آخرین و مهم‌ترین اخبار آيت الله سید علی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی
امام خامنه‌ای

آیت‌الله علی خامنه‌ای

مهرمهر9 دقیقه قبل
این استان مرزهای مشترکی نیز با چند کشور دارد، با این اوصاف اما از محروم‌ترین نقاط کشور است. هم‌اکنون نیز شغل و پیشه اکثر اهالی منطقه سیستان کشاورزی است. اما سنگ بنای عمده مشکلات منطقه سیستان به دلیل سیاست‌های استعمار پیر انگلستان در جدا سازی افغانستان از خاک ایران است. حجم گسترده مهاجرت باعث شد تا اهل سیاست و صاحبان مشاغل دولتی خروج اهالی استان به همراه وسایل منزلشان را ممنوع کنند. سادگی است اگر تاثیر این ترانزیت مخدر بر اهالی استان سیستان و بلوچستان را ناچیز بدانیم.
خانه ملتخانه ملت37 دقیقه قبل
احمد سالک کاشانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به پیام رهبر انقلاب به نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا اشاره کرد و گفت: پیام رهبر معظم انقلاب برای انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا به دنبال دو نامه قبلی خود برای جوانان اروپا بوده است که انجمن‌های اسلامی دانشجویی در اروپا هم باید پیرو همین پیام ارزشمند شرایط فعلی حاکم بر دنیا را مورد تجزیه و تحلیل قرار بدهند. نماینده مردم اصفهان به شرایط فعلی اروپا که در گیرو دار تحولات اساسی در حوزه‌های گوناگون بوده، اشاره و اظهار کرد: تحولاتی که در کشورهای اروپایی بوجود آمده مزید یک جریان جهانی است که آن هم عبارت بوده از تمدن اسلامی که می‌خواهد در اروپا بسط پیدا کند، بنابراین انجمن اسلامی دانشجویان در اروپا باید روی تمدن اسلامی برنامه‌ریزی کافی را داشته باشد؛ چرا که این مسئله اساس و زیربنای کار بوده است. این نماینده مردم در مجلس دهم به رشد و گسترش بیداری در کشورهای اروپایی اشاره و تصریح کرد: رشد و گسرش بیداری ملت‌ها در سراسر جهان بمب اتمی بوده علیه استکبار جهانی و نباید از این مسئله مهم غافل بود که این رشد و بصریت افزایی ملت‌ها پشتوانه بزرگی برای جمهوری اسلامی ایران خواهد بود. عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در ادامه افزود: انجمن‌های اسلامی دانشجویان باید دستاوردهای جمهوری اسلامی در حوزه‌های گوناگون به ویژه قدرت بازدارندگی نظامی و دستیابی به تکنولوژی علمی، هسته‌ای، نانو و … را که بسیار با اهمیت بوده، مورد بحث و بررسی قرار بدهند و به ابعاد شکل‌گیری این مسائل دقت لازم را داشته باشد. نماینده مردم اصفهان در مجلس دهم تصریح کرد: انجمن‌های اسلامی دانشجویی در اروپا باید به وجود جمهوری اسلامی افتخار کنند و همچنین از جمهوری اسلامی ایران در سطح بین‌الملل هم دفاع لازم را داشته باشد. /پایان پیام
جام نیوزجام نیوز1 ساعت قبل
حاج قاسم سلیمانی هم خودش را به آقا نزدیک کرد که اینچنین محبوب دل‌ها شد و هرچه یاد گرفت از ولایت بود. آن موقع که سیدحسن نصرالله این را برای ما تعریف کرد ۱۶ ماه از جنگ سوریه گذشته بود، در حالی که جنگ سوریه شش سال به طول انجامید. حشد الشعبی که حاج قاسم سازمان‌شان داد و آموزششان داد و به کارگیری کرد و عملیات‌ها را یکی پس از دیگری به نتیجه رساند. ما در بین خودمان کوچک هستیم و در مقابل دشمن، بسیار قوی هستیم و اگر دشمن کوچکترین خطایی کند در درجه اول اسرائیل از بین می‌رود و این حرف نیست و در عمل آنچنان است که ما این توانایی را داریم. ما باید کاری کنیم که شهدا، حاج قاسم و آقای حبیبی هم از ما این را می‌خواهند.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ساعت قبل
یکی از مهم‌ترین زمینه‌های نشان‌دادن وحدت ملی، انتخابات مجلس شورای اسلامی است که انتظار می‌رود نتیجه یک اتحاد ملی، مجلسی مقتدر و باانگیزه شود». او در پایان گفت: «آرزوی من این است که با حضور چنین نیروهای یک لیست مشترک متشکل از اصلاح‌طلبان و اصولگرایان داده شود تا مجلس آینده از تمام ظرفیت نیروهای سیاسی استفاده کند. این مهم چند خاصیت ارزنده دارد؛ نخست آنکه باعث ایجاد انسجام ملی در کشور می‌شود. همه نیروهای سیاسی باید خودخواهی‌ها را کنار بگذارند و با هم یک لیست مشترک بدهند تا آشتی ملی محقق شود. یکی از مهم‌ترین لوازم تحقق آشتی ملی ارائه لیست مشترک اصلاح‌طلبان و اصولگرایان است».
افکارنیوزافکارنیوز7 ساعت قبل
اخبار سیاسی- وی در ادامه افزود: قرار بر این نیست که ما تحت اختیار و سلطه بیگانگان باشیم، اگر اروپایی‌ها ایران را همراهی کنند و به تعهدات خود پایبند باشند؛ یعنی اینکه تحریمها را علیه کشورمان وضع نکنند و آن تحریم‌های گذشته را هم ملغی کنند، ما چه در مجلس و چه در دولت می‌توانیم در رابطه با برجام تصمیم کافی را بگیریم. غربی‌ها به دنبال تغییر نظام جمهوری اسلامی ایران هستندعضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تاکید کرد: اگر خواسته ملت ایران که همان برداشتن تحریم‌ها بوده تحقق پیدا کند ما در رابطه با برداشتن گام‌های کاهش تعهدات هسته‌ای کوتاه خواهیم آمد و در حقیقت با سر عقل آمدن اروپایی‌ها به آنها کمک خواهیم کرد برجام حفظ شود، در غیر اینصورت به همین شیوه، گامهای کاهش تعهدات هسته‌ای را برخواهیم داشت. نماینده مردم صومعه سرا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر بدعهدی‌های اروپایی‌ها در قبال ایران به همین شکل باشد و همسو با آمریکا حرکت کنند، احتمال این وجود دارد که ایران به کلی از برجام خارج شود، تاکید کرد: اگر بدعهدی اروپایی‌ها ادامه پیدا کند راهی جز خروج از برجام نداریم، چون در حال حاضر ملت ما را تحت فشار تحریم‌ها قرار داده‌اند. اگر این کار خود را توقف کنند ما هم که با دنیا جنگ نداریم و به همان شکل سابق تعهداتمان را اجرا می‌کنیم. وی در ادامه افزود: در حال حاضر غربی‌ها به دنبال تغییر نظام جمهوری اسلامی ایران هستند و متاسفانه بعضی از شیطنت‌هایی که توسط عده‌ای از عوامل وطن فروش در داخل کشور صورت می‌گیرد آنها را هم در این زمینه تحریک می‌کند و در حقیقت غربی‌ها با عقل خود کار نمی‌کنند؛ بنابراین احتمال این وجود دارد که ما از برجام خارج شویم.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد8 ساعت قبل
اما این بار بسیار خطرناک بود زیرا دولت آمریکا دست به یک اقدام تروریستی علیه یک مقام دولتی ایران زد. آمریکایی‌ها بر این باور بودند که ترور او می‌تواند موقعیت آنها را در منطقه بهتر کند اما آنچه اتفاق افتاده، خلاف آن بوده است. اما پاسخ اصلی را مردم منطقه خواهند داد، آنهایی که اکنون نشان می‌دهند از رفتار آمریکا بیزارند. وی ادامه داد: «آمریکا، اروپا و تمام جامعه بین‌الملل مدیون سردار سلیمانی برای شکست داعش هستند. در اینجاست که پوتین می‌تواند نقش خاص خود را در هیبت یک داور محوری در منطقه ایفا کند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد8 ساعت قبل
و البته از اینکه چنین نگاهی در یک عضو شورای نگهبان وجود دارد متأسف شدم. به عبارت روشن‌تر، نمایندگان مجلس هم مثل آحاد مردم در برابر قانون مسوول اعمال و گفتار خود هستند و اگر مرتکب خلاف شوند باید تحت تعقیب قانونی قرار بگیرند. تکلیف تخلفات نمایندگان مجلس روشن است و قوه قضائیه می‌تواند آنان را در صورت ارتکاب خلاف قانون محاکمه و مجازات کند. پیش‌بینی‌ها از وضعیت مجلس آیندهالبته صادق زیباکلام استاد دانشگاه تهران پایداری‌ها و احمدی‌نژادی‌ها را پیروز انتخابات مجلس می‌داند. تنها رقیب آیت‌الله یزدی در قمدوم اسفندماه علاوه بر برگزاری انتخابات مجلس یازدهم، انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان هم برگزار می‌شود که قم یکی از حوزه‌های انتخابیه برای این انتخابات است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز8 ساعت قبل
به گزارش مشرق، روز ۵ بهمن ۱۳۵۸ به فاصله یک سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی، اولین انتخابات ریاست جمهوری در ایران برگزار شد. همزمان با سالگرد نخستین دوره انتخابات ریاست جمهوری صفحه مجازی تاریخ ایران و جهان منتسب به دفتر حفظ و نشر حضرت آیت الله خامنه‌ای با انتشار پستی جدید مواضع رهبرمعظم انقلاب در نخستین انتخابات ریاست جمهوری را منتشر کرد. در متن کامل این پست آمده است: ‌ «موعد نخستین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاریخ ایران در ۵ بهمن ۵۸ تعیین شده بود. آیت‌الله خامنه‌ای و همفکرانشان در ابتدا قصد داشتند که دکتر بهشتی را برای ریاست جمهوری مطرح کنند. آنها معتقد بودند که اجداد فارسی اهل هرات بوده‌اند و او شرایط لازم برای نامزدی ریاست جمهوری را ندارد.
آخرین خبرآخرین خبر8 ساعت قبل
سردار کوثری: اگر دشمن کوچکترین خطایی کند در درجه اول اسرائیل از بین می‌رودفارس/ جانشین قرارگاه ثارالله گفت: ما در بین خودمان کوچک و در مقابل دشمن، بسیار قوی هستیم و اگر دشمن کوچکترین خطایی کند در درجه اول اسرائیل از بین می‌رود و این حرف نیست و در عمل این توانایی را داریم. حاج قاسم سلیمانی هم خودش را به آقا نزدیک کرد که اینچنین محبوب دل‌ها شد و هرچه یاد گرفت از ولایت بود. آن موقع که سیدحسن نصرالله این را برای ما تعریف کرد ۱۶ ماه از جنگ سوریه گذشته بود، در حالی که جنگ سوریه شش سال به طول انجامید. حشد الشعبی که حاج قاسم سازمان‌شان داد و آموزششان داد و به کارگیری کرد و عملیات‌ها را یکی پس از دیگری به نتیجه رساند. ما باید کاری کنیم که شهدا، حاج قاسم و آقای حبیبی هم از ما این را می‌خواهند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز9 ساعت قبل
از آنجایی که ترور یک مقام بلندمرتبه‌ نظامی یک کشور در کشوری ثالث، در تاریخ به این شکل تقریبا بی‌سابقه بوده. ترور شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی نقطه‌ی عطفی در عرصه‌ی حقوق بین‌الملل می‌تواند تلقی شود. از آنجایی که خطر قریب الوقوعی ایالات متحده‌ی آمریکا را در هنگام ترور شهید سلیمانی تهدید نمی‌کرد، توسل به چنین اقدامی قطعا تحت قوانین بین‌المللی جنایتی غیرقابل انکار تلقی می‌شود. (۲) بنابراین ترور شهید سلیمانی را نمی‌توانند بر اساس قوانین حقوق بین‌الملل توجیه کنند. ۲) ر. ک: سخنان سناتور چاک شومر پس از استماع جلسه با شماری از اعضای دولت آمریکا در کنگره درباره ترور شهید قاسم سلیمانی.
فردا نیوزفردا نیوز9 ساعت قبل
جانشین قرارگاه ثارالله گفت: ما در بین خودمان کوچک و در مقابل دشمن، بسیار قوی هستیم و اگر دشمن کوچکترین خطایی کند در درجه اول اسرائیل از بین می‌رود و این حرف نیست و در عمل این توانایی را داریم. حاج قاسم سلیمانی هم خودش را به آقا نزدیک کرد که اینچنین محبوب دل‌ها شد و هرچه یاد گرفت از ولایت بود. آن موقع که سیدحسن نصرالله این را برای ما تعریف کرد ۱۶ ماه از جنگ سوریه گذشته بود، در حالی که جنگ سوریه شش سال به طول انجامید. حشد الشعبی که حاج قاسم سازمان‌شان داد و آموزششان داد و به کارگیری کرد و عملیات‌ها را یکی پس از دیگری به نتیجه رساند. ما باید کاری کنیم که شهدا، حاج قاسم و آقای حبیبی هم از ما این را می‌خواهند.

فیلم/ سخنرانی جدید رهبر انقلاب به‌مناسبت آغاز ایام فاطمیه

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز10 ساعت قبل

آخرین گفت‌وگوی پیامبر (ص) و حضرت زهرا (س) از بیان رهبر انقلاب + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران10 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، حضرت آیت الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب به مناسبت آغاز ایام فاطمیه سخنان جالبی درباره آخرین گفتگوی پیامبر اسلام (ص) و حضرت فاطمه (س) را بیان نمودند. بیشتر بخوانید: وقتی شاعر الجزایری اهل سنت در مدح دختر شهید سلیمانی شعر می‌سرایدانتهای پیام/
الفالف11 ساعت قبل
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر میخواهیم قوی شویم باید ایران قوی شود، اگر میخواهیم ایران و انقلاب قوی شود باید تک تک مردم قوی شوند و نمایندگان مجلس به عنوان نمایندگان مردم باید پیشقراولانی باشند که مردم را قوی کنند. قالیباف افزود: ضعف دیگر کشور اداره یک مجموعه بزرگ تحت عنوان دولت یا حکومت است. *برای قوی شدن باید تک تک مردم قوی و دولت کوچک شودقالیباف ابراز کرد: رهبرانقلاب می‌فرمایند ما باید قوی شویم. وی افزود: اگر میخواهیم قوی شویم باید ایران قوی شود، اگر میخواهیم ایران و انقلاب قوی شود باید تک تک مردم قوی شوند و نمایندگان مجلس به عنوان نمایندگان مردم باید پیشقراولانی باشند که مردم را قوی کنند نه نظام اداری و ساختار اداری را. بنابراین قبل از رخ دادن این اتفاق باید تک تک نمایندگان مجلس با خرد جمعی به این باور برسند.
فردا نیوزفردا نیوز12 ساعت قبل
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین مدعی شد که یکی از ائمه جمعه کشور به دلیل عدم التزام به اسلام از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت شده است. خبرگزاری ایسنا: محمدرضا باهنر در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه باید تلاش کنیم در انتخابات مجلس شورای اسلامی مردم با مشارکت حداکثری حضور پیدا کنند، گفت: اولین هدف ما برای حضور در انتخابات همین است که مردم به صحنه بیایند. وی افزود: در ایام تشییع پیکر حاج قاسم سلیمانی متاسفانه حادثه تلخی در کرمان رخ داد که کمی بی‌تدبیری در آن موثر بود. هرچند سخنان رهبر انقلاب در نماز جمعه تهران نقشه راه را برای همه ما مشخص کرد. بنده معتقدم کسانی که در انتخابات مجلس شورای اسلامی حضور پیدا می‌کنند باید در قامت یک فرمانده قوی باشند تا در پارلمان به طور موثر عمل کنند.
افکارنیوزافکارنیوز12 ساعت قبل
از آنجایی که ترور یک مقام بلندمرتبه‌ نظامی یک کشور در کشوری ثالث، در تاریخ به این شکل تقریبا بی‌سابقه بوده. ترور شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی نقطه‌ی عطفی در عرصه‌ی حقوق بین‌الملل می‌تواند تلقی شود. از آنجایی که خطر قریب الوقوعی ایالات متحده‌ی آمریکا را در هنگام ترور شهید سلیمانی تهدید نمی‌کرد، توسل به چنین اقدامی قطعا تحت قوانین بین‌المللی جنایتی غیرقابل انکار تلقی می‌شود. (۲) بنابراین ترور شهید سلیمانی را نمی‌توانند بر اساس قوانین حقوق بین‌الملل توجیه کنند. ۲) ر. ک: سخنان سناتور چاک شومر پس از استماع جلسه با شماری از اعضای دولت آمریکا در کنگره درباره ترور شهید قاسم سلیمانی.

ذره‌بین ۸ | دست قدرت خدا

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
۲۷ دی ماه ۹۸؛ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پس از ۸ سال برای خطبه‌های نماز جمعه راهی مصلای تهران می‌شوند. اوضاع پیچیده منطقه و جهان در این دو هفته پر افت و خیز باعث شد تا رسانه‌های جهان به گمانه زنی درباره سخنان رهبر معظم انقلاب بپردازند. چندین شبکه تلویزیونی داخلی و خارجی نیز به صورت زنده این رویداد را پوشش دادند. اما آنچه خطبه‌های ۲۷ دی ماه را از دیگر رویدادها متفاوت می‌کرد چه بود؟ پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR در هشتمین شماره از گزارش‌های خبری-تحلیلی ذره‌بین به این موضوع می‌پردازد. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز13 ساعت قبل
ویژگی دوم مکتب سردار سلیمانی این است که عمیقا جهادپایه است. ترکیب جهاد و تقوا سازنده مکتب سردار سلیمانی است. ویژگی سوم مکتب سردار سلیمانی تدبیر، عقلانیت، برنامه‌ریزی و هوشمندی بود. چنین ترکیب نادری از تقوا، جهاد و تدبیر ویژگی‌های مکتب سردار سلیمانی است که البته جای بسط و تفصیل فراوان دارد. ایران باید برای همه ملت ایران قوی شود و قوی شدن ایران به قوی شدن تک‌تک مردم آن است.
تسنیمتسنیم13 ساعت قبل
وی گفت: خوشحالیم که همکاری جدیدی با معاونت فضای مجازی شکل گرفت و امیدوارم ارزش افزوده خوبی داشته باشیم. پخش ویژه برنامه «ستاره‌ها» از شبکه یکمجموعه برنامه «ستاره‌ها» با موضوع معرفی دستاوردهای مهم علمی و تکنولوژی پژوهشگران ایرانی پخش می‌شود. حجج‌اسلام حاج ابوالقاسم و بهشتی کارشناسان برنامه «محرم دل» ‌اند که با اجرای محمد حسین صیرفی در ۶ قسمت تولید شده است. ادامه پخش برنامه با آغاز ایام فاطمیه متوقف شد و حالا بنا است پخش آن پس از این مدت آغاز شود. مراحل نظارت شورای نگهبان، مستند شدمستند «امانت» با موضوع بررسی مراحل نظارت شورای نگهبان بر انتخابات، پخش می‌شود.
ایلناایلنا13 ساعت قبل
پیش از آن به او گفته بودند که با ترور شهید سلیمانی در عراق نقل و نبات پخش خواهند کرد. دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به سخنان رهبر انقلاب گفت: آمریکا باید از منطقه برود وگرنه مردم آنها را بیرون خواهند انداخت. وی با بیان اینکه از دیدگاه ما حاج قاسم یک مکتب بود و به رسانه ملی و دیگر جاها پیشنهاد تاسیس یک بنیاد را داده‌ام، گفت: با تاسیس یک ستاد باید مکتب ایشان برای حال و آینده حفظ شود. دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به اخلاص سردار سلیمانی گفت: حاج قاسم وقتی نماز هم می‌خواند ضربان قلبش بالا می‌رفت. با تاسیس بنیادی باید حاج قاسم را باز خوانی کنند چرا که در جامعه فرهنگ شد و سربازی برای نظام انقلاب و مقام معظم رهبری بود.
تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
این دو نفر از اعضای گروه فرقان بودند که تحت هدایت و رهبری اکبر گودرزی اقدام به طراحی و انجام عملیات‌های تروریستی کردند. ترورهای گروه فرقان به این دو چهره و شخصیت محدود نماند و آنان براساس برداشت‌های سطحی و اشتباهی که از اسلام داشتند، افراد دیگری همچون شهید مفتح، آیت‌الله خامنه‌ای و آیت الله هاشمی رفسنجانی را هم ترور کردند. اعضای گروه فرقان پس از دستگیری توسط نیروهای امنیتی و اطلاعاتی، در جلسات بازجویی و گفتگو با ماموران امنیتی و روحانیون متوجه اشتباه بزرگ خود شدند. جهل و افراط گروه فرقان و اکبر گودرزی محدود به مباحث دینی و آیات قرآنی نماند و آنان تصمیم گرفتند وارد مسائل سیاسی نیز شوند. گروه‌ فرقان افزون بر تلاش برای پیگیری کارهای ایدئولوژیک، به تحلیل‌های سیاسی و درک شرایط سیاسی‌ جهان و طرح استراتژی جنگ مسلحانه علیه رژیم پرداخت‌.
ایرناایرنا14 ساعت قبل
به گزارش روابط عمومی شبکه دو؛ «پله سی و هفتم» این هفته شنبه و دوشنبه (۵ و ۷ بهمن) با موضوعات نقش مجلس در حوزه جمعیت و ورزش روانه آنتن می‌شود و چهارشنبه به دلیل شهادت حضرت فاطمه (س) پخش نخواهد شد. «پله سی و هفتم» شنبه ۵ بهمن با حضور صالح قاسمی کارشناس حوزه جمعیت به نقش مجلس در حوزه جمعیت کشور می‌پردازد. امری که پیش از این نیز بنا به اهمیت آن توسط حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی تحت عنوان سیاست‌های کلی «جمعیت» مورد تاکید قرار گرفته و در مجلس آینده در حوزه قانون‌گذاری باید مورد توجه قرار گیرد. همچنین این برنامه دوشنبه ۷ بهمن با حضور سعید فائقی به مساله قانون‌گذاری در حوزه ورزش قهرمانی و همگانی می‌پردازد. «پله سی و هفتم» کاریست از گروه سیاسی شبکه دو به تهیه‌کنندگی محمدرضا صباحی، کارگردانی امیرحسین دربهانی و اجرای مهدی معین و آرش عالی دایی که روزهای زوج ساعت ۱۹:۳۰ از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود.
خبر فوریخبر فوری15 ساعت قبل
رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: ما نباید فریب FATF و اشکالات احتمالی عدم پیوستن به آن را در دوران تحریم بخوریم، بلکه باید پیوند خود را خارج از چارچوب دلار و یورو با کشورهای دوست تقویت کنیم. سیدمصطفی میرسلیم رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی درباره ملزومات اقتدار و قوی شدن کشور که مورد تاکید رهبر انقلاب در خطبه‌های نماز جمعه ۲۷ دی بود اظهار داشت: قوی شدن فقط جنبۀ نظامی ندارد و یکی دیگر از ابعاد اقتدار، اقتدار علمی و پیشبرد فعالیت‌های پژوهشی برای چاره‌جویی مشکلات کشور است. وی افزود: اقتدار اقتصادی با به اجرا گذاشتن سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و با جلوگیری از ورشکستگی بنگاه‌های تولیدی و با پرداخت مطالباتشان به‌ویژه مطالبات از دولت یکی دیگر از مولفه‌های این اقتدار است. وی تاکید کرد: انسان باید تکبر را کنار بگذارد و آنچه را بلد نیست از آنهایی که بلدند بیاموزد و هر کس بتواند در این راه بر نفس خود مسلط شود به افتخار دست یافته است و نه سرشکستگی. رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به تلاش سه کشور اروپایی برای بازگرداندن ایران به میز مذاکره تصریح کرد: برجام را آمریکا در نطفه خفه کرد و ما باید تحریم‌های آمریکایی را دور بزنیم و فریب FATF و اشکالات احتمالی عدم پیوستن به آن را در دوران تحریم نخوریم و پیوند خود را خارج از چهارچوب دلار و یورو با کشورهای دوست تقویت کنیم.
تسنیمتسنیم15 ساعت قبل
این مساله پیش از این در آسیب پذیری نیروهای آمریکایی در کشتی‌های جنگی این کشور در خلیج فارس نمایان شده است: خطر حمله موشکی و قایق‌های تندروی سپاه. تسنیم: بعدا مقام‌های آمریکایی تایید کردند که ۱۱ نظامی آمریکایی در این حملات زخمی شده‌اند، برخلاف ادعاهای اولیه واشنگتن که هیچ کسی زخمی نشده است. نه دفاع موشکی آمریکا و نه دفاع موشکی اسرائیل قادر به جلوگیری از رسیدن موشک‌ها به اهداف خود نبودند. تسنیم: آیت الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی روز جمعه فرمودند "روز حملات موشکی سپاه به پایگاه نظامی آمریکا، یوم الله بوده است. در این زمینه یک نقطه عطف بود ولی نه به این دلیل که نیروهای آمریکایی به طور مستقیم هدف حمله ایران قرار گرفتند.
الفالف16 ساعت قبل
محتوای او قدرتش بود، این محتوا باعث شد تا سیلی اصلی را جریان رسانهای به آمریکا بزند. جریان رسانه‌ای ما باید امروز شبهات را شناسایی کند و در مواقعی پدافندی و در جایی آفندی عمل کند. قدرت رسانه در فرد است و این مهارت نیازمند افزایش دانستههای ما و مهمتر از همه مجهز شدن به زبانهای خارجی است. کارکرد جشنواره رسانهای ابوذر باید توسعه توانایی مجاهدان رسانهای باشد معاون امور مطبوعاتی وزارت ارشاد اضافه کرد: نتیجه و کارکرد جشنواره رسانهای ابوذر باید توسعه توانایی مجاهدان رسانه‌ای و تسلط آنها به زبان خارجی باشد. قلمها و قدمها، خالق سردار سلیمانیهای دیگر مسعود بصیری، مسئول سازمان بسیج رسانه، نیز در این مراسم گفت: امسال پنجمین جشنواره رسانهای ابوذر را برگزار میکنیم.
ایرناایرنا16 ساعت قبل
آنها تصمیم می‌گرفتند که باید چه ارزش‌هایی در جامعه ایرانی، که مسلمان و برخوردار از فرهنگ ایرانی اسلامی بود، حاکم باشد. به گفته وی، شهید سلیمانی به موضوع رسانه‌ها هم توجه داشت و یک هفته‌نامه‌ را با عنوان ثارالله مدیریت می‌کرد. امروز وجود سلیقه‌های متفاوت به استحکام و ظرفیتی که برای اهداف انقلاب اسلامی استفاده می‌کنیم کمک می‌کند. رئیس سازمان بسیج مستضعفان ادامه داد: باید امروز خنثی کردن عملیات پیچیده رسانه‌ای دشمن و امیدآفرینی برای کشور در فضای رسانه‌ای از مهمترین برنامه‌ها باشد. بنابراعلام سازمان بسیج رسانه کشور مشارکت و ارسال و حضور حجم بالای آثار در این جشنواره نشانگر اقبال اصحاب رسانه از این رویداد بزرگ رسانه‌ای کشور است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین17 ساعت قبل
رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: ما نباید فریب FATF و اشکالات احتمالی عدم پیوستن به آن را در دوران تحریم بخوریم، بلکه باید پیوند خود را خارج از چارچوب دلار و یورو با کشورهای دوست تقویت کنیم. اعتمادآنلاین| سیدمصطفی میرسلیم، رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی، درباره ملزومات اقتدار و قوی شدن کشور که مورد تاکید رهبر انقلاب در خطبه‌های نماز جمعه ۲۷ دی بود اظهار داشت: قوی شدن فقط جنبه نظامی ندارد و یکی دیگر از ابعاد اقتدار، اقتدار علمی و پیشبرد فعالیت‌های پژوهشی برای چاره‌جویی مشکلات کشور است. وی افزود: اقتدار اقتصادی با به اجرا گذاشتن سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و با جلوگیری از ورشکستگی بنگاه‌های تولیدی و با پرداخت مطالباتشان به‌ویژه مطالبات از دولت یکی دیگر از مولفه‌های این اقتدار است. وی تاکید کرد: انسان باید تکبر را کنار بگذارد و آنچه را بلد نیست از آنهایی که بلدند بیاموزد و هر کس بتواند در این راه بر نفس خود مسلط شود به افتخار دست یافته است و نه سرشکستگی. رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به تلاش سه کشور اروپایی برای بازگرداندن ایران به میز مذاکره تصریح کرد: برجام را آمریکا در نطفه خفه کرد و ما باید تحریم‌های آمریکایی را دور بزنیم و فریب FATF و اشکالات احتمالی عدم پیوستن به آن را در دوران تحریم نخوریم و پیوند خود را خارج از چهارچوب دلار و یورو با کشورهای دوست تقویت کنیم.
تسنیمتسنیم17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، ضرغام پرنیان ظهر امروز در همایش انتخابات هیئت رئیسه شورای مجمع جهادگران استان کرمانشاه که در آمفی‌تئاتر شرکت نفت و گاز این شهر برگزار شد اظهار داشت: مشکلات استقلال مالی گروه‌های جهادی باید هرچه سریع‌تر برطرف شود. پرنیان عنوان کرد: در ۴۰ سال گذشته با وجود اینکه نظام خدمات زیادی انجام داده اما اگر کج‌سلیقگی‌ها، سیاست‌زدگی‌ها، جنگ و دعواهای سیاسی نبود، امروز نقطه محرومیتی وجود نداشت. رئیس مجمع عالی جهادگران کشور افزود: مجمع جهادی نخستین تشکل در تاریخ سازندگی کشور است که فارغ از مجموعه‌های دولتی تصمیم‌سازی و فعالیت انجام می‌دهد و انتخابات این مجمع از یک سال به دو سال تغییر یافته است. محمد ابراهیم نوریان عنوان کرد: اخلاص شهید سلیمانی موجب دیده شدن او در تمام دنیا شد و کارهای جهادی باید مردمی، باید و نباید فعالیت‌ها در چارچوب بروکراسی اداری باشد تا موانع مرتفع شود. در این جلسه انتخابات هیئت رئیسه شورای جهادی استان برگزار شد.

به انتهای لیست رسیدید

امام خامنه‌ای

سید علی حسینی خامنه (زادهٔ ۲۹ فروردین ۱۳۱۸، مشهد) معروف به سید علی خامنه‌ای، روحانی مسلمان، مجتهد، مرجع تقلید شیعی و امام جمعهٔ تهران و دومین رهبر ایران است. وی طبق اصول ۱۰۷ و ۱۱۰ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، عالی‌ترین مقام کشور و فرمانده کل نیروهای مسلح محسوب می‌شود. او رئیس بنیاد دائرةالمعارف اسلامی نیز هست. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار آيت الله سید علی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی را می‌خوانید. ویکی‌پدیا