انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا

انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا

انتخابانتخاب17 ساعت قبل
به نوشته رویترز، هوگان گیدلی گفت که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا خواستار برگزاری دادگاه استیضاح در مجلس سنای این کشور است تا تشریفات و مراحل قانونی که به گفته وی در تحقیقات استیضاح در حال انجام ازسوی دموکرات‌ها رعایت نشده، در آنجا رعایت شود. مجلس نمایندگان آمریکا تحقیقاتی مقدماتی را برای استیضاح ترامپ پیش می‌برد که شیف گرداننده اصلی آن است و تاکنون تعدادی از مقام‌ها دولت ترامپ در فرایند آن شهادت داده‌اند. در صورتی که موارد استیضاح در کمیته اطلاعاتی مورد تایید قرار گیرد، موضوع در صحن مجلس نمایندگان مطرح و رای گیری می‌شود. تا کنون دو رئیس جمهوری آمریکا مورد استیضاح قرار گرفته‌اند اما هیچ کدام با استیضاح برکنار نشده‌اند. مساله سوء استفاده از قدرت و همچنین ممانعت از اجرای عدالت دو اتهام فعلی دونالد ترامپ در تحقیقات استیضاح است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ سناتور برنی سندرز از نامزد‌های دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا امروز پنجشنبه در پیام توئیتری خود نوشت: عربستان سعودی متحد قابل اعتمادی نیست. این کشور، یک دیکتاتوری است که تلاش می‌کند دموکراسی را خرد کند و با زنان به عنوان شهروندان طبقه سوم رفتار می‌کند.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشسناتور برنی سندرز، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، به انتقاد از عربستان سعودی پرداخت و آن را شریکی غیرقابل اعتماد برای واشنگتن دانست. اخبار بین الملل - او امروز پنجشنبه در پیام توئیتری خود نوشت: عربستان سعودی متحد قابل اعتمادی نیست. این کشور، یک دیکتاتوری است که تلاش می‌کند دموکراسی را خرد کند و با زنان به عنوان شهروندان طبقه سوم رفتار می‌کند. این اظهارات سندرز در حالی بیان می‌شود که دولت آمریکا بارها از مواضع عربستان سعودی که یمن را مورد تجاوز قرار داده است، حمایت و با آن قرارداد چند میلیاردی فروش سلاح امضا کرده است.
همشهریهمشهری4 روز قبل
به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه‌ای با شبکه سی‌بی‌اس به استعفای ریچارد نیکسون، رئیس‌جمهور سابق آمریکا پس از رسوایی واترگیت اشاره کرد و گفت: آنچه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور کنونی آمریکا انجام داده «بسیار بدتر» از آن چیزی است که نیکسون انجام داده بود. پلوسی اخیرا به خبرنگاران گفته بود که فشار ترامپ بر اوکراین برای انجام تحقیقات از رقبای بالقوه‌اش در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا باعث شده تا کارهای نیکسون در مقایسه با این اقدامات ترامپ بسیار «کوچک» به نظر برسند. این اظهارات پلوسی برای مقایسه ترامپ با نیکسون در بحبوحه محاکمه راجر استون، متحد دیرینه ترامپ که برای کمپین انتخاب مجدد نیکسون کار می‌کرد، مطرح شده‌اند. پلوسی در این مصاحبه ترامپ را یک «شیاد» خطاب کرد که نگرانی‌ها و اضطراب‌هایش باعث می‌شود تا او در توییتر به شدت از ماری یووانوویچ، سفیر سابق آمریکا در اوکراین که در تحقیقات استیضاح علیه ترامپ شهادت داده، انتقاد کند. پلوسی افزود: ترامپ اگر می‌خواست می‌توانست در مقابل کمیته اطلاعات حاضر شود و درباره تمامی واقعیت‌ها سخن بگوید.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 روز قبل
نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه‌ای با شبکه سی‌بی‌اس به استعفای ریچارد نیکسون، رئیس جمهور سابق آمریکا پس از رسوایی واترگیت اشاره کرد و گفت: آنچه دونالد ترامپ، رئیس جمهور کنونی آمریکا انجام داده «بسیار بدتر» از آن چیزی است که نیکسون انجام داده بود. این اظهارات پلوسی برای مقایسه ترامپ با نیکسون در بحبوحه محاکمه راجر استون، متحد دیرینه ترامپ که برای کمپین انتخاب مجدد نیکسون کار می‌کرد، مطرح شده‌اند. پلوسی در این مصاحبه ترامپ را یک «شیاد» خطاب کرد که نگرانی‌ها و اضطراب‌هایش باعث می‌شود تا وی در توییتر به شدت از ماری یووانوویچ، سفیر سابق آمریکا در اوکراین که در تحقیقات استیضاح علیه ترامپ شهادت داده، انتقاد کند. شکایت یک افشاگر، ترامپ را به تلاش برای تحت فشار گزاشتن اوکراین به منظور تحقیق از جو بایدن، نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا و پسرش هانتر بایدن متهم کرد و باعث شد تا پلوسی تحقیقات رسمی استیضاح ترامپ را اواخر ماه سپتامبر اعلام کند. پلوسی افزود: ترامپ اگر می‌خواست می‌توانست در مقابل کمیته اطلاعات حاضر شود و درباره تمامی واقعیت‌ها سخن بگوید.
ایسناایسنا4 روز قبل
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا ضمن مقایسه دونالد ترامپ با ریچارد نیکسون، گفت، این «همتای بدنام ترامپ» دست‌کم آنقدر به کشورش اهمیت می‌داد که قبل از استیضاح، خودش استعفا داد. به گزارش ایسنا، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه‌ای با شبکه سی‌بی‌اس به استعفای ریچارد نیکسون، رئیس جمهور سابق آمریکا پس از رسوایی واترگیت اشاره کرد و گفت: آنچه دونالد ترامپ، رئیس جمهور کنونی آمریکا انجام داده «بسیار بدتر» از آن چیزی است که نیکسون انجام داده بود. نیکسون در سال ۱۹۷۴ میلادی پس از تایید مفاد استیضاحش توسط کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا و پیش از رای‌گیری کل مجلس نمایندگان در این خصوص استعفا داد و استیضاح نشد. این اظهارات پلوسی برای مقایسه ترامپ با نیکسون در بحبوحه محاکمه راجر استون، متحد دیرینه ترامپ که برای کمپین انتخاب مجدد نیکسون کار می‌کرد، مطرح شده‌اند. پلوسی در این مصاحبه ترامپ را یک «شیاد» خطاب کرد که نگرانی‌ها و اضطراب‌هایش باعث می‌شود تا وی در توییتر به شدت از ماری یووانوویچ، سفیر سابق آمریکا در اوکراین که در تحقیقات استیضاح علیه ترامپ شهادت داده، انتقاد کند.
همشهریهمشهری5 روز قبل
به گزارش‌ همشهآنلاین به نقل از ایرنا، «پیت بوتیجیج» (Pete Buttigieg)، جوان‌ترین نامزد ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا درتازه‌ترین نظرسنجی مشترک شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان و موسسه «دس موینس» (DES MOINES) که در ایالت آیوا به عمل آمد با ۲۵ درصد آرا پیشتاز دیگر دواطلبان دموکرات شد. این نخستن محک واقعی برای نامزدهای ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا از حزب دموکرات به شمار می‌رود. نظرسنجی موردنظر بین هشتم تا ۱۳ ماه نوامبر (۱۷ تا ۲۲آبان‌ماه) و با خطای ۴٫۴ درصد به عمل آمد. انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا پنجاه و نهمین دور آن در این کشور است که سوم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان ۱۳۹۹) برگزار شود. کنگره آمریکا آنگاه نتیجه انتخابات را در پنجم ژانویه ۲۰۲۱ مورد تایید قرار خواهد داد.
برنابرنا6 روز قبل
انتخابات ایالتی در ویرجینیا و کنتاکی و پیروزی دموکرات‌ها بر جمهوری خواهان در این انتخابات در برنامه این هفته «ما مردم» شبکه پرس تی وی مورد نقد و بررسی قرار خواهد گرفت. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ این برنامه به تهیه کنندگی عاطفه سادات دربندی ضمن مروری بر انتخابات اخیر در ویرجینیا و کنتاکی به منظور تعیین فرماندار، سناتورها و نمایندگان مجالس ایالتی به بحث و گفت و گو درخصوص پیروزی دموکرات‌ها بر جمهوری خواهان و امیدواری دموکرات‌ها به پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا می‌پردازد. این برنامه در ادامه ضمن واکاوی نتیجه انتخاباتی اخیر و مقایسه آن با انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا، از دست رفتن جایگاه ترامپ نزد مردم حاشیه نشین و روستایی آمریکا، آینده ترامپ در میان رهبران جمهوری خواه و ورشکستگی مزرعه داران آمریکایی در پی سیاست‌ها و تصمیمات اقتصادی ترامپ را مورد نقد و تبادل نظر قرار می‌دهد. «ما مردم» شنبه ۲۵ آبان ساعت ۲۰:۰۰ به وقت تهران به مدت ۲۵ دقیقه از شبکه پرس تی وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه دوشنبه ساعت ۲۳:۰۰ بامداد، ۰۷:۰۰ و ۱۸:۰۰ و سه شنبه ساعت ۰۳:۰۰ روی آنتن خواهد رفت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ کاخ سفید عصر جمعه متن اولین مکالمه تلفنی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا و «ولودمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین که محور تلاش دموکرات‌ها برای استیضاح رئیس جمهور آمریکاست را منتشر کرد. وی در مقابل کمیته‌های مجلس نمایندگان گفت «کاخ سفید در تابستان پرسش در مورد کمک‌ها را آغاز کرد که به نظر می‌رسید مستقیما از سوی ترامپ انجام می‌شود.» * حضور سه شاهد دیگر در مجلس نمایندگان در هفته جاریبراساس برنامه ریزی‌ها دست‌کم ۳ نفر دیگر در هفته جاری برای ادای شهادت علنی در مجلس نمایندگان حضور خواهند یافت. «بیل تیلور»، دیپلمات ارشد آمریکا در اوکراین و «جورج کنت»، کارشناس سیاست خارجی وزارت خارجه آمریکا در روز چهارشنبه و «ماری یووانویچ»، سفیر پیشین آمریکا در اوکراین در روز جمعه شهادت خواهند داد. *پایان بودجه دولت آمریکا در هفته آیندهدولت آمریکا هفته آینده با اتمام بودجه مواجه می‌شود از این رو ترامپ به دستیابی به توافقی با کنگره تا ۲۱ نوامبر (۳۰ آبان) در مورد لایحه بودجه نیاز دارد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
در دیگر نظرسنجی انجام شده در بازه زمانی مشابه توسط «راسموسن ریپورت»، میزان نارضایتی افکار عمومی ۵۱ درصد اعلام شد. ترامپ در رقابت با «جو بایدن»، معاون رئیس جمهور پیشین آمریکا، ۴۳ درصد آرا را کسب کرد. رئیس جمهور آمریکا در برابر وارن و سندرز ۴۵ درصد آرا را کسب کرد. براساس این نظرسنجی ۴۳ درصد افکار عمومی ترامپ را رئیس جمهوری محبوب می‌دانستند. افزایش حمایت افکار عمومی از تحقیقات استیضاح ترامپ نیز دیگر نکته قابل تامل نظرسنجی‌های اخیر بوده است.
صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما؛ رسانه دولتی کره شمالی «جو بایدن» معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و از نامزد‌های حزب دموکرات برای انتخابات ۲۰۲۰ این کشور را «سگ هار» رو به مرگ توصیف کرد. خبرگزاری رسمی کره شمالی (KCNA) امروز جمعه جو بایدن را به خاطر تهمت زدن به رئیس کره شمالی مورد انتقاد شدید قرار داد و او را سگ هاری توصیف کرد که باید آنقدر با چوب زده شود تا بمیرد. خبرگزاری رسمی کره شمالی اشاره‌ای نکرد به اینکه چطور بایدن به کیم جونگ اون رئیس کره شمالی توهین کرده است، اما نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا منتقد شدید سیاست دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکاست و گفته است ترامپ در حال ناز کشیدن یک دیکتاتور قاتل است. این خبرگزاری در مطلب خود آورده است: معاون رئیس جمهور سابق آمریکا نشانه‌های «مرحله پایانی زوال عقل» را از خود نشان داده و «اکنون زمان برای پایان دادن به زندگی اش فرا رسیده است». در بخش دیگری از این یادداشت آمده است: چنین مردی جرات کرد به کرامت مقام رهبر جمهوری دموکراتیک خلق کره تهمت بزند. این آخرین تلاش‌های یک سگ هار بود که لحظه مرگ وی سریع فرا می‌رسد. اگر اجازه داده شود سگ‌های هاری مثل بایدن جولان بدهند، می‌توانند به آدم‌های زیادی صدمه بزنند. قبل از آنکه دیر شود باید این سگ‌ها را با چوب تا حد مرگ زد. در مقابل، کره شمالی به «روابط شخصی نزدیک» بین کیم و ترامپ به خاطر نجات روابط بین کشورهایشان از یک الگوی مخرب خصمانه اعتبار داده است. سران دو کشور برای بحث و رایزنی برای بهبود روابط و پایان دادن به برنامه تسلیحات هسته‌ای کره شمالی سه بار با یکدیگر دیدار کرده‌اند. ترامپ از حمله شخصی قبلی کره شمالی به بایدن حمایت کرده بود و انتقادات مبنی بر اینکه وی از یک دیکتاتور خارجی حمایت می‌کند، رد کرده بود. کره شمالی در ماه مه بایدن را بخاطر انتقاد از رئیس خود «آدم ابله» توصیف کرده بود.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
او پیشتر گفته بود قصد نامزدی ندارد اما از هفته گذشته برای انتخابات مقدماتی دموکرات‌ها در دو ایالت آلاباما و آرکانزاس، ثبت نام کرده است. «مایکل بلومبرگ» سرمایه‌دار آمریکایی و شهردار سابق نیویورک برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا ثبت نام کرده است. او در پاسخ به سوالات خبرنگاران هنگام ثبت نام در انتخابات مقدماتی دموکرات‌ها در ایالت آرکانزاس درباره قطعی شدن نامزدی‌اش گفت: به تصمیم‌گیری در این باره نزدیک‌تر شده است. او همچنین وعده داده در صورت ورود به عرصه رقابت با دیگر نامزدهای دموکرات، در صورت شکست در انتخابات مقدماتی از فرد پیروز در این رقابت‌ها حمایت خواهد کرد. با این حال گروهی از ناظران انتخاباتی آمریکا معتقدند ورود بلومبرگ به عرصه انتخابات ممکن است بازی انتخاباتی حزب دموکرات را به هم بزند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
۵۵ درصد از بیش از ۳۴۰۰ سرمایه گذاری که UBS از آنها نظر سنجی کرده انتظار یک سقوط قابل توجه در بازار‌ها را در ۲۰۲۰ دارند. در بحبوحه خطرات ژئوپلیتیکی، این ثروتمندان ذخایر نقدی خود را تا ۲۵ درصد میانگین سرمایه شان افزایش داده‌اند. طبق گزارش UBS، نگرانی‌های ژئوپلتیکی این فوق ثروتمندان شامل جنگ تجاری چین و آمریکا و انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا می‌شود. خوش‌بینی نسبت به حل جنگ تجاری چین و آمریکا باعث شد بازار سهام در هفته گذشته رکورد بزند. اکثر سرمایه گذارانی که UBS از آن‌ها نظرسنجی کرده، حداقل یک میلیون دلار دارایی قابل سرمایه گذاری دارند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
به گزارش ایسنا، به نوشته خبرگزاری دویچه‌وله، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه میزبان اجلاس موسوم به مجمع صلح پاریس در کشورش است که با غیبت قابل توجه اعضای دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برگزار شده است. رئیس جمهور فرانسه در سخنرانی خود نسبت به بالاگرفتن بحرانی بی سابقه در صحنه بین المللی هشدار داد. به گفته ماکرون، این اتفاقات باعث ظهور چالش ملی‌گرایی حتی در میان «آنهایی که به عنوان آخرین نگهبانان نظام بین‌المللی در نظر گرفته می‌شوند» شده است. وانگ کیشان، معاون رئیس جمهور چین نیز در این اجلاس شرکت کرده است. ماکرون با اشاره مشخص به سیاست‌های دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفت: این وسوسه که تنها به خودمان اهمیت بدهیم امری بسیار پرخطر است.
مهرمهر1 هفته قبل
این در حالی است که فیس بوک پس از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶میلادی اقداماتی را برای گسترش برای جلوگیری از گسترش اخبار جعلی اتخاذ کرده بود. این موسسه متوجه شد اخبار جعلی بیش از ۲٫۳ میلیون بار پست شدند و این اخبار حدود ۱۵۸٫۹ میلیون بار بازدید شده‌اند. هدف اخبار جعلی هر دو حزب سیاسی آمریکا هستند اما طبق تحقیقات این شرکت بیشتر اخبار جعلی علیه دموکرات‌ها و لیبرال‌ها منتشر شده است. در یکی از اخبار جعلی ادعا شده بود پدربزرگ دونالد ترامپ از مالیات فرار می‌کرده است. این خبر جعلی حدود ۲۹ میلیون بازدید داشته است. فیس بوک در پاسخ به این گزارش اعلام کرد اقداماتی برای کاهش تعداد اخبار جعلی جعلی انجام داده و به این روند ادامه می‌دهد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
انتشار متن اظهارات شهود در پرونده تحقیقات استیضاح ترامپ در مقابل کمیته‌های مجلس نمایندگان در روز دوشنبه سبب شد تحولات مربوط به این پرونده سرعت بیشتری یافته و افراد بیشتری به اظهارنظر و موضع گیری بپردازند. بیشتر بخوانید: تلاش جمهوریخواهان برای انحراف روند استیضاح ترامپوی در مقابل کمیته‌های مجلس نمایندگان گفت «کاخ سفید در تابستان پرسش در مورد کمک‌ها را آغاز کرد که به نظر می‌رسید مستقیما از سوی ترامپ انجام می‌شود.» * تسریع جریان تحقیقات استیضاح: گزارش‌ها نشان دهنده سرعت محققان پرونده استیضاح در بررسی‌ها است. * حضور سه شاهد دیگر در مجلس نمایندگان در هفته جاری: براساس برنامه ریزی‌ها دست‌کم ۳ نفر دیگر در هفته جاری برای ادای شهادت علنی در مجلس نمایندگان حضور خواهند یافت. ضمن اینکه جلسات استماع تا یک هفته دیگر ادامه دارد.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، اعضای جمهوریخواه کنگره آمریکا روز شنبه از «هانتر بایدن» پسر «جو بایدن» معاون پیشین رئیس جمهور آمریکا و همچنین افشاکننده اطلاعات مربوط به گفتگوی تلفنی «دونالد ترامپ» و «ولادیمیر زلنسکی» خواستند تا در جلسات علنی دادرسی که از هفته آینده آغاز می‌شود، شهادت دهند. دموکراتها که کنترل مجلس نمایندگان آمریکا را در دست دارند، به احتمال زیاد با حضور هانتر بایدن و این افشاگر ناشناس در جلسات دادرسی مخالفت خواهند کرد. نونس همچنین آدام شف را به جعل شواهد و ادله برای نادرست و فاسد جلوه دادن تماس تلفنی ترامپ و زلنسکی متهم کرد! شایان ذکر است که جو بایدن نامزد پیشتاز حزب دموکرات برای رقابت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا است. زمانی که بایدن در سمت معاون «باراک اوباما» فعالیت می‌کرد، پسر وی- هانتر بایدن- عضو هیأت مدیره شرکت «بوریسما» (Burisma) - یک شرکت اوکراینی فعال در حوزه انرژی- بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ تحقیقات استیضاح «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا، با ادامه شهادت افراد حاضر در فهرست تحقیقات و مشخص شدن وجوه دیگری از حقایق ارتباط واشنگتن و کی‎یف ادامه دارد. تحقیقات استیضاح «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا، با ادامه شهادت افراد حاضر در فهرست تحقیقات و مشخص شدن وجوه دیگری از حقایق ارتباط واشنگتن و کی‎یف ادامه دارد. شهادت ۲ نفر از مقام‎های پیشین دولت ترامپ و انتشار اظهارات آنها، کلاف ادامه ریاست جمهوری ترامپ را پیچیده‌تر کرد. مهم‌ترین تحولات مربوط به تحقیقات استیضاح ترامپ عبارتند از: • آغاز جلسات علنی استماعنمایندگان دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در ادامه تحقیقات استیضاح ترامپ، پس از گذشت یک هفته از انتشار متن شهادت شهود، اقدام به برگزاری جلسات علنی استماع می‌کنند. • تایید عدم مداخله اوکراین در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ «فیونا هیل»، مشاور ارشد پیشین امور روسیه، مداخله اوکراین در انتخابات ۲۰۱۶ ریاست جمهوری را رد کرد.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، همزمان با آغاز چهارمین گام برجامی ایران و پافشاری جمهوریخواهان آمریکا بر تشدید فشارها علیه تهران، «برنی سندرز» نامزد دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا از دولت این کشور خواست که به توافق هسته‌ای با ایران بازگردد. ما باید فورا به برجام بازگردیم و در مورد سایر موضوعات منطقه‌ای با ایران گفتگو کنیم». ماس در مورد اعلام راه‌اندازی سانتریفیوژهای جدید در ایران مدعی شد: «ایران سانتریفیوژهای بسیار پیشرفته‌ای ساخته است؛ در حالی که این اقدام با توافق هسته‌ای در تناقض است». «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه نیز در واکنش به گام چهارم برجامی ایران گفت: «کاهش تعهدات برجامی ایران نتیجه منطقی رکود در حل مشکلات مربوط به برجام است. از سوی دیگر «دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه هم به گام چهارم برجامی ایران واکنش نشان داد و اعلام کرد که «مسکو نگران کاهش تعهدات برجامی ایران است» و «فروپاشی برجام گواه دهنده خیر نیست».
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، آدام شیف رئیس دمکرات کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد که اولین نشست علنی شهادت‌دهی تحقیقات مربوط به استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور با حضور دو تن از مقام‌های دولت وی برگزار می‌شود. تیلور همچنین گفت که کاخ سفید کمک مالی به اوکراین و دیدار «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهوری این کشور با ترامپ را به آغاز این تحقیقات مشروط کرده است. انتشار محتوای تماس تلفنی ترامپ و رئیس جمهوری اوکراین، دموکرات‌های مجلس نمایندگان را بر آن داشته تا در مورد امکان استیضاح ترامپ به اتهام سوء استفاده از قدرت، تحقیقاتی را آغاز کنند. پمپئو با رد درخواست مجلس نمایندگان، اعضای دموکرات این مجلس را به قلدری متهم کرد. تاکنون ۲۱۸ تن از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا که ۴۳۵ کرسی دارد، نیز به صورت علنی اعلام کرده‌اند که خواستار نوعی استیضاح برای ترامپ هستند.
الفالف2 هفته قبل
الیزابت وارن داوطلب مطرح کسب نامزدی دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در توییتی با اشاره به گام چهارم هسته‌ای ایران، خواهان همکاری واشنگتن و هم پیمانانش برای «فروکش کردن بحران» شد. سناتور ایالت ماساچوست در ادامه خواهان بازگشت آمریکا به دیپلماسی جدی با متحدانش برای «مهار برنامه هسته‌ای ایران» و «فروکش کردن بحران» شد. برنی سندرز نیز دیروز (۱۴ آبان) در توییتی به گام چهارم کاهش تعهدات برجامی واکنش نشان داد. حسن روحانی دیروز در مراسم افتتاح کارخانه نوآوری آزادی گفت: از فردا با نظارت ‌آژانس گام چهارم و جدید را برمی‌داریم. از این رو ایران تصمیم گرفت بر اساس ماده ۳۶ برجام، برخی از تعهدات خود را به صورت برگشت پذیر در صورت اجرای تعهدات اروپایی، کاهش دهد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
به گزارش به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ نظرسنجی‌های انجام شده در چند ایالت آمریکا از پیشتازی «جو بایدن»، معاون رئیس جمهور پیشین آمریکا، در رقابت با «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور این کشور در نظرسنجی‌های مربوط به کارزار انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا حکایت دارند. نظرسنجی‌های انجام شده در چند ایالت آمریکا از پیشتازی «جو بایدن»، معاون رئیس جمهور پیشین آمریکا، در رقابت با «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور این کشور در نظرسنجی‌های مربوط به کارزار انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا حکایت دارند. • آریزونابایدن براساس نظرسنجی مشترک «نیویورک تایمز» و «سی انا» با کسب ۴۹ درصد آرا، فاصله‌ای ۳ درصدی با ترامپ دارد. بایدن در ویسکانسین ۴۶ درصد و ترامپ در این ایالت ۴۴ درصد آرا را از آن خود کردند. • نوادانظرسنجی «امرسون» در مورد شانس پیروزی ترامپ و بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در ایالت نوادا، از برتری ۲ درصدی ترامپ بر بایدن حکایت دارد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 هفته قبل
به نوشته وبگاه «هیل» رای دهندگان تگزاسی در این نظرسنجی گفتند که اگر انتخابات ریاست جمهوری ماه جاری برگزار شود، آن‌ها ترامپ را بر نامزد‌های انتخاباتی حزب دموکرات ترجیح می‌دهند. در این نظرسنجی ترامپ ۴۵ درصد آرا و «برنی سندرز» نامزد دموکرات آمریکا ۴۰ درصد آرا را به خود اختصاص دادند. ترامپ در رقابت با این دو ۴۶ درصد آرا را به خود اختصاص داد، در‌حالی که بایدن و وارن ۳۹ درصد آرا را کسب کردند. به نوشته هیل، این نظرسنجی همچنین نشان داد که در ایالت تگزاس جو بایدن از بخت و اقبال بیشتری به نسبت دیگر نامزدهای دموکرات آمریکا برخوردار است. در این نظرسنجی ۲۳ درصد طرفدار بایدن بوده و ۱۸ درصد نیز از الیزابت وارن حمایت کردند.
فارسفارس2 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «جو بایدن» نامزد پیشروی دموکرات‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا روز دوشنبه در مصاحبه‌ای مدعی شد در صورتی که رئیس جمهور آمریکا شود برجام را دوباره برقرار خواهد کرد. وی در مصاحبه‌ای گفت: «من توافق هسته‌ای با ایران را دوباره برقرار خواهم کرد چون ما را قادر ساخته تا به راستی آزمایی بپردازیم که شدیدترین رژیم بازرسی در تمام تاریخ بشری است. خروج از این توافق به هیچ وجه منطقی نیست.» دولت آمریکا اردیبهشت ماه سال گذشته از توافق هسته‌ای که میان ایران و گروه ۱+۵ حاصل شده بود، خارج شد. واشنگتن در راستای سیاستی موسوم به «فشار حداکثری» به اقداماتی علیه ایران از جمله بازاعمال و توسعه تحریم‌ها روی آورد. اکنون ایران در آستانه گام چهارم کاهش تعهدات هسته‌ای خود قرار دارد و بی‌عملی اروپا از یک‌سو و تشدید تحریم‌های آمریکا از سوی دیگر ادامه دارند.
جام نیوزجام نیوز2 هفته قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، آدام کوکش، کاندیدای حزب لیبرتین در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا به شدت از جنایات واشنگتن و متحدانش در منطقه خاورمیانه انتقاد کرد. کوکش گفت: «دولت آمریکا به دنبال اجرای استعمار نوین در خاورمیانه است و حضور نیروهای نظامی واشنگتن در منطقه نیز در همین راستا قابل ارزیابی است.» به گزارش تهران تایمز، وی همچنین اقدامات غیر انسانی آمریکا، اسرائیل و عربستان سعودی در خاورمیانه به ویژه کشتار مردم بی‌گناه در یمن را محکوم کرد. آدام کوکش همچنین تاکید کرد که ایرانی‌ها باید به فکر تقویت کشورشان باشند نه اینکه به فکر تکیه کردن به قدرت‌های غربی مانند آمریکا.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
در این نظرسنجی ترامپ ۴۵ درصد آرا و «برنی سندرز» نامزد دموکرات آمریکا ۴۰ درصد آرا را به خود اختصاص دادند. ترامپ در رقابت با این دو ۴۶ درصد آرا را به خود اختصاص داد، درحالی که بایدن و وارن ۳۹ درصد آرا را کسب کردند. به نوشته هیل، این نظرسنجی همچنین نشان داد که در ایالت تگزاس جو بایدن از بخت و اقبال بیشتری به نسبت دیگر نامزدهای دموکرات آمریکا برخوردار است. در این نظرسنجی ۲۳ درصد طرفدار بایدن بوده و ۱۸ درصد نیز از الیزابت وارن حمایت کردند. بر اساس نظرسنجی شبکه فاکس نیوز، ۵۱ درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی از ریاست جمهوری «جو بایدن» معاون رئیس جمهور سابق آمریکا حمایت کردند و ۳۹ درصد نیز حمایت خود را از دونالد ترامپ اعلام کردند.
فارسفارس2 هفته قبل
رای دهندگان تگزاس، دومین ایالت پرجمعیت آمریکا در نظرسنجی جدید حمایت خود از انتخاب مجدد دونالد ترامپ به سمت ریاست جمهوری این کشور را به نسبت نامزدهای پرامید حزب دموکرات نشان دادند. به نوشته وبگاه «هیل» رای دهندگان تگزاسی در این نظرسنجی گفتند که اگر انتخابات ریاست جمهوری ماه جاری برگزار شود، آن‌ها ترامپ را بر نامزد‌های انتخاباتی حزب دموکرات ترجیح می‌دهند. در این نظرسنجی ترامپ ۴۵ درصد آرا و «برنی سندرز» نامزد دموکرات آمریکا ۴۰ درصد آرا را به خود اختصاص دادند. این نظرسنجی همچنین نشان داد که رای دهندگان این ایالت بر این باورند که ترامپ قادر است «جو بایدن» و «الیزابت وارن» از نامزدهای دیگر دموکرات آمریکا را در انتخابات ۲۰۲۰ شکست دهد. به نوشته هیل، این نظرسنجی همچنین نشان داد که در ایالت تگزاس جو بایدن از بخت و اقبال بیشتری به نسبت دیگر نامزدهای دموکرات آمریکا برخوردار است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
تازه‌ترین نظرسنجی افکار عمومی در آمریکا از عقب ماندن و نامطلوب بودن شرایط ترامپ حکایت دارند. براساس این نظرسنجی بایدن و وارن در مقابل ترامپ موافق شدند ۵۰ درصد آرا را به خود اختصاص دهند. نظرسنجی «فاکس نیوز»، رسانه حامی ترامپ نیز بر شرایط نامناسب وی در برابر رقبای ترامپ صحه می‌گذارد. • کاهش میزان محبوبیت ترامپنظرسنجی «هاروارد هریس» در مورد میزان محبوبیت ترامپ در میان افکار عمومی نیز نشان دهنده روندی نزولی است. براساس این نظرسنجی، ۵۴ درصد افکار عمومی ترامپ را رئیس جمهوری نامحبوب توصیف کرده و ۴۱ درصد او را محبوب دانستند.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
معارضین دست ساز آمریکا، عامل جنایات در سوریهیکی از مسائلی که باعث مواضع قاطع رئیس مجلس علیه آمریکا شده، موضوع سوریه است. تروریست‌های اقتصادییکی دیگر از مسائلی که باعث موضع گیری قاطع رئیس مجلس شد، مساله سوءاستفاده واشنگتن از تحریم‌های ضدایرانی بود. این شکاف میان روسیه و آمریکا، چین و آمریکا، اروپا و آمریکا به خوبی قابل لمس است. دکتر لاریجانی رفتار امروز آمریکا را رفتار تروریستی اقتصادی دانست و تاکید کرد که نباید این رفتار آمریکا را بزرگ کرد، چرا که همانگونه که داعش نتوانست کار مهمی انجام دهد، تروریسم اقتصادی نیز پس از مدتی مضمحل می‌شود. وی تاکید کرد که رفتارهای رئیس‌جمهور آمریکا به پرستیژ ملت آمریکا ضربه می‌زند وآنها را ملتی غیرقابل اعتماد معرفی می‌کند که این برای آنها خوب نیست.

به انتهای لیست رسیدید