انتخابات ریاست جمهوری

انتخابات ریاست جمهوری

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ساعت قبل
او خاطر نشان می‌کند: هر چند مایک پنس کاملا به ترامپ وفادار بوده اما رئیس جمهور آمریکا همواره به دنبال تغییر همه چیز بوده و دیدگاه ترامپ در مورد موضوع وفاداری به شکل افراطی در راستای خدمت به خودش است. طبق نوشته این نویسنده ناشناس، نام نیکی هیلی سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل به عنوان نامزد ایده‌آل جایگزینی به جای پنس به عنوان معاون رئیس جمهور مطرح شده است. در این کتاب ادعا شده که برخی از نزدیکترین مشاوران ترامپ گفته‌اند، در نظر گرفتن این نامزدی هیلی که در پایان ۲۰۱۸ از سمتش کنار رفت برای معاونت رئیس جمهور، ممکن است به کاستن از عدم محبوبیت رئیس جمهور نزد زنان کمک کند. اما به گفته این نویسنده این منطق نشان می‌دهد که کاخ سفید فعلی درک کمی از زنان دارد. چند ماه پیش گمانه‌زنی درباره اینکه هیلی قرار است نامزد معاونت رئیس جمهور شود از سوی خود وی به عنوان شایعه غلط تکذیب شد.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
اما اینکه مسئولین تصمیم گیرنده و ابلاغ کننده در روزهای اول غایب می‌شوند و با مردم حرف نمی‌زنند جای سوال دارد. به همین خاطر رهبر معظم انقلاب به تنهایی تصمیم گرفتند از تصمیم سران قوا شجاعانه دفاع کنند. در این مسیر رهبر انقلاب نیز هیچگاه اجازه نخواهند داد که کشتی انقلاب درگیر طوفان‌های مسیر خود شود. همایون خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب در سخنان سه روز گذشته، خودشان را هدف همه انتقادات قرار دادند. انتقادات مردم در این شرایط بسیار موجه است، اما چیزی که باید در این بین تبیین شود فرق بین فتنه ۸۸ و فتنه ۹۸ است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| سناتور اوا کوپا گفت: قانونگذاران سنا امروز برای سازماندهی یک انتخابات جدید به مذاکره می‌پردازند و پیش‌نویس قانونی برای برگزاری هرچه سریع‌تر یک انتخابات جدید را بررسی می‌کنند. انتخابات ریاست جمهوری بولیوی ۲۰ اکتبر برگزار شد. بر اساس اعلام دادگاه انتخابات عالی بولیوی، اوو مورالس، رئیس جمهور مستعفی این کشور در دور نخست انتخابات پیروز شد اما کارلوس مسا، رقیب اصلی او اعلام کرد که پیروزی وی را در دور نخست نمی‌پذیرد. پس از آنکه نتایج انتخابات اعلام شد، اعتراضات گسترده و اعتصاب‌هایی در سراسر کشور برگزار شد. پس از آن سناتور جنین آنی‌یز، خود را رئیس جمهور موقت این کشور اعلام کرد.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 ساعت قبل
سنای بولیوی امروز (چهارشنبه) برای بررسی پیش‌نویس قانون سازماندهی انتخابات جدید در کشور تشکیل جلسه می‌دهد. قدس آنلاین، به نقل از خبرگزاری تاس، سناتور اوا کوپا گفت، قانونگذاران سنا امروز برای سازماندهی یک انتخابات جدید به مذاکره می‌پردازند و پیش‌نویس قانونی برای برگزاری هرچه سریعتر یک انتخابات جدید را بررسی می‌کنند. رئیس سنای بولیوی پیشتر در پی درگیری‌ها و اعتراضات جلسه پارلمان را لغو کرده و خواستار ایجاد شرایطی به منظور تسهیل برقراری مذاکرات و ثبات اوضاع در کشور شده بود. انتخابات ریاست جمهوری بولیوی ۲۰ اکتبر برگزار شد. بر اساس اعلام دادگاه انتخابات عالی بولیوی، اوو مورالس، رئیس جمهور مستعفی این کشور در دور نخست انتخابات پیروز شد اما کارلوس مسا، رقیب اصلی وی اعلام کرد که پیروزی وی را در دور نخست نمی‌پذیرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ساعت قبل
در جبهه مقابل، وضعیت ترامپ در روز‌ها و هفته‌های اخیر در افکار عمومی با سیر نزولی مواجه شده است. نارضایتی از عملکرد ترامپ در نظرسنجی «پولیتیکو» و «مورنینگ کانسولت» شدیدتر بوده است. • بیشتر بخوانید: براساس نظرسنجی مشترک پولیتیکو و مورنینگ کانسولت که در بازه زمانی ۱۵ تا ۱۷ نوامبر (۲۴ تا ۲۶ آذر) انجام شد، ۵۵ درصد افکار عمومی آمریکا، ترامپ را فردی نامحبوب می‌دانند. موافقت افکار عمومی آمریکا با تحقیقات استیضاح ترامپ نیز در روز‌ها و هفته‌های اخیر قابل توجه است. اهمیت تحقیقات استیضاح ترامپ در روز‌ها و هفته‌های اخیر به حدی بوده که چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا را از بررسی مسائل مختلف داخلی و خارجی بازداشته و انتقادات فراوانی را برای او به دنبال داشته است.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
سنای بولیوی امروز (چهارشنبه) برای بررسی پیش‌نویس قانون سازماندهی انتخابات جدید در کشور تشکیل جلسه می‌دهد. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری تاس، سناتور اوا کوپا گفت، قانونگذاران سنا امروز برای سازماندهی یک انتخابات جدید به مذاکره می‌پردازند و پیش‌نویس قانونی برای برگزاری هرچه سریعتر یک انتخابات جدید را بررسی می‌کنند. رئیس سنای بولیوی پیشتر در پی درگیری‌ها و اعتراضات جلسه پارلمان را لغو کرده و خواستار ایجاد شرایطی به منظور تسهیل برقراری مذاکرات و ثبات اوضاع در کشور شده بود. انتخابات ریاست جمهوری بولیوی ۲۰ اکتبر برگزار شد. بر اساس اعلام دادگاه انتخابات عالی بولیوی، اوو مورالس، رئیس جمهور مستعفی این کشور در دور نخست انتخابات پیروز شد اما کارلوس مسا، رقیب اصلی وی اعلام کرد که پیروزی وی را در دور نخست نمی‌پذیرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- یکی از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان گفت: اگر مردم بفهمند موسسات و سفارت‌خانه‌های خارجی یک بار دیگر در امور داخلی افغانستان دخالت کرده، با عکس‌العمل تند مردم مواجه خواهند شد. به گزارش خبرگزاری میزان، رحمت‌الله نبیل یکی از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان گفت: اگر مردم بفهمند موسسات و سفارت‌خانه‌های خارجی یک بار دیگر در امور داخلی افغانستان دخالت کرده، با عکس‌العمل تند مردم مواجه خواهند شد. رییس تیم انتخاباتی امنیت و عدالت افغانستان در نشست خبری در کابل افزود: شما برای حل بحران در افغانستان نیستید، بلکه برای ایجاد بحران حضور دارید و اگر افغان‌ها بفهمند که کسی می‌خواهد برای آنها بحران ایجاد کند، عکس‌العمل شدیدی به آن نشان خواهند داد. متاسفانه به هیچ یک از خواست‌های مشروع ما از سوی کمیسیون انتخابات پاسخ داده نشد. این نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان همچنین کمیسیون انتخابات را متهم کرد که خلاف قانون، دستورالعمل‌ها و لوایح انتخاباتی گام برداشته و در صدد توجیه تقلب است.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، نیوزویک نوشت، برنی سندرز تنها نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست که برکناری رئیس جمهور بولیوی را کودتا خواند. این سناتور آمریکایی شنبه شب در گردهمایی حزب دموکرات که به میزبانی شبکه تلویزیونی اسپانیایی زبان یونیویزیون برگزار شده بود، تاکید کرد سرنگونی اوو مورالس یک کودتا بود. خورخه راموس، مجری برنامه که در سال ۲۰۱۵ دونالد ترامپ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری، وی را از یک کنفرانس خبری بیرون انداخته بود، گفت: دیگران از اینکه این حادثه را کودتا بخوانند خودداری و تاکید کردند مورالس در تلاش بوده است به یک دیکتاتور تبدیل شود. سندرز در پاسخ گفت: من با این ادعا مخالفم. به اعتقاد من مورالس در کاهش فقر و کمک به بومیان بولیوی برای آنکه بتوانند جایگاهی پیدا کنند که پیش از این هیچگاه نداشته‌اند، موفق عمل کرد. وی با اشاره به مداخله ارتش بولیوی و نقش آن در کناره گیری مورالس، گفت: به اعتقاد من زمانی که ارتش در امور سیاسی مداخله می‌کند، به این روند کودتا می‌گویند. سندرز در توئیتی نوشته بود: من با مداخله نیرو‌های امنیتی بولیوی در یک روند دموکراتیک و سرکوب معترضان بومی مخالفم. به اعتقاد من زمانی که ارتش مداخله کرد و از اوو مورالس، رئیس جمهور، خواست از سمت خود کناره گیری کند، به این روند کودتا می‌گویند. الیزابت وارن، یکی دیگر از نامزد‌های ریاست جمهوری آمریکا، نیز در توئیتی نوشت، مردم بولیوی مستحق برگزاری هرچه سریعتر یک انتخابات آزاد و عادلانه هستند، اما وی از کودتا خواندن آنچه در بولیوی روی داده است، خودداری کرد.
تسنیمتسنیم6 ساعت قبل
از دیدگاه رهبر انقلاب عمل صالح مفهومی تمدنی دارد تا آنجا که تشکیل نظام اسلامی توسط امام خمینی را بالاترین مصداق عمل صالح دانسته‌اند. شمولیت و گستره مفهوم عمل صالح نسبت به مصادیق بسیار را می‌توان به وضوح در بیانات ایشان دید. زیرا عمل صالح ویژگی‌ها و شرایطی دارد تا صالح شمرده شود و از دیگر عمل‌ها متمایز شود. انسان، خدا را در میدان مجاهدت برای خدا، بهتر می‌بیند.» (۳۷) ۳. ۱۴) بیانات در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت ۹ دی ۱۳۹۰/۰۹/۲۱۱۵) بیانات‌ در دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیأت دولت‌‌ ۱۳۸۳/۰۸/۲۰۱۶) نهج‌البلاغه، خطبه۱۵۶.
ایران‌جیبایران‌جیب7 ساعت قبل
عباس امیری‌فر گفت: با روحیاتی که از احمدی‌نژاد سراغ دارم بعید است شخصا وارد انتخابات شود، اما شک ندارم که برای انتخابات ریاست …خبر آنلاین: عباس امیری‌فر گفت: با روحیاتی که از احمدی‌نژاد سراغ دارم بعید است شخصا وارد انتخابات شود، اما شک ندارم که برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ می‌آید. عباس امیری‌فر از نزدیکان سابق محمود احمدی‌نژاد درباره احتمال حضور احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس یازدهم گفت: بعید می‌دانم شخص احمدی‌نژاد برای انتخابات مجلس وارد میدان شود، اما این احتمال وجود دارد که او تیمی را انتخاب و حمایت کند تا وارد مجلس شوند. وی گفت: با روحیاتی که از احمدی‌نژاد سراغ دارم بعید است شخصا وارد انتخابات شود. احمدی‌نژاد بدنبال تنش استامیری‌فر درباره حضور الهام در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ گفت: شک نکنید احمدی‌نژاد، آقای الهام را برای انتخابات معرفی می‌کند، خودش هم حاضر می‌شود. من دفعه پیش هم پیش‌بینی کردم و گفتم احمدی‌نژاد علی‌رغم نهی رهبری در انتخابات کاندیدا خواهد شد؛ که این اتفاق هم رخ داد.
افکارنیوزافکارنیوز10 ساعت قبل
با این حال، بلومبرگ برای این که مورد استقبال حامیان حزب دموکرات قرار گیرد، راه طولانی در پیش خواهد داشت. این روند موجب شده است که تمایلات چپ گرایانه و حتی سوسیالیستی در داخل حزب دموکرات شدت گیرد. همه نشانه‌ها حکایت از آن دارد که در نهایت ترامپ درمجلس نمایندگان استیضاح خواهد شد. نمایندگان دموکرات کنگره به پشتگرمی اکثریت خود در مجلس نمایندگان و همچنین دشمنی رسانه‌های جریان اصلی با ترامپ و خشم نهادهای قدرتمند در آمریکا از جمله برخی سران نظامی – امنیتی از عملکرد دولت ترامپ، استیضاح رئیس جمهور را موضوعی تمام شده قلمداد می‌کنند. این دشواری‌ها به اندازه‌ای است که فردی همچون نیکی هیلی، نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل و یکی از حامیان سرسخت دونالد ترامپ می‌گوید: «استیضاح رئیس جمهور به منزله حکم اعدام وی است.» امیرعلی ابوالفتح
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز13 ساعت قبل
به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت: براساس کسب اطلاع خبرنگار فارس این فرد به اتهام همکاری با شبکه معاند آمدنیوز بازداشت شده است. امروز غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری خود گفته بود که مستندات خوبی از روح‌الله زم مدیر شبکه آمدنیوز به دست آورده است. وی همچنین مسئولیت یکی از سایت‌های خبری نزدیک به رئیس‌جمهور سابق را بر عهده داشت که ید طولایی در اتهام‌پراکنی علیه اصولگرایان دارد. اتهام‌زنی‌های داوری علیه اصولگرایان، او را به چهره محبوب روزنامه‌های اصلاح‌طلب تبدیل کرده بود. داوری پیش از این در خرداد ماه سال ۹۶ برای تحمل حبس به مدت ۳ سال بازداشت شد اما سرانجام در شهریور ماه سال ۹۷ و پس از نقض حکم صادر شده از سوی دیوان عالی کشور آزاد شد.۲۲ مهر امسال بود که سپاه پاسداران از بازداشت روح‌الله زم سرشبکه کانال تلگرامی آمدنیوز خبر داد.

حمایت نمین از افزایش قیمت بنزین

4+
ایمناایمنا15 ساعت قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز16 ساعت قبل
مشاور معاون اول رئیس جمهوری آمریکا تایید کرد محتوای مکالمه تلفنی ۲۵ ژوئیه دونالد ترامپ با ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین که به «اوکراین گیت» مشهور شده است، درباره مسایل سیاست داخلی آمریکا و غیرمعمول بوده است. (مایک پنس) معاون رئیس جمهوری برای تبریک به وی زنگ زد. مشاور معاون اول رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: در تاریخ ۱۳ ماه مه، دستیار رئیس دفتر معاون رئیس جمهوری با من تماس گرفت و خبر داد که رئیس جمهوری ترامپ تصمیم گرفته است معاون رئیس جمهوری در مراسم تحلیف در اوکراین شرکت نکند. در تاریخ ۲۵ ژوئیه به همراه چند تن از همکارانم به تماس بین رئیس جمهوری ترامپ و رئیس جمهوری زلنسکی گوش کردم. من در مورد تماس ۲۵ ژوئیه با معاون رئیس جمهوری یا هر یک از همکارانم در دفتر معاون رئیس جمهوری یا شورای امنیت ملی صحبت نکردم.
فراروفرارو16 ساعت قبل
فرارو- افزایش قیمت بنزین از سوی سران قوه، دوباره این موضوع را بر سر زبان‌ها انداخت که اگر مجلس هفتم در ابتدای دهه ۸۰ طرح تثبیت قیمت بنزین را به تصویب نمی‌رساند، از آن زمان تاکنون قیمت بنزین به صورت پلکانی افزایش پیدا می‌کرد و دیگر این مشکلاتی که امروز روی داده به خاطر افزایش قیمت سوخت، رخ نمی‌داد. حال در این رابطه حشمت‌الله فلاحت‌پیشه نماینده مجلس هفتم در گفتگو با فرارو با اشاره به طرح تثبیت قیمت‌ها در این مجلس، اظهار داشت: «هرساله تا قبل از مجلس هفتم دولت همراه با بودجه سنواتی سالیانه، طرح افزایش قیمت ۱۵ درصدی قیمت ۹ حامل انرژی از جمله بنزین، گازوئیل، نفت کوره و … را به مجلس می‌آورد و پارلمان نیز با این امر موافقت می‌کرد و این طرح به تصویب می‌رسید.» حشمت‌الله فلاحت‌پیشه می‌گوید احمد توکلی نقش اصلی را در تثبیت قیمت بنزین در مجلس هفتم بر عهده داشتنقش حداد عادل و احمد توکلی در طرح تثبیت قیمت بنزین در مجلس هفتموی افزود: «امادر زمان مجلس هفتم و ریاست حداد عادل بر مجلس، نمایندگان اقتصادی مجلس که همگی اصول‌گرا بودند به رهبری احمد توکلی و تلاش زیاد الیاس ناداران طرح تثبیت قیمت‌ها را کلید زدند و معتقد بودند این افزایش سالیانه و پلکانی قیمت حامل‌های انرژی به ضرر مردم است، با توجه به این مطالب، این طرح به رای گذاشته شد و با تلاش حداد عادل به عنوان رئیس مجلس این طرح رای آورد.» این عضوکمیسیون امنیت ملی مجلس‌دهم اضافه‌کرد: «ازسوی دیگر برنامه چهارم توسعه که مورد مناقشه بین دولت آقای خاتمی و مجلس هفتم و شورای نگهبان قرار داشت، برای حل اختلافات به مجمع تشخصیص مصلحت نظام فرستاده شد، اما مجلس هفتم معتقد بود باید، برنامه مورد بازنگری قرار بگیرد و در نهایت نیز برنامه چهارم توسعه کشور به مجلس پس فرستاده شد.» فلاحت‌پیشه ادامه‌داد: «بعد از عودت برنامه به مجلس هفتم نمایندگان اصولگرا از جمله توکلی برنامه را تغییر دادند و طرح تثبیت قیمت‌ها را نیز در برنامه توسعه‌ای کشور گنجاندند و بعد از آن نیز در بودجه سال ۸۱ نیز این طرح را به تصویب رساندند و دولت را ملزم کردند که حق افزایش قیمت حامل‌های سوخت را ندارد.» بیشتر بخوانید: طرح تثبیت قیمت‌ها به عنوان دستاورد اصول‌گرایان، احمدی‌نژاد را رئیس جمهور کرداین نماینده مجلس هفتم با اشاره به اینکه طرح تثبیت قیمت‌ها به عنوان دستاورد اصلی اصول‌گرایان در مجلس هفتم به حساب می‌آمد، گفت: «با توجه به این موضوع و در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۴، احمدی‌نژاد از این موضوع استفاده کرد و با سوار شدن بر موج این دستاورد اصول‌گرایان در مجلس هفتم، به ریاست جمهوری رسید.» وی افزود: «اما در ادامه خود احمدی‌نژاد نیز در سال ۸۸ دید که نمی‌توان با این نظام یارانه‌ای ادامه داد، طرح هدفمندسازی یارانه‌ها را کلید زد و قیمت بنزین را در سال ۸۸ به قیمت فوب خلیج فارس رساند، بنابراین این امر نشان داد که آن اقدام مجلس هفتم کاملا سیاسی‌بود ونمایندگان‌اصول‌گرا آن را با نگاه سیاسی ونه با نگاه و نظر کارشناسی تصویب کردند.» فلاحت‌پیشه تصریح کرد: «طرح هدفمندسازی یارانه‌ها در حالی آغاز شد که قرار نبود از ابتدا به همه یارانه نقدی داده شود، اما دولت احمدی‌نژاد بدون توجه به قانونی که در مجلس به تصویب رسیده بود این اقدام را انجام داد و در ادامه نیز ریالی به بخش تولید یارانه پرداخت نکردند که متاسفانه بخش تولید و اشتغال کشور از این ناحیه بسیار ضربه خورد و مشکلات زیادی در این باره ایجاد شد.» حشمت‌الله فلاحت‌پیشه معتقد اقدام مجلس هفتم در عدم افزایش پلکانی قیمت بنرین کاملا سیاسی بوداقدام مجلس هفتم مبنی بر اجرای طرح تثبیت قیمت‌ها کاملا سیاسی بودوی با تاکید بر اینکه هر زمان که نگاه‌های سیاسی بر نگاه‌های کارشناسی و اقتصادی در مجلس غلبه کرد، دود این اقدامات به چشم مردم رفت، گفت: «اقدام مجلس هفتم در سال ۸۱ مبنی بر اجرای طرح تثبیت قیمت‌ها سیاسی بود بدون اینکه به جنبه‌های اقتصادی و تبعات آن در سال‌های بعد توجه شود، اقدام دوت و رئیس مجلس نیز در رابطه با افزایش قیمت بنزین نیز کاملا در این راستا ارزیابی می‌شود، بدون اینکه دیدگاه نمایندگان ملت در این باره گرفته شود.» این عضوکمیسیون امنیت ملی مجلس‌دهم در ادامه با اشاره به افزایش قیمت بنزین توسط سران قوا، بیان داشت: «اقدامی که آقای لاریجانی انجام داد، به هیچ عنوان نظر قوه مقننه نبود، چرا که طی چند نوبت مجلس با افزایش قیمت بنزین مخالفت کرد و در چند جلسه غیر علنی نیز اعضای هیئت‌ رئیسه مجلس سعی داشتند با ارائه گزارشاتی نمایندگان را به قانع به افزایش قیمت بنزین کنند، اما در انجام این کار موفق نبودند.»
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین17 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «برنی سندرز» یکی از نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه در پیامی در توئیتر به شدت از اقدام دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در قانونی دانستن شهرک‌ها در کرانه باختری انتقاد کرد. وی در پیامی توئیتری نوشت: «شهرک‌سازی‌های اسرائیل در مناطق اشغالی غیر قانونی است. (جزئیات بیشتر) در پی اظهارات روز گذشته وزیر امور خارجه آمریکا در خصوص حمایت از شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری، شورای امنیت سازمان ملل در صدد است تا فردا (چهارشنبه)، طی یک جلسه اضطراری، تصمیم آمریکا درباره شهرک‌سازی‌ها در کرانه باختری را بررسی کند. سازمان ملل و بیشتر کشورهای جهان شهرک‌های رژیم صهیونیستی را غیرقانونی می‌دانند زیرا این رژیم در جنگ سال ۱۹۶۷ میلادی این سرزمین‌ها را اشغال کرده و بر مبنای کنوانسیون ژنو هر گونه ساخت و ساز از سوی اشغالگر در سرزمین‌های اشغالی ممنوع است. پیش از این، اتحادیه اروپا و شورای حقوق بشر سازمان ملل و کشورهایی دیگری از جمله روسیه نیز تصمیم اخیر آمریکا درباره شهرک‌سازی صهیونیست‌ها را غیرقانونی خواندند.
خبرآنلاینخبرآنلاین19 ساعت قبل
عباس امیری‌فر از نزدیکان سابق محمود احمدی‌نژاد در بخشی از گفتگوی خود با خبرآنلاین درباره احتمال حضور احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس یازدهم گفت: بعید می‌دانم شخص احمدی‌نژاد برای انتخابات مجلس وارد میدان شود، اما این احتمال وجود دارد که او تیمی را انتخاب و حمایت کند تا وارد مجلس شوند. »»» در همین رابطه بخوانید: رونمایی از کاندیدای پنهان احمدی‌نژاد در انتخابات ۱۴۰۰وی گفت: با روحیاتی که از احمدی‌نژاد سراغ دارم بعید است شخصا وارد انتخابات شود. اما شک ندارم که برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ می‌آید و پیش‌بینی می‌کنم مانند سال ۹۶ که دست در دست بقایی برای انتخابات ثبت نام کرد، این‌بار همراه با آقای الهام وارد این رقابت‌ها خواهد شد. احمدی‌نژاد بدنبال تنش استامیری‌فر درباره حضور الهام در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ گفت: شک نکنید احمدی‌نژاد، آقای الهام را برای انتخابات معرفی می‌کند، خودش هم حاضر می‌شود. در واقع او با علم به اینکه رد صلاحیت خواهد شد در انتخابات حاضر می‌شود تا تنش ایجاد کند.
افکارنیوزافکارنیوز22 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشآدام شیف، رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا از ترامپ به دلیل رسوایی اوکراین انتقاد کرد. اخبار بین الملل- وی گفت: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با اعمال فشار بر اوکراین برای تحقیق درباره جو بایدن، معاون باراک اوباما و نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، به منافع شخصی خود در برابر منافع ملی اولویت داده است.
برترین‌هابرترین‌ها22 ساعت قبل
خبرآنلاین: عباس امیری‌فر از نزدیکان سابق محمود احمدی‌نژاد درباره احتمال حضور احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس یازدهم گفت: بعید می‌دانم شخص احمدی‌نژاد برای انتخابات مجلس وارد میدان شود، اما این احتمال وجود دارد که او تیمی را انتخاب و حمایت کند تا وارد مجلس شوند. وی گفت: با روحیاتی که از احمدی‌نژاد سراغ دارم بعید است شخصا وارد انتخابات شود. اما شک ندارم که برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ می‌آید و پیش‌بینی می‌کنم مانند سال ۹۶ که دست در دست بقایی برای انتخابات ثبت نام کرد، این‌بار همراه با آقای الهام وارد این رقابت‌ها خواهد شد. احمدی‌نژاد بدنبال تنش استامیری‌فر درباره حضور الهام در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ گفت: شک نکنید احمدی‌نژاد، آقای الهام را برای انتخابات معرفی می‌کند، خودش هم حاضر می‌شود. در واقع او با علم به اینکه رد صلاحیت خواهد شد در انتخابات حاضر می‌شود تا تنش ایجاد کند.
مهرمهر22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، احمد قاید صالح فرمانده ارتش الجزایر با اشاره به اینکه ارتش بلندپروازی سیاسی ندارد، اعلام کرد: ما همواره با ملتمان تعامل می‌کنیم که از بطن آن برخاسته‌ایم و این را عملی اجرا می‌کنیم و نه در حدف حرف. ما چشمداشت سیاسی نداریم و اهدافی غیر از آنچه به نفع ملت الجزایر و ملت آن است، نداریم. وی ضمن تمجید از تظاهرات حامی ارتش و انتخابات افزود: بسیاری در مناطق مختلف کشور از ارتش حمایت کردند و خواستار مشارکت گسترده در انتخابات آینده شدند که این مایه افتخار است. وزارت دفاع الجزایر بیان کرد: هدف ایجاد فضای اطمینان بخش امنیتی در سراسر کشور همزمان با شروع کمپین انتخاباتی است. نامزدهای انتخابات الجزایر عبارتند از: عزالدین میهوبی، معاون دبیرکل حزب جمعیت ملی دموکراتیک، عبدالقادر بن قرینه، رئیس حزب جنبش سازندگی ملی، عبدالمجید تبون، نخست وزیر پیشین، علی بن فلیس، رئیس حزب پیشگامان آزادی و عبدالعزیز بلعید، رئیس حزب جبهه المستقبل.
خانه ملتخانه ملت1 روز قبل
محمد جواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به دلایل عدم اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری افغانستان اشاره کرد و گفت: جریان‌های مختلف سیاسی افغانستان از جمله طالبان که تقریبا یک دست برتری را در معادلات سیاسی این کشور دارد و البته ایالات‌های مهمی راهم دربرگرفته؛ نقش مهمی را در انتخابات ایفا می‌کند. وی در ادامه افزود: جریان‌های سیاسی دیگر در افغانستان از جمله جریان حکمتیار و عبدالله عبدالله هم سهم خواهی خود را برای انتخابات دارند و ناگفته نماند که رئیس جمهور فعلی افغانستان هم که حالا می‌گویند پیروز شده است، سهم جداگانه می‌خواهد. عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار کرد: بنابراین اشرف غنی به دلیل جایگاه و منصب و همچنین ارتباطاتی که با آمریکا دارد هم یک عامل مهم و سرنوشت ساز است و از همه مهم‌تر حضور ۶ هزار نفری داعش در افغانستان معادلات را بر هم زده است. نماینده مردم خمینی شهر تصریح کرد: بنابراین با توجه به وجود این جریانات سیاسی هر نتیجه‌ای هم که برای انتخابات اعلام کنند؛ یک عده‌ از نتیجه‌ای که اعلام می‌شود راضی نخواهند شد، البته آمریکا هم کم میل نیست که افغانستان را به سه کشور با طوایف مختلف تجزیه کند. این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: معادلات انتخابات در افغانستان بسیار پیچیده است و معتقدم که این تاخیر در اعلام نتایج بخاطر وجود همین مسائل است؛ چرا که اگر امروز اعلام کنند اشرف غنی پیروز در انتخابات شد و یا اینکه اعلام شود که دیگران پیروز هستند، شاهد ناآرامی‌هایی در افغانستان خواهیم بود. /پایان پیام
ایسناایسنا1 روز قبل
رئیس‌جمهوری تایوان امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد، دولت چین «هر روز» در انتخابات تایوان مداخله می‌کند و به دنبال تخریب دموکراسی این جزیره است. کمپین انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری تایوان به شدت داغ شده است و از نزدیک هم از سوی چین که مدعی مالکیت روی این منطقه است، نظارت می‌شود. دولت چین روز یکشنبه یک ناو هواپیمابر را به سمت تنگه تایوان اعزام کرد و این دقیقا همان روزی بود که رئیس‌جمهوری تایوان معاون خود را اعلام کرد. تلاش‌های دولت چین برای دخالت در انتخابات تایوان کاملا شفاف است و ما هر روز شاهد آن هستیم که آن‌ها می‌خواهند دموکراسی ما را تخریب کنند. انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی تایوان برای ۱۱ ژانویه برنامه‌ریزی شده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
۱۹ درصد دیگر نیز اقدام ترامپ را اشتباه می‌دانند و می‌گویند که او باید استیضاح شود، اما با برکناری ترامپ موافق نیستند. نظرسنجی «ای‌بی‌سی-ایپسوس» نشان می‌دهد که تنها یک چهارم از مردم آمریکا (۲۵ درصد)، اقدام ترامپ را اشتباه تلقی نمی‌کنند. از روز چهارشنبه گذشته مجلس نمایندگان آمریکا، جلسات علنی استماع را درباره استیضاح دونالد ترامپ به طور رسمی آغاز کرد؛ این اقدام خشم ترامپ را در پی داشته است. تصویب استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا نیاز به رای اکثریت نمایندگان دارد. در حال حاضر از ۴۳۵ کرسی مجلس نمایندگان ۲۳۳ کرسی در اختیار حزب دموکرات قرار دارد.
خانه ملتخانه ملت1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسن بهرام نیا در نشست علنی امروز (سه شنبه ۲۸ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت: انتشار خبر افزایش قیمت بنزین که هزینه آن بخش قابل توجهی از سبد هزینه اکثر خانواده‌های ایرانی را تشکیل می‌دهد بامداد روز جمعه بدون اطلاع رسانی قبلی، یک دفعه به سه برابر افزایش یافته و روی عدد ۳ هزار تومان تنظیم شد و جامعه را در شوک فرو برد و حساسیت عمومی را برانگیخت و نگرانی‌ها و نا آرامی قابل توجهی نیز به دنبال داشت. عضو کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد: اولا دستکاری در حوزه هایی که بر زندگی روزمره مردم و دخل و خرج آنها مستقیما تاثیر دارد، قطعا برای افکار عمومی حساسیت برانگیز است آن هم در شرایطی که در کشورهای همسایه مانند عراق تحرک‌های اجتماعی وسیعی‌تری وجود دارد، با عقلانیت مدیریتی و سیاست ورزی منافات دارد. نماینده مردم نهاوند در مجلس اظهار داشت: رئیس سازمان صدا و سیما و وزیر ارتباطات و فنآوری، متاسفانه مدت مدیدی است که مردم نهاوند به ویژه جوانان علاقه مند به ورزش به واسطه اختلافات فی مابین دستگاهی محکوم به محرومیت از تماشای بازی‌های لیگ قهرمانان اروپا از شبکه ورزش هستند، امید است در راستای تکریم حقوق شهروندی به اینگونه مناقشات دستگاهی خاتمه داد و دستورات لازم را برای رفع این ظلم ناروا در حق مردم شهرستان نهاوند صادر کنید. وی ادامه داد: وزیر جهادکشاورزی، چرا باید قانون خرید محصولات کشاورزی به درستی اجرا نشود؟ نهادهای کشاورزی به موقع و به میزان مناسب در اختیار کشاورزان قرار نمی‌گیرد که این امر باعث افزایش هزینه‌های تولیدی کشاورزی شده است، سموم مصرفی در بخش کشاورزی کنترل نمی‌شود و بعضا از سموم ممنوعه و تاثیرگذار در محیط زیست از نظر آلودگی استفاده می‌شود، به دلیل سیاست‌های غلط و نادرست وزارت جهادکشاورزی، بیشتر محصولات تولیدی کشاورزان در مزارع مانند گوجه فرنگی و سیب زمینی همچنان در باغات باقی مانده است. عضو کمیسیون انرژی مجلس خطاب به معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: نظر به ناچیز بودن بودجه عمران کشور و تعدد پروژه‌های عمرانی یکی از اصول مهم برای توسعه متوازن مناطق محروم رعایت اصل عدالت محوری است، با عنایت به اینکه به پروژه‌های سفرهای استانی رئیس جمهوری تخصیص ۱۰۰ درصدی تعلق می‌گیرد و بعضا پروژه‌های توصیه شده هم مزید آن است بفرمایید تکلیف سایر پروژه‌های مناطق محروم کشور که از این قاعده مستثنا هستند چیست؟ آیا باید محکوم به تعطیلی یا براساس اهمیت موضوع از تخصیص مکفی برخوردار کردند، در همین راستا نهاوند دارای ۵ پروژه ملی است که نیاز مبرم به تزریق اعتبار دارد. /پایان پیام
ایسناایسنا1 روز قبل
وزیر خارجه دولت موقت بولیوی اعلام کرد، این نهاد به ۲۴ سیاستمدار از حزب اوو مورالس کمک می‌کند تا در امنیت کامل کشورشان را به مقصد مکزیک که به آن‌ها پناهندگی سیاسی داده است، ترک کنند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، کارن لانگاریک، وزیر خارجه بولیوی دوشنبه گفت: «سفیر مکزیک در بولیوی یادداشتی برایمان ارسال کرد تا این دیپلمات‌هایی که پناهندگی دریافت کرده‌اند بتوانند این کشور را به مقصد مکزیک ترک کنند. او به نام این افراد اشاره‌ای نکرد اما گفت که آن‌ها از چهره‌های عالی‌رتبه حزب «جنبش برای سوسیالیسم» مورالس هستند. اوو مورالس ۱۰ نوامبر از مقام ریاست جمهوری بولیوی استعفا داد و به مکزیک رفت. پیروزی او برای بار چهارم در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰ اکتبر اعتراضات بسیاری را به دنبال داشت.
ایسناایسنا1 روز قبل
ژاپن و آمریکا ماه گذشته توافق تجاری محدودی را برای کاهش تعرفه‌ها روی کالاهای کشاورزی آمریکایی و ابزار ماشینی ژاپن و کالاهای دیگر رسما امضا کردند و تهدید تعرفه‌های بالاتر آمریکا روی خودروها برطرف شد. پیشنهاد دولت ژاپن برای تصویب توافق تجاری باید به تصویب مجلس عالی این کشور برسد اما تصویب آن در پارلمان، احتمال اجرایی شدن توافق در ژانویه را تقویب کرده است. این توافق به ترامپ اجازه می‌دهد اعتماد رای دهندگان را جلب کند اما آبه گفته است این توافق برای ژاپن نیز همانند آمریکایی مزایای فراوانی دارد. اما این آمار بر مبنای این فرض است که آمریکا تعرفه‌های واردات روی خودروها و قطعات خودروی ژاپنی را حذف خواهد کرد. بر اساس گزارش رویترز، به نظر می‌رسد ژاپن و آمریکا برداشت‌های متفاوتی از آنچه درباره تعرفه‌های خودرو توافق شده است، دارند.
ایسناایسنا1 روز قبل
رکس تیلرسون با اشاره به اقدام دونالد ترامپ درخصوص اوکراین اظهار کرد: درخواست برای منافع شخصی و استفاده از دارایی‌های آمریکا به عنوان گرو، کاری نادرست است. به گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان، او پس از تاکید مجری برنامه در این خصوص گفت: مشخصا درخواست برای منافع شخصی و استفاده از دارایی‌های آمریکا به عنوان گرو، کاری نادرست است. بنابراین اگر به دنبال منافع شخصی هستید و در این راستا از کمک خارجی آمریکا یا تسلیحات آمریکا یا نفوذ آمریکا استفاده می‌کنید، این کار اشتباه است. به نظر می‌رسد تیلرسون از برخی معاملات مشکل‌ساز احتمالی که از سوی افرادی طرح‌ریزی شده‌اند که از مهره‌های کلیدی ماجرای اوکراین بوده‌اند، جلوگیری کرده است. رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا متهم است که از دولت اوکراین برای افزایش شانس پیروزی‌اش در انتخابات ریاست جمهوری آینده این کشور درخواست کمک کرده است و ارائه کمک نظامی به این کشور را به انجام تحقیقات درباره پسر جو بایدن، رقیب انتخاباتی‌اش در انتخابات ۲۰۲۰ منوط کرده است.

:: یزدانی- سرنوشت مبهم انتخابات افغانستان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
کمیسیون انتخابات افغانستان که نتوانست نظر مثبت نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری را جلب کند پس از توقف سه روزه، روند بازشماری و بازرسی بخشی از آرای انتخابات ریاست جمهوری این کشور را دوباره آغاز کرد، اما این بار، اعتراض‌ها به روند بازشماری آرا شدیدتر شد. هواداران یکی از نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به چندین مرکز بازشماری آرا در شمال این کشور حمله کردند و تعدادی از مراکز را نیز مسدود کردند. عبدالله عبدالله نامزد ریاست جمهوری افغانستان که همزمان با برگزاری نشست خبری گزارشی از اعتراض‌ها در استان قندوز دریافت می‌کند می‌گوید: گزارش‌های رسیده از قندوز از زخمی شدن یک ناظر ستاد انتخاباتی ما حکایت دارد و همچنین یکی از ناظران ما نیز در اعتراض به روند بازشماری جان خود را از دست داد. وی از کمیسیون انتخابات افغانستان می‌خواهد تا قانون را رعایت کند و به آرای غیربایومتریک اعتبار ندهد. بازشماری آرای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان درحالی ادامه یافته است که نامزد‌ها به بازشماری سیصد هزار رای مشکوک و آرای دوهزاروچهارصد شعبه رای گیری که فاقد معلومات بیومتریکی هستند، شکایت دارند. اما «اورنگ زیب» عضو کمیسیون انتخابات افغانستان گفت:: اگر نامزد‌ها شکایتی دارند به کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی مراجعه کنند. وی می‌گوید: کمیسیون انتخابات روند بازشماری آرا را به هر صورت تکمیل خواهد کرد. اما در بین این اعتراضات، یکی ازاعضای کمیسیون انتخابات افغانستان از دفتر نمایندگی سازمان ملل و سفارتخانه‌های خارجی می‌خواهد در روند انتخابات این کشور دخالت نکنند. مولانا عبدالله گفت: از دفتر نمایندگی سازمان ملل می‌خواهیم در روند انتخابات که وارد مرحله حساس شده است، فنی و بی طرفانه عمل کند. در انتخابات ریاست جمهوری ششم مهر امسال سیزده نامزد رقابت کردند که اشرف غنی و عبدالله عبدالله پیشتاز این انتخابات هستند. قرار بود نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری بیست وهفتم مهر اعلام شود، اما تاکنون دوباره به تعویق افتاده است و با گذشت نزدیک به دو ماه از برگزاری انتخابات، زمان جدیدی برای اعلام نتایج آن تعیین نشده است.
انتخابانتخاب1 روز قبل
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت، این یک «حقیقت بی‌ چون‌وچرا» است که تعاملات مناقشه‌برانگیز دونالد ترامپ در قبال اوکراین سوء استفاده از قدرت محسوب می‌شوند. وی تاکید کرد، این وظیفه مجلس نمایندگان آمریکا بر طبق قانون اساسی است که درباره تخلفات رئیس اجرایی کشور تحقیق کند. او در این نامه خود نوشت: این حقیقتی بی چون‌وچرا است که رئیس جمهور از قدرت و اختیاراتش در راستای منافع شخصی و سیاسی و به قیمت چشم‌پوشی از منافع امنیت ملی ما سوء استفاده کرده است. این گفته که «بگذاریم انتخابات درباره ترامپ تصمیم بگیرد»، یک پاسخ ضعیف به جلسات استماع (روند استیضاح ترامپ) است. پلوسی تاکید کرد: این موضعگیری خطرناک تنها موجب تشدید فوریت برای برخورد ما می‌شود زیرا رئیس جمهور یکپارچگی فرآیند انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ را به خطر میندازد.

به انتهای لیست رسیدید