آخرین و مهم‌ترین اخبار محمدجواد ظریف
امور خارجه ایران

اخبار «محمدجواد ظریف»

جام نیوزجام نیوز16 دقیقه قبل
با این حال کارشناسان می‌گویند که حتی خروج نیروهای آمریکایی از عراق نیز می‌تواند مشکلات بیشتری ایجاد کند. گروه تروریستی داعش به حملات خود ادامه می‌دهد و بدون آمریکا و نیروهای خارجی این گروه فرصت بیشتری برای احیای خود پیدا خواهد کرد. استراتژی مستحکم و پایدار ایران که آمریکا فاقد آن است به تهران اجازه داده است به صورت تدریجی طرح خود را به بافت سیاسی عراق ببافد. به نظر می‌رسد این ترور به سود اهداف دراز مدت ایران است؛ یعنی خروج نظامی آمریکا از منطقه. سی ان ان در پایان نوشت: «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا خروج نظامیان آمریکایی از عراق را رد کرد اما همزمان به کاهش احتمالی شمار این نیروها در عراق اشاره کرده است.
قدس آنلاینقدس آنلاین32 دقیقه قبل
مقامات پیونگ یانگ روز شنبه به خبرگزاری «ان کی» نیوز اطلاع دادند که کره شمالی در یک تغییر شکل سیاسی بزرگ که می‌تواند تأثیر بسزایی در پیشروی دیپلماتیک کشور داشته باشد، «ری یونگ هو» وزیر خارجه این کشور را برکنار کرده است. به گزارش قدس آنلاین؛ خبرگزاری رسمی کره شمالی «ان کی» نوشت: به رغم برکناری یونگ وزیر خارجه کره شمالی همچنان جانشین وی معرفی نشده است و انتظار می‌رود که وزیر خارجه جدید پیونگ یانگ در رویدادی برای دیپلمات‌های مقیم که قرار است در ۲۳ ژانویه (سوم بهمن) در پیونگ یانگ برگزار شود، مشخص شود. وزارت اتحاد کره جنوبی که مسئولیت امور کره شمالی را برعهده دارد، گفته است که هرگونه تغییر در وضعیت وزارت خارجه باید با احتیاط ارزیابی شود. وی میان سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۷ سفیر کره شمالی در بریتانیا بوده‌است. برکناری وزیر خارجه کره شمالی در حالی صورت می‌گیرد که سخنگوی وزارت خارجه سوئد سه شنبه گذشته ضمن ابراز امیدواری به از سرگیری مذاکرات آمریکا و کره شمالی در آینده نزدیک، اعلام کرد، استکهلم به ترغیب دو کشور به ازسرگیری مذاکره ادامه می‌دهد و برای تسهیل روند مذاکرات بیشتر بین طرفین آماده است.
الفالف36 دقیقه قبل
مقامات پیونگ یانگ روز شنبه به خبرگزاری «ان کی» نیوز اطلاع دادند که کره شمالی در یک تغییر شکل سیاسی بزرگ که می‌تواند تأثیر بسزایی در پیشروی دیپلماتیک کشور داشته باشد، «ری یونگ هو» وزیر خارجه این کشور را برکنار کرده است. خبرگزاری رسمی کره شمالی «ان کی» نوشت: به رغم برکناری یونگ وزیر خارجه کره شمالی همچنان جانشین وی معرفی نشده است و انتظار می‌رود که وزیر خارجه جدید پیونگ یانگ در رویدادی برای دیپلمات‌های مقیم که قرار است در ۲۳ ژانویه (سوم بهمن) در پیونگ یانگ برگزار شود، مشخص شود. وزارت اتحاد کره جنوبی که مسئولیت امور کره شمالی را برعهده دارد، گفته است که هرگونه تغییر در وضعیت وزارت خارجه باید با احتیاط ارزیابی شود. وی میان سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۷ سفیر کره شمالی در بریتانیا بوده‌است. برکناری وزیر خارجه کره شمالی در حالی صورت می‌گیرد که سخنگوی وزارت خارجه سوئد سه شنبه گذشته ضمن ابراز امیدواری به از سرگیری مذاکرات آمریکا و کره شمالی در آینده نزدیک، اعلام کرد، استکهلم به ترغیب دو کشور به ازسرگیری مذاکره ادامه می‌دهد و برای تسهیل روند مذاکرات بیشتر بین طرفین آماده است.
ایرناایرنا41 دقیقه قبل
«جان برد» ریاست تهیه گزارش ضد ایرانی پویش دوستان اسرائیل را برعهده دارد. این تحولات در حالی صورت می‌گیرد که سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و المان بر اثر فشارهای آمریکا، مکانیسم حل اختلاف در برجام را فعال کرده‌اند. شنیده‌ها حاکی است که «جان برد» هفته گذشته، پیش از نشست فوق‌العاده مجلس عوام درباره ایران با تعدادی از نمایندگان مجلس ملاقات کرده است. اما نشانه‌های این ملاقات را می‌توان در اظهارات وزیر امور خارجه انگلیس پیدا کرد که در نشست فوق‌العاده روز دوشنبه گذشته پارلمان از احتمال اعمال تحریم‌های مستقل علیه ایران سخن گفت. تهران بارها اعلام کرده در صورت رفع تحریم‌ها و منتفع شدن ایران از منافع برجام، آماده بازگشت به تعهدات برجامی خود است.
خبر فوریخبر فوری52 دقیقه قبل
وزرای خارجه ایران و نروژ عصر امروز در خصوص آخرین تحولات منطقه و سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی کردند. به گزارش خبر فوری محمدجواد ظریف و خانم «اینه ماری اریکسن سوریده» وزیر امور خارجه نروژ عصر امروز (شنبه) در گفتگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای، برجام و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی و تبادل نظر کردند.
عصر ایرانعصر ایران52 دقیقه قبل
مقامات پیونگ یانگ روز شنبه به خبرگزاری «ان کی» نیوز اطلاع دادند که کره شمالی در یک تغییر شکل سیاسی بزرگ که می‌تواند تأثیر بسزایی در پیشروی دیپلماتیک کشور داشته باشد، «ری یونگ هو» وزیر خارجه این کشور را برکنار کرده است. به گزارش ایرنا؛ خبرگزاری رسمی کره شمالی «ان کی» نوشت: به رغم برکناری یونگ وزیر خارجه کره شمالی همچنان جانشین وی معرفی نشده است و انتظار می‌رود که وزیر خارجه جدید پیونگ یانگ در رویدادی برای دیپلمات‌های مقیم که قرار است در ۲۳ ژانویه (سوم بهمن) در پیونگ یانگ برگزار شود، مشخص شود. وزارت اتحاد کره جنوبی که مسئولیت امور کره شمالی را برعهده دارد، گفته است که هرگونه تغییر در وضعیت وزارت خارجه باید با احتیاط ارزیابی شود. وی میان سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۷ سفیر کره شمالی در بریتانیا بوده‌است. برکناری وزیر خارجه کره شمالی در حالی صورت می‌گیرد که سخنگوی وزارت خارجه سوئد سه شنبه گذشته ضمن ابراز امیدواری به از سرگیری مذاکرات آمریکا و کره شمالی در آینده نزدیک، اعلام کرد، استکهلم به ترغیب دو کشور به ازسرگیری مذاکره ادامه می‌دهد و برای تسهیل روند مذاکرات بیشتر بین طرفین آماده است.
ایمناایمنا56 دقیقه قبل
به گزارش ایمنا به نقل از وزارت امور خارجه، محمد جواد ظریف و «اینه ماری اریکسن سوریده» وزیر امور خارجه نروژ عصر امروز - شنبه - در گفت وگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای، برجام و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی و تبادل نظر کردند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴59 دقیقه قبل
ساعت ۲۴-خبرگزاری ان کی کره جنوبی از تغییر وزیرخارجه کره شمالی خبر داد. وزیر اتحاد دو کره در سئول گفته است هرگونه جانشینی وزیر خارجه پیونگ یانگ باید با دقت و محتاطانه مورد نظر قرار گیرد. به نوشته رویترز، در گزارش خبرگزاری ان کی سئول به نقل از منابع ناشناس آمده است ری یونگ هو، وزیر خارجه کره شمالی برکنار شده اما نام جانشین وی تا روز پنجشنبه اعلام نخواهد شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محمد جواد ظریف و خانم «اینه ماری اریکسن سوریده» وزیر امور خارجه نروژ عصر امروز در گفت‌وگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای، برجام و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی و تبادل نظر کردند.
ایرناایرنا1 ساعت قبل
خبرگزاری رسمی کره شمالی «ان کی» نوشت: به رغم برکناری یونگ وزیر خارجه کره شمالی همچنان جانشین وی معرفی نشده است و انتظار می‌رود که وزیر خارجه جدید پیونگ یانگ در رویدادی برای دیپلمات‌های مقیم که قرار است در ۲۳ ژانویه (سوم بهمن) در پیونگ یانگ برگزار شود، مشخص شود. وزارت اتحاد کره جنوبی که مسئولیت امور کره شمالی را برعهده دارد، گفته است که هرگونه تغییر در وضعیت وزارت خارجه باید با احتیاط ارزیابی شود. وی میان سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۷ سفیر کره شمالی در بریتانیا بوده‌است. یونگ هو ریاست مذاکره کنندگان کره شمالی را در گفت و گوهای شش جانبه بر عهده داشته‌ و عضو کمیته مرکزی حزب کارگران کره و از نمایندگان سیزدهمین دوره مجمع عالی خلق است. برکناری وزیر خارجه کره شمالی در حالی صورت می‌گیرد که سخنگوی وزارت خارجه سوئد سه شنبه گذشته ضمن ابراز امیدواری به از سرگیری مذاکرات آمریکا و کره شمالی در آینده نزدیک، اعلام کرد، استکهلم به ترغیب دو کشور به ازسرگیری مذاکره ادامه می‌دهد و برای تسهیل روند مذاکرات بیشتر بین طرفین آماده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ساعت قبل
ساعت۲۴-وزیر امور خارجه کشورمان و همتای نروژی وی روز شنبه به‌صورت تلفنی درباره مسائل منطقه‌ای، برجام و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی گفتگو کردند. محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و «اینه ماری اریکسن سوریده» وزیر امور خارجه نروژ عصر امروز شنبه در گفتگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای، برجام و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی و تبادل نظر کردند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ساعت قبل
ساعت۲۴-وزرای خارجه نروژ و جمهوری اسلامی ایران تلفنی گفت‌وگو کردند. محمد جواد ظریف و خانم «اینه ماری اریکسن سوریده» وزیر امور خارجه نروژ عصر امروز در گفت‌وگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای، برجام و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی و تبادل نظر کردند.
ایلناایلنا1 ساعت قبل
وزرای خارجه نروژ و جمهوری اسلامی ایران تلفنی گفت‌وگو کردند. به گزارش ایلنا، محمد جواد ظریف و خانم «اینه ماری اریکسن سوریده» وزیر امور خارجه نروژ عصر امروز در گفت‌وگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای، برجام و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی و تبادل نظر کردند.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ساعت قبل
وزرای خارجه نروژ و جمهوری اسلامی ایران تلفنی گفت‌وگو کردند. محمد جواد ظریف و خانم «اینه ماری اریکسن سوریده» وزیر امور خارجه نروژ عصر امروز در گفت‌وگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای، برجام و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی و تبادل نظر کردند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ساعت قبل
محمد جواد ظریف و خانم «اینه ماری اریکسن سوریده» وزیر امور خارجه نروژ عصر امروز در گفت‌وگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای، برجام و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی و تبادل نظر کردند.
الفالف1 ساعت قبل
وزیر امور خارجه با همتای نروژی خود درباره آخرین تحولات منطقه‌ای، «برجام» و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی، تلفنی گفتگو کرد. گروه جهان الف، ۲۸ دی ۱۳۹۸، ۱۹:۴۲ ۳۹۸۱۰۲۸۱۳۷به گزارش مهر، محمد جواد ظریف و «اینه ماری اریکسن سوریده» وزیر امور خارجه نروژ عصر امروز (شنبه) در گفتگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای، «برجام» و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی و تبادل نظر کردند. رئیس دستگاه دیپلماسی همچنین عصر روز گذشته در دیداری که به درخواست طرف کانادایی در مسقط برگزار شد ضمن ابراز تاسف مجدد از سانحه سقوط هواپیمایی اوکراینی در خصوص همکاری‌های کنسولی، فنی و حقوقی میان ایران و کشورهایی که اتباع آنها در آن سانحه جان باختند گفتگو و تبادل نظر کردند.
ایرناایرنا1 ساعت قبل
به گزارش اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، محمد جواد ظریف و خانم «اینه ماری اریکسن سوریده» وزیر امور خارجه نروژ عصر امروز - شنبه - در گفت وگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای، برجام و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی و تبادل نظر کردند.
فردا نیوزفردا نیوز1 ساعت قبل
فارسفارس1 ساعت قبل
وزرای خارجه ایران و نروژ عصر امروز در گفتگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای، برجام و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی کردند. به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف و خانم «اینه ماری اریکسن سوریده» وزیر امور خارجه نروژ عصر امروز (شنبه) در گفتگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای، برجام و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی و تبادل نظر کردند. ظریف همچنین پنجشنبه شب ۲۶ دی ماه با وزیر خارجه اوکراین درباره سانحه سقوط هواپیما تلفنی گفتگو و عصر جمعه ۲۷ دی ماه نیز در مسقط با همتای کانادایی خود به درخواست او دیدار و گفتگو کرد. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و «اینه ماری اریکسن سوریده» وزیر امور خارجه نروژ عصر امروز شنبه در گفتگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای، برجام و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی و تبادل نظر کردند. انتهای پیام/.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، محمد جواد ظریف و «اینه ماری اریکسن سوریده» وزیر امور خارجه نروژ عصر امروز (شنبه) در گفتگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای، «برجام» و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی و تبادل نظر کردند.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
وزرای خارجه نروژ و جمهوری اسلامی ایران تلفنی گفت‌وگو کردند. به گزارش ایسنا، محمد جواد ظریف و خانم «اینه ماری اریکسن سوریده» وزیر امور خارجه نروژ عصر امروز در گفت‌وگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای، برجام و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی و تبادل نظر کردند. انتهای پیام
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- وزیر امور خارجه با همتای نروژی خود درباره آخرین تحولات منطقه‌ای، «برجام» و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی، تلفنی گفتگو کرد. به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، محمد جواد ظریف و «اینه ماری اریکسن سوریده» وزیر امور خارجه نروژ عصر امروز (شنبه) در گفتگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای، «برجام» و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی و تبادل نظر کردند. انتهای پیام/
ایرناایرنا2 ساعت قبل
براساس این گزارش، ‌ مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا چندی پیش گروهی از خبرنگاران آمریکایی را به دلیل جدی گرفتن سخنان ظریف مورد نکوهش قرار داد. از زمان ترور سردار قاسم سلیمانی فرمانده (شهید) نیروی قدس، ‌ ظریف از طرف جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دعوت شده است تا در مورد تنش‌های تهران با واشنگتن گفت و گو کند. ترامپ (پس از ترور سردار سلیمانی) در توئیتهایی تهدید کرد که اماکن فرهنگی ایران را هدف حملات هوایی قرار می‌دهد، مساله‌ای که صدای اعتراض کارشناسان حقوق بین المللی را درآورد. در پی ترور سردار سلیمانی، پمپئو وارد مذاکرات دیپلماتیک با همتایان خود از کشورهای اروپایی، ‌ خاورمیانه و چین شد تا اقدام آمریکا را در این زمینه موجه جلوه دهد. ترور سردار سلیمانی حتی برخی جنگ طلبان ضد ایرانی در خلیج فارس را به حاشیه راند.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از برلین، حضور نمایندگانی از پنج عضو دائم شورای امنیت از جمله رئیس جمهور روسیه برای شرکت در اجلاس گفتگو‌های لیبی، برلین را به شهری امنیتی با چهار هزار نیروی پلیس تبدیل کرده است. در اجلاس دو روزه‌ای که از عصر فردا برگزار می‌شود طرف‌های درگیر در لیبی از جمله فایز سراج نخست وزیر و ژنرال خلیفه حفتر، پوتین رئیس جمهور روسیه، مکرون رئیس جمهور فرانسه، مرکل صدر اعظم آلمان، اردوغان رئیس جمهور ترکیه، پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا و مقاماتی از امارات متحده عربی، ایتالیا، مصر، الجزایر، کنگو و اتحادیه اروپا، حضور شرکت خواهند کرد. تدابیر امنیتی برای محافظت از پوتین و اردوغان بیش از سایر اعضا در نظر گرفته شده است. پیش بینی می‌شود برخی تجمعات در اعتراض به عملکرد برخی سران از جمله اردوغان در برلین برگزار شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
گزارش می‌افزاید اعضای شورای امنیت ملی کره جنوبی روز پنجشنبه در مورد راه‌های محافظت از مردم، شرکت‌ها و دارایی‌های کره جنوبی و ایجاد امنیت ناوبری برای کشتی‌های کره جنوبی در خاورمیانه تشکیل جلسه داده است. در بیانیه کوتاهی که امروز شنبه درباره نتیجه جلسه هفتگی کمیته شورای امنیت ملی کره جنوبی برای رسانه‌ها ارسال شده است، بارها و بارها از کلمه «ما» استفاده شده که به معنی تاکید بر نقش کره جنوبی در منطقه با توجه به علایق این کشور است. اندکی پس از نشست شورای امنیت ملی که پنجشنبه برگزار شد «نو یانگ مین» رئیس ستاد کارمندان ریاست جمهوری کره جنوبی در ارتباط با مساله حساس اعزام نیرو به خاورمیانه به یک برنامه گفتگوی رادیویی محلی گفته است پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در این زمینه انجام شده است. در اوایل هفته گذشته وزیر خارجه کره جنوبی کانگ کیوانگ وا با مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در کالیفرنیا دیدار کرد. برخی از ناظران این احتمال را مطرح کرده‌اند که سئول پس از پایان گفت و گوهای سخت با واشنگتن درباره تقسیم هزینه سربازان آمریکایی مستقر در خاک آن کشور، تصمیم خود در مورد اعزام نیرو به خاورمیانه را علنی کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه روز چهارشنبه از پیوستن ایران به «سازمان همکاری شانگهای» حمایت کرد. پیش از این سخنگوی وزارت خارجه چین در این مورد گفته است: «من اظهارات وزیر خارجه روسیه را ملاحظه نکرده‌ و بعدا آن‌را بررسی خواهم کرد. می‌دانم که ایران از قبل عضو ناظر سازمان همکاری شانگهای است و مدتهاست که در رویدادهای مربوطه شرکت می‌کند. با توجه به گسترش سازمان همکاری شانگهای، چین در ارتباط نزدیک با سایر اعضا در این زمینه تصمیم گیری می‌کند.» سازمان همکاری شانگهای در سال ۲۰۰۱ به میزبانی چین تاسیس شد و در حال حاضر چین، روسیه، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ازبکستان، پاکستان و هند اعضای دائمی کامل آن هستند. ایران، بلاروس، افغانستان و مغولستان اعضای ناظر سازمان همکاری شانگهای هستند و جمهوری ارمنستان، جمهوری آذربایجان، کامبوج، نپال، ترکیه و سریلانکا به عنوان شریک گفت‌و‌گو در این سازمان حضور دارند.
فردا نیوزفردا نیوز3 ساعت قبل
وی افزود: وقتی آمریکایی‌ها در ایران کودتا کرده و دولت قانونی مصدق را سرنگون کردند، یک مقام انگلیسی جمله‌ای را بیان کردکه تحقیر مضاعف ملت ایران بود. **حمله موشکی ایران به پایگاه آمریکا معادلات بین‌المللی را به سود ایران تغییر دادوی افزود: در قضیه حمله موشکی به پایگاه آمریکا، پس از سالها ملتی با تدبیر و اتکا به توان داخلی خود پاسخی به قلدری‌ها و زورگویی‌های آمریکای می‌دهد بگونه‌ای که این قلدر کاملا درهم می‌ریزد و از هر گونه واکنشی عاجز می‌ماند. ما در ارتباط با این مسئله یک تحول بزرگی را در معادلات جهان شاهد خواهیم بود. در مسئله تشییع پیکر سردار سلیمانی به عنوان نماد مقاومت ما یک وحدت کم‌نظر را در جامعه شاهد بودیم. از سوی دیگر در تاریخ انقلاب اسلامی بی‌سابقه بوده که مردم اینگونه حول شخصی که نماد مقاومت است، گردهم بیایند.
ایرناایرنا3 ساعت قبل
«یوشکا فیشر» وزیر خارجه آلمان در دوره صدراعظمی «گرهارد شرودر» روز شنبه در گفت و گو با نشریه «لوتزرنر سایتونگ» سوئیس، درگیری نظامی با ایران را برای منطقه خاورمیانه و کشورهای همسایه آن به ویژه اروپا بی ثبات کننده و خطرناک دانست. وی گفت: این بسیار خطرناک است، اگر تنش‌ها به یک رویارویی نظامی بیانجامد هر آنچه را که در مورد خاورمیانه می‌دانیم، تغییر خواهد داد. ما در عراق دیدیم که درگیری نظامی چه پیامدهایی داشت و این کشور امروز هم بی ثبات است، همچنین وضعیت امروز سوریه ناشی از جنگ عراق است، به همین دلیل یک درگیری نظامی دیگر به بی ثباتی عظیمی در منطقه می‌انجامد که تبعات آن گریبانگر اروپایی‌ها نیز می‌شود. فیشر طی یادداشتی در پایگاه تحلیلی «پروژه سیندیکیت» نوشت: «در بهترین حالت ترامپ و مشاورانش هم نمی‌دانند که در قبال ایران چه می‌کنند. مشکل اینجاست که در فضای سیاسی خلیج فارس، مرز بین این دو مشخص نیست و تجربه ثابت کرده فشار حداکثری اغلب منجر به تقابل نظامی شده است.
خبر فوریخبر فوری3 ساعت قبل
وزیر خارجه اردن امروز (شنبه) در بغداد اعلام کرد که منطقه نیازی به جنگ و درگیری جدید ندارد و همه باید برای حفظ آرامش و کاهش تنش در خاورمیانه تلاش کنند. وزیر خارجه اردن امروز (شنبه) در بغداد اعلام کرد که منطقه نیازی به جنگ و درگیری جدید ندارد و همه باید برای حفظ آرامش و کاهش تنش در خاورمیانه تلاش کنند. وی افزود که در دیدار با وزیر خارجه عراق بر هماهنگی و تلاش‌های منطقه‌ای برای کاهش بحران و جلوگیری از درگیری تاکید شد. وی گفت که اوضاع در منطقه به سمت آرامش پیش می‌رود و اگر عراق به میدان جنگ و تنش تبدیل شود، منطقه از دست خواهد رفت. وزیر خارجه اردن صبح امروز به منظور دیدار با مقامات عراقی وارد بغداد شده و در اولین دور مذاکرات خود با الحکیم وزیر خارجه عراق دیدار و گفت و گو کرده است.

به انتهای لیست رسیدید

امور خارجه ایران

محمدجواد ظریف (‎۱۷ دی ۱۳۳۸ تهران) دیپلمات و سیاستمدار اصلاح طلب ایرانی است، که هم‌اکنون در دولت دوازدهم به‌عنوان وزیر امور خارجه فعالیت می‌کند، او همچنین از اعضای شورای عالی جمعیت هلال‌احمر و استاد میهمان دانشکدهٔ حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران می‌باشد. در این صفحه مهم ترین و آخرین اخبار مرتبط با محمدجواد ظریف را می‌خوانید. ویکی‌پدیا