انتخابات «شهردار مدرسه»

انتخابات «شهردار مدرسه»

وانانیوزوانانیوز1 ماه قبل
معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به این که آینده شهر تهران ساختنی است و شهرداران مدارس باید در این مسیر کمک کنند، اظهارکرد: از تمامی همکاران خودم در شهرداری تهران می‌خواهم که از مجمع شهرداران مدارس تهران حمایت کنند. امیدوارم شهرداران آینده تهران روزی به این موضوع افتخار کنند که در دوران مدرسه شهردار مدرسه خود بوده‌اند. وی با اشاره به اینکه شهرداران مدارس با شعاع ۵۰۰ متری محدوده خود شهردار هستند، گفت: تلاش می‌کنیم با خانواده شهرداران مدارس نیز تعاملاتی را برقرار کنیم همچنین ارتباط میان شهرداران مدارس با سرای محلات برقرار شود. درباره‌ی انتخابات شورایاری‌ها سازمان بازرسی ایراداتی را مطرح کرده بود که بنا بود در دوره‌ چهارم شورایاری‌ها مصوبات انتخابات این شورا به مجلس ارسال شود اما لایحه انتخابات شورایاری‌ها از طریق شورایاری استان‌ها تهیه و به مجلس ارسال شده است. در آیین تنفیذ احکام بیست و یکمین شهرداران مدارس از تارنمای شهرداران مدارس رونمایی شد تا شهرداران مدارس ایده‌های خود را در این تارنما بارگذاری کنند.

شهرداران کوچک تهران/ انتخابات شهردار در ۴۰۰ مدرسه (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران2 ماه قبل
انتخابات شهردار مدرسه به صورت همزمان در ۴۰۰ مدرسه شهرتهران برگزار شد شهرداران مدرسه با رای دانش‌آموزان انتخاب شدند تا مشکلات مدرسه را برطرف کنند. کیفیت پایینکیفیت خوبفضای رقابتی دانش‌آموزان برای جمع کردن رای و تبلیغات آنان برای جلب اعتماد دیگر دانش‌آموزان دیدنی است. برای جمع‌آوری رای هرکاندیدی تشکل سیاسی کوچکی در مدرسه شکل می‌دهد و از هر فرصتی برای سخنرانی و اعلام شعارهای انتخاباتی‌اش استفاده می‌کند. در این گزارش حال‌وهوای جالب نوجوانان در انتخابات شهردارمدرسه را می‌بینید.
سلامت نیوزسلامت نیوز2 ماه قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
خبرگزاری میزان- شهردار تهران در فضای مجازی چنین پستی را منتشر کرد: امروز در کنار دانش‌آموزان تهرانی پای صندوق انتخابات شهردار مدرسه حاضر شدم. امیدوارم کودکان و نوجوانان بتوانند در سایه تلاش، مشارکت و مسئولیت‌پذیری فردایی زیباتر برای شهرمان رقم بزنند. به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، پیروز حناچی، شهردار تهران در فضای مجازی چنین پستی را منتشر کرد: «امروز در کنار دانش‌آموزان تهرانی پای صندوق انتخابات شهردار مدرسه حاضر شدم. از تمامی دانش‌آموزان، مجریان و دست‌اندرکاران طرح شهردار مدرسه متشکرم. امیدوارم کودکان و نوجوانان بتوانند در سایه تلاش، مشارکت و مسئولیت‌پذیری فردایی زیباتر برای شهرمان رقم بزنند.» انتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
مهرمهر2 ماه قبل
به همین دلیل بخش عمده‌ای از سند راهنما و نقشه راهنمای تمدن در ادبیات و فرهنگ ما به چشم می‌خورد. این در حالی است که هر یک از افراد خصیصه هایی دارند که باید کشف و پرورش داده شود. این موضوع یکی از دلایل برگزاری انتخابات شهردار مدرسه است. به هر صورت تک تک شما دانش آموزان امیدهای آینده برای مدیریت کشور هستید. انتخابات شهردار مدرسه یکی از این تجربه هاست و فضایی را فراهم می‌کند تا در قالب تجربه کار جمعی و هدفی مشخص و البته پشتوانه همکلاسی‌ها، فضای مدارا و پذیرش در مدارس شکل بگیرد.

عکس/ انتخابات شهردار مدرسه

18+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
ایسناایسنا2 ماه قبل
این موضوع یکی از دلایل برگزاری انتخابات شهردار مدرسه است. به همین دلیل بخش عمده‌ای از سند راهنما و نقشه راهنمای تمدن در ادبیات و فرهنگ ما به چشم می‌خورد. این موضوع یکی از دلایل برگزاری انتخابات شهردار مدرسه است. به هر صورت تک تک شما دانش آموزان امیدهای آینده برای مدیریت کشور هستید. انتخابات شهردار مدرسه یکی از این تجربه هاست و فضایی را فراهم می‌کند تا در قالب تجربه کار جمعی و هدفی مشخص و البته پشتوانه همکلاسی‌ها، فضای مدارا و پذیرش در مدارس شکل بگیرد.
همشهریهمشهری2 ماه قبل
این در حالی است که هر یک از افراد خصیصه‌هایی دارند که باید کشف و پرورش داده شود. این موضوع یکی از این دلایل برگزاری انتخابات شهردار مدرسه است. حناچی با بیان اینکه هر شهروند باید دین خود را به کشور ادا کند، عنوان کرد: برای این کار باید عرصه برای تجربه و رقابت باز بماند. انتخابات شهردار مدرسه یکی از این تجربه‌هاست و فضایی را فراهم می‌کند تا در قالب تجربه کار جمعی و هدفی مشخص و البته پشتوانه همکلاسی‌ها، فضای مدارا و پذیرش در مدارس شکل بگیرد. وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم تجربه برگزاری این دوره از انتخابات شهردار مدرسه نسبت به تجربه‌های قبل مفیدتر و ارزنده‌تر باشد و با شتاب بیشتر فضایی برای فرزندان‌مان فراهم شود تا تجربه مدیریتی بیشتری به دست آورند و خود را برای پذیرش مسئولیت‌های وسیع‌تر آماده کنند.
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشجعفر امیرآبادی زاده معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار منطقه ٨ درخصوص اجرای طرح شهردار مدرسه گفت: از مهمترین اهداف انتخابات شهرداران مدارس، تمرین مشارکت جمعی از طریق بر عهد گرفتن وظایف مشخص و آشنا شدن دانش‌آموزان با حقوق، وظایف و مسئولیت‌های ناشی از شهروندی است. اخبار اجتماعی- امیرآبادی زاده افزود: برگزاری جلسات توجیهی برای تقسیم و تبیین وظایف میان مدیران محله‌ها، کارشناسان نواحی و مسئولان خانه‌های آموزش شهروندی، فراهم کردن فضای انتخاباتی و تبلیغاتی برای دانش‌آموزان و صحبت کاندید‌ها از برنامه‌های خود در روز انتخابات، همکاری اعضای شورای دانش‌آموزی با کاندید‌های طرح شهردار مدرسه برای ارائه نظرات و اجرای بهتر برنامه و در نهایت مراسم رای‌گیری و انتخاب شهردار منتخب مدرسه از جمله برنامه‌هایی است که در این طرح اجرا می‌شود. ​معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار افزود: در روز انتخابات شهردار مدرسه، مدیران شهری شهرداری منطقه و شهرداری تهران در مدارس حضور می‌یابند. انتخابات شهردار مدرسه فردا در ٢٠ مدرسه منطقه به طور همزمان برگزار خواهد شد.
ایسناایسنا2 ماه قبل
عبدالرضا فولادوند در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اجرای طرح «شهردار مدرسه» گفت: فعالیت‌های اجتماعی اکتسابی است و باید تلاش شود تا در مدارس توسعه و تقویت شود. افزایش سطح مشارکت و آموزش‌های شهروندی از جمله برنامه‌هایی است که در طرح شهردار مدرسه دنبال می‌شود. وی با بیان اینکه یکی از مشکلات ما نبود زمینه کارهای مشارکتی است گفت: شهردار مدرسه هم یک کار مشارکتی است. مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ادامه داد: طرح شهردار مدرسه در راستای فرهنگ بومی کشور اجرا می‌شود. فرآیند ثبت نام و تبلیغات آغاز شده است و روز دوشنبه ۲۰ آبان ماه انتخابات بیست و یکمین دوره طرح شهردار مدرسه به صورت همزمان در ۴۴۰ مدرسه برگزار می‌شود.
ایسناایسنا2 ماه قبل
مدیر کل آموزش شهروندی شهرداری تهران از برگزاری همزمان انتخابات شهردار مدرسه در ۴۴۰ مدرسه در روز دوشنبه خبر داد. مجتبی دانشور در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد اجرای طرح شهردار مدرسه با بیان این که طرح شهردار مدرسه یکی از قدیمی‌ترین طرح‌های حوزه اجتماعی است که قدمت آن به ۲۵ سال قبل برمی‌گردد، گفت: تاکنون ۲۰ دوره این طرح اجرایی شده و حالا در آستانه اجرای بیست و یکمین دوره طرح شهردار مدرسه هستیم. دانشور با بیان این که شهردار مدرسه از طریق فرم‌هایی، مشکلات را به شهردار منطقه اعلام می‌کند گفت: شهردار مدرسه می‌بایست ۸ نفر را به عنوان معاونین انتخاب کند و معاونین خدمات رفاهی، همیاری تحصیلی، مشارکت محله، برنامه ریزی، خدمات ترافیکی و عمرانی، ایمنی و ورزش به شهر دار مدرسه کمک می‌کنند. ضمن این که امسال در نظر داریم نقش معاونین و شهردار مدرسه را پر رنگ‌تر کنیم. مدیر کل آموزش شهروندی شهرداری تهران با بیان این که با برگزاری کارگاه‌های آموزشی می‌توان از ظرفیت شهرداران مدارس استفاده کرد اظهار کرد: مدارس می‌توانند به عنوان همیار شهرداری در حوزه‌های مختلف کمک کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
مجتبی توسلی، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک شهرداری تهران، اعلام کرد: بیست و یکمین دوه انتخابات شهردار مدرسه با رویکرد «شهردار مدرسه و مسئولیت اجتماعی» در هفته آخر آبان ماه برگزار و دانش آموزان منتخب مدارس معرفی می‌شوند. مجتبی توسلی، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک: اعتمادآنلاین| مجتبی توسلی، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک شهرداری تهران، گفت: جلسه هماهنگی بیست و یکمین دوره انتخابات طرح شهردار مدرسه با هدف آشنایی دانش آموزان با مسئولیت‌ها و حقوق شهروندی، تاکید بر نقش دانش آموزان به عنوان آینده سازان جامعه، تمرین مشارکت پذیری و تقویت حس مسئولیت پذیری در دانش آموزان و در راستای شعار شهردار تهران مبنی بر «تهران شهری برای همه»، برگزار شد. معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک افزود: در این جلسه، مربیان پرورشی مدارس، مدیران اجتماعی و کارشناسان آموزش‌های شهروندی نواحی ده گانه به تعامل و گفتگو در خصوص طرح مذکور پرداختند. توسلی با اشاره به اینکه بیست و یکمین دوره انتخابات طرح شهردار مدرسه در ۲۰ آبان ماه سال جاری در مدارس شمال تهران اجرا خواهد شد افزود: دانش آموزان مدارس با شرکت در انتخابات، شهردار و ۸ معاون آن را انتخاب می‌کنند. وی گفت: در سال جاری۲۰مدرسه شامل ۹مدرسه پسرانه و ۱۱مدرسه دخترانه در مقطع متوسطه دوره اول دولتی، غیر انتفاعی و شاهد تحت پوشش این طرح قرار گرفتند.
فارسفارس2 ماه قبل
حسن خلیل‌آبادی، عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش در گفت‌وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، درباره بیست و یکمین دوره انتخابات شهردار مدرسه که ۲۰ آبان ماه در بیش از ۴۰۰ مدرسه دوره اول متوسطه پایتخت برگزار می‌شود، گفت: نام اولیه طرح، «مشارکت دانش‌آموزان در امور شهر تهران در اوقات فراغت» بود، از این رو می‌توان تاثیر این امر در مسئولیت‌پذیری دانش‌آموزان در امور شهری را مثبت دانست. وی با بیان اینکه دانش‌آموزان، شهروندان فعلی و آینده شهر هستند، گفت: این عزیزان باید در زمینه اجتماعی شدن و مسئولیت پذیری آموزش ببینند و آن را تمرین کنند، قوانین و مقررات شهر و شهرداری را بشناسند تا در آینده عنصر مفیدی برای شهر تهران باشند. عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا افزود: اعضای شورای شهرها و شهرداران در آینده از میان همین دانش آموزان انتخاب می‌شوند، لذا آموزش به این افراد و همکاری گرفتن از آنان در اداره امور شهری می‌تواند به آینده شهر کمک کند. خلیل آبادی بهترین مکان برای آموزش شهروندی و افزایش حس مسئولیت‌پذیری نسبت به شهر را مدارس خواند و اظهار کرد: طرح شهردار مدرسه می‌تواند مسئولیت اجتماعی دانش‌آموزان را افزایش دهد و می‌تواند تمرین مناسبی باشد برای رفتاری که یک شهروند باید از خود بروز دهد تا شهری زیست‌پذیر داشته باشد. عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران تاکید کرد: مسؤولان مربوطه باید در اداره مدارس و حتی امور شهری از شهرداران مدارس نیز بهره گیرند، اگر شهردار مدرسه انتخاب شود و نقشی در اداره مدرسه نداشته باشد، فعالیت بیهوده‌ای صورت گرفته و در آینده نیز بازخوردی ندارد.
فارسفارس2 ماه قبل
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه چهار از آمادگی این منطقه برای برگزاری دوره اول انتخابات شهردار مدرسه در۲۰ مدرسه منتخب خبر داد و گفت: شهرداران مدارس به عنوان چشم بینای مدیریت شهری تسهیل‌گر امور محلات خواهند بود. به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، معصومه سادات عمارتی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه چهار با بیان این خبر افزود: نشست ستاد اجرایی طرح شهردار مدرسه با شعار شهردار مدرسه و مسئولیت اجتماعی به منظور هماهنگی و برگزاری هرچه بهتر انتخابات با حضور معاون پرورشی آموزش و پرورش منطقه و روئسای اجتماعی نواحی ۹گانه و کارشناسان و تسهیل گران طرح برگزار شد. وی در ادامه افزود: طرح شهردار مدرسه در ۲۰مدرسه منتخب منطقه در مقطع متوسطه دوره اول با هدف ارتقاء سطح آگاهی دانش آموزان در موضوعات مختلف شهری و رویکرد آموزش شهروندی روز ۲۰ آبان سالجاری برگزار می‌شود. معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه چهار از اهداف مهم برگزاری این طرح آشنا شدن دانش آموزان با حقوق و وظایف شهروندی، تصمیم گیری جمعی، تقویت حس مسئولیت پذیری، مفهوم انتخابات و بالا بردن سطح آگاهی دانش آموزان و … عنوان کرد. عمارتی خاطرنشان کرد: انتخابات شهردار مدرسه به طور همزمان در ۲۰مدرسه دخترانه و پسرانه روز بیستم آبان ماه برگزار و طی آن شهرداران مدرسه با رای مستقیم دانش آموزان به مدت یکسال تحصیلی انتخاب می‌شوند.
ایسناایسنا2 ماه قبل
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از آغاز فرآیند انتخاب شهردار مدرسه در بیش از ۴۰۰ مدرسه در شهر تهران خبر داد و گفت: مهلت ثبت‌نام دانش آموزان در طرح شهردار مدرسه تا پایان روز ۱۱ آبان بوده و از ۱۲ تا ۱۸ آبان مهلت تبلیغات و روز ۲۰ آبان با برگزاری انتخابات در سطح مدارس شهردار مدرسه انتخاب خواهد شد. به گزارش ایسنا، محمدرضا جوادی یگانه با اعلام این خبر تصریح کرد: دوره بیست و یکم انتخابات شهردار مدرسه با همکاری اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران و معاونت‌های اجتماعی و فرهنگی مناطق ۲۲گانه شهر تهران، ۲۰ آبان در بیش از ۴۰۰ مدرسه دوره متوسطه اول با استقبال پرشور دانش آموزان برگزار خواهد شد. بنا براعلام معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری، وی خاطر نشان کرد: داشتن شهری زیبا، قانون مند و پویا مستلزم مشارکت تمام شهروندان دراداره امور شهر است. طرح شهردار مدرسه کمک خواهد کرد تا نسل آینده جامعه از دوران کودکی و نوجوانی با قبول مسئولیت در مدرسه به طور عملی با مفاهیم شهر و شهروندی، مسئولیت‌ها و حقوق شهروندی و مهارت‌های اجتماعی آشنا شوند. انتهای پیام
ایسناایسنا2 ماه قبل
شهردار تهران در تازه‌ترین توئیت خود با تاکید بر اهمیت موضوع برگزاری انتخابات شهردار مدرسه، از والدین و مسئولان مدراس دعوت کرد تا دانش آموزان را برای شرکت در این رویداد تشویق کنند. به گزارش ایسنا، در متن توئیت پیروز حناچی آمده است: «مسئولیت پذیری، تعهد و مشارکت در اداره جامعه؛ اموری آموختنی‌اند. بیست و یکمین انتخابات شهردار مدرسه فرصتی برای یادگیری این امور مهم است. از تمام والدین، معلمان و مدیران عزیز دعوت می‌کنم تا دانش آموزان تهرانی را به حضور و شرکت در این انتخابات تشویق کنند.» انتهای پیام
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
خبرگزاری میزان- پیروز حناچی در فضای مجازی چنین پستی را منتشر کرد: مسئولیت‌پذیری، تعهد و مشارکت در اداره جامعه؛ اموری آموختنی‌اند. بیست و یکمین انتخابات شهردار مدرسه فرصتی برای یادگیری این امور مهم است. به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، پیروز حناچی، شهردار تهران در فضای مجازی چنین پستی را منتشر کرد: «مسئولیت‌پذیری، تعهد و مشارکت در اداره جامعه؛ اموری آموختنی‌اند. بیست و یکمین انتخابات شهردار مدرسه فرصتی برای یادگیری این امور مهم است. از تمام والدین، معلمان و مدیران عزیز دعوت می‌کنم تا دانش‌آموزان تهرانی را به حضور و شرکت در این انتخابات تشویق کنند.» انتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
همشهریهمشهری2 ماه قبل
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اداره‌کل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران، مجتبی دانشور مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران با اعلام خبر برگزاری انتخابات شهردار مدرسه در تاریخ ۲۰ آبان ماه ۹۸، افزود: ایده اولیه طرح شهردار مدرسه از سوی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در سال ۱۳۶۹ مطرح شد و نام اولیه طرح، مشارکت دانش‌آموزان در امور شهر تهران در اوقات فراغت بود که بعدها به طرح شهردار مدرسه تغییر یافت و اولین دوره این طرح در سال تحصیلی ۷۳-۷۲ به طور آزمایشی در ۲۰ مدرسه راهنمایی تهران به اجرا درآمد. مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران با اشاره به اینکه در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ این طرح در بیش از ۴۰۰ مدرسه دوره متوسطه اول اجرا خواهد شد، اضافه کرد: داشتن شهری زیبا، قانون‌مند و پویا، مستلزم مشارکت تمام شهروندان در اداره امور شهر است؛ طرح شهردار مدرسه کمک خواهد کرد تا نسل آینده جامعه از دوران کودکی و نوجوانی با قبول مسئولیت در مدرسه به طور عملی با مفاهیم شهر و شهروندی، مسئولیت‌ها و حقوق شهروندی و مهارت‌های اجتماعی آشنا شود. وی ادامه داد: هر ساله شهردار مدرسه طی انتخاباتی که در مدارس منتخب دوره متوسطه اول برگزار می‌شود با آراء سایر دانش‌آموزان، انتخاب شده و از بین دانش‌آموزان، هشت معاون را جهت پذیرش مسئولیت در حوزه‌های خدمات مدرسه و محیط زیست، مشارکت‌های محلی، خدمات عمرانی و ترافیکی، خدمات اجتماعی و رفاهی، برنامه‌ریزی و پشتیبانی، ایمنی و سلامت، فرهنگی و ورزشی و همیاری تحصیلی انتخاب خواهد کرد. دانشور، رویکرد بیست‌ویکمین دوره طرح شهردار مدرسه را پیرو شعار شهردار تهران مبنی بر «تهران: شهری برای همه»، تقویت حس مسئولیت اجتماعی در بین دانش‌آموزان با اجرای فعالیت در یکی از سرفصل‌های ترافیک و آلودگی هوا، حقوق و تکالیف شهروندی، محیط زیست و پسماند، ایمنی و مدیریت بحران و زیست مسئولانه شهری عنوان داشت. وی در خاتمه اذعان داشت: دوره بیست و یکم انتخابات شهردار مدرسه با همکاری اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران و معاونت‌های اجتماعی و فرهنگی مناطق ۲۲گانه شهر تهران، ۲۰ آبان در بیش از ۴۰۰ مدرسه دوره متوسطه اول با مشارکت دانش‌آموزان برگزار خواهد شد.
ایسناایسنا2 ماه قبل
مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران با اشاره به پایان تاریخ ثبت نام کاندیداهای انتخابات بیست و یکمین دوره طرح شهردار مدرسه در روز شنبه ۱۱ آبان ماه، گفت: دانش آموزانی که کاندیدای شرکت در این دوره از انتخابات شدند، از ۱۲ الی ۱۸ آبان فرصت تبلیغات خواهند داشت. به گزارش ایسنا و بنابر اعلام روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، مجتبی دانشور با اعلام خبر برگزاری انتخابات شهردار مدرسه در تاریخ ۲۰ آبان ماه امسال، افزود: ایده اولیه طرح شهردار مدرسه از سوی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در سال ۱۳۶۹ مطرح شد و نام اولیه طرح، «مشارکت دانش آموزان در امور شهر تهران در اوقات فراغت» بود که بعدها به طرح «شهردار مدرسه» تغییر یافت و اولین دوره این طرح در سال تحصیلی ۷۳-۷۲ به طور آزمایشی در ۲۰ مدرسه راهنمایی تهران به اجرا درآمد. وی ادامه داد: شهردار مدرسه هر ساله طی انتخاباتی که در مدارس منتخب دوره متوسطه اول برگزار می‌شود با آراء سایر دانش آموزان، انتخاب شده و از بین دانش آموزان، هشت معاون جهت پذیرش مسئولیت در حوزه‌های خدمات مدرسه و محیط زیست، مشارکت‌های محلی، خدمات عمرانی و ترافیکی، خدمات اجتماعی و رفاهی، برنامه‌ریزی و پشتیبانی، ایمنی و سلامت، فرهنگی و ورزشی و همیاری تحصیلی، انتخاب خواهد کرد. دانشور رویکرد بیست و یکمین دوره طرح شهردار مدرسه را پیرو شعار شهردار تهران مبنی بر «تهران: شهری برای همه»، تقویت حس مسئولیت اجتماعی در بین دانش آموزان با اجرای فعالیت در یکی از سر فصل‌های ترافیک و آلودگی هوا، حقوق و تکالیف شهروندی، محیط زیست و پسماند، ایمنی و مدیریت بحران و زیست مسئولانه شهری عنوان داشت. وی در خاتمه اذعان داشت: دوره بیست و یکم انتخابات شهردار مدرسه با همکاری اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران و معاونت‌های اجتماعی و فرهنگی مناطق ۲۲گانه شهر تهران، ۲۰ آبان در بیش از ۴۰۰ مدرسه دوره متوسطه اول با استقبال پرشور دانش آموزان برگزار خواهد شد.
ایسناایسنا4 ماه قبل
شهرداران مدارس تهران طی سخنانی درآیین بازگشایی مدارس (مهر قلم) خواستار احساس مسئولیت و تعهد بیشتردانش آموزان تهرانی نسبت به مسائل و مشکلات پیرامون مدرسه، محله و شهرشان شدند و تاکید کردند: ما دانش آموزان باید به بزرگترها آموزش داده و خانواده، همسایه، اهالی محل، فامیل و همه اطرافیان و آشنایان را در این حرکت فرهنگی مشارکت دهیم. به گزارش ایسنا امسال شهرداران مدارس به همت اداره کل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران در آیین بازگشایی مدارس شهر تهران و آغاز سال تحصیلی جدید از دانش آموزان و همکلاسی‌های مدرسه خود استقبال کردند. شهرداران مدارس تهران در ادامه احساس مسئولیت نسبت به محلات و شهرتهران را از سوی یکایک دانش آموزان ضروری برشمردند و تصریح کردند: ترافیک و تولید پسماند، دومسئله مهم زیست‌محیطی است که اگر به آن توجه نشود در آینده به بحران جدی برای پایتخت تبدیل می‌شوند. به‌طور قطع یکی از راهکارهای موثر در مدیریت و رفع این مشکل، مسئولیت پذیری اجتماعی ما دانش آموزان و تمام اقشار اجتماعی اعم از خانواده‌ها، همسایه‌ها، دوستان، آشنایان، اهالی محل، صنوف و … است. انتهای پیام

به انتهای لیست رسیدید