انگلیس

انگلیس

گل به خودی کالاس مقابل انگلیس (انگلیس ۵-۰ چک)

طرفداریطرفداری3 روز قبل

گل مارکو وشوویچ به انگلیس (مونته نگرو ۱-۰ انگلیس)

طرفداریطرفداری22 ساعت قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
خبر ورزشیخبر ورزشی1 ماه قبل
به گزارش خبرورزشی، گوردن بنکس، دروازه‌بان پیشین تیم ملی فوتبال انگلیس که قهرمانی با سه‌شیر در جام جهانی ۱۹۶۶ را در کارنامه حرفه‌ای خود داشت، در سن ۸۱ سالگی درگذشت. بسیاری از بنکس به عنوان بهترین دروازه‌بان تاریخ تیم ملی انگلیس یاد کرده‌اند، دروازه‌بانی که در جام جهانی ۱۹۶۶ جام قهرمانی را در ورزشگاه ومبلی بالای سر خود برد. گوردن بنکس در جام جهانی ۱۹۷۰ مکزیک هم واکنشی استثنایی از خود در بازی مقابل برزیل نشان داد و پله را در گلزنی ناکام گذاشت. او البته در مرحله یک‌چهارم نهایی همین رقابت‌ها بازی مقابل آلمان غربی را به دلیل بیماری از دست داد و تیم ملی انگلیس با شکست مقابل این تیم از گردونه رقابت‌ها حذف شد. بنکس که سابقه بازی در تیم‌هایی همچون لسترسیتی و استوک‌سیتی را در کارنامه‌اش داشت، در ۱۵ سالی که در رده باشگاهی بازی کرد ۶۲۸ بازی انجام داد و ۷۳ بار هم در درون دروازه تیم ملی فوتبال انگلیس ایستاد.
خبر ورزشیخبر ورزشی2 ماه قبل
به گزارش خبرورزشی، باشگاه لیدزیونایتد رسما اعلام کرد با کیکو کاسیا سنگربان ۳۲ ساله رئال‌مادرید قرارداد بسته است. کاسیا که این فصل دروازه‌بان سوم کهکشانی‌ها شده بود بعد از ۳ سال و نیم از تیم مادریدی جدا شد و قراردادی ۴ سال و نیمه با لیدزیونایتد بست. تیم تحت هدایت مارسلو بیلسا هم‌اکنون صدرنشین لیگ چمپیونشیپ انگلیس است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ گوردون بنکس دروازه‌بان افسانه‌ای فوتبال انگلیس معروف به یک چشمی، که در سال ۱۹۶۶ با این تیم فاتح جام جهانی شده بود امروز در سن ۸۱ سالگی درگذشت. او از مدت‌ها پیش درگیر بیماری سرطان بود و امروز در استفوردشایر انگلستان چشم از جهان فروبست. بنکس دورانی طولانی دروازه‌بان لسترسیتی و استوک سیتی بود. او بیش از هفتاد بار دستکش‌های تیم ملی انگلستان را به تن کرد. او علاوه بر قهرمانی جهان دو قهرمانی جام اتحادیه انگلستان را نیز در کارنامه خود به یادگار گذاشته است.
ایلناایلنا23 ساعت قبل
تیم ملی انگلیس به مصاف مونته‌نگرو خواهد رفت. به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، تیم ملی انگلیس در رقابت‌های مقدماتی یورو ۲۰۲۰ با ترکیب زیر به مصاف مونته‌نگرو خواهد رفت.
برترین‌هابرترین‌ها5 روز قبل
ایلناایلنا1 ماه قبل
سنگربان سابق تیم ملی فوتبال انگلیس در ۸۱ سالگی درگذشت. به گزارش ایلنا، گوردن بنکس سنگربان تیم ملی فوتبال انگلیس که به همراه سه شیرها به عنوان قهرمانی در جام جهانی دست پیدا کرده بود در سن ۸۱ سالگی درگذشت. سنگربان افسانه‌ای که جزوی از تیم قهرمان جام جهانی در سال ۱۹۹۶ بود شب گذشته فوت کرد. باشگاه استوک سیتی در بیانیه‌ای خطاب به خانواده بنکس نوشت: این با غم و اندوه بسیار است که ما اعلام می‌کنیم که گوردون شب گذشته در آرامش درگذشت. ما با از دست دادن او حالت بدی داریم اما ما خاطرات بسیار خوشحال کننده‌ای از او داریم و به او افتخار می‌کنیم.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 هفته قبل
منابع انگلیسی عصر سه‌شنبه گزارش دادند: هواداران برگزیت که با الگوبرداری از معترضین فرانسوی جلیقه زرد بر تن داشتند به دفتر دادستان کل کشور انگلیس در نزدیکی ساختمان پارلمان یورش بردند. این تحولات درحالی صورت می‌گیرد که سخنگوی نخست‌ وزیر انگلیس امروز اعلام کرد که برگزیت، این کشور را به بحران کشانده است. پس از مخالفت پارلمان انگلیس با طرح موردنظر دولت «ترزا می» درباره نحوه خروج از اتحادیه اروپا، این کشور قصد دارد تا مهلت برگزیت را به تعویق بیندازد. این مساله خشم هواداران خروج از اتحادیه اروپا را به‌شدت برانگیخته است. منابع دولتی انگلیس پیش‌تر درباره بروز هرج‌ومرج در روزهای پایان عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا هشدار داده بودند.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
خبرگزاری ایلنا: گوردن بنکس سنگربان تیم ملی فوتبال انگلیس که به همراه سه شیرها به عنوان قهرمانی در جام جهانی دست پیدا کرده بود در سن ۸۱ سالگی درگذشت. سنگربان افسانه‌ای که جزوی از تیم قهرمان جام جهانی در سال ۱۹۹۶ بود شب گذشته فوت کرد. او در تیم‌های لسترسیتی، استوک سیتی و چسترفیلد سابقه بازی کردن داشت. باشگاه استوک سیتی در بیانیه‌ای خطاب به خانواده بنکس نوشت: این با غم و اندوه بسیار است که ما اعلام می‌کنیم که گوردون شب گذشته در آرامش درگذشت. ما با از دست دادن او حالت بدی داریم اما ما خاطرات بسیار خوشحال کننده‌ای از او داریم و به او افتخار می‌کنیم.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
موسسه تحقیقاتی نیسر با کاهش پیش‌بینی قبلی خود از رشد اقتصادی انگلیس اعلام کرد ابرهای ناامنی در آسمان انگلیس حتی به رغم خارج نشدن این کشور از اتحادیه اروپا وجود خواهد داشت و اقتصاد این کشور را ضعیف خواهد کرد. تحقیقات اجتماعی و اقتصادی موسسه ملی «نیسر» نشان می‌دهد که رشد اقتصاد انگلیس طی چند سال آینده حتی ا‌گر از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اتحادیه اروپا هم خارج نشود، کاهشی خواهد بود. گزارشی که این موسسه تحقیقاتی ا‌مروز چهارشنبه منتشر کر‌د رشد اقتصادی انگلیس از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پیش‌بینی ۱٫۹ درصد قبلی به ۱٫۵ درصد برآورد کرده است. «امیت کارا» رئیس پیش‌بینی‌های کلان اقتصادی انگلیس در موسسه تحقیقاتی نیسر به خبرنگاران در لندن اعلام کر‌د: این تحلیل به معنی فروپاشی اقتصاد این کشور نیست ا‌ما مطمئنا کاهش اقتصادی رخ خواهد داد. وی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ادامه داد: یک دوره ابهام اقتصادی بر اقتصاد انگلستان حاکم خواهد بود و حداقل یک سال به طول خواهد کشید، اساس پیش‌بینی‌های موسسه نیسر را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ سناریوی خروج انگلیس از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اتحادیه اروپا شکل می‌دهد که در آ‌خر ما‌ه مارس اتفاق می‌افتد.
فارسفارس1 ماه قبل
موسسه تحقیقاتی نیسر با کاهش پیش‌بینی قبلی خود از رشد اقتصادی انگلیس اعلام کرد ابرهای ناامنی در آسمان انگلیس حتی به رغم خارج نشدن این کشور از اتحادیه اروپا وجود خواهد داشت و اقتصاد این کشور را ضعیف خواهد کرد. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلومبرگ، تحقیقات اجتماعی و اقتصادی موسسه ملی «نیسر» نشان می‌دهد که رشد اقتصاد انگلیس طی چند سال آینده حتی ا‌گر از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اتحادیه اروپا هم خارج نشود، کاهشی خواهد بود. گزارشی که این موسسه تحقیقاتی ا‌مروز چهارشنبه منتشر کر‌د رشد اقتصادی انگلیس از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پیش‌بینی ۱٫۹ درصد قبلی به ۱٫۵ درصد برآورد کرده است. «امیت کارا» رئیس پیش‌بینی‌های کلان اقتصادی انگلیس در موسسه تحقیقاتی نیسر به خبرنگاران در لندن اعلام کر‌د: این تحلیل به معنی فروپاشی اقتصاد این کشور نیست ا‌ما مطمئنا کاهش اقتصادی رخ خواهد داد. وی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ادامه داد: یک دوره ابهام اقتصادی بر اقتصاد انگلستان حاکم خواهد بود و حداقل یک سال به طول خواهد کشید، اساس پیش‌بینی‌های موسسه نیسر را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ سناریوی خروج انگلیس از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اتحادیه اروپا شکل می‌دهد که در آ‌خر ما‌ه مارس اتفاق می‌افتد.
خبر ورزشیخبر ورزشی1 ماه قبل
اتفاقی که در همان روزهای اول با اعتراض هواداران منچستریونایتد در بازی‌های این تیم روبه‌رو بود اما در نهایت قدرت پول به زور هواداران چربید. استن کروئنکهبه شدت در لندن منفور است و هواداران آرسنال را آزرده‌خاطر کرده است. مایک اشلیاین یکی انگلیسی است و باشگاه نیوکاسل را در اختیار دارد. از سال ۲۰۰۷ که مایک اشلی باشگاه نیوکاسل را خرید تا امروز، کلاغ‌ها ۲ بار سقوط به رقابت‌های چمپیون‌شیپ را تجربه کرده‌اند. تا همین چندی پیش گران‌قیمت‌ترین خرید باشگاه مربوط به سال ۲۰۰۵ بود که مایکل اوون را از رئال‌مادرید خریدند.
افتصادنیوزافتصادنیوز2 هفته قبل
در روزهای نخست پایه گذاری مقاومت حزب الله، عده‌ای از مؤمنان آبرو و زندگی خود را گذاشتند تا این نهاد شکل بگیرد. سید حسن نصرالله اضافه کرد: برخی اینگونه تصور می‌کنند که تنها پشتوانه مقاومت، حمایت دوستان و افراد متمول است اما واقعیت آن است که پشتوانه بزرگ مقاومت، حمایت مردم است. مردم می‌خواهند به هر طریقی که شده از مقاومت حمایت کنند و اعلام کنند که به مقاومت افتخار می‌کنند. آنها تحریم‌های مختلفی را علیه ما اعمال کرده‌اند و هدف اصلی شأن از این اقدام، تنگ‌تر کردن عرصه بر حزب الله است. دبیرکل حزب الله لبنان گفت: اقدام انگلیس در تروریست خواندن حزب الله، بخشی از همان استراتژی تسلط بر منطقه است که از سال ١٩٨٢ آغاز شده، اما هر بار شکست خورده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
در حالی که امریکا موفق به اقناع برخی متحدان خود برای ممنوع کردن استفاده از تجهیزات هواوی به منظور ایجاد شبکه‌های نسل پنجم تلفن همراه شده، انگلیس با این تصمیم همراهی نکرده است. اعتمادآنلاین| مرکز ملی امنیت سایبری انگلیس مدعی شده که می‌تواند خطرات ناشی از استفاده از تجهیزات هواوی برای ایجاد و توسعه شبکه نسل پنجم مخابراتی خود را محدود کند و لذا نیازی به تحریم کامل هواوی در این کشور وجود ندارد. این مرکز اعلام کرده که با استفاده از تجهیزات چند شرکت دیگر و محدود کردن استفاده از برخی تولیدات هواوی در شبکه نسل پنجم انگلیس تبعات منفی به کارگیری خدمات این شرکت چینی را به میزان چشمگیری کاهش خواهد داد. پیش از این آمریکا مدعی شده بود که تجهیزات مخابراتی هواوی به گونه‌ای طراحی و تولید شده‌اند که به دولت چین امکان جاسوسی از دیگر کشورها را می‌دهند. مقامات هواوی بارها این ادعا را رد کرده‌اند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 هفته قبل
وزیر کشور انگلیس بدون اشاره مستقیم به پرونده «شمیمه بیگم» دختر دبیرستانی که چهار سال پیش برای پیوستن به گروهک داعش از انگلیس فرار کرد و اینک با نوازد ده‌روزه‌اش قصد بازگشت از سوریه به این کشور را دارد، دریک تغییر موضع آشکار گفت: انگلیس نمی‌تواند افراد را بی‌وطن کند. بر اساس گزارش‌های منتشرشده، وزارت کشور انگلیس متعاقبا نامه‌ای را به خانواده بیگم ارسال و آن‌ها را از تصمیم وزیر در این رابطه مطلع کرده بود. گزارش‌ها حاکی است که او از یک سرباز داعشی هلندی تبار صاحب فرزند شده و اینک در حالی قصد بازگشت به انگلیس را دارد که افکار عمومی پذیرای او در این کشور نیست. جاوید پاسخ داد که او این‌چنین به قضیه نگاه نمی‌کند و وظیفه او حفاظت از جان مردم انگلیس است. گاردین امروز نیز در گزارشی نوشت: با توجه به اینکه بیگم ملیت دیگری ندارد، به نظر سخت می‌رسد که وزیر کشور نتواند بدون نقض قوانین بین‌المللی، ملیت انگلیسی بیگم را لغو کند.
تابناکتابناک1 ماه قبل
با نزدیک شدن به مهلت قانونی بریگزیت، بانک‌های آمریکایی در حال انتقال مقراروپایی خود از انگلیس به دیگر کشورهای این قاره هستند. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، دو ماه مانده به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، برخی از بانک‌های آمریکایی در حال انتقال شعبات مرکزی و کارمندان خود از انگلیس به دیگر نقاط جهان هستند. بانک جی پی مورگان نیز که بزرگ‌ترین بانک آمریکایی به شمار می‌رود، بخش زیادی از نیروهای خود را به شعبه خود در فرانکفورت آلمان منتقل کرده است. بانک گلدمن ساکس نیز دیگر بانک آمریکایی است که به دنبال انتقال مقر خود به پاریس و فرانکفورت است. جیمی دیمون، مدیرعامل بانک جی پی مورگان گفته است که تظاهرات اخیر در فرانسه مانع انتقال مشاغل این بانک به پاریس نشده است و مساله مهم‌تر از تظاهرات فرانسه برای این بانک این است که انگلیس از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد یا خیر.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
مجلس انگلیس هم چنین از ترزا می، نخست وزیر انگلیس خواست تا برنامه جدیدی در خصوص بریگزیت تهیه کند. شاخص «فوتسی ۱۰۰» بورس لندن در پایان معاملات خود با ۱٫۳ درصد افزایش در سطح ۶۸۳۳٫۹۳ واحد بسته شد. اکنون معامله گران منتظر نتایج مذاکرات امروز بین مقامات چین و آمریکا بر سر مسائل تجاری و جلسه هفتگی بانک مرکزی این کشور هستند. با این حال استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا گفته است که این دو موضوع با یکدیگر ارتباطی ندارند. در بورس‌های آسیایی، شاخص «هانگ سنگ» بورس هنگ کنگ با ۰٫۱ درصد کاهش در سطح ۲۷ هزار و ۵۰۵٫۷۱ واحدی بسته شد.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
اگر خانم مارپل اینجا بود، معمای فوت بابا حل می‌شد/ چرا برخی گذاشتند و بعد از فوت به سخنان بابا جواب دادند؟ آدم شک می‌کند/ اصلاح‌طلبان به شعارهایشان پایبند نبودند/ اعظم طالقانی را تحسین می‌کنم
خبر فوریخبر فوری3 هفته قبل
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
«فایننشال تریبون»، روزنامه انگلیسی‌زبان گروه رسانه‌ای «دنیای اقتصاد» روز چهارشنبه هفته گذشته، در گفت‌وگویی با سفیر انگلستان در ایران به بررسی زوایای، ابزار جدید اروپا برای تداوم تجارت با ایران پرداخت. به عقیده سفیر انگلستان این ابزار مالی کارکرد شفاف و مشخصی دارد و هدف آن همان‌طور که بارها اشاره شده‌‎ تداوم همکاری تجاری اروپا و ایران در بستری شفاف و مبتنی بر استانداردهای جهانی است. به گفته مک‌ایر این کانال مالی در فاز نخست قرار دارد و در حال حاضر نمی‌توان راجع به شکل نهایی عملیاتی آن نظر قطعی داد. سفیر انگلستان تاکید دارد که برخلاف تصور ابتدایی شکل‌گرفته این کانال مالی در واقع یک بانک نیست بلکه به‌عنوان یک مکمل در کنار نظام بانکی قرار می‌گیرد. البته سفیر انگلستان معتقد است که در شرایط فعلی، نمی‌توان به‌طور قطع راجع به زمان آغاز به کار این کانال مالی سخن گفت.
ایرناایرنا3 روز قبل
وزیران کابینه انگلیس هم اعتقاد دارند که نخست وزیر این کشور در تدارک استعفا از مقام نخست وزیری است. نخست‌وزیر انگلیس می‌گوید که به خروج این کشور از اتحادیه اروپا در مهلت قانونی پایبند است و به تلاش‌های خود برای گرفتن امتیاز از این اتحادیه ادامه می‌دهد. با این‌حال نظرسنجی‌ها حاکی است که بیشتر مردم انگلیس امیدی به نتیجه‌بخش بودن تلاش‌های نخست‌وزیر ندارند. تحولات اقتصادی و تجاری انگلیس در آستانه خروج رسمی این کشور از اتحادیه اروپا، مطلوب نیست و بانک مرکزی این کشور پیش‌بینی کرده که انگلیس ممکن است در سال جاری دچار رکود اقتصادی شود. پیش ‌از این، اتاق بازرگانی انگلیس هشدار داده بود که هزاران شرکت فعال خارجی به فکر خروج از این کشور افتاده‌اند.
ایسناایسنا3 هفته قبل
متوسط درآمد فقیرترین افراد انگلیسی در سال ۲۰۱۸ در مقایسه با سال ۲۰۱۷ به میزان ۱٫۶ درصد کاهش یافته است. به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، مرکز آمار انگلیس اعلام کرد متوسط درآمد دو دهک درآمدی پایین جامعه در شرایطی ۱٫۶ درصد کاهش یافته است که در همین مدت، متوسط درآمد دو دهک درآمدی بالای جامعه ۴٫۷ درصد افزایش یافته است. این گزارش در ادامه افزوده است متوسط درآمد قابل تصرف خانوارهای انگلیسی در سال گذشته ۲۸ هزار و ۴۰۰ پوند بوده است که برای چهارمین سال متوالی افزایش یافته است. در مطالعه مستقل دیگری که در خصوص درآمد مردم انگلیس منتشر شده است، تأثیر برگزیت بر سطح درآمد خانوارها کاملا منفی ارزیابی شده است. به گفته مرکز آمار انگلیس، از سال گذشته روند افزایش نابرابری درآمد خانوارها در انگلیس شتاب بیشتری گرفته است اما هنوز با سطح ثبت شده در ۱۱ سال پیش فاصله زیادی دارد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
اعتمادآنلاین| «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهوری فرانسه در واکنش به رای دیروز پارلمان انگلیس مبنی بر مخالفت با توافق برگزیت، هشدار داد چنانچه انگلیس بدون حصول توافق، اتحادیه اروپا را ترک کند؛ بزرگترین بازنده این قائله خواهد بود. وی در این باره افزود: آنها می‌گویند نخستین گزینه‌شان خروج بدون توافق است. این برای همه ترسناک است و نخستین بازنده نیز انگلیس خواهد بود. ماکرون ادامه داد: دومین گزینه‌ای که البته من فکر می‌کنم انتخاب نهایی آنها خواهد بود رجوع به اتحادیه اروپا برای اصلاح توافق است. به گفته ماکرون، انتظار می‌رود که انگلیس برای بازمذاکره پیرامون توافق، از اتحادیه اروپا وقت بیشتری بگیرد.

به انتهای لیست رسیدید

انگلیس

انگلستان (به انگلیسی: England) نام نیمهٔ جنوبی جزیره بریتانیای کبیر و یکی از چهار بخش کشور پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی است. این منطقه از شمال با اسکاتلند و از غرب با ولز هم‌مرز است و مهم‌ترین و عمده‌ترین جزء تشکیل‌دهندهٔ کشور بریتانیا است. مرزهای آبی این کشور در شمال غرب دریای ایرلند، در جنوب غرب دریای سلتی و در شرق دریای شمال هستند، و در جنوب نیز کانال مانش آن را از اروپای قاره‌ای و کشور فرانسه جدا می‌کند. انگلستان دارای بیش از یکصد جزیره کوچک و بزرگ است که از جمله آن‌ها می‌توان به جزیره وایت و جزیره من اشاره کرد. شهر لندن پایتخت انگلستان و در عین حال پایتخت پادشاهی بریتانیا است. پرآب‌ترین رود انگستان، رود تیمز است که از میان شهر لندن می‌گذرد و به دریای شمال می‌ریزد. مساحت این کشور ۱۳۰٬۳۹۵ کیلومتر مربع و جمعیت آن تا واپسین سرشماری در سال ۲۰۱۴ میلادی ۵۴٬۳۱۶٬۶۰۰ نفر بوده‌است. ویکی‌پدیا