انتخابات ۲۰۲۰

انتخابات ۲۰۲۰

تسنیمتسنیم4 روز قبل
گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم- انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز ۳ نوامبر ۲۰۲۰ برای انتخاب چهل و ششمین رئیس‌جمهور این کشور برگزاری خواهد شد. از ژانویه (دی ماه) تا ژوئن (خرداد ماه) سال برگزاری انتخابات، انتخابات ایالتی درون حزبی برای انتخاب «نمایندگان حزبی» - که نهایتا در «مجمع ملی» شرکت می‌کنند - برگزار می‌شود. در اوایل دسامبر (آذر ماه) سال برگزاری انتخابات، اعضای کالج الکترال، برای انتخاب رئیس جمهوری و معاون رئیس جمهوری رأی می‌دهند. همراهی نامزدهای ریاست جمهوری و معاونت ریاست جمهوریدر انتخابات ریاست جمهوری این کشور، هر یک از نامزدهای تصدی پست رئیس جمهوری، یک فرد را به عنوان نامزد معاونت رئیس جمهوری همراه خود دارند. پس از برگزاری انتخابات محلی در ۵۱ منطقه آمریکا، اعضای انتخاب شده، کالج الکترال را تشکیل می‌دهند.
ایرناایرنا6 روز قبل
به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، گرنل بلافاصله بعد از ورود به دفتر خود در ساختمان اطلاعات ملی آمریکا دو تن از مشاوران ارشد اطلاعاتی را اخراج و نیروهای جدید جایگزین آن‌ها کرد. به دنبال تلاش گرنل برای تشکیل تیم جدید، «جوزف مگوایر» مدیر سابق اطلاعات ملی آمریکا و «اندور هالمن» معاون وی از سمت‌های خود برکنار شدند. گرنل به هالمن که یکی از مقام‌های ارشد اطلاعاتی آمریکا به حساب می‌آید و سابقه حضور سه دهه در سازمان سیا دارد گفت که خدمات وی دیگر مورد نیاز نیست. تغییر و تحول در سازمان اطلاعات ملی آمریکا در حالی آغاز شده است که به تازگی روزنامه نیویورک تایمز گزارشی محرمانه از تایید دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا و حمایت از ترامپ و برنی سندرز منتشر می‌کند. نیویورک تایمز به نقل از «شلبی پیرسون» مقام عالی امنیت انتخابات آمریکا افشا کرد که روسیه برنامه حمایت از دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ را دارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 روز قبل
به دنبال مطرح شدن این ادعا، دموکرات‌های ارشد آمریکا ترامپ را دست نشانده روسیه دانسته و گفتند وی بدون کمک پوتین نمی‌تواند در انتخابات پیروز شود. هیلاری کلینتون، منتقد سرسخت و رقیب ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶، در ادعایی ترامپ را «عروسک خیمه شب بازی» دانست که بدون کمک پوتین نمی‌تواند در انتخابات پیروز شود. کلینتون در حالی این ادعا را مطرح کرد که رئیس جمهور آمریکا می‌گوید ممکن است دموکرات‌ها اخبار را به سلاحی علیه وی تبدیل کنند. نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و یکی از موافقان اصلی استیضاح ترامپ در پیام توییتری نوشت: «رأی دهندگان آمریکایی باید برای انتخابات تصمیم بگیرند، نه ولادیمیر پوتین. بعد از آن ترامپ ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در آلمان را به این سمت و در جای مگوایر نشاند.
ایلناایلنا1 هفته قبل
ابتلای یک نفر در سرزمین‌های اشغالی به ویروس کرونا، حمایت رئیس اجرایی دولت افغانستان از دوره یک هفته‌ای کاهش خشونت در این کشور و بازداشت یک شهروند روس در اسپانیا از جمله مهم‌ترین اخبار جهان در ۱۲ ساعت گذشته است. - وزارت خارجه روسیه شامگاه جمعه از بازداشت زنی روس در اسپانیا خبر داد. - وزارت خارجه آمریکا از قرار گرفتن ایران در فهرست سیاه FATF استقبال کرد. - رئیس اجرایی دولت افغانستان طی بیانیه‌ای از دوره یک هفته‌ای کاهش خشونت در این کشور استقبال کرد. - وزارت خارجه ترکیه تصمیم رژیم صهیونیستی برای توسعه شهرک‌های یهودی‌نشین غیرقانونی در قدس شرقی را محکوم کرد.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، یکی از از گروه‌های ناظر بر روند انتخاباتی آمریکا از تلاش یک لابی صهیونیستی برای ممانعت از پیشتازی «برنی سندرز» نامزد یهودی و سوسیال دموکرات در انتخابات ۲۰۲۰ خبر داد. این لابی صهیونیستی که به «آیپک» وابسته است و تحت عنوان «اکثریت دموکراتیک برای اسرائیل» فعالیت می‌کند؛ تاکنون بیش از ۱٫۴ میلیون دلار علیه سندرز هزینه کرده که از این مبلغ، ۸۰۰ میلیون دلار صرف تبلیغات سو در ایالت آیوا شده و ۶۰۰ میلیون دلار نیز به همین امر در ایالت نوادا تعلق گرفته است. این در حالی است که سندرز که به دلیل عقاید سوسیالیستی مورد غضب بخش سنتی حزب دموکرات است؛ تلاش می‌کند تا از مذهب خود به عنوان ابزاری برای جلب آرا یهودیان آمریکا استفاده کند با این حال وی منتقد سرسخت سیاست‌های تل‌آویو در قبال فلسطینی‌ها است. گفتنی است امروز ایالت نوادا صحنه برگزاری دور جدیدی از انتخابات درون‌حزبی دموکرات‌های آمریکا است. رقابت‌های درون‌حزبی تا این جای کار به نفع سندرز تمام شده و با پیشتازی او همراه بوده است.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
ایرنا: روزنامه واشنگتن پست در گزارشی نوشت جرد کوشنر هدایت تیمی از مشاوران کاخ سفید را بر عهده دارد که گزینه‌های عفو و بخشش زندانیان را تعیین می‌کنند. این روزنامه می‌افزاید این گروه از تعداد انگشت شماری از متحدان ترامپ تشکیل شده است که از اواخر سال گذشته برای گفت‌وگو درمورد سیستم جدید عفو در کاخ سفید تشکیل جلسه داده‌اند. کوشنر، داماد و مشاور ارشد ترامپ بارها گزارش شده است که از کنترل فرایند بخشودگی زندانیان در کاخ سفید و خارج از وزارت دادگستری دفاع کرده است. به گفته یکی از مقامات دولت آمریکا، احتمالا تا پیش از انتخابات ۲۰۲۰، ترامپ افراد بیشتری را مشمول عفو و بخشودگی قرار خواهد داد. با این همه، ترامپ عفو را تقریبا به طور انحصاری برای این موارد استفاده می‌کند: حامیان سیاسی؛ افراد ثروتمند؛ فعالان نمایش‌های تلویزیونی او.
ایرناایرنا1 هفته قبل
این روزنامه می‌افزاید این گروه از تعداد انگشت شماری از متحدان ترامپ تشکیل شده است که از اواخر سال گذشته برای گفت‌وگو درمورد سیستم جدید عفو در کاخ سفید تشکیل جلسه داده‌اند. کوشنر، داماد و مشاور ارشد ترامپ بارها گزارش شده است که از کنترل فرایند بخشودگی زندانیان در کاخ سفید و خارج از وزارت دادگستری دفاع کرده است. به گفته یکی از مقامات دولت آمریکا، احتمالا تا پیش از انتخابات ۲۰۲۰، ترامپ افراد بیشتری را مشمول عفو و بخشودگی قرار خواهد داد. آدام شیف رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا و سرپرست گروه دادستانی استیضاح ترامپ در محکمه سنا هم در صفحه توئیتر خود نوشته بود: ۱۷۵ هزار زندانی فدرال وجود دارد. با این همه، ترامپ عفو را تقریبا به طور انحصاری برای این موارد استفاده می‌کند: حامیان سیاسی؛ افراد ثروتمند؛ فعالان نمایش‌های تلویزیونی او.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 هفته قبل
براساس این گزارش، حوثی‌ها پیش‌تر بارها به ریاض و دیگر مناطق و شهرهای سعودی حمله کرده‌اند. نویسنده گزارش تاکید کرده دولت سعودی اهمیت فوق‌العاده‌ای برای برگزاری نشست سران گروه بیست در ریاض قائل است (این نشست قرار است در آبان ماه ۱۳۹۹ برگزار شود.) زیرا پس از ماجرای قتل خاشقجی نیاز مبرمی به کسب اعتبار بین‌المللی با برگزاری این نشست مهم سران جهان احساس می‌کند. او سپس پیشنهادی مطرح می‌کند و می‌نویسد: در ازای معافیت اندک تحریم نفتی ایران به میزان مجاز کردن صادرات ۵۰۰ هزار بشکه در روز، ایالات‌متحده و دولت سعودی از ایران بخواهند حوثی‌های یمن را تا زمان برگزاری نشست سران گروه بیست در نوامبر ۲۰۲۰ به میز گفت‌وگو بیاورد. در سوی دیگر برای حوثی‌ها نیز این دستاورد را خواهد داشت که آنها از سوی دولت سعودی و هم‌پیمانان ریاض به رسمیت شناخته می‌شوند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 هفته قبل
روابط ایران و اروپا در موضوع برجام فراز و نشیب‌هایی را طی چندماهه اخیر تجربه کرده است. ارزیابی شما از وضعیت کنونی برجام چیست؟ من فکر می‌کنم آینده برجام در حال حاضر تابعی از واقعیت‌های روی زمین است. جوزپ بورل نظرات متعادل‌تری نسبت به سران اروپایی در موضوع برجام دارد. در تقسیم‌بندی پست‌ها در اتحادیه اروپا به‌طور معمول تاکنون ریاست کمیسیون و ریاست شورای اروپا به احزاب دست راستی رسیده و ریاست سیاست خارجی به احزاب دست چپی. در بند ۱۱ هم تصریح شده که ۳۰ روز بعد از اعلام نقض فاحش برجام تحریم‌ها بدون رعایت روال عادی رای گیری در شورای امنیت سازمان ملل متحد اعاده می‌شوند.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
نگرانی سعودی‌ها ممکن است به توافقی چهارجانبه دیپلماتیک بین ایران، عربستان، ایالات‌متحده آمریکا و حوثی‌های یمن بینجامد. دنیای‌اقتصاد نوشت: نگرانی سعودی‌ها ممکن است به توافقی چهارجانبه دیپلماتیک بین ایران، عربستان، ایالات‌متحده آمریکا و حوثی‌های یمن بینجامد. نویسنده گزارش تاکید کرده دولت سعودی اهمیت فوق‌العاده‌ای برای برگزاری نشست سران گروه بیست در ریاض قائل است (این نشست قرار است در آبان ماه ۱۳۹۹ برگزار شود.) زیرا پس از ماجرای قتل خاشقجی نیاز مبرمی به کسب اعتبار بین‌المللی با برگزاری این نشست مهم سران جهان احساس می‌کند. او سپس پیشنهادی مطرح می‌کند و می‌نویسد: در ازای معافیت اندک تحریم نفتی ایران به میزان مجاز کردن صادرات ۵۰۰ هزار بشکه در روز، ایالات‌متحده و دولت سعودی از ایران بخواهند حوثی‌های یمن را تا زمان برگزاری نشست سران گروه بیست در نوامبر ۲۰۲۰ به میز گفت‌وگو بیاورد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
بررسی چند نظرسنجی جدید در روز ۱۱ فوریه (۲۲ بهمن) نشان می‌دهد که میزان محبوبیت ترامپ ۴۳٫۶ درصد و میزان عدم محبوبیت وی ۵۲ درصد است. در همین حال نظرسنجی دیگری از سوی «مورنینگ کانسولت» انجام شده که نشان می‌دهد «برنی سندرز» در میان نامزد‌های انتخاباتی حزب دموکرات بالاترین جایگاه را به خود اختصاص داده است. در این نظرسنجی برنی سندرز ۲۵ درصد، «جو بایدن» ۲۲ درصد، «مایکل بلومبرگ» ۱۷ درصد و «الیزابت وارن» و «پیت بوتجیج» نیز ۱۱ درصد از آراء را از آن خود کرده‌اند. بیشتر بخوانید: این نظرسنجی در حالی انجام شده که روز سه شنبه انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها در ایالت «نیوهمپشایر» برگزار شد و «برنی سندرز» پیروز این انتخابات شد. با این وجود شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفته‌اند که ترامپ شایستگی یک دور دیگر از ریاست جمهوری آمریکا را ندارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
کتاب «آتش و خشم، ترامپ درون کاخ سفید» اولین کتابی است که در سال اول حضور ترامپ در کاخ سفید منتشر شده و هم به شخصیت او و هم به اتفاقات کاخ سفید در دوران ریاست جمهوری او پرداخته است. اما کتاب‌هایی که درباره ترامپ منتشر شده اکثرا برای مخاطب عام است؛ بنابراین نمی‌توان انتظار داشت که لزوما بر افکار عمومی و انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا تاثیر زیادی داشته باشد. اما هر دو کتاب معطوف به اتفاقات کاخ سفید آقای ترامپ نوشته شده و چه برای شناخت شخصیت ترامپ و چه برای آگاهی از تحولات کاخ سفید، بسیار مفید هستند. وی در ادامه سخنان خود به استقبال جامعه آمریکا از عملکرد و سیاست‌های دونالد ترامپ اشاره کرد و گفت: جامعه ایالات متحده کسی مانند آقای ترامپ را می‌پسندد. به عبارت دیگر اتفاقی که در جامعه داخلی ایالات متحده آمریکا رخ می‌دهد، هم‌راستا با رویکرد رئیس جمهور آن‌هاست.
ایرناایرنا2 هفته قبل
در مساله ایران و امریکا سه فاکتور وجود دارد: ایران، امریکا و کشورهای خلیج فارس. دولت ترامپ سیاست فشار حداکثری بر ایران را برای به پای میز مذاکره کشاندن تهران اتخاذ کرده و آن را ادامه می‌دهد. بنابراین می‌توان گفت که امریکا به دنبال حذف اروپا (به عنوان متحد سنتی خود) از مذاکره با ایران است؟ بله. حتی فردی مانند امانوئل مکرون، رییس‌جمهور فرانسه که خود را دوست دونالد ترامپ می‌دانست هم از سوی ترامپ احمق خطاب شد. اتحادیه اروپا در حال حاضر با سه چالش سخت روبه رو است: رابطه با روسیه، حل و فصل برگزیت و رابطه با دونالد ترامپ.
ایران‌جیبایران‌جیب2 هفته قبل
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری فعلی آمریکا به ثروتمند بودن شهرت دارد ولی در میان رقبای دموکرات دونالد ترامپ که قصد دارند او را در انتخابات …دونالد ترامپ، رئیس جمهوری فعلی آمریکا به ثروتمند بودن شهرت دارد ولی در میان رقبای دموکرات دونالد ترامپ که قصد دارند او را در انتخابات نوامبر ۲۰۲۰ شکست دهند، رقابت میان برنی سندرز میلیونر و پیپ بودجج بالا گرفته است. بررسی نشریه فوربس بر پایه فهرست املاک و مستغلات، اطلاعات دارایی‌های مالی و نیز حقوق بازنشستگی نشان می‌دهد، مایکل بلومبرگ، شهردار سابق نیویورک با ثروت خالص ۵۶٫۱ میلیارد دلاری در صدر رتبه‌بندی ۸ نامزد مطرح انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بر اساس ثروت قرار دارد. او در فاصله سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۳ شهردار نیویورک بود و اخیرا خود را به عنوان نامزد دارای گرایش سیاسی دموکرات مطرح کرده است. دونالد ترامپ که از نظر ثروت دومین نامزد ثروتمند انتخابات ۲۰۲۰ آمریکاست، تنها معادل ۵٫۵ درصد مایکل بلومبرگ ثروت دارد. سومین نامزد میلیاردر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیز تام استایر از حزب دموکرات است که ثروت خالص شخصی او ۱٫۶ میلیارد دلار محاسبه شده است.
الفالف2 هفته قبل
سه فرد مطلع به یک روزنامه انگلیسی گفتند، سرمایه‌دار معروف صهیونیست همانند دوره‌های قبلی انتخابات، میلیون‌ها دلار به رئیس‌جمهور آمریکا کمک مالی خواهد کرد. گروه جهان الف، ۲۱ بهمن ۱۳۹۸، ۱۷:۵۷ ۳۹۸۱۱۲۱۱۳۶به گزارش فارس، سه منبع آگاه گفته‌اند «شلدون ادلسون» سرمایه‌دار صهیونیست آمریکایی ۱۰۰ میلیون دلار به کمپین انتخاباتی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا کمک خواهد کرد. این فرد مطلع گفت، ادلسون و همسرش در دوره ریاست‌جمهوری ترامپ کیف پول‌های خود را بازتر کرده‌اند. به گفته یک سازمان ناظر بر فعالیت‌ها و تخلفات انتخاباتی در آمریکا، ادلسون تنها در سال ۲۰۱۸ از طریق سازمان‌هایی که در آن‌ها هویت فرد اهداکننده قابل ارائه است، ۱۲۴ میلیون دلار به کمپین‌های انتخاباتی کمک مالی کرده است. ادلسون با سرمایه‌ای که نشریه «فوربس» آن را ۳۹ میلیارد دلار برآورد کرده است، توانسته چند اقدام افراطی مدنظر صهیونیست‌ها را به ترامپ تحمیل کند.
ایرناایرنا2 هفته قبل
«فرید زکریا» مجری ویژه برنامه «جی. پی. اس» شبکه سی‌ان‌ان امروز (دوشنبه ۲۱ بهمن‌ماه) در تحلیل خود گفت: آنچه در انتخابات انجمن‌های حزبی ایالت آیوا رخ داد برای دموکرات‌ها بسیار نگران کننده است. زکریا ادامه داد: به نظر می‌رسد انتخابات ۲۰۲۰ همانند انتخابات ۲۰۱۶ خواهد بود. به گزارش ایرنا، دموکرات‌ها در انتخابات مقدماتی درون حزبی در ایالت آیوا که در واقع شروع زنگ انتخابات ریاست جمهوری است، با تاخیر در اعلام نتایج، آغازی آشفته و دلسرد کننده‌ای داشتند. این نتایج در حالی رخ داد که به نظر، بایدن فردی است که دموکرات‌ها در این دور از انتخابات روی او سرمایه‌گذاری کرده‌اند. انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده خواهد بود که قرار است سوم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان ۱۳۹۹) برگزار شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
خبرگزاری میزان- کارشناسان در آمریکابر این باور هستند که دونالد ترامپ از اقتصاد این کشور به عنوان یک برگ برنده برای استفاده در رقابت انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا هدف گذاری کرده است، اما سرایت ویروس کرونا می‌تواند به پنج بخش در اقتصاد آسیب بزند. این رسانه، تحلیل کرده که با توجه به شیوع بیماری کرونا، اقتصاد آمریکا در پنج حوزه اقتصادی شامل نفت، کشاورزی، وابستگی شرکت‌های بزرگ آمریکایی به کالا، کارخانه و نیروی کار انسانی در چین، صنعت توریسم و بازار مصرف چین، آسیب‌پذیر است. شرکت جنرال موتورز آمریکا برای قطعات مورد نیاز خود وابسته به کارخانه‌ها در «وهان» چین، مبدا شیوع بیماری کروناست. این موضوع سبب لطمه‌زدن به صنعت توریسم آمریکا می‌شود، زیرا در سال ۲۰۱۹ میلادی ۲ میلیون ۵۰۰ هزار گردشگر چینی از آمریکا دیدن کردند. آمریکا، چین، سوئد، فرانسه، مالزی و فیلیپین از جمله کشور‌هایی هستند که مواردی از ابتلا به کرونا در آن‌ها شناسایی شده است.
تابناکتابناک2 هفته قبل
این رسانه، تحلیل کرده که با توجه به شیوع بیماری کرونا، اقتصاد آمریکا در پنج حوزه اقتصادی شامل نفت، کشاورزی، وابستگی شرکت‌های بزرگ آمریکایی به کالا، کارخانه و نیروی کار انسانی در چین، صنعت توریسم و بازار مصرف چین، آسیب‌پذیر است. بنابراین گزارش، «لری کودلا - Larry Kudlow» مشاور اقتصادی ترامپ دراین باره به شبکه فاکس نیوز گفت، شیوع بیماری کرونا، صادرات محصولات کشاورزی آمریکا به چین را به تاخیر انداخته است. شرکت جنرال موتورز آمریکا برای قطعات مورد نیاز خود وابسته به کارخانه‌ها در «وهان» چین، مبدا شیوع بیماری کروناست. این موضوع سبب لطمه‌زدن به صنعت توریسم آمریکا می‌شود زیرا در سال ۲۰۱۹ میلادی ۲ میلیون ۵۰۰ هزار گردشگر چینی از آمریکا دیدن کردند. آمریکا، چین، سوئد، فرانسه، مالزی و فیلیپین از جمله کشورهایی هستند که مواردی از ابتلا به کرونا در آنها شناسایی شده‌ است.
ایرناایرنا2 هفته قبل
این رسانه، تحلیل کرده که با توجه به شیوع بیماری کرونا، اقتصاد آمریکا در پنج حوزه اقتصادی شامل نفت، کشاورزی، وابستگی شرکت‌های بزرگ آمریکایی به کالا، کارخانه و نیروی کار انسانی در چین، صنعت توریسم و بازار مصرف چین، آسیب‌پذیر است. بنابراین گزارش، «لری کودلا - Larry Kudlow» مشاور اقتصادی ترامپ دراین باره به شبکه فاکس نیوز گفت، شیوع بیماری کرونا، صادرات محصولات کشاورزی آمریکا به چین را به تاخیر انداخته است. شرکت جنرال موتورز آمریکا برای قطعات مورد نیاز خود وابسته به کارخانه‌ها در «وهان» چین، مبدا شیوع بیماری کروناست. این موضوع سبب لطمه‌زدن به صنعت توریسم آمریکا می‌شود زیرا در سال ۲۰۱۹ میلادی ۲ میلیون ۵۰۰ هزار گردشگر چینی از آمریکا دیدن کردند. آمریکا، چین، سوئد، فرانسه، مالزی و فیلیپین از جمله کشورهایی هستند که مواردی از ابتلا به کرونا در آنها شناسایی شده‌ است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
به گزارش مشرق به نقل از نیویورک تایمز، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا قرار است روز دوشنبه بودجه موردنظر خود را با رقمی بالغ بر ۴٫۸ هزار میلیارد دلار به کنگره پیشنهاد دهد. مقامات بلندپایه دولت آمریکا اعلام کردند که این بودجه پیشنهادی شامل تخصیص میلیاردها دلار اضافی به ساخت دیوار مرزی مکزیک و کاهش بودجه برنامه‌های سلامت همچون مدیکید، بیمه ازکار افتادگی و کمک هزینه ساخت مسکن خواهد بود. آخرین بودجه پیشنهادی ترامپ در نخستین دوره ریاست جمهوری او در واقع تقویت کننده موضع ضد مهاجرتی است که به راهیابی وی به کاخ سفید کمک کرد و بخشی مهم از کمپین انتخاباتی او در سال ۲۰۲۰ نیز خواهد بود. به گفته منابع آگاه، ترامپ قصد دارد از کنگره آمریکا درخواست کند دو میلیارد دلار بودجه اضافی به پروژه ساخت دیوار مرزی در مرز آمریکا و مکزیک اختصاص یابد. به رغم مخالفت مکرر قانونگذاران با بسیاری از تلاش‌های دونالد ترامپ برای برهم زدن برنامه‌های داخلی، بودجه سال جاری از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا نشاندهنده اولویتهای ترامپ در صورت پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰ است.
مهرمهر2 هفته قبل
پس از وی، برنی سندرز با ۲۶٫۱ دهم درصد آرا و ۱۲ رأی الکترال در جایگاه بعدی قرار دارد. احتمال قربانی شدن مجدد سندرزاین وضعیت یادآور انتخابات درون حزبی حزب دموکرات در انتخابات ۲۰۱۶ و رقابت شانه به شانه سندرز و هیلاری کلینتون است؛ امری که در نهایت با تقلب کمیته حزب دموکرات هیلاری به عنوان نامزد برگزیده حزب معرفی شد. بوتیچیچ در سال ۲۰۰۰ در حالی که ۱۸ سال داشت مقاله‌ای در مورد «صداقت و شجاعت سیاسی» برنی سندرز نوشت. برنی سندرز در آن زمان یکی از دو عضو مستقل مجلس نمایندگان بود. پیت بوjیچیچ با گذشت ۲۰ سال از نگارش آن مقاله اکنون رقیب برنی سندرز برای کسب نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری است.
ایرناایرنا2 هفته قبل
به نظر می‌رسد که این آغازی محکم برای این دو نامزد کهنه کار ریاست جمهوری حزب دموکرات نباشدغ چرا که آرا به دست آمده نشان می‌دهد که برنی سندرز و جو بایدن راه طولانی برای نتخاب شدن در میان دموکرات‌ها دارند و انتخابات ایالت نیوهمپشایر سرنوشت این مسیر طولانی را تعیین خواهد کرد. اکنون دواطلبان ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا از حزب دموکرات تلاش دارند تا شروع ناموفق خود در ایالت آیوا را در نیوهمپشایر جبران کنند. رقابت‌های مقدماتی درون حزبی دموکرات‌ها قرار است در تمامی پنجاه ایالت آمریکا به اضافه واشینگتن دی. دو انتخابات مقدماتی دیگر نیز در تاریخ‌های ۱۰ و ۱۷ ماه مارس (۲۰ و ۲۷ اسفند ۹۸) در سایر ایالت‌های باقی مانده آمریکا خواهد بود. نظرسنجی نیوهمپشایر حزب دموکراتنظرسنجی‌ها صورت گرفته دواطلبان دموکرات از سوی موسسات و شبکه‌های خبری آمریکا همچنان از رقابت نزدیک سندرز و بوتیجیج در ایالت نیوهمپشایر خبر می‌دهند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 هفته قبل
کاخ سفید روز جمعه الکساندر ویندمن، مشاور شورای امنیت ملی آمریکا را اخراج کرد که به عنوان شاهد در تحقیقات استیضاح ترامپ حضور داشت. ویندمن، عالی رتبه‌ترین کارشناس امور اوکراین در کمیته امنیت ملی کاخ سفید بود. روز چهارشنبه، سنای تحت کنترل جمهوری‌خواهان آمریکا ترامپ را از اتهامات استیضاح مبنی بر سوء استفاده از قدرت و مانع‌تراشی در کار کنگره تبرئه اعلام کرد. او بالاترین مقام وزارت خارجه بود که در جریان تحقیقات استیضاح دو بار به کنگره رفت و اظهارتش بسیار جنجالی شد. رسانه‌های آمریکایی گزارش کرده‌اند، دونالد ترامپ پس از تبرئه از استیضاح قصد دارد تغییرات عمده‌ای در کادر کارمندان کاخ‌ سفید صورت دهد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 هفته قبل
این ایالت، اولین ایالت با فاصله کمی از نیوهمپشایر است که نقش مهمی در انتخابات ریاست‌جمهوری دارد. برای مثال مراسم شامی با حضور نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری برگزار می‌شود که برای ورود آن باید بلیت‌هایی چند هزار دلاری خریداری کرد. این مبلغ بیشتر از مبالغی است که کمیته‌های ملی دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه در انتخابات هزینه کردند. انتخابات با هزینه ۶میلیارد دلاریدر انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا، هیلاری کلینتون و ترامپ در مجموع یک میلیارد و ۱۶۰ میلیون دلار هزینه کردند. در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا و در حالی که هنوز ۹ماه تا انتخابات مانده، حدود یک‌ میلیارد دلار هزینه تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری شده است.
ایرناایرنا2 هفته قبل
در همین رابطه جو بایدن معاون پیشین ریاست جمهوری ایالات متحده در سخنانی خواستار تداوم ماموریت نیروهای این کشور در افغانستان شد. نامزد انتخابات ۲۰۲۰ از حزب دموکرات هشدار داد که خروج کامل سربازان امریکایی از افغانستان سبب می‌شود که در منطقه بی‌ثباتی حکمفرما شود. سخنان بایدن در مخالفت از خروج نیروهای نظامی آمریکا در افغانستان در حالی گفته می‌شود که الیزابت وارن دیگر نامزد انتخاباتی به شدت از حضور نیروهای آمریکایی در افغانستان انتقاد کرده است. دونالد ترامپ، رییس جمهور ایالات متحده امریکا در سخنرانی سالانه به قصد خروج سربازان از افغانستان تاکید کرد. ترامپ افزود: می‌خواهیم به طولانی مدت‌ترین جنگ آمریکا پایان دهیم وسربازان خود را به کشور بازگردانیم.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
اسپنسر» وزیر پیشین نیروی دریایی ایالات متحده روز جمعه از نامزدی «مایکل بلومبرگ» دموکرات حمایت کرد. بدین ترتیب، وی نخستین مقام بلندپایه در دولت ترامپ است که از یک نامزد خوش آتیه در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا حمایت می‌کند. اخبار بین الملل- بلومبرگ، نامزد میلیاردر حزب دموکرات‎ و شهردار سابق شهر نیویورک که با تأخیری قابل توجه وارد عرصه رقابتها شد، تاکنون صدها میلیون دلار صرف تبلیغات انتخاباتی کرده است. اسپنسر ضمن اعلام حمایت از بلومبرگ، بدون انتقاد از دونالد ترامپ گفت که آمریکا به «دستی باثبات بر رل فرمان کشور» نیاز دارد که قدردان قدرت و توان متحدان آمریکا بوده و به عقاید مختلف احترام بگذارد. اسپنسر همچنین بلومبرگ را «بهترین رهبر حال حاضر» خواند و گفت «او نامزدی است که آمریکا به آن نیاز دارد».
جام نیوزجام نیوز2 هفته قبل
استیضاح نه تنها هیچ تغییری در فضای سیاسی موجود در آمریکا ایجاد نکرد، بلکه کاملا تحت تاثیر آن بود. جان گرفتن پایگاه جمهوری‌خواه‌هاطرفداران ترامپ پنجشنبه شب در سالن بسکتبالی در شهر دموین ایالت آیوا جمع شده بودند تا بار دیگر به فریادهای او علیه استیضاح گوش دهند. کار که به جای باریک کشید، همگی به رئیس‌جمهور رای دادند. روندی بی‌پایانشاید استیضاح دونالد ترامپ نهایتا همان‌طور که انتظار می‌رفت به پایان رسیده باشد، اما پایان این فصل به معنی پایان کتاب گرفتاری‌های اوکراینی او نیست. به گفته این ستون‌نویس، "شهادت بولتون در مجلس نمایندگان رویداد عظیمی خواهد بود که دیگر با تبرئه ترامپ در سنا بی‌معنی نخواهد شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
مشاور ریچارد نیکسون، رئیس‌جمهور اسبق آمریکا هشدار داد چهار سال دیگر با ترامپ به معنای سوق یافتن آمریکا به سمت دیکتاتوری است. اعتمادآنلاین| نشریه نیوزویک در پایگاه اینترنتی خود نوشت جان دین، مشاور کاخ سفید در زمان ریچارد نیکسون، رئیس جمهور اسبق آمریکا که به علت نقشش در پنهان کاری رسوایی واترگیت معروف است–رسوایی‌ای که به ریاست جمهوری نیکسون پایان داد-هشدار داد اگر دونالد ترامپ چهار سال دیگر رئیس جمهور باشد و ویلیام بار دادستان کل، آمریکا به سمت دیکتاتوری پیش خواهد رفت. او این اظهارات را در واکنش به تفسیر بن رودز، رئیس سابق کارکنان کاخ سفید از حرف‌های ویلیام بار، دادستان کل آمریکا ابراز داشت. بن رودز در حساب توئیتری خود به مشروعیت ویلیام بار تاخت و درباره ترویج دیدگاه‌های ترامپ به مدت چهار سال دیگر در وزارت دادگستری آمریکا ابراز نگرانی کرد. این اظهارات به دنبال انتشار یادداشتی از ویلیام بار در روز تبرئه شدن ترامپ از استیضاح در روزنامه نیویورک تایمز مطرح شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
کاندیدای دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا ترور فرمانده بزرگ ایرانی را اقدامی غیرهوشمندانه توسط کاخ سفید دانست که نتوانسته به تضمین امنیت بیشتر این کشور کمک کند. اعتمادآنلاین| پیت بودجج، کاندیدای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا از اقدام دولت این کشور در به شهادت رساندن سپهبد قاسم سلیمانی انتقاد کرد. او اعلام کرد: هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد ترور (سردار) قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران آمریکا را به جایی امن‌تر تبدیل کرده است. اگر نمی‌دانید که چه کاری انجام می‌دهید، کشتن یک مرد (سردار سلیمانی) هوشمندانه نیست. بودجج که در سال ۲۰۱۴ به عنوان عضو نیروی دریایی آمریکا در افغانستان حضور داشت، ترور سردار سلیمانی را اقدامی غیرعقلانی از سوی دولت ترامپ توصیف کرد.

به انتهای لیست رسیدید