انقلاب اسلامی

انقلاب اسلامی

ایسناایسنا30 دقیقه قبل
امام خمینی بنیانگذار انقلاب اسلامی خطاب به دانشجویان سفارش کردند: «آنچه کرارا تذکر داده‌ام و رمز پیروزی است، اتحاد گروه‌های دانشجویی و تشکیل یک گروه اسلامی - ملی است در مقابل منحرفان که کوشش دارند تفرقه بیفکنند. … شما دانشجویان محترم نباید با پیروان مکتب‌های دیگر با خشونت و شدت، رفتار و درگیری و هیاهو راه بیندازید. شهید مصطفی چمران در حادثه ۱۶ آذر ۱۳۳۲ جزو دانشجویان معترض دانشکده فنی دانشگاه تهران حاضر در تظاهرات بود. کلید سعادت به دست معلم است و همان قدر که معلم بزرگ است مسئولیتش هم بزرگ است. یعنی مردم بروند سراغ کارشان، هیچ کار به مسائل اجتماعی نداشته باشند، و چند نفر پیرمرد ملا بیایند دخالت بکنند.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
یک کارشناس مسائل غرب آسیا، اظهار کرد: طرح صلح هرمز که از سوی ایران برای ایجاد امنیت در منطقه پیشنهاد شده است با توجه به عدم آماده شدن شرایط عینی و ذهنی آن و به دلایل ساختاری و عارضی با پاسخ مثبت برخی از کشورهای منطقه مواجه نشد. نصرت الله تاجیک، در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه علت عدم استقبال برخی از کشورهای منطقه به ابتکار طرح صلح هرمز را می‌توان در قالب یک ماتریس دو در دو در چهار عامل ساختاری و عارضی که برخی از عوامل این موضوع به خود ایران و برخی نیز به کشورهای منطقه بر می‌گردد، مورد بررسی قرار داد. مخصوصا اگر این طرح‌ها از سوی ایران ارائه شود سایرین تصور دارند که این طرح‌ فقط منافع ایران را تامین کرده و ما با ارائه این طرح به دنبال گسترش نفوذ خود در منطقه هستیم. تاجیک خاطرنشان کرد: ‌ در مورد این طرح در کنار اینکه کار علمی و دانشگاهی نشد، کار دیپلماتیک مناسب و به هنگامی نیز انجام نشد. اصولا یک سری اقدامات بجای علنی شدن و برانگیختن حساسیت‌های مخرب، بهتر است مکتوم مانده تا بهتر بتوان به روش‌های درون منطقه‌ای به یارگیری و اجماع سازی برای منافع منطقه‌ای دست زد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
دیکتاتوری مانند استعمار، شکل‌های نوینی دارد و دیکتاتورهای قرن ۲۱ بر خلاف دیکتاتورهای قرون پیشین ظاهری بسیار موجه و مدرن دارند. یکی از جدیدترین انواع نظام‌های دیکتاتوری، دیکتاتوری‌های دیجیتالی است. استبدادی که در شبکه‌های اجتماعی امروز جهان اعمال می‌شود شباهت‌های زیادی با نظام‌های مستبد قرن‌های قبل دارد. در حکومت‌های دیجیتالی از قبیل توئیتر و اینستاگرام و فیس بوک به بهانه‌های گوناگونی از جمله مبارزه با تروریسم و خشونت با حساب‌ها و پست‌های مختلف برخورد حذفی می‌شود. بگذریم از اطلاعات خصوصی انبوه موجود در این شبکه‌ها که دقیقا" معلوم نیست از آنها چگونه استفاده می‌شود!
فراروفرارو3 ساعت قبل
فضای رسانه‌ای نزدیک به انصار حزب‌الله مشهد، امتناع این دو چهره قالیبافی از ثبت‌نام در حوزه انتخابی مشهد را دلیل آمدن قالیباف دانسته است. اگرچه حمیدرضا ترقی، دبیر حزب مؤتلفه اسلامی در خراسان رضوی، پیش‌تر احتمال نامزدی قالیباف و جلیلی از مشهد را رد کرده و گفته بود: «من تاکنون نشانه خاصی از نامزدی قالیباف و جلیلی از شهر مشهد ندیده‌ام. من تا الان در محافل سیاسی مشهد هم چیزی درباره نامزدی این دو از مشهد نشنیده‌ام. آرین‌منش درباره تصمیم جلیلی برای نامزدی در انتخابات مجلس از مشهد گفته بود: «آقای جلیلی در انتخابات مجلس پنجم از مشهد نامزد شد؛ اما رأی نیاورد، البته آن زمان چهره مشهور و شناخته‌شده در سطح ملی نبود. به‌تازگی جمعی از حامیان جبهه پایداری در مشهد با امضای طوماری از سعید جلیلی خواستند در انتخابات مجلس شورای اسلامی نامزد شود.
مهرمهر4 ساعت قبل
صنعت کفش تبریز به‌عنوان یکی از مصادیق اقتصاد مقاومتی استوی افزود: صنعت کفش تبریز به‌عنوان یکی از مصادیق اقتصاد مقاومتی بوده و نباید از صنعت کفش داخلی غفلت کنیم و بنده با توجه به بررسی و بازدیدهایی که از واحدهای تولیدی کفش تبریز داشته‌ام به جرات می‌توانم بگویم که در بین کالاهای ایرانی یکی از معدود کالاهایی که دارای کیفیت بسیار بالا بوده، کفش تبریز است. ۹۵ درصد کفش تمام چرم دست دوز در تبریز تولید می‌شودعلیرضا جباریان فام رئیس اتحادیه کفاشان تبریز هم در این خصوص گفت: ۹۵ درصد کفش‌های تمام چرم کشور در تبریز تولید می‌شود و بیش از ۶۰ درصد تولید کفش کشور در تبریز اتفاق می‌افتد. وی در خاتمه گفت: امیدواریم با حمایت بیشتر مسئولان کشوری و استانی شاهد رونق بیشتر و توسعه صنعت کفش تبریز باشیم. معرفی پتانسیل صنعت کفش تبریز ضروری استایرج شهین باهر شهردار کلان‌شهر تبریز هم در این خصوص گفت: صنعت کفش تبریز به‌عنوان یک صنعت قدیمی هویت و معرف صنعت تبریز بوده و استادکاران توانمند با دست‌های چیره‌دست خودشان هنر می‌آفریند که باید قدردان زحمات این عزیزان بود. وی افزود: معرفی پتانسیل صنعت کفش تبریز و نشان دادن توانمندی‌های صنعتگران این صنعت ریشه‌ای مهم است.

عکس/ صفحه نخست روزنامه‌های شنبه ۱۶ آذر

18+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ساعت قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «سیدعبدالله متولیان» در یادداشتی در روزنامه جوان نوشت: بررسی نقش جنبش دانشجویی در گام دوم انقلاب مستلزم نگاهی اجمالی به سیر تحول جنبش‌های دانشجویی از آغاز تاکنون است. از این رو واقعه ۱۶ آذر سرآغاز تحول در جنبش دانشجویی محسوب می‌شود. ٤ - فصل چهارم جنبش دانشجویی به سال‌های دهه ۵۰ منتهی به انقلاب اسلامی باز می‌گردد. حقیقت این است که جنبش دانشجویی به حق خود را صاحب اصلی انقلاب می‌داند و رهبر معزز و معظم انقلاب نیز قویا با اعتماد راسخ به توانمندی و قدرت معجزه‌آسای جنبش دانشجویی دل بسته و این حقیقت را در جلسات متعدد اختصاصی با دانشجویان مطرح ساخته‌اند. اینک وقت آن است که جنبش دانشجویی طرحی نو دراندازد و مسیر بازگشت به راه امام را با اقتدار تمام در دستور کار خود قرار دهد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ساعت قبل
گویی آب از آب تکان نخورده و هیچ اتفاقی نیفتاده و آمریکا و انگلیس جنایت و خیانتی نکرده‌اند که اینچنین مورد اعتماد شاه ایران هستند. کسانی که دشمنی آمریکا و انگلیس با ایران را به خاطر انقلاب و بعد از تسخیر لانه جاسوسی می‌دانند یا نادانند یا ناباب. چه روزی برای انتقام از مردم مظلوم ایران، بهتر از ۱۶ آذر ۳۲ و چه قشری آزاردهنده‌تر از دانشجوها برای حکومت خودکامه پهلوی. دانشجویان به باز شدن پای انگلیس و آمریکا به ایران معترض بودند. وجود شما آن قدر گرامی و عزیز بود که در قدوم شما سه نفر از بهترین جوانان این کشور یعنی دانشجویان دانشگاه را قربانی کردند».
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد4 ساعت قبل
چه کسانی ثبت‌نام کردند؟ اما روز گذشته در ششمین روز ثبت‌نام از داوطلبان حضور در یازدهمین دوره انتخابات مجلس، علی مطهری، محمود صادقی، محمدعلی وکیلی، فرید موسوی، مصطفی کواکبیان از اعضای فراکسیون امید مجلس دهم در وزارت کشور حضور یافته و ثبت‌نام کردند. از سوی دیگر احمد مازنی نماینده تهران در مجلس و سیدمرتضی خاتمی نماینده مردم ماهنشان و ایجرود، روز پنج‌شنبه کاندیدای انتخابات مجلس یازدهم شدند. همچنین به گزارش اقتصادنیوز، مجید حسینی، مشاور سابق قالیباف که گفته می‌شد تمام فعالیت‌های تبلیغاتی او در زمینه عدالت آموزشی، به منظورکاندیداتوری است و او دائما تکذیب می‌کرد، در نهایت در فرمانداری مشهد برای انتخابات مجلس یازدهم ثبت‌نام کرد. حضور چهره‌های اصلاح طلبعلی شکوری‌راد دبیر‌کل حزب اتحاد ملت، آذرمنصوری عضو شورای‌عالی اصلاح‌طلبان و قائم‌مقام حزب اتحاد، عزت‌الله تقوائیان دبیرکل مجمع دانش‌آموختگان ایران اسلامی و عضو شورای‌عالی اصلاح‌طلبان نیز روز پنج‌شنبه به‌عنوان داوطلب انتخابات مجلس یازدهم ثبت‌نام کردند. مشارکت گسترده یاران احمدی‌نژاددرهمین حال طی روزهای گذشته نزدیکان محمود احمدی‌نژاد استقبال گسترده‌ای از ثبت‌نام درانتخابات داشتند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ساعت قبل
او تحت تأثیر آثار احمد تیجانی، عارف و اسلام‌شناس بزرگ آفریقایی، مذهب شیعه را انتخاب کرد و خود را یحیی علوی نامید. عنوان رساله دکترای او در دانشگاه سوربن «الهیات در آثار فلسفی و عرفانی روح‌الله خمینی» بود که سال ۱۹۹۵ از رساله خود دفاع کرد. یحیی علوی یکی از اعضای فعال فرانسوی مجمع جهانی اهل بیت (ع) بود که برای تبلیغ، ترویج و تکریم معارف و شعائر الهی کربلا و عاشورا و تعظیم مصائب امام حسین (ع) به کشور ساحل عاج رفته بود. یحیی علوی بدون شک یکی از مجاهدان مدافع اسلام، ولایت و انقلاب اسلامی به شمار می‌رفت. تکریم و تعظیم شخصیت وی و معرفی آثار او و دیدگاه‌های فلسفی و عرفانی او کمک می‌کند ما حیات فکری وی را در مجامع علمی خود تضمین کنیم.
تسنیمتسنیم5 ساعت قبل
در حاشیه اجلاس سه روزه‎ی اصحاب ملی اندیشه که از ۱۳آذرماه در مجتمع آدینه در حال برگزاری است، نمایشگاهی از غرفه‎ فعالان فرهنگی-اجتماعی بنیاد خاتم الاوصیاء نیز برپا شده است. به همین علت جمعی از نخبگان اقتصاد مقاومتی تصمیم گرفتند تا جبهه‎ای در این زمینه تحت عنوان مجمع عالی اقتصاد مقاومتی ایجاد کنند. مجموعه آموزش مجازی بنیاد خاتم نیز جزء مجموعه‎های است که به سازمنان‎ها و تشکلات فرهنگی-اجتماعی ارائه خدمات می‎کنند. محمد مقدسین از مسوولین این مجموعه در گفت‎وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا گفت: مجموعه آموزش مجازی بنیاد خاتم الاوصیاء درصدد است تا بواسطه سامانه مجازی «دانه»، آموزش مجازی مجموعه‎های فرهنگی بنیاد خاتم را عهده دار شود. در شرایط کنونی، مرکز آموزش مجازی خاتم به حدی از پیشرفت رسیده است که تقریبا تمام فعالیت‎ها و خدمات آموزش مجازی را می‎تواند برای فعالان فرهنگی و درخواست دهندگان ارائه کند.
پارس نیوزپارس نیوز6 ساعت قبل
به گزارش پارس نیوز، حجت السلام والمسلمین حمید برازش پس از ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه عزت و عظمت نظام جمهوری اسلامی سرمایه مردمان ایران زمین است، افزود: در دوره‌ای که بحرانهای اقتصادی بر اثر ضعف مدیریت در لایه‌های مختلف دولت برای مردم چالش زا شده است باید به سمت تشکیل مجلسی جوان و انقلابی حرکت کنیم. این مدرس دانشگاه بیان کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری بر جوان گرایی و خدمت رسانی به آحاد مردم در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، مجلس نو باید جای نمایندگانی باشد که خود را وکیل مردم بدانند و بتوانند وجاهت مجلس که در راس امور بودن است را برگردانند.
تسنیمتسنیم6 ساعت قبل
سردار سیدصادق حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو در سال ۱۳۳۲ و ۸ سال دفاع مقدس و تبریک ۱۶ آذر روز دانشجو به همه دانشجویان فهیم، جامعه دانشگاهی و فرهیختگان؛ به فرموده حضرت امام راحل (ره) اشاره کرد و اظهار داشت: مبدا همه تحولات و مقدمات یک کشور دانشگاه بوده و دانشگاه است که یک کشور را اصلاح یا تباه می‌کند. وی افزود: ۱۶ آذر روز دانشجو و روز مقاومت تاریخی و نماد روحیه عدالت‌طلبی، آزادی‌خواهی، ایثار, از خود‌گذشتگی و شهامت بوده و استکبارستیزی فرزندان این سرزمین را برای همیشه در تاریخ ثبت کرد. فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان گفت: امسال در حالی ۱۶ آذر را گرامی داشته که انقلاب اسلامی به‌عنوان فرا گفتمان در میان گفتمان‌های رایج دنیا سیر تحولی خود را با حفظ خطوط و اصول انقلاب اسلامی طی کرده و با ایستادگی در مقابل سیاست‌های استکباری غرب و شرق روز به روز با اتکاء به خداوند متعال و بهره‌گیری از جوانان برومند این مرزو بوم به اقتدار و موفقیت‌های خود افزوده است. سردار حسینی تصریح کرد: بدون شک در عصر حاضر, از دانشجویان عزیز انتظار می‌رود در جهت تحقق گام دوم انقلاب برداشته تا با روحیه جهادی و ورود به عرصه‌های مختلف کشور, در راستای حل مسائل مردم و کشور و با گفتمان‌سازی و مطالبه‌گری حق‌مدارانه و جهاد علمی و عملی گامی رو به جلو در جهت تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی و رفع مشکلات مردم بردارند. انتهای پیام/۴۸۱/
فارسفارس8 ساعت قبل
وی در ادامه به شأن و مقام چهار بانوی برتر جهان آفرینش اشاره کرد و گفت: حضرت آسیه (س) و حضرت مریم (س) دو تن از این چهار بانو هستند که خداوند در قرآن کریم درباره شأن و مقام آن‌ها سخن گفته است. امام جمعه موقت تهران سپس به شأن و مقام حضرت صدقه کبری (س) اشاره کرد و گفت: شأن حضرت فاطمه زهرا (س) از همه زنان بالاتر است و به تعبیر دقیق‌تر، آن حضرت حقیقت وجودی حضرت رسول الله (ص) و قلب تپنده عالم بشریت هستند که با القابی مانند «ام الکتاب» و «بقیه النبوه» متمایز می‌شوند. استاد حوزه علمیه قم در عین حال خاطرنشان کرد: اکنون باید دانست که حضرت فاطمه معصومه (س) مظهر حضرت فاطمه زهرا (س) و مجرای فیض وجودی ایشان هستند که تا ابد بر جهان خلقت جاریست. آیت الله صدیقی ادامه داد: مسئله مهم دیگر درباره شأن و مقام حضرت فاطمه معصومه (س) این است که در متون دینی درباره خود شخصیت هایی مانند آسیه و مریم سخن گفته شده، اما درباره حضرت فاطمه معصومه (س) علاوه بر این که درباره شخصیت منحصر به فرد آن حضرت سخن گفته شده، در عین حال به مقام زائران آن حضرت هم توجه شده است. وی سپس به برخی عبارات زیارتنامه آن حضرت اشاره و تأکید کرد: عباراتی مانند «السلام علیک یا بنت رسول الله» یا «السلام علیک یا بنت فاطمه و خدیجه» نشان می‌دهد که حضرت فاطمه معصومه (س) وارث تمام صفات حضرت پیامبر (ص)، حضرت خدیجه (س) و حضرت صدیقه کبری (س) هستند، با این که از نظر ظاهر، چندین نسل بین آنان فاصله است.
مازن آنلاینمازن آنلاین8 ساعت قبل
پیام مازند - ساری - مراسم وداع با پیکر شهید «یاسر سپیدرو» از ماموران نیروی انتظامی که در شادگان به شهادت رسید در نکا برگزار شد. این آیین با حضور نماینده ولی فقیه در استان مازندران، فرماندهان نظامی و انتظامی استان و اقشار مختلف مردم و خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان برگزار شد. پیکر مطهر شهید یاسر سپیدرو روز پنجشنبه هفته جاری ابتدا در شادگان واقع در استان خوزستان تشییع و سپس به مازندران انتقال یافت. پیکر این شهید والامقام فردا در شهرستان نکا تشییع و سپس در زادگاهش روستای چناربن به خاک سپرده می‌شود. برچسب‌هابنیاد شهید و امور ایثارگران جمهوری اسلامی ایران مازندران نکا
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز8 ساعت قبل
به هر حال، در بحث مترو صنعت کشور به شدت توسعه می‌یابد. می‌گفت باور نمی‌کنم و در نهایت با نماینده خودش که قبل از انقلاب کار می‌کرد، گفت چیه؟ اینها که دانش دارند، چرا اصرار دارند اسم من باشد. هنوز به نظر من ساختاری که متولی تولید فناوری و کاربرد آن باشد نداریم، به ویژه کاربرد آن. کسی که تولید فناوری می‌کند باید از اعتبار و ارزش خوبی برخوردار باشد و حمایت قطعی از او شود. من ۹ سال رئیس جهاد دانشگاهی علم و صنعت بودم و جهاد دانشگاهی علم و صنعت از موفق‌ترین جهادهای دانشگاهی در تولید فناوری و قراردادهای کاری بود.
سینماپرسسینماپرس9 ساعت قبل
سینماپرس: کارگردان انیمیشن «بنیامین» گفت: در سینمایی که «مطربها» فرصت خودنمایی دارند، فرصتی برای کارهای ارزشی نیست. به گزارش سینماپرس، محسن عنایتی، کارگردان انیمیشن «بنیامین» با بیان این‌که سینمای امروز، محلی برای خودنمایی مطرب‌ها شده است، به خبرگزاری حوزه اظهار کرد: در سینمایی که فیلم‌هایی چون «مطرب» می‌فروشد دیگر نمی‌توان انتظار داشت، کارهای فاخر و ارزشمندی رشد کند. وی افزود: برای مثال محسن کیایی کارگردان فیلم مطرب، دومین فیلمی که ساخت «ضد گلوله» نام داشت. برای نمونه ابوالحسن داوودی بعد از ساخت کارهای بسیار خوب مجبور به ساختن «هزار پا» شده است. این فیلمساز در پایان این گفت‌وگو تاکید کرد: سینمای ایران باید در جهان منادی اخلاق و تفکرات، انقلاب اسلامی باشد.
سینماپرسسینماپرس10 ساعت قبل
سینماپرس: یکی از ژانرهای مهم سینمای ایران، سینمای دفاع مقدس است که در سال‌های اخیر کمتر به تولید آثاری در این زمینه توجه شده است. به گزارش سینماپرس، سینمای دفاع مقدس با توجه به نامش بیانگر خاطرات و اتفاقات تلخ و شیرین از روزهای پرالتهاب ۸ سال دفاع مقدس است. در دهه‌های گذشته کارگردانانی بودند که مضامین جنگ تحمیلی را دستمایه آثار سینمایی خود کردند. به همین دلیل آثار دفاعی به رغم هزاران سوژه جنگی و صدها چهره‌ دفاع مقدس، هنوز به آثار سینمایی و تلویزیونی تبدیل نشده‌اند. از همین رو باید دستگاه‌ها و جریان‌های ارزشی، مدیران متعهد و هنرمندان متخصص دست در دست یکدیگر داده و برای نشان دادن سینمای دفاع مقدس در جایگاه فرهنگی و اجتماعی مناسب خود و رونق تولیدات دفاع مقدسی بکوشند.
افکارنیوزافکارنیوز10 ساعت قبل
فرمانده هوانیروز ارتش یادآور شد: انهدام جنگنده توسط بالگرد، فقط مختص جنگ ایران و رژیم بعث عراق است که این افتخار به دست توانمند خلبانان شجاع هوانیروز شکل گرفته است. امیر سرتیپ دوم خلبان قربانی به خدمات رسانی این یگان به مردم در بلایای طبیعی نیز پرداخت و گفت: قطعا حضور هوانیروز در امداد رسانی به مردم یکی از شرح وظایف اصلی ما به حساب می‌آید. وی ادامه داد: در بحث سیل و زلزله در سال‌های اخیر، شاید به جرات می‌توان گفت که حضور هوانیروز بیشتر از دفاع مقدس بود. فرمانده هوانیروز ارتش خاطرنشان کرد: در سیل استان‌های گلستان، خوزستان و لرستان هوانیروز با ایجاد پل هوایی در بعضی از نقاط، بیشتر کمک را به مردم گرفتار در مناطق سخت و صعب العبور انجام داد. ما امروز هیچ آروزی دست نیافتنی در هوانیروز نداریم.
فراروفرارو11 ساعت قبل
طبق گفته سخنگوی ستاد انتخابات کشور، روز گذشته ۷۴۲۱ نفر در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند. بازدید موسوی از ستاد انتخابات کشور «سید اسماعیل موسوی» سخنگوی ستاد انتخابات کشور ظهر امروز از روند ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم در وزارت کشور بازدید کرد. «فاطمه رهبر» نماینده ادوار مجلس و عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی، اصولگرای دیگری بود که داوطلب انتخابات مجلس یازدهم شد. بازدید وزیر کشور از ستاد انتخاباتعصر امروز، «عبدالرضا رحمانی فضلی» وزیر کشور با حضور در ستاد انتخابات در جریان ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی قرار گرفت. حضور یک چهره ورزشی در صحنه انتخابات «کیومرث هاشمی» رئیس سابق کمیته ملی المپیک عصر امروز با حضور در میدان فاطمی در جرگه داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم قرار گرفت.
ایسناایسنا11 ساعت قبل
ایسنا/یزد مدیر جدید ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد یزد با اشاره اهمیت رونق دادن به مساجد، گفت: جذابیت، سازندگی و رشد سه اصل اساسی برای پرشور کردن مساجد است. مدیر جدید ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد یزد بیان کرد: تمام توان و تجربه را باید به کار بگیریم تا شور را به مساجد باز گردانیم. سالاری به اشاره به طرح فهما، گفت: هدف غایی فهما دست به دست هم دادن مساجد و ایجاد شبکه پولادین مساجد است تا روز به روز رشد داشته باشند. وی افزود: اگر می‌خواهیم کودک و نوجوان ما خوب تربیت شوند باید از مساجد شروع کنیم و آنها را در مساجد حاضر کنیم. سالاری در پایان نیز بیان کرد: جذابیت، سازندگی و رشد به عنوان اصولی است که می‌تواند مساجد را پرشور کند.
تسنیمتسنیم11 ساعت قبل
در حاشیه اجلاس سه روزه‎ی اصحاب ملی اندیشه که از ۱۳آذرماه در مجتمع آدینه در حال برگزاری است سعید اردستانی در گفت‎وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا گفت: اجلاس ملی اصحاب اندیشه نخستین اجلاسی است که در سطح اصحاب اندیشه و به همت جبهه فرهنگی-اجتماعی انقلاب اسلامی در حال برگزاری است. در این نمایشگاه ظرفیت‎های برخی از مجامع تخصصی بنیاد خاتم، ظرفیت اتاق‎های عملیات خاتم و …ارائه شده است. در غرفه تعالی تشکیلات و غرفه شهید دستواره، با مجموعه‎ای از بیانیه‎ها، اسناد بالادستی، اسناد راهبردی و اهدافی که بنیاد خاتم الاوصیاء دارد می‎توان آشنا شد. سه اتاق اصلی عملیات خاتم که در نمایشگاه حضور دارند و جزء پیشتازان حوزه مسائل اجتماعی بنیاد خاتم محسوب می‎شوند، عبارتند از: ۱- اتاق عملیات گام دوم ۲- اتاق عملیات قرارگاه مردمی تحول اجتماعی ۳- مجمع عالی اقتصاد مقاومتی. حجت الاسلام هوشیار از مسئولین مجموعه طرح شهید دستواره بنیاد خاتم الاوصیاء در گفت‎وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا گفت: موضوع اصلی مجموعه طرح شهید دستواره دانش جبهه‌سازی است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین11 ساعت قبل
نماینده ولی فقیه در خوزستان: پیام خوزستان - اهواز - نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز گفت: آرمانخواهی بین تشکل‌های دانشجویی نباید محصور بماند چراکه دشمن پس از ناکامی در جنگ سخت، جنگ نرم را آغاز کرده و تفکر و باور جوانان را هدف قرار داده‌است. وی افزود: جنگ شناختی به عنوان نسل پنجم جنگ بر روی ذهن، فکر و باور افراد متمرکز می‌شود و شناخت و معرفت افراد را هدف قرار می‌دهد. وی افزود: زیرسوال بردن مراسم حج، اربعین، اعتکاف و امامت توسط برخی افراد در جامعه نشان می‌دهد جنگی در جریان است که ابزارهای آن با جنگ سخت متفاوت است. نماینده ولی فقیه در خوزستان با بیان اینکه جنگ نرم در کنار جنگ سخت و نیمه سخت است، گفت: این جنگ از عرصه‌‍‌های جنگ جهانی است و شاید آسیب‌های آن مخرب‌تر از سایر جنگ‌ها باشد. برچسب‌هاعفاف و حجاب خوزستان نماز جمعه اهواز
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از بیروت، همکاری‌های فرهنگی لبنان و جمهوری اسلامی ایران در راه تامین منافع مشترک دو کشور گسترش می‌یابد. «حسان عبدالله» رییس هیات اداری مرکز «تجمع علمای مسلمین» در دیدار با عباس خامه یار رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در این کشور با ابراز خرسندی از فعالیت‌های رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان و قدردانی از مسئولان کشورمان به خاطر اقدامات ارزشمند فرهنگی در لبنان گفت:، به یقین، همکاری‌های مشترک فرهنگی به تامین منافع مشترک ایران و لبنان می‌انجامد. وی بر آمادگی مرکز تجمع علمای مسلمین برای همکاری همه جانبه جهت گسترش روابط و زدودن هرگونه شائبه‌ای میان عالمان شیعه و سنی و اجرای برنامه‌های مشترک در این خصوص، تاکید کرد. عباس خامه یار رایزن فرهنگی کشورمان نیز در این دیدار گفت: توطئه و جنگ نرم دشمنان علیه شیعه و سنی، ابعاد فرهنگی دارد و تنها از طریق تنظیم و اجرای برنامه‌ای مشترک با جدول زمانی مشخص می‌توان با این نوع جنگ که جوانان ما را هدف قرار داده است مقابله کرد. وی افزود: توطئه‌ها، بدعت‌ها و فتنه‌هایی در منطقه‌ی خاورمیانه وجود دارد که با برنامه ریزی استعمار نوین شکل گرفته است و هدف نهایی آن، ایجاد تفرقه میان مسلمانان است. خامه یار با برشمردن اقدامات جمهوری اسلامی ایران برای تقریب میان مذاهب اسلامی، این اقدامات را برخاسته از باور و اهداف انقلاب اسلامی دانست و خواستار همکاری مشترک میان رایزنی فرهنگی کشورمان با علمای اهل سنت لبنان شد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴12 ساعت قبل
طبق این استراتژی اگر دست رقبای آمریکا به این مناطق برسد، طبعا منافع ایالات متحده و غرب تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. ۳- تامین امنیت اسرائیل و حفظ روابط استراتژیک ایالات متحده با رژیم صهیونیستی. در این راستا و تا پایان دهه ۱۹۹۰ میلادی در خصوص این استراتژی در داخل ایالات متحده اختلاف نظرهایی جدی وجود داشت. در این میان اگر قدرتی بخواهد در این مسئله جایگزین ایالات متحده آمریکا شود، عملا غیر ممکن خواهد بود. از سوی دیگر صلح به نفع آمریکا نیز هست، زیرا ایالات متحده در سایه آن از درگیری اجتناب کرده و فرصت پیدا می‌کند به رقبای اصلی خود بپردازد.
تسنیمتسنیم12 ساعت قبل
رئیس دفتر رئیس جمهوری گفت: با وجود طرح الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی و مشارکت ارکان حاکمیت، امروز در خراسان رضوی شاهد تحقق امر توسعه هستیم. رئیس دفتر رئیس جمهوری خواستار شد: بخش خصوصی ما مشکل نقدینگی دارد، در این راستا از شبکه بانکی کشور می‌خواهم مشکلات و محدودیت‌های این بخش را در نظر بگیرد و مشکل نقدینگی بخش خصوصی را برطرف کند. رئیس دفتر رئیس جمهوری ادامه داد: اینکه یک بخش همراهی و مشورتی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی خراسان رضوی به دانشگاه‌ها سپرده شده است، امری مهم است. رئیس دفتر رئیس جمهوری با اشاره به اینکه قانون بودجه ۹۹ تصویب شده و یکشنبه هفته آینده به مجلس شورای اسلامی ارائه‎ می‌شود، تاکید کرد: با توجه به اینکه ۵۰ درصد خانوارهای ما در کشور فاقد داشتن خودرو هستند، با طرح افزایش قیمت بنزین بدنبال کمک به طبقه پایین جامعه بودیم. رئیس دفتر رئیس جمهوری در پایان تاکید کرد: همه ما باید فرهنگ استفاده از کالای ایرانی را ترویج دهیم و در این حوزه کار کنیم چراکه این امر به معنای اشتغالزایی برای کارگر ایرانی است.
تسنیمتسنیم12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، حجت‌الاسلام وعد مرادبیگی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ایلام اظهار داشت: آن چه انسان را از عزت می‌اندازد گناه است. امام جمعه موقت ایلام گفت: صبرو تقوی موجب پیروزی و عزت و سربلندی است. ۱۶ آذر و روز دانشجو دیگر مطالب عنوانی امام جمعه موقت ایلام بود که گفت: پیشرفت، ترقی، رسیدن به قله‌های علم و دانش و مقابله با دشمنان انقلاب اسلامی و رسیدن به ترقی، تولید علم و غلبه بر تحریم راهکاری بهتر از تولید دانش ندارد و تولید دانش از آن قشر فرهیخته دانشجو است. دانشجویان و دانشگاهیان همواره در مسیر تولید علم موفق هستند و باید مواظب باشند نفوذی‌ها بر آنان تاثیر نداشته باشند. پایان بخش سخنان خطیب موقت جمعه ایلام آن بود که گفت: افزایش نظارت بر بازار، برخورد با اخلالگران اقتصادی، توجه به نیاز و معیشت مردم موجب شکست دشمنان خواهد شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین12 ساعت قبل
ایشان در وصف هوانیروز فرموده‌اند: «هوانیروز، نیرو‌های مخلصی هستند که در یک ارتش ایده آل و مکتبی خدمت می‌کنند» بخش مهمی از فعالیت هوانیروز در دوران پرشکوه دفاع مقدس صورت گرفته است. در واقع هوانیروز به عنوان دست بلند نظام در دفاع مقدس عملکرد بی بدیلی داشت. بعد از جنگ تحمیلی، فعالیت هوانیروز چگونه پیش رفت؟ همانطور که می‌دانید، هوانیروز یک نیرویی کاملا تخصصی و تجهیزات محور است. قطعا حضور هوانیروز در امداد رسانی به مردم یکی از شرح وظایف اصلی ما به حساب می‌آید. در بحث سیل و زلزله در سال‌های اخیر، شاید به جرات می‌توان گفت که حضور هوانیروز بیشتر از دفاع مقدس بود.
ایسناایسنا12 ساعت قبل
با بررسی آلبوم‌های پس از انقلاب اسلامی به اسامی افرادی چون خشایار اعتمادی می‌رسیم که تلاش‌های بسیاری می‌کردند برای رسیدن به مجوز انتشار آلبوم موسیقی پاپ. جدای از آن، بسیار کم بودند کسانی که در آن مقطع احساس رسالت می‌کردند که باید موسیقی پاپ در این مملکت باشد. خشایار اعتمادی درباره تلاش‌ها برای برگرداندن موسیقی پاپ، ادامه داد: تعداد اندکی بودند که دنبال اشعار و ساختار خوب موسیقی می‌رفتند و سعی می‌کردند که از متخصصان استفاده کنند. اعتمادی درباره ورود موسیقی پاپ به جشنواره موسیقی فجر هم توضیح داد: سال ۸۶ تماسی از دفتر موسیقی با من گرفته شد و گفتند موسیقی پاپ را از شکل حباب دربیاوریم و به جشنواره بیاوریم. پیشنهاد دادم که در بخش رقابتی اگر موسیقی پاپ را بیاورید، می‌توانیم پله‌ای باشیم و نردبانی برای حرفه‌ای کردن آماتورها.
مهرمهر12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر از لامرد، حجت‌الاسلام علی حسین زاده در خطبه‌های امروز نماز جمعه این شهر با اشاره به ثبت‌نام نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و با اشاره به اینکه حکومت ما مردم‌ سالاری دینی است و به فرموده امام راحل (ره) مجلس در رأس امور است، اظهار داشت: هر زمانی که مجلس خوب و انقلابی بوده، جامعه نیز با نشاط بهتری حرکت کرده است. او به برگزاری ۳۴ انتخابات در طول ۴۰ سال انقلاب اسلامی را یادآور شد وگفت: برگزاری این انتخابات در نظام اسلامی، مشارکت معیار برای دنیا است. حجت الاسلام حسین زاده اظهار کرد: انتخابات مجلس یازدهم به‌ نوعی جشن ۴۰ سالگی انتخابات است و اولین انتخابات در ۴۰ سالگی انقلاب پس از صدور بیانیه مهم گام دوم انقلاب است. خطیب جمعه لامرد بابیان اینکه انتظارات مردم در مجلس دهم برآورده نشد، خاطرنشان کرد: تمام تلاش‌ها باید به سمت مجلس انقلابی باشد که از آرمان‌ها دفاع شود و این دوره مجلس گذاشتن سنگ بنایی، برای گام دوم است و قطعا مردم ما نمایندگان انقلابی به مجلس خواهند فرستاد. وی در خطاب به داوطلبان انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید همه داوطلبان عمل به قانون و مر قانون را قبول داشته باشند و اگر قبول ندارند وارد عرصه انتخابات نشوند.

به انتهای لیست رسیدید