امکانات بهداشتی

امکانات بهداشتی

فارسفارس3 ساعت قبل
ادامه حملات گروه‌‎های مسلح وابسته به امارات به مناطق غیرنظامی در غرب یمن، چند کشته و زخمی بر جا گذاشت. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، حملات راکتی و توپخانه‌ای شب گذشته شبه‌نظامیان وابسته به «ائتلاف سعودی» به منطقه «المدمن» شهر «التحیتا» در استان «الحدیده» (غرب یمن) دست‌کم یک کشته و شماری زخمی برجای گذاشت. ائتلاف سعودی با نقض روزمره آتش بس حاصل از توافق سوئد در الحدیده و ادامه حملات خود به این شهر غیرنظامیان را به خاک و خون می‌کشد. قریب به هشتاد درصد از زیرساخت‌های شهر الدریهمی از جمله ده‌ها مرکز دولتی، آموزشی، خدماتی، درمانی و غیره هم در جریان حملات ائتلاف تخریب شدند. کشته شدن شهروند یمنی به ضرب گلوله گارد مرزی عربستانیک شهروند زن یمنی هم به ضرب گلوله نیروهای گارد مرزی عربستان در شهر مرزی «شدا» جان باخت.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
هفت سال طول کشید تا پس از پنجمین جلسه کارگروه ملی زیارت، جلسه ششم آن تشکیل شود! قدس آنلاین: هفت سال طول کشید تا پس از پنجمین جلسه کارگروه ملی زیارت، جلسه ششم آن تشکیل شود! تا در این جلسه همان گونه که از عنوان آن برمی‌آید در خصوص مسائل مرتبط با زیارت بحث و تبادل نظر شود. رقم این بودجه ۱۵ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که بنا به دلایلی دولت چندان تمایلی به پرداخت آن حداقل در طول سال‌های اخیر نداشته است! وجود چنین جمعیتی که به‌ صورت روزانه از تمام امکانات و خدمات شهری مشهد استفاده می‌کنند، موجب ایجاد فشارهای زیادی به حوزه‌ زیرساختی و حمل‌ونقلی این شهر می‌شود به همین دلیل باید به منظور فراهم کردن نیازمندی‌های جمعیت شناور و زائران مشهدالرضا اعتبارات ویژه‌ای برای بودجه مشهد تخصیص یابد.
ایسناایسنا2 روز قبل
امید به زندگی یکی از مهم‌ترین شاخص‌های سلامت و برآیند عوامل مختلف اقتصادی، اجتماعی، زیست محیطی و سایر عوامل موثر است. یک درصد افزایش در شاخص فلاکت، امید به زندگی را در بلندمدت ۲۷ درصد کاهش می‌دهد. فلاکت اقتصادی و بی‌سوادی، امید به زندگی را کاهش و شاخص تولید مواد غذایی، هزینه‌های سلامت و شهرنشینی، امید به زندگی را افزایش می‌دهند. از برآورد مدل، شاخص تولید مواد غذایی، سرانه مخارج عمومی سلامت و شهرنشینی، امید به زندگی را در بلند مدت کاهش می‌دهند. بنابراین به منظور افزایش امید به زندگی در جامعه، دولت بایستی بودجه لازم را برای افزایش تولید مواد غذایی جهت دستیابی به امنیت غذایی آینده کشور فراهم کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 روز قبل
آنفلوانزا، بیماری ویروسی حاد دستگاه تنفسی است که هم قسمت فوقانی و هم قسمت تحتانی دستگاه تنفس را درگیر می‌کند. اهمیت بیماری در سرعت انتشار همه گیری وسعت و تعداد مبتلایان به آن است. این ویروس شامل سه گونه A، B، C است که مهم‌ترین راه‌های انتقال بیماری ذرات تنفسی در هوا و سطوح آلوده به ترشحات فرد آلوده است. از زمان ورود ویروس به بدن و تا شروع علائم بیماری ۱تا۳روز طول می‌کشد و یک روز قبل از شروع علائم تا ۷روز بعد از شروع علائم بیماران می‌توانند بیماری را به افراد سالم انتقال دهند. وی با اشاره به مهم‌ترین راه‌های پیشگیری از بیماری گفت: راه‌های پیشگیری شامل تزریق واکسن آنفلوانزا، عدم تماس با افراد آلوده، استراحت کامل بیماران در منزل، عدم مراجعه بیماران به محل کار و مدرسه، عدم مراجعه بیماران به امکانات پرجمعیت، شستشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، استفاده از دستمال کاغذی هنگام سرفه و عطسه و مصرف مایعات گرم توسط بیماران است. پریسائی در پایان با اشاره به اینکه مورد جدیدی از مرگ به دلیل آنفلونزا نداشتیم گفت: امکانات بهداشتی و درمانی در تمام روستاها، بخش‌ها، شهرستان‌ها و استان آماده ارائه خدمت به بیماران است و تاکنون مشکلی خاصی وجود نداشته.
صدا و سیماصدا و سیما6 روز قبل
دبیر کل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق با بیان این که هفته گذشته پارلمان عراق پیوستن این کشور به کنوانسیون کارنه تیر را در دستور کار قرار داده است گفت: ​ اگر این موضوع تصویب شود هزینه‌های ترانزیت و صادرات مجدد کالا‌های ایرانی از عراق و اقلیم کردستان کاهش می‌یابد. حسینی افزود: همکاری نکردن تجار بزرگ دو کشور ایران و عراق موجب می‌شود نقش واسطه‌ها پررنگ شود که خود افزایش قیمت‌ها، افت کیفی محصول و عمل نکردن به تعهدات را در پی دارد. فعال اقتصادی ایرانی در عراق گفت: سرمایه گذاری در هتل‌ها، تاسیس شرکت‌ها و صنایع مشترک و ایجاد شهرک‌های صنعتی مشترک از جدیدترین فرصت‌های پیش روی سرمایه گذاران ایرانی در عراق است. وی گفت: گردشگری سلامت یکی دیگر از زمینه‌های همکاری دو کشور است که می‌تواند جذب گردشگران سلامت عراقی را به ایران و استفاده از امکانات بهداشتی و درمانی ایران در پی داشته باشد. آقای تیزمغز گفت: وجود روزانه حدود ۵۰ پرواز میان ایران و عراق یکی دیگر از فرصت‌ها برای توسعه روابط اقتصادی به ویژه توسعه گردشگری سلامت است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
رشید حیدری مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان، اظهار داشت: آنفلوانزا یک بیماری ویروسی است که اپیدمی آن در هر ۵ تا ۱۰ سال یک بار در کل دنیا اتفاق می‌افتد. وی با بیان اینکه امسال اپیدمی آنفلوانزا چند هفته زودتر از موعد شروع شد، ابراز کرد: اما ما انتظار آن را داشتیم در حالت آماده باش بودیم. سازمان بهداشت جهانی جلسه‌ای را در تونس برگزار کرد و هشدار داد که شیوع آنفلوانزا زودتر از موعد خواهد بود. حیدری مقدم افزود: مصرف بی رویه کورتون و آنتی بیوتیک یکی ازمشکلات جدی ما در آینده خواهد بود، اظهار داشت: مصرف خودسرانه این داروها سبب مقاومت آنتی‌بیوتیکی می‌شود. وی تاکید کرد: به هیچ عنوان در موارد سر درد، شکم درد و درد قفسه سینه اقدام به مصرف خودسرانه مسکن‌ها نکنید.
فارسفارس1 هفته قبل
در اکثر موارد بروز سندرم داون، کودک یک کروموزوم اضافه دریافت می‌کند و به جای ۴۶ کروموزوم، ۴۷ کروموزوم به او منتقل می‌شود. این ماده اضافه ژنتیکی موجب تاخیر در رشد جسمانی و عقلانی کودک می‌شود. ایجاد مکانی برای نگهداری از افراد تحت حمایت این انجمن بعد از فوت یا ناتوانی والدین و یا دیگر اعضای خانواده مانع از سرگردان شدن آنها می‌شود. «ئاکام» هم تقریبا یک سال دارد، مادرش می‌‌گوید: ۲۶ آبان بود که برای به دنیا آوردن پسر کوچکم راهی بیمارستان شدم. تازه فهمیدم منظور دکتر نبود دست و پا و چشم نیست منظور داشتن یک کروموزوم اضافه است کرموزومی که نقش مهمی در آینده پسرم خواهد داشت.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
وی افزود: شهید مدرس یکی از افتخارات منطقه اردستان است که از این منطقه طلوع و در منطقه خاف به شهادت میرسد و در کاشمر قبر وی زیارتگاه ارادتمندان است. امام جمعه اردستان گفت: تجمع سراسری بسیجیان در پنجم آذر در سرتا سر کشور موجب شد تا آشوبگران به لانه خود برگردند و بدانند تا بسیج و نیروهای نظامی و مردم حضور دارند نمیتوانند قدرتنمایی کنند. وی ابراز داشت: بسیجیان ما همیشه و همه جا در تمامی میادین به خصوص مساجد حضور داشته و به نوعی متولد مسجد هستند که همین امر موجب شده تا همیشه مورد هجمه دشمنان اسلام قرار بگیرند. امام جمعه اردستان تصریح کرد: اولین انتخابات در دومین گام انقلاب از اهمیت بالایی برخوردار است و بر همین اساس باید با شکوهمندی خاصی برگزار شود که بتوانیم مجلسی را انتخاب کنیم که در تمام صحنه‌ها حضور و بروز داشته باشد. دهشیری گفت: دولت باید وعده خود در زمینه پرداخت بسته معیشتی در قبال گرانی بنزین را بصورت درست بین مردم تقسیم کند تا شاهد از بین رفتن حق مظلومی نشویم.
ایسناایسنا1 هفته قبل
سازمان جهانی بهداشت (WHO) روز گذشته (چهارشنبه) توصیه‌های جدیدی را برای کمک به کشورها جهت شناسایی ۸٫۱ میلیون مبتلا به HIV که هنوز تشخیص در آن‌ها صورت نگرفته و در نتیجه امکان بهره‌مندی از خدمات درمانی نجات‌بخش برای آن‌ها وجود ندارد، اعلام کرد. به گزارش ایسنا، توصیه‌های جدید سازمان جهانی بهداشت شامل طیف وسیعی از رویکردهای نوآورانه برای پاسخگویی به نیازهای معاصر در ارتباط با مبتلایان به HIV است. برای مثال این سازمان همه کشورها را تشویق می‌کند تا یک استراتژی استاندارد برای آزمایش HIV اتخاذ کنند که از سه آزمایش انفعالی متوالی برای ارائه یک تشخیص مثبت HIV استفاده می‌کند. این رویکرد جدید می‌تواند به کشورها کمک کند تا در آزمایش HIV حداکثر دقت را داشته باشند. راشل بگگالی، سرپرست سازمان جهانی بهداشت در زمینه HIV در این ارتباط اظهار داشت: نجات جان افراد مبتلا به HIV با آزمایش آغاز می‌شود.
ایسناایسنا1 هفته قبل
سازمان ملل روز جهانی همبستگی با مردم فلسطین را در مقر خود در نیویورک با حضور تیجانی محمد باندی رئیس مجمع عمومی این سازمان، کارینس پرنس رئیس دوره‌ای شورای امنیت، ماریا لویزا ریبرو رئیس دفتر دبیرکل سازمان ملل، ریاض منصور، سفیر فلسطین و شیخ نیانگ، سفیر سنگال و رئیس کمیته حقوق غیرقابل تصرف فلسطینی‌ها برگزار کرد. ریاض منصور در ادامه گفت: قوانین بین‌المللی سنگ بنای ساختار بین‌المللی بوده و دوگانگی معیارها و انحراف را نمی‌پذیرد. رئیس مجمع عمومی سازمان ملل در ادامه تاکید کرد: اسرائیل باید حسن نیت خود را در میانجگری برای توافقی مشترک که مورد قبول همه طرف‌ها باشد، نشان دهد. همچنین ماریا لوئیزا ریبیرو، رئیس دفتر آنتونیو گوترش، ‌ دبیرکل سازمان ملل در این نشست نیز به نیابت از دبیرکل سازمان ملل گفت: در سپتامبر گذشته ۲۶ سال از امضای توافق‌نامه اسلو گذشت توافق‌نامه‌ای که هدف از آن تشکیل مستقل فلسطین براساس مرزهای ۱۹۶۷ بود. رئیس دفتر دبیرکل سازمان ملل با اشاره به این‌که جامعه جهانی برای از سرگیری مذاکرات تلاش می‌کند، گفت: با این حال باید به وضعیت ساکن غزه و مشکلات آنها رسیدگی شود.

بهترین مکان‌ها برای رصد بارش شهابی در ایران کجاست؟

9+
کجاروکجارو1 هفته قبل
قدس آنلاینقدس آنلاین1 هفته قبل
علبا وجود آنکه محمد بن سلمان ولیعهد عربستان برای پاکسازی پرونده سیاه بین‌المللی و منطقه‌ای خود از جنایت‌هایش مانند کشتار مردم بی‌پناه یمن و قتل جمال خاشقچی در تلاش است، اما در همین حین به سیاست‌های خود مبتنی بر بستن دهان‌های منتقد، مجازات مخالفان و فعالان و بازداشت‌های سریالی ادامه می‌دهد. جواد فراهانی/علبا وجود آنکه محمد بن سلمان ولیعهد عربستان برای پاکسازی پرونده سیاه بین‌المللی و منطقه‌ای خود از جنایت‌هایش مانند کشتار مردم بی‌پناه یمن و قتل جمال خاشقچی در تلاش است، اما در همین حین به سیاست‌های خود مبتنی بر بستن دهان‌های منتقد، مجازات مخالفان و فعالان و بازداشت‌های سریالی ادامه می‌دهد. در همین راستا و براساس گزارش سازمان حقوقی «القسط» مسئولان سعودی در موج جدیدی از سرکوب‌ها و بازداشت فعالان حقوقی و روشنفکران در ماه اخیر ۱۰ نفر از جمله چند شخصیت دانشگاهی را بازداشت کردند. کارشناسان معتقدند محمد بن سلمان با این اقدامات به دنبال آن است که فعالیت‌های حقوقی و سیاسی را با هدف تحکیم سلطه خود بر کشور و اجرای سیاست‌های اصلاحی اش که مخالف خواسته‌های مردم و آداب و رسوم عربستان است، از بین ببرد. محاکمه‌های غیرعلنی و مخفیانه‌ای که صورت می‌گیرد، نشان می‌دهد بن سلمان قصد دارد تعدادی از افراد بازداشتی را اعدام کند و از این طریق مقدمات انتصاب خود به عنوان پادشاه جدید را فراهم کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
علل اصلی ابتلا به ایدز در ایران چیست؟ دقیقا در چنین شرایطی است که می‌بینیم به گزارش وزارت بهداشت، جوانان مهم‌ترین گروه در معرض ابتلا به این بیماری هستند. این اطلاعات زمانی حساس‌تر می‌شود که بدانیم اصلی‌ترین علل ابتلا به ایدز در ایران به کدام عوامل ارتباط پیدا می‌کند. محرز حتی بارها تاکید کرده که واقعیت موجود در مراکز درمانی، رقمی بیش از گزارش‌های وزارت بهداشت را هم نشان می‌دهد. گذری در بخش پرسش و پاسخ‌های سایت ایدز ایران نیز می‌تواند به روشنی گواهی بر این موضوع باشد؛ صفحه‌ای که با هشدار «محتوای این صفحه برای افراد زیر ۱۸ سال مجاز نمی‌باشد.» باز می‌شود. جایی که می‌توان دید بخش اعظم پرسش‌ها مربوط به روابط جنسی و ریسک ابتلا به ایدز به این خاطر است.
ایمناایمنا1 هفته قبل
ما باید در نگرش خود به روستاها تغییر ایجاد کنیم، قداست روستا به روستا بودن و حفظ محیط طبیعی آن است اما ما تلاش می‌کنیم صنایع شهری را به روستاها ببریم! ساختمان‌های شهری و مولفه‌های تجدد را در روستاها اجرا کنیم. در بسیاری از نقاط کشور خود صنایعی ایجاد کردیم که ارزش گردشگری آن را نابود کردیم اگر این کویر ورزنه ما را غربی‌ها داشتند از آن بهشت می‌ساختند نه اینکه در آن درخت بکارند، اصالت کویر به کویر بودنش است و اصالت روستا به روستا بودنش است ما باید اصالت روستاهای خود را حفظ کنیم. در حالی که هر چه یک جامعه پیشرفته‌تر باشد ضریب مشارکتش بیشتر است و باید برای این موضوع کار جدی کرد و برای آن فرهنگ‌سازی کرد که این هم یک شبه امکانپذیر نیست چرا که متاسفانه توسعه در مملکت ما سازه‌ای بوده و به جای توسعه افکار بیشتر ساختمان‌ و فضا را توسعه دادیم و آموزش‌های غیررسمی بسیار می‌تواند در تحول و توسعه موثر باشد. گفتگو از: شهین اصلانی خبرنگار سرویس جامعه ایمنا
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
علل اصلی ابتلا به ایدز در ایران چیست؟ دقیقا در چنین شرایطی است که می‌بینیم به گزارش وزارت بهداشت، جوانان مهم‌ترین گروه در معرض ابتلا به این بیماری هستند. این اطلاعات زمانی حساس‌تر می‌شود که بدانیم اصلی‌ترین علل ابتلا به ایدز در ایران به کدام عوامل ارتباط پیدا می‌کند. محرز حتی بارها تاکید کرده که واقعیت موجود در مراکز درمانی، رقمی بیش از گزارش‌های وزارت بهداشت را هم نشان می‌دهد. گذری در بخش پرسش و پاسخ‌های سایت ایدز ایران نیز می‌تواند به روشنی گواهی بر این موضوع باشد؛ صفحه‌ای که با هشدار «محتوای این صفحه برای افراد زیر ۱۸ سال مجاز نمی‌باشد.» باز می‌شود. جایی که می‌توان دید بخش اعظم پرسش‌ها مربوط به روابط جنسی و ریسک ابتلا به ایدز به این خاطر است.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
در گرمخانه اما باز است؛ هفت، هفت و نیم صبح بیرونشان می‌کنند و اگر هوا نامساعد باشد و برف ببارد هشت. اوضاع گرمخانه از قبل بهتر شده؛ شیشه‌های شکسته تعویض شده، تخت و تلویزیون برایشان گذاشته‌اند و رنگ و رویش هم تغییر کرده است. دیگری هم با گلایه از وضعیت بهداشتی گرمخانه می‌گوید: افرادی که اینجا زندگی می‌کنند به دلیل رفت ‌و آمد به محیط‌های آلوده و زباله گردی نیاز دارند که مرتب حمام کنند؛ اینجا ۷ دوش حمام دارد، اما متصدی گرمخانه اجازه هر روز حمام رفتن را نمی‌دهد. وحید علی ضمیر می‌افزاید: وضعیت گرمخانه همدان ازنظر امکانات بهداشتی، فضای خواب، غذای گرم و صبحانه هم نسبت به گذشته بسیار بهتر شده و در طول سال و فصل گرم و سرد فعال است. وی اعلام می‌کند: سال گذشته و پس از انعکاس مشکلات گرمخانه همدان در «تسنیم»، مکاتبه‌ای با دانشگاه علوم پزشکی برای بررسی وضعیت بهداشت گرمخانه همدان و پایش سلامت ساکنانش انجام دادیم که یک مرحله بازدید کردند، اما دیگر نیامدند و سرکشی و مرتب و دوره‌ای ندارند.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حسین بختیاری روز چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: چند سال پیش گرم خانه آقایان متشکل از ۲۰ تخت و امکانات بهداشتی با اعطای وعده شام و صبحانه واقع در خیابان قائم مقام اراک فعال بود که اکنون تعطیل شده است. وی ادامه داد: در حال حاضر در قسمت گرم خانه بانوان، یک سازمان مردم نهاد مربوط به امور کودکان کار مستقر است و گرم خانه آقایان در خیابان قائم مقام را نیز با تمامی امکانات ساماندهی خواهیم کرد. فرماندار اراک اظهار کرد: با حمایت سازمان‌های مردم نهاد، دانشگاه علوم پزشکی در امر درمان معتادین و مراکز درمانی ترک اعتیاد امسال تقریبا مشکل از بین رفتن معتادین کارتن خواب را مانند سال‌های گذشته شاهد نیستیم. بختیاری گفت: به منظور رسیدگی به این افراد تمامی مسئولین استان پای کار هستند و هیچ بیمار معتاد و کارتن خوابی در ایام سرد بیرون از گرمخانه‌ها نمی‌ماند و اگر موردی از وجود معتادین در فضای شهر در سرما مشاهده شد، به فرمانداری اطلاع رسانی گردد تا فورا موضوع پیگیری شود.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/مرکزی استاندار مرکزی کفت: امروز بحث اعتیاد و مواد مخدر از یک آسیب اجتماعی در حال تبدیل شدن به معضل امنیتی است و هر لحظه ماموران مبارزه در این عرصه در معرض تهدید هستند. وی تاکید کرد: ایران از جانب کشورهای اطراف خود از محل مواد مخدر درگیر تهدید است. اگر سیاست‌های مقابله‌ای و مبارزه‌ای صورت نگرفته بود امروز تعداد معتادان زنان اسیب پذیر و زندانیان و … بیشتر بود. استاندار مرکزی اضافه کرد: امروز بحث اعتیاد و مواد مخدر از یک آسیب اجتماعی در حال تبدیل شدن به معضل امنیتی است و هر لحظه ماموران مبارزه در این عرصه در معرض تهدید هستند. امسال بخشی از گرمخانه که ویژه بانوان بود به کانون آرامش کودکان کار اختصاص یافت، اما گرمخانه آقایان اماده پذیرش معتادان در فصل سرد سال است.
همشهریهمشهری2 هفته قبل
با آنکه دسترسی به سرویس‌های بهداشتی از سال ۲۰۰۰ بهبود پیدا کرده است، اما برای رسیدن به هدف جهانی سال ۲۰۳۰ باید این کار سرعت بگیرد. از هر ۱۰کشوری که حداقل ۵درصد جمعیت آنها به سیستم‌های فاضلاب بهداشتی دسترسی ندارند، فقط یکی به سمت هدف سال ۲۰۳۰ قدم برمی‌دارد. ایران ۹۰٪ ۹۰درصد مردم ایران در سال ۲۰۱۵ به سرویس‌های بهداشتی دسترسی داشته‌اند. کشورهایی با کمترین سرانه تعداد توالت درصد جمعیتی که به سرویس‌های بهداشتی دسترسی دارنداریتره ۱۵٫۷درصدنیجریه ۱۰٫۹درصدچاد ۱۲٫۱درصدغنا ۱۴٫۹درصدکونگو ۱۵درصدتانزانیا ۱۵٫۶درصدماداگاسکار ۱۲درصدتوگو ۱۱٫۶درصدلیبریا۱۶٫۹درصدسیرالئون ۱۳٫۳درصدتعداد افرادی که موبایل دارند از تعداد افرادی که به توالت دسترسی دارند، بیشتر است. وضعیت این کشور از نظر تعداد افرادی که در خانه‌شان توالت ندارند، از همه کشورهای دنیا بدتر است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 هفته قبل
با آنکه دسترسی به سرویس‌های بهداشتی از سال ۲۰۰۰ بهبود پیدا کرده است، اما برای رسیدن به هدف جهانی سال ۲۰۳۰ باید این کار سرعت بگیرد. از هر ۱۰کشوری که حداقل ۵درصد جمعیت آنها به سیستم‌های فاضلاب بهداشتی دسترسی ندارند، فقط یکی به سمت هدف سال ۲۰۳۰ قدم برمی‌دارد. ایران ۹۰٪ ۹۰درصد مردم ایران در سال ۲۰۱۵ به سرویس‌های بهداشتی دسترسی داشته‌اند. کشورهایی با کمترین سرانه تعداد توالتدرصد جمعیتی که به سرویس‌های بهداشتی دسترسی دارنداریتره ۱۵٫۷درصدنیجریه ۱۰٫۹درصدچاد ۱۲٫۱درصدغنا ۱۴٫۹درصدکونگو ۱۵درصدتانزانیا ۱۵٫۶درصدماداگاسکار ۱۲درصدتوگو ۱۱٫۶درصدلیبریا۱۶٫۹درصدسیرالئون ۱۳٫۳درصدتعداد افرادی که موبایل دارند از تعداد افرادی که به توالت دسترسی دارند، بیشتر است. وضعیت این کشور از نظر تعداد افرادی که در خانه‌شان توالت ندارند، از همه کشورهای دنیا بدتر است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 هفته قبل
منظور از بهداشت باروری چیست و چرا آگاهی از آن، به‌ویژه برای خانم‌ها مهم است؟ بهداشت در هر زمینه‌ای موضوعی مهم بوده و باید به آن توجه ویژه‌ای شود. بهداشت باروری نیز همان‌طور که از نام آن مشخص است از موضوعات مهم بوده و زوجین باید قبل از اقدام به باروری در این مورد اطلاعات لازم را کسب کنند. گسترش بهداشت باروری و پرداختن به ابعاد مختلف آن از گام‌های اساسی در تأمین سلامت جامعه و خانواده با محوریت سلامت زنان است. به‌علاوه نگاه مسؤولانه به نیازهای جنسی خود، حقوق جنسی زنان و نیز مشارکت مردان در سلامت باروری، سلامت دوران یائسگی، بهداشت سالمندان و روابط متقابل احترام‌آمیز و به طور کلی ارتقای سطح سلامت تمام زنان و مردان در این حوزه مورد توجه قرار می‌گیرد. تغذیه چه نقشی در سلامت باروری خانم‌ها دارد؟ پیروی از رژیم غذایی متعادل، عامل مهمی در حفظ سلامت باروری است.
همشهریهمشهری3 هفته قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، نگار گرامی نماینده برنامه جهانی غذا در ایران، با اشاره به این‌که این برنامه سال ۱۳۴۲ راه‌اندازی شد و نخستین برنامه آن در زلزله بویین‌زهرا در ایران کلید خورد، گفت: برنامه جدی این سازمان امداد غذایی است. گرامی همچنین در خصوص نحوه رسیدگی به وضعیت بهداشت و درمان پناهجویان به خصوص زنان، گفت: ۳۰ هزار پناهنده تحت پوشش برنامه جهانی غذا هستند که نیمی از جمعیت آنان را زنان تشکیل می‌دهند و در میان آنان ۳ هزار دختر و ۳۲۰۰ پسر دانش‌آموز وجود دارند و در ۲۰ میهمان‌شهر روزگار می‌گذرانند. با وجود این‌که بهداشت و درمان در برنامه‌های سازمان جهانی غذا گنجانده نشده است، برای این افراد از جانب دولت امکانات بهداشتی فراهم شده است. گرامی با بیان این‌که این کار در ۸۰ کشور صورت می‌گیرد، درباره پایش و آمایش این افراد هم توضیح داد: برنامه جهانی غذا آژانسی است که در صورت نیاز، به پناهندگان کمک و امدادرسانی می‌کند؛ پناهندگانی که قانونی وارد کشور شده و کارت اقامت دارند. پذیرش آنان در ایران به این صورت است که شریک‌های اجرایی ما، یعنی وزارت کشور و اداره اتباع و امور کشورهای خارجی، آنها را معرفی می‌کنند.
سلامت نیوزسلامت نیوز3 هفته قبل
نگار گرامی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به این که برنامه جهانی غذا در سال ۱۳۴۲ تاسیس شد و نخستین برنامه آن در زلزله بویین زهرا در ایران کلید خورد، افزود: برنامه جدی این سازمان امداد غذایی است. در ایران سبد غذایی که سی سال ارایه می‌کردیم، متشکل از آرد، برنج، روغن، شکر و حبوبات بود اما در مورد زنان پناهجو که در «میهمان شهرها» روزگار می‌گذرانند و بیشتر آنان سرپرست خانواده هستند، برنامه‌های معیشتی دیگری به صورت پیگیر دنبال می‌شود. وی با تاکید بر این که اکثر ذینفعان پروژه‌های معیشتی ما زنان هستند چرا که امکان ارتزاق برایشان کم است، یادآور شد: در قالب کارگاه‌های خیاطی و کارهای دستی که بتوانند کار کنند و به معیشت خانواده کمک کنند ما این امکان را برایشان فراهم کردیم. ضمن این که به آنان آموزش‌های لازم داده‌ایم تا داخل خانه‌های بهداشت، مسائل مختلف بهداشت باروری، عمومی، زایمان سالم و ایمن را آموزش دهند. پذیرش آنان به این صورت است که شریک اجرایی ما که وزارت کشور و اداره اتباع و امور کشورهای خارجی هستند، آنان را معرفی می‌کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 هفته قبل
هر مشکل و مصیبتی در زندگی، به تناسب ناخوشایندی‌اش، روان انسان را در تنگنا قرار می‌دهد و موجب بروز فشار روانی می‌شود. کدام استان‌ها بیشترین و کمترین آمار نزاع را داشته‌اند؟ براساس آمار سازمان پزشکی قانونی کشور، استان تهران با ۵۴ هزار و ۹۸۱ مصدوم ناشی از نزاع در صدر استان‌های کشور قرار داشته است. از سوی دیگر استان ایلام با ثبت یک هزار و ۵۱۳ نفر مصدوم بر اثر نزاع در صدر آرام‌ترین استان‌های کشور قرار داشته‌اند. البته آمارگیری بر اساس تعداد پرونده‌های قضایی و مراجعان به مراکز پزشکی نمی‌تواند معیار دقیقی برای اعلام خشن‌ترین و آرام‌ترین استان‌های کشور باشد، بلکه باید در این بررسی جمعیت استان‌ها هم لحاظ شود. این عوامل می‌تواند بر میزان امید به زندگی افراد نیز اثر بگذارد.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 هفته قبل
میکائیل شهرستانی بازیگر و کارگردان تئاتر معتقد است که توجه به فیلم مستند باعث رشد سینمای داستانی می‌شود. به گزارش قدس آنلاین به نقل از سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، شهرستانی که به تازگی ساخت اولین مستند خود «خانه هراکلس» را به پایان رسانده است، عنوان کرد: سینمای مستند، سینمای مهجوری است و برگزاری جشنواره سینماحقیقت گامی رو به جلو و راهی برای برون‌رفت مستند از این موقعیت است. شهرستانی درباره‌ ارتباط بدنه سینما با مستند اظهار کرد: سینمای مستند می‌تواند شناخت عمیقی به تمام بدنه سینما و سینمای داستانی بدهد. این مدرس تئاتر ادامه داد: «غار کرفتو» با توجه به قدمت و رازهای مگویی که داشت برای ساخت مستند به نظرم مناسب‌تر آمد و من را برای ساخت مستند بیشتر علاقه‌مند کرد چرا که مردم با تماشای این مستند، با این مکان خارق‌العاده آشنا می‌شوند و دیر یا زود برای دیدن آن اقدام می‌کنند. کارگردان مستند «خانه هراکلس» گفت: غار کرفتو در استان کردستان و در نزدیکی شهر دیوان‌دره، یکی از فقیرترین شهرهای کردستان واقع شده است.
نامه‌نیورنامه‌نیور3 هفته قبل
وی درخصوص ارائه گزارش دوره‌ای جمهوری اسلامی ایران در شورای حقوق بشر، تصریح کرد: گزارش ایران یک گزارش بسیار حرفه‌ای بود. ستاد حقوق بشر ستادی است که رأس آن رئیس قوه قضاییه است، ولی ستاد کاملأ فراقوه‌ای است؛ از جمله پنج وزیر، رئیس نیروی انتظامی و نهادهای مختلف حکومتی در آن عضو هستند. وی در ادامه با تأکید بر اینکه حقوق بشر کالای غربی نیست، بیان کرد: غربی‌ها لیاقت پرچمداری حقوق بشر را ندارند. دبیر ستاد حقوق بشر افزود: تجربه مردم سالاری جمهوری اسلامی ایران تجربه بسیار جالب مدنی است. دبیر ستاد حقوق بشر تصریح کرد: این گام‌هایی که ما برداشته‌ایم اگر جدی باشد نباید قابل بازگشت باشد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
اعتبارات لازم برای جبران خسارت‌های زلزله استان آذربایجان شرقی تصویب شدهیئت وزیران در جلسه امروز خود با اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت برای جبران خسارت و بازسازی بخش‌های آسیب دیده ناشی از زلزله در استان آذربایجان شرقی موافقت کردند. وزیر کشور گفت: اگر ساختارهای ما دچار تناقض یا چندگانگی شوند یقینا نمی‌توانیم به اهداف مورد نظر خود در جامعه دست پیدا کنیم. رئیس‌جمهور گفت: به وزیر کشور و ستاد بحران دستور می‌دهم که شرایط اجاره خانه یا اتاق را برای مردم زلزله‌زده استان آذربایجان شرقی فراهم کنند؛ پرداخت اجاره‌بها آن‌ها را دولت برعهده می‌گیرد. استاندار آذربایجان شرقی: از نظر اسکان اضطراری خانوارهای زلزله‌زده مشکلی نداریماستاندار آذربایجان شرقی گفت: از نظر اسکان اضطراری خانوارهای زلزله زده مشکلی نداریم و کم کم به سمت اسکان موقت می‌رویم و بعد بازسازی‌ها شروع می‌شود. استاندار آذربایجان شرقی گفت: از نظر اسکان اضطراری خانوارهای زلزله زده مشکلی نداریم و کم کم به سمت اسکان موقت می‌رویم و بعد بازسازی‌ها شروع می‌شود.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، یکی از مهم‌ترین مشکلات در حوزه ساماندهی سواحل استان گیلان عدم پرداخت حقوق مکفی به ناجیان غریق و به تبع آن کاهش تعداد آنها است و در این میان معضل بدهی‌های چشمگیر به این افراد ساماندهی سواحل این استان را با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو کرده است. سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان عصر امروز در جلسه ستاد ساماندهی سواحل گیلان در رشت با بیان اینکه مدیریت سواحل از سال ۷۰ به بعد شکل جدیدی به خود گرفته است اظهار داشت: نیروی انتظامی برای جلوگیری از ایجاد مشکلات اخلاقی در سواحل استان گیلان پا به عرصه گذاشت و همین امر موجب شد تا مدیران سطوح مختلف نیز وارد کار شوند. قاسم‌نژاد به حقوق ناکافی ناجیان غریق و تاثیر آن در عدم پیشرفت طرح‌های ساماندهی سواحل گیلان اشاره و تصریح کرد: بخش زیادی از فضای سواحل گیلان خالی از طرح است و بایستی با سیاست‌گذاری، اشخاص حقوقی و بخش خصوصی را که تعامل خوبی با دستگاه‌های مربوطه دارند وارد کار کنیم. وی با بیان اینکه ورود سرمایه‌گذاران به طرح‌های ساماندهی سواحل گیلان بدون همکاری مدیران دولتی امکان‌پذیر نیست خاطرنشان کرد: امسال میزان غرق‌شدگان در سواحل استان گیلان ۷ درصد نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده است و این امر با همکاری تمام مسئولان به‌ویژه فرمانداران شهرستان‌ها میسر شده است. مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان نیز در این جلسه بیان داشت: ۲۷۰ کیلومتر سواحل استان گیلان می‌تواند ظرفیت خوبی برای توسعه گیلان داشته باشد و بسیاری از مسائل مربوط به حوزه اقتصاد و اشتغال را برطرف کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
لاریجانی درباره نحوه و مکانیزم یو پی آر، گفت: در این مکانیزم هر کشوری باید گزارش مکتوبی را ارائه دهد که در کشورش در زمینه حقوق بشر چه اقداماتی را انجام داده است، شورای حقوق بشر هر فصلی یک جلسه دارد و در این جلسات هر بار نوبت بررسی حقوق بشر چند کشور می‌شود. وی درخصوص ارائه گزارش دوره‌ای جمهوری اسلامی ایران در شورای حقوق بشر، تصریح کرد: گزارش ایران یک گزارش بسیار حرفه‌ای بود. حدود ۱۱۸ کشور توصیه کردند، ۷ کشور تفاوت بین توصیه و فحش را نمی‌دانستند! وی در ادامه با تأکید بر اینکه حقوق بشر کالای غربی نیست، بیان کرد: غربی‌ها لیاقت پرچمداری حقوق بشر را ندارند. وی گفت: مکانیزم ماشه، تهدید بد و زشتی است البته ما نیز باید مقداری خودمان را سرزنش کنیم که چرا این مکانیزم را قبول کردیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 هفته قبل
وی درخصوص ارائه گزارش دوره‌ای جمهوری اسلامی ایران در شورای حقوق بشر، تصریح کرد: گزارش ایران یک گزارش بسیار حرفه‌ای بود. حدود ۱۱۸ کشور توصیه کردند، ۷ کشور تفاوت بین توصیه و فحش را نمی‌دانستند! وی در ادامه با تأکید بر اینکه حقوق بشر کالای غربی نیست، بیان کرد: غربی‌ها لیاقت پرچمداری حقوق بشر را ندارند. دبیر ستاد حقوق بشر تصریح کرد: این گام‌هایی که ما برداشته‌ایم اگر جدی باشد نباید قابل بازگشت باشد. اگر مکانیزم ماشه راه بیفتد ممکن است راهبرد هسته‌ای مان را کاملا تغییر دهیم و باید به وضع صفر صفر بازگردیم.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

چهل سالگی انقلاب