اخبار امام خمینی - آخرین و مهم ترین اخبار امام خمینی از خبرگزاری‌های ایران | خبری

امام خمینی

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز31 دقیقه قبل
طبق اعلام معاون حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بودجه فرهنگی کشور در سال ۱۳۹۹ با کاهشی ۱۰ درصدی روبه رو خواهد بود. اتفاقی که معنایی جز به صدا درآمدن زنگ خطر برای اهالی فرهنگ، هنر و رسانه کشور ندارد. رقم بودجه مصوب برای سال ۱۳۹۷ برابربا ۸/۰۵۲/۷۲۶ میلیون ریال بوده است که طبق گفته معاون حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ۶/۶۰۳/۲۳۵ میلیون ریال ازآن تأمین شده است. اکنون به وضوح می‌توان دریافت که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دریافت و تخصیص بودجه با افتی فاحش روبه‌رو بوده است. طبق این ارقام، در سال ۱۳۹۸ بودجه فرهنگی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با افت ۸درصدی مواجه شده است.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش تسنیم از دزفول، سردار سرتیپ حسن شاهوارپور در کنگره ملی شهیده عصمت پورانوری که در حسینیه ثارالله شهرستان دزفول برگزار شد، اظهار داشت: مردم خوزستان و شهرستان دزفول به دنیا یادآوری کردند که هزینه مقاومت از هزینه سازش بسیار کمتر است. وی با بیان اینکه مقاومت و ایستادگی برای پیروزی بر دشمن ضروری است، افزود: مقاومت و ایستادگی سختی، شهادت و تحریم دارد؛ ولی با همه توطئه‌های دشمنان قسم خورده ما دزفول و خوزستان همچون سرو سرافراز محکم و استوار ایستاده‌اند. فرمانده سپاه ولیعصر (عج) استان خوزستان با اشاره به تلاش دشمنان برای تسلیم کردن ایران است، گفت: گذشتگان ما با تحمل سختی‌ها هرگز تسلیم دشمن نشدند. امام به ما یاد داد اگر دشمن علیه ما شب و روز گلوله و موشک ببارد باید مقاومت و ایستادگی کرد. به گزارش تسنیم، شهیده عصمت پورانوری از شهدای شهرستان دزفول به عنوان شهید شاخص کشوری۹۸ انتخاب شد.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ساعت قبل
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ولایت همواره یکی از عناصر مهم پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی بوده و امروز دشمن به دنبال تضعیف این جایگاه است. محمدباقر قالیباف شامگاه سه‌شنبه در دهمین جشنواره سراسری یادمان ولایت به عناصر پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: ولایت، مردم، پایبندی به سنت الهی و اعتقاد به وعده‌های خداوند، عناصر مهم پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی هستند. وی به اهمیت نعمت ولایت اشاره کرد و اظهار داشت: خداوند در قرآن کریم با قرار دادن نعمت ولایت، بر انسان منت گذاشته که این موضوع اهمیت و ارزش ولایت فقیه را اثبات می‌کند. قالیباف اضافه کرد: در هشت سال دفاع مقدس هم در سایه ولایت، مردم مقابل دشمنان ایستادند و این سرزمین حفظ شد و درواقع نعمت رهبری ما را از پیچ‌ها، بحران‌ها و فتنه‌های گوناگون نجات می‌دهد. قالیباف اظهار داشت: اگر در مسیر سنت الهی درست حرکت کنیم در زمینه اقتصاد هم موفق خواهیم بود اما امروز در اقتصاد، ربا داریم.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ساعت قبل
فلذا بهتر آن دیده‌اند تا دیر نشده با بیل سر این چشمه غلط را بگیرند و دایره انتخاب مردم را روز به روز محدودتر کنند و مثلا در برابرشان دو گزینه بیشتر نگذارند: اصولگرا، اصولگراتر. هدف، وسیله را توجیه می‌کند، می‌شود و مجاز است که جلوی انتخاب غلط مردم را بگیریم. گروه دوم معتقد است یک انتخاب بنی‌صدر برای هفت پشت کشور کافی است، پس هر طور که هست باید جلوی تکرار چنین انتخابی پیشاپیش گرفته شود. حتی آنجا که مردم قهر کرده‌اند، اگر نیک نگاه کنید، می‌بینید که به زبان بی‌زبانی پیام خود را رسانده‌اند. مردم انتخاب‌شان را می‌کنند و حرف‌شان را می‌زنند و کارشان را می‌کنند حتی اگر مجبور باشند بین رییسی و جلیلی یکی را انتخاب کنند.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
ایسنا/لرستان رئیس دانشگاه لرستان گفت: باید تلاش کنیم دانشگاه به یک نهاد اجتماعی تبدیل شود. خسرو عزیزی در آیین تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه لرستان، بیان کرد: اگر تولید علم منجر به فناوری و فناوری تبدیل به تجاری‌سازی و تولید ثروت شد، فناوری از نوع ارزش آفرین خواهد بود. رئیس دانشگاه لرستان تصریح کرد: باید تلاش کنیم دانشگاه به یک نهاد اجتماعی تبدیل شود، وظیفه دانشگاه فقط آموزش و تدریس نیست بلکه رشد اخلاقی جامعه و اثرگذاری در جامعه است؛ شبکه ملی جامعه و دانشگاه که تشکیل شده می‌تواند نقش اثرگذاری در تحقق این اهداف مهم داشته باشد، دانشگاه باید حرف برای گفتن در زمینه رفع چالش‌ها و مشکلات جامعه داشته باشد. عزیزی خاطرنشان کرد: یکی از دیگر از اقدامات انجام شده در دانشگاه لرستان از سال ۹۳ تاکنون تقویت دیپلماسی علمی بین‌المللی است. عزیزی یادآور شد: ما قبلا ۲۲ دانشیار در دانشگاه لرستان داشتیم که الان به تعداد ۸۰ دانشیار افزایش یافته است، قبلا تعداد اعضای هیئت علمی دانشگاه لرستان با مرتبه استاد تمام، ۷ نفر بود در حالی که الان داریم به عدد ۲۰ نزدیک می‌شویم که دارای مرتبه استاد تمامی هستند؛ این دستاوردها همگی با تلاش‌ها و کوشش‌های اعضای هیئت علمی دانشگاه لرستان حاصل شده است.
برترین‌هابرترین‌ها4 ساعت قبل
روزنامه اعتماد در سرمقاله خود نوشت: در اینکه سپاه منشا خدمات ارزشمندی به کشور و انقلاب بوده، تردیدی نداریم. از این بالاتر، جمله معروف امام نیز غیرقابل چون و چراست: «اگر سپاه نبود، کشور هم نبود». روزنامه اعتماد در سرمقاله خود نوشت: در اینکه سپاه منشا خدمات ارزشمندی به کشور و انقلاب بوده، تردیدی نداریم. از این بالاتر، جمله معروف امام نیز غیرقابل چون و چراست: «اگر سپاه نبود، کشور هم نبود». هدف، وسیله را توجیه می‌کند، می‌شود و مجاز است که جلوی انتخاب غلط مردم را بگیریم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، محمدرضا باشوکی اظهار داشت: ساعاتی پیش حادثه تصادف یک دستگاه پژوه پارس و یک اتوبوس درمحور بیجار_دیواندره ثبت شد و آمبولانس مرکز فوریت‌های اورژانس نجف آباد به محل حادثه اعزام شد. وی با بیان اینکه محل حادثه (دره سفته) خارج از حوزه استحفاظی بیجار است، گفت: در محل حادثه طبق مشاهدات عینی ۲خودرو به شدت با هم برخورده کرده بودند و هر ۲ سرنشین خودرو پژوه پارس که از اهالی بیجار هستند، دردم جان باختند. باشوکی تصریح کرد: ۲ تن از مسافران اتوبوس نیز مصدوم شده بودند که توسط کد ۱۱۵ دیواندره، به بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان منتقل شدند. سرهنگ عیسی گوهری اظهار داشت: باتوجه به شرایط جوی حاکم و یخبندان جاده‌ها، رانندگان احتیاط را چاشنی رانندگی خود کنند و از سفرهای غیرضروری بپرهیزند. شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.
برترین‌هابرترین‌ها10 ساعت قبل
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ولایت همواره یکی از عناصر مهم پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی بوده و امروز دشمن به دنبال تضعیف این جایگاه است. ایرنا: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ولایت همواره یکی از عناصر مهم پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی بوده و امروز دشمن به دنبال تضعیف این جایگاه است. محمدباقر قالیباف شامگاه سه‌شنبه در دهمین جشنواره سراسری یادمان ولایت به عناصر پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: ولایت، مردم، پایبندی به سنت الهی و اعتقاد به وعده‌های خداوند، عناصر مهم پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی هستند. وی به اهمیت نعمت ولایت اشاره کرد و اظهار داشت: خداوند در قرآن کریم با قرار دادن نعمت ولایت، بر انسان منت گذاشته که این موضوع اهمیت و ارزش ولایت فقیه را اثبات می‌کند. مجلس به علت کارکرد غلط در راس امور نیستوی با تاکید بر اینکه ثبات یعنی نباید شاهد افزایش گرانی‌ها باشیم تصریح کرد: مجلس پیش رو باید نخستین گام را برای حل مشکلات کشور بردارد و امروز مجلسی که به تعبیر حضرت امام در راس امور است، به دلیل کارکرد غلط در راس امور نیست.
خبر فوریخبر فوری11 ساعت قبل
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر ما در اقتصاد درست حرکت کنیم خدا همان خدای زمان جنگ است، اگر به جای اینکه در اقتصاد از خارج کمک بگیرید از مردم کمک بگیرید اقتصاد چنین مشکلاتی نداشت. وی عنوان کرد: نعمت ولایت از نعمت‌هایی است که خداوند با دادن این نعمت بر بندگان نیز منت گذاشته است و این از ارزش‌های نعمت‌های ولایت فقیه است. وی عنوان کرد: نعمت ولایت نعمتی است که اگر شبانه‌روز شکر این نعمت را بکنیم باز کم است و باید همیشه قدر این نعمت را بدانیم و هرگز از این عمود خیمه فاصله نگیریم و همیشه گوش به فرمان باشیم. قالیباف ادامه داد: سوم باید به سنت‌های الهی امیدوار و به آن پایبند باشیم و پیروزی بر داعش را دیدید و عبور از فتنه‌ها نیز سنت الهی است. وی تصریح کرد: بنده با صراحت می‌گویم این کشور با یک برنامه پنج ساله در اقتصاد به ثبات می‌رسد و می‌توانیم در پنج ساله دوم نیز اقتصاد را کامل به اثبات برسانیم.
تسنیمتسنیم12 ساعت قبل
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه خداوند در قرآن بر انسان‌ها منت گذاشته است و این نعمت ارزشمند ولایت و رهبری است افزود: این مسئله در حقیقت ارزش و اهمیت این مهم را نشان می‌دهد. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: در آن زمان مقام معظم رهبری نیز بعد از تحمل زندان‌ها و شکنجه‌های متعدد به ایرانشهر و جیرفت تبعید شدند و این نعمت ولایت و رهبری است. وی با بیان اینکه ولایت و رهبری از جمله این عناصر مهم است گفت: همه تلاش دشمنان این است که مقام معظم رهبری را تضعیف کنند و از بین ببرند اما نمی‌توانند. قالیباف دومین عنصر مهم و اساسی را مردم دانست و افزود: این مردم هستند که اگر در میدان نباشند ولایت هم نمی‌تواند خواسته‌های خود را تحقق بخشد. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه مشکلات امروز را می‌شود به ثبات رساند چرا که این ظرفیت در کشور وجود دارد افزود: مجلس پیش رو اولین گامی است که برای این مهم باید برداشته شود.
مهرمهر12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، تاخیر در اجرای طرح‌های بازآفرینی پایدار شهری بروجرد موضوعی است که مورد سوال مسئولان و مردم قرار گرفته به طوری که فرماندار بروجرد خواستار راه اندازی و پی گیری این پروژه‌ها از سوی دستگاه‌های متولی شد. فلاح ادامه داد: ستاد بازآفرینی پایدار شهری بروجرد باید پویاتر عمل کند چون تا پایان عمر دولت ستاد بازآفرینی جمع می‌شود. وی ادامه داد: این اقدام باعث شد طرح پیاده راه سازی سه راه جعفری بروجرد عملا اجرایی نشود و انتظار می‌رود دستگاه‌های خدمات رسان در حین انجام طرح قسمت هایی که لازم است را دستکاری کنند. جافری گفت: سال گذشته ۳۰۰ تن قیر دریافتی داشتیم که توانستیم بخشی از محلات هدف را انجام دهیم و البته این کار باید ادامه داشته باشد چون سطح بازآفرینی بروجرد نسبت به دیگر شهرهای استان بیشتر است. حواله ۶۰۰ تنی قیر بروجرد پرداخت نشدجافری افزود: سال گذشته قرار شد حواله ۶۰۰ تن قیر به بروجرد بدهند که این حواله را ندادند و گفتند سال آینده که امسال نیز دارد به پایان میرسد اما این میزان قیر به بروجرد اعطا نشده است.
فردا نیوزفردا نیوز12 ساعت قبل
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: باید از طریق همه رسانه‌ها، معروف‌ها و منکر‌ها را مشخص کنیم، در انتخابات مجلس حواسمان را جمع کنیم که چه افرادی به مجلس می‌روند، برخی وزرا با وجود پرونده‌های سنگین در دولت هستند. رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر افزود: در قرآن به پیامبر دستور داده شده که به مردم بگوید، وضعیت فعلی خودتان را با گذشته مقایسه کنید، با دلگرمی راه دین، حق، معنویت، اخلاق و ارزش‌های والا را ادامه دهید. صدیقی بیان داشت: فتنه‌ای که مردم را مقابل انقلاب قرار داد و می‌رفت که با دست خودمان انقلاب را خراب کنیم، اثر سلاح نبود و این اثر امر به معروف و نهی از منکر و حضور حماسی مردم بود. صدیقی همچنین عنوان کرد: باید برای مردم مسیری را هموار کنیم که با جرأت کامل مقابل نواقص سیاسی و اقتصادی فضایی برای نشان دادن احساسات پاک خود داشته باشند. رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر در پایان گفت: اصفهان در کار‌ها جلو بیفتد در همه کشور اثر می‌گذارد مانند جنگ تحمیلی که شهدای بسیاری داشت.
مهرمهر12 ساعت قبل
وی اظهار داشت: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در سال ۸۶ با مشارکت سهام‌داران ۱۰ بانک بزرگ کشور با ۱۵ هزار میلیارد ریال اعتبار فعالیت خود را آغاز کرد. مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران چهارمحال و بختیاری با اشاره به افزایش اعتبارات این بانک، ادامه داد: قدرت وام‌دهی و تنوع طرح‌های بانک در سال جاری افزایش یافته است که این امر به رونق اشتغال، تولید، درمان و بهداشت کمک می‌کند. وی تاکید کرد: ۷۰۰ فقره تسهیلات نیز توسط بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در قالب ۴۰ میلیارد ریال در بخش مسکن روستایی پرداخت شده است. وی اشاره به طرح همیاران مهر بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، تصریح کرد: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در این طرح با بهره گیری از کمک خیران به افراد نیازمند تسهیلات پرداخت می‌کند. مدیرکل کمیته امداد چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه دو هزار و ۲۴۰ یتیم تحت پوشش کمیته امداد چهارمحال و بختیاری هستند، اظهار داشت: این تعداد یتیم از تمام خدمات کمیته امداد بهره مند هستند.
تسنیمتسنیم12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، آیت الله کاظم صدیقی شامگاه سه شنبه در همایش نقش امر به معروف و نهی از منکر در حفظ نظام اسلامی اظهار داشت: سلاح مردم ایران در دوران طاغوت، امر به معروف و نهی از منکر بود و یکی از دلایل اصلی و عوامل مهم انقلاب اسلامی ایران را می‌توان امر به معروف و نهی از منکر دانست. امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: سلاح مردم ایران، امر به معروف و نهی از منکر بود و یکی از دلایل اصلی و عوامل مهم انقلاب اسلامی ایران را می‌توان امر به معروف و نهی از منکر دانست. وی بیان کرد: امام راحل با حرکت مسلحانه کاملا مخالف بودند و حرکت امام خمینی (ره)، حرکت احیای سنت پیامبر اکرم (ص) و اجرای امر به معروف و نهی از منکر بود. اما حرکت مردم در راستای امر به معروف و نهی از منکر، باعث شد تا این‌ها خودشان از حکومت کناره گیری کنند. به گزارش تسنیم، در پایان این همایش از آمران به معروف و ناهیان از منکر پیشتاز استان اصفهان تقدیر و تجلیل شد.
کرد آنلاینکرد آنلاین13 ساعت قبل
عصر کرد - سنندج - رئیس اورژانس پیش بیمارستانی بیجار گفت: تصادف بین اتوبوس و سواری خودرو در محور بیجار دیواندره ۲ کشته و ۲ مصدوم برجا گذاشت. وی با بیان اینکه محل حادثه (دره سفته) خارج از حوزه استحفاظی بیجار است، گفت: در محل حادثه طبق مشاهدات عینی ۲خودرو به شدت با هم برخورده کرده بودند و هر ۲ سرنشین خودرو پژوه پارس که از اهالی بیجار هستند، دردم جان باختند. باشوکی تصریح کرد: ۲ تن از مسافران اتوبوس نیز مصدوم شده بودند که توسط کد ۱۱۵ دیواندره، به بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان منتقل شدند. شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد. برچسب‌هاسازمان اورژانس کشور دیواندره تصادفات جاده‌ای بیجار
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین13 ساعت قبل
پیام خوزستان - دزفول- کنگره ملی عصمت پورانوری شهیده شاخص کشوری و یکهزارو ۶۷۴ شهیده استان خوزستان سه‌شنبه شب با حضور جمعی از مسوولان و فرماندهان نظامی در حسینیه ثاراله دزفول برگزار شد. شهدا با خون خود درخت انقلاب را آبیاری کردندامام جمعه دزفول نیز در این کنگره ملی با گرامیداشت یادو خاطره شهدا بویژه شهیده عصمت پورانوری گفت: شهدا با خون خود درخت انقلاب را آبیاری کردند. نقاشی تصویر شهیده عصمت پورانوری به صورت زنده در محل حسینیه ثاراله، پخش مستند عصمت، رونمایی از تمبر و کتاب چادری برای عصمت، اجرای گروه سرود معراج شهر امام (ره) و برپایی ایستگاه صلواتی از برنامه‌های جانبی این کنگره ملی بودند. محفل خاطره گویی شهیده عصمت پورانوری نیز جمعه گذشته با حضور رییس حوزه هنری خوزستان در مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول برگزار شد. عصمت پورانوری، از سوی ستاد مرکزی راهیان نور به‌عنوان شهید شاخص جامعه بانوان در سال ۹۸ اعلام شد.

ارتقاء فرهنگ کتاب و کتابخوانی در هرسین کرمانشاه با برگزاری برنامه‌های اثر بخش

3+
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور15 ساعت قبل
تسنیمتسنیم15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، عصر امروز خبری در فضای مجازی استان ایلام مبنی بر فوت کودک ایلامی در اثر بیماری آنفلو‌انزا منتشر شد که با واکنش دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام مواجه شد. محمد کریمیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در ایلام با بیان اینکه مرگ یک کودک ‌در این استان بر اثر آنفلو‌انزا نبوده است، گفت: این کودک شیرخوار‌ در بیمارستان امام خمینی (ره) شهر ایلام از چندی پیش بستری‌ بوده و پس از مدتی فوت کرده است. وی با بیان اینکه علت اصلی بیماری این کودک غیر از آنفلوانزا بوده و مرگ وی هیچ ربطی به این بیماری ندارد، اضافه کرد: تشخیص بیماری آنفلوانزا از طریق نمونه‌گیری و ارسال به مرکز آزمایشگاهی کرمانشاه انجام می‌گیرد و یک هفته طول می‌کشد. کریمیان گفت: تاکنون هیچ‌گونه مورد مرگ براثر آنفلوانزا در این استان مشاهده نشده است. انتهای پیام/۸۹۱/ش

برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان برگزار شد

14+
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور15 ساعت قبل
ایسناایسنا15 ساعت قبل
ایسنا/خراسان رضوی استاندار خراسان رضوی گفت: خراسان مفاخر فرهنگی، علمی و هنری گمنامی دارد که انجمن خراسان‌شناسی باید آن‌ها را به کشور و نسل جدید معرفی کند. وی ادامه داد: خراسان سرزمین حاصل‌خیزی دارد؛ اندیشمندان، شاعران، هنرمندان، نویسندگان، ریاضی‌دانان، تجار و تاریخ‌دانان در این خطه پرورش یافته‌اند و شاید انجمن خراسان‌شناسی بتواند بخشی از این مفاخر را معرفی کند. مشهد عصاره خراسان بزرگ استدر ادامه محمدجعفر یاحقی، شاهنامه‌پژوه خراسانی تصریح کرد: خراسان به عنوان یک مجموعه بزرگ فرهنگی و مشهد نماینده، خلاصه و عصاره آن است. وی افزود: مرکز اسناد و کتابخانه ملی امروز تنها وظیفه مراقبت از اسناد کشور را ندارد؛ بلکه محلی است که زمینه استفاده از تاریخ و اسناد کشور را برای نسل‌های آینده فراهم می‌کند. رئیس شورای شهر مشهد ادامه داد: در این راستا مراسم تدریس شاهنامه با استفاده از داستان و قصه را برگزار کردیم و تدریس این مطالب به عنوان دو ساعت درسی در مشهد آغاز شده است.
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور15 ساعت قبل
همزمان با هفته پژوهش کارگاه نگرش عملی به پژوهش به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی در کتابخانه مرکزی امام خمینی (قدس سره) مشهد برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی، به مناسبت فرارسیدن هفته پژوهش، کارگاه «نگرش عملی به پژوهش» با تدریس محسن نوکاریزی، عضو هیات مدیره انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی ایران و عضو هیات علمی گروه علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه فردوسی مشهد و حضور جمعی از کتابداران، دانشجویان و علاقمندان به حوزه پژوهش در کتابخانه مرکزی امام خمینی (قدس سره) مشهد برگزار شد. نوکاریزی ادامه داد: پژوهش علمی، جستجوی نظام مند برای رسیدن به حقیقت است. ویژگی اصلی مسئله علمی، سهل و ممتنع بودن آن است. بیان ویژگی‌های مسئله و ملاحظات عملی پیش از پرداختن به مسئله از دیگر مباحث مطرح شده در کارگاه بود.
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداو سیما از روابط عمومی سازمان هدفمندی یارانه‌ها؛ متن اطلاعیه به این شرح است: «صد و ششمین» مرحله یارانه نقدی مربوط به آذر امسال به ازای هر نفر ۴۵۵/۰۰۰ ریال به همراه افزایش حداقل مستمری خانوار‌های مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی کشور ساعت ۲۴:۰۰ روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ به حساب سرپرستان خانوار‌ها واریز و قابل برداشت خواهد بود.
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، مراسم بزرگداشت شهید مهدی ایمانی شهید مدافع حرم و خادم حرم کریمه اهل‌بیت (س) در قم برگزار می‌شود. این مراسم روز پنج‌شنبه ۲۱ آذرماه پس از اقامه نماز مغرب و عشا در شبستان امام خمینی (ره) حرم حضرت معصومه (س) برگزار می‌شود. حجت‌الاسلام دارستانی سخنران این مراسم است و حاج حسن شالبافان نیز مدیحه‌سرایی می‌کند. اجرای گروه همخوانی سفیران انقلاب ازجمله برنامه‌های این مراسم است. شهید مهدی ایمانی فر متولد ۱۳۶۲ و از خادمان بارگاه ملکوتی بانو حضرت معصومه (س) بود که آذرماه سال ۹۶ در درگیری با عناصر گروه تروریستی داعش در استان دیرالزور در شرق سوریه به فیض شهادت نائل آمد.
ایسناایسنا16 ساعت قبل
ایسنا/فارس مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان فارس گفت: اگر قصدمان حفظ کرامت و عزت خانواده‌های تحت پوشش این نهاد حمایتی است، جز توانمندسازی آنان در حوزه‌های مختلف، راهی وجود ندارد. دکتر محمد بذرافشان سه‌شنبه ۱۹ آذر در مراسم افتتاح اولین مرکز حمایت از ایده و طرح‌های خلاق و دانش بنیان مددجویان کمیته امداد فارس که با حضور رئیس جهاددانشگاهی استان فارس برگزار شد، خاطرنشان کرد: در سالهای ابتدایی شکل‌گیری کمیته امداد، فعالیت این نهاد به شکل حمایتی و معیشتی بود، اما نهالی که امام (ره) کاشت، امروز به درختی تناور بدل شده که ثمرات فراوانی داشته است. بذرافشان هدف از ایجاد این مرکز را دستیابی به توانمندی‌های ماندگار دانست و ابراز امیدواری کرد که اگر افراد خلاق و مستعد، دیده شده و حمایت شوند، برای تحولی بنیادین در مسیر توسعه کشور نیز موثر خواهد بود. مدیرکل کمیته امداد فارس ضمن ابراز خرسندی از همکاری دستگاه‌های مختلف در حمایت از ایده‌پردازی و توانمندسازی مددجویان این نهاد، گفت: این نهاد با دستگاه‌های مختلفی نظیر جهاددانشگاهی به فهم مشترکی در مسیر شناسایی و شکوفایی استعدادهای تاثیرگذار رسیده‌ایم. انتهای پیام
ایسناایسنا16 ساعت قبل
برگزاری برنامه روز دانشجو با سخنرانی‌های ویژه جزء جدایی‌ناپذیر برنامه‌های روز دانشجو است، برنامه‌ای پر از شور مطالبه‌گری دانشجویی که جای آن در دانشگاهی با عنوان زیبای امام خمینی (ره) به‌عنوان دانشگاه مادر استان خالی بود! روز موعود بعد از اتمام کلاس با حرارتی خاص به سمت سالن اجتماعات شهدای گمنام (مرکزی) دانشگاه حرکت می‌کنم. رئیس دانشگاه حاضر می‌شود و همان جملات کلیشه‌ای را تکرار می‌کند، نوبت دعوت از سخنران می‌شود. این دانشجوی فعال دانشگاه امام تأکید می‌کند: در واقع مسئولان دانشگاه فکر می‌کنند با موسیقی، برنامه‌های فان و داشتن برنامه‌ای بدون هدف می‌توانند دانشجویان را جمع کنند. روز ۱۶ آذر سال ۱۳۹۸ دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) نیز تمام می‌شود؛ برنامه‌ای که می‌توانست خوب برگزار شود اما …انتهای پیام
ایلناایلنا17 ساعت قبل
جانشین پلیس آگاهی پایتخت، از دستگیری کیف قاپ حرفه‌ای که از اتباع خارجی سرقت می‌کرد، خبر داد. این مقام انتظامی تصریح کرد: پرونده‌ای با موضوع سرقت کیف قاپی از تبعه خارجی تشکیل و برای رسیدگی تخصصی با دستور بازپرس شعبه ۱۲ دادسرای ناحیه ۱۲ تهران به اداره هجدهم مبارزه با سرقت کیف قاپی ارجاع شد. جانشین پلیس آگاهی پایتخت ابراز داشت: شاکی پس از حضور در پلیس آگاهی به کارآگاهان گفت: در خیابان فردوسی در حال تردد بودم. ناگهان یک موتور سوار کیف دستی ام را که حاوی گوشی تلفن همراه هوشمند، مدارک هویتی و وجه نقد بود سرقت و به سرعت متواری شد. این مقام انتظامی پایتخت گفت: سارق با اعتراف به سرقت کیف قاپی از اتباع خارجی، اظهار کرد: پس از اینکه در مهرماه سال گذشته از زندان آزاد شدم دوباره شروع به سرقت کیف قاپی کردم و در این رابطه موتورسیکلت ان اس قرمز رنگ یکی از دوستانم بنام مهران را گرفتم.
روزنامه سازندگیروزنامه سازندگی17 ساعت قبل
نام پست الکترونیک کد امنیتیقوانین ارسال نظرسازندگی نظراتی که حاوی تهمت یا افتراست منتشر نمیکند. لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت لاتین (فینگیلیش) خودداری کنید. اگرچه تلاش میشود نظرات ظرف ۲ ساعت تعیین تکلیف شوند، اما نظراتی که پس از ساعت ۱۹ نوشته شود، حداکثر تا ساعت ۹ صبح روزبعد منتشر میشوند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین17 ساعت قبل
وی گفت: اتحادیه ملل اسلامی درحال شکل‌گیری است و عمده مشکلات مردم ایران و عراق نسبت به سایر کشورهای اسلامی مشابه است. وی افزود: هر مکتب و مرامی که ضد محبت است، مقابل ملت ما ایستاده است و امروز اینها داعشی‌ها، روشنفکران غرب زده و لیبرال‌ها هستند. رییس حوزه علمیه دارالحکمه گفت: نمایندگان مجلسی که همفکر با غرب گرایان هستند هیچ تفاوتی با داعشیان ندارند و هر دو خون ریز هستند. وی بیان کرد: لیبرال‌ها و به ویژه نمایندگان لیبرال در کشور ما از داعش دفاع می‌کردند و دستان آنها نیز به خون شهدای مدافع حرم آغشته است. وی گفت: مجلس شورای اسلامی باید از وجود چنین نمایندگانی پاک شود و شورای نگهبان عرصه جامعه را از لیبرال‌های غرب زده تطهیر کند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین17 ساعت قبل
پیام خوزستان - اهواز- نماینده ولی‌فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز گفت: اگر در انتخابات صف‌بندی اصولگرا و اصلاح‌طلب ایجاد شود و باز هم با نگاه قومی و حزبی به آن نگاه شود، هیچ مشکلی از مشکلات کشور برطرف نخواهد شد. وی گفت: محصول چند سال مذاکره با آمریکا با وجود اینکه رهبر معظم انقلاب بر مذاکره نکردن تاکید داشتند تنها ضررهایی بود که همه مردم در این سال‌ها مشاهده کردند. حجت الاسلام موسوی فرد ادامه داد: حاصل مذاکره با آمریکا این شد که ما ارز خود را با گونی وارد کنیم و نتوانیم حتی یک حساب بانکی در کشورهای اروپایی داشته باشیم. حجت الاسلام موسوی فرد گفت: کشور ما اکنون در جنگ اقتصادی مقابل دشمن ایستاده است و به گفته کارشناسان آمریکایی تاکنون چنین جنگی با این حجم بر ایران تحمیل نشده بود. برچسب‌هامشارکت انتخاباتی سید عبدالنبی موسوی فرد خوزستان اهواز
ایسناایسنا17 ساعت قبل
ایسنا/فارس رئیس جهاددانشگاهی فارس خاطرنشان کرد: این نهاد با گسترش مراکز شکوفایی و نوآوری برای بهبود و ارتقای شاخص‌های اقتصادی و همچنین رونق تولید در استان، تمام تلاش خود را به کار بسته است. بابایی همچنین تاکید کرد که مدیران ما باید زمینه ساز محیطی برای تبدیل ایده‌ها به کارآفرینی و نوآوری و نهایتا رسیدن آنها به نقطه غایی که همان تجاری سازی است، باشند. او تصریح کرد: این مهم از ابتدا در جهاددانشگاهی به عنوان یک اولویت در دستور کار بوده و امروز هم با فعالیت جدید خود در بحث گسترش مراکز شکوفایی و نوآوری، درصدد تحقق بخشیدن به ظرفیت‌های اقتصادی با هدف ارتقای شاخص‌های اقتصادی و رونق تولید است. رئیس جهاد دانشگاهی فارس همچنین در این جلسه آمادگی این نهاد انقلابی برای حمایت از نهادها و سازمان‌هایی که نیاز به راه‌اندازی مراکز رشد و شکوفایی را در دستگاه متبوع خود احساس می‌کنند، اعلام کرد. انتهای پیام

به انتهای لیست رسیدید