انتخابات

انتخابات

مهرمهر46 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، امیر شجاعان رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار وزارت کشور و رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور گفت: خط مونتاژ نهایی و آماده سازی دستگاه‌های احراز هویت الکترونیک رای دهندگان برای انتخابات دوم اسفند ماه، امروز با حضور معاون سیاسی وزیر و رئیس ستاد انتخابات کشور افتتاح شد. وی در همین راستا اشاره کرد: تست کنترل کیفیت، باتری گذاری، نصب سیم کارت و کارت حافظه، نصب سیستم عامل و نرم افزارهای مربوطه از جمله اقداماتی است که در این مرحله انجام می‌شود. مهندس امیر شجاعان افزود: هر دستگاه پس نصب از برنامه‌های موردنیاز، کنترل کیفیت و تست‌های نهایی در کیف مخصوص قرار داده شده و پلمپ می‌شود. وی با بیان اعمال استانداردهای کیفی در روند آماده سازی هر یک از دستگاه‌ها، افزود: علاوه بر این که به ازای تمامی شعب اخذ رای دستگاه تهیه خواهد شد، تعدادی دستگاه نیز به عنوان ذخیره جهت استفاده در صورت بروز اشکال یا نیاز به تعویض، تهیه خواهد شد. با استفاده از این روش از استفاده از کارت ملی جعلی و یا مربوط به متوفیان و همچنین دو یا چندبار رای دادن هر فرد، جلوگیری خواهد شد.
تسنیمتسنیم50 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از تهران، ‎علی اصغر قهرمانی، وکیل الیاس قالیباف، در رابطه با ادعای یاشار سلطانی درباره تراکم فروشی در مدرسه شمس الشموس گفت: این فرد به یک موضوع تکراری پرداخته است. ‎وی افزود: البته یاشار سلطانی مهم نیست بلکه افرادی در پشت این ادعا هستند که این ادعاهای کذب و اسناد سوخته را در اختیار وی قرار می‌دهند. جعفری دولت آبادی گفته بود: یاشار سلطانی در جریان تحقیقات پذیرفته است که شیوه‌های دیگری برای اطلاع‌رسانی وجود داشته که می‌توانسته بدون آن که مرتکب جرم یا هتک آبروی فردی شود، به آن‌ها تمسک جوید. به موجب این تحقیقات، یاشار سلطانی نیز پذیرفته است که نامه را قبل از انتشار در اختیار افرادی از جمله حناچی معاون وزیر مسکن و خبرنگار حوزه شورای شهر روزنامه شرق قرار داده است. گفتنی است؛ پیش از این سلطانی به حبس محکوم شده بود.

افتتاح خط آماده سازی نهایی تجهیزات احراز هویت الکترونیک رای‌دهندگان

10+
صدا و سیماصدا و سیما57 دقیقه قبل
صدا و سیماصدا و سیما57 دقیقه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان؛ آدام شیف رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان و رئیس گروه تحقیقات مجلس نمایندگان آمریکا در روند استیضاح ترامپ، پس از پایان دفاعیت پت سیپولونی مشاور حقوقی ارشد کاخ سفید در جلسه امروز استیضاح، در نشستی خبری حضور یافت و گفت: مطالبی که تیم (وکلای مدافع) رئیس جمهور ارائه کرد برای من خیلی جالب بود. نکته جالب این است که آن‌ها ساختار اصلی استیضاح ما را زیر سئوال نبردند یعنی اصلا این مسئله را زیر سوال نبردند که رئیس جمهور از یک کشور خارجی خواسته است تا در انتخابات ما مداخله کند و به آن‌ها (جمهوریخواهان) کمک کند تا در انتخابات تقلب کند. وی افزود: به نظر من وقتی که آن‌ها این استدلال را زیر سوال نبرده‌اند معنی اش اذعان به این مسئله است که حقایق کاملا آشکار است و رئیس جمهور (ترامپ) از اوکراین دعوت کرد که در انتخابات ما مداخله کند تا (اوکراین) و به آن‌ها (تیم ترامپ) کمک کند که برضد جو بایدن دست به تقلب و فریبکاری بزنند. این موضوع هم در جریان ارائه استدلال‌های ما زیر سوال نرفت و هم آن‌ها (تیم حقوقی کاخ سفید) در جلسه امروز آن را زیر سئوال نبردند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- تصمیم دونالد ترامپ مبنی بر انتشار معامله به اصطلاح صلح موسوم به معامله قرن، سبب شد تا بار دیگر اظهارنظرها در مورد پیامدهای این طرح از پیش مرده مطرح شوند. آن چه که خبر انتشار معامله قرن را با اهمیت‌تر از گذشته می‌کند، هدف سیاسی نهفته در این اقدام است؛ کمک به بقای نتانیاهو در قدرت. در واقع عمق اختلاف نظر و دودستگی در میان صهیونیست‌ها در این مورد، یکی از علل عمده درونی شکست معامله قرن است. در واقع تصمیم ترامپ مبنی بر انتشار معامله قرن در پی آن رخ داد که گانتز اعلام کرد کرانه رود اردن را در صورت رسیدن به سمت نخست وزیری به اراضی اشغالی خواهد افزود. بحران کابینه تاکنون خسارات عمده‌ای را به اراضی اشغالی وارد کرده و موجی از هرج و مرج‌ها را به راه انداخته است.
فراروفرارو1 ساعت قبل
به گزارش ایرنا؛ محمد رضا باهنر روز شنبه در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین خاطر نشان کرد: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات خواست جامعه اسلامی مهندسین است. دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه بسیاری از افراد رد صلاحیت شده، معتقد به اسلام، نظام و رهبری هستند، از همه دلسوزان نظام خواست برای تجدید نظر در تایید صلاحیت‌ها تلاش کنند. باهنر به شهادت سردار سلیمانی توسط آمریکا اشاره کرد و افزود: شهادت سردار سلیمانی با اینکه غم بزرگی برای ملت‌های دنیا ایجاد کرد اما این موضوع، تحقق یک آرزوی دیرینه سردار بود. باهنر با بیان این موضوع که کرمان ظرفیت این میزان جمعیت را نداشت، خاطرنشان کرد: اگر تشییع سردار سلیمانی در کرمان بهتر مدیریت می‌شد شاید با اتفاقات ناگوار همراه نمی‌شد. وی، سردار سلیمانی را شیر میدان نبرد عنوان کرد و گفت: وقتی سردار سلیمانی کنار فرزندان شهیدان می‌نشست، قلبش می‌تپید اما دیپلماتی قدرتمند بود که در یک دیدار، همه چیز را تغییر می‌داد و شرایط را متحول می‌کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
به گزارش مشرق، تا یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی فقط ۲۷ روز دیگر زمان باقی مانده است و دو جناح اصلی کشور مشغول بستن لیست‌های انتخاباتی و رایزنی با مجموعه‌های مختلف هستند. اصلاح‌طلبان اما می‌گویند که برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس افراد شاخص خود را از دست داده‌اند و نمی‌توانند در سطح لایه نخست، کاندیدا معرفی کنند. احمد شریف دبیرکل حزب همبستگی دانش آموختگان ایران اسلامی (هدا) و عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان، در همین باره از رایزنی محمدرضا عارف رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با علی لاریجانی رئیس مجلس فعلی، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه و محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور خبر داد. شریف در پاسخ به این پرسش که آیا کواکبیان و محجوب (دبیران کل حزب مردم سالاری و خانه کارگر) نیز مشغول رایزنی با شورای نگهبان هستند، گفت: خیر، خود شخص آقای عارف ورود پیدا کرده بلکه بتواند کاری کند. عضو شورای عالی اصلاح‌طلبان تاکید کرد: همه چشم‌ها را به ۱۱ بهمن دوخته‌ایم که نتایج بررسی‌ها به اعتراضات اعلام و مشخص شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
وقتی ایران وارد برجام شد هزینه بسیار سنگینی را پرداخت کرد و امتیازاتی را داد. این کارشناس درباره اینکه چقدر احتمال دارد توافقی جدید جایگزین برجام شود گفت: برجام جدید قطعا مطلوب ایران نخواهد بود. از طرف دیگر مکانیسم ماشه به معنای پایان دیپلماسی هم نخواهد بود. بر این اساس برجام هم می‌تواند باشد هم می‌تواند پایان یابد و با توافقی جدید جازیگزین گردد. ممکن است سناریوهای مختلفی رقم بخورد که برای برای طرفین به خصوص ایران و آمریکا ماهیت برد - برد داشته باشد.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ رئیس ستاد انتخابات کشور در نامه‌ای به سردار وحید مجید رئیس پلیس سایبری کشور (فتا) با اشاره به اینکه تا زمان برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای مجلس خبرگان (دوم اسفندماه ۱۳۹۸) کمتر از یک ماه باقی مانده است، اظهار کرد: در این شرایط، متأسفانه سوءاستفاده‌ها و تخلفاتی با رویکرد اقتصادی و مالی از محمل انتخابات و فضای سیاسی- انتخاباتی کشور صورت می‌پذیرد که در این ایام، افزایش قابل توجهی نیز یافته است. جمال عرف درخصوص مصادیق این سوءاستفاده‌ها با اشاره به راه اندازی و فعال سازی کانال‌ها و صفحات مختلف در پیام رسان‌ها از جمله تلگرام، جهت کلاهبرداری‌ها و سوءاستفاده‌های مالی و اقدامات مشکوک گفت: این موارد عمدتا نیز با نام «انتخابات مجلس» و حتی بعضا با جعل عنوان «ستاد انتخابات کشور» صورت می‌پذیرد. رئیس ستاد انتخابات کشور در همین راستا و مبتنی بر ضرورت رعایت تمامی ابعاد قانونی در برگزاری انتخابات و اهمیت مقابله با هر نوع اقدام مجرمانه و سوءاستفاده از عرصه انتخابات، اقدام فوری پلیس فتا برای بررسی همه ابعاد و زوایای این موضوع و برخورد قانونی مؤثر با هر گونه تخلف و ارتکاب جرم بر بستر انتخابات در فضای مجازی را مورد تأکید قرار داد.
مهرمهر1 ساعت قبل
وی عنوان کرد: جشن‌های سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باید با همکاری همه مردم و مسئولان برگزار شود تا شاهد وحدت و همبستگی ملی باشیم. وی ادامه داد: برنامه‌ریزی در دهه فجر باید به گونه‌ای باشد که با محوریت مردم انجام شود و زمینه نقش‌آفرینی و حضور جوانان در این برنامه‌ها فراهم شود. طالبی بیان کرد: با توجه به نزدیکی انتخابات، برنامه‌های دهه فجر باید زمینه حضوری بانشاط، امیدبخش و وحدت آفرین را در این عرصه فراهم کند. وی خاطرنشان کرد: پاسداشت جشن‌های سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی یک وظیفه بزرگ ملی و انقلابی است و باید همه مردم همکاری کنند. به گزارش مهر، در این مراسم که با حضور اعضای کمیته‌های ستاد دهه فجر برگزار شد، رؤسای کمیته‌های مختلف به ارائه گزارشی از برنامه‌های خود پرداختند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ساعت قبل
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، امیر شجاعان رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار وزارت کشور و رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور گفت: خط مونتاژ نهایی و آماده سازی دستگاه‌های احراز هویت الکترونیک رای دهندگان برای انتخابات دوم اسفند ماه، امروز با حضور معاون سیاسی وزیر و رئیس ستاد انتخابات کشور افتتاح شد. مهندس شجاعان با اشاره به بازدید رئیس ستاد انتخابات کشور از فرآیند مونتاژ و آماده سازی دستگاه‌های احراز هویت گفت: در این خط تولید، تجهیزات در مرحله نهایی مونتاژ بوده و اطلاعاتی مانند سیستم عامل و نرم افزار‌ها مورد نیاز شعبه و همچنین بانک اطلاعات ثبت احوال به صورت آفلاین نصب می‌شود. وی در همین راستا اشاره کرد: تست کنترل کیفیت، باتری گذاری، نصب سیم کارت و کارت حافظه، نصب سیستم عامل و نرم افزار‌های مربوطه از جمله اقداماتی است که در این مرحله انجام می‌شود. مهندس امیر شجاعان افزود: هر دستگاه پس نصب از برنامه‌های موردنیاز، کنترل کیفیت و تست‌های نهایی در کیف مخصوص قرار داده شده و پلمپ می‌شود. بیشتر بخوانیدتأکید بر برخورد با کلاهبرداری به بهانه انتخابات در فضای مجازیانتهای پیام/
ایمناایمنا1 ساعت قبل
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با این توصیه که «بزرگان اصولگرا به لیست واحد برسند»، افزود: اصولگرایان با رسیدن به لیست واحد در جهت تحزب و رقابت سیاسی و در مسیر ارتقای دموکراسی حرکت کنند. ما در اردوگاه اصلاح طلبان انسجام بیشتری داریم. این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: فکر می‌کنم انتخابات پرشوری را شاهد خواهیم بود. معتقدم تمام اقشار مردم پای صندوق‌های رأی خواهند رفت و انتخابات از شور و شوق خاصی برخوردار خواهد بود. عضو شورای عالی اصلاح‌طلبان تاکید کرد: همه چشم‌ها را به ۱۱ بهمن دوخته‌ایم که نتایج بررسی‌ها به اعتراضات اعلام و مشخص شود.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور از افتتاح خط مونتاژ نهایی و آماده‌سازی دستگاه‌های احراز هویت الکترونیک رای‌دهندگان برای انتخابات دوم اسفندماه خبر داد. به گزارش ایسنا، امیر شجاعان با اشاره به بازدید امروز رئیس ستاد انتخابات کشور از فرآیند مونتاژ و آماده‌سازی دستگاه‌های احراز هویت گفت: در این خط تولید، تجهیزات در مرحله نهایی مونتاژ بوده و اطلاعاتی مانند سیستم عامل و نرم افزارها مورد نیاز شعبه و همچنین بانک اطلاعات ثبت احوال به صورت آفلاین نصب می‌شود. وی در همین راستا اشاره کرد: تست کنترل کیفیت، باتری گذاری، نصب سیم کارت و کارت حافظه، نصب سیستم عامل و نرم افزارهای مربوطه از جمله اقداماتی است که در این مرحله انجام می‌شود. هر دستگاه پس نصب از برنامه‌های موردنیاز، کنترل کیفیت و تست‌های نهایی در کیف مخصوص قرار داده شده و پلمپ می‌شود. براساس این گزارش، تولید دستگاه احراز هویت الکترونیک در راستای تحقق بخشی از فرایند الکترونیکی شدن انتخابات است که با تایید شورای نگهبان، توسط وزارت کشور اجرایی شده و برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ایرناایرنا1 ساعت قبل
رییس جمهوری آمریکا بامداد جمعه گفت که پیش از دیدار با بنیامین نتانیاهو نخست‌ وزیر رژیم صهیونیستی در روز سه‌شنبه از معامله قرن رونمایی خواهد کرد. به نوشته روزنامه تایمز اسرائیل، تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که معامله قرن «حاکمیت کامل» این رژیم بر سراسر شهر قدس و الحاق همه شهرک‌‌های یهودی‌نشین در کرانه باختری را به رسمیت می‌شناسد. براین اساس، طرح معامله قرن هیچ حقی را برای بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمینشان قایل نیست و تنها به بازگشت شمار ناچیزی از فلسطینیان اکتفا کرده است. کارشناسان و تحلیلگران معامله قرن را «سخاوتمندانه‌ترین پیشنهادی» دانسته است که تاکنون از سوی آمریکا به رژیم صهیونیستی ارایه شده و حقوق چندانی را برای فلسطینیان در نظر نگرفته است. پیش‌تر به دنبال مطرح شدن طرح معامله قرن اعتراض زیادی در کشورهای مختلف جهان از جمله کشورهای عربی علیه آن مطرح شد.
ایلناایلنا1 ساعت قبل
یک فعال سیاسی اصولگرا تاکید کرد: حزب باید آگاهی دهد نه اینکه آگهی صادر کند. حزب قدرت را به وجود می‌آورد. درنتیجه تشکیل حزب برای ایجاد جمع قدرتمند از مقدمات واجب احکام واجب اسلامی است. تقوی یادآور شد: هدف حزب اسلامی عدالت و احسان است. حزب باید آگاهی دهد نه اینکه آگهی صادر کند.
فراروفرارو1 ساعت قبل
رئیس ستاد انتخابات کشور از رئیس پلیس فتا خواست تا با کلاهبرداری‌ها و سوءاستفاده‌های مالی مشکوک که عمدتا با نام «انتخابات مجلس» و حتی با جعل عنوان «ستاد انتخابات کشور» صورت می‌پذیرد، برخورد کنند. به گزارش ایسنا، جمال عرف در نامه‌ای به سردار وحید مجید رئیس پلیس سایبری کشور (فتا) ضمن اشاره به اینکه تا زمان برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میاندوره‌ای مجلس خبرگان (دوم اسفندماه ۱۳۹۸) کمتر از یک ماه باقی مانده است، نوشت: در این شرایط، متأسفانه سوءاستفاده‌ها و تخلفاتی با رویکرد اقتصادی و مالی از محمل انتخابات و فضای سیاسی - انتخاباتی کشور صورت می‌پذیرد که در این ایام، افزایش قابل توجهی نیز یافته است. وی در خصوص مصادیق این سوءاستفاده‌ها با اشاره به راه‌اندازی و فعال‌سازی کانال‌ها و صفحات مختلف در پیام‌رسان‌ها از جمله تلگرام جهت کلاهبرداری‌ها و سوءاستفاده‌های مالی و اقدامات مشکوک نوشت: این موارد عمدتا نیز با نام «انتخابات مجلس» و حتی بعضا با جعل عنوان «ستاد انتخابات کشور» صورت می‌پذیرد. رئیس ستاد انتخابات کشور در همین راستا و مبتنی بر ضرورت رعایت تمامی ابعاد قانونی در برگزاری انتخابات و اهمیت مقابله با هر نوع اقدام مجرمانه و سوءاستفاده از عرصه انتخابات، اقدام فوری پلیس فتا برای بررسی همه ابعاد و زوایای این موضوع و برخورد قانونی مؤثر با هر گونه تخلف و ارتکاب جرم بر بستر انتخابات در فضای مجازی را مورد تأکید قرار داد.
ایلناایلنا1 ساعت قبل
مشاور کاخ سفید گفت که تلاش دموکرات‌ها برای کنار گذاشتن رئیس دولت در سالی که بناست شاهد انتخابات سراسری باشد، «بسیار خطرناک است.» به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «پت سیپولون»، مشاور کاخ سفید، امروز -شنبه- در جلسه استیضاح «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا در سنا گفت که تلاش دموکرات‌ها برای کنار گذاشتن رئیس دولت در سالی که بناست شاهد انتخابات سراسری باشد، «بسیار خطرناک است.» وی طی سخنرانی خود در جمع سناتورهای کنگره گفت که آن‌ها در صورت دادن رای مثبت به اخراج ترامپ از کاخ سفید، مانع از آن خواهند شد که رای‌دهندگان آمریکایی بتوانند در روز انتخابات نظر خود را ارائه کند. رئیس تیم حقوقی ترامپ در دادگاه سنا گفت: «در تمامی حرف‌هایی که درباره مداخله در روند انتخابات گفته می‌شود، نکته اینجاست که این دموکرات‌ها هستند که تلاش دارند به جدی‌ترین شکل در تاریخ آمریکا در انتخابات دخالت کنند.»
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس یک نظرسنجی که به صورت مشترک توسط روزنامه «نیویورک تایمز» و مؤسسه افکارسنجی «سینا کالج» در میان شرکت کنندگان احتمالی در مجمع حزبی دموکرات‌ها انجام گرفت، برنی سندرز حمایت ۲۵ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی در ایالت کلیدی «آیووا» را کسب کرده است. بر اساس نتیجه کسب شده در این نظرسنجی، «پیت بوته‌جج» با ۱۸ درصد و «جو بایدن» با ۱۷ درصد در رده‌های دوم و سوم ایالت قرار دارند. «الیزابت وارن» هم که در نظرسنجی پیش با کسب ۲۲ درصد در صدر رقابت آیووا قرار داشت، در نظرسنجی تازه تنها ۱۵ درصد را کسب کرده و در رتبه چهارم قرار گرفته است. گفتنی است، ایالت «آیووا» به عنوان اولین ایالتی که مجمع انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها در آن برگزار می‌شود، برای نامزدها از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار است. شایان ذکر است، تا برگزاری مجمع انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها در آیووا تنها ۸ روز زمان باقی مانده است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، جمال عرف در نامه‌ای به سردار وحید مجید رئیس پلیس سایبری کشور (فتا) ضمن اشاره به اینکه تا زمان برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میاندوره‌ای مجلس خبرگان (دوم اسفندماه ۱۳۹۸) کمتر از یک ماه باقی مانده است، نوشت: در این شرایط، متأسفانه سوءاستفاده‌ها و تخلفاتی با رویکرد اقتصادی و مالی از محمل انتخابات و فضای سیاسی - انتخاباتی کشور صورت می‌پذیرد که در این ایام، افزایش قابل توجهی نیز یافته است. وی در خصوص مصادیق این سوءاستفاده‌ها با اشاره به راه‌اندازی و فعال‌سازی کانال‌ها و صفحات مختلف در پیام‌رسان‌ها از جمله تلگرام جهت کلاهبرداری‌ها و سوءاستفاده‌های مالی و اقدامات مشکوک نوشت: این موارد عمدتا نیز با نام «انتخابات مجلس» و حتی بعضا با جعل عنوان «ستاد انتخابات کشور» صورت می‌پذیرد. رئیس ستاد انتخابات کشور در همین راستا و مبتنی بر ضرورت رعایت تمامی ابعاد قانونی در برگزاری انتخابات و اهمیت مقابله با هر نوع اقدام مجرمانه و سوءاستفاده از عرصه انتخابات، اقدام فوری پلیس فتا برای بررسی همه ابعاد و زوایای این موضوع و برخورد قانونی مؤثر با هر گونه تخلف و ارتکاب جرم بر بستر انتخابات در فضای مجازی را مورد تأکید قرار داد.
ایلناایلنا2 ساعت قبل
قالیباف گفت: برای اینکه تحولی ایجاد کنیم که مردم حس کنند و امیدوار شوند که آینده خوبی در انتظار است و جبران مافات انجام می‌شود، یک برنامه پنج ساله کافی است. وی اضافه کرد: ممکن است برخی بگویند امکان انجام این کار از مجلس وجود ندارد اما با صراحت می‌گویم کار نشدنی نیست. اما همان بچه‌های ژاندامری، کمیته، سپاه و همه آنهایی که به نیروی انتظامی تبدیل شدند، دیدند که ۱۱۰ راه افتاد. اگر قرار است این اتفاق در مجلس رخ دهد باید نمایندگان هم قوی باشند و در آنجا تحول رخ دهد. اگر این گام را بلند و محکم برداریم آن وقت سایر گام‌ها را می‌توان راحت‌تر برداشت و گرنه اگر مجلس قوی نشود، کارها درست انجام نخواهد شد.
مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مراد ناصری عصر شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان نهاوند اظهار کرد: شهادت سردار سلیمانی حقانیت نظام مقدس جمهوری اسلامی را اثبات و رستاخیز حضور مردم در شهرهای مختلف کشور نشان از پایبندی مردم ایران اسلامی به آرمان‌های امام راحل است. فرماندار نهاوند بابیان اینکه کارهای عمرانی در کشور به‌صورت اوراق چندساله در حال انجام است، گفت: بام نهاوند شناسنامه گردشگری شهرستان نهاوند است که به همت شهرداری علی‌رغم نبود اعتبارات در حال اجرا است. وی با اشاره به طولانی شدن پروژه پیاده راه سعدی، گفت: از مردم عذرخواهی می‌کنم اما انتظار داریم شهردار وعده ساماندهی و اتمام آن را تا پایان شهریور محقق کند. ناصری بابیان اینکه طلیعه اولین سال دومین گام انقلاب اسلامی در پیش است، گفت: برگزاری انتخابات سالم در هر مقطع موجب بیمه شدن نظام شده است و همین مهم باعث شده انتخابات در نظام جمهوری اسلامی ایران یک حماسه ملی تلقی شود. ناصری تصریح کرد: آمادگی کامل برای برگزاری انتخاباتی سالم و قانون‌مند در نهاوند داریم و وقتی برای پرداختن و فضا دادن به حواشی نداریم و بارها هم تأکید داشته‌ام که در عمل بی‌طرفی خود را ثابت کرده و خواهم کرد.
فردا نیوزفردا نیوز2 ساعت قبل
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین مدعی شد که یکی از ائمه جمعه کشور به دلیل عدم التزام به اسلام از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت شده است. خبرگزاری ایسنا: محمدرضا باهنر در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه باید تلاش کنیم در انتخابات مجلس شورای اسلامی مردم با مشارکت حداکثری حضور پیدا کنند، گفت: اولین هدف ما برای حضور در انتخابات همین است که مردم به صحنه بیایند. وی افزود: در ایام تشییع پیکر حاج قاسم سلیمانی متاسفانه حادثه تلخی در کرمان رخ داد که کمی بی‌تدبیری در آن موثر بود. هرچند سخنان رهبر انقلاب در نماز جمعه تهران نقشه راه را برای همه ما مشخص کرد. بنده معتقدم کسانی که در انتخابات مجلس شورای اسلامی حضور پیدا می‌کنند باید در قامت یک فرمانده قوی باشند تا در پارلمان به طور موثر عمل کنند.
الفالف2 ساعت قبل
مرحوم آقای هاشمی هم موافق بودند که این موضوع یک معضل است. علی لاریجانی نیز گویا بعد از این جلسات بود که به عملکرد شورای نگهبان انتقاد کرد. روز شنبه علی مطهری در یادداشتی یکی از مصادیق عدم التزام عملی به نظام را از نگاه شورای نگهبان روایت کرده است. و البته از اینکه چنین نگاهی در یک عضو شورای نگهبان وجود دارد متأسف شدم.» بیشتر بخوانید: توضیحات مطهری درباره حضور در شورای نگهبانمتاسفانه باید گفت نگاه شورای نگهبان به این مقوله بسیار تنگ‌نظرانه است. امروز هم که دیگر آقای هاشمی در میان ما نیست، آنچه به عنوان میراث از ایشان باقی مانده، روشن است.
جام نیوزجام نیوز2 ساعت قبل
نویسنده چند دلیل احتمالی برای رونمایی از معامله قرن توسط آمریکا در مقطع کنونی مطرح کرد و گفت: «نخست قرار است معامله قرن هدیه ترامپ به نتانیاهو در آستانه دور سوم انتخابات کنست باشد دوم اینکه نتانیاهو را از پیگرد قضایی رهایی دهد و سوم اینکه جایزه‌ای به نتانیاهو به خاطر نقش آفرینی در ترور سردار سلیمانی باشد». وی در ادامه خروش و انقلاب ملت فلسطین را در مقابله با این فاجعه خواستار شد و گفت: «ملت فلسطین دست کمی از ملت‌های عربی که این روزها به خیابان‌ها می‌آیند ندارند. ملت فلسطین هرگز ذلالت و حقارت را نه از سوی رژیم اشغالگر و نه تشکیلات خودگردان و نیروهای امنیتی هم دست آن نمی‌پذیرند. کسانی که وحشت به جان اشغالگران چه نظامیان و چه غیرنظامیانشان انداختند و بعید نیست که جواب معامله قرن را هم با موشک‌ها بدهند و بسیاری در کرانه باختری و نوار غزه همین امید را دارند». عطوان با تاکید بر اینکه ملت فلسطین هرگز معامله قرن را نمی‌پذیرد و به هیچ کسی اجازه تصویب آن را نمی‌دهد ولو مجبور به سکوت اختیار کردن در قبال آن باشد، گفت: «این سکوت نشانه مخالفت و نه پذیرش است.
خبر فوریخبر فوری2 ساعت قبل
در این میان، عمان همانند نقش همیشگی در مقام واسطه‌ای جدی میان ایران با آمریکا و عربستان عمل می‌کند. خروج از برجام ایران را منزوی و پرونده هسته‌ای را به شورای امنیت منتقل می‌کند و خروج از NPT کشورمان وا در وضعیتی مشابه با کره شمالی قرار خواهد داد. خروج از NPT تمام کشور‌های جهان را متقاعد خواهد کرد در تقابل با ایران قرار بگیرند. تهران باید میان آمریکا، اسرائیل، عربستان و کشور‌های اروپایی تفاوت قائل شود و رفتار‌های متناسب را با هر یک در پیش بگیرد. در چنین شرایطی فضای تنفس و مجال بازیگری بیشتری برای ایران ایجاد خواهد شد لذا اوضاع کنونی اقتضا می‌کند در سیاست خارجی اندکی خویشتنداری در دستور کار قرار گیرد.»
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 ساعت قبل
روزنامه «نیویورک‌تایمز» روز شنبه با انتشار نتایج یک نظرسنجی تازه در ایالت کلیدی و مهم «آیووا» از پیشتازی «برنی سندرز» در میان نامزدهای دموکرات در این ایالت خبر داده و نوشته است که این نتایج برای جریان اصلی حزب دموکرات، مایه نگرانی است. نیویورک‌تایمز نوشته است بسیاری از افرادی که قصد دارند به سندرز رأی دهند، می‌گوید یکی از مهمترین دلیل این تصمیم این است که سندرز در طول دوران فعالیت سیاسی خود، همواره در رویکرد سیاسی‌اش ثابت‌قدم بوده است. «آستین استورچ» یکی از رأی‌دهندگانی است که به نیویورک‌تایمز گفته است: «او، خودش است. بر اساس قوانین رأی‌گیری مجمع انتخاباتی آیووا، در انتخابات درون‌حزبی در این ایالت، آرای ایالتی تنها به نامزدهایی تعلق می‌گیرد که بیش از ۱۵درصد مجموع آرا را به دست آورده باشند. در گزارش نیویورک‌تایمز اشاره شده است که سندرز «متعهدترین هواداران را در این رقابت‌ها دارد و پیشتازی وی حتی در صورتی که نظرسنجی آیووا تنها با حضور چهار نامزد برگزار شود هم کاهش نمی‌یابد.»
عصر ایرانعصر ایران2 ساعت قبل
به گزارش ایرنا؛ محمد رضا باهنر روز شنبه در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین خاطر نشان کرد: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات خواست جامعه اسلامی مهندسین است. باهنر با بیان این موضوع که برای انقلاب باید کادرسازی می‌کردیم، افزود: برخی را فقط ملک الموت می‌تواند از صندلی قدرت جدا کند. باهنر به شهادت سردار سلیمانی توسط آمریکا اشاره کرد و افزود: شهادت سردار سلیمانی با اینکه غم بزرگی برای ملت‌های دنیا ایجاد کرد اما این موضوع، تحقق یک آرزوی دیرینه سردار بود. باهنر با بیان این موضوع که کرمان ظرفیت این میزان جمعیت را نداشت، خاطرنشان کرد: اگر تشییع سردار سلیمانی در کرمان بهتر مدیریت می‌شد شاید با اتفاقات ناگوار همراه نمی‌شد. وی، سردار سلیمانی را شیر میدان نبرد عنوان کرد و گفت: وقتی سردار سلیمانی کنار فرزندان شهیدان می‌نشست، قلبش می‌تپید اما دیپلماتی قدرتمند بود که در یک دیدار، همه چیز را تغییر می‌داد و شرایط را متحول می‌کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
اولین خاطره مربوط می‌شود به دوست عزیزم رضا که شروع کارش در سرویسی بود که من دبیر آن بودم. این آشنایی بتدریج کار دست رضا داد و عاشق آن خانوم شد و پس از مدتی با هم ازدواج کردند. آن مقاله در کیهان امکان چاپ نیافت اما نوری‌زاد آن را به روزنامه دولتی ایران برد و آن را منتشر کرد. درباره دیکتاتوری‌های روزنامه کیهان هنوز خاطره و مطلب زیاد دارم که شاید در وقتی دیگر آنها را نوشتم. اما همین‌قدر بگویم که در تحریریه کیهان، تنوع دیدگاه‌ها و سلایق بیشتر از هر روزنامه کثیرالانتشار دیگری بوده و هست.
ایلناایلنا2 ساعت قبل
رهبر حزب «اسرائیل خانه ما» گفت که زمان‌بندی ارائه طرح موسوم به «معامله قرن» بسیار مشکوک است. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه تایمز آف اسرائیل، «آویگدور لیبرمن»، رهبر حزب «اسرائیل خانه ما»، امروز -‌شنبه- گفت که زمان‌بندی ارائه طرح موسوم به «معامله قرن» از سوی «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا «بسیار مشکوک» است. وی گفت: «پرده برداشتن از چنین طرحی پنج هفته پیش از انتخابات سراسری بسیار مشکوک است.» لیبرمن افزود: «زمان‌بندی ارائه این طرح مانع از بحث و گمانه‌زنی جدی درباره آن می‌شود. در این زمینه هر کلمه و هر جمله واجد اهمیت است.» او همچنین گفت که «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، با سفر به آمریکا در هفته‌های آتی بناست «فرار کند.»
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه خاطرنشان کرد: در مقابل طرح مشکلات، باید خدمات صورت گرفته را نیز مطرح کنیم که دهه فجر بهترین فرصت برای گویا کردن خدمات است تا دشمن را مأیوس کنیم. وی همچنین با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را مانور قدرت و وحدت ملت ایران اسلامی خواند. امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: یکی از سناریوهای دشمنان علیه ما، این است که انتخابات را کمرنگ و مشارکت مردم را کمرنگ‌تر نشان داده و بین مردم و مسئولان اختلاف ایجاد کنند. در این جلسه استاندار آذربایجان شرقی هم تاکید کرد: باید گزارش عملکرد دستگاهها و فعالیت‌های انجام شده آنها از صدا و سیما پخش شود چرا که در این زمینه سیاه‌نمایی هایی توسط دشمنان صورت می‌گیرد. محمدرضا پورمحمدی افزود: یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی، مردم‌سالاری دینی است و اراده مردم در انتخابات تجلی پیدا می‌کند و باید سعی کنیم افراد اصلح انتخاب شوند.

به انتهای لیست رسیدید