اولیای دم

اولیای دم

عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
دانستنی‌های حقوقی؛ بر اساس قانون با گذشت اولیای دم مقتول قاتل باید باز هم مدتی در زندان بماند. آیا با گذشت شاکی قاتل سریعا آزاد می‌شود؟ به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بهار امسال بود که خبر قتل میترا استاد به دست همسر خود محمدعلی نجفی شهردار اسبق تهران و وزیر سال‌های دور آموزش و پرورش منتشر شد؛ قتلی که حکم قصاص را به دنبال نداشت زیرا خانواده مقتوله رضایت دادند، اما باوجود رضایت خانواده مقتول نجفی آزاد نشد. قتل عمد از جمله جرایمی است که مجازات اعدام دارد و درصورتی که خانواده مقتول رضایت ندهد قاتل به قصاص محکوم می‌شود؛ اما گاهی اوقات باگذشت اولیای دم و پرداخت دیه از سوی قاتل او از اعدام نجات پیدا می‌کند. بسیاری از افراد فکر می‌کنند که بلافاصله پس از رضایت شاکی قاتل از محکومیت رهایی می‌یابد اما این یک باور اشتباه است و حتی با رضایت خانواده مقتول باز هم قاتل سریعا از زندان آزاد نخواهد شد. بر اساس قانون فرد قاتل علاوه بر آنکه مرتکب جرمی عمد شده امنیت و نظم عمومی جامعه هم را مختل کرده است و از همین رو باید در این زمینه به قانونو جامعه پاسخگو باشد. بر اساس این قانون فرد قاتلی که از چوب دار نجات یافته باید حبس از ۳ تا ۱۰ سال را بگذراند و سپس از زندان رهایی یابد.
رکنارکنا19 ساعت قبل
به گزارش رکنا، احمدرضا بهرامی، رئیس کل دادگستری استان چهارمحال و بختیاری از رهایی دو محکوم به قصاص در شهرستان‌های کوهرنگ و فارسان با گذشت اولیای دم خبر داد و بیان کرد: دو نفر که در پرونده‌هایی جداگانه در شهرستان‌های کوهرنگ و فارسان مرتکب قتل عمد شده و در دادگاه کیفری استان چهارمحال و بختیاری نیز به قصاص نفس محکوم شده بودند که پس از رضایت اولیاء دم و گذشت شاکیان از مجازات اعدام نجات یافتند. وی افزود: در این راستا، جلسات متعددی با حضور اولیاء دم، امامان جمعه، اعضاء شورا‌های حل اختلاف و بزرگان و خیراندیشان منطقه برگزار شد که پس از رایزنی و میانجگری مسئولان و ریش سفیدان، خانواده و بستگان دو مقتول از حق قانونی خود برای قصاص قاتلان گذشت و در نهایت هر دو پرونده با صلح و سازش خاتمه یافت. بهرامی با اشاره به اینکه اعضاء و دبیران شورا‌های حل اختلاف استان چهارمحال و بختیاری با بهره گیری از تمامی ظرفیت‌ها تلاش وافری را برای مصالحه و ایجاد صلح و سازش درپرونده‌های قضایی انجام می‌دهند، خاطر نشان کرد: لازم است فرهنگ بخشش و گذشت در جامعه اشاعه یابد چرا که عفو و گذشت موجب تزکیه قلب و تثبیت ارزش‌های والای اسلامی در جامعه می‌شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین20 ساعت قبل
احمدرضا بهرامی، رئیس کل دادگستری استان چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان از رهایی دو محکوم به قصاص در شهرستان‌های کوهرنگ و فارسان با گذشت اولیای دم خبر داد و بیان کرد: دو نفر که در پرونده‌هایی جداگانه در شهرستان‌های کوهرنگ و فارسان مرتکب قتل عمد شده و در دادگاه کیفری استان چهارمحال و بختیاری نیز به قصاص نفس محکوم شده بودند که پس از رضایت اولیاء دم و گذشت شاکیان از مجازات اعدام نجات یافتند. رئیس کل دادگستری استان چهارمحال و بختیاری افزود: در این راستا، جلسات متعددی با حضور اولیاء دم، امامان جمعه، اعضاء شورا‌های حل اختلاف و بزرگان و خیراندیشان منطقه برگزار شد که پس از رایزنی و میانجگری مسئولان و ریش سفیدان، خانواده و بستگان دو مقتول از حق قانونی خود برای قصاص قاتلان گذشت و در نهایت هر دو پرونده با صلح و سازش خاتمه یافت.
فردا نیوزفردا نیوز23 ساعت قبل
وقتی شوهرم به اتوبان آزادگان آمد و مشغول پنچرگیری بود یک موتورسوار ناشناس به سمت شوهرم شلیک کرد و گریخت. در حالی که فرضیه جنایت کینه جویانه قوت گرفته بود پلیس به بررسی پرداخت و به رابطه پنهانی نیلوفر با یک مرد نقاش به نام امین پی برد. وقتی شوهرم به آن جا آمد، امین با تفنگ ساچمه‌ای که خریده بود به سمت شوهرم شلیک کرد. در دادگاهدر ابتدای جلسه رسیدگی به این پرونده، اولیای دم برای مرد نقاش حکم قصاص خواستند. او و برادرش از من خواستند تا تفنگی را در ماشین احمد جاسازی کنم تا بتوانند برای او پاپوش درست کنند. من هم قبول کردم.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/کرمانشاه رئیس شورای حل اختلاف استان کرمانشاه از سازش یک پرونده قتل در اسلام آبادغرب پس از ۱۰ سال از وقوع آن خبرداد. جبار تجری اظهار کرد: چندماه پیش پرونده‌ای به شعبه صلح و سازش شهرستان اسلام آبادغرب وارد شد که مربوط به ۱۰ سال پیش بود و در آن نزاع بین دو طایفه، قتل یکی از طرفین را رقم زده بود. وی یادآور شد: با تلاش ستاد تالیف قلوب استان، همکاری رئیس دادگستری شهرستان اسلام آبادغرب و کارکنان شوراهای حل اختلاف استان، خوشبختانه این پرونده پس از ۱۰ سال به رضایت طرفین و گذشت ختم شد. عزیزی ادامه داد: در این راستا شعبه ویژه‌ای در شورای حل اختلاف شهرستان تاسیس شده که با دعوت از بزرگان و ریش‌سفیدهای شهرستان ماموریت‌هایی به این بزرگان محول می‌شود. این مسئول اضافه کرد: یکی از این ماموریت‌های خطیری که در ماه‌های گذشته به این بزرگان محول شد، تلاش در مصالحهر بین خانواده‌های سبزی و جعفری در بخش حسن‌آباد اسلام آبادغرب بود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
در جلسه اول دختر جوان که متهم است مادرش را کشته با درخواست قصاص از سوی اولیای ‌دم روبه‌رو شد. او وقتی در جایگاه قرار گرفت گفت: من مرتکب قتل نشدم؛ با مادرم درگیر شدم و مادرم من را کتک زد. دختر جوان وقتی پشت تریبون قرار گرفت باز هم مدعی شد مادرش را نکشته است. پدر دختر جوان هم گفت: همسرم خیلی زن خوبی بود اما دخترم او را خیلی اذیت می‌کرد. با پایان گفته‌های متهم و پدر و برادر او قضات برای صدور رأی دادگاه وارد شور شدند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
اعتمادآنلاین|‌ وکیل محمدعلی نجفی شهردار اسبق تهران گفت: هنوز رأی نهایی برای پرونده موکلم صادر نشده است و در تلاش هستیم تا وثیقه برای ایشان مورد قبول واقع شود. حمیدرضا گودرزی وکیل محمدعلی نجفی گفت: هنوز حکم محمدعلی نجفی صادر نشده است. وی افزود: به احتمال زیاد در ابتدای هفته آینده و تا روز دوشنبه تصمیم‌گیری خواهد شد و رأی صادر می‌شود. وکیل شهردار اسبق تهران گفت: ما به دنبال قبول وثیقه برای ایشان هستیم و مسؤولان مربوطه قول داده‌اند که آن را مورد بررسی قرار می‌دهند. پس از ختم دور دوم دادرسی، قاضی کشکولی اعلام کرد ظرف یک هفته، رأی نهایی صادر و اعلام خواهد شد و حالا پس از گذشت این مدت، هنوز رأی صادر نشده است.
خبر فوریخبر فوری3 روز قبل
پسر جوان که به‌خاطر اختلاف خانوادگی خواهرش را به قتل رسانده بود، با رضایت اولیای دم از قصاص نجات یافت. در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد زن جوان به قتل رسیده است. بدین ترتیب تحقیقات به دستور بازپرس جنایی آغاز و در بررسی‌های صورت گرفته این احتمال مطرح شد که جنایت خانوادگی است. بدین ترتیب در ادامه تحقیقات مدارکی به‌دست آمد که نشان می‌داد احمد – خواستگار قدیمی- در این جنایت نقشی نداشته است. با اعتراف پسر جوان، او در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت قرار داده شد.
رکنارکنا3 روز قبل
به گزارش رکنا، رئیس دادگستری اسلام‌آباد غرب گفت: مراسم گذشت اولیای دم از حکم قصاص با حضور ریش‌سفیدان در شهرستان اسلام‌آباد غرب برگزار شد. رئیس دادگستری اسلام‌آباد غرب اظهار داشت: هدف از این مراسم برگزاری آئین مصالحه و اعلام گذشت است، خداوند در قرآن کریم رسول گرامی اسلام را سرمشق و الگویی نیکو معرفی فرموده‌اند که در طول تمام زندگی و رسالت خود گذشت کرده‌اند تا ما نیز اهل گذشت باشیم. صادق عزیزی ادامه داد: در این راستا شعبه ویژه‌ای در شورای حل اختلاف شهرستان تاسیس شده که با دعوت از بزرگان وریش سفید‌های شهرستان ماموریت‌هایی به این بزرگان محول می‌شود که یکی از این ماموریت‌های خطیر، تلاش در مصالحه در بین خانواده‌های سبزی و جعفری در بخش حسن‌آباد شهرستان بود. او بیان کرد: خاندان سبزی با تأسی از سیره حضرت رسول با خویشتن‌داری از حق قصاص خود گذشت کردند تا خانواده جعفری نیز داغدار از دست رفتن عزیزشان نباشند و چهار فرزند فرد محکوم به قصاص یتیم و بی‌سرپرست نشود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
خبر فوریخبر فوری3 روز قبل
این حادثه در حالی رخ داد که راننده چهل و شش ساله اتوبوس به طرز معجزه‌آسایی از ماجرا جان سالم به در برد و زنده ماند. با توجه به تعداد زیاد فوتی‌ها و مصدومان حادثه رانندگی یادشده کارشناسان پلیس راهور در محل حاضر و بررسی‌های فنی و دقیق خود را برای روشن شدن دیگر زوایای ماجرا و مقصر اصلی این حادثه آغاز کردند. در نهایت مشخص شد بی‌احتیاطی راننده اتوبوس عامل اصلی بروز این واقعه تلخ و قتل و مصدومیت غیرعمدی ۱۵ نفر در این رابطه شده است. پس از آن قرار جلب دادرسی و در ادامه هم کیفرخواست راننده به عنوان تنها متهم حادثه صادر و به دادگاه کیفری ارسال شد. همچنین نسبت به جنبه خصوصی جرم، متهم پرونده را به پرداخت هشت فقره دیه کامل مرد مسلمان در ماه غیرحرام در حق اولیای دم مرحومان پرونده و پرداخت دیه صدمات مصدومان این حادثه محکوم و اعلام می‌دارد.
فارسفارس3 روز قبل
به گزارش خبرنگار فارس از کرمانشاه، شهریورماه سال ۸۹ بود که فردی به نام «قدرت سبزی» که در شغل خرید و فروش احشام سبک (چوبدار) بود به قصد خرید از یکی از روستاهای شهرستان اسلام‌آباد غرب خارج می‌شود. قاتلین برای اینکه جسد پیدا نشود وی را در کوه‌های پشت دره تنگ‌خان منصور این شهرستان آتش می‌زنند و سپس دفن می‌کنند. با گذشت نزدیک به ۱۰ سال از این موضوع، بالاخره امروز در مراسمی با حضور توسلی‌زاده رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه، فرماندار و دیگر مسؤولان شهرستان مراسم صلح و سازش توسط ریش سفیدان و بزرگان شهر در مسجد جامع اسلام‌آباد غرب برگزار شد و بازماندگان مقتول بعد از ۱۰ سال از قاتل گذشتند تا صلح و آشتی میان آن‌ها حکفرما شود. خانواده و طائفه قاتل به خانواده و طائفه مقتول در راستای رفع کینه و حل اختلاف گل اهدا کردند و این‌گونه با کمک ریش‌سفیدان سازش بین دو خانواده سبزی و جعفری بعد از گذشت ۱۰ سال برقرار شد. همانطور که امیرالمومنین (ع) می‌فرمایند: لذتی که در بخشش است در انتقام نیست، مراسم خون صلح یکی از آئین‌های خداپسندانه در استان کرمانشاه است که براساس آن خانواده مقتول از قاتل گذشت و او را به احترام ریش‌سفیدان عفو می‌کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، شامگاه هفتم تیر سال گذشته جسد زن ۴۲ ساله‌ای به بیمارستان منتقل شد. در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد زن جوان به قتل رسیده است. بدین ترتیب تحقیقات به دستور بازپرس جنایی آغاز و در بررسی‌های صورت گرفته این احتمال مطرح شد که جنایت خانوادگی است. در بررسی‌های اولیه خانواده زن جوان مدعی بودند که خواستگار قدیمی او در این جنایت نقش دارد. بدین ترتیب در ادامه تحقیقات مدارکی به‌دست آمد که نشان می‌داد احمد – خواستگار قدیمی- در این جنایت نقشی نداشته است.
برترین‌هابرترین‌ها4 روز قبل
پسر جوان که به اتهام قتل پدرش با همدستی برادر و مادر خود در شعبه دو دادگاه کیفری محاکمه و به قصاص محکوم شده بود پس از نقض حکم از سوی دیوانعالی کشور صبح دیروز دوباره در شعبه هم عرض محاکمه شد. او در اعتراف‌هایش عنوان کرد: از مدتی قبل رفتار‌های پدرم تغییر کرده بود و به نظر می‌رسید با زن دیگری ارتباط دارد. برای همین تصمیم گرفتم او را با کاتری که از قبل تهیه کرده بودم بترسانم، اما کارمان به درگیری کشید و کاتر به گردنش خورد. همین اعتراف‌ها کافی بود تا او به اتهام قتل عمد و برادر و مادرش هم به اتهام معاونت در قتل بازداشت شوند. در ابتدای این جلسه دادگاه نماینده دادستان متن کیفرخواست را خواند و پس از آن وکیل اولیای دم خواستار قصاص متهم و مجازات معاونان در قتل شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 روز قبل
افزایش ناگهای بهای بنزین در پی تصویب سران قوا در ۲۳ آبان با پیامدهای متعددی در سطح ملی و بین المللی همراه بوده است و موجی از اعتراضات و خشونت‌های متعدد را در کشور و شهرهای مختلف نیز با خود به همراه داشته است. قطع اینترنت و عدم دسترسی آزاد مردم به اطلاعات و انتشار آنها، بازداشت و کشته شدن شمار زیادی از افراد و تخریب گسترده اموال عمومی و مردمی و اختلال در فعالیت‌های اجتماعی مردم و دولت، از زمرۀ بخشی از پیامدهای ناشی از اجرای آن مصوبه در خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها برشمرده شده است. در همین ارتباط، به عنوان وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد حقوق بین الملل، بدون هر گونه پیشداوری و قضاوت نسبت به تحولات اخیر در مقام طرح ۲۰ پرسش اساسی از رئیس جمهور و سران قوا برآمده است که توجه بدان از سوی مسئولان و پاسخگوئی مستند بدانها؛ روشنگر بسیاری از واقعیات و حقایق مرتبط با افزایش بی رویه قیمت بنزین و پیامدهای مترتب بر آن از حیث حقوقی و بین المللی خواهد بود. مردم و شهروندان از حقوق اساسی و شهروندی و بشری برخوردار بوده که نه «امتیاز قابل سلب ومحدودیت»! * وکیل دادگستری، کنشگر مدنی و حقوق بشر
کرد آنلاینکرد آنلاین4 روز قبل
عصر کرد - پرونده عاملان قتل وحید مرادی در زندان رجایی شهر به شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد تا به زودی به آن رسیدگی شود. مادر و فرزند ۴ ساله مقتول، بدنبال قصاصرسیدگی به این پرونده از یازدهم تیر سال ۹۷ به دنبال درگیری خونین در محوطه هواخوری زندان رجایی شهر آغاز شد. وی که قبلا در سرقت مسلحانه طلافروشی در لاهیجان نیز شرکت کرده بود ادعا کرد طی درگیری منتهی به قتل در زندان رجایی شهر شرکت داشته، ولی وحید را نکشته است. او در بازجویی‌ها گفت: وحید از روزی که به زندان بازگشت مدام برای همه کری می‌خواند. این در حالی است که مادر وحید از طرف خودش و پسر چهار ساله وحید برای متهمان این پرونده حکم قصاص خواسته است.
کرد آنلاینکرد آنلاین4 روز قبل
عصر کرد - رئیس دیوان عالی کشور گفت: دیوان، آقای محمد علی نجفی را قاتل مرحومه میترا استاد می‌داند، اما در نوع قتل تردید کرده استتردید دیوان عالی کشور در پرونده محمد علی نجفیحجت الاسلام والمسلمین احمد مرتضوی مقدم رییس دیوان عالی کشور در باره اینکه چه بخشی از حکم محمدعلی نجفی شهردار اسبق تهران در دیوان عالی کشور نقض شده است؟ گفت: پرونده‌ای که در دیوان رسیدگی شده مانند همه پرونده‌های قتل پرونده‌ای عادی است، اما چون افکار عمومی را مشغول کرده بود باید زودتر تعیین تکلیف می‌شد. وی گفت: پرونده‌های قتل دو جنبه خصوصی و عمومی دارد و جنبه خصوصی این پرونده تمام شده است و اولیای دم رضایت دادند. رئیس دیوان عالی کشور افزود: دیوان در نوع قتل تردید کرده است، اما آقای نجفی را قاتل می‌داند و باید یک سری ابهام‌ها و نقض‌ها برطرف شود. مرتضوی مقدم گفت: از نظر دیوان، رسیدگی دادگاه ناقص است و ما در عمدی بودن قتل تردید داریم. وی افزود: البته این موضوع هیچ ارتباطی به جنبه خصوصی جرم و بحث قصاص ندارد و آن بحث تمام شده و تصمیم ما در خصوص جنبه عمومی جرم است.
کرد آنلاینکرد آنلاین4 روز قبل
این زن جوان مدعی بود خواهرش شبانه با وی تماس گرفته و گفته بود با سه نفر از دوستانش در خانه‌ای میهمان هستند. مأموران پلیس آگاهی آخرین تماس‌های این زن گمشده که مهتاب نام داشت را بررسی کردند و مشخص شد وی با مردی به‌نام کریم در تماس بوده است. وقتی مجتبی بازگشت جسد را از راه‌پله طبقه دوم به پشت وانت نیسان انتقال دادیم و بعد از آن دیگر نمی‌دانم که مجتبی با جسد چه کار کرده است. مجتبی جسد را به‌جایی برد که هیچ‌گاه به من آدرسش را اعلام نکرد. متهم نیز در دفاع از خودش اتهام قتل را رد کرد وگفت من بیگناه هستم وهیچ نقشی در مرگ این زن نداشتم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 روز قبل
او در اعتراف‌هایش عنوان کرد: از مدتی قبل رفتارهای پدرم تغییر کرده بود و به نظر می‌رسید با زن دیگری ارتباط دارد. برای همین تصمیم گرفتم او را با کاتری که از قبل تهیه کرده بودم بترسانم اما کارمان به درگیری کشید و کاتر به گردنش خورد. همین اعتراف‌ها کافی بود تا او به اتهام قتل عمد و برادر و مادرش هم به اتهام معاونت در قتل بازداشت شوند. در ابتدای این جلسه دادگاه نماینده دادستان متن کیفرخواست را خواند و پس از آن وکیل اولیای دم خواستار قصاص متهم و مجازات معاونان در قتل شد. قاضی از او پرسید چرا بعد از این اتفاق به پلیس گزارش ندادی؟ او گفت: می‌خواستم به اورژانس زنگ بزنم که فرید جلوی مرا گرفت.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین4 روز قبل
وی ادامه داد: اولیای دم به لحاظ اعلام رضایت و وکلای اولیای دم نیز به جهت استعفا امروز تشریف نیاوردند. دادگاه به صورت علنی برگزار می‌شود و از آقای اختیاری نماینده دادستان می‌خواهم اگر مسائلی دارند بیان کنند. اختیاری نماینده دادستان در جایگاه قرار گرفت و گفت: با اعمال ماده ۶۹۶ قانون دادرسی کیفری کیفرخواست را قرائت می‌کنم. نماینده دادستان در خصوص متهم نجفی گفت: متهم محمدعلی نجفی ۶۶ ساله فعلا بازداشت است. وی با بیان اینکه شش اثر برخورد گلوله در حمام قابل رویت است و به جز آنها هیچ آثاری قابل رویت نمی‌باشد، گفت: آثار برخورد گلوله تا زمان حضور کارشناسان مصون از تعرض باقیمانده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
او در اعتراف‌هایش عنوان کرد: از مدتی قبل رفتارهای پدرم تغییر کرده بود و به نظر می‌رسید با زن دیگری ارتباط دارد. برای همین تصمیم گرفتم او را با کاتری که از قبل تهیه کرده بودم بترسانم، اما کارمان به درگیری کشید و کاتر به گردنش خورد. همین اعتراف‌ها کافی بود تا او به اتهام قتل عمد و برادر و مادرش هم به اتهام معاونت در قتل بازداشت شوند. در ابتدای این جلسه دادگاه نماینده دادستان متن کیفرخواست را خواند و پس از آن وکیل اولیای دم خواستار قصاص متهم و مجازات معاونان در قتل شد. قاضی از او پرسید چرا بعد از این اتفاق به پلیس گزارش ندادی؟ او گفت: می‌خواستم به اورژانس زنگ بزنم که فرید جلوی مرا گرفت.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز5 روز قبل
سخنگوی قوه قضاییه افزود: ما کسانی را که در مقام اعتراض به خیابان آمدند و علی رغم اینکه فاقد مجوز قانونی بود آنها را ازاذل و اوباش و اغتشاشگر نمی‌دانیم. در آخرین بازدید سرزده رییس قوه قضاییه از شهریار، نصف روز کامل وقت اختصاص داده شد و با تعداد زیادی از همکاران شهریار چهره به چهره صحبت شد. سخنگوی قوه قضاییه تاکید کرد: تمام تلاش دستگاه قضا براین است که ما بتوانیم بهترین خدمت را به مردم انجام دهیم. آیا صحت دارد؟ گفت: بله، یکی از اقدامات افتخارآمیز قوه قضاییه این است که به سراغ بدهکاران بانکی رفتیم، در حالی که بانک‌ها دنبال وصول مطالباتشان نبودند. موضوع ارتباط با این شبکه یکی از مواردی است که در مورد وی مطرح است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 روز قبل
خبرگزاری میزان- رئیس شورا‌های حل اختلاف شهرستان سلماس گفت: با میانجی‌گری اعضای شعبه دوازدهم شورا‌های حل اختلاف سلماس و حل و فصل اختلافات کارخانه نساجی این شهرستان از تعطیلی کارخانه و بیکاری بیش از ۲۵۰ نفر از کارگران کارخانه جلوگیری به عمل آمد. به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، الهوردیان رئیس دادگستری و رئیس به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، الهوردیان رئیس دادگستری و رئیس شورا‌های حل اختلاف شهرستان سلماس گفت: در پی اختلافات تعدادی از شرکای کارخانه نساجی شهرستان سلماس، پرونده‌ای با خواسته اولیه سه میلیارد و ۱۸۰ میلیون تومان به دادگستری این شهرستان واصل شد. وی افزود: در راستای استفاده حداکثری از ظرفیت شورا‌های حل اختلاف پرونده مذکور جهت برقراری صلح و سازش به شعبه دوازدهم شورای حل اختلاف سلماس ارجاع شد که پس از برگزاری چندین جلسه متوالی با حضور طرفین دعوا و اعضای شورای حل اختلاف در محل کارخانه و شعبه شورا و مذاکرات متعدد با شرکای کارخانه، نهایتا این پرونده با تلاش و مساعی اعضای شورا به توافق و صلح و سازش ختم شد. رئیس دادگستری شهرستان سلماس در ادامه اظهار کرد: با پیشنهادات و وساطت اعضای شورای حل اختلاف این شهرستان توافق به پرداخت سهم و سود حاصله از کارکرد کارخانه شد و با توافق طرفین بر مبلغ یازده میلیارد تومان این پرونده به صلح و سازش منجر می‌شود. بیشتر بخوانید:۱۸ محکوم به قصاص با رضایت اولیای دم از اعدام رهایی یافتندانتهای پیام/

غلامحسین اسماعیلی: درباره پرونده وزرا و مسئولان دولت سابق کیفر خواست صادر نشده است + فیلم

رکنارکنا5 روز قبل
سخنگوی قوه قضاییه افزود: ما کسانی را که در مقام اعتراض به خیابان آمدند و علی رغم اینکه فاقد مجوز قانونی بود آنها را ازاذل و اوباش و اغتشاشگر نمی‌دانیم. سخنگوی قوه قضاییه تاکید کرد: تمام تلاش دستگاه قضا براین است که ما بتوانیم بهترین خدمت را به مردم انجام دهیم. آیا صحت دارد؟ گفت: بله، یکی از اقدامات افتخارآمیز قوه قضاییه این است که به سراغ بدهکاران بانکی رفتیم، در حالی که بانک‌ها دنبال وصول مطالباتشان نبودند. وی درباره آخرین وضعیت پرونده آمدنیوز گفت: پرونده گسترده‌ای است و تا امروز اطلاعات خوبی از این پرونده بدست آمده است. موضوع ارتباط با این شبکه یکی از مواردی است که در مورد وی مطرح است.
فراروفرارو5 روز قبل
دو مرد که در ماجرا‌های جداگانه همسرانشان را به قتل رسانده و بازداشت شده بودند، در دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه رفتند. به گزارش شرق، در اولین پرونده که در شعبه ۴ دادگاه کیفری استان تهران رسیدگی شد، مردی که متهم است همسر میان‌سالش را به دلیل سوءظن به قتل رسانده، پای میز محاکمه رفت. دو نفر از فرزندان مقتول اعلام گذشت کردند، اما دو نفر دیگر از آن‌ها برای متهم درخواست قصاص کردند. در پرونده دیگر مردی که همسر دومش را به قتل رسانده بود، پای میز محاکمه رفت. در پایان وکیل متهم نیز دفاعیات خود را مطرح کرد و قضات شعبه ۱۱ برای صدور رأی دادگاه وارد شور شدند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، این جنایت دوم اردیبهشت پارسال با اعلام خبر مرگ مرموز زنی جوان در خانه‌اش واقع در نظر آباد استان البرزدر دستور کار پلیس قرار گرفت. همسایه این زن در گفت‌و‌گو با مأموران پلیس گفت: درحال تعمیر خودرویم بودم که مرد همسایه سراسیمه به سراغم آمد و از مرگ همسرش خبر داد. با شروع تحقیقات کارآگاهان به بازجویی از همسر مقتول پرداختند که وی مدعی شد وقتی به خانه آمده با جسد همسرش در حالی که به نرده‌های خانه بسته شده بود رو‌به‌رو شده است. اما کارآگاهان به وی ظنین شدند و در بازجویی‌های فنی وی به قتل همسرش اعتراف کرد و گفت: به همسرم شک داشتم. پس از پایان جلسه دادگاه قضات برای صدور حکم وارد شور شدند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، این جنایت تکان دهنده سال ۹۲ در خانه‌ای واقع در کمالشهر کرج رخ داد. وقتی کارآگاهان پلیس البرز از وقوع این حادثه خونین باخبر شدند در نخستین بررسی‌ها داماد خانواده را به‌عنوان عامل قتل‌ها دستگیر کردند. وقتی به خانه مادرزنم رفتم با دیدن همسرم و مرد غریبه آنقدر عصبانی شدم که آنها را با چاقو زدم وقتی مادرزنم قصد میانجیگری داشت او را هم زدم. در ابتدای جلسه دادگاه قاضی دهقان نماینده دادستان متن کیفرخواست را خواند و خواستار مجازات شایسته برای متهم شد. پس از پایان جلسه قضات دادگاه برای صدور حکم وارد شور شدند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، صبح دیروز این مرد ۶۳ ساله که بازنشسته شرکت واحد بود در شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد. در ابتدای جلسه دو دختر مقتول خواهان قصاص پدرشان شدند اما دو پسر مقتول از قصاص پدرشان گذشتند و رضایت دادند. در ادامه متهم پای میز محاکمه ایستاد و در دفاع از خودش گفت: من همسرم را نکشتم او خودش به چاه افتاد. به‌ همسرم گفتم منظور این مرد چه بوده است؟ اما همسرم اظهار بی‌اطلاعی کرد و این کار او باعث شد عصبانیتم بیشتر شود. او مرد شکاک و بدبینی است وقتی ما بچه بودیم مدام ما را کتک می‌زد.
برترین‌هابرترین‌ها6 روز قبل
روزنامه خراسان: شامگاه ۱۸ بهمن سال ۹۷، جسد خونین یک مرد ۳۶ ساله در وانت اش در جاده جاجرود پیدا شد. پلیس به بررسی پرداخت و دریافت، محسن آخرین بار به ملاقات همکارش به نام شاهین رفته بود که کشته شد. با این سرنخ، شاهین ۴۰ ساله ردیابی و بازداشت شد و به قتل همکارش با انگیزه اختلاف حساب مالی اعتراف کرد. اما وقتی شوهرم به دست او کشته شد پدرم پول خانه را به زن و بچه شاهین برگرداند. شاهین مرد شروری است و بار‌ها همسایه‌ها به شوهرم تذکر داده بودند تا رفت و آمدهایش را با او کم کند.
ایسناایسنا6 روز قبل
ایسنا/مازندران رییس شوراهای حل اختلاف مازندران از گذشت خانواده مقتول و بخشودگی یک محکوم به قصاص در شهرستان قائمشهر خبر داد. به گزارش روابط عمومی دادگستری استان مازندران، حجت الاسلام اسماعیل نژاد درباره این خبر گفت: با شکایت اولیای دم، پرونده پس از رسیدگی‌های قانونی، منجر به صدور حکم قصاص از سوی مرجع قضایی شد. وی تصریح کرد: حکم قصاص در مرحله اجرا بود که به شعبه ویژه صلحی زندان قائمشهر ارجاع شد و با تلاش اعضای این شعبه پس از چندین مرحله دعوت از اولیای دم، معتمدین و ریش رسفیدان محلی، خانواده مقتول از حق شرعی و قانونی خود گذشتند و قاتل را بخشیدند. رییس شوراهای حل اختلاف مازندران خاطرنشان کرد: این یازدهمین محکوم به قصاص است که امسال با پادرمیانی شورای حل اختلاف و گذشت اولیای دم در استان مازندران بخشیده شده است. انتهای پیام
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
پسر نوجوان در پلیس آگاهی تهران به قتل اعتراف کرد و گفت: تحت تاثیر حرف‌های نامادری ام مریم دست به قتل پدرم زدم. به دنبال اعتراف‌های پسر نوجوان نامادری ۳۷ساله وی نیز بازداشت شد و به معاونت در قتل اعتراف کرد. محاکمه دوباره مسعود که ۲۱ ساله شده بود در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد. عصر وقتی پدرم از محل کار به خانه برگشت خواهر و برادر خردسالم را به خانه آورد ولی مریم به خانه نیامد. در پایان جلسه هیئت قضایی مسعود را به قصاص و ۹۹ضربه شلاق و مریم را به ۱۵سال زندان و ۹۹ضربه شلاق محکوم کردند.

به انتهای لیست رسیدید