امداد و نجات

امداد و نجات

رکنارکنا3 ساعت قبل
میرکریمی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان گلستان گفت: وضعیت تشنجی بیماری در شهرستان گرگان از طریق اورژانس به جمعیت هلال احمر گزارش شد و یک تیم نجاتگر به منطقه اعزام شد. او گفت: به علت کوهستانی بودن منطقه در روستای چهارباغ مصدوم ۶۰ ساله با پد بالگرد به بیمارستان صیاد شیرازی منتقل شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
آتش سوزی اتاقک سرایداری در خیابان ولیعصرآتش سوزی در ساختمانی اداری، با تلاش آتش نشانان سه ایستگاه مهار و خاموش شد. همزمان با رخداد حادثه آتش سوزی اتاقک سرایداری و تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵، نیرو‌های عملیاتی ایستگاه‌های ۱۱، ۴۳ و ۸۴ به همراه خودرو حامل تجهیزات تنفسی، ساعت ۱۰:۰۵ دقیقه امروز به خیابان ولیعصر، بالاتر از میرداماد، بلوار ستاری اعزام شدند. افسر آماده منطقه ۲ عملیات آتش نشانی تهران، درباره این حادثه گفت: در یک ساختمان اداری پنج طبقه دو واحدی، یک اتاقک به مساحت ۹ مترمربع به عنوان اتاق سرایداری در طبقه همکف دچار آتش سوزی شده و دود غلیظی، راهرو‌ها و طبقات این ساختمان را در بر گرفته بود. مهدی آشوری افزود: نیرو‌های عملیات بی درنگ جریان برق و گاز ساختمان را قطع کردند و پس از ایمن سازی کامل، با بکارگیری تجهیزات انفرادی و یک رشته لوله آبرسانی، مشغول مهار شعله‌های آتش شدند و در کمترین زمان ممکن آتش سوزی را مهار و خاموش کردند. وی خاطر نشان کرد: همزمان با عملیات مهار آتش سوزی، گروه دیگری از آتش نشانان اقدام به تخلیه ساختمان و جستجوی محبوسین احتمالی کردند که خوشبختانه همه ساکنان از ساختمان خارج شده بودند. آشوری افزود: آتش نشانان پس از تخلیه دود و ایمن سازی محل حادثه و تحویل محل به مالکان ساختمان به عملیات خود پایان دادند.
ایمناایمنا8 ساعت قبل
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان ضمن عیادت از وی و دیدار با خانواده این محیط بان از اقدامات درمانی برای بهبود حال این محیط بان مطلع شد. مدیرکل سازمان تعزیرات استان تهران اظهار کرد: در حوزه پزشکی پرونده‌های بسیاری در سازمان تعزیرات شکل می‌گیرد که بیشتر پرونده‌ها مربوط به دریافت هزینه از مردم خارج از تعرفه است که این پرونده‌ها نیز با گزارشات مردمی تشکیل و رسیدگی شده است. اولین و واضح‌ترین دلیل این است که یک رژیم غذایی گیاهی، کالری نسبتا کمی دارد. دلیل دوم این است که سوخت و ساز بدن افرادی که رژیم غذایی گیاهی را دنبال می‌کنند تا حدود ۱۶٪ افزایش می‌یابد. دلیل آن کاملا مشخص نیست اما چون یک رژیم غذایی گیاهی، حساسیت به انسولین را افزایش می‌دهد می‌تواند انرژی را سریعتر، تبدیل کند.
مهرمهر10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از جمعیت هلال احمر استان زنجان غفور آقاجانلو افزود: نیروهای امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر این استان، ۲ گرفتار در صخره‌های منطقه گلجیک زنجان را پس از ساعت‌ها تلاش نجات دادند. وی ادامه داد: صبح امروز تیمی ۱۷ نفر برای کوهنوردی وارد گلجیک می‌شوند و۳ نفر از این افراد به دلیل نا آشنایی به منطقه از مسیر منحرف و گرفتار دیواره صخره‌ای می‌شوند. آقاجانلو ادامه داد: یکی از این سه نفر خود به تنهایی راه نجات را پیدا می‌کند اما ۲ نفر دیگر در ارتفاع ۳۰۰ متری دیواره‌های صخره‌ای گرفتار می‌شوند. معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: با اعلام این حادثه درساعت ۱۷ عصر دیروز تیم امداد ونجات هلال احمر استان زنجان کمک رسانی را آغاز کرد و درنهایت صبح امروز این افراد نجات یافتند. آقاجانلو با بیان اینکه گرفتارشدگان در کوهستان ۲ آقای ۳۲ و ۲۹ ساله بودند، افزود: شهروندان بدون آشنایی به مناطق بکر وکوهستانی از گروههای تفریحی و گردشگری منفک نشوند.
موجموج10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج، حوالی ساعت ۱۴:۰۵ روز گذشته (۲۵ مرداد) شهروندان در تماس با سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اعلام کردند که دو کارگر نصاب آسانسور هنگام انجام کار به داخل چاهک آسانسور سقوط کردند؛ پس از اعلام این موضوع بلافاصله یک ایستگاه آتش‌نشانی و یک گروه امداد و نجات به محل حادثه که یک ساختمان نیمه کاره در محله یوسف آباد بود، اعزام شدند. طبق گفته شاهدانی که در این ساختمان حضور داشتند، این دو کارگر که نصاب کابین آسانسور بوده‌اند در طبقه سوم این ساختمان و در قسمت چاهک فعالیت می‌کردند که ناگهان به طبقه منفی دو سقوط می‌کنند. آتش‌نشانان تیم نجات پس از ارزیابی حادثه به طبقه منفی دو ساختمان رفته و هر دو کارگر را از داخل چاهک خارج کردند، نجاتگران این دو نفر را برای انجام بررسی‌های لازم به عوامل اورژانس تحویل دادند اما پس از بررسی علائم حیاتی این افراد مشخص شد که بر اثر سقوط به داخل چاهک جان خود را از دست داده‌اند. سازمان‌ آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران ضمن تایید وقوع این حادثه اعلام کرد که پس از پایان عملیات محل برای بررسی‌های بیشتر به عوامل انتظامی تحویل داده شده است.

تهران| سقوط مرگبار ۲ نصاب به چاهک آسانسور + تصاویر

4+
تسنیمتسنیم11 ساعت قبل
مهرمهر11 ساعت قبل
جواد حق لطفی در این جلسه گفت: در سال ۹۶ تعداد ۲۵۵ میلیون تردد و سال قبل ۲۷۱ میلیون تردد در جاده‌های استان صورت گرفت که شاهد افزایش ۴٫۵ درصدی بودیم. وی بیان کرد: نصب نیوجرسی در ۱۱۷ کیلومتر ازاد راههای استان با ۴ میلیارد تومان به پایان رسیده و ۲۰۰ کیلومتر دیگر نیز نیازمند نصب نیوجرسی است که برای اجرا به ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد. وی بیان کرد: نگهداری و آماده سازی ۲۸۸ دستگاه ماشین آلات برفروبی در استان بیش از ۱۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و برای خرید تجهیزات جدید هم به ۶۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم. حق لطفی گفت: برای رفع ۱۰ نقطه حادثه خیز به ۴۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم و اجرای روکش آسفالت میکروسرفسینگ در ۵۰ کیلومتر به ۱۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد. وی اظهارداشت: ۵۰ کیلومتر آسفالت حفاظتی در آزاد راه‌های استان نیز با ۱۰ میلیارد تومان انجام شده و اجرای ۱۰۰ کیلومتر دیگر به ۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
ایسناایسنا12 ساعت قبل
بامداد امروز، دو نفر گرفتار در دیواره‌های صخره‌ای منطقه گلجیک توسط نیروهای امداد و نجات کوهستان هلال‌ احمر زنجان نجات یافتند. غفور آقاجانلو معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان زنجان در همین رابطه در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که این دو نفر گرفتار در صخره‌های منطقه گلجیک، پس از ساعت‌ها تلاش نجات یافتند، اظهار کرد: روز گذشته، تیمی۱۷ نفره وارد منطقه گلجیک شده و سه نفر از آن‌ها از مسیر منحرف و گرفتار دیواره‌های صخره‌ای این منطقه می‌شوند. البته یکی از این سه نفر خود را نجات می‌دهد و دو نفر دیگر در ارتفاع ۳۰۰ متری دیواره‌های صخره‌ای گرفتار می‌شوند. آقاجانلو ادامه داد: این موضوع ساعت ۱۷ روز گذشته (جمعه) از طریق تماس تلفنی با شماره ۱۱۲ به نیروهای امداد و نجات به منظور کمک‌رسانی اطلاع داده شد. نیروهای امداد و نجات کوهستان نیز ساعت ۲۰:۳۰ برای امدادرسانی و نجات این افراد در محل حادثه حضور یافتند.
مهرمهر12 ساعت قبل
محمدرضا بیاناتی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات ۱۰ عملیات اطفای حریق و ۵ عملیات امداد و نجات حاصل تلاش آتش نشانان همدان در ۲۴ ساعت گذشته بوده است. وی گفت: شهروندان همدانی دیروز ۴۲۹ مرتبه با سامانه ۱۲۵ تماس گرفته‌اند که از این تعداد ۱۵ مورد منجر به عملیات شده است. رئیس سازمان آتش نشانی همدان بابیان اینکه ۱۶ تماس برای مشاوره و راهنمایی برقرار شده و ۳۰ تماس اشتباه بوده است، گفت: متأسفانه ۳۶۸ مورد از تماس‌ها نیز ایجاد مزاحمت بوده است. وی گفت: همچنین ۵ مورد عملیات امداد و نجات شامل ۳ مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در ۱۸ متری رسالت، ۱۸ متری ذوالفقار و خیابان بوعلی، نجات حیوانات در سعیدیه و مهار حیوانات در کوی محمدیه توسط آتش نشانان به انجام رسید. رئیس سازمان آتش‌نشانی همدان اضافه کرد: تعداد ۳ نفر نجات یافته طی این عملیات گزارش شده است.
رکنارکنا13 ساعت قبل
به گزارش رکنا، علی یحیایی معاون امداد و نجات هلال احمر استان سمنان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه برخورد یک دستگاه تانکر حمل شیر با خودرو پراید ساعت ۱۴:۴۳ دقیقه به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات هلال‌احمر گزارش شد، گفت: بلافاصله یک تیم نجات از پایگاه نجات سرخه به محل حادثه اعزام شد. او با بیان اینکه این تصادف در کیلومتر ۶۷ آرادان به سرخه اتفاق افتاد، افزود: در این حادثه متاسفانه راننده پراید جان باخت، اما راننده تانکر که میان آهن پاره‌ها محبوس شده بود رهاسازی و توسط اورژانس هوایی به مراکز درمانی انتقال یافت. معاون امداد و نجات هلال احمر استان سمنان با بیان اینکه هوشیاری، رعایت فاصله طولی مناسب و پرهیز از سرعت ضامن سلامتی در رانندگی است، اضافه کرد: به رانندگان توصیه می‌شود از رسیدن عجولانه به مقصد خودداری و به محض احساس خستگی و خواب‌آلودگی بلافاصله در مکان مناسب استراحت و سپس طی مسیر کنند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین15 ساعت قبل
پیام خوزستان - اهواز-رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت: ۴ مغازه فلافل فروشی در اهواز دچار حریق شدند. علی تراب‌پور در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: ساعت ۱۲:۲۰ ظهر امروز شنبه در پی طی تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ سازمان، خبر آتش ‌سوزی چهار باب مغازه فلافل ‌فروشی گزارش شد. وی با بیان اینکه این مغازه‌ها در منطقه میدان تپه واقع شده بودند، افزود: در پی این گزارش، تیم عملیاتی امداد و نجات و اطفای حریق به سرعت به محل حادثه اعزام شدند و پس از قطع جریان برق و گاز واحدهای تجاری، به منظور مهار آتش‌سوزی و جلوگیری از سرایت آن به واحدهای تجاری مجاور اقدام کردند. رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز اذعان کرد: این حادثه صدمات جانی در بر نداشت.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین15 ساعت قبل
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر آمار مربوط به عملیات امداد و نجات از آغاز تابستان تا کنون و همچنین موارد مربوط به ۷۲ ساعت اخیر را اعلام کرد. سلیمی افزود: در این ماموریت‌ها به ۲۸ هزار و ۹۴۷ نفر امدادرسانی شد و ۷ هزار و ۹۲ نفر نجات یافتند که از این تعداد ۶۰ درصد به موارد ترافیکی، ۱۴ درصد به موارد ساحلی و ۸ درصد به کوهستان مربوط می‌شد. رئیس سازمان امداد و نجات اعلام کرد: ۷۱۸ مورد عملیات نجات فنی داشتیم که شامل رهاسازی ۹۷۸ نفر مصدوم در سوانح ترافیکی می‌شد. سلیمی همچنین با ارائه آماری از عملیات امدادونجات طی ۷۲ساعت گذشته گفت: در کل ۵۳۱ ماموریت طی این بازه زمانی داشتیم که در آن به یک هزار و ۱۴۵ نفر امدادرسانی شد و ۴۲۱ نفر نجات یافتند. ۵۲ مورد نیز عملیات رهاسازی داشتیم که رهاسازی ۵۲ مصدوم در سوانح ترافیکی را در پی داشت.
فارسفارس15 ساعت قبل
رئیس سازمان امداد و نجات از ارائه خدمات امدادی به ۲۸ هزارو ۹۴۷ نفر از ۳۱ خرداد لغایت ۲۵ مرداد خبر داد. مرتضی سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به خدمات امدادی این سازمان در طرح ملی تابستان در بازه زمانی ٣١ خرداد لغایت ٢٥ مرداد، اظهار داشت: در مجموع ۸۸۶۵ ماموریت امدادی انجام شده است. وی ادامه داد: در این مأموریت‌ها به ٢٨ هزار و ٩٤٧ نفر خدمات امدادی ارائه شده است؛ ضمن اینکه طی آن ۷۰۹۲ نفر نجات یافته و ۴۸۷۴ نفر به مراکز درمانی انتقال داده شدند. رئیس سازمان امداد و نجات از ارائه خدمات سرپایی به ۹۰۴۱ و اسکان ۵۴۴۵ در طی این مدت خبر داد. انتهای پیام/
ایمناایمنا16 ساعت قبل
عباس عابدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در خصوص حواث ویژه رانندگی ۲۴ ساعت اخیر در استان اصفهان اظهار کرد: در این بازه زمانی و در ساعت ۱۸ روز گذشته خبر حادثه واژگونی یک خودروی سمند به ستاد فرماندهی اورژانس استان اصفهان گزارش شده است. وی ادامه داد: هفت مصدوم این حادثه توسط نیروهای امداد و نجات به بیمارستان امیرالمومنین (ع) شهرضا منتقل شدند. عابدی همچنین در خصوص تصادف زنجیرهه‌ای اتوبان اقارب پرست به سمت شهرک ولی عصر گفت: این حادثه نیز ساعت ۱۸ و ۱۲ دقیقه به ستاد فرماندهی اورژانس استان اصفهان گزارش شده است. سخنگوی مرکز اورژانس استان اصفهان با بیان اینکه این حادثه نیز ۱۵ مصدوم داشته است، افزود: این مصدومان سه مرد، هفت زن، سه پسر بچه و دو دختر بچه بودند. وی گفت: شش نفر از این مصدومان به بیمارستان الزهرا (س)، سه مصدوم به بیمارستان عیسی ابن مریم و شش مصدوم به بیمارستا آیت‌الله کاشانی منتقل شدند.
رکنارکنا16 ساعت قبل
به گزارش رکنا، هلال‌احمر بوشهر: ساعت ۱۹:۴۰ امروز با دریافت گزارش از سوی خانواده مصدومین مبنی بر مفقود شدن در ساحل دلوار شهرستان تنگستان در استان بوشهر تیم امدادی پایگاه امدادونجات دریایی (یادمان شهید محمد جمادی) به محل حادثه اعزام شد. این افراد به قصد شنا وارد دریا شده بودند که غرق می‌شوند و در نهایت با تلاش نیروهای پایگاه دریایی دلوار توسط قایق نجات به پایگاه امداد و نجات شهید محمد جمادی و سپس به مراکز درمانی انتقال داده شدند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، جوان ۳۵ ساله مراغه‌ای که دیشب در حال شنا در سد علویان مراغه بود در این سد غرق شد و جان باخت. طبق اعلام مسئولان امداد و نجات مراغه هنوز جسد این جوان پیدا نشده است و امدادگران در حال جستجوی جسد این جوان در سد علویان هستند. گفتنی است سد علویان یکی از بزرگترین سدهای شهرستان مراغه بوده که متاسفانه شنا در این سد حوادث ناگواری را در پی داشته است و باید اهالی و گردشگران از شنا در این سد خودداری کنند.
عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی مراغه (استان آذربایجان شرقی) از غرق شدن جوان ۳۵ ساله مراغه‌ای در سد علویان این شهرستان خبر داد. وی ادامه داد: پس از اعزام تیم‌های امداد و نجات، امدادگران اقدام به جستجو برای پیداکردن جسد احتمالی این جوان شناگر کردند. وی اضافه کرد: امدادگران در حال جستجوی جسد این جوان در دریاچه سد علویان هستند و به محض یافتن، جسد تحویل پزشکی قانونی خواهد شد. وی با تاکید بر لزوم رعایت موازین ایمنی از شهروندان خواست از شنا کردن در دریاچه سد علویان خودداری کنند. شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، غلامعلی فخاری در ارتباط با حادثه ریزش کوه در تنکابن اظهار کرد: بر اثر ریزش کوه در شب گذشته در مسیر دوهزار تنکابن دو نفر کشته و مجروح شدند. وی با بیان اینکه ریزش کوه شب گذشته اتفاق افتاد افزود: همکاران امداد و نجات هلال احمر در این شهرستان بلافاصله پس از اطلاع از حادثه در محل حضور پیدا کرده و اقدامات امداد و نجات را آغاز کردند. معاون امداد و نجات هلال احمر استان مازندران با اشاره به اینکه در اثر ریزش کوه حجم زیادی خاک بر روی یک دستگاه خودرو و کیوسک نگهبانی آوار شد، بیان کرد: همکارانمان راننده خودرو را نجات داده و چون در اثر جراحات وارده آسیب دیده بود به بیمارستان منتقل کردند اما نگهبان کیوسک که در زیر خاک مدفون شده بود جان خود را از دست داد و جسد وی از زیر خاک بیرون آورده شد. این مسؤول بیان کرد: عملیات امداد و نجات در ساعت ۸ صبح امروز به پایان رسید.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
معاون امداد و نجات هلال احمر استان سمنان از برخورد تانکر حمل شیر با پراید در کیلومتر ۶۷ آرادان- سرخه خبر داد و گفت: این حادثه یک کشته و یک مصدوم برجای گذاشت. علی یحیایی بعدازظهر جمعه در جمع خبرنگاران در محل هلال احمر سمنان بابیان اینکه برخورد یک دستگاه تانکر حمل شیر با خودرو پراید ساعت ۱۴:۴۳ دقیقه به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات هلال‌احمر گزارش شد، ابراز داشت: بلافاصله یک تیم نجات از پایگاه نجات سرخه به محل حادثه اعزام شد. وی بابیان اینکه این تصادف در کیلومتر ۶۷ آرادان به سرخه اتفاق افتاد، افزود: در این حادثه متاسفانه راننده پراید جان باخت اما راننده تانکر که میان آهن پاره‌ها محبوس شده بود رهاسازی و توسط اورژانس هوایی به مراکز درمانی انتقال یافت. معاون امداد و نجات هلال احمر استان سمنان بابیان اینکه هوشیاری، رعایت فاصله طولی مناسب و پرهیز از سرعت ضامن سلامتی در رانندگی است، اضافه کرد: به رانندگان توصیه می‌شود از رسیدن عجولانه به مقصد خودداری و به محض احساس خستگی و خواب‌آلودگی بلافاصله در مکان مناسب استراحت و سپس طی مسیر کنند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، علی یحیایی بعدازظهر جمعه در جمع خبرنگاران در محل هلال احمر سمنان بابیان اینکه برخورد یک دستگاه تانکر حمل شیر با خودرو پراید ساعت ۱۴:۴۳ دقیقه به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات هلال‌احمر گزارش شد، ابراز داشت: بلافاصله یک تیم نجات از پایگاه نجات سرخه به محل حادثه اعزام شد. وی بابیان اینکه این تصادف در کیلومتر ۶۷ آرادان به سرخه اتفاق افتاد، افزود: در این حادثه متاسفانه راننده پراید جان باخت اما راننده تانکر که میان آهن پاره‌ها محبوس شده بود رهاسازی و توسط اورژانس هوایی به مراکز درمانی انتقال یافت. معاون امداد و نجات هلال احمر استان سمنان بابیان اینکه هوشیاری، رعایت فاصله طولی مناسب و پرهیز از سرعت ضامن سلامتی در رانندگی است، اضافه کرد: به رانندگان توصیه می‌شود از رسیدن عجولانه به مقصد خودداری و به محض احساس خستگی و خواب‌آلودگی بلافاصله در مکان مناسب استراحت و سپس طی مسیر کنند.
ایسناایسنا1 روز قبل
رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر از بروز خسارات جزئی در برخی از روستاهای اطراف مرکز زلزله ۴٫۳ ریشتری باسمنج در حوالی تبریز و تخریب یک واحد مسکونی روستایی طی آن خبر داد. بر همین اساس تیم‌های ارزیاب برای اطلاع از خسارات جانی و مالی احتمالی به کانون زلزله اعزام شدند. وی ادامه داد: ‌ طبق ارزیابی تیمهای اعزام شده، در پنج روستای اطراف باسمنج، شش روستای مسیر آلانک، چهار روستای مسیر ایرانک، چهار روستای مسیر ایمن آپ و پنج روستای مسیر بیرق خسارت‌های جزئی به برخی منازل مسکونی ایجاد شده است. همچنین یک واحد مسکونی روستایی در بیرق تخریب شده که تخریب این منزل خسارات جانی بر جای نگذاشته است. به گفته وی این زلزله تا کنون تلفات جانی بر جای نگذاشته است.
ایلناایلنا1 روز قبل
رییس سازمان امداد و نجات با اشاره به زمین لرزه ۴٫۳ ریشتری در استان آذربایجان شرقی گفت: خسارات جزیی براثر این زمین لرزه به منازل روستایی وارد و یک واحد مسکونی نیز تخریب شده است. مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات در گفتگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به زمین‌لرزه در استان آذربایجان شرقی گفت: زمین لرزه‌ ای به بزرگی ٤٫٣ ریشتر استان آذربایجان شرقی را لرزاند. وی ادامه داد: طبق ارزیابی تیمهای اعزامی ٥ روستا در اطراف باسمنج، ٦ روستا در مسیر آلانک، ٤ روستا در مسیر ایرانک، ٤ روستا در مسیر ایمن آپ، ٥ روستا دردر مس بیرق ارزیابی شده است. رییس سازمان امداد و نجات خاطر نشان کرد: خسارات جزیی به منازل مسکونی ایجاد شده ویک واحدمسکونی روستایی دربیرق تخریب شده که تلفات جانی در بر نداشته است.
مهرمهر1 روز قبل
مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: بنا بر اعلام معاون امداد و نجات هلال احمر استان، یک باب منزل در روستای بیرق تخریب شده است. محمدباقر هنربر افزود: اعلام گردید تا چادر و امکانات غذایی در اختیار صاحب خانه منزل تخریب شده قرار دهند.
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
به گزارش وانانیوز، مرتضی سلیمی درباره این زمین لرزه که ساعت ۱۵ و ۲۵ دقیقه به وقوع پیوسته است، اظهار کرد: بر اساس آخرین گزارش‌ها این زلزله با بزرگی ۴٫۳ریشتر حوالی شهرستان باسمنج استان آذربایجان شرقی رخ داده است. وی طول جغرافیایی این زمین لرزه را ۴۶٫۶ و عرض جغرافیایی آن را ۳۷٫۹۷ اعلام کرد و گفت: این زلزله در عمق ۱۰ کیلومتری زمین اتفاق افتاده است. این زمین لرزه در ۲۹کیلومتری تبریز و ۱۴۲ کیلومتری ارومیه رخ داده است. به گفته رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر، سه تیم ارزیاب از پایگاه‌های امداد و نجات برای بررسی وضعیت به مناطق اعزام شدند. اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، دقایقی قبل زلزله شدیدی در تبریز احساس شد که باعث ترس و وحشت مردم شد. بزرگی این زمین لرزه ۳٫۶ ریشتر بوده و حوالی باسمنج تبریز اتفاق افتاده است. طول جغرافیایی آن ۴۶٫۴۵ و عرض جغرافیایی این زمین لرزه ۳۸٫۰۷ گزارش شده که در عمق زمین‌لرزه ۸ کیلومتری زمین اتفاق افتاده است. زمین لرزه در تبریز با صدای درون زمینی ناشی از حرکات زمین همراه بود و موجب ترس و وحشت بسیاری از مردم شده است. این دومین زمین لرزه در ۱۰ روز اخیر در باسمنج بود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
استاندار کرمانشاه بازسازی سریع مناطق زلزله‌زده استان را یک رکورد جهانی دانست و گفت: طی ۱٫۵ سال حدود ۳۲ هزار واحد مسکونی ساخته و ۶۶ هزار واحد تعمیر شده است آن هم در حالی که با شوک بزرگ گرانی مصالح مواجه بوده‌‎ایم. اعتمادآنلاین|‌ هوشنگ بازوند روز جمعه افزود: همانند مرحله امداد و نجات زلزله کرمانشاه، در مرحله بازسازی هم یک رکورد جدید زده شد. بازوند عنوان کرد: تاکنون حدود ۶۶ هزار واحد مسکونی زلزله زده نیز تعمیر و حدود ۱۸ هزار واحد اقتصادی نیز احداث و تعمیر شده‌اند. بازوند گفت: در دوران بازسازی مناطق زلزله زده حدود ۲۱۰ هزار تن آهن آلات مصرف کرده‌ایم و ۱۹۰ هزار تن سیمان رایگان از طرف رهبر معظم انقلاب اهدا شده که اقدامات بزرگی است. بازوند بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه را دستاورد بزرگ نظام جمهوری اسلامی دانست و با اشاره به انتقاد برخی مسئولان از جمله فرمانده کل سپاه پاسداران و رئیس سابق بنیاد مستضعفان از انعکاس خبری نامناسب بازسازی‌ این مناطق، گفت: رسانه‌ها آبادانی و ساخت و ساز بی‌نظیر مناطق زلزله زده را به اطلاع مردم برسانند.
برنابرنا1 روز قبل
رییس جمعیت هلال احمر شهرستان تنکابن تصریح کرد: حادثه رانش زمین در روستای یوج از توابع دهستان سه‌هزار بخش خرم‌آباد تنکابن منجر به فوت یک جوان شد. به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ جواد دیلم صالحی، درباره این حادثه اظهار کرد: ساعت ۱۰ و ۳۳ دقیقه شب گذشته خبری مبنی بر رانش زمین در روستای یوج سه‌هزار تنکابن و مفقود شدن حادثه دیدگان کارگاه راه سازی، به مرکز امداد و نجات شهرستان اعلام شد که بلافاصله امدادگران ۳ پایگاه‌ حاضر در تنکابن به منطقه اعزام شدند. دیلم صالحی افزود: رانش زمین سبب فرونشست و مدفون شدن یک کانکس نگهبانی و یک خودروی وانت مزدا در منطقه شد که با ورود نیروهای امداد و تیم‌های پشتیبان عملیات جستجو و نجات حادثه دیدگان آغاز گردید. وی از رهاسازی خودروی مزدا وانت در ساعات ابتدایی جستجو و نجات سرنشین آن بنام آقای احمد شلفی خبر داد و تاکید کرد: این مصدوم پس از انجام اقدامات پیش بیمارستانی تحویل مرکز اورژانس گردید و به بیمارستان منتقل شد. رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان تنکابن با بیان اینکه عملیات امداد و جستجو تا صبح امروز ادامه داشت خاطرنشان کرد: متاسفانه پس از عملیات خاکبرداری و در ساعت پنج و ۱۰ دقیقه صبح جسد نگهبان فوت شده آقای ابراهیم شعبانی نژاد فرزند علی‌گل در کانکس پیدا و تحویل مراجع ذی صلاح شددیلم صالحی علت حادثه فوق را رانش زمین عنوان کرد و در پایان گفت: پس از اتمام عملیات امداد در ساعت ۷ و چهل دقیقه صبح امروز نیروهای راهسازی برای آزادسازی و بازگشایی محور در منطقه مستقر شدند.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشمرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات درباره خدمات امداد و نجات در توفان شن از لغایت ٢٤ مرداد گفت: ٣ شهرستان (زابل، زهک و نیمروز) متاثر از توفان‌های ۱۲۰ روزه شن هستند. اخبار اجتماعی- وی با اشاره به جمعیت متاثر از این توفان ادامه داد: ٢٤٨٠٠ نفر متاثر از این توفان هستند و ٢٤٨٠٠ عدد ماسک بین متاثرین از توفان در شهرستان‌های فوق توزیع شده است. به گفته رییس سازمان امداد و نجات ٤تیم شامل ٢٦ نفر در این عملیات حضور داشته و این تا پایان توفان در شمال سیستان و بلوچستان ادامه دارد.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، امیر دریادار دوم غلامرضا طحانی معاون عملیات نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: همزمان با اختتامیه چهارمین دوره مسابقات غواصی عمق ارتش‌های جهان ۲۰۱۹، تمرین مشترک امداد و نجات دریایی بین دو کشور ایران و روسیه در جزیره کیش برگزار شد. معاون عملیات نیروی دریایی ارتش با تاکید بر اینکه این تمرین مشترک از لحاظ تاکتیکی بسیار ارزشمند است گفت: هدف از برگزاری این تمرین رسیدن به یک زبان مشترک دریایی در بحث جستجو و امداد و نجات دریایی با تحرک بسیار بالا است. امیر دریادار دوم طحانی خاطر نشان کرد: در این تمرین مشترک، دو فروند یگان شناور بهمراه یک بالگرد از نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و یک فروند یگان شناور از نیروی دریایی روسیه در محدوده آب‌های جزیره کیش شرکت کردند.
رکنارکنا2 روز قبل
تاکنون اجساد دو نفر از قربانیان این حادثه از زیر آوارها کشف شده و امدادگران در حال تلاش برای کشف چهار جسد دیگری هستند که در زیر آوارها باقی مانده‌اند. در پی وقوع این حادثه دو کودک نیز زخمی شده‌اند که در حال حاضر در بیمارستان بستری هستند. ساختمان اول در بعدازظهر روز سه‌شنبه فرو ریخته و عملیات جست‌وجو و نجات بعدازظهر روز گذشته (چهارشنبه) به دلیل فرو ریختن ساختمانی دیگر در همان محوطه به طور موقت متوقف شده بود. رسانه‌های محلی اعلام کرده‌اند به هنگام فرو ریختن این ساختمان ۱۵ جوان در مجاورت راه‌پله‌های آن ایستاده بوده‌اند. بنا بر گزارش رویترز، علت فرو ریختن این دو ساختمان هنوز مشخص نشده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

به انتهای لیست رسیدید