انوشه انصاری

انوشه انصاری

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
رئیس سازمان فضایی ایران با تاکید بر اینکه اولویت ما اعزام محقق ایرانی به فضا است گفت: بر این اساس قرار است با کمک کشورهای همسایه، یک محقق یا فرد دیگری را به عنوان فضانورد ایرانی به فضا بفرستیم. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم افتتاحیه هفته جهانی فضا (۴ تا ۱۰ اکتبر مصادف با ۱۲ تا ۱۸ مهر) اعلام کرده بود که قصد داریم فضانورد ایرانی به فضا بفرستیم که برداشت‌های متفاوتی از این صحبت شده بود اینکه مگر می‌توانیم از خاک ایران، انسان به فضا بفرستیم؟ یا مگر قبلا انوشه انصاری که ایرانی است به فضا سفر نکرده است که مرتضی براری درباره اعزام فضانورد ایرانی به فضا به خبرنگار علمی ایرنا گفت: قدمت حوزه فضایی در کشور ما به سه هزار سال می‌رسد. علاقمندان، متخصصان و منجمان زیادی در کشور ما تربیت شده‌اند و سهم بسزایی در علم نجوم دارند، کشور ما بسیار علاقمند است در حوزه اعزام فضانورد به فضا مشارکت کند. وی در خصوص حضور انوشه انصاری به عنوان یک ایرانی در فضا گفت: بله در گذشته انوشه انصاری به عنوان توریست به فضا اعزام شد، اما این‌بار قصد داریم فردی را بفرستیم که برای انجام فعالیت‌ها و تحقیقات فضایی به ما کمک کند. می‌خواهیم ایران در حوزه فضایی و تحقیقات بین‌المللی مربوط به آن مانند دیگر کشورها مشارکت داشته باشد، اولویت ما اعزام محقق حوزه فضایی به فضا است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ماه قبل
این تجربه را می‌توانید به تفصیل در کتاب «رویای من» نوشته انوشه انصاری بخوانید؛ اولین زن فضاگرد (space tourist) که در مهر ۱۳۸۵ راهی ایستگاه فضایی بین‌المللی شد. بعد از عادت به حالت بی‌وزنی، هر فضانوردی باید با معضلات دیگری هم کنار بیاید. فرض کنیم با حالت تهوع یا بدون آن به ایستگاه فضایی بین‌المللی رسیده‌اید. وضعیت بی‌وزنی اول از همه دفع را کمی سخت‌تر می‌کند، پس شاید لازم باشد کمی شربت انجیر با خود ببرید. تصور کنید کار امروز شما بستن یک پیچ بیرون ایستگاه فضایی روی بدنه باشد.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
هزاع منصوری، شهروند امارات متحده عربی، همراه فضانوردانی از روسیه و آمریکا، راهی ایستگاه بین‌المللی در مدار زمین شد. برترین‌ها: هزاع منصوری، شهروند امارات متحده عربی، همراه فضانوردانی از روسیه و آمریکا، راهی ایستگاه بین‌المللی در مدار زمین شد. آقای منصوری نخستین فضانورد اماراتی و نخستین فضانورد عرب است که به ایستگاه بین‌المللی فضایی می‌رود. اسکریپوچکا، جسیکا میر، و منصوری به شش عضو دیگری که در حال حاضر در ایستگاه فضایی بین‌المللی حضور دارند پیوسته‌اند. ایستگاه فضایی بین‌المللی با مشارکت کشورهای مختلف، از جمله ایالات متحده، روسیه، نروژ، ژاپن، برزیل و فرانسه ساخته شده‌است.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ماه قبل
سخنگوی دستگاه قضا گفت: یک ماه قبل اعلام کردم در ارتباط با یکی از عناصر وابسته به بریتیش کانسیل (انگلیس) که حکم او قطعی نبود. مثال رایج می‌گوید چوب را برداری، گربه دزده فرار می‌کند، فرد مورد نظر ارس امیری بود که به واسطه نفوذ فرهنگی از طریق هنر و اقدامات براندازانه‌ای که انجام می‌داد مورد شناسایی قرار گرفت و در دادگاه انقلاب به ۱۰ سال حبس و دو سال محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم شده است. این فرد مورد شناسایی قرار گرفت و ۱۰ سال حبس بابت جاسوسی و ۲ سال حبس بابت تحصیل اموال نامشروع و اموال و دستمزدهایی که از موساد گرفته بود، محکوم شد. اسماعیلی در ادامه گفت: انوشه انصاری که آشوری است و دارای تابعیت مضاعف انگلیس هم هست، او به سرویس جاسوسی موساد متصل شده بود و امکانات فراوانی را از انها گرفته بود و اطلاعات زیادی را منتقل می‌کرد که مورد شناسایی قرار گرفت. ‎همچنین او به استرداد پولهایی که گرفته بود محکوم شد.
ایمناایمنا4 ماه قبل
به گزارش ایمنا، دکتر حسین قاضی زاده، متخصص طب هوافضا و زیرسطحی و رضا ماه منظر، پژوهشگر زیست فضایی در یکصد و نود و سومین نشست باشگاه نجوم اصفهان مرکز نجوم ادیب سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان به بیان مطالبی در خصوص زندگی در ماه پرداختند. حسین قاضی زاده با اشاره به تغییرات فیزیولوژیکی که در بدن فضانوردان ایجاد می‌شود، گفت: تاکنون بیش از ۵۰۰ فضانورد به فضا سفر کرده‌اند که آمار قابل توجهی است. وی اظهار کرد: بیشترین تغییرات شتابی در دو مرحله زمان پرتاب سفینه و زمان ورود به زمین ایجاد می‌شود. قاضی زاده با تاکید بر عنصر اکسیژن بر تداوم حیات زیستی، تصریح کرد: پرتوهای کیهانی یکی از عوامل مهم است که زندگی فضانوردان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این پژوهشگر زیست فضایی با اشاره به اینکه گردش ماه به دور خورشید موجب شده تا روزهای ماه بسیار گرم و شب‌های آن بسیار سرد شود تصریح کرد: لباس‌های فضانوردها و کمپ‌هایی که در ماه برقرار می‌شود باید بسیار مقاوم به اختلاف دمای موجود در سطح کره ماه باشد.
خبر فوریخبر فوری5 ماه قبل
صدا و تصویر انوشه انصاری بعد از فرود اومدن کپسول فضایی در روز ۲۹ سپتامبر ۲۰۰۶ در بیایان‌های قزاقستان، در حالی که خدمه زمینی مشغول رتق و فتق امور بعد از فرود هستند. انوشه انصاری به فارسی: «قرار نبود بیاییم اینجا»

مسافران سفر لاکچری به فضا +تصاویر

3+
افتصادنیوزافتصادنیوز6 ماه قبل

مسافران سفر لاکچری به فضا را بشناسید

3+
ایسناایسنا6 ماه قبل
ایسناایسنا6 ماه قبل
ماجرای سفر گردشگر به مدار ماه، با پرداخت خسارت از طرف شرکت «اسپیس ادونچرز» به پایان رسید. نزدیک به هشت سال پیش شرکت «اسپیس ادونچرز» که سابقه فعالیت در زمینه گردشگران فضایی را داشت آگهی‌هایی در سطح وسیع پیرامون اعزام گردشگر به مدار ماه را منتشر کرد. به گزارش ایسنا؛ بر اساس اطلاعیه این شرکت، مسافران ماه می‌توانستند با پرداخت ۱۵۰ میلیون دلار بر عرشه ناو کیهانی سایوز به مدار ماه سفر کنند. به دنبال این تبلیغات، در ماه ژوئیه ۲۰۱۲ یک مهاجر اتریشی ساکن باهاما به نام هارالد مک پیک داوطلب سفر مدار ماه شد. در ماه مارس ۲۰۱۵، اسپیس ادونچرز قرارداد را به دلیل عدم پرداخت قسط بعدی، بطور یک جانبه لغو کرد.
ایلناایلنا9 ماه قبل
کتاب «چهل‌نامه از دلتا-روسیا» به قلم محمدرضا نوروزی و به همت واحد نشر واوک منتشر شد. به گزارش ایلنا، کتاب «چهل‌نامه از دلتا-روسیا» روایتگر سفر نگارنده به کشور روسیه است. نوروزی در جریان سفر به روسیه به مناسبت‌های گوناگون، افراد مختلفی را مخاطب نامه‌هایش قرار داده و داستان‌های جذابی از سفرش را بازگو کرده است. محمدرضا نوروزی در متنی که پشت جلد کتاب آمده، چهل‌نامه از دلتا-روسیا را این‌طور معرفی می‌کند: «وقتی تصمیم گرفتم سفر تازه‌ام به روسیه -مسکو سن‌پیترزبورگ- را مکتوب کنم، فقط به نامه فکر می‌کردم؛ نامه به آنهایی که هنگام سفر یادشان بوده‌ام. ساختن برنامه، رویداد‌های مرتبط با سفر، طراحی مسیر سفر، برگزاری جلسات فرنامه‌گویی (سنگی) و چند نمایشگاه عکس گروهی همگی حاصل فعالیت همین من مسافر درونی است.» کتاب چهل‌نامه از دلتا-روسیا از طریق فروشگاه اینترنتی واوک به نشانی www. vaavak. com در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.
دیجیاتودیجیاتو9 ماه قبل
ناسا اعلام کرد به زودی ماموریت اولین پیاده روی تماما زنانه فضایی را به سرانجام خواهد رساند. سوتلانا ساویتسکایا اهل شوروی اولین زن تاریخ بود که یک پیاده روی فضایی را انجام داد. حال ناسا اعلام کرده که در تاریخ ۹ فروردین انی مک‌کلین و کریستینا کوچ اولین پیاده روی زنانه تاریخ را انجام خواهند داد. آن‌ها به وسیله آزانس یک آزانس فضایی کانادایی که مقر آن‌ در مرکز فضایی جانسون ناسا قرار دارد کنترل خواهند شد. قرار است اولین فضانورد اماراتی در تاریخ ۳ مهر با استفاده از موشک روسی سایوز به ایستگاه فضایی بین المللی اعزام شود.

به مناسبت روز زن؛ ده نفر از موفق‌ترین زنان ایرانی حوزه علم و فناوری

3+
دیجیاتودیجیاتو9 ماه قبل
رکنارکنا9 ماه قبل
چگونه فرهادی ابهام اخلاقی را به شکل هنری بیان می‌کند؟ او در توییتر نوشت: «ما به یک ایرانی جایزه دادیم و او برای ما علیه دولتمان سخنرانی کرد. «همه می‌دانند» آخرین فیلم فرهادی، از هشتم فوریه در ایالات متحده به نمایش عمومی درخواهد آمد، اما کارگردان در مراسم افتتاحیه حاضر نخواهد بود. وقتی بالاخره در مرکز توره‌لاگونا از ماشین پیاده می‌شویم، فرهادی می‌گوید: «مردم این روستا بسیار مهربان هستند». مزیت بی‌تردید «همه می‌دانند» این است که به‌طور واضح روشن می‌کند ایران برای تصویرسازی فیلم‌ساز چه تأثیری داشته است. عصر روز بعد فرهادی قرار بود به تهران برگردد تا در کلاس آموزش فیلم‌سازی حضور یابد و کار روی فیلمنامه جدیدش را هم شروع کند.
برترین‌هابرترین‌ها9 ماه قبل
«همه می‌دانند» آخرین فیلم فرهادی، از هشتم فوریه در ایالات متحده به نمایش عمومی درخواهد آمد، اما کارگردان در مراسم افتتاحیه حاضر نخواهد بود. مانند فیلم‌های پیشین فرهادی، فیلم آخرش درباره حادثه‌ای است که بیرون از قاب رخ می‌دهد. وقتی بالاخره در مرکز توره‌لاگونا از ماشین پیاده می‌شویم، فرهادی می‌گوید: «مردم این روستا بسیار مهربان هستند». مزیت بی‌تردید «همه می‌دانند» این است که به‌طور واضح روشن می‌کند ایران برای تصویرسازی فیلم‌ساز چه تأثیری داشته است. عصر روز بعد فرهادی قرار بود به تهران برگردد تا در کلاس آموزش فیلم‌سازی حضور یابد و کار روی فیلمنامه جدیدش را هم شروع کند.

موفق‌ترین بانوان ایرانی در جهان+تصاویر

6+
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین9 ماه قبل

موفق‌ترین بانوان ایرانی در جهان (+عکس)

6+
عصر ایرانعصر ایران10 ماه قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین10 ماه قبل
«همه می‌دانند» آخرین فیلم فرهادی، از ۸ فوریه در ایالات متحده به نمایش عمومی در خواهد آمد، اما کارگردان در مراسم افتتاحیه حاضر نخواهد بود. مانند فیلمهای پیشین فرهادی، فیلم آخرش درباره حادثه‌ای ست که بیرون از قاب رخ می‌دهد. استقبال از فیلم فوق‌العاده بود و فروش جهانی اش ان را به پر سود‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران بدل کرد. پاکو همچنان در روستا زندگی می‌کند و با خانواده ارتباط نزدیکی دارد. مزیت بی تردید «همه می‌دانند» این است که بطور واضح روشن می‌کند ایران برای تصویرسازی فیلمساز چه تاثیری داشته.

موفق‌ترین بانوان ایرانی در جهان

6+
برترین‌هابرترین‌ها10 ماه قبل

به انتهای لیست رسیدید