انتشارات انقلاب اسلامی

انتشارات انقلاب اسلامی

تسنیمتسنیم12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، کتاب ۴۲۴صفحه‌ای «خون دلی که لعل شد» به‌همت محمدعلی آذرشب گردآوری شده است. این کتاب ترجمه‌ فارسی کتاب «إن مع الصبر نصرا» زندگینامه رهبر معظم انقلاب است که توسط انتشارات انقلاب اسلامی چاپ و روانه‎ بازار نشر شده است. کتاب از خاطرات رهبر معظم انقلاب از دوران کودکی در مشهد آغاز می‌شود؛ بخشی که در آن مخاطب بیشتر با فضای مشهد پیش از انقلاب و خانواده رهبر انقلاب آشنا می‌شود. بخش دیگر این کتاب، به خاطرات ایشان از آشنایی با امام (ره) و سال‌های مبارزه با رژیم پهلوی اختصاص دارد. قرار است این اثر به درخواست گروه‌های مردمی و به صورت خودجوش به زبان‌های روسی و اردو ترجمه شود.
سینماپرسسینماپرس1 هفته قبل
سینماپرس: در این مجال نگاهی به کتاب «غناء» که حاصل درس خارج فقه آیت‌الله خامنه‌ای در موضوع غناء و موسیقی می‌اندازیم. یکی از این فقها آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی است. یکی از امتیازات و برجستگی‌های درس رهبر انقلاب بررسی سلسله روات حدیث و سند و اعتبار آن است. کتاب «غناء» با دقت و ذوق خوبی عنوان‌گذاری شده است که خواندن کتاب را بسیار آسان و سریع می‌کند. منبع و مرجع احادیث و سخن علما به‌دقت در پانوشت‌های کتاب ذکر شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
یکی از این فقها آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی است. رهبر انقلاب در دروس خود تصریح می‌کنند که روایات و نظرات گوناگون را از روی دسته‌بندی این کتاب نقل می‌کنند و از کار محققان آن تشکر می‌کنند. شیوه رهبر انقلاب در دروس این است که براساس روایات دسته‌بندی‌شده کتاب مذکور، روایات گوناگون در باب غنا را ذکر می‌کنند. یکی از امتیازات و برجستگی‌های درس رهبر انقلاب بررسی سلسله روات حدیث و سند و اعتبار آن است. رهبر انقلاب معتقدند که این معنا از غنا نمی‌تواند مبنای حکم شرعی حرمت قرار بگیرد و آنچه حرمت آن مسلم است، «غنای لهوی» است که موجب گمراهی باشد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
یکی از این فقها آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی است. شیوه رهبر انقلاب در دروس این است که براساس روایات دسته‌بندی‌شده کتاب مذکور، روایات گوناگون در باب غنا را ذکر می‌کنند. یکی از امتیازات و برجستگی‌های درس رهبر انقلاب بررسی سلسله روات حدیث و سند و اعتبار آن است. رهبر انقلاب معتقدند که این معنا از غنا نمی‌تواند مبنای حکم شرعی حرمت قرار بگیرد و آنچه حرمت آن مسلم است، «غنای لهوی» است که موجب گمراهی باشد. کتاب «غناء» با دقت و ذوق خوبی عنوان‌گذاری شده است که خواندن کتاب را بسیار آسان و سریع می‌کند.
فراروفرارو1 هفته قبل
صفحه اینستاگرام تاریخ ایران و جهان منتسب به دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب تصویری از پدر آیت الله خامنه‌ای را به اشتراک گذاشت و نوشت: تصویر منتشرنشده از حضرت آیت‌الله سیدجواد خامنه‌ای، پدر گرامی رهبر انقلاب در جمع پاسداران نهاد ریاست جمهوری در دهه ۶۰‌‌آیت‌الله خامنه‌ای: «پدرم به من محبت ویژه داشت و در سفر‌های خود با من مأنوس می‌شد. پدرم یک بار بینایی خود را از دست داد، ولی بعدا شفا یافت. سه بار به تهران رفت، ولی حاضر نشد کسی جز من همراهش باشد. پدر هیچگاه از نداری و تنگدستی خود با کسی سخن نگفت، بلکه برعکس، به سبب مناعت طبع و توجه به وضع ظاهر، مردم ایشان را فردی توانگر می‌پنداشتند.» ‌منبع: کتاب خون دلی که لعل شد، صص ۶ و ۷‌‌منبع مذکور دربرگیرنده خاطرات خودگفته‌ی رهبر انقلاب از دوران کودکی تا پیروزی انقلاب انقلاب اسلامی است. این کتاب را انتشارات انقلاب اسلامی، وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای منتشر کرده است.
فارسفارس1 هفته قبل
عضو مجلس خبرگان گفت: «کتاب روایت رهبری» به لحاظ دقت، کیفیت و حتی سرعت اثری خوبی شده است. کتاب «روایت رهبری» به لحاظ دقت، کیفیت و حتی سرعت اثر خوبی استبه گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، کتاب «روایت رهبری» که از سوی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب اسلامی در ایام سالگرد انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به رهبری منتشر شده بود، صبح امروز شانزدهم تیرماه ۹۸ در فرهنگسرای اندیشه معرفی و رونمایی شد. حجت الاسلام قمی تصریح کرد: من زمانی که نماینده ایشان در دانشگاه‌ها بودم، افرادی می‌گفتند رفراندوم جمهوری اسلامی در دانشگاه بگذارند و به جمهوری اسلامی رای آری یا نه بدهند. مجلس خبرگان مجلس در لحظه است که تصیماتی سرنوشت ساز می‌گیرد. آنها باید اجازه دهند در مسایل تخصصی صاحبان اندیشه صحبت کنند، نظام جمهوری اسلامی مردمی‌ترین نظام در کره زمین است.
موجموج1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری موج، کتاب روایت رهبری که از سوی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب اسلامی در ایام سالگرد انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به رهبری منتشر شده بود در فرهنگسرای اندیشه معرفی و رونمایی شد. این کتاب توسط سیدیاسر جبرائیلی تألیف شده و انتشارات انقلاب اسلامی آن را چاپ کرده است. در این مراسم حجت‌الاسلام محسن قمی عضو مجلس خبرگان رهبری و معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری، سعید اوحدی و عطارزاده رئیس حوزه ریاست دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله خامنه‌ای و میثم نیلی حضور دارند. از آنجایی که ورود برای عموم آزاد بود مراسم با حضور و استقبال مخاطبان در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
کتاب روایت رهبری که با همت دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری نگارش و منتشر شده معرفی و رونمایی شد. به گزارش ایسنا، کتاب «روایت رهبری» که از سوی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب اسلامی در ایام سالگرد انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به رهبری منتشر شده بود در فرهنگسرای اندیشه معرفی و رونمایی شد. این کتاب توسط سیدیاسر جبرائیلی تألیف شده و انتشارات انقلاب اسلامی آن را چاپ کرده است. در این مراسم حجت‌الاسلام محسن قمی عضو مجلس خبرگان رهبری و معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری، سعید اوحدی و عطارزاده رئیس حوزه ریاست دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله خامنه‌ای و میثم نیلی حضور دارند. از آنجایی که ورود برای عموم آزاد بود مراسم با حضور و استقبال مخاطبان در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، کتاب «روایت رهبری» که از سوی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب اسلامی در ایام سالگرد انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به رهبری منتشر شده بود در فرهنگسرای اندیشه معرفی و رونمایی شد. بر اساس این گزارش این کتاب در سه فصل و ۶۲۰ صفحه، روایت جامع و دست اولی است از «رسمیت و قانونیت یافتن رهبری حضرت امام خمینی رحمه‌الله با مصوبه مجلس خبرگان قانون اساسی»، «تعیین آیت‌الله منتظری به رهبری آینده توسط مجلس خبرگان رهبری و سپس عزل وی» و در نهایت «تعیین حضرت آیت‌الله خامنه‌ای توسط مجلس خبرگان به رهبری انقلاب اسلامی» است. از ویژگی‌های «روایت رهبری» می‌توان به استفاده از برخی خاطرات منتشرنشده سیاسی و مهم حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به تناسب موضوعات مطرح شده در کتاب اشاره کرد. مراسم رونمایی از کتاب با استقبال خوب مخاطبان همراه شده و سالن فرهنگسرای اندیشه مملو از علاقه‌مندان است. در این مراسم حجت‌الاسلام محسن قمی عضو مجلس خبرگان رهبری و معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری، سعید اوحدی و عطارزاده رئیس حوزه ریاست دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله خامنه‌ای و میثم نیلی حضور دارند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، آئین رونمایی کتاب روایت رهبری با حضور حجت الاسلام محسن قمی معاون ارتباطات و بین الملل دفتر مقام معظم رهبری، سعید اوحدی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، ایمان عطارزاده هماهنگی و رئیس حوزه ریاست موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی و با حضور فعالان فرهنگی و رسانه‌ای صبح امروز در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد. کتاب «روایت رهبری» به قلم یاسر جبرائیلی در سه فصل و ۶۲۰ صفحه، با روایت جامع و دست اولی است از «رسمیت و قانونیت یافتن رهبری حضرت امام خمینی رحمه‌الله با مصوبه مجلس خبرگان قانون اساسی»، «تعیین آیت‌الله منتظری به رهبری آینده توسط مجلس خبرگان رهبری و سپس عزل وی» و در نهایت، «تعیین حضرت آیت‌الله خامنه‌ای توسط مجلس خبرگان به رهبری انقلاب اسلامی» توسط انتشارات انقلاب اسلامی روانه بازار نشر شده است. از ویژگی‌های «روایت رهبری» می‌توان به استفاده از برخی خاطرات منتشرنشده سیاسی و مهم حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به تناسب موضوعات مطرح شده در کتاب اشاره کرد. ایمان عطار زاده معاون هماهنگی موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی در این مراسم با اشاره به اینکه کتاب روایت رهبری از مجموعه محصولات پژوهشی این موسسه است گفت: کتاب روایت رهبری اثری مفید برای فعالان حوزه تاریخ معاصر و پژوهشگران این عرصه است. وی افزود: بخش‌های از مذاکرات و روایت هایی از جلسه مجلس خبرگان درسال ۶٨ برای نخستین بار در این کتاب منتشر شده است که امیدواریم با معرفی بهتر این اثر در اختیار علاقه مندان قرار بگیرد.
فارسفارس1 هفته قبل
کتاب روایت رهبری که با همت دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری نگارش و منتشر شده معرفی و رونمایی د. به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس؛ کتاب «روایت رهبری» که از سوی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب اسلامی در ایام سالگرد انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به رهبری منتشر شده بود در فرهنگسرای اندیشه معرفی و رونمایی شد. بر اساس این گزارش این کتاب در سه فصل و ۶۲۰ صفحه، روایت جامع و دست اولی است از «رسمیت و قانونیت یافتن رهبری حضرت امام خمینی رحمه‌الله با مصوبه مجلس خبرگان قانون اساسی»، «تعیین آیت‌الله منتظری به رهبری آینده توسط مجلس خبرگان رهبری و سپس عزل وی» و در نهایت «تعیین حضرت آیت‌الله خامنه‌ای توسط مجلس خبرگان به رهبری انقلاب اسلامی» است. از ویژگی‌های «روایت رهبری» می‌توان به استفاده از برخی خاطرات منتشرنشده سیاسی و مهم حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به تناسب موضوعات مطرح شده در کتاب اشاره کرد. همچنین در این اثر خاطرات منتشر نشده از مذاکرات مجلس خبرگان در ١٤ خرداد سال ١٣٦٨ منتشر شده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
خبرگزاری میزان- صفحه تاریخ ایران و جهان درس و عبرت؛ روایت رهبر معظم انقلاب درباره وقایع تاریخی ایران و جهان در فضای مجازی چنین پستی را به نقل از معظم‌له منتشر کرد: پدرم به من محبت ویژه داشت و در سفر‌های خود با من مأنوس می‌شد. به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، صفحه تاریخ ایران و جهان درس و عبرت؛ روایت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب درباره وقایع تاریخی ایران و جهان در فضای مجازی تصویری از حضرت آیت‌الله سیدجواد خامنه‌ای، پدر گرامی رهبر انقلاب در جمع پاسداران نهاد ریاست جمهوری در دهه ۶۰ منتشر کرد که به این شرح است: رهبر معظم انقلاب درباره پدرشان این چنین فرمودند: «پدرم به من محبت ویژه داشت و در سفر‌های خود با من مأنوس می‌شد. پدر هیچگاه از نامداری و تنگدستی خود با کسی سخن نگفت، بلکه برعکس، به سبب مناعت طبع و توجه به وضع ظاهر، مردم ایشان را فردی توانگر می‌پنداشتند.» • منبع مذکور دربرگیرنده خاطرات خودگفته‌ی رهبر انقلاب از دوران کودکی تا پیروزی انقلاب انقلاب اسلامی است. این کتاب را انتشارات انقلاب اسلامی، وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای منتشر کرده است. انتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، آیین معرفی کتاب «روایت رهبری» (مناسبات جمهوریت و اسلامیت در انتخاب ولی‌فقیه) ساعت ۹:۳۰ روز یکشنبه ۱۶ تیرماه در فرهنگسرای اندیشه برگزار خواهد شد. پایگاه دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله العظمی خامنه‌ای درباره کتاب «روایت رهبری» می‌نویسد: این کتاب در سه فصل و ۶۲۰ صفحه، روایت جامع و دست اولی است از «رسمیت و قانونیت یافتن رهبری حضرت امام خمینی رحمه‌الله با مصوبه مجلس خبرگان قانون اساسی»، «تعیین آیت‌الله منتظری به رهبری آینده توسط مجلس خبرگان رهبری و سپس عزل وی» و در نهایت، «تعیین حضرت آیت‌الله خامنه‌ای توسط مجلس خبرگان به رهبری انقلاب اسلامی». از ویژگی‌های «روایت رهبری» می‌توان به استفاده از برخی خاطرات منتشرنشده سیاسی و مهم حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به تناسب موضوعات مطرح شده در کتاب اشاره کرد. علاقه‌مندان و پژوهشگران می‌توانند کتاب «روایت رهبری» را به صورت اینترنتی از اینجا تهیه کنند. این کتاب توسط سیدیاسر جبرائیلی تألیف شده و انتشارات انقلاب اسلامی آن را چاپ کرده است.
موجموج2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه اطلاع‌ رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه‌ای، آیین معرفی کتاب روایت رهبری (مناسبات جمهوریت و اسلامیت در انتخاب ولی‌فقیه) روز یکشنبه (۱۶ تیرماه) برگزار خواهد شد. این کتاب در سه فصل و ۶۲۰ صفحه، روایت جامع و دست اولی است از «رسمیت و قانونیت یافتن رهبری حضرت امام خمینی رحمه‌الله با مصوبه مجلس خبرگان قانون اساسی»، «تعیین آیت‌الله منتظری به رهبری آینده توسط مجلس خبرگان رهبری و سپس عزل وی» و در نهایت، «تعیین حضرت آیت‌الله خامنه‌ای توسط مجلس خبرگان به رهبری انقلاب اسلامی». از ویژگی‌های «روایت رهبری» می‌توان به استفاده از برخی خاطرات منتشرنشده سیاسی و مهم حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به تناسب موضوعات مطرح شده در کتاب اشاره کرد. علاقه‌مندان و پژوهشگران می‌توانند کتاب «روایت رهبری» را به صورت اینترنتی از این آدرس تهیه کنند. زمان و مکان برگزاری آیین معرفی به شرح زیر است: زمان: یکشنبه ۱۶ تیرماه ۱۳۹۸ - ساعت ۹:۳۰ الی ۱۱:۳۰ صبحمکان: تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، فرهنگسرای اندیشه
ایسناایسنا2 هفته قبل
آیین معرفی کتاب «روایت رهبری» (مناسبات جمهوریت و اسلامیت در انتخاب ولی‌ فقیه) روز یکشنبه -۱۶ تیر ماه - در فرهنگسرای اندیشه برگزار خواهد شد. به گزارش ایسنا، ‌ این کتاب در سه فصل و ۶۲۰ صفحه، روایت جامع و دست اولی است از «رسمیت و قانونیت یافتن رهبری حضرت امام خمینی رحمه‌الله با مصوبه مجلس خبرگان قانون اساسی»، «تعیین آیت‌الله منتظری به رهبری آینده توسط مجلس خبرگان رهبری و سپس عزل وی» و در نهایت، «تعیین حضرت آیت‌الله خامنه‌ای توسط مجلس خبرگان به رهبری انقلاب اسلامی». از ویژگی‌های «روایت رهبری» می‌توان به استفاده از برخی خاطرات منتشرنشده سیاسی و مهم حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به تناسب موضوعات مطرح شده در کتاب اشاره کرد. علاقه‌مندان و پژوهشگران می‌توانند کتاب «روایت رهبری» را به صورت اینترنتی از این آدرس تهیه کنند. زمان و مکان برگزاری آیین معرفی: زمان: یکشنبه ۱۶ تیرماه ۱۳۹۸ - ساعت ۹:۳۰ الی ۱۱:۳۰ صبحمکان: تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، فرهنگسرای اندیشهانتهای پیام
فارسفارس2 هفته قبل
به گزارش حوزه امام و رهبری خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، آیین معرفی کتاب «روایت رهبری» (مناسبات جمهوریت و اسلامیت در انتخاب ولی‌فقیه) روز یکشنبه (۱۶ تیرماه) برگزار خواهد شد. این کتاب در سه فصل و ۶۲۰ صفحه، روایت جامع و دست اولی است از «رسمیت و قانونیت یافتن رهبری حضرت امام خمینی رحمه‌الله با مصوبه مجلس خبرگان قانون اساسی»، «تعیین آیت‌الله منتظری به رهبری آینده توسط مجلس خبرگان رهبری و سپس عزل وی» و در نهایت، «تعیین حضرت آیت‌الله خامنه‌ای توسط مجلس خبرگان به رهبری انقلاب اسلامی». از ویژگی‌های «روایت رهبری» می‌توان به استفاده از برخی خاطرات منتشرنشده سیاسی و مهم حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به تناسب موضوعات مطرح شده در کتاب اشاره کرد. علاقه‌مندان و پژوهشگران می‌توانند کتاب «روایت رهبری» را به صورت اینترنتی از این آدرس تهیه کنند. زمان و مکان برگزاری آیین معرفی به شرح زیر است: زمان: یکشنبه ۱۶ تیرماه ۱۳۹۸ - ساعت ۹:۳۰ الی ۱۱:۳۰ صبحمکان: تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، فرهنگسرای اندیشهانتهای پیام/
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، آیین معرفی کتاب «روایت رهبری» (مناسبات جمهوریت و اسلامیت در انتخاب ولی‌فقیه) روز یکشنبه ۱۶تیرماه در فرهنگسرای اندیشه برگزار خواهد شد. این کتاب در سه فصل و ۶۲۰ صفحه، روایت جامع و دست اولی است از «رسمیت و قانونیت یافتن رهبری حضرت امام خمینی رحمه‌الله با مصوبه مجلس خبرگان قانون اساسی»، «تعیین آیت‌الله منتظری به رهبری آینده توسط مجلس خبرگان رهبری و سپس عزل وی» و در نهایت، «تعیین حضرت آیت‌الله خامنه‌ای توسط مجلس خبرگان به رهبری انقلاب اسلامی». از ویژگی‌های «روایت رهبری» می‌توان به استفاده از برخی خاطرات منتشرنشده سیاسی و مهم حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به تناسب موضوعات مطرح شده در کتاب اشاره کرد. علاقه‌مندان و پژوهشگران می‌توانند کتاب «روایت رهبری» را به صورت اینترنتی از این آدرس تهیه کنند. زمان و مکان برگزاری آیین معرفی به شرح زیر است: زمان: یکشنبه ۱۶ تیرماه ۱۳۹۸ - ساعت ۹:۳۰ الی ۱۱:۳۰ صبحمکان: تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، فرهنگسرای اندیشهانتهای پیام/
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشآیین معرفی کتاب «روایت رهبری» (مناسبات جمهوریت و اسلامیت در انتخاب، ولی فقیه) روز یکشنبه ۱۶ تیرماه در فرهنگسرای اندیشه برگزار خواهد شد. این کتاب در سه فصل و ۶۲۰ صفحه، روایت جامع و دست اولی است از «رسمیت و قانونیت یافتن رهبری حضرت امام خمینی رحمه‌الله با مصوبه مجلس خبرگان قانون اساسی»، «تعیین آیت‌الله منتظری به رهبری آینده توسط مجلس خبرگان رهبری و سپس عزل وی» و در نهایت، «تعیین حضرت آیت‌الله خامنه‌ای توسط مجلس خبرگان به رهبری انقلاب اسلامی». از ویژگی‌های «روایت رهبری» می‌توان به استفاده از برخی خاطرات منتشرنشده سیاسی و مهم حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به تناسب موضوعات مطرح شده در کتاب اشاره کرد. این کتاب توسط سیدیاسر جبرائیلی تألیف شده و انتشارات انقلاب اسلامی آن را چاپ کرده است. زمان و مکان برگزاری آیین معرفی کتاب به شرح زیر است: زمان: یکشنبه ۱۶ تیرماه ۱۳۹۸ - ساعت ۹:۳۰ الی ۱۱:۳۰ صبحمکان: تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، فرهنگسرای اندیشه
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
خبرگزاری میزان- «اندیشه مقاومت» شامل بیانات و توصیه‌های مقام معظم رهبری در خصوص مقوله مقاومت به جوانان توسط انتشارات انقلاب اسلامی ایران به چاپ رسیده است. به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، کتاب «اندیشه مقاومت» شامل بیانات و توصیه‌های مقام معظم رهبری در خصوص مقوله مقاومت به جوانان توسط انتشارات انقلاب اسلامی ایران به چاپ رسیده است. بر این اساس است که رهبر معظم انقلاب اسلامی به جوانان دانشجو توصیه کردند که اندیشه‌ی مقاومت را تبیین و ترویج کنند. انتشارات انقلاب اسلامی جهت تسهیل کار مبلغان و مبینان کتاب اندیشه‌ی مقاومت را به علاقمندان معارف فکری معظم‌له تقدیم میکند. در بخش هشتم به‌طور مختصر به الگو‌های مقاومت و در بخش نهم به مثال‌های تاریخی برای مقاومت و سازش در بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره شده است.
ایسناایسنا3 هفته قبل
آیین معرفی کتاب «پیشوای صادق» شامل یادداشت‌های مقام معظم رهبری در دفتر مؤسسه‌ی پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی واقع در شهر قم برگزار می‌شود. در این میان، امام صادق (علیه‌السلام) سهم مهم و تأثیرگذاری را در تاریخ سیاسی اهل بیت (علیهم‌السلام) داشته‌اند. در این کتاب با تشریح اهداف امامت و توضیح مبنای انسان ۲۵۰ساله، به جایگاه و اقدامات امام صادق (علیه‌السلام) اشاره شده است. آئین معرفی کتاب «پیشوای صادق»، پنجشنبه ۶ تیر ۱۳۹۸ از ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۲:۳۰ در دفتر مؤسسه‌ی پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی در شهر مقدس قم به نشانی خیابان شهدا، کوچه‌ی ۲۸ (بیگدلی)، شماره‌ی ۱۲۰ برگزار می‌شود. علاقه‌مندان برای تهیه کتاب «پیشوای صادق» می‌توانند این‌جا را کلیک کنند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
این امر سبب شده است تا در انتخاب‌های خود دقت ویژه‌ای اعمال کنند و توجه به نیاز فرهنگی جامعه را در اولویت‌های بعدی قرار دهند. وی با اشاره به گسترش مطالعه به شیوه الکترونیک تصریح کرد: مطلوب‌ترین نوع مطالعه استفاده از کتاب کاغذی است به عبارت دیگر همان شکل سنتی یا مرسوم گذشته که جذابیت فراوانی را برای مخاطب داشته و دارد. این نوع مطالعه تاثیر بیشتری بر روی خواننده دارد. وی ابراز کرد: گسترش فضای الکترونیکی امروز مطالعه را به سمتی حرکت داده که کتاب‌های الکترونیک، بخش عمده‌ای از نیاز مخاطبان را برآورده می‌کنند. این نویسنده انقلاب با اشاره به جدیدترین کتاب خود «چاووشی بیداران» اظهار کرد: این کتاب توسط انتشارات انقلاب اسلامی و در سال جاری به چاپ رسیده است که در نمایشگاه کتاب تهران رونمایی شد.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 هفته قبل
از جمله مسائل مهم در عرصه فرهنگ، نسبت بین دولت و فرهنگ و مدیریت‌پذیری فرهنگ، امکان، ضرورت و چگونگی آن و حدود مداخله دولت در فرهنگ است. معارف/سیدجواد نقوی/از جمله مسائل مهم در عرصه فرهنگ، نسبت بین دولت و فرهنگ و مدیریت‌پذیری فرهنگ، امکان، ضرورت و چگونگی آن و حدود مداخله دولت در فرهنگ است. در این کتاب، با روش استنتاج فرارونده، از درون مبانی هستی‌شناسانه، انسان‌شناسانه، معرفت‌شناسانه و جامعه‌شناسانه، اصول حاکم بر مدیریت فرهنگ استخراج شده و بر اساس مبانی و اصول، مدل مختار رهبر معظم انقلاب در مدیریت فرهنگ تبیین شده است. باغبانی فرهنگ، مدلی است که هم به اتکای آن، فرهنگ مدیریت می‌شود و هم آزادی‌ها و تنوع حفظ می‌شود. کتاب «باغبانی فرهنگ» شما با دیگر کتاب‌های مشابه که در سال‌های اخیر به نگاه رهبری در مورد مدیریت فرهنگ پرداخته‌اند، چه تفاوتی دارد؟ نخست آنکه عمده این کتاب‌ها بیانات رهبری را در قالب فصل‌های مختلف سازماندهی کرده‌اند و تلاشی جدی برای فهم نظریه ایشان درباره مدیریت فرهنگ صورت نگرفته است.؛ دوم آنکه نکته مهم‌تر این است که نظریه باغبانی فرهنگ؛ نظریه مدیریت فرهنگ ایشان است و نه مهندسی فرهنگ و … در حالی که اساسا اگر ببینید باغبانی فرهنگ مغفول‌مانده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، کتاب «غناء» شامل متن درس خارج فقه رهبر معظم انقلاب اسلامی در موضوع غناء و موسیقی از سوی انتشارات انقلاب اسلامی ایران به چاپ رسیده است. امروزه موضوع غناء و موسیقی، فراگیر و جزو مبتلابه‌ترین مسائل جامعه‌ی اسلامی است. درس‌نامه‌ غناء، متن تنظیم‌شده و ویراسته‌ی ۷۵ جلسه‌ی تدریس درس خارج فقه حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی) - از جلسه‌ی ۲۵۰ در تاریخ ۴/آذر/۱۳۸۷ تا جلسه‌ی ۳۲۵ مورخ ۶/بهمن/۱۳۸۸ است. ب) تمام احادیث غناء و متعلقات آن، سندا و متنا به تفصیل بررسی شده و اساسا شروع بحث با بررسی احادیث مسئله است. درحالی‌که در هیچ‌یک از آثار استنباطی غناء و هیچ‌یک از دروس خارج، همه‌ی احادیث با این دقت بررسی نشده است.
رجانیوزرجانیوز1 ماه قبل
کتاب «روایت رهبری؛ مناسبات جمهوریت و اسلامیت در انتخاب ولی فقیه» منتشر و راهی بازار کتاب شد. به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، کتاب «روایت رهبری» حاوی نکاتی جدید و منتشر نشده از نحوه انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به عنوان رهبر انقلاب اسلامی در سال ۱۳۶۸ و بخش‌هایی منتشرنشده از خاطرات سیاسی ایشان است. دوم، تعیین آیت‌الله منتظری به رهبری آینده توسط مجلس خبرگان رهبری و سپس عزل وی. و سوم، تعیین حضرت آیت‌الله خامنه‌ای توسط مجلس خبرگان به رهبری انقلاب اسلامی. «روایت رهبری» به قلم سید یاسر جبرائیلی در ۶۴۰ صفحه و با قیمت ۶۸ هزار تومان توسط انتشارات نسیم، وابسته به انتشارات انقلاب اسلامی منتشر و راهی بازار کتاب شده است.
ایسناایسنا1 ماه قبل
«روایت رهبری: مناسبات جمهوریت و اسلامیت در انتخابات ولی‌ فقیه» نوشته سیدیاسر جبرائیلی درباره نحوه انتخاب حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای به عنوان رهبر انقلاب اسلامی در سال ۱۳۶۸ به تازگی منتشر شده است. در معرفی ناشر از این کتاب آمده است: کتاب «روایت رهبری» حاوی نکاتی جدید و منتشرنشده از نحوه انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به عنوان رهبر انقلاب اسلامی در سال ۱۳۶۸ است. پس از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون، سه رویداد مهم ناظر به تعیین رهبر نظام اسلامی رخ داده است. و سوم، تعیین حضرت آیت‌الله خامنه‌ای توسط مجلس خبرگان به رهبری انقلاب اسلامی. از ویژگی‌های «روایت رهبری» می‌توان به استفاده از برخی خاطرات منتشرنشده سیاسی و مهم حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به تناسب موضوعات مطرح‌شده در کتاب اشاره کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، سید قطب، (۱۹۰۶- ۱۹۶۶ م) نامش سید و نام پدرش، قطب بود. البته طبیعی است که سید قطب از برخی عیوب مبرا نبود که بحث از آن‌ها از هدف این نوشتار خارج است. کتاب حاضر، از ابتدای قرآن کریم تا آیه‌ی ۱۸۲ سوره‌ی مبارکه‌ی بقره را در بر دارد. معظم‌له پس از اتمام جلد اول ترجمه‌ی کتاب، باخبر میشوند که این کتاب ازسوی مرحوم دکتر احمد آرام، در حال ترجمه است و لذا از ادامه‌ی ترجمه خودداری می‌کنند. در مقدمه به‌طور مبسوطی از قرآن کریم و استفاده‌هایی که از این کتاب میتوان کرد سخن گفته است.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
جبرائیلی گفت: این موضوع، فراز و نشیب‌هایی داشت و در این کتاب اثبات می‌شود حضرت امام (ره) که مرجع تقلید و مجتهد جامع الشرایطی بودند که مردم ایشان را به رهبری انتخاب کردند با رأی و خواست مردم، در نظام جمهوری اسلامی به رهبری رسید. جبرائیلی گفت: یک منطق و الگویی بر رویداد‌های این کتاب حاکم است که من اسمش را می‌گذارم مناسبات و اسلامیت در تعیین ولی فقیه، یعنی شما عالی‌ترین تجلی مناسبات جمهوریت و اسلامیت را می‌بینید. دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب اسلامی در ایام سالگرد انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به رهبری در سال ۱۳۶۸، کتاب «روایت رهبری» را منتشر و روانه بازار کرد. این کتاب در سه فصل و ۶۲۰ صفحه، تدوین شده و حاصل سه سال کار و تلاش محققانه مؤلف است. کتاب «روایت رهبری؛ مناسبات جمهوریت و اسلامیت در انتخاب ولی فقیه» را انتشارات انقلاب اسلامی منتشر کرده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- کتاب «ارمغان» مشتمل بر شش بخش می‌باشد که در بخش اول آن به مفهوم شناسی کارآمدی و رابطه‌ آن با دستاورد‌ها پرداخته شده است. به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، کتاب «ارمغان» شامل دستاوردهای انقلاب اسلامی در بیانات رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) از انتشارات انقلاب اسلامی به چاپ رسیده است. کتاب ارمغان مشتمل بر شش بخش می‌باشد که در بخش اول آن به مفهوم شناسی کارآمدی و رابطه‌ آن با دستاورد‌های موجود نظام اسلامی پرداخته شده است. بخش دوم کتاب به بیان اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی از جمله؛ آرمان‌های فرهنگی، اجتماعی و علمی، اهداف و آرمان‌های سیاسی و اهداف و آرمان‌های اقتصادی، اختصاص یافته است. در بخش سوم کتاب امکانات و ظرفیت‌های موجود نظام اسلامی اعم از امکانات مادی و غیرمادی مورد بررسی قرار گرفته است.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشدفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب اسلامی در ایام سالگرد انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به رهبری در سال ۱۳۶۸، کتاب «روایت رهبری» را منتشر و روانه بازار کرد. این کتاب در سه فصل و ۶۲۰ صفحه، روایت جامع و دست اولی است از «رسمیت و قانونیت یافتن رهبری حضرت امام خمینی رحمه‌الله با مصوبه مجلس خبرگان قانون اساسی»، «تعیین آیت‌الله منتظری به رهبری آینده توسط مجلس خبرگان رهبری و سپس عزل وی» و در نهایت، «تعیین حضرت آیت‌الله خامنه‌ای توسط مجلس خبرگان به رهبری انقلاب اسلامی». از ویژگی‌های «روایت رهبری» می‌توان به استفاده از برخی خاطرات منتشرنشده سیاسی و مهم حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به تناسب موضوعات مطرح شده در کتاب اشاره کرد. علاقمندان و پژوهشگران می‌توانند کتاب «روایت رهبری» را به صورت اینترنتی از این تهیه کنند. این کتاب توسط سیدیاسر جبرائیلی تألیف شده و انتشارات انقلاب اسلامی آن را چاپ کرده است.
رجانیوزرجانیوز1 ماه قبل
گروه تاریخ - رجانیوز: داستان «واسطه‌ها» برای میانجی‌گری در مسائل مختلف جزو روش‌های معمول در دیپلماسی بین‌الملل است. این جنگ، جنگ با کشور نیست؛ جنگ عقیده با عقیده است. همچنین، در این جلسه اعضای کمیته‌ای با نام «حسن نیت برای میانجی‌‏گری» به منظور پایان دادن به جنگ انتخاب شدند. امام در این دیدار با لحنی مقتدرانه مسئولان کشورهای اسلامی را به محکوم کردن جنایات صدام و مبارزه با او دعوت می‌کنند. این‏‎ ‎‏طریقۀ اسلام است. ‏اوایل سال ۱۳۶۰، پیشنهاد وزیران خارجه چهار کشور عضو سازمان عدم تعهد درباره پایان جنگ ایران و عراق نیز مطرح شد.

به انتهای لیست رسیدید