امریکا

امریکا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق به نقل از خانه ملت، کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در خصوص تهدید به حمله نظامی ایالات متحده امریکا به مکان‌های فرهنگی کشور بیانیه‌ای صادر کرد. همچنین قطعنامه ۲۴۳۷ سازمان ملل صراحتا اعلام نموده است هر گونه اقدامی که باعث تخریب میراث فرهنگی شود نباید صورت بپذیرد و از نظر این سازمان این‌گونه اقدامات محکوم است. مردم شریف ایران به خوبی آگاه بوده و جهانیان نیز نیک می‌دانند که کشور ایران دارای تاریخ، تمدن و فرهنگ چندین هزار ساله است که این تمدن و فرهنگ توانسته تاثیرات عمیقی در شکل‌دهی دیروز، امروز و فردای جهان بگذارد. ریاست جمهوریآمریکا که هنوز قرن‌های تاسیس کشورش به تعداد انگشتان یک دست نمی‌رسد با کینه اعلام می‌نموده که قصد تخریب مراکز فرهنگی ایران را دارد، این در صورتی است که آقای ترامپ در سخنرانی‌های همیشه خود را دوستدار مردم ایران معرفی می‌نماید. نمایندگان عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بر این اعتقادند که تهدید نظامی ایالت متحده آمریکا مبنی برحمله به اماکن فرهنگی تهدید مستقیم مردم ایران است و این کمیسیون ضمن مطالبه از سازمان‌های بین‌المللی مربوطه جهت محکومیت این اقدام، حق خود می‌داند که از طریق نهادهای بین‌المللی حقوقی از جمله سازمان جهانی یونسکو و سازمان‌های مردم نهاد متولی فرهنگ در سطح جهان پیگیر تمامی حقوق مادی و معنوی مردم فرهیخته و متمدن ایران باشد.
ایرناایرنا1 روز قبل
سیاست امروز ایرنا تقویت روز به روز روابط و مناسبات دو وچند جانبه و طرح دیدگاه‌های دست اندرکاران رسانه‌ای برای پیوستگی بیشتر خبرگزاری‌ها است. وی تاکید کرد، دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا با این اقدام تروریستی خود خوی استکباری مقام‌های آمریکایی را آشکار کرد. مدیر عامل ایرنا خاطر نشان کرد، پیش از این وقتی ما از مظلومیت ملت‌های منطقه صحبت می‌شد، ثابت کردن این موضوع نیازمند استدلال‌های زیادی بود ولی اکنون با توجه به اقدام تروریستی ترامپ در به شهادت رساندن سردار سلیمانی مسیر ما یعنی اثبات نگاه سودگرایانه قدرت‌های جهانی بسیار هموارتر شده است. هیات رسانه‌ای سوریه قرار است در سفر یک هفته‌ای به ایران ضمن حضور در برخی رسانه‌ها از نزدیک با فعالیت‌های آنها آشنا شده با مسوولان این رسانه‌ها از نزدیک دیدار و گفت و گو کند. در پایان دیدار هیات رسانه‌ای سوریه برخی از حاضران به طرح دیدگاه‌های خود در ارتباط با راه‌های توسعه بیش از پیش همکاری‌های رسانه‌ای بین جمهوری اسلامی ایران و سوریه پرداختند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آیت الله خاتمی تاکید کرد: خوشبختانه همه یکصدا هستند که نیرو‌های مسلح ما بازوان پرتوان ملتند و نباید به هر بهانه‌ای این بازوان پرتوان را آسیب زد که این دقیقا خواست امریکاست. سخنگوی هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: نکته مهم مطرح در جلسه امروز این بود که حادثه سقوط هواپیما همه ما را داغدار کرد و از این که عزیزانمان این چنین آسیب دیدند سوختیم، اما این حادثه نباید نشاط ملت را کور کند. آیت الله خاتمی افزود:، اما این را هم باید توجه داشت که نباید با این حادثه، به سرمایه‌های نظام اسلامی آسیب زد. سخنگوی هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری همچنین فضای جلسه امروز هیأت رئیسه و کمیسیون‌های تخصصی این مجلس را آکنده از تکریم سردار رشید اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی دانست. آیت الله خاتمی افزود: نکته دیگری که در جلسه امروز، رئیس قوه قضائیه، رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران و وزیر اطلاعات بر آن تاکید کردند لزوم حفظ اقتدار نظام اسلامی است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
این اقدام نشانگر سیاست کلی سردمداران ایالت متحده در جهت تخریب هویت و فرهنگ ملی یک کشور است که خود از مصادیق نقض حقوق بشری و برخلاف کنوانسیون‌های ۱۹۵۴ و ۱۹۷۲ سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) بوده که نابودسازی فرهنگی را از ابعاد نسل زدایی می‌داند. همچنین قطعنامه ۲۴۳۷ سازمان ملل صراحتا اعلام نموده است هر گونه اقدامی که باعث تخریب میراث فرهنگی شود نباید صورت بپذیرد و از نظر این سازمان این‌گونه اقدامات محکوم است. مردم شریف ایران به خوبی آگاه بوده و جهانیان نیز نیک می‌دانند که کشور ایران دارای تاریخ، تمدن و فرهنگ چندین هزار ساله است که این تمدن و فرهنگ توانسته تاثیرات عمیقی در شکل‌دهی دیروز، امروز و فردای جهان بگذارد. ریاست جمهوریآمریکا که هنوز قرن‌های تاسیس کشورش به تعداد انگشتان یک دست نمی‌رسد با کینه اعلام می‌نموده که قصد تخریب مراکز فرهنگی ایران را دارد، این در صورتی است که آقای ترامپ در سخنرانی‌های همیشه خود را دوستدار مردم ایران معرفی می‌نماید. انتهای پیام/
خانه ملتخانه ملت1 روز قبل
این اقدام نشانگر سیاست کلی سردمداران ایالت متحده در جهت تخریب هویت و فرهنگ ملی یک کشور است که خود از مصادیق نقض حقوق بشری و برخلاف کنوانسیون‌های۱۹۵۴ و ۱۹۷۲ سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) بوده که نابودسازی فرهنگی را از ابعاد نسل زدایی می‌داند. همچنین قطعنامه۲۴۳۷ سازمان ملل صراحتا اعلام نموده است هر گونه اقدامی که باعث تخریب میراث فرهنگی شود نباید صورت بپذیرد و از نظر این سازمان این‌گونه اقدامات محکوم است. مردم شریف ایران به خوبی آگاه بوده و جهانیان نیز نیک می‌دانند که کشور ایران دارای تاریخ، تمدن و فرهنگ چندین هزار ساله است که این تمدن و فرهنگ توانسته تاثیرات عمیقی در شکل‌دهی دیروز، امروز و فردای جهان بگذارد. ریاست جمهوریآمریکا که هنوز قرن‌های تاسیس کشورش به تعداد انگشتان یک دست نمی‌رسد با کینه اعلام می‌نموده که قصد تخریب مراکز فرهنگی ایران را دارد، این در صورتی است که آقای ترامپ در سخنرانی‌های همیشه خود را دوستدار مردم ایران معرفی می‌نماید. نمایندگان عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بر این اعتقادند که تهدید نظامی ایالت متحده آمریکا مبنی برحمله به اماکن فرهنگی تهدید مستقیم مردم ایران است و این کمیسیون ضمن مطالبه از سازمان‌های بین‌المللی مربوطه جهت محکومیت این اقدام، حق خود می‌داند که از طریق نهادهای بین‌المللی حقوقی از جمله سازمان جهانی یونسکو و سازمان‌های مردم نهاد متولی فرهنگ در سطح جهان پیگیر تمامی حقوق مادی و معنوی مردم فرهیخته و متمدن ایران باشد. /پایان پیام​
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گفته صرافان امروز قیمت لیر ترکیه در بازار غیر رسمی ارز به قیمت ۲ هزار ۳۰۰ تومان و منات آذربایجان با قیمت ۷ هزار و ۹۰۰ تومان و دینار عراق هم با قیمت ۱۰ هزار و ۶۰۰ تومان معالمه شد که نسبت به هفته گذشته هیچگونه نوسانی را تجربه نکردند. همچنین دلار امریکا نیز بدون نوسان امروز با قیمت ۱۳ هزار و ۴۵۰ تومان و یورو به قیمت ۱۵ هزارتومان معامله شد. اما بازار سکه و طلا امروز با افزایش ۲۵۰ هزار تومانی روبرو بود بطوری که سکه تمام بهار آزادی به قیمت ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شد که در هفته گذشته با قیمت ۴ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان فروخته می‌شد. کارشناسان معتقدند مردم سرمایه‌های خرد و کلان خود را در این بازار سرمایه گزاری نکنند.
الفالف1 روز قبل
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح پاسخ موشکی نیروهای مسلح به اقدام آمریکا را عینت بخشی واقعی قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران برای دشمن عنوان کرد و گفت: این پاسخ از طرفی دیگر نشاندهنده قدرت اراده و تصمیم قاطع جمهوری اسلامی ایران بود. امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه ایران اسلامی با تدبیر امام راحل و رهبری مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مسیر استقلال بدون وابستگی به شرق و غرب را برگزید گفت: یکی از مهمترین لوازم استقلال حفظ و ارتقای قدرت است. وی افزود: وزارت دفاع با برخورداری از تسلیحات راهبردی، توجه به عمق راهبردی و نهایتا برخورداری از اندیشه و شرایط راهبردی، «دفاع اطمینان بخش» در اولویت برنامه‌های خود قرار داده است. امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به نقش قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به اقدام وقیحانه اخیر امریکا گفت: بدون تردید اگر دشمن چنین پاسخی دریافت نمی‌کرد مبتنی بر خوی استکبار ستیزی گام‌های بعد را باجسارت بیشتری برمیداشت و در نهایت تسلیم قاطعیت و توانمندی نظام جمهوری اسلامی ایران شد. وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح پاسخ موشکی نیروهای مسلح به اقدام آمریکا را عینت بخشی واقعی قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران برای دشمن عنوان کرد و گفت: این پاسخ از طرفی دیگر نشاندهنده قدرت اراده و تصمیم قاطع جمهوری اسلامی ایران بود.
فارسفارس1 روز قبل
یک تاریخ‌پژوه درباره علت خروج شاه از ایران گفت: این که شاه در برخورد با مخالفان از چه سیاستی پیروی می‌کرد توسط چهره‌های مهم خارجی و پژوهشگران مختلف بررسی شده و تقریبا کمتر کسی قائل به مدارای شاه با مردم است. برخی می‌گویند سیاست حقوق بشر کارتر و آزادی‌های سیاسی، سیاست سرکوب موفق شاه را ناکام کرد. مشکل دوم این بود که آنقدر حکومت شاه متزلزل بود و دشمنان شاه در دشمنی جدی بودند که سیاست فضای باز سال پایانی حکومت شاه، بیشتر ضعف تلقی می‌شد تا رحم و شفقت. ملتی که یک صدا فریاد می‌زند شاه باید برود و مرگ بر شاه. فارس: چرا شاه در طبقات سیاسی حامی نداشت؟ اتکای بیش از حد شاه به آمریکا و نیروهای نظامی و امنیتی در شاه یک غرور ایجاد کرده بود که از اقناع افکار عمومی خصوصا اقناع نخبگان خودش رو بی‌نیاز می‌دید.
الفالف1 روز قبل
این است که تعامل و گفتگوی سازنده با دنیا هم محدود شده است به همین ۴ کشور. که اگر غیر از این بود، می‌بایست درین ۶ سال اقلا ما با ۵۰ کشور جهان پیمان پولی دو جانبه امضا کرده بودیم. این کاریست که دقیقا آقای روحانی در کسوت رییس جمهور ایران در طول سالهای ریاست برقوه مجریه کشور بارها و بارها به روش‌های مختلف آنرا انجام داده است. جناب رییس جمهورناموس حقیقی همه ما این آب و خاک، مردم و منافعش هستند، نه هیچ چیز دیگر. لطفا به خاطر خودتان هم که شده، دراین مدت زمان باقی مانده؛ آبروی دولت تدبیرو امید را نجات دهید
تسنیمتسنیم1 روز قبل
بدین ترتیب ارزش بازار این بخش از اقتصاد کشور، بی اعتنا به تحریم‌های جدید از ۴۱۵ هزار میلیارد تومان عبور کرد. در حال حاضر بخش معدن و صنایع معدنی ایران معادل ۲۳٫۷درصد از ارزش کل بورس را در اختیار دارند. در این میان راهبری شرکت‌های معدنی و صنایع معدنی توسط ایمیدرو با هدف هدایت سود انباشته شرکت‌ها به سمت افزایش سرمایه و همچنین توسعه و اجرای طرح‌ها، با استقبال بازار مواجه شد. از این رو افزایش سرمایه شرکت‌های بزرگ به عنوان محرک بازار عمل کرد. طبق برنامه ریزی هایی که با همکاری غول‌های معدنی انجام شده، افزایش سرمایه شرکت‌ها به صورت پی در پی انجام خواهد شد.
فراروفرارو1 روز قبل
نکته دیگری که در این بین وجود دارد، بحث جانشینی آقای پوتین مطرح است. بنابراین این احتمال وجود دارد که تغییر و تحولات فعلی در راستای معرفی جانشین آقای پوتین نیز باشد و امکان دارد فردی که به عنوان نخست‌وزیر جدید معرفی شود، جانشین احتمالی پوتین در آینده باشد. ولی واقعیت آن است که انجام این مساله مستلزم آن است که آقای پوتین تصمیمی را در این قالب گرفته باشد، بخواهد کماکان در قدرت باقی بماند و در جایگاهی جدید ایفای نقش کند. در چنین شرایطی نظام سیاسی روسیه هم می‌تواند دچار چالش جدی شود. بنابراین احتمال اینکه پوتین به سمت یک نظام پارلمانی حرکت کند، اندک به نظر می‌رسد، اما اینکه بخواهد نقش پارلمان را پررنگ‌تر کند این احتمال وجود دارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
متاسفانه در هفته‌های اخیر بخشی از طیف اصلاح طلب در اقدامی مسبوق به سابقه به بلندگوی ترامپ در ایران تبدیل شده‌اند. ** برجام قبل از اینکه توافق اقتصادی باشد، توافقی سیاسی امنیتی استروزنامه اعتماد در یادداشتی به قلم «کوروش احمدی» نوشت: «اساسا برجام قبل از اینکه یک توافق اقتصادی باشد، یک توافق سیاسی – امنیتی است و تمرکز آن بر توقف سیاست امنیتی سازی ایران قرار داشته است. با خروج امریکا از برجام اگر چه به منافع اقتصادی ایران و روند عادی شدن روابط اقتصادی ایران با دنیای خارج لطمه سختی وارد شد، اما همچنان سیاست امریکا مبنی بر امنیتی سازی مجدد ایران در محاق باقی مانده و تلاش‌های دولت ترامپ برای منزوی کردن ایران با مخالفت جامعه بین‌المللی مواجه شده است». اما با اینجال، طیف اصلاح طلب با بزک اروپا، نسخه انفعال می‌پیچد. اما گویا این نماینده اصلاح طلب مجلس، گوی سبقت از رسانه‌های معاند ربوده است.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با اشاره به اهداف ذکر شده در خصوص افزایش قیمت بنزین گفت: به نظر می‌رسد این اهداف واقعی نبود و هدف اصلی افزایش قیمت بنزین جبران کسری بودجه بود. وی با بیان اینکه معتقد نیستم که بنزین کالایی نیست که در تمام دنیا نرخ مشابهی دارد، اظهار داشت: مقایسه قیمت بنزین در ایران با سایر کشورها، ساده انگاری موضوع است. چون قیمت بنزین در کانادا و امریکا نیز با یکدیگر تفاوت دارد که نشأت گرفته از شرایط اقتصادی این کشورهاست و نباید بگوییم قیمت بنزین در ترکیه چند برابر نرخ بنزین در ایران است، چون شرایط اقتصادی این دو کشور کاملا متفاوت هستند. به نظر می‌رسد دولت‌ها عمدتا با تغییر قیمت بنزین به دنبال رفع کسری بودجه خود هستند که آن هم در کوتاه مدت جواب می‌دهد. وی برای اصلاح قیمت بنزین یادآور شد: اگر ۵ سال به بخش خصوصی فرصت بدهند تا سطح تولید بنزین را به سطح سرانه مصرف برساند، می‌بینیم که به تدریج قیمت بنزین به تعادل رسیده و دولت هیچ گاه دغدغه قیمت گذاری نخواهد داشت.
مهرمهر1 روز قبل
باقری کنی افزود: نکته مهمی که درباره شهید سلیمانی وجود دارد و باید به آن توجه کرد این است که برخی عناصر طی این مدت سعی داشتند دست به تخریب ویژگی‌های شخصیتی شهید سلیمانی بزنند که نتوانستند کوچک‌ترین خدشه‌ای به آن وارد کنند. معاون امور بین الملل قوه قضائیه با بیان اینکه برخی خودشان دارای نگاه هستند و با چارچوب‌های خود کار انجام می‌دهند عنوان داشت: در جریان‌های مختلف بسیاری از افراد کارهایی را انجام داده‌اند و رهبری نیز آنها را تأیید کرده‌اند اما این کارها طبق موازین و نگاه رهبر نبوده است و این تفاوت اخلاص و عملکرد شهید سلیمانی و برخی افراد است و نکته شهید سلیمانی این بود که همیشه بهترین‌ها را برای ولی فقیه ارائه می‌کرد. وی اظهار داشت: دشمن هدفمند در حال برنامه ریزی است تا از اتفاقات کوچک نهایت استفاده را ببرند چیزی که امروز در جهان سکولار و غرب به عنوان حقوق بشر مطرح است ما به آن صورت در دین نداریم، لذا برخی معیارهای حقوق بشر آنها با اصول و مبانی دینی ما قابل پذیرش نیست و باید تلاش کنیم مفهوم جدی که مد نظر دین است را جایگزین حقوق بشر کنیم. معاون امور بین الملل قوه قضائیه گفت: مفهومی که با نگاه دینی ما بیشتر منطبق است مردم سالاری دینی و اسلامی می‌باشد لذا باید به عنوان یک مسئله دینی در تقابل‌هایی که جهان سلطه با ما دارد مثل مسائل هسته‌ای و موشکی و منطقه و حقوق بشر با هر توجیهی ۳ مورد دیگر غیر از حقوق بشر را بپذیریم و به فرض عقلی انجام ندهیم در خصوص حقوق بشر ذره‌ای نمی‌توانیم کوتاه بیاییم چرا که جز باورها و اساس دین ما است. دبیر ستاد حقوق بشر بیان داشت: نهادهای دینی و روحانیت باید به دنبال تحقق موازین دینی باشند چرا که موازین دینی مطابق با فطرت‌های دینی است و در این عرصه ائمه جماعات و مساجد باید نقش آفرینی کنند و از آلودگی و مخدوش شدن مطالبات با موارد دینی جلوگیری کنند همانطور که طی ۴۰ سال اخیر بعد و پس از انقلاب دیده‌ایم که جریان‌ها و محورهای روحانیت به نتیجه رسیده است.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، درحالی که همین چند روزپیش دیوان عالی امریکا، توقیف دارایی‎‌های بانک مرکزی ایران در لوکزامبورگ را رد کرده بود، روز گذشته هم براساس اعلام بانک مرکزی ایران، محاکم ایتالیایی درخواست امریکایی‌ها برای توقیف دارایی‌های ایران دراین کشور را رد کردند. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، دولت امریکا دارایی‌های ایران دراین کشور را توقیف کرد و در سال‌های اخیر با شناسایی اموال ایران در سایر کشورها به‌خصوص اروپا، یک جنگ حقوقی علیه ایران راه انداخته است تا بر اساس شکایت شهروندان خود بابت پرونده‌هایی که هیچ گاه نقش ایران در آنها ثابت نشده است، اموال ایران را مصادره کند. با اجرایی شدن برجام ایران توانست بخش عمده‌ای از دارایی‌های خود را در خارج آزاد کند به طوری که طبق اعلام بانک مرکزی در آن دوره ۲۲ میلیارد دلار از دارایی‌های بلوکه شده ایران آزاد شد و بانک مرکزی به آن دسترسی پیدا کرد. برهمین اساس طبق کمکی که دولت امریکا از ایتالیا خواسته بود، محاکم ایتالیایی در رأی اولیه خود اقدام به توقیف ۶ میلیارد دلار از دارایی‌های ایران کرد. نظافتیان با اشاره به اینکه درمجموع دولت امریکا به‌دنبال توقیف اموال ایران در خارج است، گفت: امریکا براحتی دارایی‌های ایران در داخل خاک خود را توقیف کرده است، ولی برای توقیف دارایی‌های ایران در سایر کشورها راه دشواری درپیش دارد چرا که نظام قضایی هر کشوری استقلال دارد ضمن اینکه تیم حقوقی ایران نیز توانمندی خود را ثابت کرده است.
ایبناایبنا1 روز قبل
آمریکا در سال ۲۰۱۸ یک رشته پرونده‌های قضایی علیه شرکت‌های فناوری چین تنظیم کرد. پکن در سال ۲۰۲۰ باید ۳۲٫۹ میلیارد دلار بیشتر از سال ۲۰۱۷ و در سال ۲۰۲۱ باید ۴۴٫۸ میلیارد دلار بیشتر کالاهای صنعتی از امریکا خریداری کند. برای محصولات کشاورزی این رقم در سال ۲۰۲۰ باید حداقل ۱۲٫۵ میلیارد دلار و در سال ۲۰۲۱ حداقل ۱۹٫۵ میلیارد دلار باشد. همچنین پیش بینی میشود چین در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ به ترتیب ۱۸٫۵ میلیارد دلار و ۳۳٫۹ میلیارد دلار منابع انرژی در ایالات متحده خریداری کند. فاز اول این معامله همچنین طرف چینی را در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ موظف به خرید خدمات اضافی در ایالات متحده به مبلغ ۱۲٫۸ میلیارد و ۲۵٫۱ میلیارد دلار می‌کند.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/هرمزگان نماینده ولی فقیه در هرمزگان در دیدار خانواده شهید شهرام تاجیک از شهدای حادثه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین دلجویی کرد. حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی زاده امروز (۲۶ دی ماه) در این دیدار با بیان اینکه همه در این مصیبت غمگین هستند از صبر خانواده شهید قدردانی کرد و بصیرت این خانواده را ستود. سعید ناجی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان هم در این دیدار گفت: تمهیدات لازم برای تشییع و به خاکسپاری پیکر شهید شهرام تاجیک اندیشیده شده است. پدر شهید تاجیک ریشه همه مشکلات منطقه را حضور ارتش تروریست امریکا در خاورمیانه عنوان کرد و گفت: امریکا و بویژه ترامپ هدفی جز اختلاف افکنی بین مسلمانان ندارد و ما اهل تسنن و برادران شیعه نسبت به این موضوع و موضوعات دیگر در مقابل دشمنان وحدت خود را حفظ می‌کنیم. به گزارش ایسنا، شهید شهرام تاجیک از شهدای حادثه سقوط هواپیمایی اوکراینی ۲۲ ساله در رشته پزشکی در کشور سوئد مشغول به تحصیل بود.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی پیش از ظهر پنجشنبه در همایش گرامیداشت سردار دل‌ها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و هم رزمانش که به همت ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کردستان در پردیس سینمایی بهمن سنندج برگزار شد، اظهار داشت: یکی از برکات وجود سردار شهید قاسم سلیمانی دفاع از حرمین در کشورهای اسلامی منطقه مانند سوریه و عراق بود که دشمنان نتوانستند کوچکترین اسیبی به انها وارد کنند. وی افزود: دشمنان افراطی اسلام با نقشه هایی که داشتند اگر بر کشورهایی که اماکن مقدس در آنها وجود داشت حاکم می‌شدند بدون شک احانت و کشتارهای بسیاری را در این مناطق شاهد بودیم. نماینده ولی فقیه در استان کردستان ادامه داد: سردار سلیمانی پس از نابودی گروه تکفیری داعش در منطقه تهدیدات دشمنان را به یک فرصت در جهان اسلام تبدیل کرد و علاوه بر بازسازی حرمین اسیب دیده انها را نیز توسعه داد. آیت الله حسینی شاهرودی یاداور شد: شهادت سردار سلیمانی ابهت پوشالی امریکا را به کشورهایی که هنوز این مسئله را باور نداشتند, نشان داد و وقتی سپاه پایگاه نظامی امریکا را موشک باران کرد همه دیدند امریکا با ان همه ادعا نتوانست هیچ غلطی بکند. وی بیان کرد: ترامپ دیوانه فکر می‌کرد قدرت نظامی ایران نمی‌تواند هیچ اسیبی به امریکا وارد کند اما با به شهادت رساندن سردار سلیمانی و حمله موشکی ایران به پایگاه نظامی آنها در عراق چهره و شخصیت رئیس جمهور منفور امریکا بیش از پیش کوچک شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
جهانگیری اضافه کرد: در این‌چهل سال هیچ وقت چالش‌های مهمی به طور هم زمان در کشور نبوده و شرایط بدین‌گونه نبوده است. دولت امریکا و رییس جمهور این کشور با اعلام‌ مسئولیت ترور یکی از بزرگترین سرداران و فرماندهان ایران در یک کشور دیگر، فضایی را ایجاد کرد که پیامدهایی را به دنبال خود داشت. معاون اول رئیس جمهور عنوان کرد: ایران برای همه ماست و باید به صورت جدی به آینده بی اندیشیم. مسائل لحظه‌ای را فدای آینده نکنیم مشی هاشمی مشی آینده ساز کشور بود. معاون اول رییس جمهور عنوان کرد: رهبری نظام مایه اقتدار کشور است و تضعیف ان جایگاه می‌تواند برای ایران خطر آفرین باشد. وی اضافه کرد: هاشمی در سخت‌ترین شرایط به همه دوستان می‌گفت باید جایگاه رهبری را حفاظت و حراست کرد.

تخریب سالن ورزشی توسط طوفان شدید + فیلم / امریکا

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه حوادث رکنا، سالن ورزشی یک مدرسه در کارولینای شمالی بر اثر شدت طوفان تخریب شد. سه دانش آموز بر اثر این حادثه مصدوم شدند. طوفان شدید روز دوشنبه بخش‌هایی از ایالات متحده را در نوردیده و خسارت‌های زیادی بر جای گذاشته است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
جهانگیری اضافه کرد: در این‌چهل سال هیچ وقت چالش‌های مهمی به طور هم زمان در کشور نبوده و شرایط بدین‌گونه نبوده است. لازم است که فاجعه را درست تحلیل کنیم و پاسخگویی سریع به ابهامات داشته باشیم و برای جبران خطاهای مدیریتی مسئولیت پذیر باشیم، قبول کنیم در این شرایط با مسئولیت پذیری و شفاف با مردم حرف زدن بسیاری از مشکلات قابل حل است. جهانگیری تصریح کرد: افکار عمومی نشان داد زمان دروغگویی تمام شده است باید پنهان‌کاری نکرد این درسی بود که در حادثه هواپیما به ما داده شد. معاون اول رییس جمهور عنوان کرد: رهبری نظام مایه اقتدار کشور است و تضعیف ان جایگاه می‌تواند برای ایران خطر آفرین باشد. وی اضافه کرد: هاشمی در سخت‌ترین شرایط به همه دوستان می‌گفت باید جایگاه رهبری را حفاظت و حراست کرد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس ایران با هماهنگی مستقیم با فرمانده کل قوا اجازه کمک گسترده نظامی به عراق برای مقابله با داعش را به دست آورد. خاتمه دادن به این تهدید اولین دستاورد مهم قاسم سلیمانی بود. شاهکار سپاه قدس در مقابله با گرو‌ه‌های تروریستیدر این میان نبرد تمام‌عیار ایران با گروه‌های تروریستی در عراق و سوریه مهم‌ترین شاهکار قاسم سلیمانی است. در اینجا بود که باز هم حضور قاسم سلیمانی به مهم‌ترین برگ برنده ایران تبدیل شد. شهید قاسم سلیمانی برای آینده چه ساختنقش قاسم سلیمانی در مقابله با گروه‌های تروریستی شاید در شرایط فعلی چندان قابل درک نباشد و سال‌ها بعد با مشخص شدن ابعاد توطئه غرب در این منطقه قابل درک است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: دی ماه امسال برای ما همه ایرانیانی که در گوشه و کنار این سرزمین و یا بیرون از آن زندگی می‌کنند تا به امروز در نگرانی در شنیدن خبر‌های غیر منتظره و در هراس از آینده گذشت. جهانگیری با بیان اینکه در ۱۳ دی‌ماه خبر شهادت فرمانده نام‌آور فروتن صادق و شجاع استراتژیست حاج قاسم سلیمانی که به حق سردار ملی و سرباز ایران و اسلام لقب گرفت شنیده شد، بیان داست: در ادامه خبر تلخ جان باختن ۶۹ نفر از هموطنان در مراسم تشییع باشکوه مراسم حاج قاسم سلیمانی را شنیدیم و در ادامه هم خبر شوک آور سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی و داغ هم میهنان ایرانی و مسافران خارجی مطرح شد. همچنین در روز چهارشنبه ۱۸ دی ماه خبر حادثه مرگ اتوبوس سوادکوه مطرح شد. معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: البته در این میان صحنه‌های باشکوهی در وداع مردم فهیم و قدردان ایران با فرزند مهربانشان سردار سلیمانی در شهر‌های مختلف خصوصا در اهواز مشهد تهران کرمان و خلق حماسه بزرگ دوران که دوست و دشمن را شگفت زده، خلق شد. جهانگیری با اشاره به حمله سپاه به پایگاه‌های آمریکایی عین‌الاسد گفت: در ادامه نوبت به برآوردن خاص ملت ایران و انتظار رهبری معظم در تحقق انتقام سخت از دولت جنایتکار آمریکا رسید البته امریکا اعلام کرده بود اگر ایران عکس العمل نشان دهد و پنجاه و دو نقطه دیگر را از ایران خواهیم زد که ما نهایتا شاهد شیرینی حمله به عین الاسد و حلاوت آن بودیم. وی در ادامه با اشاره به سقوط هواپیمای اوکراینی و کشته شدن نخبگان ایرانی در این هواپیما، گفت: باید به گلایه‌های بازماندگان و داغ دیدگان این سانحه گوش دهیم تا بتوانند نقد کنند اعتراض کند؛ آن‌ها حق دارند و نباید آن‌ها را نادیده بگیریم. جهانگیری با بیان اینکه باید ریشه‌ها و زمینه‌های و ابعاد و پیامد‌های سقوط هواپیمای اوکراینی به درستی روشن شود، بیان داشت: این مسئله باید اصلاح و هزینه‌های آن به موقع پرداخت شود البته در چنین شرایطی است که یاد بعضی از شخصیت‌ها و مدیریت‌ها و حتی نبودن آن‌ها زنده می‌شود. وی با اشاره به مدیریت آیت الله هاشمی در عبور از بحران‌ها تاکید کرد: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از جمله این مدیران با تدبیر و آینده‌نگر جمهوری اسلامی ایران بود که در پرتو شرایط امروز کشور، لازم است میراث و نقش آن بازخوانی شود. جهانگیری با اشاره به در گذشت دور از انتظار و خسارت بار آیت الله هاشمی گفت: جای خالی آیت الله هاشمی در این سال‌ها در این ماه‌ها و در این روز‌ها هر لحظه بیش از پیش به چشم می‌آید ما باید به حوادث پرحسرت دی ماه و حادثه اندوهبار آیت الله هاشمی بیاندیشیم. وی ادامه داد: بنده یک درس آموخته مکتب هاشمی هستم. آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مبارزی توسعه‌گر و آینده نگر بود و در همه عرصه‌هایی که برای خدمت مجال پیدا می‌کرد خوش درخشید؛ وی در عبور از بحران‌ها و مدیریت آن‌ها میراث گرانقدر از خود به جای گذاشته و علیرغم همه جفا‌ها و بی مهری‌هایی که شنید و دید و به خاطر علاقه مندی به ایران و فهم روزآمد از اسلام، پایبندی به انقلاب، مسائل ملی را به تامین منافع جمهوری اسلامی ضروری می‌دانست. وی تا آخرین لحظات عمر پر بارش این راه را ادامه داد.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
خرید کره جنوبی از عربستان سعودی و کویت نیز کاهش پیدا کرده است. هم‌زمان تحلیل‌گران می‌گویند نفت امریکا با رونق تولید نفت شیل، جذابیت بیشتری پیدا کرده است. مجموع واردات نفت خام کره جنوبی در دسامبر ۳٫۴ درصد نسبت به دسامبر ۲۰۱۸ کاهش یافت و به ۱۱٫۹۵ میلیون تن معادل ۲٫۸۳ میلیون بشکه در روز رسید. مجموع واردات نفت خام کره جنوبی در کل سال ۲۰۱۹ به میزان ۳٫۷ درصد در مقایسه با ۲۰۱۸ کاهش یافت و به ۱۴۳٫۰۶ میلیون تن معادل ۲٫۸۷ میلیون بشکه در روز رسید. بر اساس گزارش رویترز، کره جنوبی در سال ۲۰۱۹ از ژانویه تا آوریل از ایران نفت وارد کرد و واردات نفت ایران ۳٫۸۷ میلیون تن معادل ۷۷ هزار و ۷۵۴ بشکه در روز بود که ۴۵٫۹ درصد در مقایسه با سال ۲۰۱۸ کاهش داشت. آمار نهایی واردات نفت خام اواخر ژانویه از سوی شرکت ملی نفت کره جنوبی منتشر خواهد شد.
فراروفرارو1 روز قبل
کوروش احمدی در روزنامه اعتماد نوشت: در تازه‌ترین تحول در ارتباط با برجام، وزرای خارجه فرانسه، آلمان و انگلیس طی بیانیه مشترکی از ثبت شکایت خود از ایران مبنی بر عدم رعایت مفاد برجام نزد کمیسیون مشترک برجام و به‌کار انداختن سازوکار حل اختلاف در برجام (بند ۳۶) خبر داده‌اند. در این بیانیه ادعا شده که اولا اقدامات ایران در زمینه کاهش تعهدات خود ذیل برجام مغایر این توافق است و ثانیا استدلال ایران مبنی بر محق بودن به کاهش تعهداتش قابل قبول نیست، چرا که ایران هرگز سازوکار حل اختلاف برجام را فعال نکرده و لذا توقف اجرای برجام توسط ایران فاقد وجاهت قانونی است. آنچه مهم است این که این اقدام سه کشور اروپایی را نمی‌توان و نباید حداقل در این مرحله پایان کار برجام به‌شمار آورد. سه کشور در بیانیه خود همچنان تاکید دارند که برجام دارای «نقشی کلیدی» در «منافع امنیتی مشترک بنیادی» آن‌ها است. باید توجه داشت که صرفنظر از دستاورد‌های اقتصادی، مهم‌ترین دستاورد برجام شکستن اجماع سیاسی – امنیتی علیه ایران و تلاش امریکا برای انزوای ایران در دوره قبل از اجرایی شدن برجام بود.
ایلناایلنا1 روز قبل
چین در چارچوب بخش اول توافق تجاری خود با آمریکا باید خریداری کالاهای امریکایی را طی دو سال آینده به میزان ۲۰۰ میلیارد دلار افزایش دهد. پکن در سال ۲۰۲۰ باید ۳۲٫۹ میلیارد دلار بیشتر از سال ۲۰۱۷ و در سال ۲۰۲۱ باید ۴۴٫۸ میلیارد دلار بیشتر کالاهای صنعتی از امریکا خریداری کند. منظور از محصولات صنعتی، تجهیزات صنعتی، هواپیما، اتومبیل، تجهیزات الکترونیکی، محصولات صنعت داروسازی و دستگاههای اپتیک و پزشکی است. برای محصولات کشاورزی این رقم در سال ۲۰۲۰ باید حداقل ۱۲٫۵ میلیارد دلار و در سال ۲۰۲۱ حداقل ۱۹٫۵ میلیارد دلار باشد. یادآور می‌شود ایالات متحده و چین پس از ۱۳ دوره طولانی مذاکرات، به توافق رسیده و اولین بسته اسناد را در چارچوب توافقنامه تجاری امضا کردند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
در فاصله سال‌های ۱۳۳۲ تا ۱۳۴۲، ایران کشوری متوسط از نظر ثروت و قدرت سیاسی بود. تحولات مختلف سال‌های ۱۳۴۰ تا ۱۳۴۳، جامعه دینی منتقد حکومت را به مخالف و به تدریج به دشمن تبدیل کرد. از سوی دیگر، در فاصله سال‌های ۱۳۴۷ تا ۱۳۵۳، چند حادثه منطقه‌ای و بین‌المللی بر روند تحولات داخلی و سرنوشت سلطنت در ایران تاثیر مستقیم گذاشت. نه تنها بی‌نیاز از نظرات مخالفان که حتی بی‌نیاز از نظرات مشفقان منتقد دلسوز کاملا حامی و در اردوگاه خود. انتخاب شاپور بختیار به نخست‌وزیری هم که با اعمال فشار لابی بریتانیایی و برخی اطرافیان داخلی شاه و برخلاف میل شاه صورت گرفت نیز قادر به کنترل اوضاع نشد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
در ادامه به بازخوانی ۱۰ خطبه مهم رهبر انقلاب در دوران رهبری ایشان خواهیم پرداخت. همچنین یک بار به مناسبت درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد خمینی، نمازجعه‌ای به امامت رهبر انقلاب در جوار قبور امام و سیداحمد خمینی برگزار شد. در خیابان‌ها تانک وارد می‌شود - آن‌طوری که نقل کردند - مردم رهگذر را بی‌محابا از دم تیر و تیربار و رگبار مسلسل‌ها می‌گذراند.» ایشان در ادامه سخنان خود خطاب به ملت عراق فرمودند: «ملت عراق باید بدانند که این لحظه، لحظه‌ی حساسی است. ** تاریخی‌ترین نمازجمعه رهبر انقلابمهمترین و تاریخی‌ترین نمازجمعه به امامت رهبر انقلاب در روز ۲۹ خرداد سال ۸۸ و چند روز پس از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری اقامه شد. رهبر انقلاب در این نمازجمعه به موضوعات مختلفی همچون بیداری اسلامی، اسلام‌گرایی، فلسطین و مبارزه با رژیم صهیونیستی اشاره کردند.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
نماینده ولی فقیه در کردستان: عصر کرد - سنندج - نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: برکت حضور سردار سلیمانی در منطقه باعث شد حرکت عظیم اربعین حسینی یک چهره منظم داشته باشد و وجهه واقعی جهان اسلام به همه مردم جهان نشان داده شد. وی افزود: دشمنان افراطی اسلام با نقشه هایی که داشتند اگر بر کشورهایی که اماکن مقدس در آنها وجود داشت حاکم می‌شدند بدون شک احانت و کشتارهای بسیاری را در این مناطق شاهد بودیم. نماینده ولی فقیه در استان کردستان ادامه داد: سردار سلیمانی پس از نابودی گروه تکفیری داعش در منطقه تهدیدات دشمنان را به یک فرصت در جهان اسلام تبدیل کرد و علاوه بر بازسازی حرمین اسیب دیده انها را نیز توسعه داد. آیت الله حسینی شاهرودی یاداور شد: شهادت سردار سلیمانی ابهت پوشالی امریکا را به کشورهایی که هنوز این مسئله را باور نداشتند, نشان داد و وقتی سپاه پایگاه نظامی امریکا را موشک باران کرد همه دیدند امریکا با ان همه ادعا نتوانست هیچ غلطی بکند. وی بیان کرد: ترامپ دیوانه فکر می‌کرد قدرت نظامی ایران نمی‌تواند هیچ اسیبی به امریکا وارد کند اما با به شهادت رساندن سردار سلیمانی و حمله موشکی ایران به پایگاه نظامی آنها در عراق چهره و شخصیت رئیس جمهور منفور امریکا بیش از پیش کوچک شد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
۲۶ دی ماه سال ۱۳۵۷ سالروز فرار شاه از ایران است؛ فرار شاه آغاز فصلی جدید در حیات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی جامعه ایرانی بود. فرار شاه از کشور را می‌توان به آخرین نقطه ناامیدی شاه از پیشرفت سریع و حیرت‌انگیز تحولات کشور یاد کرد. تبیین دلایل فرار و فرجام شاهدلایل سقوط و فرار شاه را می‌توان از منظرهای مختلف مورد بررسی قرار داد. ۲- عدم اعتماد به نفس: یکی دیگر از ویژگی‌های رفتاری محمدرضا شاه که نقش عمده‌ای در سقوط سلطنتش داشت، «نداشتن اعتماد به نفس» بود. ۵- فساد اخلاقی: یکی از شاخصه‌های عمده‌ رفتاری محمدرضا شاه را باید فساد اخلاقی و هوسرانی او دانست.

به انتهای لیست رسیدید