امور خارجه

امور خارجه

قدس آنلاینقدس آنلاین11 دقیقه قبل
مقامات پیونگ یانگ روز شنبه به خبرگزاری «ان کی» نیوز اطلاع دادند که کره شمالی در یک تغییر شکل سیاسی بزرگ که می‌تواند تأثیر بسزایی در پیشروی دیپلماتیک کشور داشته باشد، «ری یونگ هو» وزیر خارجه این کشور را برکنار کرده است. به گزارش قدس آنلاین؛ خبرگزاری رسمی کره شمالی «ان کی» نوشت: به رغم برکناری یونگ وزیر خارجه کره شمالی همچنان جانشین وی معرفی نشده است و انتظار می‌رود که وزیر خارجه جدید پیونگ یانگ در رویدادی برای دیپلمات‌های مقیم که قرار است در ۲۳ ژانویه (سوم بهمن) در پیونگ یانگ برگزار شود، مشخص شود. وزارت اتحاد کره جنوبی که مسئولیت امور کره شمالی را برعهده دارد، گفته است که هرگونه تغییر در وضعیت وزارت خارجه باید با احتیاط ارزیابی شود. وی میان سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۷ سفیر کره شمالی در بریتانیا بوده‌است. برکناری وزیر خارجه کره شمالی در حالی صورت می‌گیرد که سخنگوی وزارت خارجه سوئد سه شنبه گذشته ضمن ابراز امیدواری به از سرگیری مذاکرات آمریکا و کره شمالی در آینده نزدیک، اعلام کرد، استکهلم به ترغیب دو کشور به ازسرگیری مذاکره ادامه می‌دهد و برای تسهیل روند مذاکرات بیشتر بین طرفین آماده است.
الفالف16 دقیقه قبل
مقامات پیونگ یانگ روز شنبه به خبرگزاری «ان کی» نیوز اطلاع دادند که کره شمالی در یک تغییر شکل سیاسی بزرگ که می‌تواند تأثیر بسزایی در پیشروی دیپلماتیک کشور داشته باشد، «ری یونگ هو» وزیر خارجه این کشور را برکنار کرده است. خبرگزاری رسمی کره شمالی «ان کی» نوشت: به رغم برکناری یونگ وزیر خارجه کره شمالی همچنان جانشین وی معرفی نشده است و انتظار می‌رود که وزیر خارجه جدید پیونگ یانگ در رویدادی برای دیپلمات‌های مقیم که قرار است در ۲۳ ژانویه (سوم بهمن) در پیونگ یانگ برگزار شود، مشخص شود. وزارت اتحاد کره جنوبی که مسئولیت امور کره شمالی را برعهده دارد، گفته است که هرگونه تغییر در وضعیت وزارت خارجه باید با احتیاط ارزیابی شود. وی میان سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۷ سفیر کره شمالی در بریتانیا بوده‌است. برکناری وزیر خارجه کره شمالی در حالی صورت می‌گیرد که سخنگوی وزارت خارجه سوئد سه شنبه گذشته ضمن ابراز امیدواری به از سرگیری مذاکرات آمریکا و کره شمالی در آینده نزدیک، اعلام کرد، استکهلم به ترغیب دو کشور به ازسرگیری مذاکره ادامه می‌دهد و برای تسهیل روند مذاکرات بیشتر بین طرفین آماده است.
مهرمهر19 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، سوریه بار دیگر بر ادامه انجام وظیفه قانونی خود برای مبارزه با تروریسم و نجات سوریه از جنایات و اقدامات گروههای تروریستی مسلح در راستای اصول قانون بین المللی و طبق قطعنامه‌های شورای امنیت مربوط به مبارزه با تروریسم تاکید کرد. وزارت امور خارجه سوریه با ارسال دو نامه به دبیر کل سازمان ملل متحد و رئیس شورای امنیت اعلام کرد: کشورهای حامی تروریسم با هر پیشروی ارتش سوریه علیه گروههای تروریستی در سوریه دست به تبلیغات گسترده با هدف انحراف از اقدامات ضد تروریستی و ضد اشغال ارتش سوریه می‌زنند و با تروریست‌ها همسویی می‌کنند. دمشق بیان کرد: این کشورها هیچگاه به زندگی غیرنظامی توجهی نداشته‌اند و در راستای سرمایه گذاری بر روی تروریسم حرکت کرده‌اند و دهها میلیارد دلار برای حمایت از تروریسم هزینه کرده‌اند. وزارت خارجه سوریه در نامه‌های خود به رنج‌های غیرنظامیان در نتیجه اقدامات گروههای تروریستی در ۹ سال گذشته اشاره و اعلام کرده است: این تروریست‌ها در راستای مرگ، خرابی و ویرانی حرکت کرده‌اند و از غیرنظامیان در مناطق تحت کنترل خود به عنوان سپر انسانی استفاده کرده‌اند و بیمارستانها و مدارس را به مراکز نظامی تبدیل کرده و مناطق مسکونی را با خمپاره و راکت هدف قرار می‌دهند.
ایرناایرنا20 دقیقه قبل
«جان برد» ریاست تهیه گزارش ضد ایرانی پویش دوستان اسرائیل را برعهده دارد. این تحولات در حالی صورت می‌گیرد که سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و المان بر اثر فشارهای آمریکا، مکانیسم حل اختلاف در برجام را فعال کرده‌اند. شنیده‌ها حاکی است که «جان برد» هفته گذشته، پیش از نشست فوق‌العاده مجلس عوام درباره ایران با تعدادی از نمایندگان مجلس ملاقات کرده است. اما نشانه‌های این ملاقات را می‌توان در اظهارات وزیر امور خارجه انگلیس پیدا کرد که در نشست فوق‌العاده روز دوشنبه گذشته پارلمان از احتمال اعمال تحریم‌های مستقل علیه ایران سخن گفت. تهران بارها اعلام کرده در صورت رفع تحریم‌ها و منتفع شدن ایران از منافع برجام، آماده بازگشت به تعهدات برجامی خود است.
خبر فوریخبر فوری32 دقیقه قبل
وزرای خارجه ایران و نروژ عصر امروز در خصوص آخرین تحولات منطقه و سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی کردند. به گزارش خبر فوری محمدجواد ظریف و خانم «اینه ماری اریکسن سوریده» وزیر امور خارجه نروژ عصر امروز (شنبه) در گفتگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای، برجام و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی و تبادل نظر کردند.
عصر ایرانعصر ایران32 دقیقه قبل
مقامات پیونگ یانگ روز شنبه به خبرگزاری «ان کی» نیوز اطلاع دادند که کره شمالی در یک تغییر شکل سیاسی بزرگ که می‌تواند تأثیر بسزایی در پیشروی دیپلماتیک کشور داشته باشد، «ری یونگ هو» وزیر خارجه این کشور را برکنار کرده است. به گزارش ایرنا؛ خبرگزاری رسمی کره شمالی «ان کی» نوشت: به رغم برکناری یونگ وزیر خارجه کره شمالی همچنان جانشین وی معرفی نشده است و انتظار می‌رود که وزیر خارجه جدید پیونگ یانگ در رویدادی برای دیپلمات‌های مقیم که قرار است در ۲۳ ژانویه (سوم بهمن) در پیونگ یانگ برگزار شود، مشخص شود. وزارت اتحاد کره جنوبی که مسئولیت امور کره شمالی را برعهده دارد، گفته است که هرگونه تغییر در وضعیت وزارت خارجه باید با احتیاط ارزیابی شود. وی میان سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۷ سفیر کره شمالی در بریتانیا بوده‌است. برکناری وزیر خارجه کره شمالی در حالی صورت می‌گیرد که سخنگوی وزارت خارجه سوئد سه شنبه گذشته ضمن ابراز امیدواری به از سرگیری مذاکرات آمریکا و کره شمالی در آینده نزدیک، اعلام کرد، استکهلم به ترغیب دو کشور به ازسرگیری مذاکره ادامه می‌دهد و برای تسهیل روند مذاکرات بیشتر بین طرفین آماده است.
ایمناایمنا36 دقیقه قبل
به گزارش ایمنا به نقل از وزارت امور خارجه، محمد جواد ظریف و «اینه ماری اریکسن سوریده» وزیر امور خارجه نروژ عصر امروز - شنبه - در گفت وگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای، برجام و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی و تبادل نظر کردند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین51 دقیقه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محمد جواد ظریف و خانم «اینه ماری اریکسن سوریده» وزیر امور خارجه نروژ عصر امروز در گفت‌وگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای، برجام و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی و تبادل نظر کردند.
ایرناایرنا57 دقیقه قبل
خبرگزاری رسمی کره شمالی «ان کی» نوشت: به رغم برکناری یونگ وزیر خارجه کره شمالی همچنان جانشین وی معرفی نشده است و انتظار می‌رود که وزیر خارجه جدید پیونگ یانگ در رویدادی برای دیپلمات‌های مقیم که قرار است در ۲۳ ژانویه (سوم بهمن) در پیونگ یانگ برگزار شود، مشخص شود. وزارت اتحاد کره جنوبی که مسئولیت امور کره شمالی را برعهده دارد، گفته است که هرگونه تغییر در وضعیت وزارت خارجه باید با احتیاط ارزیابی شود. وی میان سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۷ سفیر کره شمالی در بریتانیا بوده‌است. یونگ هو ریاست مذاکره کنندگان کره شمالی را در گفت و گوهای شش جانبه بر عهده داشته‌ و عضو کمیته مرکزی حزب کارگران کره و از نمایندگان سیزدهمین دوره مجمع عالی خلق است. برکناری وزیر خارجه کره شمالی در حالی صورت می‌گیرد که سخنگوی وزارت خارجه سوئد سه شنبه گذشته ضمن ابراز امیدواری به از سرگیری مذاکرات آمریکا و کره شمالی در آینده نزدیک، اعلام کرد، استکهلم به ترغیب دو کشور به ازسرگیری مذاکره ادامه می‌دهد و برای تسهیل روند مذاکرات بیشتر بین طرفین آماده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ساعت قبل
ساعت۲۴-وزیر امور خارجه کشورمان و همتای نروژی وی روز شنبه به‌صورت تلفنی درباره مسائل منطقه‌ای، برجام و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی گفتگو کردند. محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و «اینه ماری اریکسن سوریده» وزیر امور خارجه نروژ عصر امروز شنبه در گفتگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای، برجام و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی و تبادل نظر کردند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ساعت قبل
ساعت۲۴-وزرای خارجه نروژ و جمهوری اسلامی ایران تلفنی گفت‌وگو کردند. محمد جواد ظریف و خانم «اینه ماری اریکسن سوریده» وزیر امور خارجه نروژ عصر امروز در گفت‌وگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای، برجام و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی و تبادل نظر کردند.
ایلناایلنا1 ساعت قبل
وزرای خارجه نروژ و جمهوری اسلامی ایران تلفنی گفت‌وگو کردند. به گزارش ایلنا، محمد جواد ظریف و خانم «اینه ماری اریکسن سوریده» وزیر امور خارجه نروژ عصر امروز در گفت‌وگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای، برجام و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی و تبادل نظر کردند.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ساعت قبل
وزرای خارجه نروژ و جمهوری اسلامی ایران تلفنی گفت‌وگو کردند. محمد جواد ظریف و خانم «اینه ماری اریکسن سوریده» وزیر امور خارجه نروژ عصر امروز در گفت‌وگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای، برجام و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی و تبادل نظر کردند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ساعت قبل
محمد جواد ظریف و خانم «اینه ماری اریکسن سوریده» وزیر امور خارجه نروژ عصر امروز در گفت‌وگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای، برجام و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی و تبادل نظر کردند.
الفالف1 ساعت قبل
وزیر امور خارجه با همتای نروژی خود درباره آخرین تحولات منطقه‌ای، «برجام» و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی، تلفنی گفتگو کرد. گروه جهان الف، ۲۸ دی ۱۳۹۸، ۱۹:۴۲ ۳۹۸۱۰۲۸۱۳۷به گزارش مهر، محمد جواد ظریف و «اینه ماری اریکسن سوریده» وزیر امور خارجه نروژ عصر امروز (شنبه) در گفتگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای، «برجام» و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی و تبادل نظر کردند. رئیس دستگاه دیپلماسی همچنین عصر روز گذشته در دیداری که به درخواست طرف کانادایی در مسقط برگزار شد ضمن ابراز تاسف مجدد از سانحه سقوط هواپیمایی اوکراینی در خصوص همکاری‌های کنسولی، فنی و حقوقی میان ایران و کشورهایی که اتباع آنها در آن سانحه جان باختند گفتگو و تبادل نظر کردند.
ایرناایرنا1 ساعت قبل
به گزارش اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، محمد جواد ظریف و خانم «اینه ماری اریکسن سوریده» وزیر امور خارجه نروژ عصر امروز - شنبه - در گفت وگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای، برجام و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی و تبادل نظر کردند.
فردا نیوزفردا نیوز1 ساعت قبل
فارسفارس1 ساعت قبل
وزرای خارجه ایران و نروژ عصر امروز در گفتگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای، برجام و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی کردند. به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف و خانم «اینه ماری اریکسن سوریده» وزیر امور خارجه نروژ عصر امروز (شنبه) در گفتگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای، برجام و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی و تبادل نظر کردند. ظریف همچنین پنجشنبه شب ۲۶ دی ماه با وزیر خارجه اوکراین درباره سانحه سقوط هواپیما تلفنی گفتگو و عصر جمعه ۲۷ دی ماه نیز در مسقط با همتای کانادایی خود به درخواست او دیدار و گفتگو کرد. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و «اینه ماری اریکسن سوریده» وزیر امور خارجه نروژ عصر امروز شنبه در گفتگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای، برجام و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی و تبادل نظر کردند. انتهای پیام/.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، محمد جواد ظریف و «اینه ماری اریکسن سوریده» وزیر امور خارجه نروژ عصر امروز (شنبه) در گفتگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای، «برجام» و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی و تبادل نظر کردند.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
وزرای خارجه نروژ و جمهوری اسلامی ایران تلفنی گفت‌وگو کردند. به گزارش ایسنا، محمد جواد ظریف و خانم «اینه ماری اریکسن سوریده» وزیر امور خارجه نروژ عصر امروز در گفت‌وگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای، برجام و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی و تبادل نظر کردند. انتهای پیام
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- وزیر امور خارجه با همتای نروژی خود درباره آخرین تحولات منطقه‌ای، «برجام» و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی، تلفنی گفتگو کرد. به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، محمد جواد ظریف و «اینه ماری اریکسن سوریده» وزیر امور خارجه نروژ عصر امروز (شنبه) در گفتگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای، «برجام» و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی و تبادل نظر کردند. انتهای پیام/
ایرناایرنا1 ساعت قبل
براساس این گزارش، ‌ مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا چندی پیش گروهی از خبرنگاران آمریکایی را به دلیل جدی گرفتن سخنان ظریف مورد نکوهش قرار داد. از زمان ترور سردار قاسم سلیمانی فرمانده (شهید) نیروی قدس، ‌ ظریف از طرف جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دعوت شده است تا در مورد تنش‌های تهران با واشنگتن گفت و گو کند. ترامپ (پس از ترور سردار سلیمانی) در توئیتهایی تهدید کرد که اماکن فرهنگی ایران را هدف حملات هوایی قرار می‌دهد، مساله‌ای که صدای اعتراض کارشناسان حقوق بین المللی را درآورد. در پی ترور سردار سلیمانی، پمپئو وارد مذاکرات دیپلماتیک با همتایان خود از کشورهای اروپایی، ‌ خاورمیانه و چین شد تا اقدام آمریکا را در این زمینه موجه جلوه دهد. ترور سردار سلیمانی حتی برخی جنگ طلبان ضد ایرانی در خلیج فارس را به حاشیه راند.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از برلین، حضور نمایندگانی از پنج عضو دائم شورای امنیت از جمله رئیس جمهور روسیه برای شرکت در اجلاس گفتگو‌های لیبی، برلین را به شهری امنیتی با چهار هزار نیروی پلیس تبدیل کرده است. در اجلاس دو روزه‌ای که از عصر فردا برگزار می‌شود طرف‌های درگیر در لیبی از جمله فایز سراج نخست وزیر و ژنرال خلیفه حفتر، پوتین رئیس جمهور روسیه، مکرون رئیس جمهور فرانسه، مرکل صدر اعظم آلمان، اردوغان رئیس جمهور ترکیه، پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا و مقاماتی از امارات متحده عربی، ایتالیا، مصر، الجزایر، کنگو و اتحادیه اروپا، حضور شرکت خواهند کرد. تدابیر امنیتی برای محافظت از پوتین و اردوغان بیش از سایر اعضا در نظر گرفته شده است. پیش بینی می‌شود برخی تجمعات در اعتراض به عملکرد برخی سران از جمله اردوغان در برلین برگزار شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
گزارش می‌افزاید اعضای شورای امنیت ملی کره جنوبی روز پنجشنبه در مورد راه‌های محافظت از مردم، شرکت‌ها و دارایی‌های کره جنوبی و ایجاد امنیت ناوبری برای کشتی‌های کره جنوبی در خاورمیانه تشکیل جلسه داده است. در بیانیه کوتاهی که امروز شنبه درباره نتیجه جلسه هفتگی کمیته شورای امنیت ملی کره جنوبی برای رسانه‌ها ارسال شده است، بارها و بارها از کلمه «ما» استفاده شده که به معنی تاکید بر نقش کره جنوبی در منطقه با توجه به علایق این کشور است. اندکی پس از نشست شورای امنیت ملی که پنجشنبه برگزار شد «نو یانگ مین» رئیس ستاد کارمندان ریاست جمهوری کره جنوبی در ارتباط با مساله حساس اعزام نیرو به خاورمیانه به یک برنامه گفتگوی رادیویی محلی گفته است پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در این زمینه انجام شده است. در اوایل هفته گذشته وزیر خارجه کره جنوبی کانگ کیوانگ وا با مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در کالیفرنیا دیدار کرد. برخی از ناظران این احتمال را مطرح کرده‌اند که سئول پس از پایان گفت و گوهای سخت با واشنگتن درباره تقسیم هزینه سربازان آمریکایی مستقر در خاک آن کشور، تصمیم خود در مورد اعزام نیرو به خاورمیانه را علنی کند.
ایمناایمنا2 ساعت قبل
به گزارش ایمنا و به نقل وبدا، علی نوبخت در نخستین نشست مشترک روسای بیمارستان‌های دارای مجوز گردشگری سلامت و مدیران عامل شرکت‌های تسهیلگر دارای مجوز از وزارت بهداشت اظهار کرد: یکی از دستاوردهای عظیم نظام سلامت که به همت پزشکان ایرانی به دست آمد، رشد حوزه پزشکی و تشکیل و تقویت شبکه‌های بهداشتی و درمانی در کشور بوده است. برخی از پزشکان ایرانی توسط وزارت بهداشت برای راه اندازی اقدامات تخصصی به کشورهای خارجی اعزام شدند و به ایران بازگشتند و اعمال مختلف از جمله پیوند اعضا را راه اندازی کردند. نوبخت یادآور شد: تقویت گردشگری سلامت در کشور نیازمند سازماندهی از سوی وزارت بهداشت بود که خوشبختانه در این زمینه، تفاهم نامه بسیار خوبی بین این وزارتخانه و وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری امضا شد تا این روند، سازماندهی شود. وی گفت: در بودجه ۹۸ مباحثی در خصوص گردشگری سلامت مطرح شده و سیاست وزارت بهداشت نیز تقویت گردشگری سلامت است و آیین نامه هایی که در این زمینه در معاونت درمان وزارت بهداشت، تهیه شده، بسیار راهگشا و ارزشمند است. نوبخت تاکید کرد: تقویت گردشگری سلامت در بودجه سال آینده، در اولویت کار مجلس شورای اسلامی و نمایندگان مردم است البته باید در حوزه گردشگری سلامت، به موضوعات جانبی گردشگران سلامت از جمله جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و گردشگری توجه شود اما نباید سلامت بیماران، مورد غفلت قرار گیرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ساعت قبل
سفیر انگلیس در تهران، که در تجمع شنبه‌شب گذشته در مقابل دانشگاه امیرکبیر حاضر شده بود، برای دقایقی بازداشت و سپس آزاد شد. جریان بازداشت سفیر انگلیس چه بود؟ خبر بازداشت او را برخی منابع آگاه امنیتی شنبه‌شب ۲۱ دی‌ماه منتشر کردند. واکنش سفیر انگلیس به بازداشتشمک‌ایر، سفیر انگلیس، همان روز در صفحه توییترش در این باره مدعی شد که در تجمع غیرقانونی حضور نداشته و افزود: «می‌توانم تایید کنم من در هیچ اعتراضی شرکت نکردم. زمانی که پلیس به من اطلاع داد فردی دستگیر شده و ادعا می‌کند سفیر انگلیس است، من گفتم غیرممکن است! علی ربیعی، سخنگوی دولت، در رابطه با بازداشت کوتاه‌مدت سفیر انگلیس در اعتراضات اخیر عنوان کرد: «حضور سفیر بریتانیا در اعتراضات مغایر با وظایف تعریف‌شده سفیر بود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ساعت قبل
این نشریه انگلیسی، دلار را اسلحه‌ مالی آمریکا می‌داند که سوءاستفاده ترامپ از آن، باعث متزلزل شدن قدرت مالی آمریکا شده است. آمریکایی‌ها با دست خودشان کشورهای دیگر را به دنبال رهایی از هژمونی مالی آمریکا کشاندند. کشورهایی که کمتر درباره مسائل مالی آمریکا گله می‌کردند، حالا جسور شده‌اند.» روسیه از این حد فراتر رفته است. اما حالا با نمایش قدرت شلیک مالی آمریکا و تکنولوژی‌های جدید، چینی‌ها محاسبات‌شان را دوباره تغییر داده‌اند. این کشور سیستم پرداخت و تسویه حساب‌های شخصی خود را دارد که به آن کلیپس گفته می‌شود.
برترین‌هابرترین‌ها3 ساعت قبل
نشریه فارن پالسی در گزارشی به دست برتر وزیر امور خارجه ایران در برابر مایک پمپئو همتای امریکایی اش در رویارویی با تنش‌های جاری اشاره کرد و محمدجواد ظریف را حریفی پرابهت دانست. ایرنا: نشریه فارن پالسی در گزارشی به دست برتر وزیر امور خارجه ایران در برابر مایک پمپئو همتای امریکایی اش در رویارویی با تنش‌های جاری اشاره کرد و محمدجواد ظریف را حریفی پرابهت دانست. براساس این گزارش، ‌ مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا چندی پیش گروهی از خبرنگاران آمریکایی را به دلیل جدی گرفتن سخنان ظریف مورد نکوهش قرار داد. در پی ترور سردار سلیمانی، پمپئو وارد مذاکرات دیپلماتیک با همتایان خود از کشورهای اروپایی، ‌ خاورمیانه و چین شد تا اقدام آمریکا را در این زمینه موجه جلوه دهد. ترور سردار سلیمانی حتی برخی جنگ طلبان ضد ایرانی در خلیج فارس را به حاشیه راند.
نامه‌نیورنامه‌نیور3 ساعت قبل
مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا که پیش از این گفته بود که باید به مردم ایران گرسنگی داد تا تسلیم شوند. کسی تردید ندارد که ترامپ و وزیر خارجه‌اش به دنبال بی‌ثباتی و هرج‌ و مرج در ایران هستند. اگر ترامپ، پومپئو و پنس به مردم ایران اهمیت می‌دادند، آن‌ها را تحریم اقتصادی نمی‌کردند. چندی پیش نیز سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلیس به توییت ضد ایرانی همتای آمریکایی خود درباره اوضاع اقتصادی و وضع معیشتی مردم ایران واکنش نشان داد. تروریسم اقتصادی به اقدامات گفته می‌شود که با استفاده از محرک‌های غیرنظامی اقتصاد یک کشور را هدف می‌گیرد.

به انتهای لیست رسیدید