انتخابات ۲۰۲۰

انتخابات ۲۰۲۰

مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، چهارمین مناظره انتخاباتی دموکرات‌ها این بار در ایالت اوهایو و با حمله مشترک همه نامزدان انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا به سیاست خارجی دونالد ترامپ و حمایت از استیضاح او برگزار شد. «برنی سندرز» نیز با حمایت از استیضاح ترامپ، او را فاسدترین فرد تاریخ عنوان کرد و به ترامپ به دلیل رسوایی اوکراین به شدت حمله کرد و گفت: دموکرات‌ها چاره‌ای جز استیضاح علیه او ندارند. دیگر نامزدان دموکرات، از جمله «کامالا هریس»، «ایمی کلوبچار»، «جولیان کاسترو» و «تولسی گابارد» نیز در این مناظره از استیضاح ترامپ حمایت کردند. به گفته بایدن، در صورت انتخابات مجدد ترامپ، دیگر خبری از سازمان ناتو نخواهد بود. اگرچه در انتخابات ریاست جمهوری قبلی آمریکا در سال ۲۰۱۶، تعداد کمتری از نامزدهای دموکرات رقابت می‌کردند، اما دموکرات‌ها امسال با ۲۰ نامزد انتخاباتی رکورد بیشترین رقابت دورن حزبی را در انتخابات ریاست جمهوری شکسته‌اند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ روند استیضاح «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا، در میانه تردید‌ها در مورد موفقیت حزب دموکرات در این امر و تعمیق شکاف‌ها در آمریکا پیش می‌رود. روند استیضاح «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا، در میانه تردید‌ها در مورد موفقیت حزب دموکرات در این امر و تعمیق شکاف‌ها در آمریکا پیش می‌رود. • ترامپ باز هم در جایگاه نخستین‎های آمریکادر صورت موفقیت روند استیضاح ترامپ، وی نخستین رئیس جمهور آمریکا است که پس از استیضاح برای دوره دوم ریاست جمهوری وارد عمل می‌شود. • پیروزی حزب استیضاح کننده در انتخابات ریاست جمهوری متعاقب استیضاحجمهوریخواهان در سال‌های ۱۸۶۸ و ۲۰۰۰ و دموکرات‌ها در سال ۱۹۷۶ پس از استیضاح رئیس جمهور وقت موفق شدند در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شوند. نظرسنجی‌های اخیر نشان می‌دهند نگاه منفی به ریاست جمهوری ترامپ به شدت در حال رشد است.
همشهریهمشهری6 ساعت قبل
عصیان در واشنگتن بر سر فساد رئیس‌جمهور آمریکا در اوکراین و تحرکاتش در سوریه داستانی گسترده‌تر را فاش کرده است. یک هفته بعد، کمپین «فشار حداکثری» ترامپ علیه ایران از بین رفت. فقط دو هفته پس از ناکامی برابر ایران، ترامپ دوباره شاهد فرو ریختن مذاکرات هسته‌ای خود با کره‌شمالی شد. توافق طالبان خیانتی به دولت افغانستان بود که ایالات متحده دو دهه با صدها میلیارد دلار روی آن سرمایه‌گذاری کرده است. تمام این‌ها ممکن است به اندازه رأی استیضاح برای ترامپ خطرناک نباشد اما می‌تواند صدمات زیادی به منافع ملی ایالات متحده وارد کند.»
اصلاحات پرساصلاحات پرس16 ساعت قبل
ایرنا نوشت: برای چهارمین بار در تاریخ آمریکا، مجلس نمایندگان در این دوره تحقیقات استیضاح را برای رئیس جمهوری فعلی آغاز کرده است. او گفت «رئیس جمهوری باید پاسخگو نگهداشته شود و هیچ کسی بالاتر از قانون نیست». برای استیضاح به اکثریت آرای مجلس نمایندگان احتیاج است و به دنبال آن هم باید اکثریت دو سوم در مجلس سنا برای محکومیت و عزل وجود داشته باشد. فرایند رسمی استیضاحسابقه تاریخی نشان می‌دهد که استیضاح رئیس جمهوری در قدرت، با تحقیق آغاز می‌شود که به عنوان تحقیق یا بازجویی استیضاح شناخته می‌شود. با همه این موارد، این نکته نباید فراموش شود که تا کنون سنای آمریکا به استیضاح هیچ رئیس جمهوری رای نداده است.
ایلناایلنا16 ساعت قبل
پسر نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا گفت که با ورود به شرکت‌های خارجی مرتکب اشتباه شده است. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی کنگره آمریکا، «هانتر بایدن»، پسر نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، امروز -‌سه‌شنبه- گفت که با ورود به شرکت‌های خارجی مرتکب اشتباه شده است و اعلام کرد که این اقدام راه را برای منتقدان برای حمله سیاسی به پدرش باز گذاشته است. هانتر بایدن در ادامه گفت: «به گمانم به اندازه دیگران در این زمینه تجربه داشتم، حتی ممکن است تجربه‌ام بیشتر هم باشد.» پسر «جو بایدن»، نامزد انتخابات ۲۰۲۰، گفت: «آیا قرار گرفتن در میانه چیزی که به باتلاق می‌ماند اشتباه بود؟ بله». اشتباه کردم چراکه باعث ایجاد تصوری شد که هیچ ریشه‌ای در واقعیت نداشت. شکی ندارم که پدرم هیچ‌گاه در تصمیم‌گیری چیزی جز منافع مردم آمریکا و خواسته‌های آنان را مدنظر قرار نداده است.

جشن تولد عروس ترامپ+تصاویر

3+
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز21 ساعت قبل
ایسناایسنا1 روز قبل
عصیان در واشنگتن بر سر فساد رئیس‌جمهوری آمریکا در اوکراین و تحرکاتش در سوریه داستانی گسترده‌تر را فاش کرده است. اندکی بیش از یک ماه است که تقریبا هر ابتکار عمل سیاست خارجی مدنظر دولت ترامپ از هم متلاشی شده است؛ بیشتر به لطف رفتار ناشایست و فزاینده دونالد ترامپ. فقط دو هفته پس از ناکامی برابر ایران، ترامپ دوباره شاهد فرو ریختن مذاکرات هسته‌ای خود با کره‌شمالی شد. توافق طالبان خیانتی به دولت افغانستان بود که ایالات متحده دو دهه با صدها میلیارد دلار روی آن سرمایه‌گذاری کرده است. تمام این‌ها ممکن است به اندازه رأی استیضاح برای ترامپ خطرناک نباشد اما می‌تواند صدمات زیادی به منافع ملی ایالات متحده وارد کند.» انتهای پیام
ایمناایمنا1 روز قبل
آمریکا بزرگترین بدهکار به سازمان مللهیئت آمریکا در سازمان ملل، واشنگتن هنوز ۳۸۱ میلیون دلار بدهی قبلی خود را به سازمان ملل تسویه نکرده و امسال نیز ۶۷۴ میلیون دلار از بودجه این سازمان را به آن پرداخت نکرده است. آمریکا که از میان ۱۹۳ عضو این سازمان، بیشترین سهم را در تامین بودجه آن دارد، مدت‌ها در پی آن بوده که سازمان ملل را برای کنترل هزینه‌هایش تحت فشار قرار دهد. ترامپ درباره کسری بودجه سازمان ملل نیز با همین رویکرد اظهار کرد: همه کشورهای عضو را وادار به پرداخت سهمشان کنید، نه فقط آمریکا را. مقامات سازمان ملل می‌گویند، ۱۲۹ کشور (دو سوم کشورهای عضو) در سال ۲۰۱۹ سهم خود را در بودجه این سازمان پرداخت کرده‌اند. استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل اظهار کرد، امسال حدود ۲ میلیارد دلار به این سازمان پرداخت شده و مبلغی که باید از سوی دیگر کشورها پرداخت شود، ۱٫۳ میلیارد دلار است. موگرینی در ادامه گفت: وزرای اتحادیه اروپا، تمایل دارند از وادار ساختن اعضای ناتو به امری مشخص، اجتناب کنند.
همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش ایسنابه نقل از نیویورک تایمز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در مکالمه‌ای تلفنی با سوزان اسکات، مدیر اجرایی شبکه خبری فاکس نیوز بابت نحوه پوشش خبری این شبکه از او که اواخر تابستان انجام شد، شکایت کرد. سه فرد مطلع درباره این مکالمه تلفنی به نیویورک تایمز گفتند، ترامپ در این تماس تلفنی گفته که پوشش خبری فاکس نیوز از او عادلانه نبوده است. مدیر اجرایی این شبکه خبری نیز به ترامپ تاکید کرد تا با «برت بایر»، مجری ارشد سیاسی این شبکه خبری مصاحبه کند. دونالد ترامپ در ماه‌های گذشته مکررا از شبکه‌های خبری انتقاد کرده است. او از چندین نظرسنجی از سوی شبکه‌های خبری شکایت کرده که نشان می‌دهد ترامپ بعد از رقبای دموکراتش در انتخابات ۲۰۲۰ است و اغلب کارمندان این شبکه‌های خبری را که از او انتقاد می‌کند، مورد سرزنش قرار می‌دهد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به‌گزارش اقتصادنیوز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در توئیت‌های امروز (دوشنبه) خود نوشت: همان کسانی که ما را به آشوب و بلوای خاورمیانه کشاندند می‌خواهند ما آنجا بمانیم. این داعشی‌ها به راحتی توسط ترکیه و کشورهای اروپایی دوباره دستگیر می‌شوند اما آنها باید عجله کنند. آیا فکر می‌کنند ما به جنگ با یک عضو ناتو، ترکیه، خواهیم رفت؟ جنگ‌های بدون پایان پایان می‌یابد. دموکرات‌ها در حال تخریب این رئیس‌جمهوری هستند و در این مسیر قانون اساسی آمریکا را ویران می‌کنند. باید شهادت بدهد و توضیح بدهد که چرا مکالمه اوکراین مرا آنقدر اشتباه فهمیده بود که کوچکترین ارتباطی هم نداشت.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ برنی سندرز، ‌نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ در گفتگو با شبه «ای‌بی‌سی» گفت: تفاوت من و دونالد ترامپ (رییس جمهور آمریکا) این است که او دروغ می‌گوید. به گزارش پایگاه خبری پولیتیکو، سندرز در صحبت‌های خود افزود: این مساله از کسی پنهان نیست که من مخالف سرسخت جنگ‌های بی‌پایانم. او با تایید مخالفتش با جنگ آمریکا در عراق گفت، بی‌ثباتی حاصل از این جنگ را پیش‌بینی‌کرده بود. او در ادامه گفت: اقدام آمریکا (ترک سوریه و تنها گذاشتن کردها) حامل پیامی برای تمام جهان است و آن این است که دیگر نمی‌توانید در امور خارجی به آمریکا اعتماد کنید. مهم نیست رییس جمهور چه می‌گوید، زیرا ممکن است فردا نظرش را تغییر دهد.
ایسناایسنا1 روز قبل
دونالد ترامپ امروز (دوشنبه) در پیامی توییتری تاکید کرد، دموکرات‌ها در حال تخریب این رئیس‌جمهوری هستند و در این مسیر قانون اساسی آمریکا را را ویران می‌کنند. به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در اولین توئیت‌های امروز (دوشنبه) خود نوشت: دموکرات‌ها در حال تخریب این رئیس‌جمهوری هستند و در این مسیر قانون اساسی آمریکا را ویران می‌کنند. ترامپ در پیام دیگری نوشت: اکنون به نظر می‌رسد آدام شف (رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا) نمی‌خواهد آن افشاگر شهادت بدهد. باید شهادت بدهد و توضیح بدهد که چرا مکالمه اوکراین مرا آنقدر اشتباه فهمیده بود که کوچکترین ارتباطی هم نداشت. رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین نوشت: هری رید، سناتور دموکرات پیشین آمریکا به تازگی گفت که دونالد ترامپ بسیار باهوش است، بسیار محبوب‌تر از آنچه مردم فکر کنند، دست‌کم گرفته شده است و شکست او در انتخابات ۲۰۲۰ سخت خواهد بود.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
بنابر این، محدودیت قانونی از سر راه رستم امامعلی برداشته شد. پر واضح است که منظور از «اساس‌گذار صلح و وحدت ملی- پیشوای ملت» کسی جز شخص امامعلی رحمان نیست. در سال ۲۰۱۶ نیز امامعلی رحمان، آزاده را به عنوان رئیس دفتر اجرایی خود منصوب نمود. قابل توجه است که آزاده رحمان دارای صندوق خاص خود به نام «لانه» است که پول به این صندوق اول از سوی شیوخ سعودی سرازیر شد. و امروز هیچ کس نمی‌تواند بگوید که امامعلی رحمان چه بازی‌ای را انجام خواهد داد.
ایسناایسنا1 روز قبل
برنی سندرز اظهار کرد او نیز مانند ترامپ خواستار پایان دادن به «جنگ‌های بی‌پایان» آمریکا است اما تفاوتش با ترامپ در این است که دروغ نمی‌گوید. به گزارش ایسنا، برنی سندرز، ‌نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ در گفتگو با شبه «ای‌بی‌سی» گفت: تفاوت من و دونالد ترامپ (رییس جمهور آمریکا) این است که او دروغ می‌گوید. شما نباید با یک توییت و یک گفتگو با رجب طیب اردوغان (رییس جمهور ترکیه) به متحدی که ۱۱ هزار نیروی خود را در مبارزه با تروریسم از دست داده، پشت کنید. به گزارش پایگاه خبری پولیتیکو، سندرز در صحبت‌های خود افزود: این مساله از کسی پنهان نیست که من مخالف سرسخت جنگ‌های بی‌پایانم. مهم نیست رییس جمهور چه می‌گوید، زیرا ممکن است فردا نظرش را تغییر دهد.
ایسناایسنا1 روز قبل
جو بایدن خود را تنها دلیل انجام تحقیقات استیضاح علیه دونالد ترامپ دانست. به گزارش ایسنا، جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا در انجمن اتحادیه کارگران غذایی و تجاری اظهار کرد: شاید من آخرین کسی بودم که خواستار استیضاح شد اما من تنها دلیل به جریان افتادن روند استیضاح هستم. این مساله که جنجال‌های بسیاری را به دنبال داشته، اکنون هدف تحقیقات استیضاح ترامپ از سوی دموکرات‌های مجلس نمایندگان قرار گرفته است. وی ادامه داد، اگر مجلس نمایندگان به استیضاح ترامپ رای دهد و نظر نمایندگان جمهوری‌خواه را تغییر دهد، مردم آمریکا توجه بیشتری به استیضاح خواهند داشت. بایدن گفت: دیدگاه جمهوری‌خواهان کنگره آمریکا با تغییر دیدگاه رای‌دهندگان (جمهوری‌خواه) تغییر خواهد کرد و این اتفاق به تدریج در حال وقوع است.
ایسناایسنا1 روز قبل
دونالد ترامپ اظهار کرد، دموکرات‌ها به خاطر تحقیقات استیضاح علیه او، در سال ۲۰۲۰ کرسی‌های خود را در مجلس نمایندگان از دست خواهند داد. به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا در توییتر نوشت: دموکرات‌ها به خاطر استفاده فریبکارانه از روند استیضاح، بسیاری از کرسی‌های خود را در مجلس نمایندگان از دست خواهند داد. این تماس تلفنی (میان ترامپ و ولودیمیر زلنسکی، رییس‌جمهوری اوکراین) ساخته و پرداخته دست آدام شف (رییس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان) است، این کار جرم است. این مساله که جنجال‌های بسیاری را به دنبال داشته، اکنون هدف تحقیقات استیضاح ترامپ از سوی دموکرات‌های مجلس نمایندگان قرار گرفته است. از زمان انتشار متن مکالمه ترامپ و همتای اوکراینی‌اش، نظرسنجی‌ها نشان‌دهنده افزایش حمایت مردم آمریکا از تحقیقات استیضاح علیه ترامپ بوده‌اند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
پس از ۸ سال جنگیدن برای سقوط بشار اسد و پاکسازی ۸۵ درصد سوریه در یک جنگ جهانی، آمریکا دیگر توان جنگ و شکست ندارد. خروج آمریکا، سوریه را که در حال رفتن به آرامش و مرحله پسابحران بود دوباره درگیر جنگ ترکی کردی و تحرک تکفیری‌ها می‌کند و مجددا صلح مسلح کنونی را به جنگ مبدل میکند. چرا که بعد از تماس تلفنی ترامپ با اردوغان، نیروهای آمریکایی عقب نشینی کردند. اردوغان به دنبال چیست؟ اردوغان درصدد است برای همیشه خطر تجزیه طلبی کردهای ترکیه را دفع کند. با این اقدام، آنها حمایت روسیه و ایران و دولت سوریه را به دنبال خواهند داشت و با پیروزی بر ارتش ترکیه، در معادلات قدرت و حکومت سوریه نیز نقش و جایگاه خواهند داشت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، به نقل از روزنامه خراسان، پس از اظهارات تند رئیس‌جمهور آمریکا علیه هانتر بایدن، پسر جو بایدن معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا و نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ و اتهام‌زنی او درباره دریافت چندین میلیون دلار پول از پکن، هانتر بایدن در پایان ماه جاری میلادی به عضویت‌اش در هیات مدیره یک شرکت خصوصی چینی پایان می‌دهد. به گفته وکیل هانتر بایدن، موکل او در صورت پیروزی پدرش «جو بایدن» در انتخابات ۲۰۲۰، هرگز در هیچ شرکت خارجی یا هیئت مدیره شرکت‌های خارجی عضو نخواهد شد. اظهارات جنجالی رئیس‌جمهور آمریکا با واکنش سخنگوی وزارت خارجه چین مواجه شد و این مقام چینی درخواست ترامپ برای تحقیق درباره جو و هانتر بایدن را رد کرد. همزمان پاتک جمهوری‌خواهان برای استیضاح ترامپ، بایدن را در سیبل آن‌ها قرار داده است. فاکس‌نیوز رسانه اصلی جمهوری‌خواهان با برجسته کردن موضوع فساد مالی هانتر بایدن، نقش مهمی در کاهش آرای بایدن ایفا کرده است.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارششبکه تلویزیونی سی ان ان گزارش داد تب استیضاح دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا این هفته بالا گرفته است. اخبار بین‌الملل- در حالیکه دموکرات‌ها در کنگره در تلاشند روند رأی‌گیری درباره استیضاح رئیس‌جمهور آمریکا تا روز شکرگزاری برگزار شود، جمهوری خواهان تلاش می‌کنند با این اقدام مقابله کنند. خبرنگار سی ان ان از کاخ سفید گزارش داد این هفته, هفته شلوغی برای کنگره آمریکا محسوب می‌شود. روز سه شنبه، «گوردون سانلند» سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا قرار است در کنگره آمریکا شهادت دهد. در حالی که دموکرات‌ها آخر هفته را صرف این موضوع در کنگره کردند، رئیس‌جمهور آمریکا وقت خود را صرف دفاع از «رودی جولیانی» وکیل شخصی‌اش کرد.

ناجی آمریکا، بدنام ویکی‌پدیا!

6+
تسنیمتسنیم1 روز قبل
ایسناایسنا1 روز قبل
کومی که بعد از کنار گذاشته شدن پرونده تحقیقاتش درباره کلینتون به سراغ مناقشه مربوط به مداخله روسیه به نفع ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ رفت در مصاحبه خود وعده داد که ۱۳ ماه آینده را صرف تلاش برای کنار زدن ترامپ از ریاست جمهوری کند. او در ادامه این مصاحبه اذعان کرد: فکر نمی‌کنم که در گستره بزرگ تاریخ آمریکا فرد چندان مهمی باشم. با این حال او گفت که اعتقاد دارد بینش دست اولش در مورد خصوصیات روانی ترامپ برای جنبش مخالفان این رئیس جمهور آمریکا سودمند خواهد بود. به نوشته نیویورک تایمز، جیمز کومی علاوه بر آن که از توئیتر برای صحبت علیه ترامپ استفاده می‌کند، موقعیتهای دیگری نیز برای طرح چنین صحبتهایی دارد. برخی منتقدان کومی در حزب دموکرات می‌گویند که مدیریت او در تحقیقات درباره رسوایی استفاده کلینتون از ایمیل شخصی‌اش آن هم چند هفته مانده به برگزاری انتخابات ۲۰۱۶، باعث شد که ترامپ نهایتا در این انتخابات پیروز شود.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایرانپرونده ایران هم مثل پرونده‌های دیگر پر از اقدامات متناقض و سردرگمی‌های رئیس جمهور آمریکاست تا جایی که بسیاری معتقدند ترامپ هیچ سیاست و برنامه مشخصی در قبال ایران ندارد. نهادهای اطلاعاتی آمریکا معتقدند استراتژی ترامپ نتوانسته هیچ تغییری در جنگ ۱۸ ساله افغانستان ایجاد کند. این طرح ترامپ از یک سو با مقاومت مکزیک و از دیگر سو با مخالفت قاطع دموکرات‌های آمریکا رو به رو شد. انریکه پنانیتو، رئیس جمهور مکزیک بارها اعلام کرد «پول ساخت هیچ دیواری را نمی‌دهد» و اعتقادی هم به آن ندارد. علاوه بر دیوار حائل در مرز مکزیک، ترامپ طرح‌های دیگری درباره‌ مساله مهاجرت داد که این طرح‌ها نیز علاوه بر مخالفت‌های شدید داخلی، خشم و نارضایتی خارجی را هم به دنبال داشت.
رکنارکنا2 روز قبل
به گزارش رکنا، رشیده طلیب، نماینده مسلمان ایالت میشیگان، اعلام کرد دموکرات‌های مجلس نمایندگان موضوع زندانی کردن متحدان رئیس جمهور را که به احضاریه‌های کنگره برای ارائه شهادت بی توجهی می‌کنند، مورد بررسی قرار داده‌اند. کاخ سفید پیشتر به کنگره هشدار داد با تحقیقات مربوط به استیضاح رئیس جمهور همکاری نخواهد کرد. این در حالی ست که یکی از مقامات وزارت خارجه آمریکا این هفته با امتناع از دستور دولت در این خصوص، برای ارائه شهادت در کنگره حاضر شد. محتوای گفت و گوی ترامپ و ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین چندی پیش بوسیله افشاگر جامعه اطلاعاتی آمریکا فاش شد و یک رسوایی بزرگ برای ترامپ در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ محسوب می‌شود. ترامپ طی یک تماس تلفنی در ۲۵ ژوئیه از رئیس جمهور اوکراین خواسته بود تا تحقیقات درباره فساد مالی جو بایدن و پسرش را تسریع بخشد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
به گزارش مشرق، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا این بار به جای جو بایدن، رقیب دموکرات خود پسرش را هدف انتقاد قرار داد و در پیامی توئیتری طعنه آمیز گفت هانتر کاملا غیبش زده است. رئیس جمهور آمریکا در توئیتر خود نوشت: هانتر کجاست. محتوای گفت و گوی ترامپ و ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین چندی پیش بوسیله افشاگر جامعه اطلاعاتی آمریکا فاش شد و یک رسوایی بزرگ برای ترامپ در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ محسوب می‌شود. ترامپ طی یک تماس تلفنی در ۲۵ ژوئیه از رئیس جمهور اوکراین خواسته بود تا تحقیقات درباره فساد مالی جو بایدن و پسرش را تسریع بخشد. به دنبال افشای این موضوع، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، حدود دو هفته پیش آغاز روند رسمی بررسی استیضاح ترامپ را اعلام کرد.
ایلناایلنا2 روز قبل
پسر نامزد انتخابات ۲۰۲۰ از هیئت مدیره یک شرکت سهامی چینی خصوصی کناره‌گیری کرد. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری بلومبرگ، «هانتر بایدن»، پسر نامزد انتخابات ۲۰۲۰، از هیئت مدیره یک شرکت سهامی چینی خصوصی کناره‌گیری کرد و گفت که اگر پدرش به ریاست‌جمهوری آمریکا برسد، تمامی فعالیت‌هایش در خارج را متوقف کند. بنا به بیانیه‌ای که وکیل هانتر بایدن از طرف او منتشر کرده، وی عنوان کرده که تا پایان ماه جاری میلادی از مدیریت شرکتی خصوصی در چین کناره‌گیری می‌کند. بایدن همچنین عنوان کرد که چنانچه پدرش به ریاست‌جمهوری برسد، در هیچ شرکت خارجی فعالیت نخواهد کرد. او هیچ‌گاه گمان نمی‌کرد که رئیس‌جمهوری ایالات متحده اتهام‌هایی دروغین را به خود و پدرش نسبت دهد».
نامه‌نیورنامه‌نیور2 روز قبل
هفته نامه دیجیتال نیوزویک احتمال داد که در صورت برکناری رئیس جمهوری آمریکا، جانشین او شاید رویکرد خصمانه‌تری در برابر چالش‌های جهانی در پیش گیرد. اگر پنس ۶۰ ساله مدتی رئیس جمهوری آمریکا شود دوران زمامداری وی زمینه ساز عادی شدن اوضاع سیاسی این کشور خواهد شد و کاخ سفید نظم و انسجام بهتری خواهد یافت. به گزارش نامه نیوز، هفته نامه دیجیتال نیوزویک احتمال داد که در صورت برکناری رئیس جمهوری آمریکا، جانشین او شاید رویکرد خصمانه‌تری در برابر چالش‌های جهانی در پیش گیرد. نتایج نظرسنجی اخیر شبکه تلویزیونی فاکس نیوز نشان می‌دهد که ۵۱ درصد مردم آمریکا مایل به استیضاح ترامپ و برکناری او هستند. اگر اکثریت مجلس نمایندگان آمریکا به این اتهام‌ها رای دهند، رئیس جمهور استیضاح می‌شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
خبرگزاری میزان- حالا ادبیات عجیب و غالبا بی‌ادبانه ترامپ باعث شده تا دانشنامه‌ی اینترنتی ویکی‌پدیا در اقدامی جالب با عنوان «القابی که دونالد ترامپ به دیگران نسبت داده» منتشر کند. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، القاب تحقیرآمیزی که دونالد ترامپ ۷۱ ساله نسبت رقبای خود استفاده کرده، تاکنون واکنش‌های مختلفی را به همراه داشته است. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، طی مبارزات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا، به طرز عجیب و غریبی به شهرت جهانی رسید. یکی از دلایلی که ترامپ را به شهرت رساند، استفاده از القاب زشت و تمسخرآمیز علیه منتقدان و مخالفان بود. حالا ادبیات عجیب و غالبا بی‌ادبانه ترامپ باعث شده تا دانشنامه‌ی اینترنتی ویکی‌پدیا در اقدامی جالب مدخلی با عنوان «القابی که دونالد ترامپ به دیگران نسبت داده» منتشر کند.
ایسناایسنا2 روز قبل
شاید به همین دلیل است که ترامپ مکررا طرف رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه را می‌گیرد که به دنبال حذف کردها است. در دوران ریاست جمهوری ترامپ، قتل و آدم کشی و اوباشی‌گری جای دیپلماسی را گرفته است. در جریان انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا، ترامپ علنا از روسیه خواست تا ایمیل‌های هیلاری کلینتون، رقیب دموکراتش در این انتخابات را افشا کند. در دوران ریاست جمهوری ترامپ، اوباش‌گری جای دیپلماسی را گرفته است. دونالد ترامپ در آشکار یک بیگانه‌هراس و در نهان، یک هیولای بین‌المللی است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ طی سال‌های اخیر «دونالد ترامپ»، «بنیامین نتانیاهو» و «بن‌سلمان»، سردمداران رژیم‌های آمریکا، صهیونیستی و سعودی بیشترین توطئه‌ها و شرارت‌ها را علیه ایران اسلامی ترتیب دادند؛ توطئه‌ها و شرارت‌هایی که همگی با هوشمندی و مقاومت مردم به شکست‌های مفتضحانه برای مثلث شوم «ترامپ، نتانیاهو، بن‌سلمان» تبدیل شد. این جلسه با حضور «مایکل اتکینسون» بازرس کل جامعه اطلاعاتی آمریکا، پشت در‌های بسته برگزار شد و حدود سه ساعت به طول انجامید. دموکرات‌ها نیز فشار ترامپ به رئیس‌جمهور اوکراین برای پرونده سازی اقتصادی علیه «جو بایدن» را تبانی رئیس‌جمهور آمریکا با یک کشور خارجی قلمداد کردند و اعلام کردند پرونده را به لحاظ امنیتی و قضایی پی می‌گیرند و روند استیضاح ترامپ را به واسطه این اتهام کلید می‌زنند. نام خانم یووانوویچ در مکالمه جنجالی ترامپ و زلنسکی مطرح شده بود و ترامپ او را به کنایه فردی مزاحم خطاب کرده بود. به هر ترتیب، مثلث شوم و بدنام «ترامپ، نتانیاهو، بن سلمان» که رویای فروپاشی نظام ایران را داشتند حالا با مشکلات عدیده داخلی مواجه‌اند؛ مشکلاتی که می‌‎تواند عمر سیاسی این سه فرد ایران ستیز را به پایان برساند.
همشهریهمشهری2 روز قبل
تسنیم به نقل از بلومبرگ نوشت: اقتصاد جهان ضعیف شده است و وارد شدن آن به رکود، سوال بزرگ بازارهای مالی، مدیران اجرایی و قدرت‌های دنیاست. ولی احتمالا بحث بر سر نزدیک بودن جهان به اولین رکود اقتصادی پس از ۲۰۰۹ به زودی آغاز می‌شود. در اینجا به مباحثی در مورد نگرانی رکود اقتصادی در ۲۰۲۰ می‌پردازیم. جنگ تجاریدرگیری ۱۸ ماهه تجاری دونالد ترامپ با شی جین پینگ، رئیس جمهور چین، اقتصاد جهان را تحت فشار گذاشته است. اقتصاد آمریکااقتصاددان‌های بلومبرگ ریسک رکود اقتصادی آمریکا را در سال آینده ۲۵ درصد می‌دانند و اگر بزرگترین اقتصاد دنیا سرپا بماند، به تعدیل مشکلات در مناطق دیگر کمک می‌کند.

به انتهای لیست رسیدید