اخبار انگلیس - آخرین و مهم ترین اخبار انگلیس از خبرگزاری‌های ایران | خبری
انگلیس

انگلیس

ایسناایسنا3 دقیقه قبل
وزیر دادگستری هنگ‌کنگ که برای بهبود وجهه این شهر به عنوان قطبی برای حل اختلاف و ایجاد توافق سفری به لندن داشت، هدف اعتراضات گروهی از معترضان قرار گرفت. به گزارش خبرگزاری رویترز، این نخستین بار در چندین ماه اعتراضات علیه دولت هنگ‌کنگ است که یک وزیر به طور مستقیم مورد حمله قرار می‌گیرد. دولت هنگ‌کنگ امروز، جمعه حمله «خشونت‌آمیز اوباش» در لندن علیه وزیر دادگستری هنگ‌کنگ را محکوم کرد و در بیانیه‌ای اظهار کرد، ترزا چنگ، وزیر دادگستری «به لحاظ جسمی به طور جدی آسیب دیده» اما جزییاتی در این باره ارائه نکرده است. کری لام، رییس اجرایی هنگ‌کنگ در بیانیه‌ای این حادثه را حمله علیه چنگ دانست و آن را شدیدا محکوم کرد. سفارت چین در انگلیس نیز امروز حمله علیه وزیر دادگستری هنگ‌کنگ را به شدن محکوم و خشم شدید خود را نسبت به این اقدام ابراز کرد.
خبر فوریخبر فوری13 دقیقه قبل
سرمربی پرتغالی اعتقاد دارد ساختار باشگاه مهمترین عامل برای کسب موفقیت است. ژوزه مورینیو در جدیدترین مصاحبه خودش با رسانه‌های انگلیس عنوان کرده دلیل اصلی موفقیت‌های لیورپول و منچسترسیتی در سال‌های اخیر ساختار درست این دو باشگاه است. مورینیو به نشریه تلگراف گفته: «فکر می‌کنم ساختار باشگاه دلیل اصلی موفقیت‌های لیورپول و منچسترسیتی است. همه این افراد یک طرز فکر دارند و با هم هماهنگ هستند. در لیورپول هم فکر می‌کنم یورگن کلوپ در موقعیت خوبی دارد و کنترل را در دست دارد.

نشریات ترکیه در یک نگاه| قفل اس ۴۰۰ در روابط آمریکا و ترکیه/ کلیچدار اوغلو: دست خالی از آمریکا بازگشتند

6+
تسنیمتسنیم23 دقیقه قبل
روزنوروزنو28 دقیقه قبل
تیم ملی انگلیس پنجشنبه برای هزارمین بار به میدان می‌رود، برابر مونته نگرو. برای انگلیسی‌ها عجیب‌ترین دیدار تیم ملی شان طی صد و چهل و هفت سال در بیش از هزار بازی هنوز آن دیدار دوستانه در استادیوم المپیک برلین است، در چهاردهم می‌هزار و نهصد و سی و هشت. پنج سال پس از به قدرت رسیدن هیتلر و دو ماه پس از ضمیمه شدن اتریش به آلمان. همه یادشان رفت انگلیس در آن دیدار شش سه پیروز شد، ولی کسی یادش نرفت پانزده ماه بعد جنگ دوم رسما آغاز شد و آلمان و انگلیس در جبهه‌ای به وسعت جهان به مصاف هم رفتند. یادشان نرفت چه آسان می‌توان به بهانه ورزش رنگ عوض کرد.
خبر فوریخبر فوری40 دقیقه قبل
همزمان با توافق جناح‌های معارض بولیوی برای برگزاری انتخابات جدید، «اوو مورالس» گفت؛ برخی نظامیان قصد دارند علیه افسرانی که ضد او «کودتا» کردند، شورش کنند. وی افزود: اگر آنها استعفایم را رد نکرده یا نپذیرفته باشند، می‌توانم بگویم که هنوز رئیس جمهوری هستم. مورالس تأکید کرد؛ وی اطلاعاتی درباره برنامه‌ریزی برخی نظامیان برای «شورش» علیه افسرانی او را وادار به استعفا کردند، دریافت کرده است. رئیس جمهوری مستعفی افزود که «از خیانت (ویلیامز کالیمان) فرمانده نیروهای مسلح غافلگیر» شد. روسیه نیز گفته که او را به عنوان رئیس جمهوری موقت به رسمیت می‌شناسد اما برخی کشورهای آمریکایی لاتین مانند پرو و آرژانتین تاکنون سکوت کرده‌اند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز44 دقیقه قبل
نرخ اشتغال این گروه سنی در سال ۲۰۰۳ برای مردان تنها ۵۰ درصد و برای زنان تنها ۳۰درصد بوده است. یونان تنها کشوری است که شمار شاغلین سالمند آن در مقایسه با سال ۲۰۰۳ کاهش پیدا کرده است. در بین کشورهای مختلف، سالمندان کشورهای شمالی اروپا بیشتر متمایل به باقی ماندن در بازار کار بوده‌اند به گونه‌ای که در سوئد ۷۸ درصد شاغلین ۵۵ تا ۶۴ ساله در بازار کار باقی مانده‌اند. کمترین میزان مشرکت در بازار کار برای جمعیت سالمند نیز مربوط به لوکزامبورگ و یونان با ۴۰ درصد و کرواسی با ۴۶ درصد بوده است. در بین دیگر کشورهای عضو، این نسبت در هلند ۶۸ درصد، انگلیس ۶۵ درصد، اتریش و ایتالیا ۵۵ درصد، فرانسه ۵۴ درصد و بلژیک ۵۰ درصد اندازه گیری شده است.
خبر فوریخبر فوری47 دقیقه قبل
رئیس مرکز مدیریت دفاع ملی وابسته به وزارت دفاع روسیه گفت: تثبیت اوضاع سوریه به خروج نیروهای نظامی آمریکایی از این کشور بستگی دارد و با خروج آنها این کشور باثبات می‌شود. «میخاییل میزینتسف» روز پنجشنبه در نشست ستاد هماهنگی اقدامات روسیه و سوریه گفت: حضور غیرقانونی آمریکا و متحدانش در سوریه مانع کنترل دولت این کشور بر سراسر قلمرو سوریه و عامل اصلی بی‌ثباتی است. میزینتسف همچنین خاطرنشان کرد: آمریکا به طور گسترده با تلاش‌های روسیه و سوریه برای بازگشت مهاجران سوری به خانه‌های خود مقابله می‌کند. وی ادامه داد: ایالات متحده اقدامات خود برای مقابله با ابتکارات روسیه و سوریه برای بازگشت آوارگان سوری از مناطق مرزی و نیز کشورهای همسایه به خانه‌هایشان را افزایش داده است. مقام روس تصریح کرد: در واقع آمریکا منابع هیدروکربنی سوریه را تحت کنترل گرفته است و بخشی از آن را برای تامین مالی نیروهای ضددولتی در سوریه هزینه می‌کند.
ایسناایسنا56 دقیقه قبل
بررسی داده‌های مربوط به سال‌های اخیر نشان می‌دهد شمار بیشتری از سالمندان اروپایی مایل به باقی ماندن در بازار کار هستند. این نرخ اشتغال هم برای مردان و هم برای زنان به بالاترین سطح خود در طول تاریخ تشکیل اتحادیه اروپا رسیده است. یونان تنها کشوری است که شمار شاغلین سالمند آن در مقایسه با سال ۲۰۰۳ کاهش پیدا کرده است. در بین کشورهای مختلف، سالمندان کشورهای شمالی اروپا بیشتر متمایل به باقی ماندن در بازار کار بوده‌اند به گونه‌ای که در سوئد ۷۸ درصد شاغلین ۵۵ تا ۶۴ ساله در بازار کار باقی مانده‌اند. کمترین میزان مشرکت در بازار کار برای جمعیت سالمند نیز مربوط به لوکزامبورگ و یونان با ۴۰ درصد و کرواسی با ۴۶ درصد بوده است.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
اصلی‌ترین وظیفه روسیه جلوگیری از نفوذ تروریست‌های با تجربه خوب جنگی در سوریه به خاک خود بود. به گفته وی، کشورهایی که مشغول حل و فصل مشکلات در سوریه هستند، وظایف زیادی در رابطه با منطقه کاهش تنش ادلب دارند. رئیس جمهوری روسیه خواستار تشریک مساعی سازنده همه کشورها در مبارزه با تروریسم شد، برای اینکه آنها برای همه جهان خطرناک هستند. رئیس‌جمهور روسیه یادآور شد که در تماس‌ نزدیک با «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه بوده و به خوبی می‌داند که وی نگرانی‌هایی درباره برخی سازمان‌ها دارد. پیشنهاد پوتین درباره استفاده از روبل روسیه برای تسویه حساب‌ها در گروه بریکسرئیس جمهوری روسیه همچنین پیشنهاد کرد که روبل روسیه به طور فعال برای مبادلات ارزی بین کشورهای عضو گروه بریکس مورد استفاده قرار بگیرد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ساعت قبل
کاهش رشد اقتصادی، باقی ماندن نرخ تورم در سطوح پایین و افزایش ریسک‌های موجود بر سر راه نظام مالی باعث شده که بسیاری از بانک‌های مرکزی در سراسر جهان نرخ بهره خود را کاهش دهند. بانک مرکزی آمریکا چهارشنبه هفته گذشته با کاهش ۰٫۲۵ درصدی نرخ بهره و قرار گرفتن این نرخ در سطح ۱٫۵ تا ۱٫۷۵ درصدی موافقت کرد تا بدین ترتیب سومین کاهش متوالی نرخ بهره در سال جاری به ثبت برسد. بانک مرکزی اروپا نیز نرخ بهره را به منفی ۰٫۵ درصد رسانده است که پایین‌ترین نرخ بهره ثبت شده در طول تاریخ این منطقه قرار گیرد. در ادامه نرخ بهره در کشورهای مختلف آمده است: زیمباوهنرخ بهره در حال حاضر: ۷۰٫۱۵ درصدنرخ بهره قبلی: ۵۰ درصدآرژانتیننرخ بهره در حال حاضر: ۶۷٫۰۳ درصدنرخ بهره قبلی: ۶۸ درصدونزوئلانرخ بهره در حال حاضر: ۳۱٫۸۳ درصدنرخ بهره قبلی: ۲۷٫۸۷ درصدمصرنرخ بهره در حال حاضر: ۱۳٫۲۵ درصدنرخ بهره قبلی: ۱۴٫۲۵ درصدگرجستاننرخ بهره در حال حاضر: ۸٫۵ درصدنرخ بهره قبلی: ۷٫۵ درصدآذربایجاننرخ بهره در حال حاضر: ۸ درصدنرخ بهره قبلی: ۷٫۷۵ درصدروسیهنرخ بهره در حال حاضر: ۷درصدنرخ بهره قبلی: ۶٫۵ درصدارمنستاننرخ بهره در حال حاضر: ۵٫۵ درصدنرخ بهره قبلی: ۵٫۵ درصدهندنرخ بهره در حال حاضر: ۵٫۱۵ درصدنرخ بهره قبلی: ۵٫۴ درصدعراقنرخ بهره در حال حاضر: ۴ درصدنرخ بهره قبلی: ۴ درصدکویتنرخ بهره در حال حاضر: ۳ درصدنرخ بهره قبلی: ۲٫۷۵ درصدعربستاننرخ بهره در حال حاضر: ۲٫۲۵ درصدنرخ بهره قبلی: ۲٫۵ درصداماراتنرخ بهره در حال حاضر: ۲٫۲۵ درصدنرخ بهره قبلی: ۲ درصدکانادانرخ بهره در حال حاضر: ۱٫۷۵ درصدنرخ بهره قبلی: ۱٫۷۵ درصدآمریکانرخ بهره در حال حاضر: ۱٫۵ تا ۱٫۷۵ درصدنرخ بهره قبلی: ۲ تا ۱٫۷۵ درصداسترالیانرخ بهره در حال حاضر: ۰٫۷۵ درصدنرخ بهره قبلی: ۰٫۷۵ درصدانگلیسنرخ بهره در حال حاضر: ۰٫۷۵ درصدنرخ بهره قبلی: ۰٫۷۵ درصدژاپننرخ بهره در حال حاضر: منفی ۰٫۱ درصدنرخ بهره قبلی: منفی ۰٫۱ درصدمنطقه یورو (منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می‌کنند.) نرخ بهره در حال حاضر: ۰٫۱ درصدنرخ بهره قبلی: منفی ۰٫۵ درصدسوئیسنرخ بهره در حال حاضر: منفی ۰٫۷۵ درصدنرخ بهره قبلی: منفی ۰٫۷۵ درصد
انتخابانتخاب1 ساعت قبل
«میخاییل میزینتسف» روز پنجشنبه در نشست ستاد هماهنگی اقدامات روسیه و سوریه گفت: حضور غیرقانونی آمریکا و متحدانش در سوریه مانع کنترل دولت این کشور بر سراسر قلمرو سوریه و عامل اصلی بی‌ثباتی است. میزینتسف همچنین خاطرنشان کرد: آمریکا به طور گسترده با تلاش‌های روسیه و سوریه برای بازگشت مهاجران سوری به خانه‌های خود مقابله می‌کند. وی ادامه داد: ایالات متحده اقدامات خود برای مقابله با ابتکارات روسیه و سوریه برای بازگشت آوارگان سوری از مناطق مرزی و نیز کشورهای همسایه به خانه‌هایشان را افزایش داده است. میزینتسف در بخش دیگری نیز گفت که آمریکا و متحدانش به تلاش‌های خود برای ادامه مداخله مخرب در امور داخلی سوریه ادامه می‌دهند و در مناطق شرق فرات نیروهای آمریکایی که منطقه را ترک کرده بودند برای محافظت از میادین نفتی بازگشته‌اند. مقام روس تصریح کرد: در واقع آمریکا منابع هیدروکربنی سوریه را تحت کنترل گرفته است و بخشی از آن را برای تامین مالی نیروهای ضددولتی در سوریه هزینه می‌کند.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
کاهش تقاضا ممکن است اوپک و متحدانش را تشویق کند در دیدار وین با حفظ محدودیت عرضه خود موافقت کنند. قیمتهای نفت پس از انتشار گزارش اوپک ثابت بود و نزدیک ۶۳ دلار در هر بشکه معامله شد که پایینتر از سطح مطلوب برخی از اعضای این گروه است. در گزارش اوپک آمده که ذخایر نفت اقتصادهای توسعه یافته در سپتامبر کاهش یافت و این روند ممکن است نگرانی اوپک نسبت به اشباع عرضه را برطرف کند. اما ذخایر همچنان به میزان ۲۸ میلیون بشکه بالاتر از میانگین پنج ساله که معیار مورد نظر اوپک است، قرار دارند. کندی رشد عرضه غیراوپک به تلاشهای اوپک برای مدیریت بازار کمک خواهد کرد اما همچنان انتظار می‌رود تولید غیراوپک دو برابر نرخ تقاضای جهانی برای نفت در سال ۲۰۲۰ رشد کند و همچنان تلاشهای اوپک و متحدانش برای متعادل کردن بازار را به چالش بکشد.
خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
یحیی توره، اسطوره ساحل عاجی منچسترسیتی می‌گوید قصد دارد به لیگ برتر انگلیس برگردد چرا که معتقد است تا دو سال دیگر توان فوتبال بازی کردن را دارد. توره ۳۶ساله که پیش از منچسترسیتی هم ستاره بارسلونا بود سابقه بازی زیر نظر پپ گواردیولا را در هر دو تیم دارد. توره حالا شایعات مطرح شده درباره قصد او برای بازنشستگی را رد کرده و می‌گوید منتظر بازگشت به انگلیس و لیگ برتر است. من عاشق برگشتن به لیگ برتر هستم ولی این به یک سری مسائل بستگی دارد. من معتقدم تا یک سال یا حداکثر دو سال دیگر می‌توانم فوتبال بازی کنم و بعد از آن دیگر می‌خواهم از کنار خانواده بودن لذت ببرم و فعالیت‌های دیگر انجام دهم".

حمله به وزیر دادگستری هنگ کنگ

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از فرانس، ترزا چنگ، وزیر دادگستری هنگ کنگ در لندن مورد حمله گروهی تظاهرکننده قرار گرفت و پس از افتادن بر روی زمین، زخمی شد. در پی این حادثه وی یک برنامه سخنرانی خود را لغو کرد. سفارت چین در لندن در واکنش به این حادثه از پلیس انگلیس خواست درباره این حادثه تحقیق کند و از لندن هم خواست امنیت نهاد‌های چینی را در خاک انگلیس تقویت کند. این حادثه در حالی روی داد که به علت مرگ یک دانشجو در جریان تظاهرات در هفته گذشته، تنش‌ها در هنگ کنگ تشدید شده است.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
اوپک همچنین عرضه بیش از حد نفت را به بازار در ۲۰۲۰ پیش‌بینی می‌کند. اوپک در گزارش ماهانه خود از بازار نفت در روز پنجشنبه اعلام کرد تقاضا برای نفت خام آن در ۲۰۲۰، ۲۹٫۶ میلیون بشکه در روز خواهد بود که حدود ۱٫۱ میلیون بشکه کمتر از میانگین تقاضا در ۲۰۱۹ است. تقاضا برای نفت خام اوپک در سال جاری ۳۰٫۷ میلیون بشکه در روز تخمین زده شده که ۹۰۰ هزار بشکه کمتر از تقاضا برای نفت این گروه در ۲۰۱۸ است. انتظار می‌رود تقاضا برای نفت اوپک در ۲۰۲۰ همچنان ۷۰ هزار بشکه در روز کمتر از کل تولید نفت این گروه در اکتبر باشد. اول، بر خلاف اکثر گزارش‌های چند ماه اخیر، اوپک این بار پیش‌بینی رشد تقاضای نفت را پایین نیاورده است.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از جیو تی وی، سازمان بازرسی پاکستان اعلام کرد: اموال جدیدی از «اسحاق دار» وزیر سابق دارایی پاکستان که به انگلیس گریخته است کشف شده است. گزارش‌ها حاکی است مسئولین این سازمان موفق به کشف بیش از ۵۰۰ میلیون روپیه در یکی از حساب‌های بانکی منسوب به اسحاق دار شده‌اند. سازمان بازرسی پاکستان اظهار داشت: علاوه بر مبلغ فوق املاک زیادی نیز کشف شده است که در ملکیت اسحاق دار است. «جاوید اقبال» رئیس سازمان بازرسی پاکستان در این خصوص گفت: املاک کشف شده فروخته خواهند شد و هزینه‌های آن به خزانه پاکستان باز می‌گردد. سازمان بازرسی پاکستان مدعی است او به فساد اقتصادی کلان دست زده و در اختلاس میلیاردها روپیه نقش دارد.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
رحیم استرلینگ و گرت ساوت‌گیت به انتقاد از هوادارانی پرداختند که بازیکن جوان لیورپول را هنگام ورود به زمین هو کردند. به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، تیم ملی فوتبال انگلیس برابر مونتنه گرو جشنواره گل به راه انداخت و توانست با ۷ گل به پیروزی برسد. هنگام ورود جو گومز به زمین بازی، هواداران در ومبلی این بازیکن را به خاطر درگیری با استرلینگ «هو» کردند. استرلینگ در واکنش به این اتفاق گفت: برای من خیلی سخت است که ببینم هم تیمی من به خاطر اشتباهی که من کردم «هو» می‌شود. همچنین گرت ساوت‌گیت سرمربی تیم ملی انگلیس نیز عنوان کرد هیچ بازیکن انگلسی نباید از سوی هواداران خودی «هو» شود و رفتار هواداران انگلیسی در این دیدار اشتباه بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، باشگاه‌های منچسترسیتی و منچستریونایتد انگلیس علاقه‌مند به جذب لائوتارو مارتینز ستاره خط حمله تیم اینتر هستند و قصد دارند با یکدیگر در این راه رقابت کنند. البته در حال حاضر این مهاجم آرژانتینی مشتریان دیگری از جمله بارسلونا دارد، اما نکته جالب اینجاست که دو باشگاه شهر منچستر با ۱۰۰ میلیون پوند سراغ جذب مارتینز رفتند و به نظر می‌رسد اینتر هم برای فروش ستاره خود وسوسه شود. مارتینز در فصل جاری سری‌آ در ۱۲ بازی برای اینتر ۵ گل به ثمر رسانده است. انتهای پیام/
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز2 ساعت قبل
به گزارش تجارت‌نیوز، آخرین نرخ ثبت شده از ارزهای پرکاربرد در بازار ارز داخلی را تا ساعت ۱۸ روز پنج‌شنبه ۲۳ آبان ماه پیش از گرانی بنزین بدین شرح است که دلار هفته خود را با رقم ۱۱ هزار و ۳۵۰ تومان آغاز کرد و پس از گذراندن روندی صعودی در طول هفته سرانجام به رقم ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان رسید. قیمت دلار و یورو و سایر ارزها در این هفته به روند افزایشی خود ادامه داد. بازار ارز در این هفته با این قیمت‌ها بسته شد. ارز قیمت (تومان) دلار ۱۱۵۰۰ یورو ۱۲۷۰۰ پوند انگلیس ۱۵۲۱۷ درهم امارات ۳۲۵۲ لیر ترکیه ۲۰۶۰ ین ژاپن ۱۰۸۵۱ یوان چین ۱۶۹۶ دینار عراق ۱۰٫۵ روبل روسیه ۱۸۶به جز قیمت دلار و یورو قیمت‌ بقیه ارزهای ثبت شده در جدول بالا از شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز اقتباس شده است.
خبر فوریخبر فوری2 ساعت قبل
جالب است که بدانید در صورت نبود اشتباهات VAR لیورپول باز هم صدرنشین باقی می‌ماند اما فاصله سیتی با این تیم به ۷ امتیاز کاهش می‌یافت. ما قصد داریم در این مقاله به شکل دیگری به قضیه VAR بپردازیم و می‌خواهیم بررسی کنیم که VAR چه تاثیری روی نتایج لیگ برتر و جدول رده بندی گذاشته است. کاهش فاصله سیتی با لیورپولاگر چه اشتباهات VAR تاثیری در صدرنشینی لیورپول ایجاد نمی‌کند اما قطعا باعث می‌شود که منچسترسیتی رتبه دوم جدول صعود کند. تیم برندان راجرز در صورت نبود اشتباهات VAR، سه امتیاز از دست خواهد داد و به جای دوم، به رده چهارم جدول سقوط خواهد کرد. نکته جالب پایانی نیز این است که هیچ اتفاق خاصی برای نیوکاسل درباره فناوری VAR رخ نداده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
پرتغال نیز با هت‌تریک رونالدو مقابل لیتوانی در آستانه صعود قرار گرفت. در حدول این گروه فرانسه با ۲۲ امتیاز در صدر و ترکیه با ۲۰ امتیاز در رده دوم قرار دارد. صعود این دو تیم به یورو ۲۰۲۰ قطعی شده است. چک با ۱۵ امتیاز در رده دوم جای گرفته و این تیم نیز راهی یورو شد. گروه Bپرتغال ۶ - آندورا صفرگل‌های پرتغال را رونالدو ۷، ۲۲، ۶۵، پیتزی ۵۲، پاچینسا ۵۶، برناردو سیلوا ۶۳ به ثمر رساندند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک بررسی جدید نشان داد، کودکان دبستانی تا سن ۱۱ سالگی هر روز کمتر ورزش می‌کنند. محققان این پژوهش از دانشگاه بریستول با ارائه آماری گزارش کردند: ورزش و فعالیت بدنی میزان کودکان ۵ و ۶ ساله کاهش یافته و این روند در میان کودکان ۱۰ و ۱۱ ساله بسیار پررنگ‌تر است. کارشناسان پیشرو اکنون خواستار انجام کارهای بیشتری برای اطمینان از فعال بودن جوانان با نزدیک شدن به سالهای نوجوانی خود هستند. علاوه بر این، انجمن قلب انگلیس نیز از سلامت بدنی به ویژه قلب این کودکان در آینده نگران است و تأکید می‌کند، کوتاهی در ورزش منجر به تبعات متعددی می‌شود که در بزرگسالی به سلامت زندگی افراد آسیب می‌زند. داده‌های رسمی نشان می‌دهد که ۱۰ درصد از کودکان چهار و پنج ساله در انگلیس چاق هستند و این رقم برای کودکان ۱۰ و ۱۱ ساله دست کم دو برابر است.
ورزش۳ورزش۳3 ساعت قبل
به گزارش «ورزش سه»، دقایقی قبل کنفدراسیون فوتبال آسیا لیست کاندیدای کسب جوایز مختلف در سال ۲۰۱۹ را اعلام کرد که بازیکنان و مربیان ایرانی نیز در آن حضور دارند. یکی از ناشناخته‌ترین کاندیداها، کتایون خسرویار مربی زن ایرانی است که در ۳۵ سالگی گزینه کسب این عنوان شده است. این مربی ایرانی - آمریکایی در اسپانیا و انگلیس کلاس‌های مربیگری را پشت سر گذاشت و سپس در تیم زیر ۱۹ سال ایران مربیگری خود را آغاز کرد. وی همچنین نخستین زنی است که مدرک A مربیگری فوتبال را به دست آورده است. نئون گرتوی از تایلند و تاکاکورا از ژاپن دو کاندیدای بعدی هستند که خسرویار امیدوار است با گذر از آن‌ها، این جایزه مهم بین الملی را از آن خود کند.

ورزشکاران جهان در شبکه‌های اجتماعی ۱۴ نوامبر ۲۰۱۹

9+
طرفداریطرفداری3 ساعت قبل
ایلناایلنا4 ساعت قبل
حد نگرانی آمریکایی‌ها از فردو برابر است با چند برابر همه سایت‌های ما، اعم از نطنز و اراک و اصفهان و تهران و کرج. حد نگرانی آمریکایی‌ها از فردو برابر است با چند برابر همه سایت‌های ما، اعم از نطنز و اراک و اصفهان و تهران و کرج. آن‌ها هم عضو NPT نیستند و ما هرزمان می‌‌توانیم از NPT خارج شویم و آن‌ها بعد از اینکه از NPT خارج شدیم دیگر راهی برای اینکه بخواهند با ایران مقابله کنند را ندارند. شورای حکام یک وظیفه‌ای را انجام می‌دهد طبیعی است که هر موضوعی که در دنیا مطرح می‌شود شورای حکام جلسه می‌گذارد اما شورای حکام هرگز نمی‌تواند جمهوری اسلامی را محکوم کند زیرا جمهوری اسلامی بر اساس قوانینی حرکت می‌کند که شورای حکام هم عضو آن مجمع یا سازمان ملل است. یقینا این‌ها وارد چنین ریسکی نخواهند شد چون به ضررشان است و این را فقط به عنوان یک ابزار فشار علیه جمهوری اسلامی استفاده می‌کنند که جمهوری اسلامی از آن‌ها زرنگ‌تر است و می‌فهمد که این‌ها ارزش اجرایی ندارند.
ورزش۳ورزش۳4 ساعت قبل
گرت ساوتگیت، سرمربی تیم ملی انگلیس، از رفتار تماشاگران نسبت به جو گومز انتقاد کرد. شاگردان گرت ساوت گیت با پیروزی در بازی دیشب ۱۸ امتیازی شدند و جواز صعود به رقابت‌های یورو ۲۰۲۰ را دریافت کردند. ساوت گیت در ادامه پیرامون اعتراضات و سوت‌ها علیه گومز گفت: " واقعا دلیل سوت زدن و هو شدن جو گومز را نمی‌فهمم. گومز بازیکن تیم ملی انگلیس است و این رفتارها نباید با او انجام شود. در حال حاضر تنها فقط حال روحی جو گومز برای من مهم است و می‌خواهم مطمئن شوم که وضعیت روحی او خوب است. "
ایسناایسنا5 ساعت قبل
موسسه رتبه بندی «مودی» در گزارش جدید خود چشم انداز اقتصادی جهان را به منفی تغییر داد. به گزارش ایسنا، موسسه رتبه بندی مودی در گزارش جدید خود از وضعیت اقتصادی کشورهای جهان اعلام کرد که چشم انداز جهانی در سال ۲۰۲۰ به دلیل باقی ماندن نوسانات در فضای سیاسی و افزایش ریسک‌های اقتصادی و مالی، منفی شده است. این موسسه که پیش‌تر چشم انداز اقتصادی کشورهای انگلیس، آفریقای جنوبی، هند، مکزیک، ترکیه و هنگ‌کنگ را کاهش داده بود اعلام کرد غیر قابل پیش بودنی بودن فضای سیاسی و جنگ تجاری بین چین و آمریکا بیش از پیش منجر به تضعیف اقتصادهای مبتنی بر صادرات شده است. موسسه رتبه بندی مودی که در حال حاضر ۱۴۲ کشور جهان و شرکت هایی به ارزش دارایی ۶۳٫۲ تریلیون دلار را رتبه بندی می‌کند در ادامه گزارش خود افزوده است که ریسک‌های بر سر راه رشد اقتصادی و تامین اعتبارات کاملا چشم‌انداز اقتصادی کشورهای جهان را تحت تاثیر قرار داده است. موسسه مودی کسری حساب جاری در لبنان، مغولستان، تونس، پاکستان، سری لانکا، آرژانیتن، ترکیه، اندونزی و آفریقای جنوبی را خطرناک دانسته است.
ورزش۳ورزش۳5 ساعت قبل
در جریان دیدار دیشب انگلیس و مونته‌نگرو، جو گومز مدافع ملی‌پوش لیورپول به دلیل درگیری‌ سابقش با رحیم استرلینگ از سوی بخشی از تماشاچیان انگلیسی هو شد. ماجرای درگیری این دو در کمپ تمرینی تیم ملی به سابقه درگیری‌شان در دیدار منچسترسیتی و لیورپول برمی‌گشت. درگیری‌ای که فردای آن روز به کمپ تمرینی تیم ملی کشید و باعث شد نام استرلینگ از طرف ساوت‌گیت از فهرست تیم ملی برای بازی با مونته‌نگرو خط بخورد. اما همزمان با انجام این تعویض بخش‌هایی از ورزشگاه گومز را هو کردند و این از تلویزیون‌ها قابل شنیدن بود. در ادامه بازی هم هر وقت گومز صاحب توپ می‌شد بخشی از سکوها همچنان به هو کردن او می‌پرداختند.
ورزش۳ورزش۳5 ساعت قبل
هری کین با هت‌تریک کردن در بازی انگلیس و مونته‌نگرو که با پیروزی ۷-۰ انگلیسی‌ها به پایان رسید، به گلزن‌ترین کاپیتان فیکس تاریخ تیم ملی انگلیس تبدیل شد. به گزارش «ورزش سه»، بعد از پیروزی ۷-۰ تیم ملی انگلیس مقابل مونته‌نگرو که دیشب در جریان رقابت‌های انتخابی یورو۲۰۲۰ و در ورزشگاه ومبلی اتفاق افتاد، هری کین، کاپیتان سه‌شیرها که در این بازی موفق به هت‌تریک شد، عنوان گلزن‌ترین کاپیتان فیکس تاریخ تیم ملی انگلیس را به خود اختصاص داد. هری کین در بازی قبلی سه‌شیرها مقابل بلغارستان در ومبلی هم هت‌تریک کرده بود. هری کین گذشته از این در فهرست کلی بهترین گلزنان تاریخ تیم ملی انگلیس هم از رتبه دوازدهم به رتبه ششم صعود کرد و ستاره‌هایی مثل استیو بلومر، ویوین وودوارد، فرانک لمپارد، تام فینی، آلن شیرر و نت لافت‌هاوس را پشت سر گذاشت. هری کین حالا تا رسیدن به رکورد مایکل اوون که رتبه پنجم این جدول را در اختیار دارد ۹ گل فاصله دارد و اگر بتواند ۲۲ گل دیگر برای تیم ملی کشورش به ثمر برساند به وین رونی، بهترین گلزن تاریخ تیم ملی انگلیس خواهد رسید.
ایسناایسنا6 ساعت قبل
بانک مرکزی فرانسه پیش‌بینی خود از رشد اقتصادی این کشور را کاهش داد. تداوم اختلافات تجاری و تیره شدن چشم انداز اقتصادی جهان از جمله مهم‌ترین دلایل ذکر شده توسط بانک مرکزی فرانسه برای کاهش نرخ رشد پیش‌بینی شده بوده است. دولت فرانسه برای جلوگیری از کاهش بیشتر نرخ رشد اقتصادی این کشور در ماه‌های اخیر اقدام به تزریق ده‌ها میلیارد یورو پول به بازار کرده است. سومین اقتصاد بزرگ اروپا در سه ماهه سوم امسال رشد اقتصادی ۰٫۳ را تجربه کرد که بالاتر از نرخ رشد اقتصادی کشورهایی چون انگلیس، آلمان، نروژ و ایتالیا بوده است. ژیل پرادر- مدیر منابع در موسسه «رام اینوستمنت» سوئیس- گفت: واضحا کاهش رشد اقتصادی آلمان روی عملکرد اقتصاد فرانسه موثر بوده است چرا که آلمان بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا و بزرگ‌ترین شریک تجاری فرانسه است.

به انتهای لیست رسیدید

انگلیس

انگلستان (به انگلیسی: England) نام نیمهٔ جنوبی جزیره بریتانیای کبیر و یکی از چهار بخش کشور پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی است. این منطقه از شمال با اسکاتلند و از غرب با ولز هم‌مرز است و مهم‌ترین و عمده‌ترین جزء تشکیل‌دهندهٔ کشور بریتانیا است. مرزهای آبی این کشور در شمال غرب دریای ایرلند، در جنوب غرب دریای سلتی و در شرق دریای شمال هستند، و در جنوب نیز کانال مانش آن را از اروپای قاره‌ای و کشور فرانسه جدا می‌کند. انگلستان دارای بیش از یکصد جزیره کوچک و بزرگ است که از جمله آن‌ها می‌توان به جزیره وایت و جزیره من اشاره کرد. شهر لندن پایتخت انگلستان و در عین حال پایتخت پادشاهی بریتانیا است. پرآب‌ترین رود انگستان، رود تیمز است که از میان شهر لندن می‌گذرد و به دریای شمال می‌ریزد. مساحت این کشور ۱۳۰٬۳۹۵ کیلومتر مربع و جمعیت آن تا واپسین سرشماری در سال ۲۰۱۴ میلادی ۵۴٬۳۱۶٬۶۰۰ نفر بوده‌است. ویکی‌پدیا