انصارالله

انصارالله

الفالف3 هفته قبل
انصار الله یمن آغاز مذاکرات صلح را به توقف عملیات نظامی ائتلاف متجاوز عربی مشروط کرد. گروه جهان الف، ۱۷ اسفند ۱۳۹۸، ۲۰:۱۷ ۳۹۸۱۲۱۷۱۵۹به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، محمد عبدالسلام، سخنگوی انصار الله یمن و رئیس هیات مذاکره کننده این گروه در مذاکرات صلح امروز (شنبه) در توئیتی تاکید کرد: راهکار بحران یمن در وهله اول بر توقف دشمنی‌ها و لغو محاصره فعلی بستگی دارد و پس از آن میتوان مذاکرات سیاسی جدی را آغاز کرد این چیزی است که ما دایما بر آن تاکید داریم. عبدالسلام خاطرنشان کرد: هرگونه دعوتی به غیر از این در واقع دعوت به طولانی کردن محاصره و دشمنی است. این مسئول انصارالله از فرستاده سازمان ملل به یمن خواست خود را از طرح‌های مشکوک دشمن سعودی کنار بکشد و گفت: مسیر مذاکرات سیاسی نیازمند توقف دشمنی‌ها و شکست محاصره است. این اظهارات عبدالسلام پس از آن اعلام شد که مارتین گریفیث، فرستاده سازمان ملل به یمن خواهان برقراری آتش بس فوری در یمن و احیای روند سیاسی در این کشور شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
به گزارش مشرق، از محور جنوب غربی استان الجوف و نزدیکی مرزهای مشترک با استان مارب خبر می‌رسد، عملیات نیروهای ارتش و رزمندگان کمیته‌های دفاع مردمی علیه عناصر مزدور تحت فرمان رژیم سعودی همچنان با قدرت ادامه دارد. براساس اطلاعات به دست آمده، رزمندگان یمنی حملات گسترده‌ای را از چند محور علیه مزدوران سعودی انجام دادند و پس از درگیری‌های سنگین و نفس گیر موفق شدند شهر الحزم مرکز استان الجوف را به کنترل درآورند. مناطق شرقی و جنوب شرقی حومه شهر الحزم از جمله خیرات، شقب و فرحاش نیز به همراه کوه قرن شیحاط از اشغال مزدوران سعودی خارج و آزاد شدند. براساس آخرین اخبار به دست آمده، در حال حاضر، عملیات رزمندگان کمیته‌های دفاع مردمی و نیروهای ارتش یمن در محور جنوب غرب استان الجوف برای پاکسازی مناطق اشغالی حومه شهر الحزم از لوث وجود مزدوران سعودی همچنان ادامه دارد. استان الجوف در شمال یمن با استان نجران عربستان هم مرز است و بیش از ۷۰ درصد از مساحت این استان از جمله «صحرای الاجاشر، پایگاه الخنجر، المهاشمه و …» که اغلب بیابانی هستند در اشغال نیروهای مزدورسعودی است.
ایرناایرنا4 هفته قبل
دفتر سازمان ملل در یمن در صفحه متعلق به این سازمان در توئیتر نوشت که طبق گزارش‌های اولیه، در طول ۲۴ ساعت گذشته هزاران غیرنظامی یمنی در اثر درگیری‌های شدید در استان الجوف خانه خود را ترک کردند. این سازمان از طرف‌های درگیر در یمن خواست که طبق قوانین بین المللی به تعهدات خود در حفظ جان غیرنظامیان پایبند باشند. این در حالی است که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن دو روز گذشته موفق شدند شهر «الحزم» مرکز استان راهبردی الجوف را به کنترل خود درآورند. ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در اواخر ژانویه موفق شده بودند کنترل تمام منطقه نهم در شرق صنعا را به دست گیرند. تحلیلگران نظامی بر این باورند که در صورت سقوط استان‌های مارب و الجوف به دست ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، آنها کنترل مهمترین قسمت‌هایی که اکنون در اختیار نیروهای منصور هادی است را به دست خواهند گرفت.
رجانیوزرجانیوز4 هفته قبل
منابع یمنی از ورود نیرو‌های ارتش و انصارالله یمن به شهر «الحزم» مرکز استان «الجوف» خبر دادند. به گزارش رجانیوز به نقل از دانشجو، منابع یمنی به شبکه الجزیره خبر دادند که نیرو‌های ارتش و انصارالله یمن توانسته‌اند پس از عقب‌نشینی عناصر وابسته به دولت مستعفی منصور هادی، وارد شهر «الحزم» در مرکز استان «الجوف» در مرکز یمن شوند. روزنامه الاخبار لبنان روز گذشته گزارش داد که نیرو‌های یمنی از سه جهت شهر «الحزم» را به محاصره خود در آورده‌اند. ارتش یمن روز گذشته (شنبه) بعد از درگیری‌های بسیار شدید موفق شد بر شهرستان الغیل در غرب استان الجوف مسلط شود. ورود نیرو‌های ارتش و انصارالله یمن به شهر «الحزم» در حالی است که جنگنده‌های سعودی در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۲۷ مرتبه مناطق مختلف یمن را بمباران کرده‌اند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴4 هفته قبل
ساعت۲۴-دو افسر بلندپایه نیروهای دولت مستعفی یمن که با حمایت ائتلاف سعودی در جبهه «الجوف» ‌ در حال جنگ با ارتش یمن هستند، کشته شدند. دو افسر بلندپایه نیروهای وابسته به دولت «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن که مقیم عربستان سعودی است، در درگیری‌های جبهه «الجوف» کشته شدند. استان الجوف در شمال غرب صنعاء در مرز با عربستان سعودی واقع شده و ده هفته‌های اخیر شاهد درگیری‌های سنگین میان نیروهای هادی با پشتیبانی ائتلاف سعودی و ارتش یمن (صنعاء) است. در این نامه تسلیت آمده است که «این دو افسر هنگام ادای وظیفه ملی در استان الجوف (اشاره به درگیری‌های جاری در این استان) کشته شدند». از چند هفته پیش درگیری‌های سنگینی میان طرفین در این استان یمن در جریان است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز4 هفته قبل
شخصیت‌های نظام سابق، عزت کشور را زیر پای یک کارمند ساده زن آمریکایی گذاشتند. وی گفت: ارتش و کمیته‌های مردمی یمن برای ارتقا و ساخت سلاح‌های لازم برای دفاع از کشور در شرایط سخت و جنگ شدید تلاش کردند. رهبر انصارالله در بخش دیگری از اظهاراتش به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی اشاره و تأکید کرد: امروز شاهد حالت‌هایی از عادی‌سازی روابط با اسرائیل هستیم و این درحالی است که این اقدام حرام شرعی و خیانت به امت (اسلام) است. الحوثی تصریح کرد: موضع ما در دشمنی با اسرائیل و دفاع از مسائل سرنوشت ساز امت (اسلام) اصولی است. یکی از روحانیون سعودی درحالی در مراسم یادبود هولوکاست ادعایی حاضر شد که شاهد توجیه کشتار مسلمانان در فلسطینین توسط آنها هستیم.
ایرناایرنا1 ماه قبل
چند روز پس از آن که ریاض برای استقرار موشک‌های ضد هوایی پاتریوت دست به دامن آتن شد، انصار الله تأسیسات آرامکو را در شهر «ینبع» هدف موشک‌ها و پدافند‌های خود قرار داد. هدف از قرارداد عربستان با یونان حفاظت از تأسیسات زیرساختی بود اما در اولین اقدام نیز آزمایش خود شکست خورد و نتایجی فضاحت بار به دنبال داشت. ریاض همچنان ده‌ها و چه بسا میلیاردها دلار صرف خرید اسلحه می‌کند اما در شهریور ماه سال گذشته میلادی پدافندهای هوایی آمریکایی نیز نتوانست حمله انصار الله به تأسیسات نفتی آرامکو را مهار کند و بمباران تأسیسات نفتی آرامکو با ۱۰ پهپاد یمن، ناتوانی ریاض را در مهار حملات انصار الله آشکار کرد. در همین راستا روزنامه «وال استریت ژورنال» آمریکا سال گذشته میلادی در گزارشی نوشت: حملات پهپادی انصار الله نقاط ضعف سامانه دفاع هوایی عربستان را آشکار کرد که وابسته به پدافند هوایی پاتریوت است. از سویی دیگر «فایز الدویری» کارشناس نظامی مجموعه‌ای از موضوعات را دلیل ناکارآمدی پدافند عربستان می‌داند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
البخیتی: سرنوشت خلبانان سعودی را در زمان مناسب اعلام می‌کنیمعضو شورای سیاسی انصارالله گفت سرنوشت ۲ خلبان جنگنده تورنادوی عربستان که سعودی‌ها با حملات هوایی خود به بقایای جنگنده سقوط کرده و قصد داشتند آن‌ها را بکشند، در زمان مناسب اعلام خواهد شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
سه تحول اساسی در صحنه یمن شکل گرفته که نشان می‌دهد اوضاع میدانی ائتلاف سعودی ممکن است بسیار دشوار و احتمالا با غافلگیرکننده‌های ناخوشایندی طی دوره بعدی همراه باشد. نخست: سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نظامی ائتلاف انصارالله از رونمایی از ۴ سامانه موشکی دفاع هوایی جدید خبر داد و تأکید کرد که سال ۲۰۲۰ سال برتری دفاع هوایی خواهد بود. این جنگنده انگلیسی یکی از پیشرفته‌ترین جنگنده‌ها از نظر فناوری است و سرنگون کردن آن با استفاده از سامانه دفاع موشکی قدیمی آسان نیست. برخورداری انصارالله از سامانه‌های دفاع هوایی، که قادر به شناسایی هواپیماهای سعودی ساخت آمریکا مانند «اف ۱۶» است به معنای پایان هژمونی هوایی عربستان سعودی است که بر آسمان یمن سیطره دارد و حملات گسترده‌ای را در آزادی کامل انجام می‌دهد. بعید نمی‌دانیم که نیروهای سعودی نیز در ماه‌های آینده همانند امارات عمل کنند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
یگان پدافند هوایی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن امروز (شنبه) یک فروند پهپاد جاسوسی وابسته به ائتلاف متجاوز سعودی را در جیزان سرنگون کرد. به گزارش ایسنا، یک منبع نظامی یمنی در گفتگو با شبکه المسیره از سرنگونی یک فروند پهپاد جاسوسی وابسته به نیروهای متجاوز ائتلاف سعودی در حین انجام اقدامات خصمانه در شرق الخوبه خبر داد. از سوی دیگر، یحیی سریع، سخنگوی نظامی جنبش انصارالله یمن اعلام کرد، نیروهای مسلح این کشور فردا (یکشنبه) از ۴ سامانه موشکی جدید رونمایی خواهند کرد. وی افزود، این سامانه‌ها از فناوری جدید و پیشرفته و تجربه موفقی در زمینه سرنگونی هواپیماهای جاسوسی دشمن و جنگنده‌ها برخوردار هستند. انتهای پیام
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق به نقل از شبکه المسیره، پدافند هوایی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، تجاوز جدید جنگنده‌های سعودی در شرق صنعاء‌ را دفع کرد. یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد پدافند هوایی توانست جنگنده‌های دشمن سعودی را با چند موشک از نوع فاطر ۱ در آسمان نهم در شرق صنعاء دور کند. بیشتر بخوانید: وقتی توان موشکی انصارالله محاسبات عربستان را به هم ریختپدافند یمنی‌ها روز چهاردهم فوریه توانسته بود یک فروند جنگنده تورنادو رژیم سعودی را در آسمان استان الجوف سرنگون کند. خبر دیگر اینکه نیروهای مسلح یمن فردا یکشنبه از چهار سامانه موشکی دفاع هوایی رونمایی خواهند کرد. المسیره همچنین از سرنگونی یک فروند پهپاد جاسوسی متجاوزان سعودی در شرق الخوبه در جیزان خبر داد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، انصارالله یمن از سرنگونی یک پهپاد دیگر ائتلاف تحت سرکردگی آل سعود در منطقه جیزان در جنوب غرب عربستان خبر داد. این پهپاد شناسایی هنگام پرواز بر فراز شرق الخوبه در جیزان سرنگون شد. جزییات بیشتری مخابره نشده است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
وزیر خارجه آلمان ضمن اشاره به فاجعه انسانی در یمن در نتیجه جنگ ائتلاف سعودی، از ریاض خواست برای جلوگیری از تشدید تنش در این کشور تلاش کند. ماس گفت: «ازسرگیری مذاکرات مستقیم ریاض با انصارالله گامی در مسیر صحیح است ولی این امر همچنین نیازمد بازگشت به مذاکرات سیاسی تحت نظارت سازمان ملل متحد است.» پیش از این، فیصل آل سعود در گفت‌وگو با خبرگزاری آلمان خواستار لغو ممنوعیت صادرات سلاح آلمان به عربستان سعودی شده بود. دولت ائتلافی آلمان در مارس ۲۰۱۸ تصمیم گرفت صادرات تسلیحات را به کشورهایی که به طور مستقیم در جنگ یمن دخیل هستند، متوقف کند. این تصمیم ۶ ماه پس از قتل فجیع «جمال خاشقجی» روزنامه‌نگار منتقد در کنسولگری سعودی در استانبول، اتخاذ شد. پیش از این، روزنامه فرامنطقه‌ای «القدس العربی» در مقاله‌ای نوشته بود که در سایه کمبود جدی در زرادخانه جنگی عربستان سعودی و عدم دستیابی آن به هدف استراتژی‎اش و همچنین در معرض خطر قرار گرفتن امنیت ملی این کشور و امارات، جنگ یمن در مرحله پایانی‎اش قرار دارد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
یعنی تفنگ «FATF» فشنگ ندارد! و این قصه سر دراز دارد که …۳- حالا یک بار دیگر، متن بیانیه FATF را بخوانید «اکنون با توجه به ناکامی ایران در اجرای معاهده‌های «پالرمو» و «تأمین مالی تروریسم» مطابق با معیار‌های FATF، کارگروه اقدام مالی به طور کامل تعلیق اقدامات تقابلی را برمی‌دارد و …»! همانگونه که ملاحظه می‌کنید، بیانیه بر معاهده‌های «پالرمو» و «تأمین مالی تروریسم» آن هم بر اساس معیار‌های FATF تاکید می‌ورزد. ۴- ایران یکی از اصلی‌ترین قربانیان تروریسم است، ولی FATF تاکید می‌کند و رسما نیز اعلام کرده است که در معاهده «مقابله با تأمین مالی تروریسم» تعریف ایران از تروریسم را نمی‌پذیرد. صدور بیانیه «کارگروه ویژه اقدام مالی-FATF» همزمان با برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی را باید از دو زاویه به ارزیابی نشست.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
در این باره گفتنی است؛ ۱-تصمیم دیروز گروه اقدام مالی -FATF- درحالی است که مدت‌هاست اکثر بانک‌ها در کشورهای غربی نه به علت عدم پذیرش FATF از سوی ایران‌، بلکه از بیم تحریم‌های آمریکا از انجام تراکنش‌های مرتبط با ایران خودداری کرده و می‌کنند. بنابراین حتی در صورت تن دادن به پذیرش ذلت‌بار کنوانسیون‌های پالرمو و CFT نیز تحریم‌های بانکی ادامه خواهد یافت. اظهارات نسنجیده آقای ظریف در حالی است که اگر رفع بهانه‌های آمریکا ملاک قانونگذاری کشورمان باشد، اصلی‌ترین بهانه آمریکا علیه کشورمان، موجودیت جمهوری اسلامی ایران است! همانگونه که ملاحظه می‌کنید، بیانیه بر معاهده‌های «پالرمو» و «تأمین مالی تروریسم» آن هم بر اساس معیارهای FATF تاکید می‌ورزد. ۴-ایران یکی از اصلی‌ترین قربانیان تروریسم است ولی FATF تاکید می‌کند و رسما نیز اعلام کرده است که در معاهده «مقابله با تأمین مالی تروریسم» تعریف ایران از تروریسم را نمی‌پذیرد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
منابع آگاه از تسلط جنبش انصارالله یمن بر مواضعی در جنوب الجوف در پی انجام یک عملیات گسترده علیه نیروهای وابسته به دولت مستعفی این کشور خبر دادند. به گزارش ایسنا، یک منبع نظامی یمنی در گفت‌وگو با خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد که انصارالله یمن حمله گسترده‌ای را در چند محور با پشتیبانی موشکی و توپخانه‌ای به مواضع دولت مستعفی انجام داد. طبق گفته این منبع، این پیشروی پس از محاصره تیپ ۱۲۷ نیروهای دولت مستعفی به فرماندهی «عبدالله الضاوی» به مدت چهار روز حاصل شد. طبق گفته این منبع نظامی، در مقابل جنگنده‌های ائتلاف متجاوز عربی نیز ۱۰ مورد شهرستان الغیل را هدف حملات خود قرار دادند. این منبع نظامی یمنی در ادامه گفت که انصارالله یمن به عنوان فراهم کردن زمینه‌های تسلط بر شهرستان الغیل درصدد پیشروی به سمت «السلمات» است.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ماه قبل
ائتلاف عربی مدعی رهگیری چند موشک بالستیک شلیک شده توسط انصارالله یمن به سمت اهدافی در عربستان شد. به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف متجاوز عربی در سخنانی مدعی شد که پدافند هوایی عربستان ساعت ۳۰ دقیقه بامداد امروز (جمعه) چند موشک بالستیک را رهگیری کرد که توسط انصارالله یمن به سمت عربستان شلیک شده بود. وی در ادامه ادعاهای خود گفت: این موشک‌ها به طور عمدی و برنامه ریزی شده برای هدف قرار دادن شهرها و غیرنظامیان شلیک شده بودند که نقض صریح قانون انسانی بین‌المللی به شمار می‌رود. این مقام سعودی در حالی مدعی رعایت قوانین بین المللی شده است که در پی محاصره چند ساله یمن توسط عربستان و ائتلاف متجاوز عربی قحطی این کشور را فراگرفته است و شمار زیادی از غیرنظامیان یمنی در اثر حملات ائتلاف تحت امر ریاض کشته شده‌اند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ائتلاف عربی مدعی رهگیری چند موشک بالستیک شلیک شده توسط انصارالله یمن به سمت اهدافی در عربستان شد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف متجاوز عربی در سخنانی مدعی شد که پدافند هوایی عربستان ساعت ۳۰ دقیقه بامداد امروز (جمعه) چند موشک بالستیک را رهگیری کرد که توسط انصارالله یمن به سمت عربستان شلیک شده بود. وی در ادامه ادعاهای خود گفت: این موشک‌ها به طور عمدی و برنامه ریزی شده برای هدف قرار دادن شهرها و غیرنظامیان شلیک شده بودند که نقض صریح قانون انسانی بین‌المللی به شمار می‌رود. این مقام سعودی در حالی مدعی رعایت قوانین بین المللی شده است که در پی محاصره چند ساله یمن توسط عربستان و ائتلاف متجاوز عربی قحطی این کشور را فراگرفته است و شمار زیادی از غیرنظامیان یمنی در اثر حملات ائتلاف تحت امر ریاض کشته شده‌اند. انتهای پیام
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
ایرنا: خبرگزاری رسمی عربستان (واس) گزارش داد که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بامداد جمعه بار دیگر مواضع نظامی سعودی در شهرها را هدف حملات موشکی خود قرار داد. واس با تأیید حمله موشکی نیروهای یمنی به این کشور مدعی شد که پدافند هوایی عربستان چند فروند موشک را رهگیری و منهدم کرده است. بر اساس این گزارش این موشک‌ها از نوع بالستیک بوده و از صنعا پایتخت یمن به سوی شهرهای عربستان شلیک شده است. این خبرگزاری به اسامی این شهرها اشاره‌ای نکرده، اما به نظر می‌رسد که شهرهای مرزی سعودی با یمن مورد هدف قرار گرفته است. انصارالله پس از آن که عربستان طرح صلح پیشنهادی گروه انصارالله را قبول نکرد و حملات خود به یمن را افزایش داد، حملاتش به مراکز حساس نظامی سعودی را از سر گرفته است.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ماه قبل
مهر نوشت: پروفسور «شیرین هانتر» معتقد است عربستان با همه ادعاهایش در زمینه سیاست خارجی شجاعتی ندارد و ابزار سیاست خارجی ریاض پول زیاد و حمایت آمریکاست. خبرنگار ما در گفتگو با پروفسور «شیرین هانتر» استاد دانشگاه جورج تاون آمریکا و عضو شورای روابط خارجی این کشور به بررسی تحولات اخیر در روابط ایران و عربستان پرداخته که در ادامه می‌آید. وی همچنین عضو شورای روابط خارجی امریکاست. ابزار سیاست خارجی عربستان پول زیاد و حمایت آمریکاست. اما در آن روزها چون روابط ایران با غرب بهتر بود نمی‌توانستند احساسات خود را آشکار کنند.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشمحمد علی المقدشی، وزیر دفاع دولت عبدربه منصور هادی، رئیس‌جمهور مستعفی و فراری یمن، از حادثه انفجار مین در زیر خودروی خود جان سالم به‌دربرد. این انفجار در جریان بازرسی المقدشی از چند مکان نظامی در جبهه المشجح در منطقه صرواح واقع در غرب مارب روی داد. درگیری‌ها در یمن از سال ۲۰۱۵ میان نیرو‌های دولت منصور هادی که از این کشور گریخته بود و نیرو‌های انصارالله آغاز شده است. ائتلاف سعودی در مارس همان سال در حمایت از منصور هادی حملات هوایی را علیه انصارالله انجام داد و از آن زمان تاکنون جنگ در یمن ادامه دارد. چند روز پیش سازمان کودکان ملل متحد (یونیسف) فاش کرد: در کشور یمن به دلیل کمبود خدمات بهداشتی هر دو ساعت یک مادر و شش کودک، جان خود را از دست می‌دهند.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، محمدعلی الحوثی رئیس شورای عالی انصارالله یمن امروز به ادعای اخیر آمریکا مبنی بر توقیف یک فروند کشتی حامل سلاح در نزدیکی یمن واکنش نشان داد. وی با بیان این مطلب افزود: با رصد اخبار متوجه شدیم که دزدان دریایی آمریکا یک کشتی را در دریای عرب توقیف کرده‌اند. اگر آنطور که دزدان دریایی آمریکایی ادعا می‌کنند که این کشتی به سمت یمن در حرکت بوده؛ چرا مانع آن نشدند تا خود را به بنادر یمن برساند و آن‌جا توقیف شود؟ بنادری که در سیطره نیروهای مسلح و کمیته‌های جمهوری یمن [وابسته به عبد ربه منصور هادی] در طول دریای سرخ است. لازم به ذکر است آمریکا روز پنجشنبه مدعی شد که یک کشتی حامل سلاح در دریای عرب را در روز یکشنبه (۲۰ بهمن) توقیف کرده است و این کشتی حامل ۱۵۰ موشک ضد تانک و سه موشک زمین به هوا بوده است.
ایسناایسنا1 ماه قبل
عضو شورای عالی سیاسی یمن اعلام کرد، تصمیم برقراری صلح مانند تصمیم برای آغاز جنگ نیازمند خواست و اراده، تصویب و اعلام است. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت المیادین، محمدعلی الحوثی، عضو شورای عالی سیاسی یمن در توییتی نوشت، طرح‌های صلح حق پاسخگویی را برای طرفین ممکن می‌کند و پاسخ به مفهوم تشدید تنش نیست بلکه تصمیم برای برقراری صلح مثل تصمیم جنگ نیازمند خواست و اراده، تصویب و اعلام است. وی افزود، توسل ائتلاف عربی به کانال‌های پشت پرده برای مذاکره خود گواهی بر عدم جدیت و تردید در برقراری صلح است و ادامه حملات، بسیج نیروها و تسلیحات و تشدید حملات آمریکایی - انگلیسی و سعودی نشان دهنده این عدم جدیت و تردید است. انتهای پیام
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ماه قبل
ساعت ۲۴-سامانه‌های دفاع هوایی یمن یک فروند جنگنده از نوع «تورنادو» را در حریم هوایی استان الجوف ساقط کردند. به نقل از سایت شبکه المسیره، یحیی سریع، سخنگوی نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مورد حمایت انصارالله اعلام کرد، سامانه‌های دفاع هوایی یمن شب گذشته یک فروند جنگنده از نوع تورنادو را در آسمان استان الجوف منهدم کردند که در حال انجام عملیات خصمانه بود. وی افزود: سامانه‌های دفاع هوایی این جنگنده را با موشک پیشرفته زمین به هوا و با تکنولوژی جدید ساقط کردند. یحیی سریع اظهار کرد: افراد مسلح انصارالله این جنگنده را در آسمان الجوف واقع در ۱۴۳ کیلومتری شرق صنعا، پایتخت منهدم کردند. همچنین المسیره گزارش داد، سامانه‌های دفاع هوایی ارتش یمن در سال ۲۰۱۸ توانسته بودند دو جنگنده را ساقط کنند به طوریکه در هفتم ژانویه اولی از نوع تورنادو در استان صعده و دومی جنگنده اف ۱۵ در آسمان صنعا را به فاصله چند ساعت سقوط کردند.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
سامانه‌های دفاع هوایی یمن یک فروند جنگنده از نوع «تورنیدوا» را در حریم هوایی استان الجوف ساقط کردند. به نقل از سایت شبکه المسیره، یحیی سریع، سنخگوی نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مورد حمایت انصارالله اعلام کرد، سامانه‌های دفاع هوایی یمن شب گذشته یک فروند جنگنده از نوع تورنیدوا را در آسمان استان الجوف منهدم کردند که در حال انجام عملیات خصمانه بود. این جنگنده با موشک پیشرفته زمین به هوا و دارای تکنولوژی جدید ساقط شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
او درباره تلفات نظامیان آمریکایی در حمله اخیر سپاه پاسداران گفت: «عدم اعتراف دولت آمریکا به کشته‌های عین‌الاسد، نشانگر خواری [مسئولان آمریکایی] است». فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران تصریح کرد که واشنگتن در آینده، به کشته شدن سربازانی اعتراف خواهد کرد که اکنون مدعی است ضربه مغزی شده‌اند. وی همچنین توضیح داد که آنچه در حمله سپاه به پایگاه عین الاسد عراق اهمیت داشت، «ریختن آبروی آمریکا و از بین بردن هژمونی آن بود؛ زیرا ما به بزرگترین پایگاه آمریکا حمله کردیم». سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ۱۸ دی ماه پایگاه عین الاسد عراق (مقر نظامیان آمریکا) را هدف عملیات موشکی خود قرار داد. شهید سلیمانی و المهندس و چند نفر از یارانشان ۱۳ دی ماه در حمله پهپادی ارتش آمریکا به فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
هیئت آمریکا در سازمان ملل بار دیگر گفت که واشنگتن اطمینان دارد ایران مسئول حمله به تاسیسات نفتی آرامکو در عربستان سعودی بوده و خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی ایران شد. به گزارش ایسنا، پایگاه اینترنتی هیئت آمریکا در سازمان ملل در گزارشی مدعی شد: ایران مسئول حمله ۱۴ سپتامبر به تاسیسات نفتی آرامکو در عربستان سعودی بوده است. شواهد علیه ایران است؛ برخلاف ادعاهای اثبات نشده که مسئولیت این حمله را متوجه حوثی‌های یمن می‌داند. هیئت آمریکا تاکید کرد: آمریکا سرسختانه با دیگر عضوهای سازمان ملل همکاری خواهد کرد تا ایران را در موقعیتی قرار دهد که در آن روابطی صلح‌آمیز و کارآمد با همسایگانش داشته باشد. مقامات کشورمان هرگونه نقش داشتن ایران در این حمله را تکذیب می‌کنند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
دادخواست یادشده از سوی دو شهروند یمنی تنظیم و تحویل شده که به دلیل تحولات جنگی از کشور خارج شده‌اند. هاکان کاموز رئیس بخش قوانین بین‌الملل «استوک‌وایت» می‌گوید؛ این پرونده علیه مقامات ارشد دولت امارات، شامل وزارت دفاع و مزدوران آمریکایی است که تحت امر مستقیم امارات عمل کرده‌اند. وی افزود: ما اعتقاد داریم که دلایل متقاعد کننده‌ای برای مقامات آمریکا، انگلیس و ترکیه وجود دارد تا این پرونده را بررسی و طبق موازین بین‌المللی این مسأله را پیگیری کنند. بر اساس این گزارش، سخنگوی امارات متحده عربی و پلیس لندن تاکنون واکنشی به این خبر نشان نداده‌اند. بر اثر این تجاوز تاکنون هزاران یمنی کشته شده و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.
ایرناایرنا1 ماه قبل
دادخواست یادشده از سوی دو شهروند یمنی تنظیم و تحویل شده که به دلیل تحولات جنگی از کشور خارج شده‌اند. هاکان کاموز رئیس بخش قوانین بین‌الملل «استوک‌وایت» می‌گوید؛ این پرونده علیه مقامات ارشد دولت امارات، شامل وزارت دفاع و مزدوران آمریکایی است که تحت امر مستقیم امارات عمل کرده‌اند. وی افزود: ما اعتقاد داریم که دلایل متقاعد کننده‌ای برای مقامات آمریکا، انگلیس و ترکیه وجود دارد تا این پرونده را بررسی و طبق موازین بین‌المللی این مسأله را پیگیری کنند. بر اساس این گزارش، سخنگوی امارات متحده عربی و پلیس لندن تاکنون واکنشی به این خبر نشان نداده‌اند. بر اثر این تجاوز تاکنون هزاران یمنی کشته شده و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.
ایرناایرنا1 ماه قبل
روزنامه فرامنطقه‌ای «رأی الیوم» چاپ لندن در افتتاحیه امروز (چهارشنبه) خود این عقب نشینی رسمی را «یک جانبه و غیرمنتظره» خواند. روزنامه مزبور از تحول یاد شده به عنوان شروعی بر پایان جنگ یمن و خاتمه یافتن شراکت میان عربستان و امارات و از هم گسسته شدن «ائتلاف عربی» نام برد. این جنبش علاوه بر در اختیار داشتن صنعا و شمال یمن با حمایت‌های سیاسی و نظامی محور مقاومت، حضور و نفوذش به سمت شرق و جنوب یمن نیز در حال گسترش است. حمله پهپادی و موشکی انصارالله به تاسیسات آرامکو در بقیق و خریص به عنوان ستون فقرات صنعت نفت سعودی و ویران شدن آن به عنوان یک نقطه تحول اساسی امارات را وادار کرد تا تصمیم به خروج از یمن بگیرد. رأی الیوم از اعزام هیات امنیتی از سوی ابوظبی به تهران جهت بهبود روابط با ایران و بازگشایی سفارت امارات در دمشق به عنوان نشانه‌های کاهش تنش و خصومت میان امارات با کشورهای تشکیل دهنده محور مقاومت نام برد.

به انتهای لیست رسیدید