انجماد

انجماد

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها نشان می‌دهد گرمایش جهانی منجر به افزایش بیماری‌های غیرواگیر شده است. محققان این پژوهش باور دارند، بیماری‌های غیر واگیر مانند سرطان، دیابت و بیماری‌های قلبی عروقی تا حدی تحت تأثیر تغییرات آب و هوایی است و افزایش گرما منجر به روند صعودی بیماری‌ها شده است. جرالد یونگا، رئیس اتحادیه بیماری‌های غیر واگیر گفت: رویدادهای شدید هوایی همراه با عدم تحرک جسمی و عادات غذایی نامناسب، مقصر افزایش بیماری‌ها در کنیا و به طور کلی در جهان است. یونگا ادامه داد: تغییرات آب و هوا و آلودگی محیط زیست مقصر افزایش بیماری‌های غیر واگیر در کنیاست که توسط یک سری تحقیقات مبتنی بر شواهد نشان داده شده است. یونگا خاطرنشان کرد: آلودگی صنعتی و مدیریت بی رویه زباله در مراکز شهری با افزایش بیماری‌های غیر واگیر در کنیا ارتباط نزدیکی دارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
به گزارش مشرق به نقل از شینهوا، نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها نشان می‌دهد گرمایش جهانی منجر به افزایش بیماری‌های غیرواگیر شده است. جرالد یونگا، رئیس اتحادیه بیماری‌های غیر واگیر گفت: رویدادهای شدید هوایی همراه با عدم تحرک جسمی و عادات غذایی نامناسب، مقصر افزایش بیماری‌ها در کنیا و به طور کلی در جهان است. یونگا ادامه داد: تغییرات آب و هوا و آلودگی محیط زیست مقصر افزایش بیماری‌های غیر واگیر در کنیاست که توسط یک سری تحقیقات مبتنی بر شواهد نشان داده شده است. یونگا همچنین افزود: برخی از تأثیرات منفی تغییرات آب و هوا مانند خشکسالی حاد یا دمای انجماد می‌تواند افزایش اختلالات عصبی، فشار خون بالا و عفونت‌های تنفسی فوقانی نظیر آسم را رقم زند. یونگا خاطرنشان کرد: آلودگی صنعتی و مدیریت بی رویه زباله در مراکز شهری با افزایش بیماری‌های غیر واگیر در کنیا ارتباط نزدیکی دارد.
فارسفارس2 روز قبل
به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها نشان می‌دهد گرمایش جهانی منجر به افزایش بیماری‌های غیرواگیر شده است. محققان این پژوهش باور دارند، بیماری‌های غیر واگیر مانند سرطان، دیابت و بیماری‌های قلبی عروقی تا حدی تحت تأثیر تغییرات آب و هوایی است و افزایش گرما منجر به روند صعودی بیماری‌ها شده است. جرالد یونگا، رئیس اتحادیه بیماری‌های غیر واگیر گفت: رویدادهای شدید هوایی همراه با عدم تحرک جسمی و عادات غذایی نامناسب، مقصر افزایش بیماری‌ها در کنیا و به طور کلی در جهان است. یونگا ادامه داد: تغییرات آب و هوا و آلودگی محیط زیست مقصر افزایش بیماری‌های غیر واگیر در کنیاست که توسط یک سری تحقیقات مبتنی بر شواهد نشان داده شده است. یونگا خاطرنشان کرد: آلودگی صنعتی و مدیریت بی رویه زباله در مراکز شهری با افزایش بیماری‌های غیر واگیر در کنیا ارتباط نزدیکی دارد.
خبر فوریخبر فوری3 روز قبل
بررسی صنعت خودرو، حاکی از حاکمیت وضعیتی است که شاید در نوع خودش منحصر به فرد است. مرتضی مصطفوی کارشناس اقتصادی- بررسی صنعت خودرو، حاکی از حاکمیت وضعیتی است که شاید در نوع خودش منحصر به فرد است. این صنعت بعد از آغاز تحریم‌ها در سال ۱۳۹۷ با یک چالش سه ضلعی روبرو شده است. بررسی تاریخ صنعت خودرو در ایران به کرات شاهد بروز چنین شوک‌ها و عدم مقاوم بودن شرکت‌های خودروسازی در مقابل آن است. صنعت خودرو برای جلوگیری از ورشکستگی و حرکت در مسیر توسعه نیاز به تغییر رویکرد جدی دارد.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، مرتضی مصطفوی کارشناس اقتصادی در یادداشتی به چالش صنعت خودرو طی سالهای گذشته پرداخته است که از نظرتان می‌گذرد: بررسی صنعت خودرو، حاکی از حاکمیت وضعیتی است که شاید در نوع خودش منحصر به فرد است. این صنعت بعد از آغاز تحریم‌ها در سال ۱۳۹۷ با یک چالش سه ضلعی روبرو شده است. بررسی تاریخ صنعت خودرو در ایران به کرات شاهد بروز چنین شوک‌ها و عدم مقاوم بودن شرکت‌های خودروسازی در مقابل آن است. موضوعی که طی سالیان متمادی در سایه مدیریت دولتی در ساختار صنعت خودرو ریشه دوانده است. صنعت خودرو برای جلوگیری از ورشکستگی و حرکت در مسیر توسعه نیاز به تغییر رویکرد جدی دارد.
مازن آنلاینمازن آنلاین5 روز قبل
مسیر گران‌فروشان در بازار مسکن با غربال فایل‌های قرمز مسدود شد. به همین دلیل در حال حاضر افرادی که در بازار مسکن هستند و قصد سرمایه‌گذاری در هر حوزه‌ای دارند باید ابتدا آپارتمانی را که خریده‌اند بفروشند. در ماه‌های اخیر سرعت رشد قیمت کاهش یافت؛ تا این‌که مردادماه امسال پس از ۲۰ ماه رشد لجام‌گسیخته، میانگین قیمت‌ها نسبت به ماه قبل ۲٫۴ درصد کاهش پیدا کرد. مهدی روانشادنیا، کارشناس بازار مسکن با اشاره به این موضوع می‌گوید: سال گذشته قالب پیش‌بینی در بازار مسکن این بود که رشد قیمت مسکن تا پایان سال ادامه دارد و در سال ۱۳۹۸ پایان افزایش قیمت را خواهیم داشت اما بازار مسکن برخلاف پیش‌بینی‌ها به‌ دلیل هیجانات حاکم بر بازارهای موازی، در بهار امسال با رشد کم‌سابقه‌ای مواجه شد. به اعتقاد این کارشناس، افت قیمت مسکن تا رسیدن قیمت‌ها به قیمت اسفند سال گذشته ادامه دارد.
کرد آنلاینکرد آنلاین5 روز قبل
مسیر گران‌فروشان در بازار مسکن با غربال فایل‌های قرمز مسدود شد. به همین دلیل در حال حاضر افرادی که در بازار مسکن هستند و قصد سرمایه‌گذاری در هر حوزه‌ای دارند باید ابتدا آپارتمانی را که خریده‌اند بفروشند. در ماه‌های اخیر سرعت رشد قیمت کاهش یافت؛ تا این‌که مردادماه امسال پس از ۲۰ ماه رشد لجام‌گسیخته، میانگین قیمت‌ها نسبت به ماه قبل ۲٫۴ درصد کاهش پیدا کرد. مهدی روانشادنیا، کارشناس بازار مسکن با اشاره به این موضوع می‌گوید: سال گذشته قالب پیش‌بینی در بازار مسکن این بود که رشد قیمت مسکن تا پایان سال ادامه دارد و در سال ۱۳۹۸ پایان افزایش قیمت را خواهیم داشت اما بازار مسکن برخلاف پیش‌بینی‌ها به‌ دلیل هیجانات حاکم بر بازارهای موازی، در بهار امسال با رشد کم‌سابقه‌ای مواجه شد. به اعتقاد این کارشناس، افت قیمت مسکن تا رسیدن قیمت‌ها به قیمت اسفند سال گذشته ادامه دارد.
ایسناایسنا6 روز قبل
ایسنا/اردبیل مسئول حوزه فرهنگی جهاددانشگاهی استان اردبیل از برگزاری پانزدهمین دوره اردوهای ایران مرز پرگهر با عنوان «اردوهای فناورانه ایران مرز پرگهر» برای دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل خبر داد. حمیده شهبازی با اعلام این خبر افزود: اردوهای فناورانه در قالب پانزدهمین دوره اردوهای طرح ملی ایران مرز پرگهر به همت سازمان دانشجویان معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی اردبیل و نظارت مرکز گردشگری علمی فرهنگی دانشجویان ایران در استان برگزار می‌شود. وی آشنایی دانشگاهیان با آثار و مواریث فرهنگی و طبیعی و پروژه‌های صنعتی سراسر کشور در راستای افزایش خودآگاهی، خودباوری ملی و شناخت و صیانت از محیط زیست با رویکرد اصلی گردشگری علمی، صنعتی و فناورانه از اهداف طرح ملی اردوهای فناورانه اعلام کرد. به گزارش ایسنا، مسئول حوزه فرهنگی جهاددانشگاهی استان اردبیل خاطرنشان کرد: دومین اردوی این طرح با همکاری دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با بازدید از کارخانه آیدا گستر (بسته‌بندی پنجه مرغ) واقع در شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل و مکان‌های فرهنگی، گردشگری و تاریخی مشگین شهر برگزار شد. وی ادامه داد: دانشجویان پس از بازدید از کارخانه، از مکان‌های گردشگری، فرهنگی و تاریخی شهرستان مشگین‌شهر از جمله مقبره شیخ حیدر، پل معلق و پارک جنگلی دیدن کردند.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 هفته قبل
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 هفته قبل
عضو هیات‌مدیره شستا با بیان اینکه، تخمک‌گیری از دام زنده برای اولین بار در کشور توسط شرکت کشت و دام فکا انجام شده است، تصریح کرد: به ازای هر جنین بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلار صرفه جویی ارزی می‌شود و تمام این تکنولوژی بومی‌سازی شده است و اولین محموله ژنتیکی کشور را هم به جمهوری آدربایجان صادر کردیم. وی در ادامه افزود: قیمت صادراتی این محصولات ژنتیکی نسبت به قیمت جهانی کمتر و در حدود یک پنجم آن است که مزیت رقابتی برای شرکت دارد. در این نشست جلیل‌نژاد، مدیرعامل شرکت کشت و دامداری فکا، به پروژه تکثیر نژادهای بومی اشاره کرد و گفت: در پروژه تکثیر نژادهای بومی در حال انقراض ایران به صورت رایگان مشارکت داریم و با استفاده از این تکنولوژی بومی نژادهای در حال انقراض را تکثیر می‌کنیم. وی به روش انجماد جنین و ساخت محیط کشت اشاره کرد و افزود: این پروژه از پروژه هایی است که در این مجموعه انجام می‌شود و برای اولین بار در کشور انجام شده و کاملا بومی شده‌اند. گفتنی است شرکت فکا با ۱۱۶۰۰راس دام و تولید روزانه ۲۰۰ تن شیر، یکی از بزرگترین شرکت‌های کشت و دام کشور است.
ورزش۳ورزش۳1 هفته قبل
بازیکنان این تیم بعد از رسیدن به تهران امروز به کلینیک دکتر نوروزی رفتند. از تجهیزاتی که امروز بازیکنان استقلال از آن برای ریکاوری استفاده کردند دستگاه کریو تراپی یا سرما درمانی بود. هدف از کریوتراپی کاهش سوخت و ساز سلولی، افزایش بقای سلولی، کاهش التهاب، کاهش درد و اسپاسم، انقباض عروق است. امین منوچهری بازیکن سابق استقلال در این رابطه خیلی کمک کرد تا این دستگاه‌ها را به کلینیک بیاوریم و بازیکنان بتوانند سرمادرمانی را به شکل درست و علمی انجام بدهند. " امروز بازیکنانی مثل فرشید اسماعیلی، شیخ دیاباته، هروه میلیچ، روزبه چشمی، وریا غفاری سرما درمانی کردند.
ایمناایمنا1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، سفر و خصوصا سفر جاده‌ای جذاب‌ترین پدیده برای بسیاری از انسان‌ها است. سفر در هر کدام از چهار فصل سبز، سفید، زرد و کهربایی ویژگی‌های خود را دارد، اما سفر در فصل سرما کمی با دیگر ایام سال فرق و نیاز به الزاماتی دارد. اگرچه سفر در این روزهای سرد سخت‌تر به نظر می‌ آید، اما لذت آن نیز به اندازه سختی آن بیشتر می‌شود. به طور کلی هیچگاه فراموش نکنید که سفر جاده‌ای در زمستان راه و رسم خود را دارد و برای کسب تجربه‌ای دل نشین باید این مسائل رعایت شود. اگر قصد سفر در زمستان کرده‌اید حتما شرایط خودرو و تجهیزات خود را کنترل و پس از آن به جاده بزنید تا در بهترین فصل سفر، بیشترین لذت را ببرید.
نودنود1 هفته قبل
اوزیل احتمالا اکنون خوشحالترین فرد در میان بازیکنان آرسنال است. به گزارش وبسایت نود، با جدایی امری، حالا اوزیل فرصت خواهد داشت تا بتواند دوباره ارزش هایش را ثابت کند و در ترکیب اصلی آرسنال خوش بدرخشد. آیا او سلاح مخفی لیونبرگ خواهد بود؟ ۱۸۷۸
ایسناایسنا1 هفته قبل
عضو هیات علمی پژوهشگاه رویان با اشاره به اینکه فریز تخمک از اسفند ۹۴ در پژوهشگاه رویان انجام می‌شود، گفت: بهترین سن برای فریز تخمک بین ۳۰ تا ۳۵ سال است. وی خاطرنشان کرد: در پژوهشگاه رویان نیز محدوده سنی افرادی که نسبت به فریز تخمک‌های خود اقدام می‌کنند، بین ۳۰ تا ۴۵ سال است. عضو هیات علمی پژوهشگاه رویان، برخی دلایل مدیکال فریز تخمک را ابتلا به سرطان‌ها، برداشتن تخمدان، PSO و POF و … عنوان کرد. وی تاکید کرد: هر سلول جنین یا تخمک دارای ۹۰ درصد آب آزاد است و در هنگام فریز تخمک بایستی آب آزاد خارج شده و از تشکیل کریستال‌های یخ جلوگیری شود. عضو هیات علمی پژوهشگاه رویان در پایان گفت: فریز تخمک به دو روش انجماد آهسته و انجماد شیشه‌ای انجام می‌شود که روش انجماد شیشه‌ای با اختلاف روش بهتری برای حفظ تخمک به شمار می‌آید.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 هفته قبل
در این طرح، استقلال بانک مرکزی چیزی مطلقا جز قدرت مطلق رئیس بانک مرکزی نیست، یعنی در واقع مسئول بانک مرکزی را با دیکتاتوری رئیس بانک مرکزی یکی گرفته است. در جای جای این طرح استقلال بانک مرکزی مساوی با قدرت رئیس بانک مرکزی است. این در شان بانک مرکزی است؟ در اینصورت بانک مرکزی نیست؟ بانک مرکزی مشارکت با خارجیها کند؟ در چه موضوعی؟ مسکوت است. استقلال بانک مرکزی به معنی ایستادگی در برابر بی انضباطی مالی دولت استنکته مهم­ دیگر این است که ما به دنبال استقلال بانک مرکزی در اجرای سیاست‌های پولی و مالی هستیم. رئیس بانک مرکزی و معاونین شخصا از مصونیت قضایی برخوردارندرئیس بانک مرکزی دارای قدرتی لایزال و بدون هرگونه پاسخ‌گویی است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
در این طرح، استقلال بانک مرکزی چیزی مطلقا جز قدرت مطلق رئیس بانک مرکزی نیست، یعنی در واقع مسئول بانک مرکزی را با دیکتاتوری رئیس بانک مرکزی یکی گرفته است. بانکداری اسلامی در ساختار فعلی اقتصاد ما محقق نمی‌شودمطلب دیگر اینکه بانکداری اسلامی کار بسیار مشکلی است. این در شان بانک مرکزی است؟ در اینصورت بانک مرکزی نیست؟ بانک مرکزی مشارکت با خارجیها کند؟ در چه موضوعی؟ مسکوت است. بانکداری اسلامی شاخصه‌هایی دارد که در ساختار فعلی و در طرح بانکداری جمهوری اسلامی دیده نمی‌شود. رئیس بانک مرکزی و معاونین شخصا از مصونیت قضایی برخوردارندرئیس بانک مرکزی دارای قدرتی لایزال و بدون هرگونه پاسخ‌گویی است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، همان‌طور که می‌دانید سیستم ایمنی، بدن را در برابر ویروس‌ها و باکتری‌های بیماری‌زا محافظت می‌کند. اندام‌هایی که سیستم ایمنی بدن را تشکیل می‌دهند شامل مغز، استخوان، طحال، تیموس و گره‌های لنفاوی می‌باشند که گلبول‌های سفید خون را می‌سازند. اما گاهی تغذیه‌ی نامناسب، کمبود خواب، سبک زندگی پر استرس و مشکلات جسمانی مانند دیابت سیستم ایمنی بدن را تضعیف می‌کنند. در ادامه چند راه ساده برای افزایش ایمنی بدن به ویژه در فصل سرما معرفی می‌کنیم. زیرا این غذاها محیط داخل بدن را سمی می‌سازند و ایمنی بدن را کاهش می‌دهند.
رکنارکنا1 هفته قبل
به گزارش رکنا، به نقل از پایگاه خبری دانشگاه صنعتی اصفهان، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی اصفهان در این مراسم با بیان این که فناوری خلأ یکی از حوزه‌های تخصصی و بین رشته‌ای فیزیک محسوب می‌شود، به فعالیت‌های شاخص دانشکده فیزیک در این زمینه اشاره کرد وگفت: امیدواریم با همکاری انجمن علمی خلأ ایران و دانشگاه‌ها، شاهد برگزاری کنفرانس بین‌المللی خلأ در ایران باشیم. وی با تأکید بر اجرای برنامه تحول دانشگاه صنعتی اصفهان، گفت: موضوع مرجعیت علمی، بین‌المللی‌شدن و ارتقای تعاملات بین‌المللی از اهداف بلند دانشگاه در این طرح محسوب می‌شود. دبیر اجرایی نهمین کنفرانس ملی خلأ ایران نیز هدف از برگزاری این کنفرانس را تبادل علمی دانشمندان و متخصصان حوزه خلأ و شناساندن ظرفیت‌های دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان یک پایگاه علمی در این فناوری عنوان کرد و گفت: با برگزاری این کنفرانس به دنبال ترویج فناوری خلأ و کمک به پیشرفت‌ آن در کشور هستیم. عضو هیئت علمی دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی اصفهان، پیشرفت‌های رخ داده در علم وفناوری را مرهون زیرساخت فناوری خلأ دانست و گفت: پیشرفت در صنایع پزشکی، دفاعی، خودروسازی، هسته‌ای و دیگر زمینه‌های علمی بدون دسترسی به فناوری‌های روز خلأ امکان پذیر نخواهد بود. گفتنی است: نهمین کنفرانس ملی خلأ ایران، با همکاری دانشگاه صنعتی اصفهان و انجمن خلأ ایران، صبح امروز در تالار شهید فتوحی این دانشگاه آغاز به کار کرد و تا عصر فردا ادامه خواهد داشت. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، یک شرکت دانش‌بنیان نسوزهای مصرفی در توربین‌های گازی را با استفاده از فناوری نانو به تولید می‌رساند. محمد حسین‌زاده یزدی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان تولید کننده نسوزهای نانو، گفت: در صنایع فولاد توانستیم با شرکت‌های بزرگ فولادی قراردادهایی منعقد کنیم. بخش نیروگاهی یکی از بزرگترین مصرف‌کنندگان این فناوری هستند که به دنبال توسعه بازار خود در بخش نیروگاهی نیز هستیم. نسوزهای مصرفی در توربین‌های گازی به روش فوق سرمایش تولید می‌شوند. در این روش تولید مواد اولیه نظیر آلومینا پس از مخلوط‌سازی با محلول‌های نانو، قالب‌گیری، ویبره و پرس، به تونل انجماد منتقل می‌شود.
ایسناایسنا1 هفته قبل
تیمی از محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان به دانش فنی تولید نسوزهای مصرفی توربین‌های گازی دست یافتند و اخیرا توانستند قرارداد فروش به ارزش ۲۰ میلیارد ریال با مجتمع فولاد مبارکه و فولاد سبا به امضا برسانند. تولیدات این شرکت با استفاده از فناوری نانو و به روش فوق سرمایش تولید شده است. این نازل‌ها با استفاده از فناوری نانو تولید شده و قابل رقابت با نمونه‌های خارجی است. کوره قوس الکتریکی کوره‌ای است که در آن مواد با استفاده از یک قوس الکتریکی گرم می‌شود. در کوره‌های قوس الکتریکی صنعت فولاد، فولادهای قراضه و گندله ذوب شده و به فولاد با کیفیت بالا تبدیل می‌شوند.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
گاهی تغذیه‌ی نامناسب، کمبود خواب، سبک زندگی پر استرس و مشکلات جسمانی مانند دیابت سیستم ایمنی بدن را تضعیف می‌کنند. در ادامه چند راه ساده برای افزایش ایمنی بدن به ویژه در فصل سرما معرفی می‌کنیم. برترین‌ها: همان‌طور که می‌دانید سیستم ایمنی، بدن را در برابر ویروس‌ها و باکتری‌های بیماری‌زا محافظت می‌کند. اما گاهی تغذیه‌ی نامناسب، کمبود خواب، سبک زندگی پر استرس و مشکلات جسمانی مانند دیابت سیستم ایمنی بدن را تضعیف می‌کنند. در ادامه چند راه ساده برای افزایش ایمنی بدن به ویژه در فصل سرما معرفی می‌کنیم.
فارسفارس1 هفته قبل
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: فعالیت در حوزه بازآفرینی شهری از ظرفیت دولت خارج است و بخش خصوصی هم باید وارد کار شود. معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تجارب محدود از اجرای پروژه‌ها در حوزه بازآفرینی شهری عنوان کرد: بخشی از دانش را داشتیم و بخشی را از مجامع بین‌المللی آموخته‌ایم. وی با بیان اینکه همه چیز مهیای تغییر و تحول جدی است، بیان کرد: فعالیت در حوزه بازآفرینی شهر از ظرفیت دولت خارج است و عزم حاکمیت را نیاز دارد از طرفی بخش خصوصی هم باید وارد کار شود. وی با اشاره به اینکه باید پروژه‌ها را با زندگی امروزی تطبیق دهیم، گفت: کسی که حال و حوصله ندارد پروژه بازآفرینی را اجرا نکند. مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری با بیان اینکه پروژه محلی و بومی ظرفیت مهم برای توسعه است، بیان کرد: رویکرد باید اقتضایی باشد و فقط به فکر تخریب بنای قدیمی و مدرن سازی و ایجاد معابر نباشیم.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، سید محمد پژمان ظهر امروز در جلسه توسعه‌گران و تسهیل‌گران استان زنجان اظهار داشت: اقدامات صورت گرفته در حوزه بازآفرینی شهری در زنجان کم نبوده و منابع مالی صرف شده طی این سال نیز معقول می‌باشد. معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: پروژه داودقلی با ادعای دوستان جهاد نصر پس از ۴ سال و پایان یافتن زمان قرارداد فعلا به اتمام نرسیده است که این موضوع باید بررسی شود. وی در ادامه تاکید کرد: در جهت حفظ بافت قدیمی باید اقداماتی در کنار توسعه و همچنین مطالعات عمیق فکری، اقتصادی و اجتماعی صورت پذیرد. معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه با بیان اینکه رویکرد اقتضایی باید در اجرای پروژه‌ها مد نظر باشد، گفت: فقط به فکر تخریب بناهای قدیمی و مدرن‌سازی و ایجاد معابر نباشیم. وی با اشاره به اینکه تنها مسیر تحول و توسعه، سرمایه‌گذاری است، افزود: منافع عمومی باید در پروژه‌های بازآفرینی مدنظر باشد و پروژه‌های شهری در حوزه بازآفرینی نباید بلاتکلیف بمانند.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
این‌ها اما قرار نبود این گونه باشند اما سرمای آبان و آذر ۹۸ حیات سیاسی جفت‌شان را تمام کرد. عالیجنابان محمد خاتمی و آذری‌جهرمی. تا ده روز قبل و علی‌رغم همه‌ی افت و خیزها، هر آدم با انصافی تایید می‌کرد که محمد خاتمی کاریزماتیک‌ترین چهره‌ی سیاسی موجود در فضای سیاسی ایران است. آذری‌جهرمی در تصمیمات پشت پرده ظاهرا قرار بوده چهره‌ای تازه‌ باشد برای جلب آرای عمومی. آبان و آذر برای محمد خاتمی و آذری‌جهرمی سردتر از دیگر ایرانی‌ها بود، تقریبا در حد انجماد.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ازدیاد تولید گوشت قرمز از جمله اولویت‌های راهبردی در تولید غذای مورد نیاز کشور است، تجاری سازی «لاپاراسکوپی» در ایران که به افزایش باروری دام کمک می‌کند، گامی در همین راستا است که توسط یک شرکت دانش بنیان صورت گرفته است. با افزایش قیمت گوشت قرمز در یک برهه زمانی، لزوم توجه بیش‌تر به فناوری‌های نوین بیش از بیش احساس می‌شود. این شرکت با دعوت از کارشناسان استرالیایی از آنها برای آموزش متخصصین ایرانی کمک گرفت. برای آن که بتوان اسپرم گوسفند نژادهای بهره‌ور را به تمام کشور ارسال کرد، باید حتما آن را منجمد کرد و در صورت انجماد تنها می‌توان از روش لاپاراسکوپی استفاده کرد. با این روش گوسفندهای دورگه‌ای ایجاد می‌شود که از خصوصیات نژادی بهتری برخوردار هستند و این مسئله برای بهبود وضعیت ذخایر استراتژیک دامی کشور مهم است.
کجاروکجارو2 هفته قبل
آنچه پیش از ریزش برگ‌ها در فصل زمستان به چشم تماشاگران طبیعت می‌آید، کلروفیل‌های زرد و نارنجی و قرمز برگ‌ها هستند. ماندگاری بیشتر برگ‌های درختان همیشه سبز به این معنی است که آن‌ها می‌توانند در شرایطی که عموزادگان برگ‌ریزشان قادر به ادامه‌ی فعالیت نیستند، همچنان زنده بمانند. ماندگاری برگ‌های سوزنی همیشه سبز در میان درختان مختلف متفاوت است و بستگی به میزان تنش‌های موجود در فصل رویش دارد. آمادگی برای مقابله با تنش‌هاپایین آمدن دمای محیط و سرمای زیر صفر، ریسک سرمازدگی سلولی را برای برگ‌های سوزنی همیشه سبز به همراه دارد. معمولا برف کمتری روی برگ‌های سوزنی درختان مخروطی که حالتی افتاده دارند در مقایسه با برگ‌های پهن درختان برگ‌ریز می‌نشیند.
رکنارکنا2 هفته قبل
بدن ما قادر به سنتز این اسیدهای چرب نیست و باید از طریق منابع غذایی یا مکمل‌های دارویی نیاز بدن به این اسیدهای چرب تامین گردد. پخت در فریکی از روش‌های مناسب برای پخت ماهی با حداقل از دست رفتن ترکیبات مغذی پخت در فر است. انجمن قلب آمریکا نیز ماهی پخته شده در فر یا ماهی آب پز را بهترین روش پخت ماهی برای بهره‌وری از منابع امگا آنها عنوان کرده است. بهترین روش پخت برای حفظ امگا ۳ ماهیبه‌جز غذاهایی نظیر سوشی که در آن ماهی به‌صورت خام مصرف می‌شود، در بسیاری از مناطق جهان ماهی قبل از مصرف به روش‌های مختلفی پخته می‌شود. به طور کلی می‌توان گفت اسیدهای چرب امگا ۳ به‌دلیل ویژگی‌های ساختاری و غیراشباع بودن، نسبت به اکسیداسیون بسیار حساس هستند.
سینماپرسسینماپرس2 هفته قبل
فیلم مجیدی فاقد درام موثر و گیرا بود و به یک مانور تمام‌عیار در خلق تصاویر کارت پستالی شباهت داشت. فیلم محمدرسول‌الله (ص) با چند سال تاخیر سرانجام در شب میلاد پیامبر اسلام (ص) از تلویزیون پخش شد و البته نتوانست رضایت خاطر مخاطبان را حتی به شکل حداقلی فراهم کند. چرا برای پیامبر اسلام‌ (ص) کم فیلم ساختیم؟ در سینمای جهان تابه‌حال ۲۵۰ فیلم درباره حضرت عیسی‌ (ع)، ۱۲۰ فیلم درباره حضرت موسی‌ (ع)، ۴۰ فیلم با موضوع بودا و ۸۹ فیلم هم درباره سایر پیامبران الهی ازجمله حضرت ابراهیم‌ (ع)، حضرت یوسف و حضرت داوود ساخته شده است. کار سخت مجیدی پس از تولید «محمدرسول‌الله (ص)» متاسفانه برای ساخت فیلم «محمدرسول‌الله (ص)» مجید مجیدی، مشکلات بزرگ‌تری نسبت به فیلم الرساله ایجاد شد. تولید محمدرسول‌الله (ص) که قرار بود بخش‌های دوم و سوم آن هم ساخته شود، به‌دلیل پدید آمدن چنین جوی ادامه پیدا نکرد.
سلامت نیوزسلامت نیوز2 هفته قبل
سلامت نیوز: بعضی از مادر و پدرها دلشان می‌خواهد فرزندان دوقلو آن هم دختر داشته باشند. سپس جنین‌ها ذخیره می‌شوند. بعد از تعیین جنسیت جنین‌ها به رحم منتقل می‌شوند. احتمال دوقلوزایی شما چقدر است؟ این را نباید فراموش کنید که همه زوجها نمی‌توانند دوقلو دار شوند. محققان معتقدند از هر ۱۰۰ زن فقط ۳ زن می‌توانند دوقلو باردار شوند و آن هم اگر این شرایط را داشته باشند: سابقه خانوادگیاگر در خانواده زن یا مرد سابقه دوقلو زایی وجود داشته باشد این احتمال بالا می‌رود. قومیتآمارها نشان می‌دهد زنان نژاد آفریقایی بیشتر از بقیه نژادهای اروپایی و آسیایی می‌توانند دوقلو دار شوند.
ایسناایسنا3 هفته قبل
آغاز فعالیت منطقه اقتصادی از سال آیندهدو سال پیش علی کورانی‌فر معاون استاندار لرستان و فرماندار اسبق بروجرد در این باره، گفته بود: منطقه ویژه اقتصادی بروجرد سال آینده فعالیت خود را آغاز خواهد کرد. حال خبر رسیده که منطقه ویژه اقتصادی شهرستان تعیین تکلیف شده و شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان به‌عنوان سازمان مسئول منطقه ویژه اقتصادی بروجرد انتخاب شده است و براساس این خبر با این مصوبه شهرک صنعتی شماره دو بروجرد از وضعیت رکود خارج خواهد شد. منطقه ویژه اقتصادی شهرستان تعیین تکلیف شدمدتی پیش عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس در این باره به ایسنا، گفت: پس از پیگیری‌های لازم منطقه ویژه اقتصادی بروجرد تعیین تکلیف شد. وی تصریح کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان به‌عنوان سازمان مسئول منطقه ویژه اقتصادی بروجرد انتخاب شد. منطقه ویژه اقتصادی عام استاحمد گودرزیان معاون فرمانداری بروجرد در این‌باره، اظهار کرد: منطقه ویژه اقتصادی عام است و هر شرکت و سرمایه‌گذاری می‌تواند در آنجا سرمایه‌گذاری کند.

به انتهای لیست رسیدید