انقلاب اسلامی

انقلاب اسلامی

مهرمهر4 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سید سعید شاهرخی عصر شنبه در گردهمایی ائمه جمعه استان همدان هدف از تشکیل گردهمایی ائمه جمعه را قدردانی از زحمات یک ساله روحانیت که نقش بی‌بدیلی در اجتماع ایفا می‌کنند عنوان کرد و گفت: سال ۹۸ برای ایران و به خصوص استان همدان، سالی پر از فراز و نشیب بود. شاهرخی رعایت بهداشت فردی، قرنطینه خانگی یا در انه ماندن، عدم سفرهای برون شهری و به حداقل رساندن سفرهای درون شهری را بهترین راه کنترل شیوع کروناویروس برشمرد و گفت: باید نکاتی که توسط ستاد ملی و ستاد استانی تذکر داده می‌شود به فرهنگ تبدیل شود. وی با تاکید بر اینکه هر استانی که نکات بهداشتی و هشدارهای ستاد استانی را رعایت نکرده شیوع ویروس در آن‌جا رشد بیشتری داشته است، گفت: ائمه جمعه استان همدان با توجه به روابط و نفوذ زیادی که بین مردم دارند، می‌توانند نکات و هشدارهای ستاد استانی و علوم پزشکی همدان را برای مردم اطلاع‌رسانی و تبیین کنند. استاندار همدان با بیان اینکه ائمه جمعه از مردم بخواهند که نکات ایمنی و بهداشتی را رعایت کنند، گفت: استان همدان در آماده باش کامل برای مقابله با کروناویروس قرار دارد و در این راستا مرخصی‌ها و ماموریت‌های مدیران لغو شده است. شاهرخی با بیان اینکه مسئولان دستگاه‌های اجرایی در آماده باش کامل هستند، گفت: طبق آمارهای موجود رشد شیوع کرونا ویروس در استان همدان نسبت به استان‌های دیگر کندتر بوده است.
جام نیوزجام نیوز4 هفته قبل
به گزارش جام نیوز، گروهک تروریستی منافقین شاید تنها تشکیلات در جهان باشد که به وضوح اختلاف زیادی میان شعارها و سیاست‌هایش با عملکرد آن‌ها وجود دارد. این سازمان متشکل از افراد به ظاهر مسلمان است که در کارنامه‌ اش، هزاران لکه سیاه و عمل غیر انسانی و غیر اسلامی دیده می‌شود. اما حافظان نظام و محافظان ملت در تمام این سال‌ها نه تنها اجازه ندادند که این خائنین به ملت بتوانند به خواسته‌های شوم خود برسند بلکه ضربات مهلکی به آنها وارد کرده‌اند. ضربات سنگین نیروهای امنیتی و اطلاعاتی به منافقین، آنقدر مهلک و کوبنده بوده است که موجب شده تا این تروریست‌ها از هر فرصتی برای حمله به فرزندان ایران استفاده کنند. تروریست‌های منافق در جدیدترین عقده گشایی علیه حافظان امنیت ایران، «سپاه قدس» را هدف گرفته و مقاله‌ای علیه «رزمندگان بدون مرز» منتشر کردند؛ رزمندگانی که تروریست‌های داعش را در منطقه نابود کرده‌اند.
ایرناایرنا4 هفته قبل
وزارت وزش در بسیاری از استانها تعطیلی اماکن ورزشی را اجباری کرده است و حتی همین الان در پایتخت بسیاری از باشگاه‌های ورزشی که توسط بخش خصوصی اداره می‌شود تعطیل شده‌اند. با این حال، مجموعه تله‌کابین توچال و پارک ارم که بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی یکی از عمده سهامداران این مراکز به شمار می‌رود، هنوز فعال هستند. تله کابین توچال صبح امروز پذیرای جمعیت زیادی از مردم پایتخت بود که برای گذران اوغات فراغت خود، این منطقه را انتخاب کرده بودند. ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به حدود یکصد کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند. تعداد ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور تا ظهر شنبه ۱۷ اسفندماه به ۵ هزار و ۸۲۳ نفر و فوت ناشی از آن به ۱۴۵ نفر رسیده و همچنین هزار و ۶۶۹ نفر تاکنون بهبود یافته‌اند.
افکارنیوزافکارنیوز4 هفته قبل
اخبار سیاسی- شیخ‌الاسلام در بخشی از خاطرات خود درباه عملیات طبس، آورده است: «عملیات طبس مهمترین اتفاق بود. گفت: من به تو می‌گویم وزیر خارجه آمریکا هستم و می‌خواهم با دانشجویان صحبت کنم. گفتم: هر کس می‌خواهی باش.» شیخ‌الاسلام در جای دیگری در مورد ملاقات حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای با گروگان‌های آمریکایی نیز می‌گوید: خدا حفظ کند حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را؛ ایشان آن زمان نماینده‌ی امام در شورای دفاع بودند. اما همین شخص بعد از ملاقات با آقا خیلی عوض شد. یا مثلا «لیمبرت» که همسر او ایرانی بود با مترین‌کو فارسی صحبت می‌کردند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
رهبر معظم انقلاب همچنین در وصف مادران شهدا می‌گوید: بدانید امروز در هیچ جای‌ دنیا زنانی مثل این مادران شهدای ما، که مادر دو شهید، مادر سه شهید، مادر چهار شهید باشند، نیستند. فاطمه کریمی، مادر شهید داود و محمدحسین فهمیدهاین مادر والامقام در مصاحبه‌ای در مورد شهید حسین فهمیده گفت: یک بار که محمدحسین کوچک‌تر بود، برای کاری هرچه صدایش زدم، پاسخی نداد! زرین تاج بهرامی مادر شهید بهروز صبوریسخت است مادر شهید باشید و بخواهید فرزندت را با دستان خودت داخل خانه آخرتش بگذارید. زرین تاج بهرامی مادر شهید بهروز صبوریعلی صیاد شیرازی در آیینه خاطرات مادرقطعا خصوصیات درونی و لایه‌های شخصیتی هر شهید، از میان سخنان مادرش مشخص خواهد شد و در معرفی شهید، مادر مقدم بر هر شخص دیگری است. شهربانو شجاع مادر شهید صیاد شیرازیاین مادر مهربان و صبور سرانجام در هشتم مرداد ۱۳۹۵خورشیدی دیده از جهان فروبست.

کمیته امداد امام خمینی؛ نهادی حمایتی با اهدافی مردمی و انقلابی

3+
ایرناایرنا1 ماه قبل
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ماه قبل
۱۴ اسفند ۱۳۵۷ اولین مراسم سالگرد دکتر محمد مصدق بر سر مزار وی در احمدآباد برگزار شد و سخنران این مراسم آیت‌الله طالقانی بود. مراجع دینی مانند آیت الله خوانساری، آیت الله کاشانی، فداییان اسلام، باهم شروع کردند و ملت را به حرکت در آوردند. دومین هشدار آیت الله طالقانی اما یادآوری وابسته بودن وحدت شکنان به دشمنان بود. به دکتر مصدق می‌گفتند که فدائیان اسلام جوانهای پرشور و تروریست هستند، از آنها باید بپرهیزید. اما همه این بخش‌ها نیز، حاصلش همان نقطه عطفی است که آیت الله طالقانی از آن یاد کرده بود.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به همین دلیل معلمان و استادان حاضر در برنامه‌های آموزشی مکمل شبکه سیما با لحاظ پشت سر گذاشتن ۷۰ درصد سرفصل‌های آموزشی مطالب آموزشی خود را آغاز کرده‌اند. انتخاب معمان و استادان بر عهده آموزش‌وپرورش استاحمدی همچنین درباره نحوه انتخاب معلمان برای حضور در برنامه‌های آموزش مکمل شبکه آموزش سیما خاطرنشان کرد: آن‌چنان که پیش‌تر اشاره شد معاونان ابتدایی و متوسطه آموزش‌وپرورش به‌عنوان بازوی اجرایی وزارت آموزش‌وپرورش در کنار شبکه آموزش کار انتخاب معلمان و استادان برجسته حاضر در کشور برای حضور در برنامه‌های آموزش مکمل شبکه آموزش سیما را در دستور کار داشتند. هدف و شعار آن جهاد علمی برای پیشبرد اهداف آموزشی کشور است. به گفته احمدی؛ جمع کثیری از معلمان نخبه، خبره و برگزیده به شکل زنده و مستقیم پاسخ‌گوی پرسش‌های خانواده‌ها و دانش‌آموزان در ارتباط با مفاهیم آموزش داده شده در برنامه‌های شبکه آموزش سیما خواهند بود. اتفاقی که همکاری و تعامل فضای رسانه دیداری چون تلویزیون و فضای مجازی را با خود به‌همراه دارد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
ورزشکار نمونهفریدون زمانی‌نیا، پدر شهید، اولین کسی است که سفره دلش را باز می‌کند و می‌گوید: «آقا وحید سومین فرزند خانواده‌مان بود. من حدود ساعت ۹ صبح گوشی تلفن همراهم را نگاه کردم و دیدم که نوشته حاج قاسم سلیمانی آسمانی شد. تلویزیون را روشن کردیم و همین که حاج قاسم را نشان داد همسرم گفت: حاج قاسم رفت، وحید منم رفت. در آن دوران اصلا آقا وحید از حاج قاسم حرفی به ما نمی‌زد؛ فقط می‌دانستیم که محافظ ایشان است. البته در دوران نامزدی و عقد هروقت از مأموریت برمی‌گشت می‌گفت آماده شو برویم شبستان حرم حضرت عبدالعظیم (ع).
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
مراجع دینی مانند آیت الله خوانساری، آیت الله کاشانی، فداییان اسلام، باهم شروع کردند و ملت را به حرکت در آوردند. یادآوری میثاقی که میان دکتر مصدق، آیت الله کاشانی و جمعیت فدائیان اسلام بسته شده بود و هدفی که از سوی مراجع تقلید مورد حمایت قرار گرفته بود. دومین هشدار آیت الله طالقانی اما یادآوری وابسته بودن وحدت شکنان به دشمنان بود. به دکتر مصدق می‌گفتند که فدائیان اسلام جوانهای پرشور و تروریست هستند، از آنها باید بپرهیزید. اما همه این بخش‌ها نیز، حاصلش همان نقطه عطفی است که آیت الله طالقانی از آن یاد کرده بود.
همشهریهمشهری1 ماه قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، وحید قبادی‌ دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: با مساعدت بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی مبلغ ١٠ میلیارد تومان برای پیشگیری از ابتلا به کروناویروس برای مددجویان معلول و سازمان بهزیستی کشور اختصاص پیدا کرد. قبادی‌دانا تاکید کرد: پیش از این هم برای مراکز نگهداری شبانه روزی معلولان ذهنی، جسمی-حرکتی، بیماران روانی مزمن، سالمندان و مراکز نگهداری شبانه روزی هم مبالغی واریز شده بود. رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: برای کمپ‌های نگهداری و درمان افراد معتاد نیز علاوه بر دستور العمل‌ها، مبالغی برای تهیه و استفاده از مواد ضدعفونی کننده و وسایل بهداستی اختصاص داده شده است. قبادی دانا افزود: برای فعالیت قبلی ٢٨ میلیارد ریال واریز شده بود که در فقره جدید هم ١٠٠ میلیارد ریال دیگر واریز شد. به این ترتیب در مجموع ١٢٨ میلیارد ریال در این خصوص برای جامعه هدف بهزیستی شامل مراکز نگهداری شبانه روزی و افراد دارای معلولیت شدید و خیلی شدیدواریز شده است.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ماه قبل
معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی تدابیر اندیشیده شده برای بهره‌مندی زائران، مجاوران و بینندگان شبکه‌های مختلف رسانه ملی به ویژه شبکه استانی خراسان رضوی از برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی حرم مطهر امام رضا (ع) را تشریح کرد. قدس آنلاین: معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی تدابیر اندیشیده شده برای بهره‌مندی زائران، مجاوران و بینندگان شبکه‌های مختلف رسانه ملی به ویژه شبکه استانی خراسان رضوی از برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی حرم مطهر امام رضا (ع) را تشریح کرد. وی ادامه داد: ویژه برنامه‌های پیش‌بینی شده صبح‌ها از ساعت ۱۱ آغاز و تا پایان نماز جماعت ظهر و عصر که در محل صحن‌های مقدس حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود ادامه خواهد داشت. وی اضافه کرد: زائران و مجاوران با مراجعه به نشانی اینترنتی. این مقام مسئول اضافه کرد: همچنین شماره تلفن ملی و گویای آستان قدس رضوی (شماره ۱۳۸) به صورت شبانه‌روزی و بدون نیاز به پیش‌شماره، پاسخگوی پرسش‌ها و آماده دریافت نظرها و پیشنهادهای زائران و مجاوران در زمینه موارد مربوط به آستان قدس رضوی است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
مراجع دینی مانند آیت الله خوانساری، آیت الله کاشانی، فداییان اسلام، باهم شروع کردند و ملت را به حرکت در آوردند. یادآوری میثاقی که میان دکتر مصدق، آیت الله کاشانی و جمعیت فدائیان اسلام بسته شده بود و هدفی که از سوی مراجع تقلید مورد حمایت قرار گرفته بود. دومین هشدار آیت الله طالقانی اما یادآوری وابسته بودن وحدت شکنان به دشمنان بود. به دکتر مصدق می‌گفتند که فدائیان اسلام جوانهای پرشور و تروریست هستند، از آنها باید بپرهیزید. اما همه این بخش‌ها نیز، حاصلش همان نقطه عطفی است که آیت الله طالقانی از آن یاد کرده بود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
نماینده آشوریان در مجلس اعتقاد دارد قوه مقننه با تصویب بودجه سال آتی، از معطل ماندن و قفل شدن امور مختلف دستگاه‌های اجرایی جلوگیری کرد. نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بر این اساس اعضای هیات رییسه مجلس با بیش از ۲۰۰ نماینده به رایزنی پرداختند تا نظر منتخبان ملت برای پذیرش یا عدم پذیرش بودجه سال آتی طبق مصوبه کمیسیون تلفیق و ظرفیت اصل ۸۵ قانون اساسی را جویا شوند. وی ادامه داد: بنابراین اکثریت نمایندگان قوه مقننه پذیرفتند مصوبه کمیسیون مذکور با دریافت اذن رهبر انقلاب اسلامی به شورای نگهبان ارسال شود که این مهم انجام شد. عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به عبارتی اگر بودجه سه دوازدهم تصویب می‌رسید، ادامه کار باید به مجلس یازدهم سپرده می‌شد که با توجه به زمان بر بودن تشکیل کمیسیون‌های تخصصی و همچنین تایید اعتبارنامه‌های نمایندگان جدید، امکان تصویب بودجه در زمان مناسب خیلی کم بود لذا نمایندگان با تصویب بودجه به صورت یاد شده موافقت کردند. منبع: ایسنا
فردا نیوزفردا نیوز1 ماه قبل
خبرگزاری تسنیم: وزیر بهداشت در پیامی از ابراز لطف مجدد حضرت آیت الله خامنه‌ای (دامت برکاته) رهبر معظم انقلاب اسلامی نسبت به کارکنان نظام سلامت در مقابله با کرونا تشکر کرد. متن این پیام به‌شرح زیر است: به کوی عشق منه بی‌دلیل راه قدم که من به خویش نمودم صد اهتمام و نشد «حافظ» امروز بار دیگر بوستان رنجور و پلاسیده سلامت در یورش سموم بیماری نوپدید با لطافت باران نوازشگر سخنان رهبر عالی‌قدرمان طراوتی تازه یافت. مدافعان جان‌برکف سلامت یقین کردند که رهبرشان منزلت و جایگاه رفیعشان را می‌بینند، می‌شناسند و قدر می‌گزارند. خانواده‌های ارجمندشان ایمان آوردند که اگر دوری عزیزان‌شان را که در سنگر خدمت به بیماران گرفتار شبانه‌روز مشغولند تحمل می‌کنند لااقل بزرگ‌مردی این صبوری ایثارگرانه را درک می‌کند و ارج می‌نهد و مدیران و فرماندهان ارشد نظام سلامت، صدچندان دلگرم شدند که فرمانده‌کل قوا همگان را می‌فرماید تا با همه توان در کنارشان باشند و در این نبرد بی‌امان تنهایشان نگذارند و خدمتگزاران صدیق از بهورزان خانه‌های بهداشت روستایی تا پزشکان و پرستاران بخش‌های فوق‌تخصصی کشور که رنجور از هجمه‌های غیرمنصفانه در مقاطعی از ایام زندگی بودند نیک دریافتند که مردمی قدرشناس و پدری مهربان دارند که در بزنگاه‌های تاریخی با دعائی، سخنی، سپاسی و نوازشی دلجویی‌شان می‌کنند و متخصصین و صاحب‌نظران کارآزموده این عرصه نیز روحی تازه یافتند وقتی شنیدند که تبعیت از گفتار و نوشتار کارشناسانه‌شان فتوای رهبر عظیم الشأن انقلابشان است و همگان خداوند بزرگ را شکرگزارند که این ظرفیت بی‌بدیل را برای روز‌های سخت و دشوار دارند و دعا می‌کنند که با شفای عاجل مردم و رخت بربستن بلا و بیماری از سرزمینشان، عمود استوار خیمه کشورشان بی‌گزند و پایدار بماند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
سیدمحسن حمزه‌لو در گفت‌وگو با خبر نگار تسنیم در ارومیه اظهار داشت: ثبت‌نام مرحله دوم طرح اقدام ملی مسکن از اواخر اسفندماه در آذربایجان غربی آغاز می‌شود. مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: براساس آیین‌نامه طرح اقدام ملی مسکن، متقاضیان باید پس از انقلاب اسلامی از امکانات دولتی در حوزه زمین و مسکن استفاده نکرده باشد و اصطلاحا فرم «ج» آنها سبز باشد. تاهل و سابقه حداقل پنج سال سکونت در شهری که متقاضی تقاضای مسکن کرده از دیگر شروط الزامی بهره‌مندی از طرح اقدام ملی مسکن به شمار می‌رود. حمزه لو بیان کرد: طرح اقدام ملی مسکن در قالب احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی برنامه‌ریزی شده که سهم آذربایجان‌غربی از این تعداد ۲۱ هزار واحد مسکن است. به گزارش تسنیم؛ متقاضیان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سامانه طرح اقدام ملی مسکن به نشانی https: //tem. mrud. ir مراجعه کنند.
مهرمهر1 ماه قبل
وی افزود: در طول عمر پربرکت انقلاب اسلامی جوانان نخبه و بسیجی فراوانی را پرورش داده و این انقلاب توانسته در تمام برهه‌ها با وجود این جوانان به تعالی برسد. سردار حسینی یادآور شد: توسل به اندیشه امامین انقلاب در تفکر بسیج برای اعتلا و پیشرفت مهم است و باید بسیج به عنوان یک نگرش ویژه و بسیج دانشجویی به عنوان نیرو و اقشاری که کلان نگر است توجه شود. وی با بیان اینکه اعتماد سازی در پروژه‌های علمی به جوانان انقلابی و بسیجی مهم و ارزشمند است، بیان کرد: در بسیج دانشجویی نباید جزیی نگری شود بلکه همین موضوع کلان نگری در اقشار بسیج می‌تواند موثر باشد و رویکرد آینده ما حول محور بسیج و حضور کلان آن خواهد بود. فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان گفت: لازم است که به بسیج توجه ویژه شود و در عرصه‌های مختلف اجتماعی فضا برای حضور بسیج و نقش آفرینی بسیجیان فراهم شود. وی افزود: دانشجو و دانشگاه دارای اهمیت ویژه‌ای در کشور است که می‌تواند جامعه و نبض جامعه را در دست بگیرد و دست در دست بسیج دانشجویی در راستای تشکیل جامعه جوان و انقلابی مثمرثمر واقع شود.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
پژوهش خبری صدا وسیما: علم پزشکی از دیرباز تاکنون با ارزش‌ترین رشته علمی در جامعه انسانی محسوب می‌شود. امروز این ارزشگذاری به حوزه سلامت و رفاه جامعه انسانی نیز کشیده شده و یکی از ملاک‌های مهم برای تعیین سطح رفاه جوامع، وضعیت بهداشت، درمان و سلامت جامعه است. جامعه ایران در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه پزشکی پیشرفت‌های بزرگی به دست آورده که این پیشرفت‌ها در رسانه‌های مختلف و مجامع علمی بازتاب زیادی یافته است. دستاوردها و پیشرفت‌های پزشکی یادشده در برهه‌های خطیر همچون دوران دفاع مقدس به خوبی خود را نشان داده است. در مطلب پیشرو تلاش شده، ضمن مرور گذرا بر توانمندی‌های پزشکی، کوشش‌های انجام شده برای مهار و شکست ویروس کرونا در کشور ارائه شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
درخواست کمک ایران از روسیهدر پی شیوع کرونا ویروس در ایران، تهران خواهان کمک روسیه شده است. بر پایه اعلام مسئولان عراقی، تاکنون ۲۵ مورد آلودگی به ویروس کرونا در این کشور شناسایی و ثبت شده است. این در حالی است که ویروس کرونا در ابتدا از چین شیوع و گسترش یافته است. درگذشت یک استاد ادبیات بر اثر کروناحجت (نورالدین) صیحانی، استاد ادبیات در ۵۷ سالگی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا درگذشته است. دکتر جهانگیری پس از دکتر کرمانپور، مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، دومین نفر از مدیران سازمان نظام پزشکی است که به بیماری کرونا مبتلا شده است.
ایران‌جیبایران‌جیب1 ماه قبل
سارق خودرو وقتی متوجه شد یک نوزاد دو ماهه روی صندلی عقب خوابیده است خودرو را کنار خیابان رها کرد و رفت. سارق خودرو وقتی متوجه شد یک نوزاد دو ماهه روی صندلی عقب خوابیده است خودرو را کنار خیابان رها کرد و رفت. پدر این نوزاد گفت: همسرم برای خرید از خودرو پیاده شده بود و پسر ۲ ماهه‌ام نیز روی صندلی عقب خواب بود. او در حالی که خودرو روشن بود برای چند لحظه از خودرو پیاده شد تا خرید کند اما هنوز چند قدمی نرفته بود که در همین لحظه ناگهان ۲ جوان سوار بر خودرو شده و با سرعت فرار کردند. این در حالی بود که سارقان برای آنکه نوزاد سرما نخورد بخاری خودرو را نیز روشن گذاشته بودند.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 ماه قبل
فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان: عصر کرد - سنندج - فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان با بیان اینکه اعتماد و نگاه کلان به بسیج دانشجویی اعتلا و پیشرفت آفرین است، گفت: امروز بسیج به الگویی برای بسیاری از کشورهای جهان مبدل شده است. سردار حسینی یادآور شد: توسل به اندیشه امامین انقلاب در تفکر بسیج برای اعتلا و پیشرفت مهم است و باید بسیج به عنوان یک نگرش ویژه و بسیج دانشجویی به عنوان نیرو و اقشاری که کلان نگر است توجه شود. وی با بیان اینکه اعتماد سازی در پروژه‌های علمی به جوانان انقلابی و بسیجی مهم و ارزشمند است، بیان کرد: در بسیج دانشجویی نباید جزیی نگری شود بلکه همین موضوع کلان نگری در اقشار بسیج می‌تواند موثر باشد و رویکرد آینده ما حول محور بسیج و حضور کلان آن خواهد بود. فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان گفت: لازم است که به بسیج توجه ویژه شود و در عرصه‌های مختلف اجتماعی فضا برای حضور بسیج و نقش آفرینی بسیجیان فراهم شود. وی افزود: دانشجو و دانشگاه دارای اهمیت ویژه‌ای در کشور است که می‌تواند جامعه و نبض جامعه را در دست بگیرد و دست در دست بسیج دانشجویی در راستای تشکیل جامعه جوان و انقلابی مثمرثمر واقع شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
پزشکیان: باید نظامیان بیایند وسط و با «کرونا» نظامی برخورد شودمسعود پزشکیان، وزیر بهداشت دولت اصلاحات و از نمایندگان فعلی مجلس در بخشی از یک مصاحبه با انصاف‌نیوز پیرامون فضای کشور در بحث ویروس کرونا گفته است: "با این مسئله باید جدی برخورد کرد که ما شوخی گرفته‌ایم. پزشکیان همچنین اظهار کرده است: من با وزارت بهداشت صحبت کردم و گفتم باید با این مسئله بصورت کاملا قاطع، دستوری و نظامی برخورد کرد. نیروهای نظامی باید بیایند وسط، این باور من است و اگر نیایند روز به روز مشکلات کشور بیشتر خواهد شد. ***اینجا انقلاب نمی‌شود آقای پورنجاتی! پیش از این، کسان دیگری از هم‌مسلکان پورنجاتی نیز شرایط کشور را فاقد مشروعیت، مساوی با کشتی در حال غرق تایتانیک [۳] و در آستانه انفجار معرفی کرده‌اند …***۱_ http: //www. ensafnews. com/۲۱۹۵۵۰۲_ mshrgh. ir/۱۰۴۸۰۸۶۳_ mshrgh. ir/۹۲۳۵۳۹
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
پدر این نوزاد گفت: همسرم برای خرید از خودرو پیاده شده بود و پسر ۲ ماهه‌ام نیز روی صندلی عقب خواب بود. او در حالی که خودرو روشن بود برای چند لحظه از خودرو پیاده شد تا خرید کند اما هنوز چند قدمی نرفته بود که در همین لحظه ناگهان ۲ جوان سوار بر خودرو شده و با سرعت فرار کردند. با توجه به حساسیت موضوع مشخصات خودرو به گشت‌های پلیسی مخابره شد اما در ادامه زن جوان که بسیار بی‌تابی می‌کرد گفت: گوشی موبایلم هم داخل خودرو جا مانده بود. در این مرحله یکی از مأموران با تلفن همراه زن جوان تماس گرفت. این در حالی بود که سارقان برای آنکه نوزاد سرما نخورد بخاری خودرو را نیز روشن گذاشته بودند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، شب را به‌صبح رساندن در دمای منفی ۲۰ درجه و در ویرانه‌هایی که نمی‌توان آنها را خانه نامید، تجربه تلخی است که بر زلزله زدگان این منطقه تحمیل شده است. بیش از ۱۰ روز است از وقوع زلزله ۵٫۷ ریشتری در روستاهای «گرناویک»، «مخین» و «قطور» آذربایجان غربی و تخریب صدها خانه در این روستاها، گذشته است. زلزله سرپناه روستا نشینان بخش قطور را از آنها گرفته و موج‌های بارشی که یکی پس‌از دیگری از غرب وارد کشور می‌شود اول از همه ساکنان قطور را تحت تأثیر قرار می‌دهد. مردم چه می‌گویند‌ «احمد» که از خسارت دیدگان، زلزله در «قطور» است با بیان اینکه دار و ندار خود را در زلزله ‌از دست داده‌ام، گفت: تعداد زیادی از اهالی به خاطر سرمای شدید مریض شده‌اند. ۳۷۰۰ واحد تأسیسات دامی و ۲۱۰ واحد تجاری و آموزشی و فرهنگی نیز نیاز به بازسازی دارند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
حالا هم با شیوع ویروس کرونا و نیاز مردم به ماسک و اقلام بهداشتی و مواد ضدعفونی‌کننده در روزهای گذشته انبارهای مملو از این کالاها کشف و ضبط شده است. سردار محمدرضا مقیمی رئیس پلیس امنیت اقتصادی از کشف بیش از ۱۶ میلیون ماسک، دستکش بهداشتی و انواع مواد ضدعفونی‌کننده در روزهای گذشته خبر می‌دهد. قانون تشدید مجازات محتکران و گران‌فروشانپس از پیروزی انقلاب اسلامی و تصویب قانون «حدود صلاحیت دادسرا و دادگاه‌های انقلاب» مصوب ۱۱/۲/۱۳۶۲ رسیدگی به جرائم گران‌فروشی و احتکار ارزاق عمومی در صلاحیت دادگاه‌های انقلاب اسلامی قرار گرفت. در قانون تشدید مجازات محتکران و گران‌فروشان (مصوب چهارم اردیبهشت سال ۶۷) در بند الف. محتکران ماسک و مواد شوینده هم در عمل به نظام و به مردم ضربه می‌زنند.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
دکتر مصدق در اواخر عمر خود حتی اجازه نداد که برای معالجه‌اش به خارج از کشور برده شود. دکتر اسماعیل یزدی از پزشکان معالج مصدق در خاطره‌ای درباره روز‌های آخر عمر او نقل کرده است: «راه‌حل من این بود که دکتر مصدق تحت نظر باشد، چون پیشرفت سرطان کند بود و بهتر از رادیوتراپی بود. ۱۴ اسفند ۱۳۴۵ بعد از شنیدن خبر درگذشت دکتر مصدق به بیمارستان نجمیه رفتم، اما بسیار شلوغ بود و من را راه ندادند. آقای خازنی نقل می‌کند روزی دکتر مصدق مریض‌احوال بود و پزشک تشخیص داد که گرمازده شده است. مریم سمیعی، نوه دکتر مصدق هم در کتاب «در خلوت مصدق» (ص ۱۷۳) این ماجرا را چنین شرح می‌دهد: «مصدق را عارضه‌ای افتاد و غده‌ای بر صورتش هویدا شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
از آن زمان ایران به دنبال ایجاد زرادخانه‌ای از موشک‌های بالستیک پیشرفته و متنوع بوده است. تمرکز ایران بر موشک‌های بالستیک با هدف راهبردی ایجاد بازدارندگی در دشمنانش از ورود به جنگ با جمهوری اسلامی ایران انجام شد. حملات دو سال گذشته نشان می‌دهد که گرچه موشک‌های ایران دقیق‌تر شده‌اند اما فعالیت ایران در زمینه افزایش دقت موشک‌ها همچنان ادامه دارد. بنابراین ایران همچنان خود را ناچار از ادامه برنامه موشکی می‌بیند. در صورتی که ایران درباره برنامه موشکی‌اش توافقی با غرب امضاء کند، موضع‌گیری‌های خصمانه عربستان و امارات تعدیل نخواهند شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
گرچه مشارکت ۴۲/۵ درصدی برای انتخابات مجلس در دنیای دموکراسی به امری معمول و نرخی قابل قبول به حساب آمده و حتی در بسیاری از کشورها با سابقه طولانی نظام‌های دموکراسی با نرخی کمتر از آن هم مواجه هستیم، اما برای جمهوری اسلامی ایران که همواره مشارکت را شاخص عمده همراهی و حمایت مردمی معرفی و بر حضور حماسی و پرشور رای‌دهندگان تاکید داشته یک پدیده قابل تامل و بررسی محسوب می‌شود. احتمالا عوامل پنچ‌گانه که به آن اشاره شد، می‌تواند در کاهش مشارکت در بخش‌هایی از جمله رای‌دهنده موثر بوده باشد، اما مروری بر فراز و فرودهای مشارکت سیاسی در تاریخ پس از انقلاب اسلامی عوامل داخلی دیگری را در میزان مشارکت یا بی‌تفاوتی سیاسی محتمل می‌سازد، از جمله عملکرد نهادهای برآمده از انتخابات یعنی دولت، مجلس و شوراهای شهر و روستا؛ و سیاست‌های حاکمیتی به‌ویژه در عرصه اقتصادی و اجتماعی. هرگاه عملکرد نهادهای انتخاباتی مثبت بوده رضایت مردم را تقویت کرده‌اند، پیامد آن افزایش مشارکت بوده و اگر موجب نارضایتی شده‌اند، کاهش مشارکت را رقم زده است. حال فرقی نداشته که عملکرد دولت مرحوم آقای هاشمی بوده و یا شورای اول شهر تهران یا به‌کارگیری سیاست‌های اقتصادی لیبرالی و نخبه‌گرایانه دولت آقای روحانی و یا مجلس دهم نیز بر میزان اعتماد و رضایت توده مردم احتمالا موثر بوده که پیش از این در اعتراض به افزایش قیمت بنزین یا گله‌مندی از افزایش قیمت ارز تجلی پیدا کرده بود. کما اینکه همین نوع سیاست‌ها در ابتدا دهه ۷۰ و دولت دوم مرحوم آقای هاشمی در حاشیه شهرهای بزرگ و متاثر از سیاست‌های توسعه اقتصادی و اجتماعی آن دوران به اعتراض و آشوب منتهی شد.

عکس/ کشف اقلام پزشکی احتکارشده توسط اطلاعات سپاه

27+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل

به انتهای لیست رسیدید