انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا

انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا

ایسناایسنا1 روز قبل
جو بایدن خود را تنها دلیل انجام تحقیقات استیضاح علیه دونالد ترامپ دانست. به گزارش ایسنا، جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا در انجمن اتحادیه کارگران غذایی و تجاری اظهار کرد: شاید من آخرین کسی بودم که خواستار استیضاح شد اما من تنها دلیل به جریان افتادن روند استیضاح هستم. این مساله که جنجال‌های بسیاری را به دنبال داشته، اکنون هدف تحقیقات استیضاح ترامپ از سوی دموکرات‌های مجلس نمایندگان قرار گرفته است. وی ادامه داد، اگر مجلس نمایندگان به استیضاح ترامپ رای دهد و نظر نمایندگان جمهوری‌خواه را تغییر دهد، مردم آمریکا توجه بیشتری به استیضاح خواهند داشت. بایدن گفت: دیدگاه جمهوری‌خواهان کنگره آمریکا با تغییر دیدگاه رای‌دهندگان (جمهوری‌خواه) تغییر خواهد کرد و این اتفاق به تدریج در حال وقوع است.
ایسناایسنا2 روز قبل
شاید به همین دلیل است که ترامپ مکررا طرف رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه را می‌گیرد که به دنبال حذف کردها است. در دوران ریاست جمهوری ترامپ، قتل و آدم کشی و اوباشی‌گری جای دیپلماسی را گرفته است. در جریان انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا، ترامپ علنا از روسیه خواست تا ایمیل‌های هیلاری کلینتون، رقیب دموکراتش در این انتخابات را افشا کند. در دوران ریاست جمهوری ترامپ، اوباش‌گری جای دیپلماسی را گرفته است. دونالد ترامپ در آشکار یک بیگانه‌هراس و در نهان، یک هیولای بین‌المللی است.
ایلناایلنا5 روز قبل
واکنش‌های کشورهای جهان به عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه، درخواست نامزد انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا برای استیضاح رئیس‌جمهوری این کشور و آزادی خبرنگار روس بازداشت‌شده در ایران، از جمله مهم‌ترین اخبار جهان در ۱۲ ساعت گذشته است. - سفیر سوریه در چین به عملیات ترکیه در شمال این کشور واکنش نشان داد. - مصر عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه را محکوم کرد. - وزیر خارجه دانمارک طی پیامی توئیتری به عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه واکنش نشان داد و آن را محکوم کرد. - دبیر کل سازمان ملل به عملیات نظامی ترکیه واکنش نشان داد.
مهرمهر6 روز قبل
خبرگزاری مهر، گروه بین الملل- محمد قادری: یکی از برگ‌های برنده دمکرات‌ها و طرفداران این حزب در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا «قانون بیمه سلامت و درمان» است. به دلیل هزینه‌های سرسام آور بیمه و خدمات درمانی، بالغ بر ۴۰ میلیون آمریکایی به دلیل عدم توانایی مالی فاقد هرگونه بیمه درمانی معتبر هستند. برنامه نخست دموکرات‌ها یک برنامه کاملا سوسیالیستی است که انقلابی را در نظام سلامت و درمان پایه‌ریزی می‌کند و نظام سلامت ۱۰۰ درصد دولتی و متحول را پیشنهاد می‌کند. برنامه دوم مطرح شده، برنامه‌ای اصلاحی بر روی نظام موجود سلامت است که بر پایه بیمه درمانی «اوباماکر» قرار دارد. در اوباکر والدین می‌توانند فرزندان تا سن ۲۶ سالگی را تحت پوشش بیمه خودشان قرار دهند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین6 روز قبل
پیام خوزستان - کاخ سفید اعلام کرد که در تحقیقات مجلس نمایندگان آمریکا به منظور استیضاح ترامپ مشارکت نمی‌کند. کاخ سفید مخالفت خود را با تحقیقات مجلس نمایندگان از دونالد ترامپ اعلام کرده و آن را «غیرقانونی و بی اساس» دانست. این در حالی است که وکیل شخصی ترامپ هم با ارائه هرگونه اطلاعات به دموکرات‌ها درباره پرونده اوکراین و تحقیقات برای استیضاح موکلش مخالفت کرد. «رودی جولیانی» گفت قصد ندارد در تحقیقات استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا که دموکرات‌ها آغاز کرده‌اند شهادت داده یا اطلاعاتی در این خصوص ارائه دهد. احضاریه از سوی ریاست کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا صادر شده حال آنکه کاخ سفید با کم اهمیت جلوه دادن آن مدعی شد که این موضوع چیزی را تغییر نمی‌دهد.
کرد آنلاینکرد آنلاین6 روز قبل
عصر کرد - کاخ سفید اعلام کرد که در تحقیقات مجلس نمایندگان آمریکا به منظور استیضاح ترامپ مشارکت نمی‌کند. کاخ سفید مخالفت خود را با تحقیقات مجلس نمایندگان از دونالد ترامپ اعلام کرده و آن را «غیرقانونی و بی اساس» دانست. این در حالی است که وکیل شخصی ترامپ هم با ارائه هرگونه اطلاعات به دموکرات‌ها درباره پرونده اوکراین و تحقیقات برای استیضاح موکلش مخالفت کرد. «رودی جولیانی» گفت قصد ندارد در تحقیقات استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا که دموکرات‌ها آغاز کرده‌اند شهادت داده یا اطلاعاتی در این خصوص ارائه دهد. احضاریه از سوی ریاست کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا صادر شده حال آنکه کاخ سفید با کم اهمیت جلوه دادن آن مدعی شد که این موضوع چیزی را تغییر نمی‌دهد.
مهرمهر6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، کاخ سفید مخالفت خود را با تحقیقات مجلس نمایندگان از دونالد ترامپ اعلام کرده و آن را «غیرقانونی و بی اساس» دانست. این در حالی است که وکیل شخصی ترامپ هم با ارائه هرگونه اطلاعات به دموکرات‌ها درباره پرونده اوکراین و تحقیقات برای استیضاح موکلش مخالفت کرد. «رودی جولیانی» گفت قصد ندارد در تحقیقات استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا که دموکرات‌ها آغاز کرده‌اند شهادت داده یا اطلاعاتی در این خصوص ارائه دهد. احضاریه از سوی ریاست کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا صادر شده حال آنکه کاخ سفید با کم اهمیت جلوه دادن آن مدعی شد که این موضوع چیزی را تغییر نمی‌دهد. گفتنی است حتی اگر ترامپ از سوی مجلس نمایندگان متهم شود، حرف آخر را مجلس سنا می‌زند که در آن اکثر کرسی‌ها در اختیار حزب جمهوریخواه است.
برترین‌هابرترین‌ها6 روز قبل
خبرگزاری مهر: کاخ سفید مخالفت خود را با تحقیقات مجلس نمایندگان از دونالد ترامپ اعلام کرده و آن را «غیرقانونی و بی اساس» دانست. این در حالی است که وکیل شخصی ترامپ هم با ارائه هرگونه اطلاعات به دموکرات‌ها درباره پرونده اوکراین و تحقیقات برای استیضاح موکلش مخالفت کرد. «رودی جولیانی» گفت قصد ندارد در تحقیقات استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا که دموکرات‌ها آغاز کرده‌اند شهادت داده یا اطلاعاتی در این خصوص ارائه دهد. احضاریه از سوی ریاست کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا صادر شده حال آنکه کاخ سفید با کم اهمیت جلوه دادن آن مدعی شد که این موضوع چیزی را تغییر نمی‌دهد. گفتنی است حتی اگر ترامپ از سوی مجلس نمایندگان متهم شود، حرف آخر را مجلس سنا می‌زند که در آن اکثر کرسی‌ها در اختیار حزب جمهوریخواه است.
مهرمهر6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، وکیل شخصی ترامپ با ارائه هرگونه اطلاعات به دموکرات‌ها درباره پرونده اوکراین و تحقیقات برای استیضاح موکلش مخالفت کرد. «رودی جولیانی» گفت قصد ندارد در تحقیقات استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا که دموکرات‌ها آغاز کرده‌اند شهادت داده یا اطلاعاتی در این خصوص ارائه دهد. گفته می‌شود که وی زلنسکی را تهدید کرده چنانچه با وی همراهی نکند؛ کمک نظامی به اوکراین را منتفی خواهد کرد. احضاریه از سوی ریاست کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا صادر شده حال آنکه کاخ سفید با کم اهمیت جلوه دادن آن مدعی شد که این موضوع چیزی را تغییر نمی‌دهد. گفتنی است حتی اگر ترامپ از سوی مجلس نمایندگان متهم شود، حرف آخر را مجلس سنا می‌زند که در آن اکثر کرسی‌ها در اختیار حزب جمهوریخواه است.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشعلی‌رغم دردسرهای جدیدی مانند ماجرای اوکراین گیت و روند استیضاح که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا با آن رو به رو است، نظرسنجی‌ها نشان از افزایش آراء وی در میان رای‌دهندگان مستقل در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا دارد. از طرفی ۴۹ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی ترامپ را به سناتور «الیزابت وارن» با ۴۳ درصد آراء ترجیح می‌دهند. محبوبیت ترامپ در جمع رای‌دهندگان مستقل در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در مقایسه با «برنی سندرز» دیگر سناتور دموکرات حاضر در این رقابت نیز بیشتر شده است. ترامپ در این رقابت با ۴۸ درصد آراء، به میزان چهار درصد از سندرز پیش است. از نظر هیل، رای‌دهندگان مستقل در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا نقش تاثیرگذاری را ایفا می‌کنند.
فارسفارس1 هفته قبل
شبکه خبری «سی‌ان‌ان» جزئیات جدیدی از تنش‌ها در کاخ سفید بعد از گفت‌وگوی تلفنی رئیس‌جمهور آمریکا و اوکراین، موسوم به «اوکراین‌گیت» منتشر کرده است. جزئیات جدید سی‌ان‌ان از زلزله «اوکراین‌گیت» در کاخ سفیدبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شبکه خبری سی‌ان‌ان امروز سه‌شنبه جزئیات جدیدی از رسوایی گفت‌وگوی تلفنی «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا و «وولودیمیر زلنسکی»، رئیس‌جمهور اوکراین، موسوم به «اوکراین‌گیت» منتشر کرده است. سه منبع آگاه گفته‌اند دست‌کم یکی از مقام‌های شورای امنیت ملی آمریکا، وکلای کاخ سفید را از نگرانی‌ها مطلع کرده است. نگرانی‌ها در کاخ سفید جدا از شکایت‌نامه‌ای است که افشاگر اطلاعاتی علیه دولت تراتمپ مطرح کرده است. وکلای کاخ سفید ابتدا گمان کرده‌اند می‌توانند مسئله را پنهان کرده و اجازه خروج آن از کاخ سفید را ندهند.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، آدام شیف رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا امروز سه شنبه در سخنانی اعلام کرد: رئیس جمهوری (ترامپ) به جای منافع شخصی به منافع ملی آمریکا اولویت دهد. رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا در این خصوص گفت: جلوگیری دولت ترامپ از حضور سفیر ما در اتحادیه اروپا، در جلسه مجلس نمایندگان به امنیت ملی آمریکا آسیب می‌رساند. از رئیس جمهوری می‌خواهیم که به منافع آمریکا و منافع ملت آمریکا و نه منافع شخصی اش اولویت دهد. گفتنی است، چندی پیش کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان نشست استماعی را در خصوص مکالمه جنجالی ترامپ- زلنسکی به ریاست آدام شیف رئیس این کمیته برگزار کرده بود. احضاریه از سوی ریاست کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا صادر شده حال آنکه کاخ سفید با کم اهمیت جلوه دادن آن مدعی شد که این موضوع چیزی را تغییر نمی‌دهد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
معنای این جملات مشخصا این است که ما کمک کنیم آقای ترامپ از پیچ انتخابات ۲۰۲۰ بگذرد، و در قبال آن از او امتیازی بگیریم! اما تبعات این موضع برای اصلاح‌طلبان فراتر از عضویت در کمپین انتخاباتی فردی همچون آقای ترامپ است! لذا این فشار می‌تواند تا هرحدی که بخواهد تشدید شود و آنجا مشخص نیست آقای حجاریان چه تدبیری خواهد اندیشید! موضع آقای حجاریان نشان می‌دهد که نه تنها ترامپ به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا، بلکه ترامپ به عنوان یک امپریالیست هم چندان غیرقابل همکاری نیست و می‌توان به امپریالیسم هم کمک انتخاباتی کرد و او را نجات داد! با این حال مواضع امروز آقای حجاریان حکایت از آن دارد که ترامپ نه تنها برای اصلاح‌طلبان خط قرمز نیست، بلکه می‌توان به او برای پیروزی در انتخابات کمک هم کرد!
فارسفارس1 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، علی‌رغم دردسرهای جدیدی مانند ماجرای اوکراین‌گیت و روند استیضاح که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا با آن رو به رو است، نظرسنجی‌ها نشان از افزایش آراء وی در میان رای‌دهندگان مستقل در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا دارد. از طرفی ۴۹ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی ترامپ را به سناتور «الیزابت وارن» با ۴۳ درصد آراء ترجیح می‌دهند. محبوبیت ترامپ در جمع رای‌دهندگان مستقل در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در مقایسه با «برنی سندرز» دیگر سناتور دموکرات حاضر در این رقابت نیز بیشتر شده است. ترامپ در این رقابت با ۴۸ درصد آراء، به میزان چهار درصد از سندرز پیش است. از نظر هیل، رای‌دهندگان مستقل در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا نقش تاثیرگذاری را ایفا می‌کنند.
فراروفرارو1 هفته قبل
افشای محتوای گفتگوی ترامپ و رئیس جمهور اوکراین در ۲۵ جولای (سه مرداد) سال جاری به «اوکراین گیت» مشهور شده است. افشای محتوای گفتگوی ترامپ و رئیس جمهور اوکراین در ۲۵ جولای (سه مرداد) سال جاری به «اوکراین گیت» مشهور شده است. واقعیت این است که از نظر کسانی که به ترامپ رای داده‌اند، ترامپ ضعیف عمل نکرده است. چهار سال قبل به ترامپ رای دادیم و دست کم عملکرد او را دیده‌ایم. در ایران هم می‌بینید به محض اینکه رئیس جمهور عوض می‌شود تعداد قابل توجهی از نمایندگان مجلس حود را با رئیس جمهور همراه می‌کنند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
به نوشته وبگاه «آکسیوس» ترامپ تمایل داردکه یکی از نزدیکانش را در رسوایی موسوم به «اوکراین گیت» قربانی کند. حتی ترامپ گفته که انگیزه اصلی از برقراری این تماس صحبت درباره گاز مایع بوده است. گفتنی است ترامپ با هدف اعمال نفوذ بر انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا، متهم به اعمال فشار بر ولادیمیر زلنسکی همتای اوکراینی از راه جمع‌آوری مدرک علیه جو بایدن رقیب دموکرات خود است. این رسوایی به تندتر شدن آتش اشتیاق دموکرات‌های کنگره برای به جریان انداختن روند استیضاح ترامپ منجر شد. همزمان جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ۲۰۲۰ و رقیب اصلی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در یادداشتی که از سوی روزنامه واشنگتن پست منتشر شده، نوشته است: دیگر کافی است!
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا در ادامه تلاش برای تبرئه کردن خود از رسوایی «اوکراین گیت»، در پیامی توئیتری «نانسی پلوسی» رئیس دموکرات مجلس نمایندگان را هدف حملات لفظی قرار داد. وی در این باره مدعی شد: نانسی پلوسی به همه دروغ‌های «آدام شیف» رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان، کلاه برداری‌های کلان او علیه کنگره و مردم آمریکا و همچنین دیدارهای غیرقانونی با این فرد به اصطلاح افشاگر، واقف بود. گفتنی است ترامپ با هدف اعمال نفوذ بر انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا، متهم به اعمال فشار بر ولودیمیر زلنسکی همتای اوکراینی از راه جمع‌آوری مدرک علیه جو بایدن رقیب دموکرات خود است. این رسوایی به تندتر شدن آتش اشتیاق دموکرات‌های کنگره برای به جریان انداختن روند استیضاح ترامپ منجر شد. مجلس نمایندگان آمریکا با صدور احضاریه، تا ۱۸ اکتبر (۲۶ مهر) به کاخ سفید فرصت داده تا اسناد مربوط به اوکراین گیت را ارائه کند.
رکنارکنا1 هفته قبل
پروفسور «پاول پیلار» می‌گوید جنگ تجاری آمریکا با چین تا کنون تاثیرات منفی قابل توجهی بر اقتصاد آمریکا داشته و نتایج آن بر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ تأثیر قابل توجهی خواهد داشت. فارس: جنگ تجاری چین و آمریکا وارد فاز جدی خود شده است. فارس: برخی معتقدند که جنگ تجاری با چین، بر اقتصاد امریکا تاثیر منفی خواهد داشت و اهداف اقتصادی ترامپ را با چالش روبرو خواهد کرد. نظر شما در این ارتباط چیست؟ پیلار: جنگ تجاری تا کنون تاثیرات منفی قابل توجهی بر اقتصاد آمریکا داشته است. اگر اقتصاد آمریکا وارد یک دوره رکود اقتصادی شود و این رکود اتفاق بیافتد، جنگ تجاری احتمالا دلیل اصلی کاهش شانس ترامپ برای انتخاب مجدد خواهد بود.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشاز ابتدای سال ۲۰۱۸ ‌‌‌‌‌‌جنگ تجاری بین چین و آمریکا بالا گرفت و آمریکا با اعمال تعرفه بر واردات فولاد و آلومینیوم مناقشه تجاری با چینی‌ها را آغاز کرد. خبرنگار ما در گفت و گو با پروفسور «پاول پیلار» به تأثیر جنگ تجاری آمریکا و چین بر اقتصاد دو کشور و انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ پرداخته است. جنگ تجاری چین و آمریکا وارد فاز جدی خود شده است. نظر شما در این ارتباط چیست؟ پیلار: جنگ تجاری تا کنون تاثیرات منفی قابل توجهی بر اقتصاد آمریکا داشته است. آیا جنگ تجاری امریکا و چین بر نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ تاثیر خواهد داشت؟ پیلار: خب به احتمال زیادی نتیجه جنگ تجاری هرچه باشد، تاثیر عمده‌ای را بر انتخابات ۲۰۲۰ خواهد داشت، نه این که به عنوان مثال نامزدهای انتخاباتی بخواهند به صورت مستقیم درباره این مسئله بحث و مناظره کنند، اما این تاثیر بیشتر به دلیل تاثیر گسترده اقتصاد آمریکا خواهد بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
پروفسور «پاول پیلار» می‌گوید جنگ تجاری آمریکا با چین تا کنون تاثیرات منفی قابل توجهی بر اقتصاد آمریکا داشته و نتایج آن بر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ تأثیر قابل توجهی خواهد داشت. خبرگزاری فارس در گفت و گو با پروفسور «پاول پیلار» به تأثیر جنگ تجاری آمریکا و چین بر اقتصاد دو کشور و انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ پرداخته است. جنگ تجاری چین و آمریکا وارد فاز جدی خود شده است. نظر شما در این ارتباط چیست؟ پیلار: جنگ تجاری تا کنون تاثیرات منفی قابل توجهی بر اقتصاد آمریکا داشته است. آیا جنگ تجاری امریکا و چین بر نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ تاثیر خواهد داشت؟ پیلار: خب به احتمال زیادی نتیجه جنگ تجاری هرچه باشد، تاثیر عمده‌ای را بر انتخابات ۲۰۲۰ خواهد داشت، نه این که به عنوان مثال نامزدهای انتخاباتی بخواهند به صورت مستقیم درباره این مسئله بحث و مناظره کنند، اما این تاثیر بیشتر به دلیل تاثیر گسترده اقتصاد آمریکا خواهد بود.
فارسفارس1 هفته قبل
«پاول پیلار»، تحلیل‌گر سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا می‌گوید نتیجه جنگ تجاری آمریکا و چین هرچه باشد، تاثیر عمده‌ای را بر انتخابات ۲۰۲۰ خواهد داشت. اخیرا نیز صندوق بین‌المللی پول به دو کشور آمریکا و چین درباره بالا بردن تعرفه‌های واردات هشدار داد. فارس: جنگ تجاری چین و آمریکا وارد فاز جدی خود شده است. نظر شما در این ارتباط چیست؟ پیلار: جنگ تجاری تا کنون تاثیرات منفی قابل توجهی بر اقتصاد آمریکا داشته است. اگر اقتصاد آمریکا وارد یک دوره رکود اقتصادی شود و این رکود اتفاق بیافتد، جنگ تجاری احتمالا دلیل اصلی کاهش شانس ترامپ برای انتخاب مجدد خواهد بود.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، الیوت انگل رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا امروز یکشنبه در مصاحبه با سی‌بی‌اس اعلام کرد: پمپئو (وزیر خارجه آمریکا) تاکنون با تحقیقات مجلس نمایندگان همکاری نکرده است. رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در این باره ادامه داد: آن‌ها مشغول مذاکرات ادامه دار هستند و ما امیدوار هستیم که او با این تحقیقات همراهی کند. گفتنی است، چندی پیش کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان نشست استماعی را در خصوص مکالمه جنجالی ترامپ- زلنسکی به ریاست آدام شیف رئیس این کمیته برگزار کرده بود. از سوی دیگر، دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا در ادامه تلاش برای استیضاح رئیس‌جمهوری این کشور در پرونده موسوم به «اوکراین گیت»، به کاخ سفید احضاریه فرستادند. گفتنی است حتی اگر ترامپ از سوی مجلس نمایندگان متهم شود، حرف آخر را مجلس سنا می‌زند که در آن اکثر کرسی‌ها در اختیار حزب جمهوریخواه است.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، «وال دمینگس» (Val Demings) نماینده دموکرات ایالت فلوریدا و یکی از اعضای کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان این کشور با اشاره به رسوایی اوکراین‌گیت گفت: کاملا مشخص است که ترامپ سعی کرد تا یک کشور خارجی را به اجبار وادار به انجام خواست خود کند. نماینده دموکرات ایالت فلوریدا در این خصوص ادامه داد: به اعتقاد من، رئیس جمهوری به نحو خطرناکی از سوگند و قدرت اجرایی خود سوء استفاده کرده است. وی زلنسکی را تهدید کرده چنانچه با وی همراهی نکند؛ کمک نظامی به اوکراین را منتفی خواهد کرد. این رسوایی به تندتر شدن آتش اشتیاق دموکرات‌های کنگره برای به جریان انداختن روند استیضاح ترامپ منجر شد. مجلس نمایندگان آمریکا با صدور احضاریه، تا ۱۸ اکتبر (۲۶ مهر) به کاخ سفید فرصت داده تا اسناد مربوط به اوکراین گیت را ارائه کند.
ایمناایمنا1 هفته قبل
این تماس تلفنی و محتوای آن هم‌اکنون هدف تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ قرار گرفته است. در حالی که مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا تایید کرده که به تماس تلفنی ترامپ و همتای اوکراینی‌اش گوش داده، هیچ مقامی از وزارت دفاع آمریکا این گفتگو را نشنیده است. اسپر نیز پیشتر اعلام کرده بود، در خصوص این مساله و هر مساله دیگر، هر اطلاعاتی را که بتواند، در اختیار قانونگذاران خواهد گذاشت. رئیس‌جمهوری آمریکا روز شنبه همچنین از افشاگر مذکور، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و آدام شف، رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا انتقاد کرد. پنتاگون: از زمان لغو مذاکرات، حملات به طالبان سنگین‌تر شده استمارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا به خبرنگاران گفت: «از زمان لغو مذاکرات صلح، حملاتمان را علیه طالبان افزایش داده‌ایم.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پلیتیکو، یک قاضی فدرال به کاخ سفید دستور داده است تا سوابق مربوط به تعاملات، تماس‌های تلفنی و سایر ارتباطات دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با سران دیگر کشورها را به همان شکل اولیه نگهداری کند. «امی برمن جکسون» (Amy Berman Jackson) قاضی منطقه‌ای آمریکا این دستور را به کاخ سفید اعلام کرده است. وی زلنسکی را تهدید کرده چنانچه با وی همراهی نکند؛ کمک نظامی به اوکراین را منتفی خواهد کرد. این رسوایی به تندتر شدن آتش اشتیاق دموکرات‌های کنگره برای به جریان انداختن روند استیضاح ترامپ منجر شد. مجلس نمایندگان آمریکا با صدور احضاریه، تا ۱۸ اکتبر (۲۶ مهر) به کاخ سفید فرصت داده تا اسناد مربوط به اوکراین گیت را ارائه کند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
وبگاه «آکسیوس» به نقل از منابع آگاه از تمایل دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا برای قربانی کردن یکی از نزدیکانش در رسوایی موسوم به «اوکراین گیت» خبر داد. این در حالی است که چندی پیش رسانه‌ها در خبری غافلگیرکننده از احتمال استعفای ریک پری خبر داده بودند. گفتنی است ترامپ با هدف اعمال نفوذ بر انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا، متهم به اعمال فشار بر ولودیمیر زلنسکی همتای اوکراینی از راه جمع‌آوری مدرک علیه جو بایدن رقیب دموکرات خود است. این رسوایی به تندتر شدن آتش اشتیاق دموکرات‌های کنگره برای به جریان انداختن روند استیضاح ترامپ منجر شد. مجلس نمایندگان آمریکا با صدور احضاریه، تا ۱۸ اکتبر (۲۶ مهر) به کاخ سفید فرصت داده تا اسناد مربوط به اوکراین گیت را ارائه کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
ترامپ ارتکاب هرگونه خطا را رد می‌کند و تحقیقات مذکور را تلاشی برای «کودتا» و «شکار موهومات» توصیف کرده است. این تحقیقات و شکایت افشاگر، روی تماس تلفنی ماه ژوئیه دونالد ترامپ و ولودیمیر زلنسکی متمرکز است. رئیس‌جمهوری آمریکا روز شنبه همچنین از افشاگر مذکور، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و آدام شف، رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا انتقاد کرد. شف و پلوسی هرگز فکرش را هم نمی‌کردند که من متن تماس تلفنی آن روز را منتشر کنم. در همین حال پایگاه آکسیوس گزارش داد، دونالد ترامپ به جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا گفته است که ریک پری، ‌ وزیر انرژی آمریکا او را متقاعد کرد تا تماس تلفنی جنجالی با زلنسکی را انجام دهد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 هفته قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا نشریه بلومبرگ، دستور کاهش تعدادی از کارکنان شورای امنیت ملی آمریکا درحقیقت تلاش ترامپ برای افزایش کارآیی این نهاد امنیتی پس از برکناری جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی است. طرح کاهش کارکنان شورای امنیت ملی برای اولین بار بعد از ورود «رابرت اوبرایان» به جای بولتون مطرح شد اما فشار بسیار زیاد دموکرات‌ها برای پیگیری تحقیقات استیضاح ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را برای صدور نهایی این دستور متقاعد کرد. شورای امنیت ملی آمریکا عمدتا از کارمندان دولت در سایر ادارات و آژانس‌ها مانند پنتاگون و آژانس اطلاعات خارجی تشکیل می‌شود. این تغییر و تحولات همزمان با تلاش دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا برای استیضاح ترامپ به علت افشای تماس تلفنی ترامپ با رئیس جمهوری اوکراین انجام می‌شود. گفته می‌شود؛ فردی که محتوای مکالمه ترامپ و زلنسکی را لو داده از مقامات سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) است.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا امروز در یونان در سخنانی اعلام کرد: وزارت خارجه پاسخ اولیه‌ای را به درخواست کنگره در ارتباط با مکالمه تلفنی رؤسای جمهوری آمریکا و اوکراین داده است. وزیر خارجه آمریکا در این خصوص گفت: وزارت خارجه شب گذشته نامه‌ ای را به کنگره ارسال کرد که پاسخ اولیه این وزارتخانه به درخواست ارائه اسناد از سوی کنگره بوده است. این درحالیست که انتشار این مکالمه از سوی کنگره آمریکا باعث جنجال زیادی شده و قرار است ترامپ به خاطر آن استیضاح شود. از سوی دیگر، دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا در ادامه تلاش برای استیضاح رئیس‌جمهوری این کشور در پرونده موسوم به «اوکراین گیت»، به کاخ سفید احضاریه فرستادند. احضاریه از سوی ریاست کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا صادر شده حال آنکه کاخ سفید با کم اهمیت جلوه دادن آن مدعی شد که این موضوع چیزی را تغییر نمی‌دهد.
ایلناایلنا1 هفته قبل
مساله دیگر بحث سکته قلبی «برنی سندرز» است که تا حد زیادی می‌تواند جناح محافظه‌کار آمریکا را خوشحال کند. این استاد دانشگاه با بیان اینکه اردوگاه دموکرات‌ها دچار سردرگمی شده است، گفت: با نگاهی گذرا به اردوگاه دموکرات‌ها به خوبی می‌توان به این مفهوم دست یافت که هیچ مهره قابل توجهی که بتواند مقابل ترامپ بایستد، وجود خارجی ندارد. این احتمال وجود دارد که برخی از چهره‌هایی که می‌توانند با ترامپ وارد رقابت شوند، وارد اردوگاه لییبرال‌ها شوند اما متاسفانه تاکنون چنین اتفاقی رخ نداده است. از این منظر تا به اینجای کار، ضعف اردوگاه دموکرات‌ها را شاهد هستیم. وی در پایان تصریح کرد: فرآیند استیضاح ترامپ یا هر رئیس جمهور دیگر، به آسانی طی نخواهد شد.

به انتهای لیست رسیدید