انتخابات مجلس یازدهم

انتخابات مجلس یازدهم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 دقیقه قبل
التزام عملی به نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز به همین معناست. زمانی فرد به نظام التزام عملی دارد که در اعمال و رفتار، فعل یا ترک فعلی متناسب با آن داشته باشد. ترک فعل یعنی فرد داوطلب، خلاف قانون اساسی اقدام نکند. فعل نیز یعنی فرد داوطلب، قانون اساسی و قوانین عادی را محترم بشمارد. اگر این موارد سلبی یا ایجابی در داوطلب احراز شد، می‌توان گفت وی به نظام جمهوری اسلامی التزام عملی دارد.
ایرناایرنا1 ساعت قبل
روزنامه اعتماد در گفت و گو با حسن رسولی، رییس ستاد انتخابات شورای عالی اصلاح‌طلبان، ‌آورده است: حدود ۹۰ درصد چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب برای کاندیداتوری مجلس ردصلاحیت شدند. این را شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان در بیانیه‌ای که در روزهای اخیر به این ‌منظور منتشر کرد، اعلام کرده است. به همین دلیل سراغ حسن رسولی رییس ستاد انتخابات شورای عالی اصلاح‌طلبان رفتیم تا از او درباره راهبرد جریان اصلاحات در انتخابات پیش‌رو پرس‌وجو کنیم. واکنش اصلاح‌طلبان نسبت به این رد صلاحیت‌ها چیست؟ موضع اصلاح‌طلبان همان بیانیه‌ای است که شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان منتشر کرده است. آنها می‌توانند ضمن گفت‌وگو با اعضای شورای نگهبان تلاش کنند با ارایه اسناد و مدارک به مراجع نظارتی شورای نگهبان، در فرصت باقیمانده در صف کاندیداهای اصلاح‌طلب قرار بگیرند.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ساعت قبل
روزنامه آرمان ملی: علی لاریجانی دیگر مانند قبل سخن نمی‌گوید و از واکنش به چالش‌هایی خودداری می‌کند که از سوی دلواپسان سازماندهی شده است. پس از آن هم شایعه تهدید به مهاجرت صادق لاریجانی به نجف منتشر شد. صادق لاریجانی در گام بعدی مورد خطاب انتقادی شخصیتی قرار گرفت که شاید هیچ‌گاه تصور آن را نداشت. این حکم برائت نتوانست حواشی ایجاد شده را محو کند و هنوز ابزاری در دست مخالفان خاندان لاریجانی است. چندی قبل شورای هماهنگی اصولگرایان استان قم لیست نهایی‌ خود برای انتخابات را اعلام کرد و در آن نام رئیس فعلی مجلس به چشم نمی‌خورد.
ایران‌جیبایران‌جیب2 ساعت قبل
باز هم موضوع «رد صلاحیت‌ها» و همچنین اظهارات عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان واکنش‌های انتقادی را در پی …باز هم موضوع «رد صلاحیت‌ها» و همچنین اظهارات عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان واکنش‌های انتقادی را در پی داشت؛ این بار علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در صحن علنی پارلمان اظهارات کدخدایی را زیر سوال برد و اعلام کرد: «در رد صلاحیت برخی نمایندگان فعلی و نمایندگان ادوار از جانب سخنگوی شورای نگهبان مطلبی منعکس شد که این رد صلاحیت‌ها عمدتا مربوط به سوء استفاده‌های اقتصادی بوده است، این مطلب درست نیست.» البته این اظهارات از سوی کدخدایی بی‌پاسخ نماند و سخنگوی شورای نگهبان ساعاتی بعد ضمن ارائه توضیحاتی، گفت که «اگر نمایندگان مجلس قانون انتخابات را اصلاح می‌کردند به چنین وضعیتی نمی‌رسیدیم.» اظهارات روز گذشته علی لاریجانی در نطق پیش از دستورش در صحن علنی پارلمان به صحبت‌های چند روز پیش عباسعلی کدخدایی بازمی‌گردد؛ آنجا که در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما اعلام کرد که «از حدود ۲۴۷ نفر نماینده فعلی مجلس، ۹۰ نفر صلاحیت‌شان عمدتا به خاطر مسائل مالی تایید نشده است.» رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن نادرست خواندن این مطلب گفت: «نامه‌های ارسال شده هیات نظارت به نمایندگان به بندهایی اشاره دارد که اقتصادی نیستند. البته برای بعضی نمایندگان این‌گونه بوده است.» لاریجانی تاکید کرد که «چرا مطلب باید درست منعکس نشود که بیگانگان از آن سوءاستفاده و نظام را متهم به فساد کنند؟» این اولین واکنش یک مقام بلندپایه سیاسی به عدم احراز صلاحیت چهره‌های سیاسی و برخی نمایندگان پارلمان در جریان انتخابات مجلس یازدهم نیست. به گزارش «ایسنا» کدخدایی تاکید کرد که «جزئیات پرونده‌ یکایک نمایندگان ردصلاحیت‌شده، برای آنان روشن شد» و «شورای نگهبان ممنوعیت قانونی دارد که جزئیات پرونده‌ها را به افکار عمومی اعلام کند.» سخنگوی شورای نگهبان گفت: «اگر رئیس محترم مجلس در جریان قرار نگرفته، اشکال از نمایندگانی است که مراجعه کردند، اما جزئیات را اعلام نکرده‌اند. انتظار این است نمایندگانی که در شورای نگهبان حضور پیدا می‌کنند و از جزئیات پرونده‌شان مطلع می‌شوند اطلاعات را در اختیار مقامات قرار دهند.» کدخدایی همچنین تاکید کرد: «نظراتی که شورای نگهبان داده بسیار دقیق و مبتنی بر مستندات متقنی است که در پرونده وجود دارد.» البته اظهارات پیشین کدخدایی با انتقاد و کنایه چهره‌های دیگری نیز روبه‌رو شد. محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران هم در ابتدای جلسه این شورا با اشاره به رد صلاحیت‌ها در انتخابات مجلس گفت: اگر بخشی از جامعه احساس کند که بی‌طرفی در تایید صلاحیت‌ها یا استفاده از تریبون‌های ملی رعایت نشده است، طبعا انگیزه آنان برای مشارکت کاهش می‌یابد. انتقاد به رد صلاحیت‌ها اما به اینجا ختم نمی‌شود؛ دیروز علی جنتی وزیر اسبق ارشاد هم از ردصلاحیت صدها نفر از داوطلبان انتخابات مجلس انتقاد کرد و در توییتی نوشت: «وقتی داوران مسابقه همگی از طرفداران تیم رقیب باشند پیشاپیش نتیجه مسابقه روشن است.»
نامه‌نیورنامه‌نیور2 ساعت قبل
گروه سیاست نامه نیوز: یک ماه تا روز انتخابات مجلس یازدهم زمان باقی است اما هنوز دود سفید از دودکش اردوگاه اصولگرایان خارج نمی‌شود. شما آذرماه بود که اعلام کردید پایداری کلیت همکاری با شورای ائتلاف را پذیرفته است. قریب یک ماه تا انتخابات مجلس شورای اسلامی زمان باقی است، هم اکنون میزان انسجام در میان نیروهای انقلابی و اصولگرا را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ به علت آنکه نامزد انتخابات مجلس شدم دیگر در جلسات شورای ائتلاف حضور پیدا نمی‌کنم. انشاءالله با حضور پرشور در انتخابات مجلس همچون گذشته از نظام جمهوری اسلامی حمایت می‌کنند. در واقع شما می‌فرمایید گفتمان مقاومت، گفتمان غالب انتخابات مجلس خواهد شد؟ بله، حتما گفتمان مقاومت گفتمان غالب خواهد بود.
فارسفارس2 ساعت قبل
وی افزود: حضور چند ده میلیونی مردم در مراسم تشییع شهید سردار سلیمانی و همرزمانش در کشور یک حضور بی‌نظیر است و نمی‌توان به خاطر حضور چندصد نفر از این حضور چند ده میلیونی چشم‌پوشی کرد. عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار داشت: محاسبه چندصد نفر و ندیدن چند ده میلیون نفر یعنی ندیدن واقعیت، و اینکه سه چهار نفر هنرمندنما بگویند ما جزو جامعه هنری هستیم و در تجمعات علیه نظام شرکت کنند، اینها اصلا جزو جامعه هنری نیستند. عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار داشت: این چندصد نفری که با هدایت یک سفارتخانه خارجی در میدان می‌آیند و می‌خواهند کاری بکنند و سردمدار آنها یک سفیر خارجی است، نشان می‌دهد که ماهیت کارشان عریان شده و به وضوح نشان می‌دهد که ماهیت آنها یک ماهیت مردمی نیست، بلکه از خارج کنترل می‌شود و چنین افرادی نمی‌توانند خودشان را به جای ملت جا بزنند. قاضی‌زاده خاطرنشان کرد: علی‌رغم بسیاری از اظهارنظرها که اینگونه عنوان می‌شود که نرخ مشارکت در انتخابات مجلس یازدهم ممکن است زیاد نباشد، من معتقدم که نرخ مشارکت این دوره از انتخابات مجلس از انتخابات‌های مجالس قبل هم قطعا بیشتر خواهد بود. انتهای پیام/
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد11 ساعت قبل
البته این اظهارات از سوی کدخدایی بی‌پاسخ نماند و سخنگوی شورای نگهبان ساعاتی بعد ضمن ارائه توضیحاتی، گفت که «اگر نمایندگان مجلس قانون انتخابات را اصلاح می‌کردند به چنین وضعیتی نمی‌رسیدیم.» اظهارات روز گذشته علی لاریجانی در نطق پیش از دستورش در صحن علنی پارلمان به صحبت‌های چند روز پیش عباسعلی کدخدایی بازمی‌گردد؛ آنجا که در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما اعلام کرد که «از حدود ۲۴۷ نفر نماینده فعلی مجلس، ۹۰ نفر صلاحیت‌شان عمدتا به خاطر مسائل مالی تایید نشده است.» رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن نادرست خواندن این مطلب گفت: «نامه‌های ارسال شده هیات نظارت به نمایندگان به بندهایی اشاره دارد که اقتصادی نیستند. البته برای بعضی نمایندگان این‌گونه بوده است.» لاریجانی تاکید کرد که «چرا مطلب باید درست منعکس نشود که بیگانگان از آن سوءاستفاده و نظام را متهم به فساد کنند؟» این اولین واکنش یک مقام بلندپایه سیاسی به عدم احراز صلاحیت چهره‌های سیاسی و برخی نمایندگان پارلمان در جریان انتخابات مجلس یازدهم نیست. به گزارش «ایسنا» کدخدایی تاکید کرد که «جزئیات پرونده‌ یکایک نمایندگان ردصلاحیت‌شده، برای آنان روشن شد» و «شورای نگهبان ممنوعیت قانونی دارد که جزئیات پرونده‌ها را به افکار عمومی اعلام کند.» سخنگوی شورای نگهبان گفت: «اگر رئیس محترم مجلس در جریان قرار نگرفته، اشکال از نمایندگانی است که مراجعه کردند، اما جزئیات را اعلام نکرده‌اند. انتظار این است نمایندگانی که در شورای نگهبان حضور پیدا می‌کنند و از جزئیات پرونده‌شان مطلع می‌شوند اطلاعات را در اختیار مقامات قرار دهند.» کدخدایی همچنین تاکید کرد: «نظراتی که شورای نگهبان داده بسیار دقیق و مبتنی بر مستندات متقنی است که در پرونده وجود دارد.» البته اظهارات پیشین کدخدایی با انتقاد و کنایه چهره‌های دیگری نیز روبه‌رو شد. محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران هم در ابتدای جلسه این شورا با اشاره به رد صلاحیت‌ها در انتخابات مجلس گفت: اگر بخشی از جامعه احساس کند که بی‌طرفی در تایید صلاحیت‌ها یا استفاده از تریبون‌های ملی رعایت نشده است، طبعا انگیزه آنان برای مشارکت کاهش می‌یابد. انتقاد به رد صلاحیت‌ها اما به اینجا ختم نمی‌شود؛ دیروز علی جنتی وزیر اسبق ارشاد هم از ردصلاحیت صدها نفر از داوطلبان انتخابات مجلس انتقاد کرد و در توییتی نوشت: «وقتی داوران مسابقه همگی از طرفداران تیم رقیب باشند پیشاپیش نتیجه مسابقه روشن است.»
برترین‌هابرترین‌ها15 ساعت قبل
خبرورزشی: در تاریخ یازدهم آذر ماه سال جاری خبری کوتاه در رسانه‌های سیاسی منتشر شد که البته چندان مورد توجه رسانه‌های ورزشی قرار نگرفت. او در همان دوران توانست عنوان قهرمانی لیگ برتر هشتم را نیز همراه استقلال برای هواداران این تیم به ارمغان بیاورد. واعظی آشتیانی البته مدتی هم ریاست فدراسیون دوچرخه‌سواری را بر عهده داشت. در پاراگراف آخر هم آمده بود امیررضا واعظی آشتیانی طبق برنامه‌ریزی اعلام شده برای کاندیدا‌های مجلس یازدهم، می‌تواند از تاریخ ۲۴ بهمن ماه سال جاری تبلیغات خود را آغاز کند. ناگفته نماند انتخابات مجلس یازدهم روز جمعه دوم اسفند سال جاری برگزار می‌شود.
انتخابانتخاب18 ساعت قبل
سید مصطفی هاشمی طبا معتقد است، رد صلاحیت حدود ۹۰ نفز از نمایندگان کنونی، بدین معنا است که ما اکنون دارای مجلسی با نمایندگان فاسد الاخلاق هستیم. بر این باور هستم شورای نگهبان نمی‌تواند در مقام قاضی عمل کند و اگر محکومیت قضایی از قبل وجود داشته باشد، می‌توان بر اساس آن قضاوت کند. واقعیت این است که شورای نگهبان باید بر اساس محکمات قضاوت کند و نه اطلاعات. مساله این است که باید مستندات این مساله ارائه شود که یک شخص چرا رد صلاحیت شده است. در غیر این صورت نمی‌شود تنها با قضاوت کردن از روی اطلاعات غیر مستند شخصی را رد صلاحیت کرد.»
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین20 ساعت قبل
ایرناایرنا21 ساعت قبل
اما رد صلاحیت در میان جریان اصلاح‌طلب آنقدر گسترده بود که آذر منصوری یکی از اعضای شورایعالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان با انتشار توییتی اعلام کرد که بیش از ۹۰ درصد از داوطلبین این جناح سیاسی رد صلاحیت شده‌اند. در واقع زمینه حضور حداکثری مردم را مسئولان و به خصوص اعضای شورای نگهبان به وجود می‌آورند. این در حالی است که سخنگوی شورای نگهبان اعمال سلیقه سیاسی نسبت ثبت نام‌کنندگان در انتخابات را رد می‌کند. وی با بیان این که اصلاح‌طلبان خواسته‌ای فراتر از قانون ندارند، افزود: آن‌ها می‌گویند جمع زیادی از نامزدهایشان رد صلاحیت شده‌اند و باید مثل سایر افرادی که رد صلاحیت شده‌اند طبق قانون و شفاف به درخواست‌شان پاسخ داده شود و مستندات رد صلاحیت به افراد ارائه شود تا بتوانند از خودشان دفاع کنند. این عده برای فرار رو به جلو همواره شورای نگهبان را آماج تهمت‌های خود مبنی بر مهندسی در روند احراز صلاحیت انتخابات قرار داده‌اند.
خبر فوریخبر فوری22 ساعت قبل
فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: در آستانه هر انتخاباتی فضای جامعه باید به گونه‌ای باشد که مردم انگیزه کافی برای رأی دادن داشته باشند. محمد اشرفی اصفهانی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، معتقد است انتخابات را در بدترین شرایط ممکن برگزار می‌کنیم. نماینده ادوار مجلس در ادامه سخنانش گفت: انتخابات‌، اعم از انتخابات ریاست‌جمهوری، مجلس، خبرگان رهبری یا شورای شهر که در کشور برگزار می‌شود، منوط به وضعیت جامعه است. در واقع در آستانه هر انتخاباتی فضای جامعه باید به گونه‌ای باشد که مردم انگیزه کافی برای رأی دادن داشته باشند. واقعا نمی‌دانم این روند عقیده‌ آقایان است یا از جایی یا ارگانی به آنها توصیه می‌شود که اصلاح‌طلبان را به قول آقای هاشمی فله‌ای رد کنند.
ایمناایمنا23 ساعت قبل
علی‌رغم اینکه برخی منابع رسمی تلاش کردند رد صلاحیت‌های این دوره را مبهم نشان دهند و مدعی هستند تنها ۳۰ درصد از داوطلبان رد صلاحیت شدند، اما متاسفانه به لحاظ کمی کاملا روشن است که از ۱۶ هزار نفر ثبت نام کننده، حدود ۵ هزار نفر تایید صلاحیت شده‌اند که این آمار نسبت به انتخابات دوره‌های گذشته بی‌سابقه است. دامنه رد صلاحیت‌ها در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی به حدی است که تقریبا تمام داوطلبان نزدیک به اصلاح طلبان رد صلاحیت شده و حتی داوطلبان غیر سیاسی یا مستقل که اندکی تمایلات اصلاح طلبی داشتند نیز رد صلاحیت شدند. به نظر می‌رسد امکان اینکه شرایطی مانند انتخابات مجلس دهم رقم بخورد و اصلاح طلبان حتی با یک لیست گمنام با رقیب تا دندان مسلح خود رقابت کنند سلب شده است؛ به نوعی با این حجم از رد صلاحیت‌ها خیال رقیب راحت شده است؛ البته به ندرت تعدادی از نیروهای اصلاح طلب تایید صلاحیت شده‌اند که ممکن است در مراحل بعدی بررسی صلاحیت‌ها، همین افراد نیز رد صلاحیت شوند. اصلاح طلبان بارها اعلام کرده‌اند نه تنها با ردصلاحیت افرادی که دارای فساد مالی و اخلاقی هستند مشکلی ندارند، بلکه از آن استقبال هم می‌کنند اما اکثریت اصلاح طلبان به گواه بندهای قانونی که به آنان اعلام شده، به دلایل اتهامات سیاسی رد صلاحیت شده‌اند. راهبرد اصلاح طلبان برای شرکت در انتخابات مجلس یازدهم چیست؟ استراتژی اصلاح طلبان در انتخابات مجلس یازدهم این است که از همه ظرفیت‌ها برای مشارکت در انتخابات استفاده کنند و برای شکل گیری یک رقابت قابل قبول در سال جاری تلاش کنند.
ایسناایسنا23 ساعت قبل
ایسنا/همدان دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان همدان با بیان اینکه در تأیید صلاحیت‌ها تابع قانون هستیم، گفت: اولویت همه احزاب و تشکلات انقلابی افزایش مشارکت عمومی در انتخابات است. الفت با بیان اینکه لازم است قانون اجازه دهد فضای گرم انتخاباتی ایجاد شود، افزود: در مردم هنوز فضای انتخاباتی ایجاد نشده است و به‌نظر می‌رسد هم سیاسیون و صداوسیما و قانون اجازه دهند این فضا ایجاد شود. وی افزود: اصولگرایان نیز طبق سنوات قبل لیست ارائه می‌دهند اما با توجه به اینکه هنوز فرآیند انتخابات قانونی نشده است به طور چراغ خاموش کار می‌شود به‌طوریکه در فضای خارج از مجموعه فعالیت دارند تا زمانی که قانون اجازه بدهد لیست را ارائه خواهیم کرد. دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان همدان با اشاره به اینکه هر زمان که قانون اجازه دهد لیست کاندیدای شاخص را اعلام خواهیم کرد، یادآور شد: در برخی از شهرستان‌ها کاندیدای شاخص برای ما محرز شده است اما هنوز نمی‌توانیم اعلام کنیم. در مجلس دهم شفافیت دست ندادالفت درباره شفافیت هزینه‌های تبلیغاتی کاندیداهای مجلس نیز تأکید کرد: شفافیت در همه جای دنیا لحاظ می‌شود و انتظار می‌رفت در ایران نیز این شفافیت لحاظ شود اما متأسفانه قانون انتخابات ما هنوز نقص دارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
در این مرحله هم که امروز در خدمت شما هستیم، مرحله رسیدگی به شکایات است که طبیعتا هر شکایتی باشد بررسی می‌شود و اگر حقی از کسی تضییع شده باشد طبیعتا احقاق حق خواهد شد.» سخنگوی شورای نگهبان همچنین تاکید کرد: «اصلا و ابدا هیچکس با فشار تأیید صلاحیت نشده است و این‌ها همگی شایعه است.» پروپاگاندای دروغ و رایزنیبرخی جریان‌های سیاسی خاص در کشور برای ضربه به حیثیت شورای نگهبان، روایت شورای نگهبان درباره دلیل ردصلاحیت‌ها را دروغ دانستند مصطفی تاجزاده، فعال اصلاح‌طلب در توییتی غیرمستقیم با دروغ دانستن دعاوی شورای نگهبان، نوشت: «آقا و خانم امید؛ کدخدایی علت ردصلاحیت نیمی از اعضای فراکسیون را عمدتا جرائم مالی اعلام کرد. تایید صلاحیت‌شدگان نیز به دزدنمایی منتقدان دولت پنهان در صحن مجلس اعتراض کنند.» با وجود این، برخی دیگر از چهره‌های اصلاح‌طلب برای به قول خودشان تأثیر روی نظر شورای نگهبان، مشغول رایزنی با این نهاد هستند. برای نمونه الیاس نادران، نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی در صفحه شخصی خود در توییتر، نوشت: «شورای نگهبان گفته ۹۰‌نماینده فعلی عمدتا به‌دلیل مالی ردصلاحیت شدند. نوری درباره علت رد صلاحیت ۹۰‌نماینده کنونی مجلس گفت: اطلاعات ما که به شورای نگهبان هم منعکس کردیم، نشان می‌دهد که فساد حدود ۷۰‌نفر از این ۹۰‌نفر نماینده رد صلاحیت شده ناشی از رانت قدرت بوده‌است که توانسته‌اند اختلاس کنند. نوری افزود: ورود دستگاه اطلاعاتی و امنیتی، می‌تواند به شورای نگهبان کمک کند تا عقبه فعالیت این نمایندگان که تلاش کرده‌اند ظاهر کارهای خود را قانونی جلوه بدهند، روشن شود.
الفالف1 روز قبل
نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه با اشاره به زمان بررسی لایحه بودجه در صحن مجلس گفت: لایحه بودجه ۹۹ در اسفند ماه و بعد از انتخابات مجلس یازدهم در صحن مجلس بررسی می‌شود. گروه سیاسی الف، ۲۹ دی ۱۳۹۸، ۰۹:۱۶ ۳۹۸۱۰۲۹۰۳۴علی اصغر یوسف نژاد نماینده ساری در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف با اشاره به روند بررسی لایحه بودجه در مجلس گفت: بررسی بخش درآمدی بودجه ۹۹ تقریبا تمام شده و در بررسی بخش هزینه‌ای تا تبصره ۱۸ مصوب شد. وی افزود: برای سه موضوع مهم بودجه یعنی هدفمندی یارانه‌ها، مالیاتها و حقوق کارمندان کارگروه تشکیل شده و قرار است این کارگروه نظر خود را امروز یکشنبه به کمیسیون تلفیق ارائه کند. نائب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه تصریح کرد: انشاله این هفته بررسی بخش درآمدی، هزینه‌ها و ردیف‌های بودجه به پایان می‌رسد و گزارش کمیسیون تلفیق برای صحن آماده می‌شود. یوسف نژاد افزود: بعد از انتخابات مجلس یازدهم در دوم اسفند، بودجه در صحن علنی مطرح می‌شود.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/یزد فرماندار یزد با تاکید بر زمان بر بودن ساماندهی فعالیت اتباع بیگانه مجاز و غیرمجاز در این شهر، از تشدید نظارت بر فعالیت اتباع در گلخانه‌ها، کوره‌های آجرپزی و همچنین ضایعات فروشی‌ها خبر داد. «سید محمد رستگاری» امروز یکشنبه ۲۹ دی ماه در جریان بازدید خبرنگاران از چند واحد تولیدی صنعتی شهرستان یزد، بر تعمیم و حمایت از واحدهای موفق به ویژه آنهایی که موجب ارتقای بهره‌وری در جامعه و اشتغالزایی می‌‌شوند، تاکید کرد. وی اضافه کرد: باید علاوه بر شناسایی و کمک به واحدهای موفق، برای رفع موانع تولید و توسعه واحدهای دچار مشکل نیز تلاش کنیم. وی همچنین از تعامل مستمر با NGO و سازمان‌‌های مردم نهاد فعال در حوزه اجتماعی برای کمک به دولت در رفع مشکلات اجتماعی خبر داد. رستگاری نظارت بر بازار با همکاری اتاق اصناف و سازمان صمت را از دیگر اولویت‌‌های در دستور کار فرمانداری یزد برشمرد و گفت: البته این موضوع در صنف نانوایی‌‌هایی به صورت ویژه‌‌تر از سوی فرمانداری دنبال می‎‎شود تا علاوه بر دغدغه نانوایی‌‌ها، گلایه‌‌های مردم نیز مورد توجه و اهتمام قرار گیرد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با صدور بیانیه‌ای به تشریح معیارهای نماینده انقلابی و اصلح برای انتخابات مجلس شورای اسلامی پرداخت. اما مشارکت حداکثری و آگاهانه مردم در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی می‌تواند تأثیر حداقلی راهبرد فشار حداکثری را بر مستأجران کاخ سفید نشان دهد. همچنین بسیار مشاهده شده است که افراد با شعار انقلابی راهی مجلس شده، اما در تصمیم گیری‌های مهم و تعیین کننده سرنوشت نظام اسلامی از جمله برجام به خطا رفته‌اند. دهه پنجم انقلاب اسلامی و مسیر رسیدن به تمدن نوین اسلامی در تحقق عدالت در تمام ابعاد شکل خواهد گرفت. پرهیز از خوی اشرافی و زندگی اعیانی باید در جزء به جزء زندگی یک نماینده اصلح دیده شده و کاملا حس شود.
ایمناایمنا1 روز قبل
روزنامه آرمان ملی، در صفحه نخست امروز با تیتر «از تخریب صف‌اولی تا سرزنش رای مردم» به بررسی تخریب رئیس‌جمهور از تریبون نماز جمعه پرداخت و نوشت: انقلاب امام (ره) سالم بود؛ انتخاب غلط فساد آورد»، این اظهارات مداح نماز جمعه تهران بود که علنا انتخاب و منتخب مردم را از تریبون نمازجمعه زیر سوال برد و هیچ کسی نیز به‌ وی متعرض نشد که چرا دومین مقام رسمی کشور را مورد تخریب قرار می‌دهد. هرچند که‌این رویه سابق براین نیز در جریان نماز عید سعید فطر سال ۹۶ نیز رخ داد و آنجا نیز مداح مراسم رئیس‌جمهور را مورد تخریب قرار داد. هر چند که انتقادات دیگری نیز در تخریب مذاکرات هسته‌ای، وزیر امور خارجه، رئیس‌جمهور و … توسط برخی ائمه جمعه، سخنرانی‌ها و مداحی‌های مختلف ابراز شده است. این در حالی است که در نماز جمعه‌ای که گذشت مداح مراسم به طور مشخص رئیس‌جمهور را غیرانقلابی و رای مردم را غلط خواند. اینگونه هجمه به منتخب ملت آن هم از تریبون نماز جمعه و غلط خواندن رای مردم سابقه نداشته و مشخص نیست که مسئولان ستاد نماز جمعه بر چه اساسی تریبون وحدت بخش نماز جمعه را در اختیار چنین افرادی برای تخریب چهره و شخصیت مسئولان نظام قرار می‌دهند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
سالی که نکوست از بهارش پیداست «سالی که نکوست از بهارش پیداست؛» تعبیری است که شهیندخت مولاوردی و موسوی لاری درباره پیش‌بینی‌شان از مجلس یازدهم به کار می‌برند. قرار بود انتخابات مجلس یازدهم نمادی از انسجام و یکپارچگی باشد اما وقتی شورای نگهبان از نتیجه نهایی بررسی صلاحیت‌ها رونمایی کرد، چیزی جز موجی از ردصلاحیت‌ها به چشم نخورد؛ موضوعی که با انتقادهایی گسترده روبرو شد و حتی برخی چهره‌های سیاسی شاخص مانند علی مطهری از آن تعبیر به «مهره‌‌چینی برای مجلس» یازدهم کردند. آن هم با این استدلال که مجلس دهم نتوانست عملکرد مثبتی داشته باشد؛ پس باید از تکرار آن جلوگیری کرد. این موضوع به همین‌ نقطه ختم نمی‌شود و حتی برخی در این انتقادها از تعبیر «فتنه خاموش» استفاده می‌کنند. اما شورای نگهبان با این روش فضای ناامیدکننده و فاقد اعتماد عمومی را تشدید کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
آمریکایی‌ها در این تصور بودند که پس از تخلیه کشتگان عین‌الأسد و بمباران تبلیغاتی خود؛ خواهند توانست اقلا در این فاز؛ ایران اسلامی را وارد پروژه انتقام کاخ سفید کنند اما در این وادی هم شکست خوردند. تحریم‌هایی که کاخ سفید پس از شکست عین‌الأسد با هیاهو و جنگ روانی، آنها را در عرصه افکار عمومی مطرح کرد اما تجربه ونزوئلا و قطر هرگز در ایران اسلامی تکرار نشد. ضمن اینکه ایران اسلامی برای حل بحران سیل و آسیب‌های آن نیز عملا نیازی به کمک خارجی ندارد. مشغول ماساژ آنها بودند اما شاهد هیچیک نیستیم و اگرچه مشکلاتی مثل «گرانی» داریم ولی روال طبیعی زندگی در ایران اسلامی ادامه دارد. جهان امروز با وضوح بیشتری درک کرده است که ایران اسلامی «قطر» نیست که بلافاصله پس از تحریم؛ با خطر شکست و فروپاشی مواجه شود.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عباس جمشیدی ظهر امروز در نشست بررسی روند اجرایی مراحل مختلف انتخابات مجلس در شهرستان بوشهر با بیان اینکه ۲۴ نفر کاندیداها در حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم تایید صلاحیت شدند اظهار داشت: براساس اعلام نتیجه صورت گرفته توسط هیئت نظارت بر انتخابات استان بوشهر در این حوزه انتخابیه ۲۴ نفر تایید و ۱۴ نفر رد صلاحیت شده‌اند. فرماندار بوشهر با بیان اینکه ۳ هزار نفر در مرکز حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم فعالیت می‌کنند گفت: این افراد در امور اجرایی، بازرسی، نظارت، امنیت و پشتیبانی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان بوشهر همکاری می‌کنند. رئیس هیئت اجرایی شهرستان بوشهر با بیان اینکه بیش از ۱۵۰۰ نفر در رده‌های مختلف اجرایی انتخابات فعالیت می‌کنند خاطرنشان کرد: یک‌ هزار و ۵۰۰ نفر در رده هیئت‌های اجرایی و بازرسی، ستاد انتخابات، نمایندگان فرماندار، اعضا شعب، کاربران و نیروهای خدماتی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با فرمانداری شهرستان بوشهر همکاری می‌کنند که با احتساب هیئت نظارت، نیروی انتظامی و پشتیبانی این تعداد به حدود ۳ هزار نفر می‌رسد. فرماندار شهرستان بوشهر با بیان اینکه رده‌ها، عوامل و دست‌اندرکاران انتخابات شهرستان بوشهر تعیین و سازماندهی شده‌اند افزود: بسیاری از این عوامل از ماه‌ها قبل فعالیت خود را به‌منظور اجرای انتخابات آغاز کرده‌اند و با همکاری همه عوامل، شرایط لازم برای برگزاری پرشور و باشکوه انتخابات در سطح شهرستان فراهم و مهیا شده است. انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۲ اسفندماه برگزار و در ۴ حوزه انتخابیه استان بوشهر ۴ نفر راهی مجلس شورای اسلامی می‌شود که در حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم یک نفر به مجلس راه خواهد یافت.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
وی با اشاره به شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی هم گفت: مسئولان روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی نقش اثرگذاری در جامعه دارند و باید مانند این شهید بزرگوار به مسیری که نظام اسلامی در پیش دارد؛ اعتقاد داشته و روحیه خود را برای روزهای سخت تقویت کنند. آزادبخت، انگیزه و علم را دو رکن مهم کار روابط عمومی‌ها دانست و افزود: مسئولان روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی باید خود را توانمند ساخته و آموزش‌های لازم را ببینند و در حوزه کار هم برنامه‌محور باشند. معاون سیاسی، امنیتی استاندار همدان تصریح کرد: دهه مبارک فجر فرصت مناسبی برای بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی است و روابط عمومی‌ها باید در دلگرم کردن مردم پیشگام باشند زیرا آمریکا و دشمنان به دنبال ناامید ساختن مردم هستند. آزادبخت با تأکید بر لزوم فعالیت اثرگذار روابط عمومی‌ها در فضای مجازی بیان کرد: از فضای مجازی باید برای بیان عملکرد دستگاه‌های دولتی بهره گرفت. وی با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس یازدهم به مسئولان روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی تأکید کرد که در انتخابات نباید برای هیچ شخصی کار کرده یا در فضای تبلیغات برای جناح یا گروه سیاسی وارد شوند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اگر افراطیون برای مجلس آینده ایران نماینده‌سازی کنند، مجلس یازدهم حتما یکی از ضعیف‌ترین مجالس تاریخ کشور خواهد بود. احتمال ضعیف‌تر بودن مجلس یازدهم از مجلس دهماو ادامه داد: به نظر می‌رسد اگر استقبال نخبگان در انتخابات مجلس یازدهم کمتر و در عین‌ حال با تشدید سخت گیری‌ها و فیلترها احتمال اینکه مجلس آینده از مجلس کنونی قوی‌تر باشد ضعیف است. در صورت ادامه روند کنونی، مجلس یازدهم شبیه مجلس نهم می‌شوداین نماینده مجلس در پاسخ این پرسش که مجلس یازدهم شبیه کدام‌ یک از مجالس گذشته خواهد بود توضیح داد: معتقدم اگر فضا در حوزه نظارتی ملایم‌تر شود، شاید مجلسی بهتر از مجلس دهم‌ شکل بگیرد، اما در غیر این صورت و با تداوم روند کنونی مجلس یازدهم شبیه مجلس نهم می‌شود. در مجلس دهم اقلیت قوی‌ای در مجلس داشتیم و نگرانم حب و بغض‌ها باعث شود مجلسی همچون مجلس دهم هم‌ شکل نگیرد. اگر افراطیون برای مجلس آینده ایران نماینده‌سازی کنند، مجلس یازدهم حتما یکی از ضعیف‌ترین مجالس تاریخ کشور خواهد بود.
ایرناایرنا1 روز قبل
پیش از این انتخابات، مجلس چهارم با رد صلاحیت ۵۸ نفر از نمایندگان ادوار که ۴۰ نفرشان نماینده مجلس سوم بودند و انتخابات مجلس هفتم با رد صلاحیت ۸۰ نماینده مجلس ششم رکورد دار بودند. اتهامی که حتی بخشی از داوطلبان رد صلاحیت شده هم تأکید دارند در صورت وجود مستندات باید به اعلام جرم در قوه قضائیه منتهی شود و نه فقط رد صلاحیت. این راهبرد مصوب ماست و بنده به‌عنوان رئیس ستاد انتخابات شورای عالی اصلاح‌طلبان به‌طور طبیعی پیگیر اجرای این راهبرد خواهم بود. حدود هزار و پانصد نفر یا انصراف داده‌اند و یا پس از رد صلاحیت توسط هیات‌های اجرایی، اعتراض قانونی نکرده‌اند. اکنون این نظام مانع از حضور هزاران نفر از نامزدها در انتخابات مجلس شده، انتخاباتی که علنا پر از تقلب است.
رجانیوزرجانیوز1 روز قبل
«اثرات پول‌های هنگفت و کثیف در انتخابات»، «دلایل و عوامل ضعف مجلس دهم»، «عملکرد دولت در دیپلماسی اقتصادی» و «اصلاح ساختار بودجه» موضوع مهم‌ترین پرونده‌های شمارۀ جدید ماهنامۀ «نماینده» هستند. «ظرفیت‌های مهجور» نام پروندۀ دیگر ماهنامه «نماینده» است که غفلت از ظرفیت‌های اقتصادی کشورهای همسایه ایران را مورد نقد قرار داده است. همانند سایر شماره‌های «نماینده» پرونده‌ای نیز به بررسی مشکلات حوزه‌های انتخابیه اختصاص‌یافته و با عنوان «منهای پایتخت» منتشر شده است. بخش «قاب متفاوت» در ماهنامه «نماینده» نگاهی به سبک زندگی افرادی دارد که مسئولیت سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی یا هنری دارند. در این شماره نیز سبک زندگی «عبدالرضا مصری» نایب‌رئیس دوم مجلس از زبان او مورد بررسی قرار گرفته است.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
مرحوم آیت الله «اکبر هاشمی رفسنجانی» اولین رئیس مجلس شورای اسلامی در جمهوری اسلامی ایران است. حجت الاسلام «علی‌اکبر ناطق نوری» فردی بود که به عنوان سومین رئیس مجلس شورای اسلامی عهده دار کرسی ریاست پارلمان شد. او از ۱۷ خرداد ۱۳۸۳ تا ۶ خرداد ۱۳۸۷ عهده دار کرسی ریاست مجلس شورای اسلامی بود. او همچنین با ۴ سال ریاست مجلس بین کسانی که تاکنون ریاست قوه مقننه را بر عهده داشته‌اند، کمترین سابقه ریاست را دارد. آن­ها می‌­توانند با انداختن توپ در زمین اصول‌گرایان و برائت‌جویی از دولت اعتدال وارد گود انتخابات مجلس شورای اسلامی شوند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین| محمدحسین خلیلی اردکانی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در خصوص انتخابات مجلس یازدهم و اهمیت مشارکت در این انتخابات گفت: مشارکت احزاب در انتخابات به دو صورت معرفی نامزد و رأی دادن نمود پیدا می‌کند، در این شرایط اصلاح‌طلبان اگر نامزد مورد نظر خود را که می‌تواند منویات آنان را برآورده کند در انتخابات نداشته باشند نمی‌توانند از افراد دیگری حمایت کنند اما باید در اصل مترقی انتخابات مشارکت کرد. این عضو مجلس ششم در خصوص احراز صلاحیت‌ها و وضعیت چهره‌های اصلاح‌طلب هم گفت: تا اینجای کار به نظر می‌رسد اصلاح‌طلبان کسی را برای انتخابات مجلس یازدهم در اختیار نداشته باشند؛ البته در این خصوص باید شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان تصمیم‌گیری کند. وی خاطرنشان کرد: البته چیزی که اهمیت دارد این است که اشخاص مورد نظر از ظرفیت لازم هم برای انجام امور برخوردار باشند، چون ممکن است در نهایت چهره‌هایی تأیید شوند اما ظرفیت لازم را نداشته باشند. منبع: ایسنا
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/البرز یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: حتی اگر کاندیدایی برای حمایت کردن در انتخابات مجلس یازدهم نداشته باشیم باید در انتخابات شرکت کرد. محمدحسین خلیلی اردکانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، در خصوص انتخابات مجلس یازدهم و اهمیت مشارکت در این انتخابات گفت: مشارکت احزاب در انتخابات به دو صورت معرفی نامزد و رأی دادن نمود پیدا می‌کند، در این شرایط اصلاح‌طلبان اگر نامزد مورد نظر خود را که می‌تواند منویات آنان را برآورده کند در انتخابات نداشته باشند نمی‌توانند از افراد دیگری حمایت کنند اما باید در اصل مترقی انتخابات مشارکت کرد. خلیلی اردکانی در خصوص احراز صلاحیت‌ها و وضعیت چهره‌های اصلاح‌طلب هم گفت: تا اینجای کار به نظر می‌رسد اصلاح‌طلبان کسی را برای انتخابات مجلس یازدهم در اختیار نداشته باشند؛ البته در این خصوص باید شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان تصمیم‌گیری کند. وی خاطرنشان کرد: البته چیزی که اهمیت دارد این است که اشخاص مورد نظر از ظرفیت لازم هم برای انجام امور برخوردار باشند، چون ممکن است در نهایت چهره‌هایی تأیید شوند اما ظرفیت لازم را نداشته باشند. انتهای پیام
تسنیمتسنیم1 روز قبل
حمیدرضا فولادگر نماینده مردم اصفهان و از اعضای جامعه اسلامی مهندسین، از جمله نمایندگان مجلس دهم است که برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس ثبت نام نکرد. انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ نیز می‌تواند از علل و انگیزه‌های کناره‌گیری عارف از کاندیداتوری برای انتخابات مجلس شورای اسلامی باشد. به نظر من از مجلس هفتم تا دهم عملکرد مجلس سیر نزولی داشته است و صعودی نکرده است. متوسط عملکرد مجلس هفتم بهتر از مجلس هشتم و متوسط عملکرد مجلس نهم بهتر از مجلس دهم بوده است. در نظام جمهوری اسلامی دولت و مجلس هر کدام با انتخابات جداگانه شکل می‌گیرند و راه نظارت بر دولت، مجلس است.

به انتهای لیست رسیدید