انتخابات ریاست جمهوری

ایسناایسنا2 هفته قبل
مردم پاناما امروز یکشنبه برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری به پای صندوق‌های رأی می‌روند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، انتخابات ریاست جمهوری در پاناما در حالی امروز برگزار می‌شود که وزیر کشاورزی پیشین پاناما یکی از کاندیداهای مطرح در این انتخابات، وعده مبارزه با فساد و نابرابری پس از رسوایی‌های اخیر در این کشور را داده است. کورتیزو اعلام کرده است روابط با چین به عنوان یکی از شرکای مهم تجاری پاناما را عمیق‌تر خواهد کرد. این انتخابات تا ساعت ۴ بعد از ظهر به وقت محلی ادامه دارد و انتظار می‌رود نتایج اولیه حدود ساعت ۶ اعلام شود. رقیب اصلی کورتیزو در این انتخابات رومولو روکس از حزب راست میانه تغییر دموکراتیک است.
ایسناایسنا1 ماه قبل
حوزه‌های رای گیری امروز (یکشنبه) در اوکراین آغاز به کار کردند و مردم برای حضور در دور نخست این انتخابات ریاست جمهوری پای صندوق‌های رای رفتند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در صورتیکه هیچ یک از کاندیداها نتوانند در دور نخست این انتخابات ریاست جمهوری آرای کافی را بیاورند، دور بعدی این انتخابات ۲۱ آوریل سال جاری میلادی برگزار می‌شود. تیموشنکو نیز که برای سومین بار است در انتخابات ریاست جمهوری اوکراین شرکت می‌کند، بر مقابله با فساد تمرکز دارد و وعده داده تا قیمت گاز را برای مردم به نصف برساند. همانند انتخابات گذشته، کمیسیون مرکزی انتخابات اوکراین حوزه‌های رأی گیری را در جمهوری‌های خودخوانده دونتسک و لوهانسک باز نمی‌کند. همچنین برای نخستین بار است که ناظران روس از نظارت بر انتخابات اوکراین منع شده‌اند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
به گزارش مشرق، صفحه تاریخ ایران و جهان در اینستاگرام با انتشار تصاویری دیدنی از نخستین دوره انتخابات ریاست جمهوری نوشت: پنجم بهمن ۱۳۵۸، نخستین دوره انتخابات ریاست جمهوری در تاریخ ایران برگزار شد. در این انتخابات آقایان بنی‌صدر، حبیبی، سیدصادق طباطبایی، احمد مدنی، قطب‌زاده و…، اعلام نامزدی کردند. صلاحیت مسعود رجوی هم به علت اعلام رسمی وی مبنی بر شرکت نکردن در همه‌پرسی قانون اساسی کشور احراز نشد. با اثبات تابعیت غیرایرانی پدر آقای فارسی، در واپسین روزهای مانده به انتخابات، اعضای حزب جمهوری، به آقای حسن حبیبی رأی دادند. سرانجام در این انتخابات، بنی‌صدر با بیش از ده میلیون رأی، به پیروزی دست پیدا کرد.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشرئیس دولت موقت الجزائر شامگاه چهارشنبه (۱۲ فروردین) زمان انتخابات برای انتخاب رئیس جمهور جدید این کشور را مشخص کرد. شبکه الجزیره گزارش داد که «عبدالقادر بن صالح»، رئیس‌جمهور موقت الجزائر اعلام کرد که چهارم جولای (۱۶ تیر) موعد انتخاب جانشین «عبدالعزیز بوتفلیقه»، رئیس جمهور مستعفی این کشور است. پارلمان الجزائر دیروز سه‌شنبه بن صالح را که رئیس پارلمان است، به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور انتخاب کرد تا در سه ماه آینده زمینه را برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری فراهم کند. بر اساس ماده ۱۰۲ قانون اساسی الجزائر، در صورت استعفای رئیس جمهور یا فوت او، رئیس پارلمان موظف است طی ۹۰ روز انتخابات ریاست جمهوری برگزار کند. مردم الجزائر از دهم فوریه (۲۱ بهمن) در اعتراض به اعلام نامزدی بوتفلیقه برای پنجمین دور ریاست جمهوری دست به تظاهرات گسترده‌ای علیه او زدند و با توجه به شرایط بد جسمانی او، خواستار کناره‌گیری او از قدرت شدند.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 ماه قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، بر اساس فرمانی که عبدالقادر بن صالح آن را امضا کرده، زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری الجزایر، پنجشنبه ۴ جولای (۱۳تیر) تعیین شده است. پارلمان الجزایر روز گذشته با اعلام خالی بودن پست ریاست جمهوری، عبدالقادر بن صالح رئیس پارلمان را به مدت ۹۰ روز و تا برگزاری انتخابات به عنوان رئیس جمهوری موقت این کشور تعیین کرد. براساس ماده ۱۰۲ قانون اساسی الجزایر، پس از کناره گیری رئیس جمهوری، رئیس پارلمان به مدت ۹۰ روز تا زمان برگزاری انتخابات، رئیس جمهوری موقت خواهد بود. بوتفلیقه رئیس جمهوری سابق و ۸۲ ساله الجزایر سه شنبه هفته گذشته پس از ۲۰ سال با اولتیماتوم ارتش و فشارها و اعتراض‌های مردمی مجبور به استعفا شد
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
حوزه‌های رای گیری امروز (یکشنبه) در اوکراین آغاز به کار کردند و مردم برای حضور در دور نخست این انتخابات ریاست جمهوری پای صندوق‌های رای رفتند. اعتمادآنلاین| در صورتیکه هیچ یک از کاندیداها نتوانند در دور نخست این انتخابات ریاست جمهوری آرای کافی را بیاورند، دور بعدی این انتخابات ۲۱ آوریل سال جاری میلادی برگزار می‌شود. تیموشنکو نیز که برای سومین بار است در انتخابات ریاست جمهوری اوکراین شرکت می‌کند، بر مقابله با فساد تمرکز دارد و وعده داده تا قیمت گاز را برای مردم به نصف برساند. همانند انتخابات گذشته، کمیسیون مرکزی انتخابات اوکراین حوزه‌های رأی گیری را در جمهوری‌های خودخوانده دونتسک و لوهانسک باز نمی‌کند. همچنین برای نخستین بار است که ناظران روس از نظارت بر انتخابات اوکراین منع شده‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از آلماتی؛ انتخابات ریاست جمهوری قزاقستان در تاریخ نهم ماه ژوئن برابر با نوزدهم خرداد برگزار خواهد شد. این انتخابات در ماه مارس سال آینده میلادی برگزار شود. در تاریخ بیست و هشتم اسفند سال گذشته نورسلطان نظربایف نخستین رئیس جمهورقزاقستان در تصمیمی بعد از سی سال از قدرت کناره گیری کرد و قاسم ژومارت توکایف رئیس مجلس سنا را به عنوان رئیس جمهور موقت به عنوان جانشین خود انتخاب کرد.

رقبای ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری

15+
برترین‌هابرترین‌ها4 روز قبل
ایرناایرنا2 هفته قبل
اگر در دور دوم انتخابات شمار رای دهندگان به حد نصاب لازم نرسد؛ در اینصورت انتخابات باطل و تمامی مراحل انتخابات ریاست جمهوری مجددا تکرار می‌شود. میزان مشارکت رای دهندگان در دور نخست انتخابات ریاست جمهوری مقدونیه ۴۱٫۶ درصد بود. برخی مخالفان تغییر نام مقدونیه به مقدونیه شمالی قصد دارند که دور دوم انتخابات را تحریم کنند. این انتخابات از استقلال جمهوری سابق یوگسلاوی در سال ۱۹۹۱ ششمین انتخابات و از تغییر قانون اساسی برای نام این کشور به جمهوری مقدونیه شمالی اولین انتخابات ریاست جمهوری به شمار می‌رود. وظایف رئیس جمهوری در مقدونیه شمالی به شکل کلی تشریفاتی است و ریاست بر نیروهای مسلح و امضای قوانین تصویب شده در مجلس از جمله وظایف رئیس جمهوری در این کشور هستند.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
علی مطهری در پاسخ به این سوال که ممکن است نامزد ریاست جمهوری شوید؟ (با لبخند) گفت: ببینید بستگی به شرایط دارد؛ من خودم روزی فکر نمی‌کردم که وارد مجلس شوم، چون تصورم این بود با طبع من سازگار نیست. گاهی مذاکرات مجلس را از رادیو گوش می‌کردم، با خودم می‌گفتم این افراد چه حوصله‌ای دارند، اینجا می‌نشینند و این بحث‌ها را می‌کنند که مثلا تبصره دو ماده چند فلان قانون چنین می‌گوید و بحث و گفتگو و جدل و این‌ها. وی افرود: موقعی که دوره جدید نهضت اسلامی در سال ۵۶ آغاز شد، در حرکت‌ها و تظاهرات‌هایی که در تهران انجام می‌شد، و بیشتر هم دانشجو‌ها حضور داشتند، شرکت داشتیم. وی در پاسخ به این سوال که ممکن است نامزد ریاست جمهوری شوید؟ (با لبخند) گفت: ببینید بستگی به شرایط دارد؛ من خودم روزی فکر نمی‌کردم که وارد مجلس شوم، چون تصورم این بود با طبع من سازگار نیست. گاهی مذاکرات مجلس را از رادیو گوش می‌کردم، با خودم می‌گفتم این افراد چه حوصله‌ای دارند، اینجا می‌نشینند و این بحث‌ها را می‌کنند که مثلا تبصره دو ماده چند فلان قانون چنین می‌گوید و بحث و گفتگو و جدل و این‌ها.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ماه قبل
خبرگزاری میزان- عصر امروز مهلت ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری افغانستان پایان یافت و در این انتخابات ۱۶ کاندیدا برای رقابت بر سر ریاست جمهوری این کشور ثبت نام کردند. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، عصر دیروز مهلت ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری افغانستان پایان یافت و در این انتخابات ۱۶ کاندیدا برای رقابت بر سر ریاست جمهوری این کشور ثبت نام کردند. قرار است انتخابات ریاست جمهوری افغانستان ۲۹ سرطان (تیر) برگزار شود. بنابر این گزارش، ‌ مهمترین کاندیداهای که برای رقابتهای انتخاباتی ثبت نام کردند، ‌ اشرف غنی رئیس جمهور فعلی، ‌ عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه، حنیف اتمر رئیس سابق امنیت ملی و همچنین حکمتیار مخالف مسلح دولت افغانستان است. گفتنی است، قرار بود انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در ماه حمل (فروردین) سال آینده برگزار شود که با ۳ ماه تاخیر و در ماه سرطان برگزار خواهد شد، دلیل این تاخیر نیز دلایل فنی اعلام شده است.
ایرناایرنا1 ماه قبل
بر اساس گزارش کمیسیون مرکزی انتخابات اوکراین، در مجموع بیش از ۳۳ هزار و ۵۰۰مرکز رای گیری در نقاط مختلف این کشور به اخذ آرای انتخابات ریاست جمهوری می‌پردازند. ۳۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت ۴۳ میلیون و ۸۵۰ هزار نفری اوکراین حائز شرایط رای دهی هستند. امسال بر خلاف دوره‌های قبلی انتخابات ریاست جمهوری اوکراین، با تصمیم دولت این کشور، حوزه‌های رای گیری واقع در مراکز دیپلماتیک اوکراین در روسیه دایر نخواهد بود. گفتنی است در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری اوکراین رقم بی سابقه‌ای به عنوان نامزد برای احراز عالی‌ترین مقام این کشور ثبت نام کرده‌اند. شامل ولادیمیر زلنسکی، یولیا تیموشنکو، پترو پروشنکو رئیس جمهور فعلی، یوری بویکو، آناتولی گریتسنکو، اولگ لیاشکو و الکساندر ویلکول هفت نامزد مطرح انتخابات اوکراین هستند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه از کیف؛ نتایج نظرسنجی جدیدی که روز پنجشنبه منتشر شد، نشان می‌دهد ولودیمیر زلنسکی، کمدین اوکراینی، در دومین دور انتخابات ریاست جمهوری این کشور که برای بیست و یکم ماه آوریل برنامه ریزی شده است، پیروز خواهد شد. تنها تجربه سیاسی زلنسکی به ایفای نقش رئیس جمهور در یک برنامه تلویزیونی محدود می‌شود. زلنسکی بیش از ۳۰ درصد آرای دور نخست انتخابات را به دست آورد و پوروشنکو تقریبا ۱۶ درصد آرا را از آن خود کرد. این بازیگر ۴۱ ساله در کمدی سیاسی «خدمتگزار مردم» ایفای نقش و اذعان کرده است که هیچ تجربه‌ای ندارد. پوروشنکو سال ۲۰۱۴ پس از قیام مردمی که به سرنگونی ویکتور یانوکوویچ مورد حمایت کرملین منجر شد، به عنوان رئیس جمهور اوکراین انتخاب شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
رئیس دولت موقت الجزائر شامگاه چهارشنبه (۱۲ فروردین) زمان انتخابات برای انتخاب رئیس جمهور جدید این کشور را مشخص کرد. شبکه الجزیره گزارش داد که «عبدالقادر بن صالح»، رئیس‌جمهور موقت الجزائر اعلام کرد که چهارم جولای (۱۶ تیر) موعد انتخاب جانشین «عبدالعزیز بوتفلیقه»، رئیس جمهور مستعفی این کشور است. پارلمان الجزائر دیروز سه‌شنبه بن صالح را که رئیس پارلمان است، به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور انتخاب کرد تا در سه ماه آینده زمینه را برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری فراهم کند. بر اساس ماده ۱۰۲ قانون اساسی الجزائر، در صورت استعفای رئیس جمهور یا فوت او، رئیس پارلمان موظف است طی ۹۰ روز انتخابات ریاست جمهوری برگزار کند. مردم الجزائر از دهم فوریه (۲۱ بهمن) در اعتراض به اعلام نامزدی بوتفلیقه برای پنجمین دور ریاست جمهوری دست به تظاهرات گسترده‌ای علیه او زدند و با توجه به شرایط بد جسمانی او، خواستار کناره‌گیری او از قدرت شدند.
برنابرنا1 ماه قبل
مردم اوکراین امروز یکشنبه ۱۱ فروردین (۳۱ مارس) برای انتخاب رئیس جمهوری جدید به پای صندوق‌ها فرا خوانده شده‌اند. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری برنا، در مجموع ۳۹ نفر برای کسب مقام ریاست جمهوری کاندید شده‌اند. بنظر می‌رسد هیچ یک از کاندیداها در دور اول اکثریت لازم را کسب نکند. نظرسنجی‌ها از پیشتازی ولادیمیر زلنسکی، کمدین بدون تجربه سیاسی خبر می‌دهند. احتمال راه‌یابی پترو پروشنکو، رئیس جمهور کنونی و یولیا تیموشنکو، نخست وزیر اسبق اوکراین نیز به مرحله دوم انتخابات وجود دارد.
ایسناایسنا2 ماه قبل
برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در اسلواکی در حالی امروز (شنبه) برگزار می‌شود که رئیس جمهوری کنونی این کشور گفته که به دنبال کاندیداتوری نیست و رقابت بین پنج کاندیدا وجود دارد که یکی از آنها مبارز ضد فساد است. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، آندری کیسکا، رئیس جمهوری اسلواکی گفته که به دنبال انتخاب مجدد نیست. پنج کاندیدا برای این انتخابات وجود دارند که یکی از آنها مبارز ضد فساد است بدون آنکه سابقه‌ای در سیاست داشته باشد و قصد دارد تا در انتخابات ریاست جمهوری امروز اسلواکی پیروز شود. دولت فیکو همچنان در قدرت است اما محبوبیت حزب اسمر به شدت کاهش داشته است. در نخستین سالگرد قتل این روزنامه نگار، هزاران تن از مردم اسلواکی در اعتراض به فقدان اقدام دولت درباره فسادی که این روزنامه نگار آن را افشا کرد، به خیابان‌ها آمدند.
صدا و سیماصدا و سیما4 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ خبرگزاری فرانسه از کیف از آغاز رأی گیری برای دور دوم انتخابات ریاست جمهوری اوکراین خبر داد.
ایرناایرنا22 ساعت قبل
براساس این جدول، روند ثبت نام‌ رای‌دهند‌گان که قرار بود در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ماه جاری آغاز شود، به ۱۸ خرداد موکول شد. بر اساس گزارش‌های دریافتی، قرار است ثبت نام‌ رای‌دهند‌گان بدون استفاده از فناوری‌های جدید باشد در حالی‌که پیش از این کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرده بود که در روند ثبت نام‌‌ رای‌دهند‌گان در انتخابات آینده از فناوریهای نوین استفاده می‌شود. «یوسف رشید»، رییس اجرایی بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان، تصمیم کمیسیون مستقل انتخابات برای عدم استفاده از فناوری در روند ثبت نام‌ رای‌دهند‌گان را زیر سووال برد. قرار است انتخابات‌های ریاست‌جمهوری، شوراهای ولایتی و انتخابات مجلس نماینده‌گان ولایت غزنی، ششم مهرماه سال جاری در افغانستان برگزار شود. **آساق**۱۵۱۸انتهای پیام /*
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
به گزارش مشرق به نقل از راشاتودی، «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا امروز چهارشنبه اعلام کرد که انتخابات بعدی ریاست جمهوری این کشور در سال ۲۰۲۵ برگزار می‌شود. این در حالی است که کشورهای غربی در روزهای گذشته مهلتی هشت روزه را برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ونزوئلا تعیین کرده بودند. رئیس جمهوری ونزوئلا همچنین در مصاحبه با «ریانووستی» از آمادگی برای مذاکره با مخالفین دولت در حضور میانجیگران بین‌المللی خبر داد. وی در این باره گفت: آماده نشستن پشت میز مذاکره هستم تا به خاطر صلاح ونزوئلا، به خاطر صلح و آینده این کشور با اپوزیسیون صحبت کنم. گفتنی است مادورو در مصاحبه با اسپوتنیک هم از آمادگی برای صحبت با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گفته بود حال آنکه تاکید کرد تیم وی به ویژه جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید مانع از تحقق چنین دیداری خواهند شد.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اروپا آنلاین، کمیته برگزاری انتخابات در لیتوانی تاریخ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در این کشور را اعلام کرد. بر اساس اعلام این کمیته، انتخابات ریاست جمهوری لیتوانی در تاریخ ۱۲ می‌ (۲۲ اریبهشت) برگزار می‌شود. این در حالی است که «دالیا گروباسکایته» رئیس جمهوری کنونی لیتوانی حق شرکت در انتخابات پیش رو را ندارد. وی که پیش از این ریاست کمیسیون بودجه و امور مالی اتحادیه‌ی اروپا را بر عهده داشت، نخستین زنی بود که بر کرسی ریاست جمهوری لیتوانی تکیه زده بود.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رادیو آلمان، «قاسم جومرت توکایف» رئیس مجلس سنای قزاقستان که از تاریخ ۲۰ مارس (۲۹ اسفند) بطور موقت ریاست جمهوری این کشور را نیز در دست دارد از تاریخ انتخابات ریاست جمهوری خبر داد. وی در یک نطق تلویزیونی اعلام کرد: بر اساس برنامه زمانبندی شده از قبل انتخابات آتی ریاست جمهوری در قزاقستان باید در آوریل سال آینده میلادی برگزار شود، اما با توجه به شرایط جدید بوجود آمده تاریخ جدیدی برای انتخابات تعیین شده است. توکایف در ادامه افزود: پس از بررسی‌های انجام شده تاریخ ۹ ژوئن (۱۸ خرداد) برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری قزاقستان تعیین شده است. گفتنی است پس از استعفای «نورسلطان نظربایف» رئیس‌جمهور قزاقستان و بر اساس قانون اساسی این کشور «قاسم جومرت توکایف» رئیس مجلس سنا بطور موقت موقت جانشین وی شده است. توکایف در مراسم سوگند خود پیشنهاد کرد که نام آستانه، پایتخت قزاقستان به «نورسلطان نظربایف» تغییر کند.
رجانیوزرجانیوز1 ماه قبل
دفتر ریاست جمهوری الجزایر اعلام کرد که انتخابات جدید این کشور ۴ ژوئیه (۱۳ تیرماه) برگزار خواهد شد. به گزارش رجانیوز به نقل از دفتر ریاست جمهوری الجزایر اعلام کرد به دستور عبدالقادر بن صالح، رئیس جمهوری موقت، انتخابات ریاست جمهوری جدید در ۱۳ تیرماه (۴ ژوئیه) در این کشور برگزار خواهد شد. راهپیمایی‌های عظیم و تظاهرات هزاران نفری در الجزایر با اعلام نامزدی دو باره عبدالعزیز بوتفلیقه برای دور پنجم ریاست جمهوری در این کشور آغاز شد. مجلس الجزایر عبدالقادر بن صالح، رئیس مجلس سنای این کشور را به عنوان رئیس جمهوری موقت الجزایر تا برگزاری انتخابات جدید در این کشور منصوب کرد. عبدالقادر بن صالح در اولین نطق تلویزیونی خود اعلام کرد که در طی ۹۰ روز انتخابات جدید در این کشور را برگزار خواهد کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
از دو سه هفته پیش برگزاری چهارمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در این کشور کلید خورده است. در این صورت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری معنی نخواهد داشت. روشن است که دولت افغانستان نمی‌تواند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را تا زمان نامعلوم به تأخیر بیندازد. لذا به کمیسیون مستقل انتخابات دستور داد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را انجام دهد. لذا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ماه سرطان/ تیر سال آینده در هالة از شک و ابهام قرار گرفته است.

فهرست نهایی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری قزاقستان

3+
فارسفارس1 هفته قبل
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رادیو آلمان، مردم لیتوانی به منظور شرکت در انتخابات ریاست جمهوری این کشور در پای صندوق‌های رأی حاضر می‌شوند. در انتخابات ریاست جمهوری این دوره ۹ کاندیدا با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. بر اساس اعلام اداره برگزاری انتخابات ریاست جمهوری لیتوانی دور دوم این انتخابات قرار است در تاریخ ۲۶ می‌ (۵ خرداد) برگزار شود. این در حالی است که دوشنبه هفته گذشته مردم لیتوانی برای شرکت دو رفراندم درباره شهروندی دوگانه و همچنین کاهش تعداد اعضای پارلمان به پای صندوقهای رأی رفتند. در حال حاضر «دالیا گریبوسکایته» ریاست جمهوری لیتوانی را در اختیار دارد.
فارسفارس3 ماه قبل
از دو سه هفته پیش برگزاری چهارمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در این کشور کلید خورده است. در این صورت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری معنی نخواهد داشت. روشن است که دولت افغانستان نمی‌تواند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را تا زمان نامعلوم به تأخیر بیندازد. لذا به کمیسیون مستقل انتخابات دستور داد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را انجام دهد. لذا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ماه سرطان/ تیر سال آینده در هالة از شک و ابهام قرار گرفته است.
ایران‌جیبایران‌جیب3 ماه قبل
«جف زلنی» خبرنگار سی. ان. ان درباره احتمال حضور هیلاری کلینتون در انتخابات آتی گفت: سه نفر به من گفتند که کلینتون اعلام … «جف زلنی» خبرنگار سی. ان. ان درباره احتمال حضور هیلاری کلینتون در انتخابات آتی گفت: سه نفر به من گفتند که کلینتون اعلام کرده، «درها را به روی این ایده نبسته است.» کلینتون در انتخابات ۲۰۱۶ رقیب نهایی دونالد ترامپ بود اما شکست خورد. به گزارش ایرنا، طی روزهای گذشته شماری از شخصیت‌های دموکرات حضور خود در انتخابات ۲۰۲۰ را اعلام کرده‌اند. سناتور «الیزابت وارن» سناتور ایالت ماساچوست، «تولسی گابارد» سناتور ایالت هاوایی، «جولیان کاسترو» شهردار سابق سن آنتونیو و وزیر مسکن و توسعه شهری دولت «باراک اوباما»، «کریستین گیلبراند» سناتور ایالت نیویورک، «کاملا هریس» سناتور ایالت کالیفرنیا و «پیت بوتیگیگ» شهردار شهر «ساوث بند» در ایالت ایندیانا دموکرات هایی هستند که مبارزات انتخاباتی خود را کلید زده‌اند.

به انتهای لیست رسیدید