انسیه شاه‌حسینی

انسیه شاه‌حسینی

تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا به نقل از روابط‌عمومی جشنواره فیلم عمار مراسم افتتاحیه دهمین جشنواره مردمی فیلم عمار که عصر امروز چهارشنبه ۱۱ دی‌ماه در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می‌شود از ساعت ۱۹ به‌صورت زنده از شبکه نمایش پخش می‌شود. دهمین جشنواره مردمی فیلم عمار امروز عصر از ساعت ۱۸ با برگزاری مراسم افتتاحیه و تقدیر از برگزیدگان ۶ بخش «برنامه تلویزیونی»، «نقد، مقاله و پژوهش سینمایی»، «نماهنگ»، «فیلم ما»، «پویانمایی» و «فیلمنامه» کار خود را آغاز می‌کند. اسامی داوران بخش مسابقه افتتاحیه دهمین جشنواره عمار در بخش‌های زیر به شرح ذیل است: **بخش نماهنگمیلاد عرفان‌پور (شاعر، ترانه‌سرا و مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری) داوود مرادیان (نویسنده، تهیه‌کننده و کارگردان) مهدی نقویان (نویسنده، تهیه‌کننده، کارگردان و مدیر موسسه شهید آوینی) **بخش فیلم ماالهام هادی‌نژاد (کارگردان) محسن عنایتی نوش‌آبادی (کارگردان) سیدرسول منفرد (کارشناس فرهنگی و دبیر اجرایی ادوار جشنواره عمار) امیر مهریزدان (تهیه‌کننده و کارگردان) آرش فهیم (نویسنده و منتقد سینمایی) **بخش برنامه تلویزیونیمهدی کلهر (نویسنده، کارشناس، مشاور و مدیر فرهنگی) علی نادری (روزنامه‌نگار و فعال رسانه‌ای و تهیه‌کننده تلویزیون) احمد پهلوانیان (مدیرکل صداوسیمای مرکز یزد) محسن مقصودی (تهیه‌کننده و مجری تلویزیون) محمدرضا باقری (روزنامه‌نگار و منتقد فرهنگی، تهیه‌کننده و مجری تلویزیون) **بخش فیلمنامهامرالله احمدجو (فیلمنامه‌نویس و کارگردان) هوشنگ توکلی (بازیگر، فیلمنامه‌نویس و کارگردان) انسیه شاه‌حسینی (فیلمنامه‌نویس و کارگردان) عباس هادیان (فیلمنامه‌نویس) جواد رمضان‌نژاد (رئیس مرکز سیمافیلم و مدیر سابق شبکه پنج و افق سیما) **بخش پویانماییعلی حیاتی (گرافیست و مدیر آتلیه طراحی گرافیک سه در چهار) فرهاد امین‌زاده (تهیه‌کننده انیمیشن) سیدمسعود شجاعی طباطبایی (مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری و کاریکاتوریست) **بخش نقد و مقالاتمحمدتقی فهیم (روزنامه‌نگار، منتقد سینما) سحر دانشور (نویسنده و پژوهشگر) میثم ظهوریان (پژوهشگر و مدیر اندیشکده توسعه منطقه‌ای خراسان) مراسم اختتامیه این دوره از جشنواره نیز روز جمعه ۲۰ دی‌ماه برگزار می‌شود. انتهای پیام/
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
آیین افتتاحیه دهمین جشنواره مردمی فیلم عمار چهارشنبه ۱۱ دی در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار و از روز بعد نمایش فیلم‌های این جشنواره آغاز می‌شود. در این مراسم از برگزیدگان بخش‌های نماهنگ، برنامه تلویزیونی، پویانمایی، فیلم ما، نقد، مقالات و پژوهش‌های سینمایی و فیلمنامه تقدیر می‌شود. تجلیل از عوامل و دست اندرکاران سریال گاندو نیز بخشی از برنامه افتتاحیه عمار است. این رویداد سینمایی، روز چهارشنبه ۱۱ دی از ساعت ۱۸ در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می‌شود و دبیرخانه جشنواره از عموم مردم برای حضور در این مراسم دعوت می‌کند. همچنین قرار است در مراسم اختتامیه این جشنواره روز بیستم دی‌ماه از محمدرضا سرشار نویسنده تجلیل شود.
ایرناایرنا2 هفته قبل
آیین افتتاحیه دهمین جشنواره مردمی فیلم عمار چهارشنبه پیش‌رو در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار و از روز بعد نمایش فیلم‌های این جشنواره آغاز می‌شود. در این مراسم از برگزیدگان بخش‌های نماهنگ، برنامه تلویزیونی، پویانمایی، فیلم ما، نقد، مقالات و پژوهش‌های سینمایی و فیلمنامه تقدیر می‌شود. تجلیل از عوامل و دست اندرکاران سریال گاندو نیز بخشی از برنامه افتتاحیه عمار است. این رویداد سینمایی، روز چهارشنبه ۱۱ دی از ساعت ۱۸ در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می‌شود و دبیرخانه جشنواره از عموم مردم برای حضور در این مراسم دعوت می‌کند. همچنین قرار است در مراسم اختتامیه این جشنواره روز بیستم دی‌ماه از محمدرضا سرشار نویسنده تجلیل شود.
سینماپرسسینماپرس2 هفته قبل
سینماپرس: اسامی داوران بخش مسابقه افتتاحیه دهمین جشنواره عمار اعلام شد. اسامی داوران بخش مسابقه افتتاحیه دهمین جشنواره عمار به شرح ذیل است: بخش نماهنگ: مهدی نقویان (نویسنده، تهیه کننده، کارگردان و مدیر موسسه شهید آوینی) میلادعرفان‌پور (شاعر، ترانه سرا و مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری) داوودمرادیان (نویسنده، تهیه کننده و کارگردان) بخش فیلم ما: آرش فهیم (نویسنده و منتقد سینمایی) محسن عنایتی نوش آبادی (کارگردان) الهام هادی نژاد (کارگردان) امیرمهریزدان (تهیه کننده و کارگردان) سیدرسول منفرد، (کارشناس فرهنگی و دبیر اجرایی ادوار جشنواره عمار) برنامه تلویزیونی: مهدی کلهر (نویسنده، کارشناس، مشاور و مدیر فرهنگی) احمدپهلوانیان (مدیرکل صداوسیمای مرکزیزد) محسن مقصودی (تهیه کننده ومجری تلویزیون) علی نادری (روزنامه نگار و فعال رسانه‌ای و تهیه کننده تلویزیون) محمدرضاباقری (روزنامه نگار و منتقد فرهنگی، تهیه کننده و مجری تلویزیون) بخش فیلمنامه: امرالله احمدجو (فیلمنامهنویس و کارگردان) هوشنگ توکلی (بازیگر، فیلمنامه نویس و کارگردان) انسیه شاه‌حسینی (فیلمنامهنویس و کارگردان) جوادرمضان نژاد (رئیس مرکز سیمافیلم ومدیرسابق شبکه پنج وافق سیما) عباس هادیان (فیلمنامه نویس) بخش پویانمایی: مسعودشجاعی طباطبایی (مدیرمرکزهنرهای تجسمی حوزه هنری وکاریکاتوریست) فرهادامین زاده (تهیه کننده انیمیشن) علی حیاتی (گرافیست ومدیر آتلیه طراحی گرافیک سه در چهار) بخش نقدومقالات: محمدتقی فهیم (روزنامه نگار، منتقد سینما) میثم ظهوریان (پژوهشگرومدیراندیشکده توسعه منطقه‌ای خراسان) سحر دانشور (نویسنده و پژوهشگر)
قدس آنلاینقدس آنلاین2 هفته قبل
ما فضای کاملا جدید و متفاوتی با جشنواره‌هایی که به آن‌ها عادت داشتیم مانند جشنواره فیلم کودک، سینما حقیقت و یا دیگر جشنواره‌های تیپیک و کلاسیک را در «عمار» ایجاد کردیم. در «عمار» بچه‌های انقلابی از ضعف‌ها می‌گویندوی افزود: ما پیش‌بینی می‌کردیم در دوره‌های ۶ و ۷ کارهای فاخر تولید شود. رویش‌های «عمار» ادامه خواهد داشتدبیر جشنواره عمار درباره رویش‌های این جشنواره گفت: سازندگان فیلم «منطقه پرواز ممنوع» ۷ دوره پیش با فیلم کوتاه‌شان در «عمار» حضور داشتند و تشویق شدند، معلوم بود آن‌ها ساختار کار را می‌شناسند و بعد فیلم نیمه‌بلند ساختند و باز هم تشویق شدند. دبیر جشنواره عمار با اشاره به افتتاح این جشنواره در روز چهارشنبه ساعت ۱۸ در مجموعه «سرچشمه»، درباره تکلیف برنامه تلویزیونی «نادر شو» هم توضیح داد: ساخت این برنامه پیشنهاد دوستان بود. در نادر شو نیز با منتقدان آمریکایی و اروپایی مصاحبه می‌کردیم و به زبان انگلیسی وارد فضای دیگری می‌شدیم.
سینماپرسسینماپرس2 هفته قبل
سینماپرس: نادر طالب‌زاده دبیر دهمین دوره جشنواره فیلم‌های مردمی «عمار» با اشاره به توفیق فیلم سینمایی «منطقه پرواز ممنوع»، بر ادامه رویش‌های «عمار» تأکید کرد. ما فضای کاملا جدید و متفاوتی با جشنواره‌هایی که به آن‌ها عادت داشتیم مانند جشنواره فیلم کودک، سینما حقیقت و یا دیگر جشنواره‌های تیپیک و کلاسیک را در «عمار» ایجاد کردیم. در «عمار» بچه‌های انقلابی از ضعف‌ها می‌گویندوی افزود: ما پیش‌بینی می‌کردیم در دوره‌های ۶ و ۷ کارهای فاخر تولید شود. در نادر شو نیز با منتقدان آمریکایی و اروپایی مصاحبه می‌کردیم و به زبان انگلیسی وارد فضای دیگری می‌شدیم. بعد که به کنفرانس افق نو در بیروت رفتم، در کار وقفه افتاد و یکی دو ماه کار ادامه پیدا نکرد.
مهرمهر2 هفته قبل
در «عمار» بچه‌های انقلابی از ضعف‌ها می‌گویندوی افزود: ما پیش‌بینی می‌کردیم در دوره‌های ۶ و ۷ کارهای فاخر تولید شود. رویش‌های «عمار» ادامه خواهد داشتدبیر جشنواره عمار درباره رویش‌های این جشنواره گفت: سازندگان فیلم «منطقه پرواز ممنوع» ۷ دوره پیش با فیلم کوتاه‌شان در «عمار» حضور داشتند و تشویق شدند، معلوم بود آن‌ها ساختار کار را می‌شناسند و بعد فیلم نیمه‌بلند ساختند و باز هم تشویق شدند. دبیر جشنواره عمار با اشاره به افتتاح این جشنواره در روز چهارشنبه ساعت ۱۸ در مجموعه «سرچشمه»، درباره تکلیف برنامه تلویزیونی «نادر شو» هم توضیح داد: ساخت این برنامه پیشنهاد دوستان بود. در نادر شو نیز با منتقدان آمریکایی و اروپایی مصاحبه می‌کردیم و به زبان انگلیسی وارد فضای دیگری می‌شدیم. بعد که به کنفرانس افق نو در بیروت رفتم، در کار وقفه افتاد و یکی دو ماه کار ادامه پیدا نکرد.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
ما فضای کاملا جدید و متفاوتی با جشنواره‌هایی که به آن‌ها عادت داشتیم مانند جشنواره فیلم کودک، سینما حقیقت و یا دیگر جشنواره‌های تیپیک و کلاسیک را در «عمار» ایجاد کردیم. در «عمار» بچه‌های انقلابی از ضعف‌ها می‌گویندوی افزود: ما پیش‌بینی می‌کردیم در دوره‌های ۶ و ۷ کارهای فاخر تولید شود. دبیر جشنواره عمار با اشاره به افتتاح این جشنواره در روز چهارشنبه ساعت ۱۸ در مجموعه «سرچشمه»، درباره تکلیف برنامه تلویزیونی «نادر شو» هم توضیح داد: ساخت این برنامه پیشنهاد دوستان بود. در نادر شو نیز با منتقدان آمریکایی و اروپایی مصاحبه می‌کردیم و به زبان انگلیسی وارد فضای دیگری می‌شدیم. بعد که به کنفرانس افق نو در بیروت رفتم، در کار وقفه افتاد و یکی دو ماه کار ادامه پیدا نکرد.
ایسناایسنا2 ماه قبل
ایسنا/زنجان کارگاه دو روزه فیلم‌نامه‌نویسی با حضور انسیه شاه‌حسینی، نویسنده و کارگردان مطرح سینما از ۲۲ آبان‌ماه در زنجان برگزار می‌شود. به گزارش ایسنا، به نقل از روابط‌عمومی حوزه هنری زنجان، کارگاه فیلم‌نامه‌نویسی با حضور انسیه شاه‌حسینی، با همکاری و مشارکت حوزه هنری زنجان و سازمان بسیج هنرمندان زنجان از ۲۲ آبان‌ماه به مدت دو روز در زنجان برگزار خواهد شد. در این کارگاه آموزشی به بهانه برگزاری مسابقه فیلم‌نامه‌نویسی «قلم سبز»، انیسه شاه‌حسینی کارگردان مطرح سینما در حوزه دفاع‌مقدس و مقاومت به بررسی و تحلیل مبانی فیلم‌نامه‌نویسی، فنون و تکنیک‌های آن با محوریت ایده‌پردازی و شخصیت‌پردازی در ساختار فیلم‌نامه، بر اساس موضوع‌های اشاره شده در فراخوان مسابقه فیلم‌نامه‌نویسی «قلم سبز» خواهد پرداخت. گفتنی است، طی ماه آتی به چند اثر برگزیده در مسابقه فیلم‌نامه‌نویسی «قلم سبز» جوایز نقدی اهدا خواهد شد. کارگاه آموزشی فیلم‌نامه‌نویسی از ۲۲ و ۲۳ آبان‌ماه در دو نوبت صبح از ساعت ۹٫۳۰ تا ۱۲٫۳۰ و عصر از ساعت ۱۶ تا ۱۸ در سالن یادگار فرهنگ‌سرای امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
در حکم جدید علی دارابی معاون امور استان‌های صداوسیما برای بیست و سومین جشنواره تولیدات مراکز استان‌های رسانه‌ملی نام کارگردانان صاحب‌نامی دیده می‌شود؛ جشنواره‌ای که قرار است سال‌ آینده در استان اردبیل برگزار شود. حکم انتصابی که معاون رئیس صداوسیما صادر کرده نفرات ذیل را شامل می‌شود: سیدعباس فاطمی به عنوان رئیس شورای عالی و حسن خجسته، احمد ضابطی جهرمی، مهدی فرجی، عباس ناصری طاهری، حسن اسلامی‌مهر، محمد امین توکلی‌زاده، نادر طالب‌زاده، احمدرضا درویش، سعید اشناب، سعید سلطانی، بهروز افخمی، جواد افشار، محسن مومنی شریف، علی بخشی‌زاده، محمد مهدی یادگاری، سیدتقی سهرابی، حسن عابدینی، علی نواداد، مهرداد عظیمی و نیز نرگس آبیار و انسیه شاه‌حسینی به عنوان اعضای این شورا معرفی شده‌اند.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، در حکم جدید علی دارابی معاون امور استان‌های صداوسیما برای بیست و سومین جشنواره تولیدات مراکز استان‌های رسانه‌ملی نام کارگردانان صاحب‌نامی دیده می‌شود؛ جشنواره‌ای که قرار است سال‌ آینده در استان اردبیل برگزار شود. حکم انتصابی که معاون رئیس صداوسیما صادر کرده نفرات ذیل را شامل می‌شود: سیدعباس فاطمی به عنوان رئیس شورای عالی و حسن خجسته، احمد ضابطی جهرمی، مهدی فرجی، عباس ناصری طاهری، حسن اسلامی‌مهر، محمد امین توکلی‌زاده، نادر طالب‌زاده، احمدرضا درویش، سعید اشناب، سعید سلطانی، بهروز افخمی، جواد افشار، محسن مومنی شریف، علی بخشی‌زاده، محمد مهدی یادگاری، سیدتقی سهرابی، حسن عابدینی، علی نواداد، مهرداد عظیمی و نیز نرگس آبیار و انسیه شاه‌حسینی به عنوان اعضای این شورا معرفی شده‌اند. انتهای پیام/
سینماپرسسینماپرس2 ماه قبل
سینماپرس: با حکم دکتر علی دارابی معاون امور استان‌ها، اعضای بیست و سومین جشنواره تولیدات مراکز استان‌های صدا و سیما منصوب شدند. به گزارش سینماپرس، سید عباس فاطمی به عنوان رئیس شورای عالی و آقایان دکتر حسن خجسته، دکتر احمد ضابطی جهرمی، مهدی فرجی، دکتر عباس ناصری طاهری، حسن اسلامی مهر، محمد امین توکلی زاده، نادر طالب‌زاده، احمدرضا درویش، سعید اشناب، سعید سلطانی، بهروز افخمی، جواد افشار، محسن مومنی شریف، علی بخشی‌زاده، محمد مهدی یادگاری، سید تقی سهرابی، دکتر حسن عابدینی، علی نواداد، مهرداد عظیمی و نیز خانم‌ها نرگس آبیار و انسیه شاه‌حسینی به عنوان اعضای این شورا معرفی شده‌اند. گفتنی است بیست و سومین جشنواره تولیدات مراکز استان‌ها سال آینده در استان اردبیل برگزار خواهد شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
اعتمادآنلاین|‌ به نقل از روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صداوسیما، سید عباس فاطمی به عنوان رئیس شورای عالی و حسن خجسته، احمد ضابطی جهرمی، مهدی فرجی، عباس ناصری طاهری، حسن اسلامی‌مهر، محمد امین توکلی‌زاده، نادر طالب‌زاده، احمدرضا درویش، سعید اشناب، سعید سلطانی، بهروز افخمی، جواد افشار، محسن مومنی شریف، علی بخشی‌زاده، محمد مهدی یادگاری، سید تقی سهرابی، حسن عابدینی، علی نواداد، مهرداد عظیمی و نیز نرگس آبیار و انسیه شاه‌حسینی به عنوان اعضای این شورا معرفی شده‌اند. بیست و سومین جشنواره تولیدات مراکز استان‌ها سال آینده در استان اردبیل برگزار خواهد شد. منبع: ایسنا
ایسناایسنا2 ماه قبل
با حکم معاون امور استان‌ها، اعضای بیست و سومین جشنواره تولیدات مراکز استان‌های صداوسیما منصوب شدند. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صداوسیما، سید عباس فاطمی به عنوان رئیس شورای عالی و حسن خجسته، احمد ضابطی جهرمی، مهدی فرجی، عباس ناصری طاهری، حسن اسلامی‌مهر، محمد امین توکلی‌زاده، نادر طالب‌زاده، احمدرضا درویش، سعید اشناب، سعید سلطانی، بهروز افخمی، جواد افشار، محسن مومنی شریف، علی بخشی‌زاده، محمد مهدی یادگاری، سید تقی سهرابی، حسن عابدینی، علی نواداد، مهرداد عظیمی و نیز نرگس آبیار و انسیه شاه‌حسینی به عنوان اعضای این شورا معرفی شده‌اند. بیست و سومین جشنواره تولیدات مراکز استان‌ها سال آینده در استان اردبیل برگزار خواهد شد. انتهای پیام
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
خبرگزاری میزان- کارگردان فیلم «به کودکان شلیک نکنیم» گفت: به نظر من باید به کسانی که بر تولید آثاری همچون خانه پدری نظارت می‌کنند و یا فیلم توقیف شده را دوباره اکران می‌کنند شک کرد، زیرا به نظر من اینها به دنبال به التهاب کشیده شدن جامعه هستند. انسیه شاه‌حسینی نویسنده و کارگردان سینما در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان پیرامون توقیف اکران فیلم سینمایی خانه پدری ساخته کیانوش عیاری گفت: به نظر من باید به کسانی که بر تولید آثاری همچون خانه پدری نظارت می‌کنند و یا فیلم توقیف شده را دوباره اکران می‌کنند شک کرد، زیرا به نظر من اینها به دنبال به التهاب کشیده شدن جامعه هستند. کارگردان فیلم «به کودکان شلیک نکنیم» با مهم خواندن وظیفه مسئولین فرهنگی در قبال مسائلی همچون ساخت فیلم خانه پدری افزود: سازمان سینمایی کشور و از سویی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید سمت و سوی سینمای کشوری انقلابی را به درستی و به سمتی درست هدایت کنند. متاسفانه ما امروزه احساس می‌کنیم مسئولین ما هیچ مسئولیتی را بر خلاف نامشان روی دوش خود احساس نمی‌کنند. انتهی پیام/
سینماپرسسینماپرس3 ماه قبل
سینماپرس: عاشورا را نباید فقط در حد یک سنت پیش پا افتاده نگه داشت و متولیان سینمای دینی و حتی تلویزیون باید به سمت واکاوی فرهنگ عاشورا و بازکردن زوایای فلسفی اش و انتقال آن به نسل جوان برود. به گزارش سینماپرس، انسیه شاه‌حسینی کارگردان سینما گفت: من و امثال من از برکت انقلاب و رزمندگان اسلام، در سینمای پاک فعلی مشغول فیلم‌سازی هستیم و از آن جایی که انقلاب اسلامی ما نیز، از فرهنگ عاشورا نشات گرفته، به نوعی همگی وام دار این نهضت هستیم. کارگردان «زیباتر از زندگی» ادامه داد: حالا اینکه چرا در همه این سال‌ها برای انعکاس فرهنگ عاشورا کم گذاشتیم جای حرف و حدیث زیادی دارد و مبحث بسیار بسیار تاسف بار و نگران کننده است. وی در پایان گفت: عاشورا را نباید فقط در حد یک سنت پیش پا افتاده نگه داشت و متولیان سینمای دینی و حتی تلویزیون باید به سمت واکاوی فرهنگ عاشورا و بازکردن زوایای فلسفی اش و انتقال آن به نسل جوان برود. فیلم بلند «غروب شد بیا» نخستین تجربه کارگردانی اوست و در حال حاضر در انتظار جمع آوری سرمایه برای ساختن فیلم سینمایی «به کودکان شلیک نکنید» است.
سینماپرسسینماپرس3 ماه قبل
سینماپرس: انسیه شاه‌حسینی می‌گوید تا زمانی که فیلم سینمایی «به کودکان شلیک نکنید» ساخته نشود سراغ پروژه جدیدی نمی‌رود. به گزارش سینماپرس، انسیه شاه‌ حسینی کارگردان و نویسنده سینما که مدتی است در حوزه سینما فعالیتی نداشته است به صبا عنوان کرد: ‌ هنوز هم به دنبال جذب سرمایه‌گذار برای ساخت فیلم «به کودکان شلیک نکنید» هستم. کارگردان فیلم «زیباتر از زندگی» با انتقاد از حوزه هنری گفت: ‌ من دیگر به حوزه هنری امیدی ندارم زیرا به نظر من در سال‌های اخیر از مسیر خود خارج شده است. بخش سینمایی حوزه هنری بسیار ضعیف شده است و باید این بخش را به شکل بنیادین اصلاح کرد. شاه حسینی در پایان با بیان اینکه در زمانی که تئاتر و سینمای ما به مشکل برخورده است باید حوزه هنری اثرگذار باشد، گفت: چرا مسئولان حوزه منفعل شده‌اند؟ من از فارابی و سایر متولیان فرهنگی انتظاری ندارم اما مساله حوزه هنری فرق دارد.
الفالف3 ماه قبل
برهمین اساس می‌توان سینمای دفاع مقدس را به سه بخش تقسیم کرد. این فیلم استارت فیلم‌های اکشن را در سینمای دفاع مقدس زد و مقدمه‌ای برای ساخت آثار پرکشش شد. یکی از این اتفاقات مهم دست زدن به یک انقلاب تازه در سینمای دفاع مقدس بود. اما سینمای دفاع مقدس فیلم هایی که با نگاهی اعتراضی به تبعات پس از جنگ می‌پردازد نیز کم ندارد. سرداران جنگی کجای سینمای دفاع مقدس هستند؟ ژانر دیگری که در سینمای جنگ و به ویژه در هالیوود و سینمای اروپا طرفداران بسیاری دارد، بیوگرافی است.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 ماه قبل
سینمای ایران طی ۳۹ سال گذشته فیلم‌های متنوعی را در روایت هشت سال دفاع مقدس به تصویر کشیده که بسیاری از آنها از ماندگارترین تولیدات سینمایی است اما سهم دفاع مقدس از کلیت سینمای ایران چقدر است؟! برهمین اساس می‌توان سینمای دفاع مقدس را به سه بخش تقسیم کرد. یکی از این اتفاقات مهم دست زدن به یک انقلاب تازه در سینمای دفاع مقدس بود. «لیلی با من است» تولید شده در سال ۷۴ از چند جهت یکی از مهمترین آثار سینمای ایران و سینمای دفاع مقدس است. سرداران جنگی کجای سینمای دفاع مقدس هستند؟ ژانر دیگری که در سینمای جنگ و به ویژه در هالیوود و سینمای اروپا طرفداران بسیاری دارد، بیوگرافی است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ماه قبل
محمدحسین مهدویان بعد از ساخت فیلم «ماجرای نیمروز» که در جشنواره فیلم فجر توانست سیمرغ بلورین بهترین فیلم و سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را به‌دست آورد، سراغ قسمت دوم این فیلم رفت. هر چند این فیلم در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر نتوانست موفقیت‌های نسخه اول را تکرار کند اما امید زیادی را به اکران پاییزه دارد. سینمای دفاع مقدس به جشنواره فیلم فجر اعتبار می‌دهد/مسئولین فرهنگی باید از کارگردانان ارزشی حمایت کنندانسیه شاه‌حسینی نویسنده و کارگردان سینما در گفتگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان پیرامون وضعیت این ‌روزهای سینمای دفاع مقدس گفت: کار روی آثار دفاع مقدس طی سالهای گذشته بسیار سخت شده زیرا برخلاف شعارهایی که هر روز داده می‌شود، هیچ حمایتی از سینمای دفاع مقدس صورت نمی‌گیرد. سالانه فیلم‌های زیادی ساخته می‌شود اما از نظر من آثار دفاع مقدس بسیار محدود و معدود هستند. سینمای دفاع مقدس از نظر من به جشنواره فیلم فجر اعتبار می‌دهد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ماه قبل
سینمای دفاع مقدس از نظر من به جشنواره فیلم فجر اعتبار می‌دهد. انسیه شاه‌حسینی نویسنده و کارگردان سینما در گفتگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان پیرامون وضعیت این ‌روزهای سینمای دفاع مقدس گفت: کار روی آثار دفاع مقدس طی سالهای گذشته بسیار سخت شده زیرا برخلاف شعارهایی که هر روز داده می‌شود، هیچ حمایتی از سینمای دفاع مقدس صورت نمی‌گیرد. وی با اشاره به نزدیک شدن به برگزاری جشنواره فیلم فجر درباره کمرنگ شدن نقش سینمای دفاع مقدس در این جشنواره اذعان کرد: همانطور که از نام جشنواره فیلم فجر پیداست این جشنواره ویترین فجر و انقلاب اسلامی ایران است پس باید در آن از ارزش‌های انقلابی رونمایی شود. سینمای دفاع مقدس از نظر من به جشنواره فیلم فجر اعتبار می‌دهد. مسئولین فرهنگی باید با تخصیص بودجه از کارگردانان ارزشی و انقلابی حمایت کنند تا ما شاهد شکوفایی دوباره سینمای انقلابی باشیم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ماه قبل
سینمای دفاع مقدس در دوران بعد از جنگ تحمیلیخاتمه جنگ تحمیلی دوران تازه‌ای را برای فیلم‌های تازه دفاع مقدس رقم زد. از دهه ۸۰ تولید و ساخت فیلم‌های ژانر دفاع مقدس با افت روبرو بوده است اما از این دهه به بعد سینمای دفاع مقدس با آثاری با پختگی بیشتر ساخته مواجه شد. سینمای دفاع مقدس ایران، اما در دهه ۹۰ با رشد شدیدی کار را شروع کرد و توانست قدرت سالیان گذشته را بازپس گیرد. با این وجود نقطه مثبت سینمای ارزشی و دفاع مقدس در ایران نوعی تغییر در نگرش و جریان فکری سینمای دفاع مقدس بود. ابراهیم حاتمی کیا شاید یکی از معدود کارگردانانی است که طی سالهای گذشته سینمای دفاع مقدس را به تنهایی زنده نگه داشته است.
سینماپرسسینماپرس4 ماه قبل
سینماپرس: انسیه شاه‌حسینی کارگردان سینما از رایزنی با مسئولان سیما برای ساخت سریالی از سرگذشت بانو فرجوانی سوژه اصلی مستند «بانو» خبر داد. به گزارش سینماپرس، مراسم رونمایی از مستند «بانو» ساخته محمد حبیبی منصوری شامگاه دوشنبه ۲۵ شهریور ماه در حوزه هنری برگزار شد. ضمن اینکه با تلویزیون به توافق رسیده‌ایم قرار شده یک سریال مطول درباره بانو فرجوانی بسازیم. در ادامه دکتر نیلچی‌زاده عنوان کرد: با این مستند بانو فرجوانی را همه دیدید. در این بخش هم فرجوانی بیان کرد: امیدوارم هیچ مادری داغ فرزند خود را نبیند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ماه قبل
ضمن اینکه با تلویزیون به توافق رسیده‌ایم قرار شده یک سریال مطول درباره بانو فرجوانی بسازیم. در ادامه دکتر نیلچی‌زاده عنوان کرد: با این مستند بانو فرجوانی را همه دیدید. سپس بانو فرجوانی سوژه مستند «بانو» روی صحنه آمد و اظهار کرد: وقتی خدا آدم را خلق کرد به خود احسنت گفت و آدم را با عشق خلق کرد اما خدا خودش گفته من انسان را در رنج آفریدم. سپس محمد حبیبی منصور کارگردان این اثر پشت تریبون قرار گرفت و بیان کرد: اتفاق خوب این است که فیلم مستند دیده شود ما از تاثیر فیلم مستند بر مردم غافلیم. فضای فیلم مستند معمولا با سخنرانی اشتباه گرفته می‌شود که امیدوارم این موضوع در فیلم ما رعایت شده باشد.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، مراسم رونمایی از مستند «بانو» روایتی از عصمت احمدیان با حضور جمعی از هنرمندان و علاقه‌مندان در حوزه هنری برگزار شد. او در مورد مستند بانو گفت: این فیلم بسیار عاشقانه بود و حرف‌های زیادی برای گفتن داشت. حبیب احمد‌زاده در مورد مستند بانو گفت: این فیلم یک ویژگی دارد که به نظرم کمتر مورد توجه قرار گرفته است. سخنران پایانی، ‌ محمد جواد منصور، کارگردان مستند بانو بود. در پایان این برنامه، از بانو فرجوانی با اهدای سنگ متبرک حرم امام رضا علیه‌السلام تقدیر شد.
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مراسم رونمایی از مستند «بانو» ساخته محمد حبیبی منصوری شامگاه دوشنبه ۲۵ شهریور ماه در حوزه هنری برگزار شد. ضمن اینکه با تلویزیون به توافق رسیده‌ایم قرار شده یک سریال مطول درباره بانو فرجوانی بسازیم. در ادامه دکتر نیلچی‌زاده عنوان کرد: با این مستند بانو فرجوانی را همه دیدید. سپس بانو فرجوانی سوژه مستند «بانو» روی صحنه آمد و اظهار کرد: وقتی خدا آدم را خلق کرد به خود احسنت گفت و آدم را با عشق خلق کرد اما خدا خودش گفته من انسان را در رنج آفریدم. فضای فیلم مستند معمولا با سخنرانی اشتباه گرفته می‌شود که امیدوارم این موضوع در فیلم ما رعایت شده باشد.
پارس نیوزپارس نیوز4 ماه قبل
پارس نیوز، به گزارش «روز واقعه» یکی از ماندگارترین فیلم‌هایی است که در سینمای ایران براساس واقعه تلخ عاشورا ساخته شده است. اما «روز واقعه» چطور شکل گرفت؟ شهرام اسدی در ابتدای گفت‌وگویش از بازگشتش به ایران پس از چند سال دوری می‌گوید. علیرضا شجاع‌نوری و لادن مستوفی در این بخش به فیلم اضافه می‌شوند و فیلم ماندگار «روز واقعه» ساخته می‌شود. یکی دیگر از خاطراتی که شهرام اسدی از ساخت «روز واقعه» ذکر می‌کند ایرادی است که به نام مدیر دوبلاژ فیلم گرفته می‌شود. در ابتدا از اسدی می‌خواهند مدیر دوبلاژ فیلم را تغییر دهد و وقتی پافشاری او را می‌بینند اصرار می‌کنند که حداقل نام او در تیتراژ نباشد.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 ماه قبل
اسدی می‌پذیرد اما چند روز بعد، مدیران فارابی فیلمنامه‌ «روز واقعه» را در اختیارش می‌گذارند. اسدی می‌گوید: به خانه آمدم و خواندن فیلمنامه را آغاز کردم. تغییراتی که شریفی‌نیا و محمدعلی نجفی روی فیلمنامه بیضایی داده بودند در این حد بود که میزان سکانس‌های نقش راحله بیشتر شده و ماجرا از جایی آغاز می‌شده که دو دانشجو در تحقیقاتی در ماجرای عاشورا به داستان «روز واقعه» می‌رسند. شهرام اسدی در پاسخ به این سوال که برای ساخت فیلمنامه به سراغ بیضایی هم رفتید می‌گوید: بیضایی را در جایی دیدم و گفتم که قرار است این فیلمنامه را بسازم. یکی دیگر از خاطراتی که شهرام اسدی از ساخت «روز واقعه» ذکر می‌کند ایرادی است که به نام مدیر دوبلاژ فیلم گرفته می‌شود.
برترین‌هابرترین‌ها4 ماه قبل
«روز واقعه» یکی از ماندگارترین فیلم‌هایی است که در سینمای ایران براساس واقعه تلخ عاشورا ساخته شده است. اما «روز واقعه» چطور شکل گرفت؟ شهرام اسدی در ابتدای گفت‌وگویش از بازگشتش به ایران پس از چند سال دوری می‌گوید. اسدی می‌پذیرد اما چند روز بعد، مدیران فارابی فیلمنامه‌ «روز واقعه» را در اختیارش می‌گذارند. علیرضا شجاع‌نوری و لادن مستوفی در این بخش به فیلم اضافه می‌شوند و فیلم ماندگار «روز واقعه» ساخته می‌شود. یکی دیگر از خاطراتی که شهرام اسدی از ساخت «روز واقعه» ذکر می‌کند ایرادی است که به نام مدیر دوبلاژ فیلم گرفته می‌شود.
سینماپرسسینماپرس4 ماه قبل
سینماپرس: سید سعید سیدزاده آخرین جزئیات فیلم «به کودکان شلیک نکنید» را تشریح کرد. به گزارش سینماپرس، سید سعید سیدزاده تهیه کننده سینما، درباره آخرین وضعیت تولید «به کودکان شلیک نکنید» به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: کماکان درگیر جذب سرمایه هستیم البته صحبت‌هایی با برخی نهادها و ارگان‌ها شده که امیدواریم به زودی نهایی شود و بتوانیم امسال این کار ارزشمند را بسازیم. فیلم سینمایی «به کودکان شلیک نکنید» به کارگردانی انسیه شاه‌حسینی و تهیه‌کنندگی سید سعید سیدزاده در ۲۵ آذرماه سال ۹۴ پروانه ساخت دریافت کرد. انسیه شاه حسینی ساخت آثاری مانند «غروب شد بیا»، «شب بخیر فرمانده»، «پنالتی» و «زیباتر از زندگی» را در کارنامه خود دارد.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

انسیه شاه حسینی