امنیت داخلی

امنیت داخلی

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
اصلی‌ترین نمایشگاه جهانی امنیت داخلی که تا روز جمعه ادامه خواهد داشت با حضور ۱۱۰۰ شرکت کننده از ۵۳ کشور در پارک نمایشگاهی پاریس- شمال ویلپنت برگزار می‌شود. قرار است مراسم گشایش این نمایشگاه بامداد سه شنبه با حضور کریستوف کاستانر، وزیر کشور فرانسه برگزار شود. وی افزود متاسفانه برای وضع کنونی جهان بازار امنیت رو به رشد است. طبق تحقیقات مجله «همه چیز در امنیت» که در زمینه تحلیل راهبرد امنیتی تخصص دارد بازار امنیت در سال ۲۰۱۸، ۶۲۹ میلیارد یورو عایدی داشت که در مقایسه با سال پیش از آن ۷ درصد افزایش یافت. میلیپول که هر دو سال با همکاری فرانسه و قطر برگزار می‌شود ویترینی برای فناوری و خدمات است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
اقتدار مذهبی و دلاوری نظامی دست در دست یکدیگر جلو می‌روند. اقتدار مذهبی به فلان رهبر قبیله‌ای اجازه می‌دهد که مشکل اقدام جمعی بزرگ مقیاس وحدت یک گروه از قبایل خودمختار را حل و فصل سازد. مردمان قبیله‌ای که در شبه جزیره عربستان برای قرن‌ها می‌زیستند، در مرزهای جوامع دولت مداری مانند مصر، ایران و روم/ بیزانس زندگی می‌کردند. معمولا در دولت‌های پیروز، دودمان رهبر قبیله‌ای پایه‌گذار حول سلسله حاکم می‌شود. اموی‌ها به یک سلسله تحول یافتند و دولت اموی در دوران عثمان و معاویه به سرعت سوریه، مصر و عراق را تسخیر و حاکمیت اعراب را بر این جوامع دولت مدار از پیش موجود تحمیل کردند.
ایلناایلنا1 روز قبل
وقوع درگیری بین نیروهای گشت‌زنی امنیت داخلی سوریه و عناصر مسلح گروه تروریستی داعش در شرق حماه به هلاکت تعدادی از این عناصر تروریستی منجر شد. به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، نیروهای گشت‌زنی امنیت داخلی عراق هنگام انجام مأموریت به سمت روستای «العیور» در شرق استان حماة با عناصر مسلح گروه تروریستی داعش درگیر شدند. یک منبع میدانی گزارش داد که عناصر مسلح داعش هنگام ورود تیم گشت‌زنی به اطراف روستا به سمت آنها تیراندازی کردند و به این ترتیب درگیری‌­های شدیدی بین دو طرف رخ داد که باعث کشته و زخمی شدن تعدادی از تروریست‌­ها و نیز زخمی شدن برخی نیروهای تیم گشت‌زنی شد. این منبع تأکید کرد که یکی از یگان‌­های ارتش سوریه و نیروهای متمرکز در نزدیکی روستا به سرعت به مکان وقوع درگیری‌­ها و تیراندازی به منظور کمک به تیم گشت‌زنی شتافتند و همزمان، هواپیماهای جنگی سوریه نیز از این تیم پشتیبانی کردند. وی گفت: ‌ «عناصر مسلح منتسب به گروه تروریستی داعش بوده و احتمالا در مدت کوتاهی از طریق بیابان­‌های حماة که به بیابان­‌های السخنه در حمص، محل فعالیت عناصر مرتبط با داعش مرتبط هستند، به این منطقه رسیده‌­اند».
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه جوان‌گرایی و جانشین‌پروری از مطالبات اصلی فرمانده معظم کل‌قوا است، ‌ گفت: وظیفه فرماندهان باز کردن فضای مدیریتی برای افراد جوان‌تر است. قدس آنلاین: به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در دهمین جشنواره «مالک اشتر» نیروهای مسلح اظهار داشت: قدردانی از کسانی که با تلاش و مدیریت بیشتر می‌توانند بر اساس ارزیابی‌های دقیق رتبه‌های بالاتری را کسب کنند، رسم خوبی است. رئیس ستاد کل نیروهای مسلح عنوان کرد: ارزیابی ما این است که در مجموعه سازمان‌های کشور، نیروهای مسلح در این خصوص پیشگام هستند و اشراف فرمانده معظم کل‌قوا نسبت به نیروهای مسلح قابل مقایسه با دیگر دستگاه‌ها نیست. از سویی برگزیدگان این جشنواره ذخیره‌ها و سرمایه‌های نیروهای مسلح هستند و به عنوان فرد و مجموعه الگو مسئولیت سنگینی را بر عهده دارند. رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه جانشین‌پروری یکی از مهمترین انتظارات رهبر معظم انقلاب است، تأکید کرد: با وجود اقدامات مؤثر صورت گرفته در حوزه جانشین‌پروری و همتاپروری هنوز با نقطه آرمانی فاصله داریم.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سیاست ترور پس از شکل گیری اسرائیل در سال ۱۹۴۸ در سران آن ریشه دوانیده است و اسرائیلی‌ها ترور و تصفیه فیزیکی فلسطینی‌ها را ابزار موثری می‌دانند. همه دولت‌های پی در پی اسرائیل از سال ۱۹۴۸ سیاست ترور‌ها را در پیش گرفتند. در اول اوت همین سال تصمیم گرفته شد این سیاست دنبال شود که هیچ فلسطینی در برابر ترور مصونیت ندارد. موشه کتساو رئیس اسبق اسرائیل بار‌ها مدعی شد ترور فلسطینی‌ها در چارچوب دفاع از خویش قرار دارد. اسرائیل به همه قوانین بین المللی پشت کرد و حتی خود همین قوانین را با ترور کنت برنادوت در قدس، چهار ماه پس از شکل گیری اسرائیل، ترور کرده است.
ایسناایسنا1 روز قبل
درگیری‌هایی میان خودروی گشت‌ نیروهای امنیت داخلی سوریه و داعشی‌های مسلح در حومه شرقی حماة رخ داد و در اثر آن چندین داعشی کشته و زخمی شدند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، درگیری‌های شدیدی میان دو طرف مذکور زمانی رخ داد که خودروی گشت‌ نیروهای امنیت داخلی سوریه به سمت روستای العیور در حومه شرقی استان حماة در حرکت بود تا افراد تحت تعقیب امنیتی را بازداشت کند. به گفته این منبع، نیرویی از ارتش سوریه و نیروهای مستقر در نزدیکی این روستا همزمان با جنگنده‌های سوریه نیز وارد عمل شده و در این درگیری‌ها از گشتی‌ها پشتیبانی کردند. منبع مذکور با بیان اینکه افراد مسلح وابسته به داعش هستند، احتمال داد، این افراد از طریق صحرای حماة متصل به صحرای حومه حمص، جایی که همچنان پایگاه وابسته به داعش در آن فعالیت می‌کند، وارد روستای العیور شده‌اند. انتهای پیام
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشسردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح صبح امروز در نهمین جشنواره مالک اشتر نیروهای مسلح اظهار داشت: قدردانی از کسانی که با تلاش و مدیریت بیشتر می‌توانند بر اساس ارزیابی‌های دقیق رتبه‌های بالاتری را کسب کنند، رسم خوبی است. اخبار سیاسی- وی افزود: مسئولیت سنگینی بر عهده نیروهای مسلح در جمهوری اسلامی ایران قرار دارد، نیروهای مسلح در مسأله مقابله با تهدیدات نظامی و حفظ امنیت ملی و همچنین در برقراری امنیت داخلی کشور و توسعه و تعمیق انقلاب اسلامی مسئولیت سنگینی را بر عهده دارند. از سویی برگزیدگان این جشنواره ذخیره‌ها و سرمایه‌های نیروهای مسلح هستند و به عنوان فرد و مجموعه الگو مسئولیت سنگینی را بر عهده دارند. رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه جانشین‌پروری یکی از مهمترین انتظارات رهبر معظم انقلاب است، تأکید کرد: با وجود اقدامات مؤثر صورت گرفته در حوزه جانشین‌پروری و همتاپروری هنوز با نقطه آرمانی فاصله داریم. وی در پایان با تأکید بر اینکه نیروهای مسلح در اجرای بیانیه گام دوم انقلاب مسئولیت سنگینی دارند، گفت: برای اجرایی شدن این بیانیه نیاز به فرماندهان شجاع و انقلابی داریم.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 روز قبل
تظاهرات مردمی لبنان در حالی برای سی‌ویکمین روز متوالی ادامه دارد که گزارش‌های رسانه‌ها حاکی از توافق احزاب سیاسی این کشور بر سر تعیین نخست‌وزیر جدید است. طبق گزارش‌ها، خیابان‌های «طرابلس» و «طلعة البحصاص» در نتیجه مسدود شدن اتوبان «البالما» و راه «القبه العیرونیه» شاهد ترافیک سنگین بود. طبق این گزارش، نیروهای امنیت داخلی لبنان به همراه خودروهای تزئین شده با پرچم لبنان و ارتش در حال گشت‌زنی در مناطقی هستند که شاهد تحصن و تظاهرات مردمی هستند. در این راستا گفته می‌شود که پس از ورود دانشجویان برای تحصن در میدان «إیلیا»، مجددا این میدان بسته شد. طبق این گزارش، بانک‌های شهر طرابلس نیز همچنان بسته‌اند.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، دستگاه‌های اطلاعاتی اوکراین اعلام کردند که البرا چچنی یکی از اعضای ارشد گروهک تروریستی داعش در کی‌یف پایتخت این کشور بازداشت شده است. بر اساس این گزارش، وی به عنوان معاون عمر چچنی که پیشتر وزیر جنگ تروریست‌های داعش معرفی شده بود، شناخته می‌شود. این تبعه گرجستان سال ۲۰۱۸ میلادی به طور غیرقانونی وارد خاک اوکراین شده است. ویکا کلیمیچوا سخنگوی اداره امنیت داخلی گرجستان، بازداشت شهروند این کشور را در کی‌یف تأیید کرده و گفت که نام اصلی او «سیزار توخوشاشویلی» است.
الفالف2 روز قبل
تظاهرات مردمی لبنان درحالی برای سی‌ویکمین روز متوالی ادامه دارد که گزارش‌های رسانه‌ها حاکی از توافق احزاب سیاسی این کشور بر سر تعیین نخست‌وزیر جدید است. طبق گزارش امروز خبرگزاری ملی لبنان، خیابان‌های «طرابلس» و «طلعة البحصاص» در نتیجه مسدود شدن اتوبان «البالما» و راه «القبه العیرونیه» شاهد ترافیک سنگین بود. طبق این گزارش، نیروهای امنیت داخلی لبنان به همراه خودروهای تزئین شده با پرچم لبنان و ارتش در حال گشت‌زنی در مناطقی هستند که شاهد تحصن و تظاهرات مردمی هستند. خبرگزاری ارتش لبنان نیز گزارش داد که پس از ورود دانشجویان برای تحصن در میدان «إیلیا»، مجددا این میدان بسته شد. این منابع افزودند، الصفدی روابط شخصی نیز با میشل عون، ‌ رئیس‌جمهوری لبنان و سعد حریری دارد.
ایسناایسنا2 روز قبل
لبنان امروز (شنبه) در سی‌ویکمین روز از تظاهرات مردمی شاهد مسدود شدن راه‌ها و اعتصاب بانک‌ها در مناطق مختلف بود. تظاهرات مردمی لبنان درحالی برای سی‌ویکمین روز متوالی ادامه دارد که گزارش‌های رسانه‌ها حاکی از توافق احزاب سیاسی این کشور بر سر تعیین نخست‌وزیر جدید است. طبق این گزارش، نیروهای امنیت داخلی لبنان به همراه خودروهای تزئین شده با پرچم لبنان و ارتش در حال گشت‌زنی در مناطقی هستند که شاهد تحصن و تظاهرات مردمی هستند. خبرگزاری ارتش لبنان نیز گزارش داد که پس از ورود دانشجویان برای تحصن در میدان «إیلیا»، مجددا این میدان بسته شد. این منابع افزودند، الصفدی روابط شخصی نیز با میشل عون، ‌ رئیس‌جمهوری لبنان و سعد حریری دارد.
رکنارکنا2 روز قبل
به گزارش رکنا، پلیس فرانسه دو مظنون دیگر در ارتباط با توطئه قتل «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه در سال ۲۰۱۸ را دستگیر کرد و تعداد افراد بازداشت شده در روند تحقیقات این پرونده به ۹ نفر رسید. به نوشته روز شنبه روزنامه «لو پاریزین» فرانسه، دو مرد ۳۰ و ۴۵ ساله در چارچوب تحقیقات درباره توطئه حمله به رئیس جمهوری فرانسه، در جریان بزرگداشت یکصدمین سالگرد «آتش بس بین متفقین و آلمان» در ۱۱نوامبر سال ۲۰۱۸، در روز دوشنبه گذشته در «موزل» (Moselle) واقع در شمال شرقی فرانسه دستگیر شدند. پیشتر نیز در ژوئیه ۲۰۱۷ پلیس فرانسه از بازداشت یک نفر به اتهام تهدید به قتل رئیس جمهوری این کشور خبر داده بود. در عین حال در نوامبر سال ۲۰۱۸، پلیس فرانسه ۶ نفر را در چارچوب تحقیقات در ارتباط با پرونده مزبور در «موزل» در «ایزر» و «ایله ویلن» (Ile-et-Vilaine) بازداشت کرد؛ این افراد وابسته به یک گروه افراطی بودند. دیگر اتهام این افراد همچنین حمله به مهاجران و مساجد در فرانسه بود.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 روز قبل
دولت آمریکا قصد دارد هزینه کسب تابعیت این کشور را ۸۳ درصد افزایش دهد. به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، دولت آمریکا در نظر دارد هزینه کسب تابعیت آمریکا را برای حدود ۹ میلیون مهاجر واجد شرایط افزایش دهد. وزارت امنیت داخلی آمریکا روز پنجشنبه رسما پیشنهاد افزایش هزینه‌های کسب ملیت آمریکا را ارائه کرد. بنا به اعلام اداره امور مهاجرت این وزارتخانه هزینه‌های کنونی کسب تابعیت آمریکا جوابگوی مخارج خدماتی که ارائه می‌شود نیست. طبق پیشنهاد وزارت امنیت داخلی آمریکا هزینه درخواست تابعیت این کشور از ۶۴۰ دلار به ۱۱۷۰ دلار افزایش خواهد یافت.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 روز قبل
مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آتلانتا مواد تروریسم بیولوژیک را در سه دسته تقسیم بندی می‌کند. تازه‌ترین مورد از تروریسم بیولوژیک در آمریکا پس از یازدهم سپتامبر به وقوع پیوست. اما فهرست مواد تروریسم بیولوژیک گسترده‌تر از آن است که فکر می‌شود. و دقیقا همین سالمونلا بود که بزرگ‌ترین حمله تروریسم بیولوژیک را در خاک آمریکا جرقه زد. حتی گذشته از موضوع تروریسم بیولوژیک، سالمونلا تهدیدات مهمی را متوجه سلامت عمومی می‌کند.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از رویترز , یک منبع قضایی فرانسه روز جمعه ضمن تأیید خبرروزنامه لو پاریزین گفت: دو مرد روز ۱۲ نوامبر در چارچوب تحقیقات دادسرای پاریس در ارتباط با طرح ارتکاب یک اقدام خشونت بار علیه امانوئل مکرون بازداشت شده‌اند. دو فرد مظنون روز ۱۲ نوامبر بازداشت شده‌اند و روز جمعه به یک بازپرس معرفی شدند تا تحقیقات از آن‌ها آغاز شود. به نوشته روزنامه لوپاریزین، آن‌ها در موزل (Moselle) بازداشت شده‌اند. این پرونده در نوامبر سال ۲۰۱۸ میلادی با اتهام «تبهکاری مرتبط با تروریسم جنایی» گشوده شد. در آنزمان پنج مرد و یک زن که به عنوان افراد نزدیک به راست افراطی معرفی شدند، از طرف اداره کل امنیت داخلی بازداشت شدند.
افکارنیوزافکارنیوز3 روز قبل
مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آتلانتا مواد تروریسم بیولوژیک را در سه دسته تقسیم بندی می‌کند. تازه‌ترین مورد از تروریسم بیولوژیک در آمریکا پس از یازدهم سپتامبر به وقوع پیوست. اما فهرست مواد تروریسم بیولوژیک گسترده‌تر از آن است که فکر می‌شود. و دقیقا همین سالمونلا بود که بزرگ‌ترین حمله تروریسم بیولوژیک را در خاک آمریکا جرقه زد. حتی گذشته از موضوع تروریسم بیولوژیک، سالمونلا تهدیدات مهمی را متوجه سلامت عمومی می‌کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آتلانتا مواد تروریسم بیولوژیک را در سه دسته تقسیم بندی می‌کند. تازه‌ترین مورد از تروریسم بیولوژیک در آمریکا پس از یازدهم سپتامبر به وقوع پیوست. اما فهرست مواد تروریسم بیولوژیک گسترده‌تر از آن است که فکر می‌شود. و دقیقا همین سالمونلا بود که بزرگ‌ترین حمله تروریسم بیولوژیک را در خاک آمریکا جرقه زد. حتی گذشته از موضوع تروریسم بیولوژیک، سالمونلا تهدیدات مهمی را متوجه سلامت عمومی می‌کند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
خبرگزاری میزان- آمار‌ها نشان می‌دهند که قاچاق انسان، صنعتی رو به رشد در ایالت مونتانا آمریکا به شمار می‌آید که از سال ۲۰۱۲ به طور مداوم افزایش داشته است. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ مقام‎های اجرایی در آمریکا می‌گویند قاچاق انسان سریع‌ترین صنعت جنایی رو به رشد در سراسر جهان به شمار می‌آید و قاچاق انسان صنعتی است که از آمریکا مقام‎های اجرایی در آمریکا می‌گویند قاچاق انسان سریع‌ترین صنعت جنایی رو به رشد در سراسر جهان به شمار می‌آید و قاچاق انسان صنعتی است که ازدور نیست. به گزارش پایگاه ان بی سی، تماس‌هایی که با سازمان‌های مبازره با قاچاق انسان گرفته می‌شود نشان می‌دهد، ایالت مونتانا آمریکا از سال ۲۰۱۲ شاهد افزایش مداوم در پرونده‌های قاچاق انسان بوده است. وزارت امنیت داخلی آمریکا، قاچاق انسان را به عنوان برده داری مدرن تعریف می‌کند. طبق اعلام سازمان بین المللی کار، صنعت قاچاق انسان درآمدی ۱۵۰ میلیارد دلاری دارد که میانگین سن قربانیان ۱۸ تا ۲۴ سال است.
خبر فوریخبر فوری4 روز قبل
رئیس‌جمهوری لبنان طی پیامی توئیتری اظهار امیدواری کرد که دولت جدید این کشور در روزهای آینده تشکیل شود. به نقل از خبرگزاری رویترز، «میشل عون»، رئیس‌جمهوری لبنان، امروز -‌پنج‌شنبه- طی پیامی توئیتری اظهار امیدواری کرد که دولت جدید این کشور در روزهای آینده تشکیل شود. وی گفت که رسیدگی به خواسته‌های معترضان یکی از نخستین اهداف دولت جدید خواهد بود. پیشتر دفتر «سعد الحریری»، نخست‌وزیر لبنان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که وی مردم این کشور را به حفظ صلح‌آمیز بودن تظاهرات و عدم ایجاد فرصت برای سؤاستفاده از اوضاع جاری دعوت کرده است. الحریری تأکید کرد که در پی تحولات امنیتی کشور با فرمانده ارتش و فرماندهی امنیت داخلی به منظور پیگیری حوادث و تحرکات مردمی در پایتخت و سایر مناطق لبنان تماس گرفته است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایلنا، وی گفت که رسیدگی به خواسته‌های معترضان یکی از نخستین اهداف دولت جدید خواهد بود. پیشتر دفتر «سعد الحریری»، نخست‌وزیر لبنان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که وی مردم این کشور را به حفظ صلح‌آمیز بودن تظاهرات و عدم ایجاد فرصت برای سؤاستفاده از اوضاع جاری دعوت کرده است. الحریری تأکید کرد که در پی تحولات امنیتی کشور با فرمانده ارتش و فرماندهی امنیت داخلی به منظور پیگیری حوادث و تحرکات مردمی در پایتخت و سایر مناطق لبنان تماس گرفته است.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 روز قبل
همیشه این‌طور نیست که میکروب‌ها، باکتری‌ها و مواد بیماری‌زا، باعث بیماری انسان شوند. بعضی اوقات مواد آنتی‌باکتریال، آنتی‌بیوتیک‌ها و مواد شیمیایی که برای ایجاد بهداشت بیشتر در زندگی ما مورد استفاده قرار می‌گیرند، خود باعث بروز انواع بیماری‌ها در بدن انسان هستند. یکی از این مشکلات، بیماری‌های مربوط به روده است که در اثر وارد شدن تدریجی مایع ظرفشویی به بدن انسان بروز می‌کند. شاید برایتان عجیب باشد، اما درست فهمیدید؛ همه‌ی ما انسان‌ها در طول زندگی، مقدار متغیری مایع ظرفشویی می‌خوریم و شاید خیلی از ما، از این مسئله بی‌خبر باشیم!
ایلناایلنا4 روز قبل
رئیس‌جمهوری لبنان طی پیامی توئیتری اظهار امیدواری کرد که دولت جدید این کشور در روزهای آینده تشکیل شود. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «میشل عون»، رئیس‌جمهوری لبنان، امروز -‌پنج‌شنبه- طی پیامی توئیتری اظهار امیدواری کرد که دولت جدید این کشور در روزهای آینده تشکیل شود. وی گفت که رسیدگی به خواسته‌های معترضان یکی از نخستین اهداف دولت جدید خواهد بود. پیشتر دفتر «سعد الحریری»، نخست‌وزیر لبنان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که وی مردم این کشور را به حفظ صلح‌آمیز بودن تظاهرات و عدم ایجاد فرصت برای سؤاستفاده از اوضاع جاری دعوت کرده است. الحریری تأکید کرد که در پی تحولات امنیتی کشور با فرمانده ارتش و فرماندهی امنیت داخلی به منظور پیگیری حوادث و تحرکات مردمی در پایتخت و سایر مناطق لبنان تماس گرفته است.
فارسفارس4 روز قبل
یک مقام وابسته به شبه نظامیان کرد سوریه، ضمن انتقاد از تصمیم آمریکا برای عقب‌نشینی از مناطق تحت کنترل این شبه نظامیان، گفت این گروه به دنبال توافق سیاسی با دمشق است. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، شبه نظامیان کرد سوریه با انتقاد دوباره از رویکردهای متناقض آمریکا در قبال این کشور، گفته‌اند که آماده ادامه مذاکره با نظام سوریه برای دستیابی به توافق سیاسی و همچنین پیوستن به ارتش سوریه هستند. این شخصیت کرد اذعان داشت که دیدگاه و راهبرد دولت آمریکا در قبال آینده گروه دموکراتیک سوریه روشن نیست، اما کنگره تصمیم‌هایی را برای اعمال تحریم‌ها و مجازات‌هایی علیه ترکیه گرفته است. این دو قضیه مکمل یکدیگرند و بدون حل مسئله کردهای سوریه، حل بحران سوریه غیرممکن است.» رئیس کمیته اجرایی شورای دموکراتیک سوریه گفت که این گروه هرگز به دنبال ایجاد منطقه کردستان نیست، اما حقوق خودش را مطالبه می‌کند. یعنی باید خودمدیریتی عنوان اصلی این نیروها باشد و یک رابطه قانونی با وزارت دفاع سوریه وجود داشته باشد.» انتهای پیام/ق
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 روز قبل
اما ساعاتی پس از ملاقات جنبلاط از فرد مضروب، این فرد در بیمارستان به دلیل شدت جراحات وارده درگذشت. در این شرایط تظاهرکنندگان لبنانی همانطور که وعده کرده بودند تحرکاتی را به سمت مسیر کاخ ریاست‌جمهوری انجام دادند. با این حال، به‌رغم کشته شدن فرد معترض جنبلاط همچنان خواستار آرامش معترضان شد اما تعدادی از تظاهرکنندگان تحرکات خود را در مسیر کاخ ریاست‌جمهوری در بعبدا شروع کردند. این در حالی است که نیروهای ارتش لبنان و نیروهای گارد ریاست‌جمهوری حضور خود را در اطراف کاخ ریاست‌جمهوری (بعبدا) بعد از فراخوان‌ها برای تجمع در مسیرهای منتهی به کاخ ریاست‌جمهوری تقویت کردند. ارتش لبنان نیز روز چهارشنبه اعلام کرد، نیروی نظامی را که در منطقه خلده تیراندازی کرده بود، بازداشت کرده است.

«بهاء ابوالعطا» شهیدی که نتانیاهو را مجبور به فرار کرد +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
به گزارش مشرق، منابع مختلفی در تل‌آویو می‌گویند از زمانی که جهاد اسلامی با شلیک راکت به سدیروت هنگام سخنرانی «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، او را مجبور به فرار و خجالت‌زدگی در برابر دوربین‌های رسانه‌ها کرد نتانیاهو کینه این گروه را به دل گرفته و دستور ترور ابوالعطا را داده بود. به گفته این منابع، نتانیاهو بعد از مواجه شدن با این شرمساری، عصبانی شده و بلافاصله مقامات امنیتی ارشد اسرائیل را تحت فشار گذاشت تا طرحی را برای ترور ابوالعطا اجرا کنند. جنبش مقاومت اسلامی «حماس» نیز شامگاه گذشته با صدور بیانیه‌ای تهدید کرد که اگر رژیم صهیونیستی حملات به غزه را افزایش دهد، آنها هم پاسخ خواهد داد. «نفتالی بنت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز با بیان اینکه ترور فرمانده جهاد اسلامی پیامی به دیگر فرماندهان گروه‌های مقاومت فلسطینی است و تهدید کرد آنها را نیز مانند ابوالعطا ترور خواهند کرد. «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم نیز که طی دو روز قبل با بارش صدها فروند راکت مقاومت بر اراضی اشغالی مواجه بوده، جهاد اسلامی را تهدید کرد که در صورت عدم توقف حملات، صدمات بیشتری می‌بینند.
جام نیوزجام نیوز5 روز قبل
به گفته این منابع، نتانیاهو بعد از مواجه شدن با این شرمساری، عصبانی شده و بلافاصله مقامات امنیتی ارشد اسرائیل را تحت فشار گذاشت تا طرحی را برای ترور ابوالعطا اجرا کنند. ترور فرمانده ارشد جهاد اسلامی، واکنش شدید این گروه و پرتاب چند صد راکت از دو روز پیش به سمت مناطق صهیونیست‌نشین در نزدیکی نوار غزه را در پی داشت. جنبش مقاومت اسلامی «حماس» نیز شامگاه گذشته با صدور بیانیه‌ای تهدید کرد که اگر رژیم صهیونیستی حملات به غزه را افزایش دهد، آنها هم پاسخ خواهد داد. «نفتالی بنت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز با بیان اینکه ترور فرمانده جهاد اسلامی پیامی به دیگر فرماندهان گروه‌های مقاومت فلسطینی است و تهدید کرد آنها را نیز مانند ابوالعطا ترور خواهند کرد. «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم نیز که طی دو روز قبل با بارش صدها فروند راکت مقاومت بر اراضی اشغالی مواجه بوده، جهاد اسلامی را تهدید کرد که در صورت عدم توقف حملات، صدمات بیشتری می‌بینند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
به گزارش مشرق، تبادل آتش بین رژیم صهیونیستی و گروه جهاد اسلامی در نوار غزه در حالی بعد از ترور «بها ابوالعطا» یکی از فرماندهان ارشد این گروه هنوز ادامه دارد که از تل‌آویو خبر می‌رسد ترور وی از مدت‌ها پیش در دستور کار بوده است. ترور فرمانده ارشد جهاد اسلامی، واکنش شدید این گروه و پرتاب چند صد راکت از دو روز پیش به سمت مناطق صهیونیست‌نشین در نزدیکی نوار غزه را در پی داشت. «گیلعاد اردان» وزیر امنیت عمومی این رژیم نیز گفت واکنش جهاد اسلامی به ترور یکی از فرماندهان خود، باعث تغییر سیاست تل‌آویو از مقصر دانستن حماس به عنوان عامل اصلی اتفاقات غزه شد. جنبش مقاومت اسلامی «حماس» نیز شامگاه گذشته با صدور بیانیه‌ای تهدید کرد که اگر رژیم صهیونیستی حملات به غزه را افزایش دهد، آنها هم پاسخ خواهد داد. «نفتالی بنت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز با بیان اینکه ترور فرمانده جهاد اسلامی پیامی به دیگر فرماندهان گروه‌های مقاومت فلسطینی است و تهدید کرد آنها را نیز مانند ابوالعطا ترور خواهند کرد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴5 روز قبل
ساعت ۲۴ - خاستگاه اصطلاح خاورمیانه در دهه ۱۸۵۰ در کمپانی هند و انگلیس و توسط یک استراتژیست نیروی دریایی امریکا به نام آلفرد ماهان شکل گرفت، تعریف آلفرد ماهان از گستره خاورمیانه مناطق اطراف خلیج فارس بود که این مناطق آسیایی ا ز عربستان سعودی تا هند وسعت داشت. در ضمن اولین و عظیم‌ترین امپراطوری‌ها نیز در این منطقه ظهور کرده‌اند. چالش هایی مثل؛ افراط گرایی سیاسی که با استفاده از پوشش بنیادگرایی اسلامی برای اهداف سیاسی با پیچیدگی خاص در حال شکل گیری است نکته دیگر، گرچه تروریسم مختص خاورمیانه نیست اما تروریسم امروز یکی از موانع صلح خاورمیانه محسوب می‌شود و چالش کمبود آب، اهمیب ژئو پلتیکی آب در خاور میانه گرچه کاملا شناخته شده نیست اما تهدیدی برای آینده صلح به نظر می‌رسد. با این که مفهوم صلح خاورمیانه تا حدودی بخاطر شرایط حاکم بر خاورمیانه که گرفتار بی اعتمادی، ترس، وحشت و خشونت عمیق است به مفهومی نامتعارف و متناقض تعبیر می‌ (Oxymoron). دکتر حسن امیدوارجامعه‌شناس و پژوهشگر صلح
ساعت ۲۴ساعت ۲۴5 روز قبل
ساعت ۲۴ -اصطلاح خاورمیانه در دهه ۱۸۵۰ در کمپانی هند و انگلیس و توسط یک استراتژیست نیروی دریایی امریکا به نام آلفرد ماهان شکل زاده شد. ویژگی منطقه خاور میانه این است که درآن شرایط نظامی طولانی مدت جنگی و درگیری وجودداشته ووجوددارد. سیاسی است لا به نظر می‌رسد برای درک اهمیت استراتژیک جهانی صلح خاور میانه باید با رویکرد جامعه شناسی تاریخی به مطالعه و شناخت علمی آن پرداخت زیرا توجه به بار سنگین تاریخی این منطقه بسیار حائز اهمیت است. در ضمن اولین و عظیم‌ترین امپراطوری‌ها نیز در این منطقه ظهور کرده‌اند. دکتر حسن امیدوارجامعه‌شناس و پژوهشگر صلح

به انتهای لیست رسیدید