امر به معروف و نهی از منکر

امر به معروف و نهی از منکر

تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
* پس از جریان سقیفه شاهد به صحنه آمدن حضرت زهرا (س) و دفاع از حق امامت و خلافت امیرالمؤمنین علیه‌السلام بودیم. اما سوای از اینها از اساسی‌ترین مسئله‌ای که حکومت دینی باید دنبال آن باشد، هدایت‌گری و تسهیل عبودیت برای مردم است. * آیا نمونه تاریخی در سیره حکومتی امیرالمؤمنین علیه‌السلام داریم؟ در زمان امیرالمؤمنین مردم نماز تراویح را به جماعت می‎خواندند. ایشان در یکی از سخنان خویش در بین زنان مدینه چهار جهت مهم را در تبعات مثبت پذیرش حکومت امیرالمؤمنین (ع) ‌مطرح می‌کنند. در واقع می‌توان گفت با مطالعه تبعات پذیرش ولایت امیرالمؤمنین علیه‌السلام، انسان یاد نعمات عصر ظهور می‌افتد.
تسنیمتسنیم5 ساعت قبل
حجت الاسلام حمیدرضا صادق زاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اشاره به برگزاری سومین جشنواره شایستگان طراز انقلاب اسلامی ویژه دختران اظهار داشت: در دوره اول، این جشنواره با همفکری کارگروه بانوان، ویژه دختران ۷ تا ۱۶ سال برگزار شد که دخترانی با حجاب برتر چادر و با یک رتبه علمی، هنری، ورزشی و یا حفظ قرآن، معرفی شدند. جانشین مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان خاطرنشان کرد: از سایر دختران نیز در مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر تجلیل شد تا علاوه بر دریافت جایزه و تشویق، با محیط مجمع، اعضا و کارگروه بانوان آشنا شوند. وی افزود: در این یک سال اولیه ارتباط مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر و دانش‌آموزان برقرار شد تا در جلساتی ادامه دار و کوتاه مدت حضور داشته باشند. در سال دوم، ارتباط و آشنایی صورت گرفته بود و حتی با دوستان آنها نیز ارتباطی گرفته شد. وی تصریح کرد: سال گذشته سایت شایستگان افتتاح شد و این ۴۰ بانو به همراه یک دختر نوجوانی که حافظ قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه بود معرفی شدند.
فردا نیوزفردا نیوز9 ساعت قبل
برنامه گفتگوی سیاسی، یکم بهمن به بررسی ابعاد نامه رهبر انقلاب به جوانان اروپا و امریکای جنوبی و تاثیرات آن بر بیداری انسانی در غرب می‌پردازد. برنامه گفتگوی سیاسی، یکم بهمن به بررسی ابعاد نامه رهبر انقلاب به جوانان اروپا وامریکای جنوبی و تاثیرات آن بر بیداری انسانی در غرب می‌پردازد. دکترمنوچهرمتکی (وزیر سابق امور خارجه و استاد دانشگاه) و محمدصالح مفتاح (معاون فرهنگی ستاد امر به معروف و نهی از منکر مهمان امروز گفتگوی سیاسی هستند. تحریک احساس رعب و نفرت و بهره‌گیری از آن، متأسفانه سابقه‌ای طولانی در تاریخ سیاسی غرب دارد. امروز که ابزارهای ارتباطاتی، مرزهای جغرافیایی را شکسته است، اجازه ندهید شما را در مرزهای ساختگی و ذهنی محصور کنند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین10 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- آیت الله مظاهری با اشاره به حوادث و مصائبی که طی هفته‌های اخیر برای ملت ایران پیش آمد، تصریح کرد: صبر و بردباری و آگاهی و هوشیاری ملت همواره تضمین‌کننده سرافرازی و سربلندی کشور و انقلاب بوده و خواهد بود. به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان به نقل از حوزه، آیت‌الله حسین مظاهری در دیدار حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات، با اشاره به حوادث و مصائبی که طی هفته‌های اخیر برای ملت ایران پیش آمده است، این حوادث را درس‌آموز و عبرت‌انگیز دانست و تأکید کرد: صبر و بردباری و آگاهی و هوشیاری ملت عظیم‌الشأن ایران همواره تضمین‌کنندۀ سرافرازی و سربلندی کشور و انقلاب بوده و خواهد بود و باید از خداوند متعال بخواهیم که با لطف و عنایت خود، این مصائب را جبران و ترمیم و مشکلات را مرتفع کند. وی با تأکید بر ضرورت توجه به حقوق مردم در همۀ ابعاد و زمینه‌ها، وظایف و رسالت همۀ مسئولان نظام جمهوری اسلامی در خدمت به ملت و در خصوص رسیدگی به مصیبت‌زدگان و داغدیدگان مصائب اخیر را بسیار سنگین و با اهمیت دانست و از تلاش و فعالیت وزارت اطلاعات در تدبیر امور، تشکر و قدردانی کرد. انتهای پیام/
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین10 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: معتقدیم امر به معروف و نهی از منکر واجب کفایی است، دلایل خود برای این مهم را این گونه تبیین کرد: دلیل اول ظاهر ادله است، آیات قرآن کریم از جمله آیه شریفه «ولتکن منکم أمة یدعون إلی الخیر ویأمرون بالمعروف وینهون عن المنکر ۚ وأولٰئک هم المفلحون» و ظاهر روایات دال بر این مطلب است. وی با اشاره به اهمیت انجام تکالیف الهی خاطر نشان کرد: نماز، روزه، حج و امثال آن واجب عینی است که بر هر فرد مکلفی لازم است نسبت به انجام آن اقدام کند؛ یک دسته نیز واجب کفایی داریم مثل تطهیر مسجد و جهاد در مقابل دشمن که اگر یک دسته از افراد انجام دادند تکلیف از دیگران ساقط می‌شود. وی افزود: طبیعت برخی از امور به گونه‌ای است که اگر برخی قیام کردند، از دیگران ساقط می‌شود و به عقیده ما امر به معروف و نهی از منکر از جمله این امور است؛ طبیعت امر به معروف و نهی از منکر مثل صلاه و صوم نیست که هر مکلفی باید نسبت به آن اقدام کند؛ نکته‌ای که می‌خواهیم تاکید کنیم چه امر به معروف واجب کفایی و چه واجب عینی باشد این نزاع ثمره‌ای ندارد و اگر «من به الکفایه» قیام کند از دیگران ساقط می‌شود. آیت الله مکارم شیرازی بیان داشت: مرحوم محقق در متن شرایع، ابتدا واجب کفایی را ترجیح می‌دهد، اما در آخر می‌گوید واجب عینی بودن امر به معروف اولی است. بیشتر بخوانید: این مرجع تقلید بیان داشت: این آقایان که در وادی این پیچ و خم‌ها رفته‌اند تصور می‌کردند اصلا غیر از واجب عینی در این مورد نداریم و تنها به متعلق آن می‌پردازیم؛ در حالی که از اساس این درست نیست و طبیعت و ماهیت واجب عینی و کفایی با یکدیگر متفاوت است.
مهرمهر12 ساعت قبل
وی با اشاره به اهمیت انجام تکالیف الهی خاطرنشان ساخت: نماز، روزه، حج و امثال آن واجب عینی است که بر هر فرد مکلفی لازم است نسبت به انجام آن اقدام کند؛ یک دسته نیز واجب کفایی داریم مثل تطهیر مسجد و جهاد در مقابل دشمن که اگر یک دسته از افراد انجام دادند تکلیف از دیگران ساقط می‌شود. وی خاطرنشان ساخت: طبیعت برخی از امور به گونه‌ای است که اگر برخی قیام کردند، از دیگران ساقط می‌شود و به عقیده ما امر به معروف و نهی از منکر از جمله این امور است؛ طبیعت امر به معروف و نهی از منکر مثل صلاه و صوم نیست که هر مکلفی باید نسبت به آن اقدام کند؛ نکته‌ای که می‌خواهیم تاکید کنیم چه امر به معروف واجب کفایی و چه واجب عینی باشد این نزاع ثمره‌ای ندارد و اگر «من به الکفایه» قیام کند از دیگران ساقط می‌شود. آیت الله مکارم شیرازی بیان داشت: مرحوم محقق در متن شرایع، ابتدا واجب کفایی را ترجیح می‌دهد اما در آخر می‌گوید واجب عینی بودن امر به معروف اولی است. وی با بیان اینکه واجب بر دو قسم کفایی و عینی است، گفت: درباره وجوب کفایی اقوال مختلفی مطرح است که ما شش احتمال را نقل کرده‌ایم؛ برخی گفته‌اند واجب عینی بر فرد مردد از واجب کفایی؛ برخی گفته‌اند متعلق احدالمکلفین است، بعضی دیگر گفته‌اند عنوان انتزاعی درست می‌کنیم و همان را اساس قرار می‌دهیم و می‌گوئیم مراد واجب عینی است بر «من به الکفایه»، قول دیگری نیز می‌گوید که واجب عینی است لکن مشروط به اینکه کسی قیام به انجام آن نکند. این مفسر قرآن کریم در پایان گفت: این آقایان که در وادی این پیچ و خم‌ها رفته‌اند تصور می‌کردند اصلا غیر از واجب عینی در این مورد نداریم و تنها به متعلق آن می‌پردازیم؛ در حالی که از اساس این درست نیست و طبیعت و ماهیت واجب عینی و کفایی با یکدیگر متفاوت است.
ایرناایرنا12 ساعت قبل
مدیرعامل ایرنا با بیان اینکه ما در عرصه اجتماعی نیاز به قدرات اجتماعی داریم که از طریق گفت و گو و تفاهم اتفاق می‌افتد تصریح کرد: مهمترین عامل در سرمایه اجتماعی، مشارکت اجتماعی است. مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی با بیان اینکه در حوزه‌های امنیتی شاهد محدودیت هایی هستیم تصریح کرد: این اتفاق در حوزه‌های اجتماعی نباید رخ دهد. مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی ادامه داد: همانطور که دانشگاه‌ها، دانشمندان، اساتید، امکانات و ظرفیت‌های اجتماعی نیز افزایش پیدا کرده‌اند. مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: اگر کسی صدا و سیما را نقد کرد نباید فکر کنیم که از مقدسات خارج شده است. مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی تصریح کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی محبوب قلوب و دل‌های ایرانیان است به همین خاطر وداع او برای همگان یک روز جاودان و یک نماد برجسته بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- معاون رئیس جمهور افغانستان با اشاره به اظهارات مولوی افراطی در غرب افغانستان هشدار داد که دامن زدن به تعصب مذهبی و نژادی کشور را به پرتگاه می‌کشاند. به گزارش خبرگزاری میزان، سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان با اشاره به اظهارات «مجیب‌الرحمان انصاری» خطیب مسجد جامع «گازرگاه» در شمال ولایت هرات تصریح کرد که دامن‌زدن به تعصبات مذهبی، جنسیتی و نژادی افغانستان را به پرتگاه سقوط می‌برد. دانش از اقدامات اخیر این مولوی افراطی که به عنوان «تطبیق شریعت و احکام اسلامی در ولایت هرات» آغاز شده نیز انتقاد کرد. وی همچنین نهادی را تحت عنوان «اداره امر به معروف و نهی از منکر» ایجاد کرده و در اظهاراتی گفته که برای اجرای «حدود شریعت» منتظر دولت نمی‌ماند. سرور دانش با انتقاد از نهادهای دولتی و غیردولتی افغانستان نیز آن‌ها را به «مصلحت سنجی‌های بی‌مورد» و سکوت در برابر اقدمات مجیب‌الرحمان انصاری متهم کرد.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
جلیل محبی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر به ادعای داشتن گرین‌کارت از سوی برخی افراد سیاسی از جمله داماد و‌ دختر حدادعادل (رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی) واکنش نشان داد.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
وی با بیان اینکه عدالت و مبارزه با فساد در دستور کار شبکه صالحین بسیج قرار گیرد و این موضوع از وظایف شبکه تربیتی صالحین است، افزود: این موضوع یکی از راهبردهای بیانیه گام دوم انقلاب است از طرف دیگر موضوع عدالت و مبارزه فساد برای خود متربی‌های شبکه صالحین بسیج از اهمیت بالایی برخوردار است. عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: اگر موضوع عدالت و مبارزه با فساد در جامعه دنبال نشود امکان دارد به موضوعات تربیتی دیگر نیز خدشه وارد شود. وی خاطر نشان کرد: اگر در گام دوم انقلاب اسلامی به موضوع عدالت توجه نشود ممکن است حیات این انقلاب با مشکلات جدی رو به رو شود و یا انقلاب با انحراف مواجه شود یا انگیزه‌های خالص و اراده‌ها در خصوص حضور در عرصه‌های مختلف انقلاب کم‌رنگ شود. وی تصریح کرد: حقیقت جمهوری اسلامی، تحقق عدالت است و در همین زمینه مقام معظم رهبری می‌فرمایند اگر به دنبال عدالت نباشیم، نظام جمهوری اسلامی دیگر معنی ندارد زیرا لازمه شکل‌گیری جامعه اسلامی عدالت است. وی ادامه داد: یکی دیگر از اقدامات شبکه صالحین بسیج می‌تواند، فعال کردن اقشار مختلف مردم در جهت مبارزه با فساد و تحقق عدالت اجتماعی باشد.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «سرور دانش» معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان با اشاره به اظهارات «مجیب‌الرحمان انصاری» خطیب مسجد جامع «گازرگاه» در شمال ولایت هرات تصریح کرد که دامن‌زدن به تعصبات مذهبی، جنسیتی و نژادی افغانستان را به پرتگاه سقوط می‌برد. دانش از اقدامات اخیر این مولوی افراطی که به عنوان «تطبیق شریعت و احکام اسلامی در ولایت هرات» آغاز شده نیز انتقاد کرد. مجیب‌الرحمان انصاری اخیرا در یک برنامه تلویزیونی گفته بود که بحران افغانستان به دلیل حضور شیعیان در ساختار سیاسی این کشور است و افزوده بود که شیعیان باید سلب قدرت شوند در غیر اینصورت برقراری امنیت و صلح در افغانستان ممکن نیست. انصاری اخیرا نیز در یک نشست خبری به خبرنگاران زن اجازه حضور در یک نشست خبری را نداده بود. سرور دانش با انتقاد از نهادهای دولتی و غیردولتی افغانستان نیز آن‌ها را به «مصلحت سنجی‌های بی‌مورد» و سکوت در برابر اقدمات مجیب‌الرحمان انصاری متهم کرد.
برترین‌هابرترین‌ها3 روز قبل
حجت الاسلام جلیل محبی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با انتشار پاسپورت آمریکایی باران کوثری در توئیتر خود، به وی کنایه زد.
فارسفارس3 روز قبل
حجت‌الاسلام شیخ حسین انصاریان با بیان اینکه منشأ مشکلات و گرفتاری‌ها از دو جهت قابل دقت است، گفت: بدون تردید مطمئن‌ترین و دقیق‌ترین راه رهایی از مشکلات، دستورالعمل‌هایی است که درآیات نورانی قرآن و کلمات ائمه (ع) بیان شده است. اما اصل وجود مشکلات در زندگی انسان‌ها غیرقابل انکار است و صفحات تاریخ طولانی ملت‌ها و امت‌ها، شاهد گویای این حقیقت است. سزاوار است که در زمان مشکلات و بروز گرفتاری‌ها، مردم به استغفار روی آورند تا بدین طریق مورد رحمت الهی قرار گیرند. امام هادی (ع) شخصی را به کربلا فرستاد تا در زیر قبه امام حسین (ع) برای رفع گرفتاری دعا کند. چنانکه آیت‌الله میرزا جواد تبریزی (ره) آن را به عنوان وسیله مجرب برای رفع گرفتاری‌ها و برآورده شدن حاجات توصیه می‌کردند.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
مروری بر راهبردهای مبارزاتی شهید نواب صفویشهید نواب صفوی تفاوت آشکاری با سایر کنشگران و متفکران عرصه سیاست دارد، آن هم عملگرا بودن اوست. شاید اگر در جامعه آن روز مردم و مسئولین دستورات اسلامی را اجرا می‌کردند، نواب صفوی هم مسیری دیگر را انتخاب می‌کرد. نواب بیشتر از اینکه مردم را به اجرای دستورات اسلام ترغیب کند، مسئولین و شاه را بر عمل به دستورات اسلام فرا می‌خواند. امر به معروف و نهی از منکرمحور تمام مطالبات آرمان‌خواهانه نواب صفوی اسلام است. ایجاد رعب در دل دشمنان اسلامیکی دیگر از روش‌های مبارزاتی نواب صفوی ایجاد رعب و ترس در دل دشمنان و معاندین بود.
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حبیب صدقی عصر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب که با محوریت تشکیل و توسعه فرهنگ قرآنی تشکیل یافته بود؛ گفت: از اول امسال تاکنون بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ نفر در سطح شهر بناب در برنامه‌های قرآنی شرکت کرده‌اند. دبیر شورای فرهنگ عمومی بناب با اشاره به تشکیل شورای توسعه فرهنگ قرآنی در شهرستان گفت: هم اکنون ۲۷ خانه قرآن و ۲۵ کانون مساجد که عمده فعالیت آنها قرآنی است، در سطح شهرستان به موضوعات قرآنی پرداخت می‌کنند. وی افزود: یکی از اهداف جلسه امروز گسترش فعالیت‌های قرآنی و شناسنامه دار کردن فعالیت‌های قرآنی است که با تشکیل این کارگروه نسبت به شناسایی استعدادها و نخبگان قرآنی شهرستان اقدام و هر ماه نسبت به برگزاری برنامه قرآنی با حضور قاریان برجسته شهرستان، استان و کشور اقدام خواهد شد. وی همچنین با بیان اینکه پارک بانوان بناب در شأن و منزلت مردم و بانوان این شهر نیست؛ گفت: پارک بانوان بناب فضای خوبی ندارد و یک سال است پیگیر مکان مناسبی برای احداث پارک بانوان هستیم و قصد انتقال آن به مکان دیگری را داریم. حجت السلام باقری بنابی امام جمعه بناب نیز به عنوان رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان برای تشکیل ماهانه جلسات این شورا اعلام آمادگی کرد.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه عامل موثر در تربیت کودکان مدیریت جهادی توسط والدین و مربیان است گفت: درک تعاملی نخستین الزام مدیریت جهادی در عرصه تربیت است و باید توجه کنیم که نسل آینده از فرهنگ بومی و محلی بریده شده و به‌طرف فرهنگ‌های دیگر گرایش پیدا می‌کند. امام جمعه رشت دومین الزام تربیت جهادی را شناخت نیازمندی‌های جامعه عنوان کرد و ابراز داشت: رشته‌های تحصیلی باید به‌سمت رفع نیازمندی‌های جامعه بروند و معلمان دانش‌آموزان خود را در تراز انقلاب اسلامی تربیت کنند. فلاحتی با تاکید بر اینکه معلمان و مدیران آموزش و پرورش باید همواره مطالعه داشته باشند و دانش خود را به‌روز کنند خاطرنشان کرد: تربیت دینی از جمله الزام‌های تربیت جهادی محسوب می‌شود و معلمان باید دانش‌آموزان را در راستای تربیت دینی پرورش دهند. نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به تحصیل طلاب خواهر تصریح کرد: خواهران طلبه باید با هدف فهم معارف دین، خودسازی و همچنین عرضه و تبیین بی‌منت معارف دین به دانش‌آموزان وارد حوزه‌های علمیه شوند. رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان اعتبارات کم آموزش و پرورش و پژوهش در بودجه سالانه کشور را مورد اشاره قرار داد و گفت: ائمه‌ جمعه و مدیران آموزش و پرورش در شهرستان‌ها باید از خیران برای انجام فعالیت‌های فرهنگی استفاده کنند.
ایسناایسنا5 روز قبل
ایسنا/خراسان جنوبی دوازدهمین یادواره ۶۴ شهید ورزشکار در خراسان جنوبی با حضور مسئولانی بین‌المللی و استانی برگزار شد. حسن عزیزی، مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی، امروز پنج شنبه ۲۶ دی، در دوازدهمین یادواره شهدای ورزشکار در خراسان جنوبی اظهار کرد: امروز وظیفه داریم نه تنها راه شهدا را زنده بداریم، در سایه امنیت و اقتدار پیام آور صلح و دوستی باشیم. به گزارش ایسنا، مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی بیان کرد: امیدواریم این یادواره الهام‌بخش نسل جوانی باشد که قرار است آینده سال سرزمین ایران باشند. عزیزی ادامه داد: برگزاری دوازدهمین یادواره شهدا با تاکید بر ضرورت زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا به دنبال تعمیق‌بخشی به هویت دینی ملی و انقلابی ملتی است. وی با بیان اینکه اگر شهدا نبودند امنیتی نداشتیم، یادآور شد: ما هرگز ایستادگی سردار حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را از یاد نخواهیم برد.
خبر فوریخبر فوری5 روز قبل
محمدعلی وکیلی در ادامه گفت: ما بیش از آنچه که باید به لوازم مبارزه با فساد پایبند باشیم بر بخش تبلیغاتی مبارزه با فساد تاکید می‌کنیم. به همین دلیل معتقد هستم احساس فساد در جامعه بیش‌تر از واقعیت فسادهای اتفاق افتاده است. اگر مطمئنی باشیم احساس فساد با واقعیت فساد همسانی دارد باید گفت «واویلا». اکنون زندان‌ها پر شده از دانه درشت‌های مبارزه با فساد اما همچنان فساد تکثیر می‌شود و از حجم آن کاسته نشده است. او در خصوص توافق اجتماعی برای مبارزه با فساد گفت: لازمه مبارزه با فساد ایجاد شفافیت است.
ایرناایرنا6 روز قبل
محمدعلی وکیلی در ادامه گفت: ما بیش از آنچه که باید به لوازم مبارزه با فساد پایبند باشیم بر بخش تبلیغاتی مبارزه با فساد تاکید می‌کنیم. به همین دلیل معتقد هستم احساس فساد در جامعه بیش‌تر از واقعیت فسادهای اتفاق افتاده است. اگر مطمئنی باشیم احساس فساد با واقعیت فساد همسانی دارد باید گفت «واویلا». اکنون زندان‌ها پر شده از دانه درشت‌های مبارزه با فساد اما همچنان فساد تکثیر می‌شود و از حجم آن کاسته نشده است. او در خصوص توافق اجتماعی برای مبارزه با فساد گفت: لازمه مبارزه با فساد ایجاد شفافیت است.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
خبرگزاری تسنیم، احمد ربیعی‌فر: سیطره رسانه‌ای و تبلیغاتی ایالات متحده آمریکا و ساختار اختاپوسی صهیونیستی در جهان، مدیریت افکار عمومی ملت‌ها را به صورت هدفمند و در راستای منافع سلطه‌جویانه خویش در دست گرفته است. گشت ارشاد در آمریکابرخی از دست‌اندر کاران آمریکایی که به خوبی از وضعیت فرهنگی این کشور آگاه هستند، در خصوص وضعیت فرهنگی آمریکا می‌گویند که فرهنگی که ما در آن زندگی می‌کنیم، به عریض‌ترین فاضلابی که تاکنون وجود داشته، تبدیل شده است. سید هاشم میرلوحی در این کتاب، وضعیت فرهنگی آمریکا و صدور فساد از این کشور به سایر کشورها را مورد واکاوی قرار داده است. این نکته در خصوص وضعیت فرهنگی ایالات متحده، پیش از سیطره یافتن صهیونیست‌ها بر امور این کشور و اشاعه فساد در میان مردم است. مطالعه آثار فوق می‌تواند آگاهی آحاد جامعه را نسبت به ساختار شیطانی، مادی‌گرایانه و ضد مردمی ایالات متحده افزایش یابد.

(تصاویر) تابلوی حجاب در هرات افغانستان جنجالی شد

3+
فراروفرارو6 روز قبل
ایرناایرنا6 روز قبل
از تاریخچه واژه کراش همین را بس که (Crush) این روزها به دایره لغات جوانان و نوجوانان اضافه شده‌ و در مورد کسی به کار می‌رود که به جنس مخالف نا آشنایی علاقه‌مند است اما طرف مقابل از چیزی خبر ندارد. کراش یابی سن، سال و دانشجو، جوان و نوجوان نمی‌شناسد روزگاری از جامعه دانشگاهی و دانشجویی که از سطح علمی و فرهنگی بالاتری برخوردار بودند انتظار می‌رفت با توجه به شرایط سنی و تحصیلی گام در راه مقدمه چینی برای ازدواج بردارند اما امروز در هر سن و سالی اقدام برای دوستیابی از طریق فضای مجازی و کانال‌هایی مثل کراش رو به افزایش است. او ادامه می‌دهد: من که در این مدت، دختران بسیاری را به عنوان کراش در کانال کراش یاب بیجار جستجو کرده و پس از یافتن یکدیگر و ارتباطی کوتاه مدت، احساس کردیم نمی‌توانیم دوستان خوبی برای هم باشیم لذا قطع ارتباط کردیم و در حال حاضر آمار دارم او با یکی دیگه دوست شده است. گردانندگان کانال کراش یاب در بیجار دستگیر شدندفرمانده انتظامی بیجار چندی پیش از دستگیری اعضای اصلی و گردانندگان یک کانال کراش یاب خبر داد و گفت: این کانال در فضای مجازی (تلگرام) فعالیت داشت و اقدام به نشر فساد و ترویج بی بند و باری در جامعه می‌کرد. در زمان حاضر به صورت شناخته شده، بیش از ۱۰۰ کانال و گروه فضای مجازی به نام‌های مختلف در سطح شهرستان بیجار فعالیت کرده و دارای مخاطب هستند.
برترین‌هابرترین‌ها6 روز قبل
در هرات افغانستان انتشار عکس‌هایی از تابلویی که روی آن نوشته شده بود «بد حجابی زن از بی غیرتی مرد است» و در زیر آن نیز دیده می‌شد «اداره مرکزی امر به معروف و نهی از منکر گازرگاه شریف» خبرساز شد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/قم مرجع تقلید شیعیان بیان کرد: حاج قاسم عالم و فقیه در دین، مجتهد یا مرجع تقلید نبود ولی در کشور وضعیتی پیش آمد و در تمام شهرها برای تشییع و احترام ایشان آمدند، این همان اخلاصی است که او را به این درجه و مرتبه و محبوبیت نزد خدا و مردم رساند. آیت‌الله علوی گرگانی مرجع تقلید شیعیان امروز در دیدار جمعی از پاسداران مرکز آموزش علویون قم گفت: خداوند در دین مبین اسلام فریضه نماز را به عنوان یکی از مهمترین فرایض برگزیده است. مرجع تقلید شیعیان در ادامه به شهادت سردار سلیمانی اشاره کرد و گفت: حاج قاسم عالم و فقیه در دین، مجتهد یا مرجع تقلید نبود ولی در کشور وضعیتی پیش آمد و در تمام شهرها برای تشییع و احترام ایشان آمدند، این همان اخلاصی است که او را به این درجه و مرتبه و محبوبیت نزد خدا و مردم رساند. استاد سطوح عالی حوزه علمیه تصریح کرد: سردار سلیمانی سردار بزرگ سپاه بود و خدمات زیادی کرده بود ولی چیزی که او را بزرگ کرد اخلاص و رضای الهی بود. آیت‌الله علوی‌گرگانی ادامه داد: سپاهیان تربیت شده مکتب قرآن هستند، یک جوان سپاهی باید مردم را به طرف امر خدا دعوت کند و بتوانند انسان هایی متدین، انقلابی و متشرع بار بیاورد چراکه دومین و سومین توصیه لقمان امر به معروف و نهی از منکر بود.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی از برگزاری دوازدهمین یادواره شهدای ورزشکار استان در ۲۶ دی ماه جاری خبر داد. حسن عزیزی، امروز سه شنبه ۲۴ دی، در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: از دو هزار شهید خراسان جنوبی ۶۴ نفر جز جامعه ورزشی استان هستند. عزیزی با بیان اینکه این شهدا در رشته‌های فوتبال، کشتی، دو میدانی، باستانی، بسکتبال، تنیس روی میز و سایر رشته‌ها فعال بوده‌اند، تصریح کرد: دوازدهمین یادواره شهدای ورزشکار استان در ۲۶ دی ماه جاری در سالن علوی شهر بیرجند برگزار می‌شود. مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی بیان کرد: در حاشیه این یادواره نیز پایگاه جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای کمک به سیل زدگان سیستان و بلوچستان برپا و سپس میزان کمک‌ها اعلام خواهد شد. مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه باید برنامه‌ها به سمت مردمی شدن پیش رود، یادآور شد: تلاش می‌کنیم از سال آینده هر هیات ورزشی یک یادواره شهدای ورزشکار مخصوص آن رشته را برگزار کند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حسن عزیزی، مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی ظهر امروز در نشست خبری از برگزاری دوازدهمین یادواره شهدای ورزشکار استان خراسان جنوبی در روز پنجشنبه ۲۴ دی ماه خبر داد. وی با بیان اینکه خراسان جنوبی ۶۴ شهید ورزشکار را تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است گفت: این یادواره با محوریت نخستین شهید مدافع حرم شهید مرتضی بصیری‌پور در مجتمع فرهنگی ورزشی علوی بیرجند برگزار می‌شود. وی با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان موتور محرکی در نظام نقش دارد تصریح کرد: باید با برگزاری یادواره شهدا فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه ترویج دهیم. مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه شهدای ورزشکار ۳٫۲ درصد از شهدای کل استان را تشکیل می‌دهند افزود: از این تعداد ۵۵ شهید در دوران دفاع مقدس، ۲ شهید از شهدای انقلاب و ۶ شهید شهدای مبارزه با اشرار و یک شهید نیز شهدای مدافع حرم هستند. مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی همچنین از برپایی یک کمپین در کنار این یادواره برای کمک به مردم سیل زده سیستان و بلوچستان نیز خبر داد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، به نقل از روابط عمومی سپاه فجر استان فارس سردار سید هاشم غیاثی در دیدار با سردار رهام‌بخش حبیبی فرمانده انتظامی و حجت‌الاسلام موسوی رئیس کل دادگستری استان فارس اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر دو شرط اصلی برای تحقق جامعه اسلامی است. وی گفت: اگر این دو فریضه مهم به عنوان الگوی رفتاری مورد توجه آحاد جامعه و مسئولان قرار بگیرند شاهد کاهش محسوس بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و اخلاقی در سطح جامعه خواهیم بود. فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در قانون پیش‌بینی شده است، گفت: آمران به معروف و ناهیان از منکر چه در سطح جامعه و چه در دستگاه‌های مختلف باید مورد حمایت مسئولان و مدیران به ویژه قوه قضائیه قرار داشته باشند. سردار غیاثی افزود: مجموعه قضائی استان به ویژه رئیس دادگستری فارس، دادستان محترم مرکز استان و قضات مرتبط با این حوزه، تلاش‌های موثری در این زمینه داشته‌اند که از آنها تشکر می‌کنیم. فرمانده سپاه فجر تاکید کرد: امنیت مردم و کشور خط قرمز نیروهای مسلح و دستگاه قضایی است و برای حفظ امنیت پایدار در استان فارس از هیچ اقدامی چشم‌پوشی نخواهیم کرد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
رییس ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: امروز در دنیا حکومت و نظامی را پیدا نمی‌کنید که آرمان‌ها، ارزش‌ها، اهداف و رویکردهای آن منطبق بر ارزش‌های مسجد باشد. رییس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور ادامه داد: در این جنگ رسانه‌ای، رویداد مبارک و مهم ایستادگی مقتدرانه ایران در مقابل امریکا، تحت‌الشعاع برخی مسائل دیگر قرارگرفت. کانون‌های فرهنگی هنری مساجد نیز باید در راستای آگاهی‌بخشی و بصیرت افزایی در رابطه با رویدادهای اخیر کشور تلاش کنند. در همین رابطه برخی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور همراه با تعدادی از چهره‌های شاخص محله و شهر خود به خانواده‌های شهدای هواپیمای اوکراینی سرکشی و از آنها دلجویی می‌کنند. وی ادامه داد: با توجه به اطلاعات این سامانه می‌توان برنامه‌های کانون‌های مساجد در دهه فجر انقلاب اسلامی را رصد و ارزیابی‌کرد و برای امسال برنامه‌ریزی دقیق‌تری داشت.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حسن عزیزی بعد از ظهر دوشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: بزرگترین تجلی فرهنگ ایثار و شهادت را می‌توانیم در قدرشناسی ملت ایران در مراسم تشیع و تدفین شهید قاسم سلیمانی ببینیم. مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی، توسعه فرهنگی را یکی از راهبردهای کلان در حوزه ورزش و جوانان استان دانست و گفت: اعتقاد راسخ ما این است که قهرمانی بدون معنویت و اخلاق ورزش نیست و جایگاهی در نظام ارزشی ایران نخواهد داشت. عزیزی ادامه داد: به دنبال این هستیم تا جامعه ورزش خراسان جنوبی به عنوان جامعه مرجع و الگو در حوزه اخلاق و ترویج فرهنگ و معارف الهی به ویژه فرهنگ ایثار و شهادت باشد. وی با اشاره به اینکه جریان برگزاری یادوراه‌های شهدا از سال گذشته با برگزاری کنگره دو هزار شهید استان آغاز شد، بیان داشت: در پنج شنبه این هفته نیز میزبان خانواده معزز ۶۴ شهید ورزشکار استان خواهیم بود. عزیزی از اعزام کاروان‌های راهیان نور در اسفند ماه در قالب این یادواره خبر داد و افزود: همچنین همزمان با دهه فجر امسال ۱۷ پروژه ورزشی در استان به بهره‌برداری می‌رسد که سه پروژه در شهرستان‌های بیرجند، سربیشه و زیرکوه با نام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی نامگذاری خواهد شد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، با اهداء این حکم که در نخستین جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس توسط سلیمان مهدوی به دکتر محمدجامعی اعطا شد، فعالیت این شورا آغاز شد. جامعی خاطرنشان کرد: دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس با دارا بودن ۱۳ دانشکده در شهرستان‌های استان فارس و بیش از ۱۳ هزار دانشجو آماده هرگونه همکاری با ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس در راستای اشاعه بیش از پیش این مهم است. وی با بیان اینکه دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس دارای ۱۳ دانشکده در این استان فارس گفت: شورای عالی امربه معروف نیز با حضور روسای دانشکده‌های این دانشگاه به زودی تشکیل می‌شود و ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان فارس نیز آماده برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی با توجه به سرفصل‌های پیش بینی شده برای آنان است. براساس این گزارش، در این نشست نادرامیدوار به عنوان دبیر شورای امربه معروف و نهی ازمنکر دانشگاه فنی و حرفه‌ای باهنراستان فارس منصوب و احکام سایر اعضاء نیز اهدا شد. براساس این گزارش، در این نشست نادرامیدوار به عنوان دبیر شورای امربه معروف و نهی ازمنکر دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس منصوب و احکام سایر اعضاء نیز اهدا شد.

به انتهای لیست رسیدید