف می‌شود. وی همچنین در این جلسه بر لزوم پیگیری پروژه‌ها و اعتبارات عمرانی بخش از ادارات و نهادهای شهرستانی و استانی و جلب مشارکت بخش خصوصی به منظور سرمایه گذاری تاکید کرد. در ابتدای این جلسه روسا و نمایندگان ادارات بخش دشتابی گزارشی از ظرفیت‌ها و مسایل و مشکلات این بخش ارائه کردند.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
ایسنا/خوزستان نماینده ولی فقیه در خوزستان امروز، ۱۸ آذرماه از نیروگاه رامین اهواز بازدید کرد. وی افزود: خدماتی که مجموعه نیروگاه رامین در خوزستان ارائه می‌کند، یکی از مصادیق خدمت به خلق است. موسوی فرد عنوان کرد: نکاتی در خصوص برخی از مسایل در مجموعه نیروگاه رامین اهواز وجود دارد که تلاش خواهیم کرد تا این مطالبات برطرف و مشکلات حل شود. به گزارش ایسنا، امروز، ۱۸ آذرماه امام جمعه اهواز از بخش‌های مختلف نیروگاه بازدید و از نزدیک مشکلات کارگران و نیروهای مختلف نیروگاه را بررسی کرد. همچنین در این بازدید در نشست با مدیرعامل و هیات مدیره نیروگاه رامین، آخرین وضعیت نیروگاه و موانع پیش روی آن‌ها ارایه شد.
مهرمهر2 ساعت قبل
وی اضافه کرد: اگر تولیدات کشاورزی این ۴۰ سال انقلاب را با همدیگر مقایسه کنید متوجه می‌شوید که به پیشرفت خوبی رسیده‌ایم ولی مطلوب نیست. اورانی با تاکید بر بهره مندی از ظرفیت نخبگان کشور، استفاده از تولیدات شرکت‌های دانش بنیان برای تولید محصولات کشاورزی و ایجاد ظرفیت افزوده، بیان کرد: باید مسئولان به سمتی حرکت کنند که نخبگان کشور را که ۱۰ سال از زمان ما جلوتر هستند درک کنند و با شجاعت بیشتری از محصولات شرکت‌های دانش بنیان و از ظرفیت نخبگان کشور استفاده کنند. اورانی با اشاره به سهم ۶۰ میلیون دلاری استان خراسان رضوی از صادرات پسته بیان کرد: پسته ما از خراسان رضوی خارج و در کرمان به نام این استان در حال صادرات است و ارزش افزوده آن نصیب کرمان می‌شود. مدیر جهاد کشاورزی خراسان رضوی با اظهار اینکه برخی از افرادی که مسئولیت قبول کرده‌اند باید شجاعت داشته باشند، گفت: نمی‌شود از داخل آب رد شد بدون آنکه پایمان خیس شود. وی افزود: باید مسئولان موانع تولید را بردارند و و از همه نخبگان سیاسی و فرهنگی دعوت می‌کنیم در این شهرستان سرمایه گذاری کنند.
مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمدباقر محمدی لائینی شامگاه دوشنبه در دیدار رئیس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی کشوربا اشاره به اهمیت رونق تولید و اقتصاد مقاومتی در تقویت زیرساخت‌های اقتصادی گفت: باید تلاش شود کشور از اقتصاد تک محصولی و تحت انقیاد نفت رهایی یابد. امام جمعه ساری تقویت اقتصاد داخلی منهای نفت را ضروری دانست و افزود: باید با توجه به منا بع و توان داخلی کشور و تامین و توزیع عادلانه ثروت رونق اقتصادی را در کشورعملیاتی کرد. وی با تاکید بر بیمار بودن اقتصاد کشور، وابستگی به نفت را یکی از مشکلات اساسی دانست و با اشاره به اهمیت توسعه اقتصاد در شرایط تحریم گفت: اگرچه تحریم‌ها بسیار ظالمانه و غیر انسانی است ولی باید با توجه به امکانات و توانایی‌های داخلی به قله‌های پیشرفت اقتصادی دست یابیم. حجت الاسلام لایینی اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد برکت را در رفع محرومیت‌ها و محدودیت‌های اقتصادی کشور ستودنی خواند و با اشاره به فعالیت‌های این بنیاد در رفع مشکلات کارخانه نساجی مازندران برنامه‌ریزی برای دیگر واحدهای راکد و غیر اقتصادی استان را خواستار شد. امام جمعه ساری اشتغال را در دغدغه اساسی نیروهای جوان و آینده‌ساز کشور دانست و بر لزوم سرمایه گذاری بنیاد برکت در این زمینه تاکید کرد.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
امام جمعه موقت شهرستان ورامین: گفت: اگر درست از ظرفیت‌های دشت ورامین بهره برداری شود در سطح کشور و در بسیاری از حوزه‌ها پاسخگوی نیازهای صنعت و تولید هستیم. حجت الاسلام محمودی خاطرنشان کرد: مجموعه وزارت دفاع در خصوص کارخانجات در این منطقه قدم‌های موثری برداشته است ولی آن عقب ماندگی تاریخی شهرستان‌ ورامین و منطقه با این مسائل جبران نمی‌شود. در گذشته درخواست‌هایی را محضر امیر حاتمی وزیر محترم دفاع تقدیم شده و آقای وزیر هم دستوراتی را داده‌اند. وی اظهار کرد: در حقیقت منطقه نیازمند حرکتی جهادی است. اگر درست از ظرفیت‌های این منطقه بهره برداری شود در سطح کشور در بسیاری از حوزه‌ها پاسخگوی نیازهای صنعت و تولید هستیم.
مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمد مخبر شامگاه دوشنبه در دیدار با امام جمعه ساری اظهار داشت: در تقایلی که با دشمن داریم باید دشمن را گوشه رینگ بریم ولی در مسئله معیشت نقطه ضعف داریم. وی افزود: وسعت گیلان مازندران و گلستان به اندازه هلند است و میزان بازندگی در این سه استان بالای هزار میلمتر در سال است که از هلند بیشتر است ولی هلند ۹۵ میلیارد دلار در آمد دارد یعنی چند برابر صادرات نفت در ایران ولی فقط ۲۰۰ میلیون دلار درآمد از این استان داریم. مخبر گفت: ما فکر می‌کنیم فقط پالایشگاه و پتروشیمی مشکل ما را حل می‌کند ولی حرکت کشور روی همین بنگاه‌های خرد و کوچک است زیرا همه سرمایه برای مردم است و ما فقط تسهیل کننده هستیم. وی افزودافزود جنگ جنگ اقتصادی است و همه خواص کشور باید بسیج شوند و مردم رو برای مقابله با این جنگ به وسط میدان بیاورند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین3 ساعت قبل
پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان نماینده ولی فقیه در خوزستان امروز، ۱۸ آذرماه از نیروگاه رامین اهواز بازدید کرد. وی افزود: خدماتی که مجموعه نیروگاه رامین در خوزستان ارائه می‌کند، یکی از مصادیق خدمت به خلق است. موسوی فرد عنوان کرد: نکاتی در خصوص برخی از مسایل در مجموعه نیروگاه رامین اهواز وجود دارد که تلاش خواهیم کرد تا این مطالبات برطرف و مشکلات حل شود. به گزارش ایسنا، امروز، ۱۸ آذرماه امام جمعه اهواز از بخش‌های مختلف نیروگاه بازدید و از نزدیک مشکلات کارگران و نیروهای مختلف نیروگاه را بررسی کرد. همچنین در این بازدید در نشست با مدیرعامل و هیات مدیره نیروگاه رامین، آخرین وضعیت نیروگاه و موانع پیش روی آن‌ها ارایه شد.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام؛ مراسم تودیع و معارفه فرمانده جدید سپاه ناحیه سیروان‌ عصر امروز با حضور سردار جمال شاکرمی، فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام و امام جمعه و مسئولان ادارات و نهادهای نظامی و دولتی و بسیجیان شهرستان سیروان برگزار شد. وی با اشاره به مواضع رهبر معظم انقلاب درزمینهٔ موضوع سهمیه‌بندی بنزین افزود: رهبر معظم انقلاب بیان داشتند که بنده کارشناس نیستم و در این زمینه تخصص ندارم لیکن از سران قوا که تصمیم گرفته‌اند حمایت می‌کنم. وی افزود: نصرت الهی، هوشمندی رهبر انقلاب و حضور مردم درصحنه رمز موفقیت ما است، ما باید این بیانات رهبری را سرلوحه کار خود قرار داده و راه را به آنان نشان دهیم که ما در این موضوع اخیر این کار را کردیم. شاکرمی با اشاره به ویژگی‌های یک فرمانده خوب پرداخت و گفت: فرمانده باید کسی باشد که مردم‌داری و خدمت به مردم را بلد باشد و در بین مردم باشد. در پایان از زحمات سرهنگ پاسدار احمد اورنگ؛ تقدیر و طی حکمی فرمانده جدید سپاه ناحیه سیروان جناب سرهنگ حجت ولی زاده را معرفی کرد.
مازن آنلاینمازن آنلاین4 ساعت قبل
نماینده ولی فقیه در مازندران: پیام مازند - ساری - نماینده ولی فقیه در مازندران بر لزوم توانمندسازی اقشار کم درآمد و مستضعف از طریق توزیع عادلانه ثروت تاکید کرد و گفت: تقویت اقتصاد بدون نفت ضروری است. به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمدباقر محمدی لائینی شامگاه دوشنبه در دیدار رئیس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی کشوربا اشاره به اهمیت رونق تولید و اقتصاد مقاومتی در تقویت زیرساخت‌های اقتصادی گفت: باید تلاش شود کشور از اقتصاد تک محصولی و تحت انقیاد نفت رهایی یابد. امام جمعه ساری تقویت اقتصاد داخلی منهای نفت را ضروری دانست و افزود: باید با توجه به منا بع و توان داخلی کشور و تامین و توزیع عادلانه ثروت رونق اقتصادی را در کشورعملیاتی کرد. وی با تاکید بر بیمار بودن اقتصاد کشور، وابستگی به نفت را یکی از مشکلات اساسی دانست و با اشاره به اهمیت توسعه اقتصاد در شرایط تحریم گفت: اگرچه تحریم‌ها بسیار ظالمانه و غیر انسانی است ولی باید با توجه به امکانات و توانایی‌های داخلی به قله‌های پیشرفت اقتصادی دست یابیم. امام جمعه ساری اشتغال را در دغدغه اساسی نیروهای جوان و آینده‌ساز کشور دانست و بر لزوم سرمایه گذاری بنیاد برکت در این زمینه تاکید کرد.
مهرمهر5 ساعت قبل
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران یادآور شد: آنها در این پادگان عیش و نوش خودشان را می‌کردند، سردمداران رژیم در این منطقه حضور داشتند ولی این منطقه در محرومیت مطلق قرار داشت و هیچ‌گونه توجهی نداشتند. محمودی خاطر نشان کرد: مجموعه وزارت دفاع در خصوص کارخانجات در این منطقه قدم‌های موثری برداشته است ولی آن عقب ماندگی تاریخی شهرستان‌ ورامین و منطقه با این مسائل جبران نمی‌شود، در گذشته درخواست‌هایی به وزیر دفاع تقدیم شده و آقای وزیر هم دستوراتی را داده‌اند. امام جمعه موقت شهرستان ورامین افزود: این درخواست‌ها در مورد انتقال برخی پادگان‌ها به منطقه، احداث کارخانجات جدید به خصوص صنایع تبدیلی در شهرستان و با توجه به اینکه دشت ورامین بهترین گوجه، ماهی، میوه جات، سبزیجات، گوشت و دام در این دیار تولید و کشت می‌ شود، باید مورد پیگیری و دستورات لازمی قرار بگیرد. وی به ادامه درخواست‌های مطرح شده اشاره کرد و افزود: احداث صنایع بسته بندی، صنایع و کارخانجات صنعتی، تولید انواع کنسرو‌ها و … مواردی هستند که به صورت کارخانجات صنایع تبدیلی در این دیار باید احداث شوند، لذا از وزیر دفاع درخواست شد که با توجه به ظرفیت هایی که وزارتخانه دارد و با حمایت‌ها و پشتیبانی‌های که مسئولین منطقه خواهند داشت و با یک روحیه جهادی و انقلابی در این منطقه کار شود. رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران اظهار کرد: در حقیقت منطقه نیازمند حرکتی جهادی است، اگر درست از ظرفیت‌های این منطقه بهره برداری شود در سطح
مازن آنلاینمازن آنلاین5 ساعت قبل
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام: پیام مازند - ساری -رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام گفت: بنگاه‌های خرد و کوچک حلال اقتصاد کشور بوده و باید تقویت شوند. به گزارش خبرنگار مهر، محمد مخبر شامگاه دوشنبه در دیدار با امام جمعه ساری اظهار داشت: در تقایلی که با دشمن داریم باید دشمن را گوشه رینگ بریم ولی در مسئله معیشت نقطه ضعف داریم. وی افزود: وسعت گیلان مازندران و گلستان به اندازه هلند است و میزان بازندگی در این سه استان بالای هزار میلمتر در سال است که از هلند بیشتر است ولی هلند ۹۵ میلیارد دلار در آمد دارد یعنی چند برابر صادرات نفت در ایران ولی فقط ۲۰۰ میلیون دلار درآمد از این استان داریم. مخبر گفت: ما فکر می‌کنیم فقط پالایشگاه و پتروشیمی مشکل ما را حل می‌کند ولی حرکت کشور روی همین بنگاه‌های خرد و کوچک است زیرا همه سرمایه برای مردم است و ما فقط تسهیل کننده هستیم. وی افزودافزود جنگ جنگ اقتصادی است و همه خواص کشور باید بسیج شوند و مردم رو برای مقابله با این جنگ به وسط میدان بیاورند.
مهرمهر5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام تقی روحانی ظهر دوشنبه در جلسه هماهنگی ستاد بزرگداشت ۹ دی در دفتر امام جمعه برگزار با اشاره به اینکه حماسه ۹ دی سال ۸۸ محصول دشمن‌شناسی و حضور به موقع مردم در صحنه بود، اظهار کرد: مردن با بصیرت و دشمن شناسی وارد میدان عمل شده و توطئه دشمن را خنثی کردند. وی حماسه ۹ دی، نماد عزت، استقلال و بصیرت مردمی دانست و گفت: ملت ایران برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ایستاده و با صدای رسا اعلام کردند که اگر دشمن در برابر دین آنها بایستد در برابر تمام دنیای آنها خواهند ایستاد. امام جمعه رودسر در ادامه با بیان اینکه نهم دی ماه نمایش بلوغ اجتماعی و سیاسی، شاخص مرزبندی بین جبهه حق و باطل و تجلی اقتدار ملی و سیاسی تمامی مردم ایران بود، ادامه داد: ملت با حضور گسترده در راهپیمایی ۹دی توطئه دشمنان را خنثی کردند. حجت الاسلام روحانی با تأکید بر اینکه دشمن از عدم بصیرت عده‌ای در داخل برای رسیدن به منافع خود استفاده می‌کند، تصریح کرد: فتنه ۸۸ و آبان ۹۸ در راستای همین سوء استفاده دشمن از بی بصیرتی برخی بودک که متاسفانه منجر به وقوع اغتشاشات و خسارت فراوان به کشور شد. وی با بیان اینکه در فتنه ۹۸ دشمن به بهانه افزایش قیمت بنزین زمینه اغتشاشات را فراهم کرد، اظهار کرد: نباید اجازه دهیم برخی رفتارها و گفتارها زمینه سوء استفاده دشمن را فراهم کند.
تسنیمتسنیم6 ساعت قبل
فاتحی ادامه داد: این یک پروژه بزرگ است که اگر انجام شود در مدت یکسال خطوط اصلی را به هم وصل می‌کنیم و در زمان قطعی آب مدیریت آن امکان‌پذیر است. وی ادامه داد: در بحث مدیریت مصرف‌‌، بحث جداسازی آب شرب از فضای سبز در دستور اجرا است تا شهرداری از پساب فاضلاب برای آبیاری فضای سبز استفاده کنند‌. سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان یزد با بیان اینکه در حوزه مدیریت مصرف آب، فرهنگ سازی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، در ارتباط با ضرورت اجرای فاضلاب خاطرنشان کرد: جمعیت استان نسبت به ۲۰ سال گذشته ۴ برابر شده و در کنار آن صنایعی داریم که پساب آن‌ها خطرناک است و سبب آلودگی سفره‌های زیر‌زمینی می‌شود. وی با تاکید بر اینکه یزد دو گنجینه آب دارد که اگر این دو گنجینه آلوده شوند دیگر تامین آب امکان‌پذیر نیست گفت: کشورهای پیشرفته به سمتی رفتند که از پساب و آب خاکستری استفاده می‌کنند و خوشبختانه در ایران هم بعضی معماران این کار را انجام داده و خروجی آب فاضلاب را جدا می‌کنند. سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان یزد عنوان کرد: وزیر نیرو با تغیر نام بحران خشکسالی به سازگاری با کم آبی تاکید کردند این بحثی است که از قدیم بوده و مردم باید صرفه‌جو باشند.
تسنیمتسنیم6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد باقر محمدی لائینی ظهر امروز در جمع مسئولان شبکه بهداشت مازندران اظهار داشت: در نظام اسلامی مسئولان جز نوکری و خدمتگزاری مردم شانیتی ندارند. ‏وی افزود: در جامعه اسلامی همه مسئولان خادم مردم هستند و کار مردم باید به نحو احسن در دستگاه‌ها انجام شود. نماینده ولی‌فقیه در مازندران همچنین در دیدار مدیران شیلات مازندران بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌های شیلاتی برای برطرف کردن مشکلات اشتغال جوانان این استان تاکید کرد. امام جمعه ساری نقش محصولات شیلاتی را در تامین سلامت عمومی جامعه یادآور شد و بر لزوم فرهنگ‌سازی برای توجه بیشتر خانواده‌های ایرانی به فرآورده‌های شیلاتی تاکید کرد. مدیرکل شیلات مازندران نیز در این دیدار با تاکید بر ظرفیت‌های شیلاتی این استان ارزش محصولات شیلاتی مازندران را دو هزار میلیارد تومان اعلام کرد.
تسنیمتسنیم6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در دیدار مدیران آب و فاضلاب استان یزد با وی با اشاره به اهمیت مدیریت مصرف آب اظهار داشت: مسئله آب، برای یزد حساس و حیاتی است و اهمیت بسیار بالایی دارد. وی تصریح کرد: قاعدتا در سطح شهر باید برنامه‌ریزی لازم برای دو موضوع حراست و حفاظت از منابع آبی و همچنین مدیریت مصرف آب داشته باشیم. ناصری یزدی افزود: همه ما باید نسبت به بحث آب حساسیت لازم را داشته باشیم و در این موضوع بسیار مهم، مدیریت مصرف و قناعت را در دستور کار خود قرار دهیم و از اسراف بپرهیزیم. ناصری یزدی افزود: در کنار بحث انتقال، باید توجه داشت که صورت مسئله پاک نشود و مدیریت مصرف را به درستی مدنظر قرار دهیم؛ اگر استفاده از منابع آبی به درستی مدیریت نشود، قطعا نمی‌‌توان جلوی مشکلات را گرفت. نماینده ولی فقیه در استان یزد عنوان کرد: اگر این اقدام رخ دهد، پس از چند سال دو مرتبه می‌توان تمام روستاهای استان یزد که دچار خشکسالی شده‌اند را احیا و سبز کرد.
تسنیمتسنیم6 ساعت قبل
سرهنگ مهدی حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج، اظهار داشت: با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده و همکاری قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه فتح و دفتر امام جمعه مارگون یادواره ۷۲ شهید دهستان زیلایی بویراحمد برگزار می‌شود. وی با بیان اینکه یادواره شهدای زیلایی سه شنبه ۱۹ آذرماه ساعت ۱۰ صبح در مسجد تلخه‌دان برگزار می‌شود، افزود: سخنران این مراسم سردار حمید خرمدل فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد است. حیدری ابراز کرد: همچنین در حاشیه این مراسم از کتاب شهدای زیلایی رونمایی و برخی از پروژه‌های محرومیت زدایی اجرا شده توسط قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه فتح، افتتاح و مورد بهره برداری قرار می‌گیرد. معاون روابط عمومی و تبلیغات سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: پروژه آبرسانی به روستای مله خویش، گله خور و بهستان و دارالقران بردپهن زیلایی افتتاح و در اختیار مردم قرار می‌گیرد. حیدری خاطرنشان کرد: کلنگ زنی ۲ پروژه پارک بازی در روستاهای بردپهن و موشمی سفلی کلنگ زنی می‌شود.
تسنیمتسنیم7 ساعت قبل
نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه کار رانندگان و معلمان از جهاتی به هم شبیه است گفت: همان طور که معلمان در کار خود با دانش‌آموزانی با افکار مختلف سر و کار دارند رانندگان نیز در طول روز با انسان‌های مختلفی روبه‌رو می‌شوند. وی با اشاره به اینکه مسئولان مربوطه باید مشکلات رانندگان را برطرف کنند تصریح کرد: رانندگان به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند و برای جابه‌جایی آنها زحمت می‌کشند لذا باید ضمن قدردانی از زحماتشان نسبت به برطرف کردن مشکل این قشر همت کنید. امام جمعه رشت با اشاره به رانندگان اتوبوسی که در روز جمعه نمازگزاران را جابه‌جا می‌کنند خاطرنشان کرد: مساجد پایگاه‌های انقلاب اسلامی و از برکات نظام هستند لذا جابه‌جایی نمازگزاران روز جمعه بسیار فضیلت دارد و دعای خیر نصیب این رانندگان می‌کند. فلاحتی با تأکید بر نظارت مسئولان مربوطه مبنی بر رفع مشکلات رانندگان بیان داشت: رانندگان به تبع شغل خود با افراد زیادی سر و کار دارند از این رو بایستی صبر و حوصله زیادی داشته باشند و اخلاق را رعایت کنند و البته چنین افرادی شایسته قدردانی کردن هستند. محمد نوری هریس با بیان اینکه عمر متوسط اتوبوس‌ها در شهر رشت ۷ سال، مینی‌بوس ۱۵ سال و تاکسی‌ها نیز ۱۰ سال است عنوان داشت: سیستم حمل و نقل شهری رشت نیازمند بازسازی و نوسازی است.
مهرمهر7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سید حسن صفوی ظهر دوشنبه در هشتاد و پنجمین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان ری که با حضور حجت الاسلام سید علی شاهچراغی، امام جمعه و حسین توکلی کجانی، فرماندار ری در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم برگزار شد طی سخنانی با اشاره به طرح پایتخت کتاب ایران به عنوان یکی از برنامه‌های شاخص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه کتابخوانی گفت: این طرح یکی از موثریت طرح‌های فرهنگی به شمار می‌آید. صفوی گفت: این عنوان هر سال به موفق‌ترین شهر به لحاظ عملکردی و برنامه ریزی کتابخوانی داده می‌شود و شهرستان ری برای اجرای برنامه‌های ترویجی در حوزه کتابخوانی در سال‌های ۱۳۹۴ تا ۱۳۹۷ به عنوان نامزد پایتخت کتاب ایران انتخاب شد. رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری در ادامه بیان داشت: شهرستان ری مصمم است تا با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و مجموعه ادارات و نهادهای مستقر در شهرستان ری، عنوان پایتخت کتاب ایران را در سال ۱۳۹۹ کسب کند و در این راستا برنامه‌های مختلفی برای گسترش فرهنگ کتابخوانی انجام شده است.

برگزاری یادواره سرداران و شهدای منطقه دوم نیروی دریایی سپاه و شهدای گمنام به روایت تصویر

8+
تسنیمتسنیم7 ساعت قبل
مهرمهر7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حسین توکلی کجانی ظهر دوشنبه در هشتاد و پنجمین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان ری که با حضور حجت الاسلام سید علی شاهچراغی، امام جمعه ری در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم برگزار شد طی سخنانی با اشاره به اهمیت جایگاه شورای فرهنگ عمومی گفت: شهرستان ری از ظرفیت بالایی در حوزه فرهنگ برخوردار است و بنا داریم تا برای سال آینده با تنظیم تقویم مشخص، در حوزه‌های مختلف از جمله فرهنگ گام‌های ارزنده‌ای برداشته شود. وی یادآور شد: مهمترین راه کاهش آسیب‌های اجتماعی، تقویت بنیه فرهنگی و دینی است که لازم است با انسجام در برنامه ریزی و همگرایی در اجرا برای کاهش آسیب اقدام کنیم. توکلی کجانی همگرایی حوزه فرهنگ و تبلیغات اسلامی را در ری بسیار مهم ارزیابی نمود و گفت: براین باوریم با کار فرهنگی می‌توان بسیاری از مشکلات امروزی را حل نماییم و به همین دلیل نیاز است که این مهم به عنوان یک اولویت در دستور کار قرار گیرد. معاون استاندار تهران عنوان داشت: الگویی که امام ایجاد می‌کرد مردمی بود و هر جا با مردم همراه شدیم موفق شدیم لذا همه الگوهای فرهنگی باید مبتنی بر مردم باشد چرا که اگر پایه فرهنگی تقویت شود آسیب‌های اجتماعی و اقتصادی هم قابل کنترل هستند. فرماندار ویژه شهرستان ری، جایگاه شورای فرهنگ عمومی به عنوان یک نهاد سیاستگذار فرهنگی را مهم ارزیابی کرد و خواستار هدفمند کردن سیاست‌ها و برنامه ریزی‌های شورا شد.
مهرمهر7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید علی شاهچراغی ظهر دوشنبه در هشتاد و پنجمین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان ری که با حضور حسین توکلی کجانی، فرماندار ری در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: با توجه به پیش رو بودن هفته پژوهش، مقوله پژوهش را به عنوان یک اصل زیر بنایی در توسعه علوم باید در نظر گرفت. شاهچراغی بیان داشت: طبق روایتی از امام موسی کاظم (ع) چهار عامل موجب پیشرفت جوامع می‌شود که مهمترین آن توجه به عامل خداشناسی است. رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ری بیان داشت: خداشناسی، هدف شناسی و آسیب شناسی نیز از ابعاد علم پژوهش از دیدگاه امام کاظم (ع) است که در حوزه‌های مختلف از جمله کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش سطح فرهنگ عمومی کاربرد فراوانی دارد. امام جمعه ری هفته پژوهش را فرصتی برای تمرکز و توجه به ابعاد پژوهشی دفاع مقدس دانست و اظهار داشت: اهمیت پژوهش و پژوهش‌گری این است که به ما کمک می‌کند تا فرصتی برای برنامه ریزی بهتر در بسترهای پژوهشی پیدا کنیم، بررسی بسترهای مختلف و چگونگی فعال کردن زمینه‌های پژوهشی از نکاتی است که می‌توانیم با کمک پژوهشگران انجام دهیم. وی بابیان اینکه دشمن هیچ زمان خیرخواه ما نیست و همواره به دنبال تأمین منافع خود بوده است، تصریح کرد: می‌بایست در جامعه همواره این موارد عنوان و نحوه استفاده از این ابزار مؤید آموزش واقع شود تا دشمن نتواند از این طریق بر ما سیطره یابد.
تسنیمتسنیم7 ساعت قبل
نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه خداوند در آیات قرآن کریم بر این موضوع تاکید کرده است که شهیدان از رتبه بالایی برخوردار هستند گفت: شهیدان در آخرت و خانواده شهدا نیز در دنیا و آخرت از جایگاه و رتبه بالایی برخوردار هستند و از روزی الهی بهره‌مند هستند. امام جمعه بوشهر با بیان اینکه استقامت یکی از راه‌های مهم پیروزی در مقابل دشمنان است تصریح کرد: مشکلات و تهاجمات عدیده‌ داخلی و خارجی از سوی دشمنان ایجاد می‌شود که راه پیروزی مقابل دشمنان اعتماد به خداوند و استقامت در برابر ترفندهای دشمنان است. صفایی بوشهری اسلامیت و استقامت در مقابل دشمنان را دو عنصر و برکت خداوند برای پیروزی در برابر دشمنان و تهاجمات آنان دانست و تاکید کرد: استقامت در مقابل تهاجمات و توطئه‌های دشمنان ۲ گروه هستند که گروهی به فیض عظیم شهادت نائل می‌شوند که نزد خداوند روزی می‌برند و گروهی هم در دنیا در مقابل دشمنان با اقتدار و استقامت ایستاده‌‌ و قامت خود را خم نمی‌کنند و به زانو در نمی‌آیند. وی رزمندگان اسلام را الگویی مناسب استقامت و اقتدار در برابر دشمنان دانست و تاکید کرد: رزمندگان سپاه پاسداران در همه عرصه‌ها اقتدار نظام اسلامی ایران را به منصه ظهور رسانده‌اند که مایه افتخار و صلابت ملت ایران است. انتهای پیام/۱۹۰/ح
مهرمهر8 ساعت قبل
‏به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمدباقر محمدی لائینی ظهر دوشنبه در جمع مسئولان و کارکنان مرکز بهداشت ساری افزود: مردم ما شایسته‌ترین هستند و باید بهترین خدمات را به آنها ارائه کرد زیرا در جامعه اسلامی همه مسئولان خادم مردم هستند و کار مردم باید به نحو احسن در دستگاه‌ها انجام شود. ‏وی با اشاره به تجلیل شایسته امام راحل و رهبر فرزانه انقلاب از مردم بابصیرت ایران اسلامی گفت: مردم فهیم و انقلابی ایران در مقاطع گوناگون به ویژه در جریان اغتشاشات اخیر اوج بصیرت خود را نشان دادند و با جدا کردن صف خود از اغتشاشگران توطئه شوم علیه انقلاب اسلامی را خنثی کردند. ‏محمدی لایینی خطاب به مدیران دستگاه‌ها یادآور شد: نباید مردم را در ادارات معطل کرد و باید با نظارت جدی بر روند خدمت‌رسانی جریان امور مردم را تسهیل کرد. امام جمعه ساری یکی از وظایف کلیدی مدیران را جلوگیری از هدر رفت امکانات و بودجه دانست و افزود: در این شرایط مدیران باید با جلوگیری از ریخت و پاش در دستگاه‌ها به تقویت اقتصاد کشور کمک‌کنند. نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: در نظام اسلامی مسئولان جز نوکری و خدمتگزاری مردم شآنیتی ندارند.
تسنیمتسنیم8 ساعت قبل
وی با بیان اینکه تشکل‌های دانشگاه در روند توسعه در زمینه‌های مختلف بسیار موثر هستند عنوان کرد: هر کاری باید دارای هدف و برنامه باشد و هدف و برنامه موتور محرکه هر کاری است. وی با بیان اینکه در برنامه‌ریزی‌ها باید منطق وجود داشته باشد گفت: تشکل‌های دانشجویی باید حق‌محوری را در دستور کار داشته باشند و حرکت بر محور تقوای الهی است که حق‌محوری ایجاد می‌کند. وی با بیان اینکه تشکل‌های دانشجویی مسئولیت خطیری دارند و باید بر محور حق و تقوای الهی مواضع خود را بگیرند افزود: اگر حق را ادا کنیم هیچ وقت از حضور در تشکل دانشجویی پشیمان نخواهیم شد. وی با بیان اینکه اگر مسیر تشکل‌ها را خوب انتخاب کنیم تا آخر هم خوب پیش می‌رویم افزود: باید هوشیار باشیم که بعضی مسیرها حتی سرنوشت انسان را تغییر می‌دهد. علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه دشمن تدارک زیادی برای فاصله انداختن مردم از نظام دیده است بیان کرد: باید فاصله‌ها را در هر سطحی از مسئولان و مردم کم کرد.
مهرمهر9 ساعت قبل
حاتمی پس از پادگان جلیل آباد در بیت شهدای جنیدی از مادر بزرگوار این چهار شهید والامقام جنیدی با اهدای لوح قدردانی کرد و اظهار داشت: وزارت دفاع۸۰میلیارد تومان به طرحهای توسعه‌ای پیشوا اختصاص داده است. وزیر دفاع با بیان اینکه اختصاص این اعتبار در خصوص طرحهای کشاوری، دامپروری و گلخانه‌ای پیشوا بوده است گفت: این سرمایه گذاری طی ۳ سال گذشته انجام شده است. وی با تاکید بر ظرفیت خوب تولید در این منطقه زمینه را برای اشتغال فراهم می‌کند بیان داشت: سرمایه گذاری‌های وزارت دفاع فعالیتی دو طرفه برای سازمان اتکا و مردم منطقه بوده است. حاتمی با اشاره به اینکه با استفاده از فناوریهای دانش بنیان فعالیتهای وزارت دفاع را توسعه دهیم و آینده بهتری رقم بزنیم گفت: با توجه به اینکه پادگان وزارت دفاع در مرکز شهر جلیل اباد قرار گرفته است در این راستا پتانسیل‌های شهرستان مورد بازدید و بررسی قرار گرفته است تا دسترسی مردم راحت‌تر شود. گفتنی است که وزیر دفاع طی سفر یک روزه خود پس از پیشوا به ورامین می‌رود و از کارخانه روغنکشی این شهرستان که متعلق به وزرات دفاع است بازدید به عمل خواهد آورد.
آناجآناج9 ساعت قبل
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح کرد؛ منتقد نحوه اجرای سهمیه‌بندی بنزین هستم/ کنترل قیمت‌ها توسط دولت، اصلی‌ترین خواستهآیت‌الله شبستری گفت: انتقاد ما بر نحوه اجرای طرح سهمیه‌بندی است که بهتر بود دولت قبلا قضیه را با مردم در میان می‌گذاشت و از تجربیات گذشته هم استفاده می‌کرد. به گزارش آناج، آیت الله شبستری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و امام جمعه سابق تبریز در گفت‌وگو با رسانه‌ها اظهار داست: بررسی لوایح FATF و پالرمو از دستور کار مجمع خارج نشده و در کمیسیون‌ها در دست بررسی است، اما هنوز برای تصمیم‌گیری به صحن مجمع نیامده است. نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری اجرای تدریجی گرانی بنزین را منطقی‌تر از گرانی سه‌برابری دانست و ابراز داشت: اکنون مهم‌تر از هر بحثی، کنترل قیمت‌ها‌ست اما با وجود اینکه اعلام می‌کنند که کنترل می‌کنیم ولی عملا برخی اقلام گران شده است. آیت‌الله شبستری با بیان اینکه باید اصلاح قیمت بنزین جوری اجرا می‌شد که گرانی سایر کالاها کاملا کنترل شود، اضافه کرد: دولت باید به قول خود مبنی بر کنترل قیمت کالاها عمل کند تا دغدغه مردم کاهش یابد. وی نگرانی مردم را از گرانی کالاها مزید بر گرانی‌های گذشته عنوان کرد و ادامه داد: اصل اغتشاشات محکوم است چراکه کار مردم عادی نیست و کار اشرار است.
مهرمهر9 ساعت قبل
حجت الاسلام حمید رضا حسین رضایی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در راستای ساماندهی و معرفی اعضای هیئت امناء اماکن متبرکه، جلسه کمیسیون تایید صلاحیت اعضای هیات امناء امامزاده سید محمد (ع) و بقعه زیارتگاه شیخ محمد شمس الدین این شهرستان با حضور امام جمعه، نماینده سپاه برگزار شد. وی افزود: برای ساماندهی هیئت امنای اماکن متبرکه به ویژه امامزادگان شاخص بر اساس برنامه تعریف شده پس از پایان هر حکم امنای قدیم، اعضای جدید پس از تصویب توسط کمیسیون شهرستانی و اداره کل اوقاف استان در نهایت توسط سازمان اوقاف معرفی شده و احکام آنها صادر می‌شود. حجت الاسلام رضایی با بیان اینکه از ابتدای امسال برای ۳۵ نفراز اعضای هیئت امناء بقاع متبرکه این شهرستان احکام صادر شده گفت: این احکام برای اماکن متبرکه شاخص طی مدت زمان دو سال صادر می‌شود. وی تصریح کرد: تمامی برنامه‌ها و طرح‌های سازمان اوقاف و امور خیریه طی ایام سال با همکاری و مشارکت هیئت امناء در محل امامزادگان و بقاع متبرکه اجرایی می‌شود.
ایسناایسنا9 ساعت قبل
ایسنا/یزد کتاب فرهنگنامه جاودانه‌های تاریخ با حضور معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد رونمایی شد. وی بر لزوم انتقال پیام انقلاب اسلامی به مردم جهان تأکید کرد و افزود: مردم مظلوم و ستمدیده در اقصی نقاط جهان تشنه دریافت پیام انقلاب اسلامی هستند و ما باید با برنامه‌ریزی و تلاش بیشتر این پیام را به آنان برسانیم. کاویانی راد با اشاره به حدیثی از معصومین علیهم‌السلام، اضافه کرد: کسی که تاریخ انسانی را بنگارد او را احیا کرده است و قطعا کسی که در حوزه ایثار و شهادت نگارش کند از جایگاه و مقامی ارزشمندتر برخوردار خواهد بود. معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد در پایان نیز ضمن گرامیداشت یاد شهدا، تاکید کرد: انقلاب اسلامی ثمره خون مطهر شهداست و ما وظیفه‌داریم نسبت به پاسداشت دستاوردهای ارزشمند آنان همت کنیم. انتهای پیام
تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد باقر محمدی لائینی امروز در جمع مدیرکل و کارکنان تعزیرات حکومتی مازندران، لزوم برخورد قاطع با اخلالگران اقتصادی را تاکید کرد و اظهار داشت: باید با اعمال شیوه‌های منطقی پدیده شوم گران‌فروشی و احتکار از بازار رخت بربندد چرا که زیبنده جامعه اسلامی نیست. وی با تاکید بر توجه به ابعاد گوناگون تصمیمات اقتصادی مسئولان در جامعه مشورت با اصناف، کارشناسان و فعالان اقتصادی را برای تصمیم‌سازی‌های راهبردی در این حوزه را خواستار شد. ‏امام جمعه ساری نظارت بر بازار را یک اصل منطقی و حیاتی برای ساماندهی امور دانست و بر لزوم به‌کارگیری شیوه‌های نوین و روزآمد برای کنترل و نظارت بر جریان فعالیت‌های اقتصادی تاکید کرد. ملکی مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران نیز با اشاره به فعالیت‌های دستگاه متبوع از تشکیل و رسیدگی قطعی به ۱۴ هزار پرونده تخلف اقتصادی در هشت ماهه امسال در مازندران خبر داد و افزود: برای ۹۶ درصد پرونده‌های تعزیراتی مازندران در هشت ماهه امسال حکم قطعی صادر شده است. انتهای پیام/ ۶۸۱/ح
ایسناایسنا9 ساعت قبل
ایسنا/فارس نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز با تاکید بر لزوم دقت در بیانیه گام دوم انقلاب، جامعه پردازی را یکی از نکات مهم در این بیانیه دانست و تاکید کرد که یافتن راهکاری برای طرح مطالبات مردم، از طریق جامعه پردازی امکان‌پذیر خواهد بود. امام جمعه شیراز با اشاره به موضوع جامعه پردازی، یادآور شد که بعضی مباحث نیاز به تعامل و گفت و گو دارد. او اضافه کرد: در اغتشاشات اخیر، بنده صراحتا گفتم من نمی‌ترسم؛ باید آرامش به خیابان‌ها بازگردد. امام جمعه شیراز خاطرنشان کرد: باید بگذارند فضا آرام باشد تا حرف مردم که از گرانی و سوءتدیبر و بدی مدیریت نگرانند در یک فضای امن مطرح شود، نه اینکه طوری شود که بگویند نمی‌گذارند حرفممان را بزنیم. امام جمعه شیراز با اشاره به جلساتی که با احزاب سیاسی داشته، لزوم طرح مباحث از سوی تمام دیدگاه‌های سیاسی را مورد تاکید قرار داد و گفت: انصاف این است که حرف یک طرفه نشنویم.

به انتهای لیست رسیدید