آخرین و مهم‌ترین اخبار «چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی»
انقلاب اسلامی ایران

اخبار «چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی»

خبر فوریخبر فوری4 ماه قبل
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برنامه‌های بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تشریح کرد. نصرت الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و رئیس ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در نشست خبری اعلام برنامه‌های بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با اشاره به ارائه کارنامه چهل سالگی انقلاب اعلام کرد: در چهلمین سالگرد انقلاب، ارائه کارنامه چهل ساله نظام مقدس دینی مطرح است. وی گفت: مسئله مهم این است که در شرایط تحریم‌های ناجوانمردانه، دشمنان و شرایط اقتصادی جامعه باز هم با شور و نشاط به دنیا و به خصوص به دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی ثابت کنیم که چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را برگزار می‌کنیم و به کوری چشم آنها با شعار افتخار به گذشته، امید به آینده آن را جشن خواهیم گرفت. وی گفت: دهه فجر به عنوان دهه بازیابی خاطرات انقلاب اسلامی و یادبود حیات ملت ایران، یکی از حساس‌ترین مقاطع نظام و انقلاب است. به خصوص که امسال دهه فجر چهلم را تجربه می‌کنیم.
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، نصرت الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و رئیس ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در نشست خبری اعلام برنامه‌های بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با اشاره به ارائه کارنامه چهل سالگی انقلاب اعلام کرد: در چهلمین سالگرد انقلاب، ارائه کارنامه چهل ساله نظام مقدس دینی مطرح است. کار به جایی رسیده است که نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل در نشست گروهک منافقین در فرانسه می‌گوید ما باید کاری کنیم که ملت ایران چهلمین سال پیروزی انقلابش را نبیند. وی گفت: مسئله مهم این است که در شرایط تحریم‌های ناجوانمردانه، دشمنان و شرایط اقتصادی جامعه باز هم با شور و نشاط به دنیا و به خصوص به دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی ثابت کنیم که چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را برگزار می‌کنیم و به کوری چشم آنها با شعار افتخار به گذشته، امید به آینده آن را جشن خواهیم گرفت. وی گفت: دهه فجر به عنوان دهه بازیابی خاطرات انقلاب اسلامی و یادبود حیات ملت ایران، یکی از حساس‌ترین مقاطع نظام و انقلاب است. به خصوص که امسال دهه فجر چهلم را تجربه می‌کنیم.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، ‌ طرح چهل قلم یکی از طرح‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است که چندی است در حال برگزاری است، ‌ اگرچه در ابتدای آغاز به کار این طرح دو نویسنده از حضور در این فهرست اعلام انصراف کردند، ‌ اما شواهد حاکی از استقبال نویسندگان مطرح این سال‌های ادبیات معاصر از این طرح و موفقیت در میان مخاطبان دارد. این طرح که برای تمرکز زدایی و تجلیل از نویسندگان برجسته در زمان حیات برگزار شده است، ‌ در سراسر کشور برگزار شده و طی آن ۴۰ نویسنده شاخص در شهرهای خود مورد تجلیل قرار می‌گیرند و اجرای آن از ۲۲ دی آغاز شده و تا ۲۹ بهمن ماه ادامه خواهد داشت. این طرح شروع سلسله برنامه‌هایی با این موضوع در ۳۱ استان کشور است تا علاوه بر تجلیل و معرفی نویسندگان شاخص کشور نویسندگان، شاعران و اهل ادب در زمان حیات شان و در شهرهای خودشان تجلیل و به نسل جوان معرفی شوند. تخصص، روزآمدی، استمرار تولید اثر، سواد ادبی و نگارشی، آشنایی با حوزه چاپ و نشر و اقبال عمومی در کتابخانه‌های کشور برخی از شاخص‌های انتخاب نویسندگان برتر در این طرح بوده است. انتهای پیام/
ایرناایرنا3 ماه قبل
تارنمای «تاگس شاو» نوشت: ایران در چهلمین سالگرد انقلاب قدرت خود را به نمایش گذاشت. این رسانه آلمانی نوشت: انقلاب اسلامی ایران موجب تغییراتی در خاورمیانه شده است؛ در حالی که برخی حکومت‌های پادشاهی عربی به مخالفت با آن پرداختند در بسیاری کشورهای دیگر این انقلاب به عنوان یک حادثه الهام بخش مورد توجه قرار گرفت. » تارنمای اشپیگل هم در گزارش نوشت: در ۴۰ سالگی انقلاب در ایران «حسن روحانی» از توسعه برنامه موشکی ایران خبر داد. تارنمای فرانکفورتر آلگماینه هم در مطلبی نوشت: ایرانی‌ها سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن گرفتند. روزنامه بیلد آلمان هم نوشت: ایران در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، قدرت موشکی خود را به نمایش گذاشت.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، نصرت الله لطفی، قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و رئیس ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، در نشست خبری «اعلام برنامه‌های بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی» با اشاره به کارنامه چهل سالگی انقلاب اسلامی توسط دستگاه‌ها و نهادها در سراسر کشور اظهار داشت: در چهلمین سالگرد، ارائه کارنامه چهل ساله نظام مقدس دینی مطرح است. وی با بیان اینکه شروع برنامه‌های بزرگداشت چهلمین سالگرد از ساعت ۹ صبح روز جمعه ۱۲ بهمن همزمان در سراسر کشور آغاز می‌شود، تصریح کرد: در صبح روز ۱۲ بهمن با حضور گسترده مردم در حرم امام‌خمینی (ره)، آیین‌های ویژه بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی آغاز و همزمان در بیش از ۹۰۰ نقطه کشور برنامه‌های گرامیداشت لحظه تاریخی ورود حضرت امام (ره) به کشور برگزار می‌شود. قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ادامه‌ داد: برگزاری برنامه‌هایی در مسیر حرکت امام (ره) از فرودگاه تا بهشت زهرا (س) و گلباران این مسیر از برنامه‌های ویژه در تهران است. در استان‌های کشور نیز هزاران موتور سوار به این مناسبت از فرودگاه استان تا گلزار شهدا رژه خواهند رفت. لطفی شعار محوری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را «افتخار به گذشته، امید به آینده» اعلام کرد.
عصر ایرانعصر ایران3 ماه قبل
ترامپ، بولتون و پمپئو طی روزهای گذشته چندین پیام توییتری در واکنش به ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی ایران منتشر کرده‌اند. در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مسئولان دولتی آمریکای ترامپ، به «کری خوانی» توییتری روی آوردند و طی روزهای گذشته چندین پیام توییتری از سوی ترامپ، مشاور امنیت ملی او «جان بولتون» و «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا و حساب توییتری فارسی وزارت امور خارجه آمریکا، درباره چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، منتشر شد. به گزارش عصرایران، در حالی که حساسیت‌ها درباره نحوه برگزاری جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، با اظهارنظرهای سابق برخی مسئولان آمریکایی درباره چهل سالگی جمهوری اسلامی، امسال بیش از سال‌های پیش بوده است، مسئولان دولت آمریکا طی روزهای گذشته به انتشار چند پیام توییتری درباره چهل سالگی انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی مبادرت کرده‌اند. پاسخ توییتری طریف به پیام توییتری ترامپ «جان بولتون» هم طی روزهای گذشته چندین پیام توییتری به مناسبت چهل ساله شدن انقلاب اسلامی نوشته است. او که پارسال در جمع گروهک مجاهدین خلق (منافقین) در پاریس گفته بود «جمهوری اسلامی نباید به چهل سالگی برسد»، در پیام‌های توییتری خود حملات تندی به مسئولان جمهوری اسلامی ایران کرده است.
ایرناایرنا3 ماه قبل
***قرقیزستانشب گذشته در سفارت جمهوری اسلامی ایران در قرقیزستان مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و روز ملی ایران برگزار شد. وی گفت: جمهوری اسلامی ایران یکی از اولین کشورهای است که استقلال قرقیزستان را در سال ۱۹۹۲ به رسمیت شناخته و مردم قرقیز این تحول تاریخی را هرگز فراموش نخواهد کرد. «بهمن آقارضی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در تاشکند در ابتدای این جلسه از مقامات و میهمانان شرکت کننده برای حضور در مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تشکر کرد. ***قزاقستانمراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در شهر آستانه پایتخت قزاقستان با حضور مقامات لشکری و کشوری، فعالان اقتصادی، اصحاب رسانه برگزار شد، مجید صابر سفیر کشورمان در سخنانی به ابعاد گوناگون انقلاب اسلامی و دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اشاره نمود. سفیر کشورمان انقلاب اسلامی را سرآغاز عصر نوینی در تاریخ چندین هزار ساله ایران نامید و بر نقش مردم و رهبری امام خمینی در پیروزی انقلاب اسلامی تأکید نمود.
خبر فوریخبر فوری4 ماه قبل
رئیس ستاد چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی استان تهران گفت: از ۵ تا ۱۱ بهمن هفته استقبال دهه فجر است و در طول این هفته ارگان‌ها و نهادها با امام راحل تجدید میثاق خواهند کرد. حجت الاسلام سیدمحسن محمودی در جلسه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی استان تهران که با حضور حجت الاسلام نوری زاده رییس این مرکز و نمایندگان ارگان‌ها و ادارات در مرکز رسیدگی به امور مساجد برگزار شد، بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام راحل معجزه قرن بود. رئیس ستاد چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی استان تهران با تأکید بر ضرورت حفظ و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران گفت: انقلاب اسلامی ایران ثمره خون مطهر شهدای انقلاب اسلامی است که باید با همه توان و ظرفیت حفظ شود. محمودی حضور مردم در صحنه را عامل پیروزی انقلاب اسلامی دانست و تأکید کرد: امام راحل با تکیه بر حضور مردم در صحنه، توانستند انقلاب اسلامی را به پیروزی برسانند. محمودی با اشاره به تشکیل کمیته‌های ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی در استان تهران بیان داشت: کمیته‌ها برای برگزاری هر چه باشکوهتر برنامه‌های دهه مبارک فجر در استان تهران تشکیل و مراسم و برنامه‌های متعدد و متنوعی در جشن پیروزی انقلاب اسلامی در این استان اجرا می‌شود.
ایسناایسنا4 ماه قبل
رئیس ستاد چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی استان تهران گفت: از ۵ تا ۱۱ بهمن هفته استقبال دهه فجر است و در طول این هفته ارگان‌ها و نهادها با امام راحل تجدید میثاق خواهند کرد. به گزارش ایسنا، حجت الاسلام سیدمحسن محمودی در جلسه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی استان تهران که با حضور حجت الاسلام نوری زاده رییس این مرکز و نمایندگان ارگان‌ها و ادارات در مرکز رسیدگی به امور مساجد برگزار شد، بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام راحل معجزه قرن بود. رئیس ستاد چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی استان تهران با تأکید بر ضرورت حفظ و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران گفت: انقلاب اسلامی ایران ثمره خون مطهر شهدای انقلاب اسلامی است که باید با همه توان و ظرفیت حفظ شود. محمودی حضور مردم در صحنه را عامل پیروزی انقلاب اسلامی دانست و تأکید کرد: امام راحل با تکیه بر حضور مردم در صحنه، توانستند انقلاب اسلامی را به پیروزی برسانند. محمودی با اشاره به تشکیل کمیته‌های ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی در استان تهران بیان داشت: کمیته‌ها برای برگزاری هر چه باشکوهتر برنامه‌های دهه مبارک فجر در استان تهران تشکیل و مراسم و برنامه‌های متعدد و متنوعی در جشن پیروزی انقلاب اسلامی در این استان اجرا می‌شود.
خبر فوریخبر فوری4 ماه قبل
جشنواره سرود دانش‌آموزی «خاطرات شنیداری چهل سالگی انقلاب» همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ویژه دانش‌آموزان مقطع سنی ۱۰ تا ۱۵ سال در مدارس مناطق ۲۲ گانه تهران، برگزار می‌شود. جشنواره سرود دانش‌آموزی «خاطرات شنیداری چهل سالگی انقلاب» همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، با هدف ایجاد همدلی نسل جدید با خاطرات انقلاب، ویژه دانش‌آموزان مقطع سنی ۱۰ تا ۱۵ سال برگزار می‌شود. در روز اختتامیه نیز گروه‌های سرود برگزیده به اجرای برنامه می‌پردازند. در شرایط برگزاری جشنواره «خاطرات شنیداری چهل سالگی انقلاب» آمده است: هر مدرسه می‌تواند تنها یک گروه سرود را معرفی کند. آیین اختتامیه جشنواره سرود دانش‌آموزی «خاطرات شنیداری چهل سالگی انقلاب» ۲۷ بهمن در پردیس تئاتر تهران میزبان علاقه مندان است.
ایرناایرنا3 ماه قبل
به گزارش سه شنبه ایرنا، شبکه سی. بی. اس نیوز در تارنمای خود نوشت: صدها هزار نفر در سراسر ایران به خیابان‌ها آمدند تا چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را گرامی بدارند. «یو. اس. ای تودی» هم روزنامه دیگری بود که با اشاره به اینکه «جمهوری اسلامی ایران چهل ساله شد» نوشت: صدها هزار ایرانی روز دوشنبه سالگرد تاسیس جمهوری اسلامی و سقوط حکومت شاه که مورد حمایت آمریکا بود، را جشن گرفتند. مراسم راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی روز دوشنبه با حضور پرشور مردم همزمان با سراسر کشور در تهران برگزار شد. حضور میلیونی مردم در این راهپیمایی بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهانی داشت. دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و مشاور امنیت ملی وی 'جان بولتون' و نیز 'بنیامین نتانیاهو' نخست وزیر رژیم صهیونیستی با پست‌های توئیتری در مورد چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی عجز خود را در مقابل حرکت گسترده مردم ایران نشان دادند.
فارسفارس3 ماه قبل
به‌ گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی، مراسم گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور سید یحیی رحیم صفوی، مشاور مقام معظم رهبری در تالار خلیج فارس دانشکده جغرافیای دانشگاه تهران برگزار شد. در ابتدای این مراسم مجید سرسنگی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، گفت: «انقلاب اسلامی ما تفاوت‌های بسیاری با انقلاب‌های دیگر داشته است، انقلاب ما فراز و نشیب‌ها و رخدادهای فراوانی را با سربلندی پشت سر گذاشته است. ما هنوز در گیر و دار شادی پیروزی انقلاب بودیم که یک جنگ تمام عیار بر ما تحمیل شد، جنگ را پشت سر گذاشتیم و هنوز در پی آباد کردن مملکت بودیم که تحریم‌های ناجوانمردانه بر کشور تحمیل شد و خلاصه در این چهل سال، دشمنان انقلاب و نظام هر کاری کردند تا این انقلاب به چهل سالگی خود نرسد». این مراسم با حضورسید یحیی رحیم صفوی، مشاور مقام معظم رهبری، مهندس علی کرد، نماینده مجلس شورای اسلامی، جمعی از مدیران، مسئولان و دانشجویان این دانشکده برگزار شد. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
ویژه برنامه «صبح انقلاب» به دستاوردهای انقلاب اسلامی در چهل سال اخیر می‌پردازد. گفتنی است برنامه «جشن حضور» بازتاب حضور مردم در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تحلیل می‌کند. رادیو نمایش «جاده جنگ» مجموعه‌‏ای اپیزودیک با محوریت انقلاب اسلامی و دهه فجراست که تا ۲۲ بهمن پخش می‌شود. رادیو قرآن «چهل و پنج» ویژه دستاوردهای چهل ساله انقلاب با حضور مسئولان قرآنی و «قرآن کتاب انقلاب» اصول قرآنی انقلاب اسلامی است که که از ۱۲ تا ۲۲ بهمن پخش می‌شود. «فجر نور» ویژه برنامه رادیو قرآن در روز ۲۲ بهمن است. نقش انقلاب اسلامی در تاریخ جهان و دیدگاه اندیشمندان در مورد انقلاب اسلامی، عوامل پیروزی انقلاب اسلامی به صورت اشاره نیز در فواصل پخش می‌شود.
فارسفارس3 ماه قبل
بزرگترین گردهمایی دانشجویی کشور در ایام گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با عنوان «مثبت چهل» و با حضور فرمانده نیروی هوافضای سپاه و شخصیت‌های برجسته کشوری و لشکری دیگر برگزار می‌شود. به گزارش خبرنگار حوزه تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، همایش ملی مثبت چهل همزمان با دهه فجر و به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور ۷۰۰ نفر از اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل امشب در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد برگزار خواهد شد. سردار حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، عزت‌الله ضرغامی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس اسبق رسانه ملی به عنوان مهمانان ویژه این برنامه خواهند بود. همچنین نمایشگاه پوستر دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه‌های مختلف نیز در حاشیه همایش برپا خواهد شد. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، در آستانه جشن چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و سی‌امین سال صدور نامه تاریخی حضرت امام، در جهت تدوین تاریخ انقلاب، مرکز اسناد انقلاب اسلامی طی فراخوانی، از نهادها و ارگان‌های مختلف دعوت کرد، داده‌ها، اطلاعات و دستاوردهای چهل ساله خود را برای ثبت در تاریخ در اختیار این مرکز قرار دهند. در این فراخوان آمده است: چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و همزمانی آن با سی‌‌امین سالروز صدور نامه راهبردی امام‌خمینی مبنی بر رسالت مرکز اسناد انقلاب اسلامی در تدوین تاریخ انقلاب، فرصت مغتنمی است تا با مستندسازی و تجمیع داده‌های تاریخی مختلف، گامی بلند در عرصه صیانت از تاریخ باشکوه انقلاب اسلامی برداشته شود. علاوه بر این دستورات مؤکد رهبر معظم انقلاب اسلامی در سالیان اخیر مبنی بر همکاری مراکز و نهادهای اسنادی با این مرکز اهمیت این موضوع را مضاعف می‌کند. اکنون که در آستانه جشن با شکوه ملت ایران در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی قرار گرفته‌ایم، به منظور تحقق منویات بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، امام‌خمینی و رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نگارش تاریخ حماسه‌آفرین و پرافتخار انقلاب و جمهوری اسلامی اهمیتی مضاعف می‌یابد. در این زمینه، نهادها و ارگان‌های اجرایی می‌توانند با شماره تلفن ۲۲۶۹۳۶۰۷ و ۲۲۲۱۱۱۹۴ تماس گرفته و یا از طریق سایت مرکز اسناد انقلاب اسلامی به نشانی www. irdc. ir اقدام کنند.
ایلناایلنا3 ماه قبل
راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه امسال شهر قم در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب در حالی برگزار شد که علما و روحانیون این شهر در کنار اقشار مختلف مردم جشن پیروزی انقلاب را گرامی داشتند. به گزارش خبرنگار ایلنا در قم، راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب از صبح امروز در خیابان‌های مختلف قم آغاز شد و حجم بسیاری از مردم قم در میدان مطهری، خیابان اراک، خیابان معلم، خیابان صفائیه و چهارراه شهدا به راهپیمایی پرداختند. همچنین فعالان سیاسی و برخی از دبیران احزاب اصلاح‌طلب و اصولگرا نیز در راهپیمایی حضور داشته و برای دفاع از آرمان‌های انقلاب اعلام آمادگی کردند. امسال پرچم‌ جمهوری اسلامی بسیار بیشتر از سال‌های قبل در دستان مردم دیده می‌شود که زیبایی خاصی به راهپیمایی ۲۲ بهمن و نمایش اتحاد ملی داده است. طلاب خارجی مقیم شهر قم که از کشورهای مختلف دنیا هستند نیز در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور یافته و با به دست گرفتن تصاویر امام خمینی و رهبر معظم انقلاب همراه با مردم ایران در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شادی خود را نشان دادند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ماه قبل
دیروز نیز باشکوه‌ترین ۲۲ بهمن ۴۰ سال اخیر، ضرب سیلی به دشمن را سنگین‌تر کرد و مستضعفین و آزادگان جهان را شادتر نمود. الجزیره قطر از حضور میلیونی مردم ایران در جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی خبر داد. خبرگزاری انگلیسی «رویترز» نیز با پوشش ویژه مراسم باشکوه چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی تأکید کرد، مشارکت مردم ایران در جشن چهل سالگی انقلاب‌شان بسیار گسترده بود. رسانه چینی شینهوا هم نوشت: ایرانیان چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خود را جشن گرفتند. این «احمق درجه یک» امروز باید چشمان خود را خوب باز کند و حضور میلیونی و تماشایی مردم ایران در جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی را تماشا کند.
ایرناایرنا3 ماه قبل
به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید علی اکبر اجاق نژاد، الله شکور پاشازاده رئیس اداره مسلمانان قفقاز، شاهین مصطفی اف وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان در این مراسم حضور داشتند. جواد جهانگیرزاده سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو طی سخنانی در این مراسم به تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی، پرداخت و گفت: ۴۰ سال قبل در چنین ایامی، جهان شاهد رخدادی عظیم با تبعات مهم منطقه‌ای و بین المللی بود و ملت ایران به رهبری امام خمینی، مردمی‌ترین انقلاب جهان را به پیروزی رساندند. جهانگیرزاده گفت: مهمترین ارمغان انقلاب اسلامی برای ملت ایران آزادی و استقلال کشور بوده است و ما امروز در تصمیمات و اراده ملی خود به هیچ کشوری وابسته نیستیم. وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان، سخنران دیگر این مراسم نیز ضمن تبریک پیروزی انقلاب اسلامی ایران، گفت: چهل سال پیش حادثه مهمی در عرصه سیاسی جهان رخ داد و انقلاب اسلامی در ایران به پیروزی رسید. به گفته وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان، حدود یک هزار شرکت ایرانی در زمینه‌های خدمات، مخابرات، تجارت، صنعت، ساختمان، بانک و بیمه، حمل و نقل و دیگر زمینه‌ها در آذربایجان فعالیت می‌کنند.

گزیده‌ای از پوسترهای پنجمین جشنواره هنر مقاومت در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

6+
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
ایلناایلنا3 ماه قبل
حزب مردم سالاری به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیانیه‌ای صادر کرد. بی‌توجهی حکومت پهلوی به این مطالبات، موجب فروریختن آن حکومت شد تا اثبات شود هیچ حکومتی بدون خواست مردم پایدار نخواهد ماند. در واقع هنوز مطالبات فراوانی باقی مانده که باید در جهت تحقق آنها بسترسازی کرد تا انقلاب اسلامی به تعالی نزدیکتری شود. اکنون در شرایطی وارد چهل سالگی انقلاب می‌شویم که ضرورت همبستگی ملی و افزایش اعتماد عمومی به مسؤولان بیش از پیش احساس می‌شود. انقلاب زمانی می‌تواند مسیر حرکت خود را با قوت و قدرت بیشتری طی کند که فاصله میان مردم و مسؤولان، همانند سال‌های اول انقلاب به حداقل برسد.
ایرناایرنا3 ماه قبل
به گزارش ایرنا، صدها نفر از مقامات کشوری و لشگری، دیپلماتهای مقیم، تجار و صاحبان صنایع و ایرانیان مقیم در این مراسم شرکت کردند. احمد عرفانیان سفیر جمهوری اسلامی ایران در زیمبابوه طی سخنانی ضمن خوشامدگویی به مهمانان به دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران در چهار دهۀ گذشته اشاره نمود و تأکید کرد که فشارها و تحریمها علیه جمهوری اسلامی ایران کارساز نخواهد بود و پیشرفت ملت ایران در زمینه‌های مختلف را متوقف نخواهد کرد. وی در ادامه به روابط دوستانه بین جمهوری اسلامی ایران با زیمبابوه اشاره نمود و تأکید کرد که جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد روابط خود را با دولت جدید زیمبابوه در همه زمینه‌ها خصوصا در زمینه‌های اقتصادی و تجاری بیش از پیش گسترش دهد. اقای چیپازیوا رئیس بخش اروپا و امریکای وزارت امور خارجه این کشور نیز طی سخنانی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را به دولت و ملت ایران تبریک گفت و بر توسعه بیش از پیش مناسبات بین دو کشور تأکید کرد. در حاشیه این مراسم نمایشگاه عکس و پوستر و صنایع دستی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران نیز برگزار شد.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، حجت السلام مجتبی اشجری عصر پنجشنبه در نشست تقدیر از مسئولان کارگروه‌ها ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گیلان که در سالن اجتماعات این شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی این استان برگزار شد، اظهار کرد: ملت انقلابی، بصیر و همیشه در صحنه ایران اسلامی شایسته تقدیر و تشکر هستند. رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه امسال برنامه‌های بزرگداشت چهل سالگی انقلاب اسلامی متفاوت‌تر از سال‌های گذشته بود، گفت: شورای سیاستگذاری و راهبری بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اوایل خرداد ماه امسال در گیلان تشکیل شد. حجت السلام اشجری با اشاره به فعالیت کارگروه‌های ۱۴ گانه شورای سیاستگذاری و راهبری بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، تاکید کرد: امسال ۴۰۴۰ ویژه برنامه با گستره استانی و شهرستانی برگزار شد و بیش از ۴۰ هزار فعالیت انجام شد. وی با بیان اینکه سخنرانان مراسم راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن در ۱۶ شهرستان گیلان با راهنمایی‌ها نماینده ولی فقیه در گیلان انتخاب شدند، گفت: به رغم توطئه‌های فراوان دشمنان نظام برای نرسیدن انقلاب اسلامی ایران به چهل سالگی و تلاش آنان برای تلخ کردن حلاوت جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی، یک‌بار دیگر حضور مردم دشمنان را ناکام و ناامید کرد. در پایان از شش امام جمعه شهرستان‌های استان، مسئولان کارگروه‌های ۱۴ گانه شورای سیاستگذاری و راهبری بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب استان و چند تن از مسئولان ستاد هماهنگی و اجرایی تجلیل شد.
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
خبرگزاری فارس: مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران عصر امروز یکشنبه به همت وابسته فرهنگی سرکنسولگری این کشور در استانبول برگزار شد. این مراسم با حضور مقامات، دیپلمات‌ها و مقیمان ایرانی در سالن «اتحادیه ملی طلبه‌های ترک» در شهر استانبول برگزار شد. این مراسم همچنین با اجرای گروه سرود متشکل از دانش آموزان مدرسه ایرانی در استانبول ادامه پیدا کرد. مراسم چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران این روزها در بسیاری از سفارت‌های ایران در جهان برگزار می‌شود. سفارت ایران در بیروت پایتخت لبنان هم روز جمعه گذشته شاهد برگزاری سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور مسئولان حزب الله و برخی شخصیت‌های سیاسی، دیپلماتیک لبنان و دوستداران انقلاب بود.
فارسفارس3 ماه قبل
احزاب و تشکل‌های سیاسی در بیانیه‌های جداگانه‌ای با گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، از عموم ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی برای حضور پررنگ و پرشور و شعور در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲بهمن دعوت کردند. به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، احزاب و تشکل‌های سیاسی در بیانیه‌های جداگانه‌ای با گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، از عموم ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی برای حضور پررنگ و پرشور و شعور در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲بهمن دعوت کردند. حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی: دهه فجر امسال جشن چهل سال ایستادگی و سربلندی ملت ایران در آزمون‌های مختلف استدر حالی چهلمین سالروز انقلاب اسلامی ایران را جشن می‌گیریم که چهل سال گذشته آبگینه چهل سال شرارت مداوم استکبار و چهل سال مقاومت عزتمندانه ایران اسلامی بوده است. جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی: در چهل‌سالگی انقلاب از نداشتن سیم خاردار به تولید تانک، موشک، ماهواره و پهپاد رسیده ایمجمعیت وفاداران انقلاب اسلامی بیان کرد: در حالی چهلمین سال انقلاب را جشن می‌گیریم که از نداشتن سیم خاردار به تولید تانک، موشک، ماهواره و پهپاد در سطح وسیعی رسیده‌ایم و آمریکا و غرب از ما به شدت به خشم آمده است. *جامعه اسلامی حامیان کشاورزی ایران: چهل سالگی، فصل بالندگی انقلاب ­‌اسلامی ماستجامعه اسلامی حامیان کشاورزی ایران با تاکید بر اینکه چهل سالگی، فصل بالندگی انقلاب­‌اسلامی ماست، آورده است: اگر ملتی با اراده حرکت کند، به خدا متکی باشد و دستور الهی را اطاعت نماید، هیچ قدرتی نمی‌تواند مویی از سر او کم کند.

حضور مردم در جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی

11+
الفالف3 ماه قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
به گزارش مشرق، همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و آغاز دهه فجر, حزب الله لبنان ویژه برنامه‌هایی را برای پاسداشت و نمایش دستاوردهای انقلاب اسلامی در لبنان برگزار می‌کند. در اولین روز ویژه‌برنامه چهل سالگی انقلاب اسلامی, سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان درباره چهل سالگی انقلاب اسلامی و مسائل مرتبط با انقلاب اسلامی سخنرانی خواهد داشت. این مراسم ساعت ۱۸:۳۰ به وقت بیروت (۲۰ به وقت تهران) در مجتمع فرهنگی سیدالشهدا (علیه‌السلام) بیروت و با حضور مردم لبنان برگزار خواهد شد. همچین در روزهای بعدی این ویژه‌برنامه‌ها, فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز ۱» به کارگردانی محمدحسین مهدویان اکران خواهد شد و ارکستر سمفونی «شمس الحریه» به معنای خورشید آزاد قطعاتی را برای چهل سالگی انقلاب اجرا خواهد کرد. این ویژه برنامه‌ها در دهه فجر انقلاب اسلامی در شهر بیروت و دیگر شهرهای لبنان با شعار «اربعون ربیعا» به معنای «چهلمین بهار» برگزار خواهد شد.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام سید حامد علم‌الهدی، رئیس کارگروه تقریب مذاهب اسلامی ستاد مرکزی بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، در نشست خبری اعلام برنامه‌های این کارگروه در چهلمین سالگرد انقلاب، اظهار داشت: اسلام نعمت اخوت، برادری و وحدت را آورد. اسلام دینی است که برای همه مسلمین است و پیروان مذاهب اسلامی با گفتن شهادتین تحت سیطره اسلام هستند و مال، آبرو و خون آنها محفوظ است؛ این دیدگاه همه پیروان مذاهب است. رئیس کارگروه تقریب مذاهب اسلامی ستاد مرکزی بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب درباره برنامه‌های دهه فجر این کارگروه ادامه داد: مهمترین برنامه‌های کارگروه تقریب در برنامه‌ها؛ برگزاری سلسله همایش‌های بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با مشارکت نخبگان شیعه و سنی در استان‌های اهل سنت کشور، برگزاری سلسله نشست‌های رسانه‌ای ویژه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب به منظور بازخوانی دستاوردهای انقلاب در مناطق مرزی و خدمات نظام به پیروان مذاهب اسلامی از برنامه‌های این کارگروه در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب است. وی خاطر نشان کرد: ایده‌های انقلاب، اجرای اسلام ناب بود. رئیس کارگروه تقریب مذاهب اسلامی ستاد مرکزی بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در پایان تصریح کرد: عدد ۴۰ عدد کمال است و امیدواریم انقلاب ما در چهل سالگی به کمال برسد.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
وی، با بیان اینکه در چهل سالگی انقلاب اسلامی مردم با شور وصف ناپذیری جشن می‌گیرند گفت: از آن طرف دشمنان انقلاب اسلامی، چهل سالگی انقلاب برای آنان ناگوار و تلخ است. رئیس ستاد اجرای چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان بوشهر افزود: چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی به جهان ثابت کرد که دشمن با همه امکانات و تجهیزات نتوانست به اهداف خود دست یابد و با اراده ملت ایران دشمن شکست خورد. وی، آزادی را دستاورد دیگر انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: آزادی در ایران اسلامی زمانی درک می‌شود که اختناق زمان پهلوی منحوس احساس کرده باشید چراکه امروز ملت ایران دارای آزادی در فضاهای مختلف هستند. رئیس ستاد اجرای چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان بوشهر با اشاره به اینکه امسال ۲۵ کارگروه ستاد اجرای چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان بوشهر در قالب دستگاه‌های اجرایی و نهادهای انقلابی تشکیل شد خاطر نشان کرد: در مجموع در دهه فجر امسال افزون بر ۱۴ هزار برنامه در شهرها و روستاهای استان بوشهر در حال اجراء است. وی، بیان کرد: در مراسم راهپیمایی بوشهر ضمن برگزاری سرود دانش آموزی با حضور ۱۳۵۷ نفر، از پیشکسوتان، جانبازان و خانواده معظم شهدای انقلاب اسلامی استان بوشهر تجلیل می‌شود.
ایرناایرنا3 ماه قبل
به گزارش ایرنا، نصرالله شفیعی در جمع خبرنگاران افزود: راهپیمایی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ۳۸ شهر و ۱۳۱ روستای این استان بوشهر برگزار می‌شود. شفیعی ادامه داد: در پایان این مراسم علاوه بر برگزاری سرود دانش آموزی با حضور ۱۳۵۷ نفر، از پیشکسوتان، جانبازان و خانواده معظم شهدای انقلاب اسلامی استان بوشهر تجلیل می‌شود. شفیعی اظهار داشت: در چهل سالگی انقلاب اسلامی مردم با شور وصف ناپذیری جشن می‌گیرند ولی از آن طرف دشمنان انقلاب اسلامی نیز چهل سالگی انقلاب برای آنان ناگوار و تلخ است. رئیس ستاد اجرای چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان بوشهر یادآور شد: امسال ۲۵ کارگروه ستاد اجرای چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان بوشهر در قالب دستگاه‌های اجرایی و نهادهای انقلابی تشکیل شد. وی بیان کرد: در مجموع در دهه فجر امسال افزون بر ۱۴ هزار برنامه در شهرها و روستاهای استان بوشهر در حال اجراء است.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
رئیس کارگروه تقریب مذاهب اسلامی ستاد مرکزی بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: سخنرانی در مجامع اهل تسنن و شیعه پیرامون رهاوردهای انقلاب اسلامی و تشریح اندیشه‌های امام راحل (ره) از دیگر برنامه‌هاست. حجت الاسلام سید حامد علم‌الهدی، رئیس کارگروه تقریب مذاهب اسلامی ستاد مرکزی بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، در نشست خبری اعلام برنامه‌های این کارگروه در چهلمین سالگرد انقلاب، اظهار داشت: اسلام نعمت اخوت، برادری و وحدت را آورد. رئیس کارگروه تقریب مذاهب ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با بیان اینکه ما با فکر تکفیر و فرقه‌گرایی و فکری که می‌گوید فقط من مسلمانم و بقیه از اسلام خارج هستند، مخالفیم، خاطرنشان کرد: چرا باید مسلمانان نتوانند اتحادیه جهان اسلام را داشته باشند در حالیکه اروپا با تمام اختلافات اتحادیه دارد. رئیس کارگروه تقریب مذاهب اسلامی ستاد مرکزی بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب درباره برنامه‌های دهه فجر این کارگروه ادامه داد: مهمترین برنامه‌های کارگروه تقریب در برنامه‌ها؛ برگزاری سلسله همایش‌های بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با مشارکت نخبگان شیعه و سنی در استان‌های اهل سنت کشور، برگزاری سلسله نشست‌های رسانه‌ای ویژه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب به منظور بازخوانی دستاوردهای انقلاب در مناطق مرزی و خدمات نظام به پیروان مذاهب اسلامی از برنامه‌های این کارگروه در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب است. رئیس کارگروه تقریب مذاهب اسلامی ستاد مرکزی بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در پایان تصریح کرد: عدد ۴۰ عدد کمال است و امیدواریم انقلاب ما در چهل سالگی به کمال برسد.

به انتهای لیست رسیدید

انقلاب اسلامی ایران

در این صفحه مهم‌ترین و آخرین اخبار جشن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را می‌خوانید.