امام حسین

امام حسین

ایسناایسنا1 ساعت قبل
ایسنا/مرکزی رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی گفت: موکب داران استان مرکزی امسال بیش از ۹۲ درصد از تعهدات خود را عملی کردند. وی ادامه داد: خدمت رسانی به زائران اباعبدالله از مدت‌ها پیش از فرارسیدن روز اربعین آغاز می‌شود و در نهایت همه این زحمات در روزهای نزدیک اربعین به اسکان و خدمت رسانی به زائران ختم می‌شود. خوشبختانه تمامی خادمان حسینی امسال برای خدمت رسانی هرچه بهتر به مردم از جان و دل مایه گذاشتند و اتفاق بسیار خوب و ارزنده‌ای را در سطح استان رقم زدند. نجفی از افزایش تعداد موکب‌های استان مرکزی به ۶۸ عدد در سال جاری خبر داد و گفت: خوشبختانه موکب داران استان امسال بیش از ۹۲ درصد از تعهدات خود را عملی کردند و بعضا بیش از توان خود نیز در خدمت زائران امام حسین (ع) بودند. به گزارش ایسنا، در پایان این همایش از موکب داران و خادمان حسینی تقدیر شد.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
وی افزود: این پویش یک کار ملی، مذهبی و بزرگ بود که اقتدار، نظم، برنامه‌ریزی و امنیت را به همه جهان در راستای خدمت به سید و سالار همه جهانیان نشان داد. آقازاده ادامه داد: سال گذشته ۱ میلیون و ۹۰۰ نفر از طریق مرزهای زمینی و هوایی به عراق رفتند اما امسال بیش از ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر زائر به صورت رسمی به این سفر زیارتی رفتند. وی عنوان کرد: وضعیت امنیت، غذا، خدمات‌رسانی و سایر موارد بسیار عالی بود، این بزرگترین اجتماع جهانی که هر سال برگزار می‌شود ادامه معجزه عاشورا است. استاندار مرکزی اضافه کرد: شهرداری شهر اراک در مرز مهران و شهرداری ساوه نیز در نجف مستقر بود، از ساوه حدود ۵۰ نفر نیرو مرکب از آتش‌نشان، خدمات، آمبولانس و سایر موارد در نجف حضور پیدا کردند. آقازاده خاطر نشان کرد: اداراتی مثل اداره کل راهداری، غله، گمرک، عتبات عالیات، اوقاف، راه‌آهن، دانشگاه علوم‌پزشکی، کادر پزشکان، بنیاد شهید، سازمان تبلیغات اسلامی و صمت استان بسیار شاخص عمل کردند.
مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سید علی آقازاده پیش از ظهر پنج شنبه در همایش تجلیل از خادمین اربعین حسینی استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: بی شک عملیات اربعین امسال به معجزه شبیه بود، معجزه‌ای که امروز پس از گذشت ۱۴۰۰ سال شاهد زنده ماندن اهداف عاشورا هستیم و بزرگ‌ترین اجتماع جهان ادامه معجزه عاشورا است. وی ادامه داد: امسال در یک شبانه روز بیش از ۲۸۰ هزار نفر از مرز مهران عبور کردند که با همکاری مدیران کل دستگاه‌های اجرایی، مجموعه دستگاه‌های خدمات رسان در داخل و خارج کشور و کارگزاران عراق این کار بزرگ امکان پذیر شد. کاری خدا پسندانه، مذهبی و جهانی که اقتدار، نظم، برنامه ریزی در راستای خدمات به زائرین سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) را نشان داد. وی افزود: در اربعین امسال شهرداری اراک در مهران و شهرداری ساوه در نجف متشکل از ۵۰ نیرو به زائرین اربعین خدمات رسانی می‌کردند. آقازاده تاکید کرد: از هم اکنون باید با برطرف ساختن نقاط ضعف و شناسایی نقاط قوت برای برگزاری مراسم اربعین سال آینده برنامه ریزی کنیم.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
حضرت معصومه (س) جزو امام زادگانی هستند که از جانب چند معصوم زیارتشان مورد تایید بود و به زیارت ایشان توصیه کرده‌اند. به جز حضرت معصومه (س) هیچ امام زاده‌ای از سوی پنج معصوم زیارتشان توصیه نشده است. نهضت حضرت معصومه (س) نمونه‌ای از نهضت زینبی (س) استاین کارشناس مذهبی تصریح کرد: اگر حضرت زینب (س) نبود، واقعه کربلا جهانی نمی‌شد و اثری از آن در تاریخ باقی نمی‌ماند. وی افزود: رسالت اصلی حضرت معصومه (س) تایید امامت امام موسی کاظم (ع)، امام رضا (ع) و امام جواد (ع) است. آن حضرت با سه امام (ع) همراه بودند؛ نهضتی شبیه به نهضت حضرت زینب (س) را بر عهده داشتند و به زینب ثانی از نظر فضیلت و زینب امام رضا (ع) معروف بودند. پس از رسیدن نامه امام رضا (ع) به دست حضرت معصومه (س)، ایشان به ایران هجرت کرد؛ در حقیقت هجرت ایشان تایید امامت امام رضا (ع) بود.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
وی ادامه داد: امروزه رها کردن انقلاب و تسلیم شدن یا جاباز کردن برای حضور دشمن، همان ضربه به امام حسین (ع) است که می‌فرمود من دست ذلت به دشمن خدا نمی‌دهم. امام جمعه یزد افزود: مسائل زندگی و دنیا ما را نباید از تکلیف بزرگی که بر عهده‌مان قرار گرفته است نباید غافل کند و به واسطه مشغولیت‌های فرعی، از اصل و اساس که همان حفظ انقلاب و مقاومت در برابر دشمن است دور نشویم. امام جمعه یزد افزود: یک سری افراد آماده تخریب و خرابکاری هستند و دیده شده که در اعتراضات مردمی این افراد به خرابکاری پرداختند و قطعا به دنبال ایجاد ناامنی‌های بسیار زیاد بودند. نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه همه به خوبی می‌دانند که صف مردم از اغتشاشگران جداست عنوان کرد: مردم به هیچ عنوان با افرادی که به دنبال اغتشاش، آشوب و تخریب اموال عمومی هستند همراهی نکرده و نمی‌کنند. امام جمعه یزد گفت: ولایت‌پذیری به این معنی است که همه بدانیم خواسته‌های ما در برابر رهنمودهای رهبری نباید قرار گیرد چرا که رهبری هیچ گاهی نمی‌خواهد مردم زحمت و سختی بکشند و هرچه که بیان می‌کند بر اساس مصلحت نظام و ملت است.
افکارنیوزافکارنیوز6 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشخداوند در آیه اول سوره به فجر قسم می‌خورد و بر اساس روایات منظور امام دوازدهم حضرت حجت است. اخبار مذهبی - بنا بر روایتی به نقل از پیامبر (ص) در تفسیر مجمع البیان آمده است؛ هرکس سوره فجر را در شب‌های ده‌گانه تلاوت کند، خداوند او را می‌بخشد و اگر در بقیه روز‌ها تلاوتش کند، نوری در قیامت همراه او خواهد بود. سوره فجر به سوره امام حسین (ع) شهرت دارد و در احادیث منظور از «نفس مطمئنه» امام حسین (ع) ذکر شده است. همچنین از امام صادق (ع) هم نقل شده است: سوره فجر را در نماز‌های واجب و مستحب بخوانید که سوره حسین بن علی (ع) است و هر کس آن را قرائت کند، در قیامت در بهشت با او در یک رتبه است. متن سوره فجر همراه با ترجمهبسم الله الرحمن الرحیمبه نام خدای بخشاینده مهربانو الفجر ﴿١﴾سوگند به سپیده‌دم (۱) و لیال عشر ﴿٢﴾و به شب‌هاى دهگانه (۲) و الشفع و الوتر ﴿٣﴾و به جفت و تاق (۳) و اللیل إذا یسر ﴿٤﴾و به شب وقتى سپرى شود (۴) هل فی ذٰلک قسم لذی حجر ﴿٥﴾آیا در این براى خردمند نیاز به سوگندى دیگر است؟ (۵) ألم‌تر کیف فعل ربک بعاد ﴿٦﴾مگر ندانسته‌اى که پروردگارت با عاد چه کرد؟ (۶) إرم ذات العماد ﴿٧﴾با عمارات ستون‌دار ارم (۷) التی لم یخلق مثلها فی البلاد ﴿٨﴾که مانندش در شهر‌ها ساخته نشده بود؟ (۸) و ثمود الذین جابوا الصخر بالواد ﴿٩﴾و با ثمود همانان که در دره تخته‌سنگ‌ها را مى‌بریدند؟ (۹) و فرعون ذی الأوتاد ﴿١٠﴾و با فرعون صاحب خرگاه‌ها و بناهاى بلند؟ (۱۰) الذین طغوا فی البلاد ﴿١١﴾همانان که در شهر‌ها سر به طغیان برداشتند (۱۱) فأکثروا فیها الفساد ﴿١٢﴾و در آن‌ها بسیار تبهکارى کردند (۱۲) فصب علیهم ربک سوط عذاب ﴿١٣﴾تا آنکه پروردگارت بر سر آنان تازیانه عذاب را فرونواخت (۱۳) إن ربک لبالمرصاد ﴿١٤﴾زیرا پروردگار تو سخت در کمین است (۱۴) فأما الإنسان إذا ما ابتلاه ربه فأکرمه و نعمه فیقول ربی أکرمن ﴿١٥﴾اما انسان هنگامى که پروردگارش وى را مى‌آزماید و عزیزش مى‌دارد و نعمت فراوان به او مى‌دهد، مى‌گوید: پروردگارم مرا گرامى داشته است (۱۵) و أما إذا ما ابتلاه فقدر علیه رزقه فیقول ربی أهانن ﴿١٦﴾و اما چون وى را مى‌آزماید و روزى‌اش را بر او تنگ مى‌گرداند، مى‌گوید: پروردگارم مرا خوار کرده است (۱۶) کلا ۖ بل لا تکرمون الیتیم ﴿١٧﴾ولى نه بلکه یتیم را نمى‌نوازید (۱۷) و لا تحاضون علىٰ طعام المسکین ﴿١٨﴾و بر خوراک دادن بینوا همدیگر را بر نمى‌انگیزید (۱۸) و تأکلون التراث أکلا لما ﴿١٩﴾و میراث ضعیفان را چپاولگرانه مى‌خورید (۱۹) و تحبون المال حبا جما ﴿٢٠﴾و مال را دوست دارید دوست داشتنى بسیار (۲۰) کلا إذا دکت الأرض دکا دکا ﴿٢١﴾نه چنان است آنگاه که زمین، سخت در هم کوبیده شود (۲۱) و جاء ربک و الملک صفا صفا ﴿٢٢﴾و فرمان پروردگارت و فرشته‌ها صف‌درصف آیند (۲۲) و جیء یومئذ بجهنم ۚ یومئذ یتذکر الإنسان و أنىٰ له الذکرىٰ ﴿٢٣﴾و جهنم را در آن روز حاضرآورند آن روز است که انسان پند گیرد ولى کجا او را جاى پندگرفتن باشد (۲۳) یقول یا لیتنی قدمت لحیاتی ﴿٢٤﴾گوید: کاش براى زندگانى خود چیزى پیش فرستاده بودم (۲۴) فیومئذ لا یعذب عذابه أحد ﴿٢٥﴾پس در آن روز هیچ کس چون عذاب‌کردن او عذاب نکند (۲۵) و لا یوثق و ثاقه أحد ﴿٢٦﴾و هیچ کس چون در بند کشیدن او در بند نکشد (۲۶) یا أیتها النفس المطمئنة ﴿٢٧﴾اى نفس مطمئنه (۲۷) ارجعی إلىٰ ربک راضیة مرضیة ﴿٢٨﴾خشنود و خداپسند به سوى پروردگارت بازگرد (۲۸) فادخلی فی عبادی ﴿٢٩﴾و در میان بندگان من درآى (۲۹) و ادخلی جنتی ﴿٣٠﴾و در بهشت من داخل شو (۳۰)
مهرمهر6 ساعت قبل
آیت الله عابدینی در این مراسم اظهارداشت: اربعین یک مشارکت همگانی توام با عشق و ارادت به معصومین بود که توانست حماسه‌ای بی نظیر خلق کند. آیت الله عابدینی تصریح کرد: خدا می‌گوید اگر اخلاص و تقوا و ایمان ندارید وارد کارها نشوید زیرا اگر نیت خالصانه نباشد به سرانجام نمی‌رسد. عابدینی افزود: در بخش خدمات پزشکی و اتوبوسرانی هم خدماتی در سطح ملی توسط استان قزوین داده شد که جای تقدیر و تشکر دارد. وی اظهارداشت: این موفقیت نشان می‌دهد استان قزوین از ظرفیت خوبی در حوزه مدیران برجسته و توانمند، حوزه علمیه، جوانان، رسانه‌ها برخوردار است که می‌تواند کارهای بزرگی را انجام دهد. خبرگزاری مهر استان قزوین نیز به دلیل انعکاس خوب و مطلوب خبرهای مرتبط با اربعین و تهیه خبر، گزارش و گفتگو و فیلم از این مراسم مورد تجلیل قرار گرفت.
افکارنیوزافکارنیوز7 ساعت قبل
حضرت معصومه (س) جزو امام زادگانی هستند که از جانب چند معصوم زیارتشان مورد تایید بود و به زیارت ایشان توصیه کرده‌اند. به جز حضرت معصومه (س) هیچ امام زاده‌ای از سوی پنج معصوم زیارتشان توصیه نشده است. نهضت حضرت معصومه (س) نمونه‌ای از نهضت زینبی (س) استاین کارشناس مذهبی تصریح کرد: اگر حضرت زینب (س) نبود، واقعه کربلا جهانی نمی‌شد و اثری از آن در تاریخ باقی نمی‌ماند. وی افزود: رسالت اصلی حضرت معصومه (س) تایید امامت امام موسی کاظم (ع)، امام رضا (ع) و امام جواد (ع) است. آن حضرت با سه امام (ع) همراه بودند؛ نهضتی شبیه به نهضت حضرت زینب (س) را بر عهده داشتند و به زینب ثانی از نظر فضیلت و زینب امام رضا (ع) معروف بودند. حجت الاسلام و المسلمین موسویان با بیان اینکه حضرت معصومه (س) جانشین امام رضا (ع)، امام جواد (ع) را نیز معرفی کرد، گفت: همانطور که حضرت زینب (س) تاییدی برای امام حسین (ع) و معرفی امام سجاد (ع) به جانشینی بود؛ هدف اصلی هجرت حضرت معصومه (س) نیز تایید امامت امام رضا (ع)، امام جواد (ع) و ادامه و اتصال امامت امام موسی کاظم (ع) بود.
خبر فوریخبر فوری7 ساعت قبل
نهضت حضرت معصومه (س) نمونه‌ای از نهضت زینبی (س) استاین کارشناس مذهبی تصریح کرد: اگر حضرت زینب (س) نبود، واقعه کربلا جهانی نمی‌شد و اثری از آن در تاریخ باقی نمی‌ماند. وی افزود: رسالت اصلی حضرت معصومه (س) تأیید امامت امام موسی کاظم (ع)، امام رضا (ع) و امام جواد (ع) است. آن حضرت با سه امام (ع) همراه بودند؛ نهضتی شبیه به نهضت حضرت زینب (س) را بر عهده داشتند و به زینب ثانی از نظر فضیلت و زینب امام رضا (ع) معروف بودند. پس از رسیدن نامه امام رضا (ع) به دست حضرت معصومه (س)، ایشان به ایران هجرت کرد؛ در حقیقت هجرت ایشان تایید امامت امام رضا (ع) بود. حجت الاسلام و المسلمین موسویان با بیان اینکه حضرت معصومه (س) جانشین امام رضا (ع)، امام جواد (ع) را نیز معرفی کرد، گفت: همانطور که حضرت زینب (س) تأییدی برای امام حسین (ع) و معرفی امام سجاد (ع) به جانشینی بود؛ هدف اصلی هجرت حضرت معصومه (س) نیز تایید امامت امام رضا (ع)، امام جواد (ع) و ادامه و اتصال امامت امام موسی کاظم (ع) بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز14 ساعت قبل
به گزارش مشرق، آئین وداع با پیکر شهید امنیت و مدافع وطن شهید «مصطفی رضایی» امشب با حضور پرشور مردم در گلزار شهدای شهر رشت برگزار شد. مسؤول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان در این مراسم با بیان اینکه امنیت امروز جامعه را مدیون خون شهید رضایی‌ها هستیم، اظهار کرد: شهدا جان‌فشانی کردند تا امروز کشور ما امنیت داشته باشد. وی با بیان اینکه شهدای ما ادامه‌دهنده راه امام حسین (ع) هستند، گفت: زنده نگه‌داشتن یاد شهدا کمتر از خود شهادت نیست و ما باید ادامه‌دهنده راه شهدا باشیم. شهید مصطفی رضایی روز یکشنبه ۲۶ مرداد در درگیری با منافقین و آشوبگران شهر ملارد توسط اشرار و مخلان امنیت کشور به درجه رفیع شهادت نائل آمد. مراسم تشییع شهید مدافع امنیت شهید «مصطفی رضایی» نیز پنجشنبه ۳۰ آبان ماه ساعت ۹ صبح از مقابل سپاه ناحیه سلمان سنگر به سمت گلزار شهدای آستان مقدس امامزاده هاشم (ع) رشت برگزار می‌شود.

برگزاری مراسم وداع با پیکر شهید امنیت «مصطفی رضایی» در رشت+عکس

3+
فارسفارس16 ساعت قبل
فارسفارس18 ساعت قبل
شب دهمین سالگرد ازدواج مرتضی دیگر خبری از کت و شلوار نیست اما ردای شهادت بر قامت استوارش و سربند یا زهرا بر پیشانی‌ نقش بسته است. یکی از پنجره سرک می‌کشد و دیگری از لابه‌لای در منتظر پیکر شهید است و عده‌ای هم در رفت‌وآمد شلوغ صبحگاهی در خانه شهید به خانواده تبریک و تسلیت می‌گویند. دقایقی مرتضی را به ماشین آخرت می‌سپاریم تا به خیل باشکوه و منتظر مردم شهید دوست در خیابان ولی عصر (عج) شهریار ملحق شویم. خانم جوانی کاسه نقل بر دست گرفته و به سختی به سمت تابوت شهید می‌پاشد و در حالی که فریاد می‌زند «مرتضی جان سالگرد ازدواجت مبارک» … «شهادتت مبارک» …از تشییع کنان تشکر می‌کند و آن‌ها را همراهی می‌کند. یکی از همکاران شهید با ناراحتی تمام در نزدیکی قبر شهید به سختی می‌گوید: مرتضی همواره دعا می‌کرد شهید شود و برای حضور در جمع مدافعان حرم چندبار اقدام کرد و به شهادت افتخار می‌کرد و این آرزو را در سر داشته و در نهایت به خواسته خود رسید.
رکنارکنا21 ساعت قبل
رکنا: آئین تشییع پیکر شهید مدافع وطن «مرتضی ابراهیمی»، از اعضای گردان امام حسین (ع) ملارد که در جریانات و اغتشاشات اخیر در این شهرستان به شهادت رسید، صبح چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ در شهریار با حضور با شکوه مردم شهیدپرور برگزار شد.
ایسناایسنا21 ساعت قبل
ایسنا/کرمانشاه مدیرعامل ایسنا با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه دیدار کرد. آیت الله مصطفی علما امام جمعه کرمانشاه در این دیدار که به مناسبت بیستمین سالگرد تاسیس ایسنا و موفقیت این خبرگزاری در پوشش اخبار اربعین برگزار شد، با بیان اینکه قیام امام حسین (ع) الگوی انقلاب اسلامی است، گفت: امام (ره) با الگوگیری از قیام سیدالشهدا (ع) توانست انقلاب اسلامی ایران را به پیروزی برساند. امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه امروز ایران اسلامی بعنوان یک ابرقدرت مطرح است، اظهار گرد: به گفته خود دشمنان، ایران اسلامی یک قدرت تاثیرگذار در منطقه است. وی همچنین امانت داری و صداقت در خبر را از ویژگیهای اخبار ایسنا عنوان کرد و گفت: به هیچ جناح و جریان سیاسی وابسته نیستیم. متقیان با بیان اینکه تلاش داریم فضای خبرگزاری را دانشجویی نگه داریم، گفت: خبرنگاران ایسنا در همه صحنه‌ها حضور دارند و در زلزله دو سال قبل کرمانشاه هم خوش درخشیدند.
تسنیمتسنیم22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، متن پیام مشترک آیت‌اله لطف‌اله دژکام نماینده مقام معظم رهبری در استان فارس و امام جمعه شیراز و عنایت‌اله رحیمی استاندار فارس که نسخه‌ای از آن به دفتر خبرگزاری تسنیم ارسال شده به شرح زیر است: بسم الله القاسم الجبارین «و سیعلم الذین ظلموا أی منقلب ینقلبون» مردم بصیر و ولایت‌مدار استان فارسسلام علیکمدشمنان قسم خورده اسلام به سرکردگی آمریکای جنایتکار و سلف ناخلف ابتر او در منطقه، این بار درخواست‌های مردمی در خصوص طرح مدیریت سوخت (بنزین) را دستاویزی برای ایجاد ناامنی، تخریب اموال عمومی و مراکز خدمات‌رسانی به مردم شیراز و برخی شهرهای بزرگ ایران اسلامی کرده‌اند. مردم ولایتمدار استان فارسهر چند که داعشی‌های وارداتی به کمک برخی افراد جاهل و عربده‌کش داخلی و بی‌تفاوتی بعضی از ناآگاهان توانسته‌اند با برنامه‌ریزی‌های قبلی سردمداران دولت‌های فاسد غربی و آتش تهیه ناشی از پول‌های کثیف برخی دول مرتجع منطقه، جنایاتی را انجام دهند، لیکن به‌فرمایش گهربار قرآن کریم که فرموده است «و مکروا و مکر الله و الله خیر الماکرین» این بار نیز تیر آن‌ها به سنگ خورده و به چنگال قوای امنیتی، نیروی انتظامی، سپاه، بسیج و اطلاعات گرفتار گشته‌اند. اهالی فهیم سومین حرم اهل بیت علیهم‌السلاماینجانبان ضمن اعلام و ابراز انزجار از اقدامات خبیثانه این گروه آشوبگر و مخل امنیت عمومی، از جمیع اهالی محترم و مردم خداشناس شیراز دعوت می‌نمائیم که با حضور خود در راهپیمایی روز پنج‌شنبه، ۳۰ آبان ۹۸ و با مشت‌های گره کرده خود بار دیگر محاربان و مفسدین فی الارض و اربابان سفاک آنان را به خاک مذلت نشانده و امنیت ملی و اقتدار جمهوری اسلامی را یک‌صدا فریاد بکشیم «إن تنصروا الله ینصرکم و یثبت أقدامکم» والسلام علیکم و رحمةالله و برکاته. به گزارش تسنیم، راهپیمایی لبیک به رهبر معظم انقلاب اسلامی، حمایت از اقتدار و امنیت کشور ساعت ۹:۳۰ فردا پنج شنبه ۳۰ آبان ماه در شیراز برگزار می‌شود. پلیس راهنمایی و رانندگی فارس محدودیت‌های ترافیکی این مراسم را به شرح ذیل اعلام کرد: مسیر میدان شهدا به سمت خیابان پیروزیمسیر میدان امام حسین (ع) به سمت تقاطع ۱۵ خردادمسیر تقاطع گمرک به سمت تقاطع ۱۵ خردادمسیر تقاطع سینما سعدی به سمت تقاطع ۱۵ خردادمسیر تقاطع دروازه کازرون به سمت تقاطع مشیر (خط ویژه) خط ویژه خیابان لطفعلی‌خان زند از تقاطع غدیر به سمت تقاطع پیروزیخط ویژه خیابان حضرتی جنوبی از تقاطع شاهزاده قاسم به سمت حرم شاهچراغ (ع) تقاطع پیروزی به سمت حرم شاهچراغ (ع) انتهای پیام/۴۲۳/ش
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور22 ساعت قبل
مراسم بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار استان کرمان با حضور مدیرکل منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و جمعی از مسئولان استانی برگزار شد. سیدباقر میرعبدالهی، مدیرکل منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در این مراسم ضمن تبریک هفته کتاب به کتابداران خدوم و ساعی کرمان، اظهار داشت: ۳۵۱۸ کتابخانه عمومی در سطح کشور داریم و کتاب، محور فعالیت‌های ما است. مدیرکل منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با اشاره به ظرفیت کتابداران در ترویج فرهنگ کتابخوانی، گفت: رشد و حمایت از کتابداران مورد اهتمام دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور است. احمد وفایی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کرمان نیز در این مراسم اظهار داشت: کتاب، یار مهربان و کتابداران، یاوران مهربان و خادمان دلسوز برای دوستداران کتاب هستند. در این مراسم از کتابداران نمونه، اعضای کتابخوان برتر، پیشکسوت کتاب و کتابخوانی، انجمن‌های برتر کتابخانه‌های عمومی، فرمانداران نمونه و … تجلیل شد.
ایسناایسنا23 ساعت قبل
ایسنا/کرمانشاه مدیرعامل ایسنا از استقلال این خبرگزاری به عنوان یکی از سرمایه‌های بزرگ آن یاد کرد و افزود: افتخار ما این است که خبرگزاری هیچ حزب و جناحی نیستیم. وی افزود: افتخار امروز ما این است که خبرگزاری نظام جمهوری اسلامی هستیم و نه خبرگزاری هیچ جناح و حزبی. متقیان در ادامه صداقت، امانتداری و اخلاق مداری را سه اصل مهم فعالیت ایسنا عنوان کرد وافزود: اگر این سه اصل در جامعه هم پیاده سازی شود، قطعا راه نجات برای همگان خواهد بود. وی افزود: کسب این رتبه جز با زحمت خبرنگاران ایسنا به ویژه در سه استان کرمانشاه، ایلام و خوزستان نبوده و این امر جای تقدیر از تمام این خبرنگاران دارد. متقیان به اهمیت راهپیمایی اربعین اشاره کرد و افزود: اربعین به واقع روز پیروزی قیام امام حسین (ع) است و این راهپیمایی میلیونی بزرگداشت پیروزی قیام امام حسین (ع) محسوب می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز23 ساعت قبل
********* سانسور «خروش مردم علیه اشرار» در روزنامه‌های اصلاح طلبآشوبگران و اوباش در روزهای اخیر، اقدامات شنیعی انجام دادند. اما نکته قابل تأمل اینجاست که خروش مردم علیه اشرار در روزنامه‌های اصلاح طلب سانسور شد. روزنامه آرمان در یادداشتی با عنوان «نهادینه کردن پرهیز از خشونت» به قلم «جعفر گلابی» فعال سیاسی اصلاح طلب نوشت: «بسیاری از مردم از عملکردهای برخی مسئولان ناراحت و ناراضی هستند. این روزنامه اصلاح طلب مدعی شده است که علت خشم و عصبانیت مردم «اختلاس‌ها و رانت هایی است که از تلویزیون با افتخار پخش می‌شود». همصدایی رسانه‌های اصلاح طلب با مقامات آمریکایی و رسانه‌های معاند موضوع مهمی است که باید از سوی نهادهای ذیربط مورد پیگیری قرار گیرد.
مهرمهر1 روز قبل
علیرضا فاتحی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به آسیب دیدن برخی ایستگاه‌های متروی اصفهان، فعالیت قطار شهری اصفهان به مسیرهای ایستگاههای صفه تا میدان امام حسین (ع) محدود شده بود. وی افزود: امروز متروی اصفهان از ساعت ۷ صبح خدمت رسانی به شهروندان را آغاز کرد و از ساعت ۱۲ مسیر میدان امام حسین (ع) تا کاوه نیز در دسترس شهروندان قرار گرفت. مدیرعامل شرکت متروی منطقه اصفهان با بیان اینکه فردا نیز متروی اصفهان از ساعت ۷ صبح تا ۲۱:۳۰ دقیقه فعال است، تاکید کرد: مسیر حرکت مترو همچنان از ایستگاه‌های صفه تا کاوه خواهد بود. وی با بیان اینکه پاکسازی ایستگاه‌های آسیب دیده در حال انجام است، تاکید کرد: پس از پاکسازی و بازسازی ۵ ایستگاه‌ آسیب دیده، فعالیت مترو در دیگر مسیرها از سر گرفته می‌شود.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
چند سالی است که ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران با هدایت کمک‌های مالی مردم، طرح‌هایی را مبتنی بر بازسازی و توسعه اعتاب مقدسه در کشور عراق به اجرا گذاشته است که شاهد اقدامات و طرح‌های خوبی در این زمینه هستیم. وی گفت: در کربلا هم برای حرم امام حسین (ع)، حضرت ابوالفضل، و صحن حضرت زینب (س) تا پایان سال۹۷ حدود ۲۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان هزینه شد. اصغری افزود: تلاش شد زمین‌ها، مغازه‌ها و منازل اطراف حرم خریداری و به صحن امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) اضافه شد و در آینده نزدیک بین‌الحرمین صحن می‌شود. اصغری بیان کرد: سرداب حرم حضرت ابوالفضل (ع)، خاکبرداری انجام و سنگکاری شد امسال برای ساخت حرم حضرت ابوالفضل (ع) و حرم امام حسین (ع) یک میلیاردو ۴۰میلیون تومان پرداخت شد. انتهای پیام/ ۶۸۲/ح
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
مدیرعامل ایسنا: پیام خوزستان - ایسنا/کرمانشاه مدیرعامل ایسنا از استقلال این خبرگزاری به عنوان یکی از سرمایه‌های بزرگ آن یاد کرد و افزود: افتخار ما این است که خبرگزاری هیچ حزب و جناحی نیستیم. وی افزود: افتخار امروز ما این است که خبرگزاری نظام جمهوری اسلامی هستیم و نه خبرگزاری هیچ جناح و حزبی. متقیان در ادامه صداقت، امانتداری و اخلاق مداری را سه اصل مهم فعالیت ایسنا عنوان کرد وافزود: اگر این سه اصل در جامعه هم پیاده سازی شود، قطعا راه نجات برای همگان خواهد بود. وی افزود: کسب این رتبه جز با زحمت خبرنگاران ایسنا به ویژه در سه استان کرمانشاه، ایلام و خوزستان نبوده و این امر جای تقدیر از تمام این خبرنگاران دارد. متقیان به اهمیت راهپیمایی اربعین اشاره کرد و افزود: اربعین به واقع روز پیروزی قیام امام حسین (ع) است و این راهپیمایی میلیونی بزرگداشت پیروزی قیام امام حسین (ع) محسوب می‌شود.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/اصفهان پس از آسیب جدی برخی ایستگاه‌های مترو اصفهان در پی ناآرامی روزهای گذشته، مدیر عامل شرکت مترو اصفهان از راه اندازی ۱۲ ایستگاه از سمت جنوب تا کاوه خبر داد و گفت: زمان بازسازی و راه اندازی هشت ایستگاه باقی مانده هنوز مشخص نیست. رضا فاتحی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آسیب جدی ایستگاه‌های مترو شمال شهر اصفهان، اظهار کرد: در روزهای گذشته ایستگاه‌های صفه تا میدان امام حسین (ع) راه اندازی شد و امروز نیز ایستگاه‌های تختی، شهدا، چمران و کاوه به روی مسافران گشوده شد. وی به خسارت ۱۰ میلیارد تومانی وارد شده به ایستگاه‌های مترو اصفهان اشاره کرد و افزود: با توجه به خسارت جدی که به ایستگاه‌های مترو شمال شهر وارد شده نمی‌توان زمان دقیقی را برای بازگشایی مسیر مترو در این منطقه اعلام کرد. فاتحی، برآورد خسارات وارد شده به قطار شهری در ناآرامی‌های اخیر را نزدیک به ۱۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: از ۲۰ ایستگاه خط یک قطار شهری اصفهان، تاکنون ۱۲ ایستگاه راه اندازی شده و مسافران را از کاوه تا صفه جابجا می‌کنند، البته ایستگاه ۲۵ آبان که بین دو ایستگاه شهدا تا چمران قرار دارد به دلیل شدت خسارات هنوز فعال نیست. مدیرعامل قطار شهری اصفهان از کاهش قابل توجه آمار مسافران مترو پس از حوادث اخیر خبر داد و گفت: بسیاری از مسافران مترو شهروندانی هستند که مسیرهای طولانی از شمال به جنوب شهر را طی می‌کنند و از مدار خارج شدن ایستگاه‌ها، آنها را از سفر با مترو منصرف می‌کند و امیدواریم این مشکل با بازسازی هرچه سریع‌تر ایستگاه‌های مبدا در شهرک قدس، برطرف شود.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ معاون سیاسی استانداری تهران در جلسه ستاد فرماندهی اقتصادی مقاومتی گفت:: روز سه شنبه پنجم آذر مردم تهران در میدان امام حسین (ع) بار دیگر با آرمان‌های نظام، بیعت می‌کنند. آقای شکر الله حسن بیگی افزود: در جریان اغتشاش‌های اخیر سه نفر از نیرو‌های مومن، بسیجی و انتظامی به شهادت رسیدند که قطعا خون این شهدا پایمال نخواهد شد و حضور پر رنگ مردم در صحنه که این روز‌ها شاهد تظاهرات مردمی در اعتراض به این اغتشاش‌ها و جدا کردن صف مردم از اراذل و اوباش هستیم، تداوم راه این شهدا خواهد بود. وی گفت:: در تهران نیز روز سه شنبه پنجم آذر تجمع بزرگی در اعتراض به این اغتشاش‌ها برگزار خواهد شد. معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران افزود: یقینا ​خون شهدا و حضور مردم در صحنه وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند تا حضوری بیشتر در عرصه‌ها داشته باشیم و خدمت رسانی بیشتری کنیم. وی گفت: حضور و خدمت بیشتر ما تقویت و رونق تولید داخلی در راستای اقتصاد مقاومتی است که امیدواریم همه دست اندرکاران تلاش کنند تا مسائل و مشکلات هرچه سریع‌تر رفع شود.

مراسم تشییع پیکر شهید امنیت «مرتضی ابراهیمی»

11+
باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل

تشییع با شکوه پیکر شهید «مرتضی ابراهیمی» در شهریار/ همه آمدند

مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مردم شهریار پیش از ظهر چهارشنبه در اجتماعی با شکوه پیکر شهید «مرتضی ابراهیمی» را از خیابان ولیعصر (عج) تا امامزاده اسماعیل (ع) شهریار تشییع کردند. شرکت کنندگان در این مراسم پرشور با محکوم کردن اقدامات اغتشاشگران خواستار محاکمه عاملان این جنایت شدند. بر اساس این گزارش، شهید مرتضی ابراهیمی از اعضای گردان امام حسین (ع) ملارد بود، که در آشوب‌های شامگاه یکشنبه در حالی که اغتشاشگران را به آرامش دعوت می‌کرد، به شهادت رسید.
فارسفارس1 روز قبل
فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه گفت: اکثر لیدرها شناسایی و دستگیر شده‌اند و نظام اسلامی با سلب‌کنندگان امنیت جامعه و قطاع‌الطریق به شدت برخورد می‌کند. وی با بیان اینکه مردم راه خود را از آشوبگران جدا کرده‌اند، اعلام کرد: اکثر لیدرها شناسایی و دستگیر شده‌اند و نظام اسلامی با سلب‌کنندگان امنیت جامعه و قطاع‌الطریق به شدت برخورد می‌کند. * بخش اعظم مشکلات اقتصادی به عملکرد مدیران برمی‌گرددریحانی گفت: دشمن بعد از زمین خوردن در سال ۹۶ شروع به توطئه و برنامه‌ریزی کرد تا فتنه‌های دیگری بوجود بیاورد. وی تحقق بخشی تفکر جهادی را یکی دیگر از اهداف انقلاب عنوان کرد و تصریح کرد: تحریم‌ها علت یک بخش حداقلی از مشکلات اقتصادی است و بخش اعظم آن عملکرد مدیران است. وی تعداد اردوهای جهادی سلامت را ۲ هزار و ۹۰ مورد و با ویزیت رایگان ۱۹۲ هزار و ۵۶۹ نفر و جراحی یک‌هزار و ۲۸۴ نفر و برپایی ۲۹ بیمارستان صحرایی اعلام کرد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سردار یوسف مولایی پیش از ظهر چهارشنبه در کنگره ۳۰۰۰ شهید بسیجی استان البرز که در کانون جوانان بسیج شهید سبحانی ناحیه امام حسین (ع) کرج برگزار شد، اظهار کرد: بسیجیان مصداق ایثار، خلوص و فداکاری هستند، بسیج مدرسه عشق است و معراج اندیشه پاک اسلامی و لشگر مخلص خدا است. فرمانده سپاه استان البرز تشریح کرد: با تفکر بسیجی جلوی سقوط کشوری مانند سوریه گرفته شد، بسیج به عنوان فرهنگ برای مقابله با هر تهدیدی خود را نشان داده است. وی گفت: صفات بسیجیان ایمان، توکل، ولایت پذیری، شجاعت، شهامت، قدرت آفرینی و سخت کوشی است و نهادی وحدت بخش و خودساخته است. فرمانده سپاه استان البرز تاکید کرد: حضور بسیج در برابر تهدیدات دشمن علیه ایران در جنگ هشت ساله، رویارویی با تهدیدات مستقیم آمریکا در سال‌های اخیر و کمک به رفع و دفع فتنه ۸۸ بسیار موثر بود. سردار مولایی با تاکید بر ایمان، توکل و بصیرت به عنوان صفات برجسته بسیجیان است، بیان کرد: بسیجیان مجاهده می‌کنند و در این راه ترسی ندارند.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، هادی اسماعیلی دبیر ستاد مدیریت بحران و پدافند غیرعامل منطقه ۲۱ تهران درباره اسکان اضطراری ویژه فصل زمستان در پایتخت اظهارداشت: پنج محل در سطح منطقه۲۱ به عنوان محل‌های اسکان اضطراری شهروندان، به ترتیب در پایگاه چندمنظوره مدیریت بحران در شهرک استقلال، مجموعه ورزشی دریا در شهرک دریا، مجموعه ورزشی یاس در بلوار یاس تهرانسر، مجموعه ورزشی شهرک دانشگاه در شهرک دانشگاه تهران و مجموعه ورزشی وردآورد در محله وردآورد تعیین و آماده شده است. وی افزود: تعداد ۲۰ بنر پرتابلی در ابعاد سه در چهار متر، به منظور اطلاع رسانی هرچه بهتر محل‌های اسکان اضطراری به شهروندان در معابر سطح منطقه۲۱ نصب شده است. اسماعیلی در خاتمه یادآور شد: طبق هماهنگی‌های انجام شده با اداره کل آموزش و پرورش منطقه نه تهران بزرگ؛ هشت مدرسه جهت اسکان اضطراری شهروندان در فصل زمستان تعیین و آماده سازی شده‌اند که به ترتیب شامل مدارس شهید فرجی شهرک آزادی، امام حسین (ع) تهرانسر بلوار یاس، دستغیب و ۲۲بهمن تهرانسر قباد شمالی، تهذیب شهرک دانشگاه تهران، ایمانی وردآورد، شهیدان هوشمند وردآورد و مدرسه غدیر چیتگر شمالی است. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم1 روز قبل
فعالیت خط یک مترو اصفهان از روز گذشته از ایستگاه دفاع مقدس (صفه) تا ایستگاه میدان امام حسین‌ (ع) (دروازه دولت) از سر گرفته شد. براساس اعلام شهرداری اصفهان، پس از رفع مشکل در تعدادی دیگر از ایستگاه‌ها نیز مترو اصفهان از ساعت ۱۲ امروز چهارشنبه از ایستگاه امام حسین (ع) تا کاوه نیز فعال می‌شود و در دسترس شهروندان قرار می‌گیرد. به این ترتیب از ساعت ۱۲ امروز خط یک مترو اصفهان از ایستگاه صفه تا ایستگاه کاوه فعال است. به گفته علیرضا فاتحی مدیرعامل شرکت مترو منطقه اصفهان، در پی بروز ناآرامی‌ها در شهر اصفهان ۵ ایستگاه خط یک قطار شهری اصفهان از جمله ایستگاه‌های شهید علیخانی، شهید مفتح، شهید چمران، شهید باهنر، دکتر شریعتی و تختی دچار آسیب شد. به گفته وی میزان خسارات وارد شده به تأسیسات و زیرساخت‌های مترو اصفهان حداقل ۱۰ میلیارد تومان برآورد شده است.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/زنجان مدیرکل بقاع متبرکه سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: ۳۰ درصد بیمارستان‌های کشور موقوفه است. مدیرکل بقاع متبرکه سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه ۴۰ درصد موقوفات کشور مربوط به عزاداری به‌ویژه برای امام حسین (ع) است، ادامه داد: ۳۰ درصد بیمارستان‌های کشور موقوفه بوده و موقوفات متعددی در حوزه درمانی است. موسوی با تقدیر از خدمات‌رسانی موکب‌ها در سامرا، یادآور شد: زائران بسیاری در سامرا به شوق زیارت حضور داشتند. اربعین معجزه الهی در قرن حاضر است و خادمان از زنجان در پذیرایی از زائران این حرکت عظیم سنگ تمام گذاشتند. در پایان مراسم، از خادمان زنجانی حاضر در موکب اربعین حسینی در شهر سامرا تجلیل به‌عمل آمد.

به انتهای لیست رسیدید