انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا

انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا

انتخابانتخاب4 ماه قبل
سناتور دمکرات امی کلوبوچار برای رقابت با دونالد ترامپ رئیس جمهوری کنونی آمریکا، وارد عرصه رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ این کشور شد. به گزارش ایرنا از خبرگزاری رویترز؛ کلوبوچار ۵۸ ساله که اکنون برای سومین دوره ۶ ساله نماینده ایالت مینه سوتا در سنای ایالات متحده است، پنجمین سناتور این کشور و چهارمین بانوی عضو سناست که نامزدی خود را برای رقابت با ترامپ نامزد احتمالی حزب جمهوریخواه در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری نوامبر ۲۰۲۰ اعلام کرده است. کلوبوچار که پیش از این دادستان و وکیل شرکت‌های بازرگانی بوده، خود را نوه یک کارگر معدن و دختر یک آموزگار و یک روزنامه نگار و نخستین زنی معرفی کرد که از ایالت مینه سوتا به عضویت سنای ایالات متحده انتخاب شده است. ترامپ نیز طی توئیتی در واکنش به سخنرانی نامزدی کلوبوچار که زیر بارش شدید برف در مینه سوتا برگزار شد، با انتقاد از مبارزه وی با تغییرات اقلیمی و گرم شدن هوای کره زمین، نوشت که سناتور در پایان سخنرانی اش شبیه آدم برفی شده بود. کلوبوچار که در آخرین رقابت انتخاباتی برای عضویت سنا در نوامبر ۲۰۱۸، با بیش از ۶۰ درصد آرا پیروز شد، با اعلام آمادگی برای شرکت در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، در کنار گروهی از هم حزبی‌های خود شامل سناتور کوری بوکر از نیوجرسی، کامالا هریس از کالیفرنیا، کریستن گیلیبراند از نیویورک و الیزابت وارن از ماساچوست قرار گرفت.
رکنارکنا4 ماه قبل
به گزارش رکنا به نقل از خبرگزاری رویترز؛ کلوبوچار ۵۸ ساله که اکنون برای سومین دوره ۶ ساله نماینده ایالت مینه سوتا در سنای ایالات متحده است، پنجمین سناتور این کشور و چهارمین بانوی عضو سناست که نامزدی خود را برای رقابت با ترامپ نامزد احتمالی حزب جمهوریخواه در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری نوامبر ۲۰۲۰ اعلام کرده است. کلوبوچار که پیش از این دادستان و وکیل شرکت‌های بازرگانی بوده، خود را نوه یک کارگر معدن و دختر یک آموزگار و یک روزنامه نگار و نخستین زنی معرفی کرد که از ایالت مینه سوتا به عضویت سنای ایالات متحده انتخاب شده است. ترامپ نیز طی توئیتی در واکنش به سخنرانی نامزدی کلوبوچار که زیر بارش شدید برف در مینه سوتا برگزار شد، با انتقاد از مبارزه وی با تغییرات اقلیمی و گرم شدن هوای کره زمین، نوشت که سناتور در پایان سخنرانی اش شبیه آدم برفی شده بود. کلوبوچار که در آخرین رقابت انتخاباتی برای عضویت سنا در نوامبر ۲۰۱۸، با بیش از ۶۰ درصد آرا پیروز شد، با اعلام آمادگی برای شرکت در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، در کنار گروهی از هم حزبی‌های خود شامل سناتور کوری بوکر از نیوجرسی، کامالا هریس از کالیفرنیا، کریستن گیلیبراند از نیویورک و الیزابت وارن از ماساچوست قرار گرفت. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، «جو بایدن»، معاون رئیس جمهور سابق آمریکا با انتشار پیامی در حساب توئتیری خود، از تصمیمش برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا خبر داده و خود را نامزد دموکرات‌ها معرفی کرد. بایدن در پیام خود علت ورودش به رقابت‌های انتخاباتی را در خطر قرار گرفتن جایگاه ملت و ارزش‌های اساسی آمریکا عنوان کرد. پیش از «جو بایدن»، همچنین «برنی سندرز»، نماینده کنگره آمریکا با انتقاد از ترامپ نامزدی خود را برای انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرده بود، هرچند برخی نظرسنجی‌ها شانس بایدن را بیش از سندرز عنوان کرده‌اند. در عین حال اعلام نامزدی جوبایدن برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در شرایطی مطرح شده که پیش از این اتهاماتی علیه او به دلیل رفتارهای جنجالی‌اش با زنان منتشر شده بود. لازم به ذکر است تلاش دموکرات‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در آخرین روز سال ۲۰۱۸ میلادی با اعلام نامزدی «الیزابت وارن» سناتور ۶۹ ساله ایالت ماساچوست آغاز شد و طبق پیش‌بینی‌ها انتظار می‌رود که برای دور نخست انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، حدود ۴۰ دموکرات نامزد شوند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، «بیل دی‌بلازیو» شهردار نیویورک روز پنج‌شنبه به‌طور رسمی اعلام کرد که در رقابت درون‌حزبی دموکرات‌ها برای تعیین نامزد نهایی این حزب در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ شرکت خواهد کرد. پیش از این بیش از ۲۰ نفر از اعضای حزب دموکرات رسما نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا اعلام کرده بودند که در بین آنها نام «جو بایدن» معاون باراک اوباما و همچنین سناتورهایی مانند «برنی سندرز» و «الیزابت وارن» نیز دیده می‌شود. انتهای پیام/.
موجموج1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از یورو نیوز، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در جریان سفر خود به روسیه به مقام‌های این کشور هشدار داده در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰، دخالت نکنند. پمپئو روز سه شنبه (۲۴ اردیبهشت ماه)، برای دیدار و گفتگو با ولادیمیر پوتین و سرگی لاوروف، رئیس جمهور و وزیر خارجه روسیه وارد این کشور شد. وزیر خارجه آمریکا پس از ملاقات ۳ ساعته با سرگی لاوروف گفت: "دخالت در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا از سوی روسیه، غیرقابل قبول است و اگر روس‌ها چنین کنند، روابط ما با آن‌ها به بدترین حالت نزول پیدا خواهد کرد. انتخابات ما برای ما مهم و مقدس است و باید آزاد و عادلانه برگزار شود". پمپئو گفت: ما آماده‌ایم تا با روسیه در موضوعات مختلف به موضع مشترک برسیم.
عصر ایرانعصر ایران3 ماه قبل
«برنی سندرز» سناتور مستقل آمریکایی (نزدیک به حزب دموکرات آمریکا) دیروز با برپایی نخستین گردهمایی و سخنرانی انتخاباتی خود در شهر نیویورک آمریکا رسما وارد کارزار انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا شد. او با اشاره به تشکیل یک «جنبش بزرگ» انتخاباتی، وعده یک «انقلاب سیاسی» بزرگ در انتخابات ۲۰۲۰ را داد. انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در نوامبر سال ۲۰۲۰ برگزار خواهد شد. ترامپ مدعی شد انتخابات ۲۰۲۰ را با یک پیروزی بزرگ‌تر از انتخابات ۲۰۱۶ از آن خود خواهد کرد. او در ادامه بار دیگر با حمله به حزب دموکرات آنها را متهم به در پیش گرفتن رویکردها و سیاست‌های سوسیالیستی کرد.
عصر ایرانعصر ایران2 ماه قبل
تا کنون ۵ نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، وعده بازگشت ایالات متحده آمریکا به برجام را داده‌اند. بسیاری از نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا وعده بازگشت به برجام، در صورت راه‌یابی به کاخ سفید را داده‌اند. «دونالد ترامپ» در ماه می‌سال ۲۰۱۸ ایالات متحده آمریکا را از این توافق بین‌المللی خارج کرد و تحریم‌های سابق آمریکا علیه ایران را به اضافه تحریم‌های جدید، دوباره برقرار کرد. به نوشته المانیتور ۵ نامزد دیگر دموکرات نیز به سوال این پایگاه خبری درباره ورود دوباره آمریکا به برجام پاسخی ندادند. این نامزدها عبارتند از: - سناتور «کوری بوکر» - سناتور «امی کلوبوچار» - سناتور «کریستن گیلیبارد» - نماینده کنگره «تولسی گابارد» - نماینده کنگره «بتور اورورک»
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
با این حال برخی معتقدند استیضاح ترامپ ممکن است نه تنها نتیجه دلخواه را نداشته باشد بلکه عملا بر کفه محبوبیت او در آستانه آغاز کارزار طولانی‌مدت و فرسایشی انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، بیفزاید. سناتور دموکرات «کامالا هریس» یکی از نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا خواستار آغاز روند استیضاح ترامپ از سوی کنگره آمریکا به خاطر کارشکنی‌های او در روند تحقیقات از پرونده جنجالی «دخالت روسیه در روند انتخابات ۲۰۱۶» آمریکا شد. من معتقدم کنگره باید گام‌هایی را برای آغاز روند استیضاح ترامپ بردارد. " «هولیان کاسترو»، وزیر مسکن سابق آمریکا هم از ایده آغاز روند استیضاح دونالد ترامپ دفاع کرده است. او با وجودی که از ایده استیضاح ترامپ پشتیبانی کرده اما همزمان هشدار داده که ممکن است روند استیضاح به نفع او تمام شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ شبکه فاکس نیوز با انتشار تازه‌ترین نظرسنجی در مورد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، از پیشتازی کاندیدا‌های دموکرات این انتخابات و عقب ماندن «دونالد ترامپ» در رقابت با آنان خبر می‎هد. شبکه فاکس نیوز با انتشار تازه‌ترین نظرسنجی در مورد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، از پیشتازی کاندیدا‌های دموکرات این انتخابات و عقب ماندن «دونالد ترامپ» در رقابت با آنان خبر می‎هد. به گزارش هیل، براساس نظرسنجی فاکس نیوز – رسانه حامی دونالد ترامپ-، رئیس جمهور فعلی آمریکا از پنج رقیب دموکرات خود در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ این کشور عقب مانده است. این نظرسنجی نشان می‌دهد که سه کاندیدای دیگر دموکرات نیز نسبت به ترامپ از شانس بالاتری برای پیروزی در انتخابات برخوردارند. در آن نظرسنجی ترامپ شانسی تقریبا برابر با وارن و اختلاف اندکی با هریس و بوتجیج داشت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
به گزارش به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ «میت رامنی» در خصوص حمایتش از «دونالد ترامپ» در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا ابراز تردید کرد. «میت رامنی» در خصوص حمایتش از «دونالد ترامپ» در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا ابراز تردید کرد. به گزارش فاکس نیوز، سناتور ایالت «یوتا» آمریکا ضمن اشاره به احتمال عدم حمایت از دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده آمریکا گفت: «بر این باورم که تاییدیه‌ها ذره‌ای هم ارزش ندارند و جای تعجب نیست که من از این فرآیند دور بمانم.» رامنی که در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ نیز از اعلام حمایت از ترامپ امتناع کرده بود، پس از پیروزی ترامپ برای پست وزارت خارجه در نظر گرفته شد. بسیاری از جمهوری‎خواهان و شرکت‌های تجاری آمریکا نیز خواستار تجدید نظر ترامپ در این تصمیم که می‌تواند پیامد‌های اقتصادی وحشتناکی برای آمریکا داشته باشد، هستند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
وی ادامه داد: این مساله جنگ غیر سازنده و هزینه بر تغییر رژیم دیگری است که این بار در زیر ماسک کمک‌های انسان دوستانه انجام می‌شود. این نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا اضافه کرد: وقتی به تاریخ نگاه می‌کنیم، هرگاه که آمریکا به کشور دیگری رفته و دیکتار یا حکومتی را ساقط کرده، نتیجه برای مردم آن کشورها فاجعه بار بوده است. به همین دلیل ما باید از رهبری خود در جهان برای تلاش به منظور یافتن راه حل سیاسی استفاده کنیم. گابارد پیشتر نیز از سیاست دولت ترامپ در سوریه انتقاد کرده و گفته بود ترامپ و پنس (معاون رئیس جمهوری آمریکا) از «القاعده و دیگر نیروهای تروریستی در سوریه» حمایت می‌کنند. این نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا از تهدید آمریکا علیه کشورهایی همچون ایران، روسیه و سوریه درحمله به این تروریست‌ها انتقاد کرد.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 ماه قبل
وی ادامه داد: این مساله جنگ غیر سازنده و هزینه بر تغییر رژیم دیگری است که این بار در زیر ماسک کمک‌های انسان دوستانه انجام می‌شود. این نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا اضافه کرد: وقتی به تاریخ نگاه می‌کنیم، هرگاه که آمریکا به کشور دیگری رفته و دیکتار یا حکومتی را ساقط کرده، نتیجه برای مردم آن کشورها فاجعه بار بوده است. به همین دلیل ما باید از رهبری خود در جهان برای تلاش به منظور یافتن راه حل سیاسی استفاده کنیم. گابارد پیشتر نیز از سیاست دولت ترامپ در سوریه انتقاد کرده و گفته بود ترامپ و پنس (معاون رئیس جمهوری آمریکا) از «القاعده و دیگر نیروهای تروریستی در سوریه» حمایت می‌کنند. این نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا از تهدید آمریکا علیه کشورهایی همچون ایران، روسیه و سوریه درحمله به این تروریست‌ها انتقاد کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، «دن کوتس» مدیر اطلاعات ملی آمریکا مجددا روسیه و چین را به تلاش برای مداخله در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا متهم کرد. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، «دن کوتس» مدیر اطلاعات ملی آمریکا مجددا روسیه و چین را به تلاش برای مداخله در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا متهم کرد. سی نیوز، کوتس ادعا کرد: روسیه ابزار‌ها و روش‌های متعددی برای دخالت در انتخابات آینده آمریکا خواهد داشت و این بار دوستانی مانند چین و ایران وی را همراهی خواهند کرد. مدیر مرکز اطلاعات ملی آمریکا به کمیته اطلاعات مجلس سنای آمریکا گفت: «ما بر این عقیده هستیم که بازیگران خارجی، انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا را فرصتی برای پیشبرد منافع خود خواهند دید.» آمریکا پیشتر نیز روسیه را متهم کرد که با ترکیبی از نفوذ رسانه‌های اجتماعی و حملات سایبری در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا مداخله کرده بود.
همشهریهمشهری1 ماه قبل
بیل دی بلازیو نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا گفت من ترامپ را «فریبکار» می‌خوانم زیرا شایستگی این لقب را دارد. او یک مرد دغلباز است. ما مردم نیویورک وقتی که یک آدم فریبکار را ببینیم او را می‌شناسیم. او گفت: من تمام زندگی او را نظاره کرده‌ام و تمام فریبکاری هایش را دیده‌ام.
ایسناایسنا4 ماه قبل
قرار است برنی سندرز برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا وارد کارزار انتخاباتی شود. به گزارش ایسنا، ‌به نقل از خبرگزاری رویترز، دو منبع مطلع اعلام کردند که سناتور برنی سندرز در نظر دارد به زودی نامزدیش را در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا اعلام کند. وی ادامه داد: تفاوت این دوره از انتخابات با انتخابات ۲۰۱۶ این است که در این دوره بسیاری او را می‌شناسند، اما در سال ۲۰۱۶ تعداد بسیار کمی از مردم می‌دانستند او کیست؟ سندرز در انتخابات سال ۲۰۱۶ در انتخابات درون حزبی با هیلاری کلینتون برای دستیابی به کاندیدای حزب دموکرات در انتخابات شکست خورد. همچنین یکی از کارکنان پیشین سندرز اعلام کرد: بسیاری از نشانه‌ها آشکار می‌کند که سندرز به دنبال کاندیداتوری در انتخابات ۲۰۲۰ است. پس از پیروزی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در کارزار انتخابات ریاست جمهوری بر هیلاری کلینتون نامزد دموکرات در سال ۲۰۱۶، سندرز به همراه متحدانش اصلاحاتی را در کمیته ملی دموکراتیک انجام دادند که این کمیته با گشایش بیشتری امور را در دست گیرد.
عصر ایرانعصر ایران2 ماه قبل
ترامپ از ابتدای راه یابی این نماینده مسلمان به کنگره آمریکا، او را به طور مداوم زیر تیغ تیز حملات خود گرفته است. پس از اینکه «دونالد ترامپ» در روز جمعه با انتشار یک ویدئوی تقطیع شده از اظهارات «ایلهان عمر» نماینده مسلمان کنگره آمریکا تلاش کرد تا دیدگاه‌های او را نسبت به جامعه آمریکا و حملات ۱۱ سپتامبر زیر سوال ببرد، واکنش‌ها و انتقادات گسترده‌ای نسبت به این اقدام ترامپ شکل گرفته است. در حالی که این نماینده مسلمان کنگره در این ویدئو از تاثیرات سوء حادثه تروریستی ۱۱ سپتامبر در حقوق و آزادی‌های مدنی مسلمانان آمریکا و اینکه پس از این حادثه با جامعه مسلمانان آمریکا همانند «شهروندان درجه دو» آمریکا برخورد شده، انتقاد کرده است. سناتور «برنی سندرز» نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا هم با دفاع از ایلهان عمر، ترامپ را به حملات خطرناک و منزجرکننده علیه این نماینده مسلمان کنگره متهم کرد و سناتور «الیزابت وارن» یکی از نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا از حملات ترامپ به ایلهان عمر انتقاد کرد. ترامپ از ابتدای راه یابی ایلهان عمر به کنگره آمریکا به طور مداوم به او حمله کرده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 هفته قبل
جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا و معاون سابق باراک اوباما به اظهارات روز گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا واکنش نشان داد. بایدن هم در واکنش به این اظهارات ترامپ گفت: خب مردم، من هرگز فراموش نکردم اهل کجا هستم. این موضوع اثبات می‌کند که دونالد ترامپ مشکلات قشر کارگر جامعه را درک نمی‌کند. گزارش‌های اخیر حاکی از آن است که دونالد ترامپ و متحدان او معتقدند جو بایدن بزرگترین رقیب انتخاباتی ترامپ محسوب می‌شود. آن‌ها دونالد ترامپ را دارند.

انتقاد سناتور آمریکایی از وضعیت اسف‌بار آب آشامیدنی کشورش +فیلم

رکنارکنا2 هفته قبل
برنی سندرز سناتور جمهوری‌خواه و نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، با انتشار ویدئویی در صفحه اینستاگرام خود از وضعیت اسف‌بار آب آشامیدنی یکی از شهرهای این کشور انتقاد کرد. دیدن این ویدئو و شنیدن انتقادات برنی سندرز برای غرب‌زده‌ها و کسانی که آمریکا را بهشت می‌دانند و فقط ایرادات کشورملن را می‌بینند، خالی از لطف نیست. سندرز در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «این ثروتمندترین کشور روی زمین است! مردم ما آب تمیز ندارند. مردم دانمارک برای مدت یک دهه آب آشامیدنی سالم نداشتند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
­به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ تولسی گابارد یکی از نامزدهای دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا با اشاره به سخنرانی اد رویس نماینده جمهوری خواه آمریکا در حمایت از جنگ در یمن در سال ۲۰۱۷ در پیامی در صفحه توییتر خود نوشت شرم آور است. در حالی که سعودی‌ها میلیون‌ها صرف حمایت آمریکا از جنگ نسل کشی شان در یمن و تلاش برای جنگ با ایران هزینه می‌کنند، برخی از اعضای کنگره به عنوان بلندگوی دیکتاتوری دینی عربستان عمل می‌کنند (در واقع همان متن مورد نظر سعودی‌ها را می‌خوانند).
صدا و سیماصدا و سیما4 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی سی. ان. ان؛ شهردار نیویورک نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شد. با گذشت زمان به شمار نامزدهای اردوی دموکرات‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا افزوده می‌شود. شب گذشته بیل دو بلاسیو شهردار نیویورک نیز نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا اعلام کرد. با ورود وی به گردونه انتخابات آمریکا، تعداد نامزدهای حزب دموکرات در این تکاپوی سیاسی به ۲۳ نفر رسید. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، نامزدی شهردار نیویورک را برای سکانداری کاخ سفید، جوک توصیف کرده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
سناتور دموکرات برنی سندرز یکی از نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در پیامی در صفحه توییتر خود نوشت: به زودی ما سربازانی را راهی افغانستان می‌کنیم که در زمان وقوع حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ هنوز متولد نشده بودند. ما ۵ تریلیون دلار از زمان این حملات صرف جنگ کرده‌ایم و اکنون برخی از همان آدم‌ها که ما را به جنگ عراق کشاندند سعی دارند تنش‌ ایجاد کنند. ما باید به این جنگ‌های بی پایان مان خاتمه دهیم. برنی سندرز یکی از منتقدان سرسخت سیاست‌های دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا است.

خوش بینی به شکست ترامپ در ۲۰۲۰

صدا و سیماصدا و سیما4 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از سی ان ان؛ بازار نظرسنجی‌های مختلف درباره انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا بسیار گرم شده است. شبکه تلویزیونی فاکس نیوز اخیرا یک نظرسنجی انجام داد و در این افکارسنجی از مردم آمریکا پرسید آیا اولویتهای انتخاباتی مدنظر نامزدهای دموکرات می‌تواند دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی را در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر سال آینده شکست بدهد یا خیر. هفتادو سه درصد آمریکایی به این پرسش پاسخ مثبت دادند و گفتند دموکراتها از چنین توان انتخاباتی برای شکست دادن ترامپ برخودار هستند. فاکس نیوز این نظرسنجی را روزهای یازدهم تا چهاردهم ماه مه انجام داد.
فراروفرارو3 هفته قبل
جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا و معاون سابق باراک اوباما به اظهارات روز گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا واکنش نشان داد. بایدن هم در واکنش به این اظهارات ترامپ گفت: خب مردم، من هرگز فراموش نکردم اهل کجا هستم. این موضوع اثبات می‌کند که دونالد ترامپ مشکلات قشر کارگر جامعه را درک نمی‌کند. ترامپ تاکنون بار‌ها در سخنرانی‌ها و گردهمایی‌ها و حتی حساب توییترش «جو بایدن» را هدف حملات لفظی قرار داده است. گزارش‌های اخیر حاکی از آن است که دونالد ترامپ و متحدان او معتقدند جو بایدن بزرگترین رقیب انتخاباتی ترامپ محسوب می‌شود.
افکارنیوزافکارنیوز4 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارش «ایمی کلوبشار» سناتور دموکرات مینه سوتا و نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا به انتقاد از طرح ضدمهاجرتی دونالد ترامپ پرداخت و گفت ترامپ از مهاجران به عنوان گروگان استفاده می‌کند. این طرح ترامپ از افرادی که در هنگام کودکی به صورت غیرقانونی به آمریکا آورده شده‌اند، حمایت نمی‌کند. این طرح ترامپ از پناهجویان و افرادی که در تلاش برای گرفتن حق شهروندی آمریکا هستند، حمایت نمی‌کند. این طرح ترامپ به هیچ وجه جامع نیست. وی پیشتر گفته بود در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، توافق هسته‌ای ایران را به جریان می‌اندازد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، «الیزابت وارن» از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، با انتشار پیامی در توئیتر عنوان داشت: من واقعا تمام گزارش مولر را خواندم. این روشن است که دونالد ترامپ در روند تحقیقات مشکل سازی کرده است. رئیس جمهور فراتر از قانون نیست و کنگره بر اساس قانون اساسی موظف است که روند استیضاح را آغاز کند. روز گذشته ترامپ در واکنش به احتمال استیضاح شدن از سوی کنگره گفته بود: چگونه می‌خواهید رئیس جمهور جمهوری‌خواهی را بواسطه جنایتی که دموکرات‌ها مرتکب شده‌اند محاکمه کنید؟ آمریکا را دوباره قدرتمند می‌کنیم. به عنوان مثال چنانچه اتهام ممانعت از اجرای قانون تأیید شود؛ می‌توان به استیضاح متوسل شد.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 هفته قبل
نامزد سوسیال دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا از کمیته قضایی مجلس نمایندگان این کشور خواست بررسی‌های اولیه استیضاح ترامپ را آغاز کنند. برنی سندرز روز شنبه در اجتماع انتخاباتی خود در این باره اظهار کرد: نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان، در این زمینه کار آسانی ندارد. سناتور سوسیال دموکرات آمریکا اظهار کرد: برای استیضاح رئیس جمهوری به دو-سوم رأی سنا نیاز هست. سندرز خاطر افزود: شما به ۶۷ رأی برای استیضاح ترامپ نیاز دارید این در حالی است که اکنون ۴۷ دموکرات در سنا حضور دارند که همه آنها هم با استیضاح ترامپ موافق نیستند. از این رو به نظر می‌رسد که سنا تمایلی به استیضاح ترامپ ندارد.
فراروفرارو1 ماه قبل
دونالد ترامپ این بار «پیت بودجج» نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا را مورد تمسخر قرار داد. دونالد ترامپ در مصاحبه با پولیتیکو «پیت بودجج» را «آلفرد‌ای نیومن» یکی از شخصیت‌های کارتونی مجله «مد مگزین» نامید و گفت: آلفرد‌ای نیومن نمی‌تواند رئیس جمهور آمریکا شود. پیت بودجج به این توهین دونالد ترامپ واکنش نشان داد و به صورت غیرمستقیم رئیس جمهور آمریکا را «پیر» خطاب کرد. پیت بودجج پیش از این هم در واکنش به توهین‌های لفظی دونالد ترامپ گفت: من نگران حرف‌ها و بازی‌های او (ترامپ) نیستم. اما این نخستین بار نیست که دونالد ترامپ برای اشاره به رقبای انتخاباتی خود از الفاظ و لقب‌های خاص استفاده می‌کند.
همشهریهمشهری2 ماه قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ­نشریه المانیتور نوشت دموکرات‌هایی که خود را برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا آماده می‌کنند، قول دادند مجددا به توافق هسته‌ای ایران وارد شوند. موضوع ورود مجدد به توافق هسته‌ای ایران، به سرعت به آزمونی برای دموکرات‌هایی تبدیل می‌شود که امیدوارند بتوانند ترامپ، رئیس جمهور فعلی آمریکا را در سال ۲۰۲۰ به چالش بکشند. نامزدهای دموکراتی که تا کنون آمادگی خود را برای شرکت دراین رقابت اعلام کرده‌اند، در چند هفته اخیر به المانیتور گفته‌اند اگر در این رقابت پیروز شوند، بدون پیش‌شرط به این توافق باز می‌گردند. سناتورها، برنی سندرز، الیزابت وارن و کامالا هریس از جمله این افراد هستند. انتهای پیام/
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در پیامی در صفحه توییتر خود در واکنش به اعلام نامزدی جو بایدن سناتور سابق و معاون رییس جمهورسابق آمریکا برای رقابت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا نوشت «جو خواب آلود به این رقابت خوش آمدی. من فقط امیدوارم تو آنقدر باهوش باشی تا بتوانی در انتخابات دور مقدماتی (بین نامزدهای دموکرات‌ها برای تعیین نامزد اصلی) موفق باشی اگر چه تردید دارم. تو با افرادی برخورد خواهی داشت که واقعا بسیار بیمارند و ایده‌های دیوانه وار دارند. اما اگر موفق شوی من تو را در رقابت نهایی می‌بینم.»

به انتهای لیست رسیدید