اوراق مسکن

اوراق مسکن

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، بودجه عمده زوج‌های خانه اولی که تا پیش از افزایش سقف وام اوراق، حول و حوش ۵۰۰ میلیون تومان بود، اکنون با این اصلاح به حدود ۷۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است. بررسی فایل‌های موجود نشان می‌دهد نه تنها در مناطق مرکزی به پایین، بلکه حتی در دو منطقه مصرفی و پرتقاضای شرق و غرب تهران یعنی مناطق چهار و پنج هم یافتن آپارتمان در بازه قیمتی تا ۷۰۰ میلیون تومان میسر است. زوج‌های خانه اولی می‌توانند به سادگی از وام ۲۴۰ میلیون تومانی اوراق و جعاله برای خرید خانه‌های تا ۷۰۰ میلیون تومانی که عمدتا زیر ۲۵ سال ساخت هستند، استفاده و به این ترتیب نقدینگی خود را به یک دارایی ملکی تبدیل کنند. هر چند ممکن است آن‌ها بخشی از نقدینگی لازم برای خرید خانه را از محل به رهن سپردن آن تامین کنند، اما به هر حال به‌عنوان اولین خرید ملکی برای یک زوج جوان، این گروه از املاک، گزینه قابل قبولی به نظر می‌آید. منبع: دنیای اقتصادانتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
بررسی ذخیره فایل‌های نزد واسطه‌های مسکن نشان می‌دهد به جز سه منطقه شمالی تهران در تمام مناطق دیگر امکان خرید آپارتمان‌های قیمت‌مناسب برای متقاضیان وام‌دار وجود دارد. بررسی ذخیره فایل‌های نزد واسطه‌های مسکن نشان می‌دهد به جز سه منطقه شمالی تهران در تمام مناطق دیگر امکان خرید آپارتمان‌های قیمت‌مناسب برای متقاضیان وام‌دار وجود دارد. بودجه عمده زوج‌های خانه اولی که تا پیش از افزایش سقف وام اوراق، حول و حوش ۵۰۰ میلیون تومان بود، اکنون با این اصلاح به حدود ۷۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است. زوج‌های خانه اولی می‌توانند به سادگی از وام ۲۴۰ میلیون تومانی اوراق و جعاله برای خرید خانه‌های تا ۷۰۰ میلیون تومانی که عمدتا زیر ۲۵ سال ساخت هستند، استفاده و به این ترتیب نقدینگی خود را به یک دارایی ملکی تبدیل کنند. هر چند ممکن است آنها بخشی از نقدینگی لازم برای خرید خانه را از محل به رهن سپردن آن تامین کنند، اما به هر حال به‌عنوان اولین خرید ملکی برای یک زوج جوان، این گروه از املاک، گزینه قابل قبولی به نظر می‌آید.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز بودجه عمده زوج‌های خانه اولی که تا پیش از افزایش سقف وام اوراق، حول و حوش ۵۰۰ میلیون تومان بود، اکنون با این اصلاح به حدود ۷۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است. هر چند این افزایش تاثیر چندانی روی متراژ خانه‌های قابل خریداری توسط این گروه ندارد، اما دست‌کم به آنها کمک می‌کند خانه‌های با سن بنای پایین‌تر و مناسب‌تر برای سکونت با بودجه آنها پیدا کنند. بررسی فایل‌های موجود نشان می‌دهد نه تنها در مناطق مرکزی به پایین، ‌ بلکه حتی در دو منطقه مصرفی و پرتقاضای شرق و غرب تهران یعنی مناطق چهار و پنج هم یافتن آپارتمان در بازه قیمتی تا ۷۰۰ میلیون تومان میسر است. البته ویژگی عمده این فایل‌ها سن بنای بالای آنها و نیازشان به بازسازی است؛ اما از آنجا که امکان دریافت وام اوراق مسکن برای خرید خانه‌های تا ۲۵ سال ساخت با سقف‌های جدید و تا ۳۰ سال ساخت با سقف‌های قدیمی ممکن شده است، این خانه‌ها می‌تواند برای خانه اولی‌هایی که در صندوق پس‌انداز مسکن یکم سپرده‌گذاری نکرده‌اند، گزینه مناسبی باشد. زوج‌های خانه اولی می‌توانند به سادگی از وام ۲۴۰ میلیون تومانی اوراق و جعاله برای خرید خانه‌های تا ۷۰۰ میلیون تومانی که عمدتا زیر ۲۵ سال ساخت هستند، استفاده و به این ترتیب نقدینگی خود را به یک دارایی ملکی تبدیل کنند. هر چند ممکن است آنها بخشی از نقدینگی لازم برای خرید خانه را از محل به رهن سپردن آن تامین کنند، اما به هر حال به‌عنوان اولین خرید ملکی برای یک زوج جوان، این گروه از املاک، گزینه قابل قبولی به نظر می‌آید.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 روز قبل
به گزارش «دنیای اقتصاد» بودجه عمده زوج‌های خانه اولی که تا پیش از افزایش سقف وام اوراق، حول و حوش ۵۰۰ میلیون تومان بود، اکنون با این اصلاح به حدود ۷۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است. هر چند این افزایش تاثیر چندانی روی متراژ خانه‌های قابل خریداری توسط این گروه ندارد، اما دست‌کم به آنها کمک می‌کند خانه‌های با سن بنای پایین‌تر و مناسب‌تر برای سکونت با بودجه آنها پیدا کنند. بررسی فایل‌های موجود نشان می‌دهد نه تنها در مناطق مرکزی به پایین، ‌ بلکه حتی در دو منطقه مصرفی و پرتقاضای شرق و غرب تهران یعنی مناطق چهار و پنج هم یافتن آپارتمان در بازه قیمتی تا ۷۰۰ میلیون تومان میسر است. البته ویژگی عمده این فایل‌ها سن بنای بالای آنها و نیازشان به بازسازی است؛ اما از آنجا که امکان دریافت وام اوراق مسکن برای خرید خانه‌های تا ۲۵ سال ساخت با سقف‌های جدید و تا ۳۰ سال ساخت با سقف‌های قدیمی ممکن شده است، این خانه‌ها می‌تواند برای خانه اولی‌هایی که در صندوق پس‌انداز مسکن یکم سپرده‌گذاری نکرده‌اند، گزینه مناسبی باشد. زوج‌های خانه اولی می‌توانند به سادگی از وام ۲۴۰ میلیون تومانی اوراق و جعاله برای خرید خانه‌های تا ۷۰۰ میلیون تومانی که عمدتا زیر ۲۵ سال ساخت هستند، استفاده و به این ترتیب نقدینگی خود را به یک دارایی ملکی تبدیل کنند. هر چند ممکن است آنها بخشی از نقدینگی لازم برای خرید خانه را از محل به رهن سپردن آن تامین کنند، اما به هر حال به‌عنوان اولین خرید ملکی برای یک زوج جوان، این گروه از املاک، گزینه قابل قبولی به نظر می‌آید.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴4 روز قبل
ساعت۲۴-تلفیق سه‌گانه افزایش معاملات، افزایش سقف وام و سقف سنی برای خرید خانه از طریق اوراق تسهیلات مسکن به شکل رشد حدود ۴۰۰۰ تومانی قیمت هر برگ اوراق تسه بروز پیدا کرد. با افزایش معاملات، افزایش سقف سنی و افزایش سقف وام قابل پرداخت بابت خرید آپارتمان‌های ۲۵ و ۳۰ ساله در روزهای اخیر، قیمت هر برگ اوراق تسهیلات مسکن بالا رفت. چهارم دی ماه شورای پول و اعتبار با افزایش سقف تسهیلات مسکن از محل اوراق موافقت کرد. متقاضیان انفرادی تسهیلات اوراق مسکن نیز می‌توانند ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید و ۴۰ میلیون تومان تسهیلات جعاله برای خرید یک واحد مسکونی از بانک مسکن دریافت کنند. پیش از این سقف وام در تهران در حالت انفرادی ۶۰ و برای زوجین ۱۰۰ میلیون تومان بود که با وام جعاله قابلیت افزایش تا ۱۲۰ میلیون تومان را داشت.
کرد آنلاینکرد آنلاین5 روز قبل
عصر کرد - جزئیات تسهیلات پرداختی ویژه شبکه بانکی بابت خرید خانه‌های «خیلی قدیمی» به تازگی مشخص شده استوام خرید خانه‌‌های ۲۵ سالاین وام ویژه که به دنبال صدور مجوز پرداخت وام جدید اوراق مسکن برای خانه‌های نوساز تا ۲۵ سال ساخت در شبکه بانکی رونمایی شده است، برای خرید املاک ۲۵ تا ۳۰ سال ساخت به متقاضیان پرداخت می‌شود. ماجرا از این قرار است که سقف وام قابل پرداخت بابت خرید آپارتمان‌های «خیلی قدیمی» اکنون تحت‌تاثیر معرفی وام خرید مسکن جدید از محل اوراق برای املاک نوساز تا ۲۵ سال ساخت، اصلاح شده و به سطحی رسیده که برای متقاضیان خرید خانه با وام، قابل استفاده شده است. بنابراین سقف وام ترکیبی خانه‌های خیلی قدیمی در حالت انفرادی در تهران، شهرهای بزرگ و سایر شهرها به ترتیب به ۱۲۰، ۱۰۰ و ۸۰ میلیون تومان افزایش یافته است. همچنین زوجین متقاضیان خرید خانه‌های ۲۵ تا ۳۰ سال ساخت می‌توانند دو برابر حالت انفرادی تسهیلات دریافت کرده و در صورت تمایل همان‌طور که ذکر شد، در نهایت یک فقره تسهیلات جعاله نیز به آنها قابل افزودن است. بنابراین سقف وام ویژه ترکیبی با جعاله در حالت زوجین در تهران ۲۰۰ میلیون، در شهرهای بزرگ و مراکز استان‌ها ۱۶۰ میلیون و در سایر شهرها ۱۲۰ میلیون تومان شده است.
مازن آنلاینمازن آنلاین5 روز قبل
پیام مازند - جزئیات تسهیلات پرداختی ویژه شبکه بانکی بابت خرید خانه‌های «خیلی قدیمی» به تازگی مشخص شده استوام خرید خانه‌‌های ۲۵ سالاین وام ویژه که به دنبال صدور مجوز پرداخت وام جدید اوراق مسکن برای خانه‌های نوساز تا ۲۵ سال ساخت در شبکه بانکی رونمایی شده است، برای خرید املاک ۲۵ تا ۳۰ سال ساخت به متقاضیان پرداخت می‌شود. ماجرا از این قرار است که سقف وام قابل پرداخت بابت خرید آپارتمان‌های «خیلی قدیمی» اکنون تحت‌تاثیر معرفی وام خرید مسکن جدید از محل اوراق برای املاک نوساز تا ۲۵ سال ساخت، اصلاح شده و به سطحی رسیده که برای متقاضیان خرید خانه با وام، قابل استفاده شده است. بنابراین سقف وام ترکیبی خانه‌های خیلی قدیمی در حالت انفرادی در تهران، شهرهای بزرگ و سایر شهرها به ترتیب به ۱۲۰، ۱۰۰ و ۸۰ میلیون تومان افزایش یافته است. همچنین زوجین متقاضیان خرید خانه‌های ۲۵ تا ۳۰ سال ساخت می‌توانند دو برابر حالت انفرادی تسهیلات دریافت کرده و در صورت تمایل همان‌طور که ذکر شد، در نهایت یک فقره تسهیلات جعاله نیز به آنها قابل افزودن است. بنابراین سقف وام ویژه ترکیبی با جعاله در حالت زوجین در تهران ۲۰۰ میلیون، در شهرهای بزرگ و مراکز استان‌ها ۱۶۰ میلیون و در سایر شهرها ۱۲۰ میلیون تومان شده است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین5 روز قبل
پیام خوزستان - جزئیات تسهیلات پرداختی ویژه شبکه بانکی بابت خرید خانه‌های «خیلی قدیمی» به تازگی مشخص شده استوام خرید خانه‌‌های ۲۵ سالاین وام ویژه که به دنبال صدور مجوز پرداخت وام جدید اوراق مسکن برای خانه‌های نوساز تا ۲۵ سال ساخت در شبکه بانکی رونمایی شده است، برای خرید املاک ۲۵ تا ۳۰ سال ساخت به متقاضیان پرداخت می‌شود. ماجرا از این قرار است که سقف وام قابل پرداخت بابت خرید آپارتمان‌های «خیلی قدیمی» اکنون تحت‌تاثیر معرفی وام خرید مسکن جدید از محل اوراق برای املاک نوساز تا ۲۵ سال ساخت، اصلاح شده و به سطحی رسیده که برای متقاضیان خرید خانه با وام، قابل استفاده شده است. بنابراین سقف وام ترکیبی خانه‌های خیلی قدیمی در حالت انفرادی در تهران، شهرهای بزرگ و سایر شهرها به ترتیب به ۱۲۰، ۱۰۰ و ۸۰ میلیون تومان افزایش یافته است. همچنین زوجین متقاضیان خرید خانه‌های ۲۵ تا ۳۰ سال ساخت می‌توانند دو برابر حالت انفرادی تسهیلات دریافت کرده و در صورت تمایل همان‌طور که ذکر شد، در نهایت یک فقره تسهیلات جعاله نیز به آنها قابل افزودن است. بنابراین سقف وام ویژه ترکیبی با جعاله در حالت زوجین در تهران ۲۰۰ میلیون، در شهرهای بزرگ و مراکز استان‌ها ۱۶۰ میلیون و در سایر شهرها ۱۲۰ میلیون تومان شده است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز5 روز قبل
جزئیات بخش ناگفته مصوبه تسهیلات جدید مسکن از «افزایش ۷۷ درصدی تسهیلات ویژه آپارتمان‌های بالای ۲۵ سال ساخت» حکایت دارد. بر اساس شکل جدید پرداخت وام مسکن، در تهران به آپارتمان‌های ۲۵ تا ۳۰ سال ساخت، ۱۲۰ میلیون تومان وام ترکیبی (خرید و جعاله) تعلق می‌گیرد. این وام ویژه که به دنبال صدور مجوز پرداخت وام جدید اوراق مسکن برای خانه‌های نوساز تا ۲۵ سال ساخت در شبکه بانکی رونمایی شده است، برای خرید املاک ۲۵ تا ۳۰ سال ساخت به متقاضیان پرداخت می‌شود. چنین اختلاف قیمتی سبب می‌شود وام‌های ویژه خانه‌های خیلی‌قدیمی اثرگذاری فوق‌العاده بالاتری نسبت به وام‌های جدید بازار مسکن داشته باشد. با معرفی جزئیات این وام ویژه در بازار مسکن، سوال اینجاست که در هفته‌ها و ماه‌های باقی‌مانده از زمستان امسال در بازار مسکن چه رخ خواهد داد؟ به نظر می‌رسد تقاضای سرمایه‌ای در این ماه‌ها تمایلی به بازار مسکن نشان ندهد و درباره علت این بی‌اقبالی دو نگاه وجود دارد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴5 روز قبل
ساعت۲۴ - جزئیات تسهیلات پرداختی ویژه شبکه بانکی بابت خرید خانه‌های «خیلی قدیمی» به تازگی مشخص شده است. جزئیات تسهیلات پرداختی ویژه شبکه بانکی بابت خرید خانه‌های «خیلی قدیمی» به تازگی مشخص شده است. این وام ویژه که به دنبال صدور مجوز پرداخت وام جدید اوراق مسکن برای خانه‌های نوساز تا ۲۵ سال ساخت در شبکه بانکی رونمایی شده است، برای خرید املاک ۲۵ تا ۳۰ سال ساخت به متقاضیان پرداخت می‌شود. ماجرا از این قرار است که سقف وام قابل پرداخت بابت خرید آپارتمان‌های «خیلی قدیمی» اکنون تحت‌تاثیر معرفی وام خرید مسکن جدید از محل اوراق برای املاک نوساز تا ۲۵ سال ساخت، اصلاح شده و به سطحی رسیده که برای متقاضیان خرید خانه با وام، قابل استفاده شده است. همچنین زوجین متقاضیان خرید خانه‌های ۲۵ تا ۳۰ سال ساخت می‌توانند دو برابر حالت انفرادی تسهیلات دریافت کرده و در صورت تمایل همان‌طور که ذکر شد، در نهایت یک فقره تسهیلات جعاله نیز به آنها قابل افزودن است.
قدس آنلاینقدس آنلاین6 روز قبل
این یعنی کسانی که بخواهند یک خانه ۷۰ متری در منطقه ۴ بخرند، نیاز به سرمایه ۹۸۰ میلیون تومانی دارند. بر این اساس زوج خانه اولی در کنار ۲۸۰ میلیون سرمایه اولیه، به ۵۸۰ میلیون تومان سرمایه اضافه احتیاج دارد. این یعنی کسانی که بخواهند یک خانه ۷۰ متری در این منطقه بخرند، نیاز به سرمایه ۸۳۰ میلیون تومانی دارند. بر این اساس برای خانه‌دار شدن در کنار ۲۸۰ میلیون سرمایه اولیه، به ۲۹۰ میلیون تومان سرمایه اضافه احتیاج است. منطقه ۲۱: یک واحد مسکونی ۷۰ متری در منطقه ۲۱ تهران به طور متوسط ۷۰۰ میلیون تومان قیمت دارد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 هفته قبل
بعد از تصویب سقف‌های جدید وام مسکن حجم معاملات اوراق وام رو به افزایش رفت. این میزان افزایش درست یک روز پس از ابلاغ رسمی افزایش سقف وام به شعب بانک‌های پرداخت‌کننده وام مسکن –یک هفته کاری گذشته-خود را به شکل خیز معاملاتی در بازار خرید وفروش اوراق نشان داد. با این حال خیز ۱۰۰ درصدی حجم معاملات خرید وفروش اوراق وام مسکن اثرمحسوسی بر افزایش قیمت اوراق در روزهای اخیر نداشته است. در شرایط فعلی این سوال مطرح می‌شود که علت انجماد‌زدایی از بازار معاملات اوراق وام مسکن چیست وبه دلیل بروز چه تغییر و تحولاتی حجم معاملات اوراق وام مسکن تا دو برابری در روزهای اخیر افزایش یافته است؟ اولین و نزدیک‌ترین پاسخی که در این رابطه مطرح است تاثیر افزایش سقف وام خرید مسکن در روزهای اخیر بر افزایش حجم معاملات اوراق است. اثر افزایش سقف وام خرید مسکن در افزایش تقاضا برای خرید اوراق را نمی‌توان انکار کرد. طی روزهای اخیر افزایش سقف وام منجر به شکل‌گیری تقاضای جدید برای خرید مسکن با استفاده از اوراق شده است. اولین علت به ورود تقاضای سرمایه‌ای به بازار معاملات اوراق وام مسکن مربوط می‌شود. با این حال هم‌اکنون سوال مهم‌تری در بازار اوراق وام مسکن مطرح است مبنی بر اینکه سرنوشت قیمتی اوراق در آینده پیش‌رو به چه سمتی خواهد رفت؟ بررسی‌ها نشان می‌دهد آینده قیمتی اوراق وام مسکن دست‌کم تحت تاثیر چند عامل قرار دارد که سه عامل را می‌توان به‌عنوان مهم‌ترین عوامل موثر بر تغییرات قیمتی اوراق در هفته‌ها وماه‌های پیش‌رو عنوان کرد.
فارسفارس1 هفته قبل
* افزایش تسهیلات مسکن از محل اوراقوی در خصوص مصوبه‌ای که جدیدا ابلاغ شده در خصوص افزایش سقف تسهیلات مسکن از محل اوراق حق تقدم گفت: بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار افزایش سقف تسهیلات از محل اوراق افزایش یافت که مبالغ آن در انفرادی در شهر تهران از ۶۰ میلیون تومان به ۱۰۰ میلیون و در زوجین از ۱۰۰ میلیون تومان به ۲۰۰ میلیون تومان رسید. * آیا سقف تسهیلات خرید مسکن افزایش می‌یابد؟ وی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس که پرسید با توجه به اینکه سرمایه بانک مسکن ۵ هزار میلیارد تومان افزایش یافت آیا بانک مسکن قصد این را ندارد که سقف تسهیلات خرید مسکن در صندوق پس‌انداز یکم را افزایش دهد، ‌گفت: در مورد افزایش سرمایه بانک مسکن باید گفت که این افزایش سرمایه ناشی از تبدیل بدهی بانک مسکن بابت خط اعتباری مسکن مهر به بانک مرکزی است و بدهی دولت به بانک مرکزی است. وی با تأکید بر اینکه الان امکان افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن از صندوق پس‌انداز یکم نیست گفت: باید منابع جدید برای افزایش سقف تسهیلات مسکن صندوق یکم پیش‌بینی شود که فعلا در این خصوص برنامه‌ای نداریم البته یک سری اقدامات شده است اما به دلیل تنگناهای مالی این موضوع در حال حاضر امکانپذیر نیست. * پاسخ مدیران بانک مسکن در خصوص ۴ پرونده بزرگ بانک مسکنمدیرعامل بانک مسکن در خصوص ۴ پرونده بزرگ بانک مسکن گفت: ۴ پرونده بزرگ بانک مسکن اواخر دهه ۸۰ و اواخر دهه ۹۰ است؛ یکی از این پرونده‌ها سرمایه‌گذاری خارجی است که به یک جمع‌بندی مناسبی رسیده است. وی در خصوص اینکه آیا افزایش سقف تسهیلات موجب افزایش قیمت مسکن نمی‌شود گفت: افزایش قیمت مسکن نشأت گرفته از متغیرهای کلان اقتصادی مثل ارز و طلا است پس تسهیلات بخش مسکن نمی‌تواند تأثیری بر روی قیمت مسکن بگذارد.
تابناکتابناک1 هفته قبل
ارزش معاملات «تسه‌» ها هم به ۶ میلیارد تومان رسید که نسبت به ماه‌های اخیر رقم قابل‌توجهی به‌حساب می‌آید. وی همچنین ابراز امیدواری کرد با وجود تنش‌های کنونی، عراق به‌موقع پایبندی خود را به توافق جهانی کاهش تولید نفت به صددرصد می‌رساند. دبیرکل اوپک همچنین در نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد که این سازمان به تنهایی نمی‌تواند همه بار مسئولیت حفظ ثبات در بازار نفت را به دوش بکشد. ۱۹۰ میلیون تومان مالیات سالانه برای خانه ۷۰ میلیاردیسخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه مجلس گفت: بر اساس مصوبه جدید، اگر خانه‌ای ۱۵ میلیارد تومان ارزش داشته باشد صاحب این واحد مسکونی باید سالانه پنج میلیون تومان مالیات پرداخت کند، اگر خانه‌ای ۲۵ میلیارد تومان ارزش داشته باشد صاحب آن باید سالانه ۱۵ میلیون تومان مالیات بپردازد، اگر خانه‌ای ۶۰ میلیارد تومان ارزش داشته باشد صاحب آن باید ۱۴۰ میلیون تومان مالیات بر دارایی پرداخت نماید و اگر خانه‌ای ۷۰ میلیارد تومان ارزش داشته باشد مالیات سالانه آن برای صاحب‌اش ۱۹۰ میلیون تومان است. خودروی سه میلیارد تومانی مالیات سالانه ۱۵ میلیون تومان و خودروی ۵ میلیارد تومانی نیز مالیات سالانه ۳۰ میلیون تومان را باید پرداخت نماید.
ایسناایسنا1 هفته قبل
برخی دلال‌های پای‌کار هنوز در حال دمیدن در تنور جو بازار مسکن هستند و برای این‌که نشان دهند بازار رونق دارد هر از گاهی خریدهایی بین خودشان انجام می‌دهند؛ معاملات آذرماه از این دسته بود. کارشناسان بارها تاکید کرده‌اند که بازار مسکن دیگر ظرفیت افزایش قیمت ندارد اما کو گوش شنوا. با وجود این‌که طی دو سال گذشته پرش قیمت‌های اسمی، بازار مسکن را از وضعیت طبیعی خارج کرد، هنوز برخی کمای این بیمار بدحال را باور نکرده‌اند. سلمان خادم‌المله، مهدی سلطان‌محمدی، مهدی روانشادنیا و محمد عدالت‌خواه از کارشناسان بازار مسکن، حداقل در یک موضوع توافق دارند و آن این‌که توان تقاضا به قیمت‌های کنونی نمی‌رسد. رویای پرش قیمت‌ها در بازار مسکن تعبیر نمی‌شود؛ دست از سر متقاضیان بردارید.
رکنارکنا1 هفته قبل
به گزارش رکنا، شعب بانک مسکن امروز پرداخت وام ۲۴۰ میلیون تومانی مسکن از محل اوراق را آغاز کرده‌اند و متقاضیان تهرانی می‌توانند با مراجعه به شعب بانک مسکن برای دریافت اوراق حق تقدم مسکن اقدام کنند. بازپرداخت اقساط وام ۲۰۰ میلیون تومانی (نرخ سود ۱۷، ۵ درصد) ۱۲ سال و بازپرداخت وام ۴۰ میلیون تومانی (نرخ سود ۱۷، ۵ درصد) ۵ سال است. وام ترکیبی اوراق مسکن در تهران از ۸۰ میلیون به ۱۴۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده که شامل ۱۰۰ میلیون وام خرید و ۴۰ میلیون تومان وام جعاله است. کل باز پرداخت متقاضیان طی ۱۲ سال بابت وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن به‌روش پلکانی حدود ۵۲۰ میلیون تومان خواهد بود که سود وام جعاله نیز ۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌شود، یعنی در مجموع متقاضیان باید بیش از ۳۴۰ میلیون تومان سود برای وام ۲۴۰ میلیون تومانی پرداخت کنند. نکته حائز اهمیت این است که با توجه به رشد قیمت مسکن در دو سال گذشته پرداخت تسهیلات مسکن چندان نمی‌تواند قدرت خرید مسکن را بالا ببرد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 هفته قبل
قیمت هر برگ از اوراق تسهیلات مسکن به طور متوسط در آبان‌ امسال مقداری افزایش یافته که بر این اساس زوجین تهرانی برای تهیه وام ۲۴۰ میلیونی مسکن و جعاله، باید ۲۱ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان بپردازند. در این میان قیمت هر ورق از اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن فروردین سال ۱۳۹۷ معادل ۴۲ هزار و ۷۰۰ تومان و مرداد، آذر و دی همین سال نیز به ترتیب از حدود ۴۰ هزار تومان تا ۴۲ هزار تومان قیمت دارد. همچنین اوراق خردادماه سال ۱۳۹۶ معادل ۴۳ هزار و ۶۰۰ تومان و اوراق تیرماه همین سال ۴۱ هزار و ۱۰۰ تومان است. بنابراین هزینه وام مسکن در این گزارش بر اساس قیمت اوراق آبان‌ماه سال جاری که ۴۴ هزار تومان قیمت دارد محاسبه شده است. این میزان برای سایر مناطق شهری به ۶۰ میلیون تومان رسیده است که باید ۱۲۰ ورق خریداری کنند که هزینه آن پنج میلیون و ۲۸۰ هزار تومان می‌شود.
فارسفارس1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، شعب بانک مسکن امروز پرداخت وام ۲۴۰ میلیون تومانی مسکن از محل اوراق را آغاز کرده‌اند و متقاضیان تهرانی می‌توانند با مراجعه به شعب بانک مسکن برای دریافت اوراق حق تقدم مسکن اقدام کنند. بازپرداخت اقساط وام ۲۰۰ میلیون تومانی (نرخ سود ۱۷، ۵ درصد) ۱۲ سال و بازپرداخت وام ۴۰ میلیون تومانی (نرخ سود ۱۷، ۵ درصد) ۵ سال است. وام ترکیبی اوراق مسکن در تهران از ۸۰ میلیون به ۱۴۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده که شامل ۱۰۰ میلیون وام خرید و ۴۰ میلیون تومان وام جعاله است. کل باز پرداخت متقاضیان طی ۱۲ سال بابت وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن به‌روش پلکانی حدود ۵۲۰ میلیون تومان خواهد بود که سود وام جعاله نیز ۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌شود، یعنی در مجموع متقاضیان باید بیش از ۳۴۰ میلیون تومان سود برای وام ۲۴۰ میلیون تومانی پرداخت کنند. نکته حائز اهمیت این است که با توجه به رشد قیمت مسکن در دو سال گذشته پرداخت تسهیلات مسکن چندان نمی‌تواند قدرت خرید مسکن را بالا ببرد.
فارسفارس1 هفته قبل
مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن گفت: افرادی که تسهیلات یکم دریافت کرده و هم اکنون در حال پرداخت اقساط تسهیلات خود هست می‌توانند اقدام به دریافت تسهیلات از محل اوراق و خرید یک واحد مسکونی دیگر کنند. به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد حسن مرادی اعلام کرد: دریافت تسهیلات از محل حساب صندوق پس انداز مسکن یکم ضوابط خاص خود را دارد و متقاضیان باید با در نظر گرفتن این ضوابط نسبت به ثبت نام برای دریافت این تسهیلات اقدام کنند. این در حالی است که دریافت تسهیلات خرید مسکن با استفاده از اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات هیچ محدودیتی ندارد. بنابراین لازم است متقاضیان، خود نسبت به رعایت ضوابط تعیین شده برای دریافت این تسهیلات دقت کافی به عمل آورند. با این حال آن دسته از افرادی که قبلا تسهیلات خرید مسکن از محل صندوق پس انداز مسکن یکم گرفته‌اند می‌توانند در آینده با استفاده از اوراق اقدام به دریافت تسهیلات خرید مسکن کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
وام ترکیبی اوراق مسکن در تهران از ۸۰ میلیون به ۱۴۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده که شامل ۱۰۰ میلیون وام خرید و ۴۰ میلیون تومان وام جعاله است. در مراکز استان‌ها و شهرهای کوچک نیز این نوع وام به ترتیب به ۱۲۰ میلیون و ۱۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است. اقساط وام ۲۴۰ میلیون تومانی ۳٫۴ میلیون تومان در ماه است که با احتساب اقساط ماهانه وام تعمیر به حدود ۴٫۴ میلیون افزایش می‌یابد. کل باز پرداخت متقاضیان طی ۱۲ سال بابت وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن به‌روش پلکانی حدود ۵۲۰ میلیون تومان خواهد بود که سود وام جعاله نیز ۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌شود، یعنی در مجموع متقاضیان باید بیش از ۳۴۰ میلیون تومان سود برای وام ۲۴۰ میلیون تومانی پرداخت کنند. در این میان تنها قشر ثروتمند توان پرداخت اقساط وام ۲۴۰ میلیون تومانی مسکن را دارند که البته این افراد اساسا با توجه به تمکن مالی نیازی به دریافت چنین وام‌هایی برای خرید خانه ندارند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
خبرگزاری میزان- در حالی پرداخت وام ۲۴۰ میلیون تومانی خرید مسکن از فردا آغاز می‌شود که با توجه به اقساط بالای ۴ میلیونی این وام، قشر پایین و متوسط جامعه توان دریافت آن را ندارند. وام ترکیبی اوراق مسکن در تهران از ۸۰ میلیون به ۱۴۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده که شامل ۱۰۰ میلیون وام خرید و ۴۰ میلیون تومان وام جعاله است. در مراکز استان‌ها و شهر‌های کوچک نیز این نوع وام به ترتیب به ۱۲۰ میلیون و ۱۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است. اقساط وام ۲۴۰ میلیون تومانی ۳٫۴ میلیون تومان در ماه است که با احتساب اقساط ماهانه وام تعمیر به حدود ۴٫۴ میلیون افزایش می‌یابد. یشتر بخوانید: ابلاغ دستورالعمل پرداخت وام ۲۴۰ میلیون تومانی اوراق مسکنانتهای پیام/
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز2 هفته قبل
به گزارش تجارت‌نیوز، چهارم دی ماه امسال اعلام شد که وام مسکن افزایش یافت. بدین ترتیب اعلام شد از این پس بانک مسکن وام ۲۴۰ میلیونی خرید مسکن می‌دهد. شاید به دلیل همین نرخ بالای مسکن است که برخی از کاربران در اخبار تجارت‌نیوز انتقاداتی را مطرح کرده و از کم‌اثری این وام در خرید مسکن نوشته‌اند. اما از سوی دیگر قیمت خرید همین وام مسکن چقدر هزینه می‌خواهد؟ دو نیمه متفاوت «تسه» ‌هادرباره قیمت اوراق مسکن یا همان تسه، دنیای اقتصاد گزارش داده، روز گذشته قیمت پایانی (متوسط) بیش از نیمی از امتیازهای وام مسکن معامله شده منفی بود؛ اما آخرین معاملات عموم آنها در محدوده مثبت انجام شد. طبق گزارش تجارت‌نیوز برای خرید ۲۴۰ میلیون تومان اوراق خرید مسکن نیاز به حدود ۲۰ میلیون تومان پول است که متقاضیان باید پرداخت کنند.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، به دنبال ترور سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی به دست آمریکا و افزایش تنش‌های خاورمیانه، با فرار سرمایه‌گذاران به سوی سرمایه‌های امن مانند طلا و اوراق قرضه، نرخ سود وام ۳۰ ساله مسکن آمریکا به پایین‌ترین سطح یک ماهه خود سقوط کرد. به دنبال حمله هوایی آمریکا به یکی از بلندپایه‌ترین مقامات نظامی ایران نرخ سود وام مسکن که پشتوانه آن اوراق مسکن است، سقوط کرد. متیو گراهام، مدیرعامل مورگیگ نیوز دیلی (خبرگزاری پوشش اخبار مسکن آمریکا) گفت: نرخ سود اوراق قرضه خزانه‌داری به علت افزایش تنش‌های ژئوپولیتیکی ایران-آمریکا در حال سقوط است و تاثیر این روند سود اوراق مسکن و وام مسکن را پایین آورده است. این در حالی است که در چند روز اخیر حتی با رشد سود اوراق خزانه‌داری هم سود اوراق مسکن در حال افت بود. گراهام گفت: سود وام ۳۰ ساله مسکن حالا به ۳٫۷۵ درصد کاهش یافته و در موارد خاص این وام با سود تا ۳٫۶۲۵ درصد هم ارائه می‌شود.
فراروفرارو2 هفته قبل
متقاضیان دریافت وام ۲۴۰ میلیون تومانی اوراق حق تقدم خرید مسکن از دو روز دیگر (۱۷ دی) می‌توانند به شعب بانک مسکن مراجعه کنند. البته متقاضیانی که قصد استفاده از این اوراق را داشته باشند می‌توانند تا سقف ۲۴۰ میلیون تومان از اوراق بهره‌مند شوند یعنی با استفاده از تسهیلات جعاله تا سقف ۴۰ میلیون تومان این تسهیلات به ۲۴۰ میلیون تومان خواهد رسید. بانک مسکن نیز دیروز دستورالعمل پرداخت این وام را در حالی به شعب خود ابلاغ کرده است که متقاضیان دریافت این وام برای دریافت این تسهیلات باید ۴۸۰ برگ اوراق حق تقدم مسکن را خریداری کنند. بر اساس این گزارش، بانک مسکن امکان دریافت وام جدید مسکن به ارزش ۲۴۰ میلیون تومان را برای زوجین تهرانی از سه شنبه هفته جاری در کلیه شعب فراهم کرده است. نرخ سود تسهیلات اوراق حق تقدم مسکن همچنان ۱۷٫۵ درصد با بازپرداخت حداکثر ۱۲ ساله است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
البته متقاضیانی که قصد استفاده از این اوراق را داشته باشند می‌توانند تا سقف ۲۴۰ میلیون تومان از اوراق بهره‌مند شوند یعنی با استفاده از تسهیلات جعاله تا سقف ۴۰ میلیون تومان این تسهیلات به ۲۴۰ میلیون تومان خواهد رسید. بانک مسکن نیز دیروز دستورالعمل پرداخت این وام را در حالی به شعب خود ابلاغ کرده است که متقاضیان دریافت این وام برای دریافت این تسهیلات باید ۴۸۰ برگ اوراق حق تقدم مسکن را خریداری کنند. بر اساس این گزارش، بانک مسکن امکان دریافت وام جدید مسکن به ارزش ۲۴۰ میلیون تومان را برای زوجین تهرانی از سه شنبه هفته جاری در کلیه شعب فراهم کرده است. در شهر تهران برای متقاضیان فردی و زوجین به ترتیب ۱۰۰ و ۲۰۰ میلیون تومان وام از محل اوراق تقدیم می‌شود که با تسهیلات جعاله که در همین مصوبه از ۲۰ به ۴۰ میلیون تومان افزایش یافت؛ متقاضیان فردی و زوجین تهرانی می‌توانند در مجموع ۱۴۰ و ۲۴۰ میلیون تومان وام خرید یا ساخت مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن دریافت کنند. نرخ سود تسهیلات اوراق حق تقدم مسکن همچنان ۱۷٫۵ درصد با بازپرداخت حداکثر ۱۲ ساله است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، ۴ دی ماه امسال در جلسه ۱۲۸۵ شورای پول و اعتبار، به‌ریاست عبدالناصر همتی رئیس‌کل بانک مرکزی، افزایش سقف تسهیلات ساخت و خریداز محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در تهران (زوجین) به ۲۰۰ میلیون تومان تصویب شد. همچنین سقف تسهیلات جعاله (تعمیر) از محل منابع داخلی بانک‌ها توسط بانک مسکن و بانک‌های تجاری (شامل تسهیلات از محل اوراق گواهی حق تقدم و بدون سپرده) به ۴۰ میلیون تومان افزایش یافت. بانک مسکن دستورالعمل پرداخت این وام را در حالی به شعب خود ابلاغ کرده است که متقاضیان دریافت این وام برای دریافت این تسهیلات باید ۴۸۰ برگ اوراق حق تقدم مسکن را خریداری کنند. قیمت هر برگه تسهیلات اوراق حق تقدم مسکن امروز کاهش یافته است و بطور متوسط ۴۲ هزار تومان بود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 هفته قبل
آخرین بار که سقف تسهیلات اوراق مسکن افزایش پیدا کرده بود مهر سال ۹۴ بود و از آن زمان تاکنون اگر چه قیمت مسکن در تهران حداقل ۳ برابر شده اما تا همین هفته پیش، فکری برای به‌روزرسانی ارزش از دست رفته تسهیلات خرید مسکن نشده بود. اکنون با جراحی صورت گرفته در بازار وام اوراق مسکن، قدرت خرید تسهیلات در تهران به حداقل ۱۰ مترمربع رسیده و در شهرهای کوچک از ۱۰۰ مترمربع نیز عبور کرده است. به این ترتیب، وام اوراق در شهرهای کوچک یک تکیه‌گاه قوی و حلقه اتصال اساسی برای متقاضیان خرید مسکن جهت دستیابی به خانه‌ موردنظر به حساب می‌آید. بازار وام خرید مسکن در این مرحله به جراحی دوم نیاز دارد که تکیه‌گاه فراهم آمده برای دهک‌های متوسط قابل بهره‌برداری و استفاده شود. جراحی دوم در بازار وام خرید مسکن می‌تواند این نارسایی در پرداخت قسط را درمان کند و وام‌ها را به اصطلاح توان‌پذیر کند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز2 هفته قبل
به گزارش تجارت‌نیوز، با توجه به مشکلات حاکم در خرید مسکن و کمبود بودجه در این زمینه، استفاده از اوراق تسهیلات مسکن که توسط بانک مسکن و بانک ملی منتشر می‌شود بهترین روش به منظور کسب نقدینگی برای خرید مسکن است. اوراق مسکن از دسته برگه‌های بهاداری است که به متقاضیان مسکن این امکان را می‌دهد تا بدون سرمایه‌گذاری‌های طولانی مدت به سرعت و در زمان کوتاهی قادر به استفاده از تسهیلات مسکن باشند. قیمت روز گذشته اوراق تسهیلات مسکناوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن در بازار فرابورس با نماد «تسه» و اوراق تسهیلات مسکن بانک ملی در نماد «تملی» معامله می‌شوند و روز گذشته از میان نمادهای مورد معامله ۵ نماد با افزایش قیمت روبه‌رو شدند و بقیه افت قیمت را تجربه کردند. اوراق تسهیلات مسکن بانک ملی در نماد «تملی۸۰۴» با قیمت پایانی ۱۷ هزار و ۴۸۱ تومان در پایان بازار دیروز ۲٫۲ درصد افزایش قیمت را تجربه کرد و بالاترین میزان رشد قیمتی را در میان سایر اوراق تسهیلات مسکن مورد معامله به خود اختصاص داد. اکنون بالاترین قیمت این اوراق در رقم ۶۲ هزار و ۵۰۰ تومان به اوراق «تملی۶۱۱» یعنی اوراق تسهیلات مسکن بانک ملی منتشرشده در بهمن‌ماه سال ۹۶ اختصاص دارد.

به انتهای لیست رسیدید