انتخابات آمریکا

انتخابات آمریکا

خبرآنلاینخبرآنلاین3 ساعت قبل
حقوقدانان آمریکایی با تاکید بر اینکه درباره ارتکاب جرم از سوی رئیس جمهوری هیچ موضعی ندارند، افزودند: لازم نیست رفتارها مجرمانه باشد تا استیضاح عملی شود. در اینجا قانون اساسی استاندارد است. در قانون اساسی، خیانت و رشوه دو شاخص اساسی و مهم برای استیضاح رییس جمهوری است. در کنوانسیون قانون اساسی، جورج میسون «تلاش برای خدشه و نابودی قانون اساسی» را جرائم انکار ناپذیر توصیف کرد. به عبارت ساده‌تر، اگر رئیس جمهوری در انتخابات تقلب کند، اعتماد به روند دموکراتیک برای کنترل از طریق انتخابات به هیچ وجه فایده ندارد.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما, نظرسنجی اخیر در آمریکا نشان می‌دهد ۴۶ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی معتقدند اقدامات ترامپ درباره اوکراین، تخلفی قابل استیضاح است. ۳۴ درصد (از شرکت کنندگان) گفتند اقدامات وی در خصوص اوکراین به سطح استیضاح نمی‌رسند. از هر ۱۰ فرد مستقل (از لحاظ حزبی)، ۴ نفر - ۴۱ درصد- گفتند اقدامات رئیس جمهور، تخلفی قابل استیضاح است. (نتایج) این نظرسنجی یک روز پس از انتشار گزارشی ۳۰۰ صفحه‌ای کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا- که به موضوع استیضاح ترامپ می‌پردازد- اعلام شد. در اواخر ماه سپتامبر، مجلس نمایندگان آمریکا تفحصی را درباره اقدامات ترامپ در قبال اوکراین آغاز کرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین13 ساعت قبل
«مایکل بلومبرگ» نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا روز گذشته (جمعه) گفت که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به راحتی در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، تمامی رقبای دموکرات خود را شکست می‌دهد. بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، بلومبرگ با صراحت در خصوص انتخابات سال آینده آمریکا گفت: «دونالد ترامپ همه (رقبای دموکرات) را خواهد بلعید». بلومبرگ و ۱۴ نامزد دیگر از حزب دموکرات‌ها در تلاش هستند تا بعنوان نامزد نهایی این حزب وارد رقابت اصلی با ترامپ در انتخابات نوامبر آینده ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا شوند. طبق گزارش خبرگزاری رویترز، بلومبرگ رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری را با یک تبلیغ انتخاباتی ۳۷ میلیون دلاری آغاز کرد. با اینحال، بلومبرگ با پیشتازان حزب دموکرات در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا یعنی همان بایدن، وارن، سندرز و بوته‌جج فاصله زیادی دارد.
فارسفارس13 ساعت قبل
غول رسانه‌ای آمریکا که به تازگی وارد رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا شده، با هدف تخریب هم‌حزبی‌های دموکرات خود، گفت که «دونالد ترامپ» به راحتی در انتخابات رقبای دموکرات خود را شکست می‌دهد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مایکل بلومبرگ» نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا روز گذشته (جمعه) گفت که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به راحتی در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، تمامی رقبای دموکرات خود را شکست می‌دهد. بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، بلومبرگ با صراحت در خصوص انتخابات سال آینده آمریکا گفت: «دونالد ترامپ همه (رقبای دموکرات) را خواهد بلعید». طبق گزارش خبرگزاری رویترز، بلومبرگ رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری را با یک تبلیغ انتخاباتی ۳۷ میلیون دلاری آغاز کرد. با اینحال، بلومبرگ با پیشتازان حزب دموکرات در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا یعنی همان بایدن، وارن، سندرز و بوته‌جج فاصله زیادی دارد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین15 ساعت قبل
اقتصادآنلاین – مهسا نجاتی؛ بیش از ۵۰۰ دانشمند حقوقی، از دانشگاه‌های سراسر ایالات متحده آمریکا، با انتشار نامه‌ای سرگشاده، اذعان داشتند که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور این کشور، مرتکب «عملکردی قابل اتهام» شده و قانون‌گذاران برای استیضاح ترامپ برکنار کردن وی از سمت خود، باید تصمیمی مناسب را اتخاذ نمایند. گفتنی است که این نامه سرگشاده، در روز جمعه به صورت آنلاین توسط گروه مدافعان دموکراسی منتشر شد. گروه استادان گفتند: "شواهد قاطعانه‌ای مبنی بر خیانت ترامپ به سوگندی که برای عملکرد خود یاد کرده بود، وجود دارد. وی به دنبال استفاده از قدرت و جایگاه ریاست‌جمهوری برای تحت فشار گذاشتن دولت‌های خارجی، برای تحریف در انتخابات آمریکا، برای منافع شخصی و سیاسی خود، با به خطر انداختن منافع و امنیت ملی بوده است. "
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
این در حالی است که برخی مدعی‌اند روند تحقیقات استیضاح مبتنی‌بر تنفر دموکرات‌ها از دونالد ترامپ است. با این حال پلوسی روز پنج‌شنبه با اعلام اینکه رای لازم برای استیضاح ترامپ وجود دارد، یک گام اساسی فرآیند استیضاح را پیش برد. سخنان نانسی پلوسی نیز پس از آن ابراز شد که کمیته قضایی گفت لازم است گام‌های بعدی برای استیضاح ترامپ برداشته شود. واکنش ترامپ به فرآیند استیضاحرئیس‌جمهوری آمریکا در پی اعلام پیشبرد طرح استیضاحش از سوی نانسی پلوسی در توییتی تاکید کرد که او در مناقشه استیضاح پیروز خواهد شد. وی در توییتی نوشت: نانسی پلوسی وضعیت عصبی داشت و او از دستاوردهای وی در دوران دولتش متنفر است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
اعلام رسمی دستور نگارش استیضاح «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا، از سوی «نانسی پلوسی»، رئیس مجلس نمایندگان این کشور، ترامپ را به چهارمین رئیس جمهوری آمریکا که با چالش استیضاح مواجه شده و سومین رئیس جمهور استیضاح شده این کشور مبدل کرد. ترامپ نیز در مورد اقدام رئیس مجلس نمایندگان مبنی بر صدور دستور استیضاح گفت: «دموکرات‌ها می‌خواهند من را به خاطر هیچ استیضاح کنند و ما در این نبرد پیروز می‌شویم.» ورود پرونده ترامپ به کمیته قضایی مجلس نمایندگان و رای سه کارشناس حقوقی به قابل استیضاح بودن جرائم رئیس جمهور آمریکا، اکنون با رای گیری طرح استیضاح در مجلس نمایندگان دنبال می‌شود. انتظار می‌رود با توجه به اکثریت دموکرات مجلس نمایندگان، این طرح در این مجلس رای لازم را کسب کرده و به سنا ارجاع شود. • بیشتر بخوانید: این در حالی است که رضایتمندی از عملکرد رئیس جمهور آمریکا در زمینه‌های اقتصاد، سیاست خارجی و … نیز همچنان رقمی منفی است.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
ترامپ دوست دارد بگوید ایران پس از ۱۸ ماه تحریم آمریکا «کشور متفاوتی است» و اعتراضات گسترده به شهرهای ایران کشیده شده و این یعنی کارهای ترامپ درست بوده است. حتی اگر رهبران ایران شروع به ارائه برخی از امتیازات برای گفتگو کنند، صحنه را چنین بازآرایی می‌کنند که اقبال‌شان برای مذاکره بخاطر فشارهای آمریکا نبوده است. زیرا رهبران ایران معتقدند: «مبنی بر این که تلاش‌های آمریکا در جهت تغییر رژیم است نه تغییر معامله»! وی خطاب به ایران اعلام کرد: «مشکلات و اعتراضات و آشوب‌های بوجود آمده نه حاصل تحریم‌های آمریکا که حاصل بی‌تدبیری دولت ایران است! حتی اگر این ادعای هوک اثبات شود، ممکن است رهبران ایران روی انتخابات آمریکا شرط بندی کنند تا یک دموکرات به‌جای ترامپ توافق هسته‌ای را دوباره بازگرداند.
جام نیوزجام نیوز2 روز قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش جام نیوز، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه ۱۴ آذر (۵ دسامبر) اعلام کرد، آنچه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، مرتکب شده، هیچ راهی را باز نگذاشته جز پیش بردن مراحل استیضاح وی. او تصریح کرد، رئیس جمهوری آمریکا با توجه به رفتار و عملکرد خود هیچ امکان دیگری به ما نمی‌دهد، جز استیضاح. به گفته پلوسی «ترامپ از مقام خود سوءاستفاده کرده، به امنیت ملی صدمه زده و همچنین راستای انتخابات آمریکا را به خطر انداخته است». رئیس جمهوری آمریکا پس از رأی مجلس نمایندگان که در دست دموکرات‌هاست، مشتاق رویکردی منصفانه در مجلس سنا است.» مجلس سنا در دست هم‌حزبی‌های ترامپ است. در صورتی که مجلس نمایندگان آمریکا به طرح استیضاح دونالد ترامپ رأی بدهد، این موضوع آنگاه برای تصمیم‌گیری نهایی به مجلس سنای این کشور ارائه خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ به نقل از خبرگزاری رویترز، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور استیضاح می‌شود. وی گفت: کمیته قضایی، شهادت‌های کارشناسان قانون اساسی را شنید. این کارشناسان می‌گویند رفتار‌های رئیس جمهور باعث بی اعتمادی ملت به وی شده است. در آمریکا هیچ کس فراتر از قانون نیست حتی اگر رئیس جمهور هم باشد. وی افزود اگر به یک رئیس جمهور اجازه دهیم فراتر از قانون باشد این کار جمهوری مان را به خطر می‌اندازد. پلوسی اعلام کرد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بار دیگر به دنبال مخدوش کردن انتخابات آمریکا برای منفعت خود است.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، کمیته روابط خارجی سنای آمریکا به زودی طرحی را به رای خواهد گذاشت که هدف آن اعمال تحریم‌های شدیدتر علیه روسیه به دلیل آن چه دخالت در انتخابات آمریکا و تجاوز علیه اوکراین عنوان شده، می‌باشد. این خبر را یک سخنگوی کمیته روابط خارجی عنوان کرده است. گفته شده پیشتر این طرح از سوی «لیندزی گراهام» و «باب منندز» تهیه شده بود و حال قرار است براساس قانون «دفاع از امنیت آمریکا در برابر ستیزه‌جویی کرملین» درباره آن رای گیری شود. بانک‌های روسی درگیر در دخالت انتخاباتی، بخش فضای مجازی روسیه و حوزه نفت و گاز این کشور اهداف مورد نظر برای اعمال تحریم‌های جدید آمریکا خواهند بود. وزرات امور خارجه روسیه پیشتر در واکنش به تحریم‌های آمریکا اعلام کرده بود که دولت روسیه این تحریم‌ها را بی‌پاسخ نخواهد گذاشت.
ایلناایلنا2 روز قبل
رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا گفت که تمام سه معیارش برای استیضاح رئیس‌جمهوری این کشور برآورده شده است. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «جری نادلر»، رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا، گفت که تمام سه بخش معیارش برای استیضاح «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری این کشور، برآورده شده است. وی گفت: «همان‌گونه که همکارانم اشاره کردند، من سه معیار را برای استیضاح تعیین کرده بودم. بگذارید واضح بگویم: تمام این سه معیار به نظر من برآورده شده است.» نادلر افزود که ترامپ از قدرتش سؤاستفاده کرده و از کشورهای خارجی خواسته تا در انتخابات آمریکا مداخله کنند و با این کار امنیت ملی و قانون اساسی را زیر پا گذاشته است. پیشتر، کارشناسان حقوقی دعوت شده به نشست کمیته قضایی کنگره آمریکا اعلام کردند که اقدام‌های انجام شده توسط رئیس‌جمهوری آمریکا مبنی بر مجبور کردن اوکراین به انجام تحقیقات درباره پسر «جو بایدن» نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا با هدف بهره‌برداری سیاسی از این تحقیقات، جرایمی غیرقابل انکار بوده و برای استیضاح وی کافی است.
فارسفارس2 روز قبل
مجلس سنای آمریکا به بهانه دخالت ادعایی مسکو در انتخابات این کشور، قصد دارد تحریم‌های سخت‌تری را بر حوزه‌های نفتی و گازی این روسیه اعمال کند. مجلس سنای آمریکا به دنبال تحریم نفتی و گازی روسیهبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سخنگوی کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا بامداد امروز (پنجشنبه) از به رای گذاشتن طرحی برای اعمال تحریم‌های سخت‌تر علیه روسیه در هفته آینده خبر داد. بر اساس گزارش رویترز، این طرح تحریم‌های بسیار سختی را بر حوزه‌های نفتی و گازی روسیه (از جمله افراد تامین‌کننده کالاها، خدمات یا پول مورد نیاز برای استخراج نفت خام) اعمال می‌کند که حدود ۴۰ درصد از درآمد دولت مسکو را تشکیل می‌دهد. «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا چندی پیش با امضای یک فرمان اجرایی تحریم‌های جدیدی علیه روسیه اعمال کرد. این در حالی است که «آنتون سیلوانوف» وزیر دارایی روسیه می‌گوید تحریم‌های جدید آمریکا بر روسیه، نه تنها لطمه‌ای به این کشور نمی‌زند بلکه به روابط دو جانبه مسکو و واشنگتن آسیب می‌رساند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 روز قبل
ترامپ که در حاشیه نشست رهبران ناتو در این‌باره صحبت می‌کرد، گفت: «من هیچ ضرب‌الاجلی ندارم. این درحالی است که شاخص بازار بورس موسسه معتبر اعتبارسنجی «استاندارد‌ اند پورز» هم افت ۲۲/ ۱ درصدی را به ثبت رساند که بیشترین نرخ کاهش از دو ماه پیش محسوب می‌شود. به‌دنبال کاهش امیدها به توافق تجاری واشنگتن و پکن، سرمایه‌گذاران آمریکایی به سوی خرید اوراق دولتی هجوم بردند. ارزش دلار هم در مقابل سبد ارزهای شرکای کلیدی این کشور کاهش یافت. منابع آگاه از هر دو طرف اعلام کرده‌اند که هم‌اکنون بزرگ‌ترین موانع توافق تجاری برداشته شدن تعرفه‌های آمریکا علیه چین و میزان خرید محصولات کشاورزی آمریکایی‌ها توسط پکن است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 روز قبل
کمیته اطلاعاتی پس از رای‌گیری در مورد این گزارش، آن را روانه کمیته قضایی مجلس نمایندگان کرد. قرار است این کمیته این گزارش را ظرف روزهای آینده مورد بررسی قرار دهد. این کمیته کار استیضاح را به کمیته قضایی سپرده است تا تصمیم بگیرد آیا ترامپ باید استیضاح شود یا نه، اما نوع گزارش تهیه شده قابلیت طرح اتهام علیه رئیس‌جمهوری دارد. کمیته قضایی این گزارش را به تصویب می‌رساند. این احتمال وجود دارد که رای‌گیری در مورد استیضاح ترامپ پیش از کریسمس صورت بگیرد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز3 روز قبل
البته شاید انتخاباتی خوش‌یمن در انتظار ترامپ نباشد: هوش مصنوعی که ما (اکونومیست) از او مشورت می‌گیریم، روی باخت ترامپ حساب باز کرده است. در این میان بریتانیایی‌ها نیز احتمالا فرصت می‌یابند درخصوص آینده بوریس جانسون تصمیم بگیرند. ۲- نبرد اقتصادها با نرخ‌های منفی: بانک‌ها، به‌خصوص در اروپا، سال آینده را در تقلا با نرخ‌های بهره منفی خواهند بود. ترسناک‌تر از پروژه اماراتی‌ها، رهبری دور جدید نشست‌های «گروه ۲۰» است که سال آینده به‌طور کاملا نامانوس به عربستان سعودی محول خواهد شد (۲۰۱۹ ژاپن میزبان این گروه بود). ۹- فراز و فرودهای تکنولوژی: تاکسی‌های پرنده، سوپرخودروهای برقی و پزشکی شخصی‌شده در اوج فناوری‌های سال آینده قرار خواهند داشت؛ درحالی‌که غول‌های تکنولوژی خود را برای غل‌وزنجیر‌های مقرراتی، مالیاتی و بازرسی‌های گسترده‌تر آماده می‌کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
به گزارش مشرق، ‌ نشریه انگلیسی «اکونومیست» سی‌وچهارمین نسخه از سلسله گزارش‌های سالانه خود پیرامون پیش‌بینی سال میلادی جدید را تحت عنوان «جهان در ۲۰۲۰» منتشر کرد. البته شاید انتخاباتی خوش‌یمن در انتظار ترامپ نباشد: هوش مصنوعی که ما (اکونومیست) از او مشورت می‌گیریم، روی باخت ترامپ حساب باز کرده است. ۲- نبرد اقتصادها با نرخ‌های منفی: بانک‌ها، به‌خصوص در اروپا، سال آینده را در تقلا با نرخ‌های بهره منفی پسری خواهند کرد. ۳- چین، مثبت‌ها را برجسته می‌کند: در ۲۰۲۰ دولت پکن ادعا خواهد کرد به هدف «رفاه متوسط» خود رسیده است. به‌علاوه این پروژه بیانگر جاه‌طلبی‌های مقامات اماراتی است، کشوری که وزارت هوش مصنوعی دارد و در ۲۰۱۹ اولین فضانورد خود را راهی فضا کرد.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
رادیو رژیم صهیونیستی گزارش بنیامین نتانیاهو اقدامات برای رفتن به سمت سومین انتخابات کنست اسرائیل را آغاز کرده است. هشدار به نتانیاهو درباره به خطر افتادن معاهده سازش رژیم اسرائیل با اردنمقامات بلندپایه امنیتی رژیم صهیونیستی به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم درباره پیامدهای اعلام تحمیل حاکمیت بر غور اردن خطری برای معاهده صلح با اردن به شمار می‌رود. این در حالی است که رژیم صهیونیستی تمایل دارد به برخی کشورهای عربی به ویژه کشورهای خلیج فارس از جمله عربستان نزدیک شود. منابع سیاسی در قدس اشغالی به خبرگزاری فرانسه گفتند که نتانیاهو در پرتغال با پامپئو دیدار خواهد کرد. نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچنین با آنتونیو کاستا نخست وزیر پرتغال در لیسبون دیدار خواهد کرد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد4 روز قبل
البته شاید انتخاباتی خوش‌یمن در انتظار ترامپ نباشد: هوش مصنوعی که ما (اکونومیست) از او مشورت می‌گیریم، روی باخت ترامپ حساب باز کرده است. ۲- نبرد اقتصادها با نرخ‌های منفی: بانک‌ها، به‌خصوص در اروپا، سال آینده را در تقلا با نرخ‌های بهره منفی خواهند بود. ۳- چین، مثبت‌ها را برجسته می‌کند: در ۲۰۲۰ دولت پکن ادعا خواهد کرد به هدف «رفاه متوسط» خود رسیده است. با وجود تابش خورشید بر تمام جغرافیای این کشور، هنوز اما ژاپن در سطح جهانی به چشم نمی‌آید. به‌علاوه این پروژه بیانگر جاه‌طلبی‌های مقامات اماراتی است، کشوری که وزارت هوش مصنوعی دارد و در ۲۰۱۹ اولین فضانورد خود را راهی فضا کرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 روز قبل
بله؛ این سازمان، «ناتو» (پیمان آتلانیتک شمالی) نام گرفت. پیمانی که شاید بتوان گفت بخشی از تاریخ جهان را دگرگون کرد؛ در مقابل نیز شوروی بیکار ننشست، پیمان ورشو (پیمان همیاری اروپای شرقی) مقابل اقدامات سازمان ناتو بسته شد. بر همین اساس سازمان ناتو که با ۱۰ عضو آغاز شد، در حال حاضر با ۲۶ عضو از امنیت اروپا محافظت می‌کند. چند روز دیگر در هفتادمین سالگرد این سازمان، نشست امنیتی ناتو در بروکسل آغاز می‌شود. شاید نسخه مکرون جوان راه گشای اروپای امروز باشد و مرکل سنتی که بازمانده دیوار برلین است، باید به جوان‌ها اعتماد کند!
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «ری تائه سانگ» معاون وزیر خارجه کره شمالی در امور آمریکا، در بیانیه‌ای که از رسانه رسمی این کشور قرائت شد گفت: واشنگتن تلاش می‌کند تا بدون دلیل مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای را تا زمان انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ کش بدهد. ما به واشنگتن هشدار می‌دهیم در صورتیکه خواسته‌های خود را تعدیل نکند با واکنش پیونگ یانگ مواجه می‌شود. وی در ادامه آمریکا را متهم کرد که به جای دادن امتیاز و عمل به تعهدات به دنبال خرید زمان است. معاون وزیر خارجه کره شمالی در ادامه گفت: گفتگو با آمریکا چیزی به غیر از یک ترفند احمقانه که کره شمالی را با هدف کسب امتیاز سیاسی در انتخابات آمریکا بر سر میز مذاکره نگه دارند نیست. ری تائه سانگ در پایان گفت: آنچه اکنون باقی مانده اقدام آمریکاست و این تماما به واشنگتن بستگی دارد که برای کریسمس چه هدیه‌ای را می‌خواهد انتخاب کند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 روز قبل
خبرگزاری میزان- وزارت خارجه کره شمالی ضمن بیان این مطلب که مذاکرات واشنگتن و پیونگ‌ یانگ پیشرفت چندانی نداشته، مذاکره مورد نظر آمریکا را یک حقه احمقانه توصیف کرد. وی می‎افزاید: گفت‌وگوی مورد نظر آمریکا چیزی جز یک حقه احمقانه نیست که قصد دارد با استفاده از آن، کره شمالی را پایبند به مذاکره کند و از آن به نفع موقعیت سیاسی و انتخابات آمریکا استفاده کند. کره شمالی بار‌ها هشدار داده که آمریکا باید دست از اعمال فشار بر این کشور برداشته و رویکرد خصمانه خود را تغییر بدهد. پس از شکست مذاکرات میان آمریکا و کره شمالی، پیونگ یانگ آزمایش‌های موشکی خود را از سر گرفته و تاکنون چندین فروند موشک آزمایش کرده است. مذاکرات اخیر ۲ کشور در سوئد نیز تنها ۸ ساعت دوام داشت و نماینده کره شمالی این مذاکرات را به دلیل رویکرد آمریکا متوقف کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری میزان، فدا حسین مالکی سفیر سابق ایران در افغانستان، پیرامون سفر ترامپ به افغانستان گفت: سفر نابهنگام ترامپ به افغانستان همانگونه بسیاری از رهبران سیاسی و شخصیت‌های این کشور به آن واکنش نشان دادند، حرکتی زشت و توهین‌آمیز بود. مالکی ادامه داد: سفر ترامپ به افغانستان و رفتن اشرف غنی به دیدن وی در بگرام بیشتر مردم افغانستان را عصبانی کرد. چراکه ترامپ فراتر از این مسائل نگاه می‌کند. من پیش‌بینی می‌کنم که حلقه اتصال جمهوری اسلامی ایران، چین و روسیه می‌تواند رد پای آمریکا را به‌شدت در پروسه صلح افغانستان کمرنگ کند. وی در پایان گفت: سفر ترامپ به افغانستان یک سفر تبلیغاتی بود و چیزی نبود که بتوان درباره آن گفت که روند صلح را تغییر می‌دهد.
صدا و سیماصدا و سیما6 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، روزنامه آمریکایی واشنگتن پست نوشت: انتخابات ۱۲ دسامبر در انگلیس، نبردی سخت برای شکل دادن آینده کشور است. یکی از ثروتمندان محافظه کار آمریکا که بر گروه‌های راستگرا نفوذ زیادی داشت و اکنون زنده نیست، جان تمپلتون بود. گاردین نوشت وی سال ۲۰۰۸ فوت کرد و در بنیاد‌هایی فعالیت داشت که ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار به گروه‌ها در انگلیس کمک کردند. این خبر در حالی منتشر شده است که آمریکا بر ادعا‌ها مبنی بر نفوذ خارجی بر انتخابات آمریکا تمرکز کرده است. در خارج آمریکا، مسئله اغلب از دیدی مخالف و به اینصورت دیده می‌شود که آمریکایی‌های ثروتمند، درصدد اعمال نفوذ بر انتخابات‌های خارجی هستند. کوربین ادعا کرد سرویس سلامت همگانی انگلیس نیز قربانی توافق تجاری انگلیس و آمریکا خواهد شد.

صهیونیست‌های ثروتمند از حالا دخالت در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا را آغاز کرده‌اند+ تصاویر

5+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
فارسفارس1 هفته قبل
سفیر سابق ایران در افغانستان گفت: سفر نابه‌هنگام ترامپ به افغانستان حرکتی زشت و توهین‌آمیز بود و این نوع برخورد ترامپ برای ملت باهوشی که سال‌های سال بیگانه ستیزی آنها در تاریخ زبانزد خاص و عام است، قابل قبول نیست. «فدا حسین مالکی» سفیر سابق ایران در افغانستان در گفت‌وگو با خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، پیرامون سفر ترامپ به افغانستان گفت: سفر نابهنگام ترامپ به افغانستان همانگونه بسیاری از رهبران سیاسی و شخصیت‌های این کشور به آن واکنش نشان دادند، حرکتی زشت و توهین‌آمیز بود. مالکی ادامه داد: سفر ترامپ به افغانستان و رفتن اشرف غنی به دیدن وی در بگرام بیشتر مردم افغانستان را عصبانی کرد. چراکه ترامپ فراتر از این مسائل نگاه می‌کند. وی در پایان گفت: سفر ترامپ به افغانستان یک سفر تبلیغاتی بود و چیزی نبود که بتوان درباره آن گفت که روند صلح را تغییر می‌دهد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، روز گذشته بلومبرگ که از مدت‌ها پیش بحث کاندیداتوری او در انتخابات آمریکا مطرح بود به طور رسمی وارد گود رقابت‌ها شد. بلومبرگ جزو گروه ۱۷ نفره از نامزدهای انتخاباتی دموکرات‌ها برای غلبه بر دونالد ترامپ در انتخابات نوامبر ۲۰۲۰ است. بلومبرگ همچنین همراه با سندرز دو نامزد یهودی الاصل انتخابات هستند که در صورت انتخاب نخستین رئیس جمهور یهودی آمریکا خواهد بود. ظهور ترامپ به صورت جدی‌تری موجب شد تا بلومبرگ کاملا به سمت حزب دموکرات سوق یابد. او نیز مانند نامزدهای اصلی حزب دموکرات انرژی خود را در آیووا، نیوهمپشایر، کارولینای جنوبی و نوادا متمرکز کرده است.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «مایکل هاروویتز» بازرس کل وزارت دادگستری آمریکا در تحقیقاتی که قرار است نتیجه آن در ۹ دسامبر (۱۷ آذرماه) منتشر شود، هیچ سندی مبنی بر جاسوسی پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) از ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور نیافته است. گزارش این بازرس ادعاهای بزرگی از سوی ترامپ و هوادارانش را مبنی بر اینکه اف‌بی‌آی از ستاد انتخاباتی وی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ جاسوسی کرده و علاوه بر آن باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا دستور استراق سمع از تلفن ترامپ را داده، رد می‌کند. طرفداران ترامپ همچنین پیشتر مدعی بودند که اف‌بی‌آی در بازجویی از همراهان وی در تحقیقاتی که از سال ۲۰۱۶ در ارتباط با پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات آمریکا آغاز شد، به شکل درستی عمل نکرده است؛ ادعایی که براساس گزارش نیویورک تایمز، یافته‌های هاروویتز عکس آن را نشان می‌دهد. هاروویتز همچنین در جریان تحقیقات خود به این نتیجه رسیده که مقام‌های اف‌بی‌آی در استراق سمع از یکی از مشاوران ترامپ در ستاد انتخاباتی وی به نام «کارتر پیج»، براساس انگیزه‌های سیاسی عمل نکرده‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
فرآیند استیضاح ترامپ کماکان در حال پیشرفت است. با این حال رئیس جمهوری آمریکا در این مدت تلاش کرده با توئیت‌ها و سخنان خود این ماجرا را به انحراف بکشاند. اما اخبار جدیدی که در مورد استیضاح ترامپ منتشر می‌شود نشان‌دهنده این است که ترامپ در رسیدن به این دو هدف موفق نبوده است. بیش از ۱۲ شاهد و هزاران صفحه شهادت باعث شد تا رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نانسی پلوسی استیضاح ترامپ را آغاز کند. یکی از افسران ارتش آمریکا که در این جلسه بوده گفت رئیس جمهوری خواهان تحقیق یک دولت خارجی درباره یک شهروند آمریکایی بود.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد بازرس کل وزارت دادگستری آمریکا هیچ سندی درباره ادعای ترامپ مبنی جاسوسی «اف‌ بی‌ آی» از ستاد انتخاباتی وی نیافته است. تحقیقات بازرس کل وزارت دادگستری آمریکا در عین حال هواداران ترامپ را نیز ناامید نخواهد گذاشت و خوراکی نیز برای آن‌ها در درگیری‌های سیاسی که از آغاز ریاست جمهوری ترامپ واشنگتن را دربرگرفته، مهیا خواهد کرد. جو بایدن مهمترین رقیب ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا به شمار می‌آید. هدف ترامپ از اعمال فشار بر اوکراین، پرونده‌سازی برای ضربه زدن به بایدن تعبیر شده است. نمایندگان دموکرات، این اقدام ترامپ را سوء استفاده از قدرت تلقی کرده و تحقیقات در خصوص امکان استیضاح وی بر مبنای این اتهام را آغاز کرده‌اند.

به انتهای لیست رسیدید