اوباما

اوباما

دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ساعت قبل
پسر بایدن در این شرکت ماهانه ۵۰ هزار دلار دریافت می‌کرد اما پیوستن هانتر بایدن به هیات‌مدیره این شرکت اثر پیام معاون سابق رئیس‌جمهوری آمریکا به پترو پوروشنکو را تضعیف و تهدید می‌کرد. حالا با تلاش دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا و وکلیش رودولف جولیانی، این داستان از نو مطرح شده است. با این حال رویکرد رئیس‌جمهوری آمریکا و جولیانی در قبال این موضوع بایدن را در حساس‌ترین دوره به موضع تدافعی کشانده است. با نگاه به اقدامات معاون سابق رئیس‌جمهوری در قبال اوکراین و اظهارات افراد آشنا به موضوع اما به داستان متفاوتی برمی‌خوریم. وی درست در نقطه مقابل سوزان رایس قرار داشت که مکررا به رئیس‌جمهوری وقت نسبت به افزایش تنش‌ها با رئیس‌جمهوری روسیه هشدار می‌داد.

پخش غیرقانونی یک مستند به روایت یک پورن استار

سینماپرسسینماپرس5 ساعت قبل
این اقدام عجیب در حالی رخ می‌دهد که بنا بر اعلام سازمان سینمایی، این مستند فاقد پروانه نمایش است و اکران آن به لحاظ قانونی جرم محسوب می‌شود. ظاهرا در این زمینه نیز موفق بوده‌اند و این فیلم‌ها به واسطه تمرکزشان بر مسائل جنسی مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفتند، کما اینکه اگر فیلم پورن نیز پخش و سپس در نفی آن سخن گفته شود، مورد توجه قرار می‌گیرد! با این اوصاف، اساسا سوای اینکه استفاده از پورن استار برای نقد فضای جنسی آمریکا و مقایسه فضای جنسی آمریکا با وقایع ایران قابل پذیرش باشد، اگر حوزه هنری اقدام به نمایش این فیلم نماید، حوزه هنری اقدامی مجرمانه کرده است. البته با توجه به تأکید مومنی نسب و همکارانش در حوزه هنری، بعید است آنها اصراری بر عمل مجرمانه داشته باشند؛ هرچند هنوز حوزه هنری بر اکران این مستند فاقد پروانه نمایش در عصر امروز تأکید دارد. سوای مجرمانه بودن چنین اقدامی، باید از مسئولان حوزه هنری پرسید، آیا کار به جایی رسیده که باید برای نشان دادن بد بودن آزادی جنسی، مرجعیت فکری را به یک پورن استار سپرد!؟ مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.
برنابرنا7 ساعت قبل
مجلس نمایندگان آمریکا هفته گذشته متن شهادت شاهدان در جلسه‌ای پشت درهای بسته را منتشر کرد و ترامپ در واکنش به آن در صفحه توییتر خود نوشت: آدام شیف دغلباز (رئیس دموکرات کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا) فقط نسخه‌های دستکاری شده را منتشر می‌کند. ترامپ در ادامه این توییت با اشاره به اینکه از مشاهده اسناد مربوطه محروم شده، یادآور شد که جمهوریخواهان باید نسخه خود را منتشر کنند. این در حالی است که هیچ مدرک مستدلی مبنی بر دستکاری در این متون در دست نیست. فرآیند تحقیق در مورد استیضاح ترامپ از زمانی کلید خورد که یک افشاگر موضوع تماس تلفنی رئیس جمهوری آمریکا با «ولودیمیر زلنسکی» همتای اوکراینی اش را فاش کرد. چاراملا در حال حاضر معاون مدیر اطلاعات ملی در بخش روسیه و اوراسیا در شورای اطلاعات ملی آمریکا است که به مدیر اطلاعات ملی آمریکا گزارش می‌دهد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز8 ساعت قبل
به گزارش مشرق، تحولات بولیوی و آمریکای لاتین، دوباره وارد فاز تازه‌ای شده است. اما هم اکنون به جای مرگ سوسیالیسم در آمریکای لاتین، شاهد مرگ سیاسی جان بولتون هستیم. ساندینیست‌های نیکاراگوئه همچنان در مقابل جریان‌های غرب‌گرا در این کشور و آمریکای لاتین در حال مبارزه و ایستادگی هستند. ضربه چپ‌گرایان بولیوی بر پیکره آمریکااخیرا شاهد وقوع دو رخداد همزمان و تعیین کننده در آمریکای لاتین بودیم. در انتخابات سراسری بولیوی، اوو مورالس، رئیس جمهور فعلی این کشور ۴۷٫۰۸ و کارلوس مسا ۳۶٫۵۱ درصد آرا را به دست آوردند.

(ویدئو) ایکسونامی؛ پخش مستندی با روایت یک پورن استار در حوزه هنری!

فراروفرارو8 ساعت قبل
تابناک نوشت: امروز حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، مستندی را در سه سالن خود در تهران، مشهد و اصفهان اکران می‌کند که راوی آن یک پورن استار سابق بوده است؛ پورن استاری که قرار است به مخاطب ایرانی از خاطراتش در این صنعت و تبعات بد آزادی‌های جنسی در آمریکا بگوید. این اقدام عجیب در حالی رخ می‌دهد که بنا بر اعلام سازمان سینمایی، این مستند فاقد پروانه نمایش است و اکران آن به لحاظ قانونی جرم محسوب می‌شود. با این اوصاف، اساسا سوای اینکه استفاده از پورن استار برای نقد فضای جنسی آمریکا و مقایسه فضای جنسی آمریکا با وقایع ایران قابل پذیرش باشد، اگر حوزه هنری اقدام به نمایش این فیلم نماید، حوزه هنری اقدامی مجرمانه کرده است. البته با توجه به تأکید مومنی نسب و همکارانش در حوزه هنری، بعید است آنها اصراری بر عمل مجرمانه داشته باشند؛ هرچند هنوز حوزه هنری بر اکران این مستند فاقد پروانه نمایش در عصر امروز تأکید دارد. سوای مجرمانه بودن چنین اقدامی، باید از مسئولان حوزه هنری پرسید، آیا کار به جایی رسیده که باید برای نشان دادن بد بودن آزادی جنسی، مرجعیت فکری را به یک پورن استار سپرد؟!
تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، تحولات بولیوی و آمریکای لاتین، دوباره وارد فاز تازه‌ای شده است. اما هم اکنون به جای مرگ سوسیالیسم در آمریکای لاتین، شاهد مرگ سیاسی جان بولتون هستیم. ترامپ نیز همواره از سه کشور کوبا، ونزوئلا و نیکاراگوئه به عنوان مثلث شرارت در آمریکای لاتین یاد کرده است. ساندینیست‌های نیکاراگوئه همچنان در مقابل جریان‌های غرب‌گرا در این کشور و آمریکای لاتین در حال مبارزه و ایستادگی هستند. ضربه چپ‌گرایان بولیوی بر پیکره آمریکااخیرا شاهد وقوع دو رخداد همزمان و تعیین کننده در آمریکای لاتین بودیم.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴9 ساعت قبل
این کودتا در زمانی اتفاق افتاد که اردوغان نظام پارلمانی ترکیه را به نظام ریاست جمهوری تغییر داد. اسب اردوغان علیه غرب به حدی تاخت شد که روسیه از خطای سرنگوی سوخو ۲۴ از سوی ارتش ترکیه و حتی کشتن سفیر روسیه در داخل خاک ترکیه چشم پوشی کرد. پوتین همان روزها شمال سوریه؛ حلب و ادلب را واگذار کرد. آمریکا به زین کردن اسب عثمانی اردوغان ضربه نهایی را زد و او را رم داد. ما باید از این خشم استفاده کنیم و اردوغان را میهمان کنیم تا قبل از اینکه اسب عثمانی او اسب تروآ نشده است …
خبرآنلاینخبرآنلاین9 ساعت قبل
شب سیاه ۱۵ ژوئیهورق رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در همین شب سیاه برگشت. این کودتا در زمانی اتفاق افتاد که اردوغان نظام پارلمانی ترکیه را به نظام ریاست جمهوری تغییر داد. اسب اردوغان علیه غرب به حدی تاخت شد که روسیه از خطای سرنگوی سوخو ۲۴ از سوی ارتش ترکیه و حتی کشتن سفیر روسیه در داخل خاک ترکیه چشم پوشی کرد. آمریکا به زین کردن اسب عثمانی اردوغان ضربه نهایی را زد و او را رم داد. ما باید از این خشم استفاده کنیم و اردوغان را میهمان کنیم تا قبل از اینکه اسب عثمانی او اسب تروآ نشده است …۲۳/۳۱۰۳۱۰
فراروفرارو11 ساعت قبل
به نظر می‌رسد با وجود استقلال بازار داخلی آمریکا از نفت خاورمیانه، نقش نفت خلیج فارس در ثبات اقتصاد جهانی همچنان بر اقتصاد آمریکا تاثیر گذار است. علاوه بر این آنطور که از اقدامات اخیر آمریکا بر می‌آید تجارت امنیت در مناطق نفت خیز یکی از اهداف بلند مدت آمریکا در منطقه خاورمیانه است. از این جهت وقتی ترامپ می‌گوید به نفت خاورمیانه نیاز نداریم الزاما به این معنی نیست که آمریکا به نفت خاورمیانه نیاز نداشته باشد. حجم واردات نفت آمریکا در مقایسه با میزان مصرف انرژی در آمریکا رقم بسیار اندکی را در بر می‌گیرد. تغییر رویکرد آمریکا در تامین امنیت مناطق نفت خیز خاورمیانهاین کارشناس مسائل آمریکا گفت: به نظر می‌رسد آمریکایی‌ها به تدریج از تجارت اسلحه به تجارت امنیت شیفت می‌کنند.

غنیمت‌هایی که دروازه تکنولوژی را برابر ایران باز کردند/ از «هرمس» تا «RQ۱۷۰» + عکس

11+
الفالف11 ساعت قبل
فراروفرارو12 ساعت قبل
این مقام همچنین مطالبه قدیمی برخی کشور‌های عربی حوزه خلیج فارس برای حضور در مذاکرات ایران و غرب را دوباره مطرح کرد. انور قرقاش، وزیر مشاور امارات در امور خارجی، طی سخنرانی در مراسم آغاز کنفرانس، اظهاراتی درباره اوضاع منطقه، از جمله مناسبات ایران و کشور‌های عربی، بیان کرد. رویای قدیمی محقق می‌شود؟ تمایل برخی کشور‌های عربی، خصوصا امارات و عربستان، برای مشارکت در مذاکرات میان ایران و غرب، مطالبه جدیدی نیست. انور قرقاش می‌گوید کشورهای عربی حوزه خلیج فارس باید در مذاکرات ایران و غرب نماینده داشته باشند. کشور‌های عربی ممکن است بار دیگر نتوانند در مذاکرات احتمالی ایران و غرب مشارکت کنند.
برنابرنا12 ساعت قبل
این اصلاحیه در تاریخ ۸ بهمن ۱۳۸۶ (۲۸ ژانویه ۲۰۰۸) با امضای بوش، رییس جمهور وقت آمریکا اجرایی شد. در ۱۸ تیر۱۳۹۳ (۹ ژوئیه ۲۰۱۴) دادگاه تجدیدنظر شعبه جنوب نیویورک دادگاه فدرال آمریکا رأی قبلی را تأیید نمود. بر اساس این دو قانون، دادگاهای جمهوری اسلامی ایران تا کنون احکامی به ارزش دهها میلیارد دلار به نفع اتباع جمهوری اسلامی ایران که از اقدامات خلاف قانون ایالات متحده خسارت دیده‌اند صادر نموده‌اند. ۲) اوراق قرضه دلاری مسدود شده بانک مرکزی نزد شرکت کلیراستریم Clear Stream که یک شرکت امین اوراق ثبت شده در لوگزامبورک با کارکرد بین المللی است سپرده گذاری شده بود. احکام دادگاه‌ها نیز به شرح مندرج در بخش قبل مبنی بر توقیف ۱٫۷۵میلیارد دلار از ۲۳ خرداد ۸۷ صادر گردید.
برترین‌هابرترین‌ها12 ساعت قبل
انتخاب: امروز حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، مستندی را در سه سالن خود در تهران، مشهد و اصفهان اکران می‌کند که راوی آن یک پورن استار سابق بوده است؛ پورن استاری که قرار است به مخاطب ایرانی از خاطراتش در این صنعت و تبعات بد آزادی‌های جنسی در آمریکا بگوید. پخش غیرقانونی مستندی با روایت یک پورن استار در حوزه هنری! با این اوصاف، اساسا سوای اینکه استفاده از پورن استار برای نقد فضای جنسی آمریکا و مقایسه فضای جنسی آمریکا با وقایع ایران قابل پذیرش باشد، اگر حوزه هنری اقدام به نمایش این فیلم نماید، حوزه هنری اقدامی مجرمانه کرده است. البته با توجه به تأکید مومنی نسب و همکارانش در حوزه هنری، بعید است آنها اصراری بر عمل مجرمانه داشته باشند؛ هرچند هنوز حوزه هنری بر اکران این مستند فاقد پروانه نمایش در عصر امروز تأکید دارد. سوای مجرمانه بودن چنین اقدامی، باید از مسئولان حوزه هنری پرسید، آیا کار به جایی رسیده که باید برای نشان دادن بد بودن آزادی جنسی، مرجعیت فکری را به یک پورن استار سپرد؟!
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز13 ساعت قبل
پشت این جنگ کیست؟ رهبر و فرمانده‌ این جنگ آمریکا و انگلیس نیستند؟ این‌ها خبرهای همین الان است. ۱۹۸۳ تا ۸۹ شش سال حمله علیه نیکاراگوئه و چریک‌های چپ ضد آمریکایی‌ها در هندوراس. همان سال حمله به پاناما و اشغال آن؛ ده هزار نیرو وارد کرد و کل کانال پاناما را گرفت. این را آمریکایی‌ها در اسناد لانه می‌گویند: قوی‌ترین حکومت در جهان امروز به لحاظ پایگاه‌های مردمی حکومت ایران است. آن موقع گفته بودند چند ماه دیگر حکومت انقلاب ایران سقوط می‌کند به خاطر تظاهرات ناشی از فشارهای اقتصادی و گرسنگی و این‌ها.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین13 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| «آپولو ۱۱» جایزه بهترین فیلم مستند جوایز سالانه انجمن منتقدان را دریافت کرد. در مجموع این مستند برنده بزرگ این جشنواره بود و ۵ جایزه شامل بهترین مستند آرشیوی، بهترین مستند علمی-طبیعی و بهترین تدوین را دریافت کرد. «آن‌ها نباید پیر شوند» همچنین جایزه بهترین مستند خلاقانه رادریافت کرد و کارخانه آمریکایی نیز جایزه بهترین مستند سیاسی را دریافت کرد. فردریک وایزمن در این جشنواره جایزه پنی بیکر را دریافت کرد. این مستند در جشنواره فیلم ساندنس نیز مورد توجه منتقدان قرار گرفته و در زمان اکران نیز در حدود ۱۲ میلیون دلار فروخت.
خبرآنلاینخبرآنلاین13 ساعت قبل
هرچند بلومبرگ، میلیاردر آمریکایی و شهردار سابق نیویورک برای شرکت در انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها در ایالت آلاباما ثبت‌نام کرده اما حضور خود را در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری اعلام نکرده است. جایی که «برنی سندرز» و «الیزابت وارن» (دو نامزد دموکرات) با نگرانی‌های رای‌دهندگان و فعالان دموکرات در مورد نابرابری و تمرکز ثروت و قدرت صحبت می‌کنند، بلومبرگ تجسم این نگرانی‌هاست.» «در واقع دیدگاه‌های سیاست خارجی بلومبرگ، به سختی او را تبدیل به یک نامزد مناسب برای رای‌دهندگان دموکرات تبدیل می‌کند. این همان مردی است که به عنوان یک جمهوریخواه، جنگ عراق را با حادثه ۱۱ سپتامبر در سال ۲۰۰۴ پیوند داد. این نشریه به طور کلی، نماینده یک صدای ضد جنگ و سلطهٔ نیروی نومحافظه‌ کار است. این مجله در سال ۲۰۰۲، توسط «اسکات مک کانل»، «پاتریک بیوکنن» و «تاکی تئودوراکوپولوس» در مخالفت با جنگ عراق تاسیس شد.
سینماپرسسینماپرس14 ساعت قبل
سینماپرس: مستند «آپولو ۱۱» از سوی انجمن منتقدان مستند آمریکا ۵ جایزه از جمله بهترین فیلم مستند را دریافت کرد. به گزارش سینماپرس به نقل از ورایتی، «آپولو ۱۱» جایزه بهترین فیلم مستند جوایز سالانه انجمن منتقدان را دریافت کرد. در مجموع این مستند برنده بزرگ این جشنواره بود و ۵ جایزه شامل بهترین مستند آرشیوی، بهترین مستند علمی-طبیعی و بهترین تدوین را دریافت کرد. «آن‌ها نباید پیر شوند» همچنین جایزه بهترین مستند خلاقانه رادریافت کرد و کارخانه آمریکایی نیز جایزه بهترین مستند سیاسی را دریافت کرد. این مستند در جشنواره فیلم ساندنس نیز مورد توجه منتقدان قرار گرفته و در زمان اکران نیز در حدود ۱۲ میلیون دلار فروخت.
اصلاحات پرساصلاحات پرس14 ساعت قبل
بنابراین لازم است ایران فکری اساسی کرده و تلاش کند تا گامی جدی برای عدم شکل‌گیری اجماع جهانی علیه خود بردارد. این فضاسازی‌ها در حالی است که کاهش تعهدات ایران با استناد به مواد ۲۶ و ۳۶ برجام در راستای توازن‌بخشی به حقوق و تکالیف می‌داند. بر اساس برجام، ایران پذیرفته بود که تا ۱۵ سال هیچ گونه مواد هسته‌ای وارد این مرکز نشود و دستگاه‌ها در خلأ و بدون انجام گازدهی بچرخند. با این وجود در گام چهارم کاهش تعهدات هسته‌ای اعلام شد که غنی‌سازی در این تأسیسات انجام خواهد شد و فردو دیگر مرکزی تحقیقاتی نخواهد بود. بزرگ‌ترین سرمایه اجتماعی در ایران اعتماد مردم به حاکمیت است که امروز فساد مثل خوره به جان این اعتماد افتاده است.
الفالف14 ساعت قبل
من فکر می‌کنم که اکنون تنها نام برجام و سند امضا شده‌ای باقی مانده که طرف مقابل (آمریکا و سه کشور اروپایی) هیچ پایبندی به آن ندارند و نظام جمهوری اسلامی ایران تصمیم گرفته که خروج از برجام به صورت گام به گام طراحی شود. اگر چراغ سبز آمریکا نبود، عربستان سعودی به هیچ وجه به لحاظ لجستیکی و فنی در قد و قواره‌ای نبود که بخواهد آغازگر جنگ در یمن باشد. بار دیگر تاکید می‌کنم که اساسا حاکمان سعودی بسیار ولخرج هستند و وضعیت اقتصادی کنونی عربستان نمی‌تواند جوابگوی چنین خراجی‌هایی باشد. در آنجا ۵۲۰ کشته از ایران و نزدیک به ۱۰ هزار کشته در مجموع از دیگر کشور‌ها به جای ماند. عربستان در سوریه نقش منفی داشت و در لبنان نقش منفی این کشور تا جایی پیش رفت که آقای بندر بن سلطان هدایت عملیات تروریستی علیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در لبنان و شهید رکن آبادی را در دست گرفت.
قدس آنلاینقدس آنلاین17 ساعت قبل
تأسیسات نفتی در عراق «اکتشاف نفت عراق در حد و اندازه تجاری، اولین بار چهاردهم اکتبر ۱۹۲۷ در کرکوک و توسط یک شرکت نفت ترکیه‌ای (بعدا به نام شرکت نفت عراق تغییر کرد) صورت گرفت. واقعیت این است که آمریکا نفت عراق را خیلی دوست دارد. نفت عراق در سال ۱۹۷۲ ملی اعلام شد و تا قبل از آن شرکت‌های نفتی خارجی صاحب سه چهارم شرکت نفت عراق بودند که به معنای در اختیار داشتن کل نفت عراق بود (القضاة؛ الجزیره). طبق قانون «شرکت ملی نفت عراق» که متولی امور مرتبط با صنعت نفت این کشور است، هم‌اکنون شرکت‌های عراقی زیر در حال همکاری با شرکت ملی نفت و فعالیت در حوزه نفتی این کشور هستند:۱- شرکت اکتشاف نفت ۲- شرکت حفاری عراق ۳- شرکت نفت بصره ۴- شرکت نفت شمال ۵- شرکت نفت میسان ۶- شرکت نفت میانه (الوسط) ۷- شرکت نفت ذی قار ۸- شرکت بازاریابی نفت (سومو) ۹- شرکت نفتکش‌های عراققانون شرکت ملی نفت عراق، در مارس ۲۰۱۸ که کمی با عجله و غفلت نمایندگان در میان انتقادات فراوان، بررسی و تصویب شد، اخیرا دبیرخانه نخست‌وزیری از وزارت نفت خواسته که پیش‌نویس جدیدی از این قانون آماده کند و انتقاد منتقدان را در آن در نظر بگیرد. هر چند مقامات آمریکایی به شکل متوالی تمایلشان به تصاحب نفت عراق را انکار کرده‌اند اما رفتارشان تا امروز و رئیس جمهور صریح‌شان دونالد ترامپ، امروز به صراحت می‌گوید که آمریکا نفت عراق را خیلی دارد.
افکارنیوزافکارنیوز18 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارش «آپولو ۱۱» جایزه بهترین فیلم مستند جوایز سالانه انجمن منتقدان را دریافت کرد. در مجموع این مستند برنده بزرگ این جشنواره بود و ۵ جایزه شامل بهترین مستند آرشیوی، بهترین مستند علمی-طبیعی و بهترین تدوین را دریافت کرد. «آن‌ها نباید پیر شوند» همچنین جایزه بهترین مستند خلاقانه رادریافت کرد و کارخانه آمریکایی نیز جایزه بهترین مستند سیاسی را دریافت کرد. فردریک وایزمن در این جشنواره جایزه پنی بیکر را دریافت کرد. این مستند در جشنواره فیلم ساندنس نیز مورد توجه منتقدان قرار گرفته و در زمان اکران نیز در حدود ۱۲ میلیون دلار فروخت.
فارسفارس18 ساعت قبل
مقاومت برای مذاکره زمینه‌سازی می‌کند و مذاکره هم می‌تواند از مقاومت بهره‌برداری کند.» [۱] این سخن دو بخش دارد. احتمالا و شاید محققا این راهبرد نیز در مذاکره هسته‌ای به ضرر دولت تمام شد، زیرا برداشت طرف مقابل این بود که دولت ایران در همه زمینه‌ها آماده عقب نشینی است. به نظر می‌رسد اتخاذ این دو راهبرد از سوی دولت ایران در تصمیم آمریکایی‌ها که حاضر نشدند پس از انجام همه تعهدات دولت ایران، به تعهدات خود عمل کنند، نیزمؤثر بوده است. [۲۴] نوام چامسکی نیز از افول قدرت آمریکا درجهان سخن گفت و بالاتر اینکه برژنسکی معتقد بود که قدرت آمریکا در حال فروپاشی است. [۱۱] - احمد سوری، تأثیر تحریم‌های بین المللی بر راهبرد هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران، پایان نامه کارشناسی ارشد، تهران، دانشگاه تربیت مدرس، ۱۳۹۲، ص ۹۳.
فارسفارس1 روز قبل
تأسیسات نفتی در عراق «اکتشاف نفت عراق در حد و اندازه تجاری، اولین بار چهاردهم اکتبر ۱۹۲۷ در کرکوک و توسط یک شرکت نفت ترکیه‌ای (بعدا به نام شرکت نفت عراق تغییر کرد) صورت گرفت. واقعیت این است که آمریکا نفت عراق را خیلی دوست دارد. نفت عراق در سال ۱۹۷۲ ملی اعلام شد و تا قبل از آن شرکت‌های نفتی خارجی صاحب سه چهارم شرکت نفت عراق بودند که به معنای در اختیار داشتن کل نفت عراق بود (القضاة؛ الجزیره). طبق قانون «شرکت ملی نفت عراق» که متولی امور مرتبط با صنعت نفت این کشور است، هم‌اکنون شرکت‌های عراقی زیر در حال همکاری با شرکت ملی نفت و فعالیت در حوزه نفتی این کشور هستند:۱- شرکت اکتشاف نفت ۲- شرکت حفاری عراق ۳- شرکت نفت بصره ۴- شرکت نفت شمال ۵- شرکت نفت میسان ۶- شرکت نفت میانه (الوسط) ۷- شرکت نفت ذی قار ۸- شرکت بازاریابی نفت (سومو) ۹- شرکت نفتکش‌های عراققانون شرکت ملی نفت عراق، در مارس ۲۰۱۸ که کمی با عجله و غفلت نمایندگان در میان انتقادات فراوان، بررسی و تصویب شد، اخیرا دبیرخانه نخست‌وزیری از وزارت نفت خواسته که پیش‌نویس جدیدی از این قانون آماده کند و انتقاد منتقدان را در آن در نظر بگیرد. هر چند مقامات آمریکایی به شکل متوالی تمایلشان به تصاحب نفت عراق را انکار کرده‌اند اما رفتارشان تا امروز و رئیس جمهور صریح‌شان دونالد ترامپ، امروز به صراحت می‌گوید که آمریکا نفت عراق را خیلی دارد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
به گزارش رویترز، دموکرات‌ها که کنترل مجلس نمایندگان را بر عهده دارند احتمالا مانع حضور بایدن و شناسایی مقام افشاگر آمریکایی در جلسه علنی روز چهارشنبه شوند. او برای تحت فشار قرار دادن رئیس‌جمهوری اوکراین، کمک‌های آمریکا به این کشور را به حالت تعلیق در آورده بود. در صورت تایید استیضاح ترامپ، سنای آمریکا که در دست جمهوری‌خواهان است باید برای برکناری وی تصمیم بگیرد. جمهوری‌خواهان اعتقاد راسخ دارند که دموکرات‌ها نتوانسته‌اند مدارک قانع‌کننده‌ای علیه سوءرفتار رئیس‌جمهوری آمریکا پیدا کنند و می‌گویند که دموکرات‌ها انتقادات خود را بر اساس مدارک دسته دوم که پشت درهای بسته به‌دست آمده است، متوجه رئیس‌جمهوری کرده‌اند. به‌رغم اینکه جمهوری‌خواهان مدارک موجود را فاقد ارزش اعلام می‌کنند اما بنا به گفته کارشناسان مدارک قابل‌توجهی علیه رئیس‌جمهوری آمریکا وجود دارد.
فراروفرارو1 روز قبل
فرارو - جرج توماس* در مجله آتلانتیک نوشت: محدودیت‌های مندرج در قانون اساسی آمریکا، اگر اجرا نشوند به هیچ دردی نمی‌خورند. او یک پوپولیست است که فکر می‌کند خودش به تنهایی سمبل ملت آمریکا در مبارزه با نخبگان و سیاستمداران فاسد است (نخبگانی که موضوع استیضاح ترامپ را تبدیل به ابزاری برای نابود کردن قدرت مردم کرده‌اند). رئیس جمهور آمریکا به جای انتقاد از آن‌ها، پیشنهاد کرد که آن‌ها باید به کشور‌های ورشکسته و کاملا جرم خیزی که از آنجا به آمریکا آمده‌اند بازگردند. این ایده که مردم، منبع قدرت و اقتدار مشروع هستند، ریشه‌های عمیقی در قانون اساسی آمریکا دارد. وی با پیروی از «شی جی پینگ» رئیس جمهور چین ادعا می‌کند که باید رئیس جمهور مادام العمر آمریکا باشد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
در واقع ما دارو و تجهزات پزشکی را تحریم نبود و اروپا با این عمل عملا ما را وارد تحریم این دو حوزه کرد. وی تاکید کرد: در قبال هزینه دارو و غذا ایران به طرف اروپایی گفت که به آن‌ها نفت می‌فروشد. از آنجا که نفت تحریم است و اروپا نمی‌تواند نفت ما را بخرد پس باید این پول از راه فروش نفت به صورت قاچاق تامین می‌شد. پولی که از این طریق بدست آید پولشویی بوده پس طبق این معاهده ایران مجرم شناخته می‌شود. بنابراین مقابل برنامه هسته‌ای ایران یا باید مذاکره کرد و به نتیجه رسید یا مذاکره را بر هم زد.
فارسفارس1 روز قبل
عضو سابق تیم مذاکره کننده هسته‌ای گفت: شاید فکر کنید مذاکره عادی است و بگویید آدم با دوستش که مذاکره نمی‌کند اما نکته مهمی که از آن در مذاکرات غفلت می‌شود، ماهیت آن است و ماهیت آمریکا همان «شیطان بزرگ» است که امام فرمودند. عضو سابق تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای عنوان کرد: یک عده نمی‌گذارند ماهیت اصلی آمریکا که شیطان بزرگ است شناخته شود و در داخل نیز نه تنها نمی‌گویند، شیطان بزرگ بلکه مقید هستند بگویند ایالات متحده آمریکا و می‌گویند رژیم تروریست ما چرا باید با آمریکا این‌گونه برخورد می‌کند. عضو سابق تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای افزود: آمریکا به‌دنبال فعالیت هسته‌ای ما نیست و اساس مشکل او با نظام است، برای نشان دادن چهره مثبت از خود این را مطرح می‌کند و عده‌ای در داخل می‌گویند ما سلاح هسته‌ای نمی‌خواهیم و فتوای رهبری این است پس برویم مذاکره کنیم. عضو سابق تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ادامه داد: بحث آمریکا فقط ما نیستیم، ماهیت آمریکا این است که همان‌طور که امام خمینی (ره) گفتند، آمریکا شیطان بزرگ است و اقتضایش این است که این‌طور رفتار کند. باقری ادامه داد: اگر آمریکا جنگ را آغاز کند باید امید به پیروزی داشته باشد اما تجاربی که آمریکا در این سال‌های گذشته دارد، حکم می‌کند که در جنگ بعدی پیروز نمی‌شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
با این وجود، اخیرا در صفحات هواداران ترامپ در شبکه‌های اجتماعی یک نام به عنوان هویت افشاگر پرونده موسوم به «اوکراین‌گیت» دست به دست می‌شود: «اریک چاراملا». چاراملا کیست؟ از زمان آغاز پرونده اوکراین‌گیت، ترامپ در تلاش برای بی‌اعتبار کردن اطلاعات درزکرده، بارها فرد افشاگر و مارک زید را از حامیان حزب دموکرات خوانده و مدعی شده است که انتشار اطلاعات مکالمه او با زلنسکی اهداف سیاسی داشته است. داده‌هایی که در روزهای اخیر از سوابق چاراملا منتشر شده، نشان می‌دهد که دستکم ادعای نزدیکی وی به دموکرات‌ها چندان هم دور از واقعیت نیست. وی در سال ۲۰۱۵ به عنوان کارشناس روسیه و اوکراین به شورای امنیت ملی آمریکا پیوسته و آنجا با «سوزان رایس» مشاور امنیت ملی دولت «باراک اوباما» کار کرده است. هرچند در احضاریه مجلس نمایندگان فعلا نام افشاگر اعلام نشده است، اما به نظر می‌رسد به زودی سیاست پنهان‌کاری در مورد نام او تغییر کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
طبق برخی نظرسنجی‌ها، محبوبیت رئیس دولت زیر ده درصد رسیده و خوش بینانه‌ترین آنها، ۴۰ درصد را نشان می‌دهد. در مقابل، محبوبیت مردمی رئیس قوه قضائیه طبق نظرسنجی وزارت اطلاعات به ۷۶ درصد افزایش یافته است. رئیسی وعده داد با فساد مبارزه کند، ولو زیر عبا و عمامه خودش یا روحانی باشد. فقط سیاست بازی هست و جنجال و جنگ اعصاب. این دور باطل، اگر جبران نشود، موجب دلزدگی و انزجار بیشتر مردم خواهد شد؛ حتی اگر به خاطر «شعار روحانی، اقتصاد اقتصاد»، آنها را به آمریکا بچسبانند!
الفالف1 روز قبل
وزیر پیشین انرژی آمریکا اعلام کرد: من آدم خوش بینی هستم و هنوز امید دارم که جامعه بین المللی به طریقی با ایران گرد هم آیند تا به طور اساسی برجام در مسیری که دو سال اول (آغاز توافق) تعیین شده بود حرکت کند. مونیز خاطرنشان کرد: همانطور که در اظهاراتم گفتم، فکر می‌کنم خیلی مهم و قابل ملاحظه است؛ رویه فعلی فاصله گرفتن ایران از بندهای مختلف برجام ادامه دارد. ایران - حداقل تا امروز - روابط با سازمان بین المللی انرژی اتمی در زمینه بازرسی‌ها را تغییر نداده است. وزیر انرژی آمریکا در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما افزود: به همین دلیل هم در برجام فعالیت‌های صلاح‌آمیز ایران تا حد زیادی به مدت ۱۵ سال پس از اجرا (ی برجام) محدود شد. مدیر اجرایی سازمان «ابتکارات برای کاهش تهدیدهای هسته‌ای» افزود: به همین دلیل یک نظام راستی آزمایی فوق‌العاده وجودی دارد.

به انتهای لیست رسیدید