انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا

انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا

ایرناایرنا6 روز قبل
به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، گرنل بلافاصله بعد از ورود به دفتر خود در ساختمان اطلاعات ملی آمریکا دو تن از مشاوران ارشد اطلاعاتی را اخراج و نیروهای جدید جایگزین آن‌ها کرد. به دنبال تلاش گرنل برای تشکیل تیم جدید، «جوزف مگوایر» مدیر سابق اطلاعات ملی آمریکا و «اندور هالمن» معاون وی از سمت‌های خود برکنار شدند. گرنل به هالمن که یکی از مقام‌های ارشد اطلاعاتی آمریکا به حساب می‌آید و سابقه حضور سه دهه در سازمان سیا دارد گفت که خدمات وی دیگر مورد نیاز نیست. تغییر و تحول در سازمان اطلاعات ملی آمریکا در حالی آغاز شده است که به تازگی روزنامه نیویورک تایمز گزارشی محرمانه از تایید دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا و حمایت از ترامپ و برنی سندرز منتشر می‌کند. نیویورک تایمز به نقل از «شلبی پیرسون» مقام عالی امنیت انتخابات آمریکا افشا کرد که روسیه برنامه حمایت از دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ را دارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 روز قبل
به دنبال مطرح شدن این ادعا، دموکرات‌های ارشد آمریکا ترامپ را دست نشانده روسیه دانسته و گفتند وی بدون کمک پوتین نمی‌تواند در انتخابات پیروز شود. هیلاری کلینتون، منتقد سرسخت و رقیب ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶، در ادعایی ترامپ را «عروسک خیمه شب بازی» دانست که بدون کمک پوتین نمی‌تواند در انتخابات پیروز شود. کلینتون در حالی این ادعا را مطرح کرد که رئیس جمهور آمریکا می‌گوید ممکن است دموکرات‌ها اخبار را به سلاحی علیه وی تبدیل کنند. نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و یکی از موافقان اصلی استیضاح ترامپ در پیام توییتری نوشت: «رأی دهندگان آمریکایی باید برای انتخابات تصمیم بگیرند، نه ولادیمیر پوتین. بعد از آن ترامپ ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در آلمان را به این سمت و در جای مگوایر نشاند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
بررسی چند نظرسنجی جدید در روز ۱۱ فوریه (۲۲ بهمن) نشان می‌دهد که میزان محبوبیت ترامپ ۴۳٫۶ درصد و میزان عدم محبوبیت وی ۵۲ درصد است. در همین حال نظرسنجی دیگری از سوی «مورنینگ کانسولت» انجام شده که نشان می‌دهد «برنی سندرز» در میان نامزد‌های انتخاباتی حزب دموکرات بالاترین جایگاه را به خود اختصاص داده است. در این نظرسنجی برنی سندرز ۲۵ درصد، «جو بایدن» ۲۲ درصد، «مایکل بلومبرگ» ۱۷ درصد و «الیزابت وارن» و «پیت بوتجیج» نیز ۱۱ درصد از آراء را از آن خود کرده‌اند. بیشتر بخوانید: این نظرسنجی در حالی انجام شده که روز سه شنبه انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها در ایالت «نیوهمپشایر» برگزار شد و «برنی سندرز» پیروز این انتخابات شد. با این وجود شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفته‌اند که ترامپ شایستگی یک دور دیگر از ریاست جمهوری آمریکا را ندارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
کتاب «آتش و خشم، ترامپ درون کاخ سفید» اولین کتابی است که در سال اول حضور ترامپ در کاخ سفید منتشر شده و هم به شخصیت او و هم به اتفاقات کاخ سفید در دوران ریاست جمهوری او پرداخته است. اما کتاب‌هایی که درباره ترامپ منتشر شده اکثرا برای مخاطب عام است؛ بنابراین نمی‌توان انتظار داشت که لزوما بر افکار عمومی و انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا تاثیر زیادی داشته باشد. اما هر دو کتاب معطوف به اتفاقات کاخ سفید آقای ترامپ نوشته شده و چه برای شناخت شخصیت ترامپ و چه برای آگاهی از تحولات کاخ سفید، بسیار مفید هستند. وی در ادامه سخنان خود به استقبال جامعه آمریکا از عملکرد و سیاست‌های دونالد ترامپ اشاره کرد و گفت: جامعه ایالات متحده کسی مانند آقای ترامپ را می‌پسندد. به عبارت دیگر اتفاقی که در جامعه داخلی ایالات متحده آمریکا رخ می‌دهد، هم‌راستا با رویکرد رئیس جمهور آن‌هاست.
ایران‌جیبایران‌جیب2 هفته قبل
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری فعلی آمریکا به ثروتمند بودن شهرت دارد ولی در میان رقبای دموکرات دونالد ترامپ که قصد دارند او را در انتخابات …دونالد ترامپ، رئیس جمهوری فعلی آمریکا به ثروتمند بودن شهرت دارد ولی در میان رقبای دموکرات دونالد ترامپ که قصد دارند او را در انتخابات نوامبر ۲۰۲۰ شکست دهند، رقابت میان برنی سندرز میلیونر و پیپ بودجج بالا گرفته است. بررسی نشریه فوربس بر پایه فهرست املاک و مستغلات، اطلاعات دارایی‌های مالی و نیز حقوق بازنشستگی نشان می‌دهد، مایکل بلومبرگ، شهردار سابق نیویورک با ثروت خالص ۵۶٫۱ میلیارد دلاری در صدر رتبه‌بندی ۸ نامزد مطرح انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بر اساس ثروت قرار دارد. او در فاصله سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۳ شهردار نیویورک بود و اخیرا خود را به عنوان نامزد دارای گرایش سیاسی دموکرات مطرح کرده است. دونالد ترامپ که از نظر ثروت دومین نامزد ثروتمند انتخابات ۲۰۲۰ آمریکاست، تنها معادل ۵٫۵ درصد مایکل بلومبرگ ثروت دارد. سومین نامزد میلیاردر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیز تام استایر از حزب دموکرات است که ثروت خالص شخصی او ۱٫۶ میلیارد دلار محاسبه شده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
خبرگزاری میزان- کارشناسان در آمریکابر این باور هستند که دونالد ترامپ از اقتصاد این کشور به عنوان یک برگ برنده برای استفاده در رقابت انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا هدف گذاری کرده است، اما سرایت ویروس کرونا می‌تواند به پنج بخش در اقتصاد آسیب بزند. این رسانه، تحلیل کرده که با توجه به شیوع بیماری کرونا، اقتصاد آمریکا در پنج حوزه اقتصادی شامل نفت، کشاورزی، وابستگی شرکت‌های بزرگ آمریکایی به کالا، کارخانه و نیروی کار انسانی در چین، صنعت توریسم و بازار مصرف چین، آسیب‌پذیر است. شرکت جنرال موتورز آمریکا برای قطعات مورد نیاز خود وابسته به کارخانه‌ها در «وهان» چین، مبدا شیوع بیماری کروناست. این موضوع سبب لطمه‌زدن به صنعت توریسم آمریکا می‌شود، زیرا در سال ۲۰۱۹ میلادی ۲ میلیون ۵۰۰ هزار گردشگر چینی از آمریکا دیدن کردند. آمریکا، چین، سوئد، فرانسه، مالزی و فیلیپین از جمله کشور‌هایی هستند که مواردی از ابتلا به کرونا در آن‌ها شناسایی شده است.
تابناکتابناک2 هفته قبل
این رسانه، تحلیل کرده که با توجه به شیوع بیماری کرونا، اقتصاد آمریکا در پنج حوزه اقتصادی شامل نفت، کشاورزی، وابستگی شرکت‌های بزرگ آمریکایی به کالا، کارخانه و نیروی کار انسانی در چین، صنعت توریسم و بازار مصرف چین، آسیب‌پذیر است. بنابراین گزارش، «لری کودلا - Larry Kudlow» مشاور اقتصادی ترامپ دراین باره به شبکه فاکس نیوز گفت، شیوع بیماری کرونا، صادرات محصولات کشاورزی آمریکا به چین را به تاخیر انداخته است. شرکت جنرال موتورز آمریکا برای قطعات مورد نیاز خود وابسته به کارخانه‌ها در «وهان» چین، مبدا شیوع بیماری کروناست. این موضوع سبب لطمه‌زدن به صنعت توریسم آمریکا می‌شود زیرا در سال ۲۰۱۹ میلادی ۲ میلیون ۵۰۰ هزار گردشگر چینی از آمریکا دیدن کردند. آمریکا، چین، سوئد، فرانسه، مالزی و فیلیپین از جمله کشورهایی هستند که مواردی از ابتلا به کرونا در آنها شناسایی شده‌ است.
ایرناایرنا2 هفته قبل
این رسانه، تحلیل کرده که با توجه به شیوع بیماری کرونا، اقتصاد آمریکا در پنج حوزه اقتصادی شامل نفت، کشاورزی، وابستگی شرکت‌های بزرگ آمریکایی به کالا، کارخانه و نیروی کار انسانی در چین، صنعت توریسم و بازار مصرف چین، آسیب‌پذیر است. بنابراین گزارش، «لری کودلا - Larry Kudlow» مشاور اقتصادی ترامپ دراین باره به شبکه فاکس نیوز گفت، شیوع بیماری کرونا، صادرات محصولات کشاورزی آمریکا به چین را به تاخیر انداخته است. شرکت جنرال موتورز آمریکا برای قطعات مورد نیاز خود وابسته به کارخانه‌ها در «وهان» چین، مبدا شیوع بیماری کروناست. این موضوع سبب لطمه‌زدن به صنعت توریسم آمریکا می‌شود زیرا در سال ۲۰۱۹ میلادی ۲ میلیون ۵۰۰ هزار گردشگر چینی از آمریکا دیدن کردند. آمریکا، چین، سوئد، فرانسه، مالزی و فیلیپین از جمله کشورهایی هستند که مواردی از ابتلا به کرونا در آنها شناسایی شده‌ است.
ایرناایرنا2 هفته قبل
در همین رابطه جو بایدن معاون پیشین ریاست جمهوری ایالات متحده در سخنانی خواستار تداوم ماموریت نیروهای این کشور در افغانستان شد. نامزد انتخابات ۲۰۲۰ از حزب دموکرات هشدار داد که خروج کامل سربازان امریکایی از افغانستان سبب می‌شود که در منطقه بی‌ثباتی حکمفرما شود. سخنان بایدن در مخالفت از خروج نیروهای نظامی آمریکا در افغانستان در حالی گفته می‌شود که الیزابت وارن دیگر نامزد انتخاباتی به شدت از حضور نیروهای آمریکایی در افغانستان انتقاد کرده است. دونالد ترامپ، رییس جمهور ایالات متحده امریکا در سخنرانی سالانه به قصد خروج سربازان از افغانستان تاکید کرد. ترامپ افزود: می‌خواهیم به طولانی مدت‌ترین جنگ آمریکا پایان دهیم وسربازان خود را به کشور بازگردانیم.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
اسپنسر» وزیر پیشین نیروی دریایی ایالات متحده روز جمعه از نامزدی «مایکل بلومبرگ» دموکرات حمایت کرد. بدین ترتیب، وی نخستین مقام بلندپایه در دولت ترامپ است که از یک نامزد خوش آتیه در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا حمایت می‌کند. اخبار بین الملل- بلومبرگ، نامزد میلیاردر حزب دموکرات‎ و شهردار سابق شهر نیویورک که با تأخیری قابل توجه وارد عرصه رقابتها شد، تاکنون صدها میلیون دلار صرف تبلیغات انتخاباتی کرده است. اسپنسر ضمن اعلام حمایت از بلومبرگ، بدون انتقاد از دونالد ترامپ گفت که آمریکا به «دستی باثبات بر رل فرمان کشور» نیاز دارد که قدردان قدرت و توان متحدان آمریکا بوده و به عقاید مختلف احترام بگذارد. اسپنسر همچنین بلومبرگ را «بهترین رهبر حال حاضر» خواند و گفت «او نامزدی است که آمریکا به آن نیاز دارد».
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پس از آن از دو اتهام اصلی مطرح شده در استیضاح تبرئه شد که دموکرات‌های سنا نتوانستند آرا کافی برای محاکمه ترامپ را کسب کنند. بر اساس این گزارش، برخی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا با انتشار پیام‌هایی در توئیتر به شدت نارضایتی خود را از این تصمیم سنا اعلام کردند. تاریخ به یاد خواهد آورد که اکثریت اعضای این نهاد به دنبال شواهد و اسناد نبودند و به جای آن تصمیم گرفتند اقدامات رئیس جمهور حتی نیاز به بازنگری مجدد ندارد. رئیس جمهور از قدرت خود برای به دست آوردن منافع شخصی استفاده کرده است. مایکل بلومبرگ شهردار سابق نیویورک نیز نوشت: روند برگزاری محاکمه ترامپ در سنا یک بازی و معما بود و این رای سنا مایه ننگ آمریکا خواهد بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ با شمرده شدن حدود ۷۱ درصد آرای رقابت‌های درون حزبی دموکرات‌ها در چارچوب انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ با شمرده شدن حدود ۷۱ درصد آرای رقابت‌های درون حزبی دموکرات‌ها در چارچوب انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، مشخص شد «پیت بوتجیج» و «برنی سندرز» در صدر قرار دارند. به گزارش نیویورک تایمز، با شمرده شدن حدود ۷۱ درصد آرا رقابت‌های درون حزبی دموکرات‌ها در چارچوب انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، نتایج زیر به دست آمد:۱. پیت بوتجیج، شهردار شهر «ساوث بند»، ایالت «ایندیانا» /۴۱۹ رای/ ۲۶٫۸ درصد آرا/ حمایت ۱۰ نماینده۲. برنی سندرز، سناتور «ورمونت» / ۳۹۴ رای/ ۲۵٫۲ درصد آرا/ حمایت ۱۰ نماینده۳. انتخابات ریاست‌ جمهوری آمریکا نوامبر ۲۰۲۰ برگزار می‌شود.

عکس|حواشی رقابت‎های درون حزبی انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا

6+
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
افکارنیوزافکارنیوز3 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشدونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا امروز سه‌شنبه آخرین سخنرانی سالانه دوره نخست زمامداری خود را انجام خواهد داد. اخبار بین الملل- انتظار می‌رود تمرکز ترامپ در این سخنرانی که در ساعت ۹ شب به وقت واشنگتن-دی سی و حین برگزاری نشست مشترک کنگره آمریکا برگزار می‌شود، بر بزرگنمایی دستاوردهایی باشد که در ۴ سال گذشته به دست آورده تا به این ترتیب در جریان رقابت انتخاباتی ۲۰۲۰، افکار عمومی آمریکا را با خود همراه کند. گفتنی است این سخنرانی به طور سنتی در بخشی از کنگره که به مجلس نمایندگان آمریکا تعلق دارد، برگزار می‌شود. در فوریه سال ۲۰۱۹، سخنرانی سالانه ترامپ یک ساعت و ۲۲ دقیقه طول کشید و ۴۷ میلیون نفر شاهد پخش زنده آن از رسانه‌ها بودند. این سخنرانی در روز آغاز رقابت درون‌حزبی دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا و یک روز قبل از اعلان رسمی سنا مبنی بر پایان جلسه استیضاح ترامپ که متهم به تخلف در پرونده موسوم به اوکراین‌گیت است، انجام می‌شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
به گزارش به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ انتخابات کاکس ۲۰۲۰ ایالت «آیوا» از دوشنبه شب در چارچوب دور مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ انتخابات کاکس ۲۰۲۰ ایالت «آیوا» از دوشنبه شب در چارچوب دور مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا با هدف انتخاب برترین نامزد دموکرات از میان ۱۱ گزینه معرفی شده به منظور رقابت با «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور فعلی این کشور آغاز شد. البته بخش دیگری از نظرسنجی‌ها نشان می‌داد که ترامپ از تمامی رقبای دموکرات خود در ایالت آیوا پیشی گرفته است؛ وی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ در این ایالت برنده بود. جمهوریخواهان در انتخابات درون حزبی آیوا فقط ۲ داوطلب داشتند که در نهایت دونالد ترامپ با اکثریت قطعی «بیل ولد»، فرماندار سابق ماساچوست را شکست داد. انتخابات درون حزبی در تمامی ۵۰ ایالت آمریکا برگزار می‌شود. ایالت «نیو همپشایر»، ایالت بعدی است که انتخابات درون حزبی در آن برگزار می‌شود.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا امروز سه‌شنبه آخرین سخنرانی سالانه دوره نخست زمامداری خود را انجام خواهد داد. انتظار می‌رود تمرکز ترامپ در این سخنرانی که در ساعت ۹ شب به وقت واشنگتن-دی سی و حین برگزاری نشست مشترک کنگره آمریکا برگزار می‌شود، بر بزرگنمایی دستاوردهایی باشد که در ۴ سال گذشته به دست آورده تا به این ترتیب در جریان رقابت انتخاباتی ۲۰۲۰، افکار عمومی آمریکا را با خود همراه کند. گفتنی است این سخنرانی به طور سنتی در بخشی از کنگره که به مجلس نمایندگان آمریکا تعلق دارد، برگزار می‌شود. در فوریه سال ۲۰۱۹، سخنرانی سالانه ترامپ یک ساعت و ۲۲ دقیقه طول کشید و ۴۷ میلیون نفر شاهد پخش زنده آن از رسانه‌ها بودند. این سخنرانی در روز آغاز رقابت درون‌حزبی دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا و یک روز قبل از اعلان رسمی سنا مبنی بر پایان جلسه استیضاح ترامپ که متهم به تخلف در پرونده موسوم به اوکراین‌گیت است، انجام می‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا امروز سه‌شنبه آخرین سخنرانی سالانه دوره نخست زمامداری خود را انجام خواهد داد. انتظار می‌رود تمرکز ترامپ در این سخنرانی که در ساعت ۹ شب به وقت واشنگتن-دی سی و حین برگزاری نشست مشترک کنگره آمریکا برگزار می‌شود، بر بزرگنمایی دستاوردهایی باشد که در ۴ سال گذشته به دست آورده تا به این ترتیب در جریان رقابت انتخاباتی ۲۰۲۰، افکار عمومی آمریکا را با خود همراه کند. گفتنی است این سخنرانی به طور سنتی در بخشی از کنگره که به مجلس نمایندگان آمریکا تعلق دارد، برگزار می‌شود. در فوریه سال ۲۰۱۹، سخنرانی سالانه ترامپ یک ساعت و ۲۲ دقیقه طول کشید و ۴۷ میلیون نفر شاهد پخش زنده آن از رسانه‌ها بودند. این سخنرانی در روز آغاز رقابت درون‌حزبی دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا و یک روز قبل از اعلان رسمی سنا مبنی بر پایان جلسه استیضاح ترامپ که متهم به تخلف در پرونده موسوم به اوکراین‌گیت است، انجام می‌شود.
همشهریهمشهری3 هفته قبل
فعالیت‌های سیاسی جوزپ بورلشروع فعالیت سیاسی بورل از ۱۹۷۹میلادی به عنوان یک عضو شورای شهر در حومه مادرید کلید خورد. وی پس از رونمایی طرح صلح ادعایی «دونالد ترامپ» موسوم به معامله قرن با صدور یک بیانیه که نسخه‌ای از آن در تارنمای اتحادیه اروپا منتشر شد، اعلام کرد: «اتحادیه اروپا طرح پیشنهادی (معامله قرن) را بررسی و ارزیابی خواهد کرد. ایران برجام را نقض نکرده… بالاتر رفتن میزان اورانیوم غنی‌سازی شده فقط در راستای مسائل فنی بوده و فکر نمی‌کنم اراده دیگری پشت این تصمیم ایران بوده باشد. بورل و سفر به ایران برای زنده نگهداشتن برجام «جوزف بورل» هماهنگ کننده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا ۱۴بهمن ۱۳۹۸خورشیدی برای نخستین بار پس از تصدی این سمت به ایران آمد. طرفین در این دیدار درخصوص موضوعات مختلف دوجانبه با اتحادیه اروپا، برجام و نیز مهمترین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی تبادل نظر کردند.
ایرناایرنا3 هفته قبل
جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ۲۴آوریل ۱۹۴۷میلادی در منطقه کاتالونیا اسپانیا متولد شد او در دانشگاه پلی‌تکنیک مادرید، دانشگاه کمپلوتنسه مادرید، دانشگاه استنفورد و موسسه نفت فرانسه تحصیل کرد. فعالیت‌های سیاسی جوسپ بورلشروع فعالیت سیاسی بورل از ۱۹۷۹میلادی به عنوان یک عضو شورای شهر در حومه مادرید کلید خورد. وی پس از رونمایی طرح صلح ادعایی «دونالد ترامپ» موسوم به معامله قرن با صدور یک بیانیه که نسخه‌ای از آن در تارنمای اتحادیه اروپا منتشر شد، اعلام کرد: «اتحادیه اروپا طرح پیشنهادی (معامله قرن) را بررسی و ارزیابی خواهد کرد. نگرانی حامیان اسراییل از انتخاب بورل به عنوان رییس سیاست خارجی اروپاهمچنین بعد از انتخاب بورل به رییس سیاست خارجی اروپا حامیان اسرائیل او را به خاطر حمایت هایش از برجام، هوادار ایران نامیده‌اند. بورل با اشاره به همکاری گسترده‌تر اتحادیه اروپا و چین در آینده نزدیک، علاقه مندی خود را به طرح پیشنهادی پکن موسوم به «یک کمربند یک جاده» نیز اعلام کرده است.
همشهریهمشهری3 هفته قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اسلیت، هر چند جان کری هر گونه حضور و دخالت خود را در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا از اساس رد کرده اما به نظر می‌رسد بزرگان حزب دموکرات آمریکا در تلاش برای یافتن رقیبی جدی برای دانلد ترامپ نیم‌نگاهی به گزینه‌هایی جز سندرز و بایدن دارند. یکی از این گزینه‌ها وزیر خارجه آمریکا در دولت باراک اوباماست که به نظر می‌رسد اگر وارد گود شود، آسان‌تر از همه می‌تواند از گلدان دموکرات‌ها بیرون می‌آید. خبرنگار ان‌بی‌سی نیوز روز یکشنبه بخشی از گفتگوی تلفنی جان کری را در سرسرای هتل دی‌موین در آیووا شنیده است که این چهره موثر حزب دموکرات در آن از احتمال انتخاب سندرز در انتخابات درون‌حزبی و تاثیر ویرانگر آن بر اردوگاه دموکرات‌ها ابراز نگرانی می‌کند. وزیر خارجه پیشین در این گفتگو مدعی شده شاید خودش ناچار شود وارد میدان شود و با کناره‌گیری از هیات مدیره بانک آمریکا، بخت خود را برای رقابت با ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ بیازماید. کری که از حامیان جدی بایدن (معاون اوباما) برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ است، در صفحه شخصی خود در توییتر هر گونه گمانه‌زنی را درباره خودش نادرست دانست و نوشت: «من پیش‌تر هم گفته‌ام برای ریاست جمهوری دورخیز نکرده‌ام و هر چه جز این اشتباه است.
ایرناایرنا3 هفته قبل
بازه زمانی راه‌اندازی سازوکار حل اختلاف هم به ابتکار او تمدید شده است. بورل می‌تواند نقش سازنده‌ای در بهبود روابط ایران و اروپا ایفا کندوی افزود: توجیه اروپا هرچه باشد، شواهد حاکی از این است که رابطه ایران و اروپا در یک سراشیبی افتاده است و لازم است طرفین از فرصت حضور بورل برای بهبود روابط استفاده کنند. دولت ترامپ خواستار اعمال فشار لندن به تهران استنصری با اشاره به خروج لندن از اتحادیه اروپا ابراز داشت: با توجه به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، ممکن است قدرت رایزنی، «هماهنگ‌سازی» و نفوذ او بر لندن مثل سابق نباشد. به همین خاطر، لازم است در شرایط کنونی ایران تلاش کند رابطه بهتری با اتحادیه اروپا برقرار کند و وزن اتحادیه اروپا را در حد ممکن در این سوی کفه ترازو نگه دارد. اگر ترامپ پیروز شود، احتمالا اروپا به خواسته‌های واشنگتن در رابطه با ایران تن خواهد داد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «جان دلانی» یکی دیگر از نامزدهای دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از کناره‌گیری خود از این رقابت‌ها خبر داد. دلانی که با سی‌ان‌ان مصاحبه می‌کرد از حامیان خود خواست تا با یکدیگر چالشی که باعث تفرقه میان آمریکایی‌ها شده را برطرف کنند. دلانی نخستین نامزد از حزب دموکرات بود که نامزدی خود برای انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا را اعلام کرد. کارزار انتخاباتی وی بیش از یک سال در حال فعالیت انتخاباتی بوده است. انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار است ۳ نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان ۱۳۹۹) برگزار شود و ۲۸ نامزد دموکرات‌ها در حال رقابت درون حزبی هستند و هنوز نامزد نهایی دموکرات‌ها مشخص نشده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 هفته قبل
البته دروغ گویی ترامپ در مورد تلفات آمریکایی‌ها در عین‌الاسد، در نشست داووس سوییس (۲ بهمن) هم تکرار شد. روز ۱۸ دی، ترامپ در نشست خبری‌اش در مورد وضعیت نظامیان آمریکایی در عین‌الاسد گفت: «همه چیز خوب است»! فردای آن روز یعنی ۱۹ دی ترامپ در کاخ سفید به خبرنگاران گفت: «حتی زخمی هم درعین‌الاسد نداده‌ایم»! چهارم بهمن، پنتاگون که ابتدا آمار مجروحان آمریکایی عین‌الاسد را ۱۱ نفر اعلام کرده بود، این بار از تعداد ۳۴ مجروح ضربه مغزی رونمایی کرد! اول بهمن یعنی ۱۲ روز پس از حمله به عین‌الاسد، روزنامه نیویورک‌تایمز از کشته شدن ده‌ها نظامی آمریکایی در پناهگاه‌های عین‌الاسد در شب حمله ایران خبر داد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 هفته قبل
خبرگزاری میزان- کارشناس مسائل آمریکا گفت: وقتی ایران پایگاه آمریکایی عین‌الاسد را موشک باران کرد، ترامپ برای اینکه ژست تهدیدآمیزش مخدوش نشود، مجبور شد، در ابتدا، هدف قرار گرفته شدن عین الاسد توسط ایران را کوچک و بی‌اهمیت و بدون تلفات جلوه دهد. این تهدیدهای ترامپ صرفا تهدیدهایی توخالی بود و وقتی ایران پایگاه آمریکایی عین‌الاسد را موشک‌باران کرد، ترامپ برای اینکه ژست تهدیدآمیزش مخدوش نشود، مجبور شد، در ابتدا، هدف قرار گرفته شدن عین‌الاسد توسط ایران را کوچک و بی‌اهمیت و بدون تلفات جلوه دهد. جلسه شورای امنیت ملی آمریکا پایان یافت، اما خبری از نشست خبری مهم! سرانجام چهارشنبه شب (به وقت تهران) ۱۸ دی، حدود ۱۸ ساعت پس از ویران شدن یکی از مجهزترین و بزرگترین پایگاه‌های خارجی آمریکا یعنی عین‌الاسد توسط موشک‌های سپاه پاسداران، نشست خبری ترامپ برگزار شد. ترامپ البته در همین نشست خبری (چهارشنبه ۱۸ دی) خود به دروغی آشکار نیز متوسل شد و مدعی شد: حمله ایران به عین‌الاسد، خسارات مختصری داشته است!
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
برنی سندرز متعهد شد که سیاست‌های مهاجرتی «نژادپرستانه» دونالد ترامپ از جمله ممنوعیت مسافرتی علیه مسلمانان را پایان دهد. به گزارش ایسنا، برنی سندرز، نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا در توییتر متعهد شد که در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، صدور دستورهای اجرایی برای تغییر سیاست‌های دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا را در میان نخستین اقدامات خود قرار دهد. سندرز تاکید کرد که در صورت رییس جمهور شدنش، «هر اقدامی» را که ترامپ علیه مهاجران انجام داده، لغو خواهد شد. او همچنین متعهد شده است که برنامه دوران باراک اوباما، رییس جمهور پیشین آمریکا در حمایت از کودکان مهاجر را که توسط ترامپ لغو شد، از سر بگیرد و آن را گسترش دهد. سندرز هم‌اکنون در نظرسنجی‌های آمریکا در حال کم کردن فاصله خود با جو بایدن، نامزد صدرنشین دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، گروه حامی کنترل اسلحه موسوم به Everytown for Gun Safety روز دوشنبه اعلام کرد که قصد دارد حداقل ۶۰ میلیون دلار برای انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا هزینه کند. این رقم دو برابر بیشتر از هزینه‌ای است که انجمن ملی اسلحه آمریکا در انتخابات ۲۰۱۶ هزینه کرده است. مایکل بلومبرگ شهردار سابق نیویورک که برای نامزدی حزب دموکرات رقابت می‌کند، از پایه گذاران و تامین کنندگان بزرگ مالی این گروه حامی کنترل اسلحه به شمار می‌رود. در انتخابات ۲۰۱۶ میلادی انجمن ملی اسلحه آمریکا حدود ۳۶ میلیون دلار برای حمایت از ترامپ هزینه کرد. این گروه حامی کنترل سلاح در آمریکا تمرکز اصلی خود را برای شکست دادن ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ قرار داده است.
جام نیوزجام نیوز1 ماه قبل
وی همچنین قول داد که هرگز شرطی برای کمک‌های نظامی آمریکا به اسرائیل وضع نکند و گفت: اگر رئیس جمهور شوم همیشه هوای اسرائیل را خواهم داشت. حرف‌های تازه بلومبرگ در حمایت از رژیم اسرائیل، همزمان با سفر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به واشنگتن برای رونمایی از طرح آمریکایی «معامله قرن» مطرح شده است. سندرز در دهه ۶۰ قرن بیستم چندین ماه در مزارع اشتراکی اسرائیل داوطلبانه کار می‌کرد و اکنون خود را یک سوسیال دموکرات می‌خواند. بلومبرگ مواضعی میانه روانه‌تر داشته و تا حد زیادی از حمله شخصی به دیگر رقبای دموکرات خود پرهیز کرده است. شهردار پیشین نیویورک و مالک شبکه تلویزیونی بلومبرگ ثروتی بالغ بر ۶۰ میلیارد دلار داشته و وعده داده که از این اندوخته برای حمایت از نامزد نهایی حزب استفاده کند.
الفالف1 ماه قبل
گروه جهان الف، ۶ بهمن ۱۳۹۸، ۱۴:۰۰ ۳۹۸۱۱۰۵۱۰۴هیل در تحلیلی به قلم خانم «لارا براون» از دانشگاه جورج واشنگتن، نوشت ترامپ رئیس جمهور اکثریت نیست و بعید است نامزد اکثریت درانتخابات ۲۰۲۰ آمریکا باشد. گرچه بسیاری ازتحلیلگران مالی و پیش گویان سیاسی معتقدند که دونالد ترامپ برای بار دیگر به عنوان رئیس جمهور آمریکا برگزیده خواهد شد، به این دلیل که روسای جمهور در قدرت عموما هنگامی که اقتصاد قوی باشد دو دور رئیس جمهور بوده‌اند، اما مساله این است که ترامپ یک رئیس جمهور نمونه در قدرت نیست. << نخست به این دلیل که ترامپ اولین رئیس جمهور استیضاح شده‌ای است که برای پیروزی مجدد در انتخابات شرکت می‌کند. لذا در این انتخابات یک نامزد، آراء مردمی بیشتری کسب خواهد کرد واحتمالا بیشترین آراء الکترال را به خود اختصاص خواهد داد. ترامپ رئیس جمهور اکثریت نیست و بعید است که بتواند یک نامزد اکثریت هم باشد. >>
ایلناایلنا1 ماه قبل
کارشناس مسائل اسرائیل گفت: اختلاف نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و رهبر حزب آبی-سفید بر سر میزان سرکوب مقاومت فلسطین است ولی هر دو بر سر معامله قرن با یکدیگر اتفاق نظر دارند. لذا مولفه‌های سیاسی به خوبی نشان می‌دهد که هر دو طرف (ترامپ و نتانیاهو) به دنبال بقاء حیات سیاسی خود در صحنه فعلی سیاست بین‌الملل هستند. اینکه دیده می‌شود ترامپ از نتانیاهو و بنی گانتز (رهبر ائتلاف آبی و سفید) دعوت می‌کند تا برای بررسی معامله قرن به کاخ سفید بیایند، به نوعی نشان‌دهنده آن است که او تمام‌قد در حال سرویس‌دهی به اسرائیل است. حالا ترامپ می‌خواهد همین مدل را در مورد اسرائیل تکرار کند تا مانع فروپاشی سیاسی در تل‌آویو شود. به همین دلیل متغیرها نشان می‌دهد که نقاط اشتراک دو رقیب اسرائیلی بیش از اختلاف‌هایشان است و در این میان ترامپ به دنبال تقویت اتحاد در تل‌آویو به نفع خود در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا است.
ایرناایرنا1 ماه قبل
در مکانیسم ماشه برجام، شورای امنیت در مورد قطعنامه ادامه لغو تحریم‌های ایران رأی‌گیری می‌کند. بایدن تاکید کرد در صورتی که رئیس جمهوری شود، تعهدات آمریکا به پیمان‌های کنترل تسلیحات را تجدید خواهد کرد. برجام توافق‌ نامه‌ای یک طرفه و بی خاصیت برای ایران است. بر اساس چند بند توافق هسته‌ای، دولت آمریکا موظف است برای همکاری‌های مسالمت‌آمیز هسته‌ای با ایران، معافیت تحریمی صادر کند. دولت چین، اقدامات آمریکا را عامل ایجاد تنش بر سر توافق هسته‌ای ایران دانست.

به انتهای لیست رسیدید