انتخابات ریاست جمهوری الجزایر

انتخابات ریاست جمهوری الجزایر

تسنیمتسنیم4 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه الجزایری الخبر الیومی، استادان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه‌های الجزیره و سایر شهرهای الجزایر طبق هر سه شنبه با تجمع جلوی در دانشگاه تظاهرات خود را به سمت میدان اصلی شهر شروع کردند و اقشار مختلف مردم در طول مسیر به تظاهرات کنندگان پیوستند. این تظاهرات که تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار شد، تظاهرات کنندگان با حمل پرچم الجزایر و عکس‌های زندانیان سیاسی خواستار برکناری تمام عناصر وابسته به نظام بوتفلیقه از قدرت و آزادی زندانیان سیاسی از جمله افراد دستگیر شده در تظاهرات مسالمت آمیز این کشور شدند. این تظاهرات بدون درگیری با نیروهای امنیتی پایان یافت، اما در تظاهرات‌های گذشته پلیس تعدادی از تظاهرات کنندگان را به اتهام توهین به نیروهای نظامی دستگیر کرد که برخی از آنان در دادگاه به زندان و پرداخت جریمه نقدی محکوم شدند. افزایش اعتراضات مردمی علیه رئیس جمهور ۹۲ ساله الجزایر سبب شد تا عبدالعزیز بوتفلیقه در فروردین ۹۸ از سمت خود کناره گیری کند. از همان زمان به بعد، دانشگاهیان، برخی احزاب سیاسی به همراه بخش قابل توجهی از مردم الجزایر هر هفته با برپایی تظاهرات خواستار برکناری تمام عناصر وابسته به نظام بوتفلیقه از قدرت هستند.
ایرناایرنا3 هفته قبل
آنها طرح پیشنهادی رییس جمهوری این کشور برای «گفت‌وگو در خصوص ساختن الجزایر جدید» را رد کردند. سارا دانشجوی ۲۱ ساله الجزایری در این باره می‌گوید که دانشجویان تا آزادی تمام معترضان از زندان‌ها دست به اعتراض خواهند زند. دانشجویان معترض همچنین شعارهایی علیه فرماندهان ارشد نظامی سر دادند، افرادی که به گفته آنها گردانندگان اصلی دولت الجزایر هستند. تبون ۲۸ آذرماه به عنوان رییس جمهوری جدید الجزایر و جانشین «عبدالعزیز بوتفلیقه» سوگند خورد و رسما کار خود را آغاز کرد. تبون ۲۲ آذرماه با ۵۸٫۱۵ درصد آرا پیروز ششمین انتخابات ریاست جمهوری الجزایر شد.
ایسناایسنا3 هفته قبل
رئیس ستاد ارتش الجزایر از خنثی شدن توطئه‌ای در سال ۲۰۱۹ که به دنبال ضربه زدن به ثبات و موسسات این کشور و ایجاد آشوب و خشونت بود، خبر داد. به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، سعید شنقریحه، رئیس ستاد ارتش الجزایر در دیدار با اعضای وزارت دفاع و فرماندهی کل ارتش این کشور با اشاره به اعتراضات به حاکمیت این کشور اعلام کرد: الجزایر در سال ۲۰۱۹ با توطئه خطرناکی علیه موسسه‌های آن روبه‌رو شد که فرماندهی کل ارتش آن را ناکام گذاشت. رئیس ستاد ارتش الجزایر تاکید کرد: هدف از این توطئه ضربه زدن به ثبات الجزایر و تضعیف موسسات این کشور، کنار گذاشتن نهادهای قانونی اساسی آن و کشاندن الجزایر به آشوب و خشونت بود. فرماندهی ارتش الجزایر به مخالفت خود با هرگونه راه‌حلی خارج از چارچوب قانون اساسی ادامه می‌دهد. با حمایت این قانون ۱۲ دسامبر انتخابات ریاست جمهوری الجزایر برگزار شد که به پیروزی عبدالمجید تبون، رئیس جمهوری فعلی این کشور ختم شد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه‌های الجزایری، شماری از شهروندان الجزایری امروز جمعه در مخالفت با پیروزی عبدالمجید تبون نخست‌وزیر سابق در دوره عبدالعزیز بوتفلیقه در مرکز الجزایر و سایر شهرها تظاهرات کردند. تظاهرات کنندگان الجزایری تبون را به جعل نتایج انتخابات متهم کرده و برخی از آنها پارچه نوشته‌هایی داشتند که روی آن نوشته شده بود «ای تبون دوره ریاست جمهوریت مرده متولد شده است». این در حالی است که تبون در اولین اظهاراتش گفت: به تغییری که مردم خواهان آن هستند پایبند هستم. کمیته ملی انتخابات الجزایر ساعاتی قبل اعلام کرد که عبدالمجید تبون توانست ۵۸ درصد آرا را در انتخابات ریاست جمهوری الجزایر کسب کند. ‎منابع خبری پیشتر از مشارکت ۳۳ درصدی واجدین شرایط در انتخابات ریاست جمهوری الجزایر و پیشتازی عبدالمجید تبون در آن براساس آمار اولیه خبر داده بودند. ‎میزان مشارکت در انتخابات در داخل الجزایر ۴۱٫۱۳ درصد بود و مجموع مشارکت در داخل و خارج به ۳۹٫۸۳ درصد رسید. انتهای پیام/

جنبش اعتراضی الجزایر با برگزاری انتخابات متوقف نمی‌شود

صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی کارشناس شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴ نیز گفت: نتایج انتخابات الجزایر تاثیری بر جنبش اعتراضی این کشور نمی‌گذارد. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از تلویزیون المیادین‏، مریم املال لالماس درباره انتخابات ریاست جمهوری الجزایر توضیح داد: مسلما از طریق برگزاری این انتخابات، حاکمیت الجزایر می‌خواهد به جنبش اعتراضی (که پس از اعلام نامزدی بوتفلیقه به راه افتاد) پایان دهد. اما مشکل اینجاست آنچه حاکمیت الجزایر به عنوان پیروزی جنبش اعتراضی معرفی می‌کند، خود این جنبش شکست می‌داند. جنبش اعتراضی الجزایر تمایلی به برگزاری این انتخابات که به اعتقاد تظاهرات کنندگان با شتابزدگی برگزار شد، نداشت. این کارشناس درباره عبدالمجید تبون، پیروز انتخابات ریاست جمهور الجزایر نیز توضیح داد: مسلما او کسی نیست که جنبش اعتراضی بتواند قبول کند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه‌های الجزایری، «عبدالمجید تبون» رئیس‌جمهور منتخب الجزایر به عنوان اولین اظهارات خود بعد از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری وعده داد که در این کشور تغییر ایجاد کند. وی در توییتی نوشت: ما به تغییر پایبند هستیم و می‌توانیم تغییر ایجاد کنیم. من از همه الجزایری‌ها به دلیل اعتماد به من تشکر می‌کنم و از همه شما می‌خواهم که هوشیار باشید و بیاید که با هم الجزایر جدید را بسازیم. کمیته ملی انتخابات الجزایر ساعاتی قبل اعلام کرد که عبدالمجید تبون توانست ۵۸ درصد آرا را در انتخابات ریاست جمهوری الجزایر کسب کند. ‎منابع خبری پیشتر از مشارکت ۳۳ درصدی واجدین شرایط در انتخابات ریاست جمهوری الجزایر و پیشتازی عبدالمجید تبون در آن براساس آمار اولیه خبر داده بودند. ‎میزان مشارکت در انتخابات در داخل الجزایر ۴۱٫۱۳ درصد بود و مجموع مشارکت در داخل و خارج به ۳۹٫۸۳ درصد رسید. انتهای پیام/
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق به نقل از النشره، محمد شرفی رئیس کمیساریای ملی مستقل انتخابات الجزایر در نشستی خبری نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری این کشور را که روز گذشته برگزار شده بود، اعلام کرد. بیشتر بخوانید: الجزایر در شب انتخابات شاهد تظاهرات علیه انتخابات استوی افزود: عبدالمجید تبون با به دست آوردن ۵۸٫۱۵ درصد آراء برنده شده است. شرفی به ملت و ارتش و نیروهای امنیتی الجزایر به سبب موفقیت در برگزاری انتخابات تبریک گفت. رئیس کمیساریای ملی مستقل انتخابات الجزایر تاکید کرد: میزان مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری ۳۹٫۳۳ درصد درداخل و خارج از کشور بوده است. عبدالمجید تبون متولد ۱۷ نوامبر ۱۹۴۵ است و از ۲۵ مه ۲۰۱۷ به عنوان نخست وزیر الجزایر فعالیت می‌کرد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، محمد شرفی رئیس کمیساریای ملی مستقل انتخابات الجزایر در نشستی خبری نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری این کشور را که روز گذشته برگزار شده بود، اعلام کرد. وی افزود: عبدالمجید تبون با به دست آوردن ۵۸٫۱۵ درصد آراء برنده شده است. شرفی به ملت و ارتش و نیروهای امنیتی الجزایر به سبب موفقیت در برگزاری انتخابات تبریک گفت. رئیس کمیساریای ملی مستقل انتخابات الجزایر تاکید کرد: میزان مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری ۳۹٫۳۳ درصد درداخل و خارج از کشور بوده است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه‌های عرب زبان، کمیته ملی انتخابات الجزایر اعلام کرد که عبدالعزیز تبون توانست ۵۸ درصد آرا را در انتخابات ریاست جمهوری الجزایر کسب کند. ‎منابع خبری پیشتر از مشارکت ۳۳ درصدی واجدین شرایط در انتخابات ریاست جمهوری الجزایر و پیشتازی عبدالمجید تبون در آن براساس آمار اولیه خبر داده بودند. ‎محمد شرفی رئیس کمیته ملی انتخابات الجزایر در کنفرانس مطبوعاتی ظهر امروز خود تصریح کرد: الجزایری‌ها با شفافیت کامل و دموکراسی و آزادی نظر خود را اعلام داشتند. وی تصریح کرد: میزان مشارکت در انتخابات در داخل الجزایر ۴۱٫۱۳ درصد بود و مجموع مشارکت در داخل و خارج به ۳۹٫۸۳ درصد رسید. به گفته شرفی، عبدالمجید تبون ۵۸٫۱۵ درصد و عبدالقادر بن قرینه دیگر نامزد انتخابات ۱۷٫۳۸ درصد آرا را کسب کردند. علی بن فلیس و عزالدین مهیوبی و عبدالعزیز بلعید علی دیگر نامزدها نیز به ترتیب ۱۰٫۵۵ و ۷٫۲۶ و ۶٫۶۶ درصد آرا را کسب کردند. بوتفلیقه، تبون را در بیست و پنجم می‌۲۰۱۷ مامور تشکیل دولت کرد، ولی پس از گذشت تنها سه ماه، از منصبش برکنار شد و احمد اویحیی مامور تشکیل دولت شد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، انتخابات ریاست جمهوری الجزایر دیروز درحالی برگزار شد که بیش از ۳۰ حزب، تشکل‌های مردم نهاد و اتحادیه‌های صنفی به همراه ۱۲۰ نفر از شخصیت‌های ملی و سرشناس الجزایری این انتخابات را تحریم کرده بودند. برخی خبرها حاکیست هزاران الجزایری درپایتخت این کشور به خیابان‌ها آمدند و علیه برگزاری انتخابات تظاهرات کردند. کمیته ملی انتخابات الجزایر اعلام کرد: براساس مصوبه شورای قانون اساسی، نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری که دیروز در سراسر کشور برگزار شد، در فاصله زمانی ۱۶ تا ۲۵ دسامبر (۲۲ آدر تا اول دی ماه) اعلام خواهد شد. درهمین حال، رئیس کمیته ملی انتخابات الجزایر گفت: نتایج اولیه درخصوص میزان مشارکت مردم درانتخابات ریاست جمهوری نشان می‌دهد که ۹۳/۳۹ واجدین شرایط رای دادن در داخل کشور در این انتخابات شرکت کرده‌اند. عزالدین میهوبی» جانشین دبیرکل حزب التجمع الوطنی الدیمقراطی، «عبدالقادر بن قرینه» رئیس حزب جنبش البناء الوطنی، «عبدالمجید تبون» نخست وزیر اسبق، «علی بن فلیس» رئیس حزب طلائع الحریاات و «عبدالعزیز بلعید» رئیس حزب جبهه المستقبل پنج نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری الجزایر بودند که با یکدیگر رقابت کردند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از سایت روسیا الیوم، نشانه‌های اولیه حاکی از پیشتازی عبدالمجید تبون نخست وزیر اسبق الجزایر در انتخابات ریاست جمهوری این کشور دارد. همچنین پیش‌بینی می‌شود که کار انتخابات در دور اول یکسره نشود و انتخابات به دور دوم کشیده شود. بنا براعلام رسانه‌های الجزایری، گزارش‌هایی از پیشتازی تبون در انتخابات در نیمی از استان‌های الجزایر براساس تقسیمات کشوری قدیم حکایت دارد. شبکه‌های تلویزیونی خصوصی الجزایر نیز اطلاعات غیررسمی را پخش کردند که حکایت از پیشتازی تبون دارد و براساس آن، عبدالقادر بن قرینه در جایگاه دوم رقابت است. پنج نامزد انتخابات ریاست جمهوری الجزایر همگی از مسئولان بلندپایه حکومت گذشته هستند.
انتخابانتخاب1 ماه قبل
به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، محمد لعقاب، مدیر رسانه‌ای ستاد انتخاباتی عبدالمجید تبون امروز (جمعه) اعلام کرد که بررسی نتایج آراء در برخی شعب اخذ رأی نشان می‌دهد که تبون با کسب ۶۴ درصد از کل آراء پیروز انتخابات ریاست جمهوری الجزایر است. وی افزود: تبون به تنهایی نیمی از آراء را در ۳۵ استان از مجموع ۴۸ استان کشور به خود اختصاص داده است. با آغاز شمارش آراء در انتخابات ریاست جمهوری الجزایر، رسانه‌های این کشور نیز اعلام کردند که نتایج اولیه از پیشتازی عبدالمجید تبون حکایت دارد. این درحالی است که هیئت مستقل انتخابات الجزایر میزان مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری روز پنجشنبه را ۴۱٫۱۴ درصد اعلام کرد که کمترین میزان ثبت شده در تاریخ انتخابات ریاست جمهوری این کشور است. انتظار می‌رود که هیئت مستقل انتخابات امروز نتایج رسمی اولیه انتخابات ریاست‌ جمهوری الجزایر را اعلام کرده و پس از آن شورای قانون اساسی نیز نتایج نهایی را طی یک هفته اعلام می‌کند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه از الجزیره، منابع رسمی الجزایر از مشارکت ۳۹٫۹۳ درصدی مردم این کشور در انتخابات ریاست جمهوری روز پنجشنبه خبر دادند. بر اساس این گزارش، این کمترین میزان مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری الجزایر تاکنون به شمار می‌آید.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، انتخابات جنجالی ریاست جمهوری الجزایر روز پنج شنبه در حالی برگزار شد که دهها هزار معترض در سرتاسر این کشور شرکت در انتخابات را تحریم کرده و آن را انتخاباتی جعلی خواندند. بنا به اعلام مقام ناظر بر انتخابات مستقل در الجزایر، نرخ مشارکت در این انتخابات حدود ۳۳ درصد بود؛ در حالیکه بیش از ۲۴ میلیون نفر از مردم الجزایر واجد شرایط رأی دادن بودند. در این انتخابات، پنج نامزد برای جانشینی «عبدالعزیز بوتفلیقه» رئیس جمهور پیشین و مخلوع الجزایر با یکدیگر رقابت می‌کنند: «علی بن فلیس» و «عبدالمجید تبون» نخست وزیران پیشین الجزایر، «عبدالقادر بن قرینه» وزیر سابق گردشگری؛ «عزالدین میهوبی» وزیر پیشین فرهنگ و «عبدالعزیر بلعید» رئیس حزب المستقبل الجزایر. بسیاری از مردم الجزایر مخالف برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور در زمان کنونی هستند. از سویی انتخابات ریاست جمهوری الجزایر، پیش از این در ماه جولای (تیر- مرداد) به علت نبود نامزد لغو شده بود.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقامات الجزایر از مشارکت تنها ۲۰ درصد واجدین شرایط در هفت ساعت نخست انتخابات ریاست جمهوری این کشور خبر دادند. محمد شرفی رئیس کمیته انتخابات الجزایر گفت: پس از گذشت هفت ساعت از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در این کشور تنها ۲۰ درصد از واجدین شرایط در این انتخابات شرکت کرده‌اند. براساس گزارش‌ها، مشارکت واجدین شرایط در انتخابات ریاست جمهوری الجزایر در مقایسه با پنج سال قبل که ۵۰٫۷ درصد بود اکنون کمتر از ۲۳ درصد تخمین زده می‌شود.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
معترضان هدف از این انتخابات را ابقای چهره‌های حکومت گذشته به ریاست عبدالعزیز بوتفلیقه می‌دانند و خواهان تحریم آن شده‌اند. برپایه این گزارش، پنج نامزد انتخابات ریاست جمهوری الجزایر همگی از مسئولان بلندپایه حکومت گذشته هستند. محمد شرفی رئیس کمیته ملی انتخابات الجزایر در تازه‌ترین اظهار نظر خود اعلام کرد که روند انتخابات در «فضایی عادی» در جریان است. این ویدئو درباره مرکز رای گیری ابن رشد در شهر بجایه است. در همین حال، عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور سابق الجزایر نیز در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرد. ناصر بوتفلیقه برادر عبدالعزیز بوتفلیقه به نیابت از او رای را در صندوق انداخت.
ایسناایسنا1 ماه قبل
در حالی که پیشتر تعدادی از فعالان در الجزایر خواستار تحریم هشتمین انتخابات ریاست جمهوری این کشور شده‌ بودند، این انتخابات امروز (پنج‌شنبه) با رقابت پنج‌ کاندیدا از مسئولان سابق آغاز شد. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، امروز هشتمین انتخابات ریاست جمهوری الجزایر به عنوان اولین انتخابات در این کشور که یک هیات ملی مستقل با ۵۰ عضو مسئولیت/// (نظارت) آن را بر عهده دارد، آغاز شد. طبق آمار هیات مستقل انتخابات در الجزایر، در این انتخابات نزدیک به ۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار الجزایری واجد شرایط رای‌دهی هستند. برخی منابع در الجزایر پیش‌بینی کردند به دلیل عدم توافق الجزایری‌ها برای شرکت یا عدم شرکت در انتخابات، مشارکت گسترده‌ مردم در این انتخابات را پیش‌بینی نکردند. عبدالقادر بن صالح، رئیس جمهور موقت الجزایر ساعاتی پیش از آغاز رای‌گیری تاکید کرد: انتخابات ریاست جمهوری فرصتی تاریخی برای نهادینه کردن دموکراسی و عدالت اجتماعی و ایجاد دولت و نهادهای دولتی درست است.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، صبح امروز پنجشنبه (دوازدهم دسامبر) درهای مراکز أخذ رأی روی مردم الجزائر باز شد تا هشت ماه پس از کناره‌گیری عبدالعزیز بوتفلیقه از قدرت، رئیس جمهور جدید را انتخاب کنند. بیش از ۲۴ میلیون نفر می‌توانند در این انتخابات شرکت کنند. گفتنی است علی بن فلیس، عبدالعزیز بلعید، عبدالمجید تبون، عبدالقادر بن قرینه و عزالدین میهوبی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری الجزایر به شمار می‌روند. بسیاری از مردم الجزایر مخالف برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور در زمان کنونی هستند. از سویی انتخابات ریاست جمهوری الجزایر، پیش از این در ماه جولای (تیر- مرداد) به علت نبود نامزد لغو شده بود.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشصبح امروز پنجشنبه (دوازدهم دسامبر) درهای مراکز أخذ رأی روی مردم الجزائر باز شد تا هشت ماه پس از کناره‌گیری عبدالعزیز بوتفلیقه از قدرت، رئیس جمهور جدید را انتخاب کنند. اخبار بین‌الملل- بیش از ۲۴ میلیون نفر می‌توانند در این انتخابات شرکت کنند. گفتنی است علی بن فلیس، عبدالعزیز بلعید، عبدالمجید تبون، عبدالقادر بن قرینه و عزالدین میهوبی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری الجزایر به شمار می‌روند. بسیاری از مردم الجزایر مخالف برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور در زمان کنونی هستند. از سویی انتخابات ریاست جمهوری الجزایر، پیش از این در ماه جولای (تیر- مرداد) به علت نبود نامزد لغو شده بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
انتخابات ریاست جمهوری الجزایر فردا برگزار می‌شود تا فهرست اتفاقات بحرانی‌ترین سال این کشور از دهه ۱۹۹۰ میلادی که منجر به کشته شدن حدود ۲۰۰ هزار الجزایری شد، کامل شود. از جمله بازیگران اصلی تحولات اخیر در الجزایر می‌توان از ارتش، معترضان، افسران اخراجی ارتش و نامزد‌های ریاست جمهوری نام برد. • بیشتر بخوانید: کمیسیون انتخابات الجزایر از میان ۲۳ نفری که برای انتخابات ریاست جمهوری اعلام نامزدی کرده بودند، ۵ نفر را انتخاب کرد که جملگی از مقام‎های دولت بوتفلیقه هستند. - «علی بن فلیس»، نخست وزیر سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۳ الجزایر که ۲ بار در انتخابات ریاست جمهوری با بوتفلیقه رقابت کرد. - «عزالدین میهوبی»، وزیر پیشین فرهنگ الجزایر- «عبدالقادر بنگرین»، وزیر پیشین جهانگردی- «عبدالعزیز بلید»، عضو پیشین کمیته مرکزی جبهه آزادی بخش ملی که حزب «المستقبل» را تشکیل داد و در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۴ از بوتفلیقه شکست خورد.

گزارش| شمارش معکوس برای پرتنش‌ترین انتخابات الجزایر؛ رقابت ۵ نامزد برای ورود به «المرادیه» +شناسنامه

3+
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری الجزایر با صدور بیانیه‌ای که کمپین انتخاباتی وی آنرا اعلام کرد به دلایل هجمه علیه وی در آستانه انتخابات پرداخت. اعتمادآنلاین| علی بن فلیس یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری الجزایر با صدور بیانیه‌ای که کمپین انتخاباتی وی آنرا اعلام کرد به دلایل هجمه علیه وی در آستانه انتخابات پرداخت. بن فلیس اعلام کرد که درگیر کردن وی در موضوع جاسوسی برای بیگانگان با هدف خدشه دار کردن وجهه او نزد مردم الجزایر در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری است. وی تاکید کرد که فرد بازداشت شده به اتهام جاسوسی برای کشور خارجی ارتباطی با کمپین انتخاباتی وی ندارد. گفتنی است که علی بن فلیس با عبدالعزیز بلعید، عبدالمجید تبون، عبدالقادر بن قرینه و عزالدین میهوبی در انتخابات ۱۲ دسامبر رقابت خواهد کرد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به دنبال اعتراضات گسترده مردمی، عبدالعزیز بوتفلیقه مجبور شد در فروردین ماه گذشته از سمت ریاست جمهوری کناره گیری کند و به ۲۰ سال حضور خود در راس قدرت پایان دهد. در این بیانیه تصریح شده است: پنج نامزدی که در انتخابات ریاست جمهوری با یکدیگر رقابت خواهند کرد هدفشان حفظ نظام فاسد و استبدادی گذشته است. پیش از این، حزب اسلامگرای عدالت و توسعه الجزایر با انتشار بیانیه‌ای خواستار تحریم انتخابات ریاست جمهوری این کشور شده بود. در همین حال، عضو کمیته عالی انتخابات انتخابات الجزایر گفت: صندوق‌های رای گیری همراه با امکانات لازم برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری به سراسر الجزایر ارسال شد. از سوی دیگر دانشگاهیان الجزایری طبق معمول هر سه شنبه به خیابان‌های الجزیره آمدند و شعارهایی علیه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سردادند.
مهرمهر1 ماه قبل
بن فلیس اعلام کرد که درگیر کردن وی در موضوع جاسوسی برای بیگانگان با هدف خدشه دار کردن وجهه او نزد مردم الجزایر در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری است. وی تاکید کرد که فرد بازداشت شده به اتهام جاسوسی برای کشور خارجی ارتباطی با کمپین انتخاباتی وی ندارد. به گفته منابع قضایی الجزایری، این فرد با نام (ص-ب) از ۲۰۰۳ با علی بن فلیس در ارتباط بوده است و کارهای بانکی وی و خانواده‌اش در یک کشور خارجی را دنبال می‌کرده است. این در حالی است که برخی منابع خبری نام کشور خارجی را احتمالا فرانسه دانسته‌اند. گفتنی است که علی بن فلیس با عبدالعزیز بلعید، عبدالمجید تبون، عبدالقادر بن قرینه و عزالدین میهوبی در انتخابات ۱۲ دسامبر رقابت خواهد کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ دادگاه الجزایر اعلام کرد که شماری از مقام‎های سابق این کشور به جرم فساد مالی به حبس محکوم شدند. به گزارش الجزیره، از جمله این افراد «احمد اویحیی»، نخست وزیر سابق الجزایر است که به ۱۵ سال حبس محکوم شد. بیشتر بخوانید: محاکمه این افراد به اتهام فساد مالی از هفته گذشته در دادگاه الجزایر آغاز شد. پس از اعتراضات در الجزایر که از ۲۲ فوریه ۲۰۱۸ (۳ اسفند ۱۳۹۷) آغاز شد، «عبدالعزیز بوتفلیقه» ۸۲ ساله از پست ریاست جمهوری استعفا کرد. اعتراضات در الجزایر در پی استعفای بوتفلیقه همچنان ادامه دارد و طی روزهای آینده انتخابات ریاست جمهوری در این کشور برگزار خواهد شد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، دفتر اجرایی حزب جنبش انجمن صلح الجزایر اعلام کرد: این جنبش هیچ کدام از پنج نامزد انتخابات ریاست جمهوری را انتخاب نخواهد کرد. پیش‌تر نیز این حزب اسلامی الجزایر تاکید کرده بود که آن‌ها از گزینه انتخابات حمایت می‌کنند اما نه در شرایط کنونی که توافقی میان آحاد ملت الجزایر نیست. به گزارش العالم، بسیاری از الجزایری‌ها، دولت انتقالی پس از «عبدالعزیز بوتفلیقه» رییس جمهوری مخلوع این کشور را یک تشکیلات فرمایشی توصیف کرده و تشکیلات نظام سیاسی فعلی کشور را نه نماینده یک دولت مدنی، بلکه آن را در کلیت یک دولت نظامی برآمده از دستگاه سیاسی ۳۰ سال گذشته ارزیابی می‌کنند. بسیاری از مردم الجزایر مخالف برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور در زمان کنونی هستند. از سویی انتخابات ریاست جمهوری الجزایر که قرار است روز ۱۲ دسامبر (۲۱ آذر) برگزار شود، پیش‌تر در ماه جولای (تیر- مرداد) به علت نبود نامزد لغو شده بود.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
(خبرگزاری صدا و سیما) // وزیر امور خارجه کشورمان بمنظور حضور در اجلاس وزرای خارجه روند استانبول - قلب آسیا، وارد فرودگاه استانبول شد. (شبکه تلویزیونی الحدث) سودان// عبد الله حمدوک نخست وزیر سودان بعد از بازگشت از آمریکا در کنفرانسی مطبوعاتی سفر به این کشور را مثبت ارزیابی کرد. (شبکه تلویزیونی الحدث) لبنان// جبران باسیل وزیر امور خارجه دولت پیشبرد امور لبنان هشدار داد: خطر آشوبی ویرانگر در کمین لبنان است. (شبکه تلویزیونی المیادین) // اسماعیل هنیه مسئول دفتر سیاسی حماس در چارچوب اولین سفر خارجی خود که از مصر آغاز شده بود‏، وارد استانبول ترکیه شد. هدف این حملات راکتی یکی از مقر‌های نظامی مورد استفاده نیرو‌های آمریکایی در فرودگاه بین المللی بغداد بوده است.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشدفتر اجرایی حزب جنبش انجمن صلح الجزایر اعلام کرد: این جنبش هیچ کدام از پنج نامزد انتخابات ریاست جمهوری را انتخاب نخواهد کرد. اخبار بین‌الملل- پیش‌تر نیز این حزب اسلامی الجزایر تاکید کرده بود که آن‌ها از گزینه انتخابات حمایت می‌کنند اما نه در شرایط کنونی که توافقی میان آحاد ملت الجزایر نیست. به گزارش العالم، بسیاری از الجزایری‌ها، دولت انتقالی پس از «عبدالعزیز بوتفلیقه» رییس جمهوری مخلوع این کشور را یک تشکیلات فرمایشی توصیف کرده و تشکیلات نظام سیاسی فعلی کشور را نه نماینده یک دولت مدنی، بلکه آن را در کلیت یک دولت نظامی برآمده از دستگاه سیاسی ۳۰ سال گذشته ارزیابی می‌کنند. بسیاری از مردم الجزایر مخالف برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور در زمان کنونی هستند. از سویی انتخابات ریاست جمهوری الجزایر که قرار است روز ۱۲ دسامبر (۲۱ آذر) برگزار شود، پیش‌تر در ماه جولای (تیر- مرداد) به علت نبود نامزد لغو شده بود.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی الحدث، در پی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری الجزایر در حوزه‌های خارج این کشور، پاریس پایتخت فرانسه شاهد وقوع درگیری‌های خشونت بار بین الجزایری تبارهای مقیم این کشور بود.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، انتخابات ریاست جمهوری الجزایر پنجشنبه هفته جاری در سراسر این کشور برگزار می‌شود. کمیته عالی انتخابات الجزایر اعلام کرد که روند رای گیری از اتباع این کشور که مقیم خارج هستند، از شنبه (دیروز) شروع و تا آخر هفته ادامه خواهد داشت. سه نفر ار پنج نامزد انتخابات ریاست جمهوری الجزایر از وابستگان به نظام بوتفلیقه هستند. روزنامه الخبر الیومی نوشت: شهووندان بلعباس واقع درغرب الجزایر در شعارهای خود به صراحت اعلام کردند، درانتخابات ریاست جمهوری شرکت نخواهند کرد. از سوی دیگر همزمان با شروع رای گیری از الجزایری‌های مقیم خارج کشور هزاران الجزایری دیروز با تجمع در برابر سفارتخانه و کنسلولگری‌های این کشور علیه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری الجزایر شعار دادند.

به انتهای لیست رسیدید