انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ در آمریکا

انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ در آمریکا

تسنیمتسنیم2 هفته قبل
در هر حال این مساله گذشت اما ناگهان شاهد این بودیم که جنجال جدیدی در رابطه با ارتباط میان ترامپ و سران کشورهای خارجی افشا شد. پلوسی اواخر سپتامبر ۲۰۱۹ به بحث استیضاح دونالد ترامپ رسمیت بخشید و آن‌را آغاز کرد. در مرحله بعدی شاهد این بودیم که مجلس نمایندگان آمریکا در اکتبر ۲۰۱۹ با رای قاطع نمایندگان دموکرات و بدون هیچ گونه رای نمایندگان جمهوریخواه به آغاز رسیدگی استیضاح ترامپ رای مثبت داد و این مساله باعث شد کمیته‌های مختلف مجلس نمایندگان از جمله کمیته اطلاعات و در مرحله بعدی کمیته قضایی در واقع به مساله استیضاح ترامپ رسیدگی کند. کارشناس مسائل بین‌الملل بیان کرد: لذا تصور می‌کنم روند استیضاح ترامپ بسیار جدی است و حداقل چیزی که اکنون می‌توان پیش‌بینی کرد تصویب استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان خواهد بود، هر چند که سرنوشت نهایی استیضاح در مجلس سنا روشن خواهد شد. لذا از دیدگاه دموکرات‌ها اگر هر چه زودتر ترامپ از مقام خود کنار برود، به نفع آمریکا خواهد بود.

اخباری از اربعین ۹۸/ابلاغ یک قانون و انتقاد از یک ناهماهنگی و …

4+
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسناایسنا1 ماه قبل
یک کارشناس مسائل غرب آسیا با اشاره به سیگنال‌های مثبتی که از سوی عربستان سعودی در مورد ایران و همچنین موضوع آتش‌بس در یمن ارسال می‌شود، گفت: به نظر می‌رسد این سیگنال‌های مثبت با توجه به در پیش بودن انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ در آمریکا تاکتیکی است. با توجه به این مسائل، حاکمیت عربستان به این نتیجه رسیده علی‌رغم کمک‌های غربی‌ها و در اختیار داشتن تسلیحات پیشرفت باز هم نمی‌تواند مردم یمن رابه زانو در آورد. این کارشناس مسائل خاورمیانه با اشاره به انتقادات گسترده در سطح افکار عمومی جهان به سیاست‌های محمد بن سلمان (ولی عهد سعودی) در مورد منطقه از جمله در ارتباط با بحران یمن و موضوع قتل جمال خاشقجی خاطر نشان کرد: با توجه به این تحولات، حاکمیت عربستان درصدد یافتن راه حلی برای خروج تدریجی و آبرومندانه از باتلاق یمن است و در همین راستا یکسری سیگنال‌های مثبتی را درباره ایران و همچنین ایجاد آتش بس در یمن ارسال کرده است؛ چنان که آنها گفته‌اند حاضرند با ایران وارد گفت‌وگویی سازنده شوند و به بحران یمن خاتمه بدهند. وی با تاکید بر اینکه آنها نگران پیروزی افرادی مثل «جو بایدن» در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هستند، چرا که او در مورد برخی از مسائل منطقه نگاهی متفاوت با ترامپ دارد، گفت: سعودی‌ها با توجه به این نگرانی در حال حاضر به صورت تاکتیکی، سیگنال‌های مثبتی را برای ایران و و همچنین تلاش برای حل بحران یمن ارسال می‌کنند تا از مرحله انتخابات ریاست جمهوری آمریکا عبور کنند و در صورت پیروزی فردی غیر از ترامپ، منطقه را از دست ندهند. انتهای پیام
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
پلوسی بالاخره مصلحت دیدتقریبا از دی سال گذشته که دموکرات‌ها کنترل مجلس نمایندگان را در دست گرفته‌اند، استیضاح ترامپ نخستین دغدغه برخی نمایندگان دموکرات‌ بود. او در شکایتش به مکالمه ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا با «ولادیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین اشاره می‌کند و به خاطر قولی که ترامپ به رئیس‌جمهور اوکراین می‌دهد، ترامپ را به سوءاستفاده از قدرت ریاست‌جمهوری متهم می‌کند. نمونه این موارد واکنش‌هایی است که او بعد از افشای رسوایی مکالمات تلفنی‌اش با رئیس‌جمهور اوکراین، انجام داده است. او در این توئیت‌ها آدام شف، رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان را به «دروغگویی» و «فریبکاری» متهم کرده است. به کار بردن چنین ادبیاتی از سوی رئیس‌جمهور آمریکا بی‌سابقه نیست اما این حجم از عصبانیت دست‌کم نشانگر ترسیدن اوست.
خبر فوریخبر فوری4 ماه قبل
موضع جمهوری اسلامی در قبال رژیم اسرائیل یکی از موارد اصلی مشکلات ایران با کشورهای غربی است. یکی از بخش‌های سیاست خارجی جمهوری اسلامی که پس از تحریم‌های آمریکا در صدد توسعه آن است، مناسبات منطقه‌ای است. البته نه این که جمهوری اسلامی بخواهد با دنیا مشکل داشته باشد، نه! بلکه آمریکا کاری می‌کند که مخالفانش با سایر کشورهای دنیا مشکل پیدا کنند. وقت بکشند تا انتخابات آمریکا فرا برسد که چه بشود؟ ما درحال حاضر روزانه چندین میلیون دلار ضرر این جنگ اقتصادی را می‌دهیم.
الفالف9 ماه قبل
نشریه فارن‌پالیسی در یادداشتی با اشاره به پایبندی ایران به تعهداتش در برجام تاکید کرد رئیس‌جمهور بعدی آمریکا باید به توافق هسته‌ای بازگردد چراکه این کار به نفع آمریکا خواهد بودبه گزارش «ایسنا» نشریه فارن‌پالیسی در یادداشت خود با اشاره به ادامه پایبندی ایران به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) به‌رغم خروج رئیس‌جمهور آمریکا از این توافق نوشت: «به نظر می‌آید که تهران نشان داده است که اگر بتواند تا سال ۲۰۲۱ در برابر فشار اقتصادی تاب بیاورد، رئیس‌جمهور جدید آمریکا می‌تواند از تصمیم دونالد ترامپ پیروی نکند و به توافق هسته‌ای بازگردد. برجام توافقی بین‌المللی است که میان آمریکا، متحدان اروپایی، روسیه، چین و ایران در سال ۲۰۱۵ حاصل شد و در شورای امنیت سازمان ملل به تصویب رسید. اگر آمریکا تحت ریاست جمهوری جدیدش بخواهد نقش خود به‌عنوان یک رهبر جهانی را که به تعهدات بین‌المللی‌اش عمل می‌کند مجددا کسب کند، بازگشت به توافق هسته‌ای اقدامی ضروری است. اما سوال پیچیده‌تر این است که آمریکا چگونه می‌تواند به توافق هسته‌ای بازگردد. آمریکا این توانایی را دارد که در ازا چیزی بخواهد اما در عین حال، باید واقع‌بین باشد و درخواست زیادی نداشته باشد زیرا بازگشت به توافق هسته‌ای به نفع آمریکا خواهد بود. وی به ‌رغم گرایش‌های متفاوت حزبی، از تلاش دولت محافظه‌کار «ترزا می» نخست‌وزیر انگلیس، فرانسه، آلمان و اتحادیه اروپا قدردانی کرد.

به انتهای لیست رسیدید