امام حسین (ع)

امام حسین (ع)

قدس آنلاینقدس آنلاین1 ساعت قبل
در این میان، اما قیام مختار ثقفی به نوعی مورد تایید امام سجاد علیه السلام قرار گرفت. خبرگزاری تسنیم در گفت‌وگو با دکتر محمدحسین رجبی دوانی، استاد دانشگاه و پژوهشگر و نویسنده تاریخ اسلام به مناسبت سالروز قیام مختار ثقفی به بررسی بخش‌هایی از قیام مختار پرداخته است. بر همین اساس هنگام قیام امام حسین علیه السلام، او عذر موجهی داشت که در کربلا نبود. شخصیت شناسی ابراهیم بن مالک اشتردر ماجرای قیام مختار با حضور و همراهی ابراهیم بن مالک اشتر نیز مواجه می‌شویم. موضع امام سجاد علیه السلام نسبت به قیام مختار چگونه بود؟ قیام مختار با سایر قیام‌ها متفاوت است.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
در این میان، اما قیام مختار ثقفی به نوعی مورد تایید امام سجاد علیه السلام قرار گرفت. خبرگزاری تسنیم در گفت‌وگو با دکتر محمدحسین رجبی دوانی، استاد دانشگاه و پژوهشگر و نویسنده تاریخ اسلام به مناسبت سالروز قیام مختار ثقفی به بررسی بخش‌هایی از قیام مختار پرداخته است. بر همین اساس هنگام قیام امام حسین علیه السلام، او عذر موجهی داشت که در کربلا نبود. شخصیت شناسی ابراهیم بن مالک اشتردر ماجرای قیام مختار با حضور و همراهی ابراهیم بن مالک اشتر نیز مواجه می‌شویم. موضع امام سجاد علیه السلام نسبت به قیام مختار چگونه بود؟ قیام مختار با سایر قیام‌ها متفاوت است.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
ایسنا/مازندران رییس دانشگاه جامع امام حسین (ع) گفت: اتفاقی که در انقلاب اسلامی رخ داده یک اتفاق عادی و معمولی نبوده است و صنعت فرهنگی از دستاوردهای عظیم این انقلاب محسوب می‌شود. وی گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری دشمن باید بداند انقلاب اسلامی یک انقلاب شکست‌ناپذیر خواهد بود و در مقابل زورگویان عالم خواهد ایستاد. توجه به ارزش‌های انقلاب در اولویت باشدرحمت عباس تبار مسئول بسیج اساتید مازندران در ادامه این مراسم افزود: اردوهای راهیان نوری که در زمان‌های مختلف برگزار می‌شود باید از سمت اساتید در حوزه آموزشی به ارزش‌های آن توجه شود تا معیار‌های انقلاب را در اولویت قرار دهند. وی با اشاره به اینکه جریان دفاع مقدس رازی موفقیت آمیز بوده و این موفقیت‌ها نیاز داداریم، بیان کرد: اگر در همه عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی از فرآیندهای دفاع مقدس استفاده شود، جامعه موفق خواهد شد. مسئول بسیج اساتید مازندران یادآور شد: بسیج اساتید با مباحث و الگوهای علمی از این فضا استفاده کنند و به مباحث اخلاق و معنویات توجه ویژه‌ای داشته باشند چراکه یکی از رسالت‌های بسیج اساتید ارتقا ابعاد معنوی است.
فارسفارس15 ساعت قبل
خبرگزاری فارس؛ محمد حسینی: نزدیک ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه سردار سلامی به همراه تعدادی از همراهان و مسؤولان با خیرمقدم و خوش‌آمد گویی میزبان برنامه یعنی سردار حسن حسن‌زاده فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران وارد شهرستان پردیس شد. بیشتر به محله ما سر بزنیدخانمی در این میان از معضلات ریزودرشت این مجتمع‌ها می‌گوید و از سردار سلامی می‌خواهد تا بیشتر به این محلات سر بزنند تا مشکلات بهتر، بیشتر و زودتر حل شود. فرش‌باف‌ها از به فروش رفتن محصولات خود نیز گلایه‌هایی داشتند که قرار شد بستر و راه‌کاری برای عرضه و فروش تمام محصولات کارگاه‌های اشتغال‌زایی فراهم شود. ۱۵ نفر در کارگاه مونتاژکاری مشغول کار بودند که سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه در این حین از تعداد اشتغال‌زایی کارگاه‌های افتتاح شده امروز سؤال کرد که سردار حسن حسن‌زاده فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران گفت بیش از ۱۰۰ نفر به‌طور مستقیم در این کارگاه‌ها مشغول کار شدند. سردار حسین سلامی در ادامه به مقام شامخ شهدای گمنام مدفون در سپاه ادای احترام کرد و برنامه پایانی سردار نشست صمیمی با رزمندگان، بسیجیان و خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران بود که از نزدیک با آن‌ها دیدار و گفت‌وگو کرد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز18 ساعت قبل
بوی بسیار متعفنی در روزهای اخیر فضای عمومی شهر بندرعباس را به عنوان مهم‌ترین شهر ساحلی ایران فراگرفته است. این بوی متعفن که به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری هرمزگان از ورود فاضلاب از نقاط مختلفی از سطح شهر به خور مرکزی بندرعباس یعنی خورگورسوزان نشات گرفته، به قدری آزار دهنده است که بسیاری از ساکنان محلات مجاور با این خور را به گرفتاری کشانیده و زندگی را در شرایط عادی برای آنها سخت ساخته است. همین طور آب و فاضلاب شهری و شهرداری در کشاکشی دیرینه با یکدیگر همواره توپ را به زمین هم می‌اندازند و روزی سخن از جذب سرمایه‌گذار برای تصفیه فاضلاب به میان می‌آید اما روزی دیگر از تصفیه فاضلاب توسط شرکت آب و فاضلاب شهری ولی در نهایت قدمی برای رفع این وضعیت برداشته نمی‌شود. این بوی نامطبوع حتی بر کسب و کار بزرگ‌ترین هتل مجاور با این خور نیز اثر گذاشته و هتل ۵ ستاره هرمز بندرعباس نیز متأثر از این وضعیت، متحمل خسارات زیادی شده است. سکوت مسؤولان مدیریت شهری از یک سو و شرکت آب و فاضلاب شهری هرمزگان از سوی دیگر موجب شده تا مردم بشدت گله‌مند شده و از مدیریت عالی استان انتظار داشته باشند تا موضوع را به طور ویژه مورد بررسی قرار دهد.
تسنیمتسنیم19 ساعت قبل
فرمانده دانشگاه جامع امام حسین (ع) به وضعیت آینده انقلاب اسلامی و رصد و پایش در این بخش اشاره کرد و گفت: محاسبات جمهوری اسلامی در چله اول انقلاب اسلامی نشان می‌دهد اندیشه حضرت امام راحل سبب اقتدار‌آفرینی در کشور شده‌ است. وی با بیان اینکه اعتماد به خداوند متعال و سنن آفرینش در اندیشه حضرت امام راحل وجود داشت، افزود: حضرت امام با اعتماد به مردم و توکل به خداوند تمام اتفاقات انقلاب را رقم زد و هیچگاه به دشمن اعتماد نکرد. وی با بیان اینکه رژیم پهلوی تمام ابزارهای قدرت و فرهنگی را در اختیار داشت اما امام راحل با تکیه بر مردم و توکل بر خداوند توانست نهضت را به پیروزی برساند، گفت: اندیشه‌های حضرت امام راحل همواره برای کشور راهگشا و اقتدارآفرین است. فرمانده دانشگاه جامع امام حسین (ع) گفت: انقلاب اسلامی شاهد بیدار شدن مردم و استمرار حکومت اسلامی شد و طبق ایده‌های نظریه پردازان غرب، امام تمام معادلات دنیا را برهم زد زیرا انقلاب اسلامی هندسه قدرت دنیا را تغییر داد و ضلع سومی به نام ایران اسلامی را شکل داد و حاکمیت جهانی را برهم ریخت. رحمت عباس تبار، مسئول بسیج اساتید مازندران نیز با بیان اینکه اساتید ما جدای از دغدغه‌های علمی به ارزش‌ها و معیارهای والای انقلاب اسلامی توجه عنایت ویژه دارند، گفت: جریان دفاع مقدس راز موفقیت‌ها و الگویی برای همه موفقیت‌ها است.
مهرمهر21 ساعت قبل
حسنی تصریح کرد: محور مقاومت و شعاع اثر جمهوری اسلامی توانست شعار اثر تمدن غرب را در منطقه از بین برد و وضعیت افول جهان غرب شتاب یافت و این درحالی که وضعیت رشد جمهوری اسلامی شتاب بیشتری گرفته است. وی اعتماد به خداوند متعال و سنن آفرینش در اندیشه حضرت امام راحل وجود داشت گفت: حضرت امام را اعتماد به مردم و توکل به خداوند تمام اتفاقات انقلاب را رقم زد و هیچ گاه به دشمن اعتماد نکرد. وی با اظهار به پیشرفت‌های قابل توجه ایران اسلامی گفت: اکنون بهترین تجهیزات را تولید می‌کنیم و اقتدار سازنده جمهوری اسلامی و باور به خداوند متعال از دیگر ویژگی‌های جمهوری اسلامی است. رئیس دانشگاه جامع امام حسین گفت: انقلاب اسلامی شاهد بیدار شدن مردم و استمرار حکومت اسلامی شد و طبق نظریه‌های نظریه پردازان غرب، امام تمام معادلات دنیا را برهم زده است زیرا انقلاب اسلامی هندسه قدرت دنیا را تغییر داد و ضلع سومی به نام ایران اسلامی را شکل داد و حاکمیت جهانی را برهم ریخت. وی با اظهار اینکه اصل انقلاب نقطه تقابل با غرب است نه مسائل هسته‌ای و غیره گفت: انقلاب اسلامی با تحقق انقلاب جهانی حضرت حجت، تمدن غرب را در حذف می‌کند و از بین می‌برد از اینرو غربی‌ها سعی کرده همواره جلوی انقلاب اسلامی بایستند.
مهرمهر23 ساعت قبل
رودکی بیان کرد: ملت ایران شروع‌کننده هیچ جنگی نخواهد بود اما تاریخ انقلاب نشان داده که هر وقت موردحمله قرار گیرد با تمام توان و با وحدت مثال‌زدنی از کشور دفاع می‌کند. رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس تصریح کرد: هدف از برگزاری یادواره‌های شهدا، تضمین، دفاع و صدور انقلاب در کنار یادآوری تلاش‌ها و مجاهدت‌های رزمندگان انقلاب، ایثارگران و شهدای عزیز و تکریم خانواده‌های معظم شهداست. وی افزود: در طول دوران دفاع مقدس، ۳۵ کشور پشت سر صدام علیه کشور ما جنگیدند اما همگان دیدند که چگونه حقانیت ما باوجود دستگاه مفسد سازمان ملل در آن دوران، پیروز جنگ اعلام شد. رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس عنوان کرد: یکی از رموز موفقیت کشور ما در دوران دفاع مقدس، قرار گرفتن بر پشت سر رهبری و گوش‌به‌فرمان بودن به سخنان رهبری بوده است. رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس با اعلام اینکه اسلام به ما درس مقاومت آموخته است، خاطرنشان کرد: در راستای دیپلماسی جنگ، نیاز است که نهضت خاطره گویی از دوران دفاع مقدس به‌خوبی تبیین شود.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از دشتستان، سردار محمدنبی رودکی ظهر امروز در یادواره سرداران و ۶۷۰ شهید شهرستان دشتستان با بیان اینکه جایگاه و امتیاز شهدا در نزد خداوند رفیع است و نزد پروردگار روزی می‌خورنداظهار داشت: شهدا سرمایه‌های این مملکت بوده‌اند که با خداوند معامله کرده و مقرب درگاهش شده‌اند. رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس با بیان اینکه ملت ایران با تمام توان از مرزهای ایران دفاع و صیانت می‌‌کند افزود: تاریخ انقلاب نشان داده که هر وقت ایران مورد حمله قرار می‌گیرد با تمام توان و با وحدت مثال زدنی از کشور دفاع می‌کند. وی با بیان اینکه در طول دوران دفاع مقدس، ۳۵ کشور پشت سر صدام علیه ایران می‌جنگیدند گفت: اما همگان دیدند که چگونه حقانیت ایران با وجود حمایت‌های سازمان‌های ملل پیروز جنگ اعلام شد. فرمانده سپاه دشتستان نیز با بیان اینکه ۱۶هزارنفر از جمعیت دشتستان در جبهه‌های حق علیه باطل شرکت کرده‌اندتصریح کرد: نتیجه حضور ۱۶ هزار رزمنده در دوران دفاع مقدس، تقدیم ۶۷۰ شهید، ۱۵۰ ازاده، ۱۸۵۰ مجروح و جانباز بوده است. وی بیان کرد: یادواره ۱۶۳ شهید دانش آموز شهرستان دشتستان، یادواره شهدای ورزشکار، نصب تصاویر و المان شهدا در تمامی شهرها و روستاهای شهرستان، تولید فیلم و تیزر‌های مختلف با موضوع شهادت و تولید و انتشار چندین جلد کتاب بخشی از فعالیت‌های امسال در حوزه ایثار و شهادت بوده است.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
رئیس دانشگاه جامع امام حسین (ع): پیام مازند - قائمشهر - رئیس دانشگاه جامع امام حسین (ع) گفت: محور مقاومت و شعاع اثر جمهوری اسلامی توانست شعاع اثر تمدن غرب را در منطقه از بین برد و وضعیت افول جهان غرب شتاب یافت. حسنی تصریح کرد: محور مقاومت و شعاع اثر جمهوری اسلامی توانست شعار اثر تمدن غرب را در منطقه از بین برد و وضعیت افول جهان غرب شتاب یافت و این درحالی که وضعیت رشد جمهوری اسلامی شتاب بیشتری گرفته است. وی با اظهار به پیشرفت‌های قابل توجه ایران اسلامی گفت: اکنون بهترین تجهیزات را تولید می‌کنیم و اقتدار سازنده جمهوری اسلامی و باور به خداوند متعال از دیگر ویژگی‌های جمهوری اسلامی است. حسنی در بخشی از سخنانش با بیان اینکه رژیم پهلوی تمام ابزارهای قدرت و فرهنگی را در اختیار داشت اما حضرت امام راحل با تکیه بر مردم و توکل بر خداوند توانست نهضت را به پیروزی رساند اظهار داشت: اندیشه‌های حضرت امام راحل همواره برای کشور راهگشا و اقتدارآفرین است. وی با اظهار اینکه اصل انقلاب نقطه تقابل با غرب است نه مسائل هسته‌ای و غیره گفت: انقلاب اسلامی با تحقق انقلاب جهانی حضرت حجت، تمدن غرب را در حذف می‌کند و از بین می‌برد از اینرو غربی‌ها سعی کرده همواره جلوی انقلاب اسلامی بایستند.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/بوشهر رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس عنوان کرد: تاریخ انقلاب نشان داده که هر وقت مورد حمله قرار بگیرد با تمام توان و با وحدت مثال زدنی از کشور دفاع می‌کند و وحدت رمز پیروزی ما در مقابل توطئه‌های اجانب است. وی افزود: شهدا سرمایه‌های این مملکت بوده‌اند که با خداوند معامله کرده و مقرب درگاهش شده‌اند. وی ادامه داد: در طول دوران دفاع مقدس، ۳۵ کشور پشت سر صدام بر علیه کشور ما جنگیدند اما همگان دیدند که چگونه حقانیت ما با وجود دستگاه مفسد سازمان ملل در آن دوران، پیروز جنگ اعلام شد. رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس بیان کرد: یکی از رموز موفقیت کشور ما در دوران دفاع مقدس، قرار گرفتن پشت سر رهبری و گوش به فرمان بودن به سخنان ایشان بوده است. رودکی گفت: در راستای دیپلماسی جنگ، نیاز است که نهضت خاطره گویی از دوران دفاع مقدس به خوبی تبیین شود.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله مصطفی علما صبح امروز در همایش تجلیل و تکریم از دست اندرکاران و خادمین اربعین حسینی اظهار داشت: خادمی امام حسین (ع) از هزاران پادشاهی و سلطنت بالاتر است. آیت الله علما بیان داشت: مجموعه سپاه زحمات فوق‌العاده‌ای در ایام اربعین کشیدند و اسباب کار ر ا فراهم کردند که جای تشکر و قدردانی دارد. آیت الله علما با اشاره به اینکه امام حسین (ع) عصاره‌ای از قرآن کریم است، ادامه داد: اگر سیدالشهدا (ع) نبود دین، اسلام و قرآن ناقص بود و امروز شاهد آن هستیم پس از گذشت ۱۴۰۰ سال شور حسینی موج می‌زند. آیت الله علما گفت: امام راحل لحظه‌ای خود را از امام حسین (ع) جدا ندید و نتیجه این ارتباط این شد که امروز همه دنیا در مقابل عظمت امام خمینی (ره) زانو می‌زنند. وی با اشاره به اربعین حسینی خاطر نشان کرد: اگر همه روسای جمهور دنیا جمع شوند نمی‌توانند جمعیتی مانند اربعین حسینی جمع کنند و تدارکاتی به همین اندازه داشته باشند.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
دعاخوان تازه کارموسوی قهار سال ۱۳۲۵ در شهر خمین به دنیا آمد. شفا گرفتحدود ۱۰ سال پیش بود که جراحی تیروئید، صدای موسوی قهار را طبق گفته پزشکان برای همیشه از او گرفت. یک پیرزنی از آن طرف ضریح با گریه و صدای بلند گفت: یاسیدالکریم به‌حق شب شهادت علی (ع) موسوی قهار را شفا بده. سیدعلی سادات رضوی، مداح اهل بیت (ع) و یکی از رفقایش می‌گوید: «موسوی قهار را پیش از انقلاب می‌شناختم. خاطرم است روزی موسوی قهار را برای مدیحه‌سرایی در مجلسی در غرب تهران دعوت کرده بودند که من آنجا ساکن بودم.
مهرمهر1 روز قبل
فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه بیان کرد: حلاوت و شیرینی خادمی برای زائرین کمتر از زیارت امام حسین (ع) نبوده است. سردار ریحانی افزود: زیارت امام حسین (ع) در روایات و احادیث جایگاه ویژه‌ای دارد تا جایی که برای کسی حج واجب بر عهده او نباشد اولویت زیارت، زیارت امام حسین (ع) است. وی با تاکید بر اینکه این مسیری پرفروغ و روشن برای رسیدن به خداوند است، افزود: عاشورا و اربعین چشمه جوشان عرفان و اعتقادات دینی و انقلابی ما است. وی با بیان اینکه امیدواریم این مسیر همیشه باز باشد، افزود: هم حق استان کرمانشاه است و هم این استان نیازمند بود که این چشمه جوشان همواره در جوشش باقی بماند. فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: در گذشته تنها یک مسیر در کشور برای سفر به عتبات عالیات باز بوده و آن هم کرمانشاه بوده است.
مهرمهر1 روز قبل
دانشمندان و محققان همواره مبهوت جنبه‌های زیادی از چگونه و چرایی عملکرد مغز منجمله خواب دیدن می‌باشند. در قرآن کریم آیات متعددی از خواب دیدن افراد - از قبیل انبیاء، پادشاهان و افراد عادی - وجود دارد که نشان دهنده اهمیت موضوع و ارتباط مستقیم این خواب دیدن‌ها با حیات افراد و اجتماع دارد. مسأله خواب دیدن و تعبیر خواب، از دیدگاه قرآن، یک واقعیت قطعی است، بنابراین مسلمانان هرگز نمی‌توانند خواب و تعبیر خواب را در ردیف خرافات، یا حدسیات بدانند. تعبیر دقیقی که به واقعیت تبدیل شد تا بدین شکل جایگاه ویژه حضرت یوسف (ع) برای اطرافیان وی آشکار شود. در پایان باید اینگونه نتیجه گیری کنیم که مسأله خواب دیدن و تعبیر خواب، از دیدگاه قرآن، یک واقعیت قطعی است، و ما مسلمان‌ها هرگز نباید خواب دیدن و تعبیر خواب را در ردیف خرافات، یا حدسیات و مسائل پیش پا افتاده بشماریم، بلکه یقین بدانیم که روح ما هنگام خواب در عوالمی سیر می‌کند که در بیداری برایش میسر نیست.

فیلم | زورگیری خشن از یک زن، زد و خورد در سخنرانی قالیباف و دردناک‌ترین اتفاق هفته!

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
امروزه می‌توان از اعتیاد بعنوان یکی از مشکلات و معضلات اجتماعی بشر در زندگی مدرن نام برد. با ورود انواع مواد مخدر صنعتی و پایین آمدن سن گرایش افراد به مصرف مواد مخدر، زنگ خطر برای خانواده‌ها و جوامع بشری به صدا درآمده است.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
بارنامه زده‌اند خاک تربت کربلاحرم مطهر رضوی یکی از مهمترین کانون‌های تجمع شیعیان است. انتقال خاک تربت کربلا به مشهدالرضا (ع) بر عهده او بوده است. بارنامه خاک تربت شاید اینگونه باشد «فرستنده: حسین (ع)، گیرنده: رضا (ع)، بار: خاک تربت، کرایه حمل: محفوظ پیش حسین (ع) و رضا (ع)» این اتفاق برای من فرصتی بسیار ارزنده و ویژه بود. دوباره در عاشورای حسینی موضوع حمل خاک تربت حسینی به مشهدالرضا (ع) مطرح شد اما مدتی نگذشت که مجددا این موضوع لغو گردید. اطمینان قلبی داشتم که فیض حمل خاک تربت نصیبم خواهد شد.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
خبرگزاری تسنیم در ادامه سلسله گزارش‌های «ستارگان مدفون در تخت فولاد» در این گزارش به معرفی عالم و زاهد؛ شیخ محمد فاضل کوهانی می‌پردازد. دوران تحصیل شیخ محمد فاضل کوهانیدوران تحصیل وی، با مشکلات و سختى‏‌هاى فراوانى همراه بوده است. به مسجد امام آمدم و ده شاهى از بقال نزدیک مسجد ترشى و نان قرض کردم و خوردم. مرحوم والد همیشه مى‌‏فرمود که دوست دارم جزء روضه خوانان امام حسین (ع) محسوب شوم. شیخ کوهانی هیچ گاه روضه امام حسین (ع) را ترک نکردهیچ‏گاه روضه امام حسین (ع) را ترک نمى‏‌کرد، به نحوى که حدود ۶۰ سال است روضه امام حسین (ع) در منزل ایشان برپاست.
ایلناایلنا2 روز قبل
​وزیر بهداشت با اشاره به افتتاح ۱۰۰۰ پروژه بهداشتی و درمانی با وجود محدودیت‌های مالی در سال جاری، گفت: #پویش#۲۰۵۰ برای افتتاح هر هفته ۵۰ پروژه بهداشتی و درمانی تا ۲۰ هفته آینده آغاز شده است. نمکی در خصوص کارانه پرستاران گفت: از روز اول که به وزارت بهداشت آمدم، با کوهی از مشکلات اقتصادی روبرو بودیم. قبل از پایان سال گذشته، وزارت بهداشت را با ۲۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه تحویل گرفتم. من وزیر بهداشت اصولگرا، اصلاح طلب، بدون خط، معتدل، مسلمان، کلیمی، زرتشتی، مسیحی، لامذهب و حتی زندانیان محکوم به اعدام هستم. وی با اشاره به شاخص بالای سرانه تخت در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، گفت: سرانه تخت را قبول داریم اما نه به عنوان یک استاندارد درست در نظام ارائه خدمت.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
(کافی، ج ۲، ص ۱۰۰، ح ۸) نیکی به والدین و صله‌رحمپیامبر (ص) می‌فرماید: ‌ ای فرزند آدم! (ثواب الاعمال، ص ۱۴۱) دوری کردن از زناپیامبر (ص) می‌فرماید: زنا، شش پیامد دارد: سه در دنیا و سه در آخرت. چنانکه امام علی (ع) می‌فرماید: زیاد کار نیک انجام دادن، عمر را می‌افزاید و نام را پرآوازه می‌سازد. (غررالحکم، آمدی، ح ۷۱۱۳) خواب به میزان نیازدر روایات است که پرخوابی موجب کاهش عمر می‌شود. البته راه‌های افزایش طول عمر منحصر در موارد بالا نیست و آنچه بیان شده مشتی از خروار است.

نشست جمعیت پیشرفت و عدالت استان کرمان به روایت تصویر

14+
تسنیمتسنیم2 روز قبل
همشهریهمشهری2 روز قبل
وی با اشاره به تحقیقات اندیشمندان غربی به نقل از خانم فرانسیس گفت: زنان مسلمان اکنون در آرامش در کنار پدر و همسر خود هستند و پشتوانه دارند ولی از زنان غربی استفاده ابزاری می‌شود. رییس سازمان بسیج جامعه زنان کشور افزود: زنان غرب با خراب کردن پل‌های پشت سر و خانواده به طور قطع با مشکل مواجه می‌شوند و به زمین می‌خورند. اصلانی با بیان اینکه زنان مسلمان از جمله عصمت پورانوری دنیا را تکان داده‌اند، افزود: شهادت عصمت پورانوری با حجاب کامل موجب باز شدن چشمان زنان جهان شده است. رییس سازمان بسیج جامعه زنان کشور با بیان اینکه حرف و منش عصمت در جامعه جاری است، گفت: می‌توان هم زن بود و هم در راس بود و دنیا را در مسیر درست قرار داد. وی افزود: انقلاب اسلامی در مرزهای خود باقی نماند و جنبش‌های زیادی در جهان باتاسی از این انقلاب شکل گرفتند.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سعید نمکی وزیر بهداشت امروز سه‌شنبه نوزدهم آذرماه برای بازدید از دو طرح بهداشتی و درمانی در میامی و همچنین افتتاح دو طرح این حوزه در شهرستان شاهرود به شرق استان سمنان سفر کرد و مورد استقبال مسئولان ارشد استانی قرار گرفت. اورژانس شاهرود نیازمند ۸ میلیارد تومان اعتباردر مراسم افتتاح متمرکز طرح‌های امروز حوزه بهداشت و درمان شاهرود، رئیس دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان، بابیان اینکه ۳۰ میلیارد تومان برای اورژانس بیمارستان امام حسین (ع) هزینه شد، گفت: تکمیل این طرح نیازمند هشت میلیارد تومان دیگر اعتبار است. نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس بابیان اینکه بالگرد کنونی مستقر در اورژانس شاهرود متعلق به نیروی انتظامی است، گفت: بالگرد اورژانس اختصاصی برای شاهرود تأمین می‌شود. نمکی همچنین بیان کرد: امروز توانسته‌ایم در حالی شاهد افتتاح دو طرح بزرگ شامل اورژانس و مرکز ناباروری در شاهرود باشیم که ان شاالله در سفر آتی که به‌زودی خواهد بود طرح‌های دیگری نیز در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در شرق استان سمنان افتتاح خواهند شد. وزیر بهداشت امشب استان سمنان را به مقصد تهران ترک کرد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین2 روز قبل
رییس سازمان بسیج جامعه زنان کشور: پیام خوزستان - دزفول- رییس سازمان بسیج جامعه زنان کشور با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب درخصوص الگوهای زن شرقی و غربی گفت: این الگوها در جامعه جهانی موفق نبوده‌اند و اکنون جهان به یک الگوی جدید برای آرامش زن نیاز دارد. مینو اصلانی سه شنبه شب در کنگره ملی عصمت پورانوری شهیده شاخص کشوری در حسینیه ثاراله دزفول افزود: الگوهای زن شرقی و غربی کاری از پیش نبرده‌اند و اکنون زن غربی در وضعیت بسیار اسفباری به سر می‌برد و افسرده است. وی با اشاره به تحقیقات اندیشمندان غربی به نقل از خانم فرانسیس گفت: زنان مسلمان اکنون در آرامش در کنار پدر و همسر خود هستند و پشتوانه دارند ولی از زنان غربی استفاده ابزاری می‌شود. رییس سازمان بسیج جامعه زنان کشور افزود: زنان غرب با خراب کردن پل‌های پشت سر و خانواده به طور قطع با مشکل مواجه می‌شوند و به زمین می‌خورند. برچسب‌هادزفول خوزستان سازمان بسیج مستضعفین بنیاد شهید و امور ایثارگران
مهرمهر2 روز قبل
وی افزود: گفتمان‌های مسجد محور با حضور اقشار مختلف، بسیجیان، دانشجویان، اصناف، بازاریان و جامعه پزشکی هر چند با تعداد کم حائز اهمیت است و باید برگزار شود. امام جمعه پلدختر گفت: باید برنامه‌های مسجد محوری بسیار کلیدی برگزار شود که در این صورت موفق، نتیجه بخش و حضور در مساجد برای اقشار مختلف باعث ایجاد نشاط و شادابی می‌شود. حجت الاسلام موسوی افزود: چهار مسجد پلدختر شامل مسجد جامع، امام حسین (ع)، امیرالمومنین (ع) و مسجد اعظم در جریان سیل دچار آب گرفتگی شدند. وی یادآورشد: مسجد محل اجتماع سیاسی و سنگری است که رفتن به سوی تمدن اسلامی و هدف اصلی و نهایی در گفتمان مسجد نهادینه می‌شود. حجت الاسلام موسوی گفت: مسجد پایگاه مقاومت و جایگاه بصیرت است که بصیرت افزایی می‌کند؛ مسجد مهم است و همواره در طول تاریخ اسلام و انقلاب، کانونی برای همفکری و هم افزایی نیروهای مومن و انقلابی بوده است که امروز می‌تواند هدایت خانواده‌ها و جامعه را برقرار کند.
اصفهان امروزاصفهان امروز2 روز قبل
۱۹ آذر ۱۳۹۸, ۱۹:۱۵ / کد خبر:۷۸۱۱۹ جلسه کمیسیون بهداشت، سلامت و خدمات شهری شورای اسلامی شهر اصفهان با موضوع ارایه گزارش درخصوص شیوع بیماری آنفلوانزا و راهکارهای پیشگیری از آن برگزار شد. به گزارش ایمنا، مسئول بیماری‌های واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در این جلسه که امروز (دوشنبه) برگزار شد گفت: وضعیت بیماران در اصفهان شمردنی نیست چون مراجعین بسیاری به مطب‌ها و پارکلینیک‌های سطح شهر مراجعه می‌کنند. رضا فدایی افزود: آماری که ارائه می‌شود مربوط به تعداد افرادی است که در شرایط شدیدتری بستری شده و در نرم‌افزارهای بیمارستانی ثبت می‌شوند؛ این آمار در نیمه آذر ۳۰۰ بستری در هفته بود حال اینکه آنفلوانزای این افراد در آزمایش‌ها مثبت اعلام شود یا خیر، موضوع دیگری است. وی با بیان اینکه برای رسیدن به شرایط عادی، کاهش مبتلایان به آنفلوانزا شیب کندی خواهد داشت، تصریح کرد: افرادی که در سطح استان قبل از مرگ از آنها نمونه گرفته شده و دلیل مرگ آن‌ها آنفلوانزا تشخیص داده شده است، منهای کاشان و آران و بیدگل ۱۷ نفر بوده که ممکن است آمار بیشتر از این نیز باشد. وی ادامه داد: آنفلوانزا این یک پدیده خارجی بوده و در ذات طبیعت است، نه توطئه خارجی سبب آن می‌شود نه زائران کربلا آن را با خود می‌آورند با این‌حال مخفی کردن آمار آن نیز می‌تواند حساسیت‌ها را بیشتر کند. فدایی اضافه کرد: وظیفه دانشگاه علوم پزشکی، اقدامات بیمارستانی و ترویج بهداشت است، با این حال این موج در طبیعت وجود دارد و کار خود را خواهد کرد. وی خاطرنشان کرد: فراوانی جهانی آنفلوانزا در سال ۹۴ در اصفهان فروکش نکرد تا زمانی که تابلوهای شهری توصیه‌های ایمنی راجع به آنفلوانزا را به اطلاع مردم رساندند، بنابراین لازم است مدیران شهری همین رویه را برای اطلاع‌رسانی مردم شهر اصفهان به‌کار گیرند. همچنین عضو کمیسیون کمیسیون بهداشت، سلامت و خدمات شهری شورای اسلامی شهر اصفهان با انتقاد از عملکرد صدا و سیما در خصوص ارائه دارو توسط داروخانه‌ها به بیماران مبتلا به آنفلوانزا، گفت: برخی موارد که توسط صدا و سیما مطرح شده بود، با حضور کارشناسان پاسخ داده می‌شد به‌طور مثال مردم مطلع شدند که مشکل در ارائه واکسن‌ها نیست بلکه این نوع واکسن‌ها دوره اثرگذاری مشخصی دارند. فتح‌الله معین ادامه داد: به همین جهت لازم است کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی در برنامه‌های رسانه‌های عمومی حضور بیشتری داشته باشند تا با توضیحات تخصصی خود اضطراب عمومی را کاهش دهند. وی اضافه کرد: تولیدات دانشگاه علوم پزشکی می‌تواند در اختیار معاونت‌های شهرداری قرار گیرد تا مردم با سهولت بیشتری درخصوص ابتلای به این بیماری آگاه شوند. معاون دارو و غذا دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه در همان روز اول شیوع بیماری، یک میلیون و ۵۰۰ هزار کپسول وارد کشور شد، گفت: داروی مورد نیاز در بیمارستان‌های الزهرا (س)، امین، خورشید و امام حسین (ع) تامین شده و از ابتدای هفته شرکت بیوشیمی باختر کرمانشاه نیز شروع به تولید فرآورده‌های داخلی کرده است بنابراین مشکلی در ارائه دارو نداریم. ابوالفضل اصلانی افزود: طبق بخشنامه وزارت بهداشت، به داروخانه‌ها ابلاغ کرده‌ایم که داروهای کورتون برای این بیماران تجویز نشود زیرا در کوتاه مدت بیمار آرام می‌شود اما دراز مدت اثرات سوئی خواهد داشتمعاون تربیت بدنی و بهداشت آموزش و پرورش اصفهان نیز در این نشست گفت: وظیفه ما آموزش دادن به دانش‌آموزان در خصوص ابتلا به آنفلوانزا است بنابراین تمام توصیه‌هایی که نیاز به انجام آن توسط دانش‌آموزان بود، در روزهای گذشته به مدارس ابلاغ شد. عبدالرضا رئیسی افزود: به مدارس تاکید شد که درخصوص حضور و غیاب دانش‌آموزانی که احتمال ابتلا دارند حساسیتی نشان ندهند و دانش‌آموز مجاز باشد تا ۲۴ ساعت پس از قطع شدن تب در مدرسه حضور پیدا نکند. گفتنی است باتوجه به اظهارات معاون تربیت بدنی و بهداشت آموزش و پرورش اصفهان برنامه‌ای برای تعطیلی مدارس در دستور کار قرار ندارد. همچنین مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان اظهار کرد: باید در تمام فضاهای بحرانی حصور مناسب و فعالانه وجود داشته باشد تا شایعات اجازه خودنمایی پیدا نکنند؛ این شایعات درخصوص اپیدمی آنفلوانزا درباره تولیدکنندگان داروها به وجود آمده بود که تولید محتوا اولیه توسط دانشگاه و ارائه آن به شبکه‌های اجتماعی و خبرگزاری‌ها می‌توانست بسیار موثر واقع شود. ایمان حجتی گفت: تابلوهای آموزش شهروندی فضای اطلاع‌رسانی مناسبی برای آموزش شهروندان است و سایر تابلوها که برای اطلاع‌رسانی در شهر وجود دارد نیز با دستور کمیسیون برای این موضوع در اختیار قرار خواهد گرفت.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
وی افزود: بهره‌برداری و افتتاح مرکز جامع سلامت میامی و شبکه بهداشت این شهرستان به‌عنوان یک شبکه مستقل، تبدیل یکی از مراکز جامع خدمات سلامت کالپوش به مرکز شبانه‌روزی امروز به انجام رسید. وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی ‌گفت: امروز در شاهرود بخش اورژانس «تروما» و «ریفرال» مرکز آموزشی پژوهشی درمانی امام حسین (ع) دانشگاه علوم پزشکی شاهرود که بزرگ‌ترین اورژانس شرق کشور است به بهره‌برداری رسید. نمکی خاطرنشان کرد: امروز همچنین مرکز جامع درمان ناباروری و IVF مرکز آموزشی پژوهشی درمانی بهار علوم پزشکی شاهرود افتتاح شد. وی در مورد دارو و تجهیزات پزشکی موجود در کشور گفت: هیچ کمبودی از این حیث در کشور وجود ندارد. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: علیرغم فشارهای دشمنان در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی اما کمبودی از این حیث در کشور تا سه ماه نخست سال آینده در کشور وجود ندارد.
مهرمهر2 روز قبل
حجت الاسلام فرهاد دهقانی، مدیر مدرسه علمیه امام حسین (ع) در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به نقش حوزه‌های علمیه در رفع مشکلات کشور، اظهار داشت: اسلام در میان ادیان الهی کامل‌ترین دین است و نسبت به مسائل جزئی و کلی، نقشه راه ارائه کرده است. وی یکی از مهمترین وظایف حوزه علمیه را ارائه این نقشه راه برشمرد و ادامه داد: دوری و بی توجهی به این مهم که خداوند آن را برای سعادت بشر ترسیم کرده خسران و زیان است. حجت الاسلام دهقانی با بیان اینکه حوزه‌های علمیه در ارائه این نقشه راه هرگز کوتاهی نکردند، گفت: هیچ امر مجهولی وجود ندارد که دین برای آن راهکار ارائه نکرده باشد و حوزه نسبت به آن بی توجهی کند؛ امروز مشکلات کشور ناشی از عدم مراجعه به این نقشه راه است که منجر به بی اطلاعی از راهبردهای اسلام و یا عمل نکردن به مبانی دینی می‌شود. مدیر مدرسه علمیه امام حسین (ع) با اشاره به اینکه حوزه علمیه در زمینه مسائل بانکداری مسائل فوق العاده‌ای دارد که باید مورد توجه قرار گیرد، اظهار داشت: اگر به مسائل و مباحثی که حوزه‌های علمیه درخصوص مسائل بانکداری ارائه کرده‌اند، عمل می‌شد هرگز شاهد برخی سودهای بانکی که احتمال ربوی بودن بر آن مترتب است، نبودیم. وی با تاکید بر اینکه مسئولان در وضع قوانین باید به فرمایشات و انتقادات دین و مراجع عظام توجه کنند، ادامه داد: شهید صدر (ره) و مراجع عظام مباحث گوناگونی درخصوص بانکداری غیر ربوی مطرح کردند که باید مورد توجه قرار می‌گرفت.

به انتهای لیست رسیدید