انیمیشن

انیمیشن

انیمیشن کوتاه آدام

تابناکتابناک3 ساعت قبل
انیمیشن «آدام/Adam» به کارگردانی وسلین افرموف محصول سال ۲۰۱۶ شرکت یونیتی است. این انیمیشن ۳ قسمتی که با استفاده از موتور یونیتی خلق شده است در ابتدا تنها یک انیمیشن کوتاه فقط برای نشان دادن قابلیت‌های جدید یونیتی بود اما به دلیل استقبال فراوان قرار شد که توسط نیل بلومکمپ به یک سریال تبدیل شود. داستان با یک روبات انسان نما شروع می‌شود که در اتاقی سرد و فلزی از خواب می‌پرد و خود را زنجیرشده به سیم‌ها و لوله‌های عجیبی می‌یابد. هرچند بدن این روبات کاملا مکانیکی است اما مشخص است که پیش از روبات شدن یک انسان بوده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، اول تیر امسال با هفتادونهمین سالروز تولد عباس کیارستمی مصادف است و به همین بهانه آیین دیدار و افتتاحیه‌ «اکران تیرگان» در ساعت ۱۹:۳۰، در سالن موزه‌ سینما با حضور کارگردان‌ فیلم‌ها و برخی دیگر از عوامل و هم‌چنین هنرمندان و علاقه‌مندان برگزار می‌شود. به مناسبت این آیین افتتاحیه‌، سیف‌الله صمدیان فیلمی کوتاه و پانزده دقیقه‌ای تهیه کرده که به «اکران تیرگان» هدیه داده‌ است و پیش از نمایش این شش فیلم برگزیده در سالن موزه‌ سینما نمایش داده خواهد شد. این بخش پانزده دقیقه‌ای، قسمتی از مستند بلند صمدیان با عنوان «روزی روزگاری در مراکش»، از صحبت‌های عباس کیارستمی و مارتین اسکورسیزی با فیلم‌سازان حاضر در کارگاه سینمایی مشترک این دو فیلمساز است که در سال ۲۰۰۵ درباره‌ سینما و فیلم کوتاه در مراکش برگزار شد. مجموعه‌ «اکران تیرگان» عبارت است از «دریای‌تلخ» ساخته‌ فاطمه احمدی، «آگهی فروش» به کارگردانی قصیده گلمکانی، انیمیشن «داش‌آکل» ساخته‌ هاجر مهرانی، «موج کوتاه» به کارگردانی محمد اسماعیلی، «سیاه سرفه» ساخته‌ رضا توفیق‌جو و «روشویی» به کارگردانی جابر رمضانی. فیلم‌های کوتاه حاضر در این مجموعه جزو آثار مطرح سال‌های اخیر سینمای کوتاه ایران هستند که ضمن حضور متعدد در جشنواره‌های معتبر ملی و بین‌المللی، موفق به کسب جوایزی شده‌اند.
تسنیمتسنیم8 ساعت قبل
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: هر جا ظلم و یا حرکت تروریستی صورت می‌گیرد با دخالت مستقیم آمریکا و یا با حمایت آنها است بنابراین آمریکا و سردمداران آن حقی ندارند راجع به حقوق بشر صحبت کنند. وی با اشاره به اینکه ششم تا دوازدهم تیرماه به عنوان هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی نامگذاری شده، عنوان کرد: این هفته فرصتی برای افشای چهره تروریستی، خبیث و واقعی آمریکا است. رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با تشریح برنامه‌های پیشنهادی به ادارات مختلف جهت برگزاری در هفته افشای حقوق بشر آمریکایی، گفت: به حوزه هنری پیشنهاد می‌شود در این هفته‌ نمایشگاه پوستر و کاریکاتور با محور جنایات آمریکا برگزار کند. رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: شهرداری نیز نسبت به نصب المان‌ها و نمادها و فضاسازی و تبلیغات شهری متناسب با هفته افشای حقوق بشر آمریکایی اقدام کند. وی با بیان اینکه سخنران مراسم بزرگداشت شهدای هفت تیر هنوز مشخص نیست، عنوان کرد: متاسفانه به علت مشکلات پروازهای فرودگاه یاسوج در این زمینه با مشکل مواجه هستیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین8 ساعت قبل
سابقه فعالیت در حوزه روابط عمومی در سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی و همچنین حضور در ستادها و روابط عمومی‌های چندین دوره جشنواره فیلم فجر، جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان، جشنواره فیلم کوتاه در کارنامه وی به چشم می‌خورد. ایرج تقی‌پور «مدیر هنری»: سابقه تدریس بیست ساله در دانشکده‌های سینمایی، دبیر جشنواره فیلم شهر، مدیر هنری جشنواره جهانی فیلم فجر و تهیه کننده آثار سینمایی، در کارنامه او دیده می‌شود. سیمون سیمونیان «مدیر دبیرخانه»: مدیر دبیرخانه جشنواره فیلم فجر و مقاومت، مدیر روابط عمومی خانه سینما، مدیر کانون فیلم خانه سینما، مدیر تامین و تولید موسسه رسانه‌های تصویری و مترجم فیلم‌نامه‌ها و مقالات سینمایی، از مهمترین سوابق وی محسوب می‌شود. عضویت در شورای اجرایی ۲۷ دوره جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان، از دیگر سوابق علیزاده است. این جشنواره در بخش‌های فیلم‌های بلند داستانی، فیلم‌های کوتاه داستانی، وب‌سری، فیلم‌های انیمیشن بلند و فیلم‌های انیمیشن کوتاه برگزار خواهد شد.
ایرناایرنا8 ساعت قبل
جهانگیری افزود: کانون به تعبیر من بنیانگذار ادبیات کودکان و نوجوانان در ایران است. بسیاری ازبزرگان سینمای ایران یا با کانون شروع کردند یا برای کانون فیلم ساختند. بنیاد پژوهش و نگارش در سال ۸۴ بنابر تحقیقی که انجام داد ۳۳ درصد هنرمندان و نویسندگان ایران از دل فعالیت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برآمده‌اند. من و برخی همکارانم در سالهای گذشته، ارتباط بیشتری با مدیران کانون داشتیم و مشارکت نویسندگان و کارشناسان ادبیات و هنر کودکان و نوجوانان با کانون، هم به سود مدیران کانون است، هم کودکان و نوجوانان. وی افزود: کانون فعلا در تامین بودجه معمولی خودش در مانده و همین که بتواند حقوق کارکنانش را تامین کند نفس راحتی خواهد کشید!
ایسناایسنا9 ساعت قبل
مدیران سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان طی احکامی از سوی علیرضا تابش معرفی شدند. سابقه فعالیت در حوزه روابط عمومی در سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی و همچنین حضور در ستادها و روابط عمومی‌های چندین دوره جشنواره فیلم فجر، جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان، جشنواره فیلم کوتاه در کارنامه وی به چشم می‌خورد. ایرج تقی‌پور «مدیر هنری»: سابقه تدریس بیست ساله در دانشکده‌های سینمایی، دبیر جشنواره فیلم شهر، مدیر هنری جشنواره جهانی فیلم فجر و تهیه کننده آثار سینمایی، در کارنامه او دیده می‌شود. عضویت در شورای اجرایی ٢٧ دوره جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان، از دیگر سوابق علیزاده است. این جشنواره در بخش‌های فیلم‌های بلند داستانی، فیلم‌های کوتاه داستانی، وب‌سری، فیلم‌های انیمیشن بلند و فیلم‌های انیمیشن کوتاه برگزار خواهد شد.
مهرمهر9 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی گروه تئاتر «ب»، نمایش «عاشقانه‌های خیابان» به کارگردانی شهرام گیل آبادی دوشنبه ۲۷ خردادماه ساعت ۲۱:۱۵ روی صحنه رفت تا دوره اجرایی خود را در سالن سمندریان آغاز کند. «عاشقانه‌های خیابان» روایتی از زندگی پیچیده و دشوار زنان دست‌فروش در خیابان‌ها و مترو است. اکبر رجبی مشهود مدیرعامل جمعیت «طلوع بی‌نشان‌ها» که در نخستین اجرای «عاشقانه‌های خیابان»، به تماشای این اثر نشسته بود درباره مختصات نمایش، گفت: قشر آسیب‌دیده جامعه ما، حرف‌های زیادی برای گفتن دارند اما نمی‌دانند کجا و کی می‌توانند حرف‌های خود را بزنند. در واقع خود من «یک دقیقه و سیزده ثانیه» را بیشتر می‌پسندیدم اما معتقدم جامعه ما با «عاشقانه‌های خیابان» بیشتر اخت می‌شود. نمایش «عاشقانه‌های خیابان» به کارگردانی شهرام گیل آبادی هر روز به‌غیر از شنبه‌ها ساعت ۲۱:۱۵ در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر اجرا می‌شود.
سینماپرسسینماپرس10 ساعت قبل
سینماپرس: مدیران سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان معرفی شدند. به گزارش سینماپرس، بر اساس احکام علیرضا تابش دبیر سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، حبیب ایل‌بیگی به‌عنوان مشاور عالی دبیر و مدیر سومین المپیاد فیلمسازی نوجوانان کشور»، رائد فریدزاده به‌عنوان مدیر بین‌الملل، محسن دلیلی به‌عنوان مدیر ارتباطات و روابط عمومی، ایرج تقی‌پور به‌عنوان مدیر هنری، سیمون سیمونیان به عنوان مدیر دبیرخانه و عزت‌الله علیزاده به‌عنوان مدیر پشتیبانی فنی نمایش سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان منصوب شدند. سی و دومین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان با هدف معرفی آثار برتر سینمای کودک و نوجوان در عرصه‌های «ملی» و «بین‌المللی»، زمینه‌سازی برای توسعه پایدار و متوازن سینمای کودکان و نوجوانان و ایجاد تعامل و تبادل میان دست‌اندرکاران و هنرمندان و همچنین تلاش برای ارتقای کیفی و گسترش ضریب نفوذ سینمای کودکان و نوجوانان با شناسایی ظرفیت‌ها و سرمایه‌های این عرصه برگزار می‌شود. این جشنواره در بخش‌های فیلم‌های بلند داستانی، فیلم‌های کوتاه داستانی، وب‌سری، فیلم‌های انیمیشن بلند و فیلم‌های انیمیشن کوتاه برگزار خواهد شد. سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان از ٢٨ مرداد همزمان با عید سعید غدیر خم تا ۴ شهریور ١٣٩٨ مصادف با ١٩ تا ٢۶ آگوست، به دبیری علیرضا تابش در شهر تاریخی اصفهان برگزار خواهد شد.

فراخوان سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان

سینماپرسسینماپرس10 ساعت قبل
سینماپرس: بنیاد سینمایی فارابی، با همکاری شهرداری اصفهان برای حضور در سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان فراخوان داد. به گزارش سینماپرس، بنیاد سینمایی فارابی، با همکاری شهرداری اصفهان با افتخار از سازندگان و تهیه کنندگان: - فیلم‌های سینمایی کودک و نوجوان -فیلم‌های کوتاه داستانی- فیلم‌های کوتاه انیمیشن -وب‌سری‌ها و سریال‌های اینترنتی برای مخاطب کودک و نوجوان جهت ثبت‌نام و حضور در: سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان دعوت می‌کند با ثبت نام در این جشنواره از امکان: - حضور در بزرگترین گردهمایی سالانه سینماگران کودک و نوجوان - نمایش آثار و گفت‌وگوی رودررو با مخاطبان، کارشناسان، بازاریابان فیلم و نمایندگان دفاتر پخش - جلسات نقد و بررسی و کارشناسی نقاط قوت و ضعف فیلم‌ها و بالاخره: - رقابتی جذاب با برترین تولیدات سالانه صنعت تصویر در حوزه کودک و نوجوان، برخوردار شوند. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴برای ثبت اثر خود و اطلاع از جزئیات فراخوان، می‌توانید به وب‌سایت جشنواره به آدرس: www. icff. ir مراجعه کنید. سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان- همزمان با عید سعید غدیر خم، ۲۸ مرداد تا ۴ شهریور ۱۳۹۸/ اصفهان
ایمناایمنا10 ساعت قبل
سابقه فعالیت در حوزه روابط عمومی در سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی و همچنین حضور در ستادها و روابط عمومی‌های چندین دوره جشنواره فیلم فجر، جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان، جشنواره فیلم کوتاه در کارنامه وی به چشم می‌خورد. ایرج تقی‌پور «مدیر هنری»: سابقه تدریس بیست ساله در دانشکده‌های سینمایی، دبیر جشنواره فیلم شهر، مدیر هنری جشنواره جهانی فیلم فجر و تهیه کننده آثار سینمایی، در کارنامه او دیده می‌شود. عضویت در شورای اجرایی ٢٧ دوره جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان، از دیگر سوابق علیزاده است. این جشنواره در بخش‌های فیلم‌های بلند داستانی، فیلم‌های کوتاه داستانی، وب‌سری، فیلم‌های انیمیشن بلند و فیلم‌های انیمیشن کوتاه برگزار خواهد شد. سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان از ٢٨ مرداد (همزمان با عید سعید غدیر خم) تا ۴ شهریور ١٣٩٨ مصادف با ١٩ تا ٢۶ آگوست، به دبیری علیرضا تابش در شهر تاریخی اصفهان برگزار خواهد شد.
مهرمهر10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، پس از طراحی کاراکترها و استوری‌بورد و ساخت دکور «همیشه گمشده‌ای هست»، فیلمبرداری این انیمیشن کوتاه آغاز شد. در خلاصه داستان این انیمیشن ۸ دقیقه‌ای آمده است: «آب نیاز حیاتی ساکنین صخره است و تنها منبع آب در تسخیر مرد لجنی است. با کشته شدن سنجاقک به دست مرد لجنی که تنها واسطه بین مرد درختی با آب و حیات است، مرد درختی از خود بی‌خود می‌شود و خود را به مخاطره می‌اندازد. او مرد لجنی را از بین می‌برد تا راه آب باز شده و آب دوباره در جوی و روی صخره جریان پیدا کند» عوامل تولید انیمیشن «همیشه گمشده‌ای هست» عبارتند از نویسنده، تهیه‌کننده و کارگردان: مسعود صفری، انیماتورها: مسعود صفری، هدی اثنی‌عشری، علی رفیع‌زاده، کانسپت: سیدمحمود جلالیه، مسعود صفری، استوری‌بورد: سیدمحمود جلالیه، ساخت دکور و عروسک: مسعود صفری، علی رفیع‌زاده، دستیار کارگردان: شیرین حسن‌پور، تهیه شده در: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.
تسنیمتسنیم11 ساعت قبل
محسن دلیلی «مدیر ارتباطات و روابط عمومی»: فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری و خبرنگاری و فعال مطبوعاتی در حوزه سینما. سابقه فعالیت در حوزه روابط عمومی در سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی و همچنین حضور در ستادها و روابط عمومی‌‌های چندین دوره جشنواره فیلم فجر، جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان، جشنواره فیلم کوتاه در کارنامه وی به چشم می‌خورد. ایرج تقی‌پور «مدیر هنری»: سابقه تدریس بیست ساله در دانشکده‌های سینمایی، دبیر جشنواره فیلم شهر، مدیر هنری جشنواره جهانی فیلم فجر و تهیه کننده آثار سینمایی، در کارنامه او دیده مى‌شود. عضویت در شورای اجرایی ٢٧ دوره جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان، از دیگر سوابق علیزاده است. این جشنواره در بخش‌هاى فیلم‌هاى بلند داستانى، فیلم‌هاى کوتاه داستانى، وب‌سری، فیلم‌هاى انیمیشن بلند و فیلم‌هاى انیمیشن کوتاه برگزار خواهد شد.
مهرمهر11 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی و روابط عمومی سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، بر اساس احکام علیرضا تابش دبیر سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، حبیب ایل‌بیگی به‌عنوان مشاور عالی دبیر و مدیر سومین المپیاد فیلمسازی نوجوانان کشور»، رائد فریدزاده به‌عنوان مدیر بین‌الملل، محسن دلیلی به‌عنوان مدیر ارتباطات و روابط عمومی، ایرج تقی‌پور به‌عنوان مدیر هنری، سیمون سیمونیان به عنوان مدیر دبیرخانه و عزت‌الله علیزاده به‌عنوان مدیر پشتیبانی فنی نمایش سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان منصوب شدند. سی و دومین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان با هدف معرفی آثار برتر سینمای کودک و نوجوان در عرصه‌های «ملی» و «بین‌المللی»، زمینه‌سازی برای توسعه پایدار و متوازن سینمای کودکان و نوجوانان و ایجاد تعامل و تبادل میان دست‌اندرکاران و هنرمندان و همچنین تلاش برای ارتقای کیفی و گسترش ضریب نفوذ سینمای کودکان و نوجوانان با شناسایی ظرفیت‌ها و سرمایه‌های این عرصه برگزار می‌شود. این جشنواره در بخش‌های فیلم‌های بلند داستانی، فیلم‌های کوتاه داستانی، وب‌سری، فیلم‌های انیمیشن بلند و فیلم‌های انیمیشن کوتاه برگزار خواهد شد. سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان از ٢٨ مرداد همزمان با عید سعید غدیر خم تا ۴ شهریور ١٣٩٨ مصادف با ١٩ تا ٢۶ آگوست، به دبیری علیرضا تابش در شهر تاریخی اصفهان برگزار خواهد شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین11 ساعت قبل
محسن دلیلی «مدیر ارتباطات و روابط عمومی»: فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری و خبرنگاری و فعال مطبوعاتی در حوزه سینما. سابقه فعالیت در حوزه روابط عمومی در سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی و همچنین حضور در ستادها و روابط عمومی‌‌های چندین دوره جشنواره فیلم فجر، جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان، جشنواره فیلم کوتاه در کارنامه وی به چشم می‌خورد. ایرج تقی‌پور «مدیر هنری»: سابقه تدریس بیست ساله در دانشکده‌های سینمایی، دبیر جشنواره فیلم شهر، مدیر هنری جشنواره جهانی فیلم فجر و تهیه کننده آثار سینمایی، در کارنامه او دیده مى‌شود. عضویت در شورای اجرایی ٢٧ دوره جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان، از دیگر سوابق علیزاده است. این جشنواره در بخش‌هاى فیلم‌هاى بلند داستانى، فیلم‌هاى کوتاه داستانى، وب‌سری، فیلم‌هاى انیمیشن بلند و فیلم‌هاى انیمیشن کوتاه برگزار خواهد شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین11 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- جدول فروش سینمای هالیوود موسوم به باکس آفیس با اعلام صدرنشینی مقتدرانه فیلم سینمایی «مردان سیاه‌پوش-بین الملل» در اولین هفته از اکران این اثر منتشر شد. نسخه فرعی فیلم سینمایی «مردان سیاه پوش» داستانی مجزا از مجموعه اصلی دارد. این فیلم همچنین با فروشی معادل ۹۱٫۵ میلیون دلار در باکس آفیس هالیوود توانست بالاتر از فیلم سینمایی «جان ویک-پارابلوم» ایستاده و صدرنشین باکس آفیس شود. این قسمت از فیلم «مردان ایکس» با توجه به نام آن توجه ویژه‌ای به شخصیت «فونیکس» با بازی «سوفیا ترنر» خواهد داشت. همچنین فیلم‌های مرد راکتی با فروشی معادل ۸٫۸ میلیون دلار، شفت با فروشی معادل ۸٫۳ میلیون دلار، گودزیلا با ۸٫۱ میلیون دلار، جان ویک با فروشی معادل ۶٫۱ میلیون دلار، آخر شب با ۵٫۱ میلیون دلار، مادر با ۳٫۶ میلیون دلار رتبه‌های پنجم تا دهم جدول فروش سینمای هالیوود را را در اختیار دارند.
مهرمهر12 ساعت قبل
یزدان شناس اظهار داشت: حفظ و حراست از محیط زیست و دوستی با طبیعت یکی از فعالیت‌های مهم مراکز فرهنگی و هنری است که مربیان کانون مفاهیم آن‌را در قالب برنامه‌های متعدد؛ فرهنگی، هنری، ادبی و علمی در اعضا نهادینه می‌کند. یزدان‌شناس در ادامه به برگزاری جشنواره پویانمایی با موضوع محیط زیست که اسفند ماه سال گذشته در سطح مراکز فرهنگی هنری استان برگزار شد اشاره کرد و افزود: این جشنواره یکی دیگر از فعالیت‌های دوستی اعضای کانون با محیط زیست است. وی ادامه داد: دبیرخانه این جشنواره، در ابتدا در فرایندی یک ساله با برگزاری کارگاه‌های تخصصی انیمیشن، مربیان را با تکنیک‌های تولید انیمیشن آشنا ساخت. سپس با آموزش مربیان به اعضا تولید آثار پویانمایی در مراکز استان با موضوعات: آلودگی محیط زیست، بحران آب، جنگل و … انجام شد. وی در عین حال از راه اندازی طرح «همیار طبیعت» ویژه کودکان ونوجوانان در استان خبر داد و اظهار داشت: قرار است با راه اندازی این پویش؛ کودکان ونوجوانان به عنوان دوست‌دار محیط زیست در جهت پاکیزه نگه داشتن محیط پیرامون خود فعالیت کند.
مازن آنلاینمازن آنلاین17 ساعت قبل
مدیرکل کانون پرورش فکری مازندران: پیام مازند - ساری - مدیرکل کانون پرورش فکری مازندران با اشاره به راه اندازی طرح «همیار طبیعت» در مراکز فرهنگی و هنری این کانون گفت: مازندران پاک را می‌بایست به عنوان فرهنگ، در کودکان نهادینه کرد. یزدان شناس اظهار داشت: حفظ و حراست از محیط زیست و دوستی با طبیعت یکی از فعالیت‌های مهم مراکز فرهنگی و هنری است که مربیان کانون مفاهیم آن‌را در قالب برنامه‌های متعدد؛ فرهنگی، هنری، ادبی و علمی در اعضا نهادینه می‌کند. یزدان‌شناس در ادامه به برگزاری جشنواره پویانمایی با موضوع محیط زیست که اسفند ماه سال گذشته در سطح مراکز فرهنگی هنری استان برگزار شد اشاره کرد و افزود: این جشنواره یکی دیگر از فعالیت‌های دوستی اعضای کانون با محیط زیست است. سپس با آموزش مربیان به اعضا تولید آثار پویانمایی در مراکز استان با موضوعات: آلودگی محیط زیست، بحران آب، جنگل و … انجام شد. وی در عین حال از راه اندازی طرح «همیار طبیعت» ویژه کودکان ونوجوانان در استان خبر داد و اظهار داشت: قرار است با راه اندازی این پویش؛ کودکان ونوجوانان به عنوان دوست‌دار محیط زیست در جهت پاکیزه نگه داشتن محیط پیرامون خود فعالیت کند.
برترین‌هابرترین‌ها18 ساعت قبل
برنامه‌ای که شبکه بی‌بی‌سی فارسی قصد دارد آن را پخش کند و برای دوبله آن از کودکان فارسی‌زبان مهاجر استفاده کرده، «قدونیم‌قد» نام دارد. واکنش رییس شبکه کودک به اقدام بی‌بی‌سی فارسینخستین کسی که به این اقدام شبکه بی‌بی‌سی فارسی واکنش نشان داد، آقای محمد سرشار، مسوول شبکه کودک سیما (پویا و نهال) بود. شبکه‌های فارسی‌زبان کودک در جذب مخاطب شکست خورده‌اند و در سه سال اخیر، دچار ریزش شدید مخاطب شده‌اند. بخش کودک بی‌بی‌سی ‌فارسی حریف قدری برای شبکه کودک خواهد بود؛ چراکه روی یکی از بزرگ‌ترین و قوی‌ترین آرشیوهای برنامه‌سازی کودک دنیا، یعنی سی‌بیبیز (خردسال) و سی‌بی‌بی‌سی (کودک)، نشسته و با دوبله این گنج بزرگ، سال‌ها تجربه آن‌ها را با خود حمل می‌کند؛ ۳. راه‌اندازی بخش کودک، مقدمه راه‌اندازی شبکه بی‌بی‌سی کودک فارسی‌زبان خواهد بود و این جنگ نرم رسانه‌ای علیه کودکان ما، ابعاد وسیع‌تری پیدا خواهد کرد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد22 ساعت قبل
دارک فینیکس هفتمین و آخرین قسمت از مجموعه فیلم‌های مردان ایکس است که توسط کمپانی فاکس ساخته شده‌است. با محاسبه فروش این فیلم در آمریکا مجموع فروش فیلم به ۵/ ۳۳۹ میلیون دلار می‌رسد. سلطان هیولاها دنباله‌ای بر فیلم گودزیلا (۲۰۱۴) است و سی و پنجمین فیلم از فرنچایز گودزیلا محسوب می‌شود. همچنین این فیلم سومین فیلم از دنیای هیولایی کمپانی لجندری و سومین فیلم گودزیلا است که آن را به‌طور کامل یک استودیوی هالیوودی ساخته‌است. انیمیشن «زندگی پنهان حیوانات خانگی ۲» هم ۵/ ۸ میلیون دلار دیگر فروش کرد تا در مجموع ۶۲ میلیون دلار فروخته باشد.
قدس آنلاینقدس آنلاین22 ساعت قبل
«علاءالدین» بازسازی تازه والت دینسی تاکنون در سرتاسر جهان بیش از ۷۲۴ دلار فروخته است که ۲۴۶ میلیون دلار آن مربوط به آمریکا بوده است. این فیلم که بازسازی انیمیشن «علاءالدین» ساختۀ ۱۹۹۲ به کارگردانی ران کلمنتس با صداپیشگی اسکات وینگر، رابین ویلیامز و لیندا لارکین است، سوم خرداد امسال به روی پرده سینماها رفت و اکنون در رتبۀ سوم جدول فروش است. در این فیلم شخصیت هایی چون علاءالدین، غول چراغ جادو، میمون دست آموز، جعفر، پادشاه و پرنسس حضور دارند که در انیمیشن نیز نقش آفرین بودند. ویل اسمیت بازیگر سیاه پوست و مشهور هالیوود در این فیلم بازی می‌کند و دیگر نقش‌ها برعهدۀ منا مسعود، نوآمی اسکات، مروان کنزاری و نوید نگهبان است. او این فیلم پر بازیگر و سرشار از جلوه‌های ویژه رایانه‌ای را با بودجه‌ای ۱۸۳ میلیون دلاری ساخته است. ریچی فیلمنامۀ فیلم را به همراهی جان اگوست نوشته است.
همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش ایسنا، شصت و ششمین جشنواره فیلم سیدنی ۲۰۱۹ از تاریخ ۵ تا ۱۶ ژوئن (۱۵ تا ۲۶ خرداد) در کشور استرالیا برگزار شد و در نهایت فیلم «پارازیت» به کارگردانی «بونگ جون هو» از کشور کره جنوبی جایزه بهترین فیلم بلند این رویداد سینمایی را از آن خود کرد و بیش از ۴۱ هزار دلار جایزه نقدی دریافت کرد. فیلم «پارازیت» که چندی پیش جایزه معتبر نخل طلای بهترین فیلم جشنواره کن ۲۰۱۹ را نیز کسب کرده است، درباره مردی بیکار است که به همراه خانواده‌اش به شکل عجیبی با یک خانواده ثروتمند و متفاوت از لحاظ طبقه اقتصادی رابطه برقرار می‌کند. اما جایزه ۵ هزار دلاری «یورام گراس» جشنواره که ویژه بهترین اثر انیمیشن این رویداد سینمایی است به «سهراب و رستم» به کارگردانی «لی ویتمور» از کشور استرالی رسید. انیمیشن «سهراب و رستم» با کسب این جایزه واجد شرایط رقابت در شاخه بهترین انیمیشن کوتاه جوایز اسکار پیش رو است. امسال فیلم «عرق سرد» به کارگردانی سهیل بیرقی به نمایندگی از سینمای ایران و در بخش فیلم‌های بلند جشنواره بین‌المللی فیلم سیدنی استرالیا به نمایش گذاشته شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
اینکه مدیر شبکه کودک سیما دغدغه کودکان سرزمینش را دارد بی‌تردید دغدغه‌ای ارزشمند است اما پرسش اینجاست که او در مقام مدیر در صف اول مبارزه با جنگ نرم دشمن، کدام محتوای تولیدی را متناسب با ذائقه کودک ایرانی ساخته است؟ همین حالا که او به یاری خدا قرار است در صف مقدم بجنگد، کودکان ما کدام برنامه تولیدی یا قهرمان کودکانه داخلی را در کارتون‌های شبکه پویا، نهال یا امید و شبکه‌های دیگر دارند که بشناسند و برایش هیجان داشته باشند و از قهرمانی‌هایش با هم‌سن‌های خود حرف بزنند؟ کدام برنامه‌سازان تخصصی کودک مشغول تولید محتوایی مناسب برای این رده سنی هستند و کدام قهرمانی چون کلاه قرمزی را دارند که آن را با سو مدیریت از دست نداده باشند و همچنان پیگیرش باشند؟ آقای سرشار آیا از تبلیغات فراوان و پرتکرار در شبکه تخصصی کودک قرار است کاسته شود؟ آگهی‌هایی ‌که می‌گویند پخش‌شان در شبکه کودک برای آگهی‌دهنده ارزان‌تر تمام می‌شود اما خدا می‌داند چه بلایی بر سر ذهن و روح کودک ما می‌آورد؟ همان چیزی که خودتان هم یک‌بار به آن اعتراض کردید. غیر از این است که در این وانفسای کم‌یاب بودن محتوای مناسب، راه چاره‌ای نداریم جز اینکه دنیای کودکان‌مان را با باربی‌ها و بن‌تن‌ها و ماشاها، سری سگ‌های نگهبان‌، آنا و السا و گزینه‌هایی بدتر چون باب اسفنجی‌های تمام ناشدنی پر کنیم؟ در شبکه تخصصی کودک‌مان چه می‌بینیم که برای کودکان جذاب باشد؟ انیمیشن پیرزن و کدو قلقله زن و آن همه حرف‌های ناباورانه‌اش؟ یا مجموعه «مهارت‌های زندگی» که هر چند از بعد کیفیت و داستان، چندقدمی از دیگر محصولاتمان جلوتر است اما از فرط تکرار چندین ‌و چندباره برای کودکان دل‌زدگی ایجاد کرده است؟ یا ایده ابتکاری‌تان در تبریک روز تولد بزرگانی چون حبیب‌الله عسگراولادی، آیت‌الله مصباح و آقای قرائتی؟ آقای سرشار کودک ریتم و کلامی متناسب با سنش نیاز دارد. تا زمانی که محتوایی مناسب برایش نسازیم باید بترسیم. همین عدم توجه به ریتم و ذائقه کودکان‌مان است که امروز بلای «آقامون جنتلمنه» را بر سرمان آورده و شما استاد محترم که از خانواده‌ای فرهنگی هستید هم اگر قرار است با همان استراتژی تزریق ایدئولوژی از طریق تبریک ولادت چهره‌های سیاسی دینی در بین جیغ و سوت و هورا در صف مقدم مقابله با بی‌بی‌سی بایستید، متاسفانه باید بهراسیم که دشمن انگار خوب جایی را نشانه گرفته است.

انیمیشن کوتاه اگر زمین بخوری

تابناکتابناک1 روز قبل
انیمیشن «اگر زمین بخوری /if you fall» به کارگردانی تیشا دب پیلای محصول سال ۲۰۱۷ است. این انمیشن که به نوعی داستان کودکی خود کارگردان است، داستان دختری است که مادر او سر کار می‌رود و پدرش از او و برادرش مراقبت می‌کند. او می‌خواهد دوچرخه سواری یاد بگیرد و در این حین باید یاد بگیرد که به پدرش اعتماد کند و خطر کند که نمونه‌ای از کارهای بزرگ‌تر در زندگی است. این انیمیشن کوتاه را که جوایز زیادی در فستیوال‌های فیلم کوتاه برده است را در تابناک می‌بینید.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
مرتضی احمدوند، متولد ۱۳۶۰ خرم‌آباد، دانش‌آموختۀ دورۀ کارشناسی نقاشی از دانشگاه یزد و دورۀ کارشناسی ارشد نقاشی از دانشگاه تهران. مجید شیخ انصاری، متولد ۱۳۴۹ الیگودرز و عضو هیئت علمی گروه سینما در دانشگاه هنر است. عبدالحسین لاله، عضو هیئت علمی فرهنگستان هنر، پژوهشگر و مدرس دانشگاه‌های هنر کشور و از جمله دانشکده سینما و تئاتر‌ دانشگاه هنر تهران است. سابقه تدریس در دانشگاه هنرهای شهر اسن آلمان را دارد و در حال حاضر مدرس دانشگاه هنر تهران است. از بین ۱۶۲۴ اثر دریافت شده، ۲۸ نفر برای نمایشگاه جشنواره ملی هنرهای دیجیتال انتخاب شدند.
همشهریهمشهری1 روز قبل
روسیه با ۵٫۱ میلیون دلار، کره جنوبی با ۴٫۹ میلیون دلار و مکزیک با ۳٫۹ میلیون دلار دیگر بازارهای بزرگ این فیلم بودند. در ژاپن نیز ۳٫۵ میلیون دلار و در بریتانیا ۳٫۴ میلیون دلار بلیت فروخته شد. با محاسبه فروش این فیلم در آمریکا مجموع فروش فیلم به ۳۳۹٫۵ میلیون دلار می‌رسد. «راکتمن» فیلم موزیکال فانتزی پارامونت درباره زندگی التون جان نیز ۸٫۵ میلیون دلار دیگر فروخت و مجموع فروشش را به ۶۷ میلیون دلار رساند. انیمیشن «زندگی پنهان حیوانات خانگی ۲» هم ۸٫۵ میلیون دلار دیگر فروش کرد تا در مجموع ۶۲ میلیون دلار فروخته باشد.
زوم‌جیزوم‌جی1 روز قبل
هفته گذشته بود که کمپانی والت دیزنی تریلر جدیدی از انیمیشن Frozen ۲ (فروزن ۲) را منتشر کرد که در واقع اولین تریلر رسمی و کامل این انیمیشن سینمایی و موزیکال بود که شاهد تصاویر بسیاری از اتفاقات این قسمت بودیم. حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، پوستر جدیدی از دنباله انیمیشن Frozen (فروزن) منتشر شده است. در انیمیشن Frozen، السا ‌می‌ترسید که قدرتش برای جهان بیش از حد و خطرناک باشد و در انیمیشن Frozen ۲، او باید امیدوار باشد که قدرتش برای نجات آن‌ها کافی باشد. انیمیشن Frozen ۲ برای اکران در تاریخ ۲۲ نوامبر ۲۰۱۹ (۱ آذر ۱۳۹۸) برنامه‌ریزی شده است. مانند قسمت اول، جنیفر لی و کریس باک، کارگردانی دنباله انیمیشن Frozen را بر عهده دارند.
ایمناایمنا1 روز قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، بنیاد سینمایی فارابی با همکاری شهرداری اصفهان از سازندگان و تهیه کنندگان فیلم‌های سینمایی کودک و نوجوان، فیلم‌های کوتاه داستانی، فیلم‌های کوتاه انیمیشن، وب سری‌ها و سریال‌های اینترنتی برای مخاطب کودک و نوجوان جهت ثبت نام و حضور در سی و دومین جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان دعوت می‌کند تا با ثبت نام در این جشنواره در بزرگترین گردهمایی سالانه سینماگران کودک و نوجوان حضور یابند و با نمایش آثار به گفت و گوی رودر رو با مخاطبان، ‌کارشناسان، بازاریابان فیلم و نمایندگان دفاتر پخش جلسات نقد و بررسی نقاط قوت و ضعف فیلم‌ها و رقابتی جذاب با برترین تولیدات صنعت تصویر در حوزه کودک و نوجوان برخوردار شوند. علاقه مندان می‌توانند برای ثبت اثر خود و جزئیات فراخوان به آدرس سایت جشنواره www. icff. ir مراجعه کنند. گفتنی است که سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان اصفهان ۲۸ مرداد تا ۴ شهریور ۹۸ برگزار می‌شود.
دیجیاتودیجیاتو1 روز قبل
رویداد کارآفرینی و برنامه نویسی در حوزه فناوری اطلاعات دانش آموزان برگزار شد و در آن دانش آموزان چهار مدرسه برتر کشور پروژه‌های خود را ارائه کردند. معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور از سخنرانان اصلی این رویداد بودند که به آینده روشن در دستان دانش آموزان تاکید داشتند. «امیر ناظمی» رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور در ابتدای این مراسم با اشاره به آینده پیش روی دانش آموزان کشور، آنها را امید آینده ایران خواند: «دنیا را باید جور دیگری برای آینده برنامه ریزی کرد و دیگر هدف دانش آموزان فقط دکتر و مهندس شدن نباید باشد بلکه می‌توان به موضوع کارآفرینی نیز توجه کرد. در کنار تمام کلاس‌های کدنویسی که برقرار می‌کنیم کلاس‌های کارآفرینی داریم چرا که بدون علوم انسانی چرخ علوم فنی نمی‌چرخد. اتفاقا بخش عمده‌ای که منجر به موفقیت خواهند شد عوامل علوم انسانی مانند بازارشناس، جامعه شناس، روانشناس و مدیریت دخیل هستند.
رکنارکنا1 روز قبل
یکی از قدیمی‌ترین شهرهای دوران باستان ایران، شهر سوخته است که در استان سیستان و بلوچستان، در نواحی جنوبی شهر زابل، جا خوش کرده است. برای مسافران شهر زابل، فرصت خوبی است تا تقریبا با ۴۰ دقیقه رانندگی خودشان را به شهر سوخته برسانند و از این تمدن باستانی دیدن کنند. ثبت میراث جهانی یونسکوباستان‌شناسان در شهر سوخته، با آثاری روبه‌رو شدند که هر یک به‌تنهایی گنجینه‌‌ای تمام‌عیار و منحصر‌به‌فرد است. تاریخ انیمیشن در شهر سوختهشاید برایتان عجیب باشد که قدمت انیمیشن‌سازی یا همان پویانمایی در ایران به دوران تمدن باستانی شهر سوخته برمی‌گردد. بدون شک تمدن شهر سوخته زابل، در استان سیستان و بلوچستان، مجموعه‌ای پررمز و راز است که مطالعه درباره آن به صرف زمان نیاز دارد.
مهرمهر1 روز قبل
کارگاه‌هایی که نوجوانان با حضور در آن‌ها می‌توانند ضمن آموزش غیرمستقیم مهارت‌های زندگی، اوقات فراغت خود را به نحو موثری بگذرانند. کتاب، محور برنامه‌های کانون در تابستانمحمدرضا زمردیان با تاکید بر نقش محوری کتاب در برنامه‌های تابستانی کانون در سراسر کشور از اجرای دومین پویش «فصل گرم کتاب» در ایام تابستان خبر داد و گفت: این پویش در سال گذشته با استقبال قابل توجه مخاطبان در سراسر کشور همراه شد و امسال با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، تلاش شده با انسجام بیشتر، خدمات فرهنگی کتاب‌محور به صورت گسترده به مخاطبان ارائه شود. معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزاری برنامه «دو پنجره» را از دیگر اقدامات کانون پرورش فکری در فصل تابستان خواند و در توضیح آن یادآور شد: در این برنامه، نوجوانان یک کتاب از یک شاعر یا نویسنده را می‌خوانند و پس از آن، در برنامه‌ای منسجم، به نقد آن در حضور شاعر یا نویسنده کتاب می‌پردازند. وی افزود: همچنین مهرواره «داستان آفرینش» با گردهمایی اعضای برگزیده انجمن‌های ادبی و تقدیر از چهره‌های برتر انجمن‌های ادبی در تابستان امسال برگزار خواهد شد. همچنین مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای خانواده‌ها آموزش قصه گویی با تاکید بر آثار تربیتی آنها برگزار می‌کند.

به انتهای لیست رسیدید