انتخابات ریاست جمهوری الجزایر

انتخابات ریاست جمهوری الجزایر

افتصادنیوزافتصادنیوز1 ماه قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، بر اساس فرمانی که عبدالقادر بن صالح آن را امضا کرده، زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری الجزایر، پنجشنبه ۴ جولای (۱۳تیر) تعیین شده است. پارلمان الجزایر روز گذشته با اعلام خالی بودن پست ریاست جمهوری، عبدالقادر بن صالح رئیس پارلمان را به مدت ۹۰ روز و تا برگزاری انتخابات به عنوان رئیس جمهوری موقت این کشور تعیین کرد. براساس ماده ۱۰۲ قانون اساسی الجزایر، پس از کناره گیری رئیس جمهوری، رئیس پارلمان به مدت ۹۰ روز تا زمان برگزاری انتخابات، رئیس جمهوری موقت خواهد بود. بوتفلیقه رئیس جمهوری سابق و ۸۲ ساله الجزایر سه شنبه هفته گذشته پس از ۲۰ سال با اولتیماتوم ارتش و فشارها و اعتراض‌های مردمی مجبور به استعفا شد
رجانیوزرجانیوز1 ماه قبل
دفتر ریاست جمهوری الجزایر اعلام کرد که انتخابات جدید این کشور ۴ ژوئیه (۱۳ تیرماه) برگزار خواهد شد. به گزارش رجانیوز به نقل از دفتر ریاست جمهوری الجزایر اعلام کرد به دستور عبدالقادر بن صالح، رئیس جمهوری موقت، انتخابات ریاست جمهوری جدید در ۱۳ تیرماه (۴ ژوئیه) در این کشور برگزار خواهد شد. راهپیمایی‌های عظیم و تظاهرات هزاران نفری در الجزایر با اعلام نامزدی دو باره عبدالعزیز بوتفلیقه برای دور پنجم ریاست جمهوری در این کشور آغاز شد. مجلس الجزایر عبدالقادر بن صالح، رئیس مجلس سنای این کشور را به عنوان رئیس جمهوری موقت الجزایر تا برگزاری انتخابات جدید در این کشور منصوب کرد. عبدالقادر بن صالح در اولین نطق تلویزیونی خود اعلام کرد که در طی ۹۰ روز انتخابات جدید در این کشور را برگزار خواهد کرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
رئیس دولت موقت الجزائر شامگاه چهارشنبه (۱۲ فروردین) زمان انتخابات برای انتخاب رئیس جمهور جدید این کشور را مشخص کرد. شبکه الجزیره گزارش داد که «عبدالقادر بن صالح»، رئیس‌جمهور موقت الجزائر اعلام کرد که چهارم جولای (۱۶ تیر) موعد انتخاب جانشین «عبدالعزیز بوتفلیقه»، رئیس جمهور مستعفی این کشور است. پارلمان الجزائر دیروز سه‌شنبه بن صالح را که رئیس پارلمان است، به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور انتخاب کرد تا در سه ماه آینده زمینه را برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری فراهم کند. بر اساس ماده ۱۰۲ قانون اساسی الجزائر، در صورت استعفای رئیس جمهور یا فوت او، رئیس پارلمان موظف است طی ۹۰ روز انتخابات ریاست جمهوری برگزار کند. مردم الجزائر از دهم فوریه (۲۱ بهمن) در اعتراض به اعلام نامزدی بوتفلیقه برای پنجمین دور ریاست جمهوری دست به تظاهرات گسترده‌ای علیه او زدند و با توجه به شرایط بد جسمانی او، خواستار کناره‌گیری او از قدرت شدند.
ایرناایرنا4 ماه قبل
به گزارش ایرنا، پیش از این بحث به تاخیر افتادن انتخابات ریاست جمهوری مطرح شده بود و این امر موافقان و مخالفانی داشت اما با دستور رئیس جمهوری الجزایر، عملا بحث به تاخیر افتادن انتخابات منتفی شده است. بر اساس قانون انتخابات الجزایر، تبلیغات برای این انتخابات از ۲۵ روز پیش از روز رای گیری آغاز می‌شود و سه روز پیش از برگزار آن به پایان می‌رسد. همچنین بر اساس قوانین این کشور حداکثر ۴۵روز پس از فراخوانده شدن کمیته انتخابات، داوطلبان نامزدی در این انتخابات باید پرونده خود را در وزارت کشور تکمیل کنند. بر اساس ماده ۱۴۲ قانون انتخابات الجزایر، هر فرد که قصد نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری را دارد، باید ۶۰۰ نفر از اعضای شوراهای شهرداری یا استانداری یا نمایندگان مجلس در ۲۵ استان از مجموع ۴۸ استان الجزایر از او به صورت رسمی حمایت کنند یا امضای دست کم ۶۰هزار نفر از مردم عادی را در دست کم ۲۵ استان داشته باشد (در هر استان دست کم باید یک هزار و ۵۰۰ امضا داشته باشد). بوتفلیقه ۸۲ ساله از سال ۱۹۹۹میلادی تاکنون قدرت را در الجزایر در دست دارد و در حالی که طرفداران او خواستار نامزدیش در انتخابات پیش رو و پنجمین بار رئیس جمهوری شدن وی هستند، هنوز نظر خود را در این خصوص اعلام نکرده است. خاورم **۲۰۴۱**انتهای پیام /*
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، وزارت کشور الجزایر با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: ۷۶ نامزد در انتخابات ریاست جمهوری آتی شرکت خواهند کرد. بر اساس این گزارش تا روز دوشنبه گذشته ۷۶ نفر فرم نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور را تسلیم مسئولان ذیربط کردند. قرار است انتخابات ریاست جمهوری الجزایر در تاریخ ۴ ژوئن (۱۴ خرداد) برگزار شود. «عبدالعزیز بوتفلیقه» رئیس جمهور سابق الجزایر به دنبال اعتراضات مردمی علیه نامزدی مجدد وی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور برای پنجمین بار پیاپی از قدرت کناره گیری کرد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
دفتر ریاست جمهوری الجزایر اعلام کرد که انتخابات جدید این کشور ۴ ژوئیه (۱۳ تیرماه) برگزار خواهد شد. به گزارش ایسنا خبرگزاری فرانسه به نقل از دفتر ریاست جمهوری الجزایر اعلام کرد به دستور عبدالقادر بن صالح، رئیس جمهوری موقت، انتخابات ریاست جمهوری جدید در ۱۳ تیرماه (۴ ژوئیه) در این کشور برگزار خواهد شد. راهپیمایی‌های عظیم و تظاهرات هزاران نفری در الجزایر با اعلام نامزدی دو باره عبدالعزیز بوتفلیقه برای دور پنجم ریاست جمهوری در این کشور آغاز شد. مجلس الجزایر عبدالقادر بن صالح، رئیس مجلس سنای این کشور را به عنوان رئیس جمهوری موقت الجزایر تا برگزاری انتخابات جدید در این کشور منصوب کرد. عبدالقادر بن صالح در اولین نطق تلویزیونی خود اعلام کرد که در طی ۹۰ روز انتخابات جدید در این کشور را برگزار خواهد کرد.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
دفتر ریاست جمهوری الجزایر اعلام کرد که انتخابات جدید این کشور ۴ ژوئیه (۱۳ تیرماه) برگزار خواهد شد. خبرگزاری فرانسه به نقل از دفتر ریاست جمهوری الجزایر اعلام کرد به دستور عبدالقادر بن صالح، رئیس جمهوری موقت، انتخابات ریاست جمهوری جدید در ۱۳ تیرماه (۴ ژوئیه) در این کشور برگزار خواهد شد. راهپیمایی‌های عظیم و تظاهرات هزاران نفری در الجزایر با اعلام نامزدی دو باره عبدالعزیز بوتفلیقه برای دور پنجم ریاست جمهوری در این کشور آغاز شد. مجلس الجزایر عبدالقادر بن صالح، رئیس مجلس سنای این کشور را به عنوان رئیس جمهوری موقت الجزایر تا برگزاری انتخابات جدید در این کشور منصوب کرد. عبدالقادر بن صالح در اولین نطق تلویزیونی خود اعلام کرد که در طی ۹۰ روز انتخابات جدید در این کشور را برگزار خواهد کرد.
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «علی غدیری» ژنرال بازنشسته الجزایری اعلام کرد که برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری این کشور نامزد شده است. بدین ترتیب این ژنرال ۶۴ ساله نخستین نامزد انتخابات ریاست جمهوری الجزایر به شمار می‌آید. انتخابات ریاست جمهوری الجزایر در ۱۸ آوریل (۲۹ فروردین) برگزار خواهد شد. وی پیشتر نسبت به احتمال تمدید دوره عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور کنونی الجزایر انتقاد کرده بود. دوره چهارمین ریاست بوتفلیقه در ۲۸ آوریل آتی به پایان می‌رسد.
عصر ایرانعصر ایران2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، منابع الجزایری اعلام کردند که عبدالعزیز بوتفلیقه مدارک نامزدی اش برای انتخابات ریاست جمهوری الجزایر را به شکل رسمی ارائه داده است. انتخابات ریاست جمهوری قرار است که در ماه آوریل آینده برگزار شود. این در حالی است که ساعاتی ستاد انتخابات رئیس جمهوری الجزایر، اعلام کرده بود مدارک عبدالعزیز بوتفلیقه برای نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری این کشور را امروز (یکشنبه) و کمی قبل از پایان مهلت قانونی ارائه خواهد کرد. سه نامزد انتخابات ریاست جمهوری الجزایر روز گذشته مدارک خود را برای نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری ارائه کردند که این افراد شامل «بلعید عبد العزیز» از جبهه المستقبل، «عبد القادر بن قرینه» از جنبش البناء و «عدول محفوظ» از حزب «النصر الوطنی» بودند. دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری الجزایر به نام‌های «علی زغدود» رئیس تشکل الجزایر و «عبدالحکیم حمادی» یک نامزد مستقل، روز پنج شنبه گذشته مدارک خود برای نامزد شدن را به شورای قانونی ارائه کردند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش چهارشنبه شب ایرنا به نقل از خبرگزاری الجزایر، بر اساس فرمانی که عبدالقادر بن صالح آن را امضا کرده، زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری الجزایر، پنجشنبه ۴ جولای (۱۳تیر) تعیین شده است. پارلمان الجزایر روز گذشته با اعلام خالی بودن پست ریاست جمهوری، عبدالقادر بن صالح رئیس پارلمان را به مدت ۹۰ روز و تا برگزاری انتخابات به عنوان رئیس جمهوری موقت این کشور تعیین کرد. براساس ماده ۱۰۲ قانون اساسی الجزایر، پس از کناره گیری رئیس جمهوری، رئیس پارلمان به مدت ۹۰ روز تا زمان برگزاری انتخابات، رئیس جمهوری موقت خواهد بود. بوتفلیقه رئیس جمهوری سابق و ۸۲ ساله الجزایر سه شنبه هفته گذشته پس از ۲۰ سال با اولتیماتوم ارتش و فشارها و اعتراض‌های مردمی مجبور به استعفا شد. شبد**۱۴۸۰**۱۳۷۹انتهای پیام /*
یورونیوزیورونیوز1 ماه قبل
عبدالقادر بن صالح، رئیس جمهوری موقت الجزایر با امضای حکمی چهارم ژوئیه را به صورت رسمی به عنوان روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در کشورش تعیین کرد. الجزایر از روز بیست و دوم فوریه به صحنه اعتراض‌های گسترده مردم این کشور در مخالفت با پنجمین نامزدی عبدالعزیز بوتفلیقه برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری تبدیل شد. عبدالقادر بن‌صالح که از سال ۲۰۰۲ میلادی تاکنون ریاست مجلس ملی الجزایر را بر عهده داشته، اکنون با حفظ سمت از سوی نمایندگان همان مجلس به رباست جمهوری موقت کشور برگزیده شده است. وی که تا برپایی انتخابات ریاست جمهوری به موجب قانون اساسی این کشور عهده دار سمت ریاست جمهوری خواهد بود روز سه شنبه نهم آوریل در آغاز دوره رسمی ماموریت اش با امضای حکمی روز چهارم ژوئیه را به عنوان زمان برگزاری انتخابات تعیین کرد. آقای بن‌صالح که طبق قانون نمی‌تواند نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود پیش از این وعده داده بود تمام تلاش خود را برای برگزاری یک انتخابات آزاد و شفاف به کار خواهد بست.
انتخابانتخاب1 ماه قبل
دفتر ریاست جمهوری الجزایر اعلام کرد که انتخابات جدید این کشور ۴ ژوئیه (۱۳ تیرماه) برگزار خواهد شد. به گزارش ایسنا خبرگزاری فرانسه به نقل از دفتر ریاست جمهوری الجزایر اعلام کرد به دستور عبدالقادر بن صالح، رئیس جمهوری موقت، انتخابات ریاست جمهوری جدید در ۱۳ تیرماه (۴ ژوئیه) در این کشور برگزار خواهد شد. راهپیمایی‌های عظیم و تظاهرات هزاران نفری در الجزایر با اعلام نامزدی دو باره عبدالعزیز بوتفلیقه برای دور پنجم ریاست جمهوری در این کشور آغاز شد. مجلس الجزایر عبدالقادر بن صالح، رئیس مجلس سنای این کشور را به عنوان رئیس جمهوری موقت الجزایر تا برگزاری انتخابات جدید در این کشور منصوب کرد. عبدالقادر بن صالح در اولین نطق تلویزیونی خود اعلام کرد که در طی ۹۰ روز انتخابات جدید در این کشور را برگزار خواهد کرد.
فارسفارس2 ماه قبل
رئیس جمهور الجزایر از تعویق انتخابات ریاست جمهوری این کشور و عدم کاندیداتوری در این انتخابات خبر داد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شبکه النهار الجزایر خبر داد که «عبدالعزیز بوتفلیقه» رئیس جمهور الجزایر تعویق انتخابات ریاست جمهوری این کشور را اعلام کرد. بر اساس بیانیه رئیس جمهور الجزایر، وی همچنین اعلام کرد که قصد ندارد برای پنجمین بار خود را در این انتخابات نامزد کند و انتخابات ریاست جمهوری در این کشور پس از برگزاری گفت‌وگوهای ملی انجام خواهد شد. همچنین رسانه‌ها از استعفای «احمد اویحی» نخست وزیر دولت الجزایر خبر می‌دهند و بوتفلیقه نیز استعفای وی را پذیرفته است. الجزایر در هفته‌های اخیر شاهد تظاهرات معترضانی بود که خواستار عدم کاندیداتوری بوتفلیقه برای پنجمین بار در انتخابات ریاست جمهوری این کشور بودند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
خبرگزاری میزان- عبدالعزیز بوتفلیقه ضمن اعلام به تعویق افتادن برگزاری انتخابات ریاست جمهوری الجزایر اعلام کرد که برای پنجمین دوره انتخابات ریاست جمهوری الجزایر کاندیدا نخواهد شد. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، عبدالعزیز بوتفلیقه ضمن اعلام به تعویق افتادن برگزاری انتخابات ریاست جمهوری الجزایر اعلام کرد که برای پنجمین دوره انتخابات ریاست جمهوری الجزایر کاندیدا نخواهد شد. قرار بود که انتخابات ریاست جمهوری الجزایر در ۱۸ آوریل ۲۰۱۹ برگزار شود. انتهای پیام/
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره؛ عبدالقادر بن صالح رئیس جمهور موقت الجزایر در حکمی زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور را روز چهارم ماه ژوئیه (۱۳ تیر) امسال تعیین کرد.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، خبرگزاری فرانسه به نقل از دفتر ریاست جمهوری الجزایر اعلام کرد انتخابات ریاست جمهوری این کشور روز ۴ ژوئیه برگزار خواهد شد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، هیئت حقوقدانان ارشد الجزایر که وظیفه اصلی نظارت بر برگزاری انتخابات را به عهده دارند از تحریم انتخابات ریاست جمهوری خبر دادند. این هیئت اعلام کرد به منظور دفاع از حرکت اعتراضی مردم انتخابات ریاست جمهوری را که برای روز چهارم جولای (دوازدهم تیر) برنامه ریزی شده، تحریم می‌کند. معترضان الجزایری با حضور در خیابان‌ها در نخستین جمعه بعد از تعیین تاریخ انتخابات ریاست جمهوری این کشور مخالفت خود را با جانشین عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور سابق الجزایر اعلام کردند. آنها تاکید کردند که کسانی که به جای بوتفلیقه قدرت را به دست گرفته‌اند بخشی از نظام وی به شمار می‌روند. نیروهای امنیتی الجزایر از زمان تعیین «عبدالقادر بن صالح» رئیس مجلس الامه این کشور به عنوان رئیس جمهور موقت الجزایر در حالت آماده باش به سر می‌برند چرا که این اقدام با مخالفت شدید مردمی رو به رو شده است.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
ه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از الجزیره، وزارت کشور الجزایر از آغاز نام نویسی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری این کشور که قرار است ۴ ژوئیه برگزار شود خبر داد.
الفالف2 ماه قبل
بوتفلیقه تعویق انتخابات ریاست جمهوری الجزایر را اعلام کردگروه جهان الف، ۲۰ اسفند ۱۳۹۷، ۲۱:۲۱ ۳۹۷۱۲۲۰۲۱۵رئیس جمهور الجزایر از تعویق انتخابات ریاست جمهوری این کشور خبر داد.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، وزارت کشور الجزایر در خصوص انتخابات ریاست جمهوری این کشور بیانیه صادر کرد. بر اساس این گزارش، این وزارتخانه اعلام کرد که انتخابات ریاست جمهوری در موعد مقرر خود برگزار خواهد شد. این در حالی است که مخالفان در الجزایر پیش‌تر با صدور بیانیه‌ای خواستار لغو انتخابات ریاست‌جمهوری در این کشور شده بودند. گفتنی است، انتخابات ریاست جمهوری الجزایر قرار است ۱۸ آوریل آینده (۲۹ فروردین) برگزار شود.
ایرناایرنا3 ماه قبل
به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی الجزایر، بوتفلیقه ۸۱ ساله که از سال ۱۹۹۹ میلادی پست ریاست جمهوری الجزایر را بر عهده دارد، متعهد شده است که در صورت انتخاب مجدد با برگزاری یک نشست فراگیر ملی، امکان بازنگری در قانون اساسی و انجام اصلاحات را مورد بررسی قرار دهد. این انتخابات قرار است ۱۸ آوریل ۲۰۱۹ (۲۹ فروردین ۱۳۹۸) برگزار شود. حزب 'تجمع ملی دموکراتیک' هم که با در اختیار داشتن۱۰۰ کرسی پارلمان دومین حزب مهم الجزایر محسوب می‌شود از نامزدی بوتفلیقه در انتخابات آینده ریاست جمهوری حمایت کرده است. «عبدالعزیز بلعید» رئیس حزب 'جبهه المستقبل'، «علی بن فلیس» رئیس حزب 'طلائع الحریات'، «علی فوزی رباعین» رئیس حزب 'عهد ۵۴' و «لویزه حنون» دبیرکل حزب کارگران از جمله نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری پیش روی الجزایر هستند. این شرط مانع بزرگی مقابل افراد ناشناخته است و باعث می‌شود بسیاری از کسانی که برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام می‌کنند، راه به جایی نبرند.
ایرناایرنا4 ماه قبل
به گزارش ایرنا، سرلشگر بازنشسته غدیری در پیامی خطاب به مردم الجزایر، خواستار حمایت از خود شد و اینگونه او نخستین شخصیتی است که نامزدی خود را بصورت رسمی اعلام می‌کند. از سوی دیگر «ابوجره سلطانی» رئیس سابق جنبش جامعه صلح بزرگترین حزب اسلامگرا در الجزایر نیز نامزدی اش در این انتخابات را محتمل دانست. نهاد ریاست جمهوری الجزایر روز جمعه اعلام کرد «عبدالعزیز بوتفلیقه» از کمیته برگزاری انتخابات خواسته است مقدمات لازم برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را در تاریخ ۱۸ آوریل (۲۹ فروردین) فراهم کند. داوطلبان نامزدی در این انتخابات حداکثر ۴۵روز پس از فراخوانده شدن کمیته انتخابات، باید پرونده خود را در وزارت کشور تکمیل کنند. دوران ریاست جمهوری در الجزایر پنح ساله است.
ایسناایسنا3 ماه قبل
عبدالعزیز بوتفلیقه با اعلام کاندیداتوری خود برای انتخابات ریاست جمهوری که در الجزایر در ماه آوریل ۲۰۱۹ برگزار می‌شود، اذعان داشت، دیگر آن توان بدنی را که در گذشته از آن برخوردار بود، ندارد. به گزارش ایسنا، به نقل از القدس العربی، عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس جمهور الجزایر با اعلام کاندیداتوری خود برای پنجمین بار، در پیامی خطاب به ملت الجزایر گفت: من طی سال‌های گذشته تمام توانم را برای خاموش کردن آتش فتنه و وحدت ملت و بازسازی کشور صرف کردم. این پیام پس از آن مطرح شده است که حزب حاکم جبهه آزادسازی ملی در الجزایر روز شنبه رسما کاندیداتوری بوتفلیقه را برای پنجمین دوره ریاست جمهوری اعلام کرد. برخی از شخصیت‌های برجسته که وارد رقابت ریاست جمهوری الجزایر شده‌اند به صورت ضمنی به این امر اشاره کرده‌اند که در صورتیکه بوتفلیقه ۸۱ ساله کاندیدای ریاست جمهوری شود آنها از رقابت ریاست جمهوری کنار می‌کشند. انتهای پیام
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
عبدالعزیز بوتفلیقه با اعلام کاندیداتوری خود برای انتخابات ریاست جمهوری که در الجزایر در ماه آوریل ۲۰۱۹ برگزار می‌شود، اذعان داشت، دیگر آن توان بدنی را که در گذشته از آن برخوردار بود، ندارد. عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس جمهور الجزایر با اعلام کاندیداتوری خود برای پنجمین بار، در پیامی خطاب به ملت الجزایر گفت: من طی سال‌های گذشته تمام توانم را برای خاموش کردن آتش فتنه و وحدت ملت و بازسازی کشور صرف کردم. بوتفلیقه تاکید کرد، در صورتیکه در انتخابات پیروز شود از امسال یک همایش ملی فراگیر را برگزار می‌کند که هدف از آن ایجاد یک زمینه سیاسی، اقتصادی و اجتماعی برای انجام اصلاحات در کشور است و همچنین امکان پیشنهاد «غنی‌کردن» قانون اساسی را تضمین می‌کند. این پیام پس از آن مطرح شده است که حزب حاکم جبهه آزادسازی ملی در الجزایر روز شنبه رسما کاندیداتوری بوتفلیقه را برای پنجمین دوره ریاست جمهوری اعلام کرد. برخی از شخصیت‌های برجسته که وارد رقابت ریاست جمهوری الجزایر شده‌اند به صورت ضمنی به این امر اشاره کرده‌اند که در صورتیکه بوتفلیقه ۸۱ ساله کاندیدای ریاست جمهوری شود آنها از رقابت ریاست جمهوری کنار می‌کشند.
یورونیوزیورونیوز2 ماه قبل
عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس جمهوری الجزایر روز دوشنبه اعلام کرد که حضور در انتخابات ریاست جمهوری این کشور انصراف می‌دهد. رئیس جمهوری الجزایر همزمان با انصراف از شرکت در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد که رای گیری روز ۱۸ آوریل به تعویق افتاده است. بنا به اعلام عبدالعزیز بوتفلیقه انتخابات ریاست جمهوری پس از یک «کنفرانس ملی» که برای اصلاح نظام سیاسی و قانون اساسی تا پایان سال ۲۰۱۹ تشکیل می‌شود برگزار خواهد شد. بنا به اعلام ریاست جمهوری الجزایر قانون اساسی جدید این کشور پیش از پایان سال ۲۰۱۹ به همه پرسی گذاشته خواهد شد. رئیس جمهوری الجزایر از سال ۲۰۱۳ تا کنون به ندرت در انظار عمومی حضور یافته است.
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیاالیوم، زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری الجزایر مشخص شد. بر اساس این گزارش؛ انتخابات ریاست جمهوری الجزایر در ۱۸ آوریل آینده برگزار خواهد شد. عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور الجزایر با امضای فرمانی، تاریخ ۱۸ آوریل آینده را موعد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور اعلام کرد.
تابناکتابناک3 ماه قبل
نیروهای امنیتی الجزایر با شلیک گاز اشک آور مانع رسیدن معترضان این کشور به کاخ ریاست جمهوری شدند. تعداد زیادی از مردم الجزایر روز جمعه با حضور در خیابانهای استانهای مختلف این کشور مخالفت خود را با نامزدی مجدد «عبدالعزیز بوتفلیقه» در انتخابات ریاست جمهوری الجزایر برای پنجمین دوره متوالی اعلام کردند. قرار است انتخابات ریاست جمهوری الجزایر در ۱۸ آوریل (۲۹ فروردین) برگزار شود. بوتفلیقه به تازگی و به صورت رسمی اعلام کرده که برای پنجمین بار در انتخابات ریاست جمهوری الجزایر شرکت خواهد کرد. وی که از سال ۱۹۹۹ سکان رهبری را در جمهوری الجزایر در دست دارد، در سال ۲۰۱۳ به دلیل سکته مغزی با محدودیت حرکتی مواجه شده است
مهرمهر3 ماه قبل
نیروهای امنیتی الجزایر با شلیک گاز اشک آور مانع رسیدن معترضان این کشور به کاخ ریاست جمهوری شدند. تعداد زیادی از مردم الجزایر روز جمعه با حضور در خیابانهای استانهای مختلف این کشور مخالفت خود را با نامزدی مجدد «عبدالعزیز بوتفلیقه» در انتخابات ریاست جمهوری الجزایر برای پنجمین دوره متوالی اعلام کردند. قرار است انتخابات ریاست جمهوری الجزایر در ۱۸ آوریل (۲۹ فروردین) برگزار شود. بوتفلیقه به تازگی و به صورت رسمی اعلام کرده که برای پنجمین بار در انتخابات ریاست جمهوری الجزایر شرکت خواهد کرد. وی که از سال ۱۹۹۹ سکان رهبری را در جمهوری الجزایر در دست دارد، در سال ۲۰۱۳ به دلیل سکته مغزی با محدودیت حرکتی مواجه شده است.
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشبیش از ۱۸۰ شهروند الجزایری که در اعتراض به نامزدی «عبدالعزیز بوتفلیقه» در انتخابات ریاست جمهوری الجزایر، به خیابان‌های پایتخت این کشور آمده بودند در جریان تظاهرات اعتراضی زخمی شدند. وزارت بهداشت الجزایر اعلام کرد با تشدید اعتراضات از روز جمعه در پایتخت الجزایر، شمار مخالفان بوتفلیقه که در جریان تظاهرات زخمی شده‌اند به بیش از ۱۸۰ تن رسیده است. پس از اعلام این خبر خیابان‌های پایتخت الجزایر مملو از جمعیت معترض به نامزدی بوتفلیقه ۸۲ ساله در انتخابات ریاست جمهوری این کشور شد. انتخابات ریاست جمهوری الجزایر در روز ۱۸ آوریل برگزار می‌شود. گفته می‌شود او در حالی نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری الجزایر را اعلام کرده است که در حال حاضر، به دلیل اوضاع وخیم جسمانی در سوئیس تحت درمان است.

به انتهای لیست رسیدید